loader
Başak Icon Başak Burcu ( 24 Ağustos - 23 Eylül )

Kendinizi zorlayıcı durumların içinde bulduğunuzda durup bekleyin. Gerçek bir çözüm için sağlıklı düşünmeye, ayrımları iyi yapmaya ihtiyacınız olacaktır. Feragat etmek bir şeyin size dönmesini istemediğiniz anlamına gelir; özellikle işinizle ilgili olup dönmeyince üzüleceğiniz her şeyi ölçerek hareket etmenizde fayda var.

Hayatta pek çok değişken olması standartlarınızı da değiştirecektir. Başınız sıkıştığında klasik iş yöntemleri ya da fikirlere gitmek yerine yaşadığınız zamana, eğitiminize ve bilgi birikiminize uygun çözümler üretmeye çalışmalısınız. Size bir konunun fayda sağlaması için o konuyu hayatınızda somut hale getirmelisiniz.

Hayatınızdaki insanların ve konuların sizin için önemini düşünmeniz gerekebilir. Başkalarına ayırdığınız zamanı kendiniz için de ayırdığınızda bir şeylerin değişeceğini fark edebilirsiniz. Huzurlu olacağınız bir resmin içinde yer almak varken, bunun tam tersiyle karşılaşacağınız durumlarda ısrarcılığı bırakmalısınız.

Ek gelir getirici faaliyetlerinize daha fazla asılmanız gerekebilir. Severek ilgilendiğiniz bir alan sizin ana gelir ve yaşam kaynağınız olabilir. Bunu mümkün kılabilmek için kendinize set çekmeyi bırakın ve işinizin gerekleri üzerine çalışın. Korkunun düşmanı bilmektir.

Hazır olduğunuzu düşünseniz de içten içe endişe etmeye devam ettiğiniz her şeye bir başlangıç borçlusunuz. Bugün psikolojik ve ekonomik borçlanmalarınız için kritik bir hamle için çalışabilirsiniz. Kafanızın rahat olması için kafanızdan geçenlere kulak verin.

Bir şeylerin belirgin olması sadece sizin çabanızla olmamalıdır. Kendinizi yalnız hissettiğiniz anların hiçbirinde karşınızdaki kişi için haklı sebepler bulmaya çalışmamalısınız. Duygularınızı hissetmeye ve yaşamaya çalışmanız, bunları heba etmeden de mümkün olabilir.

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 5 Ekim'de yönetici gezegeniniz Merkür burcunuzdan ayrılarak Terazi burcunda ilerlemeye başlıyor. Ekonomik anlamda çalışmalar yapmak ve bunları neticelendirmek için önemli etkiler altındasınız. Kırmanız gereken bir çekingenliğiniz varsa bundan kurtulacak fırsatlar bulabilirsiniz. Bu da sizi daha dışa dönük, iş birliğine yatkın biri haline getirebilir. Teklifler alabileceğiniz, çevrenizin de desteğiyle kendi girişimlerinizi gündeme getireceğiniz ve kazanç elde etmekle ilgili tereddütlerinizi aşacağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Hayatınızda oluşturduğunuz her değişikliğin, aldığınız her kararın yansıma ve sonuçlarını görebilirsiniz. Bu sayede bunları kullanarak kendinize mutlu olacağınız ve mutlu edebileceğiniz yeni bir alan kurabilirsiniz. Manevi olarak alma verme dengesini daha çok önemseyebilirsiniz. Hayatınızdaki insanlara destek olmak, birlik olmanın önemini göstermek isteyebilirsiniz. İyi niyetinizin heba edildiğini gördüğünüz yerlerden uzaklaşmanın kendinize ve emeğinize saygı göstermek olduğunu idrak edeceksiniz. Bencillik kaygınız da bu şekilde son bulabilir. Ancak kaygınızın son bulması için uğraşırken insanları kırmadığınızdan, haklı haksız ayrımını doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. İyi duygularla konuşuyor olsanız da tarzınızın ve kelimelerinizin de buna uygun nezakette ve incelikte olmasın özen gösterin. 

 

Motivasyon Sözü: “Daima sizden kabul etmeniz istenen şeyi kabul edin. Kabul edin ve onu kendi yolunuza dönüştürün.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Koç burcunda 29 Eylül’de gerçekleşecek dolunay ile beraber önünüzün kapalı olduğunu hissettiren her şey açığa çıkabilir ve artık derin bir nefes alabilirsiniz. Sandığınız gibi olmayan, beklediğiniz gibi sonuçlanmayan her şeyin ardından fikirleriniz daha da netleşebilir. Beklemek zorunda kaldığınız, sonuç alamadığınız, kendinizden şüphe ettiğiniz konulara bir duruş sergilemelisiniz. “Bugüne kadar boşuna beklemişim!” hissinden çıkın ve geçen zamanı değil, önünüzdeki zamanı düşünün. Onay beklemek, görünmeyi istemekte haklı olabilirsiniz ancak bu haklılığı sizin göstermeniz daha kısa bir yol olacaktır. Bu bağlamda, düşüncelerinizi dile getirmek ya da bunları gösterecek eylemlerde bulunmak etki edebilir. Ekonomik koşullarınızın aile/eş desteğine bağlı olması söz konusu ise buradaki beklentileriniz gerçekleşebilir, bazı ödeme ve zorlukların son noktasına gelebilirsiniz. Kazanmak, kazandığınızı kullanmak ve hayatınızda bir daha böyle bir açık oluşturmamak için yaşadıklarınızın sizi kamçılamasına izin verin. Ortaklı işler, yan gelirler, aile destekleri gibi konularda şanslı olabilirsiniz. Bazı şeyler yoluna girerken bazı şeylerin de yolunu değiştirmek isteyebilirsiniz. Kendinize yeni bir güvence alanı belirleyebilir, hem ailenizi hem de gelirlerinizi korumak adına girişimlerde bulunabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Ne yapacağınıza karar vermek çok kolaydır. Zor olan şey ise, ne yapmayacağınıza karar vermektir.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Güneş’in 23 Eylül’de burcunuzdan ayrılıp Terazi burcuna geçişi ile beraber heybenize koyduğunuz her şeyi değerlendirip bir kazanca dönüştüreceğiniz döneme giriyorsunuz. Ekonomik açıdan yaşadığınız sıkıntılı sürecin özgüveninizi, hayattan zevk aldığınız konuları zedelediğini görmek önemli bir itici güç olabilir. Artık çalışmak, bazı değerleri kullanmak, duygusal açıdan işleri yoluna koymak ve hayatın iyi yanlarına daha çok yer açmak için çaba gösterebilirsiniz. Size iyi geldiğine ikna olduğunuz konu her ne ise onun için emek vermek yaptığınız her şeyin verimini arttırabilir. Hem ortaklı işler hem de evliyseniz eşinizin gelir durumuyla ilgili gelişmeler bu konuda sizi destekleyecektir. Yeni iş konuları, toplumla beraber hareket edeceğiniz çalışmalar, ortaklıklarla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu konuda kontrolü elinizde tutmanın sizi uğrattığı zararları da en aza indirmiş olacaksınız. Zira yanınızda olanlar ve sizin yanında olmayı seçtiğiniz insanlar, ilişkiler konusundaki deneyimlerinizi de yenileyecektir. Şunu unutmayın, kendi hakkınıza girmediğiniz sürece başkalarının da sizin hakkınıza girmesini önleyebilirsiniz.  Maddi açıdan şanslı ve bereketli bir etki altındasınız. Bunun sürdürülebilir ve uzun vadeli olabilmesi ihtiyaç-zevk dengesini doğru kurmanızla orantılı olacaktır. Kısıtlandığınız ya da bizzat kendinizi kısıtladığınız bir dönemden sonra, “yarınlar yokmuş gibi” hareket etmek sizi kısa vadede mutlu edebilir. Bunun uzun vadeye dönüşmesi için sevgide de harcamalarda da mesai saatlerinizde de ve yeme içmenizde de bir dengeye sahip olmalısınız. Sindirim sistemi, boğaz ve enfeksiyon gibi konularda kontrollerinizi yaptırmanız gıda tüketiminizle ilgili sınırlamaların önüne geçebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Onay istemediğinizde veya buna ihtiyaç duymadığınızda, en güçlü halinizdesinizdir.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 15 Eylül’de burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ay ile şansın ve kazanımların yönünü kendinize çevirebileceksiniz. Kendinize bakmak değil, kendinize nasıl bakmak gerektiği konusunu düşünebilirsiniz. Zira bugüne kadar ihmal ettiğiniz, ertelediğiniz, üzerinde durmadığınız, cebinizden ve yüreğinizden verdiğiniz her şeyin bir geri dönüşü ile karşılaşabilirsiniz. Bu gecikmişlik hissine son vermek için önemli bir adım atabilirsiniz. Öncelikle kişisel alanlarınızla ilgilenmek daha doğru olabilir. Bu sayede çevrenize tanıtmak ve sunmak istediğiniz her şeyi daha da destekleyebilirsiniz. İşiniz, özel hayatınız ve hayata bakış açınız büyük oranda etkilenecektir. Etkinin yönünü siz belirleyeceksiniz, kendinize neyi layık gördüğünüzü sorun. Ve kendinize iyi, güzel, sade, keyifli olan şeyleri layık görmeyi alışkanlık haline getirin. Kendinizi iyi hissederseniz, yolunuza iyiden devam etmeniz kolaylaşacaktır. Başarılı olamayacağınızı düşünüp buna şans vermektense bu şansı tam tersi için kullanmalısınız. Bir şeylerin size altın tepside sunulmaması, geri çekilmeniz için değil ileride görebilecek başka şeylerin de olduğunun işaretidir. İşaretleri takip ederek bunları somutlaştırmak, hayatınızda önemli dönüm noktaları oluşturabilirsiniz. Elverişsiz olan her şeyi bir kenarda bırakmalısınız. Bu bir kıyafet veya eşya da olabilir, bir ilişki veya iş de… Yolunuzdaki çukurları kapatıyor gibi taşların aslında ayağınıza takıldığını fark edebilirsiniz. Zayıf noktalar güçlendirilmek içindir. Güçlendirirseniz fark ettiklerinizi unutmayacaksınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendiniz olmaya karar verdiğiniz an güzelleşirsiniz.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Jüpiter’in 4 Eylül’de Boğa burcundaki geri hareketi verdiğiniz tüm kararların sonuçlarını ve kazanımlarını size getirebilir. Başta zor gelse de, neyin sizinle daha uzun kalacağını belirleyebildiğiniz için kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Şimdi bu şansınızı arttırmak ve korumak adına bazı önlemler almanız gerekebilir. Kendinizi geliştirmeye çalıştığınız alana ve zamanınıza daha çok özen göstermeniz gerekebilir. Yurtdışı kaynaklı işleriniz, üzerinde çalıştığınız projeleriniz, kendi bireysel yaşamınız için attığınız adımlarınız somutlaşmaya başlayabilir. Güvendiğiniz dağlara kar yağdığını görebileceğiniz gibi hakkınızı teslim alacağınız bir dönem de olabilir. Neyi büyütüp istikrarlı olması için çaba gösteriyorsanız onunla ilgileneceksiniz. Doğru seçimler yapmadığınız için üzülmek, hayattan vazgeçmek yerine bu retro dönemini yanlışı düzeltmeye doğruya ulaşmaya çalışarak geçirebilirsiniz. Hukuksal konular, devlet kurumlarındaki işlerinizde bazı gecikmeler söz konusu olabilir. Taşınma, farklı konumlar ve alanlar üzerinde düşünme gibi gündemler hayatınızda daha fazla yer bulabilir. Tepkilerinizi değil, kazanımlarınızı büyütmeniz gerektiğini unutmayın. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün burcunuzdaki kavuşumu, söylenmemiş sözleri dile getirebilir. Hem özeleştiri yapacağınız hem de kendinize dair fikirlerinizi ortaya çıkaracağınız bir süreç olabilir. Farkındalığınız yükseliyor. Bu da sizi toksik olan konulardan ve insanlardan ayırıp tamamen fayda göreceğiniz alanlara taşıyabilir. Kendinizi nasıl gösterdiğinizi, insanların sizi kabullenmesi ve saymasıyla ilgili problemlerinizi düşünebilirsiniz. Bu konuda fazlaca takıntılı olduğunuzu fark edebilir ve çözüm bulabilirsiniz. Yeni işler yapmak ve hayatınıza bir meşguliyet daha katmak için aceleci olmayın. İşlemeye değer bir fikir, yaşamaya değer bir duygu keşfettiğinizde bunu enine boyuna değerlendirmeye almalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Tutku, insanları kendilerinin ötesine, eksikliklerinin ötesine, başarısızlıklarının ötesine taşıyacaktır.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketi eskide bıraktığınız düşündüğünüz bazı konuları yeniden önünüze getirebilir. Bu bir ceza ya da zaman kaybı şeklinde değerlendirmek yerine sizin için ikinci bir şans olarak düşünebilirsiniz. Bakış açınızı değiştirmelisiniz. Bununla ilgili verdiğiniz mücadelede kazandığınız ve kaybettiğiniz tecrübelerinizden yola çıkmanızda fayda var. Çünkü tüm tecrübeleriniz hem kazanç elde hem de hayatınızı kaliteli hale getirmekle ilgili soru işaretlerini yok edebilir. Önemli olan ne yaşadığınızı fark etmeniz olacaktır. Hukuksal konular, maddi yatırım ve işlerde bazı sürprizlerle karşılaşabilir ya da daha önceki gündemlerinizin devamı niteliğinde sonuçlar alabilirsiniz. Emek verdiğiniz bir şeyler olduysa şimdi bunun geri dönüşlerini almaya başlayacaksanız. Eğer olmadıysa, artık oldurmak için başka çarenizin kalmadığını kabul etme yoluna gireceksiniz. 

31 Ağustos'taki Balık dolunayı, insan ilişkileriyle ilgili tecrübelerinizi size sorgulatabilir. Kaçındığınız ya da konduramadığınız her şeyin gün yüzüne çıkışı ile artık nerede durmanız, nasıl bir sınır belirlemeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Çevrenizdeki bazı insanların sizi hayal kırıklığına uğratacak geri dönüşlerini alabilir, beklemediğiniz kişilerden gelen tepkilerle davranışlarınızda iyileştirmeye gidebilirsiniz. Bu şifalanma süreciyle beraber hem duygusal hem sosyal hem de ticari ilişkilerinizin akışı değişebilir. İşinize, hayallerinize odaklanarak, hayatınızı buna göre yaşamak adına önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Bulutların arkasında güneş hala parıldıyor.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Güneş’in 23 Ağustos’ta burcunuzda seyredecek olmasıyla sizin döneminiz resmi olarak başlıyor demektir. Çıkmazların açıldığı, sorunların çözüm yolunun bulunduğu, hayatınızın akışını daha iyi seçeneklerle sürdürdüğünüz bir dönem yaşayabilirsiniz. Çalışma ve üretme motivasyonunuz kadar hayatı yaşamak isteğiniz de artabilir. Gücünüzden, yapabileceklerinizden şüphe duymamanız gerektiğini hatırlatan gelişmeler yaşayabilir ya da bunları ortaya çıkarabilirsiniz. Üzerinizdeki durağanlığı, kendi halindeliği şimdi kendinizi ortaya koyarak kırabilirsiniz. Hem bireysel olarak hem de ilişkiler noktasında eksiklerinizi görebilir, hayatınızın ihtiyacı olan düzeni daha iyi şekilde yeniden kurabilir, sağlığınıza, tarzınıza daha çok önem verebilirsiniz. Fiziksel olarak da enerjiniz hayli yüksek olacaktır. Yoğun bir tempoda bunu kullanırken kendinizi gereğinden fazla yormamaya dikkat etmelisiniz. Bu dönemin sizin için en önemli mesajı, daha önce düştüğünüz hatalara ya da yanılgılara düşmemek için doğru sınırlarla, doğru bir motivasyonla ilerlemeniz gerektiğidir. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün 23 Ağustos’ta burcunuzda geri hareket edecek olması sağlamlığından ve netliğinden şüphe duyduğunuz konuları önünüze getirebilir. Dolayısıyla bu süreç içerisinde ciddi bir eleme yapmanız gerekebilir. Olmayan kıyafetler, kullanılmayan eşyalar, çevirilmeyen numaralar ve daha pek çok şey dahil olmak üzere düzenlemeye gidebilirsiniz. Hafiflemek önceliğiniz olmalıyken bunu yapmanıza engel olan her şeyle yüzleşebilirsiniz. Kendinizi doğru ifade edebilmek adına öncelikle sakin olduğunuzdan ve yerinde kelimeler seçtiğinizden emin olmalısınız. Bunun bir zorluk ya da engel değil, daha dikkatli ve iyi olmanız için bir seçenek olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. 

27 Ağustos’ta Mars’ın burcunuzdan ayrılıp Terazi burcuna geçişi ile beraber parasal konularda hareketli bir dönem başlayabilir. Aynı anda çok kazanıp çok da harcayacağınız bir dönem olabilir. Dolayısıyla ne yapmanız ve yapmamanız gerektiğiyle ilgili tüm kararlarınızı mantıklı ve gerekli bir çerçevede almaya çalışmalısınız. Eşinizin, yakın dostlarınızın ya da hayatınızdaki bazı kadın figürlerin desteği bu konuda size yol gösterebilir. Daha diplomatik ve yerinde tepkiler vermeyi deneyimleyebilir, bunu yapmadığınız için elde edemediğiniz tüm kaynaklar ve iyi gelişmeler için çalışabilirsiniz. Kendinize bakmak, fiziksel ihtiyaçlarınıza yönelik harcamalar yapmak isteyebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Önemli bir şey yapmak için en iyi zaman dün ve yarın arasındadır.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 5 Ekim'de yönetici gezegeniniz Merkür burcunuzdan ayrılarak Terazi burcunda ilerlemeye başlıyor. Ekonomik anlamda çalışmalar yapmak ve bunları neticelendirmek için önemli etkiler altındasınız. Kırmanız gereken bir çekingenliğiniz varsa bundan kurtulacak fırsatlar bulabilirsiniz. Bu da sizi daha dışa dönük, iş birliğine yatkın biri haline getirebilir. Teklifler alabileceğiniz, çevrenizin de desteğiyle kendi girişimlerinizi gündeme getireceğiniz ve kazanç elde etmekle ilgili tereddütlerinizi aşacağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Hayatınızda oluşturduğunuz her değişikliğin, aldığınız her kararın yansıma ve sonuçlarını görebilirsiniz. Bu sayede bunları kullanarak kendinize mutlu olacağınız ve mutlu edebileceğiniz yeni bir alan kurabilirsiniz. Manevi olarak alma verme dengesini daha çok önemseyebilirsiniz. Hayatınızdaki insanlara destek olmak, birlik olmanın önemini göstermek isteyebilirsiniz. İyi niyetinizin heba edildiğini gördüğünüz yerlerden uzaklaşmanın kendinize ve emeğinize saygı göstermek olduğunu idrak edeceksiniz. Bencillik kaygınız da bu şekilde son bulabilir. Ancak kaygınızın son bulması için uğraşırken insanları kırmadığınızdan, haklı haksız ayrımını doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. İyi duygularla konuşuyor olsanız da tarzınızın ve kelimelerinizin de buna uygun nezakette ve incelikte olmasın özen gösterin. 

9 Ekim'de Venüs'ün Başak burcuna geçişi ile beraber her şeyin yoluna girdiğini görebilir ve bununla keyiflenebilirsiniz. İşiniz, hayatınız, yaşam koşullarınız ve ilişkilerinizle ilgili yeni deneyimler elde etmek isteyebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız konuları gün yüzüne çıkarabilir, kendinizle ilgili yeni planları uygulamaya geçebilirsiniz. Gerçek, sade ve istikrarlı bir düzene geçmek adına hem dolabınızı hem de aklınızın odalarını elden geçirebilirsiniz. Cilt ve saç bakımı, bedensel değişimler, yeni tarzlar denemek adına iyi bir dönemdesiniz. Kendinize saygı göstermenin, kendinizle ilgilenmenin karşılığını alacaksınız. Dikkatler üzerinizde olabilir, bu yüzden nasıl yaklaştığınız ve konuştuğunuz konusunda daha özenli olmalısınız. 

11 Ekim'de Plüton'un Oğlak burcunda ileri hareketine başlamasıyla zaman harcadığınız ve boşa gittiğini düşündüğünüz işlerin tersine döndüğünü görebilirsiniz. Kendinizi yetiştirmek ve mutlu etmek için verdiğiniz çabadan vazgeçmemelisiniz. Her şeyin bir zamanı vardır, bu ileri hareket sizin zamanınızı başlatıyor. Yaşadıklarınız neticesinde hareket etmelisiniz. Sizi mutlu eden, size gelir getiren konuların değişmesi buna uyum sağlamanızı gerektirecektir. Bu konudaki eksiklerinizi kapatıyorsunuz. Şüpheleri bırakın, işinize bakın. 

12 Ekim'de Mars'ın Akrep burcuna geçecek olması, yazılı ve sözlü iletişimde hareketli bir zaman başlatabilir. Sakinliğinizi ve mantığınızı koruyarak ama mücadelenizi biraz daha arttırarak ilerlemeniz gerekebilir. Sizin olanın size dönmesi gündeme gelebilir. Dolayısıyla işinize, gündemlerinize ve ilişkilerinize hakim olmalısınız. Doğru ifade etmeye, doğruları konuşmaya özen göstermelisiniz. Zira yakın çevrenizden de duyacağınız bazı asılsız söylemler olduğunda kendinizi bu şekilde kurtarabileceksiniz. 

14 Ekim'de Terazi burcundaki Güneş Tutulmasıyla ekonomik kaygılarınız son bulabilir. Neye sahip olduğunuzun farkında olun. Yetenekleriniz, değerleriniz, hayatı anlama ve yaşama biçiminize tutundukça işlerin yoluna girdiğini görebilirsiniz. Dolayısıyla arayışlarınızı da buna göre yapmanız gerekecektir. Yeni gelir noktaları bulabilir, mevcut beklentilerinizin karşılanacağına dair haberler alabilirsiniz. Sevdiğiniz işi yapmanın, hayat kalitenizi kendi çabalarınızla belirlemenin önemli olduğunu, bunu artık kendi hayatınız için ön planda tutmanız gerektiğini unutmayın. 

20 Ekim'de Merkür ve Güneş'in Terazi burcundaki kavuşumuyla parasal beklentilerinizin karşılanması konusunda bir adım atabilirsiniz. Sesinizi, işinizi duyurabilir ve hislerinizi paylaşabilirsiniz. Bir şeylerin size gelmesini beklemek yerine sizin bir adım atmanızla bir şeylerin değişebileceği bir süreçtesiniz. Bu süreç size hayatınızdaki öncelikleri ve dengeleri yeniden hatırlatabilir. Kendinizi ve sevdiğiniz, inandığınız konuları ihmal etmeyin. Zevkinize ve yeteneklerinize göre gelişim gösteren her şeyin bir dönüşünü alabilirsiniz. 

22 Ekim'de yönetici gezegeniniz Merkür'ün Akrep burcuna geçecek olmasıyla konuşma ve yazma becerisi gerektiren işlerinize daha fazla özen gösterebilirsiniz. Altını dolduracağınız deneyimlerle ilgilenebilir, yanlış anlaşılma oluşturacak durumları tespit ederek üzerinde çalışabilirsiniz. Yoğun bir trafiğin içinde olmanız hata yapmanıza sebep olabilir. Bunun faturasını yanlış insanlara ya da konulara kesmemek adına sabırla hareket etmenizde fayda var. Gözlem yeteneğinizi kullanarak çevrenizi, imkanlarınızı ve yapabileceklerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu sayede olumsuz arkadaşlıklardan ya da size fayda getirmeyecek konulardan uzak durabilirsiniz. Bir koruma kalkanı olabilecek bir dönemde, sergileyeceğiniz tavırların da buna destek olacağını unutmayın. 

23 Ekim'de Güneş'in Akrep burcuna geçişi ile beraber işinizi, düşüncelerinizi, gözlemlerinizi aktarabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Hareketli bir sosyal hayatın içinde yer alabilirsiniz. Bu süreçte görüşeceğiniz kişiler samimi dostlarınız olabilir, dostluk kavramınıza yeni bir tanım getirebilirsiniz. Özellikle kardeşlerinizle olan ilişkilerinizin gündeme geleceği durumlar söz konusu olabilir. Gerçekte ne olup bittiğine dair konuşmalar geçebilir. Hayatınızı belli bir tempoda sürdürmek isteyebilirsiniz. Bunu destekleyecek seyahatler, girişimler, görüşmeler ve iş planları hayatınıza dahil olabilir. 

28 Ekim'de Boğa burcundaki Ay Tutulması, ilgilendiğiniz konuların hayatınızın üst sıralarına nasıl çıktığını gösterebilir. Öylesine bir seçim yapmadığınızdan emin olmanızı sağlayacak gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Yaptıklarınızın sorumluluğunu almalı, bunları önemsemelisiniz. Yurtdışı ile ilgili işlemler, garantiye almak istediğiniz konular, sosyal mecralarla ilgili beklentileriniz açısından önemli haberler alabilirsiniz. Resmiyete binen her şey size bir güvence oluşturabilir. Tecrübelerinizi geliştiriyorsunuz, bu da kararlarınızın istikrarlı getirilere dönüşmesini sağlıyor. 

29 Ekim'de Akrep burcundaki Merkür Mars kavuşumu, siz detaylardan kaçmak isterken sizi buraya sürükleyebilir. Buna uyum sağlayın ve son kez o detayların içinde kalın. Sonrasında çıktığınızda hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını ve olmayacağını görebilirsiniz. Makul bir tutumla dile getirdiğiniz ve kesinliğe kavuşturduğunuz her şeyi orada bırakabilir, hayatınıza yeni gündemlerle devam edebilirsiniz. Analitik bir zihinle ilerliyor olmayı kullanın, işinize odaklanın ve kendinizi geliştireceğiniz okumalar yapın. Çevrenizdeki insanlarla münakaşaya girmemek için eleştirinin ve kendini savunmanın dozunu kaçırmamaya dikkat edin. 

 

Motivasyon Sözü: “Doğru sebep kuvvetten daha güçlüdür.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Jüpiter’in 4 Eylül’de Boğa burcundaki geri hareketi verdiğiniz tüm kararların sonuçlarını ve kazanımlarını size getirebilir. Başta zor gelse de, neyin sizinle daha uzun kalacağını belirleyebildiğiniz için kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Şimdi bu şansınızı arttırmak ve korumak adına bazı önlemler almanız gerekebilir. Kendinizi geliştirmeye çalıştığınız alana ve zamanınıza daha çok özen göstermeniz gerekebilir. Yurtdışı kaynaklı işleriniz, üzerinde çalıştığınız projeleriniz, kendi bireysel yaşamınız için attığınız adımlarınız somutlaşmaya başlayabilir. Güvendiğiniz dağlara kar yağdığını görebileceğiniz gibi hakkınızı teslim alacağınız bir dönem de olabilir. Neyi büyütüp istikrarlı olması için çaba gösteriyorsanız onunla ilgileneceksiniz. Doğru seçimler yapmadığınız için üzülmek, hayattan vazgeçmek yerine bu retro dönemini yanlışı düzeltmeye doğruya ulaşmaya çalışarak geçirebilirsiniz. Hukuksal konular, devlet kurumlarındaki işlerinizde bazı gecikmeler söz konusu olabilir. Taşınma, farklı konumlar ve alanlar üzerinde düşünme gibi gündemler hayatınızda daha fazla yer bulabilir. Tepkilerinizi değil, kazanımlarınızı büyütmeniz gerektiğini unutmayın. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün burcunuzdaki kavuşumu, söylenmemiş sözleri dile getirebilir. Hem özeleştiri yapacağınız hem de kendinize dair fikirlerinizi ortaya çıkaracağınız bir süreç olabilir. Farkındalığınız yükseliyor. Bu da sizi toksik olan konulardan ve insanlardan ayırıp tamamen fayda göreceğiniz alanlara taşıyabilir. Kendinizi nasıl gösterdiğinizi, insanların sizi kabullenmesi ve saymasıyla ilgili problemlerinizi düşünebilirsiniz. Bu konuda fazlaca takıntılı olduğunuzu fark edebilir ve çözüm bulabilirsiniz. Yeni işler yapmak ve hayatınıza bir meşguliyet daha katmak için aceleci olmayın. İşlemeye değer bir fikir, yaşamaya değer bir duygu keşfettiğinizde bunu enine boyuna değerlendirmeye almalısınız. 

15 Eylül’de burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ay ile şansın ve kazanımların yönünü kendinize çevirebileceksiniz. Kendinize bakmak değil, kendinize nasıl bakmak gerektiği konusunu düşünebilirsiniz. Zira bugüne kadar ihmal ettiğiniz, ertelediğiniz, üzerinde durmadığınız, cebinizden ve yüreğinizden verdiğiniz her şeyin bir geri dönüşü ile karşılaşabilirsiniz. Bu gecikmişlik hissine son vermek için önemli bir adım atabilirsiniz. Öncelikle kişisel alanlarınızla ilgilenmek daha doğru olabilir. Bu sayede çevrenize tanıtmak ve sunmak istediğiniz her şeyi daha da destekleyebilirsiniz. İşiniz, özel hayatınız ve hayata bakış açınız büyük oranda etkilenecektir. Etkinin yönünü siz belirleyeceksiniz, kendinize neyi layık gördüğünüzü sorun. Ve kendinize iyi, güzel, sade, keyifli olan şeyleri layık görmeyi alışkanlık haline getirin. Kendinizi iyi hissederseniz, yolunuza iyiden devam etmeniz kolaylaşacaktır. Başarılı olamayacağınızı düşünüp buna şans vermektense bu şansı tam tersi için kullanmalısınız. Bir şeylerin size altın tepside sunulmaması, geri çekilmeniz için değil ileride görebilecek başka şeylerin de olduğunun işaretidir. İşaretleri takip ederek bunları somutlaştırmak, hayatınızda önemli dönüm noktaları oluşturabilirsiniz. Elverişsiz olan her şeyi bir kenarda bırakmalısınız. Bu bir kıyafet veya eşya da olabilir, bir ilişki veya iş de… Yolunuzdaki çukurları kapatıyor gibi taşların aslında ayağınıza takıldığını fark edebilirsiniz. Zayıf noktalar güçlendirilmek içindir. Güçlendirirseniz fark ettiklerinizi unutmayacaksınız. 

Güneş’in 23 Eylül’de burcunuzdan ayrılıp Terazi burcuna geçişi ile beraber heybenize koyduğunuz her şeyi değerlendirip bir kazanca dönüştüreceğiniz döneme giriyorsunuz. Ekonomik açıdan yaşadığınız sıkıntılı sürecin özgüveninizi, hayattan zevk aldığınız konuları zedelediğini görmek önemli bir itici güç olabilir. Artık çalışmak, bazı değerleri kullanmak, duygusal açıdan işleri yoluna koymak ve hayatın iyi yanlarına daha çok yer açmak için çaba gösterebilirsiniz. Size iyi geldiğine ikna olduğunuz konu her ne ise onun için emek vermek yaptığınız her şeyin verimini arttırabilir. Hem ortaklı işler hem de evliyseniz eşinizin gelir durumuyla ilgili gelişmeler bu konuda sizi destekleyecektir. Yeni iş konuları, toplumla beraber hareket edeceğiniz çalışmalar, ortaklıklarla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu konuda kontrolü elinizde tutmanın sizi uğrattığı zararları da en aza indirmiş olacaksınız. Zira yanınızda olanlar ve sizin yanında olmayı seçtiğiniz insanlar, ilişkiler konusundaki deneyimlerinizi de yenileyecektir. Şunu unutmayın, kendi hakkınıza girmediğiniz sürece başkalarının da sizin hakkınıza girmesini önleyebilirsiniz.  Maddi açıdan şanslı ve bereketli bir etki altındasınız. Bunun sürdürülebilir ve uzun vadeli olabilmesi ihtiyaç-zevk dengesini doğru kurmanızla orantılı olacaktır. Kısıtlandığınız ya da bizzat kendinizi kısıtladığınız bir dönemden sonra, “yarınlar yokmuş gibi” hareket etmek sizi kısa vadede mutlu edebilir. Bunun uzun vadeye dönüşmesi için sevgide de harcamalarda da mesai saatlerinizde de ve yeme içmenizde de bir dengeye sahip olmalısınız. Sindirim sistemi, boğaz ve enfeksiyon gibi konularda kontrollerinizi yaptırmanız gıda tüketiminizle ilgili sınırlamaların önüne geçebilir. 

Koç burcunda 29 Eylül’de gerçekleşecek dolunay ile beraber önünüzün kapalı olduğunu hissettiren her şey açığa çıkabilir ve artık derin bir nefes alabilirsiniz. Sandığınız gibi olmayan, beklediğiniz gibi sonuçlanmayan her şeyin ardından fikirleriniz daha da netleşebilir. Beklemek zorunda kaldığınız, sonuç alamadığınız, kendinizden şüphe ettiğiniz konulara bir duruş sergilemelisiniz. “Bugüne kadar boşuna beklemişim!” hissinden çıkın ve geçen zamanı değil, önünüzdeki zamanı düşünün. Onay beklemek, görünmeyi istemekte haklı olabilirsiniz ancak bu haklılığı sizin göstermeniz daha kısa bir yol olacaktır. Bu bağlamda, düşüncelerinizi dile getirmek ya da bunları gösterecek eylemlerde bulunmak etki edebilir. Ekonomik koşullarınızın aile/eş desteğine bağlı olması söz konusu ise buradaki beklentileriniz gerçekleşebilir, bazı ödeme ve zorlukların son noktasına gelebilirsiniz. Kazanmak, kazandığınızı kullanmak ve hayatınızda bir daha böyle bir açık oluşturmamak için yaşadıklarınızın sizi kamçılamasına izin verin. Ortaklı işler, yan gelirler, aile destekleri gibi konularda şanslı olabilirsiniz. Bazı şeyler yoluna girerken bazı şeylerin de yolunu değiştirmek isteyebilirsiniz. Kendinize yeni bir güvence alanı belirleyebilir, hem ailenizi hem de gelirlerinizi korumak adına girişimlerde bulunabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: "Sen, olmayı seçtiğin kişisin!"

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 1 Ağustos'ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte uğraş verdiğiniz konuları serbestleştirebilirsiniz. Zira bunun artık değişmesi gerektiğine ikna oluyorsunuz. Alışkanlıklarınız, iş düzeniniz, beslenme ve uyku saatleriniz değişebilir. Hem fiziksel olarak hem de mental açıdan rahatlamaya, sakinleşmeye ve sadeleşmeye ihtiyacınız olan bir dönemdesiniz. Strese ve sizde stres oluşturan konulara yaklaşımınız büyük bir dönüşüme uğramalıdır. Bunun yolu da sizin çabanızdan geçecektir. Bu süreçte çevrenizden destek almak, farklı fikirleri değerlendirmek sizler için önemli olabilir. Dolaşım ve bağışıklık sisteminizin üzerine düşmeniz gerekebilir. Yeme bozukluğunun sadece psikolojik değil, fiziksel olarak da etkilerini hissedebilirsiniz. Bunu kırmak ve artık her manada sağlıklı olabilmeniz için gereken önlemleri alarak ilerlemelisiniz. 

2 Ağustos’ta Merkür, burcunuzda ilerlerken aynı zamanda Satürn ile karşıtlık oluşturması, gerçekçi düşünmek ve duygularla hareket etmek noktasında sizi zorlayabilir. Böyle bir süreçte konudan dağılmak yerine neyi gözardı ettiğinize ve bunların sizde bıraktığı etkiye odaklanmalısınız. Duygusal bir türbülansın içinde olduğunuzu düşünerek aslında benimsemediğiniz fikirleri dışa vurabilirsiniz. Anlaşılmak için kendinize ve karşınızdaki kişilere müsaade edin. Sakinliğin yolu çatışmadan geçmez.

13 Ağustos’ta Güneş'in retrolayan Venüs ile Aslan burcunda kavuşması kendi içinizde hallettiğinizi sandığınız, bir şekilde üstünü kapattığınız ya da fark edemediğiniz konuları önünüze serebilir. Eski gündemlerle yeniden ilgilenmek sizi yoruyorsa ve üzerinizde bir zaman kaybı oluşturuyorsa artık kesin çözümü bulmalısınız. İş ilişkileriniz, çevrenizle olan bağlantılarınız, eski ilişkilerinizden alacağınız haberler, kapanmayan hesaplar konusunda önemli revizeler yapmalısınız. Bunu hem yaşamınızın akışı hem de sağlığınız için kendinize borçlusunuz. Çevrenizden gizli tuttuğunuz, tutmaya çalıştığınız konuların fark edildiğini gördüğünüzde fikirlerinizi kimlerle paylaşıp paylaşmayacağınızı da net bir şekilde görebileceksiniz. 

16 Ağustos'taki Aslan yeni ayı psikolojik tüm yorgunluklarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Daha kendinize ait bir dönemde ve uğraşlarda olmak isteyebilirsiniz. Bu da hayatınızda bunun dışında kalan her şeyi uzaklaştırabilir. Yanlış insanlara verilen doğru değerler, suistimal edilen iyi niyetlerden vazgeçiyorsunuz. Bu da toksikleşen her şeyden sizi kurtaracaktır. Gizli düşmanlıklar, gizli bilgiler, daha öncesinde konuşulmayan ya da sümen altı edilen her şeye artık cevap vermelisiniz. Herkes gibi sizin de bir tek hayatınız olduğunu, istekleriniz ve hislerinizin yoğunluğunu konuşmaktan çekinmemelisiniz. Bazı fikirleri işlemek ve kullanmak adına iyi bir dönem olabilir. Az insanla iletişim kurmak fikirlerinizi kendinize saklamanızı kolaylaştırabilir. Zira ilham kaynağı ve motivasyonu konusunda yaşadığınız sorunları aşıp bir adım atabileceksiniz. Bunu sonuna kadar kullanmalısınız. Hayır işleri, sosyal sorumluluk faaliyetleri gibi konularda öncülük edebilirsiniz.

Güneş’in 23 Ağustos’ta burcunuzda seyredecek olmasıyla sizin döneminiz resmi olarak başlıyor demektir. Çıkmazların açıldığı, sorunların çözüm yolunun bulunduğu, hayatınızın akışını daha iyi seçeneklerle sürdürdüğünüz bir dönem yaşayabilirsiniz. Çalışma ve üretme motivasyonunuz kadar hayatı yaşamak isteğiniz de artabilir. Gücünüzden, yapabileceklerinizden şüphe duymamanız gerektiğini hatırlatan gelişmeler yaşayabilir ya da bunları ortaya çıkarabilirsiniz. Üzerinizdeki durağanlığı, kendi halindeliği şimdi kendinizi ortaya koyarak kırabilirsiniz. Hem bireysel olarak hem de ilişkiler noktasında eksiklerinizi görebilir, hayatınızın ihtiyacı olan düzeni daha iyi şekilde yeniden kurabilir, sağlığınıza, tarzınıza daha çok önem verebilirsiniz. Fiziksel olarak da enerjiniz hayli yüksek olacaktır. Yoğun bir tempoda bunu kullanırken kendinizi gereğinden fazla yormamaya dikkat etmelisiniz. Bu dönemin sizin için en önemli mesajı, daha önce düştüğünüz hatalara ya da yanılgılara düşmemek için doğru sınırlarla, doğru bir motivasyonla ilerlemeniz gerektiğidir. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün 23 Ağustos’ta burcunuzda geri hareket edecek olması sağlamlığından ve netliğinden şüphe duyduğunuz konuları önünüze getirebilir. Dolayısıyla bu süreç içerisinde ciddi bir eleme yapmanız gerekebilir. Olmayan kıyafetler, kullanılmayan eşyalar, çevirilmeyen numaralar ve daha pek çok şey dahil olmak üzere düzenlemeye gidebilirsiniz. Hafiflemek önceliğiniz olmalıyken bunu yapmanıza engel olan her şeyle yüzleşebilirsiniz. Kendinizi doğru ifade edebilmek adına öncelikle sakin olduğunuzdan ve yerinde kelimeler seçtiğinizden emin olmalısınız. Bunun bir zorluk ya da engel değil, daha dikkatli ve iyi olmanız için bir seçenek olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. 

27 Ağustos’ta Mars’ın burcunuzdan ayrılıp Terazi burcuna geçişi ile beraber parasal konularda hareketli bir dönem başlayabilir. Aynı anda çok kazanıp çok da harcayacağınız bir dönem olabilir. Dolayısıyla ne yapmanız ve yapmamanız gerektiğiyle ilgili tüm kararlarınızı mantıklı ve gerekli bir çerçevede almaya çalışmalısınız. Eşinizin, yakın dostlarınızın ya da hayatınızdaki bazı kadın figürlerin desteği bu konuda size yol gösterebilir. Daha diplomatik ve yerinde tepkiler vermeyi deneyimleyebilir, bunu yapmadığınız için elde edemediğiniz tüm kaynaklar ve iyi gelişmeler için çalışabilirsiniz. Kendinize bakmak, fiziksel ihtiyaçlarınıza yönelik harcamalar yapmak isteyebilirsiniz. 

29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketi eskide bıraktığınızı düşündüğünüz bazı konuları yeniden önünüze getirebilir. Bu bir ceza ya da zaman kaybı şeklinde değerlendirmek yerine sizin için ikinci bir şans olarak düşünebilirsiniz. Bakış açınızı değiştirmelisiniz. Bununla ilgili verdiğiniz mücadelede kazandığınız ve kaybettiğiniz tecrübelerinizden yola çıkmanızda fayda var. Çünkü tüm tecrübeleriniz hem kazanç elde hem de hayatınızı kaliteli hale getirmekle ilgili soru işaretlerini yok edebilir. Önemli olan ne yaşadığınızı fark etmeniz olacaktır. Hukuksal konular, maddi yatırım ve işlerde bazı sürprizlerle karşılaşabilir ya da daha önceki gündemlerinizin devamı niteliğinde sonuçlar alabilirsiniz. Emek verdiğiniz bir şeyler olduysa şimdi bunun geri dönüşlerini almaya başlayacaksanız. Eğer olmadıysa, artık oldurmak için başka çarenizin kalmadığını kabul etme yoluna gireceksiniz. 

31 Ağustos'taki Balık dolunayı, insan ilişkileriyle ilgili tecrübelerinizi size sorgulatabilir. Kaçındığınız ya da konduramadığınız her şeyin gün yüzüne çıkışı ile artık nerede durmanız, nasıl bir sınır belirlemeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Çevrenizdeki bazı insanların sizi hayal kırıklığına uğratacak geri dönüşlerini alabilir, beklemediğiniz kişilerden gelen tepkilerle davranışlarınızda iyileştirmeye gidebilirsiniz. Bu şifalanma süreciyle beraber hem duygusal hem sosyal hem de ticari ilişkilerinizin akışı değişebilir. İşinize, hayallerinize odaklanarak, hayatınızı buna göre yaşamak adına önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayattaki iyi şeylerin, sizi en iyi şeylerden alıkoymasına izin vermeyin.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Neptün'ün Balık burcundaki geri hareketi ikili ilişkilerdeki detayları gözler önüne serebilir. Kendinizce bir savunma geliştirdiğiniz ya da mantığa oturtmaya çalıştığınız konuları objektif olarak düşünmelisiniz. Gerçekten ne uğruna bunu yaptığınızı, değip değmediğini, hangi detaylara fazlaca yöneldiğinizi ve hangilerini görmezden geldiğinizi fark edebilirsiniz. Hayal kurmaktan çekinmek yerine bu retro sürecinde gerçekçi hayallere, bunların gerekliliklerine odaklanmalısınız. Sorun yaşadığınız noktaları bilirseniz çözüm bulmanız kolaylaşacaktır. Bir şeyi değiştirmek için, öncelikle onun değişmesi gereken bir şey olduğunu kabul ederek işe başlayın. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Merkür'ün Yengeç burcundaki kavuşumu sizi sosyal açıdan destekleyebilir. İsteklerinizi, ihtiyaçlarınızı bilebilir ve bunları dile getirebilirsiniz. Sosyal ortamlarda, aile toplantılarda yer alabilirsiniz. Motivasyonunuzu ne yükseltecekse ona odaklanabilirsiniz. Ancak burada sizi neyin düşürdüğüne de önem vermeniz süreci daha etkin ve keyifli bir şekilde geçirmenizi sağlayabilir. Fikirlerinizi işlemekten çekinmeyin. 

3 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile hayatta sizi neyin memnun ettiği konusuna eğilebilirsiniz. Bir yol ayrımına gidiyorsunuz. Yaşadıklarınızın bir getirisi olması fikrini benimseyebilir, bunu mümkün kılacak ortamların ve işlerin takipçisi olabilirsiniz. Özellikle finansal açıdan daha iyi bir noktada olmanızı sağlayacak girişimleri araştırabilir, yolunuzun hayalinizden ve çabanızdan geçtiğine ikna olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, çocuklarla ilgili alanlarda çalışmalar yapmak, duygusal konularda bir karar noktasına gitmekle ilgili gündemleri değerlendirebilirsiniz.

Mars'ın burcunuzda hareket etmesiyle beraber kendinizi daha güçlü ve enerjik hissedebilirsiniz. Durağan, anlık memnun eden ve sonuçlanmayan konularda harekete geçmeniz için fırsatlar bulabilir ya da bu fırsatları çabalarınızla siz ortaya çıkarabilirsiniz. Bedensel değişiklikler, daha sağlıklı bir görünüm oluşturma çabaları ve hayatınızdaki tüm fazlalıklardan arınmak bu dönemde yapacağınız en iyi yatırım olabilir. Yüklerinizden kurtulduğunuzda daha hızlı ilerler ve sonuç alırsınız. Bunun farkındalığını yoğun bir şekilde yaşayabilirsiniz. Bu hızlı süreçte fiziksel kazalara, ilişkilerde denge bozacak davranışlara, detaylarda kaybedilen zamana karşı dikkat etmelisiniz. Geri dönüşü zor olan yollara girmemek için aklınıza gelen fikirleri işlemek için planlarınızı her zamankinden daha sağlam yapmalısınız. İlişkilere ve yeni kariyer planlarına adım atmaya çok açık ve hazırsınız.  

17 Temmuz'da Ay Düğümlerinin Koç - Terazi aksına geçişi ve aynı tarihte bir Yengeç yeni ayının gerçekleşmesi sizi kendinizi bu hayatta var etmek, bu varlığı herkese gösterebilmek adına motive edecektir. Planlı olduğunuzda, sıraya koyduğunuzda üstesinden gelebileceğiniz her şeyin cesaretine ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bir adım atmak olduğunu, eski ve eskiten düşüncelerinizi bırakmanın önemli ve artık gerekli değil zorunlu olduğunu bilmelisiniz. Yolu beraber yürüyecek insanlar yanınızda olsa dahi kimsenin sizin için yürümeyeceğini unutmayın. Sevdiğiniz alanlara ve insanlara vakit ayırmak, bunları hayatınıza yeni bir soluk olarak kazandırmak isteğini yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz. Eşinizden ya da ailenizden gelecek olan destekleri beklemek yerine bu konuda sizin öncülüğünüz sürecin daha hızlı ve kaliteli aksamasına yardımcı olacaktır. Neyi kazanca dönüştürebileceğinizi düşünmek yerine, zihninizin pratikliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeni ayın da getirdiği güçle, geleceğe dönük hedefler koymak ve bunlar doğrultusunda yeni insanlarla yol almak sizin için kaçınılmazdır. Yetiştirmek ve insanlara ulaşmak gibi bir misyonunuz olduğunu daha güçlü bir şekilde hissedebilirsiniz. Bu da sizi sosyal sorumluluk projelerine yaklaştırabilir, yeni çevrelerle buluşturabilir. Sosyal açıdan güvendiğiniz insanlarla yola devam etmenin haklı gururunu yaşayabilirsiniz. Az, öz ve samimi dostluklarla hayatınızı çevrelemek kendinize yaptığınız en iyi yatırımlardan biri olabilir. 

Burcunuzdaki Mars'ın Balık burcundaki Satürn ile karşı karşıya duruşu, duygularınıza hükmetmek konusunda sizi zorlayabilir. İkili ilişkilerde yanlış anlaşılmaların getireceği bazı olumsuz ve gergin tavırlar etkili olabilir. Bu etkinin geçici olduğunu ancak sizin bu sorunu kalıcı olarak çözmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Ticari konularda aldanma payınızın olabileceğini de hesap ederek girişimlerde bulunmanızda fayda var. 

Venüs'ün Aslan burcunda geri hareketine başlamasıyla geçmişin ve geri planda tuttuklarınızın bir muhasebesini yapabilirsiniz. İlişkilerinizdeki değer kavramı bu muhasebede ağır basabilir. Evliliklerde ya da sosyal arkadaşlıklarda var olan sorunların çözümü için iyi bir zaman dilimi olsa da bunu başarmanızı yolu farkında olmanızdan geçecektir. Size değer vermeyen insanlarla olan iletişiminizi, paylaşımlarınızı sürdürmek yerine bunları azami düzeye çekmeye mümkünse de bitirmeye çalışmalısınız. Özellikle aranızda maddi konuşmaların  geçtiği kişilerle yapacağınız konuşmalar önemli olabilir. 23 Temmuz'da Güneş'in Aslan burcuna geçişi, buradaki gizli saklı konuları ve problemli yanları daha çok ortaya çıkarabilir. Zihnen yoğun ve yorucu olsa da hayatınız için iyi bir kalite arttırma ve iyileşme dönemi olduğunuzu bilmelisiniz. Kendi halinde kalmanın en iyi örneği olabilirsiniz. Şimdi bunu kendinizi daha iyi bir seviyeye çıkarmak için eğitimler alabilir, ruhsal olarak daha iyi hissetmek için yüklerinizi fark edip bunlardan kurtulabilirsiniz. İnsanların gerçekliğiyle tanışmak sizin en büyük kazanımınız olabilir. Bu sizi kendi gerçekliğinize taşıyacaktır. 

Chiron'un Koç burcundaki geri hareketi bazı işleri başarmak konusunda çekinceler getirebilir. Size neyin yettiğini, sizin neye yettiğinizi düşünebilirsiniz. Alacağınız sonuçlar kenarda beklemenize değil aklınızın kenarında kalmış konuları işlemeye odaklı olmalıdır. Bir şeylere hakkınız ya da yeriniz olmadığını düşündüren durumları fark ederek bunları ortadan kaldırmanın yollarını aramalısınız. 

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Venüs ile Aslan burcundaki kavuşumu ikili ilişkilerle ilgili önemli ve ses getiren gündemlere işaret edebilir. Konuşulmayanları konuşabilir, duygusal ve parasal kayıplarınızı önlemek adına kendinizi öne çıkarabilirsiniz. Dışarıda işleri iyi yürütmek için önce içeride bunu yapmanız gerektiğini fark ediyorsunuz. Bu konuda yetenekli olduğunu görebilirsiniz. Ancak bu yeteneklerinizi doğru ve iyi amaçlar için kullandığınızda sonuçlar lehinize olacaktır. Bazı şeylerin sizi tatmin etmemesi karşısında kendi kabuğunuza çekilmeniz olası krizlerin önüne geçmenizi kolaylaştırabilir. 

Merkür'ün burcunuza geçişi, edindiğiniz tecrübeleri konuşacağınız ve konuşturacağınız bir dönemin kapısını aralayabilir. Düşünen, düşündüklerini titizlikle hazırlayan ve aynı titizlikle uygulamaya geçen bir duruş sergileyebilirsiniz. Bunu her zamankinden daha yoğun bir şekilde yapacağınız için daha çok dikkat çekmeniz de olasıdır. Sorgulama ve eleştirme, gözlem yapma gibi becerileriniz işinizde başarılı olmanızı sağlarken ikili ilişkilerde de yanlış anlaşılmalara neden olabilir. İlişkileri ve duyguları bir misyon olarak görmeden iletişim kurmaya çalışmalısınız. Bu netliği ve sadeliği gören herkes sizin yanınızda olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Her uyanış bir haykırışla, insan ruhunun özgürleşme çığlığıyla gelir dünyaya.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay bugüne kadar sabrınızın ve iyi niyetinizin boşuna olmadığını size gösterebilir. Doğru ve dürüst bir yaklaşım sergilediğinizde kazananın her zaman siz olacağını bir kez daha deneyimleyebilirsiniz. İnisiyatif almaktan korkmadığınız, seçim yaparken kriterleri daha iyi görüp analiz ettiğiniz bir dönemdesiniz. Aile İçi ilişkiler ve işinizle ilgili sorunları ortak paydada tutmak yerine her şeyin yerini ve sınırını ayırt etmelisiniz. Bunu yapmaya meyilli olduğunuzda bir değişimin, yeniliğin ve herkesi etkileyen kararların öncüsü olabilirsiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi cesaretlendirip bir atılım yapmanız konusunda destekleyebilir. Farklı olana, kontrolünüz dışındaki olaylara yönelmeye başlayabilirsiniz. Riskleri ve fedakarlıkları kendinize çeviriyorsunuz. Ani seyahatler, iş teklifleri ya da fikirlerle ilgilenebilirsiniz. Bunları değerlendirmek için yeterince zamanınız ve bilginiz olduğu gerçeğinden şüphe etmemelisiniz. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçmesiyle beraber kendi kendinize yetebilmenin gururunu bir kez daha yaşayabilirsiniz. Yanlış arkadaşlıklardan, size zarar veren alışkanlıklarınızdan, harcamalarınızdan ve düzeninizden vazgeçebilirsiniz. Görünmek kadar görüntüyü nasıl doldurduğunuz olduğunu düşünebilirsiniz. Bunun için kendinizi geliştireceğiniz alanlara yönelebilir, yeteneklerinizi kullanacağınız çalışmalara başlayabilirsiniz. Kenara çekilmiş olmak çevrenizdeki insanların gerçek niyetlerini ve yaptıklarını daha iyi görmenizi sağlayabilir. Bu da size zor ve toksik konuları terk etme fırsatı, cesareti verecektir. Sağlığınızı riske atmamak için stresinizi, enerjinizi doğru yönetmeniz gerektiğini unutmayın. 

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün İkizler burcuna geçmesi yetiştiğiniz ve çalışmalar yaptığınız alanlarda daha etkin bir sistem kurmanıza yardımcı olabilir. İş görüşmeleri, kendi fikirlerinizden bir iş kurmak, sosyal medya ve yazı işleri gibi konulara fazlasıyla kafa yorabilirsiniz. Aynı anda birçok alanda yer almak, birçok işi takip etmek sizi daha öncesinde yorduysa bundan dersler çıkararak ilerlemelisiniz. Tavırlarınız ve çalışma stiliniz değiştiğinde işinizle ilgili sonuçlanmaların da değişeceğini bilerek hareket ettiğinizde her şeye zamanınız ve azminiz yetecektir. 

Plüton’un geri hareketini Oğlak burcunda sürdürmeye başlamasıyla birlikte ikili ilişkilerle ilgili konulara yeniden eğilebilirsiniz. Sevginizi göstermediğinizde, sevme şeklinizi karşı tarafa anlatamadığınızda ya da bu konuda fazla baskın olduğunuzda işlerin yolunda gitmediğini kabul etmelisiniz. Kendi yasalarınızın dışına çıkmalısınız. Bu şekilde sürdürdüğünüz ilişkilerin şu an hayatınızda olmadığını, mutlu olmak için başka yerlere odaklandığınızı düşünmelisiniz. Kendinizi bir bölünmüşlüğün ya da stresin ortasında bırakmak yerine tutumlarınızı geliştirmelisiniz. Maddi gelire dönüştürmek istediğiniz bazı işler veya hayalleriniz varsa bunlar için önemli ve belki de son bir şans yakalayabilirsiniz, adım atmaktan ve adım attığınız yolu geliştirmekten vazgeçmeyin. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketiyle kendinizi hangi konularda geri plana attığınızı daha iyi görebilirsiniz. Bu konuda bir atılım yapıp davranışlarınızı ve ilişkilerinizi düzenleme, gerçekleri konuşma yoluna gittiyseniz retro sürecinde bunu nasıl geliştireceğinizi düşünebilirsiniz. İnsanlarla ilişki kurmak, iş yapmak ve bir paydada bulunmak adına çaba gösterirken bunu bir kaçış olarak yapıp yapmadığınızı anlayacaksınız. İşinize ve hayatınızdaki insanlara özen gösterirken aynı özenin size sunulmadığını fark ettiğiniz durumlarda geri adım atmak üzere hazırlanabilirsiniz. Kendinize yeni bir savunma mekanizması oluşturacağınız bu süreçte bazı yanlış anlaşılmalardan doğan düşmanlık ve küslükleri de sonlandırabilirsiniz. 

18 Haziran'daki İkizler yeni ayı hedeflerinizin ne olduğunu, ne yönde ilerlemeniz gerektiğini size bir kez daha hatırlatabilir. İş kurmak, eğitimini aldığınız alanlarda çalışmalar yapmak, sosyal mecraları kullanmak adına iyi bir dönem olabilir. Popüler ve insanların odağında olacağınız bir süreçtesiniz. Bu ilgiyi kullanarak kendinizden daha çok söz ettirecek çalışmalarınızı sunabilirsiniz. Hem duruşunuzla hem de iş yapma potansiyelinizde sosyal açıdan da önemli arkadaşlıklar kurabilirsiniz. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle beraber hem eski dostlarınız hem de yeni arkadaş çevrenizle yoğun ve keyifli bir sosyal yaşantıya dahil olabilirsiniz. İşlerinizden, hayat telaşınızdan arda kalan zamanı değerlendirmek için bu dönemi kullanmalısınız. Haberleşmek, birbirini desteklemek sizi ruhsal olarak daha iyi hissettirecektir. Yapıcı ve sempatik tavırlarınız dikkatlerden kaçmayacaktır. Bu da sizin toplumda tutunmanızı, fikirlerinizi işlemenizi ve kalıcı hale getirmenizi sağlayabilir. Sosyal sorumluluk projeleri, bireysel çalışmalarınız, dijital mecralarla ilgili işleriniz hız kazanabilir ya da bu alanlarda üretkenliğinizi ortaya koyabilirsiniz. Kabuğunuza çekilmek yerine kabuğunuzu değiştirmek adına iyi bir zamandasınız. Bu hareketliliği bir berekete dönüştürmek özgüveninizle ve edindiğiniz yeni idealler, yeni alışkanlıklarla mümkün olacaktır. 

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Yengeç burcuna geçmesi size geleceğinize dair bazı planlar yaptırabilir. Kariyerinize ve beklentilerinize ne kadar önem verirseniz o kadar sonuç alabilirsiniz. Kendinizi bu adamak ve çalışmak için iyi bir zamandasınız. Güvenli ve sakin bir düzenin içinde olmak sizi besleyebilir. Bunun kalıplarını ya da yerini değiştirmekten çekinmemelisiniz. Bu sayede hem olumsuz dürtülerden kurtulabilir hem de yeni fikirler üretme potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Danışmanlıklar, kadınlarla ilgili işler ve projeler, görüşmeler gündeminizde yer tutabilir. Birçok ortamda bulunabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Kendinize buna kapatmamalısınız. Ailenizin, aile gibi gördüğünüz arkadaşlarınızın size desteği bu durumu daha iyi hale getirmenize yardımcı olabilir. Bir seçim yaparken başka bir şeyden vazgeçiyorsunuz. Seçimlerinizi, vazgeçtikleriniz için üzülmeyecek şekilde yapmayı öğreniyorsunuz.

 

Motivasyon Sözü: “Bir kez mağlup olmak, zirveye ulaşmak için sonsuz bir mücadele için sebep bulmaktır.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Kova burcunda geri hareketine başlayan Plüton yaşam tarzınızın eksiklerini, sonuçlarıyla birlikte size gösterebilir. Çalışma düzeniniz, yeni iş modelleri, yaşadığınız yer, sağlık ve beslenme rutinleriniz konusunda şapkayı çıkarıp önünüze koymanız gereken bir süreç yaşayabilirsiniz. Çağın imkanlarını kendi bireyseller alanlarınıza taşımalı, toplumsal kalıpların değil önce kendi kalıplarınızın dışına çıkmalısınız. Bunun hazırlığını yapmak için, bu yeni düzeninize ayak uyduramayacak ya da destek olmayacak koşulları tespit etmelisiniz. Köklü bir değişiklik yapmak istiyorsanız, buna mecbur olduğunuzu düşünmek yerine asıl ihtiyacınızın bu olduğuna odaklanmalı ve bakış açınızı pozitif yönde değiştirmelisiniz. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu kendinizi fark etmeniz ve buna göre hareket etmeniz noktasında size destek olabilir. Bir karar aldıysanız, bu doğrultuda hareket ediyorsanız ya da hazırlıklarınız sürüyorsa artık nihai bir yol belirlemelisiniz. Sonuç almak ve bunu hayatınızda kalıcı hale getirmek için tamamlamanız gereken bazı eksikler olabilir. Eğitimi vize pasaport işlemleri, iş görüşmeleri, parasal akışınız gibi konularda kontrollü ve dikkatli olmanız gerekebilir. Bu tutum ve istikrar çabası önünüzü açabilir. Öfkenizi ya da inadınızı tetikleyen durumların geçici olması tamamen buna bağlı olacaktır. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile hayatınızın gerekliliklerini bilerek düşüncelerinizi, olaylara bakış açınızı revize edebilirsiniz. Bunu beraberinde gelen sorumluluklar, değişiklikler konusunda istekli olduğunuz ve şüphenizi, hırsınızı değil mantığınızı kullandığınızda sonuçlar sizin lehinize gelişebilir. Eskiden, sizi ilerletmeyenden kurtulmak için iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çevrenizle ilişkileriniz, iş fikirleriniz konusunda bildiğinizin dışında bir yol izlemeniz gerekebilir. Bu sayede hem mevcut çalışmalarınızı neticelendirmek hem de yeni başlangıçlar yapmak sizin için daha şanslı etkiler barındırabilir. Kendinizi geliştirin, bunu destekleyecek insanlar ve ortamlar biriktirin. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ile özellikle ay tutulmasında aldığınız kararların ve sonuçların hayatınızda nasıl şekil bulacağını daha iyi anlayabilirsiniz. Konfor alanı olarak seçtiğiniz yerlerin dışına çıkabilirsiniz. Motivasyonunuzu yükseltecek insanlarla tanışabilir, birbirinizi destekleyecek girişimleri başlatabilirsiniz. İnsanların dikkatini bu yönde çekecek olmak çekincelerinizi geride bırakmanıza yardımcı olabilir. Ailenizden ya da kadın figürlerden gelecek desteklerle maddi açıdan da şanslı bir dönem yaşayabilirsiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla hangi detaya takılıp hangisinden kurtulmanız gerektiğine ikna olacağınız bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu gelişmeler iç dünyanızda, eğitim aldığınız alanlarda ya da resmi işlerinizin herhangi bir aşamasında sizi bulabilir. Mutsuz olduğunuz zamanları geride bırakmak adına adım atmış olsanız bile bunları nasıl geliştirmeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Kendinizi bir konuda zorlamak yerine hayatın size getirilerine ve sürprizlerine odaklanmalısınız. Bilmediğiniz, kontrolünüz dışında gelişen konulara olumsuz tepkiler vermemelisiniz. Bir çalışma sistemi kurmak, sosyal ağlarla ilgili işlere girişmek, maddi getiriler alacağınız konulara eğilmek gerekebilir. 

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine geçmesiyle kendinizdeki, hayatınızdaki eksikleri ve yanlışlıkları fark etmiş olduğunuz için siz de ilerlemeye başlayabilirsiniz. Bir sorgulama ve düzenleme halinde olduğunuz alanlarda netlik bulabilirsiniz. Yaşam koşullarınızı neyin üzerine kuracağınızı belirlediğiniz için yer değişiklikleri yapmak ya da mevcut durumunuzu geliştirmek için daha kalıcı adımlar atabilirsiniz. Para kazanmak, çevre edinmek, konuştuğunuz ve savunduğunuz fikirleri bir tarz haline dönüştürmek sizin için öncelikli olabilir. Sabrınızın karşılığını alabilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçişi bu anlamda getirilerinizi arttırabilir. Özellikle maddi açıdan oldukça şanslınız. Yurtdışı bağlantılı işler , sosyal ağlar, yazı ve editörlük işleri veya eğitimini aldığınız alanlarda sesinizi daha gür bir şekilde duyurabilirsiniz. Pratiğe dökmek ve somut durumlarla ilerlemekte büyük avantaj yakalayabilirsiniz. Bu anlamda özellikle 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayı size büyük destekler ve alanlar sağlayabilir.  Bakmaya başladığınız yeni bir pencere oluşabilir, sınırlarınızı ve isteklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Seçimleriniz, değişim çabanız ve aldığınız risklerin dahilinde olmak adına bir yaşam tarzı oluşturuyorsunuz. 

Mars'ın Aslan burcunda hareket etmeye başlamasıyla bir süredir sabrettiğiniz ya da sessiz kalmayı tercih ettiğiniz konuları gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Bunun ciddi bir öfke patlamasıyla sonuçlanmaması için haklılığınızı ve gerekçelerinizi uygun bir dille ve tarzla karşınızdaki kişilere anlatmalısınız. Doğru bir iletişim, olayları ve insanları galeyana gelmeden anlama çabası inviza sürecinizi kaliteli hale getirebilir. Bu da sizi olumsuz yorumlardan, gizli düşmanlıklardan koruyabilir. Mars'ın Plüton ile karşı karşıya durması günlük hayatınıza ve ilişkilerinize düşen gölgeyi fark etmenizi sağlayabilir. Kendinizi, sabrınızı ve amaçlarınızı düşünmelisiniz. Değiştirmeniz gereken tutumlar karşısında direnç göstermeyi bırakmalısınız. İç dünyanızı ve hayatınızı disipline etmelisiniz. 

Güneş'in İkizler burcundaki hareketi kendinizi görmek istediğiniz yere dair birçok fikir ve imkan sunabilir. Motivasyonunuzun yükselmesiyle beraber kendinizi öne çıkarabileceğiniz, dikkatleri çekeceğiniz yeni iş planları üzerinde çalışabilirsiniz. Yeni projeler, yeni insanlar edinebilir, ifade yeteneğiniz ve yazılı işlerdeki tecrübelerinizi kullanabilirsiniz. Yoğun bir iletişim trafiğinizin olması çok fazla insana ve konuşmaya maruz kalmanızın da önünü açacağı için dedikodu ve asılsız konuşmaların ortasında kalmamaya dikkat etmelisiniz. Hoşunuza gitmeyen, işinizi yavaşlatan durumları fark etmeniz kolay olacağından bunlara müdahale etmeniz de kolaylaşacaktır. 

Kuzey Ay Düğümü ve Jüpiter Boğa burcunda bir araya gelerek kendiniz için kurmak istediğiniz iş planı ve hayat koşullarınızı destekleyecek imkanlar tanıyabilir. Düşüncelerinizin dışında gelişen fakat sizin için fayda sağlayabilecek fikirlere, insanlara açık olmalısınız. Göremediğiniz fakat ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bu sayede öğrenebilirsiniz. Gezerken öğrenmek, öğrendiklerinizi kullanmak ve bunları kazanca dönüştüreceğiniz modeller üzerinde kafa yormak gerekebilir. Stresli bir dönemin ardından kendi düzeninize ve istediğiniz sakinliğe eriştiğinize göre bunu yapmamak için bir bahaneniz de kalmayacaktır. Doğa etkinlikleri, yeni fiziksel çevreler, hukuksal konularda sevindirici sonuçlar alabilirsiniz. Aşırıya kaçmayan tepkiler, fikir beyanları insanlarla ters düşme ihtimalinizi azaltabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Her problemi iki şekilde ele alabilirsin: Korkunun yoluyla ya da umudun yoluyla.”

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, yönetici gezegeniniz Merkür Boğa burcuna geçerek hayatınızın tıkanık ve sonuçlanmayan noktalarına ışık tutabilir. Elle tutulur  gelişmeler olmadıkça kendinizi huzursuz hissettiğiniz zamanların sonuna geldiniz. Taşınma ve yer değişikliği gibi konularda işler rayına oturabilir, kalıcı bir düzen kurmakla ilgili fikirlerinizi daha rahat uygulayabilirsiniz. Kendinizi hangi alanda iyileştirmek ve geliştirmek istediğinize karar vererek birkaç adım öne çıkabilirsiniz. Bilginizi, tecrübelerinizi ve yeteneklerinizi kazanca dönüştürecek bazı işler yapabilirsiniz. Sosyal medya, haberleşme, yazılı işler ve hukuksal konularda şansınız yaver gidebilirsiniz. Bu konularla alakalı kurslar, eğitimler ve diğer insanlarla yapacağınız görüşmeler ufkunuzu hem genişletecek hem de farklı bir açıdan görmenizi sağlayacaktır. Merkür Kuzey Ay Düğümü ile bir araya gelerek pratikliğinizi ve işbilirliğinizi hayatınıza daha iyi etkiler bırakmak üzere değerlendirebilirsiniz. Yeteneklerinizin, isteklerinizin sizin için taşıdığı hayati değere göre hareket etmek isteyebilirsiniz. Bunun oluşturacağı stres ve aşırı düşünme halinden ne kadar çabuk sıyrılırsanız yolunuzun o kadar çabuk açıldığını görebilirsiniz. Bilmediklerinizin endişe etmek ya da onlara karşı çıkmak yerine öğrenmek, deneyimlemek üzere bir gayret göstermeniz gerekebilir. 

6 Nisan'da Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay kendinizi ve huzuru nerede bulduğunuzu size hatırlatabilir. Bunu ihmal ettiğiniz gerçeğiyle ve bunun sonuçlarıyla yüzleşiyorsunuz. Kendi ölçütlerinizi kendiniz belirleyebilir, bunun için daha yüksek bir motivasyona sahip olduğunu fark edebilirsiniz. Sizi anlamayan ya da sizin anlamakta zorlandığınız ilişkilerdense gerçekten samimiyet ve şeffaflık gördüğünüz insanlarla yolunuza devam etmek isteyebilirsiniz. Maddi kazanımlarınızın son durumunu görmek size bundan sonra yapacaklarınız için yol gösterebilir. Özellikle yapmak istediğiniz iş konusunda önemli kararlar alacağınız bir dönemdesiniz. Neye odaklanırsanız onu büyüteceksiniz ve siz seçimlerinizi buna göre yapmaya fazlasıyla hazırsınız. Chiron ve Güneş'in Koç burcunda bir araya gelmesi kenarda kalmak yerine ayakta kalmanın gerekli olduğunu hatırlatabilir. Araç kullanmak, operasyonlar, parasal konulardaki değişimler gibi alanlarda farkında olmadan stres yaratabilirsiniz. Değişen hayat standartlarınıza göre hareket etmelisiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek, düşündüğünüz kadar rahatsız olmayacağınız hatta daha özgür olacağınız bir dönemi başlatabilir. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesi kariyerinizi nasıl bir alana taşıyacağınız konusunda size fikirler verebilir. Daha serbest, kendi halinde ve farklı alanlara açık bir çalışma düzeni kurmak isteyebilirsiniz. Yazma ve konuşmakla ilgili becerilerinizi gündeme getireceğiniz, bunlar sayesinde çevre ve kazanç elde edeceğiniz bir dönemdesiniz. Kendinizi geliştirdiğiniz, altı dolu fikirlere sahip olduğunuz alanlarda düğmeye basmaya hazırsınız. Devamlılık sağlamak sizin için her zaman öncelikli olduğu için bu süreçte yapacağınız işlerde de bunu sağlamak isteyebilirsiniz. Olmadığı noktada plan değiştirmek ya da bunu bir takıntı haline dönüştürmek yerine çevrenizden, ailenizden destekler alabilirsiniz. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcunda bir araya gelmesiyle cesaretinizi kıran ve ilerlemenize engel olan konulara geçit vermiyorsunuz. Fırsatların gelmesini beklemeyerek kendinize bunları kurmak için alanlar oluşturabilir, daha cesur hamleler yapabilirsiniz. Taşın altına elinizi koymak yerine taşı tamamen kaldırıyorsunuz. Ekonomik olarak zayıfladığınızı ya da yeterli gelemediğinizi düşünüyorsanız bu düşünceyi kıracak, eskisinden daha güçlü olmanızı sağlayacak girişimleriniz olabilir. Bağlarınızı çözüyorsunuz.

20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulmasıyla beraber kendinizle bazı anlaşmalara varabilirsiniz. İtiraf etmek, konuşmak, gündeme getirmeye dahi çekindiğiniz konuları ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Parasal konulardaki girişimlerinizi desteklemelisiniz. Sahneye çıkın ve yaptığınız işi, yeteneklerinizi sergilemeye başlayın. Kendi sorumluluğunuzu kendiniz alın. Bu da gündeme gelen ticari ve sosyal konuları daha iyi görüp değerlendirmenizi sağlayacaktır. Daha özgür, daha özgün ve hazır hissediyorsunuz. Bu hissin size yaptıracaklarına siz bile şaşırabilirsiniz. Başlayın. 

Güneş'in Boğa burcundaki hareketiyle hayatınıza bir düzen ve soluk getiriyorsunuz. Bu kez daha iyi nefes aldığınızı, yaşadığınızı hissettiğiniz konuları fark edebilirsiniz. Bu farkındalığı geliştirmek için kendinize yeni hedefler koyabilirsiniz. İlgilendiğiniz alanlarda eğitim almak, çevrenizi bu yönde genişletmek ve denemediğiniz yöntemlere karşı daha açık olmak gündeminizde yer bulabilir. Her ihtimali düşünerek yaptıklarınızın maddi dönüşünün olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken zamanın aktığını ve sizi beklemeyeceğini unutmamalısınız. 

Yönetici gezegeniniz Merkür Boğa burcunda geri hareketine başlayarak kendinize her zaman hazırladığınız b planlarının önemini gösterebilir. Hem eğitiminizde, hem işinizde bazı aşamaları yeniden yaşamak ya da yavaştan almak durumunda kalabilirsiniz. Sakin kalmak, bu akışa saygı duymak sizi ödüllendirebilir. Bazı evrak işlerinizi retro bitimine bırakmanız gerekebilir. Aceleye getirmek ilerleyen günlerde, seyahatlerde veya işlerde sizi sekteye uğratacağından daha kontrollü olmanızda fayda var. Hayatınızdaki baskın figürler, iş ortaklarınızla olan iletişiminizde emin olmadığınız konular hakkında fikir beyan ederken dikkat etmelisiniz. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu hayatınızla ilgili radikal kararların yansımalarını size gösterebilir. Bir pişmanlık hissi yerine neyi nasıl uyguladığınıza odaklanabilirsiniz. Kurduğunuz, kurmak zorunda kaldığınız yeni düzeninizde yaşamın size sunacağı bazı yenilikler de görebilirsiniz. Astroloji eğitimleri, ilgilendiğiniz başka alanlarda kendinizi geliştirmekle ilgili fırsatlar, zamanın  tamamını kendinize ayırıyor olmanın getirdiği rahatlık gibi konular gündeminizde yer bulabilir. Alışmaya çalıştığınız her şeyin sizin gerçek ihtiyaçlarınız olduğunu fark edebilir, kendinizi daha ait hissedebilirsiniz. Hukuksal konular ve para akışını sağlayacak işlerde haberler alabilirsiniz. 

Burcunuzdaki Ay'ın Balık burcundaki Satürn ile karşı karşıya duruşu ikili ilişkiler konusundaki gerçek hislerinizi anlamanızı zorlaştırabilir. Kendinizi bir karar verme noktasında hissetmemelisiniz. Duygularınızın ne olduğunu anlamadan, üzerinde düşünmeden ya da duyduklarınızın doğruluğunu teyit etmeden hareket etmemelisiniz. İyi niyetli olmadığını bildiğiniz kişilerden gelecek haberlere, onlara girmek durumunda kalacak ortamlara dikkat etmenizde fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayal güçlerinin gereksinimlerini karşılayabilen insanlara zengindir."

Yönetici Gezegeni Merkür
Elementi Toprak
Niteliği Değişen
Rengi Mavi, yeşil tonları
Metali Cıva ve nikel
Taşı Sardoniks
En Uyumlu Olduğu Burçlar Oğlak, Boğa, Akrep, Yengeç
En Zorlandığı Burçlar İkizler, Yay, Balık

Yönetici gezegeniniz Merkür’dür. Gerçek bir stratejist ve iyi bir konuşmacısınız. Ayrıca, sorunlarınıza uygun bir çözüm bulmadan önce tüm ayrıntıları inceleyerek iyi yargılar oluşturursunuz.

Sizler doğuştan organizatörlersiniz. Kendinizi amaçlarınıza ve hedeflerinize büyük ölçüde adarsınız ve ancak hedeflerinize başarıyla ulaştığınızda durulursunuz. Bu sizleri mükemmeliyetçi yapar ve bir saplantıya dönüşebilir. İşler planlandığı gibi gitmezse, aynı derecede sorun yaratırsınız.

Bazen bir şeyin mükemmel gitmeyeceğini düşünecek olurlarsanız korkunç bir kaygı bozukluğu yaşarsınız. Nazik ve ihtiyacı olan herkese yardım eli uzatmaktan mutluluk duyan bir insansınız. Güvenilir ve sadıksınız.

Üretkenliğe ve tutarlılığa değer verirsiniz. Hatta orijinal bir mizah anlayışına sahipsiniz. Mümkün olduğu kadar çok bilgi almayı seversiniz. Kararlılığınız ve aklınız ile kaostan düzen yaratabilirsiniz.

Başkalarının hiç aklına gelmeyecek fikirler sizden çıkabilir. Övgüden korkarsınız. Övülmenin bir yanının yerilmek olduğunu düşünürsünüz. Hizmet etmek ve sevdiklerinizi düzene sokmak sizin hobileriniz arasına girer.

İş hayatınızda başarı kaçınılmazdır. Duygusal dünyanızda verdiklerinizi alacağınızı düşünmekten vazgeçin. Uyurken bile düşünmekten vazgeçtiğiniz zaman gerçek mutluluğu tadacaksınız. Uyumak unutmaktır.

Paylaş: