loader
Kova Icon Kova Burcu ( 21 Ocak - 19 Şubat )

Yaklaşımlarınızı geliştirdikçe hayatınızda biriken insan sayısı artacaktır. Bugün sosyal çevreniz sayesinde elde ettiklerinize bakarak kendinizle gurur duyabilirsiniz. Bunu yapamadığınız günlere tekrar dönmemek için izlediğiniz yolu geliştirmeye devam edin.

Ne kadar biliyor olsanız da, bildiğiniz konuların üzerine eklemeniz gereken tecrübeler olduğunu unutmayın. Bu size hem uygulama hem de yaşama şansı verecektir. Hukuki konular ve dış bağlantılar gündeme geldiğinde haklarınızın ne olduğunu iyi belirleyin.

Hayat boyu öğrenecek bir konunuz olacaktır. Bugünün konusu ise, size yöneltilen eleştirileri ve bu eleştirilerin sahiplerini değerlendirmek olabilir. Eleştirildiğiniz konuda size doğru ve daha iyi olanı gösteremeyecek insanların düşünceleri yüzünden kendinizi kapatmamalısınız.

Güçsüz görünmekten, başkalarının etkisinde kalmaktan korkmamalısınız. Bunun insani ve aşılabilir bir durum olduğunu bildiğinizde süreç sizin için daha kolay geçebilir. Yaşayarak deneyimlemekten ve destek istemekten çekinmeyin.

Sizin için gerekli olanın ne olduğunu bulabilir, bunun neticesinde de yaşam koşullarınızı netleştirebilirsiniz. Planladığınız taşınma ve alım satım işlerinde ihtiyaçlarınıza uygun seçimler bulabilirsiniz. Maddi açıdan şanslı bir gündesiniz.

Sorun yaşamak, onun kaynağını bulduğunuzda son bulabilir. Bugün objektif olun ve bir özeleştiriye gidin. Sizin yaptıklarınız ya da yapmadıklarınızın ilişkileriniz üzerinde bir etki taşıyorsa, bu etkiyi pozitif yöne taşımaya gayret göstermelisiniz.

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı size bu hayattan neler beklemeniz gerektiğini gösterebilir. Düşündüğünüz gibi olan durumların üzerinde durmaktan vazgeçebilirsiniz. Kendinizi hareketli ve yeni olan odakladığınızda sürecin olumsuz etkileri ve stresinden koruyabilirsiniz. Projelerinizi neticelendirmek, fikirlerinizi uygulanabilir ve sunulabilir hale getirmek isteyebilirsiniz. Bu sayede kendinizle beraber çevrenizdeki insanları da mental olarak üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Bazı arkadaşlıklarınızın dengeleri ve mesafeleri değişebilir. Herkesin hayatınızda belli bir misyonu olduğunu ve bunu tamamlayınca gitmesi gerektiğini kabul ediyorsunuz. 

Merkür ve yönetici gezegeniniz Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi ev işleriniz ve aile içindeki bazı konuları farklı bir yöne çekebilir. Özellikle taşınma gibi mali yükümlülükleri olan konularda ani kararlar almanız, kararlarınızda değişikliğe gitmeniz gerekebilir. Bütçenizi ve mantığınızı doğru bir şekilde kullanmanız gerekirken gereksiz risklerden, üzerinde iyi düşünülmemiş tekliflerden uzak durmanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Yaşama gücü, yalnızca devam etme yeteneğinde değil, aynı zamanda yeniden başlama yeteneğinde de kendini gösterir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Jüpiter'in Kuzey Ay Düğümü ile Boğa burcunda bir araya gelmesiyle siz de yeni yerinize gelebilirsiniz. Kendinizi nerede bulmak istediğinizden ziyade sizin için gerekli ve kalıcı olanın ne olduğunu düşünmelisiniz. Evinizi büyütebilir, konfor alanınızı genişletebilirsiniz. Sadece fiziksel olarak değil duygusal açıdan da bir büyüme yaşayabilir, ailenize yeni insanlar dahil edebilirsiniz. Evlilik, çocuklar ve aile büyükleriyle bir araya geleceğiniz bir düzen kurulabilir. Kendinizi maddi ve manevi güvence altında hissetmek isteyebilirsiniz. Saklanmak, bir düzeneğin içinde kalmak yerine kendinizi aşmanız gerektiğini unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Büyük şeylerin küçük başlangıçları vardır.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketinin sonlanmasıyla ev işleriniz ve aile meclisindeki gündemleriniz de olağan akışına geri dönebilir. Engellendiğiniz, anlaşma sağlayamadığınız konularda endişelerinizi yenebilir ve kararlar alabilirsiniz. Alım satım ve taşınmayı beraberinde getirecek işlemlerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz. Nihai bir sonuca ulaşmak iç huzurunuzu ve aile içindeki dengeyi yaşamanızı kolaylaştırabilir. Jüpiter'in Boğa burcunda hareket etmesiyle özellikle maddi açıdan eliniz güçlenebilir. Bu da istediğiniz alanı kurmak, istediğiniz tarzda ilerlemek için size fırsatlar getirecektir. Ailenizle birbirinize destek olacağınız durumlar sözkonusu olabilir. Bunları geleceğe dönük işlerinizde değerlendirmek ve kullanmak elde ettiğiniz imkanların kalıcılığını ve istikrarını destekleyecektir. Planlarınızı ve hazırlığınızı tamamlayın ve 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayı ile birlikte bunları devreye koyun. Yaşam koşullarınızın iyi olması işinize ve çevrenize daha çok verim sunmanızı, nitelikli bir döngünün içinde ilerlemenizi sağlayabilir. Kendinizi garantiye alacak şekilde ilerlemek isteyebilirsiniz ancak değişen koşullara uyum sağlamanın önemini de gözardı etmemelisiniz.

Mars'ın Aslan burcundaki seyrine başlamasıyla özel ve sosyal ilişkileriniz konusunda kararlar alıp yaşantınızı etkileyecek adımlar atacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yolunda giden, soru işaretleri oluşturmayan ilişkilerinizi ileriye taşımak, sorunlu ilişkileri çözüme kavuşturmak adına bazı çabalarınız olabilir. Yoğun ve zor geçecek bir zaman dilimi gibi görünse de sizin için oldukça parlak ve şanslı etkiler gündeme gelebilir. Ortaklı işlerde ve diğer iş alanlarınızı kendi ağırlığınızı koymak isteyebilirsiniz. Parasal getirileri arttırmak ve iyi niyetle hareket etmek isterken çevrenizdeki insanlara da zaman ve alan tanımanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu sayede sürtüşme ve öfke sorunlarına mahal bırakmamış olabilirsiniz. Mars'ın burcunuzdaki Plüton ile karşı karşıya durması ben-sen dengesini gözler önüne getirebilir. Bunu nasıl kuracağınızı, koruyacağınızı anlamak için olumsuz tecrübeler yaşamak yerine bunun farkında olmakta fayda var. Olumlu yönde değişimler yaşayabilirsiniz. 

Güneş'in 21 Mayıs'ta İkizler burcuna geçişi ile hem aşk hayatınız hem de keyif aldığınız konular sizin için daha renkli ve hareketli hale gelebilir. Yüksek bir enerji ve beklenti halinde hissedebilirsiniz. Bu da sizi daha dışa dönük, konuşkan birine dönüştürebilir. Seveceğiniz insanlar ve etkinlikler konusunda şanslısınız. Bu anlamda hem destek görebilir hem de fikirleriyle destek veren olabilirsiniz. Yaratıcılığınıza, yeteneklerinize güvenmeniz ve bunları geliştirmeniz gereken bir dönemdesiniz. Cesaretinizi kıran ya da size hareket etme alanı sağlamayan her şeyi daha net göreceğiniz için ilerleyişiniz de aynı oranda kolay olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Yazabilmenin tek yolu arkanda yanan köprülerin ışığıdır.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Güneş ve yönetici gezegeniniz Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu ev ortamınızda, yaşam koşullarınızda size bazı değişiklikler yaptırabilir. Taşınma, ev düzenlemeleri gibi konular gündeme gelebilir. Bu bir iş ya da evlilik sebebiyle olabileceği gibi kendinize ait alan kurmakla ilgili isteklerinizle de sözkonusu olabilir. Yenilenmek, bildiklerinizin dışına çıkmak sizin için her zaman geçerli olsa bile bu sefer bunu nasıl geliştireceğinizi ve yüksek standartlara çıkaracağınızı öğrenebilirsiniz. Gayrimenkul alım satımı, ev sahibi olmak, aile üyeleriyle yaşanacak bazı pürüzler ya da ailenizle ilgili önemli konuşmaların yapılması gibi konulara hazırlıksız olduğunuzu düşünebilirsiniz. Sakin ve makul kaldığınızda, karşılaştığınız durumların sizin için geliştirici olduğunu anlamanız kolaylaşacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Bir zincir en zayıf halkasından daha güçlü değildir ve hayat da nihayetinde bir zincirdir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, burcunuzdaki Plüton'un geri hareketine başlaması karar alma, bu kararları uygulama mekanizmanızı geliştirmeniz için size bazı püf noktalarını hatırlatabilir. İnsanlarla yüzleşmek, kişisel düzlemdeki eksiklerinizi fark etmek kadar bunların üzerine gidebilmeyi de deneyimleyebilirsiniz. Kendinizin en iyi hali olmak adına verdiğiniz mücadeleyi bir yaşam stiline dönüştürmelisiniz. Tarzınız, bakış açınız hatta sağlık durumunuzun bile etkili olacağı bu stili, taşımayacak her şeyin farkına varıyorsunuz. Bu da yeniden ve daha iyisiyle hazırlanma konusunda size destek sağlıyor. Olması gereken olacaktır, fakat siz buna direnç göstermek yerine bunun gerekleri için üzerinize düşeni yapmaktan vazgeçmemelisiniz. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle beraber eviniz ya da aile ilişkilerinizi ilgilendiren alanlardaki sorumluluğunuzu size hatırlatabilir. İhmal ettiğiniz ya da bir sebepten tam olarak odaklanamadığınız konular varsa bunlarla ilgili bir konuşma gündeminize gelebilir. Duyacaklarınız ya da söyleyecekleriniz hayatınızı, yaşam koşullarınızı şekillendireceği için anlaşılır ve bir dil kullanmak faydanıza olacaktır. Geç kalmamak için bugünü değerlendirmeniz, hem maddi hem de manevi kazanımlarınızı koruyabilir. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek tutulma ile kariyeriniz için bugüne kadar açtığınız sayfalardan daha farklı bir sayfa açabilirsiniz. İnsanların sizin kabul görmesi ve işinizin saygınlık kazanması için verdiğiniz mücadele yön değiştirebilir. Bu değişikliğin kararını elde ettikleriniz ve edemediklerinize bakarak verebilirsiniz. Önayak olmak isterken baskı kurduğunuz ya da sizin üzerinizde bir baskı kurulması, işinizle ilgili yenilikler yaparken kriteriniz olacaktır. Geçmişte yaşadıklarınızdan sıyrılmak, konuların ve insanların hayatınıza olan etkisini yapıcı bir şekilde değerlendirmekte fayda var. Yeteneklerinize, strateji ve plan kurma gücünüze sığınmalısınız. Bunları kullanarak hem maddi açıdan güvence sağlayabilir hem de kendinizi daha özgür hissedeceğiniz, iyi ifade edeceğiniz alanlara kavuşabilirsiniz. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi gündelik hayatınızı ve alışkanlıklarınızı düzenlemek konusunda size fırsatlar sunacaktır. Sorumluluktan almaktan korkmadığınız, işinizi başarıyla sürdürdüğünüz bir dönem olabilir. Bu da çalışma arkadaşlarınızın, üstlerinizin ve ailenizin desteğini almanız adına bir kapı açabilir. Psikolojik olarak bunun temelini attığınızda hem ev düzeninizde, hem çalışma koşullarınızda hem de bu yöndeki ilişkilerinizde zararlı bağımlılıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlığınıza ve kişisel bakımınıza özen göstermeniz, duruşunuzu yenileyecek işlemlere zaman ayırmanız fiziksel olarak da dikkat çekmenizi sağlayabilir. İş ortamında kurulacak duygusal ilişkiler sözkonusu olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Zeka, ince ayrımlar yapabilme yeteneğidir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Boğa burcunda kavuşan Güneş ve Kuzey Ay düğümü ev sahibi olmak ve düzenli bir hayat kurmakla ilgili fikirlerinize destek ve yön verebilir. Beklediğinizin dışında gelişmeler olsa da aslında istediğiniz hayatı kurabileceğinizi bilmelisiniz. Farklı bir yere taşınma, kendinizi daha iyi bir yere ait hissedebilme ihtimaliniz olabilir. Gayrimenkullerinizin değerlenmesi, parasal sorunlarınızın önüne geçebilir. Bu da tercihlerinizi etkileyeceği için ailenizle ya da aile kurmayı düşündüğünüz kişiyle olan planlarınızı, görüşmelerinizi de etkileyebilir. Duygusal veya maddi bir yatırım yaparken gerekli olan koşulları sağladığınız kadar kişisel gerekliliklerinizi de ön plana almalısınız. 

Güneş'in burcunuzdaki Plüton ile oluşturduğu kare açı, hislerinizden emin olmak isterken temel kriterlerinize ve beklentilerinize odaklamanızı sağlayabilir. Güçlü yönlerinizi ortaya çıkaran insanlarla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Bu da gerçeklerden uzaklaşmanıza, çevrenizle olan iletişiminizin zarar görmesine neden olabilir. Durumu tersine çevirmek için güç kavramını doğru bir yere koymanız gerekebilir. Hayatınızdaki olumlu yanları ortadan kaldıracak durumlarda ve ortamlarda bulunmamalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Bir sonucu yeterince önemsiyorsanız, onu kesin surette elde edeceksiniz.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla parasal ve sosyal açıdan doğru iletişimle ve iş birliğiyle hayatınızın gidişatının nasıl olumlu yönde değiştiğini görebilirsiniz. Dolayısıyla kendinizi doğru anlattığınızdan, doğru beklentiler ve girişimler içinde olduğunuzdan emin olmalısınız. Çevre, eğitim ve ticari işlerde kendinizi geliştirmek önemli olacaktır. Yoğun ve stresli geçen günlerde kullandığınız dilin ve takındığınız tavrın nasıl olduğuna dikkat etmelisiniz. Hangi yola adım atarsanız oradan devam edeceksiniz. Yeni elektronik cihazlar edinebilir, işinize ve geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. 

Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber ailevi konularda önemli gündemleriniz doğabilir. Taşınma ve değişikliklerle ilgili konularda kalıcı kararlardan almadan önce bütün aile üyeleriyle uyumlu hareket etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Kendi bireysel alanlarınız olsa bile aranızdaki duygusal ve güven bağına özen göstermelisiniz. Gereksiz inat ve baskıcı tutumlardan sıyrılmanın yollarını bulabilirsiniz. Farklı ve sakin bir tutum sergilemek sizin çevrenize olan bakışınızı da değiştireceği için evlilik ve ortaklıklar gibi konularda da adım atmanız kolaylaşacaktır. Aileyle ya da aileniz gibi yakın olan kişilerle parasal işbirliklerine girebilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareket etmesi bazı satınalma işlerinizi gözden geçirmenizi hatırlatabilir. Muhataplarınızı bilerek, durumunuzu ve hakkınızı gözeterek hareket etmelisiniz. Maddi durumunuzun üzerine çıkacak harcamalar yapmamak, yaptığınız harcamaların da doğru yerlere ulaşması için fiziksel ve psikolojik olarak sakin hareket etmenizde fayda var. Aile içinde bazı sorunların yeniden masaya yatırılması küslükleri bitirebilir. Bu dönemi yapıcı bir mola olarak kullanın. 

 

Motivasyon Sözü: “Sen doğru yönetirsen, yanlış olmaya kimse cesaret edemez.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı size bu hayattan neler beklemeniz gerektiğini gösterebilir. Düşündüğünüz gibi olan durumların üzerinde durmaktan vazgeçebilirsiniz. Kendinizi hareketli ve yeni olan odakladığınızda sürecin olumsuz etkileri ve stresinden koruyabilirsiniz. Projelerinizi neticelendirmek, fikirlerinizi uygulanabilir ve sunulabilir hale getirmek isteyebilirsiniz. Bu sayede kendinizle beraber çevrenizdeki insanları da mental olarak üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Bazı arkadaşlıklarınızın dengeleri ve mesafeleri değişebilir. Herkesin hayatınızda belli bir misyonu olduğunu ve bunu tamamlayınca gitmesi gerektiğini kabul ediyorsunuz. 

Merkür ve yönetici gezegeniniz Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi ev işleriniz ve aile içindeki bazı konuları farklı bir yöne çekebilir. Özellikle taşınma gibi mali yükümlülükleri olan konularda ani kararlar almanız, kararlarınızda değişikliğe gitmeniz gerekebilir. Bütçenizi ve mantığınızı doğru bir şekilde kullanmanız gerekirken gereksiz risklerden, üzerinde iyi düşünülmemiş tekliflerden uzak durmanızda fayda var. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi özel hayatınıza yeni bir soluk getirebilir. Kendinizi mutlu hissettiğiniz, size her şeyin yolunda olduğunu düşündüren ve gösteren ilişkilere karşı daha sıcak olabilirsiniz. Bu da evlilik gibi kararları hızlandırabilir. Hayatınızdaki insanla paylaşımlar yapmak, sevginizi ve kararınızı çevrenizle paylaşmak isteyebilirsiniz. İyi duygular taşımak kadar bunları iyi taşımanın da önemli olduğunu unutmayın. Özellikle kariyerinizle ilgili konularda siz en iyisi çalışırken size gölge düşürmek isteyenlere karşı dikkatli olmalısınız. Bir ego oyununa düşmek maddi ve manevi zararlar yaşamanıza neden olabilir. 

Merkür’ün İkizler burcunda hareket etmesiyle kendinize, hayallerinize daha fazla yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Heyecanlı ve çok yönlü olabilirsiniz. Durağan bir zaman diliminin ardından hem aklınızı hem de çevrenizi de hareketlendirecek çalışmalar başlatabilirsiniz. İnsanları bir araya getirmek, aynı paydada aynı isteklerle buluşan topluluklar kurmak motivasyonunuzu da arttıracaktır. 

Plüton’un geri hareket ederken burcunuzdan ayrılıp Oğlak burcuna dönmesiyle içinizde neyi saklı tutup tutmayacağınızı yeniden düşünebilirsiniz. Size ağırlık hissettiren durumlarla vedalaşabilirsiniz. Kolay olmayabilir ama buna değeceğini unutmamalısınız. Kendi halinde kalmak, işinize ve sorumluluklarınıza odaklanmak, iyi hissettirecek aktivitelere ve belli insanlara vakit ayırmak kafanızı toplamanıza yardımcı olacaktır. Farkındalık yakaladığınızda bunu unutmamak ve bir rutin haline getirmek için çaba göstermelisiniz. 

Balık burcundaki Satürn’ün geri hareketiyle parasal konulardaki kayıplarınız ve kazanımlarınız üzerinde durabilirsiniz. Nasıl kazandığınız, nasıl kullandığınız ve kullanamadığınızla ilgili sorulara yanıt bulmak isteyebilirsiniz. Çevrenize, ailenize sunduğunuz maddi desteklerin sizi zarara uğrattığı noktaları toparlamak adına iyi fırsatlarınız olabilir. Bu konuda hakkınızı savunmak ve kazancınızı güvence altına almak istemekten çekinmemelisiniz. İyi niyetinizin ve verdiğiniz değerin suistimal edildiği durumları görmezden gelmekten vazgeçmeyi öğreniyorsunuz. Bunu da, daha öncesinde görüp yaşayıp uygulayamadığınız zamanları düşünerek başarabilirsiniz. Doğru sınırlar size doğru kazanımlar getirecektir. 

İkizler burcunda 18 Haziran’da gerçekleşecek Yeni ay ile yetenekleriniz ve düşüncelerinizi paylaşmak için yeni fırsatlar bulabilirsiniz. Daha cesur ve daha iyi işlenmiş fikirlerle hareket ediyor olmak, çevrenizden de beklenen desteği almanızı sağlayacaktır. Seyahat ve tatil planları, yeni ortamlara girmenizi ve duygusal etkileşimleri hızlandırabilir. Tanışmalar, sosyal mecraları kullanarak etkileşimler oluşturmak hayatınıza yeni bir renk katabilir. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınızın geleceğiyle ilgili adımlar atmak ve ilişkinize dair önemli kararlar almak için bu etkiyi kullanmanızda fayda var. 

Burcunuzda geri hareketine başlayan Satürn size bazı dersleri yeniden hatırlatabilir. Kendi değerinizi, hayatınızı ve isteklerinizi geri plana atmak konusundaki sorunları çözmelisiniz. Bugüne kadar bu konuda istediğiniz sevgiyi ve başarıyı elde edemediğinizi düşünüyorsanız, bakış açınızı ve yaklaşımlarınızı değiştirmelisiniz. Retro sürecinde bu değişimin temelini atmak ve eksiklerinizi tamamlamak, fazlalıklarınızdan kurtulmak için önemli zamanlar elde edebilirsiniz. Kariyeriniz, sağlığınız, ilişkileriniz, kişisel bakımınızın hatta giyim tarzınızın sizden bir parça olduğunu unutmamalısınız. Bunlara gölge düşüren durumlarla yüzleşebilirsiniz, bunu görmezden gelmeyin. Sınırlar belirlemenin hem sağlığınıza hem de yaşantınıza olumlu katkılar sunacağından şüphe duymadığınızda süreç sizin lehinize ilerleyecektir. 

İkizler burcunda 18 Haziran’da gerçekleşecek Yeni ay ile yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Evlilik ya da iş gereği yeni bir yaşam alanı oluşturmak, taşınma, alım satım gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Tercih yapmanız gerektiğinde neyi düşünmeniz, neyi öncelik yapmanız gerektiğini daha iyi anlıyorsunuz. Aile içindeki sorunları çözebilir, fikirlerinizle herkese destek verebilirsiniz. Sıkça paylaşım halinde olacağınız için bu durum düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Birbirinize inanmanın ve birbirinizin sözüne güvenmenin önemi özgüveninizi tazeliyor.

21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte hayatınızın akışını yenileyebilirsiniz. Çalışma düzeni, iş koşulları ve sağlığınız öncelikli hale gelebilir. Daha iyi koşulları oluşturmak için buna gölge düşüren davranışlarınızı ya da etkisi altında kaldığınız konuları fark edebilirsiniz. Bu konuda bir değişime gittiğinizde fark edilmeniz uzun sürmeyecektir. Yapıcı ve yenileyici bir tutum sergilediğiniz her alanda başarılı olabilirsiniz. Evinizde ve işinizdeki fazlalıklardan kurtulmalısınız, gerçek ihtiyaçlarınızın ve sorumluluklarınızın farkında olmalısınız. Bu size hem bedenen hem de zihnen bir rahatlama getirecektir. Beslenme düzeninizde daha sağlıklı ve kendi hazırlayabileceğiniz seçeneklere yönelebilir, evden çalışma modellerine uyum sağlayabilir, egzersizlere başlayabilirsiniz. Alışkanlıklarınız yeni rutinler oluşturacağı için bu dönemde bir seçim yaparken kriterinizin bu olmasına gayret göstermelisiniz. 

Merkür’ün Yengeç burcundaki seyriyle beraber çalışma koşullarınızı ve beklentilerinizi düzene koyacak işbirliklerine girebilirsiniz. Destekler alıyorsunuz. Beklemek ya da üzerinde düşünmek yerine bunları değerlendirmelisiniz. Kendi sorumluluklarınızı ve önceliklerinizi hayatınızın merkezine almalısınız. Bugüne kadar yapmamış olmayı kenara bırakın ve yaşantınıza, işinize ve sağlığınıza sahip çıkın. Farklı olana, yeni olana ve iyi olana doğru yol almalısınız. Kendinizi bu yönde yetiştirdiğinizde iş ortamındaki sorunları çözebilir, işinize daha iyi odaklanabilir ve beklentilerinizin gerçekleşmesini mümkün kılabilirsiniz. Duygularınızı hangi yöne iterseniz onun karşılığını görebileceğiniz, düşüncelerinize de buna göre şekil vereceğiniz bir dönemdesiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Uyanık bir kalp, ışık saçan bir gökyüzü gibidir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, burcunuzdaki Plüton'un geri hareketine başlaması karar alma, bu kararları uygulama mekanizmanızı geliştirmeniz için size bazı püf noktalarını hatırlatabilir. İnsanlarla yüzleşmek, kişisel düzlemdeki eksiklerinizi fark etmek kadar bunların üzerine gidebilmeyi de deneyimleyebilirsiniz. Kendinizin en iyi hali olmak adına verdiğiniz mücadeleyi bir yaşam stiline dönüştürmelisiniz. Tarzınız, bakış açınız hatta sağlık durumunuzun bile etkili olacağı bu stili, taşımayacak her şeyin farkına varıyorsunuz. Bu da yeniden ve daha iyisiyle hazırlanma konusunda size destek sağlıyor. Olması gereken olacaktır, fakat siz buna direnç göstermek yerine bunun gerekleri için üzerinize düşeni yapmaktan vazgeçmemelisiniz. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle beraber eviniz ya da aile ilişkilerinizi ilgilendiren alanlardaki sorumluluğunuzu size hatırlatabilir. İhmal ettiğiniz ya da bir sebepten tam olarak odaklanamadığınız konular varsa bunlarla ilgili bir konuşma gündeminize gelebilir. Duyacaklarınız ya da söyleyecekleriniz hayatınızı, yaşam koşullarınızı şekillendireceği için anlaşılır ve bir dil kullanmak faydanıza olacaktır. Geç kalmamak için bugünü değerlendirmeniz, hem maddi hem de manevi kazanımlarınızı koruyabilir. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek tutulma ile kariyeriniz için bugüne kadar açtığınız sayfalardan daha farklı bir sayfa açabilirsiniz. İnsanların sizin kabul görmesi ve işinizin saygınlık kazanması için verdiğiniz mücadele yön değiştirebilir. Bu değişikliğin kararını elde ettikleriniz ve edemediklerinize bakarak verebilirsiniz. Önayak olmak isterken baskı kurduğunuz ya da sizin üzerinizde bir baskı kurulması, işinizle ilgili yenilikler yaparken kriteriniz olacaktır. Geçmişte yaşadıklarınızdan sıyrılmak, konuların ve insanların hayatınıza olan etkisini yapıcı bir şekilde değerlendirmekte fayda var. Yeteneklerinize, strateji ve plan kurma gücünüze sığınmalısınız. Bunları kullanarak hem maddi açıdan güvence sağlayabilir hem de kendinizi daha özgür hissedeceğiniz, iyi ifade edeceğiniz alanlara kavuşabilirsiniz. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi gündelik hayatınızı ve alışkanlıklarınızı düzenlemek konusunda size fırsatlar sunacaktır. Sorumluluktan almaktan korkmadığınız, işinizi başarıyla sürdürdüğünüz bir dönem olabilir. Bu da çalışma arkadaşlarınızın, üstlerinizin ve ailenizin desteğini almanız adına bir kapı açabilir. Psikolojik olarak bunun temelini attığınızda hem ev düzeninizde, hem çalışma koşullarınızda hem de bu yöndeki ilişkilerinizde zararlı bağımlılıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlığınıza ve kişisel bakımınıza özen göstermeniz, duruşunuzu yenileyecek işlemlere zaman ayırmanız fiziksel olarak da dikkat çekmenizi sağlayabilir. İş ortamında kurulacak duygusal ilişkiler söz konusu olabilir. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu ev ortamınızda, yaşam koşullarınızda size bazı değişiklikler yaptırabilir. Taşınma, ev düzenlemeleri gibi konular gündeme gelebilir. Bu bir iş ya da evlilik sebebiyle olabileceği gibi kendinize ait alan kurmakla ilgili isteklerinizle de söz konusu olabilir. Yenilenmek, bildiklerinizin dışına çıkmak sizin için her zaman geçerli olsa bile bu sefer bunu nasıl geliştireceğinizi ve yüksek standartlara çıkaracağınızı öğrenebilirsiniz. Gayrimenkul alım satımı, ev sahibi olmak, aile üyeleriyle yaşanacak bazı pürüzler ya da ailenizle ilgili önemli konuşmaların yapılması gibi konulara hazırlıksız olduğunuzu düşünebilirsiniz. Sakin ve makul kaldığınızda, karşılaştığınız durumların sizin için geliştirici olduğunu anlamanız kolaylaşacaktır. 

 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketinin sonlanmasıyla ev işleriniz ve aile meclisindeki gündemleriniz de olağan akışına geri dönebilir. Engellendiğiniz, anlaşma sağlayamadığınız konularda endişelerinizi yenebilir ve kararlar alabilirsiniz. Alım satım ve taşınmayı beraberinde getirecek işlemlerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz. Nihai bir sonuca ulaşmak iç huzurunuzu ve aile içindeki dengeyi yaşamanızı kolaylaştırabilir. Jüpiter'in Boğa burcunda hareket etmesiyle özellikle maddi açıdan eliniz güçlenebilir. Bu da istediğiniz alanı kurmak, istediğiniz tarzda ilerlemek için size fırsatlar getirecektir. Ailenizle birbirinize destek olacağınız durumlar söz konusu olabilir. Bunları geleceğe dönük işlerinizde değerlendirmek ve kullanmak elde ettiğiniz imkanların kalıcılığını ve istikrarını destekleyecektir. Planlarınızı ve hazırlığınızı tamamlayın ve 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayı ile birlikte bunları devreye koyun. Yaşam koşullarınızın iyi olması işinize ve çevrenize daha çok verim sunmanızı, nitelikli bir döngünün içinde ilerlemenizi sağlayabilir. Kendinizi garantiye alacak şekilde ilerlemek isteyebilirsiniz ancak değişen koşullara uyum sağlamanın önemini de gözardı etmemelisiniz.

Mars'ın Aslan burcundaki seyrine başlamasıyla özel ve sosyal ilişkileriniz konusunda kararlar alıp yaşantınızı etkileyecek adımlar atacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yolunda giden, soru işaretleri oluşturmayan ilişkilerinizi ileriye taşımak, sorunlu ilişkileri çözüme kavuşturmak adına bazı çabalarınız olabilir. Yoğun ve zor geçecek bir zaman dilimi gibi görünse de sizin için oldukça parlak ve şanslı etkiler gündeme gelebilir. Ortaklı işlerde ve diğer iş alanlarınızı kendi ağırlığınızı koymak isteyebilirsiniz. Parasal getirileri arttırmak ve iyi niyetle hareket etmek isterken çevrenizdeki insanlara da zaman ve alan tanımanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu sayede sürtüşme ve öfke sorunlarına mahal bırakmamış olabilirsiniz. Mars'ın burcunuzdaki Plüton ile karşı karşıya durması ben-sen dengesini gözler önüne getirebilir. Bunu nasıl kuracağınızı, koruyacağınızı anlamak için olumsuz tecrübeler yaşamak yerine bunun farkında olmakta fayda var. Olumlu yönde değişimler yaşayabilirsiniz. 

Güneş'in 21 Mayıs'ta İkizler burcuna geçişi ile hem aşk hayatınız hem de keyif aldığınız konular sizin için daha renkli ve hareketli hale gelebilir. Yüksek bir enerji ve beklenti halinde hissedebilirsiniz. Bu da sizi daha dışa dönük, konuşkan birine dönüştürebilir. Seveceğiniz insanlar ve etkinlikler konusunda şanslısınız. Bu anlamda hem destek görebilir hem de fikirleriyle destek veren olabilirsiniz. Yaratıcılığınıza, yeteneklerinize güvenmeniz ve bunları geliştirmeniz gereken bir dönemdesiniz. Cesaretinizi kıran ya da size hareket etme alanı sağlamayan her şeyi daha net göreceğiniz için ilerleyişiniz de aynı oranda kolay olacaktır. 

Jüpiter'in Kuzey Ay Düğümü ile Boğa burcunda bir araya gelmesiyle siz de yeni yerinize gelebilirsiniz. Kendinizi nerede bulmak istediğinizden ziyade sizin için gerekli ve kalıcı olanın ne olduğunu düşünmelisiniz. Evinizi büyütebilir, konfor alanınızı genişletebilirsiniz. Sadece fiziksel olarak değil duygusal açıdan da bir büyüme yaşayabilir, ailenize yeni insanlar dahil edebilirsiniz. Evlilik, çocuklar ve aile büyükleriyle bir araya geleceğiniz bir düzen kurulabilir. Kendinizi maddi ve manevi güvence altında hissetmek isteyebilirsiniz. Saklanmak, bir düzeneğin içinde kalmak yerine kendinizi aşmanız gerektiğini unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendinize güvenmiyorsanız, hayat yarışında iki kez mağlup olursunuz. Güvenle, daha başlamadan kazandınız demektir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Merkür'ün Boğa burcunda hareket etmesiyle ev hayatınızla ilgili düzenlemelere ağırlık verebilirsiniz. Dekorasyon, taşınma, tadilat ve düzenleme gibi işleri tamamlamak daha iyi bir ortam kurmanızı ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Sadece fiziksel değil aile içindeki konularda da bazı iyileştirmeler yapmanız gerekebilir. Sorunların çözümü konusunda aile üyelerinin birbirlerinin fikirlerine açık olmasını sağlamalısınız. Bunu yapmak için öncelikle sizin bu yönde adım atmanız beklenebilir. Huzuru sadece maddiyatta ve mantıkta değil duygularda da aramanız gerektiğini fark edeceksiniz. Merkür'ün Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu da bu farkındalığınızı geliştiriyor. Bulunduğunuz koşullara göre hareket ederken bu koşulları benimsemelisiniz. Taşınma, yer değişikliği, ev içindeki düzenlemeler ve bunların maddi yansımaları konusunda başka planlara da açık olmanız gerekebilir. Para akışını olumsuz etkilemeyecek, ilişkilerinizin de zarar görmeyeceği şekilde bir tutum sergilemenizde fayda var. 

Terazi burcunda 6 Nisan'da gerçekleşecek dolunayın etkisiyle, hayatın içinde yer almanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Geri planda durmak, istedikleriniz ya da ihtiyacınız olanlar için adım atmamak sizi yormuş olabilir. Ayağa kalkarak, mücadele ederek ve fedakarlıklarınızın yönünü değiştirerek dinlenmeye başlayacağınız bir zamandasınız. Kendinizi kanıtlamak isterken kendinizden feragat ettiğinizi kabul etmelisiniz. Eğitim ve hukuksal konularda hakkınız olanı almak için müracaatlar yapabilir, yaratıcı yönlerinize odaklanarak kendiniz için nasıl bir ortam ve sistem kurmanız gerektiğine dair çalışmalar yapabilirsiniz. Chiron ve Güneş'in Koç burcunda bir araya gelmesiyle, kendinizi ifade etme yöntemlerinizde bir değişikliğe gidebilirsiniz. Bu daha önce bilmediğiniz bir yöntem gibi görünse de aslında çevrenizde sıkça karşılaştığınız durumlarla da gündeme gelebilir. Özendiğiniz her şeyi kendi hayatınıza çekebilirsiniz. Yapamadıklarınızı geride bırakmalısınız. Gitmediğiniz yollar, günyüzüne çıkarmadığınız fikirler sizi bir taşımayacaktır. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesiyle beraber hayatınızın yoğun ve stresli zamanlarını bir kenarda bırakarak yaşamın keyfini sürmeye odaklanabilirsiniz. Hobilerinize, el becerilerinize zaman ayırmak zihninizi daha canlı tutmanızı sağlayacaktır. Belli bir yere takılı kalmak yere çok yönlü olmanın sizi daha fazla geliştireceği bir dönemdesiniz. Dolayısıyla burada yaratıcılığınızı devreye sokmak yapacağınız en iyi iş olabilir. Duygusal konularda hızlı ve heyecanlı kararlar alabilirsiniz. Yeni çevrelere girmenin, tatil planları yapmanın bu yönde de katkılarını yaşayabilirsiniz. Flört ve duygusal ilişkilere adım atmak kolay olsa da bunun devamını getirip getirmemek konusunu yaşayarak tecrübe edebilirsiniz. 

Koç burcunda kavuşan Jüpiter ve Güneş, sosyal ağlar ve paylaşımlar konusunda yeni bir kapı aralayabilir. İletişim ve ifade gücünüzün önündeki engeller kalktığı için kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. İşinizi büyütmek, ticari kazanımlar ve çevreler elde etmek adına iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu yöndeki girişimlerinizin, seyahatlerinizin ve işbirliklerinizin boşa çıkmayacağından emin olarak hareket etmelisiniz. Bazı konuşmaların kulağınıza gelmesi, ailenizdeki bazı kişilere dikkat etmeniz konusunda size uyarı niteliğinde olabilir. Tartışmalara sebebiyet vermemek için herkesi dinleyerek ve olayları doğru anlayarak tepki vermenizde fayda var. 

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla parasal ve sosyal açıdan doğru iletişimle ve iş birliğiyle hayatınızın gidişatının nasıl olumlu yönde değiştiğini görebilirsiniz. Dolayısıyla kendinizi doğru anlattığınızdan, doğru beklentiler ve girişimler içinde olduğunuzdan emin olmalısınız. Çevre, eğitim ve ticari işlerde kendinizi geliştirmek önemli olacaktır. Yoğun ve stresli geçen günlerde kullandığınız dilin ve takındığınız tavrın nasıl olduğuna dikkat etmelisiniz. Hangi yola adım atarsanız oradan devam edeceksiniz. Yeni elektronik cihazlar edinebilir, işinize ve geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. 

Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber ailevi konularda önemli gündemleriniz doğabilir. Taşınma ve değişikliklerle ilgili konularda kalıcı kararlardan almadan önce bütün aile üyeleriyle uyumlu hareket etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Kendi bireysel alanlarınız olsa bile aranızdaki duygusal ve güven bağına özen göstermelisiniz. Gereksiz inat ve baskıcı tutumlardan sıyrılmanın yollarını bulabilirsiniz. Farklı ve sakin bir tutum sergilemek sizin çevrenize olan bakışınızı da değiştireceği için evlilik ve ortaklıklar gibi konularda da adım atmanız kolaylaşacaktır. Aileyle ya da aileniz gibi yakın olan kişilerle parasal işbirliklerine girebilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareket etmesi bazı satınalma işlerinizi gözden geçirmenizi hatırlatabilir. Muhataplarınızı bilerek, durumunuzu ve hakkınızı gözeterek hareket etmelisiniz. Maddi durumunuzun üzerine çıkacak harcamalar yapmamak, yaptığınız harcamaların da doğru yerlere ulaşması için fiziksel ve psikolojik olarak sakin hareket etmenizde fayda var. Aile içinde bazı sorunların yeniden masaya yatırılması küslükleri bitirebilir. Bu dönemi yapıcı bir mola olarak kullanın. 

Boğa burcunda kavuşan Güneş ve Kuzey Ay düğümü ev sahibi olmak ve düzenli bir hayat kurmakla ilgili fikirlerinize destek ve yön verebilir. Beklediğinizin dışında gelişmeler olsa da aslında istediğiniz hayatı kurabileceğinizi bilmelisiniz. Farklı bir yere taşınma, kendinizi daha iyi bir yere ait hissedebilme ihtimaliniz olabilir. Gayrimenkullerinizin değerlenmesi, parasal sorunlarınızın önüne geçebilir. Bu da tercihlerinizi etkileyeceği için ailenizle ya da aile kurmayı düşündüğünüz kişiyle olan planlarınızı, görüşmelerinizi de etkileyebilir. Duygusal veya maddi bir yatırım yaparken gerekli olan koşulları sağladığınız kadar kişisel gerekliliklerinizi de ön plana almalısınız. 

Güneş'in burcunuzdaki Plüton ile oluşturduğu kare açı, hislerinizden emin olmak isterken temel kriterlerinize ve beklentilerinize odaklamanızı sağlayabilir. Güçlü yönlerinizi ortaya çıkaran insanlarla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Bu da gerçeklerden uzaklaşmanıza, çevrenizle olan iletişiminizin zarar görmesine neden olabilir. Durumu tersine çevirmek için güç kavramını doğru bir yere koymanız gerekebilir. Hayatınızdaki olumlu yanları ortadan kaldıracak durumlarda ve ortamlarda bulunmamalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Siz ve hayattaki amacınız aynı şeysiniz. Amacınız siz olmaktır.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Merkür ve Satürn'ün burcunuzdaki kavuşumu planlarınız dahilinde ilerleyemediğiniz alanlara dikkat çekebilir. Fiziksel ve mental açıdan yorgun olabilirsiniz. Buna rağmen kendinizi zorlamak yerine sizi düşüren ana nedenlere odaklanmanızda fayda var. Doğru bir zaman yönetimi, verimli konularla ilgilenmek, kontrolü bırakacağınız noktayı belirlemek sorunları aşmanızı sağlayacaktır. Bilgisine ve öngörüsüne güvendiğiniz kişilerden gelen destekleri kabul edin. Bunun bir güçsüzlük olmadığını bilmelisiniz. Göremediğiniz detaylar olabilir, bakış açınızı yenileyecek hiçbir şeyden geri durmayın. Merkür'ün Balık burcuna geçişi ile ekonomik açıdan önemli, keyifli ve dikkatli olmanız gereken günler yaşayabilirsiniz. Alacak verecek durumlarınız, gelirlerinizi yönetmekle ilgili konularda şansınız yüksek olacaktır. Kazancınızı beslemek, doğru yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için tekliflere açık olabilirsiniz ancak kime güveneceğinizi seçerken daha gözü açık olmanızda fayda var. 

Jüpiter Venüs ve Chiron Koç burcunda bir araya geliyor, karşılaştığınız imkanlarla motivasyonunuzu yükseltiyor. Hitap şekliniz, yazılarınız önemli olabilir ve bunlar sayesinde yeni maddi ve manevi kazanımlar elde edebilirsiniz. Cesaret gösterin, bulunmayı beklemek yerine ortaya çıkmayı deneyin. Toplum önünde konuşma yapmanızı, sosyal ağlar aracılığıyla bir kampanya yönetmenizi gerektirecek durumlar doğabilir. Kendinize ve fikirlerinize öncülük etmekten çekinmeyin. 

Satürn'ün burcunuzdan çıkıp Balık burcuna geçişi ile rahat bir nefes alabilirsiniz. Bu rahatlığı sağlamak adına geçtiğimiz yıllarda edindiğiniz tecrübeleri hayatınıza nasıl dahil edeceğinizi araştırabilirsiniz. Fark ettiğiniz birçok psikolojik ve maddi gerçeklikleri kullanma zamanındasınız. Yeni iş fırsatları, maddi kazançlar ve bunların devamlılığını sağlamak gibi durumlarla ilgilenebilirsiniz. Yeteneklerinizi doğru kullanmak, sınırlar koymak ve gerçeğe yakın planlar üzerinden hareket etmek size avantaj sağlayacaktır. Parasal konularda ciddi kayıplar yaşamamak adına sonraki aşamayı düşünerek çalışmak, alacak verecek dengenizi korumak önemli olacaktır. Kendi değerinizi bilin ve bu değeri aşağıya çekmeyecek bir yaşam tarzı kurun. 

Başak burcunda 7 Mart'ta gerçekleşecek dolunay ile birlikte ekonomik dengelerinizi yeniden kurmak ve korumak adına bazı planlar yapmanız gerekebilir. Bu konuda sorun yaşamanıza neden olan insanlar varsa onlarla olan ilişkilerinizi düzenleyebilirsiniz. Emin olmadığınız, kendinizi garantide göremeyeceğiniz durumlar sözkonusu olabilir. Dereyi görmeden paçayı sıvamanın size daha önce neler yaşattığını unutmamalısınız. Ama bu durum sizde bir hırs, gereksiz strateji oluşturuyorsa o zaman bir özeleştiri yapmanız gerekebilir. Doğru bir üslup ve tarz ile hareket ettiğiniz her konunun size dönüşünü görebilirsiniz. 

Güneş Neptün ve Merkür'ün Balık burcunda bir arada olması kendi içinizde pek çok aydınlanma yaşamanızı sağlayabilir. Gözünüzdeki perdeden kurtuluyorsunuz. Yaşadığınız kafa karışıklıklarının asıl sebebine odaklanmak sizi zorlasa da zoru başarmalısınız. Bazı planları, duyguları, fikirleri kendinize saklamanız gerekebilir. Hazırlıklarınızı bu şekilde yapmak karışıklığı önlemenize yardımcı olabilir. İnsanların etkisi altında olmaktan korkmayın. Sadece, kimin ne derece etkisine maruz kaldığınızı düşünün ve bunun hayatınıza olan etkilerini değerlendirin. Hayatınızla ilgili son sözü kendiniz söyleyebilirseniz 16-17-18 Mart günleri itibariyle sayfa açmak daha kolay hale gelecektir. 

Venüs'ün Boğa burcuna geçmesiyle aile ilişkileriniz ve evinizdeki rahatınız sizin için daha önemli hale gelebilir. Rahat hareket etmek, mutlu olduğunuz yerde daha fazla kalma isteği yoğunlaşabilir. Ruhsal olarak kendinizi iyi hissetmek bazı olaylara daha iyi müdahale etmenizi sağlayabilir. Aile içindeki küslük ve dargınlık gibi durumlara kesin çözümler bulabilirsiniz. Parasal açıdan yaşadığınız sıkıntılar son bulabilir, hatta bu durumu tekrar yaşamamak için bazı yatırım ve alım satım düşüncelerine de sıcak bakabilirsiniz. Bekar bir Kova iseniz, evlilik kararı ya da kendinize ait bir yaşam alanı fikri gündeminizde yer bulabilir.

Merkür'ün Koç burcunda hareket etmeye başlamasıyla işle ilgili fikirlerinizde değişikliğe gidebilirsiniz. Merakınızın artması kadar bunun peşine de düşüyor olmanız ufkunuzu genişletecektir. Yapmak istedikleriniz için bir plan oluşturabilir, gerekli araçları temin edebilirsiniz. Elektronik cihazlar ve sosyal medya ile fazlaca ilgilenebilir, burada kendinize bir alan oluşturabilirsiniz. Hem keyfi hem de ticari çalışmalar yapmak size cazip gelebilir. Yazışmalı işler, beklediğiniz haberler ve sonuçlar hızlanabilir. Bu da sizin işinizi kolaylaştırabilir. Ani hareketlere, fevri çıkışlara karşı dikkatli olmalısınız. Özenli ve düşünülmüş hareketler sizi fiziksel ve psikolojik kazalardan koruyabilir. 

Güneş'in 21 Mart'ta Koç burcuna geçişi ve Koç burcunda bir yeni ayın gerçekleşmesiyle cesaretinizi tazeliyor ve bir girişimde bulunmak durumu sizin için daha da kolaylaşıyor. Ruhunuz gençleşebilir, enerjiniz yükselebilir bu da hayatınıza bu ayak uyduran insanları ve işleri almanız anlamına gelebilir.  Yeni arkadaşlıklar kurmak, yeni fikirler edinmek, bir iş başlatmak, mevcut işinizi geliştirme yoluna girmek, gereken noktada eğitim almak ve işbirliklerine açık olmak ufkunuzu hayli genişletebilir. Her türlü imzaya açık olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Dolayısıyla bir heyecanla başladığınız işlerin devamını getirirken yanılma ve fevrilikten kaynaklanan sorunlara karşı dikkatli olmalısınız. Sosyal medya kullanımı, yazılı işler ve başvurular, araç ve cihaz kullanımı hat safhada olabilir. Fiziksel kazalara ve iletişim aksaklıklarına sebebiyet vermemek için kontrolünüzü korumalısınız. Yeni sayfanızı güzel enerjilerle doldurmalısınız. 

Plüton'un burcunuzdaki yolculuğu içinizi ve dışınızı derinden etkileyip değiştirecek gelişmeler getirebilir. Giyim tarzınızdan tutun, hayata nasıl baktığınız ve nereden baktığınıza kadar pek çok alanda değişikliğe gidebilirsiniz. Değişime ve marjinal fikirlere açık olan biri olmanız kadar bildiğinizi okuyan tavrınız da bundan nasibini alabilir. Bilmediklerinizi kabul edin ve bunları hayatınıza nasıl işleyeceğinizi düşünün. Güçlenmelisiniz. Bu da daha özgür, daha bilinçli bir yaşamın kapılarını açabilir. Hangi konuyu yaşarsanız yaşayın hepsinin bir bedel değil, bir ödül olduğuna inanarak onlara yaklaşmalısınız. 

Mars'ın Yengeç burcuna geçişi ile birlikte gündelik hayatınızda, rutinlerinizde bir hareketlilik sözkonusu olabilir. Bulunduğunuz yer size güvenli ve rahat gelse de bazı sorunlarla karşılaştığınızda yenilik yapma fikrine açık olmalısınız. Uzun vadeli vakit geçireceğiniz, hayatınızı idame ettireceğiniz işlerin sizin için fayda sağlıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Sorumluluk almaktan, yeni işlere ve farklı alanlara girmekten çekinmeyin. Kendinizi geliştirmek için biraz yorulmanız gerekebilir ve sonunda "iyi ki" diyeceğiniz sonuçlar alabilirsiniz. Yemeğinizi kendiniz hazırlayabilir, bildiğiniz ve güvendiğiniz ürünler tercih ettiğiniz ve bedeniniz için gerekli olan egzersizleri uygulayabilirsiniz. Kendi çapınızda neler yapacağınızdan şüphe duymayın, bunu geliştirecek olan da yine sizsiniz. 

Merkür ve Jüpiter'in Koç burcundaki kavuşumu bazı yolculuk ve işlemleriniz için size farklı yollar sunabilir. Karar vermeniz gerekiyor diye aceleci olmamalısınız. Gördüklerinizin, yazdıklarınızın arkasındaki planı ve gerçeği görerek ilerlemek daha akıllıca sonuçlar verebilir. Öğrenmek yeterli gelmeyebilir, bunu bir deneyime dönüştürmelisiniz. Bunun için birçok ticari ve sosyal imkanınız olabilir. Üslubunuzla, tarzınızla bir fark yaratmak isterken bunun geniş bir alana yayılacağını bilin ve neyi büyütmek istiyorsanız ona göre hareket edin. Trafik, sosyal medya gibi geri dönüşleri olumsuz olabilecek alanlarda daha kontrollü hareket etmenizde fayda var. 

Yönetici gezegeniniz Uranüs'ün Venüs ile Boğa burcunda bir araya gelmesi ev ve aile düzeninizi etkileyecek şaşırtıcı gelişmeler yaşatabilir. Hazırlıklı olmadığınız şartlar, aniden önünüze gelen konular sizi kararlarınızı gözden geçirmeye itebilir. Garantide gördüğünüz her şey için bir b planı yapmalısınız. Kendinizi olumlu olumsuz her konuda farklı ihtimallere hazırlamak, hayatın da size sunduklarını daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Alım satım, parasal konular, borçlanmalar ve aile büyüklerinizin öğretilerine kafa yorabilirsiniz. Evlilik ve ev almakla ilgili sürprizlere açık olun. 

 

Motivasyon Sözü: “İnsana olanlar değil, o insanın içinde olanlar önemlidir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, yaşam tarzınız ve alışkanlıklarınızın size ne kadar iyi gelip gelmediğini düşünebilirsiniz. Bu konuda yeni hafta, yeni ay ve yeni başlangıçlar şeklinde bir motto belirleyebilirsiniz. Burcunuzdaki Güneş'in Mars ile üçgen açısı, sizi bu anlamda destekleyebilir. Kendiniz için bir şeyler yapmak, bir fikrin peşinden gitmek ihtiyacınız olanı ayağınıza getirebilir. Şanslı ve çeşitli imkanlarla karşılaşacağınız günler yaşayabilirsiniz. 

5 Şubat'ta gerçekleşecek Aslan dolunayı ile ikili ilişkilerinizin son durumu ve gidişatını gündeme getirebilirsiniz. Duygusal ve ticari tüm ortaklıklarınızda neye sabrettiğiniz, bu birliktelikleri hangi değerler üzerine kurduğunuzla ilgili soru işaretleriniz son bulabilir. Tartışmak yerine birbirinizi anlamayı tercih etmelisiniz. Yüksek duygular, yüksek tansiyona sebep olabilir. Duygusal yönde bir tahribat yaşamamak adına bu hislerinizi kontrol altında tutmanızda fayda var. Bu sayede doğru cümleleri kurmak, doğru kararları almak ve yaşadıklarınızı doğru bir şekilde özetlemek daha mümkün olacaktır. Tüm bunlarden elde edeceğiniz sonuçlarla, bir başlangıç yapmak istediğinizde asıl önceliğinizin ve isteğinizin ne olduğunu daha net bir şekilde görebilirsiniz. 

Oğlak burcunda bir araya gelen Merkür ve Plüton size çıkmaza girdiğiniz konulara çözüm bulmanızı sağlayabilir. Kendinizi, hissettiklerinizi keşfetmek ve duyduklarınızdan dolayı tutum değiştirmek için ideal bir zamandasınız. Sizinle uğraşan, iyi niyetinizi kullanan kişilerle farklı yöntemlerle mücadele edebilirsiniz. Ne olduğunu iyi bildiğiniz her şeyi çözmek daha kolay olacağı için önemli olanın anlamak olduğunu unutmamanızda fayda var. 

Merkür'ün burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla kendinize hedef olarak belirlediğiniz her şeye ulaşmak daha kolay olabilir. Size bunu hissettirecek imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Sorun çözmeye değil, iyi olanı geliştirmeye çalışacağınız bu süreç yeni keşifler yapmanızı sağlayabilir. İkili ilişkilerde daha çok konuşan, fikirlerini daha çok beyan eden, hazırlığı yapılan konuları ortaya çıkaran biri olabilirsiniz. Özgüveninizin tazelenmesi sosyal hayatınızı da renklendirebilir. Beklenmedik tanışmalar ve işbirlikleri kapınızı çalabilir. Anlaşılır olmayı seçmeli, bunu bir rutin haline getirmelisiniz. 

Güneş'in ve yönetici gezegeniniz Satürn'ün burcunuzda kavuşumu kendinize odaklanmanız konusunda bazı hatırlatmalar yapabilir. Kendinize ve sağlığınıza özen gösteriyor olmak kaygı ve endişelerinizi arttırmakla doğru orantılı değildir. Bunu fark etmek yapacağınız en iyi iş olabilir. Gerçekçi olmalısınız. Eğer amacınızın kendinizin en iyi halini bulmaksa ve bu yönde adımlar atıyorsanız olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Net olmak ve içinde bulunduğu durumu yorumlayabilmekte fayda var. İkili ilişkilerde gözünüzdeki perdeyi kaldıracak gelişmeler yaşanabilir.

Venüs ve Neptün'ün Balık burcunda bir araya gelmesiyle ekonomik açıdan oldukça şanslı bir zamana giriyorsunuz. Emek verdiğiniz, zamanınızı ve kendinizi adadağınız konularda kazanımlar elde edebilirsiniz. Güneş'in da Balık burcuna geçmesiyle burada kendinizi de emeğinizi de daha görünür kılabilirsiniz. Tecrübelerinizin, yaptıklarınızın ve değer kavramınızın ortaya çıkması sizi aranan kişiler arasına sokabilir. 

Venüs'ün Koç burcuna geçmesiyle birlikte kendinizi ve projelerinizi anlatmaktan ziyade uygulamaya geçebilirsiniz. İş başvuruları, kendi işiniz ve alanınızla ilgili çalışmalar, bunları destekleyecek eğitim ve ortaklık faaliyetleri gündeminizde önemli yer tutabilir. Resmi işlemleriniz varsa sonuçlandırabilir, yeni başvurularda bulunabilirsiniz. Yakın çevrenizle olan ilişkileriniz güçlenebilir. Kardeşleriniz ve ailenizin diğer üyeleriyle bir araya gelebilir, problem gördüğünüz noktaları çözebilir ve birlikte yapacağınız kısa seyahatleri planlayabilirsiniz. Araç ve elektronik cihazlar, pasaport işlemleri gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak yaptığınız işlemleri hızlıca halletmek isterken hata payını da göz önünde bulundurmalısınız. 

Balık burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte çalışmanın, emek vermenin karşılığını almanın verdiği özgüveni yaşayabilirsiniz. Yeni adımlar atmanın heyecanından ziyade ortaya koyduğunuz mevcut işlerin size finansal bir geri dönüşünün olması gelir gider dengelerinizi oynatabilir. Birikim ve yatırım planları yapmak için iyi bir dönemdesiniz. Geleceğe dönük soru işaretleri ve belirsizlikleri ortadan kaldırmak adına zihinsel bir reforma gidebilirsiniz. Bunları yok ettiğiniz takdirde hayattan keyif almak, değerli olanı hayatınıza taşımak sizin için daha kolay olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: "Bütün kötü günleri, mutlu geçirilmiş bir gün silebilir."

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Venüs ve Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu ile içsel olarak savaş verdiğiniz konuları sonlandırabilirsiniz. Kendinizle, kendinize reva gördüklerinizle yüzleşmek ve bunların sonuçlarına göre hareket etmek zor gelebilir. Ancak zoru başaracağınız bir dönemdesiniz. Çevrenize ayırdığınız zamanın önemli bir kısmını kendinize ayırmanız gerektiğini fark ediyorsunuz. İlişkileriniz, aldığınız haberler ve günlük hayatınızı zorlaştıran her çıkmazın sizin lehinize dönmesi için çaba sarf etmeniz gerekebilir. Güneş ve Merkür’ün de Oğlak burcundaki kavuşumu bu süreci tetikleyecektir. Kime ne kadar güveneceğinizi daha net görebilirsiniz. Doğru arkadaşlıklar ve işbirlikleri için kriterleriniz değişiyor. 

Venüs’ün burcunuzda seyahat etmeye başlamasıyla kişisel düzlemde enerjiniz yükseliyor. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissediyor olmak, yapmak istedikleriniz konusunda şansınızı katlayabilir. İsteklerinize, mutluluk kavramınıza uygun işler ve ortamlar ilginizi çekerken de siz de dış görünüş ve tutumlarınızla dikkatleri toplayabilirsiniz. İnsanları etkilemek, fikirlerinizi kabul ettirmek özellikle kariyerinizle ilgili konularda işinizi kolaylaştırabilir. İlişkiler açısından şanslısınız, mutlu olduğunuzu hissettiğiniz birine şans vermek isteyebilirsiniz. 

7 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte günlük yaşantınızın neye göre düzenleyeceğinizi belirleyebilirsiniz. Karar alırken bugüne kadar yaptıklarınızı ve bunların neticelerini de göz önünde bulunduruyorsunuz. Bir kırılma noktası yaşayabilir, çalışma ortamınızda ve düzeninizde yeniliğe gidebilirsiniz. Mevcut işlerinize ya da hatalarınıza takılıp kalmak yerine kendinizi daha iyisi, daha ilerisi için motive edebilirsiniz. 

Mars’ın İkizler burcundaki ileri hareketi aşk hayatınızda yüzünüzü güldürebilir. Duygusal olarak beklentilerinizi karşılamak, birbirinizi anlayacağınız birliktelikler içinde olmak sizin için artık daha mümkün olabilir. Adım atmakta tereddüt ettiğiniz noktalar bazı yanlış anlaşılmalar yaratsa da bunların tamamını netleştirme fırsatı elde edebilirsiniz. Bu konu başta olmak üzere, hayallerinize giden ne kadar yol varsa hepsinde istediğinizi yakalayacağınız gelişmeler yaşanabilir. Hayallerinizi geliştirmek, bunu bir kazanca ve hayati çabaya dönüştürecek görüşmeler ve işbirlikleri gündeme gelebilir. Yeniden nefes almaya ve yaşadıklarınızdan mutlu olmaya başlıyorsunuz.

Güneş ve Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu çevrenizdeki insanlara ve onlardan aldığınız darbelere karşı tutumunuzu yenileyebilir. Bitirmekte zorlandığınız ilişkiler, iyi niyetli olmayan kişilerin tavırları günlük hayatınızda sıkça karşınıza çıkabilir. Olaylara kesin ve net bir bakış açısıyla yaklaşmalısınız. Unutmayın, geçtiğiniz bir dersle bir daha karşılaşmazsınız. Merkür’ün de Oğlak burcunda ileri hareketine başlaması size bu dersi geçmekle ilgili fırsatlar getirebilir. Dinlenmiş, doğru değerlendirmiş biri olarak hayatınızda hangi değerin ve hangi insanın kalması gerektiğine karar veriyorsunuz. 

Güneş’in burcunuza geçişi ile birlikte üzerinizdeki yükü atarak hafifliyor, motivasyonunuzu geri kazanıyorsunuz. Kendinizi arınmış hissedebilir, daha mutlu olabilirsiniz. Bu da hayatın önünüze getirdiği her şeyi daha iyi görmenizi ve yaşamanızı sağlayacaktır. Evlilik ve kariyer anlamındaki yeni kararlar, yeni bir yaşam ve beslenme düzenine geçiş, kendinize daha çok özen göstermek gibi konulara ağırlık verebilirsiniz. Bu anlamda 21 Ocak’ta burcunuzda gerçekleşecek yeni ay size yeni bir sayfa açmanın inceliklerini gösterebilir. Yüzleşmeleri değil, bunların sonuçlarını görerek hareket etmeyi gündem yapabilirsiniz. Bu da gelecek planları yapmayı, onları hayatınızda somut hale getirmeyi kolaylaştırıyor. 

Venüs ve Satürn’ün burcunuzdaki kavuşumuyla ilerlemekte zorlandığınız konular sizin için biraz daha önemli hale gelebilir. Kendinizi zorlamak yerine süreci anlamaya çalışmalısınız. Bu sakinlik hali size süreçi ve yaşadıklarınızı daha iyi görme fırsatı verecektir. Bu sayede de devamını getirmeniz kolaylaşabilir. Sabırlı ve mantıklı tavrınızı sürdürmelisiniz. Yeterince hazırlığınızı yaptığınız ve maddi - manevi tamamlanmışlık hissettiğiniz alanlarda önemli kararlar almak üzeresiniz. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırması aile hayatınız ve evinizle ilgili bazı pürüzleri de sonlandırabilir. Bu konulardaki tutumlarınızın size neler getirdiğini, sizden neler götürdüğünü daha iyi görmeye başlayabilirsiniz. Kendi isteklerinize göre bir düzen kurmanın, bu isteklerde gerektiği noktada ve gerektiği kadar değişiklik yapmanın önemli olduğunu fark edebilirsiniz. Motivasyonunuz ve hareket alanınız genişliyor. Ekonomik konular, gayrimenkul alım satımı ilgili yeni gelişmeler kapınızı çalabilir.

Venüs’ün Balık burcundaki seyrine başlamasıyla birlikte değer verdiğiniz her şeyi daha değerli hale getirebilirsiniz. Hayatınız için, sevdikleriniz için yapacaklarınızın bir sınırı olmayabilir. Bu şekilde hissediyor olmak işinizi ve ilişkilerinizi iyileştirmekle ilgili birçok fırsatı da görmenizi sağlayabilir. Manevi yönden bir doyuma ulaşmanız, maddi gerçeklerin bir araç olduğunu tekrar hatırlatabilir. Değer gördüğünüz kadar değer vermeye, karşılığını aldığınız kadar çalışmaya özen göstermek sizi olası hayal kırıklıklarından koruyabilir.

 

Motivasyon Sözü: “Bir noktadan sonra vazgeçmek olanaksızdır. Erişilmesi gereken nokta da orasıdır.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Balık burcundaki Neptün’ün ileri hareketi parasal konularda yaşadığınız tıkanıklıkları çözüyor. Yanlış yönlendirmeler, ortaklıklar ya da alacak verecek durumları söz konusu olduysa şimdi doğruları görmeye başlıyorsunuz. Elinizdeki imkanları daha iyi ve uzun vadeli şekilde değerlendireceğiniz imkanlar doğabilir. Zorlandığınız, bir yere varamadığınız girişimlerinizi daha iyi haliyle denemek için fikirler üretebilir. Zira artık nasıl düşünmeniz ve ilerlemeniz gerektiğini daha iyi anlıyorsunuz. Alacaklarınızın tahsiliyle ilgili olumlu gelişmeler gündeme gelebilir, bu da motivasyonunuzu oldukça yükseltecektir.

Oğlak burcuna geçen Merkür kendinize dönmeniz, bazı konuları içeride halletmeniz gerektiğini size hatırlatabilir. Fiziksel ve ruhsal sağlık durumunuzda ilgilenmelisiniz. Günlük hayatın akışına kapılıp ihmal ettiğiniz her şeyle, herkesle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Kendi halinizde bir süreç yaşamak isterken bazı dedikodu ve haberlere de şahitlik edebilirsiniz. Konuşmalarınıza, size haber getiren insanlara ve özellikle otoriter erkek figürlerine dikkat etmelisiniz. Geçmişin getirdiği sıkıntılardan derslerini çıkarın ve sonrasında zihninizi serbest bırakın.  Venüs’ün de Oğlak burcuna geçmesi, ruhsal olarak kendinizi nasıl iyileştireceğiniz konusunda size yol gösterebilir. “Mutlu et mutlu ol” temasını hayatınıza yerleştirebilir, sosyal sorumluluk projelerine ya da dezavantajlı gruplara destekler verebilirsiniz. İçinize kapanık halini başkasının faydasına açmak size daha iyi hissettirebilir. 

İkizler burcunda 8 Aralık’ta gerçekleşecek dolunay ile birlikte duygusal konular ve ilişkilerinizle ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Aklınıza takılanları artık paylaşma kararı alıyorsunuz. Söze nereden başlayacağınızı yaşadıklarınıza bakarak belirleyebilirsiniz. Sadece paylaşacaklarınızdan emin olduğunuza dikkat etmelisiniz. Eski ilişkilerinizle kıyaslamaya girmemeli, şu anki gündeminize odaklanmalısınız. Bunun için size gelen bazı haberleri ve haber getiren insanları bertaraf edebilmelisiniz. 

12-13 Aralık tarihlerinde Ay Aslan burcunda ilerliyor ve Uranüs ile kare bir duruş sergiliyor. İkili ilişkileriniz konusunda bazı sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik yerlerden teklifler, aniden hayatınıza insanların dahil olması ve ilişkileri ciddi noktaya getirmekle ilgili kararlarla ilgilenebilirsiniz. Heyecana kapılıp düşünmeden hareket etmemeli, içinde bulunduğunuz durumun gerçekliğini kendi hayatınıza ne derece uyumlandırabileceğinizi düşünerek hamle yapmalısınız. Gözlerin üzerinizde olmasını pozitif yönde değerlendirin. 

Uranüs’ün Kuzey Ay Düğümü ile yan yana duruşu, karşılaştığınız bu gelişmelerle ev ve aile hayatınızı, hatta kariyer durumunuzu da etkileyecek bazı gelişmeler yaşatabilir. Öfkeyle kalkıp zararla oturmak yerine bu durumların size ne getirisi olabileceğini düşünmelisiniz. 

Jüpiter’in seyrine Koç burcunda devam etmesi sizin de kendinizi geliştirmeye, yolculuklara ve girişimlere devam etmenizin önünü açacaktır. Yarım kalan ya da bir sebepten dolayı adım atıp başlatamadığınız her konuda yenilikler kapınızı çalabilir. Vizyonunuzun genişlemesi yapacaklarınızın yelpazesini de genişletecektir. Ticari konularda yeni kazanç kaynakları bulabilir, bu yöndeki teklifleri değerlendirebilir, sosyal medya ya da seyahat ettiğiniz yerlerde tanıştığınız insanlardan alacağınız fikirlerle yeni bir sayfa açabilirsiniz. Fikirlerinizi söylemek, hissettiklerinizi paylaşmakla ilgili kaygılarınız yerini özgüvene ve hareketli bir çalışma hayatına bırakıyor. Koç burcunda ileri hareketine başlayan Chiron’un da desteğini alacaksınız. Çevrenizdeki insanlarla aynı dili konuşmak, ortak paydalar bulabilmek ve hayatınızda var olan konuların gerçekliğine de mesai harcamak sizi geliştirdi. Gelişiminizin sonuçlarını da yara aldığınız ya da hatalı olduğunuz bir konuyu lehinize çevirip bir fikre, hayale, işe veya kazanca dönüştürerek alabilirsiniz. 

Güneş’in 22 Aralık’ta Oğlak burcuna geçmesi mantığınızın, gerçeklerinizin ve bunlarla geçirdiğiniz zamanın, kurduğunuz ilişkilerin arka planını size gösterebilir. Değişmesi gereken tutumlar, bitmesi gereken ilişkiler gündeminize gelebilir. Kendi doğrularınız kadar hayatın getirdiği bazı doğruların da olduğunu görebilirsiniz. Çevrenizle mesafeli olacağınız bir süreç yaşayabilirsiniz. Mental olarak kendinizi iyi niyet ve uzun vadeli, faydalı planlarla beslerseniz bu süreç içerisinde karşılaşacağınız kötü niyetli insanlardan, olumsuz ve asılsız haberlerden de en az derecede etkilenirsiniz. 23 Aralık’taki Oğlak yeni ayı size ışık tutabilir. Kime nasıl davranacağınız, gündelik sorumluluklarınızı yerine getirmekle ilgili konularda çözümler bulabilirsiniz. Hayatınıza yeni bir defter açabilir, gizli tutacağınız işler ve ilişkiler söz konusu olabilir. Potansiyelinizi görmek başkalarının potansiyelinden ve gölgesinden uzaklaşmanız gerekebilir.

Merkür’ün 29 Aralık’ta Oğlak burcunda geri hareketine geçmesiyle kendinizi daha çok dinleyebilirsiniz. Yaşadıklarınızı değerlendirirken tüm anlar gözünüzün önünden geçebilir. Bunların ışığında neyi doğru neyi yanlış yaptığınızı daha net bir şekilde görebilirsiniz. Aranızda problem olan kişilerle yeniden görüşebilir, problemin kaynağına inmek isteyebilirsiniz. Bu da size, kesin sonuçlanmayan durumlarda nasıl bir tavır takınmanız gerektiğini anlatabilir. Kısıtlanmak, anlaşılmamak, söylediklerinizin farklı şekilde değerlendirilmesi hislerinizi paylaşmak konusunda motivasyonunuzu düşürebilir. Olaya başka bir açıdan bakmalısınız. Neden yanlış anlaşıldığınızı bulmak istiyorsanız buna öfkeli bir tutum yerine yapıcı bir özeleştiriyle yaklaşın.

Motivasyon Sözü: “Bırakabiliyorsanız bırakın. Bırakamıyorsanız, şikâyet etmeyi bırakın; bu sizin seçtiğini şeydir.”

 

Yönetici Gezegeni Uranüs
Elementi Hava
Niteliği Sabit
Rengi Turkuaz
Metali Alüminyum
Taşı Akuamarin
En Uyumlu Olduğu Burçlar İkizler, Koç, Terazi, Yay
En Zorlandığı Burçlar Boğa, Aslan, Akrep

Yönetici gezegeniniz Uranüs’tür. Bağımsız, özgürlükçü ve marjinal bir kişiliğe sahipsiniz. Alışılagelmişin dışında hareket ederlersiniz.

Toplumsal duyarlılığınız fazladır. Bencil olabilirsiniz. Bilimsel mantık örgüsü çerçevesinde hareket edersiniz. Sizin için kanıt önemlidir. Hümanistsinizdir. Yeni buluşlar, icatlar, bilimsel verilerle donatılan meslek dallarını seçersiniz.

Düşüncelerinizi değiştirmek zordur. Aykırı ve muhalif olmayı seversiniz. Mutlaka karşıt bir fikrin olması gerektiğini savunursunuz.

Aşk hayatınızda arkadaşça yaklaşım sergilersiniz. Zekisiniz ve kıvrak bir zekaya sahipsiniz. Yaratıcı birisiniz. Tarafsız kalmayı tercih edersiniz.

Olaylara objektif yaklaşırsınız. Hareket enerjiniz yüksektir. Organizasyonlarda başarılı olursunuz. Ekip çalışmasına uyumlusunuz.

Dürüstsünüz ve adalet duygunuz yüksektir. Geleneksel olana karşı durursunuz. Gerçekçi bir bakış açınız vardır. Daha yaşanabilir toplum refahı için çalışırsınız. Yalnızlığı seversiniz. Dayanıklı, sabırlı ve çalışkansınız.

Paylaş: