loader
Yengeç Icon Yengeç Burcu ( 22 Haziran - 22 Temmuz )

Geçmiş ilişkilerinizin bugününüze hala etki edip etmediğini ayırt etmelisiniz. Kendinizle ilgili nihai kararı verebiliyor olmak büyük bir nimettir ve bundan mahrum kalmamayı seçmelisiniz. Değerlerinizi, iyi hissettiren insanları ve konuları gündemde tutmaya devam etmek için bugün iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Kazancınızı elinizde tutmak isteyebilirsiniz. Ancak bunun uzun vadede bir getirisi olmayacaksa bir kayıp yaşamanız da mümkün olabilir. Bir iş, çalışma, fikir gündeme geldiğinde riske girmeme dönemini geride bıraktığınızı, bırakmak zorunda olduğunuzu unutmamalısınız.

"Lazım olur" diyerek hayatınızda tuttuğunuz hiçbir eşyanın lazım olmadığı gibi, iyi tutmaya çalıştığınız ilişkilerin de iyi gitmeyeceğini bilmelisiniz. Neyi bırakmayacağınızı iyi belirlediğinizde sizi üzen ve sevindiren konuları da seçme hakkınız olacaktır. Bugün seçiminizi hangisinden yana yapacağınızı düşünün.

Umudunuzun olmadığı yerde kendinize bakmayı öğrenmelisiniz. Başlamaktan, kendi işinizi yapmak, hislerinizi sizin için çalışacak düzeye çıkarmaktan yana şanslınız. Şansınızın farkına varmak için birinin desteğini beklemeyin, şansınızın kendiniz olduğunuzu görün.

Bir döngüyü kırmak cesaretiniz olmadığında zordur. Bugün sizin lügatınızda “zor”un devre dışı kalacağı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinizi buna hazır hissetmek özellikle iş hayatınızda karşılaştığınız prangaları ortadan kaldırmanıza yetecektir.

Haklılığınızın teslim edilmemesi karşısında depresif tepkiler verebilirsiniz. Bunun sadece zamanınızdan çaldığını bilin ve hayatınızda daha önemli konuların yer alması için bu zamana ihtiyacınız olduğunu fark edin. Eğitimlerinizle ve çalıştığınız derslerle ilgilenmelisiniz.

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Koç burcunda 29 Eylül’de gerçekleşecek dolunay ile sorumluluklarınızı ayrıştırabilecek, kendinize yeni bir takvim oluşturabileceksiniz. Bazı mutlulukları eşzamanlı olarak yaşayabilmek mümkün olabilir. Arada kalmışlık hissinin sizi yavaşlattığı günleri geride bırakmak için bunu yapmaktan çekinmemelisiniz. Her şeyin bir anda ve üst üste gelmesi bu takvimi çıkarmanızı kolaylaştırabilir. Bu sayede istemediğiniz, hoşlanmadığınız durumları ve bunların nedenlerini daha iyi tespit edebilirsiniz. Yaşadığınız her şeyin altından illa bir neden arayacaksanız, iyiliğiniz ve bunu sürdürmeniz için nedenler aramalısınız. Her şeyin hızla değiştiği bir dönemde, bu hıza ayak uydurabilmek için cesaretli olmalısınız. Sakince düşündüğünüzde ve çekincelerinizi dinlemeyi bıraktığınızda buna sahip olduğunuzu görebilirsiniz.  Sorumluluklarınızı geliştirmek ve gerektiği durumlarda da değiştirmek gerekebilir. Bu konuda girişken olmalısınız, bir kenarda beklemenin size ya da ailenize, çalışma koşullarınıza bir faydası olmayacaktır. Üzerinize düşeni ne kadar fark ettiğiniz, bunlara ne kadar uyum sağladığınız ve kendi ayağınız üzerinde ne kadar durduğunuz her şeyin yönünü değiştirecektir. İstediğiniz pozisyon, iş koşulları, gelir ve statü konuları ile bırakmak istediğiniz etkiyi bu sayede mümkün kılabilirsiniz. Güvendiğiniz kişilerle aranızdaki mesafeleri güncellemek, hem çevrenizi yenilemenizi hem de sizi aşağıya çeken durumların önlenmesini sağlayabilir. Bunu kalıbın dışına çıkmak olarak adlandırmaktansa yeni bir kalıp olarak düşünüp değerlendirmeniz işinizi kolaylaştırabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatta ne istediğinize karar verin; kalkın ve başarana kadar asla vazgeçmeyin.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 23 Eylül’de Güneş Terazi burcuna geçerek sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz yerleri, işleri ve insanları gündeminizde daha sık tutabilir. Hayatınızın akışı kendinize doğru çevirmek isteyebilirsiniz. Evinizle ilgilenmek, gayrimenkul işlemlerini değerlendirmek, evden çalışma modelleri geliştirmek, aile hayatı gibi konular ön plana çıkabilir. Kafa karışıklığı yaşadığınız noktalarda, bir karar almak istediğinizde, bir fikriniz olduğunda ailenizden, özellikle de ailenizin kadın figürlerinden önemli destekler alabilirsiniz. Düşüncelerinizin ve hislerinizin anlaşılmadığını düşünmek yerine anlaşılabilir olmak ve birbirinizi doğru dinlediğinizi bilmek konusunda üzerinize düşeni yapmalısınız. Beklentileriniz kadar karşınızdaki kişilere bıraktığınız etkilerin de farkında olmalısınız. Bu da aile içi ilişkilerinizi toparlayabilir, aranızdaki husumeti sonlandırabilir ve daha iyi bir iletişim şekli kurmanızı sağlayabilir. “Evinizde gibi hissetmek” sözünün altını doldurabileceğiniz bir dönemdesiniz. İşinizde ve ilişkilerinizde huzurlu olmak, karmaşadan uzak yaşamak adına bunları önce sizin yaptığınız ve bir rutine dönüştürdüğünüz bir dönem olmasına izin vermelisiniz. Kendinizi sadece zorlamanın değil, zorladığınız noktanın gereğini yapma konusunda geliştirebilirsiniz. Güvenli ve özel alanlarınızda vakit geçirmek, sizi bundan alıkoyan her şeyin ve herkesin farkına varmanızı sağlayacaktır. Fark ettiklerinizi unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Kazanmak her şey değildir, ancak ikinci gelen her şeyi kesinlikle alt eder.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Başak burcunda 15 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay hatasıyla sevabıyla diyerek her şeye bir sünger çekmenize yardımcı olabilir. Artık düşünecek yeni konularınızın, konuşacak yeni arkadaşlarınızın ve üzerinde çalışacak yeni fikirlerinizin olmasını isteyebilirsiniz. Bunu istemediğiniz zamanların geride kalması bir ziyan olarak düşünmeyin. Telafi fırsatları edinebilir, edindiğiniz tecrübeleri değerlendireceğiniz gelişmeler yakalayabilirsiniz. Kendinizi yetiştirme noktasında daha düzenli ve kesin gerçekler üzerinden hareket etmek bu noktada işinizi kolaylaştıracaktır. Süreç yorucu ve yoğun geçse de, bundan kazanımlarınızın olacağını bilmek sizi motive edecektir. Dalgınlık ve dikkat dağınıklığının size bir yanlış yaptırmaması için söylemlerinizin ve eylemlerinizin dozunu iyi ayarlamalısınız. Nasıl bir arkadaş edinmek istiyorsanız öyle davranacağınız, nasıl bir iş istiyorsanız ona göre çalışacağınız bir dönemdesiniz. Bunun farkındalığı ve aydınlanması, gittiğiniz yerlerde ve yaptığınız çalışmalarda etkisini gösterecektir. Ertelenen yolculukları gündeme getirebilir, görüşmediğiniz arkadaşlarınızla görüşebilir ve beklettiğiniz başvuruları tamamlayabilirsiniz. Her şeye daha gerçek bir açıdan bakmak sizi bu sefer korkutmayacak. Zira istediğiniz her şeyin anahtarı olacak bilgiye ve yetiye gerçek manada sahip olduğunuzu göreceksiniz. Araç alımı, elektronik cihazlarla ilgili değişiklikler işinizi kolaylaştırabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Hepimiz kanatlarla doğduk. Şüphe duyduğunuz zamanlarda, onları açınız.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcunda geri hareketine başlaması sosyal çevrenizi gözden geçirmenizi hatırlatabilir. Rahat hissettiğiniz ancak size bir getiri sağlamayan ortamlarda kalmayı sürdürmek bir hata olabilir. Bunu fark etmek ve kabullenmek için bir sorun yaşamayı beklememelisiniz. Güçlü ilişkiler kurmak ve bunları sürdürmek için şu andaki durumunuzu iyi analiz ederek ilerlemelisiniz. Yolculuklar ve burada yapacaklarınızla ilgili sorunlardan en az derecede etkilenmek için kendinize bir b planı oluşturmanızda fayda var. Aranızda parasal görüşmelerin geçtiği kişilere ve borçlanmalara dikkat etmeniz gerekebilir. Yatırım planlarınız, uzun vadeli gelecek düşünceleriniz için hangi konularda ilerleme kaydetmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Kendinizdeki eksiklikleri bilmek daha iyi hazırlanmanız için size yardımcı olacaktır. 

Güneş ve Merkür’ün 6 Eylül’de Başak burcundaki kavuşumu okumadığınız kitapları, yazmadığınız yazıları ve sakladığınız fikirleri ortaya çıkarabilir. Hızlı ve yoğun bir sürecin içinde olmanız bunları ertelemenize neden olduysa şimdi telafi şansı bulabilirsiniz. “Nasıl” diye sormaktan çekinmemeli, konuşmak ihtiyacı hissettiğinizde bunun gereğini yapmalısınız. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi gözden geçirirken hayatınızda kalmaya devam edebilenler için gardınızı düşürebilmelisiniz. İş görüşmeleri, geri dönüşler ve yazılı başvurularla ilgili haberler alabilirsiniz. Teknolojik cihazlarınızın yedekleme ve yenileme işlemleri için kararınız netleşebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Eğer eğlenmiyorsan, bir gösterin yok demektir.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcunda geri hareketine başlamasıyla beraber sosyal konular ve arkadaşlıklar noktasında her şeyi en baştan düşünmeniz gerekebilir. Neyi devam ettirip neyi sonlandıracağınızı net bir şekilde görebilirsiniz. Aynı hatada ısrarcı olmamak, yeni deneyimlere açık olmak için bazı eski alışkanlıklarınızı ve düşüncelerinizi terk etmelisiniz. Çevrenizden bu noktada öneriler alabilirsiniz, bunları dikkate almanızda fayda var. Ticari ve parasal gündemlerinizin durağanlaştıran noktaları tespit edebilirsiniz. Bu sayede hızlanmak, adım atmak ve yeni çalışmalara dahil olmak konusunda motivasyonunuzu kazanabilirsiniz. Size iyi geleni, gelip de kalacak olanı istiyorsanız size iyi gelmeyenle yüzleşip artık vedalaşma konusuna direnç göstermemelisiniz. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile hayatınıza yatırım yapmakla ilgili konular ağırlığını koyabilir. Eğitimlerinizi tamamlamak, çalışmalarınızı sonuçlandırmak ve buna göre yol haritası belirlemekle ilgilenebilirsiniz. Kendinizi çaresiz, yönsüz ya da başarısız bulduğunuz noktalarda kabullenişe geçmemelisiniz. Bu dolunay size neyi kabul edip neyi etmeyeceğinizi gösterecektir. Moralinizi bozmadan, elinizdeki değerlere sahip çıkarak, direnerek ve fedakarlıkları kendiniz için yaparak yaşamalısınız.

 

Motivasyon Sözü: “Üstesinden geldiklerimizle güçleniriz.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcundaki seyrine başlamasıyla yoğun bir iletişim trafiğiniz olabilir. Hem iş görüşmeleri hem sosyalleşme adı altındaki buluşmalar ve çeşitli eğitsel faaliyetlerle geçecek bir dönemde olduğunuzu görebilirsiniz. Birebir iletişime açık olacağınız, bunu geliştirip bir işe dönüştüreceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal mecralarda yeni insanlarla ve iş imkanlarıyla tanışabilir, düşüncelerinizi ve sunduğunuz işleri daha iyi şekilde gösterebilirsiniz. Artık ne yapmanız gerektiği kafanızda netleştiği için buna uygun donanımı hazırlamanız da sunmanız da kolaylaşacaktır. Yeni iş arayışları, yapılan başvuruların geri dönüşleri, anlaşmalı işler gündeminizde yer tutabilir. Dikkat çektiğiniz bir dönemde olacağınız için çevrenizle olan iletişiminiz de bundan etkilenebilir. Yakınlarınızla daha sık görüşebilir, beraber iş yapacağınız ya da onlara destek vereceğiniz durumlar söz konusu olabilir. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması yaşayacağınız tüm iyi etkilerin üzerine bazı gölgeler düşürebilir. Planlı ve mantıklı bir tutum sergilediğinizde bunu avantaja dönüştürebilirsiniz. Ne yaşadığınız, ne yazdığınızın, ne söylediğinizin ve işinizi nasıl yaptığınızın farkında olmak bu dönemdeki en büyük silahınız olabilir. Zıtlaşmalar, yanlış anlaşılmalar ya da destek vermek isterken yanlışlıkla köstek olunan durumlara karşı daha dikkatli ve özenli olmanızda fayda var. Benzer durumları siz karşı tarafın tutumlarıyla yaşıyorsanız sorunu büyütmeye değil çözmeye odaklanmalısınız. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcunda hareket edecek olmasıyla ailenizin desteği ve sizin onlar için yaptıklarınızı daha görünür hale getirebilir. Kendinizi yalnız ya da yönsüz hissettiğiniz durumları aşmak adına aklınızdakileri uygulamaya geçebilirsiniz. Hayatınızda belirleyici olan ev ve iş düzeninizi kurmak sizin önceliğiniz olabilir. Ev ortamınızda daha çok vakit geçirmek, evinizle ilgilenmek ya da buradan çalışmak, taşınma ve yeni yerler görme ihtiyacı gibi durumlar gelişebilir. Evlilik, aile ile sorunları çözmek, gayrimenkul yatırımları önemli hale gelebilir. Karar vermekte zorlandığınız noktalarda sakin kalın ve fikrine güvendiğiniz kişilerin önerilerini, cesaretinizle birleştirip uygulamaya koymaya çalışın. Bekleyen değil, ilerleyen olun. 

 

Motivasyon Sözü: “Akarsu ile kaya arasındaki karşılaşmada, akarsu her zaman kazanır; güçle değil, azimle.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 16 Ağustos'ta Aslan burcundaki yeni ay ile maddi atılımlar gerçekleştirmeye hazır olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bugüne kadar sizi durduran, bekleten her şeye tavırlarınızla ve çalışmalarınızla karşılık verebilirsiniz. Beklemek yerine gidip alan olmayı tercih edeceksiniz. Bu da sizi hem iş dünyasında hem de çevrenizde daha saygın ve bilinen bir seviyeye çıkarabilir. Ortaklık görüşmeleri, iş teklifleri gündeminize gelebilir. Maddi açıdan şansınızı katlayabilir, elde ettiğiniz kazançları geliştirebileceğiniz yatırım fikirlerinizi uygulamaya koyabilirsiniz. Kazancınız kadar harcamalarınız da dikkat çekebilir. Sadece yatırım olarak değil keyfi ihtiyaçlarınız, sevdiklerinize karşı cömert tutumlarınız ve alışkanlıklarınızı da değiştirecek bir stil söz konusu olabilir. Aşırı lüksün devamını getirebilmek sizi zorlayabilir dolayısıyla kendinize sınır koymanız gerektiğini unutmamalısınız. Değer verdiğiniz herkesin size aynı oranda değer vermediğini gördüğünüzde burada enerjinizi harcamak yerine doğru mesafeyi bulmaya çalışmalısınız. Yeme içme dengenizin değişebileceği, tatlıya düşkünlüğünüzün artacağı bir dönem olabilir. Sizi rahatsız edecek bir görüntünün ya da sağlık sorununun oluşmaması için yediklerinize dikkat etmenizde fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Başarı, karşı çıkmamıza değil, kullanmamıza bağlıdır.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 5 Ekim'de Merkür'ün Terazi burcuna geçişi sizi ait olduğunuz ve iyi hissettiğiniz alanlara daha fazla yaklaştırabilir. Bunu kendini kısıtlamak ya da birilerine adamak olarak düşünmemelisiniz. Yaşadığınız yerin, yaşadığınız hayatın güzelleşmesi ve size hitap etmesi adına adımlar atacağınız bir zamana girdiniz. Aile içindeki önemli gündemler, ailenin kadın figürleriyle olan ilişkiler, fiziksel tadilat ve düzenlemelerle ilgilenebilirsiniz. Daha önce deneyip başarılı olamadığınız, istediğiniz pozitif ve iç rahatlatıcı sonucu elde edemediğiniz günlere üzülmeyi bırakmalısınız. Sahip olduklarınızı, bunları kullanarak yapabileceklerinizi düşündüğünüzde işlerin sandığınız kadar zor olmadığını görebilirsiniz. Kariyer, yaşam alanları ve aile kurmakla ilgili fikirlerinizi ertelememelisiniz. İşinizde ya da evinizdeki değişimleri, evlilik gündemlerinizi netleştirmek adına destekler görebilirsiniz. Tek başınıza olmadığınızı görmeniz için aileniz ve aile gibi gördüğünüz kişilerin önemli destekleriyle de karşılaşabilirsiniz. Bu konuda size uzatılan eli tutmaya çalışmalısınız. Çabanın ve dengenin karşılıklı olduğunu unutmayın. 

9 Ekim'de Venüs'ün Başak burcuna geçişi ile sosyal mecralar ve ortamlarda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Her halinizle göz alıcı olmak isteyebilir, çalışmalarınızı bu yönde sürdürebilirsiniz. Niteliğin önem kazandığına inanıyorsunuz. Bu da sizi, altı boş ve uzun zaman alan konulardan uzaklaştırıp gerçekten bir sonuç alacağınız, ortaya eserler çıkaracağınız işlere götürebilir. Yeni görevler almak, iş başvuruları yapmak, mevcut çalışmalarınızı daha iyi yapacağınız bir düzen hazırlamak isteyebilirsiniz. Girişimleriniz karşılık bulacaktır. Duygusal ve sosyal ilişkiler konusunda da şansınız yüksek olabilir. Yaklaşımlarınız, konuşmalarınız ve ifadeleriniz sizinle ilgili pek çok detayı sunabilir. Bunu olumsuz yöne çevirmemek için düşüncelerinizi uygun kelimelerle ifade etmeye, yapıcı olmaya özen göstermelisiniz. Seyahat planları yapabilir, hem iş hem de sosyal hayatta yeni deneyimler elde edeceğiniz yolculuklara çıkabilirsiniz. Ulaşım ve iletişim araçlarınızı yenileyebilir, yedekleme işlemleri yapabilirsiniz. 

11 Ekim'de Plüton Oğlak burcunda ileri hareketine geçişi ikili ilişkilerle ilgili kararlarınızı hızlandırabilir. Bazı dersler almış olmalısınız. Zira şimdi, bu dersler ışığında hareket edeceksiniz. Duygusal olarak yıpranmış, arada kalmış ve çaresiz hissedebilirsiniz. Bir özeleştiri yapmanız, bunun neticesinde daha sağlıklı ve mantıklı düşünmeye çalışmanız her şeyi değiştirebilir. Kendiniz bile olsanız, sizi yavaşlatan, geriye düşüren, mutlu ve sağlıklı hissetmenizin önüne geçen her şeyi revize etmelisiniz. Ortaklı işler ve yönetici figürleriyle olan görüşmelerinizde sadece hislerinize göre hareket etmemelisiniz. Gücünüzü ve sezgilerinizi, gerçek bir neden ve mutluluk için kullanıyorsunuz. 

12 Ekim'de Mars'ın Akrep burcuna geçişi ile beraber her zaman takıldığınız, çalıştığınız konulara veda etmelisiniz. Hayatın hızla ve yeniliklerle değiştiği bir dönemde, siz eskilerde kalmamalısınız. Alacağınız kararlarla hem yetilerinizin farkına varacak hem de yeni çevreler edinebileceksiniz. Eğlence ve aşk hayatıyla ilgili beklentilerinizin karşılanması için bazı tutumlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Gizemli olmak, saklanmak size olan ilginin de saklanmasına sebep olabilir. Taktikler yerine gerçek hislerinizi ortaya koyun. Ekonomik koşullarınızı ve ruhsal durumunuzu iyileştirebilecek atılımlar yapabilirsiniz. Seyahat planlarınız, gezip gördüğünüz yerler ufkunuzu genişletebilir. 

14 Ekim'de Terazi burcundaki Güneş Tutulmasıyla fiziksel ve duygusal ev kavramınızla ilgilenebilirsiniz. Yaşamak istediğiniz yeri ve düzeni kararlaştırabilir, evinizle ilgili değişiklikleri de buna göre yapabilirsiniz. Taşınmak, ev dekorasyonuyla ilgilenmek, evden yürütebileceğiniz ya da aile desteğiyle yapacağınız çalışmalara zaman ayırmak gibi konular gündeminiz olabilir. Burada önemli olanın, iyiye gitmeyen durumları fark etmek, işe yaramayan eşyalardan ve konulardan uzak durmak olduğunu unutmayın. Ezbere ya da öylesine yapacağınız değişimlerle değil, hayatınızın gidişatını etkileyecek konularla karşı karşıyasınız. 

20 Ekim'de Güneş ve Merkür'ün Terazi burcundaki kavuşumu satın alma, taşınma gibi ev işlerinizi hızlandırabilir.  Gökyüzünün ve şartların desteğini aldığınız bir dönemdesiniz, bunu değerlendirin. Evinizle ilgili değişiklikleri netleştirebilir, parasal durumunuza göre ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunu hak ettiğinizi düşünmek, bencillik duygusunun getirdiği olumsuz hissi silebilir. Düşünceleri uygun bir dille ifade ettiğinizde, kuralına göre oynadığınızda işlerin lehinize sonuçlanması özgüveninizi arttıracak ve size potansiyelinizi hatırlatacaktır. Bu durum bir son nokta gibi görünse de, huzurlu hissetmenize engel olacak konuları hayatınızdan uzak tutacağınız bir başlangıça giriş yapıyorsunuz.

22 Ekim'de Merkür'ün Akrep burcuna geçişi sevdiklerinize karşı tutumlarınıza dikkat çekebilir. Kullandığınız ifadelerin bir sevgi göstergesi olduğundan emin olmalısınız. Sevgi anlayışınızın karşınızdaki kişinin beklentilerine uymasına önem verin. Bu sayede farkında olmadan kurduğunuz duygusal baskının ve kıskançlık hissinin önüne geçebilirsiniz. Yeni adımlar atmaya oldukça yatkınsınız, sizi bir değişime sürükleyen gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturacağınız, sezgilerinizin sizi doğru noktaya taşıdığını göreceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Hayatınızın bu evresi, hayallerinizi önünüze serebilir. Odaklanmanız gereken şey, bunun sağlayacağı mutluluk olmalıdır. 

23 Ekim'de Güneş'in Akrep  burcuna geçişi beraber aileniz ve aşk hayatınız, çocuklarınız veya ebeveyn olmakla ilgili kararlarınız, ileriye dönük hedefleriniz gündeminizde yer bulabilir. Hayattaki sorumluluklarınız ve istekleriniz arasında sıkışıp kalmak yerine hepsini uygulayabileceğiniz ve bundan keyif alabileceğiniz bir düzen kurabilirsiniz. Yolunuzun aydınlandığını fark edin. Çocuklarınızla ilgili kararlar alabilir, çocuk sahibi olmak ve çocuklarla ilgili alanlarda faaliyet gösterebilirsiniz. Duygusal bir sorumluluk gibi görünse de, becerilerinizi kullandığınızda kendinize yeni alanlar da bulabilirsiniz. Yeni hobiler edinebilir, kendinizi keşfederek nasıl mutlu olacağınıza dair konuları düşünebilirsiniz. 

28 Ekim'de Boğa burcunda gerçekleşecek olan Ay Tutulması ile, arkadaş çevrenizi ve seçimlerinizi büyük ölçüde değiştirebilirsiniz. Mutlu olma yöntemleriniz değiştikçe çevrenizin ve hayatınızdaki insanların da değişmesi gerekecektir. Bu konuda ısrarcı olmayı bırakmalısınız. Yeni ilişkilere açılabilir, yeni deneyimler elde edebilirsiniz. Kendinizi kısıtlamanın sizi yalnızlaştırdığını ve gizli bir ego oluşturduğunu görebilirsiniz. Tüm bunların ışığında hedeflerinizi gözden geçirebilir, hayattan beklentilerinizi uzun vadeli hale getirebilir, maddi kazanımlarınızı değerlendirecek alanlara geçiş yapabilirsiniz. 

29 Ekim'de Merkür ve Mars'ın Akrep burcunda bir araya gelmesi, duygusal konuşmalarınıza etki edebilir. Tepkilerinizi doğru bir dozla ve üslupla yansıtmalısınız. Bu noktada karşınızdaki insana vereceğiniz mesaj ve izlenim önemli olacaktır. Dolayısıyla gereksiz, yüksek ve baskıcı bir tutum sergilememeye dikkat etmenizde fayda var. Hırs ve isteği olumlu yönde kullanmak adına fikirlerinizi uygulamaya alabilir, konuyla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: ‘Keşke’ kaybedenin mazereti ise; ‘yapabilirim’ kazananın olumlamasıdır.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcunda geri hareketine başlaması sosyal çevrenizi gözden geçirmenizi hatırlatabilir. Rahat hissettiğiniz ancak size bir getiri sağlamayan ortamlarda kalmayı sürdürmek bir hata olabilir. Bunu fark etmek ve kabullenmek için bir sorun yaşamayı beklememelisiniz. Güçlü ilişkiler kurmak ve bunları sürdürmek için şu andaki durumunuzu iyi analiz ederek ilerlemelisiniz. Yolculuklar ve burada yapacaklarınızla ilgili sorunlardan en az derecede etkilenmek için kendinize bir b planı oluşturmanızda fayda var. Aranızda parasal görüşmelerin geçtiği kişilere ve borçlanmalara dikkat etmeniz gerekebilir. Yatırım planlarınız, uzun vadeli gelecek düşünceleriniz için hangi konularda ilerleme kaydetmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Kendinizdeki eksiklikleri bilmek daha iyi hazırlanmanız için size yardımcı olacaktır. 

Güneş ve Merkür’ün 6 Eylül’de Başak burcundaki kavuşumu okumadığınız kitapları, yazmadığınız yazıları ve sakladığınız fikirleri ortaya çıkarabilir. Hızlı ve yoğun bir sürecin içinde olmanız bunları ertelemenize neden olduysa şimdi telafi şansı bulabilirsiniz. “Nasıl” diye sormaktan çekinmemeli, konuşmak ihtiyacı hissettiğinizde bunun gereğini yapmalısınız. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi gözden geçirirken hayatınızda kalmaya devam edebilenler için gardınızı düşürebilmelisiniz. İş görüşmeleri, geri dönüşler ve yazılı başvurularla ilgili haberler alabilirsiniz. Teknolojik cihazlarınızın yedekleme ve yenileme işlemleri için kararınız netleşebilir. 

Başak burcunda 15 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay hatasıyla sevabıyla diyerek her şeye bir sünger çekmenize yardımcı olabilir. Artık düşünecek yeni konularınızın, konuşacak yeni arkadaşlarınızın ve üzerinde çalışacak yeni fikirlerinizin olmasını isteyebilirsiniz. Bunu istemediğiniz zamanların geride kalması bir ziyan olarak düşünmeyin. Telafi fırsatları edinebilir, edindiğiniz tecrübeleri değerlendireceğiniz gelişmeler yakalayabilirsiniz. Kendinizi yetiştirme noktasında daha düzenli ve kesin gerçekler üzerinden hareket etmek bu noktada işinizi kolaylaştıracaktır. Süreç yorucu ve yoğun geçse de, bundan kazanımlarınızın olacağını bilmek sizi motive edecektir. Dalgınlık ve dikkat dağınıklığının size bir yanlış yaptırmaması için söylemlerinizin ve eylemlerinizin dozunu iyi ayarlamalısınız. Nasıl bir arkadaş edinmek istiyorsanız öyle davranacağınız, nasıl bir iş istiyorsanız ona göre çalışacağınız bir dönemdesiniz. Bunun farkındalığı ve aydınlanması, gittiğiniz yerlerde ve yaptığınız çalışmalarda etkisini gösterecektir. Ertelenen yolculukları gündeme getirebilir, görüşmediğiniz arkadaşlarınızla görüşebilir ve beklettiğiniz başvuruları tamamlayabilirsiniz. Her şeye daha gerçek bir açıdan bakmak sizi bu sefer korkutmayacak. Zira istediğiniz her şeyin anahtarı olacak bilgiye ve yetiye gerçek manada sahip olduğunuzu göreceksiniz. Araç alımı, elektronik cihazlarla ilgili değişiklikler işinizi kolaylaştırabilir. 

23 Eylül’de Güneş Terazi burcuna geçerek sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz yerleri, işleri ve insanları gündeminizde daha sık tutabilir. Hayatınızın akışı kendinize doğru çevirmek isteyebilirsiniz. Evinizle ilgilenmek, gayrimenkul işlemlerini değerlendirmek, evden çalışma modelleri geliştirmek, aile hayatı gibi konular ön plana çıkabilir. Kafa karışıklığı yaşadığınız noktalarda, bir karar almak istediğinizde, bir fikriniz olduğunda ailenizden, özellikle de ailenizin kadın figürlerinden önemli destekler alabilirsiniz. Düşüncelerinizin ve hislerinizin anlaşılmadığını düşünmek yerine anlaşılabilir olmak ve birbirinizi doğru dinlediğinizi bilmek konusunda üzerinize düşeni yapmalısınız. Beklentileriniz kadar karşınızdaki kişilere bıraktığınız etkilerin de farkında olmalısınız. Bu da aile içi ilişkilerinizi toparlayabilir, aranızdaki husumeti sonlandırabilir ve daha iyi bir iletişim şekli kurmanızı sağlayabilir. “Evinizde gibi hissetmek” sözünün altını doldurabileceğiniz bir dönemdesiniz. İşinizde ve ilişkilerinizde huzurlu olmak, karmaşadan uzak yaşamak adına bunları önce sizin yaptığınız ve bir rutine dönüştürdüğünüz bir dönem olmasına izin vermelisiniz. Kendinizi sadece zorlamanın değil, zorladığınız noktanın gereğini yapma konusunda geliştirebilirsiniz. Güvenli ve özel alanlarınızda vakit geçirmek, sizi bundan alıkoyan her şeyin ve herkesin farkına varmanızı sağlayacaktır. Fark ettiklerinizi unutmayın. 

Koç burcunda 29 Eylül’de gerçekleşecek dolunay ile sorumluluklarınızı ayrıştırabilecek, kendinize yeni bir takvim oluşturabileceksiniz. Bazı mutlulukları eşzamanlı olarak yaşayabilmek mümkün olabilir. Arada kalmışlık hissinin sizi yavaşlattığı günleri geride bırakmak için bunu yapmaktan çekinmemelisiniz. Her şeyin bir anda ve üst üste gelmesi bu takvimi çıkarmanızı kolaylaştırabilir. Bu sayede istemediğiniz, hoşlanmadığınız durumları ve bunların nedenlerini daha iyi tespit edebilirsiniz. Yaşadığınız her şeyin altından illa bir neden arayacaksanız, iyiliğiniz ve bunu sürdürmeniz için nedenler aramalısınız. Her şeyin hızla değiştiği bir dönemde, bu hıza ayak uydurabilmek için cesaretli olmalısınız. Sakince düşündüğünüzde ve çekincelerinizi dinlemeyi bıraktığınızda buna sahip olduğunuzu görebilirsiniz.  Sorumluluklarınızı geliştirmek ve gerektiği durumlarda da değiştirmek gerekebilir. Bu konuda girişken olmalısınız, bir kenarda beklemenin size ya da ailenize, çalışma koşullarınıza bir faydası olmayacaktır. Üzerinize düşeni ne kadar fark ettiğiniz, bunlara ne kadar uyum sağladığınız ve kendi ayağınız üzerinde ne kadar durduğunuz her şeyin yönünü değiştirecektir. İstediğiniz pozisyon, iş koşulları, gelir ve statü konuları ile bırakmak istediğiniz etkiyi bu sayede mümkün kılabilirsiniz. Güvendiğiniz kişilerle aranızdaki mesafeleri güncellemek, hem çevrenizi yenilemenizi hem de sizi aşağıya çeken durumların önlenmesini sağlayabilir. Bunu kalıbın dışına çıkmak olarak adlandırmaktansa yeni bir kalıp olarak düşünüp değerlendirmeniz işinizi kolaylaştırabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayat sizi desteklemek istiyor. Ama önce hayata karşı açık olmalısınız.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 1 Ağustos'ta Kova burcunda gerçekleşecek olan Kova dolunayı ile beraber yaşadığınız ekonomik durumların sizdeki etkilerini daha net görebilir, davranışlarınıza ve ruh halinize yansıyan noktaları fark edebilirsiniz. Fazla hassasiyet ve duyarlılık hem ilişkilerde yanlış anlaşılmalara yol açabilir hem de ekonomik kayıplar yaşamanıza neden olabilir. Bunu öngörmenize rağmen bundan kaçınmamalı, üzerine giderek hayatla ilgili sorumluluklarınıza sıkıca sarılmalısınız. Bu sorumlulukların başında ek iş, ödemeler ve bankalarla olan ilişkileriniz gelebilir. Parasal gündemlerinizi yoluna koyma noktasında adım atmalı, alacak verecek hesaplarınızı kapatmalı ve harcamalarınızı dengeye koymalısınız. Bunu yapabilmek için feragat etmeniz gereken bir şeyler gündeme geldiğinde esnek olmanız, farklı açılardan düşünmeniz süreci daha etkin ve faydalı bir şekilde geçirmenizi sağlayabilir. 

2 Ağustos’ta Merkür ve Satürn karşıtlığı yazılı işleriniz ve başvurularınızla ilgili konularda daha dikkatli olmanızı hatırlatabilir. Resmi kurumlar, iş görüşmeleri ve sosyal medya gibi yazışma gerektiren gündemlerde düşündüklerinizi doğru bir ifade etmeye çalışmalısınız. Detaylar, yanlış üslup size otorite figürleri karşısında zor anlar yaşatabilir. Daha dikkatli ve üzerinde çalışılmış şekilde hareket ettiğinizde bu olumsuz sürecin içinden kendinize fırsatlar çıkarabilirsiniz. Arkadaşlarınız, birlikte iş yaptığınız kişilerden alacağınız geri dönüşler bazı mesafeleri yeniden kurmanızı gerektirebilir. 

13 Ağustos’ta Güneş ve retrolayan Venüs'ün Aslan burcundaki kavuşumu hem aile içinde hem de sosyal alanlarda verdiğiniz değeri sorgulatabilir. Cömert tutumlarınızın nasıl anlaşıldığını, insanların sizi nasıl gördüğünü düşünebilirsiniz. Buradan çıkaracağınız dersler sayesinde yeni bir adım atmak yerine eskisi gibi olmayan adımlar üzerine çalışabilirsiniz. Ekonomik açıdan yoğun ve yüklü harcamaların bir sonucu olarak bazı zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Paranızı doğru yönetmekle ilgili sorunlarınızın çözülmesi adına güvendiğiniz kişilerden destek alabilirsiniz. Evinizde bir yer dağılınca evin tamamını dağıtmak yerine dağılan yeri toplamaya gayret gösterirseniz gücünüzün ve zamanınızın size daha çok kalmasını sağlayabilirsiniz. 

16 Ağustos'ta Aslan burcundaki yeni ay ile maddi atılımlar gerçekleştirmeye hazır olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bugüne kadar sizi durduran, bekleten her şeye tavırlarınızla ve çalışmalarınızla karşılık verebilirsiniz. Beklemek yerine gidip alan olmayı tercih edeceksiniz. Bu da sizi hem iş dünyasında hem de çevrenizde daha saygın ve bilinen bir seviyeye çıkarabilir. Ortaklık görüşmeleri, iş teklifleri gündeminize gelebilir. Maddi açıdan şansınızı katlayabilir, elde ettiğiniz kazançları geliştirebileceğiniz yatırım fikirlerinizi uygulamaya koyabilirsiniz. Kazancınız kadar harcamalarınız da dikkat çekebilir. Sadece yatırım olarak değil keyfi ihtiyaçlarınız, sevdiklerinize karşı cömert tutumlarınız ve alışkanlıklarınızı da değiştirecek bir stil söz konusu olabilir. Aşırı lüksün devamını getirebilmek sizi zorlayabilir dolayısıyla kendinize sınır koymanız gerektiğini unutmamalısınız. Değer verdiğiniz herkesin size aynı oranda değer vermediğini gördüğünüzde burada enerjinizi harcamak yerine doğru mesafeyi bulmaya çalışmalısınız. Yeme içme dengenizin değişebileceği, tatlıya düşkünlüğünüzün artacağı bir dönem olabilir. Sizi rahatsız edecek bir görüntünün ya da sağlık sorununun oluşmaması için yediklerinize dikkat etmenizde fayda var. 

23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcundaki seyrine başlamasıyla yoğun bir iletişim trafiğiniz olabilir. Hem iş görüşmeleri hem sosyalleşme adı altındaki buluşmalar ve çeşitli eğitsel faaliyetlerle geçecek bir dönemde olduğunuzu görebilirsiniz. Birebir iletişime açık olacağınız, bunu geliştirip bir işe dönüştüreceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal mecralarda yeni insanlarla ve iş imkanlarıyla tanışabilir, düşüncelerinizi ve sunduğunuz işleri daha iyi şekilde gösterebilirsiniz. Artık ne yapmanız gerektiği kafanızda netleştiği için buna uygun donanımı hazırlamanız da sunmanız da kolaylaşacaktır. Yeni iş arayışları, yapılan başvuruların geri dönüşleri, anlaşmalı işler gündeminizde yer tutabilir. Dikkat çektiğiniz bir dönemde olacağınız için çevrenizle olan iletişiminiz de bundan etkilenebilir. Yakınlarınızla daha sık görüşebilir, beraber iş yapacağınız ya da onlara destek vereceğiniz durumlar söz konusu olabilir. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması yaşayacağınız tüm iyi etkilerin üzerine bazı gölgeler düşürebilir. Planlı ve mantıklı bir tutum sergilediğinizde bunu avantaja dönüştürebilirsiniz. Ne yaşadığınız, ne yazdığınızın, ne söylediğinizin ve işinizi nasıl yaptığınızın farkında olmak bu dönemdeki en büyük silahınız olabilir. Zıtlaşmalar, yanlış anlaşılmalar ya da destek vermek isterken yanlışlıkla köstek olunan durumlara karşı daha dikkatli ve özenli olmanızda fayda var. Benzer durumları siz karşı tarafın tutumlarıyla yaşıyorsanız sorunu büyütmeye değil çözmeye odaklanmalısınız. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcunda hareket edecek olmasıyla ailenizin desteği ve sizin onlar için yaptıklarınızı daha görünür hale getirebilir. Kendinizi yalnız ya da yönsüz hissettiğiniz durumları aşmak adına aklınızdakileri uygulamaya geçebilirsiniz. Hayatınızda belirleyici olan ev ve iş düzeninizi kurmak sizin önceliğiniz olabilir. Ev ortamınızda daha çok vakit geçirmek, evinizle ilgilenmek ya da buradan çalışmak, taşınma ve yeni yerler görme ihtiyacı gibi durumlar gelişebilir. Evlilik, aile ile sorunları çözmek, gayrimenkul yatırımları önemli hale gelebilir. Karar vermekte zorlandığınız noktalarda sakin kalın ve fikrine güvendiğiniz kişilerin önerilerini, cesaretinizle birleştirip uygulamaya koymaya çalışın. Bekleyen değil, ilerleyen olun. 

29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcunda geri hareketine başlamasıyla beraber sosyal konular ve arkadaşlıklar noktasında her şeyi en baştan düşünmeniz gerekebilir. Neyi devam ettirip neyi sonlandıracağınızı net bir şekilde görebilirsiniz. Aynı hatada ısrarcı olmamak, yeni deneyimlere açık olmak için bazı eski alışkanlıklarınızı ve düşüncelerinizi terk etmelisiniz. Çevrenizden bu noktada öneriler alabilirsiniz, bunları dikkate almanızda fayda var. Ticari ve parasal gündemlerinizin durağanlaştıran noktaları tespit edebilirsiniz. Bu sayede hızlanmak, adım atmak ve yeni çalışmalara dahil olmak konusunda motivasyonunuzu kazanabilirsiniz. Size iyi geleni, gelip de kalacak olanı istiyorsanız size iyi gelmeyenle yüzleşip artık vedalaşma konusuna direnç göstermemelisiniz. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile hayatınıza yatırım yapmakla ilgili konular ağırlığını koyabilir. Eğitimlerinizi tamamlamak, çalışmalarınızı sonuçlandırmak ve buna göre yol haritası belirlemekle ilgilenebilirsiniz. Kendinizi çaresiz, yönsüz ya da başarısız bulduğunuz noktalarda kabullenişe geçmemelisiniz. Bu dolunay size neyi kabul edip neyi etmeyeceğinizi gösterecektir. Moralinizi bozmadan, elinizdeki değerlere sahip çıkarak, direnerek ve fedakarlıkları kendiniz için yaparak yaşamalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Dünyada iyi şeyler yapmak için önce kim olduğunuzu ve hayatınıza neyin anlam verdiğini bilmelisiniz.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Neptün'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla hayatınızda kendinize ne kadar yer verdiğinizi düşünebilirsiniz. Bugüne kadar bunu ne sıklıkla yaptığınızı fark ettiğinizde kendinizdeki eksikliği nasıl kapatacağınızı da bulmanız kolaylaşabilir. Eğitimlerinizin gidişatı, kariyerinizi ve psikolojik durumunuzu destekleyecek gelişmeler gibi konularda bazı hayal kırıklıkları yaşamış olabilirsiniz. Bunlara karşı kayıtsız kalmak, yokmuş gibi davranmak ya da kendiliğinden geçmesini beklemek sizin için daha büyük kırıklıklar doğurabilir. Kendinizi bundan korumak için gerekliliklerinize, hayatınızı güzelleştiren değerlerinize daha çok sahip çıkabilirsiniz. Hayal etmekle kalmayıp bunları mümkün kılacak işlerin ve ortamların peşine düşmek, hazırlık yapmak için iyi bir süreç olabilir. 

Güneş ve Merkür'ün burcunuzdaki kavuşumu, kendiniz hakkında son sözü sizin söylemeniz için destek verebilir. Kontrolü elinize almanız gerektiğini düşünebilirsiniz. İsteklerinizi, duygularınızı dile getirmekten çekindiğiniz günlerin ardından bugün daha özgüvenli hissedebilirsiniz. Eskiye elveda yeniye merhaba diyeceğiniz ve bunu birçok alanda gerçekleştireceğiniz bir etki altındasınız. Ne istediğinizden emin olmak size büyük avantaj sağlayacaktır. 

Oğlak burcunda 3 Temmuz'da gerçekleşecek dolunay ile ilişkilerinizin farklı bir yüzünü görebilirsiniz. Bunu olumsuz bir bitiş olarak düşünmek yerine yaşadıklarınızın, emeklerinizin neticesini görmek olarak da değerlendirebilirsiniz. Sadece duyguların değil, bunların davranışlara yansımalarına da önem vermelisiniz. Eylemlerin ve çabanın öncelikli olacağı bir dönemin içindesiniz. Hem duygusal hem de ticari ilişkilerde bunu kıstas haline getirerek kararlar almanızda fayda var. Finansal açıdan beklentileriniz karşılanabilir. 

Mars'ın Başak burcuna geçişiyle beraber işinize, düşüncelerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Sıkı bir çalışma ve eğitim takviminiz olabilir. Kendinizi yetiştirmekle ilgi alanlarınızda daha iyi sonuçlar alabileceğinizi düşünebilirsiniz. Sırayla ve mantıklı bir şekilde ilerlediğinizde bunun mümkün olacağını bilmelisiniz. Bu sayede karşılık göremediğiniz durumda öfkelenmenizi gerektiren durumları da ortadan kaldırabilirsiniz. Yakın çevrenizle daha mesafeli bir ilişkiniz olabilir ya da yeni insanlar tanımak konusunda bazı sınırlar çizebilirsiniz. Bunu kendinizi korumak adına yapıyor olabilirsiniz. Ancak doğru insanlara yanlış tutumlar sergilemediğinizden de emin olmalısınız. Konuşmalarınız, söylemleriniz ve buna bağlı yapacaklarınız dikkat çekici olabilir. Olumsuz yönde dikkat çekmemek ve eleştiri almamak için net ve yapıcı bir tutum geliştirmek adına iyi bir dönem olabilir. Farkındalığınız arttıkça sosyal huzurunuz da artacaktır. 

17 Temmuz'da burcunuzda bir yeni ayın gerçekleşmesi ve Ay Düğümlerinin Koç-Terazi aksına geçmesi hayatınızla ilgili önemli perdelerden birini açıyor. Kendinize çalışmak, iyiliğinizi ve mutluluğunuzu tasarlamak, bunu yaparken geçmişi sadece ders çıkarmak için kullanmak sizin için daha kolay olabilir. Özgüveninizi, enerjinizi hayatınıza adamak bir bencillik olmayacaktır. Bunun bilincine varıyorsunuz. Üzerinize vazife olmayan, geçmişte yaşanan ve şu anınızda bulunmayan her şeyden arınmalısınız. Bir sayfa açmanın en önemli sebebi yazacak yeni bir şeylerin olmasıdır. Yazacak yeni bir şeylerin olduğunu fark ettiğiniz bir dönemdesiniz. Kariyer ve ilişkiler alanında girişimlerde bulunabilir, destekler görebilirsiniz. Niteliğe önem verdiğinizde yapacağınız küçük değişikliklerin hayatınıza olan büyük etkilerini daha net hissedebilirsiniz. Kuzey Ay Düğümünün Koç burcuna geçişi ile kendinizi değersiz hissettiğiniz alanlar yerine işinizi, fikirlerinizi ve potansiyelinizi göstereceğiniz alanlara yönelebilirsiniz. Önemli arkadaşlıklar, iş teklifleri, yaşamınızda bir dönüm noktasında olduğunuzu düşündüren fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ne yaşadığınızın farkında olun ve aniden geliştiğini sandığınız her şeyin, aslında sizin için tam zamanında geldiğini görün. Parasal konudan kazanımlarınızı arttıracak girişimlerde bulunabilirsiniz, çünkü bir şey sizin olacaksa bunu kendi çabanızla yapabileceksiniz. 

Başak burcundaki Mars'ın Balık burcundaki Satürn ile karşı karşıya olması, ayak uydurmakta zorlandığınız konuları gözler önüne serebilir. Üzerinde yeterince duramadığınız, gerekli donanıma sahip olmadığınız her şey gözünüzde büyüyebilir ve bundan kaçabilirsiniz. Bu açı sizin için kaçmak yerine her şeyi tüm yönleriyle görüp hayatın bu yanını da deneyimlemeniz için bir fırsat olabilir. Sakin kalın, mantıklı davranın ve fırsatı değerlendirin. 

Venüs'ün Aslan burcunda geri hareketine geçmesiyle ekonomik konularda dikkatli olmanız gereken günler başlayabilir. Alacak verecek dengenizi iyi belirlemelisiniz. Ödemelerin tahsili, hakedişlerin gelmesi konusunda bazı pürüzlerle karşılaşabilir ya da kişilerle aranızda birtakım problemler oluşabilir. Bunun önüne geçmek, etkisini azaltmak adına bu etki başlamadan parasal mevzuları çözmeye çalışmalısınız. Böylece daha sakin bir süreç geçirebilirsiniz. 23 Temmuz'da Güneş'in de Aslan burcuna geçişi bu sakinliğinizi destekleyebilir. Yeni iş projeleri için araştırmalar yapabilir, hızla hareket etmek yerine daha iyi çalışılmış planlar kurabilir, çevrenizde de bu fikirde olan insanlarla görüşmeler yapabilirsiniz. Fark edilecek ve ilgi odağı olacaksınız. Bunun getirdiği heyecan ve motivasyonla yanlış seçimler yapmamak için ne istediğinizin, bunu size neyin getireceğinin bilincinde olmalısınız. Alım satım işlemlerinizi askıya almanızda fayda var. 

Koç burcundaki Chiron'un geri hareketine başlamasıyla iş hayatınızdaki yeterliliğinizi sorgulayabilirsiniz. Ancak bakış açınızı yenilemeye başladığınız bir dönemde olduğunu için bunu da yenilenme amacı güderek yapmalısınız. Bazı hedefler koyabilir, statünüzü yükseltmek isteyebilirsiniz. Mevcut durumda yapamamış olmak, yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Yaptıklarınızı ve yapmadıklarınızı doğru analiz edin, bunların neticesinde kendinize yeni bir plan çıkarın. 

Merkür ve Venüs'ün Aslan burcundaki kavuşumuyla parasal konulara gereğinden fazla önem verebilirsiniz. Bir işin her şeyiyle en iyisi olmak isteyebilir, çevrenize de bunu yansıtabilirsiniz. Kendi bildiğiniz şekilde ilerlemek, işbirliklerini ikinci sıraya atmak ya da kendi söz hakkınızı yüksek tutmak isteyebilirsiniz. Bu size bir özgüven getirebilir, kazancınızı olumlu yönde etkileyebilir ancak ikili ilişkilerde de sorunlarla karşılaştırabilir. Çevrenizde bıraktığınız izlenimin ilerleyen günlerde sizi pişman etmemesi için doğru dozu ayarlamalısınız. Beslenme düzeninizde tatlı tüketimi ağır basabilir, bunu duygusal bir açlıkla yapmadığınız sürece fiziksel bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz düşecektir. 

Merkür'ün Başak burcundaki seyrinin başlaması sizi sosyal hayata ve yeni gündemlere taşıyabilir. Organizasyonlara katılmak ya da bunları düzenlemek, yolculuklar yapmak, eğitimler almak, yeteneklerinizi destekleyecek ya da parlatacak çalışmalara dahil olmak isteyebilirsiniz. Dikkatli konuşan, doğru ve güzel yazan biri olmanın ekmeğini maddi olarak da yiyebilirsiniz. Yeni iş kapılarının açılması söz konusu olabilir. Araç sahibi olmak, elektronik cihazlarınızın bakımı ve yenilenmesiyle ilgilenmek, devlet kurumundaki işlemleriniz gibi gündemlere gereken özeni göstermelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Rüyalar güzel hikayeler yaratır. Ama önemli olan her şey biz uyanıkken gerçekleşir.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı ile birlikte iyileşmek ve bunu sürdürmek adına verdiğiniz çabaların karşılığını görebilirsiniz. Tedavilerinizin sonuçlanması, izlediğiniz gidişatın niteliklerini daha iyi görmek içinizi rahatlatabilir. Gelip geçici, nedenini ya da sonucunu bilmediğiniz her şeyi hayatınızdan uğurlayabilirsiniz. Hayatınızın büyük resmini görmek önemli değişimlerin kapısını aralayabilir. Çalışma düzeniniz, maddi beklentileriniz, sağlığınızla ilgili alışkanlıklarınız konusunda yeni gelişmeler söz konusu olabilir. İş değişikliği, kendi planınızı oluşturmak gibi gündemleriniz olabilir. Daha özenli olmanız, hedeflerinize sarılmanız gereken bir süreçtesiniz. Alacağınız haberleri bu tavırlarınızın belirleyeceğini unutmayın. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcundaki kavuşumu maddi beklenti içinde olduğunuz alanlarda size yeni kapılar açabilir. Yatırım yapmak, parasal olarak beklentiyi yükseltmek isteyebilir ve bunu destekleyecek yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Akışı değiştirmek için suyun gittiği yolu değiştirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Arkadaş ortamınızda bazı yanılgı ya da şok edici haberlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle alacak verecek konuşmalarının geçtiği ortamlara ve taraflara karşı dikkatli olmalısınız. 

Venüs’ün burcunuzdan ayrılıp Aslan burcuna geçmesiyle beraber kendinizi geliştirdiğiniz alanları bir kaynağa dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Koşullarınızı değiştirebilir, kazancınızı arttırabilirsiniz. Bu konuda daha önce cesaret gösteremediğiniz zamanların acısını şimdi ön planda olarak çıkarabilirsiniz. Daha mutlu ve kendine, işine güvenen bir tarz ortaya koyabilirsiniz. Kendiniz için en iyisini isteyebilir, bunu sağlayacak girişimlerde bulunabilirsiniz. Değer kavramınızı şekillendirebilir, sevdiklerinize de bunu yansıtabilirsiniz. Cömert olmak, iyi olanı istemek sizi mutlu etse de harcamalarınızı ve gıda tüketiminizi kontrol altında tutmanız gerektiğini unutmamalısınız. 

Merkür’ün İkizler burcunda hareket etmesiyle çevrenizden sıkça haberler alacağınız ve bunlara göre hareket etmek isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Arkanızdan konuşulanlar, sizden gizlenenler veya sizin saklı tuttuklarınızın ortaya çıkması ilişkilerdeki dengeleri değiştirebilir. Kime güveneceğiniz konusunda emin olamayabilirsiniz. Kendinizi bunlardan korumak adına paylaşımlarınızı kısıtlamanızda, bazı fikirleri ve planları kendinize saklamanızda fayda var. İçinizden gelenleri konuşmak istediğinizde ya da buna mecbur kaldığınızda da iki düşünüp bir konuşmak sizi yanlış anlaşılmaların, küslüklerin etkisinden kurtarabilir. 

Plüton’un geri hareketinin Oğlak burcunda devam edecek olması yoluna girmesi için zorladığınız durumlar için artık yeni bir yola mecbur olduğunuzu size gösterebilir. Dayatma ve oldurmaya çalışmakla geçen zamanınızı kendinize harcamalısınız. Size karşı tavrı bu şekilde olan insanlara da yine aynı şekilde, kendinizle ilgilenerek yanıt verebilirsiniz. Bazı sorunlarla tekrar karşılaşmamak, ilişkileri ve iş düzenini daha iyi hale getirmek için önünüze gelen konuları konuşup çözüme kavuşturmalısınız. Ne isterseniz değil, bazen ne gerekiyorsa onu yapmanız gerektiğini unutmayın. 

Satürn'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla hayata bakış açınızı neyin üzerinden değiştirdiğinizi ya da sabit tuttuğunuzu düşünebilirsiniz. Sizin için iyi olmayan konuları görmemek için verdiğiniz çabayı şimdi tam tersi için kullanmalısınız. Bir alanda gelişmek, yol kat etmek ve bir sistem üzerinden devam etmek için çaba göstermeniz gerektiğiyle yüzleşebilirsiniz. Araştırma kaynaklarınızı ve yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sizi istediğiniz noktaya eriştirmediğini gördüğünüz konularla vedalaşmalısınız. Eğitiminiz, tez çalışmalarınız, hukuki süreçleriniz varsa bunların yaşantınıza gölge düşürmemesi adına yeni planlamaları üzerine düşünebilirsiniz. İnsan ilişkileri konusu size yeni kriterler getiren durumların başında yer alabilir. Destek vermek ve iyileştirmek adına çaba gösterdiğinizde yanınızda yer almayan, ortak bir paydada yer alamayan kişilerle olan iletişimlerinizi sınırlandırabilir; kendinize de buradan bir pay çıkararak kim için ve ne için hizmet ettiğinizi bir kez daha düşünebilirsiniz. 

18 Haziran'daki İkizler yeni ayı birtakım dedikodu ve söylentilerin ortaya çıkışı ile geçmişteki bazı hesapları kesin olarak kapatabilirsiniz. Ne düşüneceğinizi, hissedeceğinizi veya söyleyeceğinizi bilemediğiniz durumlar doğabilir. Bunların hepsini doğru anlayın ve yaşamak için kendinize izin verin. Böylece sizin için hazırlanan planı daha iyi görebilirsiniz. Kendinizi tüm bu olumsuz fazlalıklardan arındırdığınızda içsel olarak daha mutlu ve rahat olduğunuzu fark edebilirsiniz. Yeni tecrübeler edinmekten korkmamak bu süreçte kendiniz için yapacağınız en büyük iyilik olabilir. 

Haziran ayının sizin için en önemli hadisesi 21 Haziran’da Güneş’in burcunuza geçmesi olacaktır. Hayatınızda eskiye dair ne varsa silip atabilir, yeni bir kimlik ve yaşam tarzı oluşturmak konusunda adım atabilirsiniz. Ne istediğinizi ne istemediğinizi daha iyi bilebilirsiniz. Sizi iyileştiren ve yükselten duygulara, insanlara ve işlere öncelik verebilirsiniz. Enerjinizin yenilendiğini çevrenize de yansıtabilirsiniz. Bu da insanların size olan ilgisini arttıracaktır. Yeni insanlarla tanışmak, yeni işler kurmak, bedenen ve ruhen daha iyi hissedeceğiniz yeni alışkanlıklar edinmek özgüveninizi daha da arttıracaktır. Hem çevrenizden hem de içsel enerjinizden önemli destekler alabilirsiniz, bunları kullanmakla ilgili tereddütlerinizden sıyrılmalısınız. Zorlandığınız, çekindiğiniz ya da bir sebepten yürürlüğe koyamadığınız her şeyi gündeminize getirmek için önemli bir zamandasınız. Güzel etkileri çoğaltmak onlara ayak uydurmakla mümkün olacaktır. 

Merkür’ün burcunuzda ilerlemesiyle beraber düşüncelerinizi açığa çıkarabilir, bunların ışığında bir düzen inşa edebilirsiniz. Kendinizi nerede ve hangi koşulda mutlu hissediyorsanız onu arayışında olabilirsiniz. Bu durum sizi eski işlerinize ve ilişkilerinize götürebilir. Burada duygusal davranmak yerine daha gerçekçi bir bakış açısı geliştirebilirseniz bu etkinin olumsuz yanlarından sıyrılabilirsiniz. Deneyimlerinizin sizi olduğunuz yerde bırakmasına değil sizi daha yeni ve iyi olana taşımasına müsaade etmelisiniz. Giymediğiniz ama hala dolabınızda duran giysiler, artık mutlu etmeyen ama ısrarcı olduğunuz ilişkiler, çaba göstermenin sizde yük olduğu işler miadını dolduruyor. Yaşam koşullarınızı ve tarzınızı değiştirmek adına cesarete ve imkana sahip olduğunuzu hatırlamalısınız. Enerjinizi, kelimelerinizi kendiniz için kullanın. 

 

Motivasyon Sözü: “Kader, hayattan ne aldığımız değil, hayata ne verdiğimizdir.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Plüton'un Kova burcunda geri hareketine başlamasıyla tabularınızın, kurallarınızın aslında kendi oluşturduğunuz korkular olduğunu fark edebilirsiniz. İçine kapanık, kendi kendine sorunları çözmeye çalışan bir insan olmaktan vazgeçmeniz adına bu farkındalık size destek olabilir. Bir şeyler yapmaya çalıştıkça olmamasına odaklanmamalısınız. Buradan çıkarmanız gereken dersin pes ettiğiniz noktayı bulmak olduğunu unutmayın. Güvenli bulduğunuz alanlardan çıkmaya çalışırken karşılaşacağınız durumlara ve insanlara karşı geliştirmeniz gereken tutumları düşünebilirsiniz. Maddi ve manevi açıdan yaşadığınız kayıpları geride bırakırken buna neden durumları, davranışlarınızı da hesaba katmanızda fayda var. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu kendinizde ve geleceğinizde görmek istediğiniz tüm değişim ihtiyacını ortaya koyabilir. Hazırlığını yapmanız gereken konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle maddi durumunuzu etkileyecek gelişmeler karşısında hazırlıklı ve kontrollü olmanızda fayda var. Beklenen ve gecikmiş ödemelerinizi tahsil etmeniz kadar mevcut durumunuzu korumanız da önemli olacaktır. Bu sayede planlarınız ve çalışmalarınız için gereken bütçeyi de garantilemiş olabilirsiniz. 

5 Mayıs'ta gerçekleşecek Akrep burcundaki Ay tutulması ile duygusal konularda kendinizi çıkmazda hissettiğiniz her şeyin önünün açıldığını görebilirsiniz. Kendi yükleriniz, problemleriniz şüpheleriniz kadar karşınızdaki insandan etkileniyor olmak size hissettiklerinizi olduğu gibi yaşayamama sorunu getirmiş olabilir. Buna bir nokta koymanızı kolaylaştıracak konuşmalar, yüzleşmeler ve konuşmalar söz konusu olabilir. Tavırlarınızın altında yatan ana sebebi bulduğunuzda ilişkilerinizde iyileşmenin yolu bulabilirsiniz. Mental ve duygusal olarak kendinizi bu değişim içinde tutmayı başardığınızda maddi kazanımlarınızın da önü açılabilir. Yatırım yapmak, iş kurmakla ilgili gündemlerinizde teşvik edici sonuçlar alabilirsiniz. 

Venüs'ün burcunuza geçmesiyle beraber yorgun ve stresli zamanlarından kendinize kaliteli ve keyifli vakit ayıracağınız bir döneme giriyorsunuz. Ruhsal ve bedensel olarak daha iyi hissedebilirsiniz. Bu his de hem ilişkilerde hem de işinizle ilgili konularda daha olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Eski ilişkilerinizle ilgili sorunlarınızı çözebilir, hislerinizi dile getirebilirsiniz. Bunun bir karşılığı olacağını bilmek sizi motive edebilir. Fiziksel olarak kendinizi yenilemek, dolabınızı düzenlemek, cilt bakımınıza ve beslenmenize daha çok özen gösterebilirsiniz. Bir parlama halinde olacağınız için çevrenizin de dikkatini çekebileceksiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla sosyal alanlarda kendinizi daha çok göstereceğiniz, bu anlamda size bile radikal gelebilecek işlere imza atabilirsiniz. Aklınıza gelenleri uygulamak, bunları yaparken geleneksel yöntemlerin dışına çıkmak sizin için zor olabilir. Ancak alacağınız bazı haberler, tanışacağınız insanlar ve sürpriz bir şekilde gelişen olaylarla bunu kolay hale getirebilir. Her şeyin sizin algınızda ve bakış açınızda başladığını ve bittiğini anladığınızda hayatınızı da buna göre organize edebilirsiniz. Yardım çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ve bunların finansal ihtiyaçları konusunda adımlar atabilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla arkadaş seçimleriniz ve bulunduğunuz çevrelerde yaşadığınız problemlerin sonuna gelebilirsiniz. Bazı kafa karışıklıkları, yanlış anlaşılmalar yaşadıysanız bunların her birinin neden gerçekleştiğini, buradaki mesajın ne olduğunu daha net bir şekilde kavrayabilirsiniz. Bu da sizin arkadaşlık, paylaşım ve iş yapma şeklinizde önemli ve kalıcı değişiklikler yapmanızın önünü açabilir. Maddi getirisi olarak proje ve çalışmalarınızın olumlu geri dönüşleri olabilir. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçmesiyle burada aldığınız aksiyonların tamamını destekleyecek yeni fikirler de bulabilirsiniz. Umut etmek kadar bunun için çabalamanın, hem kariyerinizi hem de sosyal duruşunuzu iyi hale getirecek adımlarınızın karşılığını alabilirsiniz. Kalabalık çevreler, büyük ölçekli işler ve alım-satım, toprakla ilgili konular ya da bu konularda sizin öncülük edeceğiniz durumlar söz konusu olabilir. Odağınızda para kazanmak ve hayatınızı garantilemek olacağı için karşınıza çıkan iş fırsatlarını ve insanların desteklerini de bu yönde değerlendirebilirsiniz. Bu değerlendirme aşamasında 19 Mayıs'ta gerçekleşecek Boğa yeni ayı sizin önünü açabilir. İş arayışlarınız, mevcut çalışmalarınızı geliştirmek için önemli bir yol ayrımına gelebilirsiniz. Bunu yaparken kriteriniz yetenekleriniz, mutluluk algınız ve gelecekten beklentileriniz rol oynayabilir. Her zaman yaptıklarınızın dışına çıkmak, yeniden yapılandıracağınız her konuda şansınızı katlayacaktır. Değerli olanı hayatınıza kazandırıyorsunuz. 

Mars'ın burcunuzdan ayrılıp Aslan burcuna geçmesiyle beraber parasal konularda önemli atılımlar gerçekleştirebilirsiniz. Beklediğiniz, hazırlığını yaptığınız işleriniz için harekete geçebilirsiniz. Hem üzerinizdeki durgunluğu atmak hem de kendinize daha iyi standartlar oluşturmak adına gereken motivasyonu yakalıyorsunuz. Yatırım planları yaparken kendi bilginiz ve istekleriniz dışında işin uzmanıyla görüşmekte fayda olabilir. Bu konuda gizli bir egonun etkisinde kalmamaya özen göstermelisiniz. Zira harcamalarınız da gelirinizle doğru oranda artacağı için kontrollü ve mantıklı seçimler yapmanız gerekebilir. Mars'ın Plüton ile karşı karşıya duruşu, güce sahip olmak kadar bunu kullanabilmenin de önemini hatırlatabilir. İyi olduğunuz alanları geliştirmek, eksiklerinizi kapatmak adına fırsatlar bulduğunuzda bunları değerlendirmelisiniz. Size uygun olmadığını düşündüğünüz alanlarda ihtiyaçlarınıza erişme imkanı bulabilirsiniz. Aidiyet ve sahip olma kavramlarınız üzerinde yeniden kafa yormanız gerekebilir. 

Güneş'in 21 Mayıs'ta İkizler burcuna geçişi ile hayatınızın kontrolü ve yaşadıklarınıza zaman ayırabilirsiniz. Kalabalık ve belirsiz bir ortamın içinde yer almamak adına yalnız kalmayı seçeceğiniz zamanlar da olabilir. Bu durum sizde bazı takıntı ve endişeleri uyandırabilir. Ama olaylara olan bakış açınızı değiştirmeye başladığınızda bunu lehinize çevirebilirsiniz. Hakkınızda konuşulanlar, söylentiler ve bazı asılsız haberler karşısında sırrınızı paylaştığınız insanları doğru seçmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Daha iyi hissetmek, fiziksel ve içsel olarak sağlıklı olmak sizin için öncelikli olacaktır. Bu da hem iş hayatınıza hem de günlük temponuza iyi olanı, gerekli olanı seçmenizi kolaylaştıracaktır. 

Boğa burcundaki Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü hayattan beklentileriniz ve hayallerinizi nasıl somut değerlere ulaştıracağınızı size gösterebilir. Çalışmanız, emek göstermeniz gereken alanları fark edebilir, bunları uygulamak için imkan bulabilirsiniz. Geçmişte yaşadıklarınızın etkisini kenara bırakarak bugünün de geçmişte kalacağını düşünün ve bugüne nasıl bir değer katmanız gerektiğine odaklanın. Maddi bir güvence arayışınıza yanıt bulabilir, çevrenizden destekler ve teklifler alabilirsiniz. Yemekli toplantılar, görüşmeler düzenleyebilirsiniz. Bu sizi yeni insanlara da ulaştıracaktır. Kendi güvenli alanlarınızda mutlu olsanız da bu mutluluğu taşıyabileceğiniz yeni ortamlara karşı önyargılı olmamalısınız. Gelişmektesiniz, eskisinden daha farklı bir hayata doğru ilerlemektesiniz. Bunun bilincinde kalın.

 

Motivasyon Sözü: “Mutluluğun gerçek sırrı, günlük hayatın tüm detaylarına gerçek bir ilgi duymakta yatar.”

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki hareketine başlamasıyla yorulduğunuz zamanların acısını çıkaracağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Dinlenmeye, kendinizi anlamaya ve ne istediğinizi bulmaya ihtiyacınız olabilir. Bu konuda daha önce yaptığınız işler varsa geri dönüşler almaya başlayabilirsiniz. Korkmadan hareket ettiğinizde ihtiyacınız olan güvenli alanı kurduğunuzu görmek sizi daha çok motive edebilir.  Kaygılarınız yerini huzura ve rahatlığa bırakıyor. Mevcut arkadaş ortamınıza daha sık dahil olabilir, birlikte planlar kurabilirsiniz. Bu planlar sosyal açıdan olacağı gibi maddi yönden de getiri sağlayacak yönde olabilir. Farklı bir alana girmekle ilgili korkularınızı geride bıraktığınızda daha elverişli ve kesin sonuçlar alacağınız durumlarla karşılaşmanız kolay olacaktır. Değişiklik fikirlerini benimseyin. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu size gereken olanakları sunacaktır. Hayattan bir şey beklemekle ilgili tereddütleriniz karşısında cesur olmalısınız. Maddi olarak size getirisi olacak iş görüşmeleri, bağlantılar ve yatırımlarla ilgili konulara zaman ayırabilirsiniz. Yoğun bir sürecin içinde olabilirsiniz, ne yaptığınızdan emin olarak ve işinizi sağlama alarak hareket ederseniz olası sorunları en aza indirebilirsiniz. 

6 Nisan'da Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber kişisel istekleriniz ve yaşam alanlarınızla ilgili düşünceleriniz bir karara bağlanabilir. Verdiğiniz mücadelenin, yaptığınız fedakarlıkların neticesinde hak ettiğiniz değeri ve evi elde edebilirsiniz. Dikkatli, özenli bir tutum sergilemek sizi olası yanılgılardan koruyacaktır. Buna neden olacak etkenleri daha iyi göreceğiniz için aslında şanslı bir zamandasınız. Aile içindeki sorunların çözülmesi, ikili ilişkiler ve evlilikle ilgili gündemlerin netlik kazanması ve maddi ihtiyaçlarınızın giderilmesi içsel olarak daha huzurlu hissetmenizi sağlayacağı için evinizin ihtiyaçlarını karşılamak da daha kolay olabilir. Güneş ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumuyla beraber hem ev hem de iş hayatınızın dengesini olumlu anlamda değiştirecek bazı kararlar alabilirsiniz. Sesinizi çıkarmanın, kararlarınızı ifade etmenin getireceği geri dönüşlerle izlemeniz gereken yolu buluyorsunuz. Çaresizlik yerine çareyi arayacağınız yeni yerler bulmaya odaklanmak yaşadığınız sorunları ortadan kaldıracaktır. Yetersizlik hissiniz, yerini liderliğe ve kendi işinin sahibi olma dürtüsüne bırakıyor. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçişi ruhsal olarak kendi içinizde tuttuğunuz ve sizi rahatsız eden konuları dışa vurmak için yeni yöntemler keşfetmenizi sağlayabilir. Takıntılarınız, sizi rahatsız eden durumlar ve insanlar, söylentiler gibi konular karşısında kabuğunuza çekilmek yerine hayatın içinde yer almaya odaklanabilirsiniz. Bir dik duruşun neleri değiştirececeğine inanamayabilirsiniz ancak bunun için çaba göstermek bile size sürprizler yapabilir. Öğrenmek ve bunları paylaşmakla ilgili konularda yanıltıcı ya da kesinliği olmayan geri bildirimler alabilirsiniz. Dolayısıyla bildiklerinizi kendinize saklamakta fayda var. Özellikle duygusal konularda alacağınız kararlar ve ilişkilere açık olduğunuz için ilişkinizi ve hislerinizi birlikteliğinizin sınırlarında tutmak daha iyi yaşamanızı sağlayabilir. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcundaki kavuşumu feda etmenin değil karşılık bulmanın zamanını başlatabilir. Haklılığınız anlaşılıyor, size ait olanın gelmesi için yeni kapılar aralanıyor. Terfi ve yer değişikliği işlemleriniz, bireysel çalışmalarınız gündeme gelebilir. Ne yapmanız gerektiğini bilerek ve bu yönde emek vererek ilerlemelisiniz. Pes etmek ya da farklı alanlar oluşturmak yerine bulunduğunuz yerden başlamak size daha geniş çevreleri ve imkanları da getirecektir. 

20 Nisan'daki Koç burcunda Güneş tutulması kariyerinizde bir ivme yakalamak için size destek verebilir. İlerlemek için bazı konuları ve insanları geride bırakmanız gerektiğini bilmelisiniz. Fazlalıklardan kurtulmak için bir hamle yapabilirsiniz. Kendinizi daha cesur daha özgür hissetmenin tadına vardığınızda bunu sürdürmek için de yeterli sebepleri bulmuş olacaksınız. Bulunduğunuz yerden çıkmak ve farklı işler, farklı deneyimler yakalamak adına şanslı bir zamandasınız. Dolayısıyla hem tanıştığınız insanlara hem de çıkarmadığınız fikirlere fırsat tanımalısınız. Ailenizi, yaşam alanlarınızı etkileyecek değişiklikler yapabilirsiniz. 

Güneş'in Boğa burcuna geçişi arkadaşlık ve güven kavramlarını yeniden sorgulatabilir. Bazı gerçeklerin günyüzüne çıkması değişikliğe gitmenizi sağlayabilir. Bundan rahatsız olmak yerine bu sayede yükselen motivasyonunuza odaklanmalısınız. İşlerin düşündüğünüz gibi gitmediğiyle yüzleşmek sizi farklı gündemlere taşıyabilir. Aynı gündemleri kariyerinizi ve kişisel gelişiminizi etkileyen konularda da yaşayabilirsiniz. Bu sayede maddi olarak da güçleneceğiniz durumlar sözkonusu olabilir. Kazanmak istedikleriniz için vermeniz gereken emeğin ne olduğunu daha iyi görebilirsiniz. Bu da ilerleyişinizi kolaylaştıracaktır.

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine geçmesi parasal geri dönüşler konusunda şansınızı katlayabilir. Geçmişte yaptığınız işlerinizin, ortaklarınızın karşılığını görebilirsiniz. Bu gecikmelerin neden kaynaklandığını anlamak ve çözmek adına iyi bir zamandasınız. Kiminle ne iş yapacağınıza, bu işi yaparken nasıl bir takvim kullanmanız gerektiğine odaklanmalısınız. Dersler çıkararak ilerlemek hem sosyal açıdan hem de mesleki açıdan sekteye uğradığınız durumları en aza indirebilir. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki çözmek için yeniden aynı masa etrafında toplanmanız gerekebilir. 

Boğa burcundaki Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün birlikteliği ile kendinize yeni sebepler bulmak isteyeceğiniz bir zaman yaşayabilirsiniz. Kendinizi nerede bulduğunuzu, nerede güvende ve rahat hissettiğinizi düşünerek bu soruya cevap bulabilirsiniz. Bu süre zarfında objektif olmanız, geldiğiniz ya da gelmek zorunda kaldığınız noktayı benimsemeniz her şeyin belirleyici olacaktır. Para kazanma yöntemleriniz, yatırımlarınız, kuracağınız yeni düzenler için çalışmanız gerekebilir. Geriye atmak ya da ertelemek kendinizden çalmanıza neden olacağı özellikle çevrenizin vasıtasıyla gelen teklifler karşısında daha açık fikirli olmalısınız. 

Burcunuzdaki yönetici gezegeniniz Ay ile kavuşan Mars, beden sağlığınız konusunda bazı uyarılar verebilir. Sindirim ve beslenmeden kaynaklı rahatsızlıklara karşı dikkatli olmanız gerekebilir. Duygusal sorunlarınızın bedensel problemler yaratmaması için çözümü nerede aradığınıza dikkat etmelisiniz. Partnerinize ya da hayatınızdaki diğer insanlara karşı, kendinize karşı sürekli eski konuları getirmek yerine bunların tekrar yaşanmaması için yeni gündemler oluşturmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Planın en önemli parçası, planın kendisi değil midir?”

Yönetici Gezegeni Ay
Elementi Su
Niteliği Öncü
Rengi gümüşi gri, mavi tonları
Metali Gümüş
Taşı İnci
En Uyumlu Olduğu Burçlar Akrep, Balık, Boğa, Başak
En Zorlandığı Burçlar Koç, Oğlak, Terazi

Yöneticiniz Ay'dır. Besleyici ve sezgisel birisiniz. Kum Yengeçleri veya kayalık Yengeçleri olarak ikiye ayrılırsınız. Her Yengeç burcu birbirine benzemez.

Aile hayatından hoşlanmanız ile bilinirsiniz ama genelde gezmek sizin yaşam felsefenizdir. Eğer kendinizi birilerine ait hissetmezseniz eve uğramaz ve sürekli gezerek bu durumu bertaraf etmeye çalışırsınız. Birlikte yaşamayı, yaratmayı ve hayal kurmayı seversiniz. Bununla birlikte, huysuz bir yapınız vardır çünkü Ay yöneticiliğinde olduğunuz için sürekli duygusal değişkenlik yaşarsınız.

İçinizde taşan enerjinize dikkat etmelisiniz. Çevrenizdeki insanlardan ve enerjiden büyük ölçüde etkilenebilirsiniz. Yavaş ve tutarlısınızdır. Gardlarınızı düşürmeden ilerlersiniz. Sizi anlamak güven ve sabır gerektirir. Çok inandığınız bir şeye girdiğinizde, başarmak için tüm kalplerinizle çaba harcarsınız.

Sizi anlamak kolay değildir ve zorlu dış görünüşünüzü aşmak çok çaba gerektirir, ancak bir kez geçtikten sonra içiniz yumuşak ve savunmasızdır. Bazen de o zorlu yolları aştıktan sonra karşı taraf o savunmasız hallerinizi sadece biliyor diye ömür boyu onunla ilerlemeyi düşünürsünüz.

Bunu düşünürken şayet savunmasızlıklarınızı kötü kullanan bir partneriziz olduğunu fark ederseniz de onları öyle bir saf dışı edersiniz ki karşı taraf ne olduğunu anlamaz. Astrolojide buna "yengeç yürüyüşü" denir. En başarılı olduğunuz yer meslek alanınızdır.

Çok aşık olmak isteyip aşık olmaktan, terk edilmekten korkan tek canlı türüsünüz. Bir işin yapılması gerektiğinde, kolları sıvarsınız ve başarıyla bitirirsiniz. Çalışmak için yalnız bırakılırsanız, genellikle işinize sadık olduğunuzdan ve göreve odaklandığınızdan daha iyi performans gösterirsiniz.

Sabırsızlık ve hatta sevgi eksikliği, yaşamın ilerleyen dönemlerinde ruh hali değişimleri ve hatta bencillik, kendine acıma veya manipülasyon yoluyla kendini gösterecektir.

Çatışmalardan kaçmak için hızlı olduğunuz gibi başkalarına yardım etmekte de hızlısınızdır. Savaşarak alacağınızı hissettiğiniz hiçbir şey için savaşmazsınız. 

Paylaş: