loader

Hırslısınızdır ve zaman zaman bencillik noktasına kadar kendi başarınına karşı tek fikirli olabilirsiniz. Bu genellikle kendi hedefinize fazla odaklandığınız gerçeğinden kaynaklanır; başkalarının dahil olabileceğini veya etkilenebileceğini unutursunuz. Ne kadar aptal, tehlikeli veya geniş kapsamlı göründüğü fark etmeksizin hedefinize ulaşma konusunda güçlü bir ihtiyacınız vardır. İhtiyacınız olan, motivasyondur. Neşeli, canlı, hayat dolu ve cömert birisinizdir. 

Koç burcu yükseleniniz ise, oldukça enerjik ve hızlı görünüyor olabilirsiniz. Bir yerden bir yere taşınmanız ve kendi yeteneklerinizi abartmanız kolaydır. Aşırı çalışma sorunu yaşayabilirsiniz.  Spor ve diğer yarışmalar gerçekten size hitap eder. Sosyal olarak popüler ve genellikle tüm eylemin merkezindesiniz.

 

Motive olduklarında, yollarından çekilin!

İçi içine sığmayan bir haliniz vardır ve başkaları bunu sizinle konuşana kadar anlayamazlar. Bir müddet sonra hareketli ve enerjik bir yapınızın etkisine diğerlerini de çekmeye başlarsınız. İnsanlarla tanıştıktan hemen sonra onlar için oluşturduğunuz fikirlerinizi sunmak ve hemen bunları uygulamak isteyeceksinizdir. Konuşmalarında bir acelecilik mi var yoksa bir heyecan mı var ilk tanışmanızda çözemeyebilirsiniz. 

 

Engeller size göre değildir.

Enerjiniz çok güçlüdür ve bir müddet sonra taklit edilmek istersiniz.

Evet yanlış duymadınız. Yükselen Koç’un güçlü enerjisi, bir müddet sonra “Ben de böyle olur muyum, ona benzer miyim?” duygusu vermektedir. Özellikle 30’lu yaşlardan sonra kıskançlık ve taklit edilme gibi konularla başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Herkesi kendiniz gibi bilme özelliğiniz büyük bir yanıltıcıdır. Evinizde, okulunuzda ve işinizde son derece aktif ve hareketli olursunuz. Çok güçlü, aceleci olmanızın yanında bir o kadar da dikkatsizsiniz. İşlek zekânız sizi pratik çözümlere yönlendirir. Başarılı olma hırsınız ve çabanız göze çarpar. Bu nedenle hep önde ve dikkat çekici olmalısınızdır. Yine de çabuk ilgilenmek ve kolay bıkmak sizin tarzınızdır. Düşündüklerinizi hemen uygulamak ister, aksi takdirde bunun hükmünün hemen geçeceğini hissedersiniz. Aslında sürekli yenilik peşindesinizdir. Fakat sabırsızlık ve özensizlik nedeniyle önemli noktaları kaçırabilirsiniz. Dinler gibi görünüp dinlemez, arkanızı dönüp kendi fikrinizi uygularsınız. 

 

Canınız çok tatlıdır.

Yaşlanmak size göre bir şey değildir. Spor yapmaya ve hareketli kalmaya özen gösterirsiniz. Sağlık konularını önemsersiniz ama bir o kadar da ilgisizsinizdir. Spor yaptığınız sürece sağlığınız çok iyidir. Bedensel hareketler kısmında eğer hızlı sonuç alamazsanız spordan hemen vazgeçebilirsiniz. Hasta olmaktan hoşlanmazsınız ve hasta olmayı kabul etmezsiniz. Aslında bu kadar cesur ve girişken olmanına rağmen, sağlık söz konusu olduğunda korkularınız aşırı boyutlara çıkar. Özellikle hayatın sonundan çok korkar ve bunu belli etmemeye çalışırsınız. 

 

Sevilmek sizi motive eder ve başarı verir. 

Düşünmeden tepki göstermek ve hemen öfkelenmek sizin doğanızda vardır. Ama insanları kırmak ve üzmek asla tercih ettiğiniz bir şey değildir. Aksine, uzlaşmacı yönünüzü hep önce kullanırsınız. Cesaretiniz başkalarına güç verir. Aşkta tutkulu ve oldukça kıskançsınızdır. Aradığınızı bulunca sadık, anlayışlı ve sevecen bir eş olursunuz.

Macera, özgürlük ve risk neredeyse siz oradasınız. Sizin için en önemli unsur bir “hedef” olmasıdır. Eğer size bir hedef belirtilmemişse ne yapacağınız asla kestirilemez. işten bir şekilde vazgeçebilirsiniz. Kaygılı, endişeli ve kendi korkuları içerisinde kaybolan bir yapınız vardır. Yükselen Koç size orta boylu veya biraz uzunca bir yapı verir. Atletik beden, geniş omuzlar göze çarpar. Yüz uzunca hatta kare biçimli olur. Saçlar kahverengi, orta veya kalın tellidir. Gözleriniz ve bakışlarınız etkilidir.

Kararlı ve sorumluluk sahibisiniz. Sevdiğiniz sürece sadıksınız. Var olmanın nasıl bir görkem olduğunu etrafınızdaki herkese gösterirsiniz. Değişime dayanıklısınız ama mümkün oldukça değişmezsiniz. Yeni bir şey denemeye ikna olmanız zordur. Genelde bildiğinden pek şaşmayan yönünüz çevrenizde inatçı ve tutucu bir kişiliğiniz olduğu yönünde algılanır. Bu doğrudur, güçlü bir inat çizginiz vardır ve yolunuzdan vazgeçmezsiniz. 

 

Ayağınızı yere sağlam basan ve sürekli güvenlik arayan kişilersiniz.

Bir şey denemeden önce bunu hissetmeniz gerekir. Güven içinde olmak sizin için çok önemlidir. Bunları sağlayacak olanlar da para ve mülktür. Hayatın mücadelesi bu iki konu üzerinde yoğunlaşır. Bu yüzden onu tehlikeye atacak hiçbir şey yapmak istemezsiniz. İçten istemediğiniz hiçbir şey sizin için önemli değildir. Hedefinize inanmak kadar çalışmak da sizin tarzınızdır ama asla keyfinize uygun olmayan bir durum için hareket etmezsiniz. Pratik çözümleriniz sizi çevrenize zeki ve hazır cevap olarak yansıtır. Kimsenin düşünmediği çözümleri siz düşünürsüz. 

Damak zevkiniz diğer burçlara göre daha fazla gelişmiştir. Yemek yemekten ve sevdiklerinize yemek yapmaktan oldukça hoşlanırsınız. İçgüdüsel olarak maddi varlıklara sahip olmak sizin için her zaman önemlidir. Parasal koşullarınızın güçlü olması sizin yaşama daha fazla güvenmeniz anlamına gelir. Hedefe giden yolda hangi noktaya ulaşmak sizin için önemliyse bu noktaya kadar sabırla ilerlersiniz. Engel tanımaz, önünüze çıkacak engelleri bir bir aşacak gücünüz vardır. Çok dayanıklı sayılırsınız.  Ağır, kendinden emin adımlarla ve sabırla ilerlersiniz. Her şeyi yavaş ve ağırdan yapmayı seversiniz çünkü acele ve telaş size göre değildir. 

 

Aşk ve sevgi çok önemlidir. 

Birine bağlılık duymanız uzun zaman alabilir. Sevgide başarısızlık size daha inatçı ve çekilmez yapar. Sevdiğiniz kişilerden ayrı kaldığınızda çekilmez biri olabilir, özlediğinizde sinirli biri haline gelebilirsiniz. Bu nedenle oldukça kıskanç birisiniz. Sakin olarak görünen dış görünüşünüzün altında inanılmaz güçlü ve öfkesini kontrol edemeyen biri de vardır. Bu noktaya gelmeniz için oldukça zorlanmış olmanız gerekir. Sakinleşmeniz biraz zor olsa da zamanla halledebilir. Sağlıklı ve güçlü bir yapınız vardır. Yaşlanmayı kabul etmezsiniz. Doğayı çok seversiniz. Çalışmaktan kaçmazsınız ama rahatlık da size çeker. Sanatsal çalışmalar oldukça önemlidir. Ev yaşantınız rahatlatıcı bir unsurdur. Eğer eviniz güzel ve rahatsa bu sizi mutlu eder. Ama eviniz istediğiniz konforda değilse aynı oranda huzursuz olur ve bunu etrafınıza yansıtırsınız. Fiziksel olarak boyun bölgeniz biraz kalın ve göğüsle kısa mesafe içinde olabilir.

Her şeyi merak eden, her zaman size sosyal olarak yardımcı olacak bir şey arayan birisiniz. Huzursuz veya genellikle sabırsız görünürsünüz. Son derece pratik ve hareketli bir zekâ yapınız vardır. Özellikle güç durumlarda çok zekice ve zamanında çözümler bularak durumu kurtarabilirsiniz. Zekânız bazı insanları, özellikle de duyarlılarsa, sindirebilir.

 

İletişim kurmak her şeydir!

İlgi alanınız ve uğraşlarınız daima birden fazladır. 

Aynı anda iki olayı yürütebilirsiniz. Okumak ve bilgi size çok güzel gelse de bir sayfadan diğer sayfaya geçene kadar ömrünüzden ömür gidebilir. Kendinize özgü pratik zekânızın yardımı ile kolayca öğrenebilir ve herkesin yıllarca zaman harcayarak verdiği bilgileri çok kestirme yollardan hızlıca öğrenebilirsiniz. Her konudan kısa kısa bilgi sizin için yeterli gelebilir. Ama yaşam içinde yüzeysel olmaktan vazgeçmeyi öğrenmelisiniz. Kusurlu yanlarınız arasında istediğiniz şeyi daha sonra hızlı bir şekilde istemediğinizi görerek değişime gitmeniz vardır. Kolay etki altında kalabilir ve çabuk bıkıp vazgeçebilirsiniz. Dikkat çeken özelliklerinizden biri de çok hareketli olmanızdır. Sizin için en büyük engel hareketsiz kalmanızdır. Adeta yerinde duramazsınız. Bu durum erken yaşlanmanıza sebep olabilir. Yetenekli ve yaratıcı olduğunuzdan el becerileriniz de oldukça fazladır. El sanatlarında, özellikle de zihinsel kapasitelerinizi uyaranlarda iyi olabilirsiniz. 

 

Klasik ve rutin davranmak size uygun değildir. 

Her şeye karşı ilgi duyabilir ve araştırabilirsiniz. Basın, yayıncılık, pazarlamacılık, konuşma gereken işler, sahne ve edebiyat alanları sizi çeker. Hiçbir konuda sınırlamadan hoşlanmazsınız. Bulunduğunuz mekanı ve özgürlüğünüzü öncelikli tutar.  Fikirlerinizi başkalarıyla tartışmayı ve takas etmeyi seversiniz. Bu yüzden fikir tartışmalarına her zaman hazırsınızdır. Programları sevmez ve kaos ortamları içinde gelişirsiniz. 

İkizler burcu doğal bir sosyal kelebektir ve bir organizasyondan diğer organizasyona geçerek güzelce karışır. Çok fazla insanın size gerçekten yaklaşmasına izin vermezsiniz, çünkü insanların iç çevrenize girmeleri rahatsız edicidir. Tercihiniz yüzeysel ilişkilerdir. Aklınızı kullanmak istediğiniz kadar kullanırsınız. 

Doğum anınızda Yengeç burcu yükseliyorsa, yaşamınızda bir yapı istersiniz. Güvenlik sizin için önemlidir ve bunu elde etmek için bir miktar özgürlükten vazgeçmeye isteklisinizdir. Sonunda kendinizi güvende hissettiğinizde, rahat etmenize izin verdiğiniz için kişiliğinizin çiçek açtığı görülür. Duygusal ve finansal istikrarın yanı sıra yaşamda güçlü bir partneri tercih edersiniz. Maddi güven içinde bulunmayı da istersiniz. İlişkilerinizde iyi tanımlanmış kuralları sever, böylece herkesin nerede durduğunu her zaman bilirsiniz.  

 

Sıradan ilişkiler sığınaklarınızdır.

Duygularınız daima samimiyetle yakından ilişkilidir. Sıra dışı şeylerden hoşlanmazsınız. Kontrol edemeyeceğiniz ilişkiler içine girmezsiniz. Kişisel hedeflerinizi yerine getirmek isterken çevreniz tarafından savunmasız görünebilirsiniz. Bu nedenle çevrenizdeki insanlar bu işi yapacak kadar güçlü olup olmadığınızı düşünebilir. Çünkü çekimser ve kısık sesle hareket edersiniz. Gerçekten var mısınız ya da bir anlık bir Yengeç yürüyüşünüz ile olay yerinden çekilecek misiniz bunu asla kestiremezler. Öte yandan, bir güçlük cephesinin arkasındaki kırılganlıklarınızı gizleyebilirsiniz.

 

Düşündükleri kadar duygusal değilsiniz.

Yanlış duymadınız. Yılların Yengeç’i nasıl duygusal olmaz diye düşünebilirsiniz. Eğer yükselende konumlanan bir Yengeç burcu teması varsa, bu daha fazla merhamet, hassaslık ve sevgi arayışı ile ortaya çıkar. “Duygusal ve gözyaşlarına hâkim olamayan insanlar” yakıştırması yapılmasından hiç hoşlanmazsınız ama bir müddet sonra bu durumu kabul edersiniz. Bu hassasiyet aslında çevredeki tüm olayları bir sünger gibi çekiyor olmanızdan kaynaklanmaktadır. Son derece anaç ve korumaya yönelik davranışlarınız, sizi zaman zaman yoruyor olabilir. Sevdiğiniz insanların her şeyi ile ilgilenirsiniz. Bazen bu ilgi, karşı tarafı bıktıracak boyutlara çıkabilir. Sizin için sevgi, aile, baba ve anne çok önemlidir. Aileleriniz için evde inanılmaz bir sığınak oluşturabilirsiniz. Evinizden, ailenizden ve vatanınızdan uzaklaşmak son derece zordur. Yapacağınız yeni girişimlerinde veya yeni işlerinizde “Acaba başarılı olur muyum?” duygusu sizi hiç rahat bırakmaz. Yine de cesaretinizi toplayıp kazanacağınızdan emin olduğunuz alanlarda büyük bir coşku ile davranabilirsiniz. 

 

En çalışkan ve girişken insanlardan birisiniz.

Biraz telaşlı olduğunuzdan dikkatsiz davranabilirsiniz ama başlık yine de geçerliliğini koruyor. Neşeli ve canlı bir durumdayken aniden, bir neden olmadan somurtkan ve dargın birisi olabilirsiniz. Bu sırada aklınıza bir şey gelmiş veya birinin önemsiz bir sözüne takmış olabilirsiniz. Bir insan, fikir veya konu sizi çekebilir ve tuttuğunuz şeyi asla bırakmak istemezsiniz. Bu yüzden bir şeyi tutmanız da bir o kadar zordur. Eskiye ve kurallara bağlısınız. Gelenekleri ve geleneksel düşünceyi benimsersiniz. Kolay kolay eskiye ait hiçbir şeyi atmazsınız. Biriktirici, toplayıcı bir yönünüz vardır. Finansal anlamda hem güven alanınızı oluşturur hem de konforunuzu sağlayabilirsiniz. Genelde olaylar kontrolünüzün dışından çıkmasın diye size yöneltilen tekliflere “hayır” dersiniz ama neden hayır dediğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Çok kere başka insanların size haksızlık ettiğini düşünür ve bununla ilgili tepkiler geliştirirsiniz. Ama genelde bu tepkilerinizden hiç kimsenin haberi olmaz.

 

Yardım görmemek en büyük şikayetinizdir. 

Sevdiklerinizin ve yakınlarınızın sorunları sizi derinden üzer. Bu konularda aşırı merhametli oluşunuz istismar edilebilir. Sezgileriniz son derece güçlüdür. Kendinizden ne beklendiğini bilirsiniz. Bulunduğunuz ortama çabuk ve kolay uyum sağlayabilirsiniz. İlişkide romantizm istersiniz. Yalnız kalmaktan korktuğunuz için yanınızda birinin bulunması çok önemlidir. Koşulsuz sevilme isteğiniz vardır. Sevgi sizin için her zaman çok değerlidir. Sevildiğiniz yeri asla bırakmazsınız. 

Yengeç Yükselen, size orta veya kısa bir boy verebilir. Yüzünüz yuvarlak olabilir. Saçlarınız ince tellidir. Gözleriniz açık kahve veya gümüş kahve renkli olabilir. Gerdanınız erken yaşlarda belirmeye başlayacaktır. El ve ayaklarınız küçüktür. En belirgin özelliğiniz yürüyüşünüzdür. Hemen dikkati çeker.

 

Yaratıcı ve güçlü bir aşıksınız.

Sempatik bir dinleyicisiniz ve iyi bir sohbetten hoşlanırsınız.  Aşk hayatınızda yaşadığınız her bir olayı tarihine kadar tutabilirsiniz. Güçlü bir şekilde evle ilgilisiniz. Bir soyun, bir ailenin ya da sevdiğiniz insanın ailesinin en eski atasından başlayarak son üyelerine değin bütün bireylerini bir kökten çıkan ağaç görünümü içinde gösteren çizelgelerini çıkarabilirsiniz. 

 

Başkaları tarafından etkilenmeye açıksınız. 

Sosyal statü için kendinize uygun olan bir şey yapmayı seçebilirsiniz. Mimaride veya mutfakta yetenekleriniz olabilir. Başkalarının kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı seversinz. Bunu iyileştirmeye ihtiyaçları olduğunu düşündüğünüz için değil, mutlu olmalarını istediğiniz için yaparsınız. Lüks eşyalar sizin için önemli olmasa da her şeyi yerinde tutmayı seversiniz. Parasını gereksiz eşyalara harcamamak için tasarruf etmeyi tercih edersiniz. Sinirlendiğinizde hazımsızlığa eğilimlisinizdir. Her gece geri çekilerek içinde muhakeme edersiniz ve yeni güne bir şekilde iyileşerek uyanmaya çalışırsınız.

Popüler ve bakımlı yönünüz ile tanınırsınız. Saçlarınız gür ve güzel görünümdedir. Kendi vücut görünümünüze iyi bakan, kendinizin ve çevrenizin farkında olan, lükse önem veren birisiniz. Ani kararlar verebilirsiniz ve aşırı olan davranışlara sahipsiniz. Tek isteğiniz “hayır” cevabı almamaktır. Lüks şeylere erişmek istemeniz ve ayağınıza göre yorganı uzatmamanız başına dert açabilir. Aşırı özgüven zaman zaman size kibirli bir hava katar. Başka insanların da sizi beğendiğini düşünürsünüz. Hatta bu konuda iddialı bile olabilirsiniz! İnsanlar sizi süzüyorsa "Ne kadar güzelim" diye düşünebilirsiniz. Aslında daima ilgi merkezi olmak istersiniz. Her zaman sahnedeymiş gibi bir görünümünüz vardır.

 

İlişki içinde onurlandırılmıyorsanız kendinizi yalnız kabul edersiniz.

Beğenilmek, ilgi görmek ve takdir edilmek sizin ruhsal ihtiyacınızdır. Bunun tersi durumda neşeniz kaçar. Ya meydandan kaçmanız ya da ilgi çekmenin yollarını bulmanız gerekir. Güçlü artistik kabiliyetiniz size her zaman yardım eder. Gayet inandırıcı olmayı başarırsınız. Başkalarını taklit etmekten ziyade kendinize özgü bir anlayışınız göze çarpar. Rakip tanımadan istediğiniz kılığa girebilirsiniz. Bunun amacı da krallığı kimseye kaptırmamaktır. Zirvede kalmak ve istediğiniz amaçlara ulaşmak sizin için çok önemlidir. Yaratıcı yönleriniz, sanatsal alanlarınız ve kapasiteniz vardır. İlgi duyduğunuz bir dalda son derece başarılı olabilirsiz. Gösterişli, görkemli ve canlı renklere sahip şeyler sizi çeker. İşleri planlamakta, başka insanların ne işe yaradığını tespit etmekte, uygun işi uygun insana vermekte üzerinize yoktur. Yumuşak ve sevecen görünmenizle bunu kolaylıkla yaparsınız. Sert etkileri olmayan bir yükselen Aslan'a kimsenin hayır demeye gücü yetmez. 

 

Planladığınız işi yarıda bırakmaz ve sonuna kadar götürürsünüz. 

Sert koşullarda çalışmnız için sürekli size ihtiyaç olduğunun söylenmesi gerekir. Eğer birileri size ihtiyacı olduğunu söylemiyorsa o alanda fazla durmayı tercih etmezsiniz. Bu ateşli halinizle bazen ortamı da bozarsınız ama sonunda insanları ikna edersiniz. Tatlı dili ve olaylara sahiplenici yaklaşımınızın büyüsü çevrenizdeki insanların size karşı koyamama nedeni olabilir. Kendinize güveniniz başka insanların da size güvenmesini sağlar. İnsanları yarı yolda bırakmazsınız ve bu da sizin kazanmanızın nedenidir. Kendinize yapılan iyilikleri de unutmayan bir karakteriniz vardır. 

Onun uysal yönünü yakalayan biri ne kadar yumuşak ve sevecen olduğunuzu da görebilir. Hayat enerjiniz ve yaşama sevinciniz yüksektir. Hayatı dolu dolu yaşamak istersiniz. Zodyak'ın en cömert insanları yükselen Aslan’lar arasından çıkar. Geniş bir göğüs yapınız ve temiz bir görünümünüz vardır. Gençlikte bedeniniz yay gibi hareketlidir ama yıllar geçtikçe daha ağır davranmaya başlarsınız.

 

Öfkelendiğiniz yerde kimsenin durmaması gerekir.

Öfke nöbetleri genelde sonuçlara varamadığınızda ve takdir görmediğiniz zamanlarda gerçekleşebilir. Ayrıca çok fazla hırsınız, dürtünüz ve idealizminiz vardır. Sadece kendi çevrenizdeki itici güç olmak istediğiniz için otoriter görünebilirsiniz. Müthiş bir yönetici veya organizatörsünüz. İnsanlar içinde kendinizin ne yapacağını ya da ne yapamayacağını en iyi kestirensiniz. Doğal olarak hevesiniz yeni projeler ve yeni başlangıçlar içindir. Heyecanlı bir yapınız vardır. Cool duran görüntünüzün altında inanılmaz bir heyecan barındırırsınız. Farkında olmadan abartılı olabilirsiniz ama size hayranlık duyulması için her şeyi yaparsınız.

 

Güçlü bir anayasanız vardır.

Görünüşünüz ve toplum içinde nasıl davrandığınız ile çok ilgilenirsiniz. Genç bir şekilde giyinmeyi seversiniz ve otorite duygunuz güçlüdür. Tüm bunları çıkarabilirsiniz çünkü siz sadece kalbindeki büyük çocuğun sıcak, cömert ve eğlenceli yönünü herkesle paylaşmak istersiniz. Kıskanç bir yönünüz vardır.

Aslan Güneş’in çocuğudur. Güneş’e çok yaklaşan yanar, çok uzaklaşan da üşür. Bunun gibi düşünmek ve sizzler söz konusu olduğunuzda mesafe ve sınırları size başında söylemek gerekir. Son derece inatçısınızdır. Kötü alışkanlıklarınızı veya davranışlarınızı kırmanız zor olabilir. Doğuştan gelen azminiz sizin en büyük varlıklarınızdan biridir. 

 

Herkes yorgun ve pes etmeye hazır olduğunda bile siz bir kapı bulursunuz.

Hala iyi işlere devam etmesi için herkese ilham vermeye hazırsınızdır. Enerji ve coşku ile dolusunuz. Bir şey için heyecanlandığınızda, hemen atlamaya hazırsınız. Buna rağmen, geriye yaslanmaya ve izlemeye de meyilli olabilirsiniz. En olumsuz yönünüz yüksek egonuzdur. Eğer kendinizi bu yönde eğitmemişseniz, başkalarındn sürekli egosunuza masaj yapmasını istersiniz. 

 

Başkalarından tavsiye almak sizler için zordur. 

Bazen tavsiye istemenin bir zayıflık işareti olduğunu düşünürsünüz. Genellikle yaratıcısınızdır ve sanat, müzik veya oyunculuk yeteneklerine sahip olabilirsiniz. Aşırı çalışmaya, kalp problemlerine, endişeye ve her şeyin aşırıya kaçmasına bağlı diğer rahatsızlıklara eğilimlisiniz. Sizin için yarışmanın ne olabileceği önemli değil, önemli olan yarışmak ve rekabettir. Güvenden ziyade onuru öncelikli tutarsınız. Biri güven konusunda hata yaparsa ona bedelini ödetirsiniz. Bu intikam almak değildir. Karşınızdaki insanı sizsiz bırakmaktır. Bu vereceğiniz en büyük cezadır.

Düzenli ve kurallarına uyan bir insansınız. Size sürekli temizlik, düzen demek onun pek hoşunuza gitmese de finalde bunu kabul etmek durumunda kalırsınız çünkü siz her titizliğin mimarı, her detayın kahramanısınızdır. Bazen bu konuda iyileşmeyen bir hasta da olabilirsiniz. Pek çok insanın üzerinde bile durmadığı veya farkına varmadığı küçük detaylar sizin için hep önemlidir. Bazen ince ve anlamsız ayrıntılar içinde kaybolabilirsiniz. Küçük bir bilgi istendiğinde sayfalar vermeye hazırsınız. Detaylarla boğuşmaktan asıl size gerekli olan ana konuları gözden kaçırabilirsiniz. 

 

Hayattaki hedefiniz mükemmeli yakalamaktır. 

Yaşamda inceleyici, araştırıcı ve düzenli olduğunuz kadar bıkmadan ve yorulmadan çalışan birisiniz. Hizmet etmeyi seversiniz. Sanki “ömür biter ama işler bitmez” sözü sizin içindir! Detaylı da olsa yapacağınız her işi planlamada ve uygulamakta başarılı sayılırsınız. Ancak kısa süreli bir işi uzun bir zamana yaymanız başka insanları kızdırabilir. Sessiz ve derinden giderek hedefe ulaşmakta kendi yöntemlerinizi kullanmak için ısrar edersiniz. 

Neşeli, konuşkan birisinizdir. Zarif ve üretken yönünüz bulunduğunuz ortamlarda kendinizi hemen göstermenize yardımcı olur. Eleştirilerde biraz sert olsanız da espri yeteneğinizle her şeyi yoluna sokabilirsiniz. Eleştirici yönünüzü sürekli kullanırsınız ama kendinizin eleştirilmesinden asla hoşlanmazsınız. 

İşler istediğiniz gibi gitmediğinde ve bazı şeylerin düzelmeyeceğini anladığınızda kabahati başka birinin üzerine yıkmak kolay gelebilir. Kendi kendinize evham yaptığınız konular olabilir ve bu konuları hiç kimsenin anlamaması sizi öfkelendirebilir. Sağlığınızs her şeyin üzerindedir. Bu durumu oldukça önemseriniz. Kişisel bakımınızla ilgilenmek size çok iyi gelir. Sade olan yönünüzü bedensel bakımlarla sağlarsınız. Bazen en ufak toz zerresinden bile rahatsız olabilirsiniz. Bu durumlar haritanızda aldığınız diğer açılarla ilgilidir. Elinize iğne batsa doktora gitmek ihtiyacı hissedersiniz. Çevrenizde ilaçlar ve temizlik malzemeleri göze çarpar. Bir yolculuğa çıkıyorsanız her türlü ilaçla hazırlıklı gidebilirsiniz. Hesaplarla aranız iyidir ve kimse sizleri kolayca kandıramaz. 

 

Ekonomik güvence sağlamak çok önemlidir. 

Mantıklı birisi olduğunuzdan elde edemeyeceğiniz şeyin peşinden koşmazsınız. Dostlarınızın yardımına severek koşarsınız. Giyim konusunda da son derece titiz davranırsınız. Giydiğinizi kendinizee yakıştırmasını beceren bir insansınız. Temizlik sizler için yaşam amacıdır ve çevreniz her zaman pırıl pırıldır. Evlilik konusunda çabuk karar veremezsiniz. Hayalinizde mükemmel olan kişiyi bulma fikri bunu size çok geç yaptırabilir. Evlenince mükemmel bir eş olursunuz. Genellikle ince bedenli, yüzü ve alnı yuvarlakça ve gözleri koyu, soluk benizli ve saçları göz rengine uygun olabilir. 

 

Romantik ve aşka aşıksınız.

Genelde su gruplarına (yengeç,akrep,balık) çok aşık ve romantik insanlar olduklarını söylerler ama siz de çok güçlü aşk duygularına sahipsiniz. Sevgiye ve sevilmeye çok ihtiyaç duyan ve sevince de oldukça romantik olup sürekli sevdiği insanı mutlu etmek için hizmet eden bir insansınız. İlgi sizin için çok önemli bir unsurdur. Yeni birine ısınmak sizler için çok zordur. Sadık ve kararlısınız ama aşkta umduğunuzu bulamazsanız hemen yeni bir arayış içine girebilirsiniz. İlişkilerinizi gizli götürmek istersiniz çünkü mükemmel olan kısıma taşımanız gerekir ve sonra bunu yayarsınız. İlişkilerinizden ötürü eleştiri almaktan hoşlanmazsınız. Özellikle Başak kadınıysanız, işin içerisinden çıkılması zor olan batak ilişkilerin kraliçesi olmayı çok iyi başarıyorsunuz. 

 

Organik ilişkiler, organik yemekler ve organik insanlar önemlidir.

Sizler genelde vücudunuzun verdiği rahatsızlıklara veya sağlıklı beslenmeye duyarlısınız. Yoga gibi bedeni ve zihni birleştiren aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz. Seçici yiyiciler olabilirsiniz ve vücudunuza yaptırdığınız her şey konusunda çok dikkatli olabilirsiniz. 

Titizlik daha iyi bir açıklama olabilir. Özellikle yeni şeylerle karşılaştığınızda çok endişelenebilirsiniz. Detay odaklısınız ve başkalarının kaçırabileceği küçük şeyleri yakalarsınız. 

 

İstediğiniz şeyi elde etme konusunda başarılısınız.

Sakin, yatıştırıcı ve bir şekilde büyüleyici bir yönünüz vardır. Hedeflerinize öyle sakin ve yavaş ilerlersiniz ki bu zafere nasıl geldiğinizi asla anlayamazsınız. Yakın arkadaşlarınız için her şeyi yapabilirsiniz. Aşırı derecede mütevazı olduğunuz için bazen hiç olmadığınız konularda kompleksler içine girebilirler. Hızlı öğrenirsiniz ve zamanınızın çoğunu çevrenizdeki her şeyi analiz edip değerlendirmeye harcarsınız. Değişen koşullara uyum sağlayabilirsinz ancak bunu yapma istekliliğiniz kişiden kişiye değişir. Ancak adapte olurken şikâyet edebilirsiniz. Yaptığınız her şeyde mükemmellik ararsınız. Başkalarını sonuçlarını düşünmeden eleştirme eğilimindesiniz ve çevrenizdeki kişilerin duygularına nasıl duyarlı olacağınızı öğrenmeniz gerekebilir. 

 

Pratik ve muhafazakâr yönleriniz yüksektir.

Toplum içinde sevgi gösterilerini sevmezsiniz ancak özel olarak çok sevecen olabilirsiniz. Yaşamınızın bazı alanlarında son derece organize olabilirken, diğerlerinde korkunç derecede dağınık olabilirsiniz. Dedikodu yapmaktan hoşlanmazsınız ama birdenbire etrafınızdaki her şeyi merak edersiniz. Bu yüzden kendini geliştirmemiş bir bireyseniz hemen dedikodu içine çekilebilirsiniz. Dedikodular hayatınızda hep bir kaos yaratır. Dinleyecek herkesle paylaşmaktan çok mutlu olduğunuz çok büyük miktarda bilgiyi emebilirsiniz.

 

Güvenilirsiniz ve bir krizde her zaman sevdiklerinizin yanındasınız. 

Genellikle acil durum personeli veya polis gibi olay yeri incelemeye gelirsiniz. Çok iyi öğretmenlersiniz. Bazen biraz sinirli olabilirsiniz. Alerjilere veya solunum problemlerine eğilimli olabilirsiniz ve anksiyete gibi problemler yaşamınızı etkileyebilir. Sürekli meşgul olmalısınız. Yapacak bir şeyleriniz yoksa, sinirli ve gergin olursunuz.

Keyifli, güzel ve karizmatiksiniz. İnsanları kolayca kendinize çekersiniz. Büyüleyici tavırlarınızlşa ve yaşamı nazikçe ele geçirmenizle ilişkilerinizin pürüzsüz bir yelken olacağını düşünebilirsiniz. Bu her zaman böyle değildir. Çoğu zaman, kişisel ilişkilerinizde birçok sorun yaşarsınız. Buna rağmen yalnız kalmaktan hoşlanmazsınız. Eşleriniz sizinle birlikte değilse, kendi kendinize ne yapacağınzı bilemeyebilirsiniz. Genellikle bir ilişkiyi korumak için her şeyi yaparsınız, çünkü sadece yalnız kalmak istemezsiniz ve aynı zamanda çatışmayı sevmezsiniz.

Güzel yürümeyi, giyinmeyi ve size hangi renklerin en uygun olduğunu bilirsiniz. Fiziksel konforu, kişisel lüksleri ve duyuları memnun eden her şeyi seversiniz. Güzel olduğunuz imajını koruyabilmeniz için elinizden geldiğince suçlama eğiliminiz vardır. Harika arabulucusunuz.

Yetkin ve aktif olanlara çekilirsiniz. Kendiniz olmanın uygun olduğunu öğreninceye kadar çok tartışabilir veya ortaklarınızla rekabet edebilirsiniz. Genellikle sanat, müzik ve edebiyat hayranısınızdır. Görünüşünüzün ötesine geçen yaratıcı ve sanatsal yeteneklere de sahipsiniz. Dost canlısı olmanıza rağmen duygusal olarak kopuk ve sığ görünebilirsiniz. Eğer çevrenizde bir dengesizlik hissediyorsanız, yine dengede olduğunuzu hissedene kadar üzülebilir, talep edebilir ve hatta otoriter olabilirsiniz.

Genellikle kibarsınız. Bazıları sizi samimiyetsiz olarak görebilir, ancak bu her zaman doğru değildir. Dengelemek ve uyum sağlamak için tekerlekleri yağlayabildiğinizde en rahat hissedersiniz. Romantik ve zarifsiniz. Size hayır demek zordur. Zaman zaman asosyal, kaba veya utangaç olabilirsiniz. Çok kararsız olabilirsiniz. 

Sosyal bir kelebeksiniz; birçok arkadaşınız ve tanıdığınız vardır. Yine de kendinizi başkalarının gözünden göremezsiniz. Bu, sizin her zaman en iyi şekilde karşılanmadığınız için aşırı miktarda endişe duymanıza neden olur. Tüm insanlar için her şey olmaya çalışma eğilimindesiniz, bu da bazı insanların kendi görüşlerinizi söylemeniz için bir fikriniz olup olmadığını merak etmelerine neden olabilir.

İnsan ilişkilerine önem veren, karşınızdaki insanı memnun etmek üzerine kurulu bir dünyanız vardır. Nazik, kibar, uyumlu ve düşünceli bir insansınız. Kavgacı ve tartışmalı ortamlardan kaçarsınız. Çevrenizdekilerle iyi geçinmeye çalışırsınız. Tatlı dilinizle öyle işler başarırsınız ki insanlar sizin bu özelliğinize hayranlık duyar. Ses tonunuz bile yumuşaktır. Biri yanınıza tüm siniriyle kavgaya geldiğinde bile büyük bir huzur içinde yanınızdan ayrılabilir. Tabi tersinizin de ne kadar pis olduğundan bahsetmekte fayda var. Ama siz sessizliğin en iyi ilaç olduğuna inanırsınız. Bütün bunlar herkes ile dost olduğunuzu göstermez. Aksine dostlarınızı çok iyi inceleyip seçersiniz. Adalet duygunuz çok gelişmiştir ve haksızlığa dayanamazsınız. Kendi zararınıza bile olsa haktan yana davranırsınız. Sizin için her şeyden önde gelen adil olmaktır. Bildiğinden şaşmayan ve iyi ile kötüyü birbirinden ayırt eden birisiniz. Verdiğiniz sözü yerine getirmeye çalışırsınız. Sakin mizacınız ve anlayışlı davranışınızla başka insanlara güven verirsiniz. Genel olarak insanlar sizi dinler ve fikirlerinize değer verir. Yaşamda güzel şeyler, ahenk, müzik ve sevgi ana amacınızdır. Sevgi sizin için o kadar önemlidir ki, bazen karşınızdaki insanda bunu ilk buluşta evlenmeye kalkarsınız. Sevgi baskın olunca mantık ikinci planda kalır. Bu da bazen mutluluk bazen pişmanlık getirir. Sevdiğiniz zaman her şeyinizi verirsiniz. Sevdikleriniz söz konusu olunca adalet duygunuz bile rafa kalkabilir. Aradığınızı bulamasanız daldan dala konabilirsiniz. Çekici ve yakışıklı hallerinize diğer insanlar iltifat eder ve peşinizden koşarlar. Sizde adeta bir şeytan tüyü vardır. Bazen çok ustaca yalana başvurabilir ve tutamayacağınız sözler verebilirsiniz. Güzelliği ve tüm güzel olan şeyleri seversiniz. Giyime düşkün olup, pahalı ve lüks şeyler alırsınız. Bu arada sizin için müzik tam anlamı ile ruhun gıdasıdır. Çevrenizdeki barış ve denge havasının bozulmaması çok önemlidir. Ancak gerekirse fiziki kuvvete de başarı ile başvurabilirsiniz. Yine de kendinizi yoracağınız fiziksel hareketler yerine sakin ve tembel bir hayat daha çekicidir. Para ve maddeye bağlılığınız yoktur ama, bunu aşırı bir cömertlik seviyesine indirip zarar görebilirsiniz.

Bildiğinden şaşmayan ve dayanıklı yönünüzle çevrenizde hemen tanınırsınız. Gizemli yönünüz ve şüpheci sorularınızla bir ortamda kendinizi belli edebilirsiniz. Bazen sizin için renkler ya beyaz ya da siyahtır! Plutonun yöneticiliğinde olmanın vermiş olduğu yetki ile tutkulu ve sevdiklerinize körü körüne bağlanan kişilersiniz. Kısacası sizin için “sevdiği cennetlik, sevmediği cehennemlik” denilebilir. Hedefiniz her şeyde derinleşmek ve sonunda zirveye ulaşmaktır. Başkalarının göremediği çok farklı ve gizli noktaları görebilirsiniz. Bunları birbiri ile bağdaştırıp başka boyutlar elde edebilirsiniz. Analiz etmek, araştırmak sizleri farklı noktalara taşır. Asla elinizdeki ile yetinmeyen biri olabilirsiniz. Hangi konuyu ve hangi alanı seçerseniz seçin, sonunda başarıyı yakalayacaksınız. Zaten başarılı olmak isteği sizlerde tam bir hırs kasırgası şeklindedir. Ancak, bu kasırga terse dönüp size zarar verebilir!

Kimsenin sizleri geçmesine izin vermezsiniz. Zirvede kalmak sizler için çok önemlidir. Geçinilmesi zor birisiniz. Mutlaka bir yerden bir huzursuzluk çıkartacak bir şey bulursunuz. İçsel anlamda aslında kaos ve olumsuzluklar sizleri geliştirir. Sevdiklerinizi çok sevdiğiniz için onların hayatlarını manipüle edecek kadar kıskanç davranışlarınız olabilir. Kendinize yapılan iyiliği de kötülüğü de öyle kolay kolay unutamazsınız. Öfkeniz mutlaka size zarar verir. Çünkü akrepler kendilerini öldürerek yaşamlarını sonlandırırlar. Hiç kimse düşmanlığınızı hissetmemelidir. Dostluk noktasında bulunmaz bir dostsunuz. Sevdiğiniz insanları onlardan daha fazla düşünürsünüz. Son derece bağlı ve sadık bir dost olabilirsiniz. Gizlilik, ketumluk ve kararlılık önemli özel yanlarınızdır. Kendinizi saklarsınız ama başkalarının her şeyini merak edersiniz. Fazla konuşmayan, daha ziyade dinleyen ve yüzünde soğuk ifade bulunan birisiniz. Kimsenin boyunduruğu altına girmezsiniz. Gizli işler planlamak, esrarlı şeyleri deşmek ve araştırmak, mistik konularla ilgilenmek ve sezgilerin gücünden yararlanmak sizin işinizdir. Az konuşmayı beceren yapınız gizli işler planlamakta sizi başarılı yapar.

 

İpler hep sizin elinizdedir ve onlara aman vermezsiniz. 

Bunu açık şekilde yapacak gücünuz yoksa, işinizi gizlice yerine getirmeye çalışırsınız. Vücudunuz orta veya biraz daha uzun olabilir. Kalınca ve kemiklidir. Güçlü ve biçimli bir havanız vardır. Tatlı ve etkili gözleriniz vardır. Kaşlarınız ve gözleriniz dikkat çeker. Özellikle bakışlarınız derin ve etkileyicidir. Yüzünüz genellikle uzun ve büyükçe olur. Soluk benizli ve beyaz tenli olabilirsiniz.

Hayata hep olumlu yönünden bakan iyimser birisiniz. Arkadaş canlısı ve samimisiniz. Olduğunuz gibi görünmekten hoşlanırsınız ve insanlara çabuk inanırsınız. İnsanları kıracak herhangi bir sert söz sarf etmeniz pek mümkün değildir ama istemeden bunu yapmışlığınız çok olabilir. Bu zaman zaman sizin patavatsızlık olmanızdan kaynaklanmış olabilir. Haksızlık yapmak sizin için dünyadaki en son iş sayılır. Başka insanlardan da böyle olmalarını beklersiniz. Bulunduğunuz ortama çabucak uyarsınız. Espriler yaptığınız gibi beğenmediğiniz şeyleri de alaya alabilirsiniz. Genel olarak sözcüklerinizde acıtmayan ama insanlara dokunduran espriler yer alır. Duygusal ve içine dönük yönünüzü kızdığınız zaman ortaya çıkarırsınız. Tedbir almak ve bazı şeyleri olmadan kontrol etme fikri sizin geliştirmeniz gereken bir durumdur. Sizin için özgürlük de çok önemlidir ve bunun kısıtlanması bile size çılgına çevirebilir. Seyahat etmekten, serüvenler yaşamaktan ve gezip görmekten büyük zevk alırsınız. Aslında sizin macera peşinde koşmanıza gerek yoktur; macera gelir sizi bulur. Her yolculuğun sonunda anlatmaya değer bir şeyler bulabilirsiniz. Sizinle yolculuk yapmak gerçekten zevklidir. Yaşam sizlere pek çok şey verecektir. Öyle olaylar karşınıza çıkacaktır ki bunlardan derin deneyimler elde edebilirsiniz. Bu da sizlere, hayatın sadece eğlence olmadığını gösterecektir. Yaşadığınız deneyimlerden ders alacak ve aynı yanlışları yapmamaya çalışacaksınız. Sonunda bir gün gelecek ve olgunlaşacaksınız. Yine de yaşamın her anında, her zaman yaydan fırlamaya hazır bir ok gibi olursunuz. Doğa her yönü ile sizi çekecektir.

Maddi ve manevi olarak kısıtlanmak, bağımsızlığın ellerinizden alınması ve sorumluluk altında kalmak çekindiğiniz konular arasındadır. Bu nedenle belli bir yere ve kişiye körü körüne bağlanmak size göre değildir. Bununla beraber, sevdiğiniz insan ile beraber olmak ve güzellikleri paylaşmak da size zevk verir. İlgi görmek ve sevilmek istersiniz. Sevdiğiniz insan her şeyini sizinle paylaşmalıdır. Bunu bulamazsanız ortamdan ayrılmak daha olumlu gelecektir. Hem sevgili hem de iyi bir dost olursunuz. Sevdiğiniz için her fedakarlığı yaparsınız ve onu kaybetmek istemezsiniz. Sevgide aradığınızı bulamazsanız daldan dala konabilirsiniz. Kararsız, aceleci, değişken ve meraklı birisiniz. Bunu aşkta da gösterirsiniz. Sevdiğiniz zaman cömert birisi olursunuz. Sizi din, felsefe, astroloji ve doğa üstü konular çok çeker. Sadece öğrenmekle kalmayıp iyi bir öğretici de olursunuz. Altıncı hissiniz de çok güçlüdür ve önceden hissederek olayları kavrayabilirsiniz. Yaşamda tanınan birisi olmak istersiniz ve hayatında daima daha genişleyen ve büyüyen uğraşlar yer alır. Uzunca bir bedeniniz olabilir. Vücudunuz ince ve biçimlidir. Alnınız açık ve burnunuz biçimlidir. Buğday veya koyu renkli olabilirsiniz. Saçlarınız kahverengi veya kestane renginde olabilir. Erkekseniz saçlarınız genç yaşlarda şakaklardan açılmaya başlar. Elleriniz ve ayaklarınız biçimlidir. Şans dişleri denen ön iki dişleriniz daha iri ve çıkık olur. Güler yüzlü ve sempatik birisiniz.

Hayatınızda ciddi bir stabiliteye ve başarıya ihtiyaç duyarsınız. Her zaman gözü yükseklerde bir tavrınız vardır. Bu bir ego değil bir profesyonel tavırdır. Her zaman, her ilişki durumu için profesyonel davranırsınız. Hayatınızda sorumluluğunuz fazla olsa da yine de alırsınız çünkü kişiliğinizi bu şekilde yansıtabilirsiz. Güvenilir ve sorumluluk bilinci fazla olan birisiniz. Geleneklerinize bağlısınız ve çok çalışarak bir şeyleri başarmayı seversiniz ama asla pes etmeyi sevmezsiniz; sabırlısınızdır.

Oğlak burçlarının bir kötü yanı duygularını belli etmeden kendi içinde duygularını bastırmalarıdır. Duygularınızı çıkarabilirlerseniz aslında ikili ilişkilerinizde daha samimi olabilirsiniz. Duvarlarınız aşıldığında çok eğlenceli bir insan olursunuz. Derin ve çok düşünen, az konuşan, meraklı ama kontrollü ve ağır hareket eden birisiniz. Değişikliklere uyum sağlamanız ve yeni şeylere adapte olmanız uzun bir zaman alacaktır. Karar vermekte zorlandı görülür ama bunun nedeni başarısız olmak çekingenliğidir. İnceden inceye bir hesap yapmak ve her şeyi artısı ve eksisi ile tartıp biçmek gerekecektir. Bir kere karar verdikten sonra da aldığınız konuyu yolun sonuna kadar götürürsünüz. Bu kararlı davranışınızın yanına doğruculuğunuzu da katınca, diğer insanlar size güvenir. Ortada bir aksaklık varsa da bunu hile, yalan ve dolan yapmadan ortaya koyarsınız.

Genel olarak başkalarına durgun, düşünceli ama karamsar olarak gözükürsünüz. Bu soğuk görünüşün nedeni yaşama koyu renkli camlar ardından bakmanızdır. Son derece sabırlı, güçlü, inatçı ve soğukkanlısınız. Olaylar karşısında ne olursa olsun paniğe kapılmazsınız. Bu da size hayatta ne istediğini bilen birisi havası verir. Ancak, çok uzun süre sizinle beraber olan birisi sonunda size sıkıcı bulmaya başlar. Bunun için haritanın farklı enerjiler ve etkiler taşıması faydalı olur. Sizin için çalışmak daima ilk planda gelir. Yükselmek, yönetmek ve başa geçmek en büyük arzularınız sayılabilir. Sizler iş dünyasının temel taşları sayılırsınız. Emirleri almak kadar vermek de sizin işinizdir. Benzetmek gerekirse Karınca ile Ağustos Böceği öyküsünde Karınca sizi simgeler. Kanunlara, kurallara ve prensiplere saygılısınızdır. Disipline dayalı tüm işler sizlere göredir. Zengin olmak, ün kazanmak ve başarıyı yakalamak yaşam hedeflerinizdir. Esnek olmadığınızdan bir şey nasıl yapılması gerekiyorsa öyle yapılmalıdır. Başarı için her alana atılmazsınız. Kısa veya orta boylu bir yapınız olabilir. Yüz oldukça uzun ve incedir. Çene uzuncadır ve burun düzdür. Boyun uzun ve zayıftır. Gözler koyu kahve ve saçlar da genellikle siyahtır. Dizler çıkık olduğundan yürüyüşünüzde de ahenkli bir durum gözükmez. Cilt genel olarak koyu renklidir. Yanaklara bakılınca elmacık kemikleri seçilir.

En belirgin özelliğiniz kendine özgü ilginç bir insan olmanızdır. Bağımsızlık ihtiyacınız fazladır. Genellikle mantıksal bir duruşa sahipsiniz. Meraklı olmanızla bilinirsiniz. Bilim ve metafizik ile ilgilenilirsiniz ama ortak amacınız genellikle insan yararına bir şey yapma ihtiyacıdır. Genellikle realist tavırlarınız vardır. Hayatınız isyankar ve otorite figürlerine karşı çıkma fikrinde olabilir. Orijinal kalmayı ve kendini ifade etme biçiminizde farklılık göstermeyi çok seversiniz. Özgürlüğünüze düşkünsünüz ve manipülasyona asla gelemezsiniz. Organizasyonlarda ve gruplarda çalışmaktan zevk alırsınız. Şayet bir hususta inat ederseniz kolay kolay inadınızdan vazgeçmezsiniz. Akıl ve yaratıcılık özellikleri ile donatılmışsınızdır. Farklı yönleriniz ile hemen dikkati çekersiniz. Bunun yanında ne zaman ne yapacağınız da pek belli olmaz ve insanları şaşırtırsınız. Yenilikler peşinde koşan ve insanlar için faydalı bir şeyler yapmak isteyen birisiniz. Aklınıza o kadar güvenirsiniz ki, bunun sonu kendinizi beğenmeye varır. Başka insanların fikirlerini beğenmezsiniz.

Arkadaşlık sizin için önemlidir. Başkaları ile beraber çalışmayı başarırsınız. Yine de insanlar arasından akıllı ve becerikli olanları daha çok beğenirsiniz. Monoton ve durgun olan şeyler sonunda sizi sıkmaya başlar. Anlaşılması zor bir mesafeniz vardır. Bu mesafe çok dostane ve saygılıdır. İlişkilerinizde ısrarcı davranmaktan asla hoşlanmazsınız. Kendi içinizde birçok problemi çözersiniz. Şikâyetçi insanlardan asla hoşlanmazsınız. Varoluşunuzu toplumsal olaylara yönelerek tamamlamayı seçersiniz. Zaman zaman özgür olduğunuzu ispatlamak için sürekli “hayır” dersiniz. Bu tavır sizin kendi bağımsızlığınızı ispat etme şekliniz olabilir. Muhteşem bir akıl hocası ve gözlemcisiniz. Tespitleriniz başkalarına yeni bir bakış açısı kazandırabilir. Tarih, mitoloji ve bilim sizlerin tekamülünüzde mutlaka karşılaştığınız konulardır.

Genellikle hayatta akışına göre hareket edersiniz. İkili ilişkilerinizde kibar tavırlarınız vardır. Dünyayı kendi pembe gözlüklerinizle görebilen insanlarsınız diyebiliriz. Herhangi bir karakteristik role giremeyebilirsiniz. Sürekli aradığınız şeyi tam olarak bulamayabilirsiniz. Herkesi ve her şeyi kabullenici tavırlarınız vardır fakat hayatın acı gerçekleriyle karşı karşıya gelmekten çekinirsiniz.

 

Romantik, esprili ve hayal dünyası oldukça zengin kişilersiniz.

Zaman zaman çevrenizdeki insanlar sizin teslimiyetçi yönünüzü anlamakta zorluk çekebilirler. Görünüşte iki farklı yanınız vardır. Biri sevgiye bağlı kıskançlık ve kaygılı olmak, diğeri de mantık savaşı veren bir sağduyu çabasıdır. Bir öyle bir böyle olmayı başarıyorsunuz. Aslında muhtaç durumda olanlara yardım etme duygusu sizdeki en gelişmiş yandır. Eğer haritanızda sizi zorlayan zararlı işaretler varsa karamsar ve gerçeklerden kaçan biri olabilirsiniz. Yersiz korkular yüzünden hayatı kendinize zindan edebilirsiniz. Basit konularda bile dünyanın sonu gelmiş gibi üzülebilirsiniz. Oysa sizdeki hayal gücü pek az insanda vardır. Sezgileriniz son derece kuvvetlidir. Olayları daha önceden sezebilir ve gelişmeleri algılayabilirsiniz.

 

Çok fazla arzunuz ve idealiniz vardır.

Hayal dünyasının kapılarını kapatarak başarılı olabilirsiniz. Ufacık şeylerle mutlu olurken ufacık şeyler sizi tüm gün üzmeye yetebilir. Çabuk üzülmek ve kolay sevinmek sizin doğanızdır. İlham perileri sizlere her adımda yardım eder. Hayal dünyasını sanatta kullanısanız oldukça başarılı olursunuz. Sizler sadece para kazanmak için değil, aynı zamanda zevk almak için de çalışmak istersiniz. Yaptığınız işlerde ruhsal bir tatmin olmalıdır. 

 

Yaşam amaçlarınızın temelinde sevgi yatar.

Sevgiyi verecek ve alacak birilerine ihtiyacınız vardır. Tartışma, kavga ve dövüş size oldukça uzak konulardır. Geçimsiz insanlar size itici gelir. Mistik, felsefe ve doğa üstü konular ilginizi çeker. Hayatın en basit olayı bile anlam kazanınca güzel gözükmektedir. Orta boylu olabilirsiniz. Kol ve bacaklarınız da kısadır. Renginiz soluk veya beyaza yakındır. Gözleriniz her zaman mahmur bakar. Genellikle güzel olan gözleriniz derin bir hülya içindedir. Yaş ilerledikçe kilo alma ve şişmanlama eğiliminiz vardır. 

 

Bugün dünden farklısınız.

Bugün, dünden daha farklı bir insan gibi görünebilirsiniz. Genellikle utangaç ve sessizsiniz ama yarın tutkulu ve coşkulu olabilirsiniz. Bu, birçok insanla uyum sağlamanıza izin verir. Balık yükselen sudaki kum gibi çok etkilidir. Rüya gibi ve yumuşak kalplisiniz. Karşı konulmaz bir şekilde büyüleyici ve ilgi çekicisiniz. Dünyayı görüşlerinizle renklendirilen bir yönünüz vardır. Bu yüzden objektif olmakta zorlanırsınız. Karar vermek sizin için zordur. O kadar esneksiniz ki, gelecekte hiçbir şey için plan yapmak istemezsiniz.

 

Hayatınızdaki en önemli isteğiniz istikrarlı ve güvenilir bir ortaktır!

Gerçekçi ve pratik birine ihtiyaç duyarsınız. Çok duygusal ve merhametlisiniz; o kadar ki muazzam kırılganlığınız nedeniyle kendi kurbanınız olabilirsiniz. Yüzleşmekten hoşlanmazsınız, ancak istediğinizi elde etmek için manipülatif oyun oynamayı sevesiniz. Sanatsal yetenekleriniz olabilir. Manevi meselelere veya felsefeye yönelebilirsiniz ve hangi seviyeye ulaşırsanız ulaşın, eğitime büyük bir hayranlığınız vardır. 

 

Kendinize güveninizi geliştirdiğinizde çok yetenekli olabilirsiniz.

Kalabalıkta göze çarpmak istemeyen bir yapınız vardır. Cömert, hassas ve duygusalsınız. Zaman zaman bu kadar açık ve merhametli olduğunuz için çevrenizdeki insanlar tarafından suiistimal edilebilirsiniz. Negatif enerjiye ve eleştiriye duyarlısınızdır. Kendinizi her ikisinden de korumak zordur. 

 

Hiçbir şey yapamayacağınız derin bir yalnızlık hissedebilirsiniz.

Eğer bu yalnız zamanı meditasyon veya diğer iç gözlem için kullanabilirseniz, yeteneklerinizi kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Başkalarına yardım eden bir kariyerde veya yaratıcı bir çabada başarılı olabilirsiniz. Sırları iyi korumayı bilirsiniz. Başkalarına bakmayı ve beslemeyi çok seversiniz. Ankesiyeteye yatkınsınızdır.