loader
Boğa Icon Boğa Burcu ( 21 Nisan - 20 Mayıs )

Çalışma ortamınızdaki pürüzlerin ortadan kalkması için öncülük edebilirsiniz. Ilımlı bir ortamın herkesin enerjisini ve potansiyelini arttıracağı için çabalarınızın daha iyi sonuçlar verdiğine şahitlik edebilirsiniz. Bugün çalışmak kadar dinlenmenin de gerekli olduğunu unutmayarak hareket etmelisiniz.

Kendi doğrularınız olduğunda her an değişmek durumunda kalmazsınız. Bu da işinizi doğru ve adil bir düzlemde götürmeniz için tüm olanakları size gösterebilir. Bunu uygun bir dille ve üslupla göstermeye çalıştığınızda çalışma ortamınızda olumlu tepkiler alabilirsiniz.

Keyif almak için katıldığınız yerlerde buna gölge düşürecek insanlarla ve durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sessiz kalmak yerine kendi görüşlerinizi dile getirmenizde fayda olabilir. Ödün vermemeyi öğrenmeniz gerekecektir.

Bugünü doğada ya da toprak işleriyle ilgilenerek geçirebilirsiniz. Bu sizin zihnen toparlanmanıza ve sakinleşmenize yardımcı olabilir. Duyguların ve yaşananların sizi ne kadar yorduğunu gördüğünüzde, nasıl bir tutum izlemeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Hayatınızda ihtiyaç duyduğunuz dönüm noktalarını bulabilirsiniz. Değişmekten çekinmediğiniz ve kendinize şans verdiğiniz konuların geri dönüşlerini alabilirsiniz. Emeklerinizin somut karşılıklarını alabilir, sağlık sorunlarınızda iyileşmeler yaşayabilirsiniz. 

 

Aile meclisinde konuşulan konularda sizin fikirleriniz önemli olabilir. Fikirlerinizle sorunları çözüp durumu daha iyiye getirebilirsiniz. Ancak burada ne yaptığınız kadar nasıl yaptığınız da büyük önem taşıyor, tutumlarınızı kontrol altına alın.

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 4 Haziran'daki Yay dolunayı ile sizi hayattan keyif almaktan alıkoyan her şeyle yüzleşebilirsiniz. Bu bir maddi sorun şeklinde olabileceği gibi psikolojik konularla da söz konusu olabilir. Endişelenmek ya da geri adım atmak yerine tam olarak ne hissettiğinizden emin olmaya çalışmalısınız. Böylece bazı konuları ve insanları geride bırakmakla ilgili tereddütleriniz de son bulacaktır. Korkularınızdan arınmaya başladığınızda hayatın sadece acı gerçeklerini değil, bunların sizi nasıl beslediğini ve bu yüzden kaçırdığınız güzellikleri de görebileceksiniz. 

Merkür ve Uranüs'ün burcunuzdaki kavuşumuyla hayatınızla ilgili radikal sayılabilecek kararlar alabilir ya da buna mecbur kalacağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Daha önce denemediğiniz, tercih etmediğiniz durumlar önceliğiniz olabilir. Anlık gelişen durumlar karşısında ne hissettiğinizden eminseniz bu süreç sizin için faydalı olabilir. Hem dış görünüşünüzden hem de fikirlerinizden memnun olmanızın öncelikli kriter olduğunu unutmayın. Artık vadesi dolan her şeyle vedalaşabilirsiniz.

Motivasyon Sözü: “İyi yağmur, yağacağı zamanı bilir.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, burcunuzda ilerleyen Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü size hayatınızın dönüm noktalarından birkaçını gösterebilir. Çalışmalarınızın, ilişkilerdeki emeklerinizin meyvelerini toplayabilir, somut ve elle tutulur sonuçlar aldığınızda motivasyonunuzu daha da yükseltebilirsiniz. Değişmekten çekinmediğiniz, kendinize bir şans tanıdığınız alanlardaki tecrübelerinizi genişletebilirsiniz. İş ve sosyal çevre imkanları açısından şanslı ve popüler bir dönem olabilir. Kolesterol ve bozulmuş beslenme düzeni neticesinde yaşadığınız rahatsızlıklarınızda iyileşmeler gündeme gelebilir. Kendinizi daha iyi ve zinde hissedebilirsiniz. Bunu elde etmek için verdiğiniz çabayı bir yaşam şekline dönüştürmeyi öğreniyorsunuz. Başarmak için bir sürü nedeniniz ve imkanınız olduğunu unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Sıradan yöntemler hayal kuramayanlar içindir. Kalıcı sonuçlar arayan kişiler zihinlerini açmaya cesaret ederler.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Merkür'ün burcunuzdaki geri hareketini sonlandırmasıyla verdiğiniz kararların neticeleriyle karşılaşabilirsiniz. Maddi ve manevi konfor alanınıza ulaşmanızın önündeki engelleri kaldırabildiğinizde işlerin yolunda gittiğini görebilirsiniz. Yarım, tamamlanmamış ya da bir sebepten masaya yatırmanız gereken bir konu kalmayacağı için ileriye dönük hareket etmeniz kolaylaşabilir. İkili ilişkiler, sağlığınız ve iş hayatınızla ilgili süreçlerinizi nihayete ulaştırmanın rahatlığı dikkatlerden kaçmayacaktır. Jüpiter'in de burcunuza geçiş yapacak olması sakin bir zihinle karşılaşacağınız yeni fırsatları size getirebilir. Hayata bakış açınızı geliştirirken genişlettiğinizi fark edebilirsiniz. Belli bir alanın ve konunun dışına çıkma eğiliminde olmak sizi isteklerinizin daha üzerine taşıyabilir, dolayısıyla karşılaştığınız hiçbir şeye kayıtsız kalmamalısınız. Sağlık kontrolleri, operasyonlar ve iyileşme getirecek gündemlerin dışında kilo almaya meyilli olabileceğiniz bir dönem olabilir. Rutinlerinizi buna göre düzenlemenizde fayda var. Kendinizi bu mantıkla hazırladığınızda, 19 Mayıs'ta burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ayı değerlendirmek daha da kolaylaşacak ve sağlam sonuçlar verecektir. Ön planda olmak, dikkat çekmek, kendinizi veya işinizi ileri seviyeye taşımak adına güzel bir zamandasınız. Ne yapmak istediğinize karar verin, bunun hazırlıklarını tamamlayın ve sorumluluklarının farkında olan bir birey olarak bu yeni kapıyı aralayın. 

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile beraber evinizde vakit geçirmek kadar bu vakti değerli hale getirmek için bir çaba göstermeniz gerekebilir. Sorumluluk ve inisiyatif almanızı gerektiren durumlarda sabrınızı, bilginizi ve anlayışınızı kullanmanız herkesin faydasına olacaktır. Taşınma ya da alım satımlarla ilgili konularda karar almadan önce maddi durumunuzun ve ihtiyaçlarınızın bilincinde olmanız sizi olası sorunlardan koruyabilir. Sizin ya da aile üyelerinizin kariyeriyle ilgili konular gündeme gelebilir, bunun neticesinde hem yaşam alanlarınızda hem de koşullarınızda değişiklik yapmanız beklenebilir. Mars Plüton karşıtlığı, ev ve iş arasındaki karar mekanizmanıza etki edebilir. Potansiyelinizin gerekliliklerine odaklanmalısınız. Bir karar vermek zorunda olduğunuzu hissettiğinizde, yol ayrımlarını doğru yönetebilmek adına baskın gelen olmayı değil çözen ve ilerleten olmayı tercih etmelisiniz. 

Güneş'in İkizler burcunda hareket etmeye başlamasıyla maddi konuları geliştireceğiniz yeni işbirlikleri ve fikirlerin önü açılabilir. Enerjinizin yükselmesi, daha dışa dönük ve mental olarak hareketli biri haline gelmeniz şansınızı katlayacaktır. Parasal kayıplarınızı telafi etmek, yeni kaynaklar edinmek ve kendinizin farkına varmak yaşadığınız pürüzleri ortadan kaldıracak gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Bunun getirdiği heyecan ve coşku ilerlemenizi hızlandırıp işlerinizi parlattığı kadar harcama trafiğinizi de yoğunlaştırabilir. Güvencenizi sarsmamak adına keyfi harcamalarınızı kontrol altında tutmanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayalini kurduğunuz her şeyi elde edemeyebilirsiniz, ama hayal etmediğiniz bir şeyi asla elde edemezsiniz.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Güneş ve Uranüs'ün burcunuzda bir araya gelmesi yapmanız ya da yapmamanız gereken konularda kendinize olan güveninizi tazeleyebilir. Sürprizlere, yeniliklere, düşüncelerinizden daha farklı bir alana çekilmeye alışma sürecinizi hızlandırabilir. Karar verme mekanizmanızı etkileyeceği kadar bunu gerçekleştirecek alanı bulmanız da kolaylaşacaktır. Kendinizin, ihtiyaçlarınızın ve bulunduğunuz zamanın gereklilikleri gözünüze daha çok çarpabilir. Fiziksel ve psikolojik açıdan nasıl radikal sayılabilecek bazı adımlar atabilirsiniz. Tarzınızı, yemek düzeninizi, giyim şeklinizi ve insanlarla ilişki kurma biçiminizi yenileyebilirsiniz. Bunu yapmanızı gerektirecek ani gündemlere karşı öfkenizi ve tepkilerinizi kontrol altında tutmanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Hedef belirlemek, görünmeyeni görünür hale getirmenin ilk adımıdır.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar,  işinizi geliştirmek adına size bazı destekler veren Plüton'un geri hareketinin başlamasıyla eksiklerinizi ve fazlalarınızı fark edebilirsiniz. Bu size ciddi bir eleme getireceği için ilerlemeniz gereken alanlara daha fazla zaman ve efor ayırabilirsiniz. Cesaretinizi, fikirlerinizi ve alanınızı sorgulamak yerine bunu bugüne kadar neden yapamadığınıza odaklanırsanız işlerinizi yürütmeniz kolaylaşacaktır. Değişimden kaçmak yerine onu kucaklamayı seçiyorsunuz. Bu da size hem işinizi yapacağınız mecraları araştırma fırsatı veriyor hem de bunun için gerekli motivasyonu sağlıyor. Kendinizi en iyi şekilde göstermeniz için bu tespitleri yapmak, kendinizle  ve iş stilinizle yüzleşmekten kaçmayın. 

Güneş ve Merkür'ün burcunuzdaki kavuşumu kendinizle ilgili kararlarınızı ve bunların sonuçlarını değerlendirmenizi sağlayabilir. Ne yapmak istediğinize bakarak yapılması gereken değişikliklerin de farkına varmanız kolaylaşacaktır. Gecikmeli haberler, ödemeler ve görüşmeler gündeminize gelebilir. Bu da aklınıza oturmayan konuları netleştirmenize yardımcı olabilir. Fiziksel olarak ihtiyaçlarınız ve eksiklerinizle ilgilenmek, kilo kontrolü ve sağlığınıza özen göstermek psikolojik olarak da iyi hissettirecektir.

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile ikili ilişkilerde yaşadığınız ya da yaşamayı beklediğiniz konuları neticelendirebilirsiniz. Beklentilerinizin gerçeklerle ne kadar uyumlu olduğunu görebilir, haklılık ve adillik kavramlarına daha çok önem verebilirsiniz. Kendi hakkınızı teslim edilmesi gereken sizin de teslim etmeniz gereken haklar gündeme gelebilir. Objektif olmalı ve yaşadıklarınızı iyi değerlendirmelisiniz. Zira gözünüzü kapattığınız birçok konu daha görünür hale gelebilir. Konuşmak, hislerinizi dile getirmek sorunları çözebileceği için iyi gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Kırmanız gereken bir döngüye geldiğinizi fark etmelisiniz. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Yengeç burcuna geçmesiyle hayatınızdaki insanları ve bu kişilerle olan mesafelerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Güvendiğiniz, eskiden beri beraber olduğunuz insanlarla bir arada olmak size daha iyi hissettirebilir. Ancak bu durum sizi belli bir gündemin, yerin içinde bırakıyorsa dışa dönük olmamanın dezavantajlarını da yaşayabilirsiniz. Duygusal ruh halinizi iyi dengelemelisiniz. İş görüşmeleri, mesleki çalışmalar ve eğitimler yapmak adına verimli bir dönem olabilir. Eskiden uğraştığınız işler, evden yapabileceğiniz çalışmalarla ilgili kendinize yeni imkanlar çıkarabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hikayelerinizi anlatmak devrim niteliğinde bir eylemdir.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün burcunuzda bir araya gelmesi bazı tutumlarınızı değiştirebilir. Bu sizin isteğinizle olabileceği gibi direnç göstermenizle de olabilir. Her iki durumda da sonuç değişmeyecektir ancak sizin yapacağınız bazı değişiklikler bu sürecin faydalarını daha iyi görmenizi sağlayabilir. Güvenli alanlarınızın sınırlarını değil bizzat kendisini, tamamını yeniden belirlemeniz ufkunuzu genişletebilir. Bilmediklerinizden endişe etmek ya da bunlara önyargılı olmak yerine hayatınızda yeni olan her şeye yer açmayı deneyin. Mental ve fiziksel temizlik için iyi bir zamandasınız. 

Geri hareketteki Merkür'ün burcunuzdaki Uranüs ile kavuşumu geçmişten bazı haberler almanıza, ilişkilerinizle ilgili bazı sürprizlerle karşılaşmanıza vesile olabilir. Bu durumlar karşısında kayıtsız kalmamalısınız. Uygulamadığınız fikirlerin geri dönüşü, ertelenen konuların gündeme gelişi beklemediğiniz bir sonuç doğurabilir. Özellikle parasal krizler yaşamamak adına harcamalarınızın önceliğini belirleyerek ilerlemenizde fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Gerçekten önemli olan sorular kendinize sorduğunuz sorulardır.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması ile sizi bunaltan konulardan sıyrılmak için sabırsız ve heyecanlı hissedebilirsiniz. Bir şeylerin sonuna geldiğinizi değil, o bir şeylere yeni başladığınızı düşünebilirsiniz. Hayatınızdaki insanlara, onlara verdiğiniz değere ve aldığınız karşılığa odaklanmalısınız. Bu size kiminle yolunuza devam edeceğiniz konusunda önemli ipuçları verecektir. İçinde bulunduğunuz huzursuzluk hali ya da yanılgılarınızdan kurtulmak için kendinizi dinlemeye ihtiyacınız olabilir. Sezgileriniz, kendinize ayırdığınız vakitler ayağa kalkmanızı kolaylaştırabilir. Hem çalışma hayatınızda hem de günlük temponuzda dikkat etmeniz gereken kişi ve durumların önlemini bu tutulma ile almaya başlayabilirsin. 

Güneş'in 20 Nisan'da burcunuzda ilerlemesiyle kendi güvencenizi yeniden sağlayacağınız, keyifli ve rahat anlar yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Gerçek nedenler, elle tutulur sonuçlar elde etmek adına yeni fikirler edinebilir, kendinizle ilgili keşiflerde bulunabilirsiniz. Kurduğunuz düzenin bozulmasına müsaade etmeyen tavrınız hayatınıza alacağınız yeni insanlar ve işler konusunda size yol gösterebilir. Maddi ve manevi açıdan kendinizi geliştirmeye açık olduğunuz kadar belli bir odak dahilinde de ilerlemek isteyebilirsiniz. Burcunuzdaki Merkür'ün geri hareketine başlamasıyla bu yöndeki bazı kararlarınızı ve adımlarınızı sorgulayabilirsiniz. Her şeyin planladığınız gibi gitmiyor olmasına öfkelenebilirsiniz. İstemediğiniz durumlar karşısında olumsuz ve yapıcı olmayan tepkiler vermek yerine bu retro süreci tutumlarınızda değişiklik yapmaya çalışarak geçirebilirsiniz. Eğitimlerinizi tamamlamak, ikili ilişkilerde bazı defterleri yeniden açmak  ve kendinize daha çok özen göstermek gündem maddeleriniz olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendi içinde hüküm süren ve tutkuları, arzuları ve korkuları yöneten kişi, bir kraldan daha fazlasıdır.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 4 Haziran'daki Yay dolunayı ile sizi hayattan keyif almaktan alıkoyan her şeyle yüzleşebilirsiniz. Bu bir maddi sorun şeklinde olabileceği gibi psikolojik konularla da söz konusu olabilir. Endişelenmek ya da geri adım atmak yerine tam olarak ne hissettiğinizden emin olmaya çalışmalısınız. Böylece bazı konuları ve insanları geride bırakmakla ilgili tereddütleriniz de son bulacaktır. Korkularınızdan arınmaya başladığınızda hayatın sadece acı gerçeklerini değil, bunların sizi nasıl beslediğini ve bu yüzden kaçırdığınız güzellikleri de görebileceksiniz. 

Merkür ve Uranüs'ün burcunuzdaki kavuşumuyla hayatınızla ilgili radikal sayılabilecek kararlar alabilir ya da buna mecbur kalacağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Daha önce denemediğiniz, tercih etmediğiniz durumlar önceliğiniz olabilir. Anlık gelişen durumlar karşısında ne hissettiğinizden eminseniz bu süreç sizin için faydalı olabilir. Hem dış görünüşünüzden hem de fikirlerinizden memnun olmanızın öncelikli kriter olduğunu unutmayın. Artık vadesi dolan her şeyle vedalaşabilirsiniz. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Aslan burcundaki seyriyle ev ve aile yaşantınızla ilgili maddi ve manevi pürüzlerden kurtulabilirsiniz. Daha mutlu ve özgüveni yüksek bir birey olarak geçen zamanın telafisini yapmak adına adım atabilirsiniz. Cömert ve dışa dönük tavrınızla hem aile ortamınızda hem de yapmak istediğiniz işlerde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.Bunu dozunda kullanmak ve karşınızdaki kişiye de alan tanımak konusunda özenli olmalısınız. Evlenmek, ev sahibi olmak, yenileme ve düzenleme çalışmaları yapmak isteyebilirsiniz. Beklentilerinizin yüksek oluşu maddi açıdan önemli harcamalar yapmanıza neden olabilir. Anlık bir istek ve heyecanla sonrasında problem yaşayacağınız kararlardan ve adımlardan uzak durmanızda fayda var. 

Merkür'ün İkizler burcuna geçişiyle beraber maddi durumunuzu geliştirmeye yönelik adımlar ve görüşmeler gündeme gelebilir. Kendinize daha esnek ve rahat bir yaşam şekli oluşturmak isteyebilirsiniz. İş görüşmeleri, araştırma ve planlamalar, özellikle el becerinizle elde edecekleriniz size önemli kapılar açabilir. Aktif ve fikirleriyle dikkat çeken biri olmanın ödüllerini alabilirsiniz. Konuştuklarınızın ve yaptıklarınızın farkında olarak ilerlediğinizde iyi bir etki bırakabilirsiniz. 

Plüton'un geri hareket ederek Oğlak burcuna gelmesi hayatınızı değiştirmek ve yenilemek adına neler yaptığınızı ya da nelerden kaçtığınızı size hatırlatabilir. Tüm bunların sonuçlarını görebilmek size nasıl ilerleyeceğiniz konusunda önemli fikirler verebilir. Gözardı ettiğiniz ya da farkında olmadığınız durumlar söz konusu ise bunlara karşı tavırlarınızı da değiştirmeniz gerekecektir. Hukuki süreçlerle ilgili geri dönüşler alabilir, haklılığınızı ortaya koymak için yeni ve yerinde kurallarla hareket edebilirsiniz.                                                                                                                                                

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketi aynı havayı soluduğunuz bazı insanların gerçek niyetlerini size gösterebilir. Sosyal ortamlarda bulunmak ve bununla ilgili kalıplarınızı değiştirmek adına yanlış seçimler yapmış olabilirsiniz. Kendinizi kandırmak, görmezden gelmek yerine bulunduğunuz çevreyi ve destekler sunduğunuz kişileri daha dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Parasal yatırımlar, sosyal sorumluluk projeleri gibi konularda çalışmalarınız varsa üzerinde biraz daha çalışmanız gereken detaylar olabilir. Geldiğiniz aşamayı gözden geçirmenizde, ortaklıklarınızı incelemenizde fayda var. 

İkizler burcunda 18 Haziran'da gerçekleşecek yeni ay ile beraber parasal konulardaki çalışmalarınızın hız kazanacağı, sonuçlanacağı ve size yeni fırsatlar sunacağı bir döneme girebilirsiniz. Ödemelerinizi tahsil edebilir ve yeni kaynakları araştırabilirsiniz. Manevi ve sosyal açıdan da sizin için önemli bir süreç olabilir. Sevdiklerinizle ya da tanımadığınız kişilerle gireceğiniz diyaloglar sayesinde onlar için iyi olabilecek seçenekleri de ortaya çıkarabilirsiniz. Bunu kendiniz için de uygulamayı başardığınızda yeni bir sayfa açmak kadar o sayfayı neyle doldurduğunuzun da önemli olduğunu fark edeceksiniz. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle düşüncelerinizi yönetmek ve bunları geliştirerek yeni imkanlara erişmek konusunda önünüz açılıyor. Hislerinizi çok yoğun yaşayabilirsiniz. Bunları kullanabilmek için desteğe ve çalışmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Yakın çevreniz, ailenizin kadın üyeleriyle yapacağınız fikir alışverişleri soru işaretlerinizi çözebilir. Kendinizi geliştirmeniz gereken alanlarda kurslara başvurular yapabilir, sosyal mecralarda araştırmalar yapabilirsiniz. El becerileriniz, yemek bilgilerinizi kullanabilir ve kendinize buradan bir imkan oluşturabilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, anılarınızı yad edebilirsiniz. Geçmişten neyi getirip neyi orada bırakmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Çıkmazda olduğunuz durumları lehinize çevirebilirsiniz.

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi yakın çevrenize dahil ettiğiniz insanları ve buradaki kriterlerinizi gösterebilir. Kime güvendiğiniz, bu güveni nasıl sağladığınız konusunda geçmiş tecrübelerinize sığınabilirsiniz. Bu durum sizi olumsuz durumlardan koruyabilir ancak yeni ilişkiler kurmanızı da engelleyebilir. Sınırlarınızı geniş tutmak, güven ve sevgi algınızı değiştirmek adına bir adım atabilirsiniz. Mevcut çevrenizin ve yakınlarınızın desteği sizi yüreklendirebilir. Yapacağınız işler, dahil olacağınız ortamlar bu konuda özgüveninizi tazeleyebilir. Duygusal etkileşim ve kararlar hayatınıza dahil olabilir. İş arayışları, aileyle ortak işler yapmak ya da kadın figürlerden destekler almak gibi gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Duyarlılığınızın yüksek olması bazen gerçekçi düşünmenizin önüne geçebilir. Bunu alt edebilmek için yaşadıklarınızın, sorumluluklarınızın ve ihtiyaçlarınızın farkında olarak ilerlemelisiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Kendine meydan oku; büyümeye giden tek yol budur.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar,  işinizi geliştirmek adına size bazı destekler veren Plüton'un geri hareketinin başlamasıyla eksiklerinizi ve fazlalarınızı fark edebilirsiniz. Bu size ciddi bir eleme getireceği için ilerlemeniz gereken alanlara daha fazla zaman ve efor ayırabilirsiniz. Cesaretinizi, fikirlerinizi ve alanınızı sorgulamak yerine bunu bugüne kadar neden yapamadığınıza odaklanırsanız işlerinizi yürütmeniz kolaylaşacaktır. Değişimden kaçmak yerine onu kucaklamayı seçiyorsunuz. Bu da size hem işinizi yapacağınız mecraları araştırma fırsatı veriyor hem de bunun için gerekli motivasyonu sağlıyor. Kendinizi en iyi şekilde göstermeniz için bu tespitleri yapmak, kendinizle  ve iş stilinizle yüzleşmekten kaçmayın. 

Güneş ve Merkür'ün burcunuzdaki kavuşumu kendinizle ilgili kararlarınızı ve bunların sonuçlarını değerlendirmenizi sağlayabilir. Ne yapmak istediğinize bakarak yapılması gereken değişikliklerin de farkına varmanız kolaylaşacaktır. Gecikmeli haberler, ödemeler ve görüşmeler gündeminize gelebilir. Bu da aklınıza oturmayan konuları netleştirmenize yardımcı olabilir. Fiziksel olarak ihtiyaçlarınız ve eksiklerinizle ilgilenmek, kilo kontrolü ve sağlığınıza özen göstermek psikolojik olarak da iyi hissettirecektir.

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile ikili ilişkilerde yaşadığınız ya da yaşamayı beklediğiniz konuları neticelendirebilirsiniz. Beklentilerinizin gerçeklerle ne kadar uyumlu olduğunu görebilir, haklılık ve adillik kavramlarına daha çok önem verebilirsiniz. Kendi hakkınızı teslim edilmesi gereken sizin de teslim etmeniz gereken haklar gündeme gelebilir. Objektif olmalı ve yaşadıklarınızı iyi değerlendirmelisiniz. Zira gözünüzü kapattığınız birçok konu daha görünür hale gelebilir. Konuşmak, hislerinizi dile getirmek sorunları çözebileceği için iyi gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Kırmanız gereken bir döngüye geldiğinizi fark etmelisiniz. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Yengeç burcuna geçmesiyle hayatınızdaki insanları ve bu kişilerle olan mesafelerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Güvendiğiniz, eskiden beri beraber olduğunuz insanlarla bir arada olmak size daha iyi hissettirebilir. Ancak bu durum sizi belli bir gündemin, yerin içinde bırakıyorsa dışa dönük olmamanın dezavantajlarını da yaşayabilirsiniz. Duygusal ruh halinizi iyi dengelemelisiniz. İş görüşmeleri, mesleki çalışmalar ve eğitimler yapmak adına verimli bir dönem olabilir. Eskiden uğraştığınız işler, evden yapabileceğiniz çalışmalarla ilgili kendinize yeni imkanlar çıkarabilirsiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün burcunuzda bir araya gelmesi yapmanız ya da yapmamanız gereken konularda kendinize olan güveninizi tazeleyebilir. Sürprizlere, yeniliklere, düşüncelerinizden daha farklı bir alana çekilmeye alışma sürecinizi hızlandırabilir. Karar verme mekanizmanızı etkileyeceği kadar bunu gerçekleştirecek alanı bulmanız da kolaylaşacaktır. Kendinizin, ihtiyaçlarınızın ve bulunduğunuz zamanın gereklilikleri gözünüze daha çok çarpabilir. Fiziksel ve psikolojik açıdan nasıl radikal sayılabilecek bazı adımlar atabilirsiniz. Tarzınızı, yemek düzeninizi, giyim şeklinizi ve insanlarla ilişki kurma biçiminizi yenileyebilirsiniz. Bunu yapmanızı gerektirecek ani gündemlere karşı öfkenizi ve tepkilerinizi kontrol altında tutmanızda fayda var. 

Merkür'ün burcunuzdaki geri hareketini sonlandırmasıyla verdiğiniz kararların neticeleriyle karşılaşabilirsiniz. Maddi ve manevi konfor alanınıza ulaşmanızın önündeki engelleri kaldırabildiğinizde işlerin yolunda gittiğini görebilirsiniz. Yarım, tamamlanmamış ya da bir sebepten masaya yatırmanız gereken bir konu kalmayacağı için ileriye dönük hareket etmeniz kolaylaşabilir. İkili ilişkiler, sağlığınız ve iş hayatınızla ilgili süreçlerinizi nihayete ulaştırmanın rahatlığı dikkatlerden kaçmayacaktır. Jüpiter'in de burcunuza geçiş yapacak olması sakin bir zihinle karşılaşacağınız yeni fırsatları size getirebilir. Hayata bakış açınızı geliştirirken genişlettiğinizi fark edebilirsiniz. Belli bir alanın ve konunun dışına çıkma eğiliminde olmak sizi isteklerinizin daha üzerine taşıyabilir, dolayısıyla karşılaştığınız hiçbir şeye kayıtsız kalmamalısınız. Sağlık kontrolleri, operasyonlar ve iyileşme getirecek gündemlerin dışında kilo almaya meyilli olabileceğiniz bir dönem olabilir. Rutinlerinizi buna göre düzenlemenizde fayda var. Kendinizi bu mantıkla hazırladığınızda, 19 Mayıs'ta burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ayı değerlendirmek daha da kolaylaşacak ve sağlam sonuçlar verecektir. Ön planda olmak, dikkat çekmek, kendinizi veya işinizi ileri seviyeye taşımak adına güzel bir zamandasınız. Ne yapmak istediğinize karar verin, bunun hazırlıklarını tamamlayın ve sorumluluklarının farkında olan bir birey olarak bu yeni kapıyı aralayın. 

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile beraber evinizde vakit geçirmek kadar bu vakti değerli hale getirmek için bir çaba göstermeniz gerekebilir. Sorumluluk ve inisiyatif almanızı gerektiren durumlarda sabrınızı, bilginizi ve anlayışınızı kullanmanız herkesin faydasına olacaktır. Taşınma ya da alım satımlarla ilgili konularda karar almadan önce maddi durumunuzun ve ihtiyaçlarınızın bilincinde olmanız sizi olası sorunlardan koruyabilir. Sizin ya da aile üyelerinizin kariyeriyle ilgili konular gündeme gelebilir, bunun neticesinde hem yaşam alanlarınızda hem de koşullarınızda değişiklik yapmanız beklenebilir. Mars Plüton karşıtlığı, ev ve iş arasındaki karar mekanizmanıza etki edebilir. Potansiyelinizin gerekliliklerine odaklanmalısınız. Bir karar vermek zorunda olduğunuzu hissettiğinizde, yol ayrımlarını doğru yönetebilmek adına baskın gelen olmayı değil çözen ve ilerleten olmayı tercih etmelisiniz. 

Güneş'in İkizler burcunda hareket etmeye başlamasıyla maddi konuları geliştireceğiniz yeni işbirlikleri ve fikirlerin önü açılabilir. Enerjinizin yükselmesi, daha dışa dönük ve mental olarak hareketli biri haline gelmeniz şansınızı katlayacaktır. Parasal kayıplarınızı telafi etmek, yeni kaynaklar edinmek ve kendinizin farkına varmak yaşadığınız pürüzleri ortadan kaldıracak gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Bunun getirdiği heyecan ve coşku ilerlemenizi hızlandırıp işlerinizi parlattığı kadar harcama trafiğinizi de yoğunlaştırabilir. Güvencenizi sarsmamak adına keyfi harcamalarınızı kontrol altına alın.

Burcunuzda ilerleyen Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü size hayatınızın dönüm noktalarından birkaçını gösterebilir. Çalışmalarınızın, ilişkilerdeki emeklerinizin meyvelerini toplayabilir, somut ve elle tutulur sonuçlar aldığınızda motivasyonunuzu daha da yükseltebilirsiniz. Değişmekten çekinmediğiniz, kendinize bir şans tanıdığınız alanlardaki tecrübelerinizi genişletebilirsiniz. İş ve sosyal çevre imkanları açısından şanslı ve popüler bir dönem olabilir. Kolesterol ve bozulmuş beslenme düzeni neticesinde yaşadığınız rahatsızlıklarınızda iyileşmeler gündeme gelebilir. Kendinizi daha iyi ve zinde hissedebilirsiniz. Bunu elde etmek için verdiğiniz çabayı bir yaşam şekline dönüştürmeyi öğreniyorsunuz. Başarmak için bir sürü nedeniniz ve imkanınız olduğunu unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Mutluluk, bilinen bir hedefe doğru bilinmeyen engellerin üstesinden gelmektir.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Merkür'ün burcunuza geçiş yapmasıyla yaşadığınız hareketli ve yorucu süreçleri kapatıp daha sakin bir zaman dilimine giriyorsunuz. Yaşadıklarınızdan elde ettiğiniz dersle bazı konular ve insanlar hakkında daha kesin düşünceleriniz olabilir. İfade etmek, anlamak ve anlatmak sizin için daha kolay olacağı için bu durum hem işinizde hem de özel yaşantınızda bazı pürüzleri ortadan kaldıracaktır. Hayatınızı, planlarınızı, beklentilerinizi konuşacağınız ortamlar kurmak isteyebilirsiniz. İçsel huzurunuzu dışarıya yansıtmak sizi motive edebilir. Bu motivasyonla bazı stil değişikliklerine gidebilir, dolap düzenlemesi ve fiziksel görüntünüzle ilgili yeniliklere zaman ayırabilirsiniz. Bedeninizin ihtiyaçlarını bilerek hareket etmek hem yaptığınız değişikliği daha iyi taşımanıza hem de sağlığınıza olumlu katkı sağlayabilir. Kendinizi geliştireceğiniz tekliflere ve fikirlere açık olmalısınız. Merkür'ün burcunuzdaki Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu bu süreci daha etkin ve devamlı hale getirebilir. Düşünmediğiniz ya da beklemediğiniz haberlerin de gündeme gelmesi sözkonusu olacağından hayatınızın yönü bir anda değişebilir. Buna ayak uydurun.

Terazi burcunda 6 Nisan'da gerçekleşecek dolunay size gündelik yaşantınızı düzene koyma konusunda ipuçları verebilir. Bu ipuçları daha görünür ve elle tutulur sebeplerle karşınıza çıkacağı için kafa karışıklığı yaşama riskiniz de azalacaktır. Sorumluluklarınızın farkına varırken bir yandan da gereksiz bir şekilde yüklendiğiniz ve sizin sınırlarınızın dışında kalan konulardan da sıyrılma şansı bulabilirsiniz. İşler rayın oturuyor ve planlarınız netleşiyor, buna hazır olduğunuzu kabul etmelisiniz. Sağlığınız ve bazı değişim operasyonlarıyla ilgili konularda nihai kararı verebilirsiniz. Kontrollerinizi aksatmadan ve ihtiyacınızı bilerek hareket ettiğinizde fiziksel olarak daha zinde ve güzel hissedebilirsiniz. Güneş ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumuyla kendi içinizde çözmekte zorlandığınız konularla bir kez daha yüzleşebilirsiniz. Ayaklarınızı yere sağlam basmak isterken riskli gördüğünüz konular gündeme gelebilir ancak bu kez risk almaya çekinmemelisiniz. Tabularınızı yıkıyorsunuz. 

yönetici gezegeniniz Venüs'ün burcunuzda ayrılıp İkizler burcuna geçmesiyle maddi kazanımlarınızı destekleyecek ve geliştirecek yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Bereketli ve çok yönlü bir döneme giriyorsunuz. Çevreye, hayata, işinize, değerlerinize sarılabilir ve bunlarla hayatı farklı bir akışa taşımanın yollarını bulabilirsiniz. Ortaklı işlerde, özellikle kadın figürlerden gelecek desteklerle şansınızı arttırabilirsiniz. Pratik zekanızı, işbitiriciliğinizi kendinizden emin duruşunuzla birleştirerek yeni çalışmalar ve girişimler başlatabilirsiniz. Dinlenme ve hazırlık döneminin ardından çalışmanın, hayatı kazanmanın dönemine giriyorsunuz. Sevdiğiniz etkinliklere ve kişilere zaman ayırmak, programlar yapmak isteyebilirsiniz. Bu anlamda yoğun bir trafiğiniz olabilir. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcudaki kavuşumu yaşadığınız sorunlara değil hayatın devam ediyor oluşuna sizi götürebilir. Bu fikirle yaşamak hem yüzleşmelerden hakkıyla çıkmanızı hem de isteklerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Sorunların, düşmanlıkların ve yanlış anlaşılmalarından ardından temiz bir sayfa açmak isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla bu yönde bir iletişime geçebilir ve kendi tutumlarınızı da buna göre güncelleyebilirsiniz. Kendinize güvenin ve hayatın akışını yakalayın. 

20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması ile sizi bunaltan konulardan sıyrılmak için sabırsız ve heyecanlı hissedebilirsiniz. Bir şeylerin sonuna geldiğinizi değil, o bir şeylere yeni başladığınızı düşünebilirsiniz. Hayatınızdaki insanlara, onlara verdiğiniz değere ve aldığınız karşılığa odaklanmalısınız. Bu size kiminle yolunuza devam edeceğiniz konusunda önemli ipuçları verecektir. İçinde bulunduğunuz huzursuzluk hali ya da yanılgılarınızdan kurtulmak için kendinizi dinlemeye ihtiyacınız olabilir. Sezgileriniz, kendinize ayırdığınız vakitler ayağa kalkmanızı kolaylaştırabilir. Hem çalışma hayatınızda hem de günlük temponuzda dikkat etmeniz gereken kişi ve durumların önlemini bu tutulma ile almaya başlayabilirsin. 

Güneş'in 20 Nisan'da burcunuzda ilerlemesiyle kendi güvencenizi yeniden sağlayacağınız, keyifli ve rahat anlar yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Gerçek nedenler, elle tutulur sonuçlar elde etmek adına yeni fikirler edinebilir, kendinizle ilgili keşiflerde bulunabilirsiniz. Kurduğunuz düzenin bozulmasına müsaade etmeyen tavrınız hayatınıza alacağınız yeni insanlar ve işler konusunda size yol gösterebilir. Maddi ve manevi açıdan kendinizi geliştirmeye açık olduğunuz kadar belli bir odak dahilinde de ilerlemek isteyebilirsiniz. Burcunuzdaki Merkür'ün geri hareketine başlamasıyla bu yöndeki bazı kararlarınızı ve adımlarınızı sorgulayabilirsiniz. Her şeyin planladığınız gibi gitmiyor olmasına öfkelenebilirsiniz. İstemediğiniz durumlar karşısında olumsuz ve yapıcı olmayan tepkiler vermek yerine bu retro süreci tutumlarınızda değişiklik yapmaya çalışarak geçirebilirsiniz. Eğitimlerinizi tamamlamak, ikili ilişkilerde bazı defterleri yeniden açmak  ve kendinize daha çok özen göstermek gündem maddeleriniz olabilir. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün burcunuzda bir araya gelmesi bazı tutumlarınızı değiştirebilir. Bu sizin isteğinizle olabileceği gibi direnç göstermenizle de olabilir. Her iki durumda da sonuç değişmeyecektir ancak sizin yapacağınız bazı değişiklikler bu sürecin faydalarını daha iyi görmenizi sağlayabilir. Güvenli alanlarınızın sınırlarını değil bizzat kendisini, tamamını yeniden belirlemeniz ufkunuzu genişletebilir. Bilmediklerinizden endişe etmek ya da bunlara önyargılı olmak yerine hayatınızda yeni olan her şeye yer açmayı deneyin. Mental ve fiziksel temizlik için iyi bir zamandasınız. 

Geri hareketteki Merkür'ün burcunuzdaki Uranüs ile kavuşumu geçmişten bazı haberler almanıza, ilişkilerinizle ilgili bazı sürprizlerle karşılaşmanıza vesile olabilir. Bu durumlar karşısında kayıtsız kalmamalısınız. Uygulamadığınız fikirlerin geri dönüşü, ertelenen konuların gündeme gelişi beklemediğiniz bir sonuç doğurabilir. Özellikle parasal krizler yaşamamak adına harcamalarınızın önceliğini belirleyerek ilerlemenizde fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Elinden gelenin en iyisini yaşasan, yapsan ve düşünsen iyi edersin; çünkü bugün, yarın için ve onu takip eden tüm diğer yarınlar için kesin hazırlıktır.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Merkür ve Satürn'ün Kova burcundaki kavuşumu iş hayatınızda ve maddi kazançlarınızı etkileyen konularda kontroller yapmanızı gerektirebilir. Zamana karşı bir yarışın içinde olduğunuzu düşünmek yerine zamana neler katacağınıza odaklanmanız daha faydalı olabilir. Çevresel ve bireysel faktörlerin de süreçte etkili olabileceğini unutmayın. Bu yola neden çıktığınızı, bu işi neden yaptığınızı, size getirilerinin ne olduğunu, neleri değiştirmek ya da feda etmek durumunda kaldığınızı gözden geçirin. Daha önce çözümünü bulduğunuz her şeyi şimdi yeniden uygulayabilirsiniz. Rahatlamalısınız. Merkür'ün Balık burcuna geçişiyle özellikle arkadaşlarınızdan destek bulacağınız bir döneme girebilirsiniz. Bu da yükünüzü hafifletmek, paylaşımlara açık olmak ve daha geniş bir gözle olaylara yaklaşmak konusu ön plana çıkarabilir. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Jüpiter ve Chiron ile Koç burcunda bir kavuşum yapması, enerjinizi değiştirebilir. İçsel olarak rahat hissetmek sizi korkutmasın, hayatta her zaman olumlu ve olumsuz gelişmeler yaşanacağını unutmayın. Bunu aklınızda tutmak, enerjinizi yenileyecek haberleri daha iyi anlamanıza ve çevrenize de yansıtmanıza yardımcı olacaktır. "Ne yapabilirim?" sorusunu umutsuz bir şekilde sormak yerine elinizdeki imkanlara ve becerilerinize, hatta kendi eksikliklerinize kulak verin. Bu size nasıl bir yol haritası çıkaracağınızı net bir şekilde gösterebilir, sizi ve motivasyonunuzu ayağa kaldırabilir. 

Satürn'ün Balık burcundaki transitine başlamasıyla özellikle iş hayatınızı etkisi altına alan zorlukların meyvelerini almaya başlayabilirsiniz. Burada edindiğiniz dersler hayata bakışınızı, hayattan beklentileriniz kadar bunun için neler yaptığınızı size sorgulatabilir. Nasıl bir yön bulmak istediğinize dair seçenekleriniz olabilir. Belirsizliklere, yanılgılara karşı tedbirli olmanız gerekebilir. Olayların ve ilişkilerin sizin düşündüğünüz gibi ilerlememesi karşısında öfkeli olmak ya da pes etmek yerine kendinize gerçek sebepler ve sonuçlar oluşturmalısınız. Yeni insanlar tanımak adına bazı yeni düşünceleriniz olabilir. 

7 Mart'ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay size aşk hayatınızla ilgili önemli gerçekleri ve kararları getirebilir. Duygusal anlamda emeklerinizin karşılığını görmek isteyebilirsiniz. Mutluluğu yaşamaya hazır olduğunuzu düşünebilir, kendinizi ve tavırlarınızı buna yöneltebilirsiniz. Yeni bir ilişki, hayatınızdaki insanlara hislerinizi belli etmek ve gerçek, ciddi adımlar üzerine konuşmak en önemli gündemleriniz olabilir. Bu iyi ruh hali size yeteneklerinizin farkına varmanız konusunda da destek verebilir. Yakaladığınız ya da önünüze gelen bir fırsat olduğunda bunu değerlendirmekten geri durmayın. Unutmayın, hayaller gerçek olmak içindir. 

Balık burcunda Güneş Merkür ve Neptün'ün yapacağı kavuşumlar geleceğinizi daha doğru bir odakla ve açık zihinle düşünmenizi sağlayabilir. Bir şeyi istemenin yeterli gelmeyeceğini, bunun için gereken ne ise ona eğilmeniz gerektiğini fark etmelisiniz. Bu farkındalık başta sizi yorsa da aslında adım atınca kolaylaştığını görebilirsiniz. Sosyal açıdan çevrenizdeki insanlara, fikirlerinizi ve hislerinizi paylaştığınız ortamlara dikkat etmelisiniz. Kimin hangi düşünceyle size yaklaştığından emin değilseniz temkinli olmanızda fayda var. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün burcunuzda hareket etmeye başlamasıyla kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha sağlıklı hissedebilirsiniz. Kendinize bakmak, bazı stil değişikliklerine gitmek isteyebilirsiniz. Özgüveniniz ve gerekçeleriniz çok sağlam olabilir, bu da çevrenizin ilgisini fazlasıyla çekecektir. Yeni insanlarla tanışmak, ilişkilerine gidişatıyla ilgili kararlar almak, maddi yeterliliğinizi üst seviyeye çıkaracak görüşmeler yapmak için ideal bir dönemdesiniz. Her ne kadar keyfinize düşkün olsanız da, tatil ve gezi gibi aktivitelere zaman ayırmak isteseniz de elinizdeki verileri kullanmak ve çalışmak da iyi gelebilir. Yapacağınız her şeyin uzun vadeli olacağını bilmelisiniz. Dış görünüşünüzle ilgilendiğiniz kadar sağlığınızı da düşünmeli, yeme bozukluğu ve zarar görmüş bir beslenme düzeniyle karşılaşmamak için kontrolü yitirmemelisiniz. 

Merkür'ün Koç burcuna geçmesi içinizden geçenleri konuşmak adına size cesaret ve fırsat verebilir. Sorunları çözmek adına istekli olabilirsiniz, motivasyonunuzu yükseltmek sizin için daha kolay hale gelebilir. Fikirlerinizi ve enerjinizi paylaşacağınız ortamlar kurabilir, dezavantajlı grupları ilgilendiren konularda çevrenizle fikir ve iş birliğine gidebilirsiniz. Ancak bu süreçte konular ve olaylar çok hızlı gelişebileceği için sözlerinizi, eylemlerinizi kontrol altında tutmalısınız. Arada kalmamak adına seçim yaparken aceleci olmamanızda, işin önünü arkasını düşünmenizde fayda var. Tanıştığınız kişilerle yapacağınız paylaşımlara dikkat etmelisiniz, gizli düşmanlıklar ve gizli haberler gündeminizde yer tutabilir. 

21 Mart'ta Güneş'in Koç burcunda hareket etmesi ve burada bir yeni ay gerçekleşmesiyle garantici yönünüzü daha hızlı çalıştırmak için fırsatlar bulabilirsiniz. Hayatın beklemediğini, zamanın aktığını, akarken de sizin tutumlarınızın ne yönde olduğunu iyi kavramalısınız. Düşünceleriniz için beklememek, ihtiyacınız olan konulara cesaretle ve umutla yaklaşmak içinde bulunduğunuz negatif durumu pozitife çevirebilir. Tedirginliğe, öfkeye, ne yapacağını bilemeyen tavırlara değil aktif olmaya, yeni anlamlar aramaya ve içinize attıklarınıza odaklanmanızda fayda var. Hem ruhsal hem bedensel sağlığınız için hayatınızın iplerini elinize almalısınız. Mücadelenizin yönünü kendinize çevirdiğinizde sizinle uğraşan kişilere de gereken cevabı vermiş olacaksınız. Yönetici gezegeniniz Venüs ve Kuzey Ay Düğümün burcunuzdaki kavuşumu kendinize verdiğiniz değerle neler yapabileceğinizi size gösterebilir. Hayatınızın temel taşlarını daha da sağlam hale getirirken bu süreçte yanınızda olan insanların, elinizdeki imkanların önemini de fark edeceksiniz. 

Plüton'un Kova burcundaki seyrine başlaması aradığınız anlamı bulmak ve bunu hayatınızda kalıcı hale getirmek için size bazı olanaklar tanıyabilir. İş hayatınızla ilgili beklenmedik ve zorunlu değişiklikler, daha önce çalışmadığınız konulara ilgi duyma ve artık uzun vadeli, kalıcı işler yapmak üzere bir stil belirlemelisiniz. Mecbur hissetmek motivasyonunuzu düşürebilir ancak bunun sizin için önemli ve gerekli olduğunu düşünürseniz yapacağınız her işin kazancını alabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak, potansiyelinizi açığa çıkaracak işlerle ilgilenmek ve sorumluluklarınızı buna göre düzenlemek gibi uğraşlarınız olabilir. 

Mars'ın Yengeç burcundaki hareketi yakın çevreniz ve hayatınızdaki kadın figürleriyle olan ilişkilerinize dikkat çekebilir. Bu kişilerle yapacağınız görüşmeler size yeni bağlantılar ve işbirlikleri getirebilir. Karar almak ve uygulamak konusunda tereddüte düştüğünüzde beklemenin size bir getirisi olmayacağını hatırlayabilirsiniz. Kabuğunuza çekilmek yerine hayatın içinde olmayı tercih etmelisiniz. Eski düşüncelerinizden ve yaralarınızdan sıyrılın. Hayatınızda yeni olana yer açın. Zira bu sayede hem ticari hem de duygusal gelişmeleri daha iyi takip edebilirsiniz. Sözleşme, anlaşmalar, işbirlikleri ve duygusal arkadaşlıklar gündeminize olabilir. Aşk ve evliliğin kapısını aralayacağınız ortamlara girebilirsiniz. 

Merkür ve Jüpiter'in Koç burcunda bir araya gelmesiyle kendinizce haklı olduğunuz konularda çıkışlar yapabilirsiniz. Düşüncelerinizi savunmak kadar ikna edici de olmak isteyebilirsiniz. Hoşlandığınız, bunu devam ettirmek ve başkalarına da yansıtmak istediğiniz konuları gündeme getirebilirsiniz.  Ancak tavırlarınızı ve üslubunuzu da doğru bir şekilde belirlediğinizde haklı olduğunuz davayı yine haklılıkla sürdürebilirsiniz. Yaşadıklarınızdan çıkardığınız sonuçların doğru olduğuna emin olmalısınız. Tek taraflı değilseniz, objektif bir açıdan baktıysanız destekler bulabilirsiniz. Bunun için de önyargılarınızdan kurtulan, insanların da size önyargılı yaklaşmayacakları bir ruh halinde olmanızda fayda var. 

Yönetici gezegeniniz Venüs ve Uranüs'ün burcunuzda bir araya gelişi size kendinizle ilgili kritik ve radikal çıkışlar yaptırabilir. Bazı gerçekleri görmek yetmez, kabul etmeniz gerekir. 30-31 Mart günlerinde bu gerçekliği kabullenmek sizin için daha kolay olabilir. Denemediğiniz ya da ihtimal vermediğiniz seçenekler sözkonusu ise onlara yeniden göz atabilirsiniz. Sevdiğiniz renkleri farklı aksesuarlar ya da parçalarla kullanabilir, dış görünüş ya da bakım tarzınızda yeni bir şeyler deneyebilirsiniz. Bir şeyler değişirken ayak uydurun, bunun karşılığını çevrenizin ve işinizin de size olumlu dönüşleriyle alabilirsiniz. Sürpriz ilişkiler kapınızı çalabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Aklın gücünden kuvvetli olan tek şey kalbin cesaretidir.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Ay'ın burcunuzdaki Kuzey Ay Düğümü olan destekleyici açısı ihtiyacınız olan ama fırsat bulamadığınız, cesaret gösteremediğiniz konularda çalışmalar yapmak konusunda sizi yüreklendirebilir. Özellikle sosyal medya çalışmaları, aile ile olan işbirlikleri ya da yakın çevrenizle yapacağınız görüşmeler önem taşıyabilir. Karşınıza çıkan sürprizleri doğru bir şekilde anlayıp analiz etmeye çalışın.

Aslan burcunda 5 Şubat'ta gerçekleşecek dolunay size ev ve aile hayatınızla ilgili bazı kararların şeklini getirebilir. Aldığınız kararların, attığınız adımların sonuçlarını görerek ne kadar doğru ve ne kadar yanlışınız olduğunu fark edebilirsiniz. Bu da küçük ya da büyük sorunların önüne geçmekte işinize yarayabilir. Bu süreç içerisinde yapacağınız konuşmalar ya da ailenizden alacağınız tepkilerde sakin ve makul olmaya dikkat etmelisiniz. Cömert, içten bir bağ kurmak niyetindeyseniz buna uygun davranmanızda fayda var. Taşınma ve değişiklikler yapmakla ilgili sorunları sonlandırıyorsunuz. Burada en önemli konu sizi destekleyen ve desteklemeyen insanları, şartları hayatınızda nerede tuttuğunuzu belirlemek olacaktır. Yüzleştiğiniz bir konu olduğunda buna gözlerinizi kapatmamalısınız.

Merkür ve Plüton kavuşumuyla kararlarınızı ve düşüncelerinizi sorgulamanızı sağlayabilir. Kendinizi daha iyi ifade etmek adına yeni yöntemler deneyebilir, konuşma ve iletişim alanında eğitimler alabilirsiniz. Daha derin anlamlar öğrenmek hayata ve insanlara olan bakış açınızı yenileyecektir. 

Merkür'ün Kova burcuna geçmesiyle kariyerinizde yeni bir sayfa açmak isteyebilirsiniz. Konuşmalarınızın anlaşılması ve bir karşılık bulması konusunda sorun yaşadığınızı düşünürseniz, öncelikle üslubunuzda ve hedef kitlenizde bir değişime gitmeniz gerekebilir. Uygulama tarzınız, yeniliklere yer veriyor oluşunuz dikkatlerden kaçmayacağı için birlikte çalışmak istenilen kişiler arasında yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Uzun vadeli sonuçlar elde etmek ve bunları korumak için sakin ve mantıklı adımlarla çalışmaya devam etmelisiniz. Ailenizdeki kadınlar veya iş ortamınızdaki bazı kadın figürlerinden destekler almak sizi rahatlatacaktır. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Neptün ile kavuşumuyla yaratıcı fikirlerinizi uygulamak için gereken desteği ve ilhamı bulabilirsiniz. Gücünü ortaya koyuyorsunuz. Bu sayede kendi istekleriniz kadar başkalarının beklenti ve ihtiyaçlarına da yönelik işler ortaya koyabilirsiniz. Huzurlu hissedeceğiniz iş ve sosyal ortamlar dikkatinizi çekebilir, bunu sağlayan koşullara karşı bağlılık duyabilirsiniz. Ancak bu durumu suistimal etmek isteyen kişilere de fırsat vermemelisiniz. Özellikle hedefleriniz konusunda kiminle ortak olduğunuz oldukça önem arz edecektir. Belirsiz bir durum sezdiğinizde bunu çözmeye çalışmalısınız. Bu koşulları sağladığınızda hayallerinizin size gerçek dönüşler yapması motivasyonunuzu arttıracaktır. 

Güneş ve Satürn'ün Kova burcundaki kavuşumuyla bazı işlerinizin neden istediğiniz gibi ilerlemediğini fark edebilirsiniz. Ani ve gereksiz tepkiler vermek yerine kendinizi bu nedenlere odaklamalısınız. Sorumluluklarınızı bilmek kadar bunları en doğru şekilde uygulamanın da yollarını bilmelisiniz. Üstlerinizle yapacağınız görüşmeler yeni fikirler edinmenizi sağlayabilir, buna açık oluşunuzla takdir toplayabilirsiniz. 

yönetici gezegeniniz Venüs'ün Koç burcuna geçmesi sizi kendi hayatınızın arka planına çekebilir. Biraz daha kendi halinizde olmak, isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza yönelik alanlar keşfetmek isteyebilirsiniz. Sanatsal faaliyetlerden ziyade ruhsal bir iyileştirme planı yapabilirsiniz. Eski ilişkiler, aldığınız bazı haberler gündeminizde yer tutabilir. Yeni bir şeyler yapabilir, bir ilişkiye başlayabilirsiniz ancak bir süre bu tarz kararları kendinize saklamanız faydanıza olabilir.

Balık burcunda 20 Şubat'ta gerçekleşecek yeni ay ile arkadaş çevrenizle olan ilişkilerinizi iyileştirmekten ziyade burada bir değişikliğe gidebilirsiniz. Değer verdiğiniz kadar değer görmek için sesinizi duyurabilir, davranışlarınızla bu yöndeki beklentilerinizi belirgin hale getirebilirsiniz. Tanışacağınız kişilerden etkilenebilir ya da siz birilerini etkileme yönünde adımlar atabilirsiniz. Duygusal dünyanız hareketleniyor. Hayallerinizi bir hedef haline dönüştürmek ve bunun için ilk hazırlıkları yapmak adına şanslı bir dönemdesiniz. 

 

Motivasyon Sözü: "Hayat her ne kadar zor görünse de, yapabileceğiniz ve başarabileceğiniz bir şey her zaman vardır."

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, yönetici gezegeniniz Venüs’ün Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşumu isteklerinizi ve bunları neden istediğinizi gözler önüne serebilir. Bu hayatı nasıl yaşayacağınız ve kimlerle devam ettireceğiniz konusundaki soru işaretleriniz yanıt bulabilir. Gücünüzü, enerjinizi nereden aldığınızı bilmek isteyebilirsiniz. Kendinize yüksek hedefler koyabilir, inandığınız doğrultuda hareket edebilirsiniz. Gerçek ihtiyaçlarınızı, hakkınızı bilmek size bunları bulma konusunda yardımcı olabilir. Özellikle hukuki konularda vereceğiniz mücadelede bu durum daha çok ortaya çıkabilir. Güneş ve geri hareketteki Merkür’ün de Oğlak burcundaki kavuşumu, geçmişin hesaplarını daha iyi görmenizi sağlayacağı için süreci daha kolay hale getirebilir. Yazdığınız, uyguladığınız kuralları gözden geçiriyorsunuz. 

Yönetici gezegeniniz Venüs’ün Kova burcuna geçişi ile birlikte kariyerinizin önemli günlerine başlıyorsunuz. Terfi almak, sorumluluklarınızın ve gelirinizin değişmesi gibi konular sizin de kendinizde bazı değişiklikler yapmanızı gerektirebilir. Bugüne kadar verdiğiniz emeğin karşılığını aldığınızı düşünebilirsiniz. Şimdi bu emekleri ve ilişkileri geliştirme zamanındasınız. Dikkatleri çeken tavrınız ve fikirlerinizle adınızdan söz ettirebilir, yeni başlangıçların kapısını aralayabilirsiniz. 

Yengeç burcundaki 7 Ocak’ta gerçekleşecek dolunay ile zamanınızı ve imkanlarınızı kendinizi geliştirmeye adıyorsunuz. Yaşadıklarınızı geride bırakmayı ve bunların size bıraktığı izleri faydanıza kullanmayı öğrenmek önceliğiniz olabilir. Her konuda yeni adımlar atabilirsiniz. Bu elektronik eşyalarınızın değişimi şekilde olacağı gibi, eğitim ve işle ilgili fikirlerinizde olabilir. Kendinizi ifade ederken zaman kaybettiğinizi düşünüyorsanız yapacaklarınızın sizi anlatmasına müsaade etmelisiniz. 

Mars’ın İkizler burcunda ileri hareketine başlamasıyla ekonomik açıdan rahata ereceğiniz günlere giriyorsunuz. Kontrollü ilerlediyseniz şimdi birikim ve yatırımlar konusunda şanslısınız. Ödemelerinizi yapmak, sorumluluklarınızı tamamlamak noktasında yaşadığınız aksaklıklardan edindiğiniz tecrübe yanına kar kalabilir. Arkadaş çevreniz, buradan gelen teklif ve destekler karşısında emin olduğunuz bir iş varsa burada ilerleme kaydedebilirsiniz. Ortaklı işlere açık olduğunuz bir döneme giriyorsunuz. Kendinize, işinize ve becerilerinize değer verin. 

Güneş ve Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu size bazı konularda direnmemeyi ve yenilgiyi kabul etmeyi öğretebilir. Kendinizi her gün biraz daha ileriye taşımak isterken bunun için bir mücadele vermelisiniz. Bu kavuşumun etkisiyle mücadeleniz size sizin bile beklemediğiniz sonuçları getirebilir. Krizleri fırsata dönüştüreceğiniz, bağlantılar kurarken daha akıllıca ve uzun vadeli bir yol izleyeceğiniz bir süreçtesiniz. Eleştirel ve ısrarcı yönünüzü pozitife çevirerek isteklerinize, ihtiyaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Merkür’ün de ileri hareketine başlayacak olması özellikle eğitim, görüşmeler ve seyahatler konusunda önünüzü açıyor. Hukuksal konularda yeni aşamalar kaydedebilirsiniz.

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile iş hayatınızda önemli çıkış noktalarıyla karşılaşabilirsiniz. Fark edileceğini, sorunlara çözüm bulacağınız ve yaklaşımlarınızla çalışma ortamınıza yeni soluk getireceğiniz bir süreçtesiniz. Maddi durumunuzda da iyileşmeler elde edeceğiniz bazı haberler alabilirsiniz. Bu da ev ve aile yaşantınıza da olumlu yönde etki edebilir. 21 Ocak’ta Kova burcunda gerçekleşecek yeni ay ile düşüncelerinizi hayata geçirmek sizin için daha kolay ve anlamlı hale gelebilir. Radikal kararlar alabilir, beklentilerin dışında işler geliştirebilirsiniz. Çevrenizden gelen olumlu tepkileri de doğru değerlendirirseniz istediğiniz gerçek ve orijinal statüye sahip olabilirsiniz. Yeni sorumluluklara imza atabilirsiniz. 

Venüs ve Satürn’ün Kova burcundaki kavuşumu kariyerinizle ilgili önemli kararlar ve tanışmalara etki edebilir. Kime ve neye hizmet etmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu süreçte yapmanız gereken şey sorumluluklarınızı aksatmamak olmamalıdır. Zira yaşayacağınız aksaklıkların büyümemesi için odak noktanı kaybetmemeniz sizin avantajınıza olabilir. Parasal anlamda beklentilerinizi farklı şekilde karşılayacağınız gelişmeler olabilir, statü ve sorumluluklarınızın alanları değişebilir. 

Burcunuzdaki geri hareketini sonlandıran Uranüs yaptığınız değişiklikleri sorgulamanızı sağlayabilir. Aldığınız tüm maddi ve manevi kararların size nasıl yansıdığını daha net görebilirsiniz. Durgun zamanları geride bırakıyorsunuz. Hayatın yönlendirmelerini kabul etmek, bilmediklerinizi öğrenmek sizin için daha kolay olabilir. Uzun vadeli ve kalıcı değişimlerin önü açılıyor, bunu fark etmeniz daha kolay olacağı için bireysel düzlemde ve ikili ilişkilerde önemli kararlar almaktan çekinmeyeceksiniz. 

Balık burcuna geçen yönetici gezegeniniz Venüs sizi sosyal ortamların aranılan ismi haline getirebilir. Fedakarlığınız ve hayal gücünüzle yeni organizasyonlara imza atabilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bu süreçte özellikle fedakarlığınızla dikkatleri fazlaca çekeceğiniz için arkadaş ortamında iyi niyetinizin suistimal edilmemesine dikkat etmelisiniz. Hem duygusal hem de ticari anlamdaki beklentileriniz konusunda ölçüyü bulmalısınız. Bu sizi hayal kırıklıklarından koruyacağı gibi çevrenizdeki insanlarla da daha sağlıklı bir şekilde ilerlemeniz sağlayacaktır.

 

Motivasyon Sözü: “Gerçekten istediğiniz bir şeyden asla vazgeçmeyin. Beklemek zordur; fakat pişman olmak çok daha zordur.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Balık burcundaki Neptün’ün ileri hareketiyle emek verdiğiniz iş ve ilişkiler üzerine düşünceleriniz netleşiyor. Sorun yaşadığınız noktalarda çevrenizin olduğu kadar sizin davranışlarınızın da etkisinin olduğunu kabul ediyorsunuz. Hayattan beklentileriniz, buna yönelik yaklaşımlarınız ve koyduğunuz hedeflerde değişikliğe gitmeniz için önünüzdeki engelleri kaldırmak için fırsatlar bulabilirsiniz. Çağa uygun, hayatın getirdiklerine göre uyarlayabildiğiniz her şeyden maddi manevi getiriler elde edebilirsiniz. 

Oğlak burcuna geçen Merkür size hukuksal ve iş odaklı konulara daha iyi adapte olmanıza yardımcı olabilir. Gerek hayattan gerekse yaptığınız çalışmalardan öğrendiklerinizi kendiniz için kullanılır, yaşanılır hale getirmelisiniz. Bunu yapmanın, yani kendinizi geliştirecek yeni materyaller üzerinde çalışmanın önemini anlıyorsunuz. Seyahat planlarınız ya da sosyal mecralar aracılığıyla yapacağınız görüşmelere daha fazla ayırabilirsiniz. Odağınızın her konuda ilerlemek üzerine olduğu bir süreçtesiniz. Aile üyeleriniz, fiziksel ve duygusal mesafe olduğunuz kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün de Oğlak burcunda hareket edecek olması sizi hızlandırabilir ve enerjinizi değiştirebilir. Değişimi derinlerden başlatıp hayatınızda kalıcı hale getirecek düşünceler, davranışlar benimseyebilirsiniz. 

İkizler burcunda 8 Aralık’ta gerçekleşecek dolunay ile birlikte kendi işinize ve beklentilerinize daha fazla ağırlık verebilirsiniz. İşbirliklerinden öğrendiklerinizle kendinizi daha çok geliştirebilir ve atılımlarınızı daha belirgin standartlara taşıyabilirsiniz. Kafa karışıklığı ya da kararsızlık yaşadığınız konularda yaşadığınız sorunların ardından çizmeniz gereken yolu daha net görebilirsiniz. Değerlerinize sahip çıkıyorsunuz. 

Merkür’ün burcunuzda hareket eden Kuzey Ay Düğümü ile destekleyici görüntüsü aldığınız kararları uygulayacağınız alanlar çıkarabilir. Tanışacağınız kişiler, ziyaret ya da iş amaçlı gittiğiniz yerler sizin için önem taşıyabilir. Bu yüzden farklılıklara açık olmanın önemli olduğu bir zamandasınız. Hayatınızı kazanmak, kendinizi en iyi halinizle tanıtmak için gelişiminize destek aktivitelere ve iş birliklerine açık olmalısınız. Zira bu açıya yönetici gezegeniniz Venüs’ün de destek vermesi, atacağınız adımların size mali kazanç getirmesini de kolaylaştırabilir. 

18-19 Aralık tarihlerinde Ay’ın Akrep burcunda ilerlemesi ikili ilişkilerinizle ilgili konuları düşünmenizi sağlayabilir. Aklınıza takılanları paylaşmak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken amacınızdan sapmamalı, ilişkinizi iyileştirmeye yönelik bir tavır takınmalısınız. Geçmişte yaptığınız hataları hatırlayın ve bunlardan ders almış şekilde ilişkilerinizi yürütün. 

Koç burcuna geçen Jüpiter psikolojik bir iyileşme yaşamanız için ihtiyacınız olan cesareti size veriyor. Yüzleşmeye cesaret edemediğiniz, çözmekten kaçındığınız ya da yeterli imkânı bulamadığınız sorunlarla başa çıkabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kendi haklılığınızı ortaya çıkarıyorsunuz. Sadece bunu düşünmek bile sizi birkaç adım ileriye taşıyacaktır. Önünüze gelen bazı olumsuz haberler, iyi niyetli olmayan kişilerin hamleleri karşısında lehinize kullanacağınız kozlarınız olabilir. Size tanınan bu şansı değerlendirin ve üzerinizdeki tozu silkeleyin. Zira Chiron’un da burada ileri hareketine başlamasıyla aslında sahip olduğunuz enerji ve dürtüleri ortaya çıkaracaktır. Kenarda beklemek yerine hayatın içine dahil olmayı seçmek sizin için daha kolay olabilir. Alışkanlıklarınız ve olayları değerlendirme algınızın değişmesi sizin bu sürecin nimetlerinden daha fazla faydalanmanızı sağlayacaktır. 

Güneş’in 22 Aralık’ta Oğlak burcuna geçmesiyle hırs yerine tutkunun önemli olduğunu fark ediyorsunuz. Bu da size hayatınızı hangi kurallar üzerine kurmanız gerektiği daha net gösterecektir. İnandığınız her yolun peşinden giderken bu kez daha kontrollü ve disiplinli olmalısınız. Süreç içerisinde karşılaşacağınız zorlukların derecesini bu şekilde düşürebilir ve hepsini avantaja çevirebilirsiniz. Zihninizi bu yönde eğittiğinizde Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte daha güçlü ve etkili bir döneme adım atabilirsiniz. Yurtdışı işlemleri, hangi alanlarda eğitim alıp ilerleyeceğinizle ilgili konularda bazı imkanlar elde edebilirsiniz. İstekleriniz ve sizden beklentiler yönünde bildiğinizin dışında da bir yol olduğunu kabul etmeli, size bunu sağlayacak eğitim, araştırma gibi alternatiflere de yer açmalısınız. 

Merkür’ün 29 Aralık’ta Oğlak burcundaki geri hareketi gözden kaçırdıklarınızı görebilmek adına size fırsatlar verebilir. Bunları yakalamanız adına yaşayacağınız bazı aksaklıklar, planların ya da seyahatlerin iptali gibi durumlarda sakinliğinizi korumalısınız. Buna sebep olan teknik ya da çevresel faktörlerin dışında hatayı kendinizde, tutumlarınızda ve düşünce tarzınızda da aramanız gerekecektir. Gardınızı düşürün, eksiklerinizi tamamlayın ve sonradan pişman olacağınız konuşmalara girmemeye özen gösterin. 

Motivasyon Sözü: “Hayatın tüm sırrı, bir tek şeyle adamakıllı, diğer binlercesiyle de gereği kadar meşgul olabilmektir.”

Yönetici Gezegeni Venüs
Elementi Toprak
Niteliği Sabit
Rengi Yeşil, toprak renkleri
Metali Bakır
Taşı Zümrüt
En Uyumlu Olduğu Burçlar Koç, İkizler, Yengeç, Balık
En Zorlandığı Burçlar Terazi, Yay

Venüs gezegeni tarafından yönetilirsiniz. ilişkilerde ve kariyerde sabırlı insanlarsınız. Elinizden geldiğince çalışır ve gücünüzü kendinizden alırsınız.

Hayatta pratik bir yaklaşım izlersiniz. Kararlı olduğunuz için çevrenizde inatçı olarak algılanırsınız. İstikrara değer verirsiniz. Kişisel ve profesyonel hayatınızda hırslısınızdır ve odaklanma becerileriniz yerindedir.

Aşka çok büyük bir ilgi duyarsınız. Doğanız sevgi üzerine kuruludur. Felsefeniz ise: "Herkes sever; mühim olan güzel, incitmeden sevmektir." Uzun süreli ilişkiler ararsınız. Sıcak, nazik ve tutkulusunuzdur. Zevk almaya değer verirsiniz ve buna ihtiyaç duyarsınız.

Boğa, istikrar ve güvenliğe değer verir. Duyularınızı ve yaşamın daha ince yönlerini keşfetmeyi seversiniz. Finans konusunda mükemmel yeteneklere sahipsiniz.

Konforunuz için para harcadığınız gibi sevdikleriniz için de bunu gözleriniz kapalı yaparsınız. Hayat içinde değişiklikleri kolay kabul etmeyişiniz ve bazen değişikliklere direnmeniz sizi huysuz biri yapabilir. Ama mayıs 2018 yılından bu yana artık öyle biri değilsiniz.

Paylaş: