loader

Ay Koç

Bu konumu yönetmek öyle çok kolay değildir. Duygusal olarak kendi kendine yeterli olmaya çalışırken, yakınlık için kendi ihtiyaçlarını reddeden, karşı tarafa karşı bağımlı eğilimlere sahip biri olabilirsiniz. Derin duygular ve ihtiyaçlar ortaya çıktığında onları bilinçsizce öfke ile ortaya dökebilirsiniz. Bu nedenle, bu yaşamdaki görevlerinizden biri, dürtülerinizi daha derin ihtiyaçlarınızdan ayırmayı öğrenmek ve anlık tatminlerin ötesinde gerçekten ne istediğinizi bilmektir. Bu, temel bağımsızlığınızı kaybetmeden insan olarak kendi bağımlılıklarınız ile uzlaşmaya izin vermeyi içerir.  Anlık heveslerinizin kurbanı olmamalısınız. Başladığınız şeyi bitirmeyi seçmelisiniz. Enerjik Bağımsız Ay, doğum haritasındaki Koç burcuna düştüğünde, doğası gereği erkeksi ve dışa dönük bir kişiyi gösterir. Ayın bu konumu, enerjik, cesur, ilham veren ve düşüncelerinde öncü olan bir insanı yapabilir. Diğer taraftan, yaşamla ilişkilerinizde talepkar, düşüncesiz, bencil ve sabırsız olabilirsiniz. Hayata getirdiğiniz güçlü enerjik varlık, birçokları tarafından sosyal olarak takdir edilebilir. Hayatı, ne pahasına olursa olsun kendinizi kanıtlamak için başarma, üstesinden gelme ve kazanma ihtiyacı ile bir tünel kazıyormuşsunuz algısında yaşanır. Zaman zaman hevesisiniz kaçar ve geriye dönersiniz. Tutkulu duygusal arzularınız vardır ve anlık bir karar için yapamayacağınız şey yoktur. Dürtüsellik, bu durumu en iyi açıklayan durumdur. Koç burcunun çocuksu merakı duygularda yükselir. Bir çocuk gibi sınırlarınızı test etme eğiliminde olabilirsiniz. Hayatı olduğu gibi ve sunduğu her şey için keşfetmek ve deneyimlemek için hayatı yaşamayı seversiniz.

Ay koç; duyguların incinmesi veya geçersiz kılınması durumunda öfkesini bir anda dışarı çıkaran hızlı bir öfkeye sahip olabilir. Bu öfkenin dışa doğru gelip gelmediği ya da tamamen içeride dinlenip dinlenmediği Ay'ın yükselene nasıl açı verdiğine bağlı olabilir. Bazıları ise ani patlamalar nedeniyle duygularınızı biraz çocuksu olarak algılayabilir. Potansiyel öfke sorunları ve alevlenmelere rağmen bu olaylar geldikleri kadar çabuk bitme eğilimindedir. Ateş çabuk söner ve Koç burcundaki Ay, dikkatlerini çeken bir sonraki şeye geçer. Ne yazık ki, hızla yolunuza devam etseseniz bile, etrafınızdakiler öfkeniz nedeniyle azarlanmayla baş başa kalıyorlar.

 

Ay Boğa

Bu konum haritada en iyi yerleşimdir. Tavır sakin, sessiz ve huzurlu olacaktır. İçsel bilinç kararlı ve topraklanmış olacak ve bu da duygu ve düşüncelerin her zaman bir arada olduğu hissini uyandıracaktır. Boğa burcunda zihin, fiziksel dünyaya bağlı olmakla ilgilenir ve sürekli hayatta kalmak için gerekli güven araçlarının temelini oluşturmaya çalışır. Zihnin sakin düşünme kalıpları, iyi seçimler yapmaya itilecektir. İstikrarlı zihnin sakin duyguları, duygusal ihtiyaçları karşılamak için mantıksal seçimleri daha kolay yapabilir. Bu nedenlerden dolayı Ay'ın yüceltildiği ve istikrarı teşvik etmek için pratik seçimler yapmak için güçlü bir temele sahip olması nedeniyle harika bir konumda olduğu bilinmektedir. Çevrenize sürekli değer veya yeterlilik eksiklikleri hakkında mesajlar verebilirsiniz. Kendinizi çok kolay bir yaşam tarzına sokabilir veya katı bir şekilde kendi kendinize yeterek kendi ihtiyaçlarınıza karşı savunabilirsiniz.

Boğa burcundaki Ay, güvenilir bir alan yaratır ve belli bir dengeye ulaşır. Mutluluk getiren kararları daha çok verebilirsiniz çünkü zihniniz ve duygularınız genellikle sabittir. Ay, duygusal güvenliğin temeline katkıda bulunduğu için kendisini öngörülebilir koşullara adar.  Aldığınız kararlar istikrarı sağlamak ve konforu artırmak için alınır. İyi ya da kötü, her zaman kişisel duygusal ihtiyaçlarınızı korumak için motive olacasınız; karar verirken bencil görünme pahasına bile güvenli olan kararı verirsiniz. Hayal gücünüzde arzulanan her şeyi gerçeğe dönüştürebilirsiniz, çünkü bunun gerçekleşmesi için gerçekçi adımlar atarsınız. Gerçekçi olmayan veya pratik olmayan bir şey varsa zaman boşa harcanacaktır. Duygusal olarak üzüldüğünüzde, sahip olduğunuz şeyler hakkında öfkeli bir şekilde duygularınızı dışa vurabilirsiniz. Bunaldığınızda tamamen kapanabilir ve hatta bir konfor bölgesinin dışına çıkmaya zorlandığınızda depresyona girebilirsiniz. Olumsuz duygularla başa çıkmak için rahat yeme yoluyla yemeğe yönelme eğiliminiz görülebilir. Mali durumların iyileşmemesi durumunda, depresyon dönemlerine de eğilimli olabilirsiniz. Aynı depresyon, rahat veya hoş olmayan bir ortamda olmaktan da kaynaklanabilir. Duygusal travmadan geçmekte zorlanabilirsiniz. İstikrarı sağlayan şeylerin dağıldığı durumları işlemek için çok zaman gerekir. Boğa, daha içselleştirilmiş ve gizli olma eğiliminde olan Ay'a çok fazla hassasiyet getirir. Bu, üzgün duyguları içeride tutmaya ve bu karanlık duyguları başkalarıyla kolayca paylaşmamaya yol açar. Dışarıdan öfke ya da hayal kırıklığı göstermeye daha az meyilli olabilirsiniz ve bazen bir üzüntü durumunda rahat olma noktasına kadar sessizlik içinde yıllarca acı çekebilirsiniz.

 

Ay İkizler

Ay, doğum haritasındaki İkizler burcuna düştüğünde, Merkür gezegeni tarafından yönetilen bir iç bilinci gösterir. Duygusal düşünme benliği, entelektüel güdümlü şekilde yönetilir. İkizler, duygusal benliğe sosyalleşme ve yakın çevreye entegre olma ihtiyacını getirir. Zihin çok analitiktir ve mantıklıdır. Ayın bu yerleşimi, hayatı meraklı bir şekilde deneyimleyerek birçok ilgi kazanan klasik bir düşünürün yerleşimidir. Zihnin duygusal dengesi çevreyi incelemekten, sorular sormaktan ve öğrenmekten gelir. Pek çok ilgi ve iç görü, entelektüel ve bilimsel temelli yaklaşımla hayatı deneyimleyerek zamanla ortaya çıkar. İkizler burcunda Ay olduğunda, normalde Ay'ın tercih edeceği gibi zihin özellikle duygusal olarak yönlendirilmez. Duyguların dengesi, duygusal güvenlik güdümlü değil, uyarıcıdır ve entelektüel olarak yönlendirilir. İç bilinçlerin doğal eğilimi, duygulara dayalı tepki vermekten ziyade düşünerek ve analiz yoluyla tepki vermektir. Rahatsız edici duyguları işleme eğilimi olacak ve duyguların neden ortaya çıktığının ardındaki nedenleri ve mantığı aramayı seçecektir. Duygularınızın neden oluştuğunun dinamiklerini sürekli olarak sorgulayacak ve varoluşunuzun kök kaynağını arayacaksınız.

İkizler Ayı'ndaki duygular kontrolden çıkıp bilince yükseldiğinde içsel kaygıya neden olabilir. Duyguları mantıksal olarak ele alırsınız, bu da duyguları asla gerçekten hissetmediğiniz anlamına gelir.  İkizler Ayı’nın duygularla ilgili en büyük zorluklarından biri, duyguları anlamaya çalışırken içsel olarak takılıp kalıyor olmasıdır. Zihin, bir duygunun kaynağını veya amacını analiz etmeye çalışırken, duygunun rahatlamasına veya hatta kişiyi motive etmesine izin vermek yerine kaybolabilir. İkizler Ayı için zihin, tüm enerjisini duyguları anlamaya çalışarak işlediği olumsuz bir geri bildirim döngüsüne sıkışabilir. Kendi zihninizde bir duygu için mantıksal veya bilimsel bir mantığa ulaşmak çok zor olabilir. Geri bildirim döngüleri ile ilgili en büyük sorun, olumsuz düşünmeyi teşvik edebilmesidir.  Duygularınız karmaşıktır ve oldukça zor olabilir, bu da sizi düşünce sürecinde sarmal bırakır. Gençken, duygularınızı doğal olarak anlamadığınız için mücadele edebilirsiniz. Yıllar geçtikçe duyguları daha iyi ele alırsınız, çünkü sosyalleşme yoluyla daha fazla deneyim ve öğrenme, duygularınızı anlamlandırmanıza yardımcı olur. Genel olarak arkadaşlık çemberiniz ne kadar genişse, duygularınızın nasıl işlediğini öğrenmek için o kadar büyük bir potansiyeliniz vardır. Duygularınızın derinliği, çeşitli insanların etkileşime girmesi ile anlaşılabilir ve geliştirilebilir. Agresif ve sinirli bir tarafınız olabilir çünkü duygularınızı açıklayamadığınız için öfkeli biri olma yolunda ilerlemiş olabilirsiniz.

 

Ay Yengeç 

Doğal yönetici burcunun içinde yer alır. Ay burada kendini rahat hisseder ve duygusal düşünme zihninin doğal durumunda çalışmasını sağlar. Yengeç Ayı, düşüncede içe dönük ve doğada dişil bir duygusal yapı gösterir. İç bilinçler, hassas düşünme doğası nedeniyle dünyaya ve çevreye duygusal olarak girmeye ve karşılık vermeye açıktır. Zihnin düşünme kalıpları, uyarılmaya verilen duygusal tepkilerle büyük ölçüde uyumludur. Doğal olarak duygusal, duyarlı, sezgisel bir duygu doğasına sahip olmanızı sağlar. Bunu doğru yönetemezseniz yapışkan, muhtaç, bağımlı ve karamsar biri olabilirsiniz. Duygusal güvenliğinizin temeli, içsel bir denge duygusu getiren şeyin uzanmasına ve ona tutunmanıza bağlıdır.

Metafiziğe, okült konulara, yaşam ve ölüm konularına, psikolojiye, ruhsal enerjiye, rüyalara ve geçmişle bağlantılı şeylere daha yüksek bir ilgi duyabilirsiniz. Bir güvenlik duygusunu teşvik etmek için geçmişte yaşama eğiliminiz olabilir, genellikle tanıdık insanlara bağlı kalabilirsiniz veya ünlü konfor sunan yerlerde kalabilir. Geçmişte yaşayabilmek sizin için doğaldır çünkü hafızanız derin ve iyi anılar yoluyla duygusal güvenlik bulmak için bir temel sunar. Geçmiş hatıralarınız iyi olduğunda, iç mutluluk getirmek için onların içinde yaşayabilirsiniz. Geçmiş, iç sıcaklığı getiren ve duyguları dengeleyen bir güvenlik ve sağlık yeri olabilir. Maalesef geçmişin nostaljisi sizin şimdiki an ile olan bağlantısını kesebilir ve Ay'ın hayata yeni mutluluk biçimleri getirme yeteneğini yok edebilir.

 

Ay Aslan

Ay, bir doğum haritasında Aslan burcundayken, duygusal güvenlik, yüksek fikirli düşünce ve gerçek bir sevgi ile hareket eder. Aslan burcundaki Ay'ın iç bilinci Güneş tarafından yönetilir. Bu, iç bilinçli dünyayı iç ego ile büyük ölçüde bağlantılı hale getirebilirsiniz. Mutlu olmanız egonuzun tatmin olması ile ilişkilidir. Ay Aslan burcundayken Ay'ın alışkanlıkları ve iç duygusal güvenliği doğada sabittir. Duygusal zindeliğiniz, istikrar ve durumların güvenilirliğine bağlı olarak gelir. Hemen hemen tüm eylemleriniz, iç bilince istikrar getirmek ve egonun ihtiyaçlarını karşılamak için tutarlı bir şekilde yönlendirilecektir. Çok inatçı olabilir ve çok ihtiyaç duyulan iç dengeyi sağlamak için büyük sıkıntılar aşmak zorunda kalabilirsiniz. Aslında olaylar egoyu aşmak için yaşandığı için büyük sıkıntılar gibi geliyor olabilir. İç dünya sakin ve mutlu olduğunda, iç ateş enerjiniz dışarı çıkabilir ve pırıl pırıl parlayabilirsiniz.

Hayattaki hatalarınızın ne zaman kendi omuzlarınızda olduğunu bilme yeteneğine sahipsinizdir ama hatayı bilerek üstüne gitme yeteneğiniz daha üstündür. Kişilik sorumluluğunuz gururdan doğabilir ve sık sık hatalarınızdan kaçmamayı seçersiniz. Sorumlu olduğunuz duygusal incinmelerinizi kabul ettiğinizde ortamdan uzaklaşır ve yalnızlaşırsınız. Böyle bir süre içinde, incinen gururunuzu iyileştirmek için bir iyileşme dönemine ihtiyacınız olabilir. Kendinizi yeniden inşa etmek ve yeniden onurlandırmak isterken kızgınlığınıza engel olamayabilirsiniz. Zamanla duygularınız yatışır, acı azalır ve dünyada kişisel olarak önemli olan bir otorite veya kendinizi ifade etme rolünü geri kazanmak için bir tutku ile yeniden doğarsınız. Harekete geçmeye yöneliksiniz ve hedeflere ulaşmak, başarmış olarak tanınmak için çok tutkulu ve hırslısınızdır. İçsel düşünceniz, dünyada bir fark yaratma gücüne ve bunun mümkün olduğuna dair büyük bir güvene sahiptir. Kendinize güveniniz o kadar büyüktür ki, her koşulda herkesin yanında olacağına inanırsınız. Ay'ın Aslan burcunda olması, size kişisel sorumluluk almayı seven çok bağımsız bir doğa getirir. Başarıya ulaşmak için gereken çabanın büyük kısmını taşıma söz konusu olduğunda korku eksikliğiniz vardır. Gururunuz, seçkin bir otoriteye sahip olmak için geçilmesi gereken her türlü eylem ve zorluğu üstlenecektir. Kendinize güven o kadar büyük olabilir ki, aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabilirsiniz, aynı zamanda kibirle sınırlanabilirsiniz. Gerçek şu ki, iç dünyanız çok duygusal olarak yönlendirilir ve egonuzun istediği her şeye bağlanır.

 

Ay Başak 

Ay Başak burcundayken duygusal düşünme üzerindeki etkisi zihni hızlandırır ve içsel bir düşünür yaratır. Duygusal iç huzurunuz, dünyayı daha iyi bir konuma getirmek için hizmet verirken, sorunları çözerek, kendinizi ve diğerlerini iyileştirerek gelir. İşlerin olabildiğince verimli çalışması için çok fazla baskı vardır. Ay değerleri eğitim ve mutluluk, iyi eğitimli olmakla bağlantılıdır. Zihniniz matematikseldir ve sayılarla, muhasebeleştirmede, düzenlemede ve meselelerde en alt satıra ulaşmada iyidir. Başak, kelimeleri ve kavramları, mevcut bilgi ve gözlemlenen bilgiye dayalı fikirleri bir araya getirmek için analiz eden, çok okur-yazar bir zihin yaratır. Zihniniz çok entelektüel temelli olduğundan, belirli bir zamandaki düşünceleriniz, ruh halinizin nasıl işlediği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.  

Başak Ayının en belirgin ruh hallerinden biri sürekli bir huzursuzluk olabilir.  Bu konumda anksiyete sorununuz oluşabilir. Zihniniz her zaman iş başındadır. Başak burcunun yüksek fikirli düşünme kalıplarındaki Ay, ayrıntı odaklı şekillerde düşünmeye ve algılamaya yöneliktir. Yapı ve organizasyon, iç huzuru sağlamanız için hayati derecede önemlidir.  Zihniniz kesinlikle şimdiki zamanda yaşar ve başarılması gereken işin gerçekliğine bakar. Başak Ayı, bir şeylerin gerçekleşmesi için daha yüksek bir güce bağlı olmama eğiliminde olduğundan, inanç eksikliği ile ilgili sorunları gösterebilir. Ay, düşünceleri ve duyguları içe dönük ve kendine kapanık olma noktasına kadar açığa çıkarmaya çekingendir. Ay'ın bu yeri için mutluluk temiz ve düzenli bir görünümden gelir. Görevlerinizi veya işinizi yapmak için verimli bir şekilde çalışırken, her şeyi kontrol altında tutmanın mükemmel bir imajını sunmak isteyeceksiniz. Duygularınız ve hisleriniz mantıksal olarak açıklanamadığında, zihniniz iç karışıklığa ve huzursuzluğa sıkışabilir. Ay Başak’ın endişeli doğası nedeniyle olumsuz düşünebilir ve her zaman daha kötü senaryoların gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz. Başak burcunun yüksek düşünme kalıpları, size aşırı düşünmeye o kadar çok yöneltilebilir ki, kendinizi bir endişe durumuna sürüklemeniz alışılmadık bir durum değildir. Endişeye meyillisiniz çünkü ayrıntılar ve yargılarda boğulursunuz. Her zaman her şeyi düzeltmeye ihtiyaç duymanızın endişeli enerjisi, endişeye neden olan şeyleri iyileştirmek için takıntılı bir dürtüye dönüşebilir. Bu nedenle her zaman çok kontrollü bir yaşam sürmeye çalışıyor olabilirsiniz. Hayatta bir kontrol hissine sahip olmak için rutinlerinizi, çalışma alanınızı, evinizi ve hatta duygularınızı kontrol etmeye çalışacaksınız. Zihninizin yaratıcı olmasının bir yolu organize olmak ve listeler oluşturmaktır. Yerleşik bir rutin olmadan, gönül rahatlığı her zaman geçici olabilir. İşler düzensiz olduğunda veya bir plana göre gitmediğinde çok kaotik hissedebilirsiniz. Çok fazla stres, düzensiz hissetmenizden ve bir durumu uygun şekilde idare edememenizden kaynaklanabilir. Zihninizdeki obsesif kompulsif doğa, düşüncede kaosa ve strese neden olan şeyleri düzeltmek için gayretle çalışmak isteyecektir. İşler özellikle kötüyse, zihniniz nevrotik olabilir ve işleri tekrar düzene sokmak için mükemmellik durumuna kadar çalışmaya takıntılı olabilir.

Sizin için mutluluk, çalışmak ve başkalarına hizmet etmekle yakından bağlantılıdır. İşe veya kendinizi adamaya yönelik bir şeye sahip olmak, üretkenlik duygusu getirir ve gönül rahatlığı sağlar. Kusurlu bir iş kalitesiyle karşı karşıya kaldığınızda titiz, eleştirel, yargılayıcı ve kötü yapılmış bir işteki hataları düzeltmek konusunda oldukça takıntılı olabilirsiniz. Duyarlı ve gözlemci zihniniz, bir hatayı veya algılanan kusuru mükemmelleştirmek için durumlarda düzeltilmesi gereken tüm küçük ayrıntıları ve kusurları toplar. Başarısızlıklardan ve eksikliklerden kaçınmak için, düzeltilmesi gereken potansiyel hataları arayan şeyler hakkında çok yargılayıcı olma eğiliminiz olabilir. Her zaman, daha verimli hale getirilmesi için mükemmelleştirilebilen kusurları incelersiniz. Kendinizin mükemmel bir versiyonunu ortaya çıkarmak için yapılması gereken ne ise onu eyleme geçirebilirsiniz. Bu, daha iyi bir iş yapmak için kişisel becerilerinizin geliştirilmesi anlamına gelebilir. Kaliteyi artırmak için kişisel eğitiminizi geliştirebilir veya iş rutininize odaklanabilirsiniz. 

 

Ay Terazi 

Ay Terazi burcundayken, zihinde dengeli hissetmek için barış, uyum, sevgi, güzellik ve zevke olan ihtiyacı doğurur. Mutluluk aramak ve bir aidiyet duygusu hissetmek, Ay'ın kararlı olduğu eylemlerin karmaşık bir parçasıdır. Terazi’yi yöneten hava unsuru, Ay'ı etkiler. Fikirleri paylaşması ve içeriği hissetmesi için sosyalleşmesi gereken oldukça yüklü bir entelektüel zihin getirir. Terazi zihni de oldukça iş fikirlidir ve toplumun günlük yaşam girişimlerine aktif olarak katılmaktan zevk alır. Terazi'deki Ay için, sağlıklı yaşamın ana odağı, yaşamda denge aramak ve zihni, huzur ve sakinlik getirerek orta bir zemine ulaşmak için kullanmaya dayanır. İşler dengesiz olduğunda düzeni sağlamak için yeniden dengelenmesi ve düzeltilmesi gereken kusurları tespit etme konusunda sezgisel olarak yeteneklidir. Kaliteli yargılar oluşturmak için fikirleri tartma ve bakış açılarını farklı açılardan gözden geçirme konusunda yeteneklidir. Adaletsizlikler onun tüm duygu dünyasını bozar. Adaletsizlikleri görmede duygular küçümsenirse burada öfkenize yenilebilirsiniz. Küçümsenmek en nefret ettiğiniz şeydir. Kusurlar düzeltilene kadar dengesizlikleri düzeltmek için agresif bir şekilde mücadele edeceksiniz. Bu düşünce tarzı hem sosyal olarak ortaya çıkan durumlar için geçerli olabilir hem de kişisel yaşamla ilgili olarak kullanılabilir. Ay terazi her zaman eşitsizlikleri arayarak ve kişisel yaşamda düzeni sağlamak için harekete geçerek iç mutluluğu getirmenin yollarını arar. Duygularda güzelliğe ve sakinliğe büyük ihtiyaç duyar ve kişi o duruma ulaşmak için ne feda etmesi gerekiyorsa onu yapacaktır. Kişi, duygularının dengesizliklerinin büyük ölçüde farkına varabilir ve yaşla birlikte, mutlu olma ihtiyacını bilme konusunda özellikle daha iyi olabilir. Yaşamı dengelemek yokuş yukarı bir savaştır.

Terazi burcundaki Ay ile, ortamlar uygun dengede olmadığında duygusal denge kolayca bozulabilir. İşler dengesiz olduğunda, iç duygusal dünyada hayal kırıklığı ve depresyon olacaktır. Çevre her zaman bir kaos, akış ve karışıklık halindedir. Başkalarının eylemlerini ve iradesini kontrol eden bir şey olmadığı için hayat devam eden bir mücadele gibi hissedilebilir. Zihinde, Venüs'ün istediği şekilde sakin hissetmek yerine her şeyi adil hale getirmek için tepki veren içsel bir çaresizlik hissi olabilir. Çevrenizde olan her şeyi güzelleştirmek için mücadele verebilirsiniz. Dengeli şeyler ne kadar fazlaysa, ruh hali o kadar iyidir. Tersine, Terazi Ayı daha fazla dengesiz ve karamsar görünebilir. Duygusal ruh halleri, alınması gereken kararlara bağlı olarak sıklıkla değişebilir. Karar vermek ne kadar zor olursa, kişi o kadar karamsar görünebilir. Kararlar alındığında ve zihin entelektüel gerginlikten kurtulduğunda, karamsarlık azalabilir ve sakin bir tavırla galip gelebilirsiniz. Bu noktaya ulaşmak genellikle büyük zorluklar ve kararsızlıkla doludur. Yaşam sürecinde bir ton olumsuz geri bildirim döngüsünden muzdarip olabilirsiniz. Sürekli saygı ve hoşgörü ararsınız. Sosyal ilişkileri nasıl dengeleneceğiniz konusunda dikkatli olmak ister ve bu düşüncede, olumsuz geri bildirim almamak için herkesin sizi sevmesi gerektiğini düşünerek kimseyle kötü olmamak adına birçok şeyi feda edersiniz. Ne yazık ki başkalarını rencide etmemeyi amaçlayan bir yaşam seçerken yakın dostlukları ve en çok fedakarlık yaptığı insanlara karşı kendinizi dejenere edersiniz. Herkesi memnun etme arzusu o kadar derine koşabilir ki, karar vermede adaletsiz görünmemek için pasif bir duruş alma eğilimi sergileyebilirsiniz.

 

Ay Akrep

Ay, Akrep burcundayken zayıflamış olarak kabul edilir. Bu durum Akrep tarafından yönetilen iç dünyanızın doğasının, Ay'ın Boğa burcundaki yüceltilmiş ve faydalı yerleşimi ile çeliştiği için oluşur. Ay boğa burcunda yücelir ama karşıt Akrep burcunda zararlı konumdadır. Ay'ın doğası normalde duygusal tepkileri amaca yönelik eylemlere dönüştürmek için içgüdüsel düşünülmüş bir arzu ile sakinlik ve istikrar ister. Ay Akrep'teyken iç dünya ve duygular, Ay'ın arzu edilen rahat durumunun doğasına aykırı bir şekilde var olur. Akrep'te iç dünya istikrardan yoksundur ve duygusal tepkiler de yoğundur. İçgüdüleriniz, Akrep'in yönetici gezegenleri Mars ve Plüton’un baskın karanlık doğalarına dayanarak güçlü tepkiler vermeye yatkındır. Bu durumda zihninizde üretilen fikir ve düşünceler çok inatçı ve değiştirilmesi zor olabilir. Zihniniz bir şey üzerine kurulduğunda, yoğun bir bağlılık, dış etkilere karşı sarsılmaz bir şekilde şekillenir. Sizin için, bir duyguya veya düşünceye olan bağlılığı değiştirebilecek tek etki, daha güçlü bir tepkinin zaten var olanı devirmesidir. Akrep Ay düşüncesi, içsel bir rahatlık duygusu kazanmak için istikrar ve güvenilirlik arar. Güvenilir durumlara olan bağlılık, her şeye derinden bağlandığınızdan, Ay'ın en büyük düşmanı olabilir.

Ay'ın Akrep'te olması, hayattaki çoğu zaman kaçınılmaz olan değişimin akışına uyum sağlamaz. Buna karşılık, duygusal güvenlik sağlayan bu aşırı bağlılık davranışınız, hayat her zaman değiştiği için size büyük iç zorluklar getirebilir. Bu durum yaşamınız boyunca sizi büyümek için şeylerin bırakılması gereken acı verici duygusal dersleri öğrenmeye zorlanabilir. Akrep'teki Ay ile duygusal güvenlik için bir şeye sahip olma içgüdüsünüz o kadar güçlü olabilir ki, yaşam ya da ölüme bağlılık hissi yaratır. Duygusal güvenlik sağlayan şeylerle bağı kaybetmeniz derinlere inebilir ve ağır duygusal tepkiler ve üzüntü uyandırabilir. Böyle bir durumun gerçekleşmesini önlemek için zihniniz, bir kontrol duygusu kazanmak için durumlar üzerinde güce sahip olmaya çalışır. Maalesef hayattaki hiçbir şey gerçekten kontrol edilemez, sahiplenilemez ve bu Ay için karanlık bir derstir. Kaçınılmaz gerçeklik, Akrep Ayı'nın iç huzuru için işleri yakın tutmaya çalışmasını engellemez. İç benliğiniz, kaybı önlemeye ve istikrar duygusunu her zaman kısacık hissettirmeye çalışan sürekli bir korku savaşı verir.

Plüton tarafından yönetilen Akrep, duygu ve düşüncelerle çok özel bir doğayı etkiler. Diğer insanlardan güvende hissetmek için özel olma ihtiyacı içerisindesinizdir veya iç dengeyi bozabilecek durumlardan dolayı duygularınızı ifade etmekte zorlanırsınız. Akrep'teki Ay ile başkalarının düşüncelerini ve niyetlerini yargılamaya hazır olduğunuz için büyük bir korku hissedebilirsiniz. Bu doğal eğilim, sizi kendinize izole hissetmeye itebilir, ancak aynı zamanda duygusal olarak güvence altına alan hiçbir şey size zarar veremez. Sosyal olarak içe kapanık olmak, yeni kişilerle tanışmak için arkadaşlık çemberini genişletme şansını ortadan kaldırmanıza neden olabilir. Ay kendisini, duygu ve düşüncelerin ne kadar gizemli ve koruyucu olduğu için dramın yaratıldığı durumlarda bulacaktır. Özel olmanız, genellikle destek ağından yoksun olan sorunların işler ters gittiğinde yüzeye çıkmasına neden olur. Kırılganlıklarınızı korumak için başkalarını dışlamak, Ay'ı duygusal karmaşıklıkla uğraşmakla yalnız bırakma eğilimindesinizdir. Yanıtları bulmak için yüzeyin altına bakmanız gereken araştırmacı bir doğaya derinlemesine ayarlanmışsınızdır. Ay, iradeyi araştırmaya uygulayarak her şeyi bulma yeteneğini içerir. Bu noktada derinlere iner ve ortak bilgi olmayan ve ortak toplum alanında var olmayan gizli bilgileri ararsınız. Derin kazma arzusu sizi duygusal kompleksin en derin kısımlarını öğrenmeye yönelik ilgiye yöneltir. İç duygusal dünyanız inişler ve çıkışlar yaşar çünkü zihniniz her zaman uyarılmaya karşı yoğun derin tepkilerle uğraşır. Duygularınız, tahmin edilemez ve hatta bunaltıcı görünebilen aşırı kutuplulukları değiştiren dalgalardan gelebilir. İç duygusal dünyanız, bir şey ortaya çıkması çok zor olan bir güvenlik duygusunu tehdit ettiğinde veya bu duyguyu bozduğunu algıladığında dengesiz hale gelebilir.

 

Ay Yay 

Duyguların dışa dönük olduğu yerdir. Bu alanda duygular çok fazla işlenmeden yüzeysel bir duruş sergiler. Sınırları zorlamak için meydan okumayı ve yarışmayı seversiniz. Maceraya atılmak ve dünyayı ele geçirmek, ufkunuzu ve vizyonunuzu genişleterek zihninizin iç dengesini getiren şeyin büyük bir parçasıdır. Burada yabancı kültürlere, yerlere, insanlara ve farklı şeylere karşı doğal bir bağlılık sergilersiniz. Duygusal benliğiniz özgür olmak ister ve kısıtlanmış hissetmekten hoşlanmaz. Zaten bilinenlerin ötesinde yeni şeyler deneyimlemek ve seyahat etmek için içsel bir ihtiyaç duyarsınız. Zihniniz, içsel zekayı daha yüksek seviyelere çıkarmak için önceden kurulmuş olanın genişlemesi ve dışarıya ulaşmasıyla beslenir. Kısıtlanmış fiziksel veya zihinsel özgürlük, büyük iç kargaşaya neden olur ve duygusal dengenize zarar verebilir.

Ay'ın Yay burcu yerleşimi ile size olaysız bir yaşamdan uzaklaştırmaya yardımcı olan her şeyi tercih edersiniz. Can sıkıntısı içine giriyorsanız ufkunuzu genişletme ve bir monotonluk döngüsünden kaçma ihtiyacınız tetiklenebilir. Dünya görüşlerinizi genişletmenin yeni bir yolunu bulduğunuz sürece çoğu zaman sıkılmazsınız. İçinizdeki ateşi yeniden körüklemek ve içinde ilham almak için birçok yolla maceraları takip edebilirsiniz. İnsanlarla tanışmak, hikayeleri paylaşmak ve diğer insanların maceralarını öğrenmek, sizde yeni ilham verici yollar açabilir. İç bilinciniz iyimserdir ve düşünce çizgisiyle umut ve inanç getirerek yaşamayı seversiniz. Etrafta hangi koşullar olup olmadığına bakmaksızın her şeyin en iyi şekilde çalışabileceğine her zaman inanırsınız. Mutlu ve tatmin olmuş hissetmeniz için hayatı dolu dolu yaşamanız gerekir. En iyisine inanmanıza rağmen, zararlı olabilecek durumları veya kişileri doğru bir şekilde okuyamayabilirsiniz.

Yay Ay’ı zihni, fikirleri ve bilgileri daha büyük kavramlarda kavrar ve daha büyük fikir ve vizyonlarda iyi eğitimli olmak için çalışmayı sever. Düşünme, her zaman anın ötesindeki büyük resme bakarak çok soyut yollarla gerçekleşir. Geçmişten uzak durma eğilimindesiniz ve değiştirilemeyecek olanı düşünmekten hoşlanmazsınız. İleriye dönük düşünmeyi seversiniz ve her şeyin daha olumlu bir sonuca doğru şekillenebileceğine dair bir inanç duygusu taşırsınız.

 

Ay Oğlak 

Ölçülü ve saygılı birisiniz. Sıkıcı ve vizyonsuz şeylerden uzak durursunuz. İnce hesaplarınızın içinde kaybolan bir derinliğiğiniz vardır. İnsanlara duygusal olarak bağlanamayabilirsiniz. Arkadaş olmakta ve başkalarının duygularıyla başa çıkmasına yardım etmekte çok iyisiniz ama kendinizin nasıl hissettiği ya da ne düşündüğü hakkında konuşamazsınız. Duygusal olarak çok müsait değilsiniz.

Serinkanlılık ve ince ince yapılmış hesaplar sizi ifade etse de özünde saf ve derin bir sevgi vardır. Dışarıya karşı utangaç ve mesafeli duruşunuz olsa da içinizde yumuşak ve iltifattan hoşlanan, duygulara karşı hassas olan bir yapınız vardır. Ama bu yapıyı herkese göstermez, sizin için güven yapısını geçebilen kişilere gösterirsiniz. İlişkilerinizde karşı taraftan beklentileriniz sadece sadakat, sabır ve özveri değildir. Aynı zamanda, aynı vizyonda hayatı görmeyi ve zorlukları birlikte aşmayı da istersiniz. Hedefiniz doğrultusunda tüm özverinizi ortaya koyarak çalışabilir ve bu azminizin karşılığını idealist yapınızla başarıyla taçlandırsınız. Saygınlık, başarı ve güven sizin için önemlidir ve bu doğrultuda büyük çabalar gösterirsiniz. Olaylar karşısında metanetli, soğukkanlı ve dirençlisinizdir. Ay Oğlak burcunda, aynı zamanda otorite figürünün veya baba figürünün eksikliğini de gösterir. Babayla ilgili bir yaranız veya eksikliğini hissettiğiniz bir duygunuz olabilir. Ebeveynlerinizden beklediğinizi ilgiyi göremediğinizi düşünerek duygusal ihtiyaçlarınızı öteleyebilirsiniz.

Çocuk yaşta davranışlarınız tutarlı, soğukkanlı ve kendinden emin olabilir. Davranışlarınızın sorumluluklarını alabilirsiniz ve henüz küçük yaşta olgun tavırlarınızla göze çarparsınız. Sizler için yatırım yapmak önemlidir. Lüksten ve gereksiz harcamalardan kaçınarak birikim yapmak sizler için daha cazip hale gelir. Tarihten, klasik yapılardan ve antikalardan da hoşlanabilirsiniz. Bu gelenekselci yapınız dekorasyondan giyiminize, cümlelerinize kadar yansıyabilir ve sizin geçmişten beslenen geleneksel bir yapıda olmanıza neden olabilir. Görev bilinciniz oldukça yüksektir; üretken ve işe yarar olmak sizin için olmazsa olmazdır. Boşa zaman harcamayı sevmezsiniz. Eleştiri konusunda oldukça hassas olabilir ve eleştireye kapalı olabilirsiniz. Sizi inciten veya sizin canınızı sıkan olaylar karşısında zor bir karaktere ve despot bir kişiliğe bürünebilirsiniz. Genel olarak olaylar veya sorunlar karşısında, sabırla birey olmanın getirdiği sorumluluğun bilincinde olan ve olgunlukla bunları karşılamak için harekete geçen bir yapıya sahipsiniz. Çok erken yaşta büyümek zorunda kalmış olabilirsiniz. Erken yaşta olgunlaştığınız için de çocukluğa karşı özlem ve hasret duygusu içinde olabilirsiniz.

Ay Oğlak burcunda, iş hayatına düşkünlüğü gösterir. Sorumluluklarınıza iyi sahip çıkar ve onları başarılı bir şekilde ortaya koymak için var gücünüzle çalışırsınız. Sorgulayan, mantığa önem veren, maddeci bir yapıya sahipsiniz.

Olgun duruşunuz sizi dışarıdan ciddi, soğuk ve mesafeli biri olarak gösterebilir. Karamsar yapınız, olaylar karşısında sizi olumsuz ruh haline bürüyebilir ve kendinizi sürekli düşünürken bulabilirsiniz. Kurallı, özgürlükçü yapıdan uzak bir yetişkin edasıyla hızlıca büyümüş ve hayata hemen atılmış olabilirsiniz. Çalışkan bir yapınız vardır ve sizin için başarı çok önemlidir. Kendinizi işinizle var eder ve buradan toplumda kendinize yer edersiniz. İşkolik bir yapıya sahipsinizdir. Sizler için hiyerarşi çok önemlidir. Disiplinli, sağlam adımlar atan, sabırlı ve yönetmeyi seven veya yönetici niteliklerine sahip olan kararlı ve dikkatli birisiniz. Finansal konularda tutumlu bir yapınız vardır. Öğrenmeniz gereken en önemli şey; hayatın her zaman zor ve acımasız bir yer olmadığı ve hayata karşı ciddi ve kuralcı yapınızı bozarak ilerlemeniz gerektiğidir. Unutmayın ki; “Hayat kısa, kuşlar uçuyor.”

 

Ay Kova 

Özgür düşünürsünüz. Özgürlüğünüz için yaşarsınız ya da yaşarken özgürlüğünüzü birine feda etmek isterseniz, bu sizin misyonunuz haline gelir. Gösterişli anlatımlarınız ve yardımseverlikleriniz ile unutulmazsınız. Anneniz ile problemler yaşayabilirsiniz. Sevgi eksikliği görebilirsiniz. Anneniz narsist bir kişilik olabilir ya da siz annenizi böyle görüyor olabilirsiniz.

Yenilikçi bir doğaya sahipsiniz. Geleneklere bağlı yaşamayı kabul etmiyorsunuz. Bağımsız ve kurallara uymayan karakteriniz nedeniyle isyankar davranışlar sergilersiniz. Toplumsal konulara çok fazla hassasiyet gösterirsiniz. Yardım kuruluşlarının vazgeçilmez gönüllü üyesi olarak en ön sırada yer alırsınız. Ülküleriniz vardır. Kolektife hizmet etmek istersiniz. Ay Kova burcunda, duygusal filtrenizin bilimsel ve mantık örgüsü içerisinde sınırlar çizmesini sağlar. Sezgileriniz güçlüdür. Siyaset, politika konularına ilgi duyarsınız. Marjinal olarak sosyal çevrenizde tanınırsınız. Yaşam içerisinde iletişim yönünden anlaşılmadığınızı düşünürsünüz. Karakter olarak dengeli bir yapınız vardır. Sosyal çevreniz tarafından sevecen, sempatik ve uyumlu olarak tanınırsınız. Özel ilişkilerinizi dostane sürdürmeyi istersiniz. Öncelikle aşk hayatınızda arkadaş kalabilmeyi başarmayı arzularsınız. Birlikte eğlenceli vakit geçirmeyi düşlersiniz. Grupsal çalışmalara katılmayı çok seversiniz. Bireysel olmak yerine kolektif bilinç ile hareket etmek sizi tamamlayan ana duygudur. Bilinmeyen konulara ilgi duyarsınız. Doğaüstü konuların bilimsel açıklaması üzerine çalışmalar yaparsınız.

 

Ay Balık  

Zamanı her yönüyle yaşarsınız. Bildiğinizi okur ve inandığınız yoldan asla şaşmazsınız. Kızgınlığınız ise 90 yaşındaki bir teyzenin ağzına geleni söylemesi gibi sert ama sempatiktir.

Hayal gücünüz çok geniştir. Duygusal hassasiyetiniz çok yüksektir. Alınganlık seviyeniz çok yüksek olduğu için kısa sürede melankolik duygular içerisine girersiniz. Herkesi şaşırtmayı seviyorsunuz. Öngörülmeyen davranışlarınız vardır. Duygularınızın sesini dinleyerek harekete geçersiniz. Mantık ve duygu arasında kaldığınızda duygusal düşünceniz sizleri depresyona sürükleyebilir. Ay Balık burcunda, güçlü sezgiler ve psişik yetenekler verir. Rüyalarınız ile mesajları alırsınız. Hayal ile gerçeklik algınız savaş halindedir. Finansal konularınızda krizler yaşayabilirsiniz. Hoşgörülü ve merhamet sahibi olmanız zaman zaman kullanılmanızın önüne geçememektedir. Değişken ruh haliniz vardır. Sanatsal yeteneğiniz vardır. Sevginizi platonik olarak sürdürmeyi tercih edersiniz. Duygusal güvence sizin için çok önemlidir. İlişkilerinizde bağ kurarak ilerlersiniz. Toplumsal konulara karşı oldukça duyarlısınızdır. Acı ve hüzün sizleri kısa sürede etkiler. Empati yeteneğiniz çok yüksektir. Sevmeyi ve sevginizi paylaşmayı çok iyi bilen özel ruhlar kategorisinde yer alırsınız. Parapsikolojiye ilgi duyarsınız.