loader
Kova Icon Kova Burcu ( 21 Ocak - 19 Şubat )

Geçip gittiğini, artık önemsiz olduğunu düşündüğünüz konular ya da gerçekten böyle olan ailevi gündemlerle ilgili bazı sürprizler olabilir. Alacağınız bir haber, beklenmedik bir harcama hayatınıza dahil olduğunda bunu doğru yönetebilmek önemlidir. Buradaki "doğru"nun tanımını, yaşadıklarınızın bir getirisi olan tecrübelerinizle değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Gayrimenkul konusu gündeminize geldiğinde karar vermeniz uzun sürebilir. Kendinizi garanti altına alarak hareket etmek sizi yavaşlatabilir. İstediğiniz bir düzen ya da değişiklik olduğunda daha pratik, esnek ve hızlı adım atmalı, gerektiğinde ailenizden/eşinizden destekler de almalısınız.

Hayatınızdaki önemli insanlarla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Sizi hep ileriye taşıyacak, bir sonraki ve başka adımların değerlendirmesini yapabileceğiniz kişilerin sayısını arttırmak isteyebilirsiniz. Yaşadığınız tecrübelerden sonra “yakınlık” kavramınız büyük ölçüde değişebilir.

Yaşamın mayasını değil o mayayı kullanacağınız yeni alanların peşine düşebilirsiniz. İş görüşmeleri, seyahatlerin sıklaşacağı programlar ve yeni insanlar yerine öncelikle kendinizle yürüteceğiniz çalışmalara hız verebilirsiniz. Yaşadıklarınıza öfkeli değil yaşayacaklarınıza heyecanlı olun.

Kaybetmek endişesiyle olduğu gibi bıraktığınız her şeyin bıraktığınız gibi kalmadığını görebilirsiniz. Bu size bırakmaktan önce kaybetmek endişesini yok etmeyi öğretebilir. İş yapma ve para kazanma noktasında yeni bir stil denemek isteyebilirsiniz.

Ekonomik koşullarınızı gözden geçirecek bir hesap yapabilirsiniz. Nerede açık verdiğinizi ve bunun neden kaynaklandığını iyi bilirseniz aynı sorunla tekrar karşılaşmayacaksınız. Bazı teklifleri düşünmeden kabul etmeniz sonrasında üzüleceğiniz gelişmeler doğurabilir.

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 5 Ekim'de Merkür'ün Terazi burcuna geçişi ile beraber kendinizi durdurduğunuz ya da bir sebepten durmak zorunda hissettiğiniz zamanlar sona eriyor. Ufkunuzu, hakkınızı, isteklerinizi ve varlığıyla mutlu olduğunuz her şeyi gündeminizde üst sıralara taşıyabilirsiniz. Bunun adı yurtdışı seyahatleri için vize pasaport işlemleri olabileceği gibi, bir alanda iyi bir eğitim almak veya öğrendiklerinizi uygulamaya almak şeklinde de olabilir. Kendine has bir tarza sahip olmak bunu güncel tutmayı gerektirir. Bu geçişle birlikte üzerinde en çok duracağınız konu bu olabilir. Yaşadıklarınızdan endişe etmek ya da bir noktaya fazlaca eğilmek sizi hayatın keyifli yanlarını görmekten mahrum edebilir. Bile bile bu noktaya gelmemelisiniz. Önünüze bakış açınızı ve tavırlarınızı değiştirebileceğiniz imkanlar çıktığında, beklemek en son yapacağınız iş olmalıdır. Birilerinin ilgisi ve desteğinden uzak olduğunuzu görmek motivasyonunuzu düşürüyorsa bunun yönünü kendinize çevirmelisiniz. Önce siz kendinize ve hayatınıza ilgili olun ki insanlar da bunu takip edebilsinler. Hak ve adalet kavramlarına fazlaca kafa yorabilir, bunların yaşantınızda ne kadar yer aldığına bakabilirsiniz. Hem hukuki hem de psikolojik olarak istediğinizi alabilirsiniz. Ancak asıl işiniz bunu aldıktan sonra başlıyor: Alın, fark edin ve bunu bir pusulaya, bir rehbere dönüştürün. 

 

Motivasyon Sözü: “İyimserlik bir mutluluk mıknatısıdır. Eğer pozitif kalırsanız, iyi şeyler ve iyi insanlar size doğru çekilecektir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Koç burcunda 29 Eylül’de gerçekleşecek dolunay yolunuzun açık olduğunu ve bunu açık tutmak için gereken tüm imkanlara sahip olduğunuzu gösterecektir. Sizin için zorlu geçen, söylediklerinizin yanlış yere vardığı ya da gereksiz sorunlar oluşturduğu, işlerinizin sonuca varmadığı her şeyin bir öğretisini yakaladınız. Şimdi bu öğretileri harmanlayıp birçok alanda kullanabilir ve geliştirebilirsiniz. Ticari ilişkilerinizin yoğunlaşacağı, iletişim trafiğinizin artacağı bir dönem olabilir. Bu noktada karşınıza çıkan her fırsata şans tanıyarak kendiniz için gerekli olanı seçmeye çalışabilirsiniz. Çok yönlü birine dönüşmekten çekinmek yerine bu doneleri nerelerde kullanabileceğinize bakmalısınız. Dilinizin, tavırlarınızın dikkat çekmesi daha fazla özenli olmanızı gerektirebilir. Düşünceli bir ilerleyiş sizi fiziksel ve psikolojik kazalardan koruyacaktır. Doğru bir şeyler yapmadan önce “doğru”nun tanımını tümüyle değiştirebilirsiniz. Hiçbir zaman değişimden kaçmadınız ama bu seferki değişimi yakalamak için daha büyük bir heyecan duyabilirsiniz. Boş bir avuntu olduğunu düşündüren gelişmeleri, söylentileri önemsememeli ve fikriniz için çalışmaya devam etmelisiniz. Hayatınızın odağını bu şekilde yenilemek, çevrenizi de yenilemek konusunda size yardımcı olacaktır. Hem arkadaşlıkların hem de aşk hayatınızın tozunu attıracak gelişmelere hazır olun. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayal gücü gerçeği yaratır.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 23 Eylül’de Güneş’in Terazi burcunda hareket etmesiyle beraber hayatınıza neyin dahil ve hakim olması gerektiğini düşünebilir ve bu konuda adım atabilirsiniz. Kendinizde bir şeylerin eksik olduğunu düşünmek yerine mevcut imkanlarınızı ve yetilerinizi geliştirmeye odaklanmalısınız. Yaşamdan ve insanlardan bir alacağınızın olması bunun için çalışmamanızı gerektirmez. Bu farkındalığı yaşamak hem çevrenize hem de olaylara olan bakış açınızı değiştirebilir. Deneyim elde etmek ve bunun altını doldurabilmek için hem iş ortamınızda hem de sosyal alanlarda kendinizden söz ettirebilirsiniz. Yardımsever ve ılımlı yaklaşımlarınız dikkat çekebilir. Bulunduğunuz alanlarda, yapacağınız görüşmelerde bunun ekmeğini yiyebilirsiniz. Yolculuk yapmak, bununla ilgili yazılı işleri ve başvuruları düzenlemek, çalışma ve eğitim takviminizi hazırlamak, bilgi sahibi olduğunuz konularda bir proje oluşturmak gibi konularınız olabilir. Geri planda, kendi halinizde olmaktansa hayatın içinde daha fazla yer almalısınız. Bu sayede sorun yaşadığınız insan ilişkilerinizi çözebilir, daha iyi bir iletişim dili oluşturabilir hatta bunu geliştirerek çevrenize öneriler sunacağınız bir mecrada yer alabilirsiniz. Hukuksal konular ve bunların psikolojik etkileriyle ilgilenebilirsiniz. Bazı sorunları bu düzlemde çözmek, iyi niyetinizin ve huzur isteğinizin bir göstergesi olacağı için tereyağından kıl çekercesine rahatlıkla ilerlemenize yardımcı olacaktır. Bilgiye aç bir hayat görüşü benimsiyor olabilirsiniz ama bilmekle olmanın arasındaki farkı öğrenmek adına bir çaba ortaya koymalısınız. Bu fark, hayatınızda açık veren her şeyi keyifle kapatacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Bir insan er ya da geç, ruhunun usta bahçıvanı, hayatının yönetmeni olduğunu keşfeder.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Başak burcunda 15 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay özellikle ekonomik sorunlarınızın çözümünde büyük rol oynayabilir. Kendinize güvenin. Söz konusu bir ortaklık, ödeme ve borçlanma gibi bir durum olduğunda geriye çekilip irdelemek yerine ortaya çıkın ve çalışmaya başlayın. Sizi besleyecek olan hiçbir şeyi elinizin tersiyle itmemelisiniz. Hayatınızda bir düzen kurmak istiyorsanız, öncelikle bunu yok edecek şeyleri silebilirsiniz ancak bunu sağlayacak konularla da ilgilenmeyi ihmal etmeyin. Kontrolün değil, emin olduklarınızı ortaya çıkarmanın zamanındasınız. Miras ve ek gelir gibi konularda bazı dönüşler alabilir, resmi işlemlerin tamamlanması için başvurular yapabilirsiniz. Borçlanmalar konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Kendinizi sağlama alacak bir plan yaptıktan sonra bu görüşmeleri yapmak daha doğru olabilir. Güzel olanın güzel devam etmesi dikkatinizle mümkün olacaktır. Müdahale edebildiğiniz noktaya kadar bunu sürdürmek, sizi aşan durumları lehinize çevirebilir. Sağlık sorunlarınızın iyileşmesi ve operasyonların gündeme gelmesiyle kafanızdan bir konuyu daha temizlemenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Problem hayat sürdükçe var olacaktır ancak fikirlerinizin de varoluşunu gözardı etmediğinizde hepsi sizin için birer altın fırsata dönüşecektir. 

 

Motivasyon Sözü: “Güçlü kalbin doğasıdır bu, palmiye ağacı gibi en çok yüklendiği anda daima yukarıya doğru çabalar.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketine başlaması aile hayatınız ve buradaki maddi gündemleri önünüze getirebilir. Aranızda para alışverişinin olması, gayrimenkul alım satımı gibi konularda şansınızı zorlamanız gerekebilir. Her şeyin önünüze gelmesine alışmak, şimdi çaba göstermenizi engelleyebilir. Retro sürecini, hiçbir şeyin kolaylıkla ve emek olmadan var olmayacağını düşünerek geçirmelisiniz. Zira retro bittiğinde bu düşünceleriniz sizi harekete geçirecektir. Evinizle ilgili harcamaların artmaması için gerekli ve acil olmayan alışverişlerden kaçınmalı, güvenmediğiniz kaynaklara yatırım yapmamalısınız. 

6 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek olan Güneş Merkür kavuşumuyla kendinizi bir yol ayrımında hissedebilirsiniz. Hangi yöne gideceğiniz konusunda aceleci davranmamalı, iyi hesap yapmalısınız. Bir yanda korkularınızı tetiklemek, diğer yandan bundan kaynaklanabilecek sağlık sorunlarına sebebiyet vermemek için aklı selim düşünmenizde fayda var. Kilidiniz faydadan açılacaktır. Size bugüne kadar hiçbir yararı dokunmayan ama hayatınızda var olmaya devam eden her şeyi bir kenara iterek yeni bir gündem üzerinde çalışmalısınız. Ödemelerinizi tamamlamak, alacaklarınızı tahsil etmek konusundaki işlerinizde aksamalar olabilir. Kendinizi aksama olmamışcasına hazırladığınızda hem motivasyonunuzu kaybetmeyecek hem de olumsuz sürprizlerle karşılaşmayacaksınız. Eşinizle ya da ailenizle konuşmak istediğiniz konuları gündeme getirebilir, geçmişin yükünü hafifletebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Pişmanlıklara inanmıyorum; geleceğinizin yarınlarınızda olduğuna inanıyorum.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 29 Ağustos’ta Yönetici gezegeniniz Uranüs'ün Boğa burcunda geri harekete geçişi ile beraber siz de aile ve ev hayatınızla ilgili bazı gündemleri geri sarabilirsiniz. Maddi ve manevi rahatlığınızı önemseyebilir, buna gölge düşürecek ya da düşüren durumlara karşı önlemler alabilirsiniz. Fiziksel düzenlemeler yapmak isterken evinizin konumuna ve imkanlarınıza göre hareket etmelisiniz. Tam olarak ihtiyacınız olanı elde edemediğiniz noktada taşınma ve yer değişikliği işine sıcak bakmalısınız. Bu konu eğer askıdaysa artık gündeme getirerek netleştirmeniz faydalı olabilir. Aile büyüklerinizle ilişkilerinizi iyileştirmek adına bazı defterleri açmanız gerekebilir. Bir inatlaşmaya girmek yerine herkesin huzurlu olacağı bir payda oluşturabilirsiniz. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ekonomik dengelerinizi yeniden düzenleyebilir. Hem zararlı ve sonuca bağlanmayan işleri bitirmek hem de bunların yerine daha gerçek ve iyi bir iş imkanı oluşturmak adına iyi bir dönemdesiniz. Parasal konularda ve güven hususunda bir açıklık oluşmaması için dikkatli, gözü açık ve ne istediğinizden emin olmalısınız. İş görüşmelerine gitmek, bir hayali gerçeğe dönüştürecek araştırmalar yapmak isteyebilirsiniz. Elinizdeki imkanları karlı yatırımlar haline getirmek için gerektiği noktada uzman desteği de alabilirsiniz. Eksiklerinizi tamamlamak, keyfinize bakmak üzere harcamalar yapabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Büyüme, değişime olumlu yanıt verme sürecidir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Güneş’in 23 Ağustos’ta Başak burcunda ilerlemeye başlamasıyla sorunlar ve çözümlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Her bir sorun beraberinde bir çözümü ve sizin için iyi bir sonucu getirecektir. Bakış açınızı bu şekilde değiştirdiğinizde her şey yerli yerine oturacaktır. Psikolojik, ekonomik ve fiziksel açıdan daha sağlıklı ve dingin olmak isteyebilirsiniz. Bu konuda şanslı etkiler altındasınız ancak şans kapınızı çalmak yerine sizin gelmenizi bekleyebilir. Özellikle parasal konularda gelirinizi arttıracak faaliyetler peşine düşebilir, mevcut işinizi geliştirebilir, elinizdeki imkanları daha kalıcı sonuçlara dönüştürebilirsiniz. Yolunuzun tıkandığını düşündüğünüzde buna neyin sebep olduğunu anlamanız kolaylaşacaktır. Endişe etmeyi bıraktığınızda, detayları sadece büyük resmi görmek için kullandığınızda her şey hızlanır. Aileniz, eşiniz ya da kendinizle ilgili bazı sağlık konuları, küçük cerrahi müdahaleler ya da riskli hastalıkların iyileşmesi gibi durumlar gündeminize gelebilir. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması ekonomik açıdan bazı tedbirler almanızı gerektirebilir. Harcamalarınızın bir düzeninin olmaması gelirlerinizi doğru yönetmenize engel olabilir. Borçlanma ve kredili işlemlere başvurmak yerine mevcut durumla idare etmeyi ya da çözüm bulmayı denemelisiniz. Riskli adımlar atmak yerine daha stabil işler üzerinde durmanızda fayda var. Ortaklı gelirler ya da aile destekleriyle ilgili konularda gecikmeler olabilir, bazı tahsilatların aksaması ya da aile içinde bazı sorunların doğması süreci yavaşlatabilir. Tartışmalara sebebiyet vermemeye, bir sorun çıktığında da nasıl çözüm üretmeniz gerektiğine odaklanmalısınız. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcundaki seyriyle beraber sosyal konularda daha etkin rol oynayabilirsiniz. Gönüllülük çalışmaları, hukuksal ve toplumsal platformlar ilginizi çekebilir. Vizyonunuzu ve tecrübelerinizi aktaracağınız bir yer bulduğunuzda geri adım atmamalısınız. Bir fırsat karşınıza çıktığında bunu değerlendirmek, düşünmek daha önemli ve belirleyicidir. Seyahat planları, yurtdışı bağlantılı ya da ortaklı işlerle ilgilenebilirsiniz. Hayatınızı estetik bir düzleme taşımak isteyebilirsiniz. Samimi gelmeyen, size iyi hissettirmeyen ortamları terk etmek yeni ortamlar ve nedenler bulmanızı kolaylaştıracaktır.  

 

Motivasyon Sözü: “Kaçındığımız acıyla yüzleşmek zorundayız. Aslında, onun içinde dinlenmeyi öğrenmeli ve yakıcı gücünün bizi dönüştürmesine izin vermeliyiz.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 5 Ekim'de Merkür'ün Terazi burcuna geçişi ile beraber kendinizi durdurduğunuz ya da bir sebepten durmak zorunda hissettiğiniz zamanlar sona eriyor. Ufkunuzu, hakkınızı, isteklerinizi ve varlığıyla mutlu olduğunuz her şeyi gündeminizde üst sıralara taşıyabilirsiniz. Bunun adı yurtdışı seyahatleri için vize pasaport işlemleri olabileceği gibi, bir alanda iyi bir eğitim almak veya öğrendiklerinizi uygulamaya almak şeklinde de olabilir. Kendine has bir tarza sahip olmak bunu güncel tutmayı gerektirir. Bu geçişle birlikte üzerinde en çok duracağınız konu bu olabilir. Yaşadıklarınızdan endişe etmek ya da bir noktaya fazlaca eğilmek sizi hayatın keyifli yanlarını görmekten mahrum edebilir. Bile bile bu noktaya gelmemelisiniz. Önünüze bakış açınızı ve tavırlarınızı değiştirebileceğiniz imkanlar çıktığında, beklemek en son yapacağınız iş olmalıdır. Birilerinin ilgisi ve desteğinden uzak olduğunuzu görmek motivasyonunuzu düşürüyorsa bunun yönünü kendinize çevirmelisiniz. Önce siz kendinize ve hayatınıza ilgili olun ki insanlar da bunu takip edebilsinler. Hak ve adalet kavramlarına fazlaca kafa yorabilir, bunların yaşantınızda ne kadar yer aldığına bakabilirsiniz. Hem hukuki hem de psikolojik olarak istediğinizi alabilirsiniz. Ancak asıl işiniz bunu aldıktan sonra başlıyor: Alın, fark edin ve bunu bir pusulaya, bir rehbere dönüştürün. 

9 Ekim'de Venüs'ün Başak burcuna geçişi ile ekonomik açıdan yüzünüzü güldürecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayatınıza yeni bir soluk getirecek işlerle ilgilenebilir, bu sayede tıkanıklık hissettiğiniz durumları da tersine çevirebilirsiniz. Ana gelirinizin dışındaki kazanımlarınız ekonomik yükümlülüklerinizi hafifletebilir, size yeni bir garanti noktası oluşturabilir. Fazla düşünmenin, fazla önemsemenin getirdiği ruhsal sorunlar sizi bunu yapmak için engellemiş olabilir. Bu engelleri fark ederek onları kaldırabilirsiniz. Bunun için gereken motivasyona ve güce sahipsiniz. Gerçeklerden uzaklaşmayın. Bu sizi hayattaki beklentilerinize yaklaştırabilir. Üçüncü kişilerin olumsuz etkileri, ailenizle ya da sizinle ilgili sağlık gündemleri söz konusu olabilir. Hem ekonomik gücünüzü hem de psikolojinizi doğru yönetmek adına sorgulamanın, araştırmanın dozunu kaçırmamalısınız. Yolunuz açık, kaybolmayacaksınız. Buna sebep olacak davranışlardan kaçının.

11 Ekim'de Plüton'un Oğlak burcunda ileri hareketine geçmesiyle beraber, bilinçaltınızda tuttuğunuz her şeyin yerini değiştirebilir, bazı konuları ortadan tamamen kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak zorunda olduğunuzu gösteren bazı haberler almış, olumsuz tecrübeler edinmiş olabilirsiniz. Uzun süreli ve kalıcı yenilikler, sabır ve doğru bir emek ister. Bugünlerde neye emek verdiğinizi, neyi geliştirdiğinizi önemsemelisiniz. İyileştirmeye ve kuralları uygulamaya kendinizden başladığınızda, çevrenizde de benzer etkileşimlerin ve insanların yer alacağını görebilirsiniz. Parasal geri dönüşler gündeme gelebilir, bunları kendi işinizi kurmak için değerlendirebilirsiniz. 

12 Ekim'de Mars'ın Akrep burcuna geçişi iş dünyanızda yoğun günleri getirebilir. Fazla efor, fazla zaman size kazancı da fazla getirebilir. Olayların ve sorumluluklarınızın altında farklı anlamlar aramakla vakit kaybetmeyin. Liderlik yetilerinizi kullanacağınız, iş bitirici yönünüzü ve kendinize has tarzınızı ortaya koyacağınız bir dönemdesiniz. Bunun için bazı değişiklikler yapmanız, sabrınızı zorlamanız gerekebilir. Hiçbir şeyin boşuna olmadığını unutmayın. Nereye gitmek, nerede yer almak ve köklenmek istediğinizden emin olduğunuzda her şey su gibi akacak ve yolunu bulacaktır. Güç gösterisi ve ısrarcı yönlerinizi törpülemek bazı krizlerin önüne geçebilir. 

14 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, akademik kariyer düşüncelerinizi netleştirebilir. Donanımınızı en iyi şekilde kullanıp değerlendirebileceğiniz alanları tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak için bazı alışkanlıklarınızı ve düzeninizi değiştirmeniz gerekebilir. Kendinizi daha fazla ertelemeyin. Yabancı dil, bilgisayar ve araç kullanımı, sosyal medya okuryazarlığı gibi alanlarda başarılı olabilirsiniz. Bu size hem yurtiçinde hem de yurtdışında imkanlar tanıyabilir. Şehir veya ülke değişikliği yapmanızı gerektiren, kısa ve uzun vadeli işler alabilirsiniz. Medya ve sanatsal faaliyet noktasında şansınız oldukça yüksek! Yükseklerden korkmayı bırakın. Hukuksal konular gündeme gelebilir, var olan davalarınız lehinize neticelenebilir. Bu size, yaptığınız hiçbir şeyin karşılıksız kalmayacağını ispat eder. Ancak şu dersi de almalısınız; kendinizi feda edercesine hareket etmenin de bir dozu olmalı! Bunu unutmadan yaşamalısınız. 

20 Ekim'de Güneş ve Merkür'ün Terazi burcundaki kavuşumuyla perspektifinizi geliştiriyorsunuz. Size ayna olan her şey, değişiminizi tetikleyecektir. Dil öğrenmek, ilgi alanlarınızda profesyonelleşmek, ikna becerilerinizi geliştirerek bunu bir işe dönüştürmek adına iyi bir dönem olabilir. Yeni yerler görme isteğinize göre hazırlık yapabilir, evrak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yüzeysellik ve etki arasında yeni bir denge kuruyorsunuz. Bu da, üzerinde yoğun bir şekilde kaldığınız işleri zaman kaybına dönüştürmeden işleyebilmenizi kolaylaştıracaktır. 

22 Ekim'de Merkür'ün Akrep burcuna geçişi ile beraber kişisel gelişiminizdeki yenilikleri kariyerinize taşımaya başlayabilirsiniz. Gözlem beceriniz sayesinde kuracağınız yeni bir sistemle eskinin alışkanlıklarını bırakarak kendinize yeni bir pencere aralayabilirsiniz. Önemli görüşmeler yapabilir, yeni işlerle beraber önceden ilgilendiğiniz alanlardan da dönüşler alabilirsiniz. Belirsiz, etik kuralların dışında kalan konularla ilgilenmek yerine sorumluluklarınız dahilinde kafa yoracağınız bir süreç yaşamak isteyebilirsiniz. Bu çabanız karşılıksız kalmayacaktır. Çekişme, rekabet ve hırsın hakim olacağı bir dönem olabilir. Bunları doğru bir dozda kullanmak yanlış anlaşılmaların önüne geçebilir. 

23 Ekim'de Güneş'in Akrep burcuna geçişi ile, işinizin devamlılığı ve iş hayatınızın geldiği noktayı net bir şekilde görebilirsiniz. Ne için uğraşırken nelerle karşılaştığınızı fark edebilir, arasındaki farklılıkların sebeplerini öğrenebilir, alacaklarınızı tahsil etmek için görüşmeler yapabilirsiniz. Beklentilerinizden emin olun ve bunları doğru hamlelerle hayatınıza taşımaya çalışın. Gücünüzü, imkanlarınızı ve yeteneklerinizi kullanırken kuralına göre hareket etmelisiniz. Ancak bu kurallar, sadece kendinize ait kurallar olmamalıdır. Yetki ve sorumluluklarınız değişebilir. 

28 Ekim'de Boğa burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, ev ve mekan değişikliğinizle ilgili son durumu netleştirebilir. Nerede yaşayacağınız, hangi hayat tarzını benimseyeceğiniz konusundaki karışıklıklar son bulabilir. Bu dönemde hatalar yapmış olsanız da, şimdi telafisini yapacağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Maddi yükümlülükleriniz ve imkanlarınız ölçüsünde bir düzen kurmalısınız. Bu da işinizin bulunduğu konuma ve duruma göre bir değişiklik yapmanızı gerektirebilir. Kendi isteklerinizden ziyade hayatın getirdiği şartlara uyum sağlamak kısa vadede sorunları çözebilir, uzun vadeli planlar için alt yapı oluşturur. 

Merkür ve Mars'ın 29 Ekim'de Akrep burcunda bir araya gelmesiyle iş hayatınızla ilgili konulardaki yaklaşımlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bildiğinizin, düşündüğünüzün dışında gelişen konuların gerisinde kalmamak adına bu çabaya ortak olmalısınız. İşbirlikleri yapmak, yazılı işlere ağırlık vermek, yeni deneyimler edinmek adına iyi bir dönem olabilir. Bulunduğunuz ortamdaki tavırlarınız buna etki edecektir. Etkinin iyi yönde olması için uğraşın, gizli saklı konular yerine sorumluluklarınızla ilgilenin. 

 

Motivasyon Sözü: “Dalga yaratmadan hareket etmenin bir yolu yoktur.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketine başlaması aile hayatınız ve buradaki maddi gündemleri önünüze getirebilir. Aranızda para alışverişinin olması, gayrimenkul alım satımı gibi konularda şansınızı zorlamanız gerekebilir. Her şeyin önünüze gelmesine alışmak, şimdi çaba göstermenizi engelleyebilir. Retro sürecini, hiçbir şeyin kolaylıkla ve emek olmadan var olmayacağını düşünerek geçirmelisiniz. Zira retro bittiğinde bu düşünceleriniz sizi harekete geçirecektir. Evinizle ilgili harcamaların artmaması için gerekli ve acil olmayan alışverişlerden kaçınmalı, güvenmediğiniz kaynaklara yatırım yapmamalısınız. 

6 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek olan Güneş-Merkür kavuşumuyla kendinizi bir yol ayrımında hissedebilirsiniz. Hangi yöne gideceğiniz konusunda aceleci davranmamalı, iyi hesap yapmalısınız. Bir yanda korkularınızı tetiklemek, diğer yandan bundan kaynaklanabilecek sağlık sorunlarına sebebiyet vermemek için aklı selim düşünmenizde fayda var. Kilidiniz faydadan açılacaktır. Size bugüne kadar hiçbir yararı dokunmayan ama hayatınızda var olmaya devam eden her şeyi bir kenara iterek yeni bir gündem üzerinde çalışmalısınız. Ödemelerinizi tamamlamak, alacaklarınızı tahsil etmek konusundaki işlerinizde aksamalar olabilir. Kendinizi aksama olmamışcasına hazırladığınızda hem motivasyonunuzu kaybetmeyecek hem de olumsuz sürprizlerle karşılaşmayacaksınız. Eşinizle ya da ailenizle konuşmak istediğiniz konuları gündeme getirebilir, geçmişin yükünü hafifletebilirsiniz. 

Başak burcunda 15 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay özellikle ekonomik sorunlarınızın çözümünde büyük rol oynayabilir. Kendinize güvenin. Söz konusu bir ortaklık, ödeme ve borçlanma gibi bir durum olduğunda geriye çekilip irdelemek yerine ortaya çıkın ve çalışmaya başlayın. Sizi besleyecek olan hiçbir şeyi elinizin tersiyle itmemelisiniz. Hayatınızda bir düzen kurmak istiyorsanız, öncelikle bunu yok edecek şeyleri silebilirsiniz ancak bunu sağlayacak konularla da ilgilenmeyi ihmal etmeyin. Kontrolün değil, emin olduklarınızı ortaya çıkarmanın zamanındasınız. Miras ve ek gelir gibi konularda bazı dönüşler alabilir, resmi işlemlerin tamamlanması için başvurular yapabilirsiniz. Borçlanmalar konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Kendinizi sağlama alacak bir plan yaptıktan sonra bu görüşmeleri yapmak daha doğru olabilir. Güzel olanın güzel devam etmesi dikkatinizle mümkün olacaktır. Müdahale edebildiğiniz noktaya kadar bunu sürdürmek, sizi aşan durumları lehinize çevirebilir. Sağlık sorunlarınızın iyileşmesi ve operasyonların gündeme gelmesiyle kafanızdan bir konuyu daha temizlemenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Problem hayat sürdükçe var olacaktır ancak fikirlerinizin de varoluşunu gözardı etmediğinizde hepsi sizin için birer altın fırsata dönüşecektir. 

23 Eylül’de Güneş’in Terazi burcunda hareket etmesiyle beraber hayatınıza neyin dahil ve hakim olması gerektiğini düşünebilir ve bu konuda adım atabilirsiniz. Kendinizde bir şeylerin eksik olduğunu düşünmek yerine mevcut imkanlarınızı ve yetilerinizi geliştirmeye odaklanmalısınız. Yaşamdan ve insanlardan bir alacağınızın olması bunun için çalışmamanızı gerektirmez. Bu farkındalığı yaşamak hem çevrenize hem de olaylara olan bakış açınızı değiştirebilir. Deneyim elde etmek ve bunun altını doldurabilmek için hem iş ortamınızda hem de sosyal alanlarda kendinizden söz ettirebilirsiniz. Yardımsever ve ılımlı yaklaşımlarınız dikkat çekebilir. Bulunduğunuz alanlarda, yapacağınız görüşmelerde bunun ekmeğini yiyebilirsiniz. Yolculuk yapmak, bununla ilgili yazılı işleri ve başvuruları düzenlemek, çalışma ve eğitim takviminizi hazırlamak, bilgi sahibi olduğunuz konularda bir proje oluşturmak gibi konularınız olabilir. Geri planda, kendi halinizde olmaktansa hayatın içinde daha fazla yer almalısınız. Bu sayede sorun yaşadığınız insan ilişkilerinizi çözebilir, daha iyi bir iletişim dili oluşturabilir hatta bunu geliştirerek çevrenize öneriler sunacağınız bir mecrada yer alabilirsiniz. Hukuksal konular ve bunların psikolojik etkileriyle ilgilenebilirsiniz. Bazı sorunları bu düzlemde çözmek, iyi niyetinizin ve huzur isteğinizin bir göstergesi olacağı için tereyağından kıl çekercesine rahatlıkla ilerlemenize yardımcı olacaktır. Bilgiye aç bir hayat görüşü benimsiyor olabilirsiniz ama bilmekle olmanın arasındaki farkı öğrenmek adına bir çaba ortaya koymalısınız. Bu fark, hayatınızda açık veren her şeyi keyifle kapatacaktır. 

Koç burcunda 29 Eylül’de gerçekleşecek dolunay yolunuzun açık olduğunu ve bunu açık tutmak için gereken tüm imkanlara sahip olduğunuzu gösterecektir. Sizin için zorlu geçen, söylediklerinizin yanlış yere vardığı ya da gereksiz sorunlar oluşturduğu, işlerinizin sonuca varmadığı her şeyin bir öğretisini yakaladınız. Şimdi bu öğretileri harmanlayıp birçok alanda kullanabilir ve geliştirebilirsiniz. Ticari ilişkilerinizin yoğunlaşacağı, iletişim trafiğinizin artacağı bir dönem olabilir. Bu noktada karşınıza çıkan her fırsata şans tanıyarak kendiniz için gerekli olanı seçmeye çalışabilirsiniz. Çok yönlü birine dönüşmekten çekinmek yerine bu doneleri nerelerde kullanabileceğinize bakmalısınız. Dilinizin, tavırlarınızın dikkat çekmesi daha fazla özenli olmanızı gerektirebilir. Düşünceli bir ilerleyiş sizi fiziksel ve psikolojik kazalardan koruyacaktır. Doğru bir şeyler yapmadan önce “doğru”nun tanımını tümüyle değiştirebilirsiniz. Hiçbir zaman değişimden kaçmadınız ama bu seferki değişimi yakalamak için daha büyük bir heyecan duyabilirsiniz. Boş bir avuntu olduğunu düşündüren gelişmeleri, söylentileri önemsememeli ve fikriniz için çalışmaya devam etmelisiniz. Hayatınızın odağını bu şekilde yenilemek, çevrenizi de yenilemek konusunda size yardımcı olacaktır. Hem arkadaşlıkların hem de aşk hayatınızın tozunu attıracak gelişmelere hazır olun. 

 

Motivasyon Sözü: “İyimserlere göre tüm kapıların kolları ve menteşeleri vardır; kötümserlere göre ise tüm kapıların kilitleri ve mandalları vardır.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Ağustos'un ilk gününde burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile tüm ay boyunca yaşayacaklarınıza yön verebilir, kaybettiğiniz yönleri yeniden bulabilirsiniz. Kalbinizin, zihninizin ve çevrenizin mesajlarına daha açık olmalısınız. İhmal, erteleme ve beklemenin yerini özgüveninize ve birikimlerinize bırakmalısınız. Aldığınız bazı kararların hayatınızın gidişatına ne yönde etki ettiğini gördüğünüzde müdahale gerektiren durumları es geçmemenizde fayda var. Hayattan beklentilerinizle ilgilenmeli, çalışmalı ve yaşamalısınız. Bedensel ve psikolojik bazı değişikliklere açıksınız. Bu süreç sizin için yorucu görünebilir ve bu yüzden öfkeli, gergin hissedebilirsiniz. Enerjinizi kendinize yöneltmek söz konusu olduğunda acımasız özeleştiriler yapmak yerine yeniden yapılandırmaya gitmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Dirençlisiniz ve bunu korumalısınız. 

2 Ağustos’ta Merkür ve yönetici gezegeniniz Satürn'ün karşı karşıya duruşu ekonomik konularda sizi kıskaca alabilir. Harcamalarınızda öncelik sıralaması yapmanız bu süreci en az zararla yönetmenizi sağlayabilir. Borçlanma ve iş alma gibi durumlar söz konusu olduğunda imkanlarınız doğrultusunda hareket etmeye, garantici bir tutum sergilemeye özen göstermelisiniz. Bu sayede yanılma ve gecikmelerden kaynaklanan sorunları önleyebilirsiniz. Ne emekler vererek bir şeyler kurduğunuzu unutmadan adım atın. 

13 Ağustos’ta Güneş ve retrolayan Venüs'ün Aslan burcundaki kavuşumu bazı ilişkileri ve bunların gidişatını değiştirebilir. Kendinizi değerli hissetmek, sevginizi göstermek sizin önceliğiniz olabilir. Bunları nasıl yansıttığınız ve karşınızdaki insanın sizden beklentileri konusunda bazı noktaları netleştirmelisiniz. Sorunları çözmek için iyi bir dönemdeyken sorunları daha çok gündemde de tutabilirsiniz. Burada asıl konu, sizin hangisini istediğinizi anlamak olacaktır. Seçimleriniz ve tutumlarınızla bunu netleştirebilirsiniz. Eski ilişkilerinizin ve işlerin gündeme gelmesiyle ilgilenebilir, eski arkadaşlarınızla görüşebilir ve bazı fikirleri yenileyebilirsiniz. Ekonomik işbirlikleri konusunda aceleci olmamanızda fayda var. 

16 Ağustos'ta Aslan burcundaki yeni ay size yeni ilişkiler ve ortaklıklar getirebilir. Duygularınızı daha rahat ifade edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Özgüven zedelenmesi yaşamanıza neden olan ve toksikleşen ilişkileri sonlandırmak, başlangıçların önünü açacaktır. Kendinizde bu cesareti bulabilirsiniz. Duygusal ve ticari ilişkiler noktasında şanslısınız, hem sizin adımlarınız hem de çevrenizin ilgisi sizi motive edecektir. Evlilik, ortaklık ve anlaşmalar gündeme gelebilir. Var olan ilişkilerdeki sorunların çözümü konusunda siz inisiyatif alabilir ya da çözümü başlatan kişi olabilirsiniz. Tutumlarınızdan hoşlanmayan ya da farklı konulardan dolayı sorun yaşadığınız sosyal arkadaşlarınızla aranızdaki mesafeyi güncelleyebilirsiniz. İyi niyetinizden ve cömertliğinizden dolayı takdir toplayabilirsiniz. Bu durumu suistimal etmeye çalışanları ayrıştıracağınız için daha temiz ve keyifli bir sayfa açabilirsiniz. Kazancınızı etkileyecek iş girişimleri, yatırım fikirleriyle ilgilenebilir, sahip olduğunuz bazı şeyleri yenileyebilirsiniz. 

Güneş’in 23 Ağustos’ta Başak burcunda ilerlemeye başlamasıyla sorunlar ve çözümlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Her bir sorun beraberinde bir çözümü ve sizin için iyi bir sonucu getirecektir. Bakış açınızı bu şekilde değiştirdiğinizde her şey yerli yerine oturacaktır. Psikolojik, ekonomik ve fiziksel açıdan daha sağlıklı ve dingin olmak isteyebilirsiniz. Bu konuda şanslı etkiler altındasınız ancak şans kapınızı çalmak yerine sizin gelmenizi bekleyebilir. Özellikle parasal konularda gelirinizi arttıracak faaliyetler peşine düşebilir, mevcut işinizi geliştirebilir, elinizdeki imkanları daha kalıcı sonuçlara dönüştürebilirsiniz. Yolunuzun tıkandığını düşündüğünüzde buna neyin sebep olduğunu anlamanız kolaylaşacaktır. Endişe etmeyi bıraktığınızda, detayları sadece büyük resmi görmek için kullandığınızda her şey hızlanır. Aileniz, eşiniz ya da kendinizle ilgili bazı sağlık konuları, küçük cerrahi müdahaleler ya da riskli hastalıkların iyileşmesi gibi durumlar gündeminize gelebilir. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması ekonomik açıdan bazı tedbirler almanızı gerektirebilir. Harcamalarınızın bir düzeninin olmaması gelirlerinizi doğru yönetmenize engel olabilir. Borçlanma ve kredili işlemlere başvurmak yerine mevcut durumla idare etmeyi ya da çözüm bulmayı denemelisiniz. Riskli adımlar atmak yerine daha stabil işler üzerinde durmanızda fayda var. Ortaklı gelirler ya da aile destekleriyle ilgili konularda gecikmeler olabilir, bazı tahsilatların aksaması ya da aile içinde bazı sorunların doğması süreci yavaşlatabilir. Tartışmalara sebebiyet vermemeye, bir sorun çıktığında da nasıl çözüm üretmeniz gerektiğine odaklanmalısınız. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcundaki seyriyle beraber sosyal konularda daha etkin rol oynayabilirsiniz. Gönüllülük çalışmaları, hukuksal ve toplumsal platformlar ilginizi çekebilir. Vizyonunuzu ve tecrübelerinizi aktaracağınız bir yer bulduğunuzda geri adım atmamalısınız. Bir fırsat karşınıza çıktığında bunu değerlendirmek, düşünmek daha önemli ve belirleyicidir. Seyahat planları, yurtdışı bağlantılı ya da ortaklı işlerle ilgilenebilirsiniz. Hayatınızı estetik bir düzleme taşımak isteyebilirsiniz. Samimi gelmeyen, size iyi hissettirmeyen ortamları terk etmek yeni ortamlar ve nedenler bulmanızı kolaylaştıracaktır.  

 29 Ağustos’ta Yönetici gezegeniniz Uranüs'ün Boğa burcunda geri harekete geçişi ile beraber siz de aile ve ev hayatınızla ilgili bazı gündemleri geri sarabilirsiniz. Maddi ve manevi rahatlığınızı önemseyebilir, buna gölge düşürecek ya da düşüren durumlara karşı önlemler alabilirsiniz. Fiziksel düzenlemeler yapmak isterken evinizin konumuna ve imkanlarınıza göre hareket etmelisiniz. Tam olarak ihtiyacınız olanı elde edemediğiniz noktada taşınma ve yer değişikliği işine sıcak bakmalısınız. Bu konu eğer askıdaysa artık gündeme getirerek netleştirmeniz faydalı olabilir. Aile büyüklerinizle ilişkilerinizi iyileştirmek adına bazı defterleri açmanız gerekebilir. Bir inatlaşmaya girmek yerine herkesin huzurlu olacağı bir payda oluşturabilirsiniz. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ekonomik dengelerinizi yeniden düzenleyebilir. Hem zararlı ve sonuca bağlanmayan işleri bitirmek hem de bunların yerine daha gerçek ve iyi bir iş imkanı oluşturmak adına iyi bir dönemdesiniz. Parasal konularda ve güven hususunda bir açıklık oluşmaması için dikkatli, gözü açık ve ne istediğinizden emin olmalısınız. İş görüşmelerine gitmek, bir hayali gerçeğe dönüştürecek araştırmalar yapmak isteyebilirsiniz. Elinizdeki imkanları karlı yatırımlar haline getirmek için gerektiği noktada uzman desteği de alabilirsiniz. Eksiklerinizi tamamlamak, keyfinize bakmak üzere harcamalar yapabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Tüm büyük düşünceler kalpten gelir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Neptün'ün Balık burcundaki geri hareketi ekonomik konularda bazı önlemler almanızı gerektirebilir. Harcamalarınızın ve yatırımlarınızın gidişatı hakkında bilgi sahibi olabilir, yanılgıya düştüğünüz durumları iyi yöne çevirmek için çaba gösterebilirsiniz. Maddiyat ve hisler arasında bir ayrım yapmak yerine ikisine de makul bir sınır çizmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Bu da seçimlerinizi, ilişkilerinizi, beklentilerinizi ve hedeflerinizi hayatınıza daha iyi dahil etmenizi sağlayabilir. Sizi büyük kazanmaktan uzaklaştıran her şeyden siz uzaklaşmalısınız. Kendi kıyılarınızı karşı kıyıya geçtiğinizde daha iyi analiz edebileceğinizi unutmayın. 

Güneş ve Merkür'ün Yengeç burcunda bir araya gelmesi günlük akışınızı düzene koymak konusunda size destek verebilir. Çalışma koşullarınız, kendi girişiminiz olan konularla birleştiğinde yeni bir sisteme geçiş yapmanızın önü açılabilir. Kadın figürlerden alacağınız destekler, yapacağınız fikir alışverişleri sizin için belirleyici olabilir. Yetiştirmek, eğitmek ve desteklemek gibi misyonlarınızın olumlu sonuçlarını alabilirsiniz.

3 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber bazı konuları kendi içinizde tutmaktan vazgeçiyorsunuz. Kendinize koyduğunuz sınırlar ve engellerin ardından hayata nasıl karışacağınıza dair fikirleriniz netleşebilir. Doğruyu yanlışı ayırt etmekte zorlandığınız durumları kolaylaştıracak bazı haberler alabilir, kişilerin gerçek niyetlerini görebilirsiniz. İyi niyetle dahil olduğunuz, parasal yönü de bulunan girişimlerin neticelerinde ne yapacağınız ve yapmayacağınızla ilgili sınırlar daha belirgin hale gelebilir. Kendinize karşı sergilediğiniz yargılayacağı ve acımasız tutumlarla vedalaşıyorsunuz. 

Mars'ın Başak burcundaki hareketine başlaması size sadece istemenin yeterli olmadığını gösterecektir. İstediğiniz, talep ettiğiniz her şey için üzerinize düşen sorumluluğun farkına varıyorsunuz. Bu da sizi çekincelerden, uzun süreli ve yoğun düşüncelerden, detaylara fazla takılmanın getirdiği vakit kaybından koruyacaktır. Gelir gider grafiğinizi çıkarabilir, borçlanmalarınızı yönetebilir ve bunları daha hızlı bir şekilde çözebilmek için ek iş arayışına geçebilirsiniz. Bu sayede hem hızlıca toparlanabilir hem de yeni bir alanda daha çalışmanın deneyimini edinebilirsiniz. Emek verdiğiniz kadar emek görmek ya da tam tersini düşünmek, hayatınızdaki insanlara ve olaylara karşı dengeyi doğru şekilde kurmanıza yardımcı olacaktır. Kendinizi yeniden inşa etmeye başlayacağınız bir dönemdesiniz, fiziksel değişiklikler ve operasyonlar gündeme gelebilir. 

17 Temmuz'da Ay Düğümlerinin Koç-Terazi hattında ilerleyecek olması ve aynı tarihte bir Yengeç yeni ayının yaşanması hayatınızda yeni bir tarz oluşturabilir. Konuşmanız, yaklaşımlarınız, düşünme biçiminiz size getiriler sunabilir. Ancak bu dönemin enerjisini yoğun bir şekilde hissetmeye başladığınızda bu getirilerin sunulmasını beklemeyebilir ve onları almak için harekete geçebilirsiniz. Sakin ve makul tavrınıza bir hareketlilik gelecek olmasından endişelenmeyin. Bir günün 24 saat olmasını değiştiremezsiniz ama o 24 saate her zamankinden daha fazla gündem sığdırabilirsiniz. Çok yönlü yanınızı destekleyecek iş ve eğitim fikirleri üzerinde çalışabilir, yeni sosyal çevrelere girebilirsiniz. Özellikle işinizi kurmak ve kendi konularınız üzerinde bir şeyler üretmek noktasında şanslısınız. Hayatınızın bu yönde akması gerektiğine ikna olabilirsiniz. Çevrenize göre, söylenenlerle hareket etmek her zaman olumsuz olmayacaktır. Ancak bunların etkisini biraz daha azaltmak ve bireysel kararlardan etkilenmek isteyebilirsiniz. Bunun da son derece normal bir durum olduğunun farkına varıyorsunuz. Seyahat planlarınız artabilir, yolculuk yapmanızı gerektirecek işler edinebilirsiniz. Araç kullanımı konusundaki eksiklerinizi de bu vesileyle kapatabilirsiniz. Yengeç yeni ayı da bu anlamda kriterlerinizi değiştirebilir. Günlük hayatınızı nasıl sürdüreceğiniz noktasında bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Yeni çalışma arkadaşları, aile destekli işler, evden yürütülebilecek çalışmalar ilginizi çekebilir. Sesinizi duyurmanız, varlığınızı göstermeniz kolaylaşacaktır. Bu sürecin iyi yanlarından biri de sağlık sorunlarını geride bırakıyor olmanızdır. Kendinizi mental olarak hafiflettiğinizde bedensel olarak da rahat edebileceksiniz. 

Mars ve Satürn arasındaki karşı açı, ekonomik açıdan zorlandığınız noktalarda bir önlem almanızı gerektirebilir. Harcamalarınızı dengelemek, iş yükünüzü paylaşabilmek konusunda desteğe ihtiyacınız olabilir. Bunları reddetmek yerine kabul etmeyi, anlamayı ve çözmeyi denemelisiniz. 

Venüs'ün Aslan burcunda geri hareketine başlamasıyla beraber ikili ilişkilerle ilgili farkındalıklarınız artabilir. Hayatınızı ve zamanınızı adadığınız insanları daha iyi anlama ve tanıma fırsatınız olabilir. Bu fırsatlar olumsuz tecrübeler şeklinde gelebilir ancak sizin almanız gereken mesaj değişmeyecektir. Cömertliğinizin karşılığında gördüğünüz muameleden memnun değilseniz bunları değiştirebilir, çözüm yoluna gidebilirsiniz. Egonun, baskın gelmenin değil sevginin ağır basmasına müsaade etmelisiniz. Ticari işbirlikleri, iş görüşmeleri, para akışı gibi konularda aceleci olmamanızda fayda var. Beklemeye almak kendinizi garantiye almanız demek olacaktır. Güneş'in de 23 Temmuz'da Aslan burcuna geçişi size yol gösterebilir. Her işin, hayatınızdaki her insanın tüm yanlarını anladığınızda beklentilerinizi ve hamlelerinizi de ona göre belirleyebilirsiniz. Hayatınıza dahil edeceğiniz insanları ve işleri de bu kriterlere göre dahil edebilirsiniz. Ortaklıkların önünün açılması, iş görüşmeleri, sözleşme ve anlaşmalarla ilgilenebilirsiniz. Bu yönde danışmanlıklar almak ya da vermek üzerine kendinizi yetiştireceğiniz fırsatlarınız olabilir. 

Chiron'un Koç burcunda geri harekete geçişi girişimci yanınızı saklandığı yerden çıkarabilir. Bu konuda hala eksikleriniz olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu eksiklerin kapatılmak için var olduğunu da unutmamalısınız. Çevrenizle olan iletişiminize önem vermek, fikir alışverişi yapmak ve sosyal hayatın içinde yer almak hissettiğiniz adaptasyon sorunlarını aşmanıza yardımcı olacaktır. 

Merkür ve Venüs'ün Aslan burcundaki kavuşumu ikili ilişkilerde önemli gündemler doğurabilir. Evlilik, ilişkiyi ileriye taşımak, mutluluğunuzu destekleyecek kararlar almak gibi durumlar hayatınıza dahil olabilir. Ne istediğinizin farkında olmanın ödüllerini katlamak istiyorsanız karşınızdaki kişinin isteklerine de önem vermelisiniz. Bu sayede empati kurmayı, sorunları çözmeyi ya da en aza indirmeyi mümkün kılabilirsiniz. Baskın yanlarınızı geliştirmeye ve iyileştirmeye çalışmak hem duygusal hem de ticari anlamda işinize yarayabilir. 

Merkür'ün Başak burcuna geçişi gelir artışı ve beraberinde gelen kafa rahatlığıyla size nefes aldırabilir. Ortaklı ya da ek işler, aile destekleri, hakkınız olanın ya da emeğinizin size dönmesi bu dönemde ilgileneceğiniz konular olabilir. Bu yönde alacağınız haberler, öneriler ve geri dönüşler size neyin fazla neyin eksik olduğunu daha net gösterecektir. Böylece hem içinizde hem de hayatınızda uygulamaya geçerek daha sade ve mutlu bir düzenin içine girebilirsiniz.  Kendinize hizmet etmenin korkulacak ya da çekinilecek bir durum olmadığını fark edecek düşünceleriniz oluşabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Halihazırda ustalaştığınız şeyin ötesinde bir şey yapmaya çalışmadıkça, asla büyüyemezsiniz.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı size bu hayattan neler beklemeniz gerektiğini gösterebilir. Düşündüğünüz gibi olan durumların üzerinde durmaktan vazgeçebilirsiniz. Kendinizi hareketli ve yeni olan odakladığınızda sürecin olumsuz etkileri ve stresinden koruyabilirsiniz. Projelerinizi neticelendirmek, fikirlerinizi uygulanabilir ve sunulabilir hale getirmek isteyebilirsiniz. Bu sayede kendinizle beraber çevrenizdeki insanları da mental olarak üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Bazı arkadaşlıklarınızın dengeleri ve mesafeleri değişebilir. Herkesin hayatınızda belli bir misyonu olduğunu ve bunu tamamlayınca gitmesi gerektiğini kabul ediyorsunuz. 

Merkür ve yönetici gezegeniniz Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi ev işleriniz ve aile içindeki bazı konuları farklı bir yöne çekebilir. Özellikle taşınma gibi mali yükümlülükleri olan konularda ani kararlar almanız, kararlarınızda değişikliğe gitmeniz gerekebilir. Bütçenizi ve mantığınızı doğru bir şekilde kullanmanız gerekirken gereksiz risklerden, üzerinde iyi düşünülmemiş tekliflerden uzak durmanızda fayda var. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi özel hayatınıza yeni bir soluk getirebilir. Kendinizi mutlu hissettiğiniz, size her şeyin yolunda olduğunu düşündüren ve gösteren ilişkilere karşı daha sıcak olabilirsiniz. Bu da evlilik gibi kararları hızlandırabilir. Hayatınızdaki insanla paylaşımlar yapmak, sevginizi ve kararınızı çevrenizle paylaşmak isteyebilirsiniz. İyi duygular taşımak kadar bunları iyi taşımanın da önemli olduğunu unutmayın. Özellikle kariyerinizle ilgili konularda siz en iyisi çalışırken size gölge düşürmek isteyenlere karşı dikkatli olmalısınız. Bir ego oyununa düşmek maddi ve manevi zararlar yaşamanıza neden olabilir. 

Merkür’ün İkizler burcunda hareket etmesiyle kendinize, hayallerinize daha fazla yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Heyecanlı ve çok yönlü olabilirsiniz. Durağan bir zaman diliminin ardından hem aklınızı hem de çevrenizi de hareketlendirecek çalışmalar başlatabilirsiniz. İnsanları bir araya getirmek, aynı paydada aynı isteklerle buluşan topluluklar kurmak motivasyonunuzu da arttıracaktır. 

Plüton’un geri hareket ederken burcunuzdan ayrılıp Oğlak burcuna dönmesiyle içinizde neyi saklı tutup tutmayacağınızı yeniden düşünebilirsiniz. Size ağırlık hissettiren durumlarla vedalaşabilirsiniz. Kolay olmayabilir ama buna değeceğini unutmamalısınız. Kendi halinde kalmak, işinize ve sorumluluklarınıza odaklanmak, iyi hissettirecek aktivitelere ve belli insanlara vakit ayırmak kafanızı toplamanıza yardımcı olacaktır. Farkındalık yakaladığınızda bunu unutmamak ve bir rutin haline getirmek için çaba göstermelisiniz. 

Balık burcundaki Satürn’ün geri hareketiyle parasal konulardaki kayıplarınız ve kazanımlarınız üzerinde durabilirsiniz. Nasıl kazandığınız, nasıl kullandığınız ve kullanamadığınızla ilgili sorulara yanıt bulmak isteyebilirsiniz. Çevrenize, ailenize sunduğunuz maddi desteklerin sizi zarara uğrattığı noktaları toparlamak adına iyi fırsatlarınız olabilir. Bu konuda hakkınızı savunmak ve kazancınızı güvence altına almak istemekten çekinmemelisiniz. İyi niyetinizin ve verdiğiniz değerin suistimal edildiği durumları görmezden gelmekten vazgeçmeyi öğreniyorsunuz. Bunu da, daha öncesinde görüp yaşayıp uygulayamadığınız zamanları düşünerek başarabilirsiniz. Doğru sınırlar size doğru kazanımlar getirecektir. 

İkizler burcunda 18 Haziran’da gerçekleşecek Yeni ay ile yetenekleriniz ve düşüncelerinizi paylaşmak için yeni fırsatlar bulabilirsiniz. Daha cesur ve daha iyi işlenmiş fikirlerle hareket ediyor olmak, çevrenizden de beklenen desteği almanızı sağlayacaktır. Seyahat ve tatil planları, yeni ortamlara girmenizi ve duygusal etkileşimleri hızlandırabilir. Tanışmalar, sosyal mecraları kullanarak etkileşimler oluşturmak hayatınıza yeni bir renk katabilir. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınızın geleceğiyle ilgili adımlar atmak ve ilişkinize dair önemli kararlar almak için bu etkiyi kullanmanızda fayda var. 

Burcunuzda geri hareketine başlayan Satürn size bazı dersleri yeniden hatırlatabilir. Kendi değerinizi, hayatınızı ve isteklerinizi geri plana atmak konusundaki sorunları çözmelisiniz. Bugüne kadar bu konuda istediğiniz sevgiyi ve başarıyı elde edemediğinizi düşünüyorsanız, bakış açınızı ve yaklaşımlarınızı değiştirmelisiniz. Retro sürecinde bu değişimin temelini atmak ve eksiklerinizi tamamlamak, fazlalıklarınızdan kurtulmak için önemli zamanlar elde edebilirsiniz. Kariyeriniz, sağlığınız, ilişkileriniz, kişisel bakımınızın hatta giyim tarzınızın sizden bir parça olduğunu unutmamalısınız. Bunlara gölge düşüren durumlarla yüzleşebilirsiniz, bunu görmezden gelmeyin. Sınırlar belirlemenin hem sağlığınıza hem de yaşantınıza olumlu katkılar sunacağından şüphe duymadığınızda süreç sizin lehinize ilerleyecektir. 

İkizler burcunda 18 Haziran’da gerçekleşecek Yeni ay ile yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Evlilik ya da iş gereği yeni bir yaşam alanı oluşturmak, taşınma, alım satım gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Tercih yapmanız gerektiğinde neyi düşünmeniz, neyi öncelik yapmanız gerektiğini daha iyi anlıyorsunuz. Aile içindeki sorunları çözebilir, fikirlerinizle herkese destek verebilirsiniz. Sıkça paylaşım halinde olacağınız için bu durum düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Birbirinize inanmanın ve birbirinizin sözüne güvenmenin önemi özgüveninizi tazeliyor.

21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte hayatınızın akışını yenileyebilirsiniz. Çalışma düzeni, iş koşulları ve sağlığınız öncelikli hale gelebilir. Daha iyi koşulları oluşturmak için buna gölge düşüren davranışlarınızı ya da etkisi altında kaldığınız konuları fark edebilirsiniz. Bu konuda bir değişime gittiğinizde fark edilmeniz uzun sürmeyecektir. Yapıcı ve yenileyici bir tutum sergilediğiniz her alanda başarılı olabilirsiniz. Evinizde ve işinizdeki fazlalıklardan kurtulmalısınız, gerçek ihtiyaçlarınızın ve sorumluluklarınızın farkında olmalısınız. Bu size hem bedenen hem de zihnen bir rahatlama getirecektir. Beslenme düzeninizde daha sağlıklı ve kendi hazırlayabileceğiniz seçeneklere yönelebilir, evden çalışma modellerine uyum sağlayabilir, egzersizlere başlayabilirsiniz. Alışkanlıklarınız yeni rutinler oluşturacağı için bu dönemde bir seçim yaparken kriterinizin bu olmasına gayret göstermelisiniz. 

Merkür’ün Yengeç burcundaki seyriyle beraber çalışma koşullarınızı ve beklentilerinizi düzene koyacak işbirliklerine girebilirsiniz. Destekler alıyorsunuz. Beklemek ya da üzerinde düşünmek yerine bunları değerlendirmelisiniz. Kendi sorumluluklarınızı ve önceliklerinizi hayatınızın merkezine almalısınız. Bugüne kadar yapmamış olmayı kenara bırakın ve yaşantınıza, işinize ve sağlığınıza sahip çıkın. Farklı olana, yeni olana ve iyi olana doğru yol almalısınız. Kendinizi bu yönde yetiştirdiğinizde iş ortamındaki sorunları çözebilir, işinize daha iyi odaklanabilir ve beklentilerinizin gerçekleşmesini mümkün kılabilirsiniz. Duygularınızı hangi yöne iterseniz onun karşılığını görebileceğiniz, düşüncelerinize de buna göre şekil vereceğiniz bir dönemdesiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Uyanık bir kalp, ışık saçan bir gökyüzü gibidir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, burcunuzdaki Plüton'un geri hareketine başlaması karar alma, bu kararları uygulama mekanizmanızı geliştirmeniz için size bazı püf noktalarını hatırlatabilir. İnsanlarla yüzleşmek, kişisel düzlemdeki eksiklerinizi fark etmek kadar bunların üzerine gidebilmeyi de deneyimleyebilirsiniz. Kendinizin en iyi hali olmak adına verdiğiniz mücadeleyi bir yaşam stiline dönüştürmelisiniz. Tarzınız, bakış açınız hatta sağlık durumunuzun bile etkili olacağı bu stili, taşımayacak her şeyin farkına varıyorsunuz. Bu da yeniden ve daha iyisiyle hazırlanma konusunda size destek sağlıyor. Olması gereken olacaktır, fakat siz buna direnç göstermek yerine bunun gerekleri için üzerinize düşeni yapmaktan vazgeçmemelisiniz. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle beraber eviniz ya da aile ilişkilerinizi ilgilendiren alanlardaki sorumluluğunuzu size hatırlatabilir. İhmal ettiğiniz ya da bir sebepten tam olarak odaklanamadığınız konular varsa bunlarla ilgili bir konuşma gündeminize gelebilir. Duyacaklarınız ya da söyleyecekleriniz hayatınızı, yaşam koşullarınızı şekillendireceği için anlaşılır ve bir dil kullanmak faydanıza olacaktır. Geç kalmamak için bugünü değerlendirmeniz, hem maddi hem de manevi kazanımlarınızı koruyabilir. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek tutulma ile kariyeriniz için bugüne kadar açtığınız sayfalardan daha farklı bir sayfa açabilirsiniz. İnsanların sizin kabul görmesi ve işinizin saygınlık kazanması için verdiğiniz mücadele yön değiştirebilir. Bu değişikliğin kararını elde ettikleriniz ve edemediklerinize bakarak verebilirsiniz. Önayak olmak isterken baskı kurduğunuz ya da sizin üzerinizde bir baskı kurulması, işinizle ilgili yenilikler yaparken kriteriniz olacaktır. Geçmişte yaşadıklarınızdan sıyrılmak, konuların ve insanların hayatınıza olan etkisini yapıcı bir şekilde değerlendirmekte fayda var. Yeteneklerinize, strateji ve plan kurma gücünüze sığınmalısınız. Bunları kullanarak hem maddi açıdan güvence sağlayabilir hem de kendinizi daha özgür hissedeceğiniz, iyi ifade edeceğiniz alanlara kavuşabilirsiniz. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi gündelik hayatınızı ve alışkanlıklarınızı düzenlemek konusunda size fırsatlar sunacaktır. Sorumluluktan almaktan korkmadığınız, işinizi başarıyla sürdürdüğünüz bir dönem olabilir. Bu da çalışma arkadaşlarınızın, üstlerinizin ve ailenizin desteğini almanız adına bir kapı açabilir. Psikolojik olarak bunun temelini attığınızda hem ev düzeninizde, hem çalışma koşullarınızda hem de bu yöndeki ilişkilerinizde zararlı bağımlılıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlığınıza ve kişisel bakımınıza özen göstermeniz, duruşunuzu yenileyecek işlemlere zaman ayırmanız fiziksel olarak da dikkat çekmenizi sağlayabilir. İş ortamında kurulacak duygusal ilişkiler söz konusu olabilir. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu ev ortamınızda, yaşam koşullarınızda size bazı değişiklikler yaptırabilir. Taşınma, ev düzenlemeleri gibi konular gündeme gelebilir. Bu bir iş ya da evlilik sebebiyle olabileceği gibi kendinize ait alan kurmakla ilgili isteklerinizle de söz konusu olabilir. Yenilenmek, bildiklerinizin dışına çıkmak sizin için her zaman geçerli olsa bile bu sefer bunu nasıl geliştireceğinizi ve yüksek standartlara çıkaracağınızı öğrenebilirsiniz. Gayrimenkul alım satımı, ev sahibi olmak, aile üyeleriyle yaşanacak bazı pürüzler ya da ailenizle ilgili önemli konuşmaların yapılması gibi konulara hazırlıksız olduğunuzu düşünebilirsiniz. Sakin ve makul kaldığınızda, karşılaştığınız durumların sizin için geliştirici olduğunu anlamanız kolaylaşacaktır. 

 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketinin sonlanmasıyla ev işleriniz ve aile meclisindeki gündemleriniz de olağan akışına geri dönebilir. Engellendiğiniz, anlaşma sağlayamadığınız konularda endişelerinizi yenebilir ve kararlar alabilirsiniz. Alım satım ve taşınmayı beraberinde getirecek işlemlerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz. Nihai bir sonuca ulaşmak iç huzurunuzu ve aile içindeki dengeyi yaşamanızı kolaylaştırabilir. Jüpiter'in Boğa burcunda hareket etmesiyle özellikle maddi açıdan eliniz güçlenebilir. Bu da istediğiniz alanı kurmak, istediğiniz tarzda ilerlemek için size fırsatlar getirecektir. Ailenizle birbirinize destek olacağınız durumlar söz konusu olabilir. Bunları geleceğe dönük işlerinizde değerlendirmek ve kullanmak elde ettiğiniz imkanların kalıcılığını ve istikrarını destekleyecektir. Planlarınızı ve hazırlığınızı tamamlayın ve 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayı ile birlikte bunları devreye koyun. Yaşam koşullarınızın iyi olması işinize ve çevrenize daha çok verim sunmanızı, nitelikli bir döngünün içinde ilerlemenizi sağlayabilir. Kendinizi garantiye alacak şekilde ilerlemek isteyebilirsiniz ancak değişen koşullara uyum sağlamanın önemini de gözardı etmemelisiniz.

Mars'ın Aslan burcundaki seyrine başlamasıyla özel ve sosyal ilişkileriniz konusunda kararlar alıp yaşantınızı etkileyecek adımlar atacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yolunda giden, soru işaretleri oluşturmayan ilişkilerinizi ileriye taşımak, sorunlu ilişkileri çözüme kavuşturmak adına bazı çabalarınız olabilir. Yoğun ve zor geçecek bir zaman dilimi gibi görünse de sizin için oldukça parlak ve şanslı etkiler gündeme gelebilir. Ortaklı işlerde ve diğer iş alanlarınızı kendi ağırlığınızı koymak isteyebilirsiniz. Parasal getirileri arttırmak ve iyi niyetle hareket etmek isterken çevrenizdeki insanlara da zaman ve alan tanımanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu sayede sürtüşme ve öfke sorunlarına mahal bırakmamış olabilirsiniz. Mars'ın burcunuzdaki Plüton ile karşı karşıya durması ben-sen dengesini gözler önüne getirebilir. Bunu nasıl kuracağınızı, koruyacağınızı anlamak için olumsuz tecrübeler yaşamak yerine bunun farkında olmakta fayda var. Olumlu yönde değişimler yaşayabilirsiniz. 

Güneş'in 21 Mayıs'ta İkizler burcuna geçişi ile hem aşk hayatınız hem de keyif aldığınız konular sizin için daha renkli ve hareketli hale gelebilir. Yüksek bir enerji ve beklenti halinde hissedebilirsiniz. Bu da sizi daha dışa dönük, konuşkan birine dönüştürebilir. Seveceğiniz insanlar ve etkinlikler konusunda şanslısınız. Bu anlamda hem destek görebilir hem de fikirleriyle destek veren olabilirsiniz. Yaratıcılığınıza, yeteneklerinize güvenmeniz ve bunları geliştirmeniz gereken bir dönemdesiniz. Cesaretinizi kıran ya da size hareket etme alanı sağlamayan her şeyi daha net göreceğiniz için ilerleyişiniz de aynı oranda kolay olacaktır. 

Jüpiter'in Kuzey Ay Düğümü ile Boğa burcunda bir araya gelmesiyle siz de yeni yerinize gelebilirsiniz. Kendinizi nerede bulmak istediğinizden ziyade sizin için gerekli ve kalıcı olanın ne olduğunu düşünmelisiniz. Evinizi büyütebilir, konfor alanınızı genişletebilirsiniz. Sadece fiziksel olarak değil duygusal açıdan da bir büyüme yaşayabilir, ailenize yeni insanlar dahil edebilirsiniz. Evlilik, çocuklar ve aile büyükleriyle bir araya geleceğiniz bir düzen kurulabilir. Kendinizi maddi ve manevi güvence altında hissetmek isteyebilirsiniz. Saklanmak, bir düzeneğin içinde kalmak yerine kendinizi aşmanız gerektiğini unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendinize güvenmiyorsanız, hayat yarışında iki kez mağlup olursunuz. Güvenle, daha başlamadan kazandınız demektir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Merkür'ün Boğa burcunda hareket etmesiyle ev hayatınızla ilgili düzenlemelere ağırlık verebilirsiniz. Dekorasyon, taşınma, tadilat ve düzenleme gibi işleri tamamlamak daha iyi bir ortam kurmanızı ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Sadece fiziksel değil aile içindeki konularda da bazı iyileştirmeler yapmanız gerekebilir. Sorunların çözümü konusunda aile üyelerinin birbirlerinin fikirlerine açık olmasını sağlamalısınız. Bunu yapmak için öncelikle sizin bu yönde adım atmanız beklenebilir. Huzuru sadece maddiyatta ve mantıkta değil duygularda da aramanız gerektiğini fark edeceksiniz. Merkür'ün Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu da bu farkındalığınızı geliştiriyor. Bulunduğunuz koşullara göre hareket ederken bu koşulları benimsemelisiniz. Taşınma, yer değişikliği, ev içindeki düzenlemeler ve bunların maddi yansımaları konusunda başka planlara da açık olmanız gerekebilir. Para akışını olumsuz etkilemeyecek, ilişkilerinizin de zarar görmeyeceği şekilde bir tutum sergilemenizde fayda var. 

Terazi burcunda 6 Nisan'da gerçekleşecek dolunayın etkisiyle, hayatın içinde yer almanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Geri planda durmak, istedikleriniz ya da ihtiyacınız olanlar için adım atmamak sizi yormuş olabilir. Ayağa kalkarak, mücadele ederek ve fedakarlıklarınızın yönünü değiştirerek dinlenmeye başlayacağınız bir zamandasınız. Kendinizi kanıtlamak isterken kendinizden feragat ettiğinizi kabul etmelisiniz. Eğitim ve hukuksal konularda hakkınız olanı almak için müracaatlar yapabilir, yaratıcı yönlerinize odaklanarak kendiniz için nasıl bir ortam ve sistem kurmanız gerektiğine dair çalışmalar yapabilirsiniz. Chiron ve Güneş'in Koç burcunda bir araya gelmesiyle, kendinizi ifade etme yöntemlerinizde bir değişikliğe gidebilirsiniz. Bu daha önce bilmediğiniz bir yöntem gibi görünse de aslında çevrenizde sıkça karşılaştığınız durumlarla da gündeme gelebilir. Özendiğiniz her şeyi kendi hayatınıza çekebilirsiniz. Yapamadıklarınızı geride bırakmalısınız. Gitmediğiniz yollar, günyüzüne çıkarmadığınız fikirler sizi bir taşımayacaktır. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesiyle beraber hayatınızın yoğun ve stresli zamanlarını bir kenarda bırakarak yaşamın keyfini sürmeye odaklanabilirsiniz. Hobilerinize, el becerilerinize zaman ayırmak zihninizi daha canlı tutmanızı sağlayacaktır. Belli bir yere takılı kalmak yere çok yönlü olmanın sizi daha fazla geliştireceği bir dönemdesiniz. Dolayısıyla burada yaratıcılığınızı devreye sokmak yapacağınız en iyi iş olabilir. Duygusal konularda hızlı ve heyecanlı kararlar alabilirsiniz. Yeni çevrelere girmenin, tatil planları yapmanın bu yönde de katkılarını yaşayabilirsiniz. Flört ve duygusal ilişkilere adım atmak kolay olsa da bunun devamını getirip getirmemek konusunu yaşayarak tecrübe edebilirsiniz. 

Koç burcunda kavuşan Jüpiter ve Güneş, sosyal ağlar ve paylaşımlar konusunda yeni bir kapı aralayabilir. İletişim ve ifade gücünüzün önündeki engeller kalktığı için kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. İşinizi büyütmek, ticari kazanımlar ve çevreler elde etmek adına iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu yöndeki girişimlerinizin, seyahatlerinizin ve işbirliklerinizin boşa çıkmayacağından emin olarak hareket etmelisiniz. Bazı konuşmaların kulağınıza gelmesi, ailenizdeki bazı kişilere dikkat etmeniz konusunda size uyarı niteliğinde olabilir. Tartışmalara sebebiyet vermemek için herkesi dinleyerek ve olayları doğru anlayarak tepki vermenizde fayda var. 

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla parasal ve sosyal açıdan doğru iletişimle ve iş birliğiyle hayatınızın gidişatının nasıl olumlu yönde değiştiğini görebilirsiniz. Dolayısıyla kendinizi doğru anlattığınızdan, doğru beklentiler ve girişimler içinde olduğunuzdan emin olmalısınız. Çevre, eğitim ve ticari işlerde kendinizi geliştirmek önemli olacaktır. Yoğun ve stresli geçen günlerde kullandığınız dilin ve takındığınız tavrın nasıl olduğuna dikkat etmelisiniz. Hangi yola adım atarsanız oradan devam edeceksiniz. Yeni elektronik cihazlar edinebilir, işinize ve geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. 

Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber ailevi konularda önemli gündemleriniz doğabilir. Taşınma ve değişikliklerle ilgili konularda kalıcı kararlardan almadan önce bütün aile üyeleriyle uyumlu hareket etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Kendi bireysel alanlarınız olsa bile aranızdaki duygusal ve güven bağına özen göstermelisiniz. Gereksiz inat ve baskıcı tutumlardan sıyrılmanın yollarını bulabilirsiniz. Farklı ve sakin bir tutum sergilemek sizin çevrenize olan bakışınızı da değiştireceği için evlilik ve ortaklıklar gibi konularda da adım atmanız kolaylaşacaktır. Aileyle ya da aileniz gibi yakın olan kişilerle parasal işbirliklerine girebilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareket etmesi bazı satınalma işlerinizi gözden geçirmenizi hatırlatabilir. Muhataplarınızı bilerek, durumunuzu ve hakkınızı gözeterek hareket etmelisiniz. Maddi durumunuzun üzerine çıkacak harcamalar yapmamak, yaptığınız harcamaların da doğru yerlere ulaşması için fiziksel ve psikolojik olarak sakin hareket etmenizde fayda var. Aile içinde bazı sorunların yeniden masaya yatırılması küslükleri bitirebilir. Bu dönemi yapıcı bir mola olarak kullanın. 

Boğa burcunda kavuşan Güneş ve Kuzey Ay düğümü ev sahibi olmak ve düzenli bir hayat kurmakla ilgili fikirlerinize destek ve yön verebilir. Beklediğinizin dışında gelişmeler olsa da aslında istediğiniz hayatı kurabileceğinizi bilmelisiniz. Farklı bir yere taşınma, kendinizi daha iyi bir yere ait hissedebilme ihtimaliniz olabilir. Gayrimenkullerinizin değerlenmesi, parasal sorunlarınızın önüne geçebilir. Bu da tercihlerinizi etkileyeceği için ailenizle ya da aile kurmayı düşündüğünüz kişiyle olan planlarınızı, görüşmelerinizi de etkileyebilir. Duygusal veya maddi bir yatırım yaparken gerekli olan koşulları sağladığınız kadar kişisel gerekliliklerinizi de ön plana almalısınız. 

Güneş'in burcunuzdaki Plüton ile oluşturduğu kare açı, hislerinizden emin olmak isterken temel kriterlerinize ve beklentilerinize odaklamanızı sağlayabilir. Güçlü yönlerinizi ortaya çıkaran insanlarla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Bu da gerçeklerden uzaklaşmanıza, çevrenizle olan iletişiminizin zarar görmesine neden olabilir. Durumu tersine çevirmek için güç kavramını doğru bir yere koymanız gerekebilir. Hayatınızdaki olumlu yanları ortadan kaldıracak durumlarda ve ortamlarda bulunmamalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Siz ve hayattaki amacınız aynı şeysiniz. Amacınız siz olmaktır.”

Yönetici Gezegeni Uranüs
Elementi Hava
Niteliği Sabit
Rengi Turkuaz
Metali Alüminyum
Taşı Akuamarin
En Uyumlu Olduğu Burçlar İkizler, Koç, Terazi, Yay
En Zorlandığı Burçlar Boğa, Aslan, Akrep

Yönetici gezegeniniz Uranüs’tür. Bağımsız, özgürlükçü ve marjinal bir kişiliğe sahipsiniz. Alışılagelmişin dışında hareket ederlersiniz.

Toplumsal duyarlılığınız fazladır. Bencil olabilirsiniz. Bilimsel mantık örgüsü çerçevesinde hareket edersiniz. Sizin için kanıt önemlidir. Hümanistsinizdir. Yeni buluşlar, icatlar, bilimsel verilerle donatılan meslek dallarını seçersiniz.

Düşüncelerinizi değiştirmek zordur. Aykırı ve muhalif olmayı seversiniz. Mutlaka karşıt bir fikrin olması gerektiğini savunursunuz.

Aşk hayatınızda arkadaşça yaklaşım sergilersiniz. Zekisiniz ve kıvrak bir zekaya sahipsiniz. Yaratıcı birisiniz. Tarafsız kalmayı tercih edersiniz.

Olaylara objektif yaklaşırsınız. Hareket enerjiniz yüksektir. Organizasyonlarda başarılı olursunuz. Ekip çalışmasına uyumlusunuz.

Dürüstsünüz ve adalet duygunuz yüksektir. Geleneksel olana karşı durursunuz. Gerçekçi bir bakış açınız vardır. Daha yaşanabilir toplum refahı için çalışırsınız. Yalnızlığı seversiniz. Dayanıklı, sabırlı ve çalışkansınız.

Paylaş: