loader
Koç Icon Koç Burcu ( 21 Mart - 20 Nisan )

Yeni ortaklıklar kurabilirsiniz. Hem iş ağı hem de psikolojik olarak buna hazırsanız süreç sizin önünüze daha fazla olanak çıkarabilir. Hayatınıza insanları almak, ortak paylaşımlarda bulunmakla ilgili olumsuz tecrübeleri sileceğiniz bir gün olabilir.

Ne istediğinize ve ne hissettiğinize odaklandığınızda karşınızdaki insanlara bunu açıklamak da kolaylaşacaktır. Çekimser kalmak yerine hislerinizi konuşmayı tercih edebilirsiniz. Size destek olacağını düşündüğünüz kişilerle bu konuşmayı yapmak daha yapıcı sonuçlar almanıza yardımcı olabilir.

Hayatınıza belli insanları ve belli konuları dahil etme noktasında kendinizi geliştirmelisiniz. Gündelik yaşantınızda pek çok durumla karşılaşabilirsiniz. Ancak bunların her birinin kalıcılığı ya da sorumluluğu konusunda tepkilerinizi kontrol altına almanızda fayda var.

İhmal ettiğinizi düşünerek giriştiğiniz işler tüm zamanınızı doldurabilir. Bugün bunu bir daha yaşamamak için kendinize bir plan oluşturmaya çalışmalısınız. Sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek stres ve yorgunluklara bile bile mahal vermeyin.

Düzene koymak istediğiniz finansal konularda beklentilerinizin ve planlarınızın dışında fırsatlar yakalayabilirsiniz. İstikrar sağlamanız gereken başka alanlar çıkabilir. Bunları değerlendirmek size gelecek vaad eden yeni yaşam standartları getirecektir.

Partnerinizle aranızdaki konuşmalarda baskın gelme dürtünüz ağır olabilir. Bunu karşılayamaması karşısında sorun yaşamanız ihtimalini unutmayın. Geçici ya da gerçekçi olmayan dürtülerin düzeninizi bozmasına mahal vermemelisiniz.

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 4 Haziran'da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile hayatınızın durağan ya da aynı düzlemde ilerleyen konularda bir fark yaratmak isteyebilirsiniz. Hem ek kazanç elde etmek hem de size iyi gelen işleri geliştirmek adına iyi bir dönem olabilir. Bugüne kadar edindiğiniz tecrübelerin, kurduğunuz ilişkilerin ve aldığınız derslerin neticelenmesi ve hayatınızda bir alan haline gelmesi sizin çabanızla ilişkili olacaktır. Bu motivasyonu korumayı başardığınızda hem fiziksel olarak daha iyi hissedeceğiniz planlar yapabilir hem de kendinize yeni bir yön belirleyebilirsiniz. Abartılı tepkiler haklıyken haksız duruma düşmenize neden olabilir. Özellikle hukuki süreçleriniz ya da görüşmeleriniz varsa bir zarara uğramamak adına olayı tüm açılarıyla değerlendirmeye çalışmalısınız. 

Merkür ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu size bazı maddi sürprizler yapabilir. Plan dışı ödeme ve harcamalar gündeme gelebilir. Bu konuda kendinizi gereksiz risklerin ya da kahramanlıkların dışında tutmalısınız. Mali açıdan daha iyi konumda olmak ve bu durumu geliştirmek adına yeni çalışmalar yapabilir, destekler alabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Mükemmel insan yoktur, sadece mükemmel niyetler vardır.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu kabul edemediğiniz ya da düzene koymak istediğiniz finansal alanlarda size önemli ve kadersel destekler sunabilir. Girişimlerinizin neticelenmesi, farklı yolları öğrenme ve deneyimleme gibi konular gündeminize gelebilir. İstikrar sağlamak isterken bunu geliştirmeniz gerektiğinde geri planda durmamalısınız. Karşılaştığınız her şeyin maddi ve manevi olarak sizi yükselteceğini unutmayın. Şanslısınız ve bunu kalıcı hale getirmek tamamen tutumlarınızla, birikim ve yatırım planlarınızla ve işinize kattığınız değerle mümkün olacaktır. Olanaklarınızın çoğalması niteliğin önemini daha çok vurgulayacaktır. Kişisel düzeyde kendinizi güvende hissedeceğiniz alanları revize edebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Başladığınız şeyi gerçekleştirmek, bir şeye başlamanızın nedenidir.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla finansal açıdan rahat bir nefes almaya başlayabilirsiniz. Harekete geçmeden önce yeterince hazırlık yaptıysanız üzerinde düşünecek bir konunuz kalmamış olabilir. Bu da artık çalışmalarınızın meyve vermesi sürecini hızlandırabilir. Harcama trafiğinizi normal akışına getirebilir, yaşadığınız sorunların çözümleriyle işinizi sağlama alacağınız çalışmaları da başlatabilirsiniz. Bu süreçte yeni ekipmanlara, ortaklıklara ya da alanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. İhtiyacınıza ve işinizin gereklerine uygun destekleyici malzemeleri temin edebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçişi buradaki çabanızın kapsamını ve sonuçlarına etki edebilir. Maddi açıdan olduğunuzdan daha üst seviyeye çıkmanız konusunda önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Özellikle Jüpiter'in burcunuzda seyrettiği süre zarfında başlattığınız ve sürdürdüğünüz her şeyin hayatınızda kalıcı bir hale gelmeye başladığını görebilirsiniz. Yerinizi, değerinizi sağlamlaştırmak yaşam kalitenizi de arttıracaktır. Beslenme düzeninizi yenileyebilir, yeni keşifler yapmak isteyebilirsiniz. Ancak düzensiz ve hareketsiz bir sürecinde olduğunuzda kilo kontrolünü kaybedebilir, sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Dikkatli ve özenli olmanızda fayda var. Kendinizi ve hayatınızı üst standartlara taşımak için aldığınız tüm kararlar için 19 Mayıs'ta gerçekleşecek Boğa yeni ayı bir dönüm noktası olabilir. Bakış açınızın değişmesiyle, güvenlik kavramınız ve alanlarınız da değişebilir. Değerli olanın ne ve kim olduğunu doğru bir şekilde analiz ettiğinizde, elle tutulur sonuçlar almanız da mümkün olacaktır. Hayatınızı yeniden ve daha iyisiyle kazanıyorsunuz. 

Yönetici gezegeniniz Mars'ın Aslan burcuna geçişi hem duygusal konular, hem maddi sorumluluklar hem de keyif alanlarınız noktasında size önemli destekler getirebilir. Yorucu bir temponun ya da yalnız kaldığınız sürenin ardından zamanı kendinize, keyfinize ve dinlenmenize ayırabilirsiniz. Dengeli ve maddi, manevi kontrollü olabileceğiniz bir tatil programı yapabilir, uzun zamandır yapamadığınız güç ya da zaman bulamadığınız hobilere zaman ayırabilirsiniz. Bu süre zarfından duygusal etkileşimlere açık olabilir, hissettikleriniz doğrultusunda adım atmak isteyebilirsiniz. Mars Plüton karşıtlığı etkisi altındayken sorgulama ve empati konusunda bazı aksaklıklar ya da hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla beklenti ve planlarınızı neyin, kimin üzerine kurduğunuza dikkat etmelisiniz. Zamanınızı ve motivasyonunuzu gücünüzü doğru şekilde kullanmanın püf noktalarına ayırırsanız hem ilişkilerde hem de işle ilgili konularda yaşayacağınız gel gitlerin önüne geçebilirsiniz. 

Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile beraber iletişim ve haberleşme trafiğiniz yoğunlaşabilir, yeni çevreler edinebilir, bu sayede hem sosyal açıdan hem de kariyerinize destek verecek gelişmelerle tanışabilirsiniz.  Dolayısıyla burada yanlış anlaşılmaya, kafa karışıklığına sebebiyet vermemek ya da sizin böyle bir duruma düşürülmemeniz için dikkatli olmanızda fayda var. İstekleriniz ön plana çıkabilir, bu kapsamda hem işinizi hem de kullandığınız araçları yenilemek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Fark edilen olmak, aranan kişiler arasına girmek, fikirleriyle dikkat çekmek sizi popüler hale getirebilir. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz, neyi savunduğunuz ve ne ile ilgilendiğiniz önemli olacaktır. Seyahat planları yapabilir, resmi ve yazılı işlemlerinizi bu döneme denk getirerek hızla sonuç alabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Her zaman istediğini alamazsın; ama yeterince denersen, ihtiyacın olanı alabilirsin.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla beraber maddi açıdan sevindirici ve kalıcı etkiye sahip sürprizler getirebilir. Beklentilerinizin dışında gelişen birtakım olayların sizin için iyi yanı olup olmadığına iyi odaklanmalısınız. Zira bugüne kadar benimsediğiniz ve ilerlediğiniz alanların haricinde işler yapmanız, bunları hayatınızın yeni rutini haline getirmeniz gerekebilir. Yatırım yapmak, mevcut yatırımlarınızın bu zamanlardaki seviyelerine göre hareket etmek kadar oluşacak yeni ödemelere de hazırlıklı olmalısınız. Aklınıza gelen fikirleri işlemek, kendinizi ispat etmek adına risk almaktan çekinmeseniz de işinizi sağlama almanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Ortalamalar yasası şudur; daha fazlasını koy, daha fazlasını çıkar.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Plüton'un Kova burcunda geri hareketine başlaması sosyal çevreniz ve geleceğe dönük yatırımlarınız konusunda sizin düşünmeye sevk edebilir. Yaşadıklarınıza bir anlam bulmaya ve bu anlamın sizi nereye taşıyacağına kafa yormak başta zor gelse de zoru nasıl başaracağına dair gelişmelerle de karşılaşabilirsiniz. Hala direnç gösterdiğiniz ya da kendi bildiğiniz gibi ilerlediğiniz konular, ilişkiler varsa bu zorlamanın size olan zararlarıyla yüzleşebilirsiniz. Bunları görmeye ve anlamaya yönelik bir çabanız olduğunda, retro bitiminde önünüzün daha da açıldığını görebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız işlerinize son noktayı koyarken, yeni bir iş ya da eğitimin başlangıcını yaparken bazı yeniliklere de açık olmanız gerekebilir. Ortaklık, çalışma stili ve çalışmanızın kapsamı konusunda araştırmalar yapabilirsiniz. Teknoloji ve sosyal medya kullanımınızda daha profesyonel olmanız gerekebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu girişimlerinizi öne çıkarmak ve bir sonuca bağlamak konusunda size yön verebilir. Aklınıza gelen fikirleri işlemek, güvendiğiniz kişilerle bir araya gelmek adına iyi bir zamanlama olabilir. 2-3-4 Mayıs tarihleri risk almak, parasal konularda iyileştirmeler yapmak adına değerlendirilebilir. İsteyin, planlayın ve bunu gerçek hale getirmek için çaba gösterin. Keyfi isteklerinize gösterdiğiniz özeni işinize de taşıdığınızda maddi ve manevi yönden daha iyi hissedeceğiniz sonuçlar alabilirsiniz. 

5 Mayıs'ta gerçekleşecek Akrep burcundaki Ay Tutulması ile maddi konularda yaşadığınız çıkmaz, hissettiğiniz şüpheler yerini gerçek sonuçlara bırakıyor. Kararlarınızın neticelerini görmek farkında olmadan etkisinde kaldığınız negatif hisleri geride bırakmanıza yardımcı olacaktır. Ödemeler, ek işiniz ve bunların getirileri, finansal planlarınız konusunda önünüzdeki engelleri daha iyi tespit edebilirsiniz. Bir değişim ve cesaret kararının gündeme gelmesi karşısında ertelemekten yana olmamalısınız. Kendiniz için elinizi taşın altına koymanız gereken bir zamandasınız.

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ile birlikte evinizde ve ailenizle vakit geçirmek, duygusal ve fiziksel açıdan değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Birbirini desteklemenin önemini anlayacağınız gündemleriniz olabilir. Eskiden gelen ve çözülemeyen konular karşısında iyi etkiler alabilirsiniz ancak bunun için sizin de istekli olmanız gerekecektir. Ev sahibi olmak, evlilik kararı almak ya da ailenizi de ilgilendirecek bir yer/iş değişikliği adına şanslı günler görebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Herkes dağın zirvesinde yaşamak ister, ama tüm o mutluluk ve büyüme siz o dağa tırmanırken gerçekleşir.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Güneş ve Kuzey Ay Düğümü'nün Boğa burcundaki kavuşumuyla iş alanlarınızda kendinizi göstermenizi sağlayabilir. Bunun anlık bir gösteri olmadığını, aynı çabayı sürdürdüğünüzde devamının uzun vadeli olabileceğini unutmayın. Kendinizi garanti altına alacağınız, standartlarınızı yükselteceğiniz ve bunu koruyacağınız gelişmeler sözkonusu olabilir. Öte yandan, planlarınızın dışında da bazı teklifler ya da konular gündeme gelebilir. Kayıtsız kalmak, kendi bildiğinizi okumak yerine hayatın size açtığı yolun ilerlemesine izin vermeniz gerekebilir. 

Yönetici gezegeniniz Mars ile Uranüs arasındaki destekleyici açı, ailenizin desteğiyle ya da çabasıyla elde ettiğiniz bazı gelirleri yönetmek konusunda size yeni fikirler verebilir. Toprak,  ev gibi gayrimenkuller ya da miras niteliğindeki kazanımları işlemek adına bazı girişimlerde bulunmanız gerekebilir. Ne yapacağınızı bilemiyor gibi görünmek motivasyonunuzu düşürebilir. Ancak bunun devamlı olmadığını bilmeli, döngüyü kırmak için de elinizde olanları düşünüp çevrenizin de yardımıyla konuları geliştirebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: "Hiçbir karanlık sonsuza kadar sürmez. Ve orada bile yıldızlar var.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Nisan ayının hatta 2023 yılının sizin için en önemli hadisesi 20 Nisan'da burcunuzda gerçekleşecek güneş tutulmasıdır. Bireysel düzlemde neler yapabileceğinizi düşünmeye son vererek artık ipleri tam anlamıyla elinize alıyorsunuz. Çevresel faktörler ve size destek sağlamayan insanlardan bağımsız bir şekilde kendi çizginizi çizebilirsiniz. Öfke ve hırsınızı bir kenara bırakmalısınız. Kendinize açtığınız yeni sayfanın farkında olun ve hayal ettiğiniz özgür yaşantınızın temellerini atın. Etkisini uzunca süre hissedeceğiniz bu tutulmayı cesaretinizle ve girişimlerinizle beslemelisiniz. İhtiyacınız olanın bu olduğunu bilmekle bunun için çalışmak arasındaki farkı daha iyi benimseyebilirsiniz. Sağlığınız, giyim tarzınız, insanlara olan yaklaşımlarınız tümüyle değişebilir. Bu değişimin olumlu yönde olması gücünüzü, fikirlerinizi, kaynaklarınızı doğru ve yerinde kullanmanızla doğru orantılı olacaktır. Yeniden ve daha iyisiyle başlıyorsunuz. 

Güneş'in Boğa burcuna geçişi ile kendinizle oluşturduğunuz değişimi hayatınızda kalıcı hale getirecek hamleler yapabilirsiniz. Uzun vadeli iş planları, girişimler, yatırımlar gündeminizde yer bulabilir. Sabırlı olmalısınız, hiçbir şeyin kolay ve hızlıca olmayacağını bilerek hareket etmelisiniz. Ne yapmanız, nasıl ilerlemeniz gerektiğiyle ilgili soru işaretlerinize net yanıtlar alabilirsiniz. Ekonomik gücünüzü istediğiniz seviyeye çıkarmak mental olarak da rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Kendinizden şüphe ettiğiniz her şeye makul bir karşılık bulacaksınız. Bu da kendinizi sorgulamayı değil, yeteneklerinizi değerlendirmeyi planlamanızı kolaylaştıracaktır. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine başlaması daha önceki girişimleriniz konusunda bazı kontroller yaptırabilir. İyi konsantre olmalısınız. Kendinizi anlatmak, işinizi geliştirmek isterken odak noktanızdan çıkabilir ya da farklı sorunlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Retronun başlayacağı 21 Nisan tarihine kadar ödeme ve alacak verecek trafiğinizi kontrol altına alabilirseniz süreçten az hasarla çıkabilirsiniz. Belirsizliklere, zamanında yetişmeyen işlere karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Mutluluk, bilinen bir hedefe doğru bilinmeyen engellerin üstesinden gelmektir.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 4 Haziran'da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile hayatınızın durağan ya da aynı düzlemde ilerleyen konularda bir fark yaratmak isteyebilirsiniz. Hem ek kazanç elde etmek hem de size iyi gelen işleri geliştirmek adına iyi bir dönem olabilir. Bugüne kadar edindiğiniz tecrübelerin, kurduğunuz ilişkilerin ve aldığınız derslerin neticelenmesi ve hayatınızda bir alan haline gelmesi sizin çabanızla ilişkili olacaktır. Bu motivasyonu korumayı başardığınızda hem fiziksel olarak daha iyi hissedeceğiniz planlar yapabilir hem de kendinize yeni bir yön belirleyebilirsiniz. Abartılı tepkiler haklıyken haksız duruma düşmenize neden olabilir. Özellikle hukuki süreçleriniz ya da görüşmeleriniz varsa bir zarara uğramamak adına olayı tüm açılarıyla değerlendirmeye çalışmalısınız. 

Merkür ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu size bazı maddi sürprizler yapabilir. Plan dışı ödeme ve harcamalar gündeme gelebilir. Bu konuda kendinizi gereksiz risklerin ya da kahramanlıkların dışında tutmalısınız. Mali açıdan daha iyi konumda olmak ve bu durumu geliştirmek adına yeni çalışmalar yapabilir, destekler alabilirsiniz. 

Venüs'ün Aslan burcuna geçmesiyle beraber özel ilişkilere olan ilginiz ve beklentileriniz yoğunlaşabilir. Duygusal açıdan enerjik hissedebilir, içinizden geçenleri paylaşacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Mutlu olmanın bir insana ya da bir olaya bağlı olmasının değil, kendi içinizde var olmasıyla mümkün olduğunu fark ediyorsunuz. Bu da hem bakış açınızı hem de çevrenize olan yaklaşımlarınızı büyük oranda değiştirebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak, mevcut ilişkinizi bir adım ileriye götürmek, keyif alacağınız ortamları tercih etmek öncelikleriniz haline gelebilir. İş ve yatırım fikirleri, parasal konularda size sunulacak teklif ve destekler gündeminizi meşgul edebilir. 

Merkür'ün İkizler burcuna geçişi ile birlikte daha sosyal ve dışa dönük bir ruh haliyle ilerleyebilirsiniz. Yoğun bir trafiğin içinde yer almak sizi pek çok imkanla ve insanla buluşturabilir. Düşüncelerinizi paylaşacağınız mecralarda bulunmak sizi motive etse de bu paylaşımları kimlerle yaptığınıza dikkat etmenizde fayda var. Dedikodu ve asılsız haberlere maruz kalmamak adına bu konuda daha tedbirli olmaya çalışmalısınız. Kendinizi geliştireceğiniz yeni alanlar keşfedebilir, iş görüşmeleri yapabilir, özellikle yakınlarınızla olan ilişkilerinizi destekleyecek konularla ilgilenebilirsiniz. Elektronik cihazlarınızın bakımı ya da yenilenmesi gibi durumlar gündeme gelebilir, araç sahibi olmak, ehliyet almak ya da ilgilendiğiniz bir alanda sertifikalı eğitim programlarına yönelebilirsiniz. 

Plüton'un geri hareket ederek Oğlak burcuna gelmesiyle özellikle 2022 yılında kariyerinizle ilgili pürüzlerle ilgilendiğiniz zamanları hatırlayabilirsiniz. Eksiğinizin ve gerekliliklerinizin ne olduğunu biliyorsanız bunu kullanmak adına doğru bir zamandasınız. Eski ve işinize yaramayan konularda son kez vedalaşmalı ve bu defteri kapatmalısınız. İş kurmak, mevcut işinizi değiştirmek, teklifleri değerlendirirken bakış açınızı ve kriterlerinizi de buna göre belirlemek gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Kurallarınızı doğru belirlemek ve doğru görüşmeler yapmak için daha dikkatli olmanızda fayda var. Acele etmenin ya da pes etmenin size bir şey kazandırmayacağını unutmayın. 

Satürn'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla kendinizi düşündüğünüz ve düşünmediğiniz zamanların ayrımı yapabilirsiniz. Neyin etkisi altında kaldığınızı daha iyi görebilirsiniz. Bu da sizi bir yanlıştan döndürebilir ya da iyi olmayı başardığınız bir konuyu geliştirmenizi sağlayabilir. Sosyal çevrenizi değiştirmeniz, hayattan beklentilerinizi düzenlemenizin yanısıra manevi olarak da size iyi hissettiren durumları tespit etmelisiniz. Fedakarlıklarınızın, iyi niyetli tavırlarınızın sizin beklediğiniz şekilde karşılık bulmadığını görebilir, bazı insanların sizinle ilgili düşmanlıklarını öğrenebilirsiniz. Kendinizi bir insana ya da olaya karşı olan düşüncelerinizle karşı karşıya getirmemek için kurduğunuz düzenin bozulmasına mahal verecek tutumlardan uzak durmalısınız. 

18 Haziran'da İkizler burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte sosyal ve mental açıdan daha iyi hissedeceğiniz, bu hisleri bir yatırıma ve fikre dönüştüreceğiniz gelişmeler söz konusu olabilir. Sosyal medya işleri, teknolojik konular ve ticari görüşmeler hız kazanabilir. Kendinizi yetenekli olduğunuz alanlarda parlatmak için konuşmalı ve projelerinizi ortaya çıkarmalısınız Emin olduğunuz her şeyi ilerletmek ve geliştirmek size hem sosyal açıdan hem de işinizle ilgili konularda büyük şans getirebilir. 

21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçişi ile beraber kendinizi yeni bir düzene hazırlayabilirsiniz. Geçmişi olduğu yerde bırakarak yeni tecrübeler edinmek ve mutlu olacağınız bir alanda bulunmak adına girişimleriniz olabilir. Kendinizi hangi şekilde mutlu hissedecekseniz bununla ilgili çıkarımlarınızı daha iyi görebilirsiniz. Aile ortamında bulunmak, aile kurmak, ev sahibi olmak, ilişkilerinizi güçlendirmek adına iyi bir dönemdesiniz. Vazgeçmeniz ve devam ettirmeniz, yenilemez gereken durumlar netleşiyor. Hırslarınıza ya da duygusal iniş çıkışlarınıza hakim olduğunuz sürece bu durumu lehinize kullanabilirsiniz. Taşınma ya da ev içinde düzenleme yapmak gibi konularla ilgilenebilirsiniz, evinizde fazla olan eşyalarınızı ayıklamak hem hafiflemenizi sağlayacak hem de geri dönüşüm ya da ihtiyaç sahiplerine ulaşma fırsatı sunacaktır. 

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi ile beraber aile içindeki konuşmalar ve gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Çözülmesi gereken sorunlar, alınması gereken kararlarda aile bütünlüğünü öncelikli hale getirebilirsiniz. Yoğun duygular ve dürtüler içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Duygusal hissetmek, geçmişte yaşadıklarınızın etkisini taşımak sizi ileriye götürmek alıkoyabilir. Bile bile bir hataya düşmek yerine ne hissettiğinizin ve nasıl bir durumun içinde olduğunuzun farkına varmalısınız. Hassasiyetinizi bunun için kullanmanız motivasyonunuzu da aile içi ilişkilerinizi de iyileştirecektir. Evrak işleri, işinizi ve yaşam koşullarınızı etkileyecek yer, statü değişiklikleri gibi konularda mantığınızın ağır basması sizin avantajınıza olacaktır. Güvende olduğunuzu düşündüğünüz yerlerle ilgili tereddütleriniz varsa bunlara kulak vermeli, halının altına atmamalısınız.

 

Motivasyon Sözü: “Kendi içinde hüküm süren ve tutkuları, arzuları ve korkuları yöneten kişi, bir kraldan daha fazlasıdır.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Plüton'un Kova burcunda geri hareketine başlaması sosyal çevreniz ve geleceğe dönük yatırımlarınız konusunda sizin düşünmeye sevk edebilir. Yaşadıklarınıza bir anlam bulmaya ve bu anlamın sizi nereye taşıyacağına kafa yormak başta zor gelse de zoru nasıl başaracağına dair gelişmelerle de karşılaşabilirsiniz. Hala direnç gösterdiğiniz ya da kendi bildiğiniz gibi ilerlediğiniz konular, ilişkiler varsa bu zorlamanın size olan zararlarıyla yüzleşebilirsiniz. Bunları görmeye ve anlamaya yönelik bir çabanız olduğunda, retro bitiminde önünüzün daha da açıldığını görebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız işlerinize son noktayı koyarken, yeni bir iş ya da eğitimin başlangıcını yaparken bazı yeniliklere de açık olmanız gerekebilir. Ortaklık, çalışma stili ve çalışmanızın kapsamı konusunda araştırmalar yapabilirsiniz. Teknoloji ve sosyal medya kullanımınızda daha profesyonel olmanız gerekebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu girişimlerinizi öne çıkarmak ve bir sonuca bağlamak konusunda size yön verebilir. Aklınıza gelen fikirleri işlemek, güvendiğiniz kişilerle bir araya gelmek adına iyi bir zamanlama olabilir. 2-3-4 Mayıs tarihleri risk almak, parasal konularda iyileştirmeler yapmak adına değerlendirilebilir. İsteyin, planlayın ve bunu gerçek hale getirmek için çaba gösterin. Keyfi isteklerinize gösterdiğiniz özeni işinize de taşıdığınızda maddi ve manevi yönden daha iyi hissedeceğiniz sonuçlar alabilirsiniz. 

5 Mayıs'ta gerçekleşecek Akrep burcundaki Ay Tutulması ile maddi konularda yaşadığınız çıkmaz, hissettiğiniz şüpheler yerini gerçek sonuçlara bırakıyor. Kararlarınızın neticelerini görmek farkında olmadan etkisinde kaldığınız negatif hisleri geride bırakmanıza yardımcı olacaktır. Ödemeler, ek işiniz ve bunların getirileri, finansal planlarınız konusunda önünüzdeki engelleri daha iyi tespit edebilirsiniz. Bir değişim ve cesaret kararının gündeme gelmesi karşısında ertelemekten yana olmamalısınız. Kendiniz için elinizi taşın altına koymanız gereken bir zamandasınız.

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ile birlikte evinizde ve ailenizle vakit geçirmek, duygusal ve fiziksel açıdan değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Birbirini desteklemenin önemini anlayacağınız gündemleriniz olabilir. Eskiden gelen ve çözülemeyen konular karşısında iyi etkiler alabilirsiniz ancak bunun için sizin de istekli olmanız gerekecektir. Ev sahibi olmak, evlilik kararı almak ya da ailenizi de ilgilendirecek bir yer/iş değişikliği adına şanslı günler görebilirsiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla beraber maddi açıdan sevindirici ve kalıcı etkiye sahip sürprizler getirebilir. Beklentilerinizin dışında gelişen birtakım olayların sizin için iyi yanı olup olmadığına iyi odaklanmalısınız. Zira bugüne kadar benimsediğiniz ve ilerlediğiniz alanların haricinde işler yapmanız, bunları hayatınızın yeni rutini haline getirmeniz gerekebilir. Yatırım yapmak, mevcut yatırımlarınızın bu zamanlardaki seviyelerine göre hareket etmek kadar oluşacak yeni ödemelere de hazırlıklı olmalısınız. Aklınıza gelen fikirleri işlemek, kendinizi ispat etmek adına risk almaktan çekinmeseniz de işinizi sağlama almanızda fayda var.

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla finansal açıdan rahat bir nefes almaya başlayabilirsiniz. Harekete geçmeden önce yeterince hazırlık yaptıysanız üzerinde düşünecek bir konunuz kalmamış olabilir. Bu da artık çalışmalarınızın meyve vermesi sürecini hızlandırabilir. Harcama trafiğinizi normal akışına getirebilir, yaşadığınız sorunların çözümleriyle işinizi sağlama alacağınız çalışmaları da başlatabilirsiniz. Bu süreçte yeni ekipmanlara, ortaklıklara ya da alanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. İhtiyacınıza ve işinizin gereklerine uygun destekleyici malzemeleri temin edebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçişi buradaki çabanızın kapsamını ve sonuçlarına etki edebilir. Maddi açıdan olduğunuzdan daha üst seviyeye çıkmanız konusunda önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Özellikle Jüpiter'in burcunuzda seyrettiği süre zarfında başlattığınız ve sürdürdüğünüz her şeyin hayatınızda kalıcı bir hale gelmeye başladığını görebilirsiniz. Yerinizi, değerinizi sağlamlaştırmak yaşam kalitenizi de arttıracaktır. Beslenme düzeninizi yenileyebilir, yeni keşifler yapmak isteyebilirsiniz. Ancak düzensiz ve hareketsiz bir sürecinde olduğunuzda kilo kontrolünü kaybedebilir, sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Dikkatli ve özenli olmanızda fayda var. Kendinizi ve hayatınızı üst standartlara taşımak için aldığınız tüm kararlar için 19 Mayıs'ta gerçekleşecek Boğa yeni ayı bir dönüm noktası olabilir. Bakış açınızın değişmesiyle, güvenlik kavramınız ve alanlarınız da değişebilir. Değerli olanın ne ve kim olduğunu doğru bir şekilde analiz ettiğinizde, elle tutulur sonuçlar almanız da mümkün olacaktır. Hayatınızı yeniden ve daha iyisiyle kazanıyorsunuz. 

Yönetici gezegeniniz Mars'ın Aslan burcuna geçişi hem duygusal konular, hem maddi sorumluluklar hem de keyif alanlarınız noktasında size önemli destekler getirebilir. Yorucu bir temponun ya da yalnız kaldığınız sürenin ardından zamanı kendinize, keyfinize ve dinlenmenize ayırabilirsiniz. Dengeli ve maddi, manevi kontrollü olabileceğiniz bir tatil programı yapabilir, uzun zamandır yapamadığınız güç ya da zaman bulamadığınız hobilere zaman ayırabilirsiniz. Bu süre zarfından duygusal etkileşimlere açık olabilir, hissettikleriniz doğrultusunda adım atmak isteyebilirsiniz. Mars Plüton karşıtlığı etkisi altındayken sorgulama ve empati konusunda bazı aksaklıklar ya da hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla beklenti ve planlarınızı neyin, kimin üzerine kurduğunuza dikkat etmelisiniz. Zamanınızı ve motivasyonunuzu gücünüzü doğru şekilde kullanmanın püf noktalarına ayırırsanız hem ilişkilerde hem de işle ilgili konularda yaşayacağınız gel gitlerin önüne geçebilirsiniz. 

Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile beraber iletişim ve haberleşme trafiğiniz yoğunlaşabilir, yeni çevreler edinebilir, bu sayede hem sosyal açıdan hem de kariyerinize destek verecek gelişmelerle tanışabilirsiniz.  Dolayısıyla burada yanlış anlaşılmaya, kafa karışıklığına sebebiyet vermemek ya da sizin böyle bir duruma düşürülmemeniz için dikkatli olmanızda fayda var. İstekleriniz ön plana çıkabilir, bu kapsamda hem işinizi hem de kullandığınız araçları yenilemek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Fark edilen olmak, aranan kişiler arasına girmek, fikirleriyle dikkat çekmek sizi popüler hale getirebilir. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz, neyi savunduğunuz ve ne ile ilgilendiğiniz önemli olacaktır. Seyahat planları yapabilir, resmi ve yazılı işlemlerinizi bu döneme denk getirerek hızla sonuç alabilirsiniz. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu kabul edemediğiniz ya da düzene koymak istediğiniz finansal alanlarda size önemli ve kadersel destekler sunabilir. Girişimlerinizin neticelenmesi, farklı yolları öğrenme ve deneyimleme gibi konular gündeminize gelebilir. İstikrar sağlamak isterken bunu geliştirmeniz gerektiğinde geri planda durmamalısınız. Karşılaştığınız her şeyin maddi ve manevi olarak sizi yükselteceğini unutmayın. Şanslısınız ve bunu kalıcı hale getirmek tamamen tutumlarınızla, birikim ve yatırım planlarınızla ve işinize kattığınız değerle mümkün olacaktır. Olanaklarınızın çoğalması niteliğin önemini daha çok vurgulayacaktır. Kişisel düzeyde kendinizi güvende hissedeceğiniz alanları revize edebilirsiniz. 

 

 

Motivasyon Sözü: Gerçekten önemli olan sorular kendinize sorduğunuz sorulardır.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Merkür'ün burcunuzdan ayrılıp Boğa burcuna geçmesiyle finansal açıdan daha iyi ve kesin sonuçlar alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Tecrübelerinizin hangi noktaya geldiğini görmek, yapabildiklerinizden emin olmak sizi güvende hissettirebilir. Yere daha sağlam basmak, gelirinizi ve bulunduğunuz konumu sabit hale getirmek için uğraş verebilirsiniz. Bu da yeni girişimler yaparken, teklifleri değerlendirirken öncelikli kriteriniz haline gelebilir. Sadece maddi anlamda değil sosyal ve duygusal olarak da size konfor ve huzur hissettiren ortamlar, insanlar ilginizi çekebilir. Mutlu değerler üzerine yaşamak ve hayatın keyifli yanlarını daha çok ortaya çıkarmak konusunda fırsat ve destekler görebilirsiniz. Bu durum harcama ve beslenme trafiğinizi de etkileyebilir. Mali ve fiziksel sıkıntılar yaşamamak adına kendinizi kontrol altında tutmaya çalışmanızda fayda var. 

6 Nisan'daki Terazi dolunayı ile birlikte hayatınıza kiminle devam etmeniz gerektiğine dair kararlarınız kesinleşiyor. Sesinizi çıkaramadığınız ya da hislerinizi tam olarak ifade edemediğiniz zamanların sonuna geldiğini hissedebilirsiniz. Kendinizi ispatlamak, gereksiz yarışlardan ve ego oyunlarından sıyrılarak daha mutlu ve güvenli ilişkiler kurmak isteyebilirsiniz. Odak noktanızı bu şekilde belirlediğinizde doğru yere varacağınızı unutmayın. Önemli olanın karar vermek kadar bu kararın gereklerini yerine getirmek olduğunu bildiğinizde daha önce benzerlerini yaşadığınız olumsuzlukları bertaraf edebilirsiniz. Fedakarlık ölçünüzü daha net göreceğiniz için ilişkilerinizde önemli bitiş ve başlangıçlar gündeme gelebilir, küslüklerin sonlanması ve iyi gittiği sanılan ilişkilerin yeni mesafelerinin belirlenmesi gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Güneş ve Chiron'un da aynı tarihte burcunuzda kavuşuyor olması yaralarınızı sarmak, eksiklerinizi kapatmak konusunda size destek verecektir. Özgüven kadar bunu doğru ve fayda getirecek şekilde kullanmanın önemini fark edebilirsiniz. Kırıldığınız yerden güçlenebilir, çatlaktan sızan ışığı nasıl güçlü bir kaynağa dönüştüreceğinizin yollarını bulabilirsiniz. 

Merkür ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu parasal durumunuzu etkileyecek konularda önemli kararlar aldırabilir. Kısa süreli gibi görünse de etkisi uzun zamana yayılacak gelişmelerle ilgilenebilirsiniz. Çevrenizi genişletirken bunu kaliteli işlerle ve insanlarla yapmanız gerektiğine odaklanıyorsunuz. Stresiniz yerini uzun vadeli stratejilere bırakacağı için hem isteklerinize daha kolay ulaşmış olacak hem de daha etkin bir duruş sergileyebileceksiniz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçişi ile beraber hem kendiniz hem de çevreniz için hareketli, keyifli zamanlar oluşturabilirsiniz. Fikirlerinizle ve insanlara yaklaşım biçiminizle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Hayatın içinde daha çok yer almak ve bunu yaparken de yeni fikirlere, bilgilere açık olmak sizi birkaç adım öne taşıyabilir. Bu sayede de hem cesaretinizi yönlendirecekleri yerleri çoğaltabilir hem de gelişiminizi destekleyebilirsiniz. Sosyal açıdan hem çevrenizle hem de yakın akrabalarınızla yoğun bir trafiğiniz olabilir. Bu da yeni insanlar tanımak, hayatınıza alacağınız kişiler konusunda yeni kriterler kazanmak üzere sizi destekleyebilir. Ancak bu kadar iletişimin ve yoğun temponun ortasında parasal getirisi olan işler, yazılı konular ve iş görüşmeleri gibi alanlarda dikkatinizi toplu tutmanız önemli olacaktır. Kimin sözüne inanarak iş yaptığınıza özen göstermeli, edindiğiniz bilgileri teyit etmeden hızlı aksiyonlar almamalısınız. Özellikle kadın arkadaşlarınız ya da ailenizin bazı kadın üyelerinden gelecek haberlere, söylentilere karşı dikkatli olmanızda fayda var. 

Güneş ve Jüpiter'in burcunuzdaki kavuşumu kendi gerçekliğinizi bulmak ve hayatınıza taşımak konusunda size yol gösterebilir. Daha hızlı daha etkin, durağan zamanların acısını çıkarırcasına planlar yapmak isteyebilirsiniz. Değer verdiğiniz, sonuna kadar inandığınız her şey yolunuzu açabilir. Ancak burada bir doz aşımı yaşamak, hırsınızın gözünüzü karartması gibi konular da gündeme gelebilir. İyi bir şey yapmak isterken hem kendinize hem çevrenize zorluk çıkarmamak adına kendinizi özgür bırakırken bunun bazı sonuçlarının olacağını da düşünmelisiniz. Fikirlerinizi kabul ettirmek yönünde tartışma ve gerilimlere düşmemek, kilo ve sağlık problemleri yaşamamak adına dengeyi korumalısınız. 

Nisan ayının hatta 2023 yılının sizin için en önemli hadisesi 20 Nisan'da burcunuzda gerçekleşecek güneş tutulmasıdır. Bireysel düzlemde neler yapabileceğinizi düşünmeye son vererek artık ipleri tam anlamıyla elinize alıyorsunuz. Çevresel faktörler ve size destek sağlamayan insanlardan bağımsız bir şekilde kendi çizginizi çizebilirsiniz. Öfke ve hırsınızı bir kenara bırakmalısınız. Kendinize açtığınız yeni sayfanın farkında olun ve hayal ettiğiniz özgür yaşantınızın temellerini atın. Etkisini uzunca süre hissedeceğiniz bu tutulmayı cesaretinizle ve girişimlerinizle beslemelisiniz. İhtiyacınız olanın bu olduğunu bilmekle bunun için çalışmak arasındaki farkı daha iyi benimseyebilirsiniz. Sağlığınız, giyim tarzınız, insanlara olan yaklaşımlarınız tümüyle değişebilir. Bu değişimin olumlu yönde olması gücünüzü, fikirlerinizi, kaynaklarınızı doğru ve yerinde kullanmanızla doğru orantılı olacaktır. Yeniden ve daha iyisiyle başlıyorsunuz. 

Güneş'in Boğa burcuna geçişi ile kendinizle oluşturduğunuz değişimi hayatınızda kalıcı hale getirecek hamleler yapabilirsiniz. Uzun vadeli iş planları, girişimler, yatırımlar gündeminizde yer bulabilir. Sabırlı olmalısınız, hiçbir şeyin kolay ve hızlıca olmayacağını bilerek hareket etmelisiniz. Ne yapmanız, nasıl ilerlemeniz gerektiğiyle ilgili soru işaretlerinize net yanıtlar alabilirsiniz. Ekonomik gücünüzü istediğiniz seviyeye çıkarmak mental olarak da rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Kendinizden şüphe ettiğiniz her şeye makul bir karşılık bulacaksınız. Bu da kendinizi sorgulamayı değil, yeteneklerinizi değerlendirmeyi planlamanızı kolaylaştıracaktır. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine başlaması daha önceki girişimleriniz konusunda bazı kontroller yaptırabilir. İyi konsantre olmalısınız. Kendinizi anlatmak, işinizi geliştirmek isterken odak noktanızdan çıkabilir ya da farklı sorunlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Retronun başlayacağı 21 Nisan tarihine kadar ödeme ve alacak verecek trafiğinizi kontrol altına alabilirseniz süreçten az hasarla çıkabilirsiniz. Belirsizliklere, zamanında yetişmeyen işlere karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümü'nün Boğa burcundaki kavuşumuyla iş alanlarınızda kendinizi göstermenizi sağlayabilir. Bunun anlık bir gösteri olmadığını, aynı çabayı sürdürdüğünüzde devamının uzun vadeli olabileceğini unutmayın. Kendinizi garanti altına alacağınız, standartlarınızı yükselteceğiniz ve bunu koruyacağınız gelişmeler sözkonusu olabilir. Öte yandan, planlarınızın dışında da bazı teklifler ya da konular gündeme gelebilir. Kayıtsız kalmak, kendi bildiğinizi okumak yerine hayatın size açtığı yolun ilerlemesine izin vermeniz gerekebilir. 

Yönetici gezegeniniz Mars ile Uranüs arasındaki destekleyici açı, ailenizin desteğiyle ya da çabasıyla elde ettiğiniz bazı gelirleri yönetmek konusunda size yeni fikirler verebilir. Toprak,  ev gibi gayrimenkuller ya da miras niteliğindeki kazanımları işlemek adına bazı girişimlerde bulunmanız gerekebilir. Ne yapacağınızı bilemiyor gibi görünmek motivasyonunuzu düşürebilir. Ancak bunun devamlı olmadığını bilmeli, döngüyü kırmak için de elinizde olanları düşünüp çevrenizin de yardımıyla konuları geliştirebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Büyük insan liderlik peşinde koşmaz. Bunun için çağrılır ve bu çağrıya cevap verir.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Merkür ve Satürn'ün Kova burcundaki kavuşumu iş hayatınızı ilgilendiren konularda birtakım zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu aksaklıklar sizi farklı bir alana yönlendirebilir, bazı ortaklarınızla ilgili kararlarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz. Aldığınız haberlerin doğruluğunu teyit edin. Beklemek yerine daha hızlı ilerlemek istiyorsanız önünüzde engel olan, maddi kayıplar yaşatan durumları tespit etmelisiniz. Yola kimlerle çıktığınıza bakın ve destek noktanızı burada arayın. Geleceğe dönük planlarınızı daha disiplinli bir şekilde ilerletmeniz gerekebilir. Bu sorunları aştığınızda, Merkür'ün de Balık burcuna geçişi ile birlikte kenara çekildiğinizde yanınızda kimlerin ve nelerin kaldığına daha iyi odaklanabilirsiniz. Daha sakin ve stabil bir süreç yaşamak isteyebilirsiniz. Bu sayede duygularınızı kontrol etmeniz de kolaylaşacaktır. Sizinle uğraşan kişilerin, yaşadığınız haksızlıkların finaline gelebilirsiniz. 

Venüs, Jüpiter ve Chiron'un burcunuzda bir araya gelmesiyle hem duygusal hem parasal hem de sosyal açıdan rahat edeceğiniz günler yaşayabilirsiniz. Üzerinizdeki baskıyı sonlandırma görevi size düşecektir. Yeni planlar, yeni gündemlerle hayatınızın akışını değiştirebilirsiniz. Yalnızlık, sosyal yetersizlik, maddi eksiklikler gibi düşüncelerinizi ortadan kaldırdığınızda olumsuz çıkışlar, sert yanıtlar size uğramadan yolunuza devam edebilirsiniz. Korunduğunuz, yaşadıklarınızın karşılığını bulduğunuz zamanlarda olduğunuzu unutmayın. 

Satürn'ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte gözlem ve anlama yeteneklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Gördükleriniz kadar onları nasıl yorumladığınızın önemli olduğunu anlayacağınız bir sürece giriyorsunuz. İlk günlerinde anlamlandırmak zor olsa da yaşayacağınız belirsizlikleri, koyacağınız sınırları ve içsel muhasebelerinizi düşünmek hayatınızda bu etki daha somut hale getirmenizi kolaylaştırabilir. Kariyeriniz, günlük yaşantınız, hayatınızdaki insanlara karşı tutumlarınızı değerlendirmeniz gerekebilir. Gözünüzü kapattığınız gerçeklerle yüzleşebilir, bazı ilişkilerinizin sorunların daha görünür hale geldiğini fark edebilirsiniz. Kendinizi içinizden başlayarak yeniden tasarlamak için birçok fırsatınız olabilir. 

7 Mart'taki Başak dolunayı ile çalışma ortamınızla ilgili konular yoğunluk kazanabilir. Nasıl çalıştığınız, neyden beslenip verim aldığınız sizin için son derece önemli olacaktır. Bir süredir emek verdiğiniz konularda artık net sonuçlar alabilirsiniz. Son durumun ne olduğunu görmek adım atarken işinizi kolaylaştıracaktır. Kendi hayatınızdan, çevrenizden ve koşullarınızdan başlayarak kararlar almak özgüveninizi tazeleyebilir. Jüpiter ve Chiron'un da burcunuzda kavuşuyor olması işinizi kolaylaştıracaktır. Kaçırdığınız fırsatların sizde bıraktığı izleri düşünmek yerine artık bir daha fırsat kaçırmamayı düşünmelisiniz. Geçmişi, yaralarınızı, rahatsızlıklarınızı geride bırakın ve kendinize devam edebilmenin nasıl iyileştirici bir gücü olduğunu gösterin. 

Güneş Merkür ve Neptün'ün Balık burcundaki kavuşumuyla kendinize bazı sorular sormanız gerekebilir. Aldığınız kararların sonrasını da değerlendirmelisiniz. Ne istediniz ve şu an ne yaşıyorsunuz, bunun farkını bilmek sizi yaşadığınız kafa karışıklığından kurtarabilir. Mecbur olmadığınız her şeyden sıyrılmak için iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bazı duyumlar alabilir, bazı kişilerin gerçek niyetlerini daha iyi okuyabilirsiniz. Öğrendiklerinizi teyit ettirmek doğru çıkarımda bulunmak için size yardımcı olabilir. 

Venüs'ün burcunuzdan ayrılıp Boğa burcuna geçişi ile birlikte para kazanmak ve iyi hayat standartları kurmak sizin için öncelikli hale gelebilir. İş arayışı, mevcut işinizi geliştirmek, kazancınızı arttıracak girişimlerde bulunmak ve tekliflere açık olmak gibi gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Kendinizi her konuda garantide hissetmek isteyebilirsiniz, bu yüzden özellikle parasal konularda bilindik yöntemlerle hareket edebilir riskli işlemlerden kaçabilirsiniz. Bu durum bir inada ya da hırsa dönüştüğünde elinizdeki değerlendirmek de zorlaşacaktır. Parayı bir araç olarak kullanmanın önemini unutmamalısınız. Toprak alım satımı, taşınmazlar ilginizi çekebilir. Beslenme düzeninizde bir değişiklik olabilir, kilo dengenizi  ve sağlığınızı bozacak hareketlerden uzak durmalısınız. 

Merkür'ün bir döngüyü kapatıp burcunuza geçmesiyle meraklı, konuşkan, insanlarla iletişimin yoğun olduğu bir döneme girebilirsiniz. Arka planda hazırlığını yaptığınız konuları gündeme getirebilir, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu da kendiniz hakkında fazlaca konuşmak, içinizden geçenleri anlatmak gibi durumlar doğurabilir. Söylediklerinizin nereye vardığını, muhataplarınızın kim olduğunu iyi bildiğiniz takdirde bir yanlış anlaşılma ya da tartışma gibi durumlarla karşılaşamazsınız. Fevri, kendi bildiğinden şaşmayan bir izlenim vermek sizin avantajınıza olmayacaktır. 

Güneş'in burcunuza geçmesi ve burada bir yeni ay gerçekleşmesiyle hayatınızda yeni bir defter açtığınızı hissedebilirsiniz. Motivasyonunuz her zamankinden daha sağlam ve yüksek olabilir. Kendinizi ifade etmek daha kolay olabilir, isteklerinizi belirgin hale getirebilirsiniz. Bu da ilerleyişinizin önündeki engelleri tek tek kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Daha özgür olacağınız için karar vermeniz, bunlara ayak uydurmanız da aynı oranda ilerleyebilir. Sürprizler ve fırsatlar her zamandakinden daha görünür olabilir. Değişmesi gereken her şey için önemli döngüler yaşayabilirsiniz, bunu yaşamak için kendinize izin verin.  Fiziksel açıdan daha dinç ve hareketli olabilirsiniz. Enerjiniz yüksek olacağı için fiziksel güç gerektiren konularda da başarılı olabilirsiniz. Spora başlamak, vücut şekillendirme ve daha iyi bir görünüme kavuşmak için iyi bir zamandasınız. Potansiyelinizi bu şekilde doğru kullanmak sizi gereksiz ve agresif çıkışlardan uzaklaştıracaktır. Merkür ve Chiron'un da burcunuzda kavuşması daha önce yaptıklarınızın geri dönüşünü size sunabilir. Bu maddi bir dönüş olabileceği gibi başkasına verdiğiniz manevi bir desteğin de sizin hayatınızda bazı sorunların çözümüne işaret edebilir. 

Plüton'un Kova burcundaki yolculuğuna başlamasıyla birlikte kariyeriniz ve kapasitenizi kullanmakla ilgili önemli geçişlerin ardından bunların hayatınıza olan etkisini düşünebilirsiniz. Ön plana neyi çıkarmanız gerektiğini, sizin için asıl lazım olanı bulmalısınız. Yaşadıklarınızdan çıkaracağınız derslerle hem hedeflerinizi hem de bunlara giden yöntemleri güncellemelisiniz. Verdiğiniz kararların ve sözlerin arkasında durmalısınız. Özellikle arkadaş çevrenizle, iş birliğinizin bulunduğu kişilerle yaşadıklarınızdan sonra bırakmanız ve tutmanız gereken noktaları daha iyi analiz etmelisiniz. Tercihlerinizin değişmesi, hayatınızı da değiştirecektir. 

Yönetici gezegeniniz Mars'ın Yengeç burcunda hareket etmesi yoğun ve yorucu geçen bir dönemin ardında biraz durağanlık getirebilir. Dinlenmeniz, anlamanız ve anlaşmanız gereken bir zamandasınız. Evinizde vakit geçirmek, ailenize zaman ayırmak ve onların da size zaman ayırmasını sağlamak ruhsal olarak iyi hissettirebilir. Bir arada olmanın getirdiği tahammül ve gerilim gibi olumsuz durumlar karşısında duygusal tepkiler vermekten kaçınmalısınız. İniş çıkışlarınız önemli ve belirleyici olabilir. Dolayısıyla sonrasında pişman olacağınız bir hareket yapmamak için dengeleri korumanızda fayda var. Ev alım satımı, tadilat, taşınma ya da yaşam koşullarınızla ilgili konularla ilgilenmek hem size hem ailenize iyi gelebilir. 

Merkür ve Jüpiter'in burcunuzda bir araya gelmesiyle önünüzde birçok seçenek olduğunu görebilirsiniz. Bu durum kafa karışıklığınızı önler gibi görünse de ne istediğinizden emin değilseniz tam tersi sonuçlar da doğurabilir. Anlamayı, farklı fikirlerin farklı sonuçlar getirebileceğini düşünmeyi tercih etmelisiniz. Yaptığınız işin, söylediğiniz sözün, hissettiğiniz bir duygunun arka planına ve büyük resmine odaklanın. Bazı şeyler düşündüğünüz ya da hissettiğiniz gibi olmayabilir. Bunun olumsuz yansıması olarak çevrenizle tartışmalara girmekten, abartılı tutumlar sergilemekten geri durmalısınız. Kendinizi geliştirmek, iyi olanın etki alanını arttırmak için önemli günlerdesiniz. Problemler çözülüyor, buna izin verin. 

Venüs ve Uranüs'ün Boğa burcunda bir araya gelişi ekonomik anlamda yaşayacağınız iniş çıkışlara işaret edebilir. Eğer dengeli bir dağılım yaptıysanız sürpriz ödemelerle karşılaşmak sizi zorlamayacağı gibi beklenmedik yerlerden gelen ödemeleri de doğru ve uzun vadeli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Kalitenin bir tesadüf olmadığı gibi, karşılaştığınız durumların da bir tesadüf ya da şok etkisi olmadığını bilmelisiniz. Değer bilirseniz değer göreceksiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Bütün çabam kimseye muhtaç olmadan yaşamak. Bütün umudum kendimde.” Montaigne

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, yeni bir haftaya ve aya giriş yaparken hem çevrenizde hem evinizde birtakım düzenlemelere gidebilirsiniz. Yaşadığınız sorunlar varsa bunlara getireceğiniz yeni ve mantıklı çözümlerle yaklaşabilirsiniz. Özellikle alım satım işlerinde karşılaşacağınız durumlarda asıl önceliklerinizi belirleyerek harcama dengenizi yönetmenizde fayda var. Zira Ay Jüpiter karesinin etkisi mali durumlardaki tutumlarınızın aile meclisinizde hoş karşılanmayabilir. Fikirlerinizi anlatırken kullanacağınız üslubun önemli olduğunu unutmayın.

5 Şubat'ta Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay ile özellikle aşk hayatınızda yaşadığınız problemlere ilişkin önemli sonuçlarla yüzleşebilirsiniz. Yaptığınız fedakarlıkların, verdiğiniz değerin karşılığını göremiyorsanız bununla alakalı konuşmalar yapabilirsiniz. Partnerinizle ortak yanlarınızın olması, benzer düşünceleri paylaşıyor olmanız ancak bunları dile getirememek sorunları büyütmüş olabilir. Duygusal patlamalar yaşamadan önce bunları göz önünde bulundurarak konuşmayı seçebilirsiniz. Bazı isteklerinizin gerçekleşmemesi, sonucun istediğiniz gibi olmaması ipleri koparmanıza ve sevdiğiniz şeylerden vazgeçmenize neden olabilir. Fevri tutumlar yerine sakin kalıp olayları anlamlandırmaya çalışmalısınız. Eksiğin kendinizde olduğuna ihtimal vermeseniz bile bunu düşünmek bakış açınızı değiştirebilir. 

Merkür ve Plüton'un Oğlak burcundaki kavuşumu katılacağınız ortamlar ve yapacağınız konuşmalar konusunda yaşadığınız hayal kırıklıklarına son verecek kararlar aldırabilir. Bu da size nasıl bir tutum sergilemeniz, ilişkilere nasıl yaklaşmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatacaktır. Adını koyamadığınız, size istediğiniz sonucu ve etkiyi vermeyen hiçbir konuyu hayatınızda tutmak istemeyebilirsiniz. Güvenilir, uzun vadeli ilişkiler kadar yapacağınız işler de bu kriterlere göre olacaktır. Şüpheye düştüğünüz, hakkınızı alamadığınızı düşündüğünüz işler varsa yeni görüşmeler yapabilir ve mevcut durumu değiştirecek gelişmelere tanık olabilirsiniz. 

Merkür'ün Kova burcuna geçişi ile birlikte özgürlüğünüzü ilan edeceğiniz, bu yönde girişimleriniz varsa artık topluma sunup sonuç alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yeni yatırım kaynakları bulabilir, çevrenizi değiştirebilir, mevcut bağlantı ve arkadaşlıklarınızı yeni kriterlere göre düzenleyebilirsiniz. Deneyimlediğiniz birçok ilişkiden sonra zorunluluk ya da kontrollü olma hissi veren ortamların ardından kendinizi daha iyi ifade ettiğiniz, fikirlerinizin karşılık bulacağı alanları seçebilirsiniz. Ektiğinizi biçme konusunda hem araçlarınızı hem tarlanızı hem de ekinlerinizi değişitiriyorsunuz. 

Venüs ve Neptün'ün Balık burcundaki kavuşumu ikili ilişkilere özellikle kadınlarla olan iletişiminize önem vermeniz gereken bir süreci hatırlatabilir. Kiminle ne yakınlıkta olup neler paylaştığınızı iyi düşünmelisiniz. Huzurlu hissetmek için yaptığınız bazı şeylerin arka planını iyi araştırmalısınız. Empati kurmanın, çevrenizi anlamanın size neler katacağını ya da bunun fazlasının sizden neler götüreceğini doğru bir şekilde analiz etmelisiniz. Hayattaki amacınızı sorgularken buna giden yolda nelerle karşılaştığınızı bileceğiniz bir dönemdesiniz. Ani kararlar almamaya, üzerinde iyi düşünülmüş ve gerçeklik payı hesaplanmış işlerle ilgilenmeye özen göstermenizde fayda var.

Güneş'in Balık burcuna geçişi ile hayatınızın arka planına zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Daha sade ve sakin bir stil tercih etmek işinize gelebilir. Baktığınız açıları değiştirmek göremediğiniz ya da görmek istemediğiniz gerçekleri günyüzüne çıkarabilir. Ruhsal ve fiziksel sağlığınızla ilgilenmek, hayatınızdaki insanlara ve olaylara ayırdığınız yeri güncellemek faydanıza olacaktır. İlişkilerde yardımsever ve fedakar yönünüz ağır basabilir, mantığınızı devrede tutmanız halinde aldanma ve yanılmalardan en az şekilde etkilenebilirsiniz. Her koşulda iyileşeceğiniz, iyi ve hayırlı olanla karşılaşacağınız bir zamandasınız. 

Venüs'ün bir döngüyü bitirip yeniden sizin burcunuza geçmesiyle siz de hayatınızda yeni başlangıçlar yapacağınız bir sayfa açabilirsiniz. Hayatınızda eksik olan her şeyi tamamlayabilir, gelişim kaydetmek istediğin alanlara ilk adımı atabilirsiniz. İlişkiler kadar bireysel alanlarda da bazı hazırlıklar yapabilirsiniz. Dış görünüş, giyim tarzı ve bakımınıza daha çok zaman ayırabilirsiniz. Dikkatlerden kaçmayacağınız için ortaya atacağınız fikirler ve insanlara olan yaklaşımlarınız size pek çok kapı açabilir. 

20 Şubat'ta Balık burcunda gerçekleşecek yeni ay ile daraldığınız, hoşunuza gitmeyen konuları aşmak adına çözüm yolunu bulmanızı sağlayabilir. Bağımlılıklarınızdan kurtulmak, kendinize yeni sınırlar çizmek ve hayatınızı daha pratik bir şekilde yaşamak isteyebilirsiniz. Kendiniz için fedakarlık yapmanız gereken bir zamandasınız. Hem kariyerinizi hem günlük yaşamınızı hem de alışkanlıklarınızı düzenlemek için fırsatlar bulabilirsiniz. Sezgilerinize mantığınızla yön verdiğinizde sonuç sizi memnun edebilir. Kaygılarınız yerine cesaretinize, hayallerinize öncelik vermeniz gerektiğini unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: "Kendini okyanusta bir damla sanma. Bir damlanın içinde devasa bir okyanussun."

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, yeni yılın ilk gününde Venüs ve Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumuyla sizi başarmak hissinden uzaklaştıran her şeye karşı bir duruş sergileyebilirsiniz. Maddi ve manevi olarak kariyerinizde hak ettiğiniz noktayı elde etmek, zirveyi istemek ama bu kez kendi zirvenizi oluşturmak gündeminiz olabilir. Ancak bunu yaparken, istediğinize giden yolun ne olduğunu ve olmadığını iyi bilmelisiniz. Her şeyin mübah olduğu anlayışıyla hareket etmediğinizden emin olun. Bu da sizi gereksiz bir güç savaşına, kadın otoritelerle can sıkıcılar konuşmalara karşı koyacaktır. Güneş ve Merkür’ün de Oğlak burcunda kavuşacak olması, sizi destekliyor. Eksiklerinizin farkına varıyor, şu an olduğunuz noktanın değerini ve sizin için önemini bir kez daha anlıyorsunuz. Yazışmalarınızı gözden geçirmek, yeni ortaklarınızdan ziyade mevcut ilişkilerinizle ilgili konulara ağırlık vermek daha sağlıklı olabilir. 

Venüs’ün Kova burcuna geçişi ile birlikte gelecek vaat eden işlerin size geri dönüşleri üzerine konuşabilirsiniz. Gelir arttırıcı faaliyetler, teklifler ve düzenlemeler yapmak sizi ekonomik açıdan rahatlatacaktır. Bu da daha rahat hareket etmenizi, fikirlerinizi bağımsız bir şekilde sunmanızı işlemenizi sağlayacaktır. Hem yeni ortamlara girmek hem de hayatınıza yeni gündemler kazandırmak adına şanslı bir zamandasınız. Çevrenizden göreceğiniz destekler sizin için önemli olabilir. 

7 Ocak’taki Yengeç Dolunayı ile bazı kararları ailenizle almanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Birlikte hareket ederek hem işinizi hem de aile yaşantınızı etkileyecek durumları değerlendirebilirsiniz. Kesin karara varmadan önce durumun net olduğundan emin olmalısınız. Eksi duygular, işler, yaşam alanları konusunda her şey açığa çıkıyor. Veda gerektiren konularda direnmeyi bırakıyorsunuz. 

İkizler burcundaki yönetici gezegeniniz Mars’ın ileri hareketiyle yaşantınızda stres oluşturan tüm konuların çözümüne kavuşuyorsunuz. Dedikodu, söylentiler ve asılsız haberler, çeşitli kazalar ya da ters giden işbirliklerinde karşılaştığınız sorunların geri dönüşlerini alabilirsiniz. Sakin kaldığınız, farkında olduğunuz ve emin adımlarla ilerlediğiniz durumlar karşısında haklılığınız anlaşılabilir. Kişisel düzeyde eksikliklerinizi tamamlamanın çalışmalarınızı derinleştirmenin ardından şimdi uygulama aşamasına geçiyorsunuz. Sosyal mecralardaki işleriniz, devlette bekleyen yazılı işlemleriniz ve başvurularınızdan olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İş sorununuzu çözecek gelişmelere hazırlıklı olun.

Güneş ve Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu kariyerinizle ilgili bazı konularda köşeye sıkıştığınızı hissettirebilir. Bunu, olumlu yönde değerlendirmek için bir mesaj olarak almalısınız. İlerleme metotlarınızı gözden geçirmelisiniz. Kendinizi daha iyi göstereceğiniz, kendi işinizi kuracağınız çalışmalar yapabilirsiniz. Merkür’ün de burada ileri harekete başlayacak olması yapacağınız görüşmeleri daha sağlam bir temele oturtabilir. Ekonomik açıdan da şanslı olacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Terfi ve zam beklentilerinizden olumlu haberler alabilirsiniz. 

Güneş’in Kova burcunda geçişi ile eski sosyal günlerinize yeniden kavuşabilirsiniz. Eğlenmeyi, insanlarla vakit geçirmeyi ve yeni konuları hayatınıza dahil etmeyi daha keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çevrenizi genişletmek, bulunduğunuz ortamda fikirlerine danışılan olmak sizin de motivasyonunuzu ve özgüveninizi arttırabilir. Özellikle 21 Ocak’taki Kova yeni ayı ile bu anlamda yeni imkanlara sahip olabilirsiniz. İLişkilerinizi ileriye taşımak, aşk hayatınızda hareketlilik katmanın yanısıra parasal anlamda da yeni şanslar elde edebilirsiniz. Çalışmalarınızın neticelenmesi için önemli adımlar atabilir, maddi ve manevi yönden kendinizi ve işinizi ispat edebilirsiniz. Dijital mecralar size yeni kapılar açıyor. 

Venüs ve Satürn’ün Kova burcunda bir araya gelişi ile arkadaş çevreniz, özellikle kadın arkadaşlarınızla aranızdaki bağı sorgulayabilirsiniz. AYnı yolda beraber yürümek konusunda net kararlar almadan önce yaşadıklarınızı ve yaşayacaklarınızı düşünmenizde fayda var. Çünkü almanız gereken dersleri artık almak durumundasınız. Arkadaşlık ve ortaklık kurmakla ilgili yeni prensipler geliştirebilirsiniz. Özellikle maddiyata dayanan konular varsa burada önemli ve kalıcı kararlar alabilirsiniz. 

Boğa burcundaki Uranüs’ün ileri hareketine başlamasıyala finansal konularda yaptığınız tüm çalışmaları neticelendirebilir. Gelir gider dengenizi korumak, işinizi geliştirmekle ilgili süreçlerin sonuna geldiniz. Artık çalışmalarınızın karşılığını alabilir, yeni tecrübelerinizi rahatlıkla uygulamaya koyabilirsiniz. Para biriktirmek, yatırım yapmak, iş kurmak gibi konularda yeni sürprizlere açıksınız. 

Venüs’ün Balık burcundaki seyrine başlamasıyla daha gizemli ve yalnız zamanlar geçirmek isteyebilirsiniz. Kendi halinizde kalmak, zihninizi dinlendirmek, gizli saklı olayları daha iyi anlamlandırmaya çalışmak size iyi gelebilir. Motivasyonunuzu yeniden kazanırken bunu gündelik yaşantınızı değiştirmek, yenilemek için de kullanabilirsiniz. Serbest bırakmak, üzerinde daha az düşünmek ve akışa güvenmekle ilgili sorunlarınızı çözüyorsunuz. Çevrenize olan duyarlılığınız artabilir, fedakarlığın yanısıra gizli ilişkilere de açık olabilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Tüm dünya için yapabileceğiniz en iyi şey, kendinizden en iyisini elde etmektir.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Neptün’ün Balık burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla siz de kendi içinizde yaşadığınız belirsizlikleri sonlandırıyorsunuz. Hayatınızda takıntı noktasına gelen problemler, problemli kişiliklerle olan mücadelenize yön veriyorsunuz. Önünüzü görebiliyor olmak size yeni savunma ve yaşama mekanizmaları sağlayabilir. İyi niyetinizden ödün vermediğiniz her konuda olumlu geri dönüşler alabilir, büyükleriniz ya da tecrübeli insanlardan maddi manevi destekler görebilirsiniz. Sabretmenin durup beklemek olmadığını, bekleme sürecini kendi içsel motivasyonunuzu yükseltmek geçirebileceğini öğrendiniz. Şimdi hayata geçirme zamanındasınız. 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçişi ile birlikte kariyerinizle ilgili yeni düşünceler ve gündemler zihninizi meşgul edebilir. Kendinizi geliştirdiğiniz noktalara dikkatini toplamak, hazırlıklarınızı uygulamaya koymak söz konusu olabilir. Yeni bir yol bulmak adına çalışmalar yapabilir, otorite figürleriyle görüşmelere başlayabilirsiniz.  İmza ve para getirisi olan statülerle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.  Özgüvenli, işinden ve yapmak istediğinden emin bir tavır sergilemek dikkatleri çekebilir. Bunun pozitif yönde olmasına dikkat etmeli, insanlarla aranıza gereksiz mesafeler ya da kırgınlıklar koyacak kelimelerden uzak durmalısınız. Venüs’ün de Oğlak burcuna geçişi ile buradaki süreci daha ılımlı ve kontrollü bir şekilde geçirebilirsiniz. Sağlam gerçekçi kararlarla hareket edip bunların neticelerini de alacağınız bir süreç olabilir. İş çevrenizle sosyal hayatta da bir araya geleceğiniz planlar yapabilirsiniz.  

8 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay ile kendinizle, çalışmalarınızla ilgili eksikleri daha net görebilirsiniz. Fevri çıkışlar, ne olduğunu bilmeden yaptığınız konuşmalardan uzak durmak asıl amacınıza daha iyi odaklanmanızı sağlayabilir. Amacınızın tartışmak değil, fikirlerinizi uygulanabilir hale getirmek olduğunu fark ediyorsunuz. Bu farkındalıkla ilerlemeniz daha etkili olacaktır. Arkadaş çevrenizde gelişen konulara, çıkan söylentilere, bilgisayar ve telefon gibi cihazların yedeklenmesi, kullanımıyla ilgili konulara dikkat etmenizde fayda var. 

Yay burcundaki Güneş’in Satürn ile kurduğu üçgen açı size düşündüklerinize hareket etmeniz konusunda yol gösterebilir. Artık sadece beklemek ya da hayal etmek yerine bunları uygulanabilir hale getirmelisiniz. Yurtdışı kaynaklı işlerinizi geliştirmek, alıştığınız tarzın dışına çıkmak ve yeniliklere açık olmak bu süreçte işinizi kolaylaştırabilir. Zorlandığınız, adapte olamadığınız konularda sakin kalmayı tercih ettiğinizde çözümün basit olduğunu görebilirsiniz. Yaşam standartlarınızı değişen ve gelişen durumlara göre uyarlıyorsunuz. 

Terazi burcundaki Ay’ın Venüs ile zorlayıcı görünüm oluşturması, kariyerinize etki eden ya da birlikte görev almak durumunda kaldığınız kişilerle aranızda bazı anlaşmazlıklar yaşanmasına neden olabilir. Önemli kadın otorite figürleriyle gireceğiniz konuşmalarda dikkatli olmanızda fayda var. İş ilişkisi dışına çıkmayacak tavırlar sergilemek karşı tarafın da farklı bir tutum ortaya koymasını engelleyebilir. 

Jüpiter’in ilerleyişine burcunuzda devam etmesiyle birlikte şahsi düzlemde yapmak isteyip yarım bıraktığınız her konuyla yeniden ilgilenebilirsiniz. Hevesinizin kırıldığını düşünebilirsiniz. Düşünmekle vakit kaybetmek yerine motivasyonunuzu yeniden kazanacağınız girişimlerle ilgilenmelisiniz. İş ve ilişkilere yönelik planlarınız, görüşmeleriniz, hayatta neye tutunacağınızı düşündüğünüz konuları temize çekme yönünde fırsatlar bulabilirsiniz. Bedensel ve dış görünüş anlamında da kendinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Kilo kontrolü, sağlıklı yaşamı mottonuz haline getirmekte fayda var. Dolabınızı yenilemek isteyebilirsiniz. Burcunuzdaki Chiron’un da ileri hareketine başlamasıyla çözümü ve şifayı kendinizde aramakla ne kadar mantıklı hareket ettiğinizi anlayabilirsiniz. Çevrenizle paylaştığınız her şeyin, sağladığınız her desteğin sizin asıl ihtiyacınız olduğunu fark ediyorsunuz. Bunu doğru bir şekilde kullandıysanız, artık ödüllerini toplamaya başlayabilirsiniz. Sizi ve isteklerinizi gölgesi altında bırakan bireysel ve çevresel faktörler olmadan daha hızlı ve verimli sonuçlar almaya hazır olun. 

Güneş’in 22 Aralık’ta Oğlak burcuna geçmesiyle sorumluluk sahibi olduğunuz alanlarda daha iyi ilerleme kaydedebilirsiniz. Kurallarınızı baştan yazıyorsunuz. Bu da size elinizdeki işlerle daha profesyonel bir şekilde hareket etmenizi kolaylaştırıyor. Prensip sahibi, net tavırlar içinde olmanız sizi daha görünür kılacaktır. Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile bu durumu avantaja dönüştürebilirsiniz. Gerekli hazırlıkları yapıp görüşmelerini sağladığınız işlerinizle ilgili fırsatlara odaklanmalısınız. Yer değişikliği, zam, statünüz gibi konular gündeminizde yer bulabilir ve sonuçlanmalar alabilirsiniz. Köklü değişiklikler yapıyorsunuz, özellikle 2022 yılı başından itibaren yaptığınız girişimlerin olumlu geri dönüşleri, yeni planlarınız konusunda belirleyici olabilir. 

Oğlak burcundaki Merkür’ün 29 Aralık’ta geri hareketine başlaması, yöneticileriniz ve otorite figürleriyle olan ilişkilerinizi etkileyebilir. Sorumluluklarınızı tamamladığınızdan emin olmalısınız. Eksiklikler ve kuralın dışına çıkmanız gereken konularda sözlü atışmalara girmek yerine ortak hareket edeceğinizi gösteren bir dil kullanmanızda fayda var. Kendi bildiklerinizle bir noktaya kadar gelmiş olmak, her zaman bunu devam ettirebileceğinizi göstermez. İş ortaklığınız bulunan kişilere, çalışma ortamınıza ve bir araya geldiğiniz insanlara karşı olan tutumlarınızı gözden geçirmenizde fayda var.

Motivasyon Sözü: “Biz bütün ışığa sahibiz; yapmamız gereken tek şey, düşüncelerimizi pratiğe dökmek.”

Yönetici Gezegeni Mars
Elementi Ateş
Niteliği Öncü
Rengi Kırmızı, kızıla kaçan renkler
Metali Demir
Taşı Elmas
En Uyumlu Olduğu Burçlar Aslan, Yay, Koç
En Zorlandığı Burçlar Yengeç, Oğlak, Terazi

Koç, Mars tarafından yönetilir. Doğanız savaşçı ve mücadelecidir. Ateş elementi bir burçsunuz.

Yavaş hareketlerden hoşlanmıyorsunuz, bu nedenle başkaları sizi aceleci bir kişi olarak görebilir. Hatta çevrenizdeki insanlar sizin yaşam telaşınızı sadece izlerken bile yorulabilir. Bu kadar eylem odaklı olmanız, çevrenizdeki her işi sırtlanmanız anlamı taşısa da bunu yapmazsanız rahat edemezsiniz.

Bu durum zaman zaman kolay incinmenize de neden olur. Harika reflekslere sahipsiniz. Korkusuz bir insan olabilirsiniz, bu nedenle risk almaktan çekinmezsiniz.

Nezaket ve güler yüz sizin için bir paravan değildir, yaşam biçimidir. İnsanların hayatlarına saygı duyan ve ne gerekirse yapan birisiniz. Sadece çok kolay hevesiniz kaçabilir ve yeniden başlamak için başka bir yol bulabilirsiniz.

İnsanlara defalarca inanmak ve yanılmak gibi güzel bir huyunuz var. Yine de insan seven yönünüzle yanılmış bile olsanız inanmanın verdiği gücü ve huzuru seviyorsunuz. Kariyerinizde her zaman başarılı olabilirsiniz ama istikrarın çok önemli olduğunu lütfen unutmayın. Bunu da yeteneklerinize eklerseniz gerçek bir lider olma yolunda dünyayı değiştirebilecek güce sahipsiniz.

Paylaş: