loader
Yay Icon Yay Burcu ( 23 Kasım - 21 Aralık )

İkili ilişkilerle ilgili olumsuz imajınızı değiştirmek için roller değil gerçek tutumlar belirlemelisiniz. Yaşadıklarınızın faturasını kesmek için birini aramak çevrenizle iletişiminizi olumsuz yönde etkileyebilir. Her şey gelip geçebiliyorken kendinizi aynı yerde tutmayın ve olumsuzluklara neden olan durumları değiştirmeye başlayın.

Çalışma hayatınızın yoğunluğu farklı fikirlere zaman ayırmanıza engel olabilir. Bu yüzden ertelediğiniz, biriktirdiğiniz pek çok konunun içindeki imkanları da elde edemeyebilirsiniz. Bugünü kendinize bir milat seçin, sizi maddi ve manevi rahatlığa ulaştıracak konular için yeni bir planlama yaparak ilerleyin.

Günlük yaşantınızda bazı yenilikler yapmanız gerekebilir. Yeni deneyimlere açık olmak, hayatınıza bir farklılık katmak sandığınız kadar büyük işler yapmakla ilgili değildir. Sabahları uyanma saatinizin değişmesi, kendinize daha iyi hareket edeceğiniz bir zaman dilimi ayırmanız bile günlerinizi daha verimli geçirmenize yardımcı olabilir.

Sorumluluktan çekindiğiniz günlerin geride kaldığını bilmek sizi daha iyilerine hazırlar. Yaşam her konuda size bir fırsat tanısa da sizin ne kadar değerlendirdiğiniz her zaman daha önemli olacaktır. Bugün yeni bir hayatın ilk günlerine yakışır bir heyecan ve azimle kendinize tutunmalısınız.

İsteklerinizin önünüze sıralanması her zaman mümkün olmayabilir. Dolayısıyla beklediğiniz anlar yaşadınız ve bunu kendinizce geliştirmeye çalıştınız. Bekleme zamanının bugün bittiğini göreceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sizin hayalinizi siz yaşamalısınız.

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Merkür'ün 5 Ekim'de Terazi burcunda ilerlemeye başlamasıyla aynı kulvarda olduğunuz ya da yer alabileceğiniz insanlardan oluşan yeni bir çevre kurmak isteyebilirsiniz. Önemli değişiklikler ve ilişkiler gündeme gelebilir. Mental olarak daha güçlü ve ılımlı hissedebilirsiniz. Bu da çevrenizin ilgisini size taşımak konusunda destek verebilir. Fikirleriniz ve yaklaşım biçiminizle bulunduğunuz ortamlarda arabulucu, iletişimi kuran ve bağları güçlendiren kişi görevini üstlenebilirsiniz. Bu konuda hayatınızdaki insanlara ya da yeni tanışacağınız kişilere ilham verebilir, yeni bakış açıları kazandırabilirsiniz. Sadece kendiniz için değil, toplum için de düşünceleriniz olabilir. Bunları nasıl değerlendireceğiniz konusunda tek başınıza hareket etmek istemeyebilirsiniz. Tam bu noktada, kurduğunuz ilişkilerin geri dönüşü sizi bulabilir ve aynı düzlemde yer alabileceğiniz insanlarla iş birliğine gidebilirsiniz. Sosyal ve ticari açıdan oldukça şanslı bir dönemdesiniz, bunu doğru değerlendirdiğinizde herkesin kazanacağı bir sistem kurabilirsiniz. Sosyal anksiyete, insanlara açılma, kendiniz için bir şeyler yapabilme ve isteme halinin getirdiği zorlukları aşmak adına da önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Profesyonel ve kişisel tavsiyeler hem insanlara hem de olaylara bakış açınızı değiştirecektir. "Kullanılmış olma" hissini hayatınızdan uzaklaştırıyorsunuz.  

 

Motivasyon Sözü: “Harika şeyler, ancak aşırı taleplerle mümkündür.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay size bir şeyler istemenin mümkün ve gerçek bir hedef olduğunu gösterebilir. Bunu göremediğinizde motivasyonunuzun kırıldığı zamanları geride bırakmalısınız. Vazgeçmediğiniz, üzerinde emek verdiğiniz her şeyi devam ettirmeniz ve bununla ilgili kararları geliştirmeniz pek çok durumu değiştirebilir. Her şeyden önce, kendinizle barışmak ve bir şeyler yapabildiğinizi kendinize ispatlamak bu dönemin en büyük kazanımı olacaktır. Mutlu olmanın tanımını yeniden yapmalısınız ve bu tanıma hayatınızda her zaman yer vermelisiniz. Böylece hem işinizde hem ilişkilerinizde istediğiniz sonuçları görmeniz kolaylaşacaktır. Maddi ve duygusal beklentiler, kendinizi bunlara hazırlamak adına bazı konuşmalar gündeme gelebilir. Zira ikili ilişkiler konusunda oldukça şanslı bir dönemdesiniz. Kafanızda ve kalbinizde netleştirdiğiniz her konu, size yapmanız ve yapmamanız gereken her şeyi bulmak konusunda yardımcı olabilir. Keyifli olduğunuz anları ve alanları aramak yerine içinde bulunduğunuz anı keyiflendirecek bir bakış açısıyla yaşayacaksınız. Bunu hayatın neresinden yakalamış olursanız olun daha güçlü tutabileceksiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Dünya size soğuk görünüyorsa, onu ısıtmak için ateş yakın.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 23 Eylül’de Terazi burcuna geçecek olan Güneş sosyal yönünüzü daha çok göstermenize yardımcı olabilir. Sorumluluklarınızı aksatmak yerine bunlara belli zamanlarda ara verdiğinizde, bu araları da hem keyifli hem de faydalı işlere ayırdığınızda hayatı dolu dolu yaşadığınızı hissedebilirsiniz. Geniş bir çevreye sahip değilseniz ya da farklı bir kesimle bir arada olmak istiyorsanız bunun için ideal bir dönemdesiniz. Yeni arkadaşlıklar kurmak, sosyal organizasyonlara katılmak, kendinizi ve yeteneklerinizi gösterebilmek gibi konulardaki çekingenliğinizi aşmak adına önemli adımlar atabilirsiniz. Size doğru atılan adımların da gündeme gelmesi olasıdır. Kalabalıklarla yapılacak işler, düzenlenecek organizasyonlar, buluşmalar, tanıştığınız insanlardan alacağınız fikirlerle  hayatınızda bir puzzle tamamlıyormuşcasına hissedebilirsiniz. Duygusal konularda arkadaşlarınızın tavsiyelerine uyabilir, ortamınızda bulunan kişilerin tanışmalarını sağlayabilirsiniz. Evlilik organizasyonu ve ilk adım gibi keyif verici konularda da önemli etkiler altındasınız. Bu sadece bir evlilik ya da ilişki kurmanız şeklinde değil, bu durumu kazanca dönüştürecek fikir ve içeriklerle ilerlemeniz şeklinde mümkün olabilir. Vizyonunuz geniş olsa da bunu genişletmek ya da kullanabilmek adına eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Bir fikrinizi projeye dönüştürmek, dijital ortamlarda çalışmalar yapmak, hayatınıza yeni soluklar ve katkılar getirmek sizin en büyük motivasyonunuz olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Umut, ruhun dayanıksız olandan sıyrılıp sonsuzluğunu kanıtlayan mücadelesidir.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 15 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile beraber belirsizlik yaşadığınız ve bu yüzden kariyerinizde ilerlemekte zorlandığınız yolları aşmanız mümkün olabilir. Her şeyin gerçek manada yeniden ve daha iyi bir şekilde başladığını görebilirsiniz. Baskı olarak düşündüğünüz her şeyin sizi kamçılayan bir durum olduğunu fark edebilirsiniz. Bu sayede yorgunluklarınızın getireceği rahatlığı yaşamanız da daha kolay olacaktır. Terfi, yer değişiklikleri, gelirle ilgili görüşmeler gündeminize gelebilir. Her şeyin daha da üstünde, yaptıklarınızın bir karşılığının olması ve emeklerinin görülmesi sizi daha da güçlendirebilir. Hevesleriniz ve özgüveniniz tazelenebilir. Bu sayede bir sorumluluk almaktan korkmayacak, yoğunluğunuzu daha iyi yönetebileceksiniz. İş ortaklarınız, aile üyeleriniz ya da çevrenizden gelebilecek olumsuz eleştiriler, rekabet hissi uyandıracak tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Yeni kapıları aralamak güzel ve etkili olabilir. Ancak hırsın gözünüzü kapatmasına değil gözünüzü daha iyi açmanıza olanak vermelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayat bir yumruk değildir. Hayat, başka bir elin ona katılmasını bekleyen açık bir eldir.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 4 Eylül’de yönetici gezegeniniz Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketiyle beraber sağlık ve yaşam alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizi isteyebilir. Neyi doğru yaptığınız neye direnç gösterip kuralları çiğnediğiniz önemli olacaktır. İyileşme şansının yüksek olduğu rahatsızlıklarınızdan kurtulmak için bu önemli bir viraj olabilir. Doktor kontrollerinizi yaptırmak, beslenme ve takviyelerinizin yeniden düzenlenmesini sağlamak iyi sonuç almanıza yardım edebilir. Çalışma koşullarınız, iş başvuruları ve iş kurma fikirleriniz üzerinde düşünmeniz gerekebilir. Gecikmeli sonuçların gelmesi ve sizin bu süreci nasıl geçirdiğinizi görmeniz, retro bitiminde atacağınız adımları belirleyebilir. Gelir kaynağı ve sorumluluk açısından şanslı, uzun vadeli etkilerin olduğu bir dönemde olduğunuzu düşünerek rahat davranmamalısınız. Yakaladığınız bir fırsat olduğunda bunun tüm gereklerine uymanız gerektiğini unutmayın. Unuttuysanız Jüpiter retrosu size hatırlatacaktır. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün Başak burcunda bir araya gelmesiyle, hem rahatlayacağınız hem de işinizi daha iyi yapma fırsatı bulacağınız bazı gündemleriniz olabilir. Kendinizi tekrara düşmüş gibi hissedebilirsiniz. Ancak bu aşama size kaybedilen zamanın telafisini verebilir. Çalışmalarınızdaki eksikleri tamamlamak ve kendinizi parlatabilmek adına önemli olabilir. Yazışmaların artması, hem dikkatinizi hem de özeninizi isteyebilir. Bir yer edinmek, edindiğiniz yere sahip çıkabilmek arzusuyla çalışabilirsiniz. Çalışma hayatı olmayan ya da kurma aşamasında olan bir Yay burcuysanız, imkanlarınızın sizi ortaya çıkarmasına izin vermelisiniz. İlgilendiğiniz konunun tüm detaylarını görebilmek büyük bir şans olabilir. Şansınızı iyi değerlendirin. 

 

Motivasyon Sözü: “Belirsizlik karşısında zihninizi açık tutmak, yaratıcı potansiyelinizi ortaya çıkarmanın en güçlü sırrıdır.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 29 Ağustos’ta Boğa burcundaki Uranüs'ün geri harekete geçişi ile hayatınızın akışı ve işinizin, sağlığınızın bundan ne derece etkilendiği konularına ağırlık verebilirsiniz. Bazı noktalarda ihmalkar ya da inatçı davranmış olabilirsiniz. Bunu sürdürmek yerine durdurmak ve değiştirmek için önceliğiniz haline gelmelidir. Çalışma düzeninizle ilgili sorunların çözülmesini ve buna göre hareket etmeyi beklemek yerine kendi düzeninizi kuran olmalısınız. Kendinizi buna teşvik edin ve hayatınızı olduğundan daha iyi hale getirin. Seçimleriniz fiziksel ve mental olarak neyin kalıcı olacağına karar verecektir. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber ev düzeninizle ilgili konulara ağırlık verebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın ne olduğunu bilerek hareket etmenin önemini fark edebilirsiniz. Bu da size seçim kolaylığı getirecektir. Alım satım ve imzalı işler söz konusu olduğunda anlaşmayı iyi okumaya, kendinizi garantiye almaya dikkat etmelisiniz. Aile içindeki kırgınlıklara son vermek, konuşulmayan konuları gündeme getirerek büyümeden çözmek isteyebilirsiniz. Kullanacağınız ifadelerde özenli olmak karşılıklı olarak bir hayal kırıklığı yaşamanızın önüne geçecektir. 

 

Motivasyon Sözü: “Sonsuz zamana ve mükemmel koşullara ihtiyacınız yok. Şimdi yapın. Bugün yapın. Bunu yirmi dakika boyunca yapın ve kalbinizin atmaya başlamasını izleyin.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Güneş’in 23 Ağustos itibariyle Başak burcuna geçmesiyle beraber kariyerinizle ilgili önemli, belirleyici ve yoğun günlere giriyorsunuz. Görev tanımınız, konumunuz ve sorumluluklarınızın değişmesi gündeminize gelebilir. Fark edilmek ihtiyacınızın karşılanacağı bir dönemdesiniz, dolayısıyla bugüne kadar verdiğiniz emeği istikrarlı ve somut halde sürdürmeye devam etmelisiniz. Üstlerinizle görüşmeler yapabilir, yeni iş arayışlarına gidebilir, destek için bulunduğunuz bir konumda kalıcı işler yapmaya başlayabilirsiniz. Bir şeylerin sizin için daha net ve somut hale geldiğini görmek kırılan hevesinizi onaracaktır. Böylece bir sonraki ve daha iyi olan adım için daha iyi bir çaba ortaya koyabilirsiniz. Çalışma koşullarınızın değişmesi sizin de kendinizle ilgili bazı keşifler yapmanızı kolaylaştırabilir. Bugüne kadar bunun olmamasıyla ilgili sorularınıza yanıt bulabilir, iyi yanlarınızı geliştirebilirsiniz. Organizasyon gücünüzü ortaya koyarken çevreniz üzerinde bir baskı mekanizması kurmadığınızdan emin olmalısınız. Zira Merkür’ün de 23 Ağustos’ta Başak burcunda geri hareketine geçecek olması bu konuda bazı hatırlatmalar yapabilir. Becerilerinizin baskıya, isteklerinizin takıntıya ve pratikliğinizin kazaya dönüşmemesi için hızınızı ve dozunuzu ayarlamalısınız. İşlerinizi sıraya koyarak yapmak, bir planınız varsa bunu gözden geçirmek yoksa bir çalışma takvimi oluşturmak, yarım kalan projelerle ilgilenmek, alacağınız geri dönüşleri değerlendirmekle zamanınız geçebilir. Bunların sizin bir sonraki adımınızı güçlendireceğini unutmamalısınız. Bazı rutinlerin değişmesi, düzeninin kıpırdaması sizi rahatsız edebilir. Bu rahatsızlığın kalıcı değil gerekli olduğunu bilirseniz kendinizi toparlamanız da kolaylaşacaktır. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber doğru insanlarla ve doğru konularla hayatınızı sürdürmek isteğinizi uygulamaya geçirebilirsiniz. Odaklanmalısınız ve daha önce bunu yapamadığınız günleri geride bırakmalısınız. Her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu düşünüyorsanız iyi konuları arttırmaya, yetenekleri geliştirmeye, ilişkileri dengelemeye çalışmalısınız. Bu sayede neyin ne ile bağlantılı olacağının kararını siz verebilirsiniz. Edilgen değil etken bir rol oynamalısınız zira önünüzdeki hayat size aittir. Hayatınıza neler katacağınıza dair planlar yaparak sorunlu arkadaşlıklardan sıyrılabilir, yanlış ilişkileri önleyebilir ve doğabilecek iletişim krizlerine set çekebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Küçük çabaların tekrarı, büyük yeteneklerin ara sıra kullanılmasından daha fazlasını başaracaktır.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Merkür'ün 5 Ekim'de Terazi burcunda ilerlemeye başlamasıyla aynı kulvarda olduğunuz ya da yer alabileceğiniz insanlardan oluşan yeni bir çevre kurmak isteyebilirsiniz. Önemli değişiklikler ve ilişkiler gündeme gelebilir. Mental olarak daha güçlü ve ılımlı hissedebilirsiniz. Bu da çevrenizin ilgisini size taşımak konusunda destek verebilir. Fikirleriniz ve yaklaşım biçiminizle bulunduğunuz ortamlarda arabulucu, iletişimi kuran ve bağları güçlendiren kişi görevini üstlenebilirsiniz. Bu konuda hayatınızdaki insanlara ya da yeni tanışacağınız kişilere ilham verebilir, yeni bakış açıları kazandırabilirsiniz. Sadece kendiniz için değil, toplum için de düşünceleriniz olabilir. Bunları nasıl değerlendireceğiniz konusunda tek başınıza hareket etmek istemeyebilirsiniz. Tam bu noktada, kurduğunuz ilişkilerin geri dönüşü sizi bulabilir ve aynı düzlemde yer alabileceğiniz insanlarla iş birliğine gidebilirsiniz. Sosyal ve ticari açıdan oldukça şanslı bir dönemdesiniz, bunu doğru değerlendirdiğinizde herkesin kazanacağı bir sistem kurabilirsiniz. Sosyal anksiyete, insanlara açılma, kendiniz için bir şeyler yapabilme ve isteme halinin getirdiği zorlukları aşmak adına da önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Profesyonel ve kişisel tavsiyeler hem insanlara hem de olaylara bakış açınızı değiştirecektir. "Kullanılmış olma" hissini hayatınızdan uzaklaştırıyorsunuz.  

9 Ekim'de Venüs'ün Başak burcunda hareketine başlamasıyla çabalarınızı, hedeflerinizi ve yetilerinizi net bir şekilde ortaya koyuyorsunuz. Sürünceme de kalan, ertelenen, yeteri kadar özen gösterilmeyen her detayla ilgilenebilirsiniz. Bugüne kadar bunu yapmadığınız için kendinize kızabilirsiniz. Bunu dozunda bir özeleştiri olarak algıladığınızda, kendinize ve çalışma ortamınıza karşı tutumunuz da iyileşecektir. İyi ilişkiler kurmak, üstleriniz ve ortaklarınızla görüşmeler yapmak önemli olabilir. Yeni iş kurmak, mevcut işinizi geliştirmek, statü ve kazanç getirisi beklentilerinizin gerçekleşmesi gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Hayattaki her isteğin bir zamanı ve bedeli vardır. Kendi isteklerinizin farkına varıp bunları nasıl bir sistemde, nasıl bir maliyetle ortaya koyacağınızı düşünebilirsiniz. Ekonomik imkanlarınızı dengeli kullanmanızda fayda var. Çalışma ortamında doğan ilişkiler, duygusal konulardaki beklentilerinizi de karşılayabilir. 

11 Ekim'de Plüton'un Oğlak burcundaki geri hareketini sonlandırması gelir getirici faaliyetinizin hızlanmasına ve sorunların çözülmesine yardımcı olabilir. Ekonomik sıkışıklık yaşamak bazı isteklerinizi ertelemeye, iptal etmeye ya da değiştirmeye sebep olduysa bundan duyduğunuz rahatsızlık sona eriyor. Yaşam standartlarınızın olumsuz yönde değiştiği zamanlarda, parayı doğru kullanma ve doğru işlere zaman harcamakla ilgili deneyimler elde ettiniz. Aynı sorunlarla tekrar karşılaşmamak için şimdi elinize yeni ve önemli fırsatlar geçebilir. Fark edin ve kullanın. 

12 Ekim'de Mars'ın Akrep burcuna geçişi iç dünyanızda bazı dengeleri değiştirebilir. Öğrenmek istemedikleriniz, sakladıklarınız, kaçtıklarınız gün yüzüne çıkabilir. Bundan endişe etmek yerine sakin kalın ve yaşananları seyredin. Gözlem gücünüz vizyonunuzla birleştiğinde, hayatınızdaki sorunların ana kaynağını öğrenebilirsiniz. Kuruntulardan ve abartılı tutumlardan uzaklaşmalısınız. Kendi halinizde, kendi işinizle olmak size iyi gelecektir. Profesyonel destek almak enerjinizi toplamak adına yardımcı olabilir. İhtiyaç duyduğunuz alanlarda hem duygularınızı hem de hayatınızı düzene koymak için yardım alın. Bu, sadece birine danışmakla değil birinin yarasına derman olurken ondan ders çıkarmakla da mümkün olabilir. 

14 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, size hayal ettiğiniz her şeyi hedefe dönüştürme ve gerçekleştirme fırsatı verebilir. Kendinizi daha motive, daha enerjik ve cesur hissedebilirsiniz. Bu yetilere sahip olmak kadar kullanabileceğinize de inanmanız önemli olacaktır. Bu inancı yeniden kazandığınız bir süreçtesiniz. Kariyerinizde ya da sosyal yaşantınızda geleceğe dönük yatırımlar yapabilirsiniz, bunu sadece maddi olarak da duygusal ve manevi yöne de yapmanız mümkün olabilir. Ortaklı işler, arkadaşlarla geçirilen kaliteli zamanlar ilginizi çekebilir. Ve sizin de ilgi çekeceğiniz gelişmeler yaşanabilir. Duygusal etkileşimlere açıksınız. Bu ilgi, bu ışıltı hoşunuza gidiyor olsa da, temkinli olmanız ve samimi bulmadığınız durumları sürdürmemeniz önemli olacaktır. 

20 Ekim'de Güneş ve Merkür'ün Terazi burcundaki kavuşumu düşüncelerinizi paylaşacağınız ortamları değiştirebilir. Gerek fiziki gerekse sosyal mecralarda seçimlerinizi yeniden belirleyebilir, net kararlarla ilerleyebilirsiniz. Bazı alışkanlıklarınızın değişmesi, hayattan beklentilerinizin yenilenmesi bu süreci kolaylaştırıp daha da güzelleştirebilir. Yeni insanlarla tanışmaya, duygusal etkileşimlere girmeye açık olduğunuz bir dönemdesiniz. Yaşadıklarınıza sadece iş ya da sosyallik gözüyle bakmayın. İlginizi çekecek yeni konular bulabilirsiniz. 

22 Ekim'de Merkür'ün Akrep burcuna geçişi sizi biraz arka plana çekebilir. Araştırmalar yapmak, hayatı ve ilişkileri doğru anlamaya çalışmak, kendinizi yetiştirmek adına iyi bir süreç olabilir. Yalnız kalmanın, kendini kapatmanın bir depresif etki göstermemesi için kendinizle vakit geçirmekten keyif almaya çalışmalısınız. Kendinizi manipülatif söylemlerden ve ortamlardan uzak tutun. Bunu bugüne dek yapmakta zorlandıysanız, öğreneceğiniz bazı haberler ve gerçeklerle bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Hiçbir şeyin hiçbir manada düşündüğünüz gibi olmadığıyla yüzleşebilirsiniz. Kabul edin, anlayın ve onu orada bırakarak devam etmeyi deneyimleyin. Takılıp kalmak korkularınızın da takılıp kalmasına sebep olacaktır. Yeni rutinler edinin. 

23 Ekim'de Güneş'in Akrep burcuna geçmesiyle iç dünyanızla meşgul olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yaşadıklarınızı ve bunların neticesinde etkilenen psikolojinizi düşünebilirsiniz. Her zaman iyi tarafından bakmak, iyi bir taraf bulmak sizi yorgun düşürebilir. Ruhsal bağışıklığınızın bundan olumsuz etkilenmemesi için pes etmeden devam etmelisiniz. Hayatta her şeyi duyabilir, herkesin düşmanlığını kazanabilirsiniz. Kendinizi buna alıştırdığınızda öğrenilmiş bir çaresizliğin değil, öğrenilmiş bir gelişimin gölgesinde olacaksınız. Bazı alışkanlıklarınızı ve tavırlarınızı terk ederek yeni rutinler oluşturmak için ideal bir dönemdesiniz. 

28 Ekim'de Boğa burcundaki Ay tutulması ile, iş ortamınızda ve koşullarınızda birtakım değişimler yaşayabilirsiniz. Beklentilerinizin ve emeklerinizin sonuçlanması, 2022 yılında başlattığınız işlerin maddi ve statü getirisi karşınıza gelebilir. Bu da yeni sorumlulukların başlangıcına işaret edebilir. Kendinizi nasıl yetiştirdiğiniz, isminizin altını nasıl doldurduğunuz önemli olacaktır. Dolayısıyla gündelik alışkanlıklarınızdan tutun iş yapma, parayı yönetme şeklinize kadar birçok konuda değişim yapmanız gerekebilir. Sağlık sorunlarınızın nüksetmemesi için dinlemeyi, yeme içme düzeninizi doktor kontrolünde kurmayı ihmal etmeyin. 

29 Ekim'de Akrep burcundaki Merkür Mars kavuşumuyla beraber, arka planda dönen konular öne çıkabilir. Bundan bir rahatsızlığınızın olması, sizi yeni bir tutum geliştirmeye itebilir. Konuşulanlara kulak asmadığınızı düşünseniz de, hayatınıza etki etmesinden endişe edebilirsiniz. Bu etkiyi iyiye dönüştürün ve duyduklarınız, öğrendikleriniz karşısında sakin kalarak sadece gözlem yapın. Çıkarımlarınız sizi aynı noktaya bir daha getirmemenin yollarını gösterecektir. 

 

Motivasyon Sözü: “Değişim yaşamınız için bir tehdit değil, yaşamak için bir davettir.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 4 Eylül’de yönetici gezegeniniz Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketiyle beraber sağlık ve yaşam alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizi isteyebilir. Neyi doğru yaptığınız neye direnç gösterip kuralları çiğnediğiniz önemli olacaktır. İyileşme şansının yüksek olduğu rahatsızlıklarınızdan kurtulmak için bu önemli bir viraj olabilir. Doktor kontrollerinizi yaptırmak, beslenme ve takviyelerinizin yeniden düzenlenmesini sağlamak iyi sonuç almanıza yardım edebilir. Çalışma koşullarınız, iş başvuruları ve iş kurma fikirleriniz üzerinde düşünmeniz gerekebilir. Gecikmeli sonuçların gelmesi ve sizin bu süreci nasıl geçirdiğinizi görmeniz, retro bitiminde atacağınız adımları belirleyebilir. Gelir kaynağı ve sorumluluk açısından şanslı, uzun vadeli etkilerin olduğu bir dönemde olduğunuzu düşünerek rahat davranmamalısınız. Yakaladığınız bir fırsat olduğunda bunun tüm gereklerine uymanız gerektiğini unutmayın. Unuttuysanız Jüpiter retrosu size hatırlatacaktır. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün Başak burcunda bir araya gelmesiyle, hem rahatlayacağınız hem de işinizi daha iyi yapma fırsatı bulacağınız bazı gündemleriniz olabilir. Kendinizi tekrara düşmüş gibi hissedebilirsiniz. Ancak bu aşama size kaybedilen zamanın telafisini verebilir. Çalışmalarınızdaki eksikleri tamamlamak ve kendinizi parlatabilmek adına önemli olabilir. Yazışmaların artması, hem dikkatinizi hem de özeninizi isteyebilir. Bir yer edinmek, edindiğiniz yere sahip çıkabilmek arzusuyla çalışabilirsiniz. Çalışma hayatı olmayan ya da kurma aşamasında olan bir Yay burcuysanız, imkanlarınızın sizi ortaya çıkarmasına izin vermelisiniz. İlgilendiğiniz konunun tüm detaylarını görebilmek büyük bir şans olabilir. Şansınızı iyi değerlendirin. 

15 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile beraber belirsizlik yaşadığınız ve bu yüzden kariyerinizde ilerlemekte zorlandığınız yolları aşmanız mümkün olabilir. Her şeyin gerçek manada yeniden ve daha iyi bir şekilde başladığını görebilirsiniz. Baskı olarak düşündüğünüz her şeyin sizi kamçılayan bir durum olduğunu fark edebilirsiniz. Bu sayede yorgunluklarınızın getireceği rahatlığı yaşamanız da daha kolay olacaktır. Terfi, yer değişiklikleri, gelirle ilgili görüşmeler gündeminize gelebilir. Her şeyin daha da üstünde, yaptıklarınızın bir karşılığının olması ve emeklerinin görülmesi sizi daha da güçlendirebilir. Hevesleriniz ve özgüveniniz tazelenebilir. Bu sayede bir sorumluluk almaktan korkmayacak, yoğunluğunuzu daha iyi yönetebileceksiniz. İş ortaklarınız, aile üyeleriniz ya da çevrenizden gelebilecek olumsuz eleştiriler, rekabet hissi uyandıracak tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Yeni kapıları aralamak güzel ve etkili olabilir. Ancak hırsın gözünüzü kapatmasına değil gözünüzü daha iyi açmanıza olanak vermelisiniz. 

23 Eylül’de Terazi burcuna geçecek olan Güneş sosyal yönünüzü daha çok göstermenize yardımcı olabilir. Sorumluluklarınızı aksatmak yerine bunlara belli zamanlarda ara verdiğinizde, bu araları da hem keyifli hem de faydalı işlere ayırdığınızda hayatı dolu dolu yaşadığınızı hissedebilirsiniz. Geniş bir çevreye sahip değilseniz ya da farklı bir kesimle bir arada olmak istiyorsanız bunun için ideal bir dönemdesiniz. Yeni arkadaşlıklar kurmak, sosyal organizasyonlara katılmak, kendinizi ve yeteneklerinizi gösterebilmek gibi konulardaki çekingenliğinizi aşmak adına önemli adımlar atabilirsiniz. Size doğru atılan adımların da gündeme gelmesi olasıdır. Kalabalıklarla yapılacak işler, düzenlenecek organizasyonlar, buluşmalar, tanıştığınız insanlardan alacağınız fikirlerle  hayatınızda bir puzzle tamamlıyormuşcasına hissedebilirsiniz. Duygusal konularda arkadaşlarınızın tavsiyelerine uyabilir, ortamınızda bulunan kişilerin tanışmalarını sağlayabilirsiniz. Evlilik organizasyonu ve ilk adım gibi keyif verici konularda da önemli etkiler altındasınız. Bu sadece bir evlilik ya da ilişki kurmanız şeklinde değil, bu durumu kazanca dönüştürecek fikir ve içeriklerle ilerlemeniz şeklinde mümkün olabilir. Vizyonunuz geniş olsa da bunu genişletmek ya da kullanabilmek adına eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Bir fikrinizi projeye dönüştürmek, dijital ortamlarda çalışmalar yapmak, hayatınıza yeni soluklar ve katkılar getirmek sizin en büyük motivasyonunuz olacaktır. 

29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay size bir şeyler istemenin mümkün ve gerçek bir hedef olduğunu gösterebilir. Bunu göremediğinizde motivasyonunuzun kırıldığı zamanları geride bırakmalısınız. Vazgeçmediğiniz, üzerinde emek verdiğiniz her şeyi devam ettirmeniz ve bununla ilgili kararları geliştirmeniz pek çok durumu değiştirebilir. Her şeyden önce, kendinizle barışmak ve bir şeyler yapabildiğinizi kendinize ispatlamak bu dönemin en büyük kazanımı olacaktır. Mutlu olmanın tanımını yeniden yapmalısınız ve bu tanıma hayatınızda her zaman yer vermelisiniz. Böylece hem işinizde hem ilişkilerinizde istediğiniz sonuçları görmeniz kolaylaşacaktır. Maddi ve duygusal beklentiler, kendinizi bunlara hazırlamak adına bazı konuşmalar gündeme gelebilir.  Zira ikili ilişkiler konusunda oldukça şanslı bir dönemdesiniz. Kafanızda ve kalbinizde netleştirdiğiniz her konu, size yapmanız ve yapmamanız gereken her şeyi bulmak konusunda yardımcı olabilir. Keyifli olduğunuz anları ve alanları aramak yerine içinde bulunduğunuz anı keyiflendirecek bir bakış açısıyla yaşayacaksınız. Bunu hayatın neresinden yakalamış olursanız olun daha güçlü tutabileceksiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatın bir anlamı yoktur. Her birimizin bir anlamı vardır ve onu hayata geçiririz.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 1 Ağustos'taki Kova dolunayı ile birlikte verdiğiniz/vermeniz gereken mücadelenin yönünü değiştirebilir. Sizin düşündüğünüz gibi olmayan her şeyi net bir şekilde göreceksiniz. Bu da çalışmalarınızı, isteklerinizi ve tavırlarınızı belirginleştirebilir. İş görüşmeleri, anlaşma ve sözleşme gerektiren konular, yapacağınız konuşmalarda kararlılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Kendinizden, iş becerinizden ve hedeflerinizden şüphe duymadığınızda istediğinizi alabilirsiniz. Düşünce tarzınızın sizi getirdiği noktayı görmek, değişiklik yapmanızı tetikleyebilir. Memnun olmadığınız durumlarda şikayetçi olmak, isyan etmek yerine bunları nasıl değiştireceğinize odaklanmanız gerektiğini fark ediyorsunuz. Araç sahibi olmak, alım satım ve resmi işlerle ilgilenmek için zaman ayırmanız gerekebilir.

2 Ağustos’ta Merkür ve Satürn'ün Başak-Balık burçlarındaki karşıtlığı, kurmak istediğiniz düzen konusunda kafa karışıklığı oluşturabilir. Hem evinizde hem işinizde işlerin yolunda gitmesi adına bazı değişikliklere ya da fedakarlıklara gitmeniz beklenebilir. Katı kurallar ya da rutinler yerine esneklik göstermeniz gereken tutumlar, işler ve yapılar söz konusu olduğunda kesin ve ani bir karar vermekten kaçınmalısınız. İçinde bulunduğunuz durumu anlayarak ilerlemek soru işaretlerinizi ve sınır belirlemekle ilgili sorunlarınızı çözecektir. 

13 Ağustos’ta Güneş ve retro Venüs'ün Aslan burcunda bir araya gelişiyle beraber önceden sizi mutlu eden ve hayatınızı dolduran konulara bir şans vermek isteyebilirsiniz. Bunu mevcut durumda kendinizi başarısız ilan ederek yapmıyorsanız ancak o zaman dünle bugün arasında iyi bir bağlantı kurmanız söz konusu olabilir. Ancak yaşadığınız hiçbir şeyi olduğunuz yerden daha geriye gitmek ya da saklanmak olarak görmediğinize emin olmalısınız. Bu kavuşum size bazı hatırlatmalar yapabilir, bunları reddetmeyin. Eğitimlerinizi tamamlamak, yatırım ve işle ilgili konuları revize etmek gerekebilir. Seyahat ve keyfi harcamalar konusunda ipin ucunu kaçırdığınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Harcamaların fazla olması her şeyin yolunda olduğunu düşündürse de aslında böyle olmadığını fark edip toparlama sürecine gireceksiniz. 

Aslan burcunda 16 Ağustos'ta gerçekleşecek yeni ay size inandığınız ve önemli bulduğunuz bazı konuları paylaşma fırsatı sunabilir. Kendinizi öne çıkarmanız gereken bir dönemdesiniz. Artık saklanarak, kendinizi savunmayarak geçirdiğiniz zamanların ardından harekete geçmelisiniz. Bakış açınızı ve potansiyelinizi ortaya koyacağınız mecralarda yer alabilir, ortaklıklar ve yurtdışı destekli işlerle ilgilenebilirsiniz. Hukuksal konularda önemli kazanımlar elde edebilir, yazışmalı işler ve başvurularınızı bu döneme denk getirebilirsiniz. Özellikle seyahat ve tatil planları gündeminizde sıkça yer bulacağından gitmek istediğiniz yerlerle ilgili hazırlıklarınız olabilir. Yeteneklerinizden şüphe duymayı bırakıyorsunuz. Bu da size daha önce edinmediğiniz tecrübeler için fırsat verebilir. Akademik kariyer, eğitim gibi konulardaki düşüncelerinizi uygulamaya koyabilirsiniz. 

Güneş’in 23 Ağustos itibariyle Başak burcuna geçmesiyle beraber kariyerinizle ilgili önemli, belirleyici ve yoğun günlere giriyorsunuz. Görev tanımınız, konumunuz ve sorumluluklarınızın değişmesi gündeminize gelebilir. Fark edilmek ihtiyacınızın karşılanacağı bir dönemdesiniz, dolayısıyla bugüne kadar verdiğiniz emeği istikrarlı ve somut halde sürdürmeye devam etmelisiniz. Üstlerinizle görüşmeler yapabilir, yeni iş arayışlarına gidebilir, destek için bulunduğunuz bir konumda kalıcı işler yapmaya başlayabilirsiniz. Bir şeylerin sizin için daha net ve somut hale geldiğini görmek kırılan hevesinizi onaracaktır. Böylece bir sonraki ve daha iyi olan adım için daha iyi bir çaba ortaya koyabilirsiniz. Çalışma koşullarınızın değişmesi sizin de kendinizle ilgili bazı keşifler yapmanızı kolaylaştırabilir. Bugüne kadar bunun olmamasıyla ilgili sorularınıza yanıt bulabilir, iyi yanlarınızı geliştirebilirsiniz. Organizasyon gücünüzü ortaya koyarken çevreniz üzerinde bir baskı mekanizması kurmadığınızdan emin olmalısınız. Zira Merkür’ün de 23 Ağustos’ta Başak burcunda geri hareketine geçecek olması bu konuda bazı hatırlatmalar yapabilir. Becerilerinizin baskıya, isteklerinizin takıntıya ve pratikliğinizin kazaya dönüşmemesi için hızınızı ve dozunuzu ayarlamalısınız. İşlerinizi sıraya koyarak yapmak, bir planınız varsa bunu gözden geçirmek yoksa bir çalışma takvimi oluşturmak, yarım kalan projelerle ilgilenmek, alacağınız geri dönüşleri değerlendirmekle zamanınız geçebilir. Bunların sizin bir sonraki adımınızı güçlendireceğini unutmamalısınız. Bazı rutinlerin değişmesi, düzeninin kıpırdaması sizi rahatsız edebilir. Bu rahatsızlığın kalıcı değil gerekli olduğunu bilirseniz kendinizi toparlamanız da kolaylaşacaktır. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber doğru insanlarla ve doğru konularla hayatınızı sürdürmek isteğinizi uygulamaya geçirebilirsiniz. Odaklanmalısınız ve daha önce bunu yapamadığınız günleri geride bırakmalısınız. Her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu düşünüyorsanız iyi konuları arttırmaya, yetenekleri geliştirmeye, ilişkileri dengelemeye çalışmalısınız. Bu sayede neyin ne ile bağlantılı olacağının kararını siz verebilirsiniz. Edilgen değil etken bir rol oynamalısınız zira önünüzdeki hayat size aittir. Hayatınıza neler katacağınıza dair planlar yaparak sorunlu arkadaşlıklardan sıyrılabilir, yanlış ilişkileri önleyebilir ve doğabilecek iletişim krizlerine set çekebilirsiniz. 

29 Ağustos’ta Boğa burcundaki Uranüs'ün geri harekete geçişi ile hayatınızın akışı ve işinizin, sağlığınızın bundan ne derece etkilendiği konularına ağırlık verebilirsiniz. Bazı noktalarda ihmalkar ya da inatçı davranmış olabilirsiniz. Bunu sürdürmek yerine durdurmak ve değiştirmek önceliğiniz haline gelmelidir. Çalışma düzeninizle ilgili sorunların çözülmesini ve buna göre hareket etmeyi beklemek yerine kendi düzeninizi kuran olmalısınız. Kendinizi buna teşvik edin ve hayatınızı olduğundan daha iyi hale getirin. Seçimleriniz fiziksel ve mental olarak neyin kalıcı olacağına karar verecektir. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber ev düzeninizle ilgili konulara ağırlık verebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın ne olduğunu bilerek hareket etmenin önemini fark edebilirsiniz. Bu da size seçim kolaylığı getirecektir. Alım satım ve imzalı işler söz konusu olduğunda anlaşmayı iyi okumaya, kendinizi garantiye almaya dikkat etmelisiniz. Aile içindeki kırgınlıklara son vermek, konuşulmayan konuları gündeme getirerek büyümeden çözmek isteyebilirsiniz. Kullanacağınız ifadelerde özenli olmak karşılıklı olarak bir hayal kırıklığı yaşamanızın önüne geçecektir.

 

Motivasyon Sözü: “Sabır ve zaman, güç veya tutkudan fazlasını yapar.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Balık burcundaki Neptün'ün geri hareketine geçişi sahip olduğunuz her şeyin gerçekten size ait olup olmadığını düşündürtebilir. Eviniz, yaşam tarzınız ve aile ilişkilerinizde bir şeylerin boşa dönen bir pedala benzediğini görebilirsiniz. Görmezden gelmek yerine konuşmayı, hislerinizi paylaşmayı denemelisiniz. Bir yere ait olmak, bir şeye sahip olmak istiyorsanız yaşayacağınız hayal kırıklıklarını değil bu isteğinizi düşünmelisiniz. Hatayı burada yaptığınızı gördüğünüzde hem evinizde hem de iş hayatınızda dengeleri korumak, iyileştirmek ve daha esnek olmak mümkün olabilir. Satın alma işlerinizde bir gelişme olduğunda imkanlarınızın farkında olarak ilerlemenizde fayda var. 

Güneş ve Merkür'ün Yengeç burcunda bir araya gelişi bazı sorunları gün yüzüne çıkarıyor gibi görünse de aslında çözümü de getirebilir. Maddi beklentiler, eşinizin ya da ailenizin desteği, bulunduğunuz ortamdan yapacağınız çalışmalar konusunda şanslı olabilirsiniz. Bu şansı kullanmak için geri durmaktan vazgeçmelisiniz. Yürümek adım atmakla gerçekleşir, bunu unutmayın. 

3 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ekonomik sorunlarınızı çözüme kavuşturmak adına yeni yöntemler denemenize, mevcut yöntemlerinizi de değerlendirmenize vesile olabilir. Adımlarınızı sağlam attığınız her şeyin somut geri dönüşlerini almak sizi motive edecektir. Bir süredir yoğun bir emek vermek sizi hayattaki önceliklerinizden uzaklaştırmış olsa da bu dolunay ile buna bir "dur" diyebilirsiniz. Değerli hissettiğiniz, değer verebildiğiniz alanlar ve ilişkiler, iyi ve uzun vadeli bir kazanç gayretinde olmak sizi olası sorunlardan koruyabilir. Yanlış anlaşılmalar ve olumsuz davranışlardan uzak durmak için ne elde etmek istediğinizi düşünün.

Mars'ın Başak burcundaki seyri kariyerinizin zirvesine giden yolu hazırlayabilir. Kendinizi ve çabalarınızı en güzel şekilde gösterebilirsiniz. Bunun için gereken donanıma sahip olduğunuzu öncelikle kendiniz kabullenmelisiniz. Böylece hem teklifleri daha iyi değerlendirebilir hem de kendi planlarınızı daha iyi uygulayabilirsiniz. Doğru bir planlama, zamanında hareket etme ve sadece gerekli konularla ilgilenme bu süreçte yapacağınız en iyi hamle olabilir. Sabırsız ve heyecanlı tavırlar, iş yükünüzün fazlalığından doğan stresle birleştiğinde çalışma ortamınızda tatsızlıklar ortaya çıkabilir. Profesyonel ve insan odaklı davranmayı daha iyi tecrübe edebilirsiniz. İsteklerinizi dile getirmek yerine bunun sizin için önemini ve gerekliliğini gösteren bir izlenim bırakmaya odaklanmalısınız. İş kollarınızı düzenleyebilir, takviminizi yenileyebilir ve sorumluluğunuz olmayan işleri üstlerinizle görüşerek başkalarına devredebilirsiniz. Rahat bir zihin işlerinizin de rahatlıkla ilerlemesine yardımcı olacaktır. 

17 Temmuz'da Ay Düğümlerinin Koç ve Terazi burçlarında ilerleyecek olması, Yengeç yeni ayının yaşanması hayatta mutlu olmak için izlediğiniz yolu, tercihlerinizi ve çevrenizi değiştirebilir. Farkında olmadan bir takıntı oluşturan durumlar söz konusu olabilir. Yeter ki, aşmak isteyin. Bu süreçte isteyip de alamayacağınız şey olmayacak denilebilir. Duygu ve düşüncelerinize hizmet etmeyen hiçbir şeyin sizinle kalmasına müsaade etmeyebilirsiniz. Bu da eğlenme ve mutlu olma tanımınızı büyük oranda değiştirebilir. Kendinizi bu yönde yetiştirmeye başladığınızda aklınızdaki fikirleri netleştirmek de bunları uygulamak da kolaylaşabilir. Sosyal çevrenizde sayılı arkadaşlıklarınız olabilir. Herkesle iyi olma, bazılarıyla samimi olma gibi bir misyonla ilerlediğinizde iyi niyetinizin sömürüldüğü durumlar doğabilir. Buna bir son vermek adına iyi bir dönemdesiniz. Başkalarına verdiğiniz desteğin her zaman olumlu geri dönüşü olmayabilir, bunun bilincinde olarak ilerlemelisiniz. Kendinize destek verin. Hayal ettiğiniz bir şeyler varsa bu konuda adım atabilir, kazanç noktası oluşturabilirsiniz. Yengeç burcunda gerçekleşecek yeni ay ile özellikle finansal açıdan şanslı bir süreç yaşayabilirsiniz. Başkalarından beklentiyi en aza indirip kendinizi ve imkanlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Eşinizden alacağınız bir destek, beraber yürüteceğiniz bir iş fikri ekonomik açıdan kendinizi rahat hissedeceğiniz bir düzen oluşturmanıza yardım edebilir. Korkmasanız da sizi durduran bir şeyler olduğunu görün, gördüğünüzü anlamak ve dönüştürmek her zaman daha kolay ve kısa bir yoldur. 

Mars ve Satürn'ün karşılıklı duruşu iş ve ev arasındaki dengeyi korumakta sorunlar oluşturabilir Eve iş getirmek, sorumluluklarınızın artması stres yönetiminizi zorlaştırabilir. Kendinize molalar oluşturmanız gerektiğini hatırlamalısınız. Aile büyüklerinizin bu noktadaki geri dönüşleri davranışlarınızda etkili olabilir. 

Venüs'ün Aslan burcunda geri dönüşe geçişi kendinize yatırım yapmanın önemi ve gerekliliği üzerinde durabilir. Bu yatırımı sadece kişisel gelişim, iş desteği ve çevresi olarak adlandırmamalısınız. Keyif almanızı, iyi hissetmenizi sağlayan konulara ne kadar yer verdiğinize de bakmalısınız. Bir şeyleri ertelemeye ya da aceleye bıraktıysanız bunların geri dönüşü başka şeylerde de mutsuzluk yaşamanız şeklinde olabilir. Tüm bunların etkisinde kalıp bir karara varmak istediğinizde egonuzun, çevre baskısının gölgesinde kalabilirsiniz. Hayatın aceleye gelmediğini ve gelmeyeceğini unutmayın. Alışveriş, eğitim, hukuksal konular ve işbirlikleri konusunda zorunlu olmadıkça bir hamle yapmayın. Var olan bir sürecin haricinde, yeni bir şeyler kurmaya çalışmak sizi zorlayabilir. Retro dönemini zorlukların arkasındaki kolaylıklarla geçirdiğinizde, bu dönemin sonlanmasıyla hayatınıza daha kalıcı değerler katabilirsiniz. Aklınıza oturmayan konuları 23 Temmuz'da Güneş'in Aslan burcuna geçişi ile çözebilirsiniz. Şekil vermek kadar bunu nasıl yapacağınızı da daha iyi anlayabilirsiniz. Uzun vadeli olanı görmek, bunu geliştirmek kolaylaşabilir. İyi bir tatil, yurtiçi ya da yurtdışında yapacağınız programlar, dini konular gündeminizde yer tutabilir. Hem öğrenecek hem de öğreteceksiniz. 

Chiron'un Koç burcunda geri hareketine başlaması, siz ve duygularınız arasında bir rekabete götürebilir. Duyguları yenmeye çalışmak yerine onları anlamaya çaba harcadığınızda bunu nasıl yaşamanız gerektiğini de anlayabilirsiniz. Kendinizi ispat etmek, yeteneklerinizi sergilemek adına bazı engellerle karşılaştığınızı düşünebilirsiniz. Bu engeller gerçekse onları yenmek için fırsatları da görebilirsiniz. Dolayısıyla öncelikle bunların gerçekliğini test etmelisiniz. Şüpheyi kenara bırakın, yolunuz açılsın. 

Merkür ve Venüs'ün Aslan burcundaki kavuşumu hakkınızı savunmak ve bunun doğru bir şekilde yapılmasına zemin hazırlamak konusunda size bazı uyarılarda bulunabilir. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz, işbirliklerinize ve ilişkilerinize nasıl yaklaştığınıza, burada nasıl bir izlenim bıraktığınıza odaklanmalısınız. Sorun çıkan durumlarda burada payınızın olduğunu, olabileceğini kabul etmelisiniz. Bu sayenizde iyi niyetinizi göstermek ve insanların buna itimat etmesi kolaylaşacaktır. Seyahat ve tatil planları, sevdiklerinizle vakit geçirmek, hem keyfi hem de gelişiminize destek olacak harcamalar yapmak için iyi bir süreç olabilir. 

Merkür'ün Başak burcuna geçişi kariyerinizdeki tempoyu destekleyecek fikirleri ve anlaşmaları beraberinde getirebilir. Çabanızı göstermek daha kolay olabilir, söylediklerinizle iz bırakabilirsiniz. Yöneticiler, üst düzey kişiler, işbirlikçileri ve aracılarla sıkı bir iletişiminiz olabilir. Bazı şeyleri beklemek ya da sadece bunlar için çalışmak kadar fikirlerinizle bunu süslemek de önemli olacaktır. Sakin, mantıklı ve ne yaptığının, ne istediğinin farkında olan biri olduğunuzda kazanan sizsiniz demektir. Terfi, kazanç ve sorumluluk değişimi gibi gündemleriniz olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Başarı, ağır işlerin ve azmin çocuğudur. İkna edilemez veya rüşvet verilemez; bedelini öde ve senin olsun.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 4 Haziran’da burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile beraber önemli kararlar ve gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız işlerin sonuçlanması ve bunların çalışma düzeninize etkisi gibi durumlar söz konusu olabilir. Neticelenen ve gözle görünür hale gelen her şey kararlarınıza etki edecektir. Yeni iş görüşmeleri ve iş alanları üzerine düşünebilir, yeni bir sayfa açmaya hazır olduğunuzu hissedebilirsiniz. Emeklerinize ve iyi niyetinize katkı sağlayacak her şeye açık olduğunuz, bunun dışında kalanları hayatınızdan uğurlayacağınız bir süreçtesiniz. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi ile hayatınıza yeni insanlar ve konular dahil etmek isteyebilir, bunun için heyecanlı hissedebilirsiniz. Bir süredir devam eden yoğunluk ve yorgunluğun ardından kendinize zaman tanıyabileceğiniz, seyahatler ve etkinlikler düzenleyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Özlediğiniz ve özgürleştiğiniz bir düzenin içinde yer almak enerjinizi yükseltecektir. Sizinle aynı frekansta olan insanlarla aranızdaki etkileşimler ileriye dönük sosyal ve duygusal arkadaşlıklar getirebilir. 

Merkür’ün İkizler burcunda hareket etmesiyle beraber ikili ilişkiler ve iş konularınız hız kazanabilir, kararlarınızı uygulamak sizin için daha kolay hale gelebilir. Gergin ve sabırsız tavırlardan kaçındığınız sürece pek çok fırsatı lehinize kullanabilirsiniz. Düşüncelerinizden, beklentilerinizden ve işinizden emin olmalısınız. İş ortamınızı veya koşullarınızı değiştirecek görüşmeler yapabilir, anlaşma ve sözleşmeler imzalayabilirsiniz. 

Plüton’un geri hareket ederek Oğlak burcuna dönmesi sizi istediğiniz refah düzeyine taşıyacak konuları ve kuralları gösterebilir. Mücadelesini verdiğiniz, kuralları baştan yazdığınız süreçleri düşünün. Burada edindiğiniz tecrübeleri yeniden kullanmak ve şu anda bulunduğunuz koşullara göre bunu uyarlamak sizin avantajınıza olacaktır. “Yapmam” dediklerinizi yapmaktan korkmak yerine bundan neden kaçındığınızı, kaçtığınız yerde sizi bekleyen gelişmeleri düşünüp anlamalısınız. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketi aile hayatınızı etkileyen kararlarınızın üzerinden bir kez daha geçmenizi hatırlatabilir. Eksikleri tamamlamak isterken sorumluluğu bölüşebildiğinizden, aynı dili konuşabildiğinizden emin olmalısınız. Bunu sağlamaktan kaçındığınız noktalarla yüzleşmek gerekebilir. Yeni bir düzene girmek, kendinize yeni bir alan belirlemek istiyorsanız bunu yapmanıza engel olan alışkanlıklar ve ortamlardan vazgeçmek için ideal bir zamandasınız. Taşınma ve yer değişikliği gibi durumları tüm açılarıyla ele alarak gerçekçi bir zeminde değerlendirmelisiniz. Belirsiz durumların sizi sonrasında zarara uğratabileceğini unutmayın ve hayatınızı belirgin sınırlar ve zeminler çerçevesinde kurun. 

18 Haziran'da İkizler burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte ikili ilişkiler alanında önemli ve mutlu adımlar atabilirsiniz. Sorunların çözülmesi, ortaklıkların iyileşmesi, yeni adımların atılması gibi durumlar zihninizin rahatlamasını sağlayacaktır. Bunu mümkün kılmak için de duyduklarınızdan, bunu size kimin ulaştırdığınızdan emin olmalısınız.Terfi, sorumluluk ve statü değişiklikleri, yeni iş görüşmeleri ve arayışları için ideal bir zamandasınız.  Duygusal ilişkiler, yeni heyecanlar, mevcut ilişkinize dair kararlar gündeme gelebilir.

Güneş’in 21 Haziranda Yengeç burcuna geçişi mali konulardaki sorunları çözmek ve burada rahatlayacağınız bir ortam oluşturmak konusunda sizi destekleyebilir. Gecikmiş ödemelerinizi tamamlayabilir, borçlanmaları durdurmak ve elinizdeki imkanları artık yatırım amaçlı değerlendirmek söz konusu olabilir. Bu durum hayata geç kaldığınızı düşündürtebilir. Bu düşüncelerden hareketle izlemeniz gereken yolun hangisi olduğunu daha iyi görebilirsiniz. Şanslısınız ve aileden destekler alabilirsiniz. Bunu doğru bir şekilde kullandığınızda büyük bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Hem ruhen hem de mali olarak refah düzeyine erişmek için bazı alışkanlıkların değişmesine, bazı hataların düzeltilmesine izin vermelisiniz. Gökyüzünden tam destek alacağınız bu süreçte duygularınızı aklınızla aynı düzleme getirmeye çalışmalısınız. Sağlık sorunları ya da ilişkilerle ilgili pürüzleriniz varsa bunların çözümünü fark etmeniz kolaylaşacaktır. Siz değiştiğinizde her şeyin de aynı şekilde değişebileceğini deneyimleyeceksiniz. 

Merkür’ün Yengeç burcunda ilerlemesiyle yüzeysel düşündüğünüz ya da fazla üstünde durduğunuz konularda bir denge yakalayabilirsiniz. Bunu öncelikle mental sağlığınız için yapmalısınız. Dürtüsel hareket etmenin size bir faydasının olmayacağı bir zamandasınız. Dolayısıyla düşünmek ve mantıklı olanı tercih ederek hareket etmek için adım atmalısınız. Aile meseleleri, ortaklı işler ve miras gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Bunların yanısıra kendinizi geliştireceğiniz, ekonomik olarak daha iyi hissedeceğiniz bazı iş ve yatırım fikirlerine sıcak bakabilirsiniz. Hayatınızın hep aynı düzende gitmeyeceğini öngörerek, yaşananlardan dersler çıkararak kendiniz için bazı b planları yapmalısınız.  

 

Motivasyon Sözü: “Siz ve hayattaki amacınız aynı şeysiniz. Amacınız siz olmaktır.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Plüton'un Kova burcundaki geri hareketiyle fikirlerinizi ve becerilerinizi geliştireceğiniz alanları daha iyi anlama ve gözlemleme şansı bulabilirsiniz. Sizin için zor ve imkansız gibi görünen konulara odaklanabilirsiniz. İşlerin düşündüğünüz gibi olmadığını görmek hazırlanmanızı, çevrenizi ve ilişkilerinizi gözden geçirmenizi kolaylaştırabilir. Özellikle iş ve sosyal arkadaşlıklar konusunda bazı gerçekleri görmezden gelmeyi bıraktığınızda süreç sizin için daha faydalı olabilir. Takıntılarınızı, önyargılarınızı, konuşma ve düşüncelerinizi paylaşma şeklinizi ve bunların hayatınıza olan etkisini değerlendirmelisiniz. Arınma ve bunun devamında gelecek değişiklikler için üzerinize düşen sorumluluğun farkına varıyorsunuz. Retrodan önce gündeminizde olan yazılı işler ve sözleşmeler, görüşmelerle ilgili bazı gelişmelerin yaşanması gidişatınızı etkileyebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle çalışma ortamınızda verdiğiniz çabayı gözden geçirebilirsiniz. Neyi ne için yaptığınıza, bunun size katkısına ve sizden götürdüklerine odaklanmanızda fayda var. Hayatınızı üzerine kurmak istediğiniz bir fikirden hareket etmek için gereken altyapıya sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Zihinsel olarak bu noktaya vardığınızda işinizin psikolojik ve maddi sorunlarını da aşabilirsiniz. Parasal konularda harcamalarınızı kontrol altında tutmanız, gecikmiş ödemelerinizin de gelmesiyle elinizi daha güçlendirebilir. Beslenme düzeninizdeki aksamaları aşmak sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile bağlılık, bağımlılık arasındaki farkı ve bunları hangi alanlarda yaşadığınızı görebilirsiniz. Korkmak, endişelenmek, ne olacağını bilememek sizde kontrolü yitirmiş hissi uyandırabilir. Ama tutulma ile bunun bir gerçekliğinin olmadığını fark edebilirsiniz. Önünüzdeki setleri kaldırmak için gereken motivasyona ve donanıma sahipsiniz. Bunu daha önce yapmamanın sonuçları canınızı sıksa da bugün harekete geçmek üzerinizdeki ve hayatınızdaki olumsuz havayı dağıtabilir.  Bugünde ve geleceğinizde neyin hakim olmasını istediğinizi buluyorsunuz. Önceki girişimlerinizin sonuçlanması, buradan dersler çıkarmak ve eksik-fazla ayrımı yapmak size denemekten zarar görmeyeceğinizi ispatlayacaktır. 

Yengeç burcuna geçen Venüs size ekonomik açıdan kendi istediğiniz düzlemde olmanızın desteğini verebilir. Ödemelerinizi yönetmek, yeni girişimlerde bulunmak, ek iş ve gelir oluşturacak çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz. Duygusal olarak kendinize yeni tanımlar ve sınırlar oluşturmak bazı krizlerin önüne geçecektir. Sizi geçmişte yaşadıklarınıza götüren korkularınız, üzerinde fazla durduğunuz ve bırakamadığınız alışkanlıklarınız varsa bunlardan arınmak adına bir çaba göstermelisiniz. Dünü dünde bırakabildiğinizde bugünler size güzel yarınlar getirebilir. 

Güneş ve Uranüs Boğa burcunda bir araya gelerek iş ortamınızda kendinizi göstermek, kayda değer çalışmalarınızı sunmak için size bazı alanlar oluşturabilir. Planlar yapmak kadar bunları uygulama noktasında da yaratıcı fikirler ortaya çıkarabilir ya da size tanınan fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bu konuda bazı sürprizlere, aniden gelişen konulara ve sorumluluklara oldukça açıksınız. Kendinizde bunu karşılayacak cesaretin, maddi gücün ya da donanımın olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz. İşinizi sağlama almak, karşılaştığınız imkanlardan kalıcı sonuçlar çıkarmak için metodlarınızı yenilemeniz gerekebilir. Sağlığınızı ilgilendiren konularda olumsuz sürprizlerle karşılaşmamak adına farklı tatlar ve beslenme düzenleri keşfederken dikkatli olmanızda fayda var. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla işinizle ilgili belirsiz ve sonuçsuz kalan durumları çözmeye başlıyorsunuz. Bir düzen kurmak ve bunu geliştirmek için çaba göstermeniz beklenebilir. Artık buna hazır olduğunuzu fark etmelisiniz. Projelerinizin eksiklerinizi tamamladıysanız ilerlemeniz kolay hale gelebilir. Sorumluluklarınız doğrultusunda kuracağınız iletişim de süreçte etkili olabilir. Bu da yeni bir adım atmanızı kolaylaştıracaktır. Yönetici gezegeniniz Jüpiter'in de Boğa burcuna geçmesi buradaki yoğunluğu arttırabilir. Ancak bu maddi gelirinize de etki edeceği için yorgunluğunuzun karşılığını da fazlasıyla alabilirsiniz. Hayatınızı ileri ve yüksek standartlara ulaştırmak, bunları kalıcı rutinlere dönüştürmek isteyebilirsiniz. Bu konuda hem becerileriniz hem de mevcut işiniz gereği elde edeceğiniz yeni imkanlar size kapılar açabilir. Kullanmayı bilmek önemli olacaktır. Beden sağlığınız, uyku ve beslenme düzeninizde iyileşmeler, yenilenmeler söz konusu olabilir. Dinlenmek ve sakin vakit geçirmek isterken tamamen hareketlerinizi kısıtlayan bir düzen içerisine girmediğinize emin olmalısınız. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay bu sakinliği doğru ve etkin kullandığınızda size daha çok fayda ve keyif getirebilir. Tekliflere sıcak bakmak, fikirlerinizi belirtmek ve bunları uygulamak adına şansınızın yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Emin olduktan sonraki bekleme ve harekete geçme sürenizi kısalttığınızı hayatı yakalamanız daha kolay olacaktır. 

Mars'ın Aslan burcuna geçmesiyle beraber doğada, keyif aldığınız mekanlarda vakit geçirme isteğiniz ve motivasyonunuz artabilir. Kendinizi dinleyerek ihtiyaçlarınızı bilerek bir yaşam tarzı oluşturmak isteyebilirsiniz. Beklemekle hayatın devam etmeyeceğini daha iyi anlayabilirsiniz. Seyahatler, keşifler, oluşturacağınız yeni idealler doğrultusunda yoğun bir trafiğiniz ve planınız olabilir. Cesaretiniz, zamanınız ve imkanınız varken tüm bunları yapabilmek adına başkalarına kulaklarınızı kapatabilirsiniz. Hayatı yaşamanın sadece isteklerinizle değil, sorumluluk ve beklentilerle de ilgili olduğunu unutmayın. Mars ve Plüton arasındaki karşıtlık size bunu anlamanız için bazı gelişmeler getirebilir. Güç zehirlenmesi yaşamamak adına tutumlarınızı kontrol altına almalı, donanımlı kişilerden destekler almalısınız. 

Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile ikili ilişkiler önem ve hız kazanabilir. Hayatınıza birini dahil etmek, keyifli ve dolu zamanlar geçirmek isteyebilirsiniz. Yeni kararlar, yeni insanlar ve yeni gündemlere karşı yoğun bir istek ve heyecan duyabilirsiniz. Bu motivasyonu doğru kullandığınızda mutlu olmanız kaçınılmazdır. Çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminiz, birbirinize yaklaşımlarınız hatta yaşadığınız sorunlar konusunda gizli kalan, bilmediğiniz ya da anlamakta zorlandığınız durumları çözüme kavuşturabilirsiniz. İşlerin ve insanların netleşmesi sizin de kafanızdaki soru işaretlerini silecektir. Aynı zamanda yeni bir duruş da belirlemeniz gerekebilir. Hayatınıza dair detayları paylaşırken fazla cömert olmamalısınız.

Yönetici gezegeniniz Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda kavuşumuyla çalıştığınız ve emek verdiğiniz alanların hayatınıza nasıl etki ettiğini daha iyi görebilirsiniz. İş hayatınızla ilgili beklentileriniz gerçekleşebilir. Uzun vadeli sonuçlar alabilir, unvan ve gelir değişikliğiyle karşılaşabilirsiniz. Gayretinizi sürdürmek, düzenli bir koşul oluşturmak sizi diğerlerinden ayırabilir.  Verdiğiniz kararlar, bunları oturttuğunuz düzleminiz değişebilir. Yapabileceğinize inandığınızda, yapmaktan çekindiğiniz ya da yapmayı bilmediğiniz tüm konularda şansınız yaver gidebilir. Çünkü büyük farklar yaratmak ve yaşamınızda görmek istediğiniz her şey için öncelikli koşulunuz bu olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü:  “Kader, hayattan ne aldığımız değil, hayata ne verdiğimizdir.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki hareketiyle günlük yaşantınızı ve iş düzeninizdeki değişiklikler yerine oturabilir. Daha çok verim almanızı sağlayacak ortamlar kurmak, görüşmeler yapmak, yeni iş planları ve sorumluluk değişiklikleri gibi konulara zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Kazançlı ve başarılı olacağınız bir zamandasınız, dolayısıyla karşılaşacağınız imkanlara vereceğiniz tepkilerle bu durumu kalıcı hale getirmeniz de kolay olacaktır. Yaptığınız işin ve ihtiyaçlarınızın farkında olmak size büyük avantaj sağlayacaktır. Sağlık, beslenme ve uyku düzeni konularda aksamalar yaşamanıza neden olan durumları sonlandırarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kilo kontrolü, bağımlılıklar ve zararlı alışkanlıklara karşı yeni kararlar aldığınızda bunları uzun vadeye yayabilir ve kesin bir düzen oluşturabilirsiniz. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile  kavuşması hayatı daha basit bir düzleme çekmenizi kolaylaştırabilir. Hem düzeniniz hem de sağlığınız konusunda netleşmiş ve yerine oturmuş hamleler yapabilirsiniz. Çalışma hayatınız ve buradan elde ettiğiniz gelirin iyileştirilmesine vesile olacak haberler alabilirsiniz. 

Terazi burcunda 6 Nisan'da gerçekleşecek dolunay size yaşadıklarınızın ve yaşamak istediklerinizin gerçek nedenlerini gösterebilir. Geniş açıda düşünmekle beraber düşüncelerinizi uygulamaya koyacağınız alanları bulmak, önceki girişimlerinizin ya da ilişkilerinizin gidişatını görmek bu dönemin en önemli öğretisi olacaktır. İnsanlık için küçük görünse de aslında hem sizin hem de insanlık için gerçekten büyük ve önemli adımlar sözkonusu olabilir. Cesur olun ve bu kez problemlerin etkisini en aza indirecek bir tutum sergileyin. Çevrenize yansıtacağınız bu yeni imajla beraber hem destek alabilecek hem de sürpriz ilişkilere kapı aralayacaksınız. Koç burcundaki Güneş ve Chiron'un bir araya gelmesiyle kendinizle barışamadığınız konuları bir kez daha gündeme getirebilirsiniz. Hayatın keyifli yanlarına erişim kolaylığınızın bulunması, bunun için çaba ve zaman ayırıyor olmanız aslında birçok fırsatın dışarıda değil sizin içinizde olduğunu gösterebilir. Hem sosyal hem de duygusal alanda düşüncelerinize uygun insanlarla karşılaşabilirsiniz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesiyle ilişkilerinizle ilgili konularda rahatlamalar yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Hem korkularınızı aşıyor hem de yüklerinizden kurtuluyorsunuz. Yeni ilişkilere ve ortaklıklara başlamakla ilgili fikirleriniz yoğun olabilir, bu yönde heyecanlı hissedebilirsiniz. Hissettiğiniz şeylerin geçici olması ya da üzerinde iyi düşünülmemiş adımlar atılması devamının da bu şekilde gelmesini sağlayabilir. Dolayısıyla anlık hislerin hayatınıza ne yönde etki edeceğini bilerek hareket etmelisiniz. Anı yaşamak önceliğiniz olsa da hem parasal açıdan hem de ilişkiler, iş anlamında tutumlarınızın farkında olmalısınız. Çevrenizdeki bazı insanlarla aranızdaki sorunları çözmek isterken emin olmadığınız ya da yeterli bilgi sahibi olmadığınız konular sorunu daha da büyütebilir. Söylemleriniz ve eylemlerinizin uyumlu olmasına özen gösterin. 

Güneş'in ve yönetici gezegeniniz Jüpiter'in Koç burcundaki kavuşumu özgüveninizi tazelerken yapabileceklerinizin önündeki sınırı da kaldırıyor. Bir fikri işlemek, bir yeteneğinizin arkasında durmak ve hayal ettikleriniz için çalışmak sizin için daha kolay olabilir. Aşk hayatınız, mutluluk kavramınız konusunda önemli zamanlar yaşayabilirsiniz. Zira karşılaşacağınız insanların da bu yönde size fazlasıyla katkısı olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen bir Yay burcuysanız iyi haberler alabilirsiniz. 

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması size hayal kurmanın ve bunları gerçek hale dönüştürmenin anahtarlarını verebilir. Fikirlerinizi hazırlayın, projelendirin ve uygulamak için arayışlarınızı devam ettirin. Bu size girişimciliğin tanımını yeniden yaptırabilir. Ciddi kararlar, işler ve tercihler gündeminizde yer bulabilir. Maddi ve manevi yönden geleceğinizi şekillendirecek birçok konuyla ilgilenebilirsiniz. Mutlu ve özgür hayatınız size " hoş geldin" diyecektir.

Güneş'in Boğa burcundaki seyahatine başlamasıyla tek bir çizgi dahilinde ilerlemek ve sorumluluklarınızı tam anlamıyla gerçekleştirmenin karşılığını bulabilirsiniz. Özellikle parasal durumunuzu da etkileyecek gelişmeler ve haberlere hazır olmalısınız. Önemli teklifler ve statüler gündeme gelebilir, bunları kendi planlarınızla harmanlayabilirsiniz. Net olmak ve işinize hakim olmak zorlaşan koşulları kolaylaştırabilir. Sabırlı ve gerçekçi tutumlar hem sağlığınızı korumak hem de sürecin daha kalıcı olması için size destek verecektir. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketi iş düzeninizle ilgili bazı pürüzlere kesin çözüm getirmenizi isteyebilir Gergin ve sabırsız tavırlarla elinizdeki kaynakları riske atabilirsiniz. İşinize ve bunu geliştirmeye odaklanmalısınız. Geçmişe dönük bazı haberler alabilir, çalışma  ortamlarınızdaki gecikmiş düzenlemelerin başladığını görebilirsiniz. Her şeyin bir geleceği olduğu gibi geçmişi de olduğunu anlamak stresinizi yönetmenizi kolaylaştıcaktır. Beslenme sorunlarına bağlı rahatsızlıkların çözümü için diyet ve spor gibi düzenlemelere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Güneş'in Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi de kendi nedenleriniz ve isteklerinizle bir araya getirebilir. Bir döngüyü kırmanız gereken bir gün olabilir. İşinizin mevcut durumu, statü ve sorumluluk değişikliğiyle ilgili haberlerin gelişini hızlandırmak için elinizi taşın altına koymanız gerekebilir. Çabalarınızın yön değiştirmesi, kendinizdeki önemli değişimin ve kazanma isteğinin bir yansıması olabilir. Standartlarınızı, beklentilerinizi değiştirdiğinizde bunun için verdiğiniz emeği ve çalışma stilini de değiştirebileceksiniz. Ağır giden gibi görünse de sağlam bir zemin kurduğunuzun farkına varıyorsunuz. 

Aslan burcundaki Ay'ın Kuzey Ay düğümüne kare açı yapması, sınırlarınız ve istekleriniz konusunda sizi zorlayabilir. Anlık durumların geleceğinize olumsuz etki etmesine izin vermemelisiniz. Problemlerle karşılaştığınız noktada bunların çözümünü, işin gereklerine uygun şekilde bulmanızda fayda var. Kendinizi yormanız ve gereksiz tartışmaların içine girmeniz sağlığınızı tehdit edebilir. Gıda zehirlenmeleri, kazalar gibi durumlar karşısında dikkat etmelisiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Uyanık bir kalp, ışık saçan bir gökyüzü gibidir.”

Yönetici Gezegeni Jüpiter
Elementi Ateş
Niteliği Değişken
Rengi Koyu mavi, mor
Metali Kalay
Taşı Topaz
En Uyumlu Olduğu Burçlar Koç, Aslan, Terazi, Kova
En Zorlandığı Burçlar Başak, İkizler, Balık

Yönetici gezegeniniz Jüpiter’ dir. Sevecen, dışa dönük ve sosyal aktiviteleri seven birisiniz. Özgürlük arayışınız vardır. Araştırmayı ve derin bilgileri edinmeyi seversiniz.

Dürüst ve güvenilirsiniz. Seyahat etmeyi seversiniz. Ağır kanlısınız; harekete geçmeniz güçtür. Zaman zaman duyarsız olarak adlandırılabilirsiniz.

Siyaset, politika gibi alanlarda başarılı olursunuz. Maceraperestsinizdir. Bağımsız hareket etmeyi seversiniz. Sosyal çevreniz tarafından aranan birisiniz. Felsefe, psikoloji gibi ruhsal alanlara ilgi duyarsınız. Şanslısınızdır.

Fanatik olabilirsiniz. Liderlik vasfınız vardır. Önderlik yaparsınız. Eğitici ve öğretici biri olabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlara kısa sürede adapte olursunuz.

Sanatsal konulara ilgi duyarsınız. Konforlu yaşamı deneyimlemek isterlersiniz. İyiliksever özellikleriniz nedeniyle kimi zaman sosyal çevreniz tarafından kullanılabilirsiniz.

Eğlence, hayatınızın her alanında olmalıdır. Şans oyunlarını seversiniz. Sportmen bir vücut yapınız vardır. Gizli ve bilinmeyen konulara ilgi duyarsınız.

Paylaş: