loader
Koç Icon Koç Burcu ( 21 Mart - 20 Nisan )

Beklediğiniz haberleri fazlasıyla alabileceğiniz, dolayısıyla iyi düşünüp emin olmak için uğraşacağınız bir gün olabilir. Fikirlerinize yön verebilmek, bunu kullanarak kendinizi geliştirmek adına önemli fırsatlar elde edebilirsiniz. Yapmak istedikleriniz sorumluluklarınızla çeliştiğinde, her iki durumun bir ortak noktasını bulmaya çalışın.

Kazanç kaynaklarınızı geliştirmek, gerektiği noktada değiştirmek artık sizin için radikal değil! Üzerinde çalıştığınız, küçük ya da büyük fark etmeksizin, bütün işlerde daha uzun vadeli planlar ve altyapılar oluşturmalısınız. Bunu oturtabilecek şekilde çalışmak emek ve sabır ister; ikisine de sahipsiniz eğer bunu kullanmak konusunda da özgüvenli olun.

Her şeyin sizin için önemli ve gerekli olabileceği düşüncesinden sıyrılmalısınız. Kendinize bir alan veya çizgi belirleyip bunların dahilindeki konulara diğer her şeyden daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Özellikle para kazanma yöntemlerinizle bunu uygulamaya çalışmak süreklilik elde etmenize yardımcı olacaktır.

İlerlemek her zaman ilk seçeneğiniz olsa da bu kez yönünüzü bilerek ilerlemek isteyebilirsiniz. İstediğiniz işi almak, tarzınızı yansıtmak, kendinizi fiziksel olarak daha zinde hissetmek adına bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Hafifleyin, toksikleşen her şey gittiğinde bunun değerini daha iyi anlayacaksınız.

Yola çıkarken neler hissettiğinizi düşünebilirsiniz. Bugün geldiğiniz noktada yanınızda nelerin, kimlerin kaldığına şaşırsanız da bunun adını “yenilenmek” olarak koyabilirsiniz. Hayatın sizi nasıl sınadığını değil, neye hazırladığını anlamaya çalışın.

Gerçek sonuçlarını görmemeye çalıştığınız her şeyin önünüze çıkacağı bir gün olabilir. Buna kayıtsız kalmayın ve yaşantınızı düzene sokun. Hiçbir şeyin eskisi gibi kalmamasına üzülmeyin, bu size yeni kapılar açacaktır.

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Merkür'ün 5 Ekim'de Terazi burcuna geçişi ile beraber odak noktanızı ilişkilerinize ve burada nasıl davranmanız gerektiğine çevirebilirsiniz. Kendinize göre yöntemler belirleyebilir, yanlış olduğunuz gördüğünüz iletişim şeklinizi değiştirebilirsiniz. Zira ticari ortaklıklar ve duygusal birliktelikler konusunda şansınızın yüksek, yolunuzun açık olduğu bir dönemdesiniz. Evlilik, ilişkilerin gündeme gelmesi, yeni bir şeylere ihtiyaç duyma ve ilgi alanlarınıza göre çalışmalar yapmak adına pozitif etkiler altındasınız. Bundan en iyi şekilde istifade etmek için üzerinize düşen sorumlulukları bilerek ilerlemenizde fayda var. İşbirliklerine, görev ve düşünce paylaşımına açık olabilir ya da bu konudaki eksiklerinizi tamamlamak adına bir adım atabilirsiniz. Bazı tecrübeleri detaylandırmak adına çevrenizden destekler alabilirsiniz. Özellikle eğitim almak ya da deneyimlerinizi paylaşmak istediğiniz konularda bunu yapmak sizi yeni insanlara daha çabuk ulaştırabilir. Hukuki noktaya taşınan sorunlar lehinize sonuçlanabilir. Bir şeylerin mücadelesini vermekten çekinmiyor olsanız da, bazen bu hisse kapılabilirsiniz. Haklı olduğunuzu, yardıma ihtiyaç duyduğunuzu, daha iyi bir sonuç elde etmek istediğinizi düşünerek bir adım atabilirsiniz. Doğru insanlarla kurulan doğru ilişkilerin sizin için önemini gördüğünüzde adımlarınızı sıklaştırmanız da kolaylaşacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Yeteneğe sahip olmak bir şeydir. Onu nasıl kullanacağını anlamak başka bir şeydir.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Sizin için yılın en belirleyici günlerinden biri olan 29 Eylül’de, burcunuzda gerçekleşecek olan dolunay ile birlikte hayatınızda artık hiçbir şeyin aynı olmadığını ve olmayacağını görebilirsiniz. Daha hızlı ve akıcı gündemler, yeni gelişmeler oluşturabileceğiniz gibi geçtiğimiz yıldan bu yana süregelen konuların da netlik kazanması söz konusu olabilir. Sabrınızın sonuna gelmiş gibi düşünebilirsiniz ancak bu sonun güzel başlangıçlara gebe olması için zincirleri kırarken kendinizi, çevrenizi kırmamaya özen göstermelisiniz. Yüksek bir enerji hissedebilir, fiziksel olarak yorgun düşebilirsiniz. Bu gibi durumlarda atılan taş ve ürkütülen kurbağayla ilgili hesabı doğru yapmanız önemli olacaktır. İş projeleriniz, ilişkileriniz, bedensel durumunuz ve fiziksel sağlığınız gibi konular önceliğiniz haline gelebilir. Özellikle kariyer noktasında, hak ettiğinizi düşündüğünüz noktaya ulaşmak için son dokunuşları yapabilirsiniz. Sorumluluklarınız, bunları yerine getirmenin ya da getirmemenin sonuçlarına göre değişebilir. Kendinizi bu değişime adadığınızda beklentilerinizin birer birer gerçekleştiğini görebilirsiniz. Hayatınızın iplerini kendi elinize aldığınızda, sizi bağımlı hale getiren konularda yetilerinizi geliştirdiğinizde yeni deneyimler yaşamanız da olası hale gelecektir. İkili ilişkilerde önemli konuşmalar yapmak, tarzınızla ya da yaşadığınız koşullarla ilgilenmek, her ne kadar kendinizle baş başa olduğunuzu düşünseniz de yanınızdaki insanların varlığını ve etkisini hissetmek isteyebilirsiniz. Bu kez bunlar için daha cesur ve geçerli sebeplerle ilerleyecek olmak, iyi neticeler almanızı kolaylaştıracaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Hiç kimse yanıldığını kabul etmekten utanmamalıdır; başka bir deyişle bu, dün olduğundan daha akıllı olduğunu söylemekten ibarettir.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Güneş’in 23 Eylül’de Terazi burcuna geçişi ile beraber ikili ilişkilerin söz konusu olduğu alanlarda emeklerinizin karşılığını bulabilir, yanlışlarınızdan sıyrılabilir ve kendinizi bu anlamda yeni gündemlere taşıyabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her konuda size birilerinin destek olabileceğini görmek bazı korkularınızı yeniden uyandırsa da akıllıca hareket etmek sizi zarara uğratmayacaktır. Bunun için de, ilişkilerinizi nasıl geliştirdiğinize ve karşılıklı olarak ne kadar iyi hissettiğinize odaklanabilirsiniz. Beklentilerinizi ya da çalışmalarınızı belirgin hale getirmek noktasında soru işaretlerinizi siliyorsunuz. Ortaklarınız, hayatınızdaki insanlar hatta sorun yaşadığınız kişiler konusunda bile hangi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğine ikna olabilirsiniz. İyi niyetinizin ve çabanızın suistimal edilmediğini görmek isteğiniz, önemli konuşmaların önünü açabilir. Bu sayede hem sosyal hem de ticari konularda adım atmanız kolaylaşabilir. Anlaşmalar, yeni iş projeleri, hukuksal konulardaki önemli dönüşler gündemlerinizde yer bulabilir. Duygularınızı paylaşmak, fikirlerinizi sunmak ve bunların doğru değerlendirilebileceği alanları seçmek konusundaki engellerinizi aşıyorsunuz. Böylece duygusal konularda bir hamle yapmak adına fırsatlar bulabilirsiniz. Evlilik, ilişkinizdeki yeri ve dengeyi netleştirmek gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Güvenebilmek ve sevebilmek yetinizi geliştirebilirsiniz. Kendiniz için bir şeyler istemek ve seçmek, hayatınıza dahil olacak insanları bulmakla ilgili tüm tereddütlerinizi yok edecektir. Hayatınıza kaldığınız yerden devam ederken bir daha aynı noktada takılıp kalmamanızı sağlayacak seçimler yapmamayı deneyimleyeceksiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Harika olmak için kendinize ilham verin. İyi olmak yeterince iyi değil.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 15 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile beraber bir şeyler yapmak istedikçe engelleniyormuş gibi hissettiğiniz anların sonuna gelebilirsiniz. Her şeyi yerine koymak isterken önce yerleri, sonrasında da oraya koyacaklarınızı değiştirebilirsiniz. Bu da size yeni bir plan, yeni bir düzen getirecektir. Kendinizi bu ne kadar hazırladığınızı düşünmelisiniz. İyi düşünülmüş her detaya ihtiyacınız olabilir. Ekonomik koşullarınızı iyileştirecek sürprizler, aslında sizin kendi çabanızla oluşan durumlar haline gelebilir. Kendinize, sinirlerinize, duygularınıza ve sağlığınıza hakim olmanız gereken bir süreçtesiniz. Yeri geldiğinde dinlenecek, yeri geldiğinde çalışacaksınız ve her iki aşamada da mutlu hissedebilmek için zihnen bunu çözebilmelisiniz. Çalışma ortamınızda ya da beraber iş yaptığınız kişilerle yaşanacak pürüzlere kafanızı yormamalısınız. Seçici tavırlarınızın baskın gelmesi sizi bazı dedikodu ve krizlerden koruyabilir. Siz de bu konuda kendinizi korumak için çaba göstermelisiniz. Zira alacağınız yeni sorumluluklar, evinizde ya da iş ortamınızda gündeme gelebilecekler, sağlık ve iyi yaşam koşullarınız gündeminizde oldukça yer tutacaktır. Serdiğiniz minderin rahatlığı ve bu minderi serdiğiniz yerin sağlamlığını önceliğiniz haline getirmelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatta kutlamayı seçtiğimiz kadar özel günler vardır.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketine başlamasıyla ekonomik koşullarınızı gözden geçirmeniz gerekebilir. Harcamalarınızın hangi yönde ağırlıklı olduğunu fark etmek, yaşayacağınız krizlerin önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Her zaman kazanmakla kalmayıp kazancınızı iyileştirmek ve bunu devamlı hale getirmek için bir fırsat kollamalısınız. Gecikmiş ödemelerinizin tamamlanması, rahatınızı kaçıran sorunların çözülmesi bu döneme denk gelebilir. Yaşadıklarınızın sizi daha az sarsması vereceğiniz tepkilerle doğru orantılı olacaktır. Risk almak yerine mevcut durumla ilgilenmek, kazanılan imkanların değerini bilmek ve bunları nasıl kazandığınızı unutmamak yönünde bir çaba göstermeniz gerekebilir. 

Güneş ve Merkür’ün 6 Eylül’de Başak burcunda bir araya gelmesiyle hayatınızı daha pratik ve verimli hale getirmek için bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Kendinizde bu gücü ve imkanı bulabildiğinizi görebilirsiniz. Sağlıklı yaşam denemeleriniz, seçeneklerinizi daha iyi anlama imkanınızın olması ve eksiklerinizi tespit etmek adına bu dönem sizin için faydalı olabilir. Rutinlerinizi yaşarken size neyin gerekli olduğunu, neyin sizin için artık önemini yitirdiğini de fark etmelisiniz. Zira her şey gibi rutinler de değişebilir, bu değişimi takip etmek ve deneyimlemek için istekli olmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Harika şeyler başaran bütün insanlar, büyük hayalperestlerdi.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 29 Ağustos’ta Boğa burcundaki Uranüs'ün geri hareketine başlaması sizi bazı sorgulamalara ve yüzleşmelere götürebilir. Özellikle parasal konularda kazanmak ve kaybetmek arasındaki dengeyi bulmalı, kendinizle ve çabalarınızla barışmalısınız. Hatalı ya da eksik olduğunuzu gördüğünüz alanlarda olaylara karşı tepki vermek yerine bunları nasıl iyileştirilebileceğinize odaklanmalısınız. Sabrınızın zorlandığını hissedebilirsiniz ancak gitmeniz gereken bir yoldaysanız bunu sürdürmek zorunda olduğunuzu da unutmamalısınız. Fikrine güvendiğiniz insanlarla hareket etmek, ekonomik güvenceler oluşturmak ve bir b planı yapmak gerekebilir. Bütçenizdeki olumlu ve olumsuz değişikliklere karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Sürpriz ödemelerin ve can sıkıcı krizlerin ortaya çıkmasıyla sakinliğinizi korumanız en büyük ve önemli adımınız olacaktır. Hayatınız sizin akışınıza bir yön veriyor, buna engel olmayın. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber önemli aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Dostu düşmanı ayırt etmek, gözünüzdeki perdeyi kaldırmak ve aldanmalarla yüzleşmek gibi gündemleriniz olabilir. Ancak burada sırtınızdaki bıçaklar kadar insanların o bıçağı saplayacağı yakınlıkta durduğunuz için sizin de sorumlu olduğunuzu bilmelisiniz. Yardımsever ve iyi niyetli hallerinizin farklı şekillerde kullanılması karşısında artık yeni bir tutum sergilemelisiniz. Emin olmadığınız hiçbir şeyin hayatınızda yer tutmasına izin vermemeniz gereken bir dönemdesiniz. Bu kırılmayı yaşamak sizin için kolay olmasa da bu konuda her zaman her şeyi kolaylaştırabilen hislerinize ve cesaretinize başvurmanız gerektiğini unutmayın.

 

Motivasyon Sözü: “Sadece bir şeyin sonuna gelerek ve başka bir şeye başlayarak büyürsün.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Güneş’in 23 Ağustos’ta Başak burcuna geçişi ile beraber hayatınızdaki düzeni ve bunun istikrarı konusuna daha fazla eğilebilirsiniz. Sizin için gerekli olanı ve olmayanı daha kolay ayırt edeceğiniz, işlerinizi yoluna koyacağınız bir dönemdesiniz. Evinizde ve iş ortamınızda bir temizliğe gidebilir, zamanı yönetmekle ilgili tereddütlerinizi aşabilir, kendinize daha kaliteli zaman ayıracağınız bir planlama yapabilirsiniz. Kendi işinizi kendiniz yapmak isterken hem fazladan efor harcayabilir hem de çevrenizle aranızdaki mesafeyi arttırabilirsiniz. Her şeyin rutinde gitmesini isterken yolunda giden rutinleri, ilişkileri de bozmamak için gayret göstermelisiniz. İş görüşmeleri, evle ilgili düzenlemeler, parasal işlemler, sağlık kontrolleri ve takviyelerle ilgilenmek adına iyi bir süreçtesiniz. Bunu değerlendirmek sonrasında rahat etmenizi sağlayacaktır. Zira 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri gidecek olması, başlattığınız her işin devamını daha kolay getirmenizi, durduğunuz zaman kayıp yaşamamanızı kolaylaştıracaktır. Retro sürecinde her zaman ilerlediğinizin dışına çıkmak, farklı bir rutin geliştirmek yerine mevcut durumunuzu iyileştirmek için çabalayabilirsiniz. Girişimlerinizin ve görüşmelerinizin geri dönüşlerini alabilir, fiziksel değişiklikleriniz ya da ihmal ettiğiniz tedavileriniz için kontroller yapabilirsiniz. Söylemleriniz hem sosyal ortamlarda hem de iş ortamında dikkatleri üzerinize çekebilir. Hem yazılı işlerde hem de konuşmalarda düşüncelerinizi ifade ederken sadece konuya odaklanarak, detaylardan ve eleştirel bir üslup takınmaktan uzak durmalısınız. Kendinizi bile bile yormamadığınızda sonrasında daha rahat hareket edip ilerleyebilirsiniz. 

27 Ağustos’ta Yönetici gezegeniniz Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber ikili ilişkiler gündeminizde önemli yer tutabilir. Kendinizi bir tercih yapmak zorunda hissedebilir ve yapamadığınızda huzursuz olabilirsiniz. Bunun yerine sabırlı olmalı, insanlara ve durumlara karşı anlayışlı olmayı tercih etmelisiniz. Başka zamanlarda bu sizin için zor bir konu olabilirdi ancak bu kez şanslısınız. Şansınızı korumak ve geliştirmek adına hayatınızdaki insanlardan, dahil olacağınız yeni ortamlardan ve işbirliklerinden destek alabilirsiniz. Sosyal ilişkiler ve ticari ortaklıklar noktasında hem başlangıç yapmak hem de mevcut durumu geliştirmek için iyi bir dönem olabilir. Hukuksal konuların gündeme gelmesi durumunda bekleyen davalarınız çözülebilir, problemli ilişkilerden nezaketle sıyrılabilir ve kendinize farklı bir alan oluşturabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Korkularınız ve şüphelerinizle yüzleşin ve yeni dünyalar size açılacaktır.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Merkür'ün 5 Ekim'de Terazi burcuna geçişi ile beraber odak noktanızı ilişkilerinize ve burada nasıl davranmanız gerektiğine çevirebilirsiniz. Kendinize göre yöntemler belirleyebilir, yanlış olduğunuz gördüğünüz iletişim şeklinizi değiştirebilirsiniz. Zira ticari ortaklıklar ve duygusal birliktelikler konusunda şansınızın yüksek, yolunuzun açık olduğu bir dönemdesiniz. Evlilik, ilişkilerin gündeme gelmesi, yeni bir şeylere ihtiyaç duyma ve ilgi alanlarınıza göre çalışmalar yapmak adına pozitif etkiler altındasınız. Bundan en iyi şekilde istifade etmek için üzerinize düşen sorumlulukları bilerek ilerlemenizde fayda var. İşbirliklerine, görev ve düşünce paylaşımına açık olabilir ya da bu konudaki eksiklerinizi tamamlamak adına bir adım atabilirsiniz. Bazı tecrübeleri detaylandırmak adına çevrenizden destekler alabilirsiniz. Özellikle eğitim almak ya da deneyimlerinizi paylaşmak istediğiniz konularda bunu yapmak sizi yeni insanlara daha çabuk ulaştırabilir. Hukuki noktaya taşınan sorunlar lehinize sonuçlanabilir. Bir şeylerin mücadelesini vermekten çekinmiyor olsanız da, bazen bu hisse kapılabilirsiniz. Haklı olduğunuzu, yardıma ihtiyaç duyduğunuzu, daha iyi bir sonuç elde etmek istediğinizi düşünerek bir adım atabilirsiniz. Doğru insanlarla kurulan doğru ilişkilerin sizin için önemini gördüğünüzde adımlarınızı sıklaştırmanız da kolaylaşacaktır. 

9 Ekim'de Venüs'ün Başak burcuna geçişi ile kendinize yeni sorumluluklar edinebilirsiniz. Önyargılarınız kırılıyor. Bunu hem kendinize hem de çevrenize, hayatınıza karşı uygulamak size avantaj sağlayabilir. Çalışma koşullarınızı değiştirebilirsiniz. Bu da ekonomik beklentilerinizi ve kazanımlarınızı etkileyecektir. Çok çalışıp çok kazanmakla ilgili bir süreç geçirebilirsiniz. Bu planlarınıza uymanızla doğru orantılı olacaktır. Toksikleşen, devamlılık sağlamayan ve size bir getirisi olmayan konulardan uzaklaşmalısınız. Bunu mental olarak sağladığınız gibi bedensel olarak da sağlamalısınız. Dış görünüşünüzü sadece bakım ürünleriyle değil beslenme düzeniniz ve hareket alışkanlıklarınızla da yenilemelisiniz. 

11 Ekim'de Oğlak burcundaki Plüton'un ileri hareketine başlamasıyla, kariyeriniz ve bu konudaki görüşleriniz için tünelin ucundaki ışığı görebilirsiniz. Zorlu geçen bir sürecin ardından edindiğiniz derslere göre hareket etmelisiniz. İş fikirleriniz, yönetici figürlerle ve çalışanlarla olan ilişkileriniz önem ve hız kazanabilir. Sizi birçok şey aşağıya çekebilecekken yukarı çıkmak için potansiyelinizi ne kadar zorladığınızı düşünmelisiniz. Bu düşünce ve potansiyel, sizi kariyerinizin zirvesine götürebilir. Görmekte zorlandığınız her şey ortaya çıkabilir, bunlara kayıtsız kalmamalısınız. Parasal beklentileriniz, hayal kırıklığı yaratan iş ortaklarınız konusunda şeffaf ve tedbirli olmalısınız. İşler yoluna girdiğinde, asıl istediğinizin bu olduğunu fark edeceksiniz. 

Yönetici gezegeniniz Mars, 12 Ekim'de Akrep burcundaki seyrine başlıyor. Mevcut imkanları nasıl kullanacağınızı detaylı bir şekilde düşünebilirsiniz. Bir adım atmadan önce sonuçlarını öngörmek, planları buna göre yapmak sizi risklerden koruyabilir. Özellikle maddi yatırımlarda bunu göz önünde bulundurmanız önemli olacaktır. Çevrenizde gördüklerinize karşı duyarlılığınız, gözlem merakınız sizi olumsuz duyguların içine çekebilir. Hiç yoktan kendinize sorun çıkarmayın. Sezgilerinizi, hayatınızı esarete dönüştüren konularla yüzleşmek için kullanın. Miras ve aile paylaşımlarınız gündeme gelebilir. 

14 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, ikili ilişkilere olan bakış açınızı ve adımlarınızı değiştirebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak, mevcut ilişkilere resmiyet kazandırmak, işinizle ilgili önemli ortaklıklar yapmak gibi gündemleriniz olabilir. Tamamen insan ilişkilerine odaklı sonuçlar alabileceğiniz için bu dönemdeki tutumlarınız ve verdiğiniz izlenim belirleyici olacaktır. Hayatınızdaki problemleri noktalardan artık arınmak istiyorsunuz. Bunu dile getireceğiniz, buna göre yaşamak isteyeceğiniz durumlar söz konusu olabilir. Dolayısıyla hukuki ya da sosyal bir zorluk yaşamamak için adımlarınızı buna göre atmanızda fayda var. Otorite figürleri, sizin bu figürlerden biri olmanız dikkatleri üzerinize çekebilir. 

20 Ekim'de Güneş ve Merkür'ün Terazi burcundaki kavuşumuyla bir adım atarken, bir konuşma yaparken bunu etkileyen durumları ve insanları düşünebilirsiniz. Bu düşünce size, yapmaya çekindiğiniz ya da sonucundan emin olamadığınız konular için bir fırsat bulma konusunda destek verebilir. Hayatınızdaki insanların fikirlerini öğrenmek, sizi doğru bildiğiniz yanlışlardan kurtabilir ya da daha farklı bir açıdan olayları değerlendirmenizi sağlayabilir. Bunu bir duraksama olarak görmeyin. Bu, daha iyi ve dengeli adımlar atabilmek için önemli bir dönüm noktası olabilir. İş fırsatları, görüşmeler ve fikirlerinizi işleyebilmek adına şanslı bir etki altındasınız. Verilerinizi ve aklınızı toparlayın, ne istediğinizden emin olun ve bunun için harekete geçin. Gücünüzün son noktasında olduğunuzu hissettiğinizde, her sonun mutlaka bir başlangıç getirdiğini hatırlayın. 

 

22 Ekim'de Merkür'ün Akrep burcuna geçişi ile beraber özellikle parasal konularla ve riskli ilişkilerle ilgili bazı gündemler yaşayabilirsiniz. Ek gelir, mevcut gelirlerin değerlendirilmesi gibi alanlarda yeni seçenekleriniz olabilir. Bunları her zamankinden daha dikkatli incelemeniz ve anlamanız gerekecektir. Aklınıza yatmayan bir nokta olduğunda emin olmadan harekete geçmemelisiniz. Ödemelerinizi düzenli yapmak, alacak verecek tahsilinizi doğru yönetmek önemli olacaktır. Benzer özeni, üzerinizde stres oluşturan konularda da göstermenizde fayda var. Ruhsal olarak yorgun ve yoğun hissetseniz de sakin kaldığınızda ve bir mantığa oturtmaya çalıştığınızda önemli, güzel geri dönüşler alabilirsiniz. Açık ve şeffaf olun, hayatınız da bundan etkilenecektir.

23 Ekim'de Güneş'in Akrep burcuna geçişi ile beraber beklentilerinize göre sonuçlar alabileceğiniz bir döneme girebilirsiniz. Endişeleriniz, hisleriniz, hayatınızı belirleyen temel konular üzerindeki düşünceleriniz yoğunlaşabilir. Meşguliyetlerinizin bu yönde olması, sizi gereksiz takıntı ve hırslardan koruyabilir. Kendinizi ne ile beslediğiniz önem kazanıyor. Bunun farkına varacağınız bazı problemlerle, krizlerle, güç sorunlarıyla karşılaştığınızda durumu anlayacaksınız. Bugüne kadar getirdiğiniz yöntemlerin, düşüncelerin hiçbirine gerek kalmadığını ve hayatınızda artık yeni gündemlerin olması gerektiğini deneyimleyeceksiniz. Ekonomik koşullarınıza etki edecek miras, destek, alacak verecek tahsilleri ve ek iş gibi konularla uğraşabilirsiniz. Kemer sıkma günlerinin bitip rahatlamaya başladığınızı hissedebilirsiniz. Sezgilerinizi güncelleyin. 

28 Ekim'de Boğa burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması size bir devaju yaşatabilir. 2022 yılını tamamlarken aldığınız bazı dersler ve deneyimler göz önünüze gelebilir, bunları nasıl kullandığınızı ya da kullanamadığınızı değerlendirebilirsiniz. Parasal kaynaklarınızı iyileştirmek adına önemli bir döneme girebilirsiniz. Başlattığınız her girişimin, yaptığınız her işin sonuçlanmaya ve sürdürülebilir hale gelmeye başlaması kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Gelirlerinizi sağlama alırken yanlış ve düşüncesiz harcamalarla bunu riske atmamalısınız. Keyfi isteklerinizi önemli ihtiyaçlarınızın önüne koymayın. 

Merkür ve Mars'ın 29 Ekim'de Akrep burcunda bir araya gelmesiyle hızlı düşünüp hızlı uygulayacağınız günler yaşayabilirsiniz. Ancak dikkatsizliklere kurban gitmemek için ne yaptığınızdan, ne konuştuğunuzdan emin olmalısınız. Aklınızdan geçenleri önemsemelisiniz. Zira bunları dile getirirken karşınızdaki kişinin sizi doğru anlaması da önemli olacaktır. Riskli gördüğünüz ya da öyle olduğu söylenen yatırımlardan ve işlerden uzak durmak yerine araştırmalarınızı detaylandırabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “İnanç, bir dere gördüğünüz için, bir okyanusun var olduğunu bilmektir.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketine başlamasıyla ekonomik koşullarınızı gözden geçirmeniz gerekebilir. Harcamalarınızın hangi yönde ağırlıklı olduğunu fark etmek, yaşayacağınız krizlerin önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Her zaman kazanmakla kalmayıp kazancınızı iyileştirmek ve bunu devamlı hale getirmek için bir fırsat kollamalısınız. Gecikmiş ödemelerinizin tamamlanması, rahatınızı kaçıran sorunların çözülmesi bu döneme denk gelebilir. Yaşadıklarınızın sizi daha az sarsması vereceğiniz tepkilerle doğru orantılı olacaktır. Risk almak yerine mevcut durumla ilgilenmek, kazanılan imkanların değerini bilmek ve bunları nasıl kazandığınızı unutmamak yönünde bir çaba göstermeniz gerekebilir. 

Güneş ve Merkür’ün 6 Eylül’de Başak burcunda bir araya gelmesiyle hayatınızı daha pratik ve verimli hale getirmek için bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Kendinizde bu gücü ve imkanı bulabildiğinizi görebilirsiniz. Sağlıklı yaşam denemeleriniz, seçeneklerinizi daha iyi anlama imkanınızın olması ve eksiklerinizi tespit etmek adına bu dönem sizin için faydalı olabilir. Rutinlerinizi yaşarken size neyin gerekli olduğunu, neyin sizin için artık önemini yitirdiğini de fark etmelisiniz. Zira her şey gibi rutinler de değişebilir, bu değişimi takip etmek ve deneyimlemek için istekli olmalısınız. 

15 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile beraber bir şeyler yapmak istedikçe engelleniyormuş gibi hissettiğiniz anların sonuna gelebilirsiniz. Her şeyi yerine koymak isterken önce yerleri, sonrasında da oraya koyacaklarınızı değiştirebilirsiniz. Bu da size yeni bir plan, yeni bir düzen getirecektir. Kendinizi buna ne kadar hazırladığınızı düşünmelisiniz. İyi düşünülmüş her detaya ihtiyacınız olabilir. Ekonomik koşullarınızı iyileştirecek sürprizler, aslında sizin kendi çabanızla oluşan durumlar haline gelebilir. Kendinize, sinirlerinize, duygularınıza ve sağlığınıza hakim olmanız gereken bir süreçtesiniz. Yeri geldiğinde dinlenecek, yeri geldiğinde çalışacaksınız ve her iki aşamada da mutlu hissedebilmek için zihnen bunu çözebilmelisiniz. Çalışma ortamınızda ya da beraber iş yaptığınız kişilerle yaşanacak pürüzlere kafanızı yormamalısınız. Seçici tavırlarınızın baskın gelmesi sizi bazı dedikodu ve krizlerden koruyabilir. Siz de bu konuda kendinizi korumak için çaba göstermelisiniz. Zira alacağınız yeni sorumluluklar, evinizde ya da iş ortamınızda gündeme gelebilecekler, sağlık ve iyi yaşam koşullarınız gündeminizde oldukça yoğun yer tutacaktır. Serdiğiniz minderin rahatlığı ve bu minderi serdiğiniz yerin sağlamlığını önceliğiniz haline getirmelisiniz. 

Güneş’in 23 Eylül’de Terazi burcuna geçişi ile beraber ikili ilişkilerin söz konusu olduğu alanlarda emeklerinizin karşılığını bulabilir, yanlışlarınızdan sıyrılabilir ve kendinizi bu anlamda yeni gündemlere taşıyabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her konuda size birilerinin destek olabileceğini görmek bazı korkularınızı yeniden uyandırsa da akıllıca hareket etmek sizi zarara uğratmayacaktır. Bunun için de, ilişkilerinizi nasıl geliştirdiğinize ve karşılıklı olarak ne kadar iyi hissettiğinize odaklanabilirsiniz. Beklentilerinizi ya da çalışmalarınızı belirgin hale getirmek noktasında soru işaretlerinizi siliyorsunuz. Ortaklarınız, hayatınızdaki insanlar hatta sorun yaşadığınız kişiler konusunda bile hangi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğine ikna olabilirsiniz. İyi niyetinizin ve çabanızın suistimal edilmediğini görmek isteğiniz, önemli konuşmaların önünü açabilir. Bu sayede hem sosyal hem de ticari konularda adım atmanız kolaylaşabilir. Anlaşmalar, yeni iş projeleri, hukuksal konulardaki önemli dönüşler gündemlerinizde yer bulabilir. Duygularınızı paylaşmak, fikirlerinizi sunmak ve bunların doğru değerlendirilebileceği alanları seçmek konusundaki engellerinizi aşıyorsunuz. Böylece duygusal konularda bir hamle yapmak adına fırsatlar bulabilirsiniz. Evlilik, ilişkinizdeki yeri ve dengeyi netleştirmek gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Güvenebilmek ve sevebilmek yetinizi geliştirebilirsiniz. Kendiniz için bir şeyler istemek ve seçmek, hayatınıza dahil olacak insanları bulmakla ilgili tüm tereddütlerinizi yok edecektir. Hayatınıza kaldığınız yerden devam ederken bir daha aynı noktada takılıp kalmamanızı sağlayacak seçimler yapmamayı deneyimleyeceksiniz. 

Sizin için yılın en belirleyici günlerinden biri olan 29 Eylül’de, burcunuzda gerçekleşecek olan dolunay ile birlikte hayatınızda artık hiçbir şeyin aynı olmadığını ve olmayacağını görebilirsiniz. Daha hızlı ve akıcı gündemler, yeni gelişmeler oluşturabileceğiniz gibi geçtiğimiz yıldan bu yana süregelen konuların da netlik kazanması söz konusu olabilir. Sabrınızın sonuna gelmiş gibi düşünebilirsiniz ancak bu sonun güzel başlangıçlara gebe olması için zincirleri kırarken kendinizi, çevrenizi kırmamaya özen göstermelisiniz. Yüksek bir enerji hissedebilir, fiziksel olarak yorgun düşebilirsiniz. Bu gibi durumlarda atılan taş ve ürkütülen kurbağayla ilgili hesabı doğru yapmanız önemli olacaktır. İş projeleriniz, ilişkileriniz, bedensel durumunuz ve fiziksel sağlığınız gibi konular önceliğiniz haline gelebilir. Özellikle kariyer noktasında, hak ettiğinizi düşündüğünüz noktaya ulaşmak için son dokunuşları yapabilirsiniz. Sorumluluklarınız, bunları yerine getirmenin ya da getirmemenin sonuçlarına göre değişebilir. Kendinizi bu değişime adadığınızda beklentilerinizin birer birer gerçekleştiğini görebilirsiniz. Hayatınızın iplerini kendi elinize aldığınızda, sizi bağımlı hale getiren konularda yetilerinizi geliştirdiğinizde yeni deneyimler yaşamanız da olası hale gelecektir. İkili ilişkilerde önemli konuşmalar yapmak, tarzınızla ya da yaşadığınız koşullarla ilgilenmek, her ne kadar kendinizle baş başa olduğunuzu düşünseniz de yanınızdaki insanların varlığını ve etkisini hissetmek isteyebilirsiniz. Bu kez bunlar için daha cesur ve geçerli sebeplerle ilerleyecek olmak, iyi neticeler almanızı kolaylaştıracaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Dualarınız çoktan cevap bulmuşcasına yaşamaya başlayın.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 1 Ağustos'ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte çevrenizdeki insanlara karşı tutumlarınız, kurduğunuz ilişkileriniz ve iş planlarınızın gidişatı konusunda önemli çıkarımlar yapabilirsiniz. İstediğiniz gibi gitmeyen, gitse de sizi tatmin etmeyen durumlarla karşılaştığınızda vereceğiniz tepkiler önemli olacaktır. Farklı bir deneyim elde etmek için öncelikli olarak farklı bir tutum sergilemeniz ve çaba göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bir şeylerin kendiliğinden olmasını ya da size hizmet etmesini beklemek yerine bu konuda sizin önayak olmanız gerekebilir. Ancak bunu da hangi düşünce yapısıyla yaptığınıza dikkat etmelisiniz. Olaylara karşı çıkmak yerine anlamayı, doğru değerlendirmeyi seçtiğinizde olayların ve ilişkilerin sizde bıraktığı etkileri daha net görebilirsiniz. Bu da tamam ya da devam diyeceğiniz konuları belirgin hale getirebilir. Sosyal çevrenizden alacağınız duyumlar, şahit olacağınız gelişmeler bazı arkadaşlarınızla iletişiminizi değiştirebilir. Parasal yatırım gerektiren ya da kazanç elde edebileceğiniz bir iş, proje, çalışma ya da fikir gündeminize geldiğinde buna yoğunlaşmak sizi gerilimlerden uzaklaştıracaktır. Siz büyük ve iyi olanı isterken küçük ve iyi olmayanla aranıza mesafe koymalısınız. 

2 Ağustos’ta gerçekleşecek Merkür ve Satürn'ün karşı karşıya duruşu dedikodu, aldanma ve yanılgılar karşısında sizi öfkelendirebilir. Tahammül etmek istemediğinizi düşünebilirsiniz. Konuşmalarınızın ne yöne gideceğini, günün sonunda sadece size fayda ve zarar getireceğini hesap ederek ilerlediğinizde hafifleyeceksiniz. İş temponuz, kendinize ayırdığınız zaman ve çevrenizle olan işbirlikleriniz konusunda farklı bir denge kurmak isteyebilirsiniz. Psikolojik ve fiziksel sağlık sorunları yaşamamak adına bu süreci sakin ve mantıklı bir düzlemde geçirmenizde fayda var. 

Güneş'in retrolayan Venüs ile birlikte 13 Ağustos’ta Aslan burcunda bir araya gelmesi bazı konuların sadece şansla ve yetenekle ilgili olmadığını size gösterebilir. Bugüne kadar neyin emeğini verdiyseniz onun karşılığını her manada görebilirsiniz. Eski ilişkilerinizin pürüzlü yanlarını göreceğiniz, bununla ilgili bazı haberler alacağınız bir dönem olabilir. Kendinizi buna kaptırmak yerine şimdi çözüm bulmayı ve sorunlu noktayı tamamen ortadan kaldırmayı denemelisiniz. Ekonomik açıdan bazı beklentilerinizin gerçekleşmemesi, dilediğiniz gibi olmaması gibi durumlar söz konusu olabilir. Yatırım fikirlerinizi geliştirmek, eksiklerinizi görmek adına bu dönemi fırsata çevirebilirsiniz. Parasal kayıplar yaşamamak için harcamalarınızı daha dengeli yapmanız gerekebilir. Eski ilişkilerin gündeme gelmesi, bazı çevrelerle yeniden bir araya gelmek gibi gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sizi parlatan ve söndüren herkesi, her şeyi iyi göreceğiniz bir süreç olabilir; olaylara bu açıdan bakmaya çalışın. 

16 Ağustos'ta Aslan burcunda gerçekleşecek yeni ay ile beraber sadece konuşmanın değil, yapmanın ve bunu devamlı hale getirmenin formülleri üzerinde çalışabilirsiniz. Kendinize daha çok güveneceğiniz ve bunun altını iyi işlerle doldurabileceğiniz bir dönemdesiniz. Hem motivasyonunuzu yükseltecek etkinliklerde yer almak hem de bu gibi konuların öncüsü olmak adına fırsatlarınız olabilir. Yeteneklerinizi, üzerinde çalıştığınız ve artık karara bağladığınız her şeyi sunmak için hazırsınız. Bu hazırlığın arka planıyla değil sahnesiyle ilgileneceksiniz. Birçok açıdan yeni adımlar atmaya hazır olduğunuz için hayatınıza da birçok yenilik katabilirsiniz. Duygusal ilişkilerin başlaması, mevcut ilişkilerin bir adım ileri taşınması, çocuklarla ilgili konuların gündemde yer bulması gibi durumlar hayatınızda söz konusu olabilir. Sözün ve kararın ağırlığının sizde olmasını istemek karşı tarafın sizi yanlış anlamasına sebebiyet verebilir. Dozunu iyi ayarladığınız her şeyin sizi mutlu edeceğini unutmayın. Tatil planları, yatırımlar ve bunun getirisi olan yeni projeler üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Yakaladığınız iyi ve güçlü hislerin hayatınızda uzun süre yer alması bu dönem yapacaklarınızla mümkün olacaktır. 

23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna geçişi ile beraber hayatınızdaki düzeni ve bunun istikrarı konusuna daha fazla eğilebilirsiniz. Sizin için gerekli olanı ve olmayanı daha kolay ayırt edeceğiniz, işlerinizi yoluna koyacağınız bir dönemdesiniz. Evinizde ve iş ortamınızda bir temizliğe gidebilir, zamanı yönetmekle ilgili tereddütlerinizi aşabilir, kendinize daha kaliteli zaman ayıracağınız bir planlama yapabilirsiniz. Kendi işinizi kendiniz yapmak isterken hem fazladan efor harcayabilir hem de çevrenizle aranızdaki mesafeyi arttırabilirsiniz. Her şeyin rutinde gitmesini isterken yolunda giden rutinleri, ilişkileri de bozmamak için gayret göstermelisiniz. İş görüşmeleri, evle ilgili düzenlemeler, parasal işlemler, sağlık kontrolleri ve takviyelerle ilgilenmek adına iyi bir süreçtesiniz. Bunu değerlendirmek sonrasında rahat etmenizi sağlayacaktır. Zira 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri gidecek olması, başlattığınız her işin devamını daha kolay getirmenizi, durduğunuz zaman kayıp yaşamamanızı kolaylaştıracaktır. Retro sürecinde her zaman ilerlediğinizin dışına çıkmak, farklı bir rutin geliştirmek yerine mevcut durumunuzu iyileştirmek için çabalayabilirsiniz. Girişimlerinizin ve görüşmelerinizin geri dönüşlerini alabilir, fiziksel değişiklikleriniz ya da ihmal ettiğiniz tedavileriniz için kontroller yapabilirsiniz. Söylemleriniz hem sosyal ortamlarda hem de iş ortamında dikkatleri üzerinize çekebilir. Hem yazılı işlerde hem de konuşmalarda düşüncelerinizi ifade ederken sadece konuya odaklanarak, detaylardan ve eleştirel bir üslup takınmaktan uzak durmalısınız. Kendinizi bile bile yormamadığınızda sonrasında daha rahat hareket edip ilerleyebilirsiniz. 

27 Ağustos’ta Yönetici gezegeniniz Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber ikili ilişkiler gündeminizde önemli yer tutabilir. Kendinizi bir tercih yapmak zorunda hissedebilir ve yapamadığınızda huzursuz olabilirsiniz. Bunun yerine sabırlı olmalı, insanlara ve durumlara karşı anlayışlı olmayı tercih etmelisiniz. Başka zamanlarda bu sizin için zor bir konu olabilirdi ancak bu kez şanslısınız. Şansınızı korumak ve geliştirmek adına hayatınızdaki insanlardan, dahil olacağınız yeni ortamlardan ve işbirliklerinden destek alabilirsiniz. Sosyal ilişkiler ve ticari ortaklıklar noktasında hem başlangıç yapmak hem de mevcut durumu geliştirmek için iyi bir dönem olabilir. Hukuksal konuların gündeme gelmesi durumunda bekleyen davalarınız çözülebilir, problemli ilişkilerden nezaketle sıyrılabilir ve kendinize farklı bir alan oluşturabilirsiniz. 

29 Ağustos’ta Boğa burcundaki Uranüs'ün geri hareketine başlaması sizi bazı sorgulamalara ve yüzleşmelere götürebilir. Özellikle parasal konularda kazanmak ve kaybetmek arasındaki dengeyi bulmalı, kendinizle ve çabalarınızla barışmalısınız. Hatalı ya da eksik olduğunuzu gördüğünüz alanlarda olaylara karşı tepki vermek yerine bunları nasıl iyileştirilebileceğinize odaklanmalısınız. Sabrınızın zorlandığını hissedebilirsiniz ancak gitmeniz gereken bir yoldaysanız bunu sürdürmek zorunda olduğunuzu da unutmamalısınız. Fikrine güvendiğiniz insanlarla hareket etmek, ekonomik güvenceler oluşturmak ve bir b planı yapmak gerekebilir. Bütçenizdeki olumlu ve olumsuz değişikliklere karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Sürpriz ödemelerin ve can sıkıcı krizlerin ortaya çıkmasıyla sakinliğinizi korumanız en büyük ve önemli adımınız olacaktır. Hayatınız sizin akışınıza bir yön veriyor, buna engel olmayın. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber önemli aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Dostu düşmanı ayırt etmek, gözünüzdeki perdeyi kaldırmak ve aldanmalarla yüzleşmek gibi gündemleriniz olabilir. Ancak burada sırtınızdaki bıçaklar kadar insanların o bıçağı saplayacağı yakınlıkta durduğunuz için sizin de sorumlu olduğunuzu bilmelisiniz. Yardımsever ve iyi niyetli hallerinizin farklı şekillerde kullanılması karşısında artık yeni bir tutum sergilemelisiniz. Emin olmadığınız hiçbir şeyin hayatınızda yer tutmasına izin vermemeniz gereken bir dönemdesiniz. Bu kırılmayı yaşamak sizin için kolay olmasa da bu konuda her zaman her şeyi kolaylaştırabilen hislerinize ve cesaretinize başvurmanız gerektiğini unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Fırsat, zaten dans pistinde olanlarla dans eder.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Neptün'ün Balık burcundaki geri hareketinin başlamasıyla geri plana attığınız, görmezden geldiğiniz her şeyi gündeminize getirebilirsiniz. Bazı insanlarla sorun yaşadığınızda, bazı işler istediğiniz gibi gitmediğinde kendinize pay biçebilirsiniz. Ancak retro döneminde bunu ne yönde yaptığınızı görebilirsiniz. Kendinize karşı zorlayıcı eleştiriler yöneltmek yerine karşılaştığınız olumsuzlukları dönüştürebileceğiniz fikirler üzerinde durmalısınız. Belli bir sınırınızın olması gerektiğine ikna olabilirsiniz. Özgüveninizin gerçekten sağlam olduğuna, değerlerinize ne kadar sahip çıktığınıza odaklanın. Böylece sizi neyin yıktığını veya neyin ayakta tuttuğunu daha iyi anlayabilirsiniz. 

Güneş ve Merkür'ün Yengeç burcundaki kavuşumu, eviniz ve yaşam şekliniz konusunda yeni kararlar aldırtabilir. Ev sahibi olmak, taşınmak, eskinin olumsuz etkilerinden sıyrılmış bir düzenin içinde yer almak isteyebilirsiniz. Fiziksel ve duygusal olarak yenilenmeye çok yakın olduğunuzu hissedebilirsiniz. Evlilik, ilişkinizi ailenizle paylaşmak gibi gündemleriniz olabilir. 

3 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte kariyerinizde kendinizi görmek istediğiniz yerle ilgili soru işaretleriniz sonuçlanıyor. Daha güçlü hissedeceğiniz bir düzenin içinde olduğunuzu düşünüyorsanız bunu devam ettirme yönünde bir çaba gösterebilirsiniz. Sürecin sizin için nasıl akacağını tam olarak bu düşünce belli edecektir. Belli bir odak noktası üzerinden ilerlediğinizde aklınızı, duygularınızı, tutumlarınızı ve bulunduğunuz ortamları da buna göre düzenleyebileceksiniz. Gergin ve yorgun hissettiğinizde bunu hatırlamak size hem daha iyi çalışma imkanı verecek hem de yanlış anlaşılmaların, beklenmedik olumsuz konuşmaların önüne geçecektir. 

Yönetici gezegeniniz Mars'ın Başak burcuna geçişi ile beraber sizi yoğun ve verim bir süreç bekliyor olacaktır. İş ya da ev kazaları, sindirim sistemiyle ilgili problemlerini ve etkilerini en aza indirmek için planlı hareket etmelisiniz. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda bir beslenme düzeni, uyku sistemi ve dozunda egzersizler size yardımcı olacaktır. Detaylar hayatınızı kurtarıyor olsa da bunlara kendinizi kaptırıp asıl amacınızdan uzaklaşmamalısınız. İş kurmak ve geliştirmek, çalışma ortamınızda düzenlemelere gitmek ya da bununla ilgili talepleri karşılamak gibi gündemleriniz olabilir. Fiziksel ve psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmek istediğiniz bir zamandasınız. Bunun gerekliliklerinin farkında olmak sizi daha akıllıca bir tempoda olmaya itebilir. Zaten yapmanız gerekenin da bu olduğunu unutmamalısınız. Enerjinizi dağıtan her şeyden arınabileceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz. 

Temmuz ayının ve hatta 2023 yılının sizin için en önemli ve etkili zamanı 17 Temmuz'daki Yengeç yeni ayı ve Kuzey Ay Düğümünün burcunuza geçişi ile başlıyor. Eski alışkanlıklarınızı, sizi durduran konuları, mutsuzlaştıran ilişkileri hatta çok severek tercih ettiğiniz stilinizi bırakıp yeni bir defter açıyorsunuz. Kendinizin farkında olsanız da bunun gereklerini yerine getirmek konusunda engeller, durağan zamanlar yaşamış olabilirsiniz. Şimdi bunların hepsi aşacak fırsatlar bulabilir, cesaretinizi gerçekten hissedip kullanabilirsiniz. Başkalarının hayatlarıyla ilgilenmeyerek kendinize yöneldiğiniz, hem fiziksel hem de mental olarak geliştirmeye çalıştığınız her şey yeni bir hayat rutini oluşturabilir. Bunu kabullenmek ve buna göre yaşamak hayatınızı daha pratik, hareketli ve kaliteli hale getirebilir. Özellikle Güney Ay Düğümün Terazi burcunda size ilişkilerle ilgili öğretilerini sunması, burayı aşmanıza yardımcı olacaktır. Önemli tanışmalar, ailevi gündemler söz konusu olabilir. Ne kadar özenli olursanız, ne kadar isteklerinize uygun yaşarsanız onun karşılığını ve desteğini o kadar bulabilirsiniz. Hayatınıza buna katkı sağlayacak insanlar alabilir, seçimlerinizi ve kriterlerinizi değiştirebilirsiniz. Yaşam alanlarınız, evinizin ihtiyaçları ve nasıl bir yaşamın içinde olmak istediğiniz sorusu gündeminizde olabilir. Gayrimenkul tercihleriniz, aile huzurunuz konusunda bu konulara göre hareket edebilirsiniz. 

Mars-Satürn karşıtlığı gündelik telaşlarınızı yavaşlatabilir. Bu yavaşlamayı bir engel olarak görmek yerine kendinizi dinlenmek ve ne durumda olduğunuzu fark etmek için bir fırsat olarak görmelisiniz. Sağlık sorunları, beslenme düzeni ve çevresel faktörlerin etkisinde ne kadar kaldığınızı bilmek burada yaşadığınız ikilemi ve zorluğu aşmanıza yardımcı olabilir. 

Venüs'ün Aslan burcunda geri hareketine başlaması, değer yargılarınızı kırmak yerine onları değiştirmek konusunda size ipuçları verebilir. Hayatta mutlu olduğunuz anları ve bunları nasıl yaşadığınızı, neyin üzerine kurduğunuzu düşünmelisiniz. Gerçek ve samimi bir sevginin, emeğin olmadığı her şeyle yüzleşebilirsiniz. Hem ilişkilerde hem de parasal konularda dikkatli olmanız, doğru gözlem yapmanız ve heyecanla, aceleyle hareket etmemeniz sizi olası sorunlardan kurtarabilir. Konuşulmayanları gündeme taşıyabilir, bazı adımları daha ağır atabilirsiniz. Zamanı değerli hale getirmek zaman alabilir, bunu unutmamalısınız. Güneş'in 23 Temmuz'da Aslan burcuna geçişi burada yaşayacağınız farkındalığı büyütebilir. Enerjinizi, motivasyonunuzu, hayallerinizi ve sevginizi ziyan etmemek için hangi yoldan gitmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Tatil planları yapabilir, ailenizle ve çocuklarınızla vakit geçirebilir, yoğunluğunuz yüzünden ertelediğiniz etkinliklerle ilgilenebilirsiniz. 

Burcunuzda geri hareket etmeye başlayan Chiron, özel hayatınızda kendinizi görmek istediğiniz yer konusunda bazı şüpheler oluşturabilir. Bu şüpheleri, çözüm bulmak ve yok etmek için kullanırsanız hayatınızdaki aksaklıklara, eksik hissettiğiniz alanlara hükmetmeniz kolaylaşabilir. İstediğiniz bir şeyin gerçekleşmemesindeki sorumluluğu kendinize yapıcı bir şekilde atın.

Merkür ve Venüs'ün Aslan burcundaki kavuşumu ikili ilişkilere olan yaklaşımlarınıza bazı etkiler getirebilir. Bu etkilerin olumsuz yönde olmaması adına tavırlarınızın altında yatan nedenleri iyi anlamalısınız. Farkında olmadan bir üstünlük kurmaya çalıştığınızda bunun geri dönüşleri olumsuz olabilir. Kendi fikrinizi ve hislerinizi dikte etmemeye, bunun istediğiniz yönde karşılık bulmasına zorlamamaya çalışmalısınız. Düşünceleriniz kadar bunları nasıl ifade ettiğiniz, hayalleriniz kadar bunları nasıl değerlendirdiğiniz de önemlidir. Özellikle çocuklarınıza karşı ya da onlarla ilgili konulara empati yaparak yaklaşmanız destek görmenizi de sağlayacaktır. 

Merkür'ün Başak burcuna geçişi edindiğiniz tecrübeleri hayatınıza dahil etme konusunda size yol gösterebilir. İş konularını düzenleme, görüşmeler yapma ve işinizi daha iyi hale getirme gibi gündemlerle ilgilenebilirsiniz. İmzalara ve iletişime çok açık olduğunuz bir dönemdesiniz. Zihninizin bu denli aktif oluşu, birçok detaya hakim olma isteği doğurabilir. Sorumluluk alanınızı doğru belirlemek bunun sizin için bir dezavantaj olmasını engelleyecektir. Konunun üzerine iyi düşünmekle düşünerek zaman kaybı yaşamak arasındaki çizgininin farkında olarak ilerlemelisiniz. Sağlıklı alışkanlıklar oluşturmak veya bunları sürdürmek adına iyi bir dönem olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Bir duvara çarparsan arkanı dönüp pes etme. Ona nasıl tırmanacağını bul.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 4 Haziran'da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile hayatınızın durağan ya da aynı düzlemde ilerleyen konularda bir fark yaratmak isteyebilirsiniz. Hem ek kazanç elde etmek hem de size iyi gelen işleri geliştirmek adına iyi bir dönem olabilir. Bugüne kadar edindiğiniz tecrübelerin, kurduğunuz ilişkilerin ve aldığınız derslerin neticelenmesi ve hayatınızda bir alan haline gelmesi sizin çabanızla ilişkili olacaktır. Bu motivasyonu korumayı başardığınızda hem fiziksel olarak daha iyi hissedeceğiniz planlar yapabilir hem de kendinize yeni bir yön belirleyebilirsiniz. Abartılı tepkiler haklıyken haksız duruma düşmenize neden olabilir. Özellikle hukuki süreçleriniz ya da görüşmeleriniz varsa bir zarara uğramamak adına olayı tüm açılarıyla değerlendirmeye çalışmalısınız. 

Merkür ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu size bazı maddi sürprizler yapabilir. Plan dışı ödeme ve harcamalar gündeme gelebilir. Bu konuda kendinizi gereksiz risklerin ya da kahramanlıkların dışında tutmalısınız. Mali açıdan daha iyi konumda olmak ve bu durumu geliştirmek adına yeni çalışmalar yapabilir, destekler alabilirsiniz. 

Venüs'ün Aslan burcuna geçmesiyle beraber özel ilişkilere olan ilginiz ve beklentileriniz yoğunlaşabilir. Duygusal açıdan enerjik hissedebilir, içinizden geçenleri paylaşacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Mutlu olmanın bir insana ya da bir olaya bağlı olmasının değil, kendi içinizde var olmasıyla mümkün olduğunu fark ediyorsunuz. Bu da hem bakış açınızı hem de çevrenize olan yaklaşımlarınızı büyük oranda değiştirebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak, mevcut ilişkinizi bir adım ileriye götürmek, keyif alacağınız ortamları tercih etmek öncelikleriniz haline gelebilir. İş ve yatırım fikirleri, parasal konularda size sunulacak teklif ve destekler gündeminizi meşgul edebilir. 

Merkür'ün İkizler burcuna geçişi ile birlikte daha sosyal ve dışa dönük bir ruh haliyle ilerleyebilirsiniz. Yoğun bir trafiğin içinde yer almak sizi pek çok imkanla ve insanla buluşturabilir. Düşüncelerinizi paylaşacağınız mecralarda bulunmak sizi motive etse de bu paylaşımları kimlerle yaptığınıza dikkat etmenizde fayda var. Dedikodu ve asılsız haberlere maruz kalmamak adına bu konuda daha tedbirli olmaya çalışmalısınız. Kendinizi geliştireceğiniz yeni alanlar keşfedebilir, iş görüşmeleri yapabilir, özellikle yakınlarınızla olan ilişkilerinizi destekleyecek konularla ilgilenebilirsiniz. Elektronik cihazlarınızın bakımı ya da yenilenmesi gibi durumlar gündeme gelebilir, araç sahibi olmak, ehliyet almak ya da ilgilendiğiniz bir alanda sertifikalı eğitim programlarına yönelebilirsiniz. 

Plüton'un geri hareket ederek Oğlak burcuna gelmesiyle özellikle 2022 yılında kariyerinizle ilgili pürüzlerle ilgilendiğiniz zamanları hatırlayabilirsiniz. Eksiğinizin ve gerekliliklerinizin ne olduğunu biliyorsanız bunu kullanmak adına doğru bir zamandasınız. Eski ve işinize yaramayan konularda son kez vedalaşmalı ve bu defteri kapatmalısınız. İş kurmak, mevcut işinizi değiştirmek, teklifleri değerlendirirken bakış açınızı ve kriterlerinizi de buna göre belirlemek gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Kurallarınızı doğru belirlemek ve doğru görüşmeler yapmak için daha dikkatli olmanızda fayda var. Acele etmenin ya da pes etmenin size bir şey kazandırmayacağını unutmayın. 

Satürn'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla kendinizi düşündüğünüz ve düşünmediğiniz zamanların ayrımı yapabilirsiniz. Neyin etkisi altında kaldığınızı daha iyi görebilirsiniz. Bu da sizi bir yanlıştan döndürebilir ya da iyi olmayı başardığınız bir konuyu geliştirmenizi sağlayabilir. Sosyal çevrenizi değiştirmeniz, hayattan beklentilerinizi düzenlemenizin yanısıra manevi olarak da size iyi hissettiren durumları tespit etmelisiniz. Fedakarlıklarınızın, iyi niyetli tavırlarınızın sizin beklediğiniz şekilde karşılık bulmadığını görebilir, bazı insanların sizinle ilgili düşmanlıklarını öğrenebilirsiniz. Kendinizi bir insana ya da olaya karşı olan düşüncelerinizle karşı karşıya getirmemek için kurduğunuz düzenin bozulmasına mahal verecek tutumlardan uzak durmalısınız. 

18 Haziran'da İkizler burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte sosyal ve mental açıdan daha iyi hissedeceğiniz, bu hisleri bir yatırıma ve fikre dönüştüreceğiniz gelişmeler söz konusu olabilir. Sosyal medya işleri, teknolojik konular ve ticari görüşmeler hız kazanabilir. Kendinizi yetenekli olduğunuz alanlarda parlatmak için konuşmalı ve projelerinizi ortaya çıkarmalısınız Emin olduğunuz her şeyi ilerletmek ve geliştirmek size hem sosyal açıdan hem de işinizle ilgili konularda büyük şans getirebilir. 

21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçişi ile beraber kendinizi yeni bir düzene hazırlayabilirsiniz. Geçmişi olduğu yerde bırakarak yeni tecrübeler edinmek ve mutlu olacağınız bir alanda bulunmak adına girişimleriniz olabilir. Kendinizi hangi şekilde mutlu hissedecekseniz bununla ilgili çıkarımlarınızı daha iyi görebilirsiniz. Aile ortamında bulunmak, aile kurmak, ev sahibi olmak, ilişkilerinizi güçlendirmek adına iyi bir dönemdesiniz. Vazgeçmeniz ve devam ettirmeniz, yenilemez gereken durumlar netleşiyor. Hırslarınıza ya da duygusal iniş çıkışlarınıza hakim olduğunuz sürece bu durumu lehinize kullanabilirsiniz. Taşınma ya da ev içinde düzenleme yapmak gibi konularla ilgilenebilirsiniz, evinizde fazla olan eşyalarınızı ayıklamak hem hafiflemenizi sağlayacak hem de geri dönüşüm ya da ihtiyaç sahiplerine ulaşma fırsatı sunacaktır. 

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi ile beraber aile içindeki konuşmalar ve gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Çözülmesi gereken sorunlar, alınması gereken kararlarda aile bütünlüğünü öncelikli hale getirebilirsiniz. Yoğun duygular ve dürtüler içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Duygusal hissetmek, geçmişte yaşadıklarınızın etkisini taşımak sizi ileriye götürmek alıkoyabilir. Bile bile bir hataya düşmek yerine ne hissettiğinizin ve nasıl bir durumun içinde olduğunuzun farkına varmalısınız. Hassasiyetinizi bunun için kullanmanız motivasyonunuzu da aile içi ilişkilerinizi de iyileştirecektir. Evrak işleri, işinizi ve yaşam koşullarınızı etkileyecek yer, statü değişiklikleri gibi konularda mantığınızın ağır basması sizin avantajınıza olacaktır. Güvende olduğunuzu düşündüğünüz yerlerle ilgili tereddütleriniz varsa bunlara kulak vermeli, halının altına atmamalısınız.

 

Motivasyon Sözü: “Kendi içinde hüküm süren ve tutkuları, arzuları ve korkuları yöneten kişi, bir kraldan daha fazlasıdır.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Plüton'un Kova burcunda geri hareketine başlaması sosyal çevreniz ve geleceğe dönük yatırımlarınız konusunda sizin düşünmeye sevk edebilir. Yaşadıklarınıza bir anlam bulmaya ve bu anlamın sizi nereye taşıyacağına kafa yormak başta zor gelse de zoru nasıl başaracağına dair gelişmelerle de karşılaşabilirsiniz. Hala direnç gösterdiğiniz ya da kendi bildiğiniz gibi ilerlediğiniz konular, ilişkiler varsa bu zorlamanın size olan zararlarıyla yüzleşebilirsiniz. Bunları görmeye ve anlamaya yönelik bir çabanız olduğunda, retro bitiminde önünüzün daha da açıldığını görebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız işlerinize son noktayı koyarken, yeni bir iş ya da eğitimin başlangıcını yaparken bazı yeniliklere de açık olmanız gerekebilir. Ortaklık, çalışma stili ve çalışmanızın kapsamı konusunda araştırmalar yapabilirsiniz. Teknoloji ve sosyal medya kullanımınızda daha profesyonel olmanız gerekebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu girişimlerinizi öne çıkarmak ve bir sonuca bağlamak konusunda size yön verebilir. Aklınıza gelen fikirleri işlemek, güvendiğiniz kişilerle bir araya gelmek adına iyi bir zamanlama olabilir. 2-3-4 Mayıs tarihleri risk almak, parasal konularda iyileştirmeler yapmak adına değerlendirilebilir. İsteyin, planlayın ve bunu gerçek hale getirmek için çaba gösterin. Keyfi isteklerinize gösterdiğiniz özeni işinize de taşıdığınızda maddi ve manevi yönden daha iyi hissedeceğiniz sonuçlar alabilirsiniz. 

5 Mayıs'ta gerçekleşecek Akrep burcundaki Ay Tutulması ile maddi konularda yaşadığınız çıkmaz, hissettiğiniz şüpheler yerini gerçek sonuçlara bırakıyor. Kararlarınızın neticelerini görmek farkında olmadan etkisinde kaldığınız negatif hisleri geride bırakmanıza yardımcı olacaktır. Ödemeler, ek işiniz ve bunların getirileri, finansal planlarınız konusunda önünüzdeki engelleri daha iyi tespit edebilirsiniz. Bir değişim ve cesaret kararının gündeme gelmesi karşısında ertelemekten yana olmamalısınız. Kendiniz için elinizi taşın altına koymanız gereken bir zamandasınız.

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ile birlikte evinizde ve ailenizle vakit geçirmek, duygusal ve fiziksel açıdan değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Birbirini desteklemenin önemini anlayacağınız gündemleriniz olabilir. Eskiden gelen ve çözülemeyen konular karşısında iyi etkiler alabilirsiniz ancak bunun için sizin de istekli olmanız gerekecektir. Ev sahibi olmak, evlilik kararı almak ya da ailenizi de ilgilendirecek bir yer/iş değişikliği adına şanslı günler görebilirsiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla beraber maddi açıdan sevindirici ve kalıcı etkiye sahip sürprizler getirebilir. Beklentilerinizin dışında gelişen birtakım olayların sizin için iyi yanı olup olmadığına iyi odaklanmalısınız. Zira bugüne kadar benimsediğiniz ve ilerlediğiniz alanların haricinde işler yapmanız, bunları hayatınızın yeni rutini haline getirmeniz gerekebilir. Yatırım yapmak, mevcut yatırımlarınızın bu zamanlardaki seviyelerine göre hareket etmek kadar oluşacak yeni ödemelere de hazırlıklı olmalısınız. Aklınıza gelen fikirleri işlemek, kendinizi ispat etmek adına risk almaktan çekinmeseniz de işinizi sağlama almanızda fayda var.

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla finansal açıdan rahat bir nefes almaya başlayabilirsiniz. Harekete geçmeden önce yeterince hazırlık yaptıysanız üzerinde düşünecek bir konunuz kalmamış olabilir. Bu da artık çalışmalarınızın meyve vermesi sürecini hızlandırabilir. Harcama trafiğinizi normal akışına getirebilir, yaşadığınız sorunların çözümleriyle işinizi sağlama alacağınız çalışmaları da başlatabilirsiniz. Bu süreçte yeni ekipmanlara, ortaklıklara ya da alanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. İhtiyacınıza ve işinizin gereklerine uygun destekleyici malzemeleri temin edebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçişi buradaki çabanızın kapsamını ve sonuçlarına etki edebilir. Maddi açıdan olduğunuzdan daha üst seviyeye çıkmanız konusunda önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Özellikle Jüpiter'in burcunuzda seyrettiği süre zarfında başlattığınız ve sürdürdüğünüz her şeyin hayatınızda kalıcı bir hale gelmeye başladığını görebilirsiniz. Yerinizi, değerinizi sağlamlaştırmak yaşam kalitenizi de arttıracaktır. Beslenme düzeninizi yenileyebilir, yeni keşifler yapmak isteyebilirsiniz. Ancak düzensiz ve hareketsiz bir sürecinde olduğunuzda kilo kontrolünü kaybedebilir, sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Dikkatli ve özenli olmanızda fayda var. Kendinizi ve hayatınızı üst standartlara taşımak için aldığınız tüm kararlar için 19 Mayıs'ta gerçekleşecek Boğa yeni ayı bir dönüm noktası olabilir. Bakış açınızın değişmesiyle, güvenlik kavramınız ve alanlarınız da değişebilir. Değerli olanın ne ve kim olduğunu doğru bir şekilde analiz ettiğinizde, elle tutulur sonuçlar almanız da mümkün olacaktır. Hayatınızı yeniden ve daha iyisiyle kazanıyorsunuz. 

Yönetici gezegeniniz Mars'ın Aslan burcuna geçişi hem duygusal konular, hem maddi sorumluluklar hem de keyif alanlarınız noktasında size önemli destekler getirebilir. Yorucu bir temponun ya da yalnız kaldığınız sürenin ardından zamanı kendinize, keyfinize ve dinlenmenize ayırabilirsiniz. Dengeli ve maddi, manevi kontrollü olabileceğiniz bir tatil programı yapabilir, uzun zamandır yapamadığınız güç ya da zaman bulamadığınız hobilere zaman ayırabilirsiniz. Bu süre zarfından duygusal etkileşimlere açık olabilir, hissettikleriniz doğrultusunda adım atmak isteyebilirsiniz. Mars Plüton karşıtlığı etkisi altındayken sorgulama ve empati konusunda bazı aksaklıklar ya da hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla beklenti ve planlarınızı neyin, kimin üzerine kurduğunuza dikkat etmelisiniz. Zamanınızı ve motivasyonunuzu gücünüzü doğru şekilde kullanmanın püf noktalarına ayırırsanız hem ilişkilerde hem de işle ilgili konularda yaşayacağınız gel gitlerin önüne geçebilirsiniz. 

Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile beraber iletişim ve haberleşme trafiğiniz yoğunlaşabilir, yeni çevreler edinebilir, bu sayede hem sosyal açıdan hem de kariyerinize destek verecek gelişmelerle tanışabilirsiniz.  Dolayısıyla burada yanlış anlaşılmaya, kafa karışıklığına sebebiyet vermemek ya da sizin böyle bir duruma düşürülmemeniz için dikkatli olmanızda fayda var. İstekleriniz ön plana çıkabilir, bu kapsamda hem işinizi hem de kullandığınız araçları yenilemek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Fark edilen olmak, aranan kişiler arasına girmek, fikirleriyle dikkat çekmek sizi popüler hale getirebilir. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz, neyi savunduğunuz ve ne ile ilgilendiğiniz önemli olacaktır. Seyahat planları yapabilir, resmi ve yazılı işlemlerinizi bu döneme denk getirerek hızla sonuç alabilirsiniz. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu kabul edemediğiniz ya da düzene koymak istediğiniz finansal alanlarda size önemli ve kadersel destekler sunabilir. Girişimlerinizin neticelenmesi, farklı yolları öğrenme ve deneyimleme gibi konular gündeminize gelebilir. İstikrar sağlamak isterken bunu geliştirmeniz gerektiğinde geri planda durmamalısınız. Karşılaştığınız her şeyin maddi ve manevi olarak sizi yükselteceğini unutmayın. Şanslısınız ve bunu kalıcı hale getirmek tamamen tutumlarınızla, birikim ve yatırım planlarınızla ve işinize kattığınız değerle mümkün olacaktır. Olanaklarınızın çoğalması niteliğin önemini daha çok vurgulayacaktır. Kişisel düzeyde kendinizi güvende hissedeceğiniz alanları revize edebilirsiniz. 

 

 

Motivasyon Sözü: Gerçekten önemli olan sorular kendinize sorduğunuz sorulardır.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Merkür'ün burcunuzdan ayrılıp Boğa burcuna geçmesiyle finansal açıdan daha iyi ve kesin sonuçlar alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Tecrübelerinizin hangi noktaya geldiğini görmek, yapabildiklerinizden emin olmak sizi güvende hissettirebilir. Yere daha sağlam basmak, gelirinizi ve bulunduğunuz konumu sabit hale getirmek için uğraş verebilirsiniz. Bu da yeni girişimler yaparken, teklifleri değerlendirirken öncelikli kriteriniz haline gelebilir. Sadece maddi anlamda değil sosyal ve duygusal olarak da size konfor ve huzur hissettiren ortamlar, insanlar ilginizi çekebilir. Mutlu değerler üzerine yaşamak ve hayatın keyifli yanlarını daha çok ortaya çıkarmak konusunda fırsat ve destekler görebilirsiniz. Bu durum harcama ve beslenme trafiğinizi de etkileyebilir. Mali ve fiziksel sıkıntılar yaşamamak adına kendinizi kontrol altında tutmaya çalışmanızda fayda var. 

6 Nisan'daki Terazi dolunayı ile birlikte hayatınıza kiminle devam etmeniz gerektiğine dair kararlarınız kesinleşiyor. Sesinizi çıkaramadığınız ya da hislerinizi tam olarak ifade edemediğiniz zamanların sonuna geldiğini hissedebilirsiniz. Kendinizi ispatlamak, gereksiz yarışlardan ve ego oyunlarından sıyrılarak daha mutlu ve güvenli ilişkiler kurmak isteyebilirsiniz. Odak noktanızı bu şekilde belirlediğinizde doğru yere varacağınızı unutmayın. Önemli olanın karar vermek kadar bu kararın gereklerini yerine getirmek olduğunu bildiğinizde daha önce benzerlerini yaşadığınız olumsuzlukları bertaraf edebilirsiniz. Fedakarlık ölçünüzü daha net göreceğiniz için ilişkilerinizde önemli bitiş ve başlangıçlar gündeme gelebilir, küslüklerin sonlanması ve iyi gittiği sanılan ilişkilerin yeni mesafelerinin belirlenmesi gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Güneş ve Chiron'un da aynı tarihte burcunuzda kavuşuyor olması yaralarınızı sarmak, eksiklerinizi kapatmak konusunda size destek verecektir. Özgüven kadar bunu doğru ve fayda getirecek şekilde kullanmanın önemini fark edebilirsiniz. Kırıldığınız yerden güçlenebilir, çatlaktan sızan ışığı nasıl güçlü bir kaynağa dönüştüreceğinizin yollarını bulabilirsiniz. 

Merkür ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu parasal durumunuzu etkileyecek konularda önemli kararlar aldırabilir. Kısa süreli gibi görünse de etkisi uzun zamana yayılacak gelişmelerle ilgilenebilirsiniz. Çevrenizi genişletirken bunu kaliteli işlerle ve insanlarla yapmanız gerektiğine odaklanıyorsunuz. Stresiniz yerini uzun vadeli stratejilere bırakacağı için hem isteklerinize daha kolay ulaşmış olacak hem de daha etkin bir duruş sergileyebileceksiniz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçişi ile beraber hem kendiniz hem de çevreniz için hareketli, keyifli zamanlar oluşturabilirsiniz. Fikirlerinizle ve insanlara yaklaşım biçiminizle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Hayatın içinde daha çok yer almak ve bunu yaparken de yeni fikirlere, bilgilere açık olmak sizi birkaç adım öne taşıyabilir. Bu sayede de hem cesaretinizi yönlendirecekleri yerleri çoğaltabilir hem de gelişiminizi destekleyebilirsiniz. Sosyal açıdan hem çevrenizle hem de yakın akrabalarınızla yoğun bir trafiğiniz olabilir. Bu da yeni insanlar tanımak, hayatınıza alacağınız kişiler konusunda yeni kriterler kazanmak üzere sizi destekleyebilir. Ancak bu kadar iletişimin ve yoğun temponun ortasında parasal getirisi olan işler, yazılı konular ve iş görüşmeleri gibi alanlarda dikkatinizi toplu tutmanız önemli olacaktır. Kimin sözüne inanarak iş yaptığınıza özen göstermeli, edindiğiniz bilgileri teyit etmeden hızlı aksiyonlar almamalısınız. Özellikle kadın arkadaşlarınız ya da ailenizin bazı kadın üyelerinden gelecek haberlere, söylentilere karşı dikkatli olmanızda fayda var. 

Güneş ve Jüpiter'in burcunuzdaki kavuşumu kendi gerçekliğinizi bulmak ve hayatınıza taşımak konusunda size yol gösterebilir. Daha hızlı daha etkin, durağan zamanların acısını çıkarırcasına planlar yapmak isteyebilirsiniz. Değer verdiğiniz, sonuna kadar inandığınız her şey yolunuzu açabilir. Ancak burada bir doz aşımı yaşamak, hırsınızın gözünüzü karartması gibi konular da gündeme gelebilir. İyi bir şey yapmak isterken hem kendinize hem çevrenize zorluk çıkarmamak adına kendinizi özgür bırakırken bunun bazı sonuçlarının olacağını da düşünmelisiniz. Fikirlerinizi kabul ettirmek yönünde tartışma ve gerilimlere düşmemek, kilo ve sağlık problemleri yaşamamak adına dengeyi korumalısınız. 

Nisan ayının hatta 2023 yılının sizin için en önemli hadisesi 20 Nisan'da burcunuzda gerçekleşecek güneş tutulmasıdır. Bireysel düzlemde neler yapabileceğinizi düşünmeye son vererek artık ipleri tam anlamıyla elinize alıyorsunuz. Çevresel faktörler ve size destek sağlamayan insanlardan bağımsız bir şekilde kendi çizginizi çizebilirsiniz. Öfke ve hırsınızı bir kenara bırakmalısınız. Kendinize açtığınız yeni sayfanın farkında olun ve hayal ettiğiniz özgür yaşantınızın temellerini atın. Etkisini uzunca süre hissedeceğiniz bu tutulmayı cesaretinizle ve girişimlerinizle beslemelisiniz. İhtiyacınız olanın bu olduğunu bilmekle bunun için çalışmak arasındaki farkı daha iyi benimseyebilirsiniz. Sağlığınız, giyim tarzınız, insanlara olan yaklaşımlarınız tümüyle değişebilir. Bu değişimin olumlu yönde olması gücünüzü, fikirlerinizi, kaynaklarınızı doğru ve yerinde kullanmanızla doğru orantılı olacaktır. Yeniden ve daha iyisiyle başlıyorsunuz. 

Güneş'in Boğa burcuna geçişi ile kendinizle oluşturduğunuz değişimi hayatınızda kalıcı hale getirecek hamleler yapabilirsiniz. Uzun vadeli iş planları, girişimler, yatırımlar gündeminizde yer bulabilir. Sabırlı olmalısınız, hiçbir şeyin kolay ve hızlıca olmayacağını bilerek hareket etmelisiniz. Ne yapmanız, nasıl ilerlemeniz gerektiğiyle ilgili soru işaretlerinize net yanıtlar alabilirsiniz. Ekonomik gücünüzü istediğiniz seviyeye çıkarmak mental olarak da rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Kendinizden şüphe ettiğiniz her şeye makul bir karşılık bulacaksınız. Bu da kendinizi sorgulamayı değil, yeteneklerinizi değerlendirmeyi planlamanızı kolaylaştıracaktır. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine başlaması daha önceki girişimleriniz konusunda bazı kontroller yaptırabilir. İyi konsantre olmalısınız. Kendinizi anlatmak, işinizi geliştirmek isterken odak noktanızdan çıkabilir ya da farklı sorunlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Retronun başlayacağı 21 Nisan tarihine kadar ödeme ve alacak verecek trafiğinizi kontrol altına alabilirseniz süreçten az hasarla çıkabilirsiniz. Belirsizliklere, zamanında yetişmeyen işlere karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümü'nün Boğa burcundaki kavuşumuyla iş alanlarınızda kendinizi göstermenizi sağlayabilir. Bunun anlık bir gösteri olmadığını, aynı çabayı sürdürdüğünüzde devamının uzun vadeli olabileceğini unutmayın. Kendinizi garanti altına alacağınız, standartlarınızı yükselteceğiniz ve bunu koruyacağınız gelişmeler sözkonusu olabilir. Öte yandan, planlarınızın dışında da bazı teklifler ya da konular gündeme gelebilir. Kayıtsız kalmak, kendi bildiğinizi okumak yerine hayatın size açtığı yolun ilerlemesine izin vermeniz gerekebilir. 

Yönetici gezegeniniz Mars ile Uranüs arasındaki destekleyici açı, ailenizin desteğiyle ya da çabasıyla elde ettiğiniz bazı gelirleri yönetmek konusunda size yeni fikirler verebilir. Toprak,  ev gibi gayrimenkuller ya da miras niteliğindeki kazanımları işlemek adına bazı girişimlerde bulunmanız gerekebilir. Ne yapacağınızı bilemiyor gibi görünmek motivasyonunuzu düşürebilir. Ancak bunun devamlı olmadığını bilmeli, döngüyü kırmak için de elinizde olanları düşünüp çevrenizin de yardımıyla konuları geliştirebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Büyük insan liderlik peşinde koşmaz. Bunun için çağrılır ve bu çağrıya cevap verir.”

Yönetici Gezegeni Mars
Elementi Ateş
Niteliği Öncü
Rengi Kırmızı, kızıla kaçan renkler
Metali Demir
Taşı Elmas
En Uyumlu Olduğu Burçlar Aslan, Yay, Koç
En Zorlandığı Burçlar Yengeç, Oğlak, Terazi

Koç, Mars tarafından yönetilir. Doğanız savaşçı ve mücadelecidir. Ateş elementi bir burçsunuz.

Yavaş hareketlerden hoşlanmıyorsunuz, bu nedenle başkaları sizi aceleci bir kişi olarak görebilir. Hatta çevrenizdeki insanlar sizin yaşam telaşınızı sadece izlerken bile yorulabilir. Bu kadar eylem odaklı olmanız, çevrenizdeki her işi sırtlanmanız anlamı taşısa da bunu yapmazsanız rahat edemezsiniz.

Bu durum zaman zaman kolay incinmenize de neden olur. Harika reflekslere sahipsiniz. Korkusuz bir insan olabilirsiniz, bu nedenle risk almaktan çekinmezsiniz.

Nezaket ve güler yüz sizin için bir paravan değildir, yaşam biçimidir. İnsanların hayatlarına saygı duyan ve ne gerekirse yapan birisiniz. Sadece çok kolay hevesiniz kaçabilir ve yeniden başlamak için başka bir yol bulabilirsiniz.

İnsanlara defalarca inanmak ve yanılmak gibi güzel bir huyunuz var. Yine de insan seven yönünüzle yanılmış bile olsanız inanmanın verdiği gücü ve huzuru seviyorsunuz. Kariyerinizde her zaman başarılı olabilirsiniz ama istikrarın çok önemli olduğunu lütfen unutmayın. Bunu da yeteneklerinize eklerseniz gerçek bir lider olma yolunda dünyayı değiştirebilecek güce sahipsiniz.

Paylaş: