loader
Yengeç Icon Yengeç Burcu ( 22 Haziran - 22 Temmuz )

Evlilik kararını ciddi bir şekilde düşünmeye başlayabilirsiniz. Uygun ve duygusal bir karara varmak, ilk adımı atmak için ailenizle görüşebilirsiniz. Kendi mutluluğunuzu inşa etmek için iyi bir gündesiniz.

Ailenize karşı savunduğunuz bazı fikirleriniz olabilir. Tatsızlık çıkmasından çekinmeyin ve söz hakkı size geldiğinde konuşmayı tercih edin. Kendi hakkınızı savunurken aynı zamanda herkesin bunu yapabilmesine de ilham olabilirsiniz.

Düşüncelerinizi paylaştığınız bazı kişilerle ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Her şeyi herkesle yaşayamayacağınızı bilmeli ve seçimlerinizi buna göre yapmalısınız. Düzeltmek ve saygılı olmak arasındaki çizgiyi doğru çizmenizde fayda var.

Sosyal medyada geçirdiğiniz zaman sizi mutlu edebilir. Ancak bu durumun sizi yalnızlaştırması ve tek bir yöne odaklaması gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Bugün sosyal çevrenize zaman ayırmak, farklı yerler görüp keşfetmek için planlar yapabilirsiniz.

Hayallerinizi somutlaştırmak için önemli adımlar atabilirsiniz. Yeni bir yön edindiğinizi idrak edebilir ve bunu kalıcı hale getirmek için destekler bulabilirsiniz. Maddi açıdan kendinizi güvence altına alacağınız bazı yatırım ve birikim planları sözkonusu olabilir.

Sizin birine verdiğiniz değerle o kişiden gördüğünüz değer farklı olabilir. Bu durumda ilişkinizin mesafesini yeniden değerlendirebilirsiniz. Beklentilerinizi, gerçekleşmediğinde üzülmeyecek ya da incinmeyecek şekilde kurgulamalısınız.

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı ile birlikte iyileşmek ve bunu sürdürmek adına verdiğiniz çabaların karşılığını görebilirsiniz. Tedavilerinizin sonuçlanması, izlediğiniz gidişatın niteliklerini daha iyi görmek içinizi rahatlatabilir. Gelip geçici, nedenini ya da sonucunu bilmediğiniz her şeyi hayatınızdan uğurlayabilirsiniz. Hayatınızın büyük resmini görmek önemli değişimlerin kapısını aralayabilir. Çalışma düzeniniz, maddi beklentileriniz, sağlığınızla ilgili alışkanlıklarınız konusunda yeni gelişmeler söz konusu olabilir. İş değişikliği, kendi planınızı oluşturmak gibi gündemleriniz olabilir. Daha özenli olmanız, hedeflerinize sarılmanız gereken bir süreçtesiniz. Alacağınız haberleri bu tavırlarınızın belirleyeceğini unutmayın. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcundaki kavuşumu maddi beklenti içinde olduğunuz alanlarda size yeni kapılar açabilir. Yatırım yapmak, parasal olarak beklentiyi yükseltmek isteyebilir ve bunu destekleyecek yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Akışı değiştirmek için suyun gittiği yolu değiştirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Arkadaş ortamınızda bazı yanılgı ya da şok edici haberlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle alacak verecek konuşmalarının geçtiği ortamlara ve taraflara karşı dikkatli olmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Yarım kalan bir işten daha üzücü bir şey olabilir mi? Evet, işe hiç başlanmamış olması.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Boğa burcundaki Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü hayattan beklentileriniz ve hayallerinizi nasıl somut değerlere ulaştıracağınızı size gösterebilir. Çalışmanız, emek göstermeniz gereken alanları fark edebilir, bunları uygulamak için imkan bulabilirsiniz. Geçmişte yaşadıklarınızın etkisini kenara bırakarak bugünün de geçmişte kalacağını düşünün ve bugüne nasıl bir değer katmanız gerektiğine odaklanın. Maddi bir güvence arayışınıza yanıt bulabilir, çevrenizden destekler ve teklifler alabilirsiniz. Yemekli toplantılar, görüşmeler düzenleyebilirsiniz. Bu sizi yeni insanlara da ulaştıracaktır. Kendi güvenli alanlarınızda mutlu olsanız da bu mutluluğu taşıyabileceğiniz yeni ortamlara karşı önyargılı olmamalısınız. Gelişmektesiniz, eskisinden daha farklı bir hayata doğru ilerlemektesiniz. Bunun bilincinde kalın.

 

Motivasyon Sözü: “Deha, sıradan bir insanın tek şeyi gördüğü yerde on şeyi görme kapasitesidir.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla arkadaş seçimleriniz ve bulunduğunuz çevrelerde yaşadığınız problemlerin sonuna gelebilirsiniz. Bazı kafa karışıklıkları, yanlış anlaşılmalar yaşadıysanız bunların her birinin neden gerçekleştiğini, buradaki mesajın ne olduğunu daha net bir şekilde kavrayabilirsiniz. Bu da sizin arkadaşlık, paylaşım ve iş yapma şeklinizde önemli ve kalıcı değişiklikler yapmanızın önünü açabilir. Maddi getirisi olarak proje ve çalışmalarınızın olumlu geri dönüşleri olabilir. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçmesiyle burada aldığınız aksiyonların tamamını destekleyecek yeni fikirler de bulabilirsiniz. Umut etmek kadar bunun için çabalamanın, hem kariyerinizi hem de sosyal duruşunuzu iyi hale getirecek adımlarınızın karşılığını alabilirsiniz. Kalabalık çevreler, büyük ölçekli işler ve alım-satım, toprakla ilgili konular ya da bu konularda sizin öncülük edeceğiniz durumlar sözkonusu olabilir. Odağınızda para kazanmak ve hayatınızı garantilemek olacağı için karşınıza çıkan iş fırsatlarını ve insanların desteklerini de bu yönde değerlendirebilirsiniz. Bu değerlendirme aşamasında 19 Mayıs'ta gerçekleşecek Boğa yeni ayı sizin önünü açabilir. İş arayışlarınız, mevcut çalışmalarınızı geliştirmek için önemli bir yol ayrımına gelebilirsiniz. Bunu yaparken kriteriniz yetenekleriniz, mutluluk algınız ve gelecekten beklentileriniz rol oynayabilir. Her zaman yaptıklarınızın dışına çıkmak, yeniden yapılandıracağınız her konuda şansınızı katlayacaktır. Değerli olanı hayatınıza kazandırıyorsunuz. 

Mars'ın burcunuzdan ayrılıp Aslan burcuna geçmesiyle beraber parasal konularda önemli atılımlar gerçekleştirebilirsiniz. Beklediğiniz, hazırlığını yaptığınız işleriniz için harekete geçebilirsiniz. Hem üzerinizdeki durgunluğu atmak hem de kendinize daha iyi standartlar oluşturmak adına gereken motivasyonu yakalıyorsunuz. Yatırım planları yaparken kendi bilginiz ve istekleriniz dışında işin uzmanıyla görüşmekte fayda olabilir. Bu konuda gizli bir egonun etkisinde kalmamaya özen göstermelisiniz. Zira harcamalarınız da gelirinizle doğru oranda artacağı için kontrollü ve mantıklı seçimler yapmanız gerekebilir. Mars'ın Plüton ile karşı karşıya duruşu, güce sahip olmak kadar bunu kullanabilmenin de önemini hatırlatabilir. İyi olduğunuz alanları geliştirmek, eksiklerinizi kapatmak adına fırsatlar bulduğunuzda bunları değerlendirmelisiniz. Size uygun olmadığını düşündüğünüz alanlarda ihtiyaçlarınıza erişme imkanı bulabilirsiniz. Aidiyet ve sahip olma kavramlarınız üzerinde yeniden kafa yormanız gerekebilir. 

Güneş'in 21 Mayıs'ta İkizler burcuna geçişi ile hayatınızın kontrolü ve yaşadıklarınıza zaman ayırabilirsiniz. Kalabalık ve belirsiz bir ortamın içinde yer almamak adına yalnız kalmayı seçeceğiniz zamanlar da olabilir. Bu durum sizde bazı takıntı ve endişeleri uyandırabilir. Ama olaylara olan bakış açınızı değiştirmeye başladığınızda bunu lehinize çevirebilirsiniz. Hakkınızda konuşulanlar, söylentiler ve bazı asılsız haberler karşısında sırrınızı paylaştığınız insanları doğru seçmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Daha iyi hissetmek, fiziksel ve içsel olarak sağlıklı olmak sizin için öncelikli olacaktır. Bu da hem iş hayatınıza hem de günlük temponuza iyi olanı, gerekli olanı seçmenizi kolaylaştıracaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Gerçeği keşfetmenin önündeki en büyük engel, onu zaten bildiğine ikna olmaktır.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla sosyal alanlarda kendinizi daha çok göstereceğiniz, bu anlamda size bile radikal gelebilecek işlere imza atabilirsiniz. Aklınıza gelenleri uygulamak, bunları yaparken geleneksel yöntemlerin dışına çıkmak sizin için zor olabilir. Ancak alacağınız bazı haberler, tanışacağınız insanlar ve sürpriz bir şekilde gelişen olaylarla bunu kolay hale getirebilir. Her şeyin sizin algınızda ve bakış açınızda başladığını ve bittiğini anladığınızda hayatınızı da buna göre organize edebilirsiniz. Yardım çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ve bunların finansal ihtiyaçları konusunda adımlar atabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Sadece imkansızın gerçek bir çekiciliği vardır"

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Plüton'un Kova burcunda geri hareketine başlamasıyla tabularınızın, kurallarınızın aslında kendi oluşturduğunuz korkular olduğunu fark edebilirsiniz. İçine kapanık, kendi kendine sorunları çözmeye çalışan bir insan olmaktan vazgeçmeniz adına bu farkındalık size destek olabilir. Bir şeyler yapmaya çalıştıkça olmamasına odaklanmamalısınız. Buradan çıkarmanız gereken dersin pes ettiğiniz noktayı bulmak olduğunu unutmayın. Güvenli bulduğunuz alanlardan çıkmaya çalışırken karşılaşacağınız durumlara ve insanlara karşı geliştirmeniz gereken tutumları düşünebilirsiniz. Maddi ve manevi açıdan yaşadığınız kayıpları geride bırakırken buna neden durumları, davranışlarınızı da hesaba katmanızda fayda var. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu kendinizde ve geleceğinizde görmek istediğiniz tüm değişim ihtiyacını ortaya koyabilir. Hazırlığını yapmanız gereken konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle maddi durumunuzu etkileyecek gelişmeler karşısında hazırlıklı ve kontrollü olmanızda fayda var. Beklenen ve gecikmiş ödemelerinizi tahsil etmeniz kadar mevcut durumunuzu korumanız da önemli olacaktır. Bu sayede planlarınız ve çalışmalarınız için gereken bütçeyi de garantilemiş olabilirsiniz. 

5 Mayıs'ta gerçekleşecek Akrep burcundaki Ay tutulması ile duygusal konularda kendinizi çıkmazda hissettiğiniz her şeyin önünün açıldığını görebilirsiniz. Kendi yükleriniz, problemleriniz şüpheleriniz kadar karşınızdaki insandan etkileniyor olmak size hissettiklerinizi olduğu gibi yaşayamama sorunu getirmiş olabilir. Buna bir nokta koymanızı kolaylaştıracak konuşmalar, yüzleşmeler ve konuşmalar sözkonusu olabilir. Tavırlarınızın altında yatan ana sebebi bulduğunuzda ilişkilerinizde iyileşmenin yolu bulabilirsiniz. Mental ve duygusal olarak kendinizi bu değişim içinde tutmayı başardığınızda maddi kazanımlarınızın da önü açılabilir. Yatırım yapmak, iş kurmakla ilgili gündemlerinizde teşvik edici sonuçlar alabilirsiniz. 

Venüs'ün burcunuza geçmesiyle beraber yorgun ve stresli zamanlarından kendinize kaliteli ve keyifli vakit ayıracağınız bir döneme giriyorsunuz. Ruhsal ve bedensel olarak daha iyi hissedebilirsiniz. Bu his de hem ilişkilerde hem de işinizle ilgili konularda daha olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Eski ilişkilerinizle ilgili sorunlarınızı çözebilir, hislerinizi dile getirebilirsiniz. Bunun bir karşılığı olacağını bilmek sizi motive edebilir. Fiziksel olarak kendinizi yenilemek, dolabınızı düzenlemek, cilt bakımınıza ve beslenmenize daha çok özen gösterebilirsiniz. Bir parlama halinde olacağınız için çevrenizin de dikkatini çekebileceksiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatlarımızı şekillendiren, sorduğumuz, sormayı reddettiğimiz veya sormayı asla düşünmediğimiz sorulardır.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Boğa burcundaki Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün birlikteliği ile kendinize yeni sebepler bulmak isteyeceğiniz bir zaman yaşayabilirsiniz. Kendinizi nerede bulduğunuzu, nerede güvende ve rahat hissettiğinizi düşünerek bu soruya cevap bulabilirsiniz. Bu süre zarfında objektif olmanız, geldiğiniz ya da gelmek zorunda kaldığınız noktayı benimsemeniz her şeyin belirleyici olacaktır. Para kazanma yöntemleriniz, yatırımlarınız, kuracağınız yeni düzenler için çalışmanız gerekebilir. Geriye atmak ya da ertelemek kendinizden çalmanıza neden olacağı özellikle çevrenizin vasıtasıyla gelen teklifler karşısında daha açık fikirli olmalısınız. 

Burcunuzdaki yönetici gezegeniniz Ay ile kavuşan Mars, beden sağlığınız konusunda bazı uyarılar verebilir. Sindirim ve beslenmeden kaynaklı rahatsızlıklara karşı dikkatli olmanız gerekebilir. Duygusal sorunlarınızın bedensel problemler yaratmaması için çözümü nerede aradığınıza dikkat etmelisiniz. Partnerinize ya da hayatınızdaki diğer insanlara karşı, kendinize karşı sürekli eski konuları getirmek yerine bunların tekrar yaşanmaması için yeni gündemler oluşturmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Dünyadaki tüm karanlıklar tek bir mumun ışığını söndüremez.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 20 Nisan'daki Koç burcunda Güneş tutulması kariyerinizde bir ivme yakalamak için size destek verebilir. İlerlemek için bazı konuları ve insanları geride bırakmanız gerektiğini bilmelisiniz. Fazlalıklardan kurtulmak için bir hamle yapabilirsiniz. Kendinizi daha cesur daha özgür hissetmenin tadına vardığınızda bunu sürdürmek için de yeterli sebepleri bulmuş olacaksınız. Bulunduğunuz yerden çıkmak ve farklı işler, farklı deneyimler yakalamak adına şanslı bir zamandasınız. Dolayısıyla hem tanıştığınız insanlara hem de çıkarmadığınız fikirlere fırsat tanımalısınız. Ailenizi, yaşam alanlarınızı etkileyecek değişiklikler yapabilirsiniz. 

Güneş'in Boğa burcuna geçişi arkadaşlık ve güven kavramlarını yeniden sorgulatabilir. Bazı gerçeklerin günyüzüne çıkması değişikliğe gitmenizi sağlayabilir. Bundan rahatsız olmak yerine bu sayede yükselen motivasyonunuza odaklanmalısınız. İşlerin düşündüğünüz gibi gitmediğiyle yüzleşmek sizi farklı gündemlere taşıyabilir. Aynı gündemleri kariyerinizi ve kişisel gelişiminizi etkileyen konularda da yaşayabilirsiniz. Bu sayede maddi olarak da güçleneceğiniz durumlar sözkonusu olabilir. Kazanmak istedikleriniz için vermeniz gereken emeğin ne olduğunu daha iyi görebilirsiniz. Bu da ilerleyişinizi kolaylaştıracaktır.

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine geçmesi parasal geri dönüşler konusunda şansınızı katlayabilir. Geçmişte yaptığınız işlerinizin, ortaklarınızın karşılığını görebilirsiniz. Bu gecikmelerin neden kaynaklandığını anlamak ve çözmek adına iyi bir zamandasınız. Kiminle ne iş yapacağınıza, bu işi yaparken nasıl bir takvim kullanmanız gerektiğine odaklanmalısınız. Dersler çıkararak ilerlemek hem sosyal açıdan hem de mesleki açıdan sekteye uğradığınız durumları en aza indirebilir. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki çözmek için yeniden aynı masa etrafında toplanmanız gerekebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “İnsanın her zaman bir seçeneği vardır. Bazen sadece doğru olanı seçmen gerekir.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı ile birlikte iyileşmek ve bunu sürdürmek adına verdiğiniz çabaların karşılığını görebilirsiniz. Tedavilerinizin sonuçlanması, izlediğiniz gidişatın niteliklerini daha iyi görmek içinizi rahatlatabilir. Gelip geçici, nedenini ya da sonucunu bilmediğiniz her şeyi hayatınızdan uğurlayabilirsiniz. Hayatınızın büyük resmini görmek önemli değişimlerin kapısını aralayabilir. Çalışma düzeniniz, maddi beklentileriniz, sağlığınızla ilgili alışkanlıklarınız konusunda yeni gelişmeler söz konusu olabilir. İş değişikliği, kendi planınızı oluşturmak gibi gündemleriniz olabilir. Daha özenli olmanız, hedeflerinize sarılmanız gereken bir süreçtesiniz. Alacağınız haberleri bu tavırlarınızın belirleyeceğini unutmayın. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcundaki kavuşumu maddi beklenti içinde olduğunuz alanlarda size yeni kapılar açabilir. Yatırım yapmak, parasal olarak beklentiyi yükseltmek isteyebilir ve bunu destekleyecek yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Akışı değiştirmek için suyun gittiği yolu değiştirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Arkadaş ortamınızda bazı yanılgı ya da şok edici haberlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle alacak verecek konuşmalarının geçtiği ortamlara ve taraflara karşı dikkatli olmalısınız. 

Venüs’ün burcunuzdan ayrılıp Aslan burcuna geçmesiyle beraber kendinizi geliştirdiğiniz alanları bir kaynağa dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Koşullarınızı değiştirebilir, kazancınızı arttırabilirsiniz. Bu konuda daha önce cesaret gösteremediğiniz zamanların acısını şimdi ön planda olarak çıkarabilirsiniz. Daha mutlu ve kendine, işine güvenen bir tarz ortaya koyabilirsiniz. Kendiniz için en iyisini isteyebilir, bunu sağlayacak girişimlerde bulunabilirsiniz. Değer kavramınızı şekillendirebilir, sevdiklerinize de bunu yansıtabilirsiniz. Cömert olmak, iyi olanı istemek sizi mutlu etse de harcamalarınızı ve gıda tüketiminizi kontrol altında tutmanız gerektiğini unutmamalısınız. 

Merkür’ün İkizler burcunda hareket etmesiyle çevrenizden sıkça haberler alacağınız ve bunlara göre hareket etmek isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Arkanızdan konuşulanlar, sizden gizlenenler veya sizin saklı tuttuklarınızın ortaya çıkması ilişkilerdeki dengeleri değiştirebilir. Kime güveneceğiniz konusunda emin olamayabilirsiniz. Kendinizi bunlardan korumak adına paylaşımlarınızı kısıtlamanızda, bazı fikirleri ve planları kendinize saklamanızda fayda var. İçinizden gelenleri konuşmak istediğinizde ya da buna mecbur kaldığınızda da iki düşünüp bir konuşmak sizi yanlış anlaşılmaların, küslüklerin etkisinden kurtarabilir. 

Plüton’un geri hareketinin Oğlak burcunda devam edecek olması yoluna girmesi için zorladığınız durumlar için artık yeni bir yola mecbur olduğunuzu size gösterebilir. Dayatma ve oldurmaya çalışmakla geçen zamanınızı kendinize harcamalısınız. Size karşı tavrı bu şekilde olan insanlara da yine aynı şekilde, kendinizle ilgilenerek yanıt verebilirsiniz. Bazı sorunlarla tekrar karşılaşmamak, ilişkileri ve iş düzenini daha iyi hale getirmek için önünüze gelen konuları konuşup çözüme kavuşturmalısınız. Ne isterseniz değil, bazen ne gerekiyorsa onu yapmanız gerektiğini unutmayın. 

Satürn'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla hayata bakış açınızı neyin üzerinden değiştirdiğinizi ya da sabit tuttuğunuzu düşünebilirsiniz. Sizin için iyi olmayan konuları görmemek için verdiğiniz çabayı şimdi tam tersi için kullanmalısınız. Bir alanda gelişmek, yol kat etmek ve bir sistem üzerinden devam etmek için çaba göstermeniz gerektiğiyle yüzleşebilirsiniz. Araştırma kaynaklarınızı ve yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sizi istediğiniz noktaya eriştirmediğini gördüğünüz konularla vedalaşmalısınız. Eğitiminiz, tez çalışmalarınız, hukuki süreçleriniz varsa bunların yaşantınıza gölge düşürmemesi adına yeni planlamaları üzerine düşünebilirsiniz. İnsan ilişkileri konusu size yeni kriterler getiren durumların başında yer alabilir. Destek vermek ve iyileştirmek adına çaba gösterdiğinizde yanınızda yer almayan, ortak bir paydada yer alamayan kişilerle olan iletişimlerinizi sınırlandırabilir; kendinize de buradan bir pay çıkararak kim için ve ne için hizmet ettiğinizi bir kez daha düşünebilirsiniz. 

18 Haziran'daki İkizler yeni ayı birtakım dedikodu ve söylentilerin ortaya çıkışı ile geçmişteki bazı hesapları kesin olarak kapatabilirsiniz. Ne düşüneceğinizi, hissedeceğinizi veya söyleyeceğinizi bilemediğiniz durumlar doğabilir. Bunların hepsini doğru anlayın ve yaşamak için kendinize izin verin. Böylece sizin için hazırlanan planı daha iyi görebilirsiniz. Kendinizi tüm bu olumsuz fazlalıklardan arındırdığınızda içsel olarak daha mutlu ve rahat olduğunuzu fark edebilirsiniz. Yeni tecrübeler edinmekten korkmamak bu süreçte kendiniz için yapacağınız en büyük iyilik olabilir. 

Haziran ayının sizin için en önemli hadisesi 21 Haziran’da Güneş’in burcunuza geçmesi olacaktır. Hayatınızda eskiye dair ne varsa silip atabilir, yeni bir kimlik ve yaşam tarzı oluşturmak konusunda adım atabilirsiniz. Ne istediğinizi ne istemediğinizi daha iyi bilebilirsiniz. Sizi iyileştiren ve yükselten duygulara, insanlara ve işlere öncelik verebilirsiniz. Enerjinizin yenilendiğini çevrenize de yansıtabilirsiniz. Bu da insanların size olan ilgisini arttıracaktır. Yeni insanlarla tanışmak, yeni işler kurmak, bedenen ve ruhen daha iyi hissedeceğiniz yeni alışkanlıklar edinmek özgüveninizi daha da arttıracaktır. Hem çevrenizden hem de içsel enerjinizden önemli destekler alabilirsiniz, bunları kullanmakla ilgili tereddütlerinizden sıyrılmalısınız. Zorlandığınız, çekindiğiniz ya da bir sebepten yürürlüğe koyamadığınız her şeyi gündeminize getirmek için önemli bir zamandasınız. Güzel etkileri çoğaltmak onlara ayak uydurmakla mümkün olacaktır. 

Merkür’ün burcunuzda ilerlemesiyle beraber düşüncelerinizi açığa çıkarabilir, bunların ışığında bir düzen inşa edebilirsiniz. Kendinizi nerede ve hangi koşulda mutlu hissediyorsanız onu arayışında olabilirsiniz. Bu durum sizi eski işlerinize ve ilişkilerinize götürebilir. Burada duygusal davranmak yerine daha gerçekçi bir bakış açısı geliştirebilirseniz bu etkinin olumsuz yanlarından sıyrılabilirsiniz. Deneyimlerinizin sizi olduğunuz yerde bırakmasına değil sizi daha yeni ve iyi olana taşımasına müsaade etmelisiniz. Giymediğiniz ama hala dolabınızda duran giysiler, artık mutlu etmeyen ama ısrarcı olduğunuz ilişkiler, çaba göstermenin sizde yük olduğu işler miadını dolduruyor. Yaşam koşullarınızı ve tarzınızı değiştirmek adına cesarete ve imkana sahip olduğunuzu hatırlamalısınız. Enerjinizi, kelimelerinizi kendiniz için kullanın. 

 

Motivasyon Sözü: “Kader, hayattan ne aldığımız değil, hayata ne verdiğimizdir.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Plüton'un Kova burcunda geri hareketine başlamasıyla tabularınızın, kurallarınızın aslında kendi oluşturduğunuz korkular olduğunu fark edebilirsiniz. İçine kapanık, kendi kendine sorunları çözmeye çalışan bir insan olmaktan vazgeçmeniz adına bu farkındalık size destek olabilir. Bir şeyler yapmaya çalıştıkça olmamasına odaklanmamalısınız. Buradan çıkarmanız gereken dersin pes ettiğiniz noktayı bulmak olduğunu unutmayın. Güvenli bulduğunuz alanlardan çıkmaya çalışırken karşılaşacağınız durumlara ve insanlara karşı geliştirmeniz gereken tutumları düşünebilirsiniz. Maddi ve manevi açıdan yaşadığınız kayıpları geride bırakırken buna neden durumları, davranışlarınızı da hesaba katmanızda fayda var. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu kendinizde ve geleceğinizde görmek istediğiniz tüm değişim ihtiyacını ortaya koyabilir. Hazırlığını yapmanız gereken konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle maddi durumunuzu etkileyecek gelişmeler karşısında hazırlıklı ve kontrollü olmanızda fayda var. Beklenen ve gecikmiş ödemelerinizi tahsil etmeniz kadar mevcut durumunuzu korumanız da önemli olacaktır. Bu sayede planlarınız ve çalışmalarınız için gereken bütçeyi de garantilemiş olabilirsiniz. 

5 Mayıs'ta gerçekleşecek Akrep burcundaki Ay tutulması ile duygusal konularda kendinizi çıkmazda hissettiğiniz her şeyin önünün açıldığını görebilirsiniz. Kendi yükleriniz, problemleriniz şüpheleriniz kadar karşınızdaki insandan etkileniyor olmak size hissettiklerinizi olduğu gibi yaşayamama sorunu getirmiş olabilir. Buna bir nokta koymanızı kolaylaştıracak konuşmalar, yüzleşmeler ve konuşmalar söz konusu olabilir. Tavırlarınızın altında yatan ana sebebi bulduğunuzda ilişkilerinizde iyileşmenin yolu bulabilirsiniz. Mental ve duygusal olarak kendinizi bu değişim içinde tutmayı başardığınızda maddi kazanımlarınızın da önü açılabilir. Yatırım yapmak, iş kurmakla ilgili gündemlerinizde teşvik edici sonuçlar alabilirsiniz. 

Venüs'ün burcunuza geçmesiyle beraber yorgun ve stresli zamanlarından kendinize kaliteli ve keyifli vakit ayıracağınız bir döneme giriyorsunuz. Ruhsal ve bedensel olarak daha iyi hissedebilirsiniz. Bu his de hem ilişkilerde hem de işinizle ilgili konularda daha olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Eski ilişkilerinizle ilgili sorunlarınızı çözebilir, hislerinizi dile getirebilirsiniz. Bunun bir karşılığı olacağını bilmek sizi motive edebilir. Fiziksel olarak kendinizi yenilemek, dolabınızı düzenlemek, cilt bakımınıza ve beslenmenize daha çok özen gösterebilirsiniz. Bir parlama halinde olacağınız için çevrenizin de dikkatini çekebileceksiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla sosyal alanlarda kendinizi daha çok göstereceğiniz, bu anlamda size bile radikal gelebilecek işlere imza atabilirsiniz. Aklınıza gelenleri uygulamak, bunları yaparken geleneksel yöntemlerin dışına çıkmak sizin için zor olabilir. Ancak alacağınız bazı haberler, tanışacağınız insanlar ve sürpriz bir şekilde gelişen olaylarla bunu kolay hale getirebilir. Her şeyin sizin algınızda ve bakış açınızda başladığını ve bittiğini anladığınızda hayatınızı da buna göre organize edebilirsiniz. Yardım çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ve bunların finansal ihtiyaçları konusunda adımlar atabilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla arkadaş seçimleriniz ve bulunduğunuz çevrelerde yaşadığınız problemlerin sonuna gelebilirsiniz. Bazı kafa karışıklıkları, yanlış anlaşılmalar yaşadıysanız bunların her birinin neden gerçekleştiğini, buradaki mesajın ne olduğunu daha net bir şekilde kavrayabilirsiniz. Bu da sizin arkadaşlık, paylaşım ve iş yapma şeklinizde önemli ve kalıcı değişiklikler yapmanızın önünü açabilir. Maddi getirisi olarak proje ve çalışmalarınızın olumlu geri dönüşleri olabilir. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçmesiyle burada aldığınız aksiyonların tamamını destekleyecek yeni fikirler de bulabilirsiniz. Umut etmek kadar bunun için çabalamanın, hem kariyerinizi hem de sosyal duruşunuzu iyi hale getirecek adımlarınızın karşılığını alabilirsiniz. Kalabalık çevreler, büyük ölçekli işler ve alım-satım, toprakla ilgili konular ya da bu konularda sizin öncülük edeceğiniz durumlar söz konusu olabilir. Odağınızda para kazanmak ve hayatınızı garantilemek olacağı için karşınıza çıkan iş fırsatlarını ve insanların desteklerini de bu yönde değerlendirebilirsiniz. Bu değerlendirme aşamasında 19 Mayıs'ta gerçekleşecek Boğa yeni ayı sizin önünü açabilir. İş arayışlarınız, mevcut çalışmalarınızı geliştirmek için önemli bir yol ayrımına gelebilirsiniz. Bunu yaparken kriteriniz yetenekleriniz, mutluluk algınız ve gelecekten beklentileriniz rol oynayabilir. Her zaman yaptıklarınızın dışına çıkmak, yeniden yapılandıracağınız her konuda şansınızı katlayacaktır. Değerli olanı hayatınıza kazandırıyorsunuz. 

Mars'ın burcunuzdan ayrılıp Aslan burcuna geçmesiyle beraber parasal konularda önemli atılımlar gerçekleştirebilirsiniz. Beklediğiniz, hazırlığını yaptığınız işleriniz için harekete geçebilirsiniz. Hem üzerinizdeki durgunluğu atmak hem de kendinize daha iyi standartlar oluşturmak adına gereken motivasyonu yakalıyorsunuz. Yatırım planları yaparken kendi bilginiz ve istekleriniz dışında işin uzmanıyla görüşmekte fayda olabilir. Bu konuda gizli bir egonun etkisinde kalmamaya özen göstermelisiniz. Zira harcamalarınız da gelirinizle doğru oranda artacağı için kontrollü ve mantıklı seçimler yapmanız gerekebilir. Mars'ın Plüton ile karşı karşıya duruşu, güce sahip olmak kadar bunu kullanabilmenin de önemini hatırlatabilir. İyi olduğunuz alanları geliştirmek, eksiklerinizi kapatmak adına fırsatlar bulduğunuzda bunları değerlendirmelisiniz. Size uygun olmadığını düşündüğünüz alanlarda ihtiyaçlarınıza erişme imkanı bulabilirsiniz. Aidiyet ve sahip olma kavramlarınız üzerinde yeniden kafa yormanız gerekebilir. 

Güneş'in 21 Mayıs'ta İkizler burcuna geçişi ile hayatınızın kontrolü ve yaşadıklarınıza zaman ayırabilirsiniz. Kalabalık ve belirsiz bir ortamın içinde yer almamak adına yalnız kalmayı seçeceğiniz zamanlar da olabilir. Bu durum sizde bazı takıntı ve endişeleri uyandırabilir. Ama olaylara olan bakış açınızı değiştirmeye başladığınızda bunu lehinize çevirebilirsiniz. Hakkınızda konuşulanlar, söylentiler ve bazı asılsız haberler karşısında sırrınızı paylaştığınız insanları doğru seçmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Daha iyi hissetmek, fiziksel ve içsel olarak sağlıklı olmak sizin için öncelikli olacaktır. Bu da hem iş hayatınıza hem de günlük temponuza iyi olanı, gerekli olanı seçmenizi kolaylaştıracaktır. 

Boğa burcundaki Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü hayattan beklentileriniz ve hayallerinizi nasıl somut değerlere ulaştıracağınızı size gösterebilir. Çalışmanız, emek göstermeniz gereken alanları fark edebilir, bunları uygulamak için imkan bulabilirsiniz. Geçmişte yaşadıklarınızın etkisini kenara bırakarak bugünün de geçmişte kalacağını düşünün ve bugüne nasıl bir değer katmanız gerektiğine odaklanın. Maddi bir güvence arayışınıza yanıt bulabilir, çevrenizden destekler ve teklifler alabilirsiniz. Yemekli toplantılar, görüşmeler düzenleyebilirsiniz. Bu sizi yeni insanlara da ulaştıracaktır. Kendi güvenli alanlarınızda mutlu olsanız da bu mutluluğu taşıyabileceğiniz yeni ortamlara karşı önyargılı olmamalısınız. Gelişmektesiniz, eskisinden daha farklı bir hayata doğru ilerlemektesiniz. Bunun bilincinde kalın.

 

Motivasyon Sözü: “Mutluluğun gerçek sırrı, günlük hayatın tüm detaylarına gerçek bir ilgi duymakta yatar.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki hareketine başlamasıyla yorulduğunuz zamanların acısını çıkaracağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Dinlenmeye, kendinizi anlamaya ve ne istediğinizi bulmaya ihtiyacınız olabilir. Bu konuda daha önce yaptığınız işler varsa geri dönüşler almaya başlayabilirsiniz. Korkmadan hareket ettiğinizde ihtiyacınız olan güvenli alanı kurduğunuzu görmek sizi daha çok motive edebilir.  Kaygılarınız yerini huzura ve rahatlığa bırakıyor. Mevcut arkadaş ortamınıza daha sık dahil olabilir, birlikte planlar kurabilirsiniz. Bu planlar sosyal açıdan olacağı gibi maddi yönden de getiri sağlayacak yönde olabilir. Farklı bir alana girmekle ilgili korkularınızı geride bıraktığınızda daha elverişli ve kesin sonuçlar alacağınız durumlarla karşılaşmanız kolay olacaktır. Değişiklik fikirlerini benimseyin. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu size gereken olanakları sunacaktır. Hayattan bir şey beklemekle ilgili tereddütleriniz karşısında cesur olmalısınız. Maddi olarak size getirisi olacak iş görüşmeleri, bağlantılar ve yatırımlarla ilgili konulara zaman ayırabilirsiniz. Yoğun bir sürecin içinde olabilirsiniz, ne yaptığınızdan emin olarak ve işinizi sağlama alarak hareket ederseniz olası sorunları en aza indirebilirsiniz. 

6 Nisan'da Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber kişisel istekleriniz ve yaşam alanlarınızla ilgili düşünceleriniz bir karara bağlanabilir. Verdiğiniz mücadelenin, yaptığınız fedakarlıkların neticesinde hak ettiğiniz değeri ve evi elde edebilirsiniz. Dikkatli, özenli bir tutum sergilemek sizi olası yanılgılardan koruyacaktır. Buna neden olacak etkenleri daha iyi göreceğiniz için aslında şanslı bir zamandasınız. Aile içindeki sorunların çözülmesi, ikili ilişkiler ve evlilikle ilgili gündemlerin netlik kazanması ve maddi ihtiyaçlarınızın giderilmesi içsel olarak daha huzurlu hissetmenizi sağlayacağı için evinizin ihtiyaçlarını karşılamak da daha kolay olabilir. Güneş ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumuyla beraber hem ev hem de iş hayatınızın dengesini olumlu anlamda değiştirecek bazı kararlar alabilirsiniz. Sesinizi çıkarmanın, kararlarınızı ifade etmenin getireceği geri dönüşlerle izlemeniz gereken yolu buluyorsunuz. Çaresizlik yerine çareyi arayacağınız yeni yerler bulmaya odaklanmak yaşadığınız sorunları ortadan kaldıracaktır. Yetersizlik hissiniz, yerini liderliğe ve kendi işinin sahibi olma dürtüsüne bırakıyor. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçişi ruhsal olarak kendi içinizde tuttuğunuz ve sizi rahatsız eden konuları dışa vurmak için yeni yöntemler keşfetmenizi sağlayabilir. Takıntılarınız, sizi rahatsız eden durumlar ve insanlar, söylentiler gibi konular karşısında kabuğunuza çekilmek yerine hayatın içinde yer almaya odaklanabilirsiniz. Bir dik duruşun neleri değiştirececeğine inanamayabilirsiniz ancak bunun için çaba göstermek bile size sürprizler yapabilir. Öğrenmek ve bunları paylaşmakla ilgili konularda yanıltıcı ya da kesinliği olmayan geri bildirimler alabilirsiniz. Dolayısıyla bildiklerinizi kendinize saklamakta fayda var. Özellikle duygusal konularda alacağınız kararlar ve ilişkilere açık olduğunuz için ilişkinizi ve hislerinizi birlikteliğinizin sınırlarında tutmak daha iyi yaşamanızı sağlayabilir. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcundaki kavuşumu feda etmenin değil karşılık bulmanın zamanını başlatabilir. Haklılığınız anlaşılıyor, size ait olanın gelmesi için yeni kapılar aralanıyor. Terfi ve yer değişikliği işlemleriniz, bireysel çalışmalarınız gündeme gelebilir. Ne yapmanız gerektiğini bilerek ve bu yönde emek vererek ilerlemelisiniz. Pes etmek ya da farklı alanlar oluşturmak yerine bulunduğunuz yerden başlamak size daha geniş çevreleri ve imkanları da getirecektir. 

20 Nisan'daki Koç burcunda Güneş tutulması kariyerinizde bir ivme yakalamak için size destek verebilir. İlerlemek için bazı konuları ve insanları geride bırakmanız gerektiğini bilmelisiniz. Fazlalıklardan kurtulmak için bir hamle yapabilirsiniz. Kendinizi daha cesur daha özgür hissetmenin tadına vardığınızda bunu sürdürmek için de yeterli sebepleri bulmuş olacaksınız. Bulunduğunuz yerden çıkmak ve farklı işler, farklı deneyimler yakalamak adına şanslı bir zamandasınız. Dolayısıyla hem tanıştığınız insanlara hem de çıkarmadığınız fikirlere fırsat tanımalısınız. Ailenizi, yaşam alanlarınızı etkileyecek değişiklikler yapabilirsiniz. 

Güneş'in Boğa burcuna geçişi arkadaşlık ve güven kavramlarını yeniden sorgulatabilir. Bazı gerçeklerin günyüzüne çıkması değişikliğe gitmenizi sağlayabilir. Bundan rahatsız olmak yerine bu sayede yükselen motivasyonunuza odaklanmalısınız. İşlerin düşündüğünüz gibi gitmediğiyle yüzleşmek sizi farklı gündemlere taşıyabilir. Aynı gündemleri kariyerinizi ve kişisel gelişiminizi etkileyen konularda da yaşayabilirsiniz. Bu sayede maddi olarak da güçleneceğiniz durumlar sözkonusu olabilir. Kazanmak istedikleriniz için vermeniz gereken emeğin ne olduğunu daha iyi görebilirsiniz. Bu da ilerleyişinizi kolaylaştıracaktır.

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine geçmesi parasal geri dönüşler konusunda şansınızı katlayabilir. Geçmişte yaptığınız işlerinizin, ortaklarınızın karşılığını görebilirsiniz. Bu gecikmelerin neden kaynaklandığını anlamak ve çözmek adına iyi bir zamandasınız. Kiminle ne iş yapacağınıza, bu işi yaparken nasıl bir takvim kullanmanız gerektiğine odaklanmalısınız. Dersler çıkararak ilerlemek hem sosyal açıdan hem de mesleki açıdan sekteye uğradığınız durumları en aza indirebilir. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki çözmek için yeniden aynı masa etrafında toplanmanız gerekebilir. 

Boğa burcundaki Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün birlikteliği ile kendinize yeni sebepler bulmak isteyeceğiniz bir zaman yaşayabilirsiniz. Kendinizi nerede bulduğunuzu, nerede güvende ve rahat hissettiğinizi düşünerek bu soruya cevap bulabilirsiniz. Bu süre zarfında objektif olmanız, geldiğiniz ya da gelmek zorunda kaldığınız noktayı benimsemeniz her şeyin belirleyici olacaktır. Para kazanma yöntemleriniz, yatırımlarınız, kuracağınız yeni düzenler için çalışmanız gerekebilir. Geriye atmak ya da ertelemek kendinizden çalmanıza neden olacağı özellikle çevrenizin vasıtasıyla gelen teklifler karşısında daha açık fikirli olmalısınız. 

Burcunuzdaki yönetici gezegeniniz Ay ile kavuşan Mars, beden sağlığınız konusunda bazı uyarılar verebilir. Sindirim ve beslenmeden kaynaklı rahatsızlıklara karşı dikkatli olmanız gerekebilir. Duygusal sorunlarınızın bedensel problemler yaratmaması için çözümü nerede aradığınıza dikkat etmelisiniz. Partnerinize ya da hayatınızdaki diğer insanlara karşı, kendinize karşı sürekli eski konuları getirmek yerine bunların tekrar yaşanmaması için yeni gündemler oluşturmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Planın en önemli parçası, planın kendisi değil midir?”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Merkür ve Satürn Kova burcunda bir araya gelerek artık bazı konularda sona geldiğinizi size hatırlatabilir. Hayatı nasıl yaşarsanız ona göre ilerleme fırsatları karşınıza çıkacaktır. Dolayısıyla bu yöndeki bakış açınızı değiştirmelisiniz. Güçlü hissetmek yerine güçlü olduğunuz gerçeğini kabul ederek işe başlamalısınız. Özellikle parasal konular, ek işler, düzensiz gelir olarak adlandırdığınız bazı kazançlarda sizi rahatsız eden konular doğabilir. Geçici bir para akışı yerine daha düzenli bir akış sağlamak üzere planlar yapabilirsiniz. Bu kontrol mekanizması ödemeleriniz ve yeni gelişen borçlanmalarınızı kapatmak konusunda da sizi destekleyebilir. 

Koç burcundaki Venüs Jüpiter ve Chiron kavuşumuyla üzerinizdeki yükü atmak daha kolay olabilir. Çalışma arkadaşlarınız, çalışanlarınız ve işverenlerinizle sağlıklı işbirlikleri kurabilirsiniz. Bu yönde yapacağınız atılımlar hem cesaretiniz tazeleyecek hem de yaptıklarınızı sunmanızı sağlayacaktır. İyi ilişkiler kurmanın, insan biriktirmenin önemli olduğu günlerdesiniz. Geçmişteki olumsuz tecrübelerden sonra bunun size ne kadar iyi geldiğini ve yapıcı olduğunu fark edebilirsiniz. 

Satürn'ün Balık burcunda hareket etmesiyle birlikte hayata nereden baktığınız kadar nasıl baktığınızın da önemine dikkat etmeniz gerekebilir. Kişisel düzeyde eksiklerinizi tespit edebilir, bunu üzerinde çalıştığınız bir işin ya da eğitimini aldığınız bir konunun sayesinde de öğrenebilirsiniz. Daha ciddi ve gerçekçi bir plan dahilinde ilerlemelisiniz. Çekindiğiniz ya da fazlaca üzerinde durduğunuz fakat sonuç alamadığınız durumlarda fikirlerinizi paylaşmalısınız. Sessiz kalmak, kenardan izlemek size bazı kayıplar yaşatmış olabilir. Bunlardan ders çıkararak kendinizi fiziksel ve mental olarak yeni yerlere taşımalısınız. 

7 Mart'ta gerçekleşecek Başak dolunayı ile birlikte hayatınıza dahil olacak konuları ve insanları daha iyi belirleyebilirsiniz. Çalışmaktan, iyi niyetten vazgeçmedikçe kazananın siz olduğunu göreceğiniz gelişmeler yaşanabilir. Ne hissettiğiniz kadar hayatın getirilerine ne kadar ayak uydurduğunuza bağlı olarak çeşitli fırsatlarla tanışabilirsiniz. Kendinize, kendinizin en iyi hali olmaktan başka bir çare bırakmamalısınız. Yenilenirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini düşünebilir, hem kariyerde hem de sosyal alanda ilerlemek için bazı çalışmalara başlayabilirsiniz. İnanır ve inandığınızı görünür hale getirirseniz mutlu ve verimli bir yaşam kurabilirsiniz. Koç burcundaki Jüpiter ve Chiron'un da kavuşumu, kendinizi ifade etmenin gerekliliğini hatırlatacaktır. Bu sayede hem başkalarına verdiğiniz tavsiyeleri kendi yaşamınıza ekleyebilecek hem de kariyeriniz için aldığınız kararları uygulama potansiyelinizi fark edeceksiniz. Cesaretiniz her şeyi değiştirebilir.

Merkür Güneş ve Neptün'ün Balık burcundaki birlikteliği düşünceleriniz kadar bunlar üzerinde olan hakimiyetinizi size düşündürtebilir. İsteklerinizin ve yaptıklarınızın ne kadarının size ait olduğunu analiz etmelisiniz. Kendinize mi yoksa başka bir noktaya mı hizmet ettiğinizi ayırt ettiğinizde elde ettiğiniz sonuçlara objektif yaklaşmalısınız. Uçak bileti, yolculuk ve yer değişiklikleri gibi konularda işlemlerinizi kontrol ederek ve güvenilir alanlar üzerinden gerçekleştirmenizde fayda var. Dikkatiniz size çok pek tecrübe kazandırabilir. 

Venüs'ün Boğa burcuna geçişi ile kendinizi sosyal hayatın içine daha fazla dahil edebilirsiniz. Bunu sadece keyfi olarak yapmak gibi bir düşünceniz olmayabilir. Mevcut işinizi geliştirmek, becerilerinize ve isteklerinize göre bir projeye başlamak gibi fikirleriniz varsa bunlar için de ideal bir zamandasınız. Özellikle maddi açıdan sizi besleyecek ve uzun vadeli olabilecek gelişmeler sözkonusu olabilir. Buna açık ve hazır olmak hem insanların hem de fırsatların sizi bulmasını kolaylaştıracaktır. Kendinize, işinize ve hayatınızda değerli olarak bulduğunuz her şeye daha fazla önem verebilirsiniz. Arkadaşlarınızla olan bağınızı da bu kriterlere göre düzenleyebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinmekten diye mevcut ilişkilerinize odaklanmak size daha çok güven verebilir. 

Merkür'ün Koç burcuna geçmesiyle birlikte kariyerinizde hareketli ve yoğun günler başlayabilir. Bu süreçte işinizi en çok kolaylaştıracak olan kendinize bir yol haritası, bir fikir hazırlamış olmaktır. Durağan geçen zamanların ve mevcut tecrübelerinizin ardından şimdi çalışmak zamanında olduğunuzu bilmelisiniz. İş arayışları, işi geliştirmek ve statü değişikliği gibi konular gündeminizde fazlaca yer tutabilir. Girdiğiniz ortamlarda ticari ve sosyal bağlantılar kurmak sizin için daha kolay hale gelebilir. Özgüveninize tutunmak hem motivasyonunuzu hem de potansiyelinizi arttıracaktır. İyi niyetinizden şüphe olmasa da sözcükleri doğru kullanmaya, bunları doğru zamanda doğru bir dillle iletmeye önem vermelisiniz. Özellikle otorite figürleri ve iş ortaklarınızla yapacağınız konuşmalar daha fazla dikkat gerektirebilir.

Güneş'in 21 Mart'ta Koç burcuna geçişi ve yine Koç burcunda bir yeni ayın yaşanması iş hayatına güneş gibi doğmanızı sağlayabilir. Motivasyonunuzun varlığını ve yoğunluğunu iyi anlamalısınız. Çünkü yapacağınız her şey buna borçlu ve bağlı olarak yapacaksınız. Kendinizi ifade etmek, işinizi göstermek, meziyetlerinizi sunmak ve hem kendinizi hem de iş ortaklarınızı ilgilendiren bazı konulara öncülük etmek isteyebilirsiniz. Bu enerjiyle iş değişikliği yapmak, beklentilerinizi dile getirmek, yeni insanlarla yeni konular üzerinde konuşmak size iyi sonuçlar verebilir. Elinizdeki imkanların, bunları kullanabilme gücünüzün farkında olun ve değer görememe hissini terk edin. Çabanız değerinizi ortaya koyacak. 

Plüton'un Kova burcunda yolculuğuna başlamasıyla kendinizi yeniden ve daha iyi halde inşa etmenin yollarını arayabilirsiniz. Psikolojinize ve bununla ilgili sorunlarınıza odaklanmalısınız. Hiçbir şeyin boş yere ve sebepsiz olmadığını bildiğinizde, bazı konuların da bildiğiniz gibi olmadığını fark edebilirsiniz. Cesaret edin, öğrenin ve hayatınıza yeni çabalar katın. Ek işler, aileden/eşten gelen gelirler ve diğer tüm imkanlarınızı eksikliğini hissettiğiniz tüm konular için kullanmayı seçin. Paranın ve maddi olan her şeyin bir araç olduğunu daha iyi fark edebilirsiniz. Asıl amacınızın kendinizi yetiştirmek olduğunu unutmayın. 

Burcunuzda hareket etmeye başlayan Mars size birtakım sorumluluklar yükleyebilir. Kendinizi ve tavırlarınızı yönetmeniz, doğru anda doğru konuyla ilgilenmeniz sizin için önemli olabilir. Üzerinde düşünmeden, gözünü karartarak adım atmaktan ziyade mantıklı bir cesaretle hareket etmelisiniz. İlişkiler başlatmak, aile ve çevredeki insanlarla özellikle de kadınlarla olan iletişimleri güçlendirmek, bedensel ve zihinsel yeniliklerin kapısını aralamak için ideal bir zamandasınız. Karşılaştığınız fırsatları geleceğe dönük düşünerek değerlendirdiğinizde geçmişte yaşadıklarınız size sadece rehberlik edebilir. Bu sayede hem özgüveniniz tazelenecek hem de acı hissettiğiniz konulara dönmek zorunda kalmayacaksınız. 

Merkür ve Jüpiter'in Koç burcundaki birlikteliği iş hayatınızda açtığınız yeni bir sayfada etkisini gösterebilir. Ne kadar inanıyor, ne kadar adanmış hissediyorsunuz bunu düşünmeniz gerekebilir. Üzerinde çalıştığınız konular, çalışma arkadaşlarınız ve üstlerinizle yapacağınız konuşmalardan dersler çıkarmanız gerekebilir. 29-30 Mart tarihlerinde Ay'ın burcunuzda seyretmesi size geçmişten bugüne bazı detaylar hatırlatabilir. Egonuzu, duygularınızı ve işinizi sahiplenin. Ancak bunların bir hırsa, amansız bir mücadeleye dönüşmesinin sizden eksilteceğini unutmayın. İsteklerinizi ya da işle ilgili geliştirici fikirlerinizi ifade ederken pek çok noktadan destek görmek için ideal günlerdesiniz. Değerlendirin. 

Venüs ve Uranüs Boğa burcunda bir araya gelerek sizi şaşırtıcı ortamlara sürükleyebilir. Yeni çevreler edinmekle ilgili tereddütlerinizi aşabilirsiniz. Buradan elde edeceğiniz bilgiler, deneyimler aslında kişisel gelişiminize ve hedeflerinize katkılar sunabilir. Duygusal anlamda da gelişmeler bulabilirsiniz. Süprizlere, bilmediğiniz duygulara ve işlere açık olmalısınız. Parasal açıdan beklentilerinizin dışında iş imkanlarıyla desteklenebilirsiniz. Zorlukların ardında kolaylık ve mutluluk olduğunu unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “İçindeki ayışığını takip et; çılgınlığını gizleme.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, duygusal konularda kendinizi ifade etmek istediğinizde sadece hislerinizi değil mantığınızı da dinlemeniz gereken bir aya başlıyor olabilirsiniz. Bu konuda şanslısınız ve asıl niyetinizin ne olduğunu doğru bir şekilde yansıttığınız her işin size olumlu geri dönüşlerini alabilirsiniz. Maddi ve manevi yönden beklentilerinize uygun gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunların hepsini bakış açınızı, hayattan beklentilerinize göre attığınız adımları değiştirerek mümkün kılacağınızı unutmayın.  

5 Şubat'ta Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay ile parasal konularda önemli bir noktaya gelebilirsiniz. İşle ilgili sorumluluklarınız ve yöntemleriniz değişebilir. Bunu yapmanızı gerektiren gelişmeleri doğru anlamalısınız. Aşırı duygusal ya da egosal tepkiler vermek yerine endişe ve öfkeyi kenara bırakarak ilerlemelisiniz. İşinizi, amacınızı ve ne elde etmek istediğinizi daha iyi anlayacağınız bu süreci doğru analiz etmenizde fayda var. Bu sayede ne yaptığınızı, ne yaşadığınızı daha iyi göreceksiniz. Ayrıca hayatınızdaki insanları da fark etmeniz için özel bir dönem olabilir. Dostunuz sandığınız insanların gerçek niyetlerini ve yüzlerini göreceğiniz hayatınızı kiminle şekillendirmek istediğiniz hakkında da yeni fikirler edinebilirsiniz. 

Merkür ve Plüton'un Oğlak burcundaki kavuşumu ikili ilişkilere bakışınızı ve buradaki beklentilerinizi değiştirebilir. Duygusal olarak anlaşılma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ancak bunu karşınızdaki insandan beklemek yerine sizin bir adım atmanız gerekecektir. İnsanlara nasıl yaklaştığınız, onlara karşı nasıl bir tutum sergilediğiniz ve duygularınızı ne kadar kontrollü yaşadığınızın önemli olduğunu unutmamalısınız. 

Kova burcuna geçen Merkür size kendinize bir sürpriz yapma fırsatı getirebilir. Bunu sağlamak için gereken cesarete ve maddi imkanlara sahip olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Nereden ne şekilde gelir elde etmek istediğinizi düşünebilir, buna yönelik görüşme ve araştırmalar yapabilirsiniz. Banka ve alacaklar yolunun dışında aile destekli gelirler de gündeminizde yer bulabilir. Bazı işlerin yolunda gidiyor oluşu kaygılarınızı en aza indireceği için düşüncelerinizi paylaşmak, hissettiğiniz gibi yaşamak da kolay olacaktır. Fark yaratmak ve işleri lehinize çevirmek için verimli bir zamandasınız, karşınıza çıkan imkanları doğru değerlendirin. 

Güneş ve Satürn'ün Kova burcunda bir araya gelmesiyle fikir alışverişleri yapabilir, iş kurmayı ya da yatırım yapmayı düşündüğünüz alanlarda yeni gelişmeler öğrenebilirsiniz. Ailenizden ya da çevrenizden önemli kişiler size bu anlamda destek verebilir. Kendi potansiyelinizi görmek, yapabileceklerinizin dışında da bir şeylere sahip olduğunuzu bilmek motivasyonunuzu arttıracaktır. Ek iş, miras ve diğer ödemeler gibi konularda elde edemediğiniz durumlar sözkonusu ise buna neden olan sorunları çözebilirsiniz.

Venüs ve Neptün Balık burcunda bir araya gelerek hukuksal konularda haklılığınızın ortaya çıkmasında size yardımcı olabilir. Bir rahatlama duygusuyla hareket etmek yapmak istediğiniz diğer işlerde de önünüzü açacaktır. Seyahat planları, taşınma ya da bazı yer değişikliği durumlarınız gündeme gelebilir. İsteklerinize en yakın sonuçlarla bu durumu çözebilir, tatile çıkabilir ve kendinizle zaman geçirebilirsiniz. Güneş'in de Balık burcuna geçmesi bu durumdan doğan ihtiyacın ve sonuçların size daha görünür olmasını sağlayacaktır. Para kazanma yöntemlerinizi değiştirebilir, teknolojik sayesinde denizaşırı bağlantılar kurabilirsiniz. Eğitim öğretim tarafında da devam bir süreciniz varsa en iyi sonuçları alabilirsiniz. Daha ruhani ve sezgisel olacağınız bu süreçte hayatın ve insanların gerçeklerini görmezden gelmemeye çalışmanızda fayda var. 

Venüs'ün Koç burcuna geçmesiyle kariyerinizin zirvesine bir adım daha atabileceksiniz. Yeni sorumluluklar alabilir, mevcut çalışmalarınızın dışında da adımlar atarak yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Hem evde hem iş ortamında yer değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu dönemdeki cesaretiniz ve başlangıçlarınız ilerleyen zamanlarda kazancınızı katlamak için iyi bir sebep olabilir. Çevrenizin, üstlerinizin ve sizinle iş yapmak isteyenlerin dikkatini çekeceğiniz için sadece kariyer anlamında değil, sosyal olarak da önemli ve keyifli ortamlar oluşturabilirsiniz. Sizin adımınızla ve söylemlerinizle başlayacak ilişkiler, sorunlu ortamları iyileştirmek gibi gündemleriniz olabilir. 

20 Şubat'ta Balık burcunda gerçekleşecek yeni ay kendinizi geliştirmeniz, hayata başka bir noktadan tutunmak için size olanak tanıyabilir. Bunun önünde duran her şeyi yıkmak, kendinize yeni bir sayfa açmak isteyebilirsiniz. Başlangıç noktası olarak yarım kalan işleriniz, eğitimleriniz, ortaklı faaliyetlerinizi seçebilirsiniz. Fırsatları değerlendirmek için daha dinç bir zihinle hareket edebilirsiniz. Eğitimler, yurt dışı işlemleri, taşınma ya da uzun vadeli yer değişiklikleri için başvuruları başlatabilirsiniz. Ufkunuzun sınırları genişlediği için daha rahat, daha geniş bir vizyonla hayatınızı devam ettirebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: "Kendin olmaya karar verdiğinde güzelleşirsin."

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Venüs ve Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu size ikili ilişkilerde bir devrim yaptırabilir. İlişkilerde tutkunun önemi ön plana çıkabilir. Bunu ne kadar doğru yönettiğinizi ve anladığınızı düşünebilirsiniz. Partneriniz üzerinde kurduğunuz ya da sizin üzerinizde hissettiğiniz baskı, yeni kararlar alırken belirleyici olabilir. Birbirinizi doğru anladığınızı ve iyi yönde değiştirdiğinizi görmeniz gerekebilir. Bunu sağlayamadığınız ilişkiler konusunda bitişler gündeme gelebilir. Güçlü çekimler hissettiğiniz insanlarla aranızdaki anlaşmalar, ister duygusal ister ticari olsun hayatınıza yeni bir soluk kazandırabilir. Güneş ve Merkür’ün de Oğlak burcundaki kavuşumu, bu süreci benzer konularla geçirmenizi sağlayabilir. Yanlışı düzeltmek, doğruyu geliştirmek ve buna göre adım atmak fazlasıyla önemli olacaktır. Mesafe ve kurallar konusunu yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. 

Venüs’ün Kova burcuna geçişi ile ek iş konusunda şanslı bir döneme giriyorsunuz. Finansal gelişmelere açıksınız. Bunu iyi ve kazançlı yönde yapmak için attığınız adımlara dikkat etmelisiniz. Ani kararlar, farklı bir alanda ilerlemeye çalışmak konusu sizin için önemli olacaktır. Ailenizin desteğiyle ya da kendi uygulamalarınızla elde edeceğiniz gelirler yapmak istediklerinizin önünü açıyor. İlişkiler konusundaki soru işaretlerinizi silmeye başlıyorsunuz. 

7 Ocak’ta burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile birlikte önceliklerinizi yeniden belirliyorsunuz. Kendinizi geri plana atmanın olumsuz sonuçlarıyla yüzleşebilirsiniz. Sabun köpüğü mutluluklar yerine hayatınıza gerçek ve kalıcı değerler katmak isteyebilirsiniz. Eski yüklerinizden, eşyalarınızdan, giysilerinizden ve alışkanlıklarınızdan kurtulmak için ideal bir dönemdesiniz. İkili ilişkilerde karar vermek sizin için biraz daha kolay olabilir. Güvende hissetmekle ilgili kriterleriniz değişiyor. 

İkizler burcundaki Mars’ın geri hareketi sona eriyor ve kendinizi daha zinde hissedeceğiniz günlere giriyorsunuz. Kendinize yüklenmek yerine stresinizi doğru yönetmek adına yaptıklarınızın meyvelerini toplayabilirsiniz. Tek başınıza kalmanın sizi bazı düşmanlıklar ve anlaşmazlıklardan koruduğunu fark edebilirsiniz. Haksızlığa uğradığınız, beklenmedik goller yediğiniz gündemlerin size verdiği mesajı alarak çevrenizi ve işinizi buna göre şekillendirebilirsiniz. Eski çalışmalarınız ve işlerinizle ilgili hazırlıkları tamamladıysanız, şimdi yeni ortaklıklara hazırsınız. Bu da hem günlük hayatınızın temposunu arttırabilir hem de size karşı iyi niyetli olmayanlara karşı duruşunuzu daha sağlam hale getirebilir. 

Güneş ve Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu ikili ilişkilere bakış açınızı değiştirebilir. Benzer durumları sık sık yaşadığınızı düşünüyorsanız, bu benzerlikleri ortadan kaldıracak hamleler yapabilirsiniz. Daha gerçekçi hikayelerin peşinden gidebilir, beklentilerinizi revize edebilirsiniz. Zorlandığınızı düşündüğünüz, bir problem olarak adlandırdığınız konuların hepsinin bu alanda gelişmek ve mutlu olmak yolunda önemi bir fırsat olduğunu unutmamalısınız. Bitiş ve başlangıçlara dair kararlar alabilirsiniz. Merkür’ün de Oğlak burcunda ileri hareketine başlayacak olması hislerinizi, düşüncelerinizi daha net bir şekilde ifade etmenizi sağlayacaktır. 

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile maddi gündemleriniz yoğunlaşabilir. Çok çalışıp çok kazanacağınız, buna göre de hayatınızı şekillendireceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Ortaklı gelirleriniz, ailenizin desteğiyle elde ettiğiniz imkanlar önceliğiniz olabilir. Bunları daha doğru ve faydalı şekilde değerlendirmenin yeni yollarını bulabilirsiniz. Özgüveninizi hatırlıyorsunuz. Bu da, 21 Ocak’taki Kova yeni ayı ile adım atmanızı kolaylaştıracaktır. Ailenizle işbirlikleri yapabilir, beklettiğiniz ve hazırlığını yaptığınız işleri uygulamaya koyabilirsiniz. Takıntı ve eski tecrübelere dair düşüncelerinizden sıyrılıyorsunuz. 

Venüs ve Satürn’ün Kova burcunda bir araya gelişi ile aile içindeki sorumluluklarınız ve sizden beklentiler gündeminiz olabilir. Kaçtığınız konuların önünüze gelmesinden dolayı tedirgin hissedebilirsiniz. Bunu sonlandırmak için üzerinize düşeni yapmakta ve maddi durumunuzu da buna göre yönetmekte fayda var. Özellikle sizin ya da aile üyelerinizden birinin sağlığıyla ilgili bir durum sözkonusu ise buradaki işlemleri ertelememenizde fayda var. Miras, ödemeler, banka ve kredi işlemleri gibi konularda beklentilerinizin dışında gelişen para giriş çıkışlarına karşı tedbirli olmalısınız.

Boğa burcundaki Uranüs’ün ileri hareketine başlamasıyla arkadaşlık kavramınızın yeni haliyle ilişkiler kurabilirsiniz. Çevrenize yeni insanlar dahil ederken, bilmediğiniz ortamlara girerken yaşadığınız tereddütlerin sonlandığını hissedebilirsiniz. Kalıplarınızın dışına çıkıyorsunuz. Bu da vizyonunuzu genişletmek, kalıcı ve maddi açıdan getirisi olan yeni hedeflerin ortaya çıkması konusunda sizi destekleyecektir. Size neyin ve kimin iyi geldiğinden emin olacağınız bazı haberler alabilirsiniz. Bu haberlerin temelinde özellikle 2022 yılının ikinci yarısındaki tecrübeleriniz yatabilir.

Venüs’ün Balık burcuna geçmesi bildiklerinizi derinleştirmek, sınırlarınızı zorlamak ve bunları dönüştürmek konusunda size ipuçları verebilir. Hayalleriniz ve gerçekleriniz arasındaki bağlantıyı daha çok düşünebilirsniz. Bunları hayatınıza taşımak adına çeşitli eğitsel ve ticari girişimleriniz olabilir. Yurtdışı kaynaklı işler ve haberler gündeminize gelebilir, paraya dönüştürebileceğinzi etkinliklere vakit ayırabilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Hayatına fazla gün katmak senin elinde olmayabilir. Ama gününe fazla hayat katmak senin elindedir.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Balık burcundaki Neptün’ün ileri hareketine başlamasıyla hem hukuksal hem de bireysel düzlemde haklılıklarınız ortaya çıkabilir. Mahkeme ve devletle ilgili işlerin netleşerek sonuca bağlanması, beklentilerinizin gerçekleşmesi motivasyonunuzu arttırıyor. Sizi mağdur noktasına düşüren her şeye karşı tavrınızı net bir şekilde koyabilirsiniz. İhtiyacınızın ne olduğunu tespit edebilir, eğitim ya da danışmanlıklarla ilgili gelişmeleri de buna göre şekillendirebilirsiniz. Yurtdışına gitme planlarınız varsa bu süreçte hazırlıklarınızı yapabilir ve yolculukları başlatabilirsiniz. 

Merkür’ün Oğlak burcunda ilerlemeye başlamasıyla ikili ilişkiler konusunda her türlü imzaya, anlaşmaya ve ortaklıklara açık olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Kararlarınızın daha ciddi ve net olması işinizi kolaylaştıracaktır. Hayatınızdaki insanlarla olan ilişkilerinizde maddi değerleri, geleceği inşa etme kavramını ön planda tutabilirsiniz. Birbirinizin asıl ihtiyaçlarına ve kaygılarına hitap etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu sayede aranızda yaşanacak yanlış anlaşılma, kural ya da baskı durumlarını da önleyebilirsiniz. Önemli otorite kişileri ya da konumlarıyla gireceğiniz diyaloglara dikkat etmenizde, iyi niyetli olmayan kişilere artık mesafe koymanız gerektiğini bilmenizde fayda var. Venüs’ün de Oğlak burcuna geçişi, ilişkiler üzerine kurulu gündeminizi daha sağlam temeller üzerine atabilir. Hayatınızın geri kalanına etki edecek kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Uzun vadeli kazançlı ortaklık ve ilişkilere açık ve hazır olun. 

İkizler burcunda 8 Aralık’ta gerçekleşecek dolunay ile birlikte çevrenize gelişen olaylara karşı tutumlarınızı yeniden değerlendirebilirsiniz. Dedikodu, aslı olmayan konuşmalar, bir dayanağı olmayan haberler gündeme gelebilir. Nasıl etki alacağınız, tüm bunlara nasıl yaklaşacağınızla belli olacaktır. Takıntı oluşturmamalı, yaşananların ana kaynağına inmeye çalışmalısınız. Günlük akışınızı daha etkili ve geniş çaplı hale getirecek hazırlıklarınızın sonuçlarını almaya başlayabilirsiniz. 

Merkür Chiron karesinin kesinleşmeye başladığı 12-13-14 Aralık tarihleri kariyeriniz açısından önem taşıyabilir. Kiminle ne konuştuğunuza, hangi hesapların peşine düştüğünüze dikkat etmelisiniz. Hatalarınızdan ders çıkarmanın ya da eksikleri tamamlamanın, başka bir eksiklik doğurmayacağından emin olmalısınız. İş görüşmeleri, ikili ilişkiler ve ortaklıklar konusundaki kararlarda aceleci olmamanızda fayda var. Üstlerinizi etkiniz altında bırakmak istiyorsanız bunu onların da anlayacağı ve kabul edeceği çalışmalar üzerinde denemelisiniz.

Güneş Ay üçgeni, günlük hayatın akışı esnasında ailenizden gelen destekleri ve birbiriniz üzerindeki emeği gösterebilir. Ailenizle vakit geçirmek, onların sağlık sorunlarına çözüm aramak ve hayatınızı kolaylaştıracak püf noktalar üretmek ailedeki herkesi mutlu edebilir. Taşınma ve evle ilgili değişiklik düşünceleriniz varsa bunları sağlayacak koşulları da oluşturabilirsiniz.

Jüpiter’in Koç burcunda hareket etmesiyle mesleki gelişiminizin önündeki engelleri yıkmakla kalmıyor, bu açığı kapatacak yeni imkanlar da buluyorsunuz. Sorumluluk almak, görüşmeler yapmak, inandığınız fikirleri projelere dönüştürmek ve hayatınıza etki edecek kararlar almak sizin için daha kolay olacaktır. Fevri çıkışlar yapmadığınızda ve sonuna kadar gitmeyi başardığınızda kariyerinizi süsleyecek maddi ve manevi gelişmeler kapınızı çalabilir. Chiron’un da burada ileri hareketine başlamasıyla, daha önceki hatalarınızdan dersler çıkarıyor ve daha emin adımlarla ilerliyorsunuz. Kendinizden şüphe etmemeniz gerektiğini öğrendiniz, şimdi öğrendiklerinizi uygulama zamanına geldiniz. Eğilmenin değil, dik durmanın keyfini yaşayacağınız günlere hazır olun. 

Güneş’in 22 Aralık’ta Oğlak burcuna geçmesiyle birlikte ilişkilerde her iki tarafa düşen sorumlulukları daha iyi anlayabilirsiniz. Bunu gündeme getireceğiniz durumlar doğabilir. Hem iş ortaklarınız hem de duygusal ilişkilerinizde masaya yatırılacak konuları net bir şekilde görecek olmak, ne yaşadığınızı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte bu konuşmalardan çıkan kararları uygulamanız kolay olabilir. Sağlıklı ilişkiler kurmak, kendi değerleriniz ve kurallarınızı bilerek hareket etmek isteyebilirsiniz. Atacağınız yeni adımlar size yeni ortaklıklar getirirken iyi niyetli olmayan kişilerin de dikkatini çekebilir. Öfke ve hırs yerine mantığınızı devrede tutmanız gereken bir dönemdesiniz. 

29 Aralık’ta Merkür’ün Oğlak burcundaki geri hareketi ilişkilerinizin perde arkasını, saklı yüzünü gösterebilir. Bunu olumsuz bir durum olarak değerlendirmek yerine birbirinize nasıl yaklaştığınızı, neler yapıp yapmadığınızı anlamak için bir fırsat olarak görmelisiniz. Yanlış anlaşılmalar, dayatma ya da ikna gibi sorunların yaşanmaması adına arasına kalem koyduğunuz konuları açabilirsiniz. Bu şekilde her şeyi konuşmak ve değerlendirmeye almak engel gibi gördüğünüz konuları aşmanızı kolaylaştırabilir. Ortaklı işlerde mali dengeyi korumak, işinizi geliştirmek için hatalarınızın farkına varmak gibi durumlar doğabilir. Aksaklıklar karşısında birbirinize güvenmeyi, ne yaptığınızı bilmeyi tercih etmelisiniz. 

Motivasyon Sözü: “Kırıldıkça değişirsiniz. Değiştikçe güçlenirsiniz. Güçlendikçe umursamazsınız. Onlara teşekkür edin.”

Yönetici Gezegeni Ay
Elementi Su
Niteliği Öncü
Rengi gümüşi gri, mavi tonları
Metali Gümüş
Taşı İnci
En Uyumlu Olduğu Burçlar Akrep, Balık, Boğa, Başak
En Zorlandığı Burçlar Koç, Oğlak, Terazi

Yöneticiniz Ay'dır. Besleyici ve sezgisel birisiniz. Kum Yengeçleri veya kayalık Yengeçleri olarak ikiye ayrılırsınız. Her Yengeç burcu birbirine benzemez.

Aile hayatından hoşlanmanız ile bilinirsiniz ama genelde gezmek sizin yaşam felsefenizdir. Eğer kendinizi birilerine ait hissetmezseniz eve uğramaz ve sürekli gezerek bu durumu bertaraf etmeye çalışırsınız. Birlikte yaşamayı, yaratmayı ve hayal kurmayı seversiniz. Bununla birlikte, huysuz bir yapınız vardır çünkü Ay yöneticiliğinde olduğunuz için sürekli duygusal değişkenlik yaşarsınız.

İçinizde taşan enerjinize dikkat etmelisiniz. Çevrenizdeki insanlardan ve enerjiden büyük ölçüde etkilenebilirsiniz. Yavaş ve tutarlısınızdır. Gardlarınızı düşürmeden ilerlersiniz. Sizi anlamak güven ve sabır gerektirir. Çok inandığınız bir şeye girdiğinizde, başarmak için tüm kalplerinizle çaba harcarsınız.

Sizi anlamak kolay değildir ve zorlu dış görünüşünüzü aşmak çok çaba gerektirir, ancak bir kez geçtikten sonra içiniz yumuşak ve savunmasızdır. Bazen de o zorlu yolları aştıktan sonra karşı taraf o savunmasız hallerinizi sadece biliyor diye ömür boyu onunla ilerlemeyi düşünürsünüz.

Bunu düşünürken şayet savunmasızlıklarınızı kötü kullanan bir partneriziz olduğunu fark ederseniz de onları öyle bir saf dışı edersiniz ki karşı taraf ne olduğunu anlamaz. Astrolojide buna "yengeç yürüyüşü" denir. En başarılı olduğunuz yer meslek alanınızdır.

Çok aşık olmak isteyip aşık olmaktan, terk edilmekten korkan tek canlı türüsünüz. Bir işin yapılması gerektiğinde, kolları sıvarsınız ve başarıyla bitirirsiniz. Çalışmak için yalnız bırakılırsanız, genellikle işinize sadık olduğunuzdan ve göreve odaklandığınızdan daha iyi performans gösterirsiniz.

Sabırsızlık ve hatta sevgi eksikliği, yaşamın ilerleyen dönemlerinde ruh hali değişimleri ve hatta bencillik, kendine acıma veya manipülasyon yoluyla kendini gösterecektir.

Çatışmalardan kaçmak için hızlı olduğunuz gibi başkalarına yardım etmekte de hızlısınızdır. Savaşarak alacağınızı hissettiğiniz hiçbir şey için savaşmazsınız. 

Paylaş: