loader
İkizler Icon İkizler Burcu ( 21 Mayıs - 21 Haziran )

Şansınızın yaver gitmesini istiyorsanız bu şansı kullanmaya istekli olmalısınız. Hiçbir şeyin kendiliğinden gündeme gelmeyeceğini, bunu ortaya çıkaracak bir emeğin ya da davranışın gerekli olduğunu unutmayın. Motivasyonunuzun yüksek olmasını bir avantaja dönüştürün, bu yüksekliğe erişemeyen hiçbir şeyi hayatınızda tutmayın.

Zaman herkes için aynı süre olsa da bu sürelerde neler yapılabildiği kişiye özeldir. Bugün kendi özelinize odaklanmalı ve somut verilerle hareket etmelisiniz. Yaşadıklarınız ne kadar zor olursa olsun, bunlarla mücadele etmek için vaktinizi bunun dışında kalan konulara da harcamanızda fayda var.

Çevrenizde olup bitenlere karşı neler hissettiğinizi düşünebilirsiniz. Bu sizi yalnızlaştıracağı gibi insanların gerçek düşüncelerini anlamanızı da zorlaştırabilir. Paylaşmayı, farklı fikirleri dinlemeyi deneyimlediğinizde bazı şeylerin daha farklı bir yüzü olduğunu görebilirsiniz.

İnsanlara karşı tutumlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bunu yaptığınız için birilerini kaybetmekten endişe etmeyin. Her yolun bir sonu olduğunu bilerek adım attığınızda, sonu görmek de oraya nasıl vardığınızı anlamak da kolaylaşacaktır.

“Yaşandı ve bitti” dediğiniz bir gün olabilir. Zamanınızı paylaştığınız insanların ortalamasını yükseltmek için işe kendinizden başlayabilirsiniz. Bugün, gelecekteki kendinize bir mesaj hazırlayın ve mesajınızı okuyacağınız daha iyi bir hayal ederek çalışın.

İnsanların sizi hayal kırıklığına uğratması karşısında sadece belli insanların ve ailenizin fikirlerine önem verebilirsiniz. Bugün kendinize bir iyilik yapın ve ertelediğiniz, sakladığınız her şey için bir plan oluşturun. Yaşananları bir kenara koyun.

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 5 Ekim'de yönetici gezegeniniz Merkür'ün Terazi burcuna geçişi ile siz de yönünüzü ikili ilişkilere ve hayatın keyifli yanlarına çevirebilirsiniz. Sizi sıkan, fazladan uğraştıran ve duygulardan uzaklaştıran konuların etkileri azalıyor.  Sevgi ve huzur ihtiyacınızın olduğunu fark etmek kadar bunlara emek vermenin de önemli olduğu bir dönemdesiniz. Bu da yeni keşifleri, deneyimleri, konuları ve mekanları beraberinde getirebilir. Çevrenizdeki insanlardan etkilenebilir, birilerinin yaşantısından ilham alabilir ya da fikir alışverişleriyle kendi iç huzurunuz adına farkındalıklar yakalayabilirsiniz. İlgilendiğiniz alanların önde gelen isimlerini takip etmek, bir sosyal ağ ya da çevreye dahil olmak işinize yarayabilir. Yazı yazma, düzenleme, el becerileri gibi konularda danışmanlık ya da eğitim almak size fayda sağlayabilir. Kendinizi geliştirebildiğiniz kadar ilgiyi üzerinizde tutabilirsiniz. Sadece bu bilgi bile sizi pek çok adımı atmak için cesaretlendirmeye yetecektir. Çocuklarınızla vakit geçirmek, çocuk sahibi olmakla ilgili düşüncelerinizi değerlendirmek, başka insanların çocuklarının faydalanacağı organizasyonlar düzenlemek isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızın gidişatına yön vermek, bir karara varmak adına iyi bir dönem olabilir. Ne hissettiğinizi ve neyi sürdürmek istediğinizi objektif bir şekilde belirlediğinizde bunun ne kadar kolay olacağını da görebilirsiniz. Duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Hayatı ıskalamamak böyle mümkün olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendiniz olun. Her şeyden önce, kim ve ne olduğunuzun, neye inandığınızın yazdığınız her cümleyle, bitirdiğiniz her parçayla parlamasına izin verin.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Koç burcunda 29 Eylül’de gerçekleşecek dolunay sadece bugünü değil bugünden sonrasını da düşünerek ilerlemeniz gerektiğini hatırlatabilir. Her şeyin kısa vadeli olanına veda ederek geleceğinizi büyük ölçüde şekillendiren işlerin ve düşüncelerin peşine düşmelisiniz. Kendinizi geç kalmış hissettiğiniz günlerin sonuna geldiniz. Bugün yeniden ve daha iyisiyle başlamanız için hayatınızdaki ekonomik ve duygusal tüm parametreleri düşünmelisiniz. Çünkü başlangıç noktanızı, kime ve neye ne kadar yer verdiğiniz belirleyecektir. Her şeyin sizin çabanıza ve emeğinize bağlanmasından yorulsanız da bunu avantaja dönüştürmek için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hayallerinizin size yakın olması için bu yakınlığı siz başlatabilirsiniz. Bu durum, bazı insanlardan ve konulardan uzaklaşmanız sonucunda olabilir. Dolayısıyla biten dostluklar ve işlere üzülmek için vakit harcamamalısınız. Bakış açınızın değişmesi, doğruyu yanlışı net bir şekilde görmeniz cesaretinizi arttıracaktır. Ancak bunu yanlış söylemlere, kararlara sebebiyet verecek tavırlara dönüştürmemeye de dikkat etmelisiniz. Sosyal hayatın içinde daha çok yer almak, hem fiziksel olarak hem de sanal ortamda ses getirmek, haliyle sizi yeni insanlarla bir araya getirecektir. Herkesten öğrenecekleriniz, ilham alacaklarınız var. Kendi özgür ve özgün fikirlerinizi besleyebilmek adına bilgiye ve insana olan tutumlarınız belirleyici olacaktır. Yeniden başlattığınız her şeyin size hizmet edeceği bir dönemdesiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Her insanın sınırlı sayıda kalp atışına sahip olduğuna inanıyorum. Benimkini ziyan etmeye niyetim yok.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 23 Eylül itibariyle Güneş’in Terazi burcunda hareket etmesiyle eğlence merakınız ve hayatı keyifli hale getirme isteğiniz konusunda destekler bulabilirsiniz. Çalışma hayatınızdan ve aile sorumluluklarınızdan arta kalan zamanları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Hobilerinizle ilgilenmek ya da yeni uğraşlar bulmak, tatil planlarını gözden geçirmek, sosyal etkinlikler düzenlemek ya da bunların bir parçası olmak üzerinizdeki stresi ve baskıyı ortadan kaldırabilir. Zihninizi ve gündeminizi rahatlatmak becerilerinize ve duygularınıza daha iyi hakim olmanızı sağlayabilir. Bu da, hayal gücü gerektiren işlerin üstesinden gelmenizi kolaylaştıracak ve size yeni imkanlar tanıyacaktır. Bir şeyler üretmek ve bunların göze, kulağa hitap etmesini istiyorsanız bu dönemi çok iyi değerlendirmelisiniz. Aşk hayatınızla ilgili hayal kırıklıklarınızı ortadan kaldıracak, var olan ilişkinizi güçlendirecek gelişmeler söz konusu olabilir. Karşılıklı bir çaba görmek, ilgiyi ve sevgiyi canlı tutacağı için buna önem vermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Mutluluğun koşullara değil, birbirinizle olan iletişiminize bağlı olduğunu gördüğünüzde küçük adımların önemli ve büyük yollara çıktığını görebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, ihtiyaç sahibi çocuklarla ilgilenmek, onların yeteneklerini kullanmalarına yardımcı olacak ortamlar kurmak gibi gündemleriniz söz konusu olabilir. Sevgi ve emek ilişkisini filmden hayatınıza taşımak için ideal bir dönemdesiniz.  

 

Motivasyon Sözü: “İçinizdeki gerçeği duyacak kadar sessiz olmayı öğrenin. Böylece diğerlerinin içindekini de duyabilirsiniz.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 15 Eylül’deki Başak yeni ayı aile ve yaşam koşulları konusunda size bazı fırsatlar getirebilir. Ev işleriniz, taşınma ve satınalma konularınız hızlanabilir ve sonuç alabilirsiniz. Sizin için sürüncemede kalan, çözülemeyen, anlaşılamayan her şeyin netlik kazanması üzerinizdeki yükü ve baskıyı azaltacaktır. Rahatlık ve sadelik içinde yaşamak, rutinlerinizde kalmak her şeyin üstünde olabilir. Bunu sağlayacak bir gelişme olduğunda ya da oldurulması gerektiğinde sorumluluk alabilirsiniz. Kızdığınız ya da farklı düşündüğünüz konularda tepki göstermemeli, yapıcı olan her teklife kulak vermelisiniz. Göremediğiniz bir detayın önünüze gelmesi, fazlaca kurduğunuz bir konunun ise aslında çok basit bir şekilde çözülebildiğini görebilirsiniz. Hayatın içerisinde her şey sırası gelip oluyorken siz de kendi hayatınızda bir sıralama yapmalısınız. Yanlış bir karar alacağınız korkusuyla adım atmamak sizi yaşayacağınız mutluluktan alıkoyabilir. Unutmayın yanlışlar düzeltilebilir ama mutluluk ise kaçar. Kovalamacayı bırakıp size sunulan, teklif edilen imkanları değerlendirmeye almalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Siz mutlu olun, bir neden ortaya çıkacaktır.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar,  Boğa burcundaki Jüpiter’in 4 Eylül’de geri hareketine başlamasıyla iç dünyanızla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu konuda ihmal ettiğiniz bazı gerçekler, inatlaştığınız ilişkiler söz konusu ise yeniden düşünmeniz gerekebilir. Size iç huzuru yaşatan insanların ve olayların varlığı için mücadele verdiğinizden emin olmalısınız. Kişisel gelişiminiz, karşılaştıklarınızı değerlendirme şekliniz ve bunları hayatınıza yansıtmanız öncelikleriniz arasına girmelidir. Ekonomik açıdan beklentilerinizin gerçekleşmesinden emin olmalısınız. Kendinizi garantiye almadan herhangi bir söz vermek ya da hamle yapmak doğru olmayabilir. Çevrenizdeki olumsuz düşüncelerin sayısının artması kabuğunuza çekilmenize neden oldu diye hayatınızdan vazgeçemezsiniz. Sorunun olmamasını değil, bunları aşıp hayatınıza bakmanız için gücünüz olmasını dilemelisiniz. 

Güneş’in ve yönetici gezegeniniz Merkür’ün 6 Eylül’de Başak burcundaki kavuşumu, evinizde geçireceğiniz zamana ve burada yapacaklarınıza dikkat çekebilir. Kendinize dinlenmek için fırsat oluşturmamayı sonlandırmalısınız. Çalışmalarınıza evinizden devam etmek, bu konuda size yardımcı olabilir. Evinizle ilgilenmek, satınalma ve taşınma işlemlerinizi gözden geçirmek, eksikleriniz ve ihtiyaçlarınızla ilgili hazırlıklar yapmak gündeminizde yer bulabilir. Bazı konuların yeniden gündeme gelmesi, aile büyüklerinizin öneri ve eleştirileri gibi durumlarda sözleriniz belirleyici olabilir. İmza ve karar gerektiren konuları detaylı bir şekilde düşünmek için doğru bir zamandasınız. 

 

Motivasyon Sözü: “İçinizde bir düşünce resmi oluşturmanızı sağlayan güç, var olan her şeyin başlangıç noktasıdır.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle kendinizi daha fazla ihmal etmemeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Dışa dönüklüğünüz kadar içe dönüklüğünüzün de sizin için önemli olduğunu hatırlamalısınız. Geçmişte yaşadıklarınız, sizde şok ya da travma oluşturan konular ve insanlar, hem gündelik hayatınızı hem de iç dünyanızdaki düzeni alt üst eden gelişmelerden dersler çıkarmalısınız. Hislerinizi kendinize açmak önemli olabilir. Sosyal hayatın gerisinde kaldığınızı düşündüğünüzde bunu yapmanız zorlaşacaktır. Kendinizin gerisinde kalmamayı düşündüğünüzde ise hayatınızı daha yaşanılabilir değerler üzerine kurmanız kolaylaşacaktır. 

31 Ağustos'taki Balık dolunayıyla beraber kariyerinizle ilgili sancılı dönemlerin de sonu gelebilir. Kendinize nasıl bir yol çizmek istediğinize daha iyi odaklanabilir, fayda zarar analizlerinizi yapabilir ve buna göre sorumluluklarınızı şekillendirebilirsiniz. Daha gerçekçi olmanız ve daha gerçekçi bakmanız gereken bir süreçtesiniz. Duygu yoğunluğunun etkisiyle aldığınız kararların sizi getirdiği noktayı doğru anladığınızda artık bazı şeyler sizin için anlamını yitirebilir. Yeni anlamlar ve çabalara yoğunlaşıyorsunuz. Aile işleri, aileyle ilişkiler noktasında da bazı sorunların çözülmesi işinize ve hayatınıza daha iyi odaklanmanıza yardımcı olabilir.

 

Motivasyon Sözü: Asıl mucize kendine inanmaktır; sonrası hep olağan şeyler.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna geçişi ile beraber yaşadığınız yeri, ortamı ve tarzı yenilemek ve güzelleştirmekle ilgilenebilirsiniz. Daha iyi eşyalara, daha iyi koşullara ulaşmak ve bundan en yüksek verimi alabilmek için yeni fikirler üzerine düşünebilirsiniz. Vaktinizin çoğu evinizde, ailenizle geçebilir. Bu da size yeni bir alışkanlıklar serisi getirebilir. Bu alışkanlıklarınızı oluştururken neyin fazla neyin eksik olduğunu da tespit ederek ilerlemenizde fayda var. Arınmalı, asıl amacınız olan aile hayatı ve düzeninizin dışında kalan her şeyle vedalaşmalısınız. Gereklilik olarak gördüğünüz fakat tercih etmediğiniz eşyalar, araç-gereçler, hatta alışverişlerde bile bir elemeye gitmeniz sizin için iyi olacaktır. Ailenizle ilgilenmek, sağlık kontrolleri ve onların eksiklerini tamamlamak gibi gündemleriniz olabilir. Yorucu gibi görünse de, hatta gerçekten yorulsanız bile akıllıca ve planlı bir düzeni bir kez oturttuğunuzda devamını getirebilmeniz de kolaylaşacaktır. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün 23 Ağustos’ta Başak burcunda geri hareketine başlaması bahsi geçen düzenle ilgili bazı pürüzler ya da düzeltmeler getirebilir. Yeniden gözden geçirmeniz gereken işleri, aile sorunları, evle ya da eşyalarınızla ilgili problemleri üst üste gündeminize alabilirsiniz. Tam burada sinirlerinize ve dilinize hakim olmakla beraber, işlerin bu noktaya gelmesindeki payınızla da ilgilenmelisiniz. Zira her şey en iyi şekilde olsun isterken bunu zorlaştıracak eylemleriniz olmuş olabilir. Bunları fark edebilmek ve iyileştirebilmek adına Retro dönemini kullanmalısınız. Alım satım ve taşınmalarla ilgili evrak işlerini aceleye getirmemenizde, kendinizi ve ödemelerinizi garantiye aldıktan sonra işlem yapmanızda fayda var. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber sizi strese ve karışıklığa sokan her şeyle kendi tarzınızla mücadele etme dönemine girebilirsiniz. Bunun için her zamanki cesaretinizi biraz daha süslemeniz ve geliştirmeniz gerekebilir. Adının kalp kırmak olmadığını anladığınız her tutum size olumlu geri dönüşler yapabilir. Özellikle yakınlarınızla olan ilişkileriniz ve duygusal konularda şanslı olabilirsiniz. Nasıl mutlu olacaksanız, kiminle nasıl bir beraberlik yaşamak istiyorsanız ona uyum sağlamak adına bir mücadele verebilirsiniz. Kendinizi buna odakladığınızda üzerinizdeki stresi atmanız da mümkün hale gelecektir. İlham kaynaklarınıza yönelmeyi, yeteneklerinizi geliştirmeyi ve iyi hissettiren etkinliklerde, alanlarda vakit geçirmeyi ihmal etmemelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Geçmişi analiz edebilirsiniz, ancak geleceği tasarlamanız gerekir. İşte geleceğin acısını çekmekle ondan zevk almanın arasındaki fark budur.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 5 Ekim'de yönetici gezegeniniz Merkür'ün Terazi burcuna geçişi ile siz de yönünüzü ikili ilişkilere ve hayatın keyifli yanlarına çevirebilirsiniz. Sizi sıkan, fazladan uğraştıran ve duygulardan uzaklaştıran konuların etkileri azalıyor.  Sevgi ve huzur ihtiyacınızın olduğunu fark etmek kadar bunlara emek vermenin de önemli olduğu bir dönemdesiniz. Bu da yeni keşifleri, deneyimleri, konuları ve mekanları beraberinde getirebilir. Çevrenizdeki insanlardan etkilenebilir, birilerinin yaşantısından ilham alabilir ya da fikir alışverişleriyle kendi iç huzurunuz adına farkındalıklar yakalayabilirsiniz. İlgilendiğiniz alanların önde gelen isimlerini takip etmek, bir sosyal ağ ya da çevreye dahil olmak işinize yarayabilir. Yazı yazma, düzenleme, el becerileri gibi konularda danışmanlık ya da eğitim almak size fayda sağlayabilir. Kendinizi geliştirebildiğiniz kadar ilgiyi üzerinizde tutabilirsiniz. Sadece bu bilgi bile sizi pek çok adımı atmak için cesaretlendirmeye yetecektir. Çocuklarınızla vakit geçirmek, çocuk sahibi olmakla ilgili düşüncelerinizi değerlendirmek, başka insanların çocuklarının faydalanacağı organizasyonlar düzenlemek isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızın gidişatına yön vermek, bir karara varmak adına iyi bir dönem olabilir. Ne hissettiğinizi ve neyi sürdürmek istediğinizi objektif bir şekilde belirlediğinizde bunun ne kadar kolay olacağını da görebilirsiniz. Duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Hayatı ıskalamamak böyle mümkün olacaktır. 

Venüs'ün 9 Ekim'de Başak burcunda seyrine başlamasıyla aile ortamınızdaki konular ve işler mercek altına alınabilir. Bir süredir istediğiniz düzenlemeleri yapmak için fırsat bulabilir, bunun maddi boyutuyla ilgilenebilir, fazla eşyalarınızı ya da artık size hitap etmeyen parçaları eleyebilirsiniz. Hayatınıza sadeleşmenin ve arınmanın hakim olmasını isteyebilirsiniz. İç huzurunuzu bu şekilde yaşayacağınıza dair hisleriniz sizi doğru yönlendirecektir. Evden çalışacağınız işler yapabilir, mevcut işlerinizi yürüteceğiniz yeni alanlar ya da çalışma sistemleri kurabilirsiniz. Bu revizeyi, aile içi ilişkilerinizde de uygulayabilirsiniz. Gündeminizi meşgul eden konuları kapatabilir, belirsizlik oluşturan durumları sonlandırabilir. Özellikle taşınma, evlilik, alım satım gibi konularda nihai karara varabilirsiniz. Yoğun geçecek gibi görünse de yaşadığınız yeri güzelleştirmenin hayatınıza olumlu katkılarıyla karşılaşacağınız bir süreçtesiniz. 

Oğlak burcundaki Plüton'un 11 Ekim'de geri hareketini sonlandırmasıyla maddi kaygılarınız da son bulabilir. Yapmak istediğiniz işleri gündeme getirebilir, aile/eş desteklerinizi alabilir ve hayatınıza yeni bir gündem katabilirsiniz. Korkmakla, es geçmekle elinize hiçbir şeyin geçmediğine şahit oldunuz bundan ders çıkarın ve zamanınızı daha aktif, daha sonuç odaklı hamlelere ayırın.

12 Ekim'de Mars'ın Akrep burcuna geçişi iş bitirici yönünüzü parlatabilir. Enerjiniz ve dikkatiniz daha yüksek olacaktır. Bunu iyi yönde kullanın ve sorumluluklarınızı tamamlamaya başlayın. Yeterince dinlendiğiniz, kendinizi toparladığınız bir dönemin ardından artık hayatınızı hep iyi bir seviyede tutmak için çaba göstermelisiniz. Yeni işler alabilir, sorumluluk ve yetki alanlarınızı genişletebilir, uzun mesailer yapabilirsiniz. Bunların maddi getirilerini alacağınızı ve kendinizi ispat edeceğinizi bilmek sizi motive edebilir. Ancak bedensel motivasyonunuzu da korumak için riskli hamlelerden, ani hareketlerden ve aşırı kaygıdan, stresten uzak durmalısınız. 

14 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması ile duygusal konularda şansınız ve yolunuz açılıyor. Hayattan keyif alacağınız zamanları ve konuları arttırabilirsiniz. Daha önce yapmadığınız, konuşmadığınız gündemleriniz olabilir. Bunlara açık olun. Size neyin iyi geldiği noktasında yeni keşifler yapabilirsiniz. Öne çıkacağınız, kendinizi sergileyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Keyfini çıkarın ve süreklilik sağlamanın yollarını arayın. Aşk hayatınız, evliliğiniz ve çocuklarınızla ilgili konularda iyileştirici gelişmeler olabilir. Yaşantınızın gidişatını etkileyecek kararlar alabilirsiniz. 

20 Ekim'de yönetici gezegeniniz Merkür'ün Güneş ile Terazi burcundaki kavuşumu becerilerinizi işlemek ve hayatınızı güzelleştirmek adına bazı fırsatları önünüze getirebilir. Nasıl yapacağınızı, ilerleyeceğinizi bilmediğiniz durumları aşıyorsunuz. Kendinize güvenin, hislerinize ve yeteneklerinize sahip çıkın. Bu sayede kendinizden söz ettirebilirsiniz. Emin olduğunuz her kararın arkanızda duracağını bilin. İç rahatlığınızın olduğu alanlarda mutlu olabileceksiniz. Bugünden itibaren seçimlerinizi yaparken yeni kriterler belirleyebilirsiniz. Duygusal konularda şanslı etkiler altındasınız. 

Merkür'ün 22 Ekim'de Akrep burcuna geçecek olmasıyla ev ve iş düzeninizi gözden geçirebilirsiniz. Sizi rahatsız eden, odaklanmanıza engel olan konuları inceleyebilirsiniz. Buna sağlık sorunlarınız ve fiziksel ihtiyaçlarınız da dahildir. Netliğe, dürüstlüğe ve bunun getirilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle çalışma ortamınızdaki sorunların çözümü bu ihtiyacınızı büyük oranda karşılayabilir. Yoğun ve stresli bir süreçten geçtiğinizi düşünebilir, öfke duygusunu her zamankinden fazla hissedebilirsiniz. Bunun size bir getirisinin olmayacağını unutmayın ve kullandığınız ifadeleri dikkatle seçin. Haklıyken haksız duruma düşmemek için buna önem vermelisiniz. 

23 Ekim'de Güneş'in Akrep burcuna geçişi gündelik yaşantınızı yeni rutinlere ulaştırabilir. Çalışmıyorsanız iş imkanlarıyla karşılaşabilir ve bunları değerlendirebilir, mevcut bir işiniz varsa bunu geliştirecek konulara eğilebilirsiniz. Her halukarda güzel fırsatlarla karşılaşacağınız için bunları incelemeye değer bulup zaman ayırmalısınız. Zamanınızı doğru yönetmek, hem iş hem ev sorumluluklarınızla ilgilenmek, sağlığınıza ve bedeninize özen göstermek gibi konularla haşır neşir olabilirsiniz. Kendiniz için en iyisinin ne olduğuyla yüzleşmekten çekinmeyin. Bazı alışkanlıklara son vermeniz gerekiyorsa buna direnmeyin, özellikle beslenme konusunda daha dikkatle hareket etmeniz önemli olacaktır. 

28 Ekim'de Boğa burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, gizli saklı konulara olan bakış açınızı değiştirebilir. Daha önce yaşadıklarınızdan çıkardığınız dersleri uygulama noktasındaki karneniz de görebilirsiniz. Sınıfı geçmek önemli bir hedef olsa da, ezbere değil anlayarak derslerinize ilgi gösterdiğinizden emin olun. Yeni mesafelerin, yeni alışkanlıkların etkisi altındayken nasıl kararlar aldığınızı görebilirsiniz. Pişman olmayı, denemekten vazgeçmeyi düşünmeyin. Bugün, bu evreye kadar taşıyabildiğiniz her şeyin karşılığını alabilirsiniz. Açığa çıkan şey sizin potansiyelinizden daha güçlü olmadıkça hiçbir olumsuzluktan korkmadığınızı fark edeceksiniz. 

Merkür ve Mars'ın 29 Ekim'de Akrep burcunda kavuşmasıyla empati yeteneğinizi kullanmanın önemini fark edebilirsiniz. Bir hamle yapmadan önce düşünmenin, bunlar arasında uyum sağlamanın sizi rahatlattığını görebilirsiniz. Çalışma koşullarınızı iyileştirmek için emeklerinizin sergilenmesi beklenebilir. Bu beklentiyi karşılayacağınız etkiler altındasınız. Sadece şansın değil becerinin de sizden yana olmasını iyi değerlendirin. Kaza ve ani hareketlerden doğabilecek sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Hiçbir şey, küçük düşünmek kadar başarıyı sınırlayamaz ve hiçbir şey, serbest bırakılmış bir hayal gücü kadar olanakları genişletemez.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Boğa burcundaki Jüpiter’in 4 Eylül’de geri hareketine başlamasıyla iç dünyanızla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu konuda ihmal ettiğiniz bazı gerçekler, inatlaştığınız ilişkiler söz konusu ise yeniden düşünmeniz gerekebilir. Size iç huzuru yaşatan insanların ve olayların varlığı için mücadele verdiğinizden emin olmalısınız. Kişisel gelişiminiz, karşılaştıklarınızı değerlendirme şekliniz ve bunları hayatınıza yansıtmanız öncelikleriniz arasına girmelidir. Ekonomik açıdan beklentilerinizin gerçekleşmesinden emin olmalısınız. Kendinizi garantiye almadan herhangi bir söz vermek ya da hamle yapmak doğru olmayabilir. Çevrenizdeki olumsuz düşüncelerin sayısının artması kabuğunuza çekilmenize neden oldu diye hayatınızdan vazgeçemezsiniz. Sorunun olmamasını değil, bunları aşıp hayatınıza bakmanız için gücünüz olmasını dilemelisiniz. 

Güneş’in ve yönetici gezegeniniz Merkür’ün 6 Eylül’de Başak burcundaki kavuşumu, evinizde geçireceğiniz zamana ve burada yapacaklarınıza dikkat çekebilir. Kendinize dinlenmek için fırsat oluşturmamayı sonlandırmalısınız. Çalışmalarınıza evinizden devam etmek, bu konuda size yardımcı olabilir. Evinizle ilgilenmek, satınalma ve taşınma işlemlerinizi gözden geçirmek, eksikleriniz ve ihtiyaçlarınızla ilgili hazırlıklar yapmak gündeminizde yer bulabilir. Bazı konuların yeniden gündeme gelmesi, aile büyüklerinizin öneri ve eleştirileri gibi durumlarda sözleriniz belirleyici olabilir. İmza ve karar gerektiren konuları detaylı bir şekilde düşünmek için doğru bir zamandasınız. 

15 Eylül’deki Başak yeni ayı aile ve yaşam koşulları konusunda size bazı fırsatlar getirebilir. Ev işleriniz, taşınma ve satınalma konularınız hızlanabilir ve sonuç alabilirsiniz. Sizin için sürüncemede kalan, çözülemeyen, anlaşılamayan her şeyin netlik kazanması üzerinizdeki yükü ve baskıyı azaltacaktır. Rahatlık ve sadelik içinde yaşamak, rutinlerinizde kalmak her şeyin üstünde olabilir. Bunu sağlayacak bir gelişme olduğunda ya da oldurulması gerektiğinde sorumluluk alabilirsiniz. Kızdığınız ya da farklı düşündüğünüz konularda tepki göstermemeli, yapıcı olan her teklife kulak vermelisiniz. Göremediğiniz bir detayın önünüze gelmesi, fazlaca kurduğunuz bir konunun ise aslında çok basit bir şekilde çözülebildiğini görebilirsiniz. Hayatın içerisinde her şey sırası gelip oluyorken siz de kendi hayatınızda bir sıralama yapmalısınız. Yanlış bir karar alacağınız korkusuyla adım atmamak sizi yaşayacağınız mutluluktan alıkoyabilir. Unutmayın yanlışlar düzeltilebilir ama mutluluk ise kaçar. Kovalamacayı bırakıp size sunulan, teklif edilen imkanları değerlendirmeye almalısınız. 

23 Eylül itibariyle Güneş’in Terazi burcunda hareket etmesiyle eğlence merakınız ve hayatı keyifli hale getirme isteğiniz konusunda destekler bulabilirsiniz. Çalışma hayatınızdan ve aile sorumluluklarınızdan arta kalan zamanları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Hobilerinizle ilgilenmek ya da yeni uğraşlar bulmak, tatil planlarını gözden geçirmek, sosyal etkinlikler düzenlemek ya da bunların bir parçası olmak üzerinizdeki stresi ve baskıyı ortadan kaldırabilir. Zihninizi ve gündeminizi rahatlatmak becerilerinize ve duygularınıza daha iyi hakim olmanızı sağlayabilir. Bu da, hayal gücü gerektiren işlerin üstesinden gelmenizi kolaylaştıracak ve size yeni imkanlar tanıyacaktır. Bir şeyler üretmek ve bunların göze, kulağa hitap etmesini istiyorsanız bu dönemi çok iyi değerlendirmelisiniz. Aşk hayatınızla ilgili hayal kırıklıklarınızı ortadan kaldıracak, var olan ilişkinizi güçlendirecek gelişmeler söz konusu olabilir. Karşılıklı bir çaba görmek, ilgiyi ve sevgiyi canlı tutacağı için buna önem vermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Mutluluğun koşullara değil, birbirinizle olan iletişiminize bağlı olduğunu gördüğünüzde küçük adımların önemli ve büyük yollara çıktığını görebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, ihtiyaç sahibi çocuklarla ilgilenmek, onların yeteneklerini kullanmalarına yardımcı olacak ortamlar kurmak gibi gündemleriniz söz konusu olabilir. Sevgi ve emek ilişkisini filmden hayatınıza taşımak için ideal bir dönemdesiniz.  

Koç burcunda 29 Eylül’de gerçekleşecek dolunay sadece bugünü değil bugünden sonrasını da düşünerek ilerlemeniz gerektiğini hatırlatabilir. Her şeyin kısa vadeli olanına veda ederek geleceğinizi büyük ölçüde şekillendiren işlerin ve düşüncelerin peşine düşmelisiniz. Kendinizi geç kalmış hissettiğiniz günlerin sonuna geldiniz. Bugün yeniden ve daha iyisiyle başlamanız için hayatınızdaki ekonomik ve duygusal tüm parametreleri düşünmelisiniz. Çünkü başlangıç noktanızı, kime ve neye ne kadar yer verdiğiniz belirleyecektir. Her şeyin sizin çabanıza ve emeğinize bağlanmasından yorulsanız da bunu avantaja dönüştürmek için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hayallerinizin size yakın olması için bu yakınlığı siz başlatabilirsiniz. Bu durum, bazı insanlardan ve konulardan uzaklaşmanız sonucunda olabilir. Dolayısıyla biten dostluklar ve işlere üzülmek için vakit harcamamalısınız. Bakış açınızın değişmesi, doğruyu yanlışı net bir şekilde görmeniz cesaretinizi arttıracaktır. Ancak bunu yanlış söylemlere, kararlara sebebiyet verecek tavırlara dönüştürmemeye de dikkat etmelisiniz. Sosyal hayatın içinde daha çok yer almak, hem fiziksel olarak hem de sanal ortamda ses getirmek, haliyle sizi yeni insanlarla bir araya getirecektir. Herkesten öğrenecekleriniz, ilham alacaklarınız var. Kendi özgür ve özgün fikirlerinizi besleyebilmek adına bilgiye ve insana olan tutumlarınız belirleyici olacaktır. Yeniden başlattığınız her şeyin size hizmet edeceği bir dönemdesiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Başarı için gerçek fırsat, işte değil, kişinin içinde yatmaktadır.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 1 Ağustos'ta gerçekleşecek Kova dolunayı size hayatın belli bir sistemde ve dizilimde gitmeyeceğini hatırlatabilir. Doğrusunu bildiğiniz yanlışlar, yanlış bildiğiniz doğrular noktasında değişikliğe gidebilirsiniz. Bunu yapmak zor ya da zorunluluk gibi görünse de aslında hayat boyunca yaptığınız, yapacağınız belki de en kolay ve iyi iş olabilir. Kolaylaştıracak olan da sizin bu değişime karşı gösterdiğiniz tavırlardır. Çevrenizden, yaptığınız işlerden, bir araya geldiğiniz insanlardan, kurumsal gündemlerden uzaklaşmak yerine neye daha yakın olmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Çünkü neyi tercih ettiğiniz kadar bu tercihi nasıl uygulayacağınız da önemli olacaktır. Kendinizi etkisi altında kaldığınız olumsuz durumlardan kurtarabilir, daha özgün bir tutum ve yaşam tarzı sergileyebilirsiniz. İsteklerinizi ertelemek ya da iptal etmek yerine bunların gereklerine göre hareket etmelisiniz. Yurtdışına çıkmak isteyip hala bir pasaport sahibi değilseniz burada sorumlu ya da suçlu aramamalısınız. Yapmanız gereken pasaport işlemlerini öğrenmek ve başvurularınızı gerçekleştirmektir. Bu örneği gerçek ve mecaz olarak uygulayabileceğiniz, portföyünüzü ve bakış açınızı genişleteceğiniz bir dönemde olduğunuzu unutmayın. Hukuksal konular ve yayın, haberleşme kanallarıyla ilgili işlerde bazı sonuçlar elde etmek size yeni bir yol haritası çizebilir. 

2 Ağustos’ta yönetici gezegeniniz Merkür'ün Satürn ile karşılıklı duruşu sizi otorite figürleriyle zorlayıcı bir iletişime sokabilir. İki fikir arasında kaldığınız, karar veremediğiniz, kabullenemediğiniz durumların aile meclisinde sorun oluşturmasına müsaade etmemelisiniz. Herkesin hakkının teslim edilmesini isterken kendi hakkınızı da riske atmamanızda, sorumluluklarınızı ve sınırlarınızı bilerek ilerlemenizde fayda var. 

13 Ağustos’ta Güneş'in ve retrolayan Venüs'ün Aslan burcunda bir araya gelişi ile kız kardeşleriniz, akrabalarınız ya da çevrenizdeki diğer kadın figürlerle olan ilişkilerinizi mercek altına alabilirsiniz. Kendinizi göstermek isterken başkalarının omuzuna basmadığınızdan emin olmalısınız. Yanlış anlaşılmaların önüne geçebilmek için aldığınız geri bildirimleri, insanların size olan yaklaşımlarını doğru değerlendirmelisiniz. Gezmek, keyifli vakit geçirmek, yolculuk yapmak isteyebilirsiniz ancak bunun sorumluluklarınıza engel olmasına müsaade etmemelisiniz. Yarım kalan işlerinizi tamamlamak, ödemelerinizi kontrol etmek, eğitimlerinizde açığı kapatmakla ilgilenebilirsiniz. Ödemesini alamadığınız işlerle ilgili geri dönüşler söz konusu olabilir. Elinizin bollaşmasını fırsat bilerek paranızı riskli yatırımlara gömmemelisiniz. 

16 Ağustos'ta Aslan burcunda gerçekleşecek yeni ay ile beraber motivasyonunuzu yükseltecek işleri başlatabilirsiniz. Hem gezip göreceğiniz hem de maddi kazanç elde edeceğiniz bir sistem kurmak isteyebilir, sosyal mecraları kullanabilir, elinizdeki imkanları geliştirmek adına araştırmalarınızı uygulamaya koyabilirsiniz. Satış, pazarlama, yazılı işler ve editörlük gibi alanlar önceliğiniz olabilir. Fark yaratacağınız her şey ilgi alanınız olacaktır. Daha önce cesaret edemediğiniz, yeteneklerinizden şüphe duyduğunuz ilişki ve iş konularında birkaç adım öne çıkabilirsiniz. Tüm bunlar sizi sosyal çevrelerde de görünür hale getirecektir. İnsanların dikkatini çekmek kadar onların sizinle iletişime geçmesini de sağlamak adına bir tutum sergileyebilirsiniz. Yakın çevrenize yeni insanların dahil olması kadar yeni duygusal ilişkiler de gündeminize gelebilir. Kendinizi doğru ve olduğunuz gibi ifade ettiğinizden emin olduğunuzda insanların sizinle ilgili olumsuz fikirlerini de değiştirebilirsiniz. 

23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna geçişi ile beraber yaşadığınız yeri, ortamı veya tarzı yenilemek ve güzelleştirmekle ilgilenebilirsiniz. Daha iyi eşyalara, daha iyi koşullara ulaşmak ve bundan en yüksek verimi alabilmek için yeni fikirler üzerine düşünebilirsiniz. Vaktinizin çoğu evinizde, ailenizle geçebilir. Bu da size yeni bir alışkanlıklar serisi getirebilir. Bu alışkanlıklarınızı oluştururken neyin fazla neyin eksik olduğunu da tespit ederek ilerlemenizde fayda var. Arınmalı, asıl amacınız olan aile hayatı ve düzeninizin dışında kalan her şeyle vedalaşmalısınız. Gereklilik olarak gördüğünüz fakat tercih etmediğiniz eşyalar, araç-gereçler, hatta alışverişlerde bile bir elemeye gitmeniz sizin için iyi olacaktır. Ailenizle ilgilenmek, sağlık kontrolleri ve onların eksiklerini tamamlamak gibi gündemleriniz olabilir. Yorucu gibi görünse de, hatta gerçekten yorulsanız bile akıllıca ve planlı bir düzeni bir kez oturttuğunuzda devamını getirebilmeniz de kolaylaşacaktır. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün 23 Ağustos’ta Başak burcunda geri hareketine başlaması bahsi geçen düzenle ilgili bazı pürüzler ya da düzeltmeler getirebilir. Yeniden gözden geçirmeniz gereken işleri, aile sorunları, evle ya da eşyalarınızla ilgili problemleri üst üste gündeminize alabilirsiniz. Tam burada sinirlerinize ve dilinize hakim olmakla beraber, işlerin bu noktaya gelmesindeki payınızla da ilgilenmelisiniz. Zira her şey en iyi şekilde olsun isterken bunu zorlaştıracak eylemleriniz olmuş olabilir. Bunları fark edebilmek ve iyileştirebilmek adına Retro dönemini kullanmalısınız. Alım satım ve taşınmalarla ilgili evrak işlerini aceleye getirmemenizde, kendinizi ve ödemelerinizi garantiye aldıktan sonra işlem yapmanızda fayda var. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber sizi strese ve karışıklığa sokan her şeyle kendi tarzınızla mücadele etme dönemine girebilirsiniz. Bunun için her zamanki cesaretinizi biraz daha süslemeniz ve geliştirmeniz gerekebilir. Adının kalp kırmak olmadığını anladığınız her tutum size olumlu geri dönüşler yapabilir. Özellikle yakınlarınızla olan ilişkileriniz ve duygusal konularda şanslı olabilirsiniz. Nasıl mutlu olacaksanız, kiminle nasıl bir beraberlik yaşamak istiyorsanız ona uyum sağlamak adına bir mücadele verebilirsiniz. Kendinizi buna odakladığınızda üzerinizdeki stresi atmanız da mümkün hale gelecektir. İlham kaynaklarınıza yönelmeyi, yeteneklerinizi geliştirmeyi ve iyi hissettiren etkinliklerde, alanlarda vakit geçirmeyi ihmal etmemelisiniz. 

29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle kendinizi daha fazla ihmal etmemeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Dışa dönüklüğünüz kadar içe dönüklüğünüzün de sizin için önemli olduğunu hatırlamalısınız. Geçmişte yaşadıklarınız, sizde şok ya da travma oluşturan konular ve insanlar, hem gündelik hayatınızı hem de iç dünyanızdaki düzeni alt üst eden gelişmelerden dersler çıkarmalısınız. Hislerinizi kendinize açmak önemli olabilir. Sosyal hayatın gerisinde kaldığınızı düşündüğünüzde bunu yapmanız zorlaşacaktır. Kendinizin gerisinde kalmamayı düşündüğünüzde ise hayatınızı daha yaşanılabilir değerler üzerine kurmanız kolaylaşacaktır. 

31 Ağustos'taki Balık dolunayıyla beraber kariyerinizle ilgili sancılı dönemlerin de sonu gelebilir. Kendinize nasıl bir yol çizmek istediğinize daha iyi odaklanabilir, fayda zarar analizlerinizi yapabilir ve buna göre sorumluluklarınızı şekillendirebilirsiniz. Daha gerçekçi olmanız ve daha gerçekçi bakmanız gereken bir süreçtesiniz. Duygu yoğunluğunun etkisiyle aldığınız kararların sizi getirdiği noktayı doğru anladığınızda artık bazı şeyler sizin için anlamını yitirebilir. Yeni anlamlara ve çabalara yoğunlaşıyorsunuz. Aile işleri, aileyle ilişkiler noktasında da bazı sorunların çözülmesi işinize ve hayatınıza daha iyi odaklanmanıza yardımcı olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “İstediğimiz her şey, korkunun diğer tarafındadır.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Neptün'ün Balık burcundaki geri hareketiyle beraber iş hayatınızdaki seçimleriniz ve tutumlarınız konusunda bazı öneriler getirebilir. Kendinizi gereksiz yere yorduğunuz, üzdüğünüz ya da zamanınızı fazlasıyla alan durumları gözden geçirmelisiniz. Bunları en aza düşürmek için bir çaba göstermeniz gerekebilir. Bunun için gereken motivasyonu, kariyerinizi geliştirecek durumlardaki aksaklıklar ve boşa çıkan beklentilerde bulabilirsiniz. İşinizi iyi şekilde yapmanız için gereken teknik ve duygusal konulara daha fazla eğilmelisiniz. Kendinize ve sorumluluklarınıza zaman ayırmanızda fayda var. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Merkür'ün Yengeç burcundaki kavuşumuyla beraber, ekonomik konuları ilgilendiren bazı atılımlar yapabilirsiniz. İşinizin öne çıkması, değer ve emek verdiğiniz durumların fark edilmesi motivasyonunuzu arttırabilir. Duygusal olarak iyi hissedeceğiniz bir süreç olabilir. Konuşmak, paylaşmak, birikiminizi sunmak ve bunları başkasının ilgisine açık hale getirmek potansiyelinizin nerelere gidebileceğini size gösterecektir. 

3 Temmuz'daki Oğlak dolunayı, parasal konulardaki akışı düzene sokmanıza yardımcı olabilir. Kendinizi güvende hissetmenizin önündeki engelleri kaldırıyorsunuz. Banka veya diğer ödemeleriniz, maddiyatın ve bunun devamlılığının önemli olduğu konuları daha ciddi bir şekilde ele alabilirsiniz. Bu yönde bir hazırlığın içinde olmak sizi ilerleyen günlerde daha iyi başlangıçlar yapmak konusunda destekleyebilir. Özgüven kadar bunun altını doldurmanızın da önemini fark etmek, sadece finansal olarak değil psikolojik olarak da ayağa kalkmanızı sağlayacaktır. Ruhsal ve bedensel olarak daha iyi hissetmeniz için alışkanlıklarınızı endişelerinizin gölgesinden çıkarmalısınız. 

Mars'ın Başak burcuna geçişi ev içindeki işler ve ilişkileri hızlandırarak gündeme taşıyabilir. Evrak işleri, faturalar, taşınma ve düzenleme gibi süreçlerle ilgilenebilirsiniz. Fazla eşyalarınız başta olmak üzere yaşam alanlarınızdaki gereksiz ve kalabalıklık oluşturan her şeyi eleyebilirsiniz. Temiz, rahat ve rahatınıza hizmet eden bir ortam kurmak için uğraş verebilirsiniz. Sorumluluk aldığınızda kendinizi başka fikirlere ve seçeneklere kapatmadığınız sürece aldığınız sonuçlar sizi memnun edebilir. Aile içindeki gerginliklere, kazalara ve tartışmalara engel olmak için bunu dikkate almanızda fayda var. Bir rutin yakalamanın emek istediğini ve bu emeği makul şekilde vermek gerektiğini unutmayın.

17 Temmuz'da Kuzey Ay Düğümünün Koç burcuna Güney Ay Düğümünün ise Terazi burcuna geçişi sizi yeni bir sosyal çevreye ve ilişki mantığına götürebilir. Fedakar ve iyimser tavrınız, enerjiniz ve fikirlerinizle dikkatleri çekebilirsiniz. Ancak bunların sizin aleyhinize sonuçlanmaması için seçimlerinizi doğru yapmak, ilk aklınıza geleni mantıklı bir şekilde uygulamak gerekebilir. Daha sosyal ve mutlu bir çevrenin içinde yer almak sizi besleyecek ve daha iyi fikirler üretip çalışmanıza destek olacaktır. Bu nokta düzeniniz, beklentileriniz, hayalleriniz ve bunları yaşama biçiminiz önemli derecede değişebilir. Bu değişimin parçası değil kendisi olmalısınız. Hayatınızın geri kalanına etki edecek olan her şeyi kendi girişiminizle oluşturabilirsiniz. Bunun hakkını verin ve artık sahneye çıkın. Yengeç burcunda gerçekleşecek yeni ay da sizi destekliyor olacaktır. Para kazanmak, kendinize güvence oluşturmakla ilgili fikirleriniz yoğunlaşabilir. Bu konu bazı takıntılarınızı ve bağımlılıklarınızı aşmak konusunda size destek verebilir. Aklınızı iyi ve fayda sağlayacak işlere yormak başka şeylere olan ilginizi azaltabilir. Dürtüsel davranmamaya ve duygularınızla hareket etmemeye özen gösterdiğinizde başarınız ve mutluluğunuz kaçınılmaz olacaktır. Bırakılması gerekeni bırakıyorsunuz. 

Mars ve Satürn'ün karşı karşıya duruşu ev ve iş sorumluluklarınız arasında sizi sıkıştırabilir. Kendinizi nereye ait hissettiğinizle ilgili sorunları aşmaya çalışınca odaklanma sorununuzun da üstesinden gelebilirsiniz. İşinize, imkanlarınıza sahip çıkmak adına sıkı sıkıya tutunduğunuz bazı yanlışların sizi olumsuz durumlara yönlendirmesiyle karşılaşabilirsiniz. Buna kayıtsız kalmak yerine davranışlarınızı, fedakarlıklarınızı ve duygularınızı daha kontrollü sunmanız gerektiğini fark edeceksiniz. 

Venüs'ün Aslan burcunda geri hareketine başlaması sosyal ağlarda ve çevrelerde dikkatli ve özenli olmanız gereken bir döneme işaret edebilir. Söylediklerinizin yanlış anlaşılmaması, ego ve güç oyunlarının yaşanmaması ve doğru ifadeler kullanabilmek için iki düşünüp bir konuşmanız gerekebilir. İlişkileriniz, kurduğunuz ya da kuracağınız işbirlikleriniz için aceleci ve kendi istediğini direten bir tutum sergilemekten kaçınmalısınız. Birbirini anlayan, bu yönde çaba gösteren insanların mutlu olduğuna ve öyle kalabildiğine inanmalısınız. Güneş'in de 23 Temmuz itibariyle Aslan burcunda seyredecek olması size bu yönde destek verecektir. Özellikle kendinizi tanıtabilmek, çalışmalarınızı gösterebilmek ve hakkınız olanı alabilmek adına önemli bir sürece giriyorsunuz. Sabırlı, çalışkan ve kontrollü bir tutum sergileyin. Duygusal etkileşimlere açık olabilirsiniz ancak bir anlık heyecanla hareket etmemenizde fayda var. 

Chiron'un Koç burcunda geri hareketi kendinizi geleceğe dönük konularda ikna etmenizi sağlayabilir. Kaygılarınızda ya da şüphelendiğiniz durumlarda çevrenizin desteğini hissedebilirsiniz. Uzun vadeli planlar kurmak, mevcut planlarınızı değerlendirirken özeleştirinizi daha yapıcı bir şekilde yapmak sizin için belirleyici olabilir. Bir şeyler oluşturmak isterken bunun tüm yönlerini görün ve iyi yönlerini arttırmak için çalışın, bu sayede olumsuz durumların hepsini alt edebilirsiniz. 

Yönetici gezegeniniz Merkür ve Venüs'ün Aslan burcunuzda bir araya gelmesi bazı konularda sizi son noktaya getirebilir. Kararlarınızı kesinleştirmek isteğinizi ilişkilerinize de yansıtabilirsiniz. Doğru mesafeyi ya da noktayı bulamadığınız, zorlandığınız, problemler yaşadığınız ya da probleme neden olduğunuz durumlar gündeminize gelebilir. Bunu çözmekten yana olmalısınız. Böylece hem hakkınızın teslim edilmesini sağlayabilir hem de telafi çabanızın takdir görmesinin önünü açabilirsiniz. İş görüşmelerinden ziyade kendi işinizi yapmak, iletişim becerilerinizden gelir elde etmek adına iyi bir dönem olabilir. 

Merkür'ün Başak burcuna geçişi sizi biraz ev hayatına yaklaştırabilir. Burada daha çok vakit geçirmek, ailenizle ilgilenmek, evinizin ihtiyaçlarına odaklanmak dışarıda yaşadığınız bazı sorunları aşmanıza yardımcı olabilir. Bunun getirdiği bir sonuç olarak taşınma, farklı bir tarzda ya da ortamda yaşamak gibi düşünceleriniz oluşabilir. Vereceğiniz kararlarla sizin için en iyi ortamı kuracağınız bir dönemdesiniz. Duygusal konulara ve yatırımla ilgili imzalara açıksınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Büyük insan liderlik peşinde koşmaz. Bunun için çağrılır ve bu çağrıya cevap verir.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte aşk hayatınıza etki eden tüm davranışlarınızı ve aldığınız karşılıkları sorgulatabilir. Nihai bir karar vermeniz gereken konular netlik kazanabilir. Aynı noktada buluşamadığınız insanları zorlamayı bırakabilir ya da size bu şekilde dayatılan durumlar karşısında tepkinizi koyabilirsiniz. Sonucun olumsuz olmasına bakmadan karşılaşacağınız her şeyin sizin iyiliğiniz için olduğuna inanmalısınız. Bu tutum değişikliği insanlara olan yaklaşımınızda ve ilişkilerinizin gidişatında belirleyici olacaktır. Kendinize “tamam mı devam mı?” Sorularını sorabilir ve gerçek cevaplarınıza ulaşabilirsiniz. Ticari girişimler, işinizle ilgili beklentiler ve sonuçlanmalar konusunda geri dönüşler alabilirsiniz. Her şeyin açığa çıkmasıyla iş hayatınızdaki pürüzleri de yoluna koyabilecek ya da kendinize yeni bir yol bulmanız gerektiğini fark edeceksiniz. 

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Uranüs’le bir araya gelişi içinizdeki dışa vurmak konusunda fitili ateşleyebilir. Beklenmedik haberler karşısında fevri çıkışlar yapabilirsiniz. Sonunu düşünmeden hareket etmenin size faydadan çok zarar getireceğini unutmamalısınız. Özellikle iş ilişkilerinizi ve parasal durumunuzu ilgilendiren konularda risk almak isteyebilirsiniz. İyi bir planlama fikirlerinizi daha iyi işlemenizi sağlayacaktır. Kendinizi yenilemenin yeni bir yolunu buluyorsunuz. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi ile beraber kendinizi daha güçlü hissedip daha iyi ifade edeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Yeni fikirler üretmek, bunları kullanmak ve kazanca dönüştürmek isteyebilirsiniz. Mevcut çalışmalarınızı değerlendirirken bir yandan da kendinize yeni bir alan oluşturabilirsiniz. Sosyal mecralar, yazılı işler ve dijital konulara meyilli olabilirsiniz. Bu konuda eğitim almak, bilirkişilerden destekler almak size avantaj sağlayabilir. İkili ilişkilere açık odluğunuz, yakın çevrenizle iletişiminizin daha iyi ve samimi hale geldiği bir dönemdesiniz. Buradan alacağınız haberler ve geri dönüşler yakaladığınız iyi enerjiyi korumanız konusunda size yol gösterebilir. 

Merkür’ün burcunuzda hareket etmesiyle hareketli ve bol konuşmalı zamanlar yaşayabilirsiniz. Kendinizden konuşmak, merak ettiklerinizi öğrenmek, öğrendiklerinizi uygulamak adına önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu da çevrenizin dikkatini çekmeniz anlamına gelecektir. Sakin geçen zamanların ardından şimdi daha görünür ve aktif bir tarz benimseyebilirsiniz. Tutumlarınızın ve sözlerinizin yanlış anlaşılmaması, asılsız konuların gölgesinde de kalmamak adına ne düşündüğünüze ve ne konuştuğunuza dikkat etmenizde fayda var. Çevrenizin olumsuz tepkilerini almamak ya da olumsuz etkilerin altında kalmamak bu dönemi en güzel şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. 

Plüton’un geri hareket ederek Oğlak burcuna geçmesiyle beraber geçmişi ve geçmişte verdiğiniz mücadeleyi hatırlamanız gerekebilir. Özellikle finansal konulardaki kayıplarınızı telafi etmek adına girişimlerde bulunduysanız bunları geliştirmelisiniz. Yaşadıklarınızdan dersler çıkardığınızda işlerin yoluna girdiğini görebilirsiniz. Ek gelir, aileden gelen desteklerle ödeme trafiğiniz rahatlayabilir. Bunlarla ilgili sorunları ortadan kaldırmak, elinize geçmesi muhtemel olan kaynakları da daha doğru ve etkin yerlerde kullanmanıza yardımcı olabilir. Kenarda kalmak yerine hayata dahil olmalı ve kurallarınızı buna göre uyarlamalısınız. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketiyle beraber iş hayatınızdaki beklenmedik değişimlerin ya da bazı mecburiyetlerin hayatınıza etkisini düşünebilirsiniz. Zorlansanız da çalışmayı bırakmamanız gereken konularda kendinize yeni stiller oluşturabilirsiniz. Kendi işinize ve hedeflerinize odaklanmak konusundaki sorunlarınızı düşünebilir, bunları çözüme götürmek için bazı görüşmeler yapabilirsiniz. Sizin bakış açınızla size bakılmasını beklediğiniz durumlarda bir hayal kırıklığı yaşamamak adına zamanınızı ve iyi niyetinizi nerede kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Yoğun bir temponuz varsa bundan kaçınmanın değil, bunun üstüne gitmenin sizin için gerekli ve faydalı olduğunu düşünmelisiniz. 

18 Haziran'da burcunda gerçekleşecek yeni ay yeni düşüncelerin ışığında size bazı kararlar aldırabilir. Kontrolü kendi istediğiniz yöne çekebilir, yaşamak istediğiniz düzeni kurmak adına adım atabilirsiniz. Bu konuda enerjik ve cesaretle dolu olduğunu hissedebilirsiniz. Bunu doğru ve güzel işlerde kullanmak adına aklınızın ve aklınızın gücünün farkında olun. Yaşam şeklinizi, tarzınızı ve ilişkilere olan yaklaşımlarınızı düşünüp bunları değiştirebilirsiniz. Bu da size yeni insanlara ve konulara açılma konusunda önemli fırsatlar sunabilir. Hem sağlığınız hem de dış görünüşünüz için spora başlayabilir, rahatsızlıklarınız için doktorunuzla görüşebilir ve yeni bir beslenme düzenine geçebilirsiniz. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle mali konulardaki endişeleriniz son bulabilir ve yeni adımlar atabilirsiniz. Para kazanmak, kazancınızı geliştirmek için yeni fikirler üzerinde çalışabilirsiniz. Mevcut işinizi şu anki konumuna getiren durumları daha net görebilirsiniz. Bu da sizi bir yol ayrımına geldiğinizde neyi seçmeniz gerektiğiyle ilgili fikir verecektir. Eski işinizden ya da iş ortaklarınızdan geri dönüşler alabilirsiniz. İlginin üzerinizde olması seçim yapmanızı zorlaştıracak gibi görünse de sizin için neyin gerekli ve önemli olduğunu ayırt edebileceksiniz. İhtiyaçlarınızın ve beklentilerinizin artması harcamalarınızı da aynı oranda arttırabilir. Önceliklerinizi bilerek hareket etmenizde fayda var.

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi ekonomik koşullarınızı güvence altına alacağınız bazı gelişmeleri getirebilir. Mevcut işinizi ve gelirinizi korumak adına kendinizce bazı önlemler alabilirsiniz. Gecikmeli ödeme ve borçların tamamlanması sorun yaşadığınız alanları rahatlatabilir. Para kazanmak kadar bununla özlediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz hayatı kurmanın da önemli olduğunu fark edebilirsiniz. Bu da sizi daha çok çalışmaya, hırslanmaya itebilir. Zihninizin tamamen bu algıyla dolu olması hayatı ıskalamanıza neden olabilir. Ailenizin, aile gibi yakın olduğunuz insanların önerilerini dikkate almanızda fayda var. Yavaşlamaktan korkmayın, bu sizin daha iyi yol almanız için bir püf noktası olabilir. Beslenme düzeninizde yapacağınız küçük değişikliklerle hem ekonomik açıdan hem de fiziksel olarak biraz daha rahat edebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Onlara istediklerini düşündüğünüz şeyi vermeyin. Onlara asla mümkün olmadığını düşündükleri şeyi verin.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Kova burcundaki Plüton'un geri hareketiyle yaşam koşullarınızda ve bunu kurmaya çalıştığınız sisteminizde yapacağınız değişiklikleri derinlemesine düşünebilirsiniz. Size bu anlamda destek ve köstek olan kavramları, insanları, inanışları ve işleri görmeye çalışmalısınız. İsteklerinizi ihtiyaçlarınızla aynı paydada buluşturmak konusunda hem mental hem de bilgi açısından desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunları belirlemek ve araştırmalara başlamak retro bittiğinde aldığınız eğitimleri, kurduğunuz ilişkileri ve oturtmaya çalıştığınız sistminizi daha kalıcı hale getirmenize yardımcı olacaktır. Ufkunuzu genişletmek yerine sizi bulunduğunuz alana sıkıştıran herkese ve her şeye karşı bir duruş sergilemelisiniz. Ama bunu önce kendinize karşı yapmanız sizi daha güçlü kılacaktır. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi geçmişi düşünmeye sevk edebilir. Güven sorunu yaşadığınız durumlarla yüz yüze gelmelisiniz. Bunu bu sefer hallettiğinizde aynı gündemle bir daha karşılaşmayacaksınız. Gereksiz direnç gösterdiğiniz ilişkiler ve işlerle ilgili bir revize yapmanız için iyi bir zamandasınız. Hem gündelik hayatınızı hem de iç dünyanızı fazlalıklardan arındırarak yaşayacağınız kayıpların önüne geçebilir. Parasal konular, borç alışverişi gibi durumlarda harcamalarınızı kontrol altında tutmanız önemli olacaktır. 

Akrep burcunda 5 Mayıs'ta gerçekleşecek Ay tutulması ile çalışma koşullarınız ve ortamınızda bir süredir devam eden olumlu ve olumsuz durumları neticelendirebilirsiniz. Fazla düşündüğünüz, fazla kontrol ve savunma mekanizması geliştirdiğiniz konuların performansınıza ve sağlığınıza olan etkisiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu da size hoşunuza gitmeyen, tatmin olmadığınız veya potansiyelinizi ortaya çıkaramadığınız durumları değiştirmek için bir sebep sunabilir. İş değişikliği yapmak, farklı alanlara yönelmek için gereken cesareti göstermelisiniz. Bulunduğunuz sınırların ve alanın dışında bir hayat sizi bekliyor olabilir. Psikolojik ve bedensel olarak daha iyi hissetmenizin önü de bu vesileyle açılacaktır. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi parasal konularda şansınızı arttırabilir. Becerilerinizin farkına varmak ve bunları kullanmak konusunda daha fazla erteleyici olmamalısınız. Şanslı ve bereketli bir zaman dilimindesiniz. Önceki tecrübelerinizi, iş bilgilerinizi kullanacağınız bir platform oluşturabilir ya da bunu destekleyecek bir ortama dahil olabilirsiniz. Kadın işverenler, statü sahipleri, kişisel olarak tanıyıp değer verdiğiniz insanlardan önemli destekler ve yönlendirmeler alabilirsiniz. Sağlığınızı korumak ve iyileştirmek adına yemek düzeninizde değişikliğe gidebilir, kendi sağlıklı menülerinizi oluşturabilirsiniz. 

Boğa burcunda kavuşan Güneş ve Uranüs aklınızdaki karmaşayı toparlamak ve olaylara başka açılardan bakabilmek adına size bazı fırsatlar getirebilir. Beklemediğiniz yerden ve insanlardan gelecek haberler sizi bu anlamda etkileyebilir. Kopmanız gereken hikayelerle yüzleşebilir, ilişkilerinizin gidişatı konusunda kararlar alabilirsiniz. Psikolojik olarak yavaşladığınızı, günlük yaşantınızdaki konforu düşürdüğünüzü fark ettiğiniz alanlar söz konusu olduğunda bunu değiştirmek için beklememelisiniz. Özgürlüğünüz, sakin bir zihniniz olması sizi her zaman birkaç adım öne çıkarabilir. 

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla olayların ve insanların gerçek yüzlerine dair yeni tecrübelerinizle siz de bir başlangıç yapabilirsiniz. Yaşam kalitenizi azaltmak yerine arttırmaya yönelik bir çaba içindesiniz. Dolayısıyla da hem çevrenize hem de kendinize karşı tutumlarınızı da buna göre düzenliyorsunuz. Haksızlıkların lehinize sonuçlanması özellikle çalışma koşullarınızı ve gündelik yaşantınızı toparlamak konusunda size destek olabilir. Jüpiter'in Boğa burcunda seyretmeye başlaması da bu süreci geliştirmek, kendinizi ve sınırlarınızı doğru şekilde aşmak için size imkanlar tanıyabilir. Yoğun bir iş temposu ve sosyal hayattan sonra bunların hayatınıza olan katkılarını oturtmak isteyebilirsiniz. Ruhsal açıdan kendinizi nasıl sağlam tutabileceğinize dair şüpheleriniz varsa kendinizi dinlemek ve anlamak için iyi bir zaman olabilir.  Ancak bu zamanı ve inzivayı dozunda kullanmalısınız. Psikolojik ve fiziksel bir tembellik hissi isteklerinize ulaşmanıza, çevrenize destek olmanıza engel teşkil edebilir. Mental olarak bunu yakalayabildiğinizde 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay size yeni bir sayfa açmanın püf noktalarını gösterebilir. Kişisel gelişiminizi hangi konu ve alan üzerinden tamamlamak size iyi gelecekse buna yönelebilirsiniz. Yardım faaliyetleri, ibadet ve meditasyon yöntemleri, tek başınıza çıkacağınız tatiller, sağlık sorunlarınız için tedaviler önemli gündem maddeleriniz olabilir. Olumlu sonuçlar almak için olumlu adımlar atmanız gerektiğini unutmayın. 

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile beraber sosyal ağlarda ve çevrenizde oldukça aktif bir döneme girebilirsiniz. Yeni insanlar tanımak, yeni konulara ilgi duymak, bunların çalışmalarını ilerletmek, maddi ve manevi yatırımlara odaklanmak isteyebilirsiniz. Çok yönlü ve hareketli bir süreç olacağı için bazı iletişim kazaları, fiziksel aksaklıklar yaşamanız da mümkün olabilir. Dolayısıyla konulara tam olarak hakim olduğunuzdan emin olmanızda fayda var. İyi bilenlerle ortak hareket etmek, iyi bildiğinizi uygun bir şekilde ifade etmek sizin için önemli olacaktır. Dikkatleri olumlu yönde çekmek bu dönemi altın çağınız haline getirebilir. Mars Plüton karşıtlığı size olayları tüm yönleriyle göstereceği için kendinizi neye göre ayarlamanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Söylemleriniz, eylemleriniz, kendinizi ifade etme biçiminiz ve bunu yaptığınız ortamlar konusunda düşüncenizle uyuşmayan konulara aşırı tepki göstermemelisiniz. 

Mayıs'ın sizin için en önemli konusu Güneş'in 21 Mayıs'ta burcunuzda hareket etmeye başlamasıdır. Her alanda kendinizi yenilemek, bu halinizi göstermek isteyebilirsiniz. Bunun için gereken motivasyona, bilgiye ve donanıma sahip olduğunuzu görmek fitili ateşlemenize yardımcı olacaktır. Fiziksel, duygusal ve mental ihtiyaçlarınızın farkına varabilirsiniz. Durağan hayatınızı hareketlendirmek, üstü kapalı ya da belirsiz durumlar yerine netlik kazana konulara ağırlık vermek isteyebilirsiniz. Yeni kararlar aldığınız bir süreç olabilir. Bu hayatınızdaki insanlar ve konular hakkında bir elemeyi beraberinde getirebilir. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda bir araya gelişi ile siz de bazı konularda son noktaya gelebilirsiniz. Kendinize ruhsal bir pusula edinmek isteyebilirsiniz. Sizinle uğraşan insanlar, haksızlıklar, maddi kayıplar ve sağlık sorunlarının beraberinde gelen stresinizi atmak için yeni yöntemlere değinebilirsiniz. Çabanızın yönünü başkalarıyla mücadele etmek kendinizi iyileştirmeye çevirmelisiniz. Kendi değişiminizden ve hayatınızdan sorumlu olduğunuzu unutmayın. İyileşmek, yaşantınıza kalıcı bir düzen getirmek adına alanınızı ve sorumluluklarınızı arttırabilirsiniz. Daha belirgin ve somut gerçeklerle ilerlemek istediğinizde hayatınızın daha yaşanılır bir hal aldığını göreceksiniz. Ciddi bir eleme dönemindesiniz, bu da yapmak istediğiniz ya da yapmanız gereken tüm yeniliklere yer açtığınız anlamına geliyor. Anlamları daha iyi idrak edeceksiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendi içinde hüküm süren ve tutkuları, arzuları ve korkuları yöneten kişi, bir kraldan daha fazlasıdır.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcuna geçmesiyle farklı insanlardan ve ortamlardan alacağınız bazı haberler, geri dönüşler gündeminize gelebilir. Beklemediğiniz ya da sizin düşündüğünüzün dışında gelişen konular hakkında emin olmadan tepki vermemelisiniz. Sabırlı olmak bu süreçte doğruyu yanlışı daha iyi ayırt etmenize yardımcı olacaktır. Uzun vadede kazanan olmak için bu bekleme sürecini kendinizi geliştirerek motivasyonunuzu yüksek tutarak geçirebilirsiniz. Günlük yaşantınızı ve mali durumunuzu olumlu yönde değiştirecek planlar yapabilirsiniz. Bir iş ortaklığı yapmadan önce hayatınızdaki insanlarla olan güven sınırlarınızı doğru çizdiğinizden emin olun. Olası değişiklik ve güncellemeler karşısında gereksiz direnç gösterebilirsiniz. Ama günün sonunda çevrenizle değil bu mücadeleyi kendinizle verdiğinizi anlayabilirsiniz, bu noktaya gelmemek için sakin ve makul hareket etmenizde fayda var. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu bazı ideallerinizi, planlarınızı size hatırlatabilir. Üşendiğiniz, ertelediğiniz ya da herhangi bir engel yüzünden erişemediğiniz konuların sizin için olan gerekliliğine ikna olabilirsiniz. Bunda, güvendiğiniz kişilerin ve durumların yanıltıcı geri dönüşleri de etkili olabilir. Sabit sandığınız dağların bulutlar gibi geçtiğini görebilirsiniz. 

6 Nisan'daki Terazi dolunayı ile beraber duygusal ilişkilerinizdeki kararlarınız ve son durumunuz hakkında yeni fikirler edinebilirsiniz. Bir adım atmak kadar yolun devamını nasıl getirdiğinizi de önemsemelisiniz. Tanışacağınız insanlar, karşılaşacağınız fırsatlar sizi hayal ettiğiniz bir noktaya taşıyabilir. Önyargı veya kararsızlık gibi durumların sizi olumsuz etkilediği zamanlardan artık ders çıkarma zamanına geldiniz. Bunu iyi değerlendirin. El beceriniz ve ilgilendiğiniz alanlar konusunda çalışmalara katılabilirsiniz, burada tanışacağınız kişiler size daha iyi işler çıkarmak ve üretkenliğinizi arttırmak için yeni fikirler sunabilir. Güneş ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumuyla çevrenizle olan iletişiminizin ve işbirliklerinizin iyileşmesi yönünde bazı imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Duyarlı ve iyimser tavırlarınızla aslında sizin de ihtiyaç duyduğunuz bazı duygularla tanışabilirsiniz. Bu sayede kuracağınız güçlü ilişkiler ve sistemlerle herkesin ihtiyacına yönelik girişimlerde bulunmanız kolaylaşacaktır. 

Venüs'ün burcunuzda seyahat etmesiyle fiziksel ve sosyal koşullarınız, çalışma ortamınız yenileniyor. Üzerinizdeki ağırlığın kalktığını hissedebilirsiniz. Enerjik, dışa dönük ve mutlu bir hisle hareket etmek hayatınızda açılacak yeni kapıların öncüsü olabilir. Bu halinizin cildinize, dış görünüşünüze de yansıması hem özgüveninizi arttıracak hem de çevrenizin ilgisini de üzerinize çekecektir. Düşüncelerinizin tazelenmesi, zihninizin daha berrak olması birçok konunun ve işin de gündeminize gelmesini sağlayabilir. Aynı anda birçok işle ilgilenmek isteyebilir ya da böyle bir durumun ortasında kendinizi bulabilirsiniz. Bunun sizi bölmesine ve zamanı, ilgiyi dağınık kullanmanıza sebebiyet vermemesi için yaptığınız geçişlere dikkat etmenizde fayda var. 

Güneş ve Jüpiter Koç burcunda bir araya gelerek sosyal alışkanlıklarınızda bir değişikliğe gitmenizi sağlayabilir. Hem arkadaş çevrenizde, hem de yaptıklarınızda bir farklılık olmasını isterken bu farklılığı sizin kurmanız gerektiğini görebilirsiniz. Fitili ateşleyecek sebeplerinizin olması ilerleyeceğiniz yeri de belirleyecektir. Geniş bir kitleye hitap edeceğiniz işler yapabilir ya da böyle bir işin mensubu olabilirsiniz. Sizi yoran ya da ilerletmeyen insanların, ortamların ardından hızınızı ve enerjinizi gösterebileceğiniz kriterleri baz almaya başlıyorsunuz. 

20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması karar verirken neye dikkat edeceğiniz gerçeğini size hatırlatacaktır. Kalbinizle aklınızın anlaşmaya başladığını görebilirsiniz. Bugün yapacağınız her şeyin yarınlarınıza etki edeceğini bilmelisiniz. uzun vadede maddi ve manevi kazanç sağlayacak tüm çalışmaların, girişimlerin ve çevrelerin hazırlığını yapmalısınız. Sizi bundan alıkoyan her şeye bir duruş sergilemelisiniz. Sosyal hayatın içinde daha çok yer almak isterken buna dikkat edebilirsiniz. Ekonomik özgürlüğünüzü destekleyecek iş girişimleri ve fikirleri geliştirmek, uygulamak için ideal bir zamandasınız. 

Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber nerede nasıl rahat edecekseniz bunun arayışına girebilirsiniz. Hareketlerinize, tepkilerinize dikkat etmeniz gereken işler ve ortamlar sizi sıkabilir. Para kazanırken gereksiz inatlaşmalar ve zorlamalarla uğraşmak istemiyorsanız çıkış yolunuzun nereden geçtiğini net bir şekilde göreceğiniz bir zamandasınız. Sakin kalmak, düşüncelerinizi iyi çerçeveleyerek hareket etmek kazanmanızın en büyük destekçisi olacaktır. Dingin ve kendi halinizde geçireceğiniz günler sizin için önemli olacaktır. İş fırsatları kadar duygusal olarak da destekler göreceğiniz gelişmeler gündeme gelebilir.

Boğa burcundaki yönetici gezegeniniz Merkür'ün geri hareketine başlamasıyla geçmişe dair haberler ve ödemeler gündeme gelebilir. Haberdar olmadığınız konular karşısında kayıtsız kalmak yerine buradaki payını doğru anlamalısınız. Gerek sosyal ağlardan gerekse çevrenizden aldığınız haberlere dikkat etmenizde fayda var. Yaşadıklarınızın sağlığınızı olumsuz yönde etkileyeceğini bilerek kendinizi sakinleştirmelisiniz. Uykusuzluk, beslenme problemleri ve stresten kaynaklanan öfke krizlerine karşı önlem almalısınız. Size maddi ve manevi zarar getirecek her şeyi uzaklaştırmaya çalışırken kendinizin de taşımadığına emin olmalısınız. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu size yeni güvenli alanlar sunabilir. Bu doğrudan bir alan, iş ya da ilişki şeklinde olmayacak ama bakış açınızda, olaylarla mücadele şeklinizde değişikliğe gidince fark edebileceksiniz. Güvenmenin ne demek olduğunu, kimlere güvenip kimlere güvenmeyeceğinizi anlayacağınız bazı olaylarla öğrenebilirsiniz. Gizli konuşmaların ve düşmanlıkların ortaya çıkması karşısında kendi yolunuza gitmekle ilgili fikirler ağır basabilir. Borçlanmalarınızı yönetmek, gelirinizi düzen altına almak için işinizle ilgili bazı adımlar atmanız gerekebilir. 

Burcunuzda ilerleyen Venüs'ün Chiron ile kurduğu üçgen açı, arkadaşlıklarınızın hayatınız üzerindeki etkisini size hatırlatabilir. Başkalarını fikirlerinizle desteklediğiniz kadar kendinizi de desteklemiyorsanız kendinizi bir konuya ya da kişiye bağımlı hissedebilirsiniz. İlişkilerinizin doğru mesafesini, hayatınızın sınırlarına ve yapmak istediklerinize göre belirlemelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Tüm sermayenin en değerlisi insana yapılan yatırımdır.”

Yönetici Gezegeni Merkür
Elementi Hava
Niteliği Değişken
Rengi Sarı ve turuncu
Metali Cıva
Taşı Agat
En Uyumlu Olduğu Burçlar Terazi, Kova
En Zorlandığı Burçlar Balık, Başak

Yönetici gezegeniniz Merkür'dür. Çok yönlü ve zeki insanlarsınız. Hava elementinin vermiş olduğu güçle harika bir iletişimci olabilirsiniz. Sürekli yeni bilgi arayışı sizleri araştırmacı biri haline dönüştürebilirken dedikoducu biri haline de dönüştürebilir. Bu aradaki gelişimi sizin bulmanız gerekecektir. 

İkizler burcunun motivasyonu hiçbir zaman daha fazla para değil, aksine daha fazla arkadaş edinmek ve muhabbet edebilmektir. Sizler birer sosyal kelebeksiniz. Müthiş taklit yeteneğine sahipsiniz. Aklınızdan neler geçtiğini siz bile tahmin edemezsiniz.

Gezmek, keşfetmek ve seyahat etmek sizin ruhunuza canlılık katar. Gizli duygusal bir yönünüz var. Gerçek duygularınızı saklamak isterken bazen umursamaz görünebilirsiniz.

 Kariyer hayatınız sizler için çok önemlidir. İletişiminizin kuvvetli olması, sizlerin bu anlamda özellikle iş hayatınızda mükemmel konuşmacı olmanıza neden olur. 

Yetiştiğiniz aile, ahlak ve kültür gelişiminizi çok etkiler. Onlardan aldığınız ilham hayatınızdaki başarılarınızda görülür.

Çevrenizdeki insanlara ilham olan bir yönünüz vardır. Entelektüel yapınız ve bilgiye olan merakınız her zaman zihninizi aktif tutarak öğrenme duygusu ile sizi harekete geçirir. 

Sizler için dostluk ve arkadaşlık kavramları önemlidir. Tüm dostlarınız ve arkadaşlarınız sizin için aileden daha ötedir.

Kırmızı çizginiz ilgi ve alakadır. Bunlar sağlanmadığı noktada üzülüp o ortamdan veya çevreden hızlıca uzaklaşabilir, kendinizi daha iyi hissedeceğiniz yeni bir ortama hızlıca giriş yapabilirsiniz.

Paylaş: