loader
Başak Icon Başak Burcu ( 24 Ağustos - 23 Eylül )

İş yapmak ve para kazanmak kadar iyi çevrelere de sahip olmak sizi ruhen besleyecektir. Yaşadıklarınızı paylaşmak, değer kavramını daha çok hissetmek için daha dışa dönük olmalısınız. Kararsızlık yaşamanın size geriye attığı günleri düşünün ve bugün bir adım öne çıkın.

Değerli olduğunuzu bilseniz de bunu kendinize ya da başkalarına göstermekte zorlanabilirsiniz. Olumsuz geri dönüşlerden korkmayın, korkmanız gereken şeyin bunu yapmadıkça özdeğerinize zarar vermek olduğunu unutmayın. Tatlı tüketimi ve kişisel bakım alışverişinde dozu kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Fikirlerin ve insanların üzerinizde bir etkisinin olması normal bir durumdur. Bunu normallikten çıkaran ise herkes tarafından sözkonusu olmasıdır. Kendi duruşunuzu ve görüşlerinizi ortaya koymalı, fikir alacağınız kişileri de kendiniz belirlemelisiniz.

Bir şeyleri düzeltme çabasına ara vermeniz ya da bunu belli konularda bırakmanız gerekebilir. Her şeye yetişmekle ilgili sorunlarınızı çözmek için zamana yaymayı öğrenmelisiniz. Bunun da bir plan olduğunu kabullendiğinizde şahsi planlarınız için de gerekli ortamı sağlamış olacaksınız.

İş planı ve hayat koşullarınız noktasında bazı düşünceleriniz netleşebilir. Bu da size ilerlemeniz gereken asıl yolu gösterecektir. Yakaladığınız sakin ve sürekli bir düzenin istikrarını sağlamak için faydalı işleri ve fikirleri kullanmayı öğrenin.

Hayal kırıklıklarınız, egonuzun zarar görmesi motivasyonunuzu düşürebilir. Bu düşüklüğü aşmak adına bazı yaşananları gözden geçirmelisiniz. İnsanın kendine yapacağı iyiliği ve kötülüğü başkasının yapamayacağından emin olun.

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay bugüne kadar sabrınızın ve iyi niyetinizin boşuna olmadığını size gösterebilir. Doğru ve dürüst bir yaklaşım sergilediğinizde kazananın her zaman siz olacağını bir kez daha deneyimleyebilirsiniz. İnisiyatif almaktan korkmadığınız, seçim yaparken kriterleri daha iyi görüp analiz ettiğiniz bir dönemdesiniz. Aile İçi ilişkiler ve işinizle ilgili sorunları ortak paydada tutmak yerine her şeyin yerini ve sınırını ayırt etmelisiniz. Bunu yapmaya meyilli olduğunuzda bir değişimin, yeniliğin ve herkesi etkileyen kararların öncüsü olabilirsiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi cesaretlendirip bir atılım yapmanız konusunda destekleyebilir. Farklı olana, kontrolünüz dışındaki olaylara yönelmeye başlayabilirsiniz. Riskleri ve fedakarlıkları kendinize çeviriyorsunuz. Ani seyahatler, iş teklifleri ya da fikirlerle ilgilenebilirsiniz. Bunları değerlendirmek için yeterince zamanınız ve bilginiz olduğu gerçeğinden şüphe etmemelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Gerçekten önemli olan sorular kendinize sorduğunuz sorulardır.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Kuzey Ay Düğümü ve Jüpiter Boğa burcunda bir araya gelerek kendiniz için kurmak istediğiniz iş planı ve hayat koşullarınızı destekleyecek imkanlar tanıyabilir. Düşüncelerinizin dışında gelişen fakat sizin için fayda sağlayabilecek fikirlere, insanlara açık olmalısınız. Göremediğiniz fakat ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bu sayede öğrenebilirsiniz. Gezerken öğrenmek, öğrendiklerinizi kullanmak ve bunları kazanca dönüştüreceğiniz modeller üzerinde kafa yormak gerekebilir. Stresli bir dönemin ardından kendi düzeninize ve istediğiniz sakinliğe eriştiğinize göre bunu yapmamak için bir bahaneniz de kalmayacaktır. Doğa etkinlikleri, yeni fiziksel çevreler, hukuksal konularda sevindirici sonuçlar alabilirsiniz. Aşırıya kaçmayan tepkiler, fikir beyanları insanlarla ters düşme ihtimalinizi azaltabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayali, gerçek olma eğiliminde olan şeydir.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine geçmesiyle kendinizdeki, hayatınızdaki eksikleri ve yanlışlıkları fark etmiş olduğunuz için siz de ilerlemeye başlayabilirsiniz. Bir sorgulama ve düzenleme halinde olduğunuz alanlarda netlik bulabilirsiniz. Yaşam koşullarınızı neyin üzerine kuracağınızı belirlediğiniz için yer değişiklikleri yapmak ya da mevcut durumunuzu geliştirmek için daha kalıcı adımlar atabilirsiniz. Para kazanmak, çevre edinmek, konuştuğunuz ve savunduğunuz fikirleri bir tarz haline dönüştürmek sizin için öncelikli olabilir. Sabrınızın karşılığını alabilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçişi bu anlamda getirilerinizi arttırabilir. Özellikle maddi açıdan oldukça şanslınız. Yurtdışı bağlantılı işler , sosyal ağlar, yazı ve editörlük işleri veya eğitimini aldığınız alanlarda sesinizi daha gür bir şekilde duyurabilirsiniz. Pratiğe dökmek ve somut durumlarla ilerlemekte büyük avantaj yakalayabilirsiniz. Bu anlamda özellikle 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayı size büyük destekler ve alanlar sağlayabilir.  Bakmaya başladığınız yeni bir pencere oluşabilir, sınırlarınızı ve isteklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Seçimleriniz, değişim çabanız ve aldığınız risklerin dahilinde olmak adına bir yaşam tarzı oluşturuyorsunuz. 

Mars'ın Aslan burcunda hareket etmeye başlamasıyla bir süredir sabrettiğiniz ya da sessiz kalmayı tercih ettiğiniz konuları gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Bunun ciddi bir öfke patlamasıyla sonuçlanmaması için haklılığınızı ve gerekçelerinizi uygun bir dille ve tarzla karşınızdaki kişilere anlatmalısınız. Doğru bir iletişim, olayları ve insanları galeyana gelmeden anlama çabası inviza sürecinizi kaliteli hale getirebilir. Bu da sizi olumsuz yorumlardan, gizli düşmanlıklardan koruyabilir. Mars'ın Plüton ile karşı karşıya durması günlük hayatınıza ve ilişkilerinize düşen gölgeyi fark etmenizi sağlayabilir. Kendinizi, sabrınızı ve amaçlarınızı düşünmelisiniz. Değiştirmeniz gereken tutumlar karşısında direnç göstermeyi bırakmalısınız. İç dünyanızı ve hayatınızı disipline etmelisiniz. 

Güneş'in İkizler burcundaki hareketi kendinizi görmek istediğiniz yere dair birçok fikir ve imkan sunabilir. Motivasyonunuzun yükselmesiyle beraber kendinizi öne çıkarabileceğiniz, dikkatleri çekeceğiniz yeni iş planları üzerinde çalışabilirsiniz. Yeni projeler, yeni insanlar edinebilir, ifade yeteneğiniz ve yazılı işlerdeki tecrübelerinizi kullanabilirsiniz. Yoğun bir iletişim trafiğinizin olması çok fazla insana ve konuşmaya maruz kalmanızın da önünü açacağı için dedikodu ve asılsız konuşmaların ortasında kalmamaya dikkat etmelisiniz. Hoşunuza gitmeyen, işinizi yavaşlatan durumları fark etmeniz kolay olacağından bunlara müdahale etmeniz de kolaylaşacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Yaşama gücü, yalnızca devam etme yeteneğinde değil, aynı zamanda yeniden başlama yeteneğinde de kendini gösterir.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla hangi detaya takılıp hangisinden kurtulmanız gerektiğine ikna olacağınız bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu gelişmeler iç dünyanızda, eğitim aldığınız alanlarda ya da resmi işlerinizin herhangi bir aşamasında sizi bulabilir. Mutsuz olduğunuz zamanları geride bırakmak adına adım atmış olsanız bile bunları nasıl geliştirmeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Kendinizi bir konuda zorlamak yerine hayatın size getirilerine ve sürprizlerine odaklanmalısınız. Bilmediğiniz, kontrolünüz dışında gelişen konulara olumsuz tepkiler vermemelisiniz. Bir çalışma sistemi kurmak, sosyal ağlarla ilgili işlere girişmek, maddi getiriler alacağınız konulara eğilmek gerekebilir. 

 

Motivasyon Sözü: "Uyaran ve tepki arasında bir boşluk vardır. Burada tepkimizi seçme gücümüz bulunuyor ve tepkimizde büyümemiz ve özgürlüğümüz yatıyor.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Kova burcunda geri hareketine başlayan Plüton yaşam tarzınızın eksiklerini, sonuçlarıyla birlikte size gösterebilir. Çalışma düzeniniz, yeni iş modelleri, yaşadığınız yer, sağlık ve beslenme rutinleriniz konusunda şapkayı çıkarıp önünüze koymanız gereken bir süreç yaşayabilirsiniz. Çağın imkanlarını kendi bireyseller alanlarınıza taşımalı, toplumsal kalıpların değil önce kendi kalıplarınızın dışına çıkmalısınız. Bunun hazırlığını yapmak için, bu yeni düzeninize ayak uyduramayacak ya da destek olmayacak koşulları tespit etmelisiniz. Köklü bir değişiklik yapmak istiyorsanız, buna mecbur olduğunuzu düşünmek yerine asıl ihtiyacınızın bu olduğuna odaklanmalı ve bakış açınızı pozitif yönde değiştirmelisiniz. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu kendinizi fark etmeniz ve buna göre hareket etmeniz noktasında size destek olabilir. Bir karar aldıysanız, bu doğrultuda hareket ediyorsanız ya da hazırlıklarınız sürüyorsa artık nihai bir yol belirlemelisiniz. Sonuç almak ve bunu hayatınızda kalıcı hale getirmek için tamamlamanız gereken bazı eksikler olabilir. Eğitimi vize pasaport işlemleri, iş görüşmeleri, parasal akışınız gibi konularda kontrollü ve dikkatli olmanız gerekebilir. Bu tutum ve istikrar çabası önünüzü açabilir. Öfkenizi ya da inadınızı tetikleyen durumların geçici olması tamamen buna bağlı olacaktır. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile hayatınızın gerekliliklerini bilerek düşüncelerinizi, olaylara bakış açınızı revize edebilirsiniz. Bunu beraberinde gelen sorumluluklar, değişiklikler konusunda istekli olduğunuz ve şüphenizi, hırsınızı değil mantığınızı kullandığınızda sonuçlar sizin lehinize gelişebilir. Eskiden, sizi ilerletmeyenden kurtulmak için iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çevrenizle ilişkileriniz, iş fikirleriniz konusunda bildiğinizin dışında bir yol izlemeniz gerekebilir. Bu sayede hem mevcut çalışmalarınızı neticelendirmek hem de yeni başlangıçlar yapmak sizin için daha şanslı etkiler barındırabilir. Kendinizi geliştirin, bunu destekleyecek insanlar ve ortamlar biriktirin. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ile özellikle ay tutulmasında aldığınız kararların ve sonuçların hayatınızda nasıl şekil bulacağını daha iyi anlayabilirsiniz. Konfor alanı olarak seçtiğiniz yerlerin dışına çıkabilirsiniz. Motivasyonunuzu yükseltecek insanlarla tanışabilir, birbirinizi destekleyecek girişimleri başlatabilirsiniz. İnsanların dikkatini bu yönde çekecek olmak çekincelerinizi geride bırakmanıza yardımcı olabilir. Ailenizden ya da kadın figürlerden gelecek desteklerle maddi açıdan da şanslı bir dönem yaşayabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Bu senin bedenin, en büyük armağanın, duymadığın bilgeliğe, unutulduğunu sandığın kedere, hiç bilmediğin neşeye gebe.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu hayatınızla ilgili radikal kararların yansımalarını size gösterebilir. Bir pişmanlık hissi yerine neyi nasıl uyguladığınıza odaklanabilirsiniz. Kurduğunuz, kurmak zorunda kaldığınız yeni düzeninizde yaşamın size sunacağı bazı yenilikler de görebilirsiniz. Astroloji eğitimleri, ilgilendiğiniz başka alanlarda kendinizi geliştirmekle ilgili fırsatlar, zamanın  tamamını kendinize ayırıyor olmanın getirdiği rahatlık gibi konular gündeminizde yer bulabilir. Alışmaya çalıştığınız her şeyin sizin gerçek ihtiyaçlarınız olduğunu fark edebilir, kendinizi daha ait hissedebilirsiniz. Hukuksal konular ve para akışını sağlayacak işlerde haberler alabilirsiniz. 

Burcunuzdaki Ay'ın Balık burcundaki Satürn ile karşı karşıya duruşu ikili ilişkiler konusundaki gerçek hislerinizi anlamanızı zorlaştırabilir. Kendinizi bir karar verme noktasında hissetmemelisiniz. Duygularınızın ne olduğunu anlamadan, üzerinde düşünmeden ya da duyduklarınızın doğruluğunu teyit etmeden hareket etmemelisiniz. İyi niyetli olmadığını bildiğiniz kişilerden gelecek haberlere, onlara girmek durumunda kalacak ortamlara dikkat etmenizde fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayallerimiz ve özlemlerimiz içinde fırsatlarımızı buluruz.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulmasıyla beraber kendinizle bazı anlaşmalara varabilirsiniz. İtiraf etmek, konuşmak, gündeme getirmeye dahi çekindiğiniz konuları ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Parasal konulardaki girişimlerinizi desteklemelisiniz. Sahneye çıkın ve yaptığınız işi, yeteneklerinizi sergilemeye başlayın. Kendi sorumluluğunuzu kendiniz alın. Bu da gündeme gelen ticari ve sosyal konuları daha iyi görüp değerlendirmenizi sağlayacaktır. Daha özgür, daha özgün ve hazır hissediyorsunuz. Bu hissin size yaptıracaklarına siz bile şaşırabilirsiniz. Başlayın. 

Güneş'in Boğa burcundaki hareketiyle hayatınıza bir düzen ve soluk getiriyorsunuz. Bu kez daha iyi nefes aldığınızı, yaşadığınızı hissettiğiniz konuları fark edebilirsiniz. Bu farkındalığı geliştirmek için kendinize yeni hedefler koyabilirsiniz. İlgilendiğiniz alanlarda eğitim almak, çevrenizi bu yönde genişletmek ve denemediğiniz yöntemlere karşı daha açık olmak gündeminizde yer bulabilir. Her ihtimali düşünerek yaptıklarınızın maddi dönüşünün olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken zamanın aktığını ve sizi beklemeyeceğini unutmamalısınız. 

Yönetici gezegeniniz Merkür Boğa burcunda geri hareketine başlayarak kendinize her zaman hazırladığınız b planlarının önemini gösterebilir. Hem eğitiminizde, hem işinizde bazı aşamaları yeniden yaşamak ya da yavaştan almak durumunda kalabilirsiniz. Sakin kalmak, bu akışa saygı duymak sizi ödüllendirebilir. Bazı evrak işlerinizi retro bitimine bırakmanız gerekebilir. Aceleye getirmek ilerleyen günlerde, seyahatlerde veya işlerde sizi sekteye uğratacağından daha kontrollü olmanızda fayda var. Hayatınızdaki baskın figürler, iş ortaklarınızla olan iletişiminizde emin olmadığınız konular hakkında fikir beyan ederken dikkat etmelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: "Bir gün aradığın kahramanın kendin olduğunu anlayacaksın.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay bugüne kadar sabrınızın ve iyi niyetinizin boşuna olmadığını size gösterebilir. Doğru ve dürüst bir yaklaşım sergilediğinizde kazananın her zaman siz olacağını bir kez daha deneyimleyebilirsiniz. İnisiyatif almaktan korkmadığınız, seçim yaparken kriterleri daha iyi görüp analiz ettiğiniz bir dönemdesiniz. Aile İçi ilişkiler ve işinizle ilgili sorunları ortak paydada tutmak yerine her şeyin yerini ve sınırını ayırt etmelisiniz. Bunu yapmaya meyilli olduğunuzda bir değişimin, yeniliğin ve herkesi etkileyen kararların öncüsü olabilirsiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi cesaretlendirip bir atılım yapmanız konusunda destekleyebilir. Farklı olana, kontrolünüz dışındaki olaylara yönelmeye başlayabilirsiniz. Riskleri ve fedakarlıkları kendinize çeviriyorsunuz. Ani seyahatler, iş teklifleri ya da fikirlerle ilgilenebilirsiniz. Bunları değerlendirmek için yeterince zamanınız ve bilginiz olduğu gerçeğinden şüphe etmemelisiniz. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçmesiyle beraber kendi kendinize yetebilmenin gururunu bir kez daha yaşayabilirsiniz. Yanlış arkadaşlıklardan, size zarar veren alışkanlıklarınızdan, harcamalarınızdan ve düzeninizden vazgeçebilirsiniz. Görünmek kadar görüntüyü nasıl doldurduğunuz olduğunu düşünebilirsiniz. Bunun için kendinizi geliştireceğiniz alanlara yönelebilir, yeteneklerinizi kullanacağınız çalışmalara başlayabilirsiniz. Kenara çekilmiş olmak çevrenizdeki insanların gerçek niyetlerini ve yaptıklarını daha iyi görmenizi sağlayabilir. Bu da size zor ve toksik konuları terk etme fırsatı, cesareti verecektir. Sağlığınızı riske atmamak için stresinizi, enerjinizi doğru yönetmeniz gerektiğini unutmayın. 

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün İkizler burcuna geçmesi yetiştiğiniz ve çalışmalar yaptığınız alanlarda daha etkin bir sistem kurmanıza yardımcı olabilir. İş görüşmeleri, kendi fikirlerinizden bir iş kurmak, sosyal medya ve yazı işleri gibi konulara fazlasıyla kafa yorabilirsiniz. Aynı anda birçok alanda yer almak, birçok işi takip etmek sizi daha öncesinde yorduysa bundan dersler çıkararak ilerlemelisiniz. Tavırlarınız ve çalışma stiliniz değiştiğinde işinizle ilgili sonuçlanmaların da değişeceğini bilerek hareket ettiğinizde her şeye zamanınız ve azminiz yetecektir. 

Plüton’un geri hareketini Oğlak burcunda sürdürmeye başlamasıyla birlikte ikili ilişkilerle ilgili konulara yeniden eğilebilirsiniz. Sevginizi göstermediğinizde, sevme şeklinizi karşı tarafa anlatamadığınızda ya da bu konuda fazla baskın olduğunuzda işlerin yolunda gitmediğini kabul etmelisiniz. Kendi yasalarınızın dışına çıkmalısınız. Bu şekilde sürdürdüğünüz ilişkilerin şu an hayatınızda olmadığını, mutlu olmak için başka yerlere odaklandığınızı düşünmelisiniz. Kendinizi bir bölünmüşlüğün ya da stresin ortasında bırakmak yerine tutumlarınızı geliştirmelisiniz. Maddi gelire dönüştürmek istediğiniz bazı işler veya hayalleriniz varsa bunlar için önemli ve belki de son bir şans yakalayabilirsiniz, adım atmaktan ve adım attığınız yolu geliştirmekten vazgeçmeyin. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketiyle kendinizi hangi konularda geri plana attığınızı daha iyi görebilirsiniz. Bu konuda bir atılım yapıp davranışlarınızı ve ilişkilerinizi düzenleme, gerçekleri konuşma yoluna gittiyseniz retro sürecinde bunu nasıl geliştireceğinizi düşünebilirsiniz. İnsanlarla ilişki kurmak, iş yapmak ve bir paydada bulunmak adına çaba gösterirken bunu bir kaçış olarak yapıp yapmadığınızı anlayacaksınız. İşinize ve hayatınızdaki insanlara özen gösterirken aynı özenin size sunulmadığını fark ettiğiniz durumlarda geri adım atmak üzere hazırlanabilirsiniz. Kendinize yeni bir savunma mekanizması oluşturacağınız bu süreçte bazı yanlış anlaşılmalardan doğan düşmanlık ve küslükleri de sonlandırabilirsiniz. 

18 Haziran'daki İkizler yeni ayı hedeflerinizin ne olduğunu, ne yönde ilerlemeniz gerektiğini size bir kez daha hatırlatabilir. İş kurmak, eğitimini aldığınız alanlarda çalışmalar yapmak, sosyal mecraları kullanmak adına iyi bir dönem olabilir. Popüler ve insanların odağında olacağınız bir süreçtesiniz. Bu ilgiyi kullanarak kendinizden daha çok söz ettirecek çalışmalarınızı sunabilirsiniz. Hem duruşunuzla hem de iş yapma potansiyelinizde sosyal açıdan da önemli arkadaşlıklar kurabilirsiniz. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle beraber hem eski dostlarınız hem de yeni arkadaş çevrenizle yoğun ve keyifli bir sosyal yaşantıya dahil olabilirsiniz. İşlerinizden, hayat telaşınızdan arda kalan zamanı değerlendirmek için bu dönemi kullanmalısınız. Haberleşmek, birbirini desteklemek sizi ruhsal olarak daha iyi hissettirecektir. Yapıcı ve sempatik tavırlarınız dikkatlerden kaçmayacaktır. Bu da sizin toplumda tutunmanızı, fikirlerinizi işlemenizi ve kalıcı hale getirmenizi sağlayabilir. Sosyal sorumluluk projeleri, bireysel çalışmalarınız, dijital mecralarla ilgili işleriniz hız kazanabilir ya da bu alanlarda üretkenliğinizi ortaya koyabilirsiniz. Kabuğunuza çekilmek yerine kabuğunuzu değiştirmek adına iyi bir zamandasınız. Bu hareketliliği bir berekete dönüştürmek özgüveninizle ve edindiğiniz yeni idealler, yeni alışkanlıklarla mümkün olacaktır. 

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Yengeç burcuna geçmesi size geleceğinize dair bazı planlar yaptırabilir. Kariyerinize ve beklentilerinize ne kadar önem verirseniz o kadar sonuç alabilirsiniz. Kendinizi bu adamak ve çalışmak için iyi bir zamandasınız. Güvenli ve sakin bir düzenin içinde olmak sizi besleyebilir. Bunun kalıplarını ya da yerini değiştirmekten çekinmemelisiniz. Bu sayede hem olumsuz dürtülerden kurtulabilir hem de yeni fikirler üretme potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Danışmanlıklar, kadınlarla ilgili işler ve projeler, görüşmeler gündeminizde yer tutabilir. Birçok ortamda bulunabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Kendinize buna kapatmamalısınız. Ailenizin, aile gibi gördüğünüz arkadaşlarınızın size desteği bu durumu daha iyi hale getirmenize yardımcı olabilir. Bir seçim yaparken başka bir şeyden vazgeçiyorsunuz. Seçimlerinizi, vazgeçtikleriniz için üzülmeyecek şekilde yapmayı öğreniyorsunuz.

 

Motivasyon Sözü: “Bir kez mağlup olmak, zirveye ulaşmak için sonsuz bir mücadele için sebep bulmaktır.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Kova burcunda geri hareketine başlayan Plüton yaşam tarzınızın eksiklerini, sonuçlarıyla birlikte size gösterebilir. Çalışma düzeniniz, yeni iş modelleri, yaşadığınız yer, sağlık ve beslenme rutinleriniz konusunda şapkayı çıkarıp önünüze koymanız gereken bir süreç yaşayabilirsiniz. Çağın imkanlarını kendi bireyseller alanlarınıza taşımalı, toplumsal kalıpların değil önce kendi kalıplarınızın dışına çıkmalısınız. Bunun hazırlığını yapmak için, bu yeni düzeninize ayak uyduramayacak ya da destek olmayacak koşulları tespit etmelisiniz. Köklü bir değişiklik yapmak istiyorsanız, buna mecbur olduğunuzu düşünmek yerine asıl ihtiyacınızın bu olduğuna odaklanmalı ve bakış açınızı pozitif yönde değiştirmelisiniz. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu kendinizi fark etmeniz ve buna göre hareket etmeniz noktasında size destek olabilir. Bir karar aldıysanız, bu doğrultuda hareket ediyorsanız ya da hazırlıklarınız sürüyorsa artık nihai bir yol belirlemelisiniz. Sonuç almak ve bunu hayatınızda kalıcı hale getirmek için tamamlamanız gereken bazı eksikler olabilir. Eğitimi vize pasaport işlemleri, iş görüşmeleri, parasal akışınız gibi konularda kontrollü ve dikkatli olmanız gerekebilir. Bu tutum ve istikrar çabası önünüzü açabilir. Öfkenizi ya da inadınızı tetikleyen durumların geçici olması tamamen buna bağlı olacaktır. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile hayatınızın gerekliliklerini bilerek düşüncelerinizi, olaylara bakış açınızı revize edebilirsiniz. Bunu beraberinde gelen sorumluluklar, değişiklikler konusunda istekli olduğunuz ve şüphenizi, hırsınızı değil mantığınızı kullandığınızda sonuçlar sizin lehinize gelişebilir. Eskiden, sizi ilerletmeyenden kurtulmak için iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çevrenizle ilişkileriniz, iş fikirleriniz konusunda bildiğinizin dışında bir yol izlemeniz gerekebilir. Bu sayede hem mevcut çalışmalarınızı neticelendirmek hem de yeni başlangıçlar yapmak sizin için daha şanslı etkiler barındırabilir. Kendinizi geliştirin, bunu destekleyecek insanlar ve ortamlar biriktirin. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ile özellikle ay tutulmasında aldığınız kararların ve sonuçların hayatınızda nasıl şekil bulacağını daha iyi anlayabilirsiniz. Konfor alanı olarak seçtiğiniz yerlerin dışına çıkabilirsiniz. Motivasyonunuzu yükseltecek insanlarla tanışabilir, birbirinizi destekleyecek girişimleri başlatabilirsiniz. İnsanların dikkatini bu yönde çekecek olmak çekincelerinizi geride bırakmanıza yardımcı olabilir. Ailenizden ya da kadın figürlerden gelecek desteklerle maddi açıdan da şanslı bir dönem yaşayabilirsiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla hangi detaya takılıp hangisinden kurtulmanız gerektiğine ikna olacağınız bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu gelişmeler iç dünyanızda, eğitim aldığınız alanlarda ya da resmi işlerinizin herhangi bir aşamasında sizi bulabilir. Mutsuz olduğunuz zamanları geride bırakmak adına adım atmış olsanız bile bunları nasıl geliştirmeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Kendinizi bir konuda zorlamak yerine hayatın size getirilerine ve sürprizlerine odaklanmalısınız. Bilmediğiniz, kontrolünüz dışında gelişen konulara olumsuz tepkiler vermemelisiniz. Bir çalışma sistemi kurmak, sosyal ağlarla ilgili işlere girişmek, maddi getiriler alacağınız konulara eğilmek gerekebilir. 

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine geçmesiyle kendinizdeki, hayatınızdaki eksikleri ve yanlışlıkları fark etmiş olduğunuz için siz de ilerlemeye başlayabilirsiniz. Bir sorgulama ve düzenleme halinde olduğunuz alanlarda netlik bulabilirsiniz. Yaşam koşullarınızı neyin üzerine kuracağınızı belirlediğiniz için yer değişiklikleri yapmak ya da mevcut durumunuzu geliştirmek için daha kalıcı adımlar atabilirsiniz. Para kazanmak, çevre edinmek, konuştuğunuz ve savunduğunuz fikirleri bir tarz haline dönüştürmek sizin için öncelikli olabilir. Sabrınızın karşılığını alabilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçişi bu anlamda getirilerinizi arttırabilir. Özellikle maddi açıdan oldukça şanslınız. Yurtdışı bağlantılı işler , sosyal ağlar, yazı ve editörlük işleri veya eğitimini aldığınız alanlarda sesinizi daha gür bir şekilde duyurabilirsiniz. Pratiğe dökmek ve somut durumlarla ilerlemekte büyük avantaj yakalayabilirsiniz. Bu anlamda özellikle 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayı size büyük destekler ve alanlar sağlayabilir.  Bakmaya başladığınız yeni bir pencere oluşabilir, sınırlarınızı ve isteklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Seçimleriniz, değişim çabanız ve aldığınız risklerin dahilinde olmak adına bir yaşam tarzı oluşturuyorsunuz. 

Mars'ın Aslan burcunda hareket etmeye başlamasıyla bir süredir sabrettiğiniz ya da sessiz kalmayı tercih ettiğiniz konuları gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Bunun ciddi bir öfke patlamasıyla sonuçlanmaması için haklılığınızı ve gerekçelerinizi uygun bir dille ve tarzla karşınızdaki kişilere anlatmalısınız. Doğru bir iletişim, olayları ve insanları galeyana gelmeden anlama çabası inviza sürecinizi kaliteli hale getirebilir. Bu da sizi olumsuz yorumlardan, gizli düşmanlıklardan koruyabilir. Mars'ın Plüton ile karşı karşıya durması günlük hayatınıza ve ilişkilerinize düşen gölgeyi fark etmenizi sağlayabilir. Kendinizi, sabrınızı ve amaçlarınızı düşünmelisiniz. Değiştirmeniz gereken tutumlar karşısında direnç göstermeyi bırakmalısınız. İç dünyanızı ve hayatınızı disipline etmelisiniz. 

Güneş'in İkizler burcundaki hareketi kendinizi görmek istediğiniz yere dair birçok fikir ve imkan sunabilir. Motivasyonunuzun yükselmesiyle beraber kendinizi öne çıkarabileceğiniz, dikkatleri çekeceğiniz yeni iş planları üzerinde çalışabilirsiniz. Yeni projeler, yeni insanlar edinebilir, ifade yeteneğiniz ve yazılı işlerdeki tecrübelerinizi kullanabilirsiniz. Yoğun bir iletişim trafiğinizin olması çok fazla insana ve konuşmaya maruz kalmanızın da önünü açacağı için dedikodu ve asılsız konuşmaların ortasında kalmamaya dikkat etmelisiniz. Hoşunuza gitmeyen, işinizi yavaşlatan durumları fark etmeniz kolay olacağından bunlara müdahale etmeniz de kolaylaşacaktır. 

Kuzey Ay Düğümü ve Jüpiter Boğa burcunda bir araya gelerek kendiniz için kurmak istediğiniz iş planı ve hayat koşullarınızı destekleyecek imkanlar tanıyabilir. Düşüncelerinizin dışında gelişen fakat sizin için fayda sağlayabilecek fikirlere, insanlara açık olmalısınız. Göremediğiniz fakat ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bu sayede öğrenebilirsiniz. Gezerken öğrenmek, öğrendiklerinizi kullanmak ve bunları kazanca dönüştüreceğiniz modeller üzerinde kafa yormak gerekebilir. Stresli bir dönemin ardından kendi düzeninize ve istediğiniz sakinliğe eriştiğinize göre bunu yapmamak için bir bahaneniz de kalmayacaktır. Doğa etkinlikleri, yeni fiziksel çevreler, hukuksal konularda sevindirici sonuçlar alabilirsiniz. Aşırıya kaçmayan tepkiler, fikir beyanları insanlarla ters düşme ihtimalinizi azaltabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Her problemi iki şekilde ele alabilirsin: Korkunun yoluyla ya da umudun yoluyla.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, yönetici gezegeniniz Merkür Boğa burcuna geçerek hayatınızın tıkanık ve sonuçlanmayan noktalarına ışık tutabilir. Elle tutulur  gelişmeler olmadıkça kendinizi huzursuz hissettiğiniz zamanların sonuna geldiniz. Taşınma ve yer değişikliği gibi konularda işler rayına oturabilir, kalıcı bir düzen kurmakla ilgili fikirlerinizi daha rahat uygulayabilirsiniz. Kendinizi hangi alanda iyileştirmek ve geliştirmek istediğinize karar vererek birkaç adım öne çıkabilirsiniz. Bilginizi, tecrübelerinizi ve yeteneklerinizi kazanca dönüştürecek bazı işler yapabilirsiniz. Sosyal medya, haberleşme, yazılı işler ve hukuksal konularda şansınız yaver gidebilirsiniz. Bu konularla alakalı kurslar, eğitimler ve diğer insanlarla yapacağınız görüşmeler ufkunuzu hem genişletecek hem de farklı bir açıdan görmenizi sağlayacaktır. Merkür Kuzey Ay Düğümü ile bir araya gelerek pratikliğinizi ve işbilirliğinizi hayatınıza daha iyi etkiler bırakmak üzere değerlendirebilirsiniz. Yeteneklerinizin, isteklerinizin sizin için taşıdığı hayati değere göre hareket etmek isteyebilirsiniz. Bunun oluşturacağı stres ve aşırı düşünme halinden ne kadar çabuk sıyrılırsanız yolunuzun o kadar çabuk açıldığını görebilirsiniz. Bilmediklerinizin endişe etmek ya da onlara karşı çıkmak yerine öğrenmek, deneyimlemek üzere bir gayret göstermeniz gerekebilir. 

6 Nisan'da Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay kendinizi ve huzuru nerede bulduğunuzu size hatırlatabilir. Bunu ihmal ettiğiniz gerçeğiyle ve bunun sonuçlarıyla yüzleşiyorsunuz. Kendi ölçütlerinizi kendiniz belirleyebilir, bunun için daha yüksek bir motivasyona sahip olduğunu fark edebilirsiniz. Sizi anlamayan ya da sizin anlamakta zorlandığınız ilişkilerdense gerçekten samimiyet ve şeffaflık gördüğünüz insanlarla yolunuza devam etmek isteyebilirsiniz. Maddi kazanımlarınızın son durumunu görmek size bundan sonra yapacaklarınız için yol gösterebilir. Özellikle yapmak istediğiniz iş konusunda önemli kararlar alacağınız bir dönemdesiniz. Neye odaklanırsanız onu büyüteceksiniz ve siz seçimlerinizi buna göre yapmaya fazlasıyla hazırsınız. Chiron ve Güneş'in Koç burcunda bir araya gelmesi kenarda kalmak yerine ayakta kalmanın gerekli olduğunu hatırlatabilir. Araç kullanmak, operasyonlar, parasal konulardaki değişimler gibi alanlarda farkında olmadan stres yaratabilirsiniz. Değişen hayat standartlarınıza göre hareket etmelisiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek, düşündüğünüz kadar rahatsız olmayacağınız hatta daha özgür olacağınız bir dönemi başlatabilir. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesi kariyerinizi nasıl bir alana taşıyacağınız konusunda size fikirler verebilir. Daha serbest, kendi halinde ve farklı alanlara açık bir çalışma düzeni kurmak isteyebilirsiniz. Yazma ve konuşmakla ilgili becerilerinizi gündeme getireceğiniz, bunlar sayesinde çevre ve kazanç elde edeceğiniz bir dönemdesiniz. Kendinizi geliştirdiğiniz, altı dolu fikirlere sahip olduğunuz alanlarda düğmeye basmaya hazırsınız. Devamlılık sağlamak sizin için her zaman öncelikli olduğu için bu süreçte yapacağınız işlerde de bunu sağlamak isteyebilirsiniz. Olmadığı noktada plan değiştirmek ya da bunu bir takıntı haline dönüştürmek yerine çevrenizden, ailenizden destekler alabilirsiniz. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcunda bir araya gelmesiyle cesaretinizi kıran ve ilerlemenize engel olan konulara geçit vermiyorsunuz. Fırsatların gelmesini beklemeyerek kendinize bunları kurmak için alanlar oluşturabilir, daha cesur hamleler yapabilirsiniz. Taşın altına elinizi koymak yerine taşı tamamen kaldırıyorsunuz. Ekonomik olarak zayıfladığınızı ya da yeterli gelemediğinizi düşünüyorsanız bu düşünceyi kıracak, eskisinden daha güçlü olmanızı sağlayacak girişimleriniz olabilir. Bağlarınızı çözüyorsunuz.

20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulmasıyla beraber kendinizle bazı anlaşmalara varabilirsiniz. İtiraf etmek, konuşmak, gündeme getirmeye dahi çekindiğiniz konuları ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Parasal konulardaki girişimlerinizi desteklemelisiniz. Sahneye çıkın ve yaptığınız işi, yeteneklerinizi sergilemeye başlayın. Kendi sorumluluğunuzu kendiniz alın. Bu da gündeme gelen ticari ve sosyal konuları daha iyi görüp değerlendirmenizi sağlayacaktır. Daha özgür, daha özgün ve hazır hissediyorsunuz. Bu hissin size yaptıracaklarına siz bile şaşırabilirsiniz. Başlayın. 

Güneş'in Boğa burcundaki hareketiyle hayatınıza bir düzen ve soluk getiriyorsunuz. Bu kez daha iyi nefes aldığınızı, yaşadığınızı hissettiğiniz konuları fark edebilirsiniz. Bu farkındalığı geliştirmek için kendinize yeni hedefler koyabilirsiniz. İlgilendiğiniz alanlarda eğitim almak, çevrenizi bu yönde genişletmek ve denemediğiniz yöntemlere karşı daha açık olmak gündeminizde yer bulabilir. Her ihtimali düşünerek yaptıklarınızın maddi dönüşünün olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken zamanın aktığını ve sizi beklemeyeceğini unutmamalısınız. 

Yönetici gezegeniniz Merkür Boğa burcunda geri hareketine başlayarak kendinize her zaman hazırladığınız b planlarının önemini gösterebilir. Hem eğitiminizde, hem işinizde bazı aşamaları yeniden yaşamak ya da yavaştan almak durumunda kalabilirsiniz. Sakin kalmak, bu akışa saygı duymak sizi ödüllendirebilir. Bazı evrak işlerinizi retro bitimine bırakmanız gerekebilir. Aceleye getirmek ilerleyen günlerde, seyahatlerde veya işlerde sizi sekteye uğratacağından daha kontrollü olmanızda fayda var. Hayatınızdaki baskın figürler, iş ortaklarınızla olan iletişiminizde emin olmadığınız konular hakkında fikir beyan ederken dikkat etmelisiniz. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu hayatınızla ilgili radikal kararların yansımalarını size gösterebilir. Bir pişmanlık hissi yerine neyi nasıl uyguladığınıza odaklanabilirsiniz. Kurduğunuz, kurmak zorunda kaldığınız yeni düzeninizde yaşamın size sunacağı bazı yenilikler de görebilirsiniz. Astroloji eğitimleri, ilgilendiğiniz başka alanlarda kendinizi geliştirmekle ilgili fırsatlar, zamanın  tamamını kendinize ayırıyor olmanın getirdiği rahatlık gibi konular gündeminizde yer bulabilir. Alışmaya çalıştığınız her şeyin sizin gerçek ihtiyaçlarınız olduğunu fark edebilir, kendinizi daha ait hissedebilirsiniz. Hukuksal konular ve para akışını sağlayacak işlerde haberler alabilirsiniz. 

Burcunuzdaki Ay'ın Balık burcundaki Satürn ile karşı karşıya duruşu ikili ilişkiler konusundaki gerçek hislerinizi anlamanızı zorlaştırabilir. Kendinizi bir karar verme noktasında hissetmemelisiniz. Duygularınızın ne olduğunu anlamadan, üzerinde düşünmeden ya da duyduklarınızın doğruluğunu teyit etmeden hareket etmemelisiniz. İyi niyetli olmadığını bildiğiniz kişilerden gelecek haberlere, onlara girmek durumunda kalacak ortamlara dikkat etmenizde fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayal güçlerinin gereksinimlerini karşılayabilen insanlara zengindir."

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, yönetici gezegeniniz Merkür'ün Kova burcunda Satürn ile kavuşumu yoğun bir gündem getirebilir. Gündemlerin başında sağlık ve beslenme durumunuz gelebilir. Çaba göstermenize hala rağmen iyi sonuç alamadığınız alanlarda kendinizi biraz daha zorlayabilirsiniz. Ezbere yöntemler yerine uzmanlar tarafından yönlendirilmek size daha iyi hissettirebilir. Motivasyonunuzu yüksek tutmak sadece sağlıkta değil iş hayatında da size destek verecektir. Üzerinizdeki bıkmışlık ve boşvermişlikten kurtulmalısınız. Merkür'ün Balık burcuna geçişi ile birlikte sevdiğiniz kişilerle fikir paylaşımı yapmak, destek almak ve vermek bu durumu aşmanızı kolaylaştırabilir. Fedakarlıkların çift yönlü olması yorgunluklarınızın karşılığını almanızı sağlayacaktır. İmzalı ve yazılı işlerin karar gerektiren konuların üzerinden birkaç defa geçmenizde fayda var. Dalgınlığın etkisiyle görmezden geleceğiniz detaylar olursa bunu düzeltmek için daha fazla efor ve zaman harcayabilirsiniz. Bir kere yorulun ve sonrasında rahat edin. 

Jüpiter Venüs ve Chiron'un Koç burcunda bir araya gelişi size hayatın iyi yanlarını hatırlatabilir. Bir şeylerin başlangıcını görmek sona doğru giderken sizi motive edecektir. Bu başlangıçlar için kendinizi hazırlayacağınız önemli fırsatlar, maddi olanaklar bulabilirsiniz. Hislerinize güvenin, bunları mantığınızla buluşturun ve hayatınızın gidişatına güzel bir yön verin. 

Satürn'ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte ikili ilişkilerin hayatınızdaki yerini ve değerini sorgulamak isteyebilirsiniz. Farkına varmadığınız ya da görmezden geldiğiniz konular kadar, üstesinden gelebileceğinizi düşündüğünüz bazı durumların gerçeklik payına daha çok odaklanabilirsiniz. Bunu başardığınızda hem ticari hem de duygusal ilişkiler beklediğinizden daha iyi bir hale gelebilir. Kendinizi, duygularınızı ve işinizi göstermekten çekinmemelisiniz. Fedakarlıklar yerini sorumluluklara bırakıyor. Evlilik, ortaklık gibi hayatınızın geri kalanını etkileyecek önemli gündemlere yer açabilirsiniz. Bunları yaparken gerçeğe, mantığa uyan ve ilerleme kaydedilecek kriterler üzerine konuşmalısınız. 

7 Mart'ta burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile birlikte önceliğiniz karar almak değil, bu kararları hangi kriterler üzerine kuracağınız olacaktır. Ne yapacağınızı, ne hissettiğinizi, yeterliliklerinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Durgun, monoton hayatınıza yeni bir düzen getiriyorsunuz. Cesaretinizi, hayattan beklentilerinizi ve umudunuzu sağlam tutmalısınız. Çünkü yapmak istediğiniz her şey için sadece bunlara ihtiyacınız olacaktır. Hayatın her aşamasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz ancak sorun kadar keyif ve rahatlığınızı da düşünmelisiniz. Balık yeni ayı ile aldığınız kararların uygulanabilirliği konusunda planlarınız daha net hale gelebilir. İlişkileriniz, sağlığınız, çevreniz ve işinizle ilgili çabalarınızın neticelerini bilmek size daha iyi bir yol haritası çizebilir. 

Güneş Merkür ve Neptün'ün Balık burcunda kavuşması sizi de ikili ilişkilerin arka planlarıyla kavuşturabilir. İlişkide düşünceleri paylaşmak yerine halının altına atıyorsanız bundan vazgeçebilirsiniz. Sorun varsa sorunun çözümüne, sorun yoksa da kendi içinizde neden böyle bir his beslediğinize odaklanmalısınız. Güven vermeyen insanlarla bir arada bulunmakta zorunda olmadığınızı bilin, bundan hareketlere de mesafeleri yeniden belirleyin. Zihnen açık ve parlak hissetmediğiniz durumlarda verdiğiniz sözlere dikkat etmeli, altından kalkamayacağınız yükler almamalısınız. 

Venüs'ün Boğa burcuna geçmesi bir süredir kafanızda şekillendirdiğiniz ve sizin için radikal sayılabilecek kararlar sizin için daha kesin hale gelebilir. Kendinizi nerede rahat ve mutlu hissediyorsanız, kazancınızı da buna göre ayarlayacağınız bir rahat stili kurabilirsiniz. Ticari faaliyetler, kendi işini kurmak ya da sosyal ağları da kullanacağınız bir iş fırsatıyla karşılaşabilirsiniz. Para kazanmak, hayat standartlarınızı yükseltmekle ilgili kaygılarınız yerini bunun için çaba göstermeye bırakabilir. Bakış açınızı değiştirmek için zorluklar yaşadığınız sürecin sonuna geldiğinizi hissedebilirsiniz. Bundan sonrası sizin için daha umutlu olabilir. Taşınma, yer değişikliği işlemlerinizi son hale getirebilirsiniz. 

Yönetici gezegeniniz Merkür Koç burcuna geçiyor ve kendinizi yetersiz, hazırlıksız hissettiğiniz her şeye son veriyorsunuz. Özgüveniniz yükseliyor. Kişisel ihtiyaçlarınız, endişe duyduğunuz için cesaret edemedikleriniz için ideal bir zamandasınız. Kendinizi kısıtlamak yerine şartları zorlamanın önemini fark edebilirsiniz. Ruhsal olarak yüksek bir enerjiyle hareket edeceğiniz için gözünüzde büyüyen konuları kolaylıkla çözebilirsiniz. Yeni işler edinmek, mevcut çalışmalarınızı geliştirmek ve bunlar hakkında konuşmak, ağlar kurmak isteyebilirsiniz. Miras ve ödemelerle ilgili konularda şansınız yüksek, işlemlerin hızlı sonuçlanması sizin planlarınızı da hızlandırabilir. 

Güneş'in 21 Mart'ta Koç burcuna geçmesi ve burada bir yeni ayın gerçekleşmesiyle birlikte sorunları çözen, toksik olanı atan ve gereksiz olan her şeyden sıyrılan birine dönüşebilirsiniz. Önünüzü görmek istiyorsunuz ve buna engel olan her şeyin karşısında daha cesur bir duruş sergiliyorsunuz. Bu motivasyonunuzu korudukça kazanan olduğunuzu biliyorsunuz. Daha önce böyle hissetmediğiniz, davranmadığınız için kendinize kızmamalısınız. Her şeyin bir zamanı vardır ve siz telafi için, daha iyi başlangıçlar için en ideal zamandasınız. Finansal konulardaki gelişiminiz, para kazanma ve kullanma şeklinizi değiştirebilirsiniz. Bu değişim kendinizi, yeteneklerinizi kabullenerek gerçekleşecektir. Kendinizi değil duyduğunuz şüpheleri geri planda tutmalısınız. Heyecanınızı ve yaşama sevincinizi tazeliyorsunuz. Bu kez sıfırdan değil, tecrübelerinizden başlayacağınız için daha şanslısınız. Şansınızı korumak ve katlamak için mali dengenizi doğru kurmaya, gereksiz ve düşünülmemiş işlerden uzak durmaya ihtiyacınız olabilir. Tek bir günü değil, tüm günleri kurtarmaya odaklanıyorsunuz. 

Plüton'un Kova burcuna geçişi zorunluluk hissettiğiniz ve günlük yaşantınızın bir parçası olan her konuda sizi geliştirecek bir kapı açabilir. Bu hissi terk edeceğiniz, kendinize başka uğraşlar bulacağınız ve yeni alışkanlıklar edineceğiniz bir düzen kurmalısınız. Kariyerinizde ve çalışma koşullarınızda önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Bilindik sistemlerin dışında kalmak için adımlar atabilirsiniz. Bu yönde bir tercihiniz olduysa bunları işlemek sizin için daha kolay olabilir. Uzaktan çalışma modeli, serbest ve toplumsal etkisi olan alanlara yönelmek gündem olabilir. Sağlığınızı ilgilendiren konularda son 2 yılda yaptıklarınız ve yapmadıklarınız şimdi size rehberlik edebilir. İyi sonuç aldığınız alışkanlıklarınızı koruyun, zira beden ve ruh sağlığınız için bunlara fazlasıyla ihtiyaç duyacaksınız. 

Mars'ın Yengeç burcuna geçmesi sosyal açıdan önemli günler getirebilir. Geniş bir çevre yerine güvenilir insanlarla yola devam etmek isteyebilirsiniz. Mevcut arkadaşlıklarınızın değeri gözünüzde artabilir, eski dostlarınızla bir araya gelebilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz. Artık geçmişi olduğu yerde bırakıp bugüne ve yarına ağırlık vermelisiniz. Bunu sadece ilişkilerde değil hayattaki amaçlarınız konusunda da uygulamanız için önemli bir dönemdesiniz. İşlerin yavaşladığını düşünüyorsanız hızlandırmak için ya da hızlandığı zamanda neler yapmanız gerektiğine önem verin. Duygusal çıkışlar, agresif ve karamsar tavırlar size istediğiniz verimi sunmayacaktır. Şikayetin değil anlayışın ve çabanın öncelikli olduğunu unutmayın. 

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Jüpiter ile Koç burcunda bir araya gelişi çok düşünmek yerine çok çalışmanın ve bunu verim alacak şekilde yapmanın önemini size hatırlatabilir. Bu sayede önünüze gelen fırsatları, size tanınan ve hakkınız olan koşulları daha iyi görebilirsiniz. Meşguliyetlerinizi ve endişelerinizi kontrol altına alın. Farkında olmadan bunların etkisinde kalabilir, ailenize ya da çevrenize olumsuz bir portre çizebilirsiniz. Olmadığınız biri gibi bir etki bırakmamak için geçici durumların kalıcı ve büyük hasarlar bırakmasına müsaade etmemelisiniz. Moralinizi yükseltin, korkunun diğer tarafına geçin ve kendinize öncülük edin. 

Venüs ve Uranüs'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi aştığınız her konuda yeni bir şeyler öğrenmenizin önünü açabilir. Güvenli ve sakin bulduğunuz yerlerin, alışkanlıkların hatta bilgi edinme şekillerinizin bile değişmesi gerektiği zamanlardasın. Buna ayak uydurmaya başladıysanız önemli destekler alabilirsiniz. Taşınma, yer değiştirme, bir eğitim görmekle ilgili düşüncelerinizde gidişatı etkileyecek sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bakış açınıza göre olumlu ya da olumsuz yönde etki alabilirsiniz. Seçimlerinizi ve yaşadıklarınızı, almak istediğiniz sonuçlara göre şekillendirmenizde fayda var.

 

Motivasyon Sözü: “Herhangi bir şeyde başarılı olmanın tek yolu, ona her şeyini vermektir.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, üzerinizdeki stresi atmak için kendinizi yeni alanlara, başlangıçlara atabilirsiniz. Sosyal ortamlarda daha çok bulunmak, tek başınıza vakit geçirseniz bile bunu daha kaliteli hale getirmek için bazı düşüncelerden kurtulmanız gerekebilir. Değerlilikle ilgili sorgulamaları bitirmelisiniz. Ay Mars arasındaki üçgen açının etkisi,  hissettiğiniz olumsuz hisleri dönüştürmek ve özellikle iş hayatınızı da ilgilendirecek gelişmeleri takip etmek için size cesaret ve fırsat verebilir; değerlendirin.

Aslan burcunda 5 Şubat'ta gerçekleşecek dolunay ile hayatınızı kimlere açtığınız, gizliliğe ne kadar önem verdiğinizle ilgili gündemler yaşayabilirsiniz. Bir hayal kırıklığı yaşamamak ve yaşatmamak için insanlarla neler konuştuğunuza, kimden ne bilgi aldığınıza dikkat etmelisiniz. Zira bu dolunay size iyi niyetli olmayan, sizi maddi ve manevi yönden aşağıya çekmek isteyen kişileri açık bir şekilde gösterebilir. Dost bildiklerinizin asıl zarara uğratan insanlar olduğunu fark edebilir ya da bu konudaki düşüncelerinizin gerçekliğiyle yüzleşebilirsiniz. Ruhsal olarak size iyi gelen asıl duygunun ya da işin ne olduğunu daha iyi kavrayabilirsiniz. Gündelik yaşamınızı da bu düzen üzerine kurmaya çalışırsanız az ve öz insanla muhatap olmanız kolaylaşacaktır. 

Merkür Plüton kavuşumuyla hayati konularda aldığınız kararları ve bunların ağırlığını keyfi konulara da taşımalısınız. Kendinize ve isteklerinize zaman ayırmanın yetmediğini, bunlar için özgüven ve cesaretin de gerekli olduğunu görebilirsiniz. Daha iyi hissettiğinizi, hayatınıza gerçek mutluluklar kattığınızı fark ettiğinizde bundan sonra hayatınızın bu yönde gelişeceğini bilmelisiniz.

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Kova burcuna geçişi ile çalışma ortamınızda bazı yeniliklere gitmek isteyebilirsiniz. Ortak paylaşımlar, eğitim odaklı işler ya da bunları destekleyen çalışmalar gündeminizde yer bulabilir. Bildiğinizden ve yaptığınız işten emin olduğunuzda süreç sizin lehinize ilerleyebilir. Tepkilerinizi, beklentilerinizi doğru bir doz ve doğru bir üslup ile yansıtmalısınız. İhtiyacınız olan düzeni kurmak adına görüşmeler yapabilir, yeni fikirlerinizle hayatınıza dokunuşlar ekleyebilir ve sağlığınız başta olmak üzere pek çok konuda bir reforma gidebilirsiniz. Önemli etkiler altındasınız, doğru değerlendirdiğiniz çalışma hayatınızın değişimi ve kazançlar sizi bulabilir.

Güneş ve Satürn Kova burcunda bir araya gelerek sağlığınızla ilgili önlem ve takviye sürecinizin son durumunu size hatırlatabilir. Bildiğiniz gibi ilerlemenin beklemediğiniz sonuçları getirmesi yönteminizde değişiklik yapmanızı sağlayabilir. Özellikle cilt bakımı ve kemik sağlığınıza özen göstermelisiniz. Kaygı ya da belirsiz konular yerine hayatınıza gerçek ve net nedenlerle müdahale etmelisiniz. Çalışma hayatınızda planlı olmanızı gerektiren bir süreç olabilir. Yetiştiremediğiniz işler konusunda yeni bir program yapmak, işinizi geliştirmek için kendinizde geliştirmeniz gereken konulara eğilmek sizin faydanıza olacaktır. 

Venüs ve Neptün'ün Balık burcundaki kavuşumu aşk hayatınızdaki kararları ve beklentilerinizi karşılaştırmanızı sağlayabilir. Arada bir fark görmediğinizden emin olduğunuzda daha şanslı olduğunuzu düşünebilir, motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz. İkili ilişkilerin başladığı bazı duyguların yoğun yaşandığı ve sorunların çözümüne yönelik konuşmaların yapılacağı bir süreçtesiniz. Balık burcuna geçen Güneş de bu alanda size destek verebilir. Yeni adımlar atmak, işbirlikleri yapmak, kendinize ve sevdiklerinize daha çok zaman ayırıp kendinizi daha iyi ifade etmek hayatınızı kolaylaştırabilir. Maddi yönden de oldukça şanslı bir dönemdesiniz. Ancak paranın geldiği noktadan ve işinizi paylaştığınız insanlardan emin olmanızda fayda var. 

Koç burcuna geçen Venüs maddi anlamda oldukça rahatlayacağınız ve yeni işler, alanlar keşfedeceğiniz gelişmeleri getirebilir. Ek işlerinizde ya da onların getirilerinde artış yaşayabilir, aileden ya da ortaklarınızdan maddi destekler alabilir, bununla da sadece alım gücünüzü değil kapasitenizi ve bakış açınızı da genişletebilirsiniz. Kendi kendinizi dürtülemek, harekete geçirmek, çekindiğiniz konuları gündeminize taşımak isteyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, eğer mantıklı bir yol haritasıyla da ilerlerseniz sonuç sizi memnun edebilir. Kadınlarla olan ilişkilerinizde dikkat etmeniz gerekebilir, kıskançlık ya da tartışmalardan doğan gerilimlerde düşünmeden konuşmak sizi zarara uğratabilir. Hem paranızın hem de tutumlarınızın kontrolünü elinizde tutmalısınız. 

Balık burcunda 20 Şubat'ta gerçekleşecek yeni ay size ilişkiler ve bunların hayatınıza olan etkisini düşündürtebilir. Zira bu düşünceler nasıl devam edeceğiniz, hangi kriterleri koyacağınız ya da insanlara karşı nasıl bir mesafede duracağınızı belirleyecektir. Yaşadığınız belirsizliklerin dışında size gerçek ve samimi nedenler sunan insanları hayatınıza dahil edebilirsiniz. Bu da evlilik, flört gibi durumların gidişatını hızlandıracaktır. Ortaklıkar kurmak ya da mevcut ortaklı işlerinizdeki pürüzleri yok etmek adına iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Değer vermek ve değer görmekle ilgili kendi içinizde sorun yaşadığınız konuları sonlandırmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: "Hayat senin yansımandır. Ne görmek istiyorsan onu konuş, onu düşün, onu hisset."

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Oğlak burcundaki Venüs ve Plüton’un kavuşumu beklediğiniz zamanların acısını çıkarmak ve durağanlığınıza bir son vermek için fırsatlar sunuyor. Kendi kendinizi ispatlayacağınız, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz yöntemler üzerinde çalışabilirsiniz. Konuşmaktan, duygularınızı paylaşmaktan çekinmiyorsunuz. Ancak bunu yaparken kırıcı ve eleştirel olmamaya dikkat etmelisiniz. Kazanmak istediğiniz konuların ağır sonuçlarıyla ilgilenmek çabalarınızın boşa çıkmasına neden olabilir. Yüzleşmeniz gereken tüm duygular karşınıza çıktığında, yapmanız gerekenin bunun üzerine gitmek ve artık bu yönde çalışmak olduğunu bilmelisiniz. Güneş ve geri hareketteki Merkür’ün de Oğlak burcundaki kavuşumu fikirlerinizin netleşmesini, yapmanız gerekeni görmenizi sağlayacaktır. Gerçek, aklı selim değerler üzerine bir hayat ve kazanç sistemi kurmak yolundasınız. 

Kova burcuna geçecek olan Venüs iş ortamınızdaki sorunları aşmanızı, daha esnek ve mutlu hareket etmenizi sağlayacaktır. Günlük akışınızı yenilemek, teknolojinin nimetlerinden faydalanmak ve kendinize bu yönde bir yol çizmek adına fırsatlarınız olabilir. İş görüşmeleri, paylaşımlar ve mevcut işinizdeki sorumluluklarınız gündeminizde yer tutabilir. Olumlu dönüşler ve günler sizi bekliyor olabilir. Bunun getirdiği enerjiyle bedeninize de daha iyi bakma kararı alabilirsiniz. Motivasyonunuzu kendinizi ve hayatınızı yenilemeye verdiğinizde beslenme, uyku ve spor gibi konuların da düzene girip istediğiniz sonucu verdiğini görebilirsiniz. 

Yengeç burcuda 7 Ocak’ta gerçekleşecek dolunay size geleceğinizi nasıl şekillendirmeniz gerektiği konusunu getirebilir. Artık yapılacak olanın ne olduğunu daha net görebilir ve bu yönde ilerleyebilirsiniz. Adım atmanıza engel olan ya da sizin fark etmeden kendinize engel olduğunuz duygulardan arınmalısınız. Yeteneklerinizin ve umutlarınızın farkında olmak, hem kendinize hem de içinizde bulunduğunuz topluma bir şeyler katmanızı sağlayabilir. Dijital ortamlarda kendinizi göstermek adına iyi bir zamanlama olabilir. 

İkizler burcundaki Mars’ın ileri hareketi kariyeriniz konusundaki pürüzleri ortadan kaldırabilir. Kendinizi ve dolayısıyla işinizi geliştireceğiniz gibi ne yapmanız gerektiğini bulmakla ilgili uğraşlarla zaman geçirmiş olabilirsiniz. Eski işleri tamamlamak, yarım kalmış konuşmaları yapmak ve sakince gözlem yapmak şimdi önünüzü daha hızlı bir şekilde açabilir. Sabrınızı doğru konulara aktarmanın ödüllerini toplayacağınız iş görüşmeleri, sorumluluk değişimi gibi konular gündeminize gelebilir. Yoğun bir temponun içine girmeye hazırsanız bunların karşılığını alabilirsiniz. 

Güneş ve Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu size hayallere giden yolu nasıl inşa etmeniz gerektiğini hatırlatabilir. Acı çektiğiniz, zorlandığınız alanlarda ya da ne yapacağınızı bulmakla ilgili konularda yaşadıklarınızdan beslenebilirsiniz. Bir çıkmazın içinde olduğunuzu ve bu yüzden mutlu olamadığınızı düşündüğünüz yerlerin mutluluk kaynağınız olması için çaba göstermelisiniz. Kendinizden beklenenin dışına çıkmak, planların ve detayların yönünü değiştirmek süreci etkileyebilir. Özeleştirinizi daha yapıcı bir şekilde yaptığınızda kendi kendinizi teşvik ettiğinizi görebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün de burada ileri hareket edecek olması hayata geçireceğiniz projelere olumlu etki edebilir. Maddi gücünüzü sergileyeceğiniz yeni girişimleri hayatınıza dahil ediyorsunuz. 

Güneş’in Kova burcundaki seyrine başlamasıyla günlük yaşantınızın ve sağlığınızın olumlu etki almasını sağlayabilirsiniz. Daha dengeli ve düzenli alışkanlıklar edinebilir, bunları uygulamanın sizi daha çok motive ettiğini görebilirsiniz. Bedenen ve zihnen daha zinde hissetmek iş hayatındaki sürecinizi etkileyebilir. Işığınızı yansıtmak, kariyerinizi destekleyecek girişimlerde bulunmak ve kendinizden söz ettirmek gibi gündemler üzerine çalışabilirsiniz. Hakkınızı teslim almak için buna ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Özellikle 21 Ocak’ta Kova burcunda gerçekleşecek yeni ay ile hem ihtiyaçlarınızı hem de rutinlerinizi yeniden belirliyorsunuz. Çalışma koşullarınızda yenilikler yapabilir, sorumluluklarınızı değiştirebilir ve daha önce değerlendiremediğiniz fırsatları değerlendirebilirsiniz. Üzerinize düşenin farkına varın ve bunu uygulayın. 

Venüs ve Satürn’ün Kova burcundaki kavuşumuyla duygusal konularda alacağınız kararlar önemli hale gelebilir. Bugüne dek tecrübe ettiğiniz, sınandığınızı düşündüğünüz ya da düşündüğünüz gibi olmadığını fark ettiğiniz tüm konuların ışığında hareket etmeniz gerekebilir. Evlilik, nişan, söz gibi geleceğe dönük düşüncelerinizi değerlendirirken içinde bulunduğunuz durumu, hisleri de gözardı etmemelisiniz. Parasal sorunlar yaşadığınız bazı insanlarla aranızdaki buzları eritmenin yollarını bulurken bir daha aynı hataya düşmemek için buradaki eksik ve hataları iyi anlamalısınız.

Boğa burcundaki Uranüs’ün ileri hareketiyle birlikte işinizle ilgili fırsatları nasıl değerlendirdiğiniz ona göre sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. Hedeflediğiniz gibi ilerlemenin yanısıra beklentilerinizin dışında da gelişen işlerle ilgilenebilirsiniz. Direnç göstermediğiniz her alanda hem maddi getiri elde edebilir hem de iyi yerlere gelme şansı bulabilirsiniz. Eyleme döktüğünüz her işin, görüşmelerin ve projelerin ardından terfi, statü değişimi gibi gündemler de doğabilir. 

Venüs’ün Balık burcundaki seyrine başlaması işiniz dışında elde ettiğiniz gelirleri arttırabilir. Ekonomik açıdan şanslı ve bereketli bir dönem geçirebilirsiniz. Ailenizin, ortak hareket ettiğiniz kişilerin destekleri sizi besleyebilir. Aynı fikirde olmadığınız insanlarla çıkarlarınızın ters düşmesi gibi durumlar doğabilir, bu konuda suistimal ve aldanmalara açık olabilirsiniz. Dolayısıyla elinize geçen bir fırsat olduğunda bunun gerçeklik ve gereklilik payını iyi hesaplamalısınız. Hayallerinizi kurarken bu detayları atlamamanızda fayda var.

 

Motivasyon Sözü: “Başarılı olmak için, kendi kararlılığınızın diğer her şeyden daha önemli olduğunu hiçbir zaman unutmayın.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Balık burcundaki Neptün’ün ileri hareketine başlamasıyla birlikte olmadık kişilerle olmadık sorunlar yaşamanın sonuna geliyorsunuz. İlişkilerinizde önemli bitiş ve başlangıçlar söz konusu olduysa, bu süreç itibariyle daha dikkatli ve farkında hareket edebilirsiniz. Kendinize ve ilişkilerinize verdiğiniz değere göre yaklaşımlar sergiledikçe kazanan siz olabilirsiniz. Özellikle ortaklı işlere girdiğiniz kişilerin gerçek niyetlerini ve yüzlerini görmek sizin avantajınıza olacaktır. Yaşadıklarınızdan edindiğiniz tecrübeye göre hareket ederek ağırlığınızı koyuyorsunuz. 

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Oğlak burcundaki seyri aşk hayatınızla ilgili gündemler söz konusu olabilir. Artık ilişkilerinizi daha ciddi bir boyuta taşımak adına düşünceleriniz varsa bunları paylaşmalısınız. İçinizde tutmak, hissettiklerinizin tam tersi davranışlar sergilemek kafa karışıklığına sebep olabilir. Kendi mutluluğunuzu kendi çabanızla inşa edeceğinizi unutmamalısınız. Kazanca dönüştürmek istediğiniz fikirleriniz ya da hayalleriniz konusu ise bunları uygulamak adına yatırım ve görüşmeler hız kazanabilir. Hayatın keyfini çıkarmayı ihmal etmeyin. Venüs’ün Oğlak burcuna geçmesi size bu anlamda tıkandığınız yerde destek verebilir. Yeni ortamlara dahil olmak, yeteneklerinizi keşfetmek söz konusu olabilir. Duygusal birlikteliklerinizde kriterleriniz değişebilir, otorite figürleri ve toplumda yer edinen kişilerden etkilenebilirsiniz. 

İkizler burcunda 8 Aralık’ta gerçekleşecek dolunay ile kariyerinizle ilgili önemli günler ve gelişmeler doğabilir. Sorumluluklarınızı bilerek hareket etmelisiniz. Bunun üzerine koymak ya da yön değişikliğine gitmek isteyebilirsiniz. Sadece bunu yaparken mevcut koşullarınızın size getirilerinin de farkında olmanızda fayda var. Bu sayede nasıl bir değişiklik yapacağınızı da kavramış olacaksınız. Çalışma arkadaşlarınız, aynı ortamı paylaştığınız kişilerle aranızdaki sorunların çözümünün kendi tutumlarınızla da ilgili olduğunu unutmamalısınız. İşinize odaklanın ve kendinizi negatif insanlardan, ortamlardan uzak tutun. 

14-15- Aralık tarihlerinde burcunuzda ilerleyen Ay’ın Venüs ile yapacağı kontak duygusal ve parasal konularda şanslı etkiler getirebilir. Duvar örmek yerine kendinize inşa edecek yeni modeller bulmalısınız. Bunu sağladığınızda kendinizle ve çevrenizle daha kaliteli zaman geçireceğinizi fark edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızı düzenleme, eksiklerinizi tamamlama, kendinize zaman ayıracağınız etkinlikler ve programlar gündeminiz olabilir. 

Ay Mars üçgeninin etkili olacağı 17-18 Aralık tarihlerinde ise ekonomik kazanç elde edeceğiniz birtakım görüşmelerin ve işlerin planlarını yapabilirsiniz. Çalışma ortamınızda yaşadıklarınızı bir kenara koyarak işinize, değer verdiğiniz konulara ve asıl ihtiyacınıza odaklanmalısınız. Krizi fırsata çevirmek çalışma hayatınızda dikkatleri üzerinize toplayacaktır. 

Jüpiter’in Koç burcundaki seyrine başlamasıyla yapmaktan korktuğunuz her şeyin bir çözümünü buluyorsunuz. Gücünüzün kendinizde saklı olduğunu bir kez daha fark edebilir ve bu kez ayaklarınızı yere daha sağlam, daha sert bir şekilde basabilirsiniz. Bu da ses getirmeniz demektir. Gerek duygusal konular gerekse maddi konularda endişe uyandıran ya da önünüzde engel gibi duran her şeyle yüzleşiyorsunuz. Özellikle maddi konularda önemli fırsatlar elde edebilir, eşinizden ya da ailenizden gelecek destekler sizi de istediğiniz noktaya getirebilir. Chiron’un da Koç burcunda ileri hareketine geçmesiyle kontrolü bırakabilmenin potansiyeli göstermek için önemli ve etkili olduğunu görebilirsiniz. Çevrenizi, ailenizi hatta kendinizle ilgili detayları takip etmek yerine hayata odaklanıyorsunuz. 

22 Aralık’ta Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi size duygusal konulardaki gerçeklikleri sunabilir. Adapte olamadığınız, anlamlandıramadığınız her şeyin çözümünü bulabilirsiniz. Sevmek, mutlu olmak eylemini bir koşula ya da bir kurala bağlamak yerine esnek hareket edebileceğiniz noktalar olabileceğini de öğrenebilirsiniz. Ciddi ilişkiler, uzun vadeli maddi yatırımlar sizi psikolojik olarak iyi yönde besleyebilir. Özellikle 23 Aralık’taki Oğlak yeni ayı ile birlikte bu süreç de hız kazanacaktır. Hem hayallerinizi hem de sorumluluklarınızı ortak paydada buluşturacağınız işlere adım atabilirsiniz. Yeteneklerinizi ortaya koyuyorsunuz. 

yönetici gezegeniniz Merkür’ün 29 Aralık’ta Oğlak burcunda geri hareketine başlaması ilişkilerinize olan bakış açınızı düzeltmeniz, yenilemeniz gerektiğini hatırlatabilir. Ciddi ve ağırbaşlı bir tutum sergilerken karşınızdaki kişiye zarar verdiğinizi, duygularınızı tam olarak yansıtamadığınızı fark edebilirsiniz. Tarzınızın bu olmasının arkasına sığınmayan kendinize ve karşınızdaki kişiye esneklik payı vermelisiniz. Tatil yapmak, keyifli vakit geçirmek isterken önünüze bazı setler çekilebilir. Planlarınızın aksamaması için öncelikli olan diğer işlerinizle ilgilenmenizde fayda var. İyi bir gözlem ve araştırma yapmanız gereken bir dönemde olduğunuz için yüksek meblağlı yatırım ve iş fikirlerini uygulamaya alırken aceleci olmamalısınız. Aile içinde çocuklarınızla aranızda bazı sorunlar gelişebilir. Kendi fikirlerinizi ve kurallarınızı dikte ederken onların da istek ve kararlarınızı dikkate almalısınız. Bu konuda daha önce konuşulan ve kapatılamayan sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Motivasyon Sözü: “Başarı, bir insanın başardıklarıyla değil, karşılaştığı muhalefetle ve ezici zorluklara karşı mücadelesini sürdürme cesaretiyle ölçülür.”

Yönetici Gezegeni Merkür
Elementi Toprak
Niteliği Değişen
Rengi Mavi, yeşil tonları
Metali Cıva ve nikel
Taşı Sardoniks
En Uyumlu Olduğu Burçlar Oğlak, Boğa, Akrep, Yengeç
En Zorlandığı Burçlar İkizler, Yay, Balık

Yönetici gezegeniniz Merkür’dür. Gerçek bir stratejist ve iyi bir konuşmacısınız. Ayrıca, sorunlarınıza uygun bir çözüm bulmadan önce tüm ayrıntıları inceleyerek iyi yargılar oluşturursunuz.

Sizler doğuştan organizatörlersiniz. Kendinizi amaçlarınıza ve hedeflerinize büyük ölçüde adarsınız ve ancak hedeflerinize başarıyla ulaştığınızda durulursunuz. Bu sizleri mükemmeliyetçi yapar ve bir saplantıya dönüşebilir. İşler planlandığı gibi gitmezse, aynı derecede sorun yaratırsınız.

Bazen bir şeyin mükemmel gitmeyeceğini düşünecek olurlarsanız korkunç bir kaygı bozukluğu yaşarsınız. Nazik ve ihtiyacı olan herkese yardım eli uzatmaktan mutluluk duyan bir insansınız. Güvenilir ve sadıksınız.

Üretkenliğe ve tutarlılığa değer verirsiniz. Hatta orijinal bir mizah anlayışına sahipsiniz. Mümkün olduğu kadar çok bilgi almayı seversiniz. Kararlılığınız ve aklınız ile kaostan düzen yaratabilirsiniz.

Başkalarının hiç aklına gelmeyecek fikirler sizden çıkabilir. Övgüden korkarsınız. Övülmenin bir yanının yerilmek olduğunu düşünürsünüz. Hizmet etmek ve sevdiklerinizi düzene sokmak sizin hobileriniz arasına girer.

İş hayatınızda başarı kaçınılmazdır. Duygusal dünyanızda verdiklerinizi alacağınızı düşünmekten vazgeçin. Uyurken bile düşünmekten vazgeçtiğiniz zaman gerçek mutluluğu tadacaksınız. Uyumak unutmaktır.

Paylaş: