loader
Yay Icon Yay Burcu ( 23 Kasım - 21 Aralık )

Sınır tanımayan, yeni bilgiler ışığında ilerlemek sizi her zaman besleyecektir. Bugün ağınızı genişleterek yeni insanların tecrübelerini de değerlendirmeye başlayabilirsiniz. İnsanlardan öğrenecekleriniz ve sizin onlara öğretecekleriniz hayatınızda hep yaşamak istediğiniz bir duyguya dönüşebilir.

Yeni bir planınız olabilir ve bunun dahilinde işler yapmak isteyebilirsiniz. Gereken çevreye ve imkanlara ulaşmak için ne yapacağınızı tüm hatlarıyla belirginleştirmelisiniz. İyi bir gerekçe ve savunma ortaya koyduğunuzda gerçekleşemeyecek hiçbir şey olmadığını unutmayın.

İşinize odaklanmanıza engel olan bazı durumlar olabilir. Her şeye kayıtsız kalamazsınız ancak dikkatinizi vermenize gerek olmayan konuları da belirginleştirmeniz gerekecektir. Bu sayede gündem maddelerinizi arttırmadan günü tamamlayabilirsiniz.

İşinizi daha iyi yapabilmek, doğru bir sıralama ile ilerlemek isteyebilirsiniz. Aldığınız geri dönüşleri ve sonuçları değerlendirmek için bulunduğunuz konumdan uzaklaşmak size iyi gelebilir. Bazen kendi kıyınızda olup biteni görmek için karşı kıyıya geçmeniz gerektiğini unutmayın.

İş hayatınızda beklentileriniz gerçekleştirebilecek imkanları ve kendinizi  göstereceğiniz alanları keşfedebilirsiniz. Çabalarınızı devam ettirmek sabrınızı zorlasa da bunu aşmanız gereken bir gündesiniz. Unvan ve gelir değişikliğiyle ilgili haberler alabilirsiniz.

Kendinizi ya da bir fikri savunurken insanlara nasıl bir izlenim verdiğinize dikkat etmelisiniz. Beklediğiniz desteği göremediğinizde herkesin bakış açısının farklı olabileceğini hatırlatın. Bu sizi kalp kırıklıklarından ve öfke yüzünden fırsatların kaçmasından koruyacaktır.

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 4 Haziran’da burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile beraber önemli kararlar ve gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız işlerin sonuçlanması ve bunların çalışma düzeninize etkisi gibi durumlar söz konusu olabilir. Neticelenen ve gözle görünür hale gelen her şey kararlarınıza etki edecektir. Yeni iş görüşmeleri ve iş alanları üzerine düşünebilir, yeni bir sayfa açmaya hazır olduğunuzu hissedebilirsiniz. Emeklerinize ve iyi niyetinize katkı sağlayacak her şeye açık olduğunuz, bunun dışında kalanları hayatınızdan uğurlayacağınız bir süreçtesiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi çalışma hayatınızla ilgili ani gelişmelere sebep olabilir. İletişim biçiminizde sakin bir tutum içinde olmaya önem vermelisiniz. Özellikle bu süreçte beslenme düzeninize ve rutinlerinizi dikkat etmeli sağlığınıza aksatmayacak şekilde çalışma hayatınızı yönetmelisiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Gerekli olanı yaparak başlayın, sonra mümkün olanı gerçekleştirin ve birdenbire imkansızı yapıyor olacaksınız.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, yönetici gezegeniniz Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda kavuşumuyla çalıştığınız ve emek verdiğiniz alanların hayatınıza nasıl etki ettiğini daha iyi görebilirsiniz. İş hayatınızla ilgili beklentileriniz gerçekleşebilir. Uzun vadeli sonuçlar alabilir, unvan ve gelir değişikliğiyle karşılaşabilirsiniz. Gayretinizi sürdürmek, düzenli bir koşul oluşturmak sizi diğerlerinden ayırabilir.  Verdiğiniz kararlar, bunları oturttuğunuz düzleminiz değişebilir. Yapabileceğinize inandığınızda, yapmaktan çekindiğiniz ya da yapmayı bilmediğiniz tüm konularda şansınız yaver gidebilir. Çünkü büyük farklar yaratmak ve yaşamınızda görmek istediğiniz her şey için öncelikli koşulunuz bu olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Hiçbir zaman kaybetmem. Ya kazanırım ya da öğrenirim.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla işinizle ilgili belirsiz ve sonuçsuz kalan durumları çözmeye başlıyorsunuz. Bir düzen kurmak ve bunu geliştirmek için çaba göstermeniz beklenebilir. Artık buna hazır olduğunuzu fark etmelisiniz. Projelerinizin eksiklerinizi tamamladıysanız ilerlemeniz kolay hale gelebilir. Sorumluluklarınız doğrultusunda kuracağınız iletişim de süreçte etkili olabilir. Bu da yeni bir adım atmanızı kolaylaştıracaktır. Yönetici gezegeniniz Jüpiter'in de Boğa burcuna geçmesi buradaki yoğunluğu arttırabilir. Ancak bu maddi gelirinize de etki edeceği için yorgunluğunuzun karşılığını da fazlasıyla alabilirsiniz. Hayatınızı ileri ve yüksek standartlara ulaştırmak, bunları kalıcı rutinlere dönüştürmek isteyebilirsiniz. Bu konuda hem becerileriniz hem de mevcut işiniz gereği elde edeceğiniz yeni imkanlar size kapılar açabilir. Kullanmayı bilmek önemli olacaktır. Beden sağlığınız, uyku ve beslenme düzeninizde iyileşmeler, yenilenmeler sözkonusu olabilir. Dinlenmek ve sakin vakit geçirmek isterken tamamen hareketlerinizi kısıtlayan bir düzen içerisine girmediğinize emin olmalısınız. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay bu sakinliği doğru ve etkin kullandığınızda size daha çok fayda ve keyif getirebilir. Tekliflere sıcak bakmak, fikirlerinizi belirtmek ve bunları uygulamak adına şansınızın yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Emin olduktan sonraki bekleme ve harekete geçme sürenizi kısalttığınızı hayatı yakalamanız daha kolay olacaktır. 

Mars'ın Aslan burcuna geçmesiyle beraber doğada, keyif aldığınız mekanlarda vakit geçirme isteğiniz ve motivasyonunuz artabilir. Kendinizi dinleyerek ihtiyaçlarınızı bilerek bir yaşam tarzı oluşturmak isteyebilirsiniz. Beklemekle hayatın devam etmeyeceğini daha iyi anlayabilirsiniz. Seyahatler, keşifler, oluşturacağınız yeni idealler doğrultusunda yoğun bir trafiğiniz ve planınız olabilir. Cesaretiniz, zamanınız ve imkanınız varken tüm bunları yapabilmek adına başkalarına kulaklarınızı kapatabilirsiniz. Hayatı yaşamanın sadece isteklerinizle değil, sorumluluk ve beklentilerle de ilgili olduğunu unutmayın. Mars ve Plüton arasındaki karşıtlık size bunu anlamanız için bazı gelişmeler getirebilir. Güç zehirlenmesi yaşamamak adına tutumlarınızı kontrol altına almalı, donanımlı kişilerden destekler almalısınız. 

Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile ikili ilişkiler önem ve hız kazanabilir. Hayatınıza birini dahil etmek, keyifli ve dolu zamanlar geçirmek isteyebilirsiniz. Yeni kararlar, yeni insanlar ve yeni gündemlere karşı yoğun bir istek ve heyecan duyabilirsiniz. Bu motivasyonu doğru kullandığınızda mutlu olmanız kaçınılmazdır. Çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminiz, birbirinize yaklaşımlarınız hatta yaşadığınız sorunlar konusunda gizli kalan, bilmediğiniz ya da anlamakta zorlandığınız durumları çözüme kavuşturabilirsiniz. İşlerin ve insanların netleşmesi sizin de kafanızdaki soru işaretlerini silecektir. Aynı zamanda yeni bir duruş da belirlemeniz gerekebilir. Hayatınıza dair detayları paylaşırken fazla cömert olmamalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Dünyadaki tüm karanlıklar tek bir mumun ışığını söndüremez.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Güneş ve Uranüs Boğa burcunda bir araya gelerek iş ortamınızda kendinizi göstermek, kayda değer çalışmalarınızı sunmak için size bazı alanlar oluşturabilir. Planlar yapmak kadar bunları uygulama noktasında da yaratıcı fikirler ortaya çıkarabilir ya da size tanınan fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bu konuda bazı sürprizlere, aniden gelişen konulara ve sorumluluklara oldukça açıksınız. Kendinizde bunu karşılayacak cesaretin, maddi gücün ya da donanımın olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz. İşinizi sağlama almak, karşılaştığınız imkanlardan kalıcı sonuçlar çıkarmak için metodlarınızı yenilemeniz gerekebilir. Sağlığınızı ilgilendiren konularda olumsuz sürprizlerle karşılaşmamak adına farklı tatlar ve beslenme düzenleri keşfederken dikkatli olmanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Cesaret etmek, bir an için tutunma noktanı kaybetmektir. Cesaret etmemek kendini kaybetmektir.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Plüton'un Kova burcundaki geri hareketiyle fikirlerinizi ve becerilerinizi geliştireceğiniz alanları daha iyi anlama ve gözlemleme şansı bulabilirsiniz. Sizin için zor ve imkansız gibi görünen konulara odaklanabilirsiniz. İşlerin düşündüğünüz gibi olmadığını görmek hazırlanmanızı, çevrenizi ve ilişkilerinizi gözden geçirmenizi kolaylaştırabilir. Özellikle iş ve sosyal arkadaşlıklar konusunda bazı gerçekleri görmezden gelmeyi bıraktığınızda süreç sizin için daha faydalı olabilir. Takıntılarınızı, önyargılarınızı, konuşma ve düşüncelerinizi paylaşma şeklinizi ve bunların hayatınıza olan etkisini değerlendirmelisiniz. Arınma ve bunun devamında gelecek değişiklikler için üzerinize düşen sorumluluğun farkına varıyorsunuz. Retrodan önce gündeminizde olan yazılı işler ve sözleşmeler, görüşmelerle ilgili bazı gelişmelerin yaşanması gidişatınızı etkileyebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle çalışma ortamınızda verdiğiniz çabayı gözden geçirebilirsiniz. Neyi ne için yaptığınıza, bunun size katkısına ve sizden götürdüklerine odaklanmanızda fayda var. Hayatınızı üzerine kurmak istediğiniz bir fikirden hareket etmek için gereken altyapıya sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Zihinsel olarak bu noktaya vardığınızda işinizin psikolojik ve maddi sorunlarını da aşabilirsiniz. Parasal konularda harcamalarınızı kontrol altında tutmanız, gecikmiş ödemelerinizin de gelmesiyle elinizi daha güçlendirebilir. Beslenme düzeninizdeki aksamaları aşmak sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile bağlılık, bağımlılık arasındaki farkı ve bunları hangi alanlarda yaşadığınızı görebilirsiniz. Korkmak, endişelenmek, ne olacağını bilememek sizde kontrolü yitirmiş hissi uyandırabilir. Ama tutulma ile bunun bir gerçekliğinin olmadığını fark edebilirsiniz. Önünüzdeki setleri kaldırmak için gereken motivasyona ve donanıma sahipsiniz. Bunu daha önce yapmamanın sonuçları canınızı sıksa da bugün harekete geçmek üzerinizdeki ve hayatınızdaki olumsuz havayı dağıtabilir.  Bugünde ve geleceğinizde neyin hakim olmasını istediğinizi buluyorsunuz. Önceki girişimlerinizin sonuçlanması, buradan dersler çıkarmak ve eksik-fazla ayrımı yapmak size denemekten zarar görmeyeceğinizi ispatlayacaktır. 

Yengeç burcuna geçen Venüs size ekonomik açıdan kendi istediğiniz düzlemde olmanızın desteğini verebilir. Ödemelerinizi yönetmek, yeni girişimlerde bulunmak, ek iş ve gelir oluşturacak çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz. Duygusal olarak kendinize yeni tanımlar ve sınırlar oluşturmak bazı krizlerin önüne geçecektir. Sizi geçmişte yaşadıklarınıza götüren korkularınız, üzerinde fazla durduğunuz ve bırakamadığınız alışkanlıklarınız varsa bunlardan arınmak adına bir çaba göstermelisiniz. Dünü dünde bırakabildiğinizde bugünler size güzel yarınlar getirebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Sizi en derinden harekete geçiren şeye güvenin.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Güneş'in Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi de kendi nedenleriniz ve isteklerinizle bir araya getirebilir. Bir döngüyü kırmanız gereken bir gün olabilir. İşinizin mevcut durumu, statü ve sorumluluk değişikliğiyle ilgili haberlerin gelişini hızlandırmak için elinizi taşın altına koymanız gerekebilir. Çabalarınızın yön değiştirmesi, kendinizdeki önemli değişimin ve kazanma isteğinin bir yansıması olabilir. Standartlarınızı, beklentilerinizi değiştirdiğinizde bunun için verdiğiniz emeği ve çalışma stilini de değiştirebileceksiniz. Ağır giden gibi görünse de sağlam bir zemin kurduğunuzun farkına varıyorsunuz. 

Aslan burcundaki Ay'ın Kuzey Ay düğümüne kare açı yapması, sınırlarınız ve istekleriniz konusunda sizi zorlayabilir. Anlık durumların geleceğinize olumsuz etki etmesine izin vermemelisiniz. Problemlerle karşılaştığınız noktada bunların çözümünü, işin gereklerine uygun şekilde bulmanızda fayda var. Kendinizi yormanız ve gereksiz tartışmaların içine girmeniz sağlığınızı tehdit edebilir. Gıda zehirlenmeleri, kazalar gibi durumlar karşısında dikkat etmelisiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Birçok gölgeyi uzaklaştırmak için tek bir güneş ışını yeterlidir.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması size hayal kurmanın ve bunları gerçek hale dönüştürmenin anahtarlarını verebilir. Fikirlerinizi hazırlayın, projelendirin ve uygulamak için arayışlarınızı devam ettirin. Bu size girişimciliğin tanımını yeniden yaptırabilir. Ciddi kararlar, işler ve tercihler gündeminizde yer bulabilir. Maddi ve manevi yönden geleceğinizi şekillendirecek birçok konuyla ilgilenebilirsiniz. Mutlu ve özgür hayatınız size " hoş geldin" diyecektir.

Güneş'in Boğa burcundaki seyahatine başlamasıyla tek bir çizgi dahilinde ilerlemek ve sorumluluklarınızı tam anlamıyla gerçekleştirmenin karşılığını bulabilirsiniz. Özellikle parasal durumunuzu da etkileyecek gelişmeler ve haberlere hazır olmalısınız. Önemli teklifler ve statüler gündeme gelebilir, bunları kendi planlarınızla harmanlayabilirsiniz. Net olmak ve işinize hakim olmak zorlaşan koşulları kolaylaştırabilir. Sabırlı ve gerçekçi tutumlar hem sağlığınızı korumak hem de sürecin daha kalıcı olması için size destek verecektir. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketi iş düzeninizle ilgili bazı pürüzlere kesin çözüm getirmenizi isteyebilir Gergin ve sabırsız tavırlarla elinizdeki kaynakları riske atabilirsiniz. İşinize ve bunu geliştirmeye odaklanmalısınız. Geçmişe dönük bazı haberler alabilir, çalışma  ortamlarınızdaki gecikmiş düzenlemelerin başladığını görebilirsiniz. Her şeyin bir geleceği olduğu gibi geçmişi de olduğunu anlamak stresinizi yönetmenizi kolaylaştıcaktır. Beslenme sorunlarına bağlı rahatsızlıkların çözümü için diyet ve spor gibi düzenlemelere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Eğer hayatın varsa, amacın var demektir.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 4 Haziran’da burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile beraber önemli kararlar ve gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız işlerin sonuçlanması ve bunların çalışma düzeninize etkisi gibi durumlar söz konusu olabilir. Neticelenen ve gözle görünür hale gelen her şey kararlarınıza etki edecektir. Yeni iş görüşmeleri ve iş alanları üzerine düşünebilir, yeni bir sayfa açmaya hazır olduğunuzu hissedebilirsiniz. Emeklerinize ve iyi niyetinize katkı sağlayacak her şeye açık olduğunuz, bunun dışında kalanları hayatınızdan uğurlayacağınız bir süreçtesiniz. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi ile hayatınıza yeni insanlar ve konular dahil etmek isteyebilir, bunun için heyecanlı hissedebilirsiniz. Bir süredir devam eden yoğunluk ve yorgunluğun ardından kendinize zaman tanıyabileceğiniz, seyahatler ve etkinlikler düzenleyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Özlediğiniz ve özgürleştiğiniz bir düzenin içinde yer almak enerjinizi yükseltecektir. Sizinle aynı frekansta olan insanlarla aranızdaki etkileşimler ileriye dönük sosyal ve duygusal arkadaşlıklar getirebilir. 

Merkür’ün İkizler burcunda hareket etmesiyle beraber ikili ilişkiler ve iş konularınız hız kazanabilir, kararlarınızı uygulamak sizin için daha kolay hale gelebilir. Gergin ve sabırsız tavırlardan kaçındığınız sürece pek çok fırsatı lehinize kullanabilirsiniz. Düşüncelerinizden, beklentilerinizden ve işinizden emin olmalısınız. İş ortamınızı veya koşullarınızı değiştirecek görüşmeler yapabilir, anlaşma ve sözleşmeler imzalayabilirsiniz. 

Plüton’un geri hareket ederek Oğlak burcuna dönmesi sizi istediğiniz refah düzeyine taşıyacak konuları ve kuralları gösterebilir. Mücadelesini verdiğiniz, kuralları baştan yazdığınız süreçleri düşünün. Burada edindiğiniz tecrübeleri yeniden kullanmak ve şu anda bulunduğunuz koşullara göre bunu uyarlamak sizin avantajınıza olacaktır. “Yapmam” dediklerinizi yapmaktan korkmak yerine bundan neden kaçındığınızı, kaçtığınız yerde sizi bekleyen gelişmeleri düşünüp anlamalısınız. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketi aile hayatınızı etkileyen kararlarınızın üzerinden bir kez daha geçmenizi hatırlatabilir. Eksikleri tamamlamak isterken sorumluluğu bölüşebildiğinizden, aynı dili konuşabildiğinizden emin olmalısınız. Bunu sağlamaktan kaçındığınız noktalarla yüzleşmek gerekebilir. Yeni bir düzene girmek, kendinize yeni bir alan belirlemek istiyorsanız bunu yapmanıza engel olan alışkanlıklar ve ortamlardan vazgeçmek için ideal bir zamandasınız. Taşınma ve yer değişikliği gibi durumları tüm açılarıyla ele alarak gerçekçi bir zeminde değerlendirmelisiniz. Belirsiz durumların sizi sonrasında zarara uğratabileceğini unutmayın ve hayatınızı belirgin sınırlar ve zeminler çerçevesinde kurun. 

18 Haziran'da İkizler burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte ikili ilişkiler alanında önemli ve mutlu adımlar atabilirsiniz. Sorunların çözülmesi, ortaklıkların iyileşmesi, yeni adımların atılması gibi durumlar zihninizin rahatlamasını sağlayacaktır. Bunu mümkün kılmak için de duyduklarınızdan, bunu size kimin ulaştırdığınızdan emin olmalısınız.Terfi, sorumluluk ve statü değişiklikleri, yeni iş görüşmeleri ve arayışları için ideal bir zamandasınız.  Duygusal ilişkiler, yeni heyecanlar, mevcut ilişkinize dair kararlar gündeme gelebilir.

Güneş’in 21 Haziranda Yengeç burcuna geçişi mali konulardaki sorunları çözmek ve burada rahatlayacağınız bir ortam oluşturmak konusunda sizi destekleyebilir. Gecikmiş ödemelerinizi tamamlayabilir, borçlanmaları durdurmak ve elinizdeki imkanları artık yatırım amaçlı değerlendirmek söz konusu olabilir. Bu durum hayata geç kaldığınızı düşündürtebilir. Bu düşüncelerden hareketle izlemeniz gereken yolun hangisi olduğunu daha iyi görebilirsiniz. Şanslısınız ve aileden destekler alabilirsiniz. Bunu doğru bir şekilde kullandığınızda büyük bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Hem ruhen hem de mali olarak refah düzeyine erişmek için bazı alışkanlıkların değişmesine, bazı hataların düzeltilmesine izin vermelisiniz. Gökyüzünden tam destek alacağınız bu süreçte duygularınızı aklınızla aynı düzleme getirmeye çalışmalısınız. Sağlık sorunları ya da ilişkilerle ilgili pürüzleriniz varsa bunların çözümünü fark etmeniz kolaylaşacaktır. Siz değiştiğinizde her şeyin de aynı şekilde değişebileceğini deneyimleyeceksiniz. 

Merkür’ün Yengeç burcunda ilerlemesiyle yüzeysel düşündüğünüz ya da fazla üstünde durduğunuz konularda bir denge yakalayabilirsiniz. Bunu öncelikle mental sağlığınız için yapmalısınız. Dürtüsel hareket etmenin size bir faydasının olmayacağı bir zamandasınız. Dolayısıyla düşünmek ve mantıklı olanı tercih ederek hareket etmek için adım atmalısınız. Aile meseleleri, ortaklı işler ve miras gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Bunların yanısıra kendinizi geliştireceğiniz, ekonomik olarak daha iyi hissedeceğiniz bazı iş ve yatırım fikirlerine sıcak bakabilirsiniz. Hayatınızın hep aynı düzende gitmeyeceğini öngörerek, yaşananlardan dersler çıkararak kendiniz için bazı b planları yapmalısınız.  

 

Motivasyon Sözü: “Siz ve hayattaki amacınız aynı şeysiniz. Amacınız siz olmaktır.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Plüton'un Kova burcundaki geri hareketiyle fikirlerinizi ve becerilerinizi geliştireceğiniz alanları daha iyi anlama ve gözlemleme şansı bulabilirsiniz. Sizin için zor ve imkansız gibi görünen konulara odaklanabilirsiniz. İşlerin düşündüğünüz gibi olmadığını görmek hazırlanmanızı, çevrenizi ve ilişkilerinizi gözden geçirmenizi kolaylaştırabilir. Özellikle iş ve sosyal arkadaşlıklar konusunda bazı gerçekleri görmezden gelmeyi bıraktığınızda süreç sizin için daha faydalı olabilir. Takıntılarınızı, önyargılarınızı, konuşma ve düşüncelerinizi paylaşma şeklinizi ve bunların hayatınıza olan etkisini değerlendirmelisiniz. Arınma ve bunun devamında gelecek değişiklikler için üzerinize düşen sorumluluğun farkına varıyorsunuz. Retrodan önce gündeminizde olan yazılı işler ve sözleşmeler, görüşmelerle ilgili bazı gelişmelerin yaşanması gidişatınızı etkileyebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle çalışma ortamınızda verdiğiniz çabayı gözden geçirebilirsiniz. Neyi ne için yaptığınıza, bunun size katkısına ve sizden götürdüklerine odaklanmanızda fayda var. Hayatınızı üzerine kurmak istediğiniz bir fikirden hareket etmek için gereken altyapıya sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Zihinsel olarak bu noktaya vardığınızda işinizin psikolojik ve maddi sorunlarını da aşabilirsiniz. Parasal konularda harcamalarınızı kontrol altında tutmanız, gecikmiş ödemelerinizin de gelmesiyle elinizi daha güçlendirebilir. Beslenme düzeninizdeki aksamaları aşmak sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile bağlılık, bağımlılık arasındaki farkı ve bunları hangi alanlarda yaşadığınızı görebilirsiniz. Korkmak, endişelenmek, ne olacağını bilememek sizde kontrolü yitirmiş hissi uyandırabilir. Ama tutulma ile bunun bir gerçekliğinin olmadığını fark edebilirsiniz. Önünüzdeki setleri kaldırmak için gereken motivasyona ve donanıma sahipsiniz. Bunu daha önce yapmamanın sonuçları canınızı sıksa da bugün harekete geçmek üzerinizdeki ve hayatınızdaki olumsuz havayı dağıtabilir.  Bugünde ve geleceğinizde neyin hakim olmasını istediğinizi buluyorsunuz. Önceki girişimlerinizin sonuçlanması, buradan dersler çıkarmak ve eksik-fazla ayrımı yapmak size denemekten zarar görmeyeceğinizi ispatlayacaktır. 

Yengeç burcuna geçen Venüs size ekonomik açıdan kendi istediğiniz düzlemde olmanızın desteğini verebilir. Ödemelerinizi yönetmek, yeni girişimlerde bulunmak, ek iş ve gelir oluşturacak çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz. Duygusal olarak kendinize yeni tanımlar ve sınırlar oluşturmak bazı krizlerin önüne geçecektir. Sizi geçmişte yaşadıklarınıza götüren korkularınız, üzerinde fazla durduğunuz ve bırakamadığınız alışkanlıklarınız varsa bunlardan arınmak adına bir çaba göstermelisiniz. Dünü dünde bırakabildiğinizde bugünler size güzel yarınlar getirebilir. 

Güneş ve Uranüs Boğa burcunda bir araya gelerek iş ortamınızda kendinizi göstermek, kayda değer çalışmalarınızı sunmak için size bazı alanlar oluşturabilir. Planlar yapmak kadar bunları uygulama noktasında da yaratıcı fikirler ortaya çıkarabilir ya da size tanınan fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bu konuda bazı sürprizlere, aniden gelişen konulara ve sorumluluklara oldukça açıksınız. Kendinizde bunu karşılayacak cesaretin, maddi gücün ya da donanımın olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz. İşinizi sağlama almak, karşılaştığınız imkanlardan kalıcı sonuçlar çıkarmak için metodlarınızı yenilemeniz gerekebilir. Sağlığınızı ilgilendiren konularda olumsuz sürprizlerle karşılaşmamak adına farklı tatlar ve beslenme düzenleri keşfederken dikkatli olmanızda fayda var. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla işinizle ilgili belirsiz ve sonuçsuz kalan durumları çözmeye başlıyorsunuz. Bir düzen kurmak ve bunu geliştirmek için çaba göstermeniz beklenebilir. Artık buna hazır olduğunuzu fark etmelisiniz. Projelerinizin eksiklerinizi tamamladıysanız ilerlemeniz kolay hale gelebilir. Sorumluluklarınız doğrultusunda kuracağınız iletişim de süreçte etkili olabilir. Bu da yeni bir adım atmanızı kolaylaştıracaktır. Yönetici gezegeniniz Jüpiter'in de Boğa burcuna geçmesi buradaki yoğunluğu arttırabilir. Ancak bu maddi gelirinize de etki edeceği için yorgunluğunuzun karşılığını da fazlasıyla alabilirsiniz. Hayatınızı ileri ve yüksek standartlara ulaştırmak, bunları kalıcı rutinlere dönüştürmek isteyebilirsiniz. Bu konuda hem becerileriniz hem de mevcut işiniz gereği elde edeceğiniz yeni imkanlar size kapılar açabilir. Kullanmayı bilmek önemli olacaktır. Beden sağlığınız, uyku ve beslenme düzeninizde iyileşmeler, yenilenmeler söz konusu olabilir. Dinlenmek ve sakin vakit geçirmek isterken tamamen hareketlerinizi kısıtlayan bir düzen içerisine girmediğinize emin olmalısınız. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay bu sakinliği doğru ve etkin kullandığınızda size daha çok fayda ve keyif getirebilir. Tekliflere sıcak bakmak, fikirlerinizi belirtmek ve bunları uygulamak adına şansınızın yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Emin olduktan sonraki bekleme ve harekete geçme sürenizi kısalttığınızı hayatı yakalamanız daha kolay olacaktır. 

Mars'ın Aslan burcuna geçmesiyle beraber doğada, keyif aldığınız mekanlarda vakit geçirme isteğiniz ve motivasyonunuz artabilir. Kendinizi dinleyerek ihtiyaçlarınızı bilerek bir yaşam tarzı oluşturmak isteyebilirsiniz. Beklemekle hayatın devam etmeyeceğini daha iyi anlayabilirsiniz. Seyahatler, keşifler, oluşturacağınız yeni idealler doğrultusunda yoğun bir trafiğiniz ve planınız olabilir. Cesaretiniz, zamanınız ve imkanınız varken tüm bunları yapabilmek adına başkalarına kulaklarınızı kapatabilirsiniz. Hayatı yaşamanın sadece isteklerinizle değil, sorumluluk ve beklentilerle de ilgili olduğunu unutmayın. Mars ve Plüton arasındaki karşıtlık size bunu anlamanız için bazı gelişmeler getirebilir. Güç zehirlenmesi yaşamamak adına tutumlarınızı kontrol altına almalı, donanımlı kişilerden destekler almalısınız. 

Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile ikili ilişkiler önem ve hız kazanabilir. Hayatınıza birini dahil etmek, keyifli ve dolu zamanlar geçirmek isteyebilirsiniz. Yeni kararlar, yeni insanlar ve yeni gündemlere karşı yoğun bir istek ve heyecan duyabilirsiniz. Bu motivasyonu doğru kullandığınızda mutlu olmanız kaçınılmazdır. Çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminiz, birbirinize yaklaşımlarınız hatta yaşadığınız sorunlar konusunda gizli kalan, bilmediğiniz ya da anlamakta zorlandığınız durumları çözüme kavuşturabilirsiniz. İşlerin ve insanların netleşmesi sizin de kafanızdaki soru işaretlerini silecektir. Aynı zamanda yeni bir duruş da belirlemeniz gerekebilir. Hayatınıza dair detayları paylaşırken fazla cömert olmamalısınız.

Yönetici gezegeniniz Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda kavuşumuyla çalıştığınız ve emek verdiğiniz alanların hayatınıza nasıl etki ettiğini daha iyi görebilirsiniz. İş hayatınızla ilgili beklentileriniz gerçekleşebilir. Uzun vadeli sonuçlar alabilir, unvan ve gelir değişikliğiyle karşılaşabilirsiniz. Gayretinizi sürdürmek, düzenli bir koşul oluşturmak sizi diğerlerinden ayırabilir.  Verdiğiniz kararlar, bunları oturttuğunuz düzleminiz değişebilir. Yapabileceğinize inandığınızda, yapmaktan çekindiğiniz ya da yapmayı bilmediğiniz tüm konularda şansınız yaver gidebilir. Çünkü büyük farklar yaratmak ve yaşamınızda görmek istediğiniz her şey için öncelikli koşulunuz bu olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü:  “Kader, hayattan ne aldığımız değil, hayata ne verdiğimizdir.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki hareketiyle günlük yaşantınızı ve iş düzeninizdeki değişiklikler yerine oturabilir. Daha çok verim almanızı sağlayacak ortamlar kurmak, görüşmeler yapmak, yeni iş planları ve sorumluluk değişiklikleri gibi konulara zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Kazançlı ve başarılı olacağınız bir zamandasınız, dolayısıyla karşılaşacağınız imkanlara vereceğiniz tepkilerle bu durumu kalıcı hale getirmeniz de kolay olacaktır. Yaptığınız işin ve ihtiyaçlarınızın farkında olmak size büyük avantaj sağlayacaktır. Sağlık, beslenme ve uyku düzeni konularda aksamalar yaşamanıza neden olan durumları sonlandırarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kilo kontrolü, bağımlılıklar ve zararlı alışkanlıklara karşı yeni kararlar aldığınızda bunları uzun vadeye yayabilir ve kesin bir düzen oluşturabilirsiniz. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile  kavuşması hayatı daha basit bir düzleme çekmenizi kolaylaştırabilir. Hem düzeniniz hem de sağlığınız konusunda netleşmiş ve yerine oturmuş hamleler yapabilirsiniz. Çalışma hayatınız ve buradan elde ettiğiniz gelirin iyileştirilmesine vesile olacak haberler alabilirsiniz. 

Terazi burcunda 6 Nisan'da gerçekleşecek dolunay size yaşadıklarınızın ve yaşamak istediklerinizin gerçek nedenlerini gösterebilir. Geniş açıda düşünmekle beraber düşüncelerinizi uygulamaya koyacağınız alanları bulmak, önceki girişimlerinizin ya da ilişkilerinizin gidişatını görmek bu dönemin en önemli öğretisi olacaktır. İnsanlık için küçük görünse de aslında hem sizin hem de insanlık için gerçekten büyük ve önemli adımlar sözkonusu olabilir. Cesur olun ve bu kez problemlerin etkisini en aza indirecek bir tutum sergileyin. Çevrenize yansıtacağınız bu yeni imajla beraber hem destek alabilecek hem de sürpriz ilişkilere kapı aralayacaksınız. Koç burcundaki Güneş ve Chiron'un bir araya gelmesiyle kendinizle barışamadığınız konuları bir kez daha gündeme getirebilirsiniz. Hayatın keyifli yanlarına erişim kolaylığınızın bulunması, bunun için çaba ve zaman ayırıyor olmanız aslında birçok fırsatın dışarıda değil sizin içinizde olduğunu gösterebilir. Hem sosyal hem de duygusal alanda düşüncelerinize uygun insanlarla karşılaşabilirsiniz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesiyle ilişkilerinizle ilgili konularda rahatlamalar yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Hem korkularınızı aşıyor hem de yüklerinizden kurtuluyorsunuz. Yeni ilişkilere ve ortaklıklara başlamakla ilgili fikirleriniz yoğun olabilir, bu yönde heyecanlı hissedebilirsiniz. Hissettiğiniz şeylerin geçici olması ya da üzerinde iyi düşünülmemiş adımlar atılması devamının da bu şekilde gelmesini sağlayabilir. Dolayısıyla anlık hislerin hayatınıza ne yönde etki edeceğini bilerek hareket etmelisiniz. Anı yaşamak önceliğiniz olsa da hem parasal açıdan hem de ilişkiler, iş anlamında tutumlarınızın farkında olmalısınız. Çevrenizdeki bazı insanlarla aranızdaki sorunları çözmek isterken emin olmadığınız ya da yeterli bilgi sahibi olmadığınız konular sorunu daha da büyütebilir. Söylemleriniz ve eylemlerinizin uyumlu olmasına özen gösterin. 

Güneş'in ve yönetici gezegeniniz Jüpiter'in Koç burcundaki kavuşumu özgüveninizi tazelerken yapabileceklerinizin önündeki sınırı da kaldırıyor. Bir fikri işlemek, bir yeteneğinizin arkasında durmak ve hayal ettikleriniz için çalışmak sizin için daha kolay olabilir. Aşk hayatınız, mutluluk kavramınız konusunda önemli zamanlar yaşayabilirsiniz. Zira karşılaşacağınız insanların da bu yönde size fazlasıyla katkısı olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen bir Yay burcuysanız iyi haberler alabilirsiniz. 

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması size hayal kurmanın ve bunları gerçek hale dönüştürmenin anahtarlarını verebilir. Fikirlerinizi hazırlayın, projelendirin ve uygulamak için arayışlarınızı devam ettirin. Bu size girişimciliğin tanımını yeniden yaptırabilir. Ciddi kararlar, işler ve tercihler gündeminizde yer bulabilir. Maddi ve manevi yönden geleceğinizi şekillendirecek birçok konuyla ilgilenebilirsiniz. Mutlu ve özgür hayatınız size " hoş geldin" diyecektir.

Güneş'in Boğa burcundaki seyahatine başlamasıyla tek bir çizgi dahilinde ilerlemek ve sorumluluklarınızı tam anlamıyla gerçekleştirmenin karşılığını bulabilirsiniz. Özellikle parasal durumunuzu da etkileyecek gelişmeler ve haberlere hazır olmalısınız. Önemli teklifler ve statüler gündeme gelebilir, bunları kendi planlarınızla harmanlayabilirsiniz. Net olmak ve işinize hakim olmak zorlaşan koşulları kolaylaştırabilir. Sabırlı ve gerçekçi tutumlar hem sağlığınızı korumak hem de sürecin daha kalıcı olması için size destek verecektir. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketi iş düzeninizle ilgili bazı pürüzlere kesin çözüm getirmenizi isteyebilir Gergin ve sabırsız tavırlarla elinizdeki kaynakları riske atabilirsiniz. İşinize ve bunu geliştirmeye odaklanmalısınız. Geçmişe dönük bazı haberler alabilir, çalışma  ortamlarınızdaki gecikmiş düzenlemelerin başladığını görebilirsiniz. Her şeyin bir geleceği olduğu gibi geçmişi de olduğunu anlamak stresinizi yönetmenizi kolaylaştıcaktır. Beslenme sorunlarına bağlı rahatsızlıkların çözümü için diyet ve spor gibi düzenlemelere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Güneş'in Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi de kendi nedenleriniz ve isteklerinizle bir araya getirebilir. Bir döngüyü kırmanız gereken bir gün olabilir. İşinizin mevcut durumu, statü ve sorumluluk değişikliğiyle ilgili haberlerin gelişini hızlandırmak için elinizi taşın altına koymanız gerekebilir. Çabalarınızın yön değiştirmesi, kendinizdeki önemli değişimin ve kazanma isteğinin bir yansıması olabilir. Standartlarınızı, beklentilerinizi değiştirdiğinizde bunun için verdiğiniz emeği ve çalışma stilini de değiştirebileceksiniz. Ağır giden gibi görünse de sağlam bir zemin kurduğunuzun farkına varıyorsunuz. 

Aslan burcundaki Ay'ın Kuzey Ay düğümüne kare açı yapması, sınırlarınız ve istekleriniz konusunda sizi zorlayabilir. Anlık durumların geleceğinize olumsuz etki etmesine izin vermemelisiniz. Problemlerle karşılaştığınız noktada bunların çözümünü, işin gereklerine uygun şekilde bulmanızda fayda var. Kendinizi yormanız ve gereksiz tartışmaların içine girmeniz sağlığınızı tehdit edebilir. Gıda zehirlenmeleri, kazalar gibi durumlar karşısında dikkat etmelisiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Uyanık bir kalp, ışık saçan bir gökyüzü gibidir.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Kova burcunda kavuşan Merkür ve Satürn yakın çevrenize dahil olan kişilerden, arkadaşlarınızdan ya da bazı aile üyelerinden haberler getirebilir. Belli bir rutin dahilinde ilerlemek isterken yeni işler, yolculuklar ve sorumluluklar doğarsa bunlara aşırı tepki vermemelisiniz. Kayıtsız ve duyarsız kalmayın, her şeyin size ispat edeceği bir gerçek olduğunu unutmayın. Edindiğiniz her şeyi kendi aklınızın süzgecinden geçirerek, kendi deneyiminizle birleştirerek hayatınıza entegre etmelisiniz. Bu olgunluğu taşımak bu süreçte yapacağınız en iyi hamle olabilir. Merkür'ün Balık burcuna geçmesi özellikle yer değişikliği yapmak ve farklı sınırlar içerisine girmek konusunda yolunuzu açabilir. Bu süreçte pek çok fikir ve destek alabilirsiniz. Hepsini değerlendirmeye almak yerine sizin için asıl gerekli olan odaklanmalısınız. Mantığınızın ve kalbinizin sesinin anlaşması sizin için her şeyden daha önemli ve belirleyici olacaktır. 

Yönetici gezegeniniz Jüpiter'in Venüs ve Chiron ile Koç burcundaki kavuşumu yaralarınızı sarmak ve ihtiyacınız olanı elde etmek için size bazı kapılar açabilir. Her zaman şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz ancak bu etkiyle şansınızın biraz daha yüksek olduğunu görebilirsiniz. Beklentilerinizin şekillenmesi için bazı şartların doğmasını beklemek yerine sizin çabanız burada belirleyici olabilir. Duygusal ve sosyal konuların haricinde, işinize ve gelecek yatırımlarınıza da dokunan gelişmeler yaşayabilirsiniz. Nerede ne şekilde mutlu oluyorsanız bunu günlük yaşamanıza daha çok dahil etmelisiniz. 

Satürn'ün Balık burcuna geçişi hem iş hem de ev hayatınızı önemli derecede etkileyecek yenilikler getirebilir. Rahatsızlık duyduğunuz, düzen kuramadığınız durumlarda düze çıkabilirsiniz. Çözüm yolları kadar bunları nasıl uygulayacağınız da önemli olacaktır. Taşınma, yer değişiklikleri, aileyle olan iletişim, evlilik kararı, mevcut ilişkilerinizin gidişatı gibi gündemleriniz olabilir. Bu alanlarda hayatınızın geri kalanını etkileyecek başlangıçlara gidebilirsiniz. Yaşadığınız zorlukları değil, daha önceki zorluklarla nasıl mücadele ettiğinizi düşünmelisiniz. Teslimiyet, fedakarlık, kabullenme gibi kavramların hayatınıza olan yansımalarını doğru analiz edin. Bu analiz size bundan sonraki süreçteki kriterlerinizi gösterecektir. 

7 Mart'taki Başak dolunayı ile kariyerinizdeki sorunları, engelleri daha kolay görebilirsiniz. Bu da size ilerlemenin yolunu açacaktır. İş teklifleri, sorumluluk ve yer değişiklikleri gibi konular gündeminize gelebilir. Geçmişte yaşadıklarınıza, yaptıklarınıza takılıp kalmak yerine asıl önemli olan gündeminize dönmelisiniz. Vakit kaybı yaşamadan önünüze gelen fırsatları değerlendirmeli, mevcut çalışmalarınızı sonuçlandırmaya çalışmalısınız. Kime güvendiğiniz, kiminle iş yaptığınız gibi konular önemli hale gelebilir. İş ve sosyal ilişkilerinizde bir düzenlemeye gidebilirsiniz. 

Güneş Merkür ve Neptün'ün Balık burcundaki kavuşumuyla ev hayatınızda yaşadıklarınızı, duygusal boşluklarınızı düşünebilirsiniz. Bundan kaynaklanan dalgınlık ve yanılgılar gündeme gelebilir. Özellikle alım satım, taşınma gibi durumlar sözkonusu ise işin önünü arkasını iyi düşünmenizde fayda var. Sorgulamak, üzerinde kafa yormak size zaman kaybı olarak gelmemelidir. Bunun aslında kendinizi sağlama almak olarak idrak ettiğinizde evlilik, aile ilişkileri ve taşınma ilgili konularda daha rahat yol alabilirsiniz. 

Venüs'ün Boğa burcuna geçişi ile birlikte işiniz ve işiniz için yaptığınız her şeyin önemli, maddi ve manevi olarak da değerli olacağı bir sürece giriyorsunuz. Girişimlerinizi neticelendirebilir, başvurularınızdan olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız işleri sağlam bir zemine oturtmak, kazancınızı ve sisteminizi kalıcı hale getirmek sizin için önemli olacaktır. Bunun için de gereken desteği buluyorsunuz. Psikolojik olarak da bir karşılık görmek sizi daha çok motive edebilir. Sizin için gerekli olana, kazançlı olana ve devamlılık sağlayana odaklanıyorsunuz. Üzerinizdeki rahatlık hareketlerinize ve yediklerinize de yansıyabilir. Bunu kontrol altında tutmalısınız. İyileşme ve rahatlama sürecinde olduğunuz için yeme düzeninizi bozacak seçeneklerden, tatlı tüketiminden uzak durmanıza fayda var. Doğa sporları, kısa yürüyüşler ya da bahçe işleriyle ilgilenmek hem zihnen hem de fiziksel olarak daha dinç hissetmenizi sağlayabilir. 

Merkür'ün Koç burcuna geçmesiyle gökyüzünün desteğini pek çok konuda arkanıza alabilirsiniz. Dinlenmek, sizi dinlendiren ve mutlu eden unsurlara odaklanmak isteyebilirsiniz. Hayata bir mola vermek, bunu yaparken de istediğiniz şeylere ağırlık vermek size iyi gelebilir. Hobilerinize zaman ayırabilir, kısa süreli tatil planları yapabilirsiniz. Yaptığınız her şeyin motivasyon olarak karşılığını bulacağınız bunları maddi sonuçlara dönüştürmek de sizin için zor olmayacaktır. Aşk hayatınızda da hareketli ve günler geçirebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye adım atmak, hislerinizi paylaşmak mutlu olmanızın yolunu biraz daha açabilir. 

Güneş'in Koç burcuna geçişi ve 21 Mart'ta burada bir Koç yeni ayının gerçekleşecek olmasıyla duygusal konularda adım atmak, hislerinizi göstermek, hazır olduğunuzu ispat etmek ve çevrenizi etkilemek gibi terimler hayatınıza fazlaca yer alabilir. İstediğiniz, inandığınız bir his uğruna mücadele verebilir, bunu nasıl yaptığınıza kendiniz bile şaşabilirsiniz. Gireceğiniz ortamlar, tatil planlarınız, yatırım amaçlı yapacağınız çalışmalar hayatınıza yeni insanlar getirecektir. Bu da fazlasıyla aktif bir dönem yaşamanız anlamına geliyor. Daha önce yaşadıklarınızı geride bırakarak yeni olanın, iyi olanın ve motivasyonunuzu hep yukarıda tutanın peşinden gidebilirsiniz. Sadece bunu yaparken karşı tarafın ihtiyaçlarına ya da ilgilendiğiniz konunun gereklerine de odaklanmanız gerektiğini unutmamalısınız. 

Plüton'un Kova burcundaki hareketine başlaması kendinizi yenilemenize yardımcı olacak tüm bilgileri ve konuları önünüze getirebilir. Görmek için bir çaba göstermeniz gerekmese bile yaşam tarzınızı bu yönde yenileyeceksiniz. Bildiğinizin dışına çıkmak, her zaman yazdığınızdan farklı şekilde yazmak, her zaman gittiğinizden daha farklı bir yerlere gitmek gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bakış açınızın büyük ölçüdeki bu değişimi yaptığınız/yapacağınız işlerde de etkisini gösterecektir. Mantığınızı kullanma biçiminiz değişiyor, bu da maddi ve manevi kazançlarınıza etki edebilir. Dil öğrenmek ya da bilmek değil, bunu etkili ve uzun vadeli şekilde kullanmanın önemini fark edebilirsiniz. Sosyal ağlar ve sosyal çevre sizin için belirleyici durumlara kapı açabilir. 

Mars'ın Yengeç burcunda hareket etmesiyle ekonomik durumunuzu güçlendirecek bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gerek sizin çalışmalarınız gerekse eşinizden/ailenizden gelen destekler yükünüzü hafifletebilir. Hayatınızda parasal açıdan iyiye giden durumlar sözkonusu ise, kenarda durmak yerine hakkınız olanı almalısınız. Duygusal krizler, gereksiz tavır ve gururlu hareketler ya da tam tersi bir sömürü hissi oluşturmayacak tutumlar sergilemediğiniz sürece kazanan siz olabilirsiniz. Harcamalarınız ve hislerinizi kontrol altında tutun. İkisinin de boşa kullanımı motivasyonunuzu etkileyebilir. Fırsatları görün ve değerlendirmek için kabuğunuzdan çıkın. 

Merkür ve yönetici gezegeniniz Jüpiter Koç burcunda kavuşuyor ve duygusal konularda sizi tekrar düşünmeye itiyor. Yaşadıklarınızın, partnerinizle paylaştıklarınızın ne şekilde sonuçlandığını görebilirsiniz. Burada önemli olan, olaylara her iki tarafın da açısından bakabilmektir. Bunu sağladığınız sürece büyüyen tek şey sevginiz olacaktır. Sevinci de öfke gibi dozunda yaşamayı biliyorsanız yorgunluk hissi uyandıran ilişkilerin, aktivitelerin yerini mutlu hatıralar alabilir. İlgilendiğiniz bir alana daha fazla zaman ayırabilir, bunu ileri adımlara taşıyacak kurslara gidebilirsiniz. 

Boğa burcunda kavuşan Uranüs ve Venüs, iş koşullarınızda önemli noktalara dikkat çekebilir. Beklediğiniz ödemelerin daha yüksek meblağlarda gelmesi, ödüllendirilmek ya da daha iyi olabilmek adına bazı değişiklikleri kabul etmek gibi durumlar sözkonusu olabilir. Kalıcı, uzun vadeli ve farklı bir girişiminiz olabilir. Eşinizden, çevrenizdeki diğer güçlü kadın figürlerinden alacağınız destekler bu konuda sizi destekleyebilir. Dolayısıyla açık görüşlü olmaya özen göstermelisiniz. Motivasyonunuz rahatınızı korumak değil geliştirmek yönünde olursa istediğinize ulaşabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayır deme kapasiteniz, daha büyük şeylere ‘evet’ deme kapasitenizi belirler.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, yeni bir haftaya ve aya girerken  yaşadığınız sağlık sorunlarına bir çözüm bulmak isteyebilirsiniz. Bu bir operasyon şeklinde olabileceği gibi düşünce tarzınızda değişikliğe giderek de sözkonusu olabilir. Çekindiğiniz, psikolojik olarak ket vurduğunuz bazı duygular kendinizle, hayatla ve elinizdeki imkanlarla inatlaşmanıza neden olabilir. Ay Merkür karşıtlığı, yapmak istediklerinizle yaptığınız davranışlar arasındaki farkı size göstereceği için bu ikilemi çözmeniz daha kolay olacaktır. Siz yeter ki bu durumu kabullenerek işe başlayın. 

5 Şubat'taki Aslan dolunayı ile birlikte hedeflerinizin ne kadar gerçekçi ve sağlam olduğunu düşünmeniz gerekebilir. Beklentilerinizin dışında kaldığını düşündüğünüz bazı imkanlar ya da eğitimlere odaklanmadıysanız kaçırdığınız bir şeyler olduğunu görebilirsiniz. Gizli bir ego sorunu yaşadığınızı düşünebilir, insanlara ve yaptığınız işe de bunu yansıttığınızı fark edebilirsiniz. Bu farkındalığı iyi yönde değiştirmek için öneriler alacağınız kişilerle bir araya gelebilirsiniz. İnandığınız değerleri değiştirmiyorsanız bunlara giden yolu ya da onların size yaptırdıklarını değiştirmelisiniz. Hayatınızı yaşarken elde etmeniz gereken somut durumlar olduğunu da unutmayın.

Merkür ve Plüton'un Oğlak burcundaki kavuşumu finansal açıdan kendinizi aşmanız için size yardımcı olabilir. Yeni planlar yapın ve hayatınızda asıl neye değer verdiğinizi bilerek bir yola çıkın. Bunu bugüne kadar yapmamış olmayı korkacağınız değil cesaretli olmanız için bir sebep olarak görmelisiniz. 

Merkür'ün Kova burcuna geçişi ile iletişim ve iş trafiğiniz yoğunlaşabilir. Yeni projeler üstünde çalışabilir, mevcut çalışmalarınızı geliştirebilirsiniz. Bilgiye ulaşmak sizin için daha kolay olacaktır. Bu da, kendinize yeni tecrübeler katmak ve yeni araçlar edinmek için fırsatlar getirebilir. Sosyal mecralar, elektronik cihazlar, yazılı işlemler ve başvurular gündeminizde yer tutabilir. Toplumun bir kesimini, iş yaptığınız insanları ve çevrenizi ilgilendiren konularda öne çıkaracağınız fikirler dikkat çekebilir. Kalıplarınızı genişletmiyor, onların dışına çıkıyorsunuz. 

Güneş ve Satürn'ün Kova burcundaki kavuşumu aksaklıklar yaşadığınız ya da sonuç alamadığınız işlerinizi yoluna koyabilir. Bu yönde fırsatlar bulabilirsiniz. Ancak bunun için de üzerinizdeki baskıdan, engellere sebep olan alışkanlık ve işlerden kurtulmalısınız. Bir öncelik sıralaması yapmak bu konuda size fayda sağlayabilir. Bu sayede hem elinizdeki imkanları daha iyi değerlendirebilecek hem de zamanı daha dengeli bir şekilde kullanmış olacaksınız. Elektronik cihazlar, sosyal mecralar ve dijitale yapacağınız yatırımlar işinizin önemli bir parçası olabilir.

Venüs ve Neptün'ün Balık burcundaki kavuşumu ev kurma, ev sahibi olmakla ilgili hayallerinize destek çıkabilir. Yaşamak istediğiniz gibi bir ortam hazırlamak, hayatınızı buna göre şekillendirmek için birçok seçeneğiniz ve bunları uygulayacak imkanınız olabilir. Ailenize de bu konuda önemli katkılar sağlayabilirsiniz. Maddi ve parasal konular kadar evlilik kararlarınız da gündemde yer bulabilir. Hissettikleriniz size mutlu bir yuvanın yolunu açabilir. Güneş'in de Balık burcuna geçmesiyle burada yazılanları hayatınıza oturtmak daha kolay olacaktır. Yanılma payını da hesapladığınız ve belirsizliği en aza indirdiğiniz sürece bu zaman dilimini daha etkin ve faydanıza olacak şekilde geçirebilirsiniz. 

Venüs'ün Koç burcundaki hareketine başlamasıyla hem yaratıcı hem eğlenceli bir döneme giriyorsunuz. Yeteneklerinizin farkına varmakla kalmayıp bunları uygulamaya geçirebilirsiniz. Bu sayede gelirinizi ve çevrenizi de geliştireceğiniz için yatırım yapmak, paranızı değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yalnız bir Yay burcu iseniz enerjinizi besleyen bunca gelişmenin dışında aşk hayatında da renkli günler yaşayabilir, bir ilişki başlatabilirsiniz. Mutluluğun kapınızı çalmasını beklemeden siz o kapıya vurabilir, bunun için gereken cesarete sahipsiniz. Tatil planları yapmak, dinlenmek adına iyi bir dönem olabilir. 

20 Şubat'taki Balık yeni ayı ile ev işleriniz, alım satım, taşınma gibi konular gündeminizde yer tutabilir. İyi ve içinize sinen birçok fırsatla karşılaşabilirsiniz. Burada seçim yapmak sizi zorlasa da ne istediğinizden emin olduğunuzda, hayattan beklentinizi bildiğinizde doğru seçeneği bulmak kolaylaşabilir. Maddi konularda oldukça şanslısınız, hem aileden hem de kendi çabalarınızın neticelerinden destekler alabilirsiniz. Hakkınız olan size geliyor. Öte yandan hayatınızı değiştirecek önemli kararlara da ilerleyebilirsiniz. Evlilik için güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Mutluluk artık sizinle yürüyecek. 

 

Motivasyon Sözü: "Kendiniz olun. Dünya özgün olana hayran olur."

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Oğlak burcundaki Venüs ve Plüton’un kavuşumu maddi değerleriniz ve bunları elde etme yöntemleriniz konusunda size yeni bir sayfa açtırabilir. Ekonomik açıdan zorlayıcı fakat şanslı günler görebilirsiniz. Bir karar vermeniz, cesaret etmeniz ve kurallarınızı yıkmanız gerekebilir. Kendinizi bu yeniliğe adayarak yapacağınız her çalışma, geçmişte hak ettiklerinizi almak konusunda sizi destekleyebilir. Bu süreçte mali olarak kendinizi zorlamamak adına harcamalarınızı dikkatli yapmanızda fayda var. Güneş ve Merkür’ün de kavuşumuyla önceki iş görüşmeleriniz, planlarınız konusunda yeni haberler almanız mümkün olabilir. İçinde bulunduğunuz şartlara göre hareket edecek ancak bunu yeni düzenlemelerle yapacaksınız. 

Venüs’ün Kova burcuna geçişi ile yeni insanlarla bir araya geleceğiniz ortamlar ve imkanlar doğabilir. Bu etkileşim hali hem bilgi hem de çevre açısından bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Kendinizdeki eksiği bilerek bunun üzerine gitmek, ticari bağlantılar kurmak size kazanç sağlayabilir. Bilginizi paraya dönüştüreceğiniz mecralar kurabilir, danışmanlık ve eğitim gibi alanlarda kendinizden söz ettirebilirsiniz. Umursamaz ve kendi bildiğini okuyan bir tavır takınmadığınızda her şeyin size olumlu ve verimli bir şekilde döndüğünü görebilirsiniz. 

7 Ocak’taki Yengeç dolunayı ile neye direniyorsanız onunla yüzleşeceğiniz konular gündeme gelebilir. İnatlaşmak yerine gücünüzü, elinizdeki imkanları bilerek ilerlemelisiniz. Objektif bir bakış açısıyla hayatınızı değerlendirmelisiniz. Ailenizin/eşinizin maddi ve manevi destekleri size bu konuda ışık tutabilir. Mutlu olmanın çevresel faktörlere değil, bunlara rağmen neler yapabildiğinizle mümkün olabildiğini unutmayın.

Mars’ın İkizler burcunda ileri harekete başlamasıyla ilişkiler konusundaki stresli günlerin sonuna geliyorsunuz. Anlattıklarınızın doğru anlaşılması ve sizin de doğru bir şekilde anlayıp değerlendiriyor oluşunuz birçok kararınızda etkili olabilir. Eski ve yeni tüm ortaklıklar, görüşmelerin size getirdiği bazı dersleri düşünebilirsiniz. Bu dersler birine, bir konuya adım atarken hangi kriterlere göre ilerlemeniz gerektiğini gösterebilir. Problem yaşadığınız insanlarla çözüm yoluna gidip suları durgun hale getirirken bir yandan da yeni girişimler ve işbirlikleri için tüm birikiminizi, zamanınızı ortaya koyabilirsiniz. 

Oğlak burcundaki Güneş ve Plüton’un kavuşumu size kendinizi seçmenizi ve bir döngüyü kırmanızı hatırlatabilir. İşinizi değiştirmek, yeni alanların arayışına girmek, maddi anlamda refah düzeyinizi yükseltecek görüşmelerin ve projelerin içine dahil olmak isteyebilirsiniz. Cesaretli olduğunuzu bilmenin yetmediğini, bunu kullanmak gerektiğini fark etmelisiniz. Kendinize biçtiğiniz değerin aslında sizi iyileştirmediğini görmek bir kırılma noktası niteliği taşıyabilir. Merkür’ün de Oğlak burcunda ileri hareketine başlaması bu konudaki girişimlerinizi hızlandıracağı gibi maddi ve manevi geri dönüşlerle de motivasyonunuzu yükseltebilir. Alacak verecek ve ödemelerin tahsili ekonomik açıdan yükünüzü hafifletiyor, bu da kendinize ve sevdiğiniz alanlara daha çok zaman ayırmanızı sağlıyor.

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile birlikte kendine güvenmenin ve bunu yansıtmanın çeşitli yollarını bulabilirsiniz. Bir araya geleceğiniz insanlar, yakınlarınızın size olan desteği motivasyonunuzu arttırabilir. Yazılı işlemlerdeki şansınız, yeni başlangıçlara açık oluşunuz, hem mental hem de ekonomik anlamdaki atılımlarınız sizi besleyecektir. Bu konuda 21 Ocak’taki Kova yeni ayı size gereken fırsatı sunabilir. Çalışma ortamı ve arkadaş çevresi konusunda yenilikler yapabilirsiniz. Teklifleri değerlendirmek, farklı fikirleri konuşmak bakış açınızı değiştiriyor. 

Kova burcundaki Satürn ve Venüs’ün bir arada oluşu size hareketli günler yaşatabilir. İşler, yazışmalar, bunlara bağlı yolculuklarla yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Havada asılı kalan konulara bir kesinlik kazandırabilirsiniz. Bu konuda dirayetli olmalı, olumsuzluklar karşısında bunlarla mücadele etmeyi seçmelisiniz. Emek verdiğiniz, sorumluluğunuzun farkında olduğunuz her şeyin geri dönüşüyle karşılaşabilirsiniz. 

Boğa burcundaki Uranüs’ün ileri hareketi size çalışma ortamınız ve koşullarınız konusunda yeni kapılar açabilir. Gözden geçirdiğiniz, üzerinde çalıştığınız ve cesaret gösterip sorumluluk aldığınız alanlarda sevindirici sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Hayatınızın önemli ölçüde değiştiğini fark ediyorsanız retro boyunca yaşadıklarınızı daha doğru değerlendirmenin önemini fark edebilirsiniz. Sağlığınız, gündelik alışkanlıklarınız için yaptığınız her şeyin faydasını şimdi görmeye başlıyorsunuz. İş hayatınızla ilgili değişikliklerin haberlerine hazır olun. 

Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte aile hayatınızla ilgili güzel ve keyifli zamanların başlangıcını yapabilirsiniz. Huzurunuzun, konforunuzun öncelikli olacağı ve bunun için her türlü hazırlığa, fedakarlığa açık olduğunuz bir dönemdesiniz. Rahat hissettiğiniz koşulların ne olduğunu bulmak, bunlar için çabalamak, aile üyelerinizden de bu yönde destek almak gibi durumlar doğabilir. Evlilik, ev düzenlemesi ve taşınma ile ilgili konularda şanslısınız. Beklentilerinize uygun tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Ancak heyecanınıza yenik düşmeden, önünü arkasını düşünmeden hareket etmenizde fayda var.

 

Motivasyon Sözü: “Hayata gerçekten bağlı olan, yürümekten asla vazgeçmez.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Neptün’ün Balık burcundaki geri hareketinin sonlanmasıyla sizin de aile içindeki sorunlarınız son buluyor. Maddi ve manevi yönden yorulduğunuz, yeterli gelemediğiniz ya da isteklerinize ulaşamadığınız konuları derlemelisiniz. Çünkü artık çözmek için yeni yöntemler bulacaksınız. Aile içi ilişkiler, taşınma, ev düzenlemeleri gibi konular hız kazanabilir. Çabasını verdiğiniz her şeyin faydasını görmeye başlıyorsunuz. Bu da kendi yaşam alanlarınızı, koşullarınızı kurmanızı sağlayacaktır. 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesiyle birlikte ekonomik olarak rahata ereceğiniz günler başlıyor. Çalıştığınız yerden zam haberleri alabilir, kendi planlarınızla imkanlarınızı daha iyi nasıl kullanacağınıza dair çalışmalar yapabilirsiniz. Hayat standartlarınızı yükseltmek için maddi kazanımları bir araç olarak görüyorsunuz. Bu da size daha iyi ve mantıklı stratejiler kurmanız konusunda yol gösteriyor. Kendinize, işinize, sevdiklerinize ve geleceğinize değer vermenin çalışmaktan ileri geldiğini gösterebilirsiniz. Venüs’ün de Oğlak burcuna geçmesi maddi gelişmelerle ilgili beklentilerinizi olumlu yönde etkileyebilir. Hakkınızı teslim alacağınız bir dönemdesiniz, keyfini çıkarın. 

İkizler burcunda 8 Aralık’ta gerçekleşecek dolunay ile ilişkilerinizi mercek altına alıyorsunuz. Nasıl bir ilişkide olduğunuz, neler yaptığınız ya da yapmadığınız önemli hale gelebilir. Bu da somut kararlar almanızı, yaşadıklarınızı anlamlandırmanızı kolaylaştıracaktır. Ortaklıklar kurduysanız bunların gidişatını, kime güvendiğinizi göreceğiniz gelişmeler yaşanabilir. Uygulanabilir hale gelen çalışmalarınızdan gelir elde edebilirsiniz. 

Güneş Neptün karesinin kesinliği 12-13-14 Aralık tarihlerinde özellikle işinizle ilgili konularda daha dikkatli ve özenli olmanızı gerektirebilir. Çevrenizle olan ilişkilerinizi iyileştirmek, başka alanlara destek sağlamak adına kendinizden feragat ediyor olabilirsiniz. Güvendiğiniz, içinizi açtığınız ve evinize alacağınız kişilere dikkat etmelisiniz. Zira bu durum aile içinde de bazı anlaşmazlıklar yaşamanıza neden olabilir. Umduğunuz gibi gitmeyen konuların faturasını farklı kişilere kesmek yerine sizin buna mahal veren davranışlarınızı gözlemlemeniz daha faydalı olacaktır. Gerçeklerinizi bilerek hayal etmek size her zaman kazandırır. 

Ay Plüton üçgeninin etkisiyle kendi içinizdeki ışığı ve yeteneği keşfedebilirsiniz. Kariyerinizde kendinizi kanıtlamak ve emin adımlarla ilerlemek için asıl gerekenin ne olduğunun farkına varıyorsunuz. Bulunduğunuz yerden memnun değilseniz ya da bunun sizin için az olduğunu düşünüyorsanız, çok olan ve memnun edeni bulmalısınız. Çalışmalarınızı ve araştırmalarınızı bu yönde yürütürseniz istediğiniz ve hak ettiğini teklifleri alabilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Jüpiter’in Koç burcuna geçişi ile her zaman olduğundan daha enerjik hale gelebilirsiniz. Kendi isteklerinize, ihtiyaçlarınıza ve mutluluk yöntemlerinize ağırlık verebilirsiniz. Çevrenizin etkisinde kalmak, tatil ya da işe dönüştüreceğiniz konuları geri planda tutmak yerine öne çıkmayı tercih ediyorsunuz. Yatırım, kişisel beceriler ve hayatınıza yenilikler katma yönünde kaçırdığınız fırsatları yeniden değerlendirebilirsiniz. Duygusal konularda da beklediğiniz mutluluğu bulacağınız bazı sürprizler olabilir. Hayatınıza aniden dahil olacak insanlarla ilişkileriniz beklentilerinizin üzerine çıkabilir. Koç burcunda ileri hareketine başlayan Chiron’un da desteğiyle adım atmakla ilgili tereddütleriniz ortadan kalkıyor. Yaralarınızı ve eksiklerinizi fark ederek bunların ayıplanacak ya da utanılacak durumlar olmadığını görebilirsiniz. Bu görüş size yeni manzaralar getirebilir. Kendiniz için bir şey yapmak, mutlu olacağınız bir aktivite, bir ilişki ya da çocuklarla ilgili konuları gündeme getirmek sizin için daha kolay ve heyecanlı hale gelebilir.

22 Aralık’ta Güneş’in Oğlak burcunda hareket etmesiyle geride bıraktığınız Kasım ayında yaptıklarınızın karşılığını almaya başlayabilirsiniz. Sorumluluklarınızın ve yaptıklarınızın sonuçlarını daha net bir şekilde görebilirsiniz. Bu da yolunuzun açılması demektir. Problemleri çözmek, daha iyi koşullar çıkarmak için uzun vadeli düşüncelere zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Hayatınızı yeni değerler ve kurallar üzerine inşa ediyorsunuz. Bu durum 23 Aralık’taki Oğlak yeni ayı ile daha somut bir hal alabilir. Değerlerinizi korumak, bunların devamlılığını sağlayacak girişimleriniz olabilir. İş görüşmeleri, ortaklıklar kadar mevcut birikiminizi önemli yatırımlara dönüştürecek çalışmalar yapmak için ideal bir zamandasınız.

Oğlak burcundaki Merkür’ün 29 Aralık itibariyle retro harekete başlaması mali konularda açık verdiğiniz noktaları size gösterebilir. Kendinizi değerli hissettiren, çevrenize de bunu yansıtan harcamalarınızın önümüzdeki günlerde sorun yaratmayacağından emin olmalısınız. Biriken borçlar, ödemelerle şimdiden ilgilenmeye başlamalısınız. Hesap yapmak size zor gelse de zoru başarmalısınız. Bunun için yeterince vaktiniz olacaktır. Zira yeni adımlar atmak, farklı işlerin peşinde ilerlemek yerine mevcut durumunuzla ilgilenmelisiniz. Kararları, görüşmeleri, ortaklıkları gözden geçirmek için ayrı bir plan yapın ve bu plana sadık kalın. 

Motivasyon Sözü: “İnsanlar bir şeyler yapabileceklerini düşünmeye başladıklarında gerçekten oldukça dikkat çekici hale gelirler. Kendilerine inandıklarında başarının ilk sırrına sahip olurlar.”

Yönetici Gezegeni Jüpiter
Elementi Ateş
Niteliği Değişken
Rengi Koyu mavi, mor
Metali Kalay
Taşı Topaz
En Uyumlu Olduğu Burçlar Koç, Aslan, Terazi, Kova
En Zorlandığı Burçlar Başak, İkizler, Balık

Yönetici gezegeniniz Jüpiter’ dir. Sevecen, dışa dönük ve sosyal aktiviteleri seven birisiniz. Özgürlük arayışınız vardır. Araştırmayı ve derin bilgileri edinmeyi seversiniz.

Dürüst ve güvenilirsiniz. Seyahat etmeyi seversiniz. Ağır kanlısınız; harekete geçmeniz güçtür. Zaman zaman duyarsız olarak adlandırılabilirsiniz.

Siyaset, politika gibi alanlarda başarılı olursunuz. Maceraperestsinizdir. Bağımsız hareket etmeyi seversiniz. Sosyal çevreniz tarafından aranan birisiniz. Felsefe, psikoloji gibi ruhsal alanlara ilgi duyarsınız. Şanslısınızdır.

Fanatik olabilirsiniz. Liderlik vasfınız vardır. Önderlik yaparsınız. Eğitici ve öğretici biri olabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlara kısa sürede adapte olursunuz.

Sanatsal konulara ilgi duyarsınız. Konforlu yaşamı deneyimlemek isterlersiniz. İyiliksever özellikleriniz nedeniyle kimi zaman sosyal çevreniz tarafından kullanılabilirsiniz.

Eğlence, hayatınızın her alanında olmalıdır. Şans oyunlarını seversiniz. Sportmen bir vücut yapınız vardır. Gizli ve bilinmeyen konulara ilgi duyarsınız.

Paylaş: