loader

Merkür Koç

Merkür Koç burcunda enerjik bir zihin işleyişi verir. Hızlı düşünüp, hızlı kararlar alarak uygulamaya koyulmasına yarar. Sorunları hızlı çözmesine yardımcı olur ve başarılı bir yönetici olmasını sağlar. Aktif zihin yapısı sürekli çalışır.

Merkür Boğa

Merkür Boğa burcunda kişisel düşüncelerine oldukça bağlıdır. İkna edilmesi zor olabilir. Bir şeyi kendi istediği müddetçe yapacaktır. Karar vermeleri biraz zaman alır. Fark ettiğinde ise sonuca doğru ilerler. Boğa, kaliteli şeyleri sever. Yatırım ve gelir kaynakları konusunda ustadır. Adil, nazik bir dil ile karşılanmak demektir. Kelimelere yansıyan sakinlik, en ve sakindir. Merkür Boğa’daysa orda mutlaka sanata yatkınlık da vardır.

Merkür İkizler

Merkür İkizler burcunda kendi evindedir. iletişimin ve bilginin merkezinde, kendi doğasına uygun şekilde hareket eder. Merkür İkizler kişisi her sorunun üstesinden gelebilir. Konularda derine inmeyi sever. Merak etme gücüne sahiptir. El becerisi gelişmiştir. Hünerli elleriyle ince detaylara eğilip ayrıntıların dokunuşlarını yapmak hayranlık uyandırır. Zihin sürekli bilgiye aç olduğu için yüksek algı ve olaylara her açıdan bakabilme kapasitesi oldukça geniştir.

Merkür Yengeç

Merkür Yengeç burcunda, Yengeç’in şefkati ve narinliği ile hareket eder. insancıl ve kucaklayan bir ses tonları vardır, dinleyen ya da okuyanlar üzerinde merhamet duygusu uyandırır. kolay incinebilirler. Yengeç’in geçmiş merakı Merkür’le birleştiğinde tarihi olaylarla ilgilenme ihtimali fazlaca yüksektir. Sezgileri ve hisleri güçlü kişilerdir. hayatına girecek kişiler konusunda seçicidirler.

Merkür Aslan

Merkür Aslan burcunda, üst perdeden konuşma isteği verir. Açık yüreklilik ve doğrudan yana olmak ile “Ben bilirim” edası arasındaki çizginin kaçırılması halinde seçilen sözcükler yanlış anlaşılmaya yol açabilir. Eleştirilmek kızdırır ama bu geçicidir, çünkü asıl olay eleştiriyi kabullenmemek üzerinedir. Aslan burcunun ilgi isteği kişiyi beklentiler içine sokar. Çünkü motivasyonu, okuyucu ya da dinleyici tarafından alkışlanmak, onurlandırılmaktır. Aslan’ın sevgi dolu hali, duyguları saklamaya engel olur. İfade etmeme isteği, karşı tarafa üzgün veya yıkık bir izlenim vermeme düşüncesinden kaynaklanır. Hâlbuki konuşmaya, anlaşılmaya çok ihtiyacı olduğu halde bunu asla kabul etmeme tarafına çekilir. Konuştuğu zaman ise, süslü kelimeler ve teşbih vurgularıyla özdeşleşen bir anlatımın içinde karşı tarafı kendine hayran bırakır. Bu yerleşimdeki kişiler, edebiyat konuları, şiirler, şarkı sözlerinin altındaki imzanın sahibi olabilir.

Merkür Başak

Başak burcunda en uygun konumlardan biridir. Merkür burada kendi evinde olduğu için yüksek bir zihin algısıyla hareket eder. Başkalarına zahmetli gelen kelimeleri özenle seçmek işi burada büyük keyifle gerçekleşir. Başak’ın özen ve simetri tutkusu, mantık örgüsü hayatın her yerinde, bir duygunun ya da düşüncenin ifade edildiği her kelimede şık bir şekilde kendini belli eder. Tahammül seviyesi en bu özellikleri kadar üst düzey olsa da tekrarlanan hatalara karşı daha düşük seviyededir. Plan ve program çerçevesinde sürdürülen hayatı, üretmek ve topluma hizmet etmek üzerine kurma fikri Başak burcu için ideal terapidir. Sevilen ve güven duyulan her konuda, kabiliyet de aynı oranda yükselir ve ortaya çıkan iş başta Merkür Başak kişisi olmak üzere herkesi mutlu eder. Duyguları samimidir ve özenini ilişkilerinde de görmek mümkündür. Gözden kaçan ya da sevilmeyen her ayrıntı, kendine ve etrafındakilere daha fazla fayda sağlayacak şekilde seçilerek kelimelerin içine özenle yerleştirilir. Bir düzene uyum sağlaması, düzenin mantığı ile doğru orantılıdır. Aksi takdirde bildiği doğrusundan dönmesi oldukça zordur.

Merkür Terazi

Merkür Terazi burcunda açık sözlülük verir. Olduğu gibi her şeyi anlatma ve açıklama isteği, Terazi’nin adalet ve uyum tutkusundan ileri gelir. Konuşmalarında ansızın bozulmaya da meyilli olan bir denge görmek mümkündür. Bir kaos kokusu ya da samimi olmayan davranışı fark etmesi halinde konuşmanın sona ermesi ve zihinlerin karışması kaçınılmazdır. Dengenin tek başına kurulamayacağı fikrinden dolayı, Merkür Terazi kişisi kararlarını değer verdiği ve samimi bulduğu kişilerin desteğiyle alır. İçten içe yanılma duygusu ile hareket etmek olasıdır. Merkür Terazi’de inceliklerle dolu bir zihin ortaya koyar. Olaylara sanatsal veya olması gereken den farklı bir ilhamla yaklaşmak, efsunlu bir intiba yaratır. Hangi seçeneğin daha iyi olduğuna karar vermek süreci işleri yavaşlatabilir. Adım atmadan veya konuşmaya başlamadan önce adalet ve incelikten ödün vermeyerek iyi düşünmek her zaman kurtarıcıdır.

Merkür Akrep

Merkür Akrep burcunda en derin konuşmaların, saklanılması gereken sözcüklerin, sezgisel zihinlerin merkezidir. Acı veren ve şifa dağıtan bir zihin ve kelime topluluğuyla kendi ellerinde hayatlarına devam ederler. Kötülüğün panzehiri, güçlü mantıkla ve derin bir gözlemle harmanlanmış halde dilden dökülmektedir. Derinlerde gezen hislerin ve düşüncelerin ışığında, kelimelerine dikkat etmeye çalışırken karşısındaki insanın anlattıklarını da yine ışıktan süzerek arka planı anlamaya çalışır. Akrep’in fedakâr ve merhametli doğası, kin ve öç alma duygusu söz konusu olduğunda devre dışı kalırsa sivri bir dilden kimsenin kurtuluşu yoktur. Sağlam ve depolayan bir zihin yapısı sözkonusu olduğu için haksızlıkları unutmaz ve bunlara karşı bir duvar örer. Öfke halinde çabuk toparlanır ve sıranın kendisine gelmesi için planlarını çoktan devreye koymaya başlamıştır. Sezgilerin güçlü olduğu bir konum olan Merkür Akrep, ilk izlenime göre hareket eder ve genelde bu fikrinde yanılmaz. Yine de önyargı denen batağa düşmemek için kendi derin yöntemleriyle iletişimini sürdürür. İyi ve kötü ince çizgisinde yürümekten hoşlanır, gri bir seçeneği olmaz.

Merkür Yay

Merkür Yay burcunda aktif davranış biçimi hareketli zihinle ahenk içinde dans eder. Aynı anda birkaç işi yapabilme potansiyeli olsa da, bunun tam tersi tembellik davranışları ve doğuştan gelen bir can sıkıntısı hali de sergileyebilir. Bu yüzden kendisine koyduğu hedefe varmak istemez veya yolun yarısında vazgeçip geri dönebilir. Özgür düşünce yapıları, kalıplara sığmayan hatta o kalıpları değiştirmek için aklının odalarında sürekli gezen halleri, kelimelere de aynı oranda yansır. Renkli iç dünyasıyla esprili bir iletişim kurar. Genellikle umursamaz olarak yansıtılsa da çabuk alınır, kırılır. Yay enerjisi ile birlikte yeni gezilecek mekânlar ararsınız. Sıcak samimi ve uyumlu bir yapısı vardır ve bu yüzden arkadaş ortamlarının favori kişisidir. Ağzından çıkan cümlelerin varacağı hedefi her zaman kestiremez ama doğasında var olan insan sevgisi kötü enerjiyi iyiye dönüştürmek konusunda ona ayrıca bir avantaj sağlar.

Merkür Oğlak

Merkür Oğlak burcunda disiplinli, kararlı ve sağlamcı bir düşünme tarzı verir. Disiplinli davranışları kendisinin soğuk algılanmasına sebep olabilir ve bu yüzden duygusuz veya düşüncesiz bir izlenim bırakabilir. Bu düşüncenin yanlış olduğunu kanıtlamak, duyguyu hissettirmek Oğlak için zor olsa da Merkür’ün ışıltısına göz değdirmek çözümün önemli bir parçası olacaktır. Dedikodu ve boş kelimelerle konuşmak istemediğini açıkça ifade eden bu yerleşim, yanlış anlaşılmaların önüne geçer. Ancak buz etkisi yaratan bir iletişimin oluşmaması için kelimelerin iyi seçilmesi gerekir. İletişimin merkezi olan Merkür, kendini ve hayatını daha sağlam taşlar üzerine kurmak isteyen Oğlak’ta yeni eğitimler, kurslar ve aktiviteleri de peşi sıra dizer. Zihinde sürekli bir ilerleme halinde olan ve amaca taşıyan bir aksiyon vardır. Sosyal hayatın dışında kalan bu aksiyon, hayattan zevk almanıza mani olsa da mutlu ve başarılı bir kariyerin kapılarını aralar.

Merkür Kova

Merkür Kova burcunda objektif bir düşünsel zekâ vermektedir. Tarafsız bakış açısı sayesinde olaylarda çözüme ulaşmak için çok kolaydır. Yeni ve şaşırtıcı fikirleri herkese sunma isteği vardır. Merkür Kova kişisi, herhangi bir sorunun çözümünde akıllara gelmeyen fikirler ve orijinal seçenekler gerekli olduğunda aranan kandır. Özgür ruhun sayısal zekayla çıktığı sahnede toplumu ilgilendiren konularda ve aktivitelerde farkını ortaya koyar. Derin araştırmalar, sürekli öğrenmek, yeni ve farklının peşinden koşmak ve bunları kendine has tarzıyla hayatına dahil etmek dışarıdan aykırılık olarak anlaşılsa da aslında ortaya koyduğu ürünler, ağzından çıkan kelimeler insanlığın yararına olur. Laboratuvarlar, deney malzemeleri, araştırmalar ve eğitimler Merkür Kova kişisinin elinde kalitesi artacak konulardır.

Merkür Balık

Merkür balık burcunda naif bir konuşma edası vermektedir. İnsan ruhunu en kaybolduğu boşlukta bile anlayıp kavrama yeteneği vardır. Sezgisel zekâ, psişik hissiyat ile birleştiğinde adeta bir sağduyu abidesi haline dönüşür. Hassasiyeti ve empati yeteneğinin gelişmesiyle incinmenin yaratacağı hasarı önlemek iletişimde öncelikli hedefidir. Bunu sözlü olarak da ifade eder. Okyanusların en derininden gelen bilgileri kolektif gerçeklikle birleştirdiğiniz de hiç bilinmeyen sonuçlara imza atabilirsiniz. Bu bilinç ile yeni keşifler sizlere ilham olarak gelecektir. Merkür Balık kişisi, bu ilham ve hayal gücünün verdiği etkiyi sağduyuyla harmanladığında arkadaşlarının ve dostlarının ruhu için ideal bir dinlenme alanı oluşturur. Bu alan kafa karışıklığı yaşayan herkesin kapısını çalacağı bir alandır. Başkasına gelince terapi gibi hissettiren kalp, bu yerleşimde kendisiyle ilgili konularda içe kapanma verebilir. Kendini ifade etme güçlüğü oluşabilir. Bunu da yolu ruhu özgür bırakmaktan geçer. Kelimelerin ahenkle dans etmesine müsaade edilmesi halinde kalem Merkür Balık kişisinin söyleyemediği her şeyi kâğıda dökecektir.

Venüs Koç

Açık yüreklilikle ilişkilerin kontrolünü eline almak isteyen bir yapıya sahiptir. Bulunduğu bir ortamda ilk adımı kendisi atmak ister. Konuşmalarını ve isteklerini açıkça dile getirir. Kuracağı sevgi ilişkileri içerisinde rekabet arar. Genellikle platonik aşklar onun için heyecan vericidir. Venüs koç burcunda zararlı bir pozisyonda bilinmesine rağmen genellikle gözlemlediğim kişilerin haritalarında oldukça çekici ve karizmatik oluşlarıdır. Genelde çevresinde beğenilen insanlardır. Aşk’ı, parayı ya da sevgiyi kolay tüketebiliyor. Aşk ve sevgi konularında aslında mağdur olan ve kaybeden taraf olmalarına rağmen, dışarıdan görünen onların mağdur ettiği şeklidir. Her zaman ilişkilerinde açıklayıcı olmak zorunda kalırlar. Bunu da yapmaktan hiç hoşlanmazlar. Tutkulu bir aşıktır. Her zaman bir “next” tuşları vardır. Bir ilişkide takılı kalmıyor gibi görünüp takılı kalan nadir insanlardır. Venüs koçların hayatlarına aşk konusunda kendilerine sürekli söylemesi gereken cümle “sevse gelirdi” olmalıdır. Bozuk ve doğru olmayan ilişkilerde her zaman kaybeden taraf olabilir. Genelde hüzünlü bir aşk hikayesinin baş kahramanı olmayı severler ama bundan asla hoşnut olmazlar.

Venüs Boğa

Venüs Boğa burcunda rahat bir pozisyondadır. Bu durum kişinin haritasına rahatlık verdiği için ilişkilerde de rahat ve konforlu bir şekli yakalayabilir. Sadakat ve güven duygusu önceliklidir. Kişisel görünüşleri ve sevgiye yaklaşımları da salaş ve huzur vericidir. Duygusal ihtiyaçları oldukça yüksektir ve burada önceliği belirleyen konfor arayışlarıdır. Güvenin ve konforun bulunduğu her ortam ve ilişki, Venüs Boğa kişisinin kendini daha rahat bir hal içine bürünmesine neden olabilir. Bu durum onun ilişkiye rahat ve aşırı güvenle yaklaşıyor olması ilişkide monotonluk verebilir. Zaman içinde kişi özensiz ve monoton biri olabilir. Bu durum karşı taraf için sıkıcı bir hal alabilir. Fiziksel düzene önem gösterir. Sanatsal faaliyetler, dans yeteneği oldukça yüksektir. Venüs burada Boğa’nın tembelliği ile ağır hareket etse de sevgiyi neşeli ve çocuksu tatlı bir tavır içinde verir. Eğlenmeyi severler. Çoğu şeyi partnerinden bekler, gelmemesi halinde devreye hiçbir şey olmamış gibi aktifleşen sabrı girer. Kıskançlık konusunda aşırıya gitme ihtimali olduğu için bu süreçteki hamlelerin iyi düşünülerek yapılması gerekir. Venüs boğalar sevgiye ve sevilmeye oldukça isteklidirler.

Venüs İkizler

Venüs İkizler burcunda öncelikle iletişim parametresi ile yaklaşmaktadır. Zekâ, bilgi, sohbet edebilmek, anlayış gösterebilmek en önemli konular içerisinde yer alır. Kişi, Venüs’ün estetik tutkusunu el becerisiyle harmanladığında en basit işleri bile sanat eseri gibi sunabilir. Heyecanlı, enerjik, konu üzerine konu açabilecek, saatlerce sıkılmadan konuşabileceği, kendisinden bilgili bir partner olmasını ister. Arkadaş yanlısı yapısı olduğu için kıskanma, kıskanılma istemediği duygu durumlarıdır. İkizler ’in doğasındaki iletişim tutkusu, Venüs ile bir araya geldiğinde duyguların ifade edilmesini kolaylaştırır. Venüs burada İkizler ‘in çok yönlülüğünden hareketle flörtöz bir kişilik verir. İlişkilerinde konuşabildiği muhabbet edebildiği insanlarla iletişim kurar. Hızlı ve hemen eyleme geçen insanlardır. Maymun iştahlı tabiri onlar için kullanılabilir.

Venüs Yengeç

Venüs Yengeç burcunda sessiz sakin içine kapanık bir kişilik verir. Öncelikli düşünce aile olmak ve aile sıcaklığını yaşamaktır. Sevgi ve şefkatle her konuda destek olacak bir partner ihtiyacı duyulur. Bu düşünceyi sosyal ve duygusal tüm ilişkilerde sergilemek mümkündür. Annelik duygusunun kontrol edilememesi halinde, herkese yaklaşma isteği Venüs Yengeç kişisine “boğucu” etiket verebilir. Yengeç’in geçmiş sevgisi Venüs ile sanat tarihi alanında çalışmalar yapmayı kolaylaştırır. Geçmiş sevgisi, alışkanlıkları değiştirmek fikrini çürütebilir. Çevreyi ve hisleri özgür bırakmayı öğrenmek, duygusal zekayı geliştirmeye yardımcı olur.

Venüs Aslan

Venüs Aslan burcunda ilgi çekici olmak ve her zaman haklılık payı çıkarmakla bütünleşmiş bir davranış şekli verir. Kraliyet ailesi olarak değer görmek beklentileri üst düzeye çıkarmaktadır. Ajitasyon hareketlerde bulunarak ilgiyi üzerine çekmek gibi bir alışkanlık oluşabilir. Venüs’ün güzellik anlayışı, Aslan’ın şıklık düşkünlüğüne dokunduğunda girilen ortamda spot ışıklarının kişinin üzerine yanmasını mümkün kılar. Gösteriş merakına yenik düşmek, kibirli bir izlenim yaratmaya sebebiyet verebilir. Dengeyi kurabilmek gerekir. Sevgiyi içtenlikle yaşayan Aslan burcu, Venüs ile mutlu eden ve mutlu olan ilişkilerin baş rolü olabilir. Bu sevgiyi kaybetmek karşı taraf için iyi bir fikir değildir ancak Venüs Aslan kişisinin bu durumu bir hırs haline getirmemesi gerekmektedir.

Venüs Başak

Venüs Başak burcunda mükemmeliyetçi ve özenli istekler sebebiyle duygusal ve sosyal ilişkilerde zarara uğramaya yol açar. İşe yarar hissedince kendini değerli hissetmek. Eleştiri, kusur arama, beğenmeme istekleri, “her şeyi uygun ve kusursuz olsun” gibi düşünce yapısı, aslında samimi olarak yaşanan duyguların ifade edilmesini ve yaşanılır olmasını zorlaştırmaktadır. İnce eleyip sık dokuma fikrini ilişkilerde esnetebilmek Başak için zor olsa da mutluluğun yaşanması için gereklidir. Sürprizleri sevmek fikri beklentiyi yükseltir. Gerçekleşmediğinde mutsuz eder ancak Venüs Başak kişisi için bu durumda gösterilecek en küçük bir samimiyet örneği hasarı kısa sürede toparlar. Fiziksel titizlik ve düzen tutkusu, sosyal hayata yansıdığında çevredeki herkes tarafından sevilmese de size hayretle bakan birçok insan olacaktır. Karşısındaki kişiden de bakımlı ve temiz olmasını isterler.

Venüs Terazi

Venüs Terazi burcunda ilişkilerde denge ve uyumu yakalamak isteği ile hareket eder. Dengenin tek başına kurulamayacağını bilir ve karşısındaki kişinin denge kuracak bir zihin ve kalp algısı içinde olmasını ister. Yol gösterici, güvenli konuşmalar ve ilişkiler sevgiyi inceliklerle yaşayan Terazi için iyi hisseden ve iyi hissettiren konumundadır. Estetik ve zarafet önemli karakter özellikleri içerisinde yer alır. Çekici, güzel, süslü olmak vazgeçilmezdir. Kaostan kaçan, genelde fedakârlık yapan taraf olmak Venüs Terazi kişisinin kullanılma olasılığını arttırır. Bu yüzden öncelikle kendi düşüncelerine önem vermelidir. Venüs Terazi’de kendi evindedir, dolayısıyla rahattır. İsteklerini söke söke değil tereyağından kıl çeker gibi nazik bir şekilde ve kolaylıkla alır. Kolay elde edilen kolay kaybedilme potansiyeline sahip olduğu için sağlamasını yapmak gerekir.

Venüs Akrep

Venüs Akrep burcunda arzulu bir karakter oluşturur. Kapısı çalınan sevgi derin ve tutkulu bir sevgidir. Aşk ve sevgi gibi nefreti de yoğun duygularla yaşar. Kıskançlık onlar için normal bir davranış şeklidir. Aşırıya gittiğini bildiği halde bu düşünceden vazgeçmez çünkü onun olan sadece onundur. Tutkulu olması sebebiyle flörtöz bir yaklaşım sergileyebilir. Reddedilmek veya aldatılmak, öç alınacak bir konu içerisine çok kolayca girebilir. Yaşam tarzı gizem ve gizlilik üzerinedir. Duygusal ve sosyal ilişkilerinde bu hususun karşı tarafta kabul görmesini bekler. Sınırlarına müdahale edilmesi kızdıran ve hatta olay mahallinden onu uzaklaştıracak bir konudur. Kırıldığında çabuk toparlanır, hatta affeder. Ancak neyi affettiğini asla unutmaz.

Venüs Yay

Venüs Yay burcunda özgür bir ilişki arayışı içeresindedir. Flörtözdür ve ciddi ilişkiden genelde kaçar. Maceraperest bir davranış sergiler. Eğlenmeyi sever, sevgi aşk her zaman kendi içinde olan bir duygudur. Umut dolu, sevecen hayata pozitif bakış açılarıyla kendi şanslarını arkadaşlarının da nasipleneceği bir şansa dönüştürür. Venüs Yay kişisinin kuracağı ilişki/ilişkiler bilgece sohbetler edebileceği, beraber eğlenebileceği, duygusal ve mental olarak besleneceği kişilerle mümkündür. Karşısındaki kişinin de en az kendisi kadar renkli bir sima olmasını ister. Eğlence ve müzikal alanlarda yetenekleri diğer kişilere göre daha belirgindir.

Venüs Oğlak

Venüs Oğlak burcunda soğukkanlı ve seviyeli bir davranış sergiler. Sert duruşu ile karşısındaki kişiler tarafından duygusuz olarak anılmasına sebep olur. Aslında o duygularını içerisinde yaşar, ifade etmekte zorlanır. Bazen de ifade etmek istemez. Kırılgan olduğunu kimsenin bilmemesini ister. Sınırlarına yalnızca onun zihninde şekillenen olgunluktaki insanlar dahil olabilir. Bunun temelinde de güven yatar. Mantığının süzgecinden geçmemiş bir ilişkinin Venüs Oğlak kişisinin güven katmanına ulaşması zordur. Güven oluştuysa sağlam adımlarla yürünen mutluluk yolu tarafları memnun eder. Oğlak burcunun güven tutkusu maddi konularda da kendini belli eder. Bu tutum yalnız kalmasına da sebep olsa da vazgeçmek istememektedir. Kontrol isteği aşırıya kaçma potansiyeli sergilediğinde, sadece benim sözlerim geçerli ve yapılacak bir kişilik özelliği maalesef ki Venüs Oğlak için yalnız kalma sebeplerinin en başında gelmektedir.

Venüs Kova

Venüs Kova burcunda romantizm aramaz. Mantıklı yaklaşımlar, bilgi dolu sözcükler onun için ilgi çekicidir. Arkadaş olarak yaklaşmayı sever, hümanist yapısı onun önceliğidir. Dost olarak göreceği kişi ile ilişki yaşamak ister. Özgür ruhlu bir kişiliğe sahiptir. İnsanlığa yararlı aktivitelere bayılır. Karşılıksız iyilik etmeyi sever. Orijinal davranışlar, farklı düşünce yapıları Kova için beklenti oluşturur her zaman. Bu farklılık isteği romantizm anlayışında geçerlidir, herkes gibi olan ilişkiler yerine şahsına münhasır bir iletişim ve ifade şekli önceliğidir. Kova’nın çözülemez duruşu kendisinde merak uyandıran bir davranış olsa da bir o kadar çekinilecek bir davranış olarak yer alır. Karşısındaki kişide kendisini bu yönde geliştirecek ya da tamamlayacak özellikler görmesi Venüs Kova’nın mantığından duygularına giden köprü kuruluyor demektir.

Venüs Balık

Venüs Balık burcunda sevginin, şefkatin bütünle karışmış halidir. Romantik, tutkulu davranışların sergilendiği en güzel yerde bulunur Venüs. Yardım etmeyi sever. İçindeki sevgi ile ilahi aşka ulaşabileceğini düşünür. Kişiden önce sevmenin kendisini sever. Sevgisini karşısındaki kişinin iliklerine kadar hissettirir, kişi kendini bir peri masalının içinde bulur. Hüzünlü olaylar, olumsuz yaşantılarla boğuşan insanlar onun için her zaman hayatında öncelik teşkil eder. Bitmek bilmeyen sevgisiyle dinleyen, dinlerken şifa dağıtan bir zihin algısına sahiptir. Çıkar gözetmeden yardımcı olmak için her şeyiyle kendisini adayabilecek kalbinde merhametten bir ağaç vardır. Bu özelliği bazen kendisinin kullanılmasına da sebep olmuştur. Ama o yine de insanlara yardım etmekten, gölgesinde dinlenilmesine müsaade etmekten asla vazgeçmez. Sanatsal konular da üstün yetenek sahibidir. Romantik ve duygusal sözcükler kaleme alır. Zarif davranışları ile toplumda her zaman yer edinir.

Mars Koç

Doğum Haritasında Mars koç burcunda kendi burcunda olduğu için güçlü konumdadır. Özelliklerini rahat bir şekilde yansıtır. Fiziksel enerjisi yüksektir. Mücadele ruhu sürekli devam eder. Yenilikler peşinde koşar. Hiç düşünmeden hareket eder. Savaşa hazır bir savaşçı gibidir. Koç burcu, bol miktarda enerjiye sahip bir yerleşim yeridir. Bazen bu insanlar enerjiyi verimli bir şekilde kullanamadıklarında öfke, hayal kırıklığı ve sabırsızlıkla karşılaşabilirler. Koç burcu, enerjisini serbest bırakmak için fiziksel bir şeye ihtiyaç duyar. Spor ya da rekabet gerektiren sporlar hayatlarında önemli bir ivme kazandırır. Koç burcu, ne istediklerini ve nasıl elde edeceklerini çok iyi bilirler. Her zaman bir sonraki heyecanı ararlar. Birlikte seyahat etmek için harika bir arkadaştır.

Mars Boğa

Doğum Haritasında Mars boğa fiziksel enerji düşüktür. Boğa’nın ağır ruh haline adapte olur. Genellikle öfkeleri içlerinde birikerek bazen ani patlamalara neden olabilir. Davranışlarında temkinli hareket ederler. Maddi kazançları onlar için önemlidir. Parlak iş fikirleri vardır. Para ile ilgili her duruma uyum sağlarlar. GERÇEK bir romantiktirler. Duygularınızı birileri ortaya çıkarmadan sizler ortaya çıkarmayı deneyin.

Mars İkizler

Doğum Haritasında Mars ikizler enerjik bir zihin yapısı verir. Bilgiye, araştırmaya doyamayan bir yapı oluşturur. İletişimle savaşarak sonuca gitmeyi planlarlar. Kıvrak zekâları ile insanların istedikleri kelimeleri kurarak onları çok kolay alt edebilirler. İyi bir olay kavrayıcıdır. Yönlendirilmesi gerekir. Harika bir sosyalleştirici, kolayca arkadaş edinir. Dikkati sever, ama sadece dikkati sever. Konsantrasyon toparlaması zordur. Bu yerliler, özel biri olmadığınız sürece uzun vadeli değildir. Her insana aynı hissi vermez. Sonuç olarak, bu insanlar rahat ve eğlencelidir, ancak ne zaman profesyonel davranmaları gerektiğini bilirler. Bu insanları cezbetmek istiyorsanız kendinizden emin olun.

Mars Yengeç

Doğum Haritasında Mars yengeç burcunda ağır hareketli bir yapıya sahiptir. Zorla yapıyormuş hissi uyandırır. Öfkelenmek yerine içine atarak uzlaşma yolunu seçer genellikle. Çok çabuk küsme tepkisi gösterirler. Gerçekten nazik insanlardır. Doğru kişiyi bulduklarında severler. Sade ve zarif insanlardır.

Mars Aslan

Doğum Haritasında Mars aslan burcunda olan kişilere artı bir enerji yükü olarak gelir. Öfkelenmeleri kolaydır. Haksızlıklara gelemezler. Sinirleri yüzlerinden okunur. Aslan burcunun güç arzusu Mars ile doruk noktasına ulaşır. Aslan: Şiddetli, alıngan. İstediklerini elde eden kendinden emin bir güzellik. İkizler gibi ilgiyi severler ama aynı zamanda aşkı da severler. Bu yerleşimi bir ilişkide idare etmek zor olabilir çünkü saldırıya uğramış gibi hissederlerse ben merkezli olabilirler. Çok hassas. Bir şeyler yapmak istiyor ve insanlara yardım etmek istiyor, çizelge izin veriyorsa son derece samimi ve nazik olabilir.

Mars Başak

Doğum Haritasında Mars başak olan kişiler mars enerjisini zorluk olarak algılar. Başak titizliğini artırıcı özellik etkisi verir. Detaylar içerisinde kaybolma vererek kişileri fazlaca bunaltır. Başak düzenliliği ile disiplinli şekilde olayların üstesinden planlı bir yol alarak kolayca gelebilirler. Dışa yaslanmış, içten kaygılı. Bu insanlar akış tipine göre hareket ediyorlar ama gerçekten sadece herkesin yaptığını yapmak istiyorlar ve sorunlara neden olmak istemiyorlar. Kritiktirler ve her şeyi fark ederler. Şaşırtıcı bir şekilde, çekingen doğaları ile birlikte zevk aldıkları gerçekten akıllı ve alçakgönüllüdür.

Mars Terazi

Doğum haritasında Mars terazi burcunda kararsızlıkta devreye girer. İstediklerini dile getirmeden kaçarak yol alırlar. Çevresindeki kişilere zorla davranış empoze etmeye çalışırlar. Kontrol mekanizmaları bu şekilde çalışır. Paylaşma duyguları gelişmiştir. Terazi: Barış Yapan! Bu insanlar yüzleşmekten ve başkalarını üzmekten nefret ederler. İnandıkları şey için savaşacakları için itici DEĞİLDİRler. Onlar da sevgiyi severler, ama bağlı kalmak için gerçekten özel birine ihtiyaçları vardır, çünkü hızlı ve sert düşerler, ama sevgiyi de çabucak kaybederler. Bu yerliler harika konuşmacılar, bu tatlıları seviyorum :) İşler çok zorlaşırsa kaotik bir zihniyete sahip olabilir, sadece nefes al!

Mars Akrep

Doğum haritasında Mars akrep burcunda kişilerin de fiziksel enerjileri yüksektir. Kendi burcu olarak rahat hareket eder. Güçlü tutkuları ile istediklerini mutlaka elde etmeye çalışırlar. Akrep: Bu yerleşimi seviyorum: ') herkes akrep marslarının büyük ve korkutucu olduğunu düşünüyor, bu da onları geçerseniz doğru olabilir, ancak sadece onları dinlerseniz ve şefkatli olursanız çok sadıktırlar. Aslında kanser marsları gibi oldukça naziktirler, ancak bir cepheleri vardır çünkü artık incinmeye dayanamazlar. Geliştirilirse, bu mars yerleşimi inanılmaz derecede psişik ve sezgiseldir. Yatakta harika ortaklar.

Mars Yay

Doğum Haritasında Mars yay burcunda eğlencelerin en üst seviyesine çıkma olanağı verir. Ani olaylar, değişen planlar hızlı yaşam bu konum için oldukça uygundur. Maceraperest yanları her an harekete geçmeye hazır bir enerji yoğunluğu taşır. Yay: Bu insanlar burçların en soğuk olanıdır. Parti yapmayı, sosyalleşmeyi ve yeni şeyler denemeyi severler. Hikâyenin insanlara anlatması için aptalca şeyler yapıyorlar. Bu insan son derece şanslı ve işlerin yoluna gireceğini düşünmediklerinde, bir şekilde yapıyorlar! Gezginler, bu insanlar açık fikirlilikleri nedeniyle dünyanın en zeki insanlarından (imo) bazılarıdır.

Mars Oğlak

Doğum haritasında Mars oğlak olarak makam mevki, başarı, ilerleyiş hakkında somut enerji verir. Her zaman bir üst noktaya hedef koyar ve ilerler. Kontrollü bir şekilde istediklerine doğru adım atarlar. Elde edene kadar da durmazlar. Oğlak: Ya son derece cömert ya da ucuz. Bu yerliler genellikle bol miktarda paraya sahipler veya onunla gerçekten mücadele ediyorlar. Tanıdığım her Oğlak burcu bir şekilde başarılı olmak için uğraşır. Hayattaki daha ince şeyleri sever ve değişimden nefret eder. Melankoli olarak karşımıza çıkabilir.

Mars Kova

Doğum haritasında Mars kova bilimsel mantık çerçevesinde bir hareket enerjisine sahiptirler. Özgürlükçü, sosyal bir yaşam isterler. Orijinal davranışlar sergilerler. Geleneksel tutumlara her zaman karşı olurlar. Kova: Bu insanlar tuhaf ve farklı olmayı severler (harika bir şekilde, obvi). Aslında ilk başta oldukça utangaç olabilirler, sonra açılırlar. Son derece komik insanlar çünkü kendi ritimlerine göre dans ediyorlar. Yüksek benliğinden dolayı tuhaf buluşmalara, psişik maceralara vb. Eğilimlidir. Sag Mars gibi macerayı sevenler, sosyal açıdan endişeli olabilir.

Mars Balık

Doğum haritasında Mars balık olan kişiler ani tepkiler vererek hareket ederler. Beklenmedik davranışları olabilir. Ani ayrılma istekleri olabilir. Kararsız kişilerdir. İlahi kişilik isterler. Güçlü duygusal enerjilere sahiptirler. Balık: Duygusal doğa, biriyle zihin, beden, ruh düzeyinde bağlantı kurmaya ihtiyaç duyar. Negatiflerden uzaklaşması gerekiyor ve bir tür yaratıcı çıkışa İHTİYACA ihtiyaç duyuyor. Güzel, kibar, otantik varlıklar. Çocuksu. Neredeyse her şeyi ilk kez keşfetmeleri gibi, heyecanlı, coşkulu.

Jüpiter Koç

Yaşam felsefen kendini geliştirmek ve yeni şeyler başlatmaktır. Bu hayatta genişletip büyüteceğin en önemli şey benliğini keşfetmektir. Özgür ve bağımsız bir ruhun vardır. Cesaretin, girişimciliğin karakterinde önemli rol oynar. Öncü kişiliğin sayesinde herkesten farklı bir konumda yer alırsın ve bunu daima güdülersin. Hayatının amacını yaptığın girişimlerle ve yeni başlangıçlarla yaklarsın.Eğer istediğin zaman başlamayan bir proje ya da iş söz konusuysa hemen hevesin kaçıp rotayı başka yöne belirleyebilirsin.Hedef belirlemek senin için hep çok önemlidir. Hızlı kararlar alır, hızlı hamleler yaparsın. Düşünerek bir şeyler yapmak konusunda çeşitli uyarılar alır, bunlara kulak verdikçe kendini geliştirirsin. Çalışkan ve entellektüel tavırların herkesin ilgisini çeker. Bu ilginin etkisiyle kendi fikirlerini başkalarına empoze etmek isteyebilirsin. Öfkelendiğinde gözün hiçbir şey görmeyebilir. Diğerlerine saygı duymayı öğrenerek, bireysel gücünü faydalı işlere adayarak ve başladığın işleri sürdürmeye gayret ederek hayatını zenginleştirmelisin.

Jüpiter Boğa

Yaşam felsefeni belirlerken önceliğin maddi açıdan güvende olmak ve konfor içeren lüks bir yaşamdır. İyi huyluluğun, kaliteli seçimlerin ve güzel yemeklerin tek noktada toplanmış hali olabilirsin. Maddi ve manevi, her türlü yatırıma olan düşkünlüğün bütün planlarını bu doğrultuda yapmanı sağlar. Hayat standartlarını yükseltmek için doğru yatırımı arar ve bulursun. Ekonomik güvence senin için her şeyin önünde gelir. Ama buna rağmen gereksiz ve boyunu aşan harcamalara da oldukça meyillisindir. Keyifleri, zevkleri abartabilir ve diğer insanları küçümseyebilirsin. Maddeye dayalı olan her şeyi abartabilirsin. Hayatta büyük şanslara sahip olabilirsin.Bolluk ve bereket enerjisi daima seninledir. Doğuştan gelen yeteneklerini keşfedip, bunlarla değer üretmelisin. Yeteneklerine bağlı değerleri keşfettiğinde kalbinde içsel bir keyif yaşayacaksın. Sahip olduklarına teşekkür ederek, hayatın güzelliklerini görebileceksin. Kalbinde yaşadığın keyifler ile yaşamını daha zengin bir hale getirebilirsin. Sahip olduğun kaynakları paylaşabilmek, cimrilikten uzak durmak da bir o kadar önemlidir bu yerleşim için. Yatırımlarında dikkatli davranmalısın ki borçlanmalar ve kayıplar olmasın.

Jüpiter İkizler

Araştırmak, öğrenmek ve soru sormak en büyük hayat felsefen olacaktır. Çok fazla bildiğini düşünüp insanları küçümseyen bir tutum içerisine girebilirsin. Zihninin karışıklığı seni bazı zamanlarda huzursuz edebilir. Jüpiter ikizler burcunda huzursuz bir pozisyonda olduğu için eğitim alanında istediğin noktaya gelememişsen, kendini yetersiz hissedebilirsin. Ya da nasılsa her şeyi biliyorum diye düşünüp, birçok şeyi zihninde eyleme döküp, gerçek hayatta harekete geçmek konusunda zorlanabilirsin. Günün sonunda, tüm gün elinden düşmeyen telefonuna bile tahammülün kalmayacak kadar yorgun hissedebilirsin. Farklı kişileri ve çevreleri tanımaya oldukça müsaitsin. Yaptığın iş her ne olursa olsun, her ortamda bilgini konuşturabilir, farkını ortaya koyabilirsin. Felsefik ve ruhani konulara karşı büyük ilgin vardır. İnanç konusuna farklı yaklaşımların olabilir, tek bir şeye odaklanmak ve ona göre yaşamak seni tatmin etmeyebilir. Hayatta en çok genişleyeceğin alan şüphesiz öğrenmek olacaktır. Bu yönden şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Öğrenerek ve öğrendiklerini çevrene yayarak kendini tamamlanmış hissedeceksin. Jüpitere özgü yaşam amacını herkesin bilgisine saygı duyarak, merak güdünü doğru alana yönlendirerek bulacaksın. Zihninin uzak ülkelere seyahati için şimdiden iyi yolculuklar dileriz sana :)

Jüpiter Yengeç

Annelik içgüdüsü ile hareket etmek senin hayat felsefen olacaktır. Sezgilerin çok güçlüdür. İnsanların hangi duygu içinde olduklarını çok iyi anlar, onlara yardımcı olmak istersin. Geniş görüşlü ve hayal gücü yüksek birisisindir. Birilerini yetiştirmek, hayata ve söz konusu koşullara hazırlamak konusunda çok başarılısındır. Aile kavramına, eskinin gücüne inanırsın. Hayatını bu minvalde şekillendirmek senin için bu dünyaya geliş sebebi sayılabilir. Dünyaya bakış açın, herkesin mutlu ve iyi koşullarda yaşaması için çaba göstermekle doludur. Sınırları aşan bir merhamet algısına sahipsindir. Sana kötülük bile yapılsa, iyilik ile cevap verirsin. Fedakarlıkta sınır çizmek senin için imkansız olabilir. Akabinde sevdiklerinden devamlı ilgi alaka bekleyebilirsin. Olaylar karşısında kolay incinebilirsin. Jüpiterin genişleten bir yapısı olduğu için ve yengeç burcunda da beslenme konuları ön plana çıktığı için bedensel anlamda fazla kiloya sebebiyet verebilir. Yiyelim güzelleşelim demeden önce kontrolü elden bırakmamakta fayda var :)

Jüpiter Aslan

Senin ikinci bir adın olsa, o da "lüks" olur. İyimserliğin ve neşen, çok uzaklardan bile fark edilir. Yaratıcılık gerektiren her işin ve amacın öncüsü olabilirsin. Yeteneklerin sayesinde birçok güzel işe imzanı atarsın ve bu sana geniş çevrelerin kapısını açar. Liderlik ve organizasyon becerilerin oldukça dikkat çekicidir. Bu sayede çok işin üstesinden gelir, çevrendeki diğer insanlara da ilham kaynağı olursun. Çocuklar ve gençleri ilgilendiren alanlarda başarılı olur, kolay anlaşma sağlayabilirsin. Onlara mutlu ve refah bir dünya bırakmak senin öncelikli hedefindir. Asaletli bir kişiliğin vardır. Jüpitere özgü genişlik ve büyüme özelliği aslan burcunda coşku içinde boy gösterse de, kendini herkesten özel ve büyük görerek aşırı kibirli davranışlar göstermene sebep olabilir. Alkışlanmak ve takdir edilmek çok güzel şeylerdir. Ancak hayat felsefeni belirlerken gölge olabilecek yönleri tanımalı ve dikkat etmelisin. Herkesin eşit olduğunu bilmeli, birbirimizden üstün olmadığımızı anlamalısın. Bu şekilde davranmak seni toplum önünde daha çok yüceltecektir.

Jüpiter Başak

Büyük resmin detaylarını görmek ve hayatını buna göre şekillendirmek senin işindir. Tertip, düzen içersinde hizmette bulunmak, kendini buna adamak senin hayat felsefendir. Dezavantajlı bir konum olsa da bunu faydaya ve yaratıcılığa dönüştürmek sana büyük kazanç getirir. Hayatta en değer verdiğin olguların başında saygı gelir. Saygı duyduğun ve saygı gördüğün ortamlarda, buna uygun işlerin içinde yer alırsın. Bir işi pratiğe dökmek, en uygun haliyle ve hızlıca hazırlamak senin için çocuk oyuncağıdır. Uç fikirlerin bazı kesimleri rahatsız edebilir ancak önemli bir iş bitirici olduğun için günün sonunda kabul görülen taraf sen olursun. Zihinsel ve el becerisi gerektiren işlerde büyük bir zenginliğe sahipsin. Çekingen tavırlarını bıraktığın ve kendini göstermekten kaçmadığın zaman büyük kazançlar elde edeceksin. Detaylara olan hakimiyet duygun sebebi ile bütün işleri halledebilmek seni yorabilir. Bu yüzden gerektiği noktada yapılan iş herneyse onu etrafındaki diğer kişilerle iş bölümü yaparak paylaşmak seni rahatlatacaktır. Yararlı olmak, düzen kurmak bitmek bilmeyen bir aşk doğurur kalbinde. Buna istinaden yargılamaktan kaçınmalısın. Kusur bulduğun taktirde çalışamaz hale gelebilir ve düzeni bozabilirsin. Başka insanların ne yaptığını bir kenarıya bırakıp, kendi yolunda düzenlemen gereken ayrıntılara yürüdüğün zaman büyük bir inanç geliştireceksin.Yüce güce inanmak ve kendini ona teslim ederek büyümek, gelişmek en iyi hayat dersi olacaktır.

Jüpiter Terazi

Bu hayatta genişletip büyüteceğin en önemli konular denge, uyum ve adalettir. Hayatını ortaklı işler, anlaşmalar yoluyla devam ettirirsin. Hak- hukuk konusunda duyguların oldukça geniş ve yoğundur. Yüksek bir empati yeteneğin vardır ve bu sayede birçok ilişkiyi canlı tutmayı başarırsın. Kendinden önce başkalarının istek ve fikirlerini düşünürsün. Hayatındaki insanları mutlu etmek için maddi ve manevi cömertlikten kaçınmazsın. Fedakarlığın ve iyi olma çaban her yerde kabul görmeni sağlar. Kararsızlık yaşadığın noktalarda işleri sürüncemede bırakabilirsin. Bu nokta da kurduğun güçlü bağlantılar devreye girer. Lüks, para ve güzellik unsurlarına çok önem verirsin. Kimin neyi hak edip etmediğine karar vermek en tehlikeli davranış modelidir senin için. Olayları ve kişileri ilahi güce teslim edip, yargıdan uzak durmak gerekir. Fedakarlığı büyütmek senin için bir hayat felsefesi iken, önce kendi isteklerine karşı adil olmak, öğrenilmesi gereken önemli bir husustur...

Jüpiter Akrep

Güç sahibi olmak, krizleri çözebilmek, derin ve Okült konulara merak, senin için bir yaşam felsefesidir. Hayatını dolu dolu yaşamayı seversin. Enerjini faydalı bir şekilde kullanmak için sürekli bir şeylerle meşgul olmak istersin. Bu değerler üzerine inançlar geliştirirsin. Büyük ve derin amaçlara sahipsindir. Vizyoner bir bakış açısı yakalamış olman, seni her zaman üst konumlara taşır. Doğru bir bütünlük yakalamak, sana büyük bir kazanç sağlar. Strateji ve kontrol dürtülerin oldukça yüksektir. Ve bu durum öfkeyi, kini, intikamı, yoğun tutkuları da genişletip büyütecektir. Yaşam amacına giden yolda kişiliğine gölge düşüren özellikleri bilip, bunlardan uzak durmak her zaman için kalbini aydınlatacaktır. Fazla güçlü bu yerleşim ile kendini derinlemesine keşfedeceğin, görünenin altında yatan konular ile ilgileneceğin, iraden ile hayatta ki tüm zorlu meselelerin üstesinden geleceğin aşikardır. Kendini değiştirip, dönüştüreceğin , sezgilerin sayesinde insanlığa şifa olacağın, bilge bir yaşamın anahtarını elinde tutuyorsun, şansın bol olsun…

Jüpiter Yay

“Maceraperestliğin başkenti neresidir?” diye sorsalar seni gösterirdik şüphesiz :) İyimser, yüce gönüllü ve geniş vizyona sahipsindir. Zekanın ışıltıları gözle görülür düzeydedir ve bunu kullanmaktan büyük keyif alırsın. Hayat boyu öğrenme merakın, seni hem psikolojik hem de kariyer anlamında besler. Her şeyi merak etme konusunda sınırları oldukça geniş çizersin. Bitmek bilmeyen heyecanın, başka insanların da bundan nasiplenmesi için gösterdiğin çaba neticesinde her zaman ön planda olursun. Risk alma isteğin ve her daim ileri gitmek tutkun, sana kötü sürprizler yaşatabilir. Bunların etkilerini en aza indirmek için heyecanının yanına mantığını da eklemen gerekebilir. Sana bunu fark ettirecek örnekler hayatın boyunca yanında olacaktır. Seyahatleri sevmenin nedeni sadece hareket halinde olmak değil, yeni kültürler keşfetmektir. Keşfettiğin bu kültürler aracılığı ile herkesin bir görüşü olduğunu ve bu görüşlerin çok değerli olduğunu anlamak üzere dar görüşlülükten çıkmalısın. Topluma faydalı bilgileri aktarmak senin için yaşamının temel yapı taşıdır.

Jüpiter Oğlak

Geleneksel düzene olan inancın hayat felsefen olarak, hırs ve azim eşliğinde gelişip büyümeni sağlar. Sorumluluklarının farkındasın ve bunları severek yerine getirirsin. Ama bunun karşılığını bulamadığında, seninle aynı emeğe verecek insanlara rastlamadığında öfken de bir o kadar büyük olur. Mesafeyi korumayı iyi bilir, kendi gerçeğine ve mantığına uymayan ortamlardan kaçınırsın. Maddi gücü sever, bunu dönüştürebilirsin. Elindeki imkanları arttırmak, hayatın boyunca çalışman için senin en büyük motivasyonun olur. Disiplin yoksa senin için her şey eksik kalır. Ayakları yere basan her duygu, her insan, her bilgi senin hayatında öncelikli bir yerde durur. Daima temkinli hareket edersin ve pozitif duygular barındıran hayaller dahilinde beklentiler içine girmekten kaçınırsın. Çünkü Jüpiter ile oğlak burcu bir araya geldiğinde aykırı özellikler gösterir. Ciddi, soğuk, kötümser ve daima mükemmelliyetçi tavırlar içinde olmaktan dolayı büyük bir güven duyarsın. Şefkati, iyiliği ve duygusal gerçekleri anlamak & içselleştirmek en önemli öğretilerinden olacaktır.

Jüpiter Kova

Tarafsız ve hoşgörülü bir düşünce yapısına sahipsin. Toplumsal meseleleri geliştirme fikirleriyle dolup taşarsın. Sosyal hayattan zevk alır, arkadaş çevreni beslersin. Ama yalnız kaldığın anları da kaliteli şekilde geçirecek kadar kişisel gelişime önem verirsin. Bilimsel ve teknolojik konular her daim önceliğin olur. Daima bir amaç uğruna koşturmak istersin. Herkesle aynı şeylere inanmazsın. Sıradışı ve orijinal fikirlerin dahilinde yaratıcı hayat felsefelerin vardır. Kendi inandıkların için mücadeleden kaçınmazsın. Üst düzey fikirlerin, devrim niteliğindedir. Bu fikirlerin eylemlere döküldüğü zaman en büyük ve sağlam yatırımların olur. İnsanların refahı için büyük inançlar geliştirir ve topluma umut dolacak aktivist hareketlere öncülük edersin. Her burcun ve gezegenin pozitif anlamları olduğu gibi gölge özellikleri de vardır istisnasız. Kova burcunun ütopik ruh hali, hayalleri büyüteceği için gerçekleri göz ardı etmeden, kendi aklınının gücünü kibirsiz bir şekilde kullanarak, herkesin yüksek zekada olmadığını kavrayarak hayatı daha kolay hale getirebilirsin. Politikada yer alabilmek için olumlu etkilere sahip bir yerleşimden söz etmek de mümkündür.

Jüpiter Balık

Felsefik bir bakış açısına sahipsin. Sezgilerin ve psişik güçlerin sayesinde bir olayın tahmin edilebilirliği, bir işin devamlılığı konusunda büyük avantajların vardır. Duygularını yoğun yaşarsın. Merhametli ve sağduyusu yüksek bir kişisin. Dolayısı ile insanlar senin fikirlerine danışmaktan hoşlanırlar. Varlığını adadığın belli başlı hayat felsefelerin vardır. Evrensel olana hizmet ve şifa diyebiliriz bunun adına. Zaman zaman bu sana ağır gelebilir ve kendini huzursuz hissedebilirsin. Ama buna rağmen yardımseverliğin, fedakarlığın her zaman ağır basar. Duyguların ve mantığın arasında dengeyi bulmakta zorlandığın zaman ortaya dramatik bir tablo çıkmaktadır. Kendini kurban rolünde hissedebilirsin.. Böyle hissettiğinde hemen kendini toparlamanın yollarını bulmalısın. Bulanık sularda kaybolmamak adına ruhsal bir şifacı olduğunu hatırlamalı ve spiritüel bilgilerin dahilinde, pozitif eylemlere yönelmelisin. Yaratılmış olan her canlıya karşı şefkatlisin. Kötülüklerden arınmış bir şekilde kaygısız yaklaşımların vardır. Bu iyicil duruşundan dolayı, hayatta başkaları tarafından zarar görebilirsin. Sana hayal kırıklığı yaşatabilecek insanları ayırt etmen çok önemlidir. İyilik dolu hayallerin ve gerçek hayat arasında sağlam bir köprü oluşturarak, hem kendini hem de insanlığı iyileştirebilecek felsefeleri çoğaltabilirsin.

Satürn Koç

Birtakım sorunlar, aksaklıklar, beklenmedik zorluklar olmadan başarıyı elde etmek pek mümkün değildir. Zorluk varsa arkasından başarıya ulaşacaklarını bilmelidirler. Hoşgörüyü, nezaketi ve sakinliği huy haline getirebilirseler, büyük güç ve başarı elde ederler. Ama sabırsızlıktan, hoşgörüsüzlükten, sinirden ve kabalıktan kaçınmalıdırlar.

Satürn Boğa

Anlık rahatlıklardan kurtulmadıkları müddetçe istedikleri refaha kavuşamazlar. Güvenilirdirler. Dayanıklı yapılar inşa etmek, hayatta sahip olduğunuz en büyük ihtiyaçtır. Sadakat sizin için önemlidir. Aslında kinci değilsinizdir ama bazen affetmeniz zor olabilir. Asıl lükslerini bir ihtiyaç olarak görürler. Güzel olan her şeye para harcamak isterler. Para konusunda bazı garip öncelikleri olabilir.

Satürn İkizler

Suçlayıcı ve iletişim konusunda sorunlar yaşayabilen insanlardır. Toplum önünde konuşma, iletişime geçme konusunda sıkıntılar yaşarlar. Sürekli olarak stresi hayatlarına çağırmamalıdırlar. Rahatlamayı ve kendilerini ifade etmeyi öğrenmelidirler. Her şeyi bilmek ve hakkında bir fikre sahip olmak onları yıpratabilir. Konuşmadan önce dahi durup düşünmeleri ve doğru yerde konuşup konuşmadıklarının farkına varmalıdırlar bazen her şey bir tepkiyi hak etmez.

Satürn Yengeç

Kişide yoğun bir değişim korkusu olabilir. Bu da onu kuşatan koşullara büyük bir güçle bağlar ve oradan kopmakta büyük zorluk yaşar. Değişim için hayatın onları bir şekilde zorlamasını beklerler. Aile alanında duygularınızı ifade etmekte güçlük çekiyor olabilirsiniz. Sevgi vermeyi öğrenmeleri gerekir.

Satürn Aslan

Sıkıcı görünme korkusu onları kuşatıyor olabilir. Takdire ve alkışa ihtiyaç duyarlar. İnsanlara fazla anlam yüklerler. Hayattaki sınavları egolarıdır. İlişkilerde yalnızlaşma sebebi karşı tarafın onları onurlandırmamasıdır. Aslında yaratıcıdır ama kendini yeterli hissetmez çünkü etrafındaki insanların etkisinde kalıyor olabilir. Zihninin yarattığı engellere, oyunlara takılmadan eşsiz fikirlerini hayata geçirmeyi öğrenmelidir.

Satürn Başak

Zorlayıcıdırlar. Zekidirler ancak bilgisinin ve bulgusunun reddedilmesine kapalıdırlar. Zihninizde oluşan ve çok fazla sizi işinizi yapmaktan alıkoyan endişeleri, şüpheleri ortadan kaldırırsanız ve onları yok etmeye odaklanırsanız kendi iç sesinizi duyacaksınız. Var olmak için insanların size ihtiyaç duymalarına bağlı olmayın. Kendinizden, sağlığınızdan, kendi konforunuzdan ödün vermeyin ve insanlara hizmet etme dürtünüzü dizginleyin.

Satürn Terazi

Aşkı ve sevgiyi hak etmediklerini düşündükleri olaylar yaşamış olabilirler. Hayatları boyunca ilişkiler konusunda mücadele ederek karmik olaylar yaşarlar. Bunlardan ders çıkarmayı başarırlarsa hayatlarını dönüştürürler, aynı hataları tekrarlarsa yıpranırlar. Başkalarıyla ilişki ve iletişim kurmayı öğrenmeleri gerekmektedir. Hatalarını üstlenme duygusu onlar için hayat yolundaki en önemli adımlardan biridir. Gerçeğin peşinden gitmelisiniz.

Satürn Akrep

Fanatiklik ve takıntı verebilir. Kişi korkularını yönetmeyi iyi öğrenmelidir. Bilmediği şeyler onun her ne kadar ilgisini çekse de bunlardan çekinir. Karanlık, gizli ilimler, psişik durumlar, okült konular onun zorlansa da çekildiği alanlardır. Dante ne güzel özetlemiştir! “Buradan içeri giren ümidi geride bıraksın”.

Satürn Yay

Şüpheci ve meraklı insanlardır. Kolay kolay her şeye inanıp, körü körüne peşinden gitmezler. Önce inceler ve irdelerler, şüphe ederler merak edip detaylarına inerler. Deneyimlemeyi severler ve yeni şeyler deneyimlemeye derinden bir ihtiyaç duyarlar. Tüm ateş burçları arasında Satürn'ün en rahat olduğu yer burasıdır. Bilgeliklerini farklı kültürleri görüp öğrenerek deneyimleyerek taçlandırırlar. İyi bir öğreticilerdir kendileri de hayat boyu öğrenmeye devam ederler.

Satürn Oğlak

Dışarıdan görünümleri veya insanların onlara dair düşünceleri kaba, soğuk, otoriter vb. gibi olabilir. Satürn burada kendi doğasındadır, yönetici olduğu burçtadır ve bu nedenle bu insanlar oldukça sorumluluk sahibi, ciddi ve disiplinli bir ruh halindedirler. Veya belki de hayatlarının bir bölümünü otorite figürleriyle mücadele ederek, duygularını bastırmak zorunda kalarak geçirmişlerdir. Güvenilirlerdir.

Satürn Kova

Topluluklardan, organizasyonlardan ve iş birliğinden hoşlanan; vizyonlu insanlardır. Hayatta belirli bir amaçları vardır ve farkındalıklıdırlar. Aynı zamanda aslında diğer insanlardan daha farklı bir bakış açısına sahiptirler bunu fark ettikleri noktadan beri hayatlarının uzun bir bölümü de uyum sağlamak ile geçmiş olabilir. Özgürlükleri onlar için çok önemlidir.

Satürn Balık

Ruhani anlamda içlerinde farklı bir cevherle dünyaya gelirler adeta. Doğuştan şiirseldirler ve insanlara iyi gelen sakinleştirici bir yanları vardır. Ufukları çok açıktır ve bundan kaynaklı ileriyi görebilirler. Bu insanlar oldukça duyarlıdırlar ve doğaya bağlıdırlar.

Uranüs Koç

Sabırsızlığınla çevrene nam salmış olabilirsin. Bu durum seni iş konusunda da öfke konusunda da alt edebilir ama çılgınca fikirlerinle bu durumun üstesinden rahatlıkla gelebilirsin. Adından söz ettirmek, senin için kolaydır. Bu durum herhangi bir konuda ortaya attığın bir fikre bakar. Çevreni ve insanları söylemlerinle yönlendirebilirsin. Bu yüzden başkalarını hızlıca harekete geçirmen son derece olasıdır. Çünkü sende olasılıkların da ötesinde bir değişim algısı mevcuttur. Zamanın ötesinde yaşarsın. Marjinal bakış açın ve ani hareket etme dürtün seni ilginç kılar. Seni ve özgürlüğünü ileriye götürecek her insana, her şeye, çevreye hayatında yer verirsin.

Uranüs Boğa

Maddi konularda başarılısın. Bu başarıyı elde etmek söz konusu olduğunda, sana göre her yol mübahtır. Yatırımlara ve büyük kazançlara her zaman ilgi duyarsın. Bağımsızlığını maddiyatla sağlar ve onun vasıtasıyla korursun. Sakin ve yavaş olan her şeyi tersine çevirecek güce sahipsin. Birden fazla işle aynı anda ilgilenebilir ve kendini her an beslemeye devam edersin. Sahip oldukların en büyük övünç kaynağındır. Onlara sahip olmak için çok çaba sarfedersin.

Uranüs İkizler

Hızlı ilerleyen bir zihin yapısına sahipsin ve bu yüzden tüm dengeleri değiştirebilirsin. Bilimsel bir bakış açısına sahipsin, bu da ilgilendiğin konuda yenilikler yapmanı sağlar. Dili çok iyi kullanır, insanlara kimsenin tahmin dahi edemeyeceği konuşmalar yapabilirsin. Kendinle ilgili ortaya koyup göstermek istediğin konular vardır. Mesela çalışkan ve enerjik bir yapıya sahipsindir ama bunu ispatlamak için akıl almaz yollara başvurabilir ve insanlara kendini ispatlayabilirsin.

Uranüs Yengeç

Hassas ve kırılgan bir yapıya sahipsin. Toplumsal konulara karşı duyarlılığın insanlar tarafından her zaman dikkat çekici olmuştur. Ama sen dikkat çekici olmaktan rahatsız olabilirsin ve bu konuda kendini saklama gereği duyabilirsin. Bu yüzden yapacaklarını görünmeyen sihirli bir elle yapar gibi davranır ve konuda konuşmazsın. Sevildiğin ve şefkat gördüğün yerden beslenirsin. Bu sebepten mantığınla hareket etmek senin için biraz zor olabilir. Zaten tercihin de bu yöndedir genelde duyguların ile hareket edersin ama bazen yön değişikliğine gitmen gerekir. Çünkü duyguların ile hareket etmek seni incitebilir.

Uranüs Aslan

Heyecanlısın ve bu heyecanını insanlardan saklamak istemezsin. Adını özgürlük olarak koyduğun davranışlarınla yaşamayı seversin. Özgürlük adı altında rahatça hareket etmeyi sever ve bunun için mücadele verirsin. Duyguların ve tutkuların uç noktalarda gezer. Hayatını kendine layık gördüğün şekilde yaşarsın. Çünkü bu şekilde başkalarına da ilham olduğunu düşünürsün. Kitleler önünde olmak için her şeyi yapabilirsin. Fikirlerine çok güvenirsin. Düşüncelerin yaratıcı ve büyük etkilere sahip olduğunu bilirsin ve yankılarına da aynı oranda güvenirsin.

Uranüs Başak

Bilimsel bir zekaya sahipsin. Her olaya titizlikle yaklaşırsın. Hatta bu titizliğinden yeri gelir çok sıkılırsın. Ama hiçbir şey seni faydalı buluşların peşinde gitmekten alıkoyamaz. Genellikle çekingen ve sessizsindir. Ortama uyumlu olmaya çalışırsın ama başkalarına da fikirlerini kabul ettirmekten vazgeçmezsin. Üretkenliğini besleyecek alanlar kurmakla ilgili çaban hiç durmaz. O ortamı yaratana kadar çok çaba sarf edersin ama sonunda emeklerinin karşılığını alırsın.

Uranüs Terazi

İkili ilişkilerinde düzen kurmakta zorlanırsın. Çevrenin sana olan desteği sayesinde olaylar karşısında yanlış yapma ihtimalin azalır. Duygusal değişimlerini de bu çevrenin desteğiyle kolaylıkla aşabilirsin. Ama senin için bu dengenin değişmesi de her zaman an meselesidir. Sana uymadığını düşündüğün bir konu ya da insanla karşılaştığında, gerekli değişikliği yapmaktan asla çekinmezsin. Bu durumun bu kadar hızlı olmasına sen bile çok şaşırırsın. Kendine sanatsal yeteneklerini kullanacağın alanlar kurarsın ve insan ilişkilerinde de bu konuyu bir kriter olarak sayarsın. Yaşamında monotonluğa yer vermeyen bir doğaya sahipsin. Bu yüzden sürekli hareket halinde olmayı seversin.

Uranüs Akrep

Hayatı uç noktalarda yaşarsın. Var olmak ve yok olmak arasındaki ince çizgi ve buradaki adrenalin, hayatına anlam katar. Gücün yüksek ve geniş çaplıdır ve bu gücünün farkındasındır. Ama burada farkında olman yeterli değil önemli olan konu, bunu nasıl kullandığındır. Güçlü sezgilere sahip oluşunu, tutkulu yapınla birleştirdiğinde çevrende büyük bir etki oluşturabilirsin. Yaptıklarının sonucu ya bir patlama ya da bir aydınlık olur. Yetilerini doğru kullanacağın alanı bulduğunda nabzının atışı bile değişir.

Uranüs Yay

İnsanlar ve evrensel mutluluk için çaba harcarsın. Genelde bu çabayı tek başına verirsin ve bu konuda tek başına olmak seni üzmez. Hatta, bu çabayı verecek tek kişi olduğu için kendini ve çevreni şanslı ilan edersin. Eğitim ve öğretimle ilgili geçmiş deneyimlerin aydın düşüncelerini en güzel şekilde yansıtır. Anlam arayışın ve ileri görüşlülüğün bir sonraki adımlarını belirmekte en büyük destekçindir. Çok boyutlu ve derin düşünmek seni bu anlamda gözü kara biri haline getirebilir. Sorumluluk almak seni korkutmaz ama bir şey yaparken en önemli kriterin özgürlüğünün zarar görmemesidir. Bu konudaki hassasiyetin seni seçici biri yapar.

Uranüs Oğlak

Disiplinli ve kararlı bir kişiliğe sahipsin. Hayatı kurallarına göre yaşarsın. Duygularını saklarsın ama kurallarını asla! Mantığın ve duyguların arasında birtakım gelgitler yaşayabilirsin. Doğru bildiğin şeyleri konuşmaktan, otoriter kişilere meydan okumaktan ve insanlara kendi doğrunu anlatmaktan asla vazgeçmezsin. Hatta bunu biraz daha ileri götürürsün ve ideallerine göre bir yönetici olmak için yeni yollar keşfedersin. Duygularını insanlardan saklamak istersin. Mantığınla ön planda olmak seni mutlu eder. Kontrolün dışında gelişen her şey seni huzursuz eder. Bu yüzden sürprizler seni zorlayabilir.

Uranüs Kova

Özgürlük için yaratılmışsındır. Onun için yaratıldığını her halinle belli edersin. Hayatının her alanında özgürlük ön plandadır. Zeki, adil ve iyi niyetli oluşun seni diğer insanlardan ayıran özelliklerdir. Başkalarının sorun olarak göreceği ve yorulup üzüleceği konularda sen oldukça rahatsındır. Çünkü bir şeylerin seni ne kadar etkileyeceğine sen karar versin. Senin hayat amacın ve ortaya çıkarmak istediğin şey, var olan düzeni değiştirmek üzerinedir. Bu yüzden toplumun alışkanlıklarını reddedersin. Bu alışkanlıkların yerine yeni ve daha akılcı olan şeyleri koymaya çalışırsın.

Uranüs Balık

Duygular senin için çok önemlidir. Hayatın duyguların üzerine kuruludur ve onlardan yarattığın bir dünyada yaşarsın. Hayaller alemi, seni gerçekte bulunduğun yerden daha fazla mutlu eder. Spritüel bir etkiyle doğarsın ve sezgisel gücün oldukça fazladır. Hayal gücün vasıtasıyla bazı olayları değiştirip, dönüştürürsün. Bu yüzden bazı sistemlere ve olaylara etki etmek senin yaşamını ve davranışlarını da destekleyerek hayatına başka bir anlam katar. Tüm davranışlarının altında yatan temel sebep ise hayatı herkes için kolaylaştırma isteğidir. İnsanların duygularını çok iyi hissedersin. Onları anlamak ve onlara yardımcı olmak, yol güzergahını belirler. Bu yola çıktığında da genelde yeteneklerinle ilerlersin. Sezgi ve hayaller üzerine kurulu bir dünya seni her şeyden daha çok tatmin eder.

Neptün Koç

Yaşam da idealize ettiğin, hayal gücünü en çok çalıştırmak istediğin konular, spiritüel alanda yeni şeyler keşfetmek ve aksiyon almaktır. Yüksek bir bilince sahipsin ve çok şanslısın. Bu özelliğin başlangıçlara ve yeniliklere kolaylıkla adapte olmanı sağlar. Çünkü sen aynı anda birçok işin üstesinden gelebilirsin. Gözündeki perdeyi bu şekilde kaldıracağına inanırsın. Hayal kırıklığına uğramak seni üzmez, çünkü sen tek bir hayalin peşine düşmeyecek kadar alternatif üretebilirsin. Zihnin çok karışık olabilir. Toplum yararına olacak her alanda çalışırsın ve cesaretin kendini burada ortaya koymaktadır. Risk almak için bu hayatta olduğunu bilir, ruhani bir liderlik yapmak için doğmuş olduğunu hissedersin. Kendini rahatlıkla ortaya koyamadığın zamanlarda ise içsel bir öfke patlaması yaşayabilirsin. Duygularını bastırmamak çok önemlidir.

Neptün Boğa

Sanatsal alanda yaratıcılığı yüksek bir yerleşime sahipsin. Başta kendin olmak üzere sonrasında, çevrende ki insanların özgürlük alanına girilmesinden hoşlanmazsın. Maddi manevi herkesin değerlerine, inançlarına ve fikirlerine büyük saygı gösterirsin. Tanınabilir olmak senin için çok önemlidir. Bazı zamanlarda bu yüzden egoistçe yaklaşımlar sergileyebilirsin. Kendine olan güvenin, bazı endişeleri tetikleyebilir. Sahip olmak istediklerinde kararsızlık yaşayabilirsin. Hayal ettiklerin ve gerçekte olanların uyumlu olmasına fazlasıyla dikkat edersin. Ama bazen her şeyin hayalindeki gibi olduğunu varsayarak maddi açıdan fazla açılabilirsin. Bu hayal kırıklığı sana elde ettiğin her şeyin kaybını getirebilir. Değerin ne olduğunu da bu kayıptan sonra anlarsın. Bu yüzden parayı yönetmek konusunda dikkat etmelisin. Sanatta, aşkta ve yatırımlarda aşırıya kaçan tepkilerin olabilir. Kendini hayattan soyutlamadan yaşamak önceliğin olmalıdır.

Neptün İkizler

Bu hayatta idealize ettiğin şeyler devamlı değişkenlik gösterebilir. Hedeflerini sabitlemek senin için zor olacaktır. Zihinsel aktivitelerin çok fazla, algıların açık ve sezgilerin kuvvetlidir. Hareketli ve karışık bir zihinle konuşursun. İnsan hayatını hızlandıracak, pratik buluşların temelini atabilirsin. Derin ve detaylı düşünmezsin. Çevrende olup biten her şeyde sana gerekli olanı alır, cebine koyarsın. Sonra geri kalan her şeyi kendin halletmek üzere tek başına yola devam edersin. Gerek iş, gerekse ilişkiler alanında duyguların hızlı değişimlere uğradığı için sorumluluk almak sana zor gelebilir. Bu yüzden birçok farklı sektörde işler deneyimlemekten keyif alırsın. Özgürlük senin için önemlidir ve ilişkide kısıtlanacağın hissine kapılman da bu yüzden olabilir. Oysaki kimse senin özgürlüğünü elinden almak istemez. Yakın çevrenin senden istediği tek şey, belirlediğin bir hedef uğruna sabit kalmak ve sürdürülebilir işler gerçekleştirmendir. Sabit kalmak ve sorumluluk almak gerekliliğini ilişkilerin içinde söylemek mümkündür.

Neptün Yengeç

İdeallarini, beklentilerini ve zaman zaman hayal kırıklıklarını yaşayacağın yer aile, ev ve yuva konularında olacaktır. Duygusal, aileye ve anneye oldukça bağlı birisin. Kendini bu koşullar içinde emniyetli hissedersin. Zorluklarla baş edebilmek için kendi aileni kurmak gerektiği fikriyle yaşarsın. Hislerin konusunda fazlasıyla hassas olabilirsin. Bunu iyi yönde kullanmak için başvuracağın yollardan biri de, geçmişin ve gizli konuların içeriğiyle ilgilenmektir. Üzüntüler ve kayıplarla ilgilenirken buna üzülmek yerine , bu duyguların yerine neler koyulabileceğine dair gerçekçi çözümler bulmak olmalıdır. Fazla sevgi dolu ve fedakar olman, bağlılık duygunun yüksek olması ve olaylara iyicil yaklaşman sebebi ile hayal kırıklıkları yaşaman muhtemeldir. Spiritüel ve toplumsal meselelere karşı ilgilisindir. Sezgilerin çok kuvvetlidir. Gerektiği yerde ve zamanda mantığını devreye sokman, duygularından arınman sana önerebileceğimiz en önemli husustur. Aldanmalara ve aldatılmalara karşı seni koruyacaktır bu tutumda hareket etmek.

Neptün Aslan

İdeallerini ortaya koyarken, sahnede olmak ve bunları herkese göstermek senin için önemli olacaktır. Kendine fazla güvenirsin. Neptün aslan burcunda iken sana şans getirir :) İhtişam ve lüks düşkünlüğün, yapacaklarına da yansır. Ve bunları sağlayabildiğini gördüğünde daha fazlası için hayaller kurmaya başlarsın. Sanatta ve ruhsal konularda herkesten farklı, abartılı yaklaşımların olabilir. İnsanları sorunlardan uzaklaştıracak çözümler bulmaya çalışırsın. İlham gücün sayesinde bu senin için çok kolay olur. Kısa zamanda ortaya güzel bir şeyler çıkartabilen, insanları etkileyen biri olmak egonu destekler. Organizasyon yeteneğin ve sevecenliğin sayesinde herkesin aradığı karakter olursun. Neşen, fedakarlığın ve yeteneklerin topluma ışık saçmaktadır. Neptün’ün gölge özelliklerine baktığımızda spekülatif yatırımlarında, keyifli hissettiğin alanlarda bulanık durumlarıda beraberinde getirebilir. Aldanmaya ve aldatılmaya karşı pür dikkat olmalısın. Gezegeninin olumlu yönleri paylaşırken, olumsuz getirileri de seninle paylaşmak durumundayız. Her ihtimali göz önünde bulundurmak da fayda vardır…

Neptün Başak

Dikkat fazla temizlik içerir! Hayatta en çok idealize ettiğin konular tertip, düzen, hijyen, sağlık ve hizmet etmektir. Ancak tam bu noktada fazla endişe ve evham duyguları seni ele geçirir. Neptün başak burcunda iken zor durumlara gebe olur. Hizmet etmeye karşı sınır çizemezin. Faydalı ve faydasız şeyleri birbirinden ayırmak imkansız hale gelebilir. Hayatını hep gerçek ve elle tutulur değerlerle yaşarsın. Bu da ruhsal açıdan kendine bir şeyler katmanı zorlaştırabilir. İnançla ilgili konuları fazla düşünür, eleştiri ve sorgulamadan geri duramazsın. Bu eleştiriyi kendine karşı da kullanırsın. Kendi değerini sorgulasın, hayatta yapabildiklerinden çok yapamadığın ve gerçekleştiremediğin şeylere yönelirsin. Pratik ve düzenli olmak istedikçe bazı yanılgılar yaşayabilirsin. Gündelik rutinlerini belirlemek senin için zor bir hal alabilir. Sınırsız bir şekilde kendini başkalarına adadığın zaman kendine ait bir düzenin kalamaz. Yolunu bulmanı zorlaştıran detaylardan kurtulduğunda düzen duygunu daha güçlü bir hale getirebilirsin. Bu yüzden ruhsal konulara yönelmek ve ruhu besleyen işlere hizmet etmek en başta hayal gücünü geliştirecektir. Yaratıcı tarafınla ilgilenmek ve takıntılardan kurtulmak, seni daha relaks bir insan haline dönüştürecektir.

Neptün Terazi

İdeallerini adalet ve barış teması üzerine kurmak istersin. Dengede kalmak ve tercihlerinde kararlı olmak, senin için bir hayli zor olabilir. Huzur ve mutluluğu ön planda tutmak isterken, çevrende senin gibi düşünmeyen insanlar tarafından hayal kırıklığına uğratılabilirsin. İlişkilerine karşı ve bulunduğun sosyal çevreye karşı gerçekçi olmaya gayret etmelisin. Bütün bunları fazla idealize ettiğinde değerlerin zarar görebilir. Sadakatsiz durumlarla karşılaşman olasılıklar arasındadır. Sanata tutunmak, hayatını becerilerinle donatmak bulunduğun durumu doğru ve net değerlendirmene yardımcı olur. Her zaman için dengeli olmak zorunda değilsin. Kendinden çok başkalarını düşünmek yaşamına bulanıklık getirecektir. Önce sen varsın bu hayatta. Kendi istek ve arzularından sonra diğerlerini düşünmelisin. Bırak artık başkaları senin için fedakarlıkta bulunsun. Bunun ayrımına vardığın zaman ruhsal bir enginliğe geçecek, huzurlu hissettiğin birçok değeri hayatına katacaksın.

Neptün Akrep

Güçlü olmak adına fazla hırs duygusu ile hareket etmek, cinselliği fazla idealize etmek, kendini kontrol edememek senin için tehlike arz edebilir. Mistik konulara olan yeteneğin, gizemli tutkuların seni farklı bir alemde yaşamaya iter. Çok güçlü ve derin bir hayal gücün vardır. Ölüm ötesi konular ve özellikle Reenkarnasyona olan merakın ile ilgilenerek, araştırmalar yaparak, içsel yaşamını güçlendirirsin. İçindeki gücü doğru alana yöneltmek senin elindedir. Takıntılı olduğun her ne varsa, yaşamında bulanık olan tüm konular aydınlığa kavuşabilir bu sayede. Dışarıda ve kendi içinde iki farklı insan olabilirsin. İstediğin şeylere ulaşman zor olabilir ve uzun yollarda yürümen gerekebilir. Ama asla vazgeçmezsin, korkmazsın. Aksine daha da güçlü bir duruş sergilersin. Sen yeter ki içinde ki karanlık duygulardan kaçma. Ruhunla yüzleşebilmek adına dürtülerini kontrol altına almak en önemli adımdır.

Neptün Yay

Dini ve felsefi bir bilinçaltına sahipsin. İdeallerine ve kendine ülkü olarak seçtiğin konulara çok bağlısındır. İnançların bazen kafa karışıklığına sebep olabilir. Yaratıcılığın ile bağ kurmak kendine has yollarla ve felsefelerle mümkün olur. Seyahat etmeyi seversin. Gezdikçe ve öğrendikçe hayat dağarcığını genişletirsin. Hak savunuculuğu söz konusu olduğunda en çok senin sesin çıkar ve çevrene öncü olursun. İnsanlara ve hayata karşı özgürlük, iyimserlik duygularını idealize edersin. İçinde bulunduğun inançlara karşı fanatik duygular sergilediğin için, aldanmalar - aldatılmalar ve hayal kırıklıkları yaşanması mümkündür. Kibirden uzak durulması ve felsefi değerlerin aşırıya kaçmadan içselleştirilmesi öneride bulanacağımız en temel noktalardır.

Neptün Oğlak

Hayal kurmak senin için zor bir meseledir. Gerçekçi, otoriter ve kuralcı bir yapıyı idealize edersin. Kıvrak bir zekan vardır ve olaylara en doğru şekilde müdahale edebilirsin. Güçlü olma isteği ve statü tutkusu sana her şeyi yaptırabilir. Sağlam dengelerin ve düzenlerin değişmesinde büyük rol oynarsın. Hayatın sadece maddesel yönünü değil manevi yönünü de ele alman gerektiğini düşündürtecek büyük gelişmeler yaşarsın. İdealize etiğin bu konularda hayal kırıklığı yaşamamak adına, merhamet duygusu geliştirilmelidir. Mantık ve sezgiler eşit derece de yaşanmalıdır. Yoksa ruhun kendini eksik hissedecektir. Diktatörce düşüncelerden sıyrılmalı ve huzur dolu, topluma faydalı şekilde yönetme metotları keşfedilmelidir. Hayaller kurmalısın ki hedeflerine giden yolda güzellikler seninle olsun.

Neptün Kova

Özgürlüğüne düşkünsün. Manevi boyutta ise yardımsever bir kişiliğe sahipsin. Toplumsal olayları içsel olarak soyutlamaya, bunlara kendince bir bakış açısı geliştirmeye çok açıksın. Böylelikle toplumun büyük kısmını etkileyebilirsin. Toplumun düşüncelerini ve farklı bakış açıları geliştirmelerini sağlayabilirsin. Teknolojik ve iletişimsel olarak hayatı kolaylaştıran gelişmelerin projelerini hazırlayabilirsin. Önemli olan insanlıktır senin için. Geri kalan her şeyin de bunun önemine uygun değerlendirilmesi gerektiğini düşünürsün. Geleneksel olana karşı isyankar duyguları idealize edersin. Neptün bulunduğu yeri ve konuları bulanıklaştırır. Tam bu nokta da hayal kırıklığı yaşayacağın konular özgürlük ve bireysel alana müdahale ile sınanacaktır. Bu yüzden sürekli isyan ve herkesten farklı olma isteğini idealize etmemek çok önemlidir.

Neptün Balık

İdeallerin fazla fedakarlık ile eşdeğerdir. Aldanmaya ve aldatılmaya çok müsait bir kişiliğin vardır. Çünkü yardım etmek ve beklentiye girmek noktasında sınır çizemezsin. Sezgilerin mükemmel seviyede çalışır, hislerin sana yol haritası olur. Duygusallığın, iyi niyetli olmayan kişilerce suistimal edilebilir. Herkese sevgiyle ve merhametle yaklaşmanın bedelini olumsuz deneyimlerle ödeyebilirsin. Psikolojik olarak buna yatkınsındır. Çünkü olan biten her şeyi kendine çekebilir, başkalarının dertleri ile dertlenebilirsin. Dini inançlar konusunda ilham veren işler yapabilir, insanların bir şeylere inanma ve ait hissetme fikriyle uyumlu bir hayat yaşaması için çalışabilirsin. Kaçış ve bağımlılık geliştirerek hayatında ki gerçekleri göremezsin. Bu yüzden gerçek olamayacak kadar farklı hayalleri gerektiğinde bir kenarıya bırakabilmelisin. Doğuştan gelen yaratıcılığını ve yüksek sezgilerini cebine koyarak, gerçek ihtiyaç sahiplerine şefkatle yönelebilirsin. Sanatsal faaliyetlerle uğraşmak, kimyasal ve tıbbi alanda araştırma geliştirme çalışmalarına katılmak seni dinç tutacak, bulanık sularda yüzmekten kurtaracak ve hayal kırıklıklarından uzak tutacaktır.