loader
Boğa Icon Boğa Burcu ( 21 Nisan - 20 Mayıs )

Boğa Burcunda Bugün

Yürüdüğünüz yolun nereye çıkacağını kestiremediğinizde bundan vazgeçmemelisiniz. Belirsiz hissettiğiniz anlarda durup düşünebilir, neler yapabileceğinizi planlayabilir ve bu hissinizin gerçekliğini sorgulayabilirsiniz. Ancak hiçbir şeyin yarın kendinizi görmek istediğiniz resimden daha etkili olmasına müsaade etmeyin.

Kendi iç huzurunuzu kendiniz sağlayabilirsiniz. Dış dünyaya olan bağımlılığınızı en aza indirerek artık kendi kararlarınızı ve duygularınızı hissetmeye çalışın. Bu sayede kötü niyetini, farklı düşüncelerini gördüğünüz kişilerle aranıza doğal bir mesafe girecektir.

Sosyal çevrenizdeki bazı kişilerin tutumlarını anlamakta zorlanabilirsiniz. Merhametli bir yapınızın olması olayların gerçekliğini görme konusunda bazı engeller oluşturabilir. Bugün borçlanma, fikir paylaşımı gibi konuların ortasında kalmamaya özen göstermelisiniz.

Yaşamınıza katkısı olacak her şeyi kabul edebilirsiniz. Bu konudaki direncinizi kırmak zor olsa da özellikle de kariyerinize, bulunduğunuz konuma hizmet ettiğini görmek sizi yüreklendirecektir. Mali kaygılarınızı kenara bıraktığınızda işinizi en iyi şekilde yapmanızın önü açılacaktır, görüşmeler için uygun bir gündesiniz.

Kariyerinizle ilgili konular sadece sizin çabanıza bağlı değildir. Sizi aşan durumlara tepki göstermek yerine sorumluluklarınız kadar hareket etmeye çalışmalısınız. Bazen yapmanız gerekenin sadece bu olduğunu bildiğinizde sorun olarak gördüğünüz konuların sorun olmadığını göreceksiniz.

Bir düşün gerçeğini arzularken ve bunun için emek gösterirken engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu son derece normal bir durumdur ama bu normal çizgiden kopmamak için sizin de pes etmemeniz gerekir. Bir sorumluluk almanın önemini ve devamlılığını göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Öğrendiklerinize göre hareket edebildiğinizde çevrenize bırakacağınız intiba yüksek olacaktır. Empati ve anlayış gücünüzle ilgiyi toplayabilir, istekleriniz için imkanlar oluşturabilirsiniz. Duygusal konulardaki kararlarınızı açıklamak için sert cümleler kurmanıza gerek kalmadan da bunu yapabileceğinizi unutmayın.

Resmi işlerinizi tamamlamakla günü geçirebilirsiniz. Bunun getireceği kafa rahatlığı önünüzü daha iyi görmenize, yaptığınız işlemlerin altını doldurmaya yardımcı olabilir. Her şeyi bu mantıkla devam ettirdiğinizde kazançlarınızı sağlamlaştırmak da tecrübelerinizi geliştirmek de kolaylaşacaktır.

Parasal kaygılarınızı önemsemelisiniz. Bugün bulduğunuzu bugün değerlendirirken yarının da geleceğini ve onu da düşünmeniz gerektiğini unutmayın. Finansal açıdan destek alacağınız kişilerden gelen önerileri dikkatle takip etmelisiniz.

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte çevrenizde olup bitenlere inat kendiniz için bir şeyler yapma gayretinde ve isteğinde olabilirsiniz. Bunu yoğun bir şekilde hissetmek kadar hissetmenin ötesine de geçebileceğinizi, geçmek zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Huzurunuzun bozulduğu, ilişkilerin ve olayların arka yüzünün ortaya çıktığı durumlar karşısında sizden beklenilmeyeni yapmanız gerekebilir. Bireysel alanlarınıza siz sahip çıkmaz ve emek vermezseniz, bunu kimsenin yapmayacağını kabul ettiğinizde hem günlük hayatınızda hem de özel hayatınızda bazı sonuçları almanız kolaylaşacaktır. Sorun yaşadığınız kişiler, yaşadığınız haksızlıklar, sizde öfke uyandıran duyguların çabalarınıza gölge düşürmemesi için artık yolları ve yönleri ayırıyorsunuz. Kendinizi farklı kulvarlara taşımak, bunun alt yapısını oluşturmak için gereken tüm koşulları öğrenebilir ve bunlar için çalışabilirsiniz. Kendinize çalışmak ve zihninize göre hareket etmek için müsaade etmelisiniz. Bulunduğunuz yerden kısa süreli de olsa uzaklaşmak, yalnız vakit geçirmek bu noktada yardımcı olabilir. Hayatta her şeyi tek başınıza deneyimlemekten ziyade deneyimlerinden faydalanacağınız insanlarla bir araya gelmek size zaman ve fırsat kazandırır. Denenmemişi deneyebilir, mevcut durumu iyileştirecek yeni ve farklı çözümler üzerine düşünebilirsiniz. Kemik sağlığınız, yüzünüzle ilgili estetik ya da bakım işlemlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Takviyeleri alırken ihtiyaçlarınızı öncelikli hale getirmeli, uzman kontrolünde ilerlemelisiniz. İçeriyi inşa etmenin dışarıyı da şekillendireceğini unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Önemli olan neyin doğru olduğu değil, neyin doğru olarak algılandığıdır.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Güneş’in 23 Eylül’de Terazi burcunda seyredecek olmasıyla kendinize ve işinize göstereceğiniz özen artış gösterebilir. Hareketli ve uzun listelerle günlerinizi geçirebilirsiniz. Ilımlı tavırlarınız ve iş bitiriciliğiniz dikkatlerden kaçmayabilir. Bunun çalışma koşullarınızın ve haklarınızın iyileştirilmesi gibi sonuçları olabilir. Ancak aynı zamanda gereğinden fazla iş yükü almadığınıza, başkalarına ait sorumlulukları yüklenmediğinize emin olmalısınız. Zira anlaşmazlık yaşamamak ve dengeleri koruyabilmek adına kendinize bu tarz misyonlar edinmeye açık olabilirsiniz. Tam da burada, dengenin gerçekte ne olduğunu fark etmelisiniz. Günlük hayatınızdaki basit gibi görünen olayların, sağlığınızı ve psikolojinizi nasıl etkilediğini görmek size önemli kararlar aldırabilir. Üretken, yazılı ve sanatsal işlerde başarılı, kazançlı bir dönem geçirebilirsiniz. Bundan en yüksek faydayı sağlayabilmek adına potansiyelinizden ve yeteneklerinizden vazgeçmeden hareket etmelisiniz. Sağlığınız ve fiziksel görüntünüz konusunda değişikliklere gidebilir, daha iyi bir beslenme planı yapabilir, estetik ve kişisel bakım işlerine ağırlık verebilirsiniz. Hem fiziksel olarak hem de tutumlarınızla dikkat çekecek olmak özellikle iş ortamınızda ya da günlük rutinlerinizi devam ettirdiğiniz alanlarda duygusal etkileşimleri beraberinde getirebilir.

 

Motivasyon Sözü: “Kalbinizde huzur varsa, sizi hiçbir şey rahatsız edemez.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Başak burcunda 15 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay özel yaşantınız ve ilgi alanlarınız noktasında şansınızı yükseltebilir. Beklentilerinizin, kontrolünüzün dışında gelişen durumlara aşırı tepki göstermediğinizde ve bununla ilgilenmeye başladığınızda kazanan siz olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, medeni durumunuzla ilgili değişiklik yapma fikirleri, bir çalışmayı ve fikri hayata geçirmek, kazanç ya da çevre elde edebileceğiniz ortamlar oluşturmak önemli gündem maddelerinizden olabilir. Gelir gider dengenizi koruduğunuzda, hem çalışmalara hem de keyfi harcamalara ayırdığınız bütçede kontrollü ilerlediğinizde bir riskle karşılaşmayacaksınız. Gecikmeli bir tatil planını yeniden devreye sokabilir, çevrenizden davetler alabilir, ailenizle ya da uzun süre bir arada vakit geçirdiğiniz kişilerle görüşmeler planlayabilirsiniz. İnsanlarla bu kadar iç içe iken yeni tanışmalar ve heyecanlar da kapınızı çalacaktır. Duygusal konularda karar vermek için zamana ihtiyacınız olabilir. Ancak bu zamanı ne ile ve nasıl geçirdiğiniz de önemli olacaktır. Nelerin üzerinde durduğunuz, neleri dert edindiğiniz ve beklediğiniz konusunda net ve açık ifadeler kullanmalısınız. Önünüzün her konuda açık olması yeterli değildir, bu açıklığı nasıl değerlendirdiğiniz her şeyin belirleyicidir. 

 

Motivasyon Sözü: “Ne istediğini bildiğinde ve bunu yeterince çok istediğinde, onu elde etmenin bir yolunu bulacaksın.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, burcunuzdaki Jüpiter’in 4 Eylül itibariyle geri hareketine başlaması kendinizle verdiğiniz mücadelede size destek çıkabilir. Yaşadıklarınızın bir karşılığı olarak daha mutlu ve zinde hissetmek isteyebilirsiniz. Hangi sürecin size kattığınız ya da katacağını daha iyi anlayabilirsiniz. Uzun vadeli olmasını istediğiniz konuların ve tarzların altyapısının eksiklerini görebilirsiniz. Yeni bakış açıları kazanmak isteyebilir, hazırlıklarınızı bu yönde yapabilirsiniz. Fiziksel değişimlerinizin sonuçlarını düşünebilirsiniz. Kilo kontrolü, spor ve hareketli bir yaşamın gerekliliğini görebilir ve bu konuda profesyonel destek alabilirsiniz. Neyi hedeflediğinizi ve bu konuda neyi değerlendirip değerlendirmenizi tahlil etmeniz gereken bir süreçtesiniz. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün Başak burcundaki kavuşumu iletişim becerileriniz ve bunların duygusal hayatınıza olan etkilerini gösterebilir. Aklınıza daha önce gelmeyen konularla ilgilenmek, yarım bıraktığınız ya da bir sebepten devamını getiremediğiniz işlere zaman ayırmak, yatırım ya da toprakla ilgili alanları araştırmak adına iyi bir süreç olabilir. Bir karara varmadan önce neleri düşünmeniz, neleri elemeniz gerektiğini görebilirsiniz. Bu da elinizi güçlendirecektir. Gönül meselelerinde bazı geçmiş konuların açılması söz konusu olabilir, eleştirilerinizin dozunu iyi ayarlamalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Gerçek kendin olmaktan korkma, zira istediğin her şey, seni istiyor.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, burcunuzdaki Uranüs'ün 29 Ağustos’ta geri hareketine geçişi size sınırlarınızı ve potansiyelinizi hatırlatabilir. Değişmeyi ve dönüşmeyi deneyimlediğiniz zamanların zor geçmesi sizi yormuş olabilir. Buna alışmayı, bunu öğrenmeyi sürdürdüğünüzde kazanabilirsiniz. Retro sürecinde de bu sürdürülebilirliği daha iyi hale getirecek fırsatlar edinebilirsiniz. Yaptıklarınızın üzerine çıkmak, buna engel olan durumları ortadan kaldırmak ve hissettiğiniz sıkışıklığı geride bırakmak için iyi bir dönemde olduğunuzu unutmayın. Kendinizi baskılamamalısınız. Bunun olumsuz geri dönüşleri fiziksel, parasal ve mental şekilde olabilir. Hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmamak, karşılaşınca motivasyonunuzu kaybetmemek için bireysel düzlemde yaşadığınız her şeyin sizin için gerekli olduğunu aklınıza yazın. Kilo ve dış görünüşle ilgili sorun yaşadığınız noktaları düzeltmek için doktor kontrollerine başvurmak işinizi kolaylaştırabilir. 

31 Ağustos’ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber sosyal çevrelerde seçici olmayı, değer verip değer bulacağınız insanlarla bir araya gelmeyi tercih edebilirsiniz. Tabiri caizse, dost kazığı yediğiniz günlerin ardından artık afiyette olmanız için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bugüne dek edindiğiniz tecrübeler size başka bir duruş kazandırabilir. Bu süreç bir araya gelemediğiniz insanlarla buluşmak, saklı düşüncelerinizi ve projelerinizi gündeme getirmek adına iyi bir dönem olabilir. Hayalleriniz en büyük desteğiniz ve gerçeğiniz olabilir. Ekonomik ve duygusal açıdan kısmetiniz açık olacağı için siz de gözlerinizi, kalbinizi ve emeklerinizi açık tutmalısınız.

 

Motivasyon Sözü: “En önemli varlığınız, kendi hayatınızın bilinçli kontrolüdür.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna geçişi ile beraber yorucu zamanlarınızın ardından kendinize zaman ayırmak için fırsatlar bulabilirsiniz. Eğlence anlayışınız çevrenizle uyum sağlamadığında ya da siz uyum sağlamakta zorlandığınızda bunu bir gerilim haline dönüştürmemelisiniz. Farklılıklar ve fazlalıklar dikkatinizi her zamankinden daha çok çekebilir. Tüm bunları birleştireceğiniz, ellerinizi ve zihninizi kullanacağınız işlerle, hobilerle ilgilenebilirsiniz. Sadeleşmek, olumsuz duygular ve konulardan uzaklaşmak bu dönem sıkça başvuracağınız konular olabilir. Doğayla vakit geçirmek, seçici bir plan dahilinde olmak isteyebilirsiniz. Bu konu çevrenizle olan mesafenizi değiştirebilir. Ancak bunu uzaklaşma, soğukluk oluşturma gibi durumlara dönüştürmemelisiniz. Özellikle duygusal konulardaki netlik isteğinizi doğru bir şekilde ifade ettiğinizde kendinizi ve ilişkilerinizi koruyabilirsiniz. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması tüm bunlara dikkat ettiğinizde ve uyum sağladığınızda işinizi kolaylaştırabilir. Yatırım planları, işe ve kazanca dönüştürülen konularda beklenmedik durumların doğması halinde risk almamaya çalışmalısınız. Eksiklerinizi tamamlamak, sorunlu notları çözmeye çalışmak daha etkili olabilir. Mola vermeyi, keyif ve sorumluluk dengesini doğru ayarlamayı çözmekte zorlanıyorsanız Merkür Retrosu boyunca bunu deneyimleyip çözecek imkanları bulabilirsiniz. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber günlük yaşantınıza ve iş koşullarınıza özen göstermeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Neyi nasıl bir sistemin üzerine kurmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak bu dönemin düşünmek değil eyleme geçmek dönemi olduğunu bilmelisiniz. Sağlığınız, çalışma hayatınız, eviniz ve düzeninizle ilgili toparlanması gereken noktalara odaklanmalısınız. Sürüncemede kalan, kendi haline bıraktığınız ya da ihmal ettiğiniz durumları gündeme taşıyarak yeni bir düzene geçiş yapmalısınız. Hayatınızdaki insanların, özellikle sıkça fikir alışverişi yaptığınız kişilerin bu noktada desteğini alabilirsiniz. Nezaketiniz, tatlı diliniz ve diplomatik tavrınız pek çok sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Özellikle çalışma konularıyla ilgili gerilimleri azaltmak, iş görüşmelerinde bu tutumu göstermek sizinle ilgili intibayı daha iyi hale getirecektir. Fiziksel olarak dengenizi kurmakta zorlandığınız durumda kendinizi zorlamamalısınız, bu sayede görünmez kazaların önüne geçebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatta bir yasa vardır: Bir kapı kapandığında, bir diğeri bizlere açılır.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 16 Ağustos'taki Aslan yeni ayı ile beraber durağan ve kararsız zamanların sonuna geliyorsunuz. Yaşam alanlarınızı ve şeklinizi tümüyle yenileyecek adımlar atabilirsiniz. Gelirinizin iyileşmesi, aile tarafından destekler almak, evinizi yenilemek ya da bulunduğunuz çevreyi değiştirmek gibi önemli ve sevindirici gelişmeler söz konusu olabilir. Tüm bunlar enerjinizi değiştireceği için aile içindeki iletişiminiz de iyileşecek, daha keyifli ortamlar kurmanıza yardım edecektir. Önünüzdeki engellerin ortadan kalkmaya başlaması, şansınızın dönmesi sizi yüreklendirecektir. Bu da hayatınız için yapacaklarınızı daha iyi, daha güzel ve kaliteli şekilde yapmanızı sağlayabilir. Kariyer noktasında kendi işinizi kurmak ya da yetenekli olduğunu bir alan üzerinden ilerlemeye karar vermek isteyebilirsiniz. Hayatınızın düzenini tümüyle elden geçiriyor olmak sizi heyecanlandıracaktır. Bu heyecanın dozunu doğru ayarladığınızda hem destekler almak hem de yanlış anlaşılmaların önüne geçmek mümkün olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Bir hissiyatın değişimi, kaderin bir değişimidir.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, burcunuzdaki Jüpiter’in 4 Eylül itibariyle geri hareketine başlaması kendinizle verdiğiniz mücadelede size destek çıkabilir. Yaşadıklarınızın bir karşılığı olarak daha mutlu ve zinde hissetmek isteyebilirsiniz. Hangi sürecin size kattığınız ya da katacağını daha iyi anlayabilirsiniz. Uzun vadeli olmasını istediğiniz konuların ve tarzların altyapısının eksiklerini görebilirsiniz. Yeni bakış açıları kazanmak isteyebilir, hazırlıklarınızı bu yönde yapabilirsiniz. Fiziksel değişimlerinizin sonuçlarını düşünebilirsiniz. Kilo kontrolü, spor ve hareketli bir yaşamın gerekliliğini görebilir ve bu konuda profesyonel destek alabilirsiniz. Neyi hedeflediğinizi ve bu konuda neyi değerlendirip değerlendirmenizi tahlil etmeniz gereken bir süreçtesiniz. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün Başak burcundaki kavuşumu iletişim becerileriniz ve bunların duygusal hayatınıza olan etkilerini gösterebilir. Aklınıza daha önce gelmeyen konularla ilgilenmek, yarım bıraktığınız ya da bir sebepten devamını getiremediğiniz işlere zaman ayırmak, yatırım ya da toprakla ilgili alanları araştırmak adına iyi bir süreç olabilir. Bir karara varmadan önce neleri düşünmeniz, neleri elemeniz gerektiğini görebilirsiniz. Bu da elinizi güçlendirecektir. Gönül meselelerinde bazı geçmiş konuların açılması söz konusu olabilir, eleştirilerinizin dozunu iyi ayarlamalısınız. 

Başak burcunda 15 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay özel yaşantınız ve ilgi alanlarınız noktasında şansınızı yükseltebilir. Beklentilerinizin, kontrolünüzün dışında gelişen durumlara aşırı tepki göstermediğinizde ve bununla ilgilenmeye başladığınızda kazanan siz olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, medeni durumunuzla ilgili değişiklik yapma fikirleri, bir çalışmayı ve fikri hayata geçirmek, kazanç ya da çevre elde edebileceğiniz ortamlar oluşturmak önemli gündem maddelerinizden olabilir. Gelir gider dengenizi koruduğunuzda, hem çalışmalara hem de keyfi harcamalara ayırdığınız bütçede kontrollü ilerlediğinizde bir riskle karşılaşmayacaksınız. Gecikmeli bir tatil planını yeniden devreye sokabilir, çevrenizden davetler alabilir, ailenizle ya da uzun süre bir arada vakit geçirdiğiniz kişilerle görüşmeler planlayabilirsiniz. İnsanlarla bu kadar iç içe iken yeni tanışmalar ve heyecanlar da kapınızı çalacaktır. Duygusal konularda karar vermek için zamana ihtiyacınız olabilir. Ancak bu zamanı ne ile ve nasıl geçirdiğiniz de önemli olacaktır. Nelerin üzerinde durduğunuz, neleri dert edindiğiniz ve beklediğiniz konusunda net ve açık ifadeler kullanmalısınız. Önünüzün her konuda açık olması yeterli değildir, bu açıklığı nasıl değerlendirdiğiniz her şeyin belirleyicidir. 

Güneş’in 23 Eylül’de Terazi burcunda seyredecek olmasıyla kendinize ve işinize göstereceğiniz özen artış gösterebilir. Hareketli ve uzun listelerle günlerinizi geçirebilirsiniz. Ilımlı tavırlarınız ve iş bitiriciliğiniz dikkatlerden kaçmayabilir. Bunun çalışma koşullarınızın ve haklarınızın iyileştirilmesi gibi sonuçları olabilir. Ancak aynı zamanda gereğinden fazla iş yükü almadığınıza, başkalarına ait sorumlulukları yüklenmediğinize emin olmalısınız. Zira anlaşmazlık yaşamamak ve dengeleri koruyabilmek adına kendinize bu tarz misyonlar edinmeye açık olabilirsiniz. Tam da burada, dengenin gerçekte ne olduğunu fark etmelisiniz. Günlük hayatınızdaki basit gibi görünen olayların, sağlığınızı ve psikolojinizi nasıl etkilediğini görmek size önemli kararlar aldırabilir. Üretken, yazılı ve sanatsal işlerde başarılı, kazançlı bir dönem geçirebilirsiniz. Bundan en yüksek faydayı sağlayabilmek adına potansiyelinizden ve yeteneklerinizden vazgeçmeden hareket etmelisiniz. Sağlığınız ve fiziksel görüntünüz konusunda değişikliklere gidebilir, daha iyi bir beslenme planı yapabilir, estetik ve kişisel bakım işlerine ağırlık verebilirsiniz. Hem fiziksel olarak hem de tutumlarınızla dikkat çekecek olmak özellikle iş ortamınızda ya da günlük rutinlerinizi devam ettirdiğiniz alanlarda duygusal etkileşimleri beraberinde getirebilir.

29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte çevrenizde olup bitenlere inat kendiniz için bir şeyler yapma gayretinde ve isteğinde olabilirsiniz. Bunu yoğun bir şekilde hissetmek kadar hissetmenin ötesine de geçebileceğinizi, geçmek zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Huzurunuzun bozulduğu, ilişkilerin ve olayların arka yüzünün ortaya çıktığı durumlar karşısında sizden beklenilmeyeni yapmanız gerekebilir. Bireysel alanlarınıza siz sahip çıkmaz ve emek vermezseniz, bunu kimsenin yapmayacağını kabul ettiğinizde hem günlük hayatınızda hem de özel hayatınızda bazı sonuçları almanız kolaylaşacaktır. Sorun yaşadığınız kişiler, yaşadığınız haksızlıklar, sizde öfke uyandıran duyguların çabalarınıza gölge düşürmemesi için artık yolları ve yönleri ayırıyorsunuz. Kendinizi farklı kulvarlara taşımak, bunun alt yapısını oluşturmak için gereken tüm koşulları öğrenebilir ve bunlar için çalışabilirsiniz. Kendinize çalışmak ve zihninize göre hareket etmek için müsaade etmelisiniz. Bulunduğunuz yerden kısa süreli de olsa uzaklaşmak, yalnız vakit geçirmek bu noktada yardımcı olabilir. Hayatta her şeyi tek başınıza deneyimlemekten ziyade deneyimlerinden faydalanacağınız insanlarla bir araya gelmek size zaman ve fırsat kazandırır. Denenmemişi deneyebilir, mevcut durumu iyileştirecek yeni ve farklı çözümler üzerine düşünebilirsiniz. Kemik sağlığınız, yüzünüzle ilgili estetik ya da bakım işlemlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Takviyeleri alırken ihtiyaçlarınızı öncelikli hale getirmeli, uzman kontrolünde ilerlemelisiniz. İçeriyi inşa etmenin dışarıyı da şekillendireceğini unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Zihin açık olana kadar, kalp kapalı kalır. Açık zihin, açık kalbin anahtarıdır.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 1 Ağustos'ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte kariyeriniz için önemli gündemler doğabilir. Sizi bekleyen bir karar söz konusu olacağından bu kararların neye hizmet edeceğini de doğru tespit etmelisiniz. Daha iyi ve kalıcı başarılar elde etmek, kazancınızı katlamak ve sorumluluklarınızı yerine getirmek adına yaptığınız fedakarlıkların karşılığını görmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte ne yapmanız gerektiğinden çok ne yapmamanız gerektiğine odaklanmalısınız. Üstleriniz ya da çalışma arkadaşlarınızla iletişiminiz, iş görüşmelerindeki tutumlarınız burada belirleyici olabilir. Kendinize ve hayallerinize karşı dürüst olduğunuzda gözünüzün önünde gerçekleşen hiçbir şeyden korkmayacak ve bunları fırsata çevirebileceksiniz. Bu dolunay size ikilemlerinizi değil, özgüveninizi ve becerilerinizi hatırlatacaktır. Terfi, yer ve sorumluluk değişimi, gelir-gider dengesi gibi konulara yoğunlaşmadan önce size bunları getirecek olan iş kollarına ağırlık vermelisiniz. 

2 Ağustos’ta Merkür ve Satürn'ün karşıtlığı duygusal konularda hissettikleriniz ve yapmanız gerekenler arasındaki farkı ortaya çıkarabilir. Düşüncelerinizi, gözlemlerinizi paylaşmak isteyebilirsiniz. Bunu yolda kalmak olarak adlandırmak yerine önemli bir virajı kontrollü bir şekilde almaya çalışmak olarak değerlendirmelisiniz. Parasal konularda şansınızın yaver gitmediğini düşünüyorsanız harcamalarınızı, yatırım ve birikimlerinizi aceleye getirmemenizde fayda var. Emin olmadığınız, yeterli ilgiyi ve vakti veremeyeceğini hissettiğiniz gündemler karşısında kendinizi bir zorunluluk içinde hissetmeyin. 

Güneş'in ve retrolayan yönetici gezegeniniz Venüs’ün 13 Ağustos’ta Aslan burcunda bir araya gelmesi evinizle ilgili bazı konuları gündeme getirebilir. Yanlış ve acele kararların getirdiği harcamalar, yeniden planlaması gereken düzenler, ani borçlanmalar gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Aile içinde hakimiyeti ele aldığınız durumlarda bazı geri dönüşler yapmanız ya da bir şeylerin hesabını vermeniz gerekebilir. Sadece kendi isteklerinizle değil, ailenizin fikirleriyle de yol almanız gerektiğini tecrübe edebilirsiniz. Parasal konular, ödemeler ve aile içindeki maddi dengeler söz konusu olduğunda önceliği gerekliliklere vermeyi ihmal etmemelisiniz. Taşınma ve satın almalar ilgili durumlarda kararlarınızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir kez daha düşünmenizde fayda var.

16 Ağustos'taki Aslan yeni ayı ile beraber durağan ve kararsız zamanların sonuna geliyorsunuz. Yaşam alanlarınızı ve yaşam şeklinizi tümüyle yenileyecek adımlar atabilirsiniz. Gelirinizin iyileşmesi, aile tarafından destekler almak, evinizi yenilemek ya da bulunduğunuz çevreyi değiştirmek gibi önemli ve sevindirici gelişmeler söz konusu olabilir. Tüm bunlar enerjinizi değiştireceği için aile içindeki iletişiminiz de iyileşecek, daha keyifli ortamlar kurmanıza yardım edecektir. Önünüzdeki engellerin ortadan kalkmaya başlaması, şansınızın dönmesi sizi yüreklendirecektir. Bu da hayatınız için yapacaklarınızı daha iyi, daha güzel ve kaliteli şekilde yapmanızı sağlayabilir. Kariyer noktasında kendi işinizi kurmak ya da yetenekli olduğunu bir alan üzerinden ilerlemeye karar vermek isteyebilirsiniz. Hayatınızın düzenini tümüyle elden geçiriyor olmak sizi heyecanlandıracaktır. Bu heyecanın dozunu doğru ayarladığınızda hem destekler almak hem de yanlış anlaşılmaların önüne geçmek mümkün olabilir. 

23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna geçişi ile beraber yorucu zamanlarınızın ardından kendinize zaman ayırmak için fırsatlar bulabilirsiniz. Eğlence anlayışınız çevrenizle uyum sağlamadığında ya da siz uyum sağlamakta zorlandığınızda bunu bir gerilim haline dönüştürmemelisiniz. Farklılıklar ve fazlalıklar dikkatinizi her zamankinden daha çok çekebilir. Tüm bunları birleştireceğiniz, ellerinizi ve zihninizi kullanacağınız işlerle, hobilerle ilgilenebilirsiniz. Sadeleşmek, olumsuz duygular ve konulardan uzaklaşmak bu dönem sıkça başvuracağınız konular olabilir. Doğayla vakit geçirmek, seçici bir plan dahilinde olmak isteyebilirsiniz. Bu konu çevrenizle olan mesafenizi değiştirebilir. Ancak bunu uzaklaşma, soğukluk oluşturma gibi durumlara dönüştürmemelisiniz. Özellikle duygusal konulardaki netlik isteğinizi doğru bir şekilde ifade ettiğinizde kendinizi ve ilişkilerinizi koruyabilirsiniz. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması tüm bunlara dikkat ettiğinizde ve uyum sağladığınızda işinizi kolaylaştırabilir. Yatırım planları, işe ve kazanca dönüştürülen konularda beklenmedik durumların doğması halinde risk almamaya çalışmalısınız. Eksiklerinizi tamamlamak, sorunlu notları çözmeye çalışmak daha etkili olabilir. Mola vermeyi, keyif ve sorumluluk dengesini doğru ayarlamayı çözmekte zorlanıyorsanız Merkür Retrosu boyunca bunu deneyimleyip çözecek imkanları bulabilirsiniz. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber günlük yaşantınıza ve iş koşullarınıza özen göstermeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Neyi nasıl bir sistemin üzerine kurmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak bu dönemin düşünmek değil eyleme geçmek dönemi olduğunu bilmelisiniz. Sağlığınız, çalışma hayatınız, eviniz ve düzeninizle ilgili toparlanması gereken noktalara odaklanmalısınız. Sürüncemede kalan, kendi haline bıraktığınız ya da ihmal ettiğiniz durumları gündeme taşıyarak yeni bir düzene geçiş yapmalısınız. Hayatınızdaki insanların, özellikle sıkça fikir alışverişi yaptığınız kişilerin bu noktada desteğini alabilirsiniz. Nezaketiniz, tatlı diliniz ve diplomatik tavrınız pek çok sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Özellikle çalışma konularıyla ilgili gerilimleri azaltmak, iş görüşmelerinde bu tutumu göstermek sizinle ilgili intibayı daha iyi hale getirecektir. Fiziksel olarak dengenizi kurmakta zorlandığınız durumda kendinizi zorlamamalısınız, bu sayede görünmez kazaların önüne geçebilirsiniz. 

Burcunuzdaki Uranüs'ün 29 Ağustos’ta geri hareketine geçişi size sınırlarınızı ve potansiyelinizi hatırlatabilir. Değişmeyi ve dönüşmeyi deneyimlediğiniz zamanların zor geçmesi sizi yormuş olabilir. Buna alışmayı, bunu öğrenmeyi sürdürdüğünüzde kazanabilirsiniz. Retro sürecinde de bu sürdürülebilirliği daha iyi hale getirecek fırsatlar edinebilirsiniz. Yaptıklarınızın üzerine çıkmak, buna engel olan durumları ortadan kaldırmak ve hissettiğiniz sıkışıklığı geride bırakmak için iyi bir dönemde olduğunuzu unutmayın. Kendinizi baskılamamalısınız. Bunun olumsuz geri dönüşleri size fiziksel, parasal ve mental şekilde olabilir. Hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmamak, karşılaşınca motivasyonunuzu kaybetmemek için bireysel düzlemde yaşadığınız her şeyin sizin için gerekli olduğunu aklınıza yazın. Kilo ve dış görünüşle ilgili sorun yaşadığınız noktaları düzeltmek için doktor kontrollerine başvurmak işinizi kolaylaştırabilir. 

31 Ağustos’ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber sosyal çevrelerde seçici olmayı, değer verip değer bulacağınız insanlarla bir araya gelmeyi tercih edebilirsiniz. Tabiri caizse, dost kazığı yediğiniz günlerin ardından artık afiyette olmanız için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bugüne dek edindiğiniz tecrübeler size başka bir duruş kazandırabilir. Bu süreç bir araya gelemediğiniz insanlarla buluşmak, saklı düşüncelerinizi ve projelerinizi gündeme getirmek adına iyi bir dönem olabilir. Hayalleriniz en büyük desteğiniz ve gerçeğiniz olabilir. Ekonomik ve duygusal açıdan kısmetiniz açık olacağı için siz de gözlerinizi, kalbinizi ve emeklerinizi açık tutmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Mutlu olmak için güçlerinizin ölçüsünü almış, tutkunuzun meyvelerini tatmış ve dünyadaki yerinizi öğrenmiş olmalısınız.”

Sevgili Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar, Neptün'ün Balık burcundaki geri hareketine başlaması kendinize görev edindiğiniz konuların gerçekliklerini ve hayatınıza etkisini gösterebilir. Kendinize seçtiğiniz yolu değerlendirebilirsiniz. Bugüne kadar neler yaptığınız ve yapmadığınız hakkında kendinize karşı objektif olmalısınız. Bu size seçimlerinizi belli bir oranda değiştirme ya da düzenleme dürtüsü getirebilir. Bunun bir gereklilik olduğunu kabul etmekte zorlanabilirsiniz ama bu zorluğu aşmak için çaba göstermekten daha iyi bir seçeneğiniz olmayabilir. Bazı arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi revize edebilirsiniz. Doğru mesafeyi bulduğunuzu bir zarara uğramadığınızda, uğradığınız durumda da bundan en az şekilde etkilendiğinizde öğrenebilirsiniz. Daha gerçekçi düşüneceğiniz bir dönemdesiniz. 

Güneş ve Merkür'ün Yengeç burcundaki kavuşumu, hayatınızda bir şeyleri dönüştürebilmek için size fırsat tanıyabilir. İlişkilerinizi duyurmak, niyetlerinizi ve fikirlerinizi paylaşmak, bunların geri dönüşleriyle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Kendinize ve yapabileceklerinize güvenmeye çalışın. Bu sayede duygusal manipülasyonların ya da iyi niyetli olmayan kişilerin gölgesinden çıkmanız daha da kolaylaşacaktır. 

3 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay size kendinizi ve isteklerinizi hatırlatabilir. Aldığınız eğitimleri, edindiğiniz tecrübeleri uygulamaya koymak isteyebilir; bu alandaki çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Her zaman uzun vadeli ve kazançlı olanı istediğiniz için burada bir karar vermek ve bunun üzerinden ilerlemek sizin için daha kolay olabilir. Buna gölge düşüren durumlara ve insanlara karşı tavırlarınızın netleşmesini isterken gergin ve mesafeli bir duruş da sergileyebilirsiniz. Birtakım dedikodu ve yanılgılardan bu sayede kurtulabilirsiniz ancak doğru kişilerle doğru ilişkiler kurmak konusunda da kayıp yaşamamak için dengeyi yakalamalısınız. 

Mars'ın Başak burcunda hareketine başlamasıyla beraber duygusal konuları mantığınızla ele alabilir, kendiniz için en iyi olanı seçmeye çalışabilirsiniz. Seçici ve özenli bir dönemdesiniz, bunun etkilerini yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz. Kendinizi duygusal ve parasal olarak garantiye almak isteyebilirsiniz. Kendinizi ya da karşınızdaki kişiyi zorlamamak adına neyin üzerinde duracağınızı ve durmayacağınızı iyi belirlemelisiniz. Eleştirel bir dil kullanmak, bunu davranışlarınıza da yansıtmak yapıcı olmadığınız sürece başınızı ağrıtabilir. Bunun getireceği gerginlikler ve tartışmalardan uzaklaşmak adına adımlarınızı ağır ağır atmayı düşünebilirsiniz. Hayata geç kalmamak için düşünmek ve harekete geçmek arasındaki sınırı gözden geçirmelisiniz. Maddi açıdan da şanslı olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yatırımlarınızı başlatabilir, mevcut işinizi büyütebilir, bir fikrinizi üzerinde çalışabilir hale getirebilirsiniz. 

17 Temmuz'da Kuzey Ay Düğümünün burcunuzdan ayrılıp Koç burcuna geçişi ile sahip olduklarınızı ne şekilde kullanıp kimlerle paylaşacağınıza karar vermeye başlıyorsunuz. Mahremiyetin öncelikli olması, kendinizi belli bir kalıbın içinde tutmanın önemli hale gelmesi gibi gündemleriniz olabilir. Bu sayede ileride kendinizi görmek istediğiniz yer için gereken her şeyi hazırlayabilir, gerekmeyen her şeyden de kurtulabilirsiniz. Güney Düğümün Terazi burcuna geçişi gündelik yaşantınıza gölge düşüren, bağımlılık gibi hissettiren alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için size bazı gelişmeler getirebilir. Sizin için belli bir rutini farklı bir noktaya taşımak zor olsa da bu zoru başarmak için gereken cesarete sahip olduğunu görebilirsiniz. Hem bedeninizi hem ruhunuzu hareketlendirebilir, kendinizle mutlu olmayı deneyimleyebilir ve bunu destekleyen faaliyetleri değerlendirmeye alabilirsiniz. Planlar yapın ve bu planları yeni hayatınızın ilk başarısı haline getirecek alt yapıyı hazırlayın. Yengeç burcunda gerçekleşecek yeni ay ile bundan emin olmakla ilgili tereddütlerinizi aşabilirsiniz. Çevrenizi gözden geçirebilir, manipülatif arkadaşlıkları sonlandırıp güvendiğiniz ve destek gördüğünüz kişilerle yola devam edebilirsiniz. İşbirlikleri, sosyal medya çalışmaları ve seyahatler ön plana çıkabilir. Duygusal etkileşimlere açık olduğunuz bir dönemdesiniz. 

Mars-Satürn karşıtlığının etkisi sizi yapmak istedikleriniz ve sorumluluklarınız arasında bir tercihe zorlayabilir. Hayatınızla inatlaşmamalısınız. Bildiklerinizin dışında da bir hayat olduğunu bilin ve bunun getirdiği durumları kontrol altına alın. Parasal yatırımlar, ortaklı işler konusunda kime güveneceğinizi doğru analiz etmelisiniz. Aceleden doğan sorunlarla karşılaşmamak için bu sürecin geçmesini bekleyebilir ya da ince eleyip sık dokuyarak doğru noktalara parmak basabilirsiniz. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Aslan burcunda geri hareketine başlaması aileniz ve evinizle ilgili bazı gelişmeleri yeniden gündeme getirebilir. Parasal paylaşımlar, taşınma ve ev düzeniyle ilgili işlemlerinizde aceleden kaçınmalısınız. Bugüne kadar aldığınız, yaptığınız her şeyin hayatınıza nasıl etki ettiğini daha net göreceğiniz için harcamalarınızı ve tavırlarınızı da buna göre düzenleyebilirsiniz. Aile içinde çözdüğünüzü düşündüğünüz sorunların yeniden ortaya çıkması, daha öncesinde mücadele ettiğiniz bir durumun neticelenmesi sizi bazı dengeleri yeniden kurmaya itebilir. 23 Temmuz'da Güneş'in de Aslan burcuna geçmesi burada yaşadıklarınızı fark etmek ve yönetmek konusunda size yardımcı olacaktır. Bu süreçte kadın figürlerin etkisini ve desteğini daha çok hissedebilirsiniz. 

Koç burcundaki Chiron'un geri hareketine başlaması arka plana attığınız ya da geri bıraktığınız konuların vardığı noktayı size gösterebilir. Yalnız kalmak, destek görememek ya da etki bırakamamak gibi endişeler özgüveninizi zedeleyebilir. Bunların bir sanrıdan ibaret kalabilmesi için bir adım atmak istediğinizde daha iyi hazırlanmaya ve belki fikir almaya ihtiyacınız olabilir. Olaylara bakış açınızı ve gidiş yolunuzu değiştirdiğinizde düşündüğünüz gibi ruhsal yaralanmalarla karşılaşma ihtimaliniz düşecektir. 

Merkür ve Venüs'ün Aslan burcunda bir araya gelmesi evle ilgili konularda önemli kararlar almanızı sağlayabilir. Hem fiziksel düzenleme hem de aile içi ilişkilerde bazı şeyleri netleştirmek isteyebilirsiniz. Gayrimenkul alım satım işleri, taşınma, işe bağlı yer değişiklikleri yapma gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Burada önemli nokta, tüm bunları kendi isteğinize göre yapıp yapmadığınız ve bunun dozuna dikkat edip etmediğiniz olacaktır. Ailenizdeki kadın figürler, eşinizle ilişkileriniz ve aranızdaki geçen paylaşımlar dikkat çekebilir. 

Merkür'ün Başak burcuna geçişi ile beraber hem keyfinize hem de duygusal hayatınıza odaklanacağınız bir dönem olabilir. Düşüncelerinizi dile getirmek, konuşmak ve paylaşımlar yapmak için bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Elde ettiğiniz, size sunulan şansı kullanmak için adım atmanız gerektiğini fark ediyorsunuz. Hobilerinizin sadece bir hobi olarak kalmaması için girişimlerde bulunabilir, paraya dönüştüreceğiniz işler ve yatırımlara odaklanabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Tüm sermayenin en değerlisi insana yapılan yatırımdır.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 4 Haziran'daki Yay dolunayı ile sizi hayattan keyif almaktan alıkoyan her şeyle yüzleşebilirsiniz. Bu bir maddi sorun şeklinde olabileceği gibi psikolojik konularla da söz konusu olabilir. Endişelenmek ya da geri adım atmak yerine tam olarak ne hissettiğinizden emin olmaya çalışmalısınız. Böylece bazı konuları ve insanları geride bırakmakla ilgili tereddütleriniz de son bulacaktır. Korkularınızdan arınmaya başladığınızda hayatın sadece acı gerçeklerini değil, bunların sizi nasıl beslediğini ve bu yüzden kaçırdığınız güzellikleri de görebileceksiniz. 

Merkür ve Uranüs'ün burcunuzdaki kavuşumuyla hayatınızla ilgili radikal sayılabilecek kararlar alabilir ya da buna mecbur kalacağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Daha önce denemediğiniz, tercih etmediğiniz durumlar önceliğiniz olabilir. Anlık gelişen durumlar karşısında ne hissettiğinizden eminseniz bu süreç sizin için faydalı olabilir. Hem dış görünüşünüzden hem de fikirlerinizden memnun olmanızın öncelikli kriter olduğunu unutmayın. Artık vadesi dolan her şeyle vedalaşabilirsiniz. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Aslan burcundaki seyriyle ev ve aile yaşantınızla ilgili maddi ve manevi pürüzlerden kurtulabilirsiniz. Daha mutlu ve özgüveni yüksek bir birey olarak geçen zamanın telafisini yapmak adına adım atabilirsiniz. Cömert ve dışa dönük tavrınızla hem aile ortamınızda hem de yapmak istediğiniz işlerde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.Bunu dozunda kullanmak ve karşınızdaki kişiye de alan tanımak konusunda özenli olmalısınız. Evlenmek, ev sahibi olmak, yenileme ve düzenleme çalışmaları yapmak isteyebilirsiniz. Beklentilerinizin yüksek oluşu maddi açıdan önemli harcamalar yapmanıza neden olabilir. Anlık bir istek ve heyecanla sonrasında problem yaşayacağınız kararlardan ve adımlardan uzak durmanızda fayda var. 

Merkür'ün İkizler burcuna geçişiyle beraber maddi durumunuzu geliştirmeye yönelik adımlar ve görüşmeler gündeme gelebilir. Kendinize daha esnek ve rahat bir yaşam şekli oluşturmak isteyebilirsiniz. İş görüşmeleri, araştırma ve planlamalar, özellikle el becerinizle elde edecekleriniz size önemli kapılar açabilir. Aktif ve fikirleriyle dikkat çeken biri olmanın ödüllerini alabilirsiniz. Konuştuklarınızın ve yaptıklarınızın farkında olarak ilerlediğinizde iyi bir etki bırakabilirsiniz. 

Plüton'un geri hareket ederek Oğlak burcuna gelmesi hayatınızı değiştirmek ve yenilemek adına neler yaptığınızı ya da nelerden kaçtığınızı size hatırlatabilir. Tüm bunların sonuçlarını görebilmek size nasıl ilerleyeceğiniz konusunda önemli fikirler verebilir. Gözardı ettiğiniz ya da farkında olmadığınız durumlar söz konusu ise bunlara karşı tavırlarınızı da değiştirmeniz gerekecektir. Hukuki süreçlerle ilgili geri dönüşler alabilir, haklılığınızı ortaya koymak için yeni ve yerinde kurallarla hareket edebilirsiniz.                                                                                                                                                

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketi aynı havayı soluduğunuz bazı insanların gerçek niyetlerini size gösterebilir. Sosyal ortamlarda bulunmak ve bununla ilgili kalıplarınızı değiştirmek adına yanlış seçimler yapmış olabilirsiniz. Kendinizi kandırmak, görmezden gelmek yerine bulunduğunuz çevreyi ve destekler sunduğunuz kişileri daha dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Parasal yatırımlar, sosyal sorumluluk projeleri gibi konularda çalışmalarınız varsa üzerinde biraz daha çalışmanız gereken detaylar olabilir. Geldiğiniz aşamayı gözden geçirmenizde, ortaklıklarınızı incelemenizde fayda var. 

İkizler burcunda 18 Haziran'da gerçekleşecek yeni ay ile beraber parasal konulardaki çalışmalarınızın hız kazanacağı, sonuçlanacağı ve size yeni fırsatlar sunacağı bir döneme girebilirsiniz. Ödemelerinizi tahsil edebilir ve yeni kaynakları araştırabilirsiniz. Manevi ve sosyal açıdan da sizin için önemli bir süreç olabilir. Sevdiklerinizle ya da tanımadığınız kişilerle gireceğiniz diyaloglar sayesinde onlar için iyi olabilecek seçenekleri de ortaya çıkarabilirsiniz. Bunu kendiniz için de uygulamayı başardığınızda yeni bir sayfa açmak kadar o sayfayı neyle doldurduğunuzun da önemli olduğunu fark edeceksiniz. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle düşüncelerinizi yönetmek ve bunları geliştirerek yeni imkanlara erişmek konusunda önünüz açılıyor. Hislerinizi çok yoğun yaşayabilirsiniz. Bunları kullanabilmek için desteğe ve çalışmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Yakın çevreniz, ailenizin kadın üyeleriyle yapacağınız fikir alışverişleri soru işaretlerinizi çözebilir. Kendinizi geliştirmeniz gereken alanlarda kurslara başvurular yapabilir, sosyal mecralarda araştırmalar yapabilirsiniz. El becerileriniz, yemek bilgilerinizi kullanabilir ve kendinize buradan bir imkan oluşturabilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, anılarınızı yad edebilirsiniz. Geçmişten neyi getirip neyi orada bırakmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Çıkmazda olduğunuz durumları lehinize çevirebilirsiniz.

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi yakın çevrenize dahil ettiğiniz insanları ve buradaki kriterlerinizi gösterebilir. Kime güvendiğiniz, bu güveni nasıl sağladığınız konusunda geçmiş tecrübelerinize sığınabilirsiniz. Bu durum sizi olumsuz durumlardan koruyabilir ancak yeni ilişkiler kurmanızı da engelleyebilir. Sınırlarınızı geniş tutmak, güven ve sevgi algınızı değiştirmek adına bir adım atabilirsiniz. Mevcut çevrenizin ve yakınlarınızın desteği sizi yüreklendirebilir. Yapacağınız işler, dahil olacağınız ortamlar bu konuda özgüveninizi tazeleyebilir. Duygusal etkileşim ve kararlar hayatınıza dahil olabilir. İş arayışları, aileyle ortak işler yapmak ya da kadın figürlerden destekler almak gibi gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Duyarlılığınızın yüksek olması bazen gerçekçi düşünmenizin önüne geçebilir. Bunu alt edebilmek için yaşadıklarınızın, sorumluluklarınızın ve ihtiyaçlarınızın farkında olarak ilerlemelisiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Kendine meydan oku; büyümeye giden tek yol budur.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar,  işinizi geliştirmek adına size bazı destekler veren Plüton'un geri hareketinin başlamasıyla eksiklerinizi ve fazlalarınızı fark edebilirsiniz. Bu size ciddi bir eleme getireceği için ilerlemeniz gereken alanlara daha fazla zaman ve efor ayırabilirsiniz. Cesaretinizi, fikirlerinizi ve alanınızı sorgulamak yerine bunu bugüne kadar neden yapamadığınıza odaklanırsanız işlerinizi yürütmeniz kolaylaşacaktır. Değişimden kaçmak yerine onu kucaklamayı seçiyorsunuz. Bu da size hem işinizi yapacağınız mecraları araştırma fırsatı veriyor hem de bunun için gerekli motivasyonu sağlıyor. Kendinizi en iyi şekilde göstermeniz için bu tespitleri yapmak, kendinizle  ve iş stilinizle yüzleşmekten kaçmayın. 

Güneş ve Merkür'ün burcunuzdaki kavuşumu kendinizle ilgili kararlarınızı ve bunların sonuçlarını değerlendirmenizi sağlayabilir. Ne yapmak istediğinize bakarak yapılması gereken değişikliklerin de farkına varmanız kolaylaşacaktır. Gecikmeli haberler, ödemeler ve görüşmeler gündeminize gelebilir. Bu da aklınıza oturmayan konuları netleştirmenize yardımcı olabilir. Fiziksel olarak ihtiyaçlarınız ve eksiklerinizle ilgilenmek, kilo kontrolü ve sağlığınıza özen göstermek psikolojik olarak da iyi hissettirecektir.

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile ikili ilişkilerde yaşadığınız ya da yaşamayı beklediğiniz konuları neticelendirebilirsiniz. Beklentilerinizin gerçeklerle ne kadar uyumlu olduğunu görebilir, haklılık ve adillik kavramlarına daha çok önem verebilirsiniz. Kendi hakkınızı teslim edilmesi gereken sizin de teslim etmeniz gereken haklar gündeme gelebilir. Objektif olmalı ve yaşadıklarınızı iyi değerlendirmelisiniz. Zira gözünüzü kapattığınız birçok konu daha görünür hale gelebilir. Konuşmak, hislerinizi dile getirmek sorunları çözebileceği için iyi gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Kırmanız gereken bir döngüye geldiğinizi fark etmelisiniz. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Yengeç burcuna geçmesiyle hayatınızdaki insanları ve bu kişilerle olan mesafelerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Güvendiğiniz, eskiden beri beraber olduğunuz insanlarla bir arada olmak size daha iyi hissettirebilir. Ancak bu durum sizi belli bir gündemin, yerin içinde bırakıyorsa dışa dönük olmamanın dezavantajlarını da yaşayabilirsiniz. Duygusal ruh halinizi iyi dengelemelisiniz. İş görüşmeleri, mesleki çalışmalar ve eğitimler yapmak adına verimli bir dönem olabilir. Eskiden uğraştığınız işler, evden yapabileceğiniz çalışmalarla ilgili kendinize yeni imkanlar çıkarabilirsiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün burcunuzda bir araya gelmesi yapmanız ya da yapmamanız gereken konularda kendinize olan güveninizi tazeleyebilir. Sürprizlere, yeniliklere, düşüncelerinizden daha farklı bir alana çekilmeye alışma sürecinizi hızlandırabilir. Karar verme mekanizmanızı etkileyeceği kadar bunu gerçekleştirecek alanı bulmanız da kolaylaşacaktır. Kendinizin, ihtiyaçlarınızın ve bulunduğunuz zamanın gereklilikleri gözünüze daha çok çarpabilir. Fiziksel ve psikolojik açıdan nasıl radikal sayılabilecek bazı adımlar atabilirsiniz. Tarzınızı, yemek düzeninizi, giyim şeklinizi ve insanlarla ilişki kurma biçiminizi yenileyebilirsiniz. Bunu yapmanızı gerektirecek ani gündemlere karşı öfkenizi ve tepkilerinizi kontrol altında tutmanızda fayda var. 

Merkür'ün burcunuzdaki geri hareketini sonlandırmasıyla verdiğiniz kararların neticeleriyle karşılaşabilirsiniz. Maddi ve manevi konfor alanınıza ulaşmanızın önündeki engelleri kaldırabildiğinizde işlerin yolunda gittiğini görebilirsiniz. Yarım, tamamlanmamış ya da bir sebepten masaya yatırmanız gereken bir konu kalmayacağı için ileriye dönük hareket etmeniz kolaylaşabilir. İkili ilişkiler, sağlığınız ve iş hayatınızla ilgili süreçlerinizi nihayete ulaştırmanın rahatlığı dikkatlerden kaçmayacaktır. Jüpiter'in de burcunuza geçiş yapacak olması sakin bir zihinle karşılaşacağınız yeni fırsatları size getirebilir. Hayata bakış açınızı geliştirirken genişlettiğinizi fark edebilirsiniz. Belli bir alanın ve konunun dışına çıkma eğiliminde olmak sizi isteklerinizin daha üzerine taşıyabilir, dolayısıyla karşılaştığınız hiçbir şeye kayıtsız kalmamalısınız. Sağlık kontrolleri, operasyonlar ve iyileşme getirecek gündemlerin dışında kilo almaya meyilli olabileceğiniz bir dönem olabilir. Rutinlerinizi buna göre düzenlemenizde fayda var. Kendinizi bu mantıkla hazırladığınızda, 19 Mayıs'ta burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ayı değerlendirmek daha da kolaylaşacak ve sağlam sonuçlar verecektir. Ön planda olmak, dikkat çekmek, kendinizi veya işinizi ileri seviyeye taşımak adına güzel bir zamandasınız. Ne yapmak istediğinize karar verin, bunun hazırlıklarını tamamlayın ve sorumluluklarının farkında olan bir birey olarak bu yeni kapıyı aralayın. 

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile beraber evinizde vakit geçirmek kadar bu vakti değerli hale getirmek için bir çaba göstermeniz gerekebilir. Sorumluluk ve inisiyatif almanızı gerektiren durumlarda sabrınızı, bilginizi ve anlayışınızı kullanmanız herkesin faydasına olacaktır. Taşınma ya da alım satımlarla ilgili konularda karar almadan önce maddi durumunuzun ve ihtiyaçlarınızın bilincinde olmanız sizi olası sorunlardan koruyabilir. Sizin ya da aile üyelerinizin kariyeriyle ilgili konular gündeme gelebilir, bunun neticesinde hem yaşam alanlarınızda hem de koşullarınızda değişiklik yapmanız beklenebilir. Mars Plüton karşıtlığı, ev ve iş arasındaki karar mekanizmanıza etki edebilir. Potansiyelinizin gerekliliklerine odaklanmalısınız. Bir karar vermek zorunda olduğunuzu hissettiğinizde, yol ayrımlarını doğru yönetebilmek adına baskın gelen olmayı değil çözen ve ilerleten olmayı tercih etmelisiniz. 

Güneş'in İkizler burcunda hareket etmeye başlamasıyla maddi konuları geliştireceğiniz yeni işbirlikleri ve fikirlerin önü açılabilir. Enerjinizin yükselmesi, daha dışa dönük ve mental olarak hareketli biri haline gelmeniz şansınızı katlayacaktır. Parasal kayıplarınızı telafi etmek, yeni kaynaklar edinmek ve kendinizin farkına varmak yaşadığınız pürüzleri ortadan kaldıracak gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Bunun getirdiği heyecan ve coşku ilerlemenizi hızlandırıp işlerinizi parlattığı kadar harcama trafiğinizi de yoğunlaştırabilir. Güvencenizi sarsmamak adına keyfi harcamalarınızı kontrol altına alın.

Burcunuzda ilerleyen Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü size hayatınızın dönüm noktalarından birkaçını gösterebilir. Çalışmalarınızın, ilişkilerdeki emeklerinizin meyvelerini toplayabilir, somut ve elle tutulur sonuçlar aldığınızda motivasyonunuzu daha da yükseltebilirsiniz. Değişmekten çekinmediğiniz, kendinize bir şans tanıdığınız alanlardaki tecrübelerinizi genişletebilirsiniz. İş ve sosyal çevre imkanları açısından şanslı ve popüler bir dönem olabilir. Kolesterol ve bozulmuş beslenme düzeni neticesinde yaşadığınız rahatsızlıklarınızda iyileşmeler gündeme gelebilir. Kendinizi daha iyi ve zinde hissedebilirsiniz. Bunu elde etmek için verdiğiniz çabayı bir yaşam şekline dönüştürmeyi öğreniyorsunuz. Başarmak için bir sürü nedeniniz ve imkanınız olduğunu unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Mutluluk, bilinen bir hedefe doğru bilinmeyen engellerin üstesinden gelmektir.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Merkür'ün burcunuza geçiş yapmasıyla yaşadığınız hareketli ve yorucu süreçleri kapatıp daha sakin bir zaman dilimine giriyorsunuz. Yaşadıklarınızdan elde ettiğiniz dersle bazı konular ve insanlar hakkında daha kesin düşünceleriniz olabilir. İfade etmek, anlamak ve anlatmak sizin için daha kolay olacağı için bu durum hem işinizde hem de özel yaşantınızda bazı pürüzleri ortadan kaldıracaktır. Hayatınızı, planlarınızı, beklentilerinizi konuşacağınız ortamlar kurmak isteyebilirsiniz. İçsel huzurunuzu dışarıya yansıtmak sizi motive edebilir. Bu motivasyonla bazı stil değişikliklerine gidebilir, dolap düzenlemesi ve fiziksel görüntünüzle ilgili yeniliklere zaman ayırabilirsiniz. Bedeninizin ihtiyaçlarını bilerek hareket etmek hem yaptığınız değişikliği daha iyi taşımanıza hem de sağlığınıza olumlu katkı sağlayabilir. Kendinizi geliştireceğiniz tekliflere ve fikirlere açık olmalısınız. Merkür'ün burcunuzdaki Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu bu süreci daha etkin ve devamlı hale getirebilir. Düşünmediğiniz ya da beklemediğiniz haberlerin de gündeme gelmesi sözkonusu olacağından hayatınızın yönü bir anda değişebilir. Buna ayak uydurun.

Terazi burcunda 6 Nisan'da gerçekleşecek dolunay size gündelik yaşantınızı düzene koyma konusunda ipuçları verebilir. Bu ipuçları daha görünür ve elle tutulur sebeplerle karşınıza çıkacağı için kafa karışıklığı yaşama riskiniz de azalacaktır. Sorumluluklarınızın farkına varırken bir yandan da gereksiz bir şekilde yüklendiğiniz ve sizin sınırlarınızın dışında kalan konulardan da sıyrılma şansı bulabilirsiniz. İşler rayın oturuyor ve planlarınız netleşiyor, buna hazır olduğunuzu kabul etmelisiniz. Sağlığınız ve bazı değişim operasyonlarıyla ilgili konularda nihai kararı verebilirsiniz. Kontrollerinizi aksatmadan ve ihtiyacınızı bilerek hareket ettiğinizde fiziksel olarak daha zinde ve güzel hissedebilirsiniz. Güneş ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumuyla kendi içinizde çözmekte zorlandığınız konularla bir kez daha yüzleşebilirsiniz. Ayaklarınızı yere sağlam basmak isterken riskli gördüğünüz konular gündeme gelebilir ancak bu kez risk almaya çekinmemelisiniz. Tabularınızı yıkıyorsunuz. 

yönetici gezegeniniz Venüs'ün burcunuzda ayrılıp İkizler burcuna geçmesiyle maddi kazanımlarınızı destekleyecek ve geliştirecek yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Bereketli ve çok yönlü bir döneme giriyorsunuz. Çevreye, hayata, işinize, değerlerinize sarılabilir ve bunlarla hayatı farklı bir akışa taşımanın yollarını bulabilirsiniz. Ortaklı işlerde, özellikle kadın figürlerden gelecek desteklerle şansınızı arttırabilirsiniz. Pratik zekanızı, işbitiriciliğinizi kendinizden emin duruşunuzla birleştirerek yeni çalışmalar ve girişimler başlatabilirsiniz. Dinlenme ve hazırlık döneminin ardından çalışmanın, hayatı kazanmanın dönemine giriyorsunuz. Sevdiğiniz etkinliklere ve kişilere zaman ayırmak, programlar yapmak isteyebilirsiniz. Bu anlamda yoğun bir trafiğiniz olabilir. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcudaki kavuşumu yaşadığınız sorunlara değil hayatın devam ediyor oluşuna sizi götürebilir. Bu fikirle yaşamak hem yüzleşmelerden hakkıyla çıkmanızı hem de isteklerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Sorunların, düşmanlıkların ve yanlış anlaşılmalarından ardından temiz bir sayfa açmak isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla bu yönde bir iletişime geçebilir ve kendi tutumlarınızı da buna göre güncelleyebilirsiniz. Kendinize güvenin ve hayatın akışını yakalayın. 

20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması ile sizi bunaltan konulardan sıyrılmak için sabırsız ve heyecanlı hissedebilirsiniz. Bir şeylerin sonuna geldiğinizi değil, o bir şeylere yeni başladığınızı düşünebilirsiniz. Hayatınızdaki insanlara, onlara verdiğiniz değere ve aldığınız karşılığa odaklanmalısınız. Bu size kiminle yolunuza devam edeceğiniz konusunda önemli ipuçları verecektir. İçinde bulunduğunuz huzursuzluk hali ya da yanılgılarınızdan kurtulmak için kendinizi dinlemeye ihtiyacınız olabilir. Sezgileriniz, kendinize ayırdığınız vakitler ayağa kalkmanızı kolaylaştırabilir. Hem çalışma hayatınızda hem de günlük temponuzda dikkat etmeniz gereken kişi ve durumların önlemini bu tutulma ile almaya başlayabilirsin. 

Güneş'in 20 Nisan'da burcunuzda ilerlemesiyle kendi güvencenizi yeniden sağlayacağınız, keyifli ve rahat anlar yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Gerçek nedenler, elle tutulur sonuçlar elde etmek adına yeni fikirler edinebilir, kendinizle ilgili keşiflerde bulunabilirsiniz. Kurduğunuz düzenin bozulmasına müsaade etmeyen tavrınız hayatınıza alacağınız yeni insanlar ve işler konusunda size yol gösterebilir. Maddi ve manevi açıdan kendinizi geliştirmeye açık olduğunuz kadar belli bir odak dahilinde de ilerlemek isteyebilirsiniz. Burcunuzdaki Merkür'ün geri hareketine başlamasıyla bu yöndeki bazı kararlarınızı ve adımlarınızı sorgulayabilirsiniz. Her şeyin planladığınız gibi gitmiyor olmasına öfkelenebilirsiniz. İstemediğiniz durumlar karşısında olumsuz ve yapıcı olmayan tepkiler vermek yerine bu retro süreci tutumlarınızda değişiklik yapmaya çalışarak geçirebilirsiniz. Eğitimlerinizi tamamlamak, ikili ilişkilerde bazı defterleri yeniden açmak  ve kendinize daha çok özen göstermek gündem maddeleriniz olabilir. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün burcunuzda bir araya gelmesi bazı tutumlarınızı değiştirebilir. Bu sizin isteğinizle olabileceği gibi direnç göstermenizle de olabilir. Her iki durumda da sonuç değişmeyecektir ancak sizin yapacağınız bazı değişiklikler bu sürecin faydalarını daha iyi görmenizi sağlayabilir. Güvenli alanlarınızın sınırlarını değil bizzat kendisini, tamamını yeniden belirlemeniz ufkunuzu genişletebilir. Bilmediklerinizden endişe etmek ya da bunlara önyargılı olmak yerine hayatınızda yeni olan her şeye yer açmayı deneyin. Mental ve fiziksel temizlik için iyi bir zamandasınız. 

Geri hareketteki Merkür'ün burcunuzdaki Uranüs ile kavuşumu geçmişten bazı haberler almanıza, ilişkilerinizle ilgili bazı sürprizlerle karşılaşmanıza vesile olabilir. Bu durumlar karşısında kayıtsız kalmamalısınız. Uygulamadığınız fikirlerin geri dönüşü, ertelenen konuların gündeme gelişi beklemediğiniz bir sonuç doğurabilir. Özellikle parasal krizler yaşamamak adına harcamalarınızın önceliğini belirleyerek ilerlemenizde fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Elinden gelenin en iyisini yaşasan, yapsan ve düşünsen iyi edersin; çünkü bugün, yarın için ve onu takip eden tüm diğer yarınlar için kesin hazırlıktır.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Merkür ve Satürn'ün Kova burcundaki kavuşumu iş hayatınızda ve maddi kazançlarınızı etkileyen konularda kontroller yapmanızı gerektirebilir. Zamana karşı bir yarışın içinde olduğunuzu düşünmek yerine zamana neler katacağınıza odaklanmanız daha faydalı olabilir. Çevresel ve bireysel faktörlerin de süreçte etkili olabileceğini unutmayın. Bu yola neden çıktığınızı, bu işi neden yaptığınızı, size getirilerinin ne olduğunu, neleri değiştirmek ya da feda etmek durumunda kaldığınızı gözden geçirin. Daha önce çözümünü bulduğunuz her şeyi şimdi yeniden uygulayabilirsiniz. Rahatlamalısınız. Merkür'ün Balık burcuna geçişiyle özellikle arkadaşlarınızdan destek bulacağınız bir döneme girebilirsiniz. Bu da yükünüzü hafifletmek, paylaşımlara açık olmak ve daha geniş bir gözle olaylara yaklaşmak konusu ön plana çıkarabilir. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Jüpiter ve Chiron ile Koç burcunda bir kavuşum yapması, enerjinizi değiştirebilir. İçsel olarak rahat hissetmek sizi korkutmasın, hayatta her zaman olumlu ve olumsuz gelişmeler yaşanacağını unutmayın. Bunu aklınızda tutmak, enerjinizi yenileyecek haberleri daha iyi anlamanıza ve çevrenize de yansıtmanıza yardımcı olacaktır. "Ne yapabilirim?" sorusunu umutsuz bir şekilde sormak yerine elinizdeki imkanlara ve becerilerinize, hatta kendi eksikliklerinize kulak verin. Bu size nasıl bir yol haritası çıkaracağınızı net bir şekilde gösterebilir, sizi ve motivasyonunuzu ayağa kaldırabilir. 

Satürn'ün Balık burcundaki transitine başlamasıyla özellikle iş hayatınızı etkisi altına alan zorlukların meyvelerini almaya başlayabilirsiniz. Burada edindiğiniz dersler hayata bakışınızı, hayattan beklentileriniz kadar bunun için neler yaptığınızı size sorgulatabilir. Nasıl bir yön bulmak istediğinize dair seçenekleriniz olabilir. Belirsizliklere, yanılgılara karşı tedbirli olmanız gerekebilir. Olayların ve ilişkilerin sizin düşündüğünüz gibi ilerlememesi karşısında öfkeli olmak ya da pes etmek yerine kendinize gerçek sebepler ve sonuçlar oluşturmalısınız. Yeni insanlar tanımak adına bazı yeni düşünceleriniz olabilir. 

7 Mart'ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay size aşk hayatınızla ilgili önemli gerçekleri ve kararları getirebilir. Duygusal anlamda emeklerinizin karşılığını görmek isteyebilirsiniz. Mutluluğu yaşamaya hazır olduğunuzu düşünebilir, kendinizi ve tavırlarınızı buna yöneltebilirsiniz. Yeni bir ilişki, hayatınızdaki insanlara hislerinizi belli etmek ve gerçek, ciddi adımlar üzerine konuşmak en önemli gündemleriniz olabilir. Bu iyi ruh hali size yeteneklerinizin farkına varmanız konusunda da destek verebilir. Yakaladığınız ya da önünüze gelen bir fırsat olduğunda bunu değerlendirmekten geri durmayın. Unutmayın, hayaller gerçek olmak içindir. 

Balık burcunda Güneş Merkür ve Neptün'ün yapacağı kavuşumlar geleceğinizi daha doğru bir odakla ve açık zihinle düşünmenizi sağlayabilir. Bir şeyi istemenin yeterli gelmeyeceğini, bunun için gereken ne ise ona eğilmeniz gerektiğini fark etmelisiniz. Bu farkındalık başta sizi yorsa da aslında adım atınca kolaylaştığını görebilirsiniz. Sosyal açıdan çevrenizdeki insanlara, fikirlerinizi ve hislerinizi paylaştığınız ortamlara dikkat etmelisiniz. Kimin hangi düşünceyle size yaklaştığından emin değilseniz temkinli olmanızda fayda var. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün burcunuzda hareket etmeye başlamasıyla kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha sağlıklı hissedebilirsiniz. Kendinize bakmak, bazı stil değişikliklerine gitmek isteyebilirsiniz. Özgüveniniz ve gerekçeleriniz çok sağlam olabilir, bu da çevrenizin ilgisini fazlasıyla çekecektir. Yeni insanlarla tanışmak, ilişkilerine gidişatıyla ilgili kararlar almak, maddi yeterliliğinizi üst seviyeye çıkaracak görüşmeler yapmak için ideal bir dönemdesiniz. Her ne kadar keyfinize düşkün olsanız da, tatil ve gezi gibi aktivitelere zaman ayırmak isteseniz de elinizdeki verileri kullanmak ve çalışmak da iyi gelebilir. Yapacağınız her şeyin uzun vadeli olacağını bilmelisiniz. Dış görünüşünüzle ilgilendiğiniz kadar sağlığınızı da düşünmeli, yeme bozukluğu ve zarar görmüş bir beslenme düzeniyle karşılaşmamak için kontrolü yitirmemelisiniz. 

Merkür'ün Koç burcuna geçmesi içinizden geçenleri konuşmak adına size cesaret ve fırsat verebilir. Sorunları çözmek adına istekli olabilirsiniz, motivasyonunuzu yükseltmek sizin için daha kolay hale gelebilir. Fikirlerinizi ve enerjinizi paylaşacağınız ortamlar kurabilir, dezavantajlı grupları ilgilendiren konularda çevrenizle fikir ve iş birliğine gidebilirsiniz. Ancak bu süreçte konular ve olaylar çok hızlı gelişebileceği için sözlerinizi, eylemlerinizi kontrol altında tutmalısınız. Arada kalmamak adına seçim yaparken aceleci olmamanızda, işin önünü arkasını düşünmenizde fayda var. Tanıştığınız kişilerle yapacağınız paylaşımlara dikkat etmelisiniz, gizli düşmanlıklar ve gizli haberler gündeminizde yer tutabilir. 

21 Mart'ta Güneş'in Koç burcunda hareket etmesi ve burada bir yeni ay gerçekleşmesiyle garantici yönünüzü daha hızlı çalıştırmak için fırsatlar bulabilirsiniz. Hayatın beklemediğini, zamanın aktığını, akarken de sizin tutumlarınızın ne yönde olduğunu iyi kavramalısınız. Düşünceleriniz için beklememek, ihtiyacınız olan konulara cesaretle ve umutla yaklaşmak içinde bulunduğunuz negatif durumu pozitife çevirebilir. Tedirginliğe, öfkeye, ne yapacağını bilemeyen tavırlara değil aktif olmaya, yeni anlamlar aramaya ve içinize attıklarınıza odaklanmanızda fayda var. Hem ruhsal hem bedensel sağlığınız için hayatınızın iplerini elinize almalısınız. Mücadelenizin yönünü kendinize çevirdiğinizde sizinle uğraşan kişilere de gereken cevabı vermiş olacaksınız. Yönetici gezegeniniz Venüs ve Kuzey Ay Düğümün burcunuzdaki kavuşumu kendinize verdiğiniz değerle neler yapabileceğinizi size gösterebilir. Hayatınızın temel taşlarını daha da sağlam hale getirirken bu süreçte yanınızda olan insanların, elinizdeki imkanların önemini de fark edeceksiniz. 

Plüton'un Kova burcundaki seyrine başlaması aradığınız anlamı bulmak ve bunu hayatınızda kalıcı hale getirmek için size bazı olanaklar tanıyabilir. İş hayatınızla ilgili beklenmedik ve zorunlu değişiklikler, daha önce çalışmadığınız konulara ilgi duyma ve artık uzun vadeli, kalıcı işler yapmak üzere bir stil belirlemelisiniz. Mecbur hissetmek motivasyonunuzu düşürebilir ancak bunun sizin için önemli ve gerekli olduğunu düşünürseniz yapacağınız her işin kazancını alabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak, potansiyelinizi açığa çıkaracak işlerle ilgilenmek ve sorumluluklarınızı buna göre düzenlemek gibi uğraşlarınız olabilir. 

Mars'ın Yengeç burcundaki hareketi yakın çevreniz ve hayatınızdaki kadın figürleriyle olan ilişkilerinize dikkat çekebilir. Bu kişilerle yapacağınız görüşmeler size yeni bağlantılar ve işbirlikleri getirebilir. Karar almak ve uygulamak konusunda tereddüte düştüğünüzde beklemenin size bir getirisi olmayacağını hatırlayabilirsiniz. Kabuğunuza çekilmek yerine hayatın içinde olmayı tercih etmelisiniz. Eski düşüncelerinizden ve yaralarınızdan sıyrılın. Hayatınızda yeni olana yer açın. Zira bu sayede hem ticari hem de duygusal gelişmeleri daha iyi takip edebilirsiniz. Sözleşme, anlaşmalar, işbirlikleri ve duygusal arkadaşlıklar gündeminize olabilir. Aşk ve evliliğin kapısını aralayacağınız ortamlara girebilirsiniz. 

Merkür ve Jüpiter'in Koç burcunda bir araya gelmesiyle kendinizce haklı olduğunuz konularda çıkışlar yapabilirsiniz. Düşüncelerinizi savunmak kadar ikna edici de olmak isteyebilirsiniz. Hoşlandığınız, bunu devam ettirmek ve başkalarına da yansıtmak istediğiniz konuları gündeme getirebilirsiniz.  Ancak tavırlarınızı ve üslubunuzu da doğru bir şekilde belirlediğinizde haklı olduğunuz davayı yine haklılıkla sürdürebilirsiniz. Yaşadıklarınızdan çıkardığınız sonuçların doğru olduğuna emin olmalısınız. Tek taraflı değilseniz, objektif bir açıdan baktıysanız destekler bulabilirsiniz. Bunun için de önyargılarınızdan kurtulan, insanların da size önyargılı yaklaşmayacakları bir ruh halinde olmanızda fayda var. 

Yönetici gezegeniniz Venüs ve Uranüs'ün burcunuzda bir araya gelişi size kendinizle ilgili kritik ve radikal çıkışlar yaptırabilir. Bazı gerçekleri görmek yetmez, kabul etmeniz gerekir. 30-31 Mart günlerinde bu gerçekliği kabullenmek sizin için daha kolay olabilir. Denemediğiniz ya da ihtimal vermediğiniz seçenekler sözkonusu ise onlara yeniden göz atabilirsiniz. Sevdiğiniz renkleri farklı aksesuarlar ya da parçalarla kullanabilir, dış görünüş ya da bakım tarzınızda yeni bir şeyler deneyebilirsiniz. Bir şeyler değişirken ayak uydurun, bunun karşılığını çevrenizin ve işinizin de size olumlu dönüşleriyle alabilirsiniz. Sürpriz ilişkiler kapınızı çalabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Aklın gücünden kuvvetli olan tek şey kalbin cesaretidir.”

Yönetici Gezegeni Venüs
Elementi Toprak
Niteliği Sabit
Rengi Yeşil, toprak renkleri
Metali Bakır
Taşı Zümrüt
En Uyumlu Olduğu Burçlar Koç, İkizler, Yengeç, Balık
En Zorlandığı Burçlar Terazi, Yay

Venüs gezegeni tarafından yönetilirsiniz. ilişkilerde ve kariyerde sabırlı insanlarsınız. Elinizden geldiğince çalışır ve gücünüzü kendinizden alırsınız.

Hayatta pratik bir yaklaşım izlersiniz. Kararlı olduğunuz için çevrenizde inatçı olarak algılanırsınız. İstikrara değer verirsiniz. Kişisel ve profesyonel hayatınızda hırslısınızdır ve odaklanma becerileriniz yerindedir.

Aşka çok büyük bir ilgi duyarsınız. Doğanız sevgi üzerine kuruludur. Felsefeniz ise: "Herkes sever; mühim olan güzel, incitmeden sevmektir." Uzun süreli ilişkiler ararsınız. Sıcak, nazik ve tutkulusunuzdur. Zevk almaya değer verirsiniz ve buna ihtiyaç duyarsınız.

Boğa, istikrar ve güvenliğe değer verir. Duyularınızı ve yaşamın daha ince yönlerini keşfetmeyi seversiniz. Finans konusunda mükemmel yeteneklere sahipsiniz.

Konforunuz için para harcadığınız gibi sevdikleriniz için de bunu gözleriniz kapalı yaparsınız. Hayat içinde değişiklikleri kolay kabul etmeyişiniz ve bazen değişikliklere direnmeniz sizi huysuz biri yapabilir. Ama mayıs 2018 yılından bu yana artık öyle biri değilsiniz.

Paylaş: