loader
İkizler Icon İkizler Burcu ( 21 Mayıs - 21 Haziran )

Duygusal konularda yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. Dünü dünde bırakmak size başlangıçlar yapmak konusunda cesaret verebilir. Sosyal ortamlarda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Varlığınızı ve hissettiklerinizi göstermek isteyebilirsiniz. Başkalarının fikirleri ve isteklerine göre hareket ederken bunun sizden bir şeyler eksiltmemesi için doğru bir denge kurmalısınız. El becerilerinize zaman ayırmak, sanatsal işlerle ilgilenmek keyfinizi yerine getirebilir.

Aile büyüklerinizle konuşmalar yapmanız gerekebilir. Herkesin sorumluluk ve isteklerinin farklı olduğunu göstermeniz kendi alanlarınızda daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Ev işleri konusunda yeni bir iş bölümüne gidebilirsiniz.

Ailenizle vakit geçirebilirsiniz. Bugün alacağınız bazı geri dönüşler bir özeleştiri yapmanızı gerektirebilir. Üzerinde fazla durduğunuz ya da tam tersine hiç göremediğiniz detayların ilişkileriniz üzerindeki etkisini bulup bunları iyiye çevirmeye çalışmalısınız.

Bazı mücadelelere son vermeniz gerektiğini anlamalısınız. Kendinizle ilgilenmeli, karşınıza çıkan maddi fırsatları değerlendirmeye almanızda fayda var. Bugün ruhsal bir pusula bulmak için kendinizi buna odaklayın.

Yansıttığınız kişiliğiniz her zaman beklenilen karşılığı bulamayabilir. Bunun sizi öfkelendirmesi ya da vazgeçirmesi yerine karşınızdaki kişileri anlamaya çalışmalısınız. Anlatmak ve yaşamak istediklerinizi öncelikle siz taşımalısınız.

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte aşk hayatınıza etki eden tüm davranışlarınızı ve aldığınız karşılıkları sorgulatabilir. Nihai bir karar vermeniz gereken konular netlik kazanabilir. Aynı noktada buluşamadığınız insanları zorlamayı bırakabilir ya da size bu şekilde dayatılan durumlar karşısında tepkinizi koyabilirsiniz. Sonucun olumsuz olmasına bakmadan karşılaşacağınız her şeyin sizin iyiliğiniz için olduğuna inanmalısınız. Bu tutum değişikliği insanlara olan yaklaşımınızda ve ilişkilerinizin gidişatında belirleyici olacaktır. Kendinize “tamam mı devam mı?” Sorularını sorabilir ve gerçek cevaplarınıza ulaşabilirsiniz. Ticari girişimler, işinizle ilgili beklentiler ve sonuçlanmalar konusunda geri dönüşler alabilirsiniz. Her şeyin açığa çıkmasıyla iş hayatınızdaki pürüzleri de yoluna koyabilecek ya da kendinize yeni bir yol bulmanız gerektiğini fark edeceksiniz. 

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Uranüs’le bir araya gelişi içinizdeki dışa vurmak konusunda fitili ateşleyebilir. Beklenmedik haberler karşısında fevri çıkışlar yapabilirsiniz. Sonunu düşünmeden hareket etmenin size faydadan çok zarar getireceğini unutmamalısınız. Özellikle iş ilişkilerinizi ve parasal durumunuzu ilgilendiren konularda risk almak isteyebilirsiniz. İyi bir planlama fikirlerinizi daha iyi işlemenizi sağlayacaktır. Kendinizi yenilemenin yeni bir yolunu buluyorsunuz. 

 

Motivasyon Sözü: “Düşünceye ilham verdiğinizde, ona güvenmeli ve buna göre hareket etmelisiniz.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda bir araya gelişi ile siz de bazı konularda son noktaya gelebilirsiniz. Kendinize ruhsal bir pusula edinmek isteyebilirsiniz. Sizinle uğraşan insanlar, haksızlıklar, maddi kayıplar ve sağlık sorunlarının beraberinde gelen stresinizi atmak için yeni yöntemlere değinebilirsiniz. Çabanızın yönünü başkalarıyla mücadele etmek kendinizi iyileştirmeye çevirmelisiniz. Kendi değişiminizden ve hayatınızdan sorumlu olduğunuzu unutmayın. İyileşmek, yaşantınıza kalıcı bir düzen getirmek adına alanınızı ve sorumluluklarınızı arttırabilirsiniz. Daha belirgin ve somut gerçeklerle ilerlemek istediğinizde hayatınızın daha yaşanılır bir hal aldığını göreceksiniz. Ciddi bir eleme dönemindesiniz, bu da yapmak istediğiniz ya da yapmanız gereken tüm yeniliklere yer açtığınız anlamına geliyor. Anlamları daha iyi idrak edeceksiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Yol gökte değil; yol kalptedir.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla olayların ve insanların gerçek yüzlerine dair yeni tecrübelerinizle siz de bir başlangıç yapabilirsiniz. Yaşam kalitenizi azaltmak yerine arttırmaya yönelik bir çaba içindesiniz. Dolayısıyla da hem çevrenize hem de kendinize karşı tutumlarınızı da buna göre düzenliyorsunuz. Haksızlıkların lehinize sonuçlanması özellikle çalışma koşullarınızı ve gündelik yaşantınızı toparlamak konusunda size destek olabilir. Jüpiter'in Boğa burcunda seyretmeye başlaması da bu süreci geliştirmek, kendinizi ve sınırlarınızı doğru şekilde aşmak için size imkanlar tanıyabilir. Yoğun bir iş temposu ve sosyal hayattan sonra bunların hayatınıza olan katkılarını oturtmak isteyebilirsiniz. Ruhsal açıdan kendinizi nasıl sağlam tutabileceğinize dair şüpheleriniz varsa kendinizi dinlemek ve anlamak için iyi bir zaman olabilir.  Ancak bu zamanı ve inzivayı dozunda kullanmalısınız. Psikolojik ve fiziksel bir tembellik hissi isteklerinize ulaşmanıza, çevrenize destek olmanıza engel teşkil edebilir. Mental olarak bunu yakalayabildiğinizde 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay size yeni bir sayfa açmanın püf noktalarını gösterebilir. Kişisel gelişiminizi hangi konu ve alan üzerinden tamamlamak size iyi gelecekse buna yönelebilirsiniz. Yardım faaliyetleri, ibadet ve meditasyon yöntemleri, tek başınıza çıkacağınız tatiller, sağlık sorunlarınız için tedaviler önemli gündem maddeleriniz olabilir. Olumlu sonuçlar almak için olumlu adımlar atmanız gerektiğini unutmayın. 

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile beraber sosyal ağlarda ve çevrenizde oldukça aktif bir döneme girebilirsiniz. Yeni insanlar tanımak, yeni konulara ilgi duymak, bunların çalışmalarını ilerletmek, maddi ve manevi yatırımlara odaklanmak isteyebilirsiniz. Çok yönlü ve hareketli bir süreç olacağı için bazı iletişim kazaları, fiziksel aksaklıklar yaşamanız da mümkün olabilir. Dolayısıyla konulara tam olarak hakim olduğunuzdan emin olmanızda fayda var. İyi bilenlerle ortak hareket etmek, iyi bildiğinizi uygun bir şekilde ifade etmek sizin için önemli olacaktır. Dikkatleri olumlu yönde çekmek bu dönemi altın çağınız haline getirebilir. Mars Plüton karşıtlığı size olayları tüm yönleriyle göstereceği için kendinizi neye göre ayarlamanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Söylemleriniz, eylemleriniz, kendinizi ifade etme biçiminiz ve bunu yaptığınız ortamlar konusunda düşüncenizle uyuşmayan konulara aşırı tepki göstermemelisiniz. 

Mayıs'ın sizin için en önemli konusu Güneş'in 21 Mayıs'ta burcunuzda hareket etmeye başlamasıdır. Her alanda kendinizi yenilemek, bu halinizi göstermek isteyebilirsiniz. Bunun için gereken motivasyona, bilgiye ve donanıma sahip olduğunuzu görmek fitili ateşlemenize yardımcı olacaktır. Fiziksel, duygusal ve mental ihtiyaçlarınızın farkına varabilirsiniz. Durağan hayatınızı hareketlendirmek, üstü kapalı ya da belirsiz durumlar yerine netlik kazana konulara ağırlık vermek isteyebilirsiniz. Yeni kararlar aldığınız bir süreç olabilir. Bu hayatınızdaki insanlar ve konular hakkında bir elemeyi beraberinde getirebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Umut ve cesaretle seyahat etmek iyidir. Ama bilgiyle seyahat etmek çok daha iyidir.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Boğa burcunda kavuşan Güneş ve Uranüs aklınızdaki karmaşayı toparlamak ve olaylara başka açılardan bakabilmek adına size bazı fırsatlar getirebilir. Beklemediğiniz yerden ve insanlardan gelecek haberler sizi bu anlamda etkileyebilir. Kopmanız gereken hikayelerle yüzleşebilir, ilişkilerinizin gidişatı konusunda kararlar alabilirsiniz. Psikolojik olarak yavaşladığınızı, günlük yaşantınızdaki konforu düşürdüğünüzü fark ettiğiniz alanlar sözkonusu olduğunda bunu değiştirmek için beklememelisiniz. Özgürlüğünüz, sakin bir zihniniz olması sizi her zaman birkaç adım öne çıkarabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Tüm başarılı insanlar, başarının hayal kırıklığının diğer tarafında gömülü olduğunu öğrenir.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Kova burcundaki Plüton'un geri hareketiyle yaşam koşullarınızda ve bunu kurmaya çalıştığınız sisteminizde yapacağınız değişiklikleri derinlemesine düşünebilirsiniz. Size bu anlamda destek ve köstek olan kavramları, insanları, inanışları ve işleri görmeye çalışmalısınız. İsteklerinizi ihtiyaçlarınızla aynı paydada buluşturmak konusunda hem mental hem de bilgi açısından desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunları belirlemek ve araştırmalara başlamak retro bittiğinde aldığınız eğitimleri, kurduğunuz ilişkileri ve oturtmaya çalıştığınız sistminizi daha kalıcı hale getirmenize yardımcı olacaktır. Ufkunuzu genişletmek yerine sizi bulunduğunuz alana sıkıştıran herkese ve her şeye karşı bir duruş sergilemelisiniz. Ama bunu önce kendinize karşı yapmanız sizi daha güçlü kılacaktır. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi geçmişi düşünmeye sevk edebilir. Güven sorunu yaşadığınız durumlarla yüz yüze gelmelisiniz. Bunu bu sefer hallettiğinizde aynı gündemle bir daha karşılaşmayacaksınız. Gereksiz direnç gösterdiğiniz ilişkiler ve işlerle ilgili bir revize yapmanız için iyi bir zamandasınız. Hem gündelik hayatınızı hem de iç dünyanızı fazlalıklardan arındırarak yaşayacağınız kayıpların önüne geçebilir. Parasal konular, borç alışverişi gibi durumlarda harcamalarınızı kontrol altında tutmanız önemli olacaktır. 

Akrep burcunda 5 Mayıs'ta gerçekleşecek Ay tutulması ile çalışma koşullarınız ve ortamınızda bir süredir devam eden olumlu ve olumsuz durumları neticelendirebilirsiniz. Fazla düşündüğünüz, fazla kontrol ve savunma mekanizması geliştirdiğiniz konuların performansınıza ve sağlığınıza olan etkisiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu da size hoşunuza gitmeyen, tatmin olmadığınız veya potansiyelinizi ortaya çıkaramadığınız durumları değiştirmek için bir sebep sunabilir. İş değişikliği yapmak, farklı alanlara yönelmek için gereken cesareti göstermelisiniz. Bulunduğunuz sınırların ve alanın dışında bir hayat sizi bekliyor olabilir. Psikolojik ve bedensel olarak daha iyi hissetmenizin önü de bu vesileyle açılacaktır. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi parasal konularda şansınızı arttırabilir. Becerilerinizin farkına varmak ve bunları kullanmak konusunda daha fazla erteleyici olmamalısınız. Şanslı ve bereketli bir zaman dilimindesiniz. Önceki tecrübelerinizi, iş bilgilerinizi kullanacağınız bir platform oluşturabilir ya da bunu destekleyecek bir ortama dahil olabilirsiniz. Kadın işverenler, statü sahipleri, kişisel olarak tanıyıp değer verdiğiniz insanlardan önemli destekler ve yönlendirmeler alabilirsiniz. Sağlığınızı korumak ve iyileştirmek adına yemek düzeninizde değişikliğe gidebilir, kendi sağlıklı menülerinizi oluşturabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendimiz olmak, başkaları tarafından sürgün edilmemize neden olurken, başkalarının isteklerine uymak da kendimizden sürgün edilmemize neden olur.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu size yeni güvenli alanlar sunabilir. Bu doğrudan bir alan, iş ya da ilişki şeklinde olmayacak ama bakış açınızda, olaylarla mücadele şeklinizde değişikliğe gidince fark edebileceksiniz. Güvenmenin ne demek olduğunu, kimlere güvenip kimlere güvenmeyeceğinizi anlayacağınız bazı olaylarla öğrenebilirsiniz. Gizli konuşmaların ve düşmanlıkların ortaya çıkması karşısında kendi yolunuza gitmekle ilgili fikirler ağır basabilir. Borçlanmalarınızı yönetmek, gelirinizi düzen altına almak için işinizle ilgili bazı adımlar atmanız gerekebilir. 

Burcunuzda ilerleyen Venüs'ün Chiron ile kurduğu üçgen açı, arkadaşlıklarınızın hayatınız üzerindeki etkisini size hatırlatabilir. Başkalarını fikirlerinizle desteklediğiniz kadar kendinizi de desteklemiyorsanız kendinizi bir konuya ya da kişiye bağımlı hissedebilirsiniz. İlişkilerinizin doğru mesafesini, hayatınızın sınırlarına ve yapmak istediklerinize göre belirlemelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Eğer mutlu bir son istiyorsanız, elbette bu hikayenizi nerede sonlandırdığınıza bağlıdır.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması karar verirken neye dikkat edeceğiniz gerçeğini size hatırlatacaktır. Kalbinizle aklınızın anlaşmaya başladığını görebilirsiniz. Bugün yapacağınız her şeyin yarınlarınıza etki edeceğini bilmelisiniz. uzun vadede maddi ve manevi kazanç sağlayacak tüm çalışmaların, girişimlerin ve çevrelerin hazırlığını yapmalısınız. Sizi bundan alıkoyan her şeye bir duruş sergilemelisiniz. Sosyal hayatın içinde daha çok yer almak isterken buna dikkat edebilirsiniz. Ekonomik özgürlüğünüzü destekleyecek iş girişimleri ve fikirleri geliştirmek, uygulamak için ideal bir zamandasınız. 

Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber nerede nasıl rahat edecekseniz bunun arayışına girebilirsiniz. Hareketlerinize, tepkilerinize dikkat etmeniz gereken işler ve ortamlar sizi sıkabilir. Para kazanırken gereksiz inatlaşmalar ve zorlamalarla uğraşmak istemiyorsanız çıkış yolunuzun nereden geçtiğini net bir şekilde göreceğiniz bir zamandasınız. Sakin kalmak, düşüncelerinizi iyi çerçeveleyerek hareket etmek kazanmanızın en büyük destekçisi olacaktır. Dingin ve kendi halinizde geçireceğiniz günler sizin için önemli olacaktır. İş fırsatları kadar duygusal olarak da destekler göreceğiniz gelişmeler gündeme gelebilir.

Boğa burcundaki yönetici gezegeniniz Merkür'ün geri hareketine başlamasıyla geçmişe dair haberler ve ödemeler gündeme gelebilir. Haberdar olmadığınız konular karşısında kayıtsız kalmak yerine buradaki payını doğru anlamalısınız. Gerek sosyal ağlardan gerekse çevrenizden aldığınız haberlere dikkat etmenizde fayda var. Yaşadıklarınızın sağlığınızı olumsuz yönde etkileyeceğini bilerek kendinizi sakinleştirmelisiniz. Uykusuzluk, beslenme problemleri ve stresten kaynaklanan öfke krizlerine karşı önlem almalısınız. Size maddi ve manevi zarar getirecek her şeyi uzaklaştırmaya çalışırken kendinizin de taşımadığına emin olmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Düşünceye ilham verdiğinizde, ona güvenmeli ve buna göre hareket etmelisiniz.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte aşk hayatınıza etki eden tüm davranışlarınızı ve aldığınız karşılıkları sorgulatabilir. Nihai bir karar vermeniz gereken konular netlik kazanabilir. Aynı noktada buluşamadığınız insanları zorlamayı bırakabilir ya da size bu şekilde dayatılan durumlar karşısında tepkinizi koyabilirsiniz. Sonucun olumsuz olmasına bakmadan karşılaşacağınız her şeyin sizin iyiliğiniz için olduğuna inanmalısınız. Bu tutum değişikliği insanlara olan yaklaşımınızda ve ilişkilerinizin gidişatında belirleyici olacaktır. Kendinize “tamam mı devam mı?” Sorularını sorabilir ve gerçek cevaplarınıza ulaşabilirsiniz. Ticari girişimler, işinizle ilgili beklentiler ve sonuçlanmalar konusunda geri dönüşler alabilirsiniz. Her şeyin açığa çıkmasıyla iş hayatınızdaki pürüzleri de yoluna koyabilecek ya da kendinize yeni bir yol bulmanız gerektiğini fark edeceksiniz. 

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Uranüs’le bir araya gelişi içinizdeki dışa vurmak konusunda fitili ateşleyebilir. Beklenmedik haberler karşısında fevri çıkışlar yapabilirsiniz. Sonunu düşünmeden hareket etmenin size faydadan çok zarar getireceğini unutmamalısınız. Özellikle iş ilişkilerinizi ve parasal durumunuzu ilgilendiren konularda risk almak isteyebilirsiniz. İyi bir planlama fikirlerinizi daha iyi işlemenizi sağlayacaktır. Kendinizi yenilemenin yeni bir yolunu buluyorsunuz. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi ile beraber kendinizi daha güçlü hissedip daha iyi ifade edeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Yeni fikirler üretmek, bunları kullanmak ve kazanca dönüştürmek isteyebilirsiniz. Mevcut çalışmalarınızı değerlendirirken bir yandan da kendinize yeni bir alan oluşturabilirsiniz. Sosyal mecralar, yazılı işler ve dijital konulara meyilli olabilirsiniz. Bu konuda eğitim almak, bilirkişilerden destekler almak size avantaj sağlayabilir. İkili ilişkilere açık odluğunuz, yakın çevrenizle iletişiminizin daha iyi ve samimi hale geldiği bir dönemdesiniz. Buradan alacağınız haberler ve geri dönüşler yakaladığınız iyi enerjiyi korumanız konusunda size yol gösterebilir. 

Merkür’ün burcunuzda hareket etmesiyle hareketli ve bol konuşmalı zamanlar yaşayabilirsiniz. Kendinizden konuşmak, merak ettiklerinizi öğrenmek, öğrendiklerinizi uygulamak adına önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu da çevrenizin dikkatini çekmeniz anlamına gelecektir. Sakin geçen zamanların ardından şimdi daha görünür ve aktif bir tarz benimseyebilirsiniz. Tutumlarınızın ve sözlerinizin yanlış anlaşılmaması, asılsız konuların gölgesinde de kalmamak adına ne düşündüğünüze ve ne konuştuğunuza dikkat etmenizde fayda var. Çevrenizin olumsuz tepkilerini almamak ya da olumsuz etkilerin altında kalmamak bu dönemi en güzel şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. 

Plüton’un geri hareket ederek Oğlak burcuna geçmesiyle beraber geçmişi ve geçmişte verdiğiniz mücadeleyi hatırlamanız gerekebilir. Özellikle finansal konulardaki kayıplarınızı telafi etmek adına girişimlerde bulunduysanız bunları geliştirmelisiniz. Yaşadıklarınızdan dersler çıkardığınızda işlerin yoluna girdiğini görebilirsiniz. Ek gelir, aileden gelen desteklerle ödeme trafiğiniz rahatlayabilir. Bunlarla ilgili sorunları ortadan kaldırmak, elinize geçmesi muhtemel olan kaynakları da daha doğru ve etkin yerlerde kullanmanıza yardımcı olabilir. Kenarda kalmak yerine hayata dahil olmalı ve kurallarınızı buna göre uyarlamalısınız. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketiyle beraber iş hayatınızdaki beklenmedik değişimlerin ya da bazı mecburiyetlerin hayatınıza etkisini düşünebilirsiniz. Zorlansanız da çalışmayı bırakmamanız gereken konularda kendinize yeni stiller oluşturabilirsiniz. Kendi işinize ve hedeflerinize odaklanmak konusundaki sorunlarınızı düşünebilir, bunları çözüme götürmek için bazı görüşmeler yapabilirsiniz. Sizin bakış açınızla size bakılmasını beklediğiniz durumlarda bir hayal kırıklığı yaşamamak adına zamanınızı ve iyi niyetinizi nerede kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Yoğun bir temponuz varsa bundan kaçınmanın değil, bunun üstüne gitmenin sizin için gerekli ve faydalı olduğunu düşünmelisiniz. 

18 Haziran'da burcunda gerçekleşecek yeni ay yeni düşüncelerin ışığında size bazı kararlar aldırabilir. Kontrolü kendi istediğiniz yöne çekebilir, yaşamak istediğiniz düzeni kurmak adına adım atabilirsiniz. Bu konuda enerjik ve cesaretle dolu olduğunu hissedebilirsiniz. Bunu doğru ve güzel işlerde kullanmak adına aklınızın ve aklınızın gücünün farkında olun. Yaşam şeklinizi, tarzınızı ve ilişkilere olan yaklaşımlarınızı düşünüp bunları değiştirebilirsiniz. Bu da size yeni insanlara ve konulara açılma konusunda önemli fırsatlar sunabilir. Hem sağlığınız hem de dış görünüşünüz için spora başlayabilir, rahatsızlıklarınız için doktorunuzla görüşebilir ve yeni bir beslenme düzenine geçebilirsiniz. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle mali konulardaki endişeleriniz son bulabilir ve yeni adımlar atabilirsiniz. Para kazanmak, kazancınızı geliştirmek için yeni fikirler üzerinde çalışabilirsiniz. Mevcut işinizi şu anki konumuna getiren durumları daha net görebilirsiniz. Bu da sizi bir yol ayrımına geldiğinizde neyi seçmeniz gerektiğiyle ilgili fikir verecektir. Eski işinizden ya da iş ortaklarınızdan geri dönüşler alabilirsiniz. İlginin üzerinizde olması seçim yapmanızı zorlaştıracak gibi görünse de sizin için neyin gerekli ve önemli olduğunu ayırt edebileceksiniz. İhtiyaçlarınızın ve beklentilerinizin artması harcamalarınızı da aynı oranda arttırabilir. Önceliklerinizi bilerek hareket etmenizde fayda var.

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi ekonomik koşullarınızı güvence altına alacağınız bazı gelişmeleri getirebilir. Mevcut işinizi ve gelirinizi korumak adına kendinizce bazı önlemler alabilirsiniz. Gecikmeli ödeme ve borçların tamamlanması sorun yaşadığınız alanları rahatlatabilir. Para kazanmak kadar bununla özlediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz hayatı kurmanın da önemli olduğunu fark edebilirsiniz. Bu da sizi daha çok çalışmaya, hırslanmaya itebilir. Zihninizin tamamen bu algıyla dolu olması hayatı ıskalamanıza neden olabilir. Ailenizin, aile gibi yakın olduğunuz insanların önerilerini dikkate almanızda fayda var. Yavaşlamaktan korkmayın, bu sizin daha iyi yol almanız için bir püf noktası olabilir. Beslenme düzeninizde yapacağınız küçük değişikliklerle hem ekonomik açıdan hem de fiziksel olarak biraz daha rahat edebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Onlara istediklerini düşündüğünüz şeyi vermeyin. Onlara asla mümkün olmadığını düşündükleri şeyi verin.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Kova burcundaki Plüton'un geri hareketiyle yaşam koşullarınızda ve bunu kurmaya çalıştığınız sisteminizde yapacağınız değişiklikleri derinlemesine düşünebilirsiniz. Size bu anlamda destek ve köstek olan kavramları, insanları, inanışları ve işleri görmeye çalışmalısınız. İsteklerinizi ihtiyaçlarınızla aynı paydada buluşturmak konusunda hem mental hem de bilgi açısından desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunları belirlemek ve araştırmalara başlamak retro bittiğinde aldığınız eğitimleri, kurduğunuz ilişkileri ve oturtmaya çalıştığınız sistminizi daha kalıcı hale getirmenize yardımcı olacaktır. Ufkunuzu genişletmek yerine sizi bulunduğunuz alana sıkıştıran herkese ve her şeye karşı bir duruş sergilemelisiniz. Ama bunu önce kendinize karşı yapmanız sizi daha güçlü kılacaktır. 

Güneş ve yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi geçmişi düşünmeye sevk edebilir. Güven sorunu yaşadığınız durumlarla yüz yüze gelmelisiniz. Bunu bu sefer hallettiğinizde aynı gündemle bir daha karşılaşmayacaksınız. Gereksiz direnç gösterdiğiniz ilişkiler ve işlerle ilgili bir revize yapmanız için iyi bir zamandasınız. Hem gündelik hayatınızı hem de iç dünyanızı fazlalıklardan arındırarak yaşayacağınız kayıpların önüne geçebilir. Parasal konular, borç alışverişi gibi durumlarda harcamalarınızı kontrol altında tutmanız önemli olacaktır. 

Akrep burcunda 5 Mayıs'ta gerçekleşecek Ay tutulması ile çalışma koşullarınız ve ortamınızda bir süredir devam eden olumlu ve olumsuz durumları neticelendirebilirsiniz. Fazla düşündüğünüz, fazla kontrol ve savunma mekanizması geliştirdiğiniz konuların performansınıza ve sağlığınıza olan etkisiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu da size hoşunuza gitmeyen, tatmin olmadığınız veya potansiyelinizi ortaya çıkaramadığınız durumları değiştirmek için bir sebep sunabilir. İş değişikliği yapmak, farklı alanlara yönelmek için gereken cesareti göstermelisiniz. Bulunduğunuz sınırların ve alanın dışında bir hayat sizi bekliyor olabilir. Psikolojik ve bedensel olarak daha iyi hissetmenizin önü de bu vesileyle açılacaktır. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi parasal konularda şansınızı arttırabilir. Becerilerinizin farkına varmak ve bunları kullanmak konusunda daha fazla erteleyici olmamalısınız. Şanslı ve bereketli bir zaman dilimindesiniz. Önceki tecrübelerinizi, iş bilgilerinizi kullanacağınız bir platform oluşturabilir ya da bunu destekleyecek bir ortama dahil olabilirsiniz. Kadın işverenler, statü sahipleri, kişisel olarak tanıyıp değer verdiğiniz insanlardan önemli destekler ve yönlendirmeler alabilirsiniz. Sağlığınızı korumak ve iyileştirmek adına yemek düzeninizde değişikliğe gidebilir, kendi sağlıklı menülerinizi oluşturabilirsiniz. 

Boğa burcunda kavuşan Güneş ve Uranüs aklınızdaki karmaşayı toparlamak ve olaylara başka açılardan bakabilmek adına size bazı fırsatlar getirebilir. Beklemediğiniz yerden ve insanlardan gelecek haberler sizi bu anlamda etkileyebilir. Kopmanız gereken hikayelerle yüzleşebilir, ilişkilerinizin gidişatı konusunda kararlar alabilirsiniz. Psikolojik olarak yavaşladığınızı, günlük yaşantınızdaki konforu düşürdüğünüzü fark ettiğiniz alanlar söz konusu olduğunda bunu değiştirmek için beklememelisiniz. Özgürlüğünüz, sakin bir zihniniz olması sizi her zaman birkaç adım öne çıkarabilir. 

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla olayların ve insanların gerçek yüzlerine dair yeni tecrübelerinizle siz de bir başlangıç yapabilirsiniz. Yaşam kalitenizi azaltmak yerine arttırmaya yönelik bir çaba içindesiniz. Dolayısıyla da hem çevrenize hem de kendinize karşı tutumlarınızı da buna göre düzenliyorsunuz. Haksızlıkların lehinize sonuçlanması özellikle çalışma koşullarınızı ve gündelik yaşantınızı toparlamak konusunda size destek olabilir. Jüpiter'in Boğa burcunda seyretmeye başlaması da bu süreci geliştirmek, kendinizi ve sınırlarınızı doğru şekilde aşmak için size imkanlar tanıyabilir. Yoğun bir iş temposu ve sosyal hayattan sonra bunların hayatınıza olan katkılarını oturtmak isteyebilirsiniz. Ruhsal açıdan kendinizi nasıl sağlam tutabileceğinize dair şüpheleriniz varsa kendinizi dinlemek ve anlamak için iyi bir zaman olabilir.  Ancak bu zamanı ve inzivayı dozunda kullanmalısınız. Psikolojik ve fiziksel bir tembellik hissi isteklerinize ulaşmanıza, çevrenize destek olmanıza engel teşkil edebilir. Mental olarak bunu yakalayabildiğinizde 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay size yeni bir sayfa açmanın püf noktalarını gösterebilir. Kişisel gelişiminizi hangi konu ve alan üzerinden tamamlamak size iyi gelecekse buna yönelebilirsiniz. Yardım faaliyetleri, ibadet ve meditasyon yöntemleri, tek başınıza çıkacağınız tatiller, sağlık sorunlarınız için tedaviler önemli gündem maddeleriniz olabilir. Olumlu sonuçlar almak için olumlu adımlar atmanız gerektiğini unutmayın. 

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile beraber sosyal ağlarda ve çevrenizde oldukça aktif bir döneme girebilirsiniz. Yeni insanlar tanımak, yeni konulara ilgi duymak, bunların çalışmalarını ilerletmek, maddi ve manevi yatırımlara odaklanmak isteyebilirsiniz. Çok yönlü ve hareketli bir süreç olacağı için bazı iletişim kazaları, fiziksel aksaklıklar yaşamanız da mümkün olabilir. Dolayısıyla konulara tam olarak hakim olduğunuzdan emin olmanızda fayda var. İyi bilenlerle ortak hareket etmek, iyi bildiğinizi uygun bir şekilde ifade etmek sizin için önemli olacaktır. Dikkatleri olumlu yönde çekmek bu dönemi altın çağınız haline getirebilir. Mars Plüton karşıtlığı size olayları tüm yönleriyle göstereceği için kendinizi neye göre ayarlamanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Söylemleriniz, eylemleriniz, kendinizi ifade etme biçiminiz ve bunu yaptığınız ortamlar konusunda düşüncenizle uyuşmayan konulara aşırı tepki göstermemelisiniz. 

Mayıs'ın sizin için en önemli konusu Güneş'in 21 Mayıs'ta burcunuzda hareket etmeye başlamasıdır. Her alanda kendinizi yenilemek, bu halinizi göstermek isteyebilirsiniz. Bunun için gereken motivasyona, bilgiye ve donanıma sahip olduğunuzu görmek fitili ateşlemenize yardımcı olacaktır. Fiziksel, duygusal ve mental ihtiyaçlarınızın farkına varabilirsiniz. Durağan hayatınızı hareketlendirmek, üstü kapalı ya da belirsiz durumlar yerine netlik kazana konulara ağırlık vermek isteyebilirsiniz. Yeni kararlar aldığınız bir süreç olabilir. Bu hayatınızdaki insanlar ve konular hakkında bir elemeyi beraberinde getirebilir. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda bir araya gelişi ile siz de bazı konularda son noktaya gelebilirsiniz. Kendinize ruhsal bir pusula edinmek isteyebilirsiniz. Sizinle uğraşan insanlar, haksızlıklar, maddi kayıplar ve sağlık sorunlarının beraberinde gelen stresinizi atmak için yeni yöntemlere değinebilirsiniz. Çabanızın yönünü başkalarıyla mücadele etmek kendinizi iyileştirmeye çevirmelisiniz. Kendi değişiminizden ve hayatınızdan sorumlu olduğunuzu unutmayın. İyileşmek, yaşantınıza kalıcı bir düzen getirmek adına alanınızı ve sorumluluklarınızı arttırabilirsiniz. Daha belirgin ve somut gerçeklerle ilerlemek istediğinizde hayatınızın daha yaşanılır bir hal aldığını göreceksiniz. Ciddi bir eleme dönemindesiniz, bu da yapmak istediğiniz ya da yapmanız gereken tüm yeniliklere yer açtığınız anlamına geliyor. Anlamları daha iyi idrak edeceksiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendi içinde hüküm süren ve tutkuları, arzuları ve korkuları yöneten kişi, bir kraldan daha fazlasıdır.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, yönetici gezegeniniz Merkür'ün Boğa burcuna geçmesiyle farklı insanlardan ve ortamlardan alacağınız bazı haberler, geri dönüşler gündeminize gelebilir. Beklemediğiniz ya da sizin düşündüğünüzün dışında gelişen konular hakkında emin olmadan tepki vermemelisiniz. Sabırlı olmak bu süreçte doğruyu yanlışı daha iyi ayırt etmenize yardımcı olacaktır. Uzun vadede kazanan olmak için bu bekleme sürecini kendinizi geliştirerek motivasyonunuzu yüksek tutarak geçirebilirsiniz. Günlük yaşantınızı ve mali durumunuzu olumlu yönde değiştirecek planlar yapabilirsiniz. Bir iş ortaklığı yapmadan önce hayatınızdaki insanlarla olan güven sınırlarınızı doğru çizdiğinizden emin olun. Olası değişiklik ve güncellemeler karşısında gereksiz direnç gösterebilirsiniz. Ama günün sonunda çevrenizle değil bu mücadeleyi kendinizle verdiğinizi anlayabilirsiniz, bu noktaya gelmemek için sakin ve makul hareket etmenizde fayda var. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu bazı ideallerinizi, planlarınızı size hatırlatabilir. Üşendiğiniz, ertelediğiniz ya da herhangi bir engel yüzünden erişemediğiniz konuların sizin için olan gerekliliğine ikna olabilirsiniz. Bunda, güvendiğiniz kişilerin ve durumların yanıltıcı geri dönüşleri de etkili olabilir. Sabit sandığınız dağların bulutlar gibi geçtiğini görebilirsiniz. 

6 Nisan'daki Terazi dolunayı ile beraber duygusal ilişkilerinizdeki kararlarınız ve son durumunuz hakkında yeni fikirler edinebilirsiniz. Bir adım atmak kadar yolun devamını nasıl getirdiğinizi de önemsemelisiniz. Tanışacağınız insanlar, karşılaşacağınız fırsatlar sizi hayal ettiğiniz bir noktaya taşıyabilir. Önyargı veya kararsızlık gibi durumların sizi olumsuz etkilediği zamanlardan artık ders çıkarma zamanına geldiniz. Bunu iyi değerlendirin. El beceriniz ve ilgilendiğiniz alanlar konusunda çalışmalara katılabilirsiniz, burada tanışacağınız kişiler size daha iyi işler çıkarmak ve üretkenliğinizi arttırmak için yeni fikirler sunabilir. Güneş ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumuyla çevrenizle olan iletişiminizin ve işbirliklerinizin iyileşmesi yönünde bazı imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Duyarlı ve iyimser tavırlarınızla aslında sizin de ihtiyaç duyduğunuz bazı duygularla tanışabilirsiniz. Bu sayede kuracağınız güçlü ilişkiler ve sistemlerle herkesin ihtiyacına yönelik girişimlerde bulunmanız kolaylaşacaktır. 

Venüs'ün burcunuzda seyahat etmesiyle fiziksel ve sosyal koşullarınız, çalışma ortamınız yenileniyor. Üzerinizdeki ağırlığın kalktığını hissedebilirsiniz. Enerjik, dışa dönük ve mutlu bir hisle hareket etmek hayatınızda açılacak yeni kapıların öncüsü olabilir. Bu halinizin cildinize, dış görünüşünüze de yansıması hem özgüveninizi arttıracak hem de çevrenizin ilgisini de üzerinize çekecektir. Düşüncelerinizin tazelenmesi, zihninizin daha berrak olması birçok konunun ve işin de gündeminize gelmesini sağlayabilir. Aynı anda birçok işle ilgilenmek isteyebilir ya da böyle bir durumun ortasında kendinizi bulabilirsiniz. Bunun sizi bölmesine ve zamanı, ilgiyi dağınık kullanmanıza sebebiyet vermemesi için yaptığınız geçişlere dikkat etmenizde fayda var. 

Güneş ve Jüpiter Koç burcunda bir araya gelerek sosyal alışkanlıklarınızda bir değişikliğe gitmenizi sağlayabilir. Hem arkadaş çevrenizde, hem de yaptıklarınızda bir farklılık olmasını isterken bu farklılığı sizin kurmanız gerektiğini görebilirsiniz. Fitili ateşleyecek sebeplerinizin olması ilerleyeceğiniz yeri de belirleyecektir. Geniş bir kitleye hitap edeceğiniz işler yapabilir ya da böyle bir işin mensubu olabilirsiniz. Sizi yoran ya da ilerletmeyen insanların, ortamların ardından hızınızı ve enerjinizi gösterebileceğiniz kriterleri baz almaya başlıyorsunuz. 

20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması karar verirken neye dikkat edeceğiniz gerçeğini size hatırlatacaktır. Kalbinizle aklınızın anlaşmaya başladığını görebilirsiniz. Bugün yapacağınız her şeyin yarınlarınıza etki edeceğini bilmelisiniz. uzun vadede maddi ve manevi kazanç sağlayacak tüm çalışmaların, girişimlerin ve çevrelerin hazırlığını yapmalısınız. Sizi bundan alıkoyan her şeye bir duruş sergilemelisiniz. Sosyal hayatın içinde daha çok yer almak isterken buna dikkat edebilirsiniz. Ekonomik özgürlüğünüzü destekleyecek iş girişimleri ve fikirleri geliştirmek, uygulamak için ideal bir zamandasınız. 

Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber nerede nasıl rahat edecekseniz bunun arayışına girebilirsiniz. Hareketlerinize, tepkilerinize dikkat etmeniz gereken işler ve ortamlar sizi sıkabilir. Para kazanırken gereksiz inatlaşmalar ve zorlamalarla uğraşmak istemiyorsanız çıkış yolunuzun nereden geçtiğini net bir şekilde göreceğiniz bir zamandasınız. Sakin kalmak, düşüncelerinizi iyi çerçeveleyerek hareket etmek kazanmanızın en büyük destekçisi olacaktır. Dingin ve kendi halinizde geçireceğiniz günler sizin için önemli olacaktır. İş fırsatları kadar duygusal olarak da destekler göreceğiniz gelişmeler gündeme gelebilir.

Boğa burcundaki yönetici gezegeniniz Merkür'ün geri hareketine başlamasıyla geçmişe dair haberler ve ödemeler gündeme gelebilir. Haberdar olmadığınız konular karşısında kayıtsız kalmak yerine buradaki payını doğru anlamalısınız. Gerek sosyal ağlardan gerekse çevrenizden aldığınız haberlere dikkat etmenizde fayda var. Yaşadıklarınızın sağlığınızı olumsuz yönde etkileyeceğini bilerek kendinizi sakinleştirmelisiniz. Uykusuzluk, beslenme problemleri ve stresten kaynaklanan öfke krizlerine karşı önlem almalısınız. Size maddi ve manevi zarar getirecek her şeyi uzaklaştırmaya çalışırken kendinizin de taşımadığına emin olmalısınız. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu size yeni güvenli alanlar sunabilir. Bu doğrudan bir alan, iş ya da ilişki şeklinde olmayacak ama bakış açınızda, olaylarla mücadele şeklinizde değişikliğe gidince fark edebileceksiniz. Güvenmenin ne demek olduğunu, kimlere güvenip kimlere güvenmeyeceğinizi anlayacağınız bazı olaylarla öğrenebilirsiniz. Gizli konuşmaların ve düşmanlıkların ortaya çıkması karşısında kendi yolunuza gitmekle ilgili fikirler ağır basabilir. Borçlanmalarınızı yönetmek, gelirinizi düzen altına almak için işinizle ilgili bazı adımlar atmanız gerekebilir. 

Burcunuzda ilerleyen Venüs'ün Chiron ile kurduğu üçgen açı, arkadaşlıklarınızın hayatınız üzerindeki etkisini size hatırlatabilir. Başkalarını fikirlerinizle desteklediğiniz kadar kendinizi de desteklemiyorsanız kendinizi bir konuya ya da kişiye bağımlı hissedebilirsiniz. İlişkilerinizin doğru mesafesini, hayatınızın sınırlarına ve yapmak istediklerinize göre belirlemelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Tüm sermayenin en değerlisi insana yapılan yatırımdır.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, yönetici gezegeniniz Merkür'ün Kova burcunda Satürn ile kavuşumu hayattan beklentileriniz ve bunlar doğrultusundaki sorumluluklarınızı ön plana getirebilir. Size neyin yön verdiğini bilmelisiniz. Hayatınızı nasıl kazanıyor, neye inanıyor ve yaşadıklarınızı nasıl değerlendiriyorsanız ona göre var olacaksınız. Bunu başardığınızda gerek hukuki gerekse ticari konularda daha rahat yol alabilirsiniz. Sorunla karşılaşmanın gelişimin bir parçası olduğunu unutmayın. Merkür'ün Balık burcuna geçişi, bu öğretileri iş hayatınızda daha iyi uygulamanıza yardımcı olabilir. Ön plana çıkmaktan çekinmeyin. İş bulmak, işinizi geliştirmek ve insanları etkilemek için güzel bir zamandasınız. Beklediğiniz, hak ettiğiniz terfi ve statü değişikliği haberlerini alabilirsiniz. 

Venüs Jüpiter ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumu sosyal ve parasal açıdan ne kadar zengin ve gelişmiş olduğunuzu size gösterebilir. Eksikliğini hissettiğiniz her şeyin hayatınızdaki var oluşuna tanıklık edebilirsiniz. Önemli haberler alabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bu tanışmaların duygusal noktalara çekilmesi gibi durumlar da sözkonusu olabilir. İyi hissedin, iyiye odaklanın, cesaretinizi iyilikten yana kullanın.

Satürn'ün Balık burcundaki seyrine başlamasıyla kariyeriniz ve işinizle ilgili konular gündemde sıkça yer tutabilir. Sorumluluklarınız artabilir, yeni alanlar ve unvanlarla ilgilenebilirsiniz. Yaptığınız her ne olursa olsun, gelişme kaydetmeniz gereken noktalara odaklanmalısınız. Zorlandığınız ya da ne olacağını tahmin edemediğiniz konular sözkonusu olduğunda sürecin gidişatını beklemek yerine çaba göstermelisiniz. Beklemenin değil, çalışmanın ve üzerine gitmenin önemli olduğunu fark edeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu sayede yeni tecrübeler edinebilir, gerçek sınırlarınızı görebilirsiniz. 

Başak burcunda 7 Mart'ta gerçekleşecek dolunay ile aile hayatınızdaki pürüzleri, sonuca bağlanmayan konuları gündeme getirebilirsiniz. Net bir karar almak için aceleci olmamalısınız. Yaşadıklarınızın evinize, ilişkilerinize nasıl etki ettiğine bakmalısınız. Bu sayede sizin sorun olarak gördüğünüz şeylerin aslında daha farklı bir şeye işaret ettiğini fark edebilirsiniz. Sivri, eleştirel ve yorgun bir ruh haliyle yaşamak yerine bunların hepsini geride bırakacak tutumlar sergilemelisiniz. Taşınma ve düzenlemelerle ilgili işlerinizde yaşanan yanlış anlaşılmalar ya da evrak krizleri olumlu sonuçlanabilir.  

Güneş Merkür ve Neptün'ün Balık burcundaki kavuşumu iş hayatınızdaki problemlere ışık tutabilir. Ne için çalıştığınızı, ne iş yaptığınızı ve bunu nasıl yaptığınızı düşünmeniz gerekebilir. Gerek tarzınız gerekse bulunduğunuz çevrede bir değişikliğe gitmeniz gerekiyorsa bundan kaçmamalısınız. Bir takvim üzerinde ilerlemek, planlı olmak sizi dalgınlıkların getireceği aksaklıklardan koruyabilir. İş teklifleri ve statü değişiklikleri sözkonusu olduğunda hızlı karar almak yerine tüm koşulları değerlendirerek fikrinizi beyan etmelisiniz. Hislerinize güvenin, onların size getireceği mesajlar işleri kolaylaştırabilir. 

Venüs'ün Boğa burcundaki seyrine başlamasıyla hayatın biraz arka planında durmak size iyi gelebilir. Kendinizi anlamak, yeteneklerinizi ve ihtiyaçlarınızı fark etmek için buna ihtiyacınız olacaktır. Hayatın zorlu yanlarından ziyade bunlarından arından kalan zamanları nasıl değerlendirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Hem içsel olarak hem de günlük yaşantınızda buna önem vereceğiniz işlere ağırlık verebilirsiniz. Tatil planları, sağlık kontrolleri ya da operasyonlar, estetik gibi konularda çekinceleriniz varsa maddi ve manevi yönden hazırlık yapmayı tercih edebilirsiniz. 

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Koç burcuna geçişi ile konuşmak kadar yapmanın da önemli olduğu günlere giriyorsunuz. Hayatınızı hangi alanda ilerletmek istediğinize dair pek çok fikriniz olabilir ya da bu tarz fikirlerinizi işleyecek yöntemlere erişebilirsiniz. Kişisel düzlemde yenilikler yaparak hem gerçek cesaretinizi görebilir hem de geleceğiniz için yeni bir sayfa açabilirsiniz. Sosyal açıdan da oldukça zengin ve hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. Arkadaş çevrelerine dahil olmak, duygularınızı paylaşmak her zamankinden daha kolay olabilir. Birden fazla insanla, birden fazla konuyla muhatap olmak sizi yoğun bir iletişim trafiğinde bırakabilir. Bu süreçte hem kelimeleriniz hem de bunları aktarma şekliniz önemli olacaktır. Özellikle sosyal medyada önemli etkileşimler alacağınız girişimleriniz olabilir, fakat devamlılığını sağlamanın da önemli olduğunu unutmamalısınız. 

21 Mart'ta Güneş'in Koç burcundaki döngüsüne başlaması ve burada bir yeni ayın gerçekleşmesiyle birlikte kendinizi ve gücünüzü resmen ortaya çıkarıyorsunuz. Bütün kış beklediniz ve artık çiçeklenme zamandasınız. Bu zamanı doğru değerlendirmek adına saklı planlarınızı ortaya çıkarabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Gerçekte kim olduğunuzu görebilirsiniz. Hayattan beklemek değil istediğini almak için mücadele vermek önemli olacaktır. Psikolojik, maddi ve fiziksel yeterliliğe sahip olduğunuz alanlarda yeni adımlar atabilirsiniz. Sabırsız ve sıkılgan tutumlar sergilemedikçe hem işinizde hem de arkadaş ortamında zorluktan uzaklaşmış olacaksınız. Kazanç elde ederken insan biriktirmenin de önemli olduğunu unutmayın. 

Plüton'un Kova burcunda ilerlemeye başlamasıyla maddi konulardaki deneyim ve kazanımlarınızı nerede kullanacağınızı daha iyi bilebilirsiniz. Elde etmek kadar onu kullanmanın, geliştirmenin ve hayatınızın bir değeri haline getirmenin önemli olduğunu fark edeceksiniz. Geleceğe dair düşünce ve planların değişmesi, beklentileriniz kadar hayatın getirilerine de odaklanmak sizi ödüllendirebilir. Yurtdışı konulu işler, hukuksal konular, bulunduğunuz çevreyle ilgili değişimlerde daha radikal ve kalıcı kararlar alabilirsiniz. İnanç sistemleri ve bunu yaşama biçimleriniz size daha önce bakmadığınız açıları gösterebilir. 

Mars'ın burcunuzdan ayrılıp Yengeç burcuna geçmesiyle beraber parasal konularda önemli zamanlar yaşayabilirsiniz. Alma verme dengesi, gelir getirici faaliyetler ve bunların ilerleyişi gibi konularda karar vermeniz gerekebilir. Bunu yaparken neye göre hareket etmeniz gerektiğini iyi anlamalısınız. Geçmiş dönem çalışmalarınızın ve ödeme trafiğinizin sonuçlarını şu anda alabilir, kendinize buna göre bir yol haritası belirleyebilirsiniz. Yanlışı doğruyu ayırt etmek, duygusal çıkışlarla yapılan harcamaları görmek önemli olacaktır. Mantığınızı devrede tutun, kendinizi bile isteye zora sokacağınız hiçbir işin ve ortamın içinde bulunmayın. 

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Koç burcundaki Jüpiter ile kavuşumu kendinize çizdiğiniz yolda yeni deneyimler elde etmenizi sağlayabilir. Rahatsızlık duyduğunuz, sizi tedirgin eden konuların dışına çıkmalısınız. Hayatın bu kaygıyla devam edemeyeceğini bilmeli, bunu yapmaya da bugünden başlamalısınız. Unutmayın yarınlar bugünlerin eseridir ve siz Ay'ın da burcunuzda olacağı 27-28 Mart tarihlerinde kendinizi, işinizi, eyleminizi büyütmeye ne kadar emek verirseniz onun karşılığını görebilirsiniz. Önemli ve belirleyici çıkarımlarınız olabilir. Zihninizi ve fikirlerinizi, çevrenizin de desteğini alarak geliştirmeye odaklanın. Elektronik cihazlar, bu sayede ulaştığınız mecralarda büyük etkileşimler oluşturabilirsiniz.

Venüs ve Uranüs'ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle kendi içinizde halletmeye çalıştığınız, belki de halledebildiğiniz konularla yeniden uğraşmanız gerekebilir. Hesaba katmadığınız, bilerek atladığınız detaylar olmadığına emin olun. Kararlarınızı net ve ciddi bir şekilde almanız gerekebilir. Her ne yapacaksanız, ne ile mücadele verecekseniz kalıpların dışına çıkmaya ve garantici olmaya çalışmanızda fayda var. Eski ilişkileriniz gündeme gelebilir, o dönemde yaşadığınız sürpriz bir konu karşınıza çıkabilir. Neden eskide kaldığını bilerek tepki vermeniz daha doğru olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Daha önce hiç sahip olmadığın bir şeye sahip olmak istiyorsan, daha önce hiç yapmadığın bir şey yapmalısın.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Ay'ın burcunuzda ilerlemesiyle başladığınız yeni haftada, yeni ayda siz de enerjik bir başlangıç yapabilirsiniz. Daha çok konuşabilir, daha çok araştırma yapabilir ve bunların sonuçlarını hayatınıza entegre etmeye çalışabilirsiniz. Ay ve Venüs arasındaki açı ile dış görünüşte bazı yeniliklere gidebilir, kişisel bakımınıza zaman ayırabilirsiniz. 

Aslan dolunayı size bazı hedefleriniz ve düşünceleriniz konusunda hatırlatmalar yapabilir. Bunları nasıl işlediğiniz, nasıl ifade etttiğiniz, ne gibi fedakarlıklarda bulunduğunuzu düşünmeniz gerekebilir. Bazı konuları kendinize saklamadıysanız, kiminle ne ölçüde paylaşımda bulunduğunuzu iyi belirlemelisiniz. Hayatınızla ilgili detayları paylaşırken diğer konularda olduğunuz gibi cömert olmamanız gerçeğiyle yüzleşirken acı tecrübelerle bunu yaşayabilirsiniz. Resmi kurumlardaki işlemleriniz, hukuksal konular ya da başvurularınız sonuçlanabilir. 

Merkür Plüton kavuşumu kendi hayatınız için daha fazla inisyatif almanızı gerektirebilir. Becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Sorgulama ve araştırma yapmak adına iyi bir süre olabilir.  Ancak bu sizi çevrenize ya da ailenize karşı öfkeli bir duruma getiriyorsa bir şeyler yanlış gidiyor demektir. Sınırlarınızı yeniden çizmek isterken başkasının özgürlük alanına ya da söylemlerine karşı daha yapıcı ve olumlu bir tavır sergilemelisiniz.

Yönetici gezegeniniz Merkür'ün Kova burcuna geçişi ile birlikte yapmak istedikleriniz konusunda daha özgür daha geniş zamanlara ulaşabilirsiniz. Kendinizi yetiştirdiğiniz, zaman ayırdığınız konuların hayatınıza olan etkisini düşünebilirsiniz. Buradan çıkan sonuç size bundan sonra neye zaman ayırmanız gerektiğini gösterebilir. İletişiminizin güçlenmesi, sosyal mecralarda yeni bir çıkış yapmanız, geniş bir vizyona ve çevreye sahip olmanız hem kişisel gelişimde hem de kariyer alanında size kazanç sağlayabilir. Öğrenmek kadar öğrendiğini uygulamanın, bunu sağlayacak alanları ve insanları bulmanın önemini anlayabilirsiniz. Hissettiklerinizden emin olmanız kendinizi daha iyi savunmanızı sağlayabilir, bu da hukuksal alanda olumlu gelişmelerin kapısını aralayacaktır. 

Güneş ve Satürn'ün Kova burcundaki kavuşumuyla karar vermekte zorlandığınız konularda bir netlik yaşayabilirsiniz. Hayatınızı bir sistem üzerine kurmak isterken bunu bildiğinizin dışındaki koşullara da açmalısınız. Eğitim alacağınız alanları, mücadele yöntemlerinizi yenilemeniz gerektiğiyle yüzleşebilirsiniz. Hem yaratıcılığınızı hem de hedeflerinizi neye yönlendirdiğinizi, yönlendirmeniz gerektiğini düşünmelisiniz. Burada alacağınız kararlar, bir araya geleceğiniz insanlar sizin için yeni bir kapı aralayabilir. 

Venüs ve Neptün'ün Balık burcundaki kavuşumu kariyerinizde belli bir noktaya gelmek konusundaki çabalarınıza karşılık verebilir. Kadın paydaşlarınızdan alacağınız destek ya da sizin sağlayacağınız imkanlar gündeme gelebilir. Bunları ileriye dönük bir şekilde değerlendirmelisiniz. Bunun için cesaretinizin olmadığını ya da kendinizi layık görmediğinizi düşünmek yerine halihazırda elinizde bekleyen planların olmasına sevinmenizde fayda var. Güneş'in de Balık burcuna geçişi size bunların tamamını hatırlatacaktır. Kendi işinizi kurmak, ortaklıklar yapmak, yeni görüşmelere başlamak gibi durumlar sözkonusu olabilir. Belirsizliğe kapılmadığınız takdirde hem çevrenizi doğru insanlarla genişletebilir hem de planlarınızı yürürlüğe koyabilirsiniz. 

Venüs'ün Koç burcuna geçmesiyle birlikte geleceğinize daha büyük bir umutla bakabilir, daha cesur olabilirsiniz. Kendinize koyduğunuz hedeflere sadık kalmak, bunların sonuçlarını almak sizi daha da motive edebilir. Para kazanacağınız bir dönemdesiniz, bunu doğru bir şekilde değerlendirirseniz daha da büyük gelirler elde edebilirsiniz. Elinizde bulunan imkanları daha da geliştirebilir, çevrenizi de aynı şekilde büyütebilirsiniz. Tanışacağınız insanlarla önemli bağlantılar kurabilir, hatta duygusal etkileşimler de yaşayabilirsiniz. 

20 Şubat'taki Balık yeni ayı ile statünüzü ve işinizdeki başarınızı yukarıya doğru çekecek başlangıçlar yapabilirsiniz. Hakkettiğiniz muameleyi görmek ya da beklediğiniz zam, terfi, yer değişikliği haberlerini almak sizi yüreklendirebilir. Çok çalışmak kadar verimli ve karşılığını bulacağınız şekilde çalışmanın önemli olduğunu görebilirsiniz. Bu da size hem insanlarla olan ilişkilerinizde hem de çalışma stilinizde realist değişiklikler yaptırabilir. Eksiklerinizi tamamlıyor ve kendinizi yeni bir düzene hazırlıyorsunuz. 

 

Motivasyon Sözü: "Mutlu olmak istiyorsan bir amaca bağlan, insanlara ya da eşyalara değil."

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Venüs ve Plüton’un Oğlak burcundaki birlikteliği korktuğunuz ya da güçsüz olduğunuz konuları önünüze getirebilir. Bu konuların geleceğiniz üzerindeki etkisini düşünebilirsiniz. Bakış açınızı, üslubunuzu ve çabanızı değiştirmek dönüşümünüze yardımcı olacaktır. Parasal anlamdaki kayıplarınızdan ziyade kazançlarınıza ve bunları uzun vadeli hale getirmekle ilgili düşünceler ağırlık verebilirsiniz. Özellikle Güneş’in ve geri hareketteki yönetici gezegeniniz Merkür’ün de Oğlak burcundaki kavuşumu size kaçırdığınız fırsatları daha iyi görme fırsatı verebilir. Yarım bıraktığınız işler, ilgilenemediğiniz davalar ve size ulaşması konusunda aksaklıklarla karşılaştığınız miras ve ödemelerle ilgili bazı detaylar öğrenebilirsiniz. Öğrendiklerinizi nasıl geliştireceğinizi düşünmek tüm endişeleri güce dönüştürebilir. 

Venüs’ün Kova burcundaki seyrine başlamasıyla yurtdışı ile ilgili gündemlere fazlaca kafa yorabilirsiniz. Olmak istediğiniz yer, yapmak istediğiniz iş konusunda aydınlanabilirsiniz. Bu da sizi dil eğitimi, yabancı ülkeye yerleşme koşulları veya yabancı kaynaklı işler konusunda çalışmalar yapmaya itebilir. Özellikle kuracağınız ilişkiler, bazı kadın dostlarınızdan alacağınız tavsiyeler yolunuza ışık tutabilir. Tanıştığınız insanlara, girdiğiniz platformlara özen göstermenizde fayda var. 

7 Ocak’taki Yengeç dolunayı ile birlikte maddi anlamda sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Bildiğiniz, deneyimlediğiniz ve güvendiğiniz iş kollarının dışına çıkmanın düşündüğünüz gibi olmadığını görebilirsiniz. Elinizdeki imkanları zamana uyumlandırarak kullanmak özgüveninizi tazeleyecektir. Borçlanma, alacak vereceklerin tahsili gibi geçmişe dönük konulardan dönüşler alabilirsiniz. Mantığınızı devreye koyduğunuzda yeni bir bakış açısına sahip olacaksınız. 

Burcunuzdaki geri hareketini sonlandıran Mars size nefes aldırmaya başlıyor. Yaşadığınız anlaşmazlıklar, bazı işlerin devamının gelmemesi, imajınızla ilgili sorun ve düşüncelerinizle ilgili olumsuzlukların hepsini sonlandırabilirsiniz. Yaşadıklarınızı ve yaşayamadıklarınızı bir ders olarak görmelisiniz. Bu dersi uygulamaya alma fırsatı elde ettiğiniz bugünlerde, işlerinizin açıldığını ve kendinizi daha rahat ifade ettiğinizi görebilirsiniz. Bedensel değişiklikler, sağlık sorunlarınızdaki gelişmeler ve spora kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yarım kalan projeleri ve konuşmaları tamamlamak motivasyonunuzu arttıracaktır. 

Güneş ve Plüton’un Oğlak burcunda bir araya gelmesi sizi de hayatta mümkün görmediğiniz konularla bir araya getirebilir. Alışkanlıklarınızı değiştirmenin yolunun hayallerinizi ve stilinizi değiştirmek olduğunu fark edebilirsiniz. Bu fark da, ihtiyacınız olanın ancak bir şekilde direnç gösterdiğiniz konuların önemini ortaya koyuyor. İnandığınız değerler doğrultusunda bir yaşam şekli kurabilirsiniz ancak bazen inandığınız değerlerde bir değişikliğe gitmeniz gerekebilir. Bu kavuşum size o zamanın geldiğini gösteriyor. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün de burada ileri hareketine başlamasıyla özellikle eğitim ve iş görüşmeleri alanında size yeni fırsatlar getirebilir. Borçlarınızı ödeyeceğiniz, miras ve alacak verecek konularında talihinizin döneceği bir dönemdesiniz. Hayatınızı kazanmaya başlıyorsunuz. 

Kova burcuna geçen Güneş hayal ettiklerinizi size sunma ve uygulama fırsatları sunabilir. Çevrenizle olan ilişkileriniz gelişebilir, aranan kişiler arasına girebilirsiniz. Pratik ve hızlı fikirleriniz kendi hayatınızı nasıl geliştireceğiniz yönünde size fikir verirken dışarıdaki insanların da dikkatini çekebilir. Bu anlamda tecrübelerinizi paylaşacağınız mecralarda yer alabilirsiniz. Sosyal medya, haberleşme gibi alanlarda ve yazılı işlerde yeteneklerinizi ortaya koyabilirsiniz. 21 Ocak’taki Kova yeni ayı bu anlamda fitili ateşleyebilir. Vizyonunuzu genişleten, sizi korkutmak yerine üzerine gitmeye teşvik eden konulara yoğunlaşabilirsiniz. Bu anlamda yapacağınız görüşmeler yeni bir iş ve yaşam tarzı imkanı elde etmenizi sağlayabilir. 

Kova burcundaki Venüs ve Satürn size sınandığınız noktaları ve buradan elde edeceğiniz kazançları gösterebilir. Hayatınıza bir standart getirmek, beklentilerinizin ve isteklerinizin dışında gelişen durumlarla da ilgilenmek bu dönemde gündeminiz olabilir. Yeni işler yapmak konusunda kendinizi sınırlandırmamalısınız. Seyahatlere çıkmak, bunlarla ilgili hazırlıklar yapmak ve yeni bağlantıların hayatınıza dahil olması pek çok konuda fikirlerinizi değiştirebilir. Arkadaş çevreniz konusunda önemli değişiklikler yapabilir, kriterlerinizi ve insanlara yaklaşımlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Kalıcı ilişkiler kurma noktasında bu detay işinizi kolaylaştırabilir. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla kendi içinizde hallettiğiniz ya da halletmeye çalıştığınız konuların asıl sebebini bilerek hareket edebilirsiniz. Daha yüksek bir bilinç ve farkındalıkla ilerliyorsunuz. Kabul etmeniz gereken gerçekler, bazı insanların gerçek yüzüyle değişen ilişkiler sizde bir kırılma noktası oluşturabilir. “yapmam” dediklerinize şans vermek ve bazı hatalarınızdan dönmek sizi yeniliyor. Yaptıklarınızın karşınıza çıkması sözkonusu olabilir. 

Venüs’ün Balık burcundaki seyrine başlaması insanların ve iş çevrenizin size olan bakış açısını değiştirebilir. Mevcut işlerinize yenileri eklenebilir, takım çalışmaları ve yeni ortamlarla hünerlerinizi sergileyebilirsiniz. Liderlikten ziyade yardımsever bir tavırla hareket edeceğiniz bu dönemde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yeni ilişkiler kurmak, daha önce gitmediğiniz yerlerde bulunmakla ilgili tereddütleriniz bu sayede son bulabilir. Hem işiniz hem de ikili ilişkilerinizde kısmetiniz açılıyor, maddi açıdan da oldukça kazançlı bir döneme giriyorsunuz.

 

Motivasyon Sözü: “Büyük adım atmaktan korkmayın, uçurumu küçük sıçramalarla geçemezsiniz.”

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Balık burcundaki Neptün’ün ileri hareketine geçmesiyle kendinizi boş ümitlerle doldurduğunuzu fark edebilirsiniz. Bu farkındalık da size iş hayatınızla ilgili tüm doğru ve yanlışları gösterecektir. Dikkatinizi topluyor, içinde bulunduğunuz şartları daha net bir şekilde görerek hedeflerinize çeki düzen veriyorsunuz. Kısa süreli olarak başladığınız işleri uzun vadelere taşıyabilir, yarım bıraktığınız ya da ihmal ettiğiniz çalışmalarla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. İyi niyetinizin suistimal edilmemesi için iş hayatınızla ilgili önceliklerde net olmalı ve bu plana sadık kalarak ilerlemelisiniz. 

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Oğlak burcuna geçişi ile birlikte, eşiniz ya da ailenizden aldığınız destekler, ortak çalışmalarınız ve gelirlerinizden faydalar görebilirsiniz. Parasal açıdan emek vererek kazanç elde edeceğiniz ve bunu kuralına göre yapacağınız bir süreçtesiniz. Daha ciddi konular gündeme gelebilir, daha önce konuşmadığınız şeyleri konuşabilir ya da artık kendinizi disipline etmeniz gereken noktalara yoğunlaşabilirsiniz. Oğlak burcuna geçen Venüs’ün de desteğiyle bu dönemi daha etkin ve verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Kafanıza takılan her soru işaretini noktaya ve kesinliğe ulaştıracağınız gelişmeler yaşanabilir. Hem maddi hem de manevi yönden yeni kaynaklar elde edebilirsiniz. 

8 Aralık’ta burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile ne istediğinizden artık emin oluyorsunuz. Bazı yanlış anlaşılmaların olduğunu görebilir, krizler yaşayabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerinizde karşılaştığınız bu duruma sizin davranışlarınızın ne yönde etki ettiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Fiziksel ve mental olarak her şeyi daha yeni ve geniş bir bakış açıyla incelemelisiniz. Yüzeysel etkiler, kararlar ve ilişkilerin standartlarını değiştiriyorsunuz. 

Burcunuzda geri hareketini sürdüren Mars’la Chiron arasındaki üçgen açı size aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz çözümün kendinizde olduğunu hatırlatabilir. Uzakta aradığınız, ulaşılmaz sandığınız ya da yapamayacağınızı düşündüğünüz konuları mercek altına almalısınız. Bugüne dek ertelediğiniz yazışmalar, proje bazlı görüşmeleri gündeme getirmek için destekler alabilirsiniz. Sosyal çevrenizde bu yönde bir adım attığınızda arkadaşlarınızdan da olumlu geri dönüşler gelebilir. Özgüven sorunu yaşadığınız zamanları telafi etmek adına iyi bir dönemdesiniz. 

Merkür Uranüs üçgeni daha önce aklınıza gelmeyen fikirleri aklınıza getirebilir, olaylara ve planlarınıza yeni bir bakış açısı getirebilirsiniz. Sürpriz haberler alabilir, parasal konularda beklenmedik destekler bulabilirsiniz. Bu durum da kendi içinizde halletmeye çalıştığınız sorunları çözmekle kalmayacak, aynı zamanda günlük hayatınıza etki edecek işler almanızı da sağlayacaktır. 

Jüpiter’in Koç burcunda yolculuğuna devam etmesiyle çevrenizle aldığınız desteklerin neticesinde yola kiminle ve nasıl devam edeceğinizi daha iyi görebilirsiniz. Toplumsal ve bireysel düzlemdeki iş planlarınız, yatırımlarınız, sosyal sorumluluk projeleri kısaca hayatınıza dahil ettiğiniz tüm konular meyvelerini vermeye başlıyor. Bu da sizin daha görünür olmanızı, sosyal hayatın içinde daha aktif şekilde yer almanızı sağlayabilir. Geniş bir arkadaş çevresi, etki alanı büyük imkanlar gündeminizde fazlaca yer tutacaktır. Koç burcundaki geri hareketini sonlandıran Chiron, özgüven sorunu yaşadığınız ve yeterince zaman ayıramadığınız konularda yaralarını sarıyor. Bunu aslında kendi çabanızla yaptığınızı, toplumda ve iş dünyasında kendi emeğinizle bir yer sahibi olduğunuzu görebilirsiniz. Bu yönünüzle birlikte sadece kendinize değil, başkalarına da ışık tutmuş olduğunuz konuların olumlu geri dönüşlerini alabilirsiniz. İşine destek verdiğiniz kişiler sizin için iyi bir referans kaynağı olacaktır.

22 Aralık’ta Güneş’in Oğlak burcuna geçmesiyle elde ettiklerinizin ve size sunulan imkanların hakkını vermekle ilgili düşünceleriniz yoğunlaşabilir. Bu da sizi bir şeyler yapmaya itecektir. Zamanınızı daha faydalı ve getirisi olan konulara harcayabilirsiniz. Böylece psikolojik olarak baskı veya sorun hissettiğiniz alanlarda düzenleme yapabilirsiniz. Hayatın gerçeklerini görmeye başlıyorsunuz. Özellikle Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte ek iş, parasal konularda değerlendirme yapma gibi konularda daha cesur hareket edebilirsiniz. Mantıklı riskler aldığınızda sürecin korkulu değil faydalı olduğunu görebilirsiniz. 

Oğlak burcundaki Merkür’ün 29 Aralık itibariyle geri hareket edecek olması mali konularda kemer sıkmanızı gerektirebilir. Dolaysıyla gelen kaynakları ve ödenekleri hesap ederken giderlerinizi de kontrol edebilmelisiniz. Kendinize bu anlamda bir b planı yapmak geçmiş borç ve ödemeler ile sonradan oluşabilecek problemlerden kolaylıkla sıyrılmanızı sağlayabilir. İçinizde yaşadığınız, yansıtamadığınız ve tek başınıza halletmeye çalıştığınız sorunlar yüzünden kendinizi yorgun ve mutsuz hissedebilirsiniz. Bunun faturasını ailenize, eşinize kesmek yerine onlarla paylaşmayı ve güç birliği yapmayı seçmelisiniz. 

Motivasyon Sözü: “Tüm dünya için yapabileceğiniz en iyi şey, kendinizden en iyisini elde etmektir.”

Yönetici Gezegeni Merkür
Elementi Hava
Niteliği Değişken
Rengi Sarı ve turuncu
Metali Cıva
Taşı Agat
En Uyumlu Olduğu Burçlar Terazi, Kova
En Zorlandığı Burçlar Balık, Başak

Yönetici gezegeniniz Merkür'dür. Çok yönlü ve zeki insanlarsınız. Hava elementinin vermiş olduğu güçle harika bir iletişimci olabilirsiniz. Sürekli yeni bilgi arayışı sizleri araştırmacı biri haline dönüştürebilirken dedikoducu biri haline de dönüştürebilir. Bu aradaki gelişimi sizin bulmanız gerekecektir. 

İkizler burcunun motivasyonu hiçbir zaman daha fazla para değil, aksine daha fazla arkadaş edinmek ve muhabbet edebilmektir. Sizler birer sosyal kelebeksiniz. Müthiş taklit yeteneğine sahipsiniz. Aklınızdan neler geçtiğini siz bile tahmin edemezsiniz.

Gezmek, keşfetmek ve seyahat etmek sizin ruhunuza canlılık katar. Gizli duygusal bir yönünüz var. Gerçek duygularınızı saklamak isterken bazen umursamaz görünebilirsiniz.

 Kariyer hayatınız sizler için çok önemlidir. İletişiminizin kuvvetli olması, sizlerin bu anlamda özellikle iş hayatınızda mükemmel konuşmacı olmanıza neden olur. 

Yetiştiğiniz aile, ahlak ve kültür gelişiminizi çok etkiler. Onlardan aldığınız ilham hayatınızdaki başarılarınızda görülür.

Çevrenizdeki insanlara ilham olan bir yönünüz vardır. Entelektüel yapınız ve bilgiye olan merakınız her zaman zihninizi aktif tutarak öğrenme duygusu ile sizi harekete geçirir. 

Sizler için dostluk ve arkadaşlık kavramları önemlidir. Tüm dostlarınız ve arkadaşlarınız sizin için aileden daha ötedir.

Kırmızı çizginiz ilgi ve alakadır. Bunlar sağlanmadığı noktada üzülüp o ortamdan veya çevreden hızlıca uzaklaşabilir, kendinizi daha iyi hissedeceğiniz yeni bir ortama hızlıca giriş yapabilirsiniz.

Paylaş: