loader
Oğlak Icon Oğlak Burcu ( 22 Aralık - 20 Ocak )

Sadece düşünmekle yetinmemek size pek çok yol açabilir. Bugün bu yolları değerlendirmek adına teklifler alabilir, beklenmedik yerlerden destekler görebilirsiniz. Aklınızdan geçen her şeyin yaşantınızda var olabilmesi, bir bebeğin doğumu gibi hassas bir süreçle mümkün olabilir. Kendinizi buna hazırlayın.

Kendinizi nasıl ifade ederken hangi yöntemlere ya da kelimelere başvurduğunuz, nelerden hoşlandığınız dolaylı olarak sizin hakkınızda bilgi verir. Duygusal konularda istediğinizi elde edemediğinizde olumsuz tepki göstermek, geri çekilmek yerine bir özeleştiri yapabilirsiniz. Tercihleriniz tavırlarınızı, tavırlarınız da mutluluğunuzu belirler.

Aile içindeki krizlerin son bulması, düştüğünüz ikiliğin son bulması kafanızı rahatlatacaktır. Hiçbir olumsuzluğu önleme şansınız olmasa da bunlarla baş edebilecek duruma gelebilirsiniz. Uygun koşullarda yer değişikliği ve taşınma işlerinizi hızlıca halledebilmek için hızlı olduğunuz kadar planlı da olmalısınız.

Sınırları zorlamanız gereken zamanlar yaşayabilirsiniz. Bu zorlamayı neden yaptığınızı düşündüğünüzde haklı sebepleriniz olduğunu görebilirsiniz. Kendi hayatınızı kurmakla ilgili fikirleriniz netleşebilir.

Hangi konularda ilerlemeniz gerektiğini bilmek isteyebilirsiniz. Çevrenizin önerileri bu konuda rehber olsa da siz kimi dikkate almanız gerektiğini iyi seçmelisiniz. Hayatınıza yön verirken bunu somuta indirgeyebilecek düşüncelerinizle yapacağınızı unutmayın.

Söylediklerinizin nereye gittiğini bildiğinizde konuşmak da anlaşmak da kolaylaşacaktır. Bugün bu kolaylığı yaşamak adına fazladan efor harcamanız gerekebilir. Ulaşmak istediğiniz yerlere gecikmemek için daha önce girmediğiniz yolları tercih etmemenizde fayda var.

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Merkür'ün 5 Ekim'de Terazi burcuna geçmesiyle iş hayatınız ve buradaki ilişkilerinizin hareketleneceği bir döneme giriyorsunuz. Görüşmeler, yazışmalar, hakkınızın teslim edileceği sonuçlanma ya da başlangıçlar gündeminize gelebilir. Bu geçiş sizi insanlarla iletişime geçme, arkadaş edinme, ortak paylaşımda bulunma ve iş birliği yapabilme konusunda destekleyecektir. Yapmanız gereken karşılaştığınız bu yöndeki gelişmelere yanıt verir nitelikte hareket etmek, bazen de bu gelişmeleri de başlatan olmaktır. Yeni ortamlar göreceğiniz işler yapabilirsiniz, burada tanışacağınız insanlarla etkileşim halinde olmak sizi profesyonel düşünmenin dışına çıkarabilir. Bundan endişe ya da şikayet etmeyeceğiniz güzel ve romantik etkiler altındasınız. İşleri tek başına yürütmenin size yüklediği fiziksel ve duygusal stresi atmak için ailenizden, çalışma arkadaşlarınızdan ya da bu konuda destek verebilecek profesyonel kişilerden destekler alabilirsiniz. Bazen bildiğiniz gibi gitmek size bilmediğiniz sonuçlar getirebilir. Bundan olumsuz yönde etkilenmemek için farklı fikirleri duymayı, farklı haklar ve amaçlar peşinde olmayı istemelisiniz. Sizin için kilit kelimenin "istek" olacağı bir dönem olması dolayısıyla, ne istediğiniz ve bunu nasıl istediğinizi iyi belirlemelisiniz. Zira bu sayede oturmadığı için rahatsızlık veren taşların hepsini en uygun yere oturtabilir, yolunuzun düze çıkmasını sağlayabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Ne kadar çok yaşarsanız, o kadar az ölürsünüz.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunayın beraberinde getireceği köklü değişikliklere hazır olun. Kurallara siz mi hükmediyorsunuz yoksa kurallarınız mı size hükmediyor bilemeyebilirsiniz ancak cevaplar önünüze serilecektir. Bunlara yer açın, geçmişin yükünü ve birtakım bağımlılıklarınızı artık geride bırakın. Eğer gerçekten gerekli ve önemli olsaydı, her şeyin ve herkesin sizinle kalmaya devam edecek olduğunu unutmayın. Bu bilgiyi kullanabileceğiniz yeni bir ev ve yaşam ortamı oluşturabilir, iş konusunda önemli teklifler ve girişimlerle ilgilenebilirsiniz. Kendinizi hangi koşulda mutlu ve rahat hissedecekseniz onun temelini atacağınız bir dönemdesiniz. Bu noktada, ailenizle yapacağınız konuşmalar da önemli olabilir. Sorunlarınızı dile getirmek, ortak gündemlerinizi konuşmak ve bir sonuca bağlamak adına fırsatlar bulabilirsiniz. Motivasyonunuzun yüksek olduğu kadar sinir sisteminizin de çeşitli nedenlerle zorlanması, öfke patlamaları oluşturabilir. Hesapları, kapatmak için açtığınızı hatırladığınızda bunların hepsinden korunabilirsiniz. Evlilik, ev sahibi olmak, ev ve aile sorumlulukları gibi konuların ön planda olması sizi bunlardan uzaklaştıran her şeye son vermenizi kolaylaştıracaktır. Coğrafya değil, o coğrafyayı nasıl şekillendirdiğiniz kaderinizi belirler. 

 

Motivasyon Sözü: “Umut ve korku aynı yerde bulunamaz. Birini kalmaya davet edin.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 23 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna geçişi beraber iş hayatınız ve insan ilişkilerinizle ilgili önemli dönemeçlerle karşılaşabilirsiniz. Yorulduğunuzu hissettiğiniz anda sizi devam ettiren bir güç olduğunu düşünebilirsiniz. Bunun bir güç mü yoksa fedakarlık mı olduğuna emin olmalısınız. Zira kendiniz ve çevreniz arasında kalabileceğiniz gibi kapasitenizin üzerine çıkan gündemlerle de ilgilenebilirsiniz. Kendinizi bunu yapmak yerine hem çalışma koşullarınız hem de bir arada olduğunuz kişilerle aranızda bir denge oluşturmalısınız. Hayatınızın sadece işle tanımlanmasından, bahsedilmesinden rahatsız olabilirsiniz. Bunu kırmanın sizin elinizde olduğunu ve bu etki altındayken de önemli fırsatlar yakalayacağınızı bilmelisiniz. Çevrenizle, hayatınızdaki kadın figürlerle olan iletişim biçiminize dikkat edebilir, daha ılımlı ve insani yaklaşımlar sergilemeyi tercih edebilirsiniz. Yeni sorumluluklar alabilir, bugüne kadar yapmadığınız ya da kaçtığınız işlerle ilgilenebilirsiniz. Özellikle devletle ilgili konular, hukuksal gündemler ve danışmanlık hizmetleri gibi alanlarda şansınız yüksek olabilir. İş kurmanız ya da var olan işinizi geliştirmeniz adına ortaklıklar yapabilirsiniz. Hissettirmediğiniz, dışa vurmadığınız ama içten içe rahatsız olduğunuz yalnızlık duygusunu kırmak ve bunun için destekler almak için ideal bir zamandasınız. ilişkiler, evlilik ve ev hayatı, yaşam tarzınız ve dışarıya bıraktığınız fiziksel, psikolojik etkileri iyileştirip güzelleştirme noktasında kendinizle ilgilenebilirsiniz.  Kendi kurallarınızdan ve sınırlarınızdan uzaklaşmaya çalıştıkça insanların size yaklaştığını görebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Vücut ancak bir noktaya kadar güçlenebilir. Ama sizi yenilmez yapan zihninizdir.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 15 Eylül’deki Başak yeni ayı yaşantınızın önem sıralamasını yaptırabilir. Bu konuda her zaman çaba gösterseniz de buna bir destek bulamamakla ilgili sorunlarınız olabilir. Yeni ay ile bu sorunları çözebileceksiniz. Emeğinize ve bilginize güvenin ancak bunları güncel tutmayı da ihmal etmeyin. Dikkatli ve özenli olduğunuzda karar vermekte zorlandığınız, uygulayamadığınız her şeyin bir çözümünü görebilirsiniz. Eğitimlerinize devam edebilir, kendi öğretilerinizi oluşturabilirsiniz. Bu anlamda yeni teklifler alabilir, yurtdışından ya da çalıştığınız alanların haricinde gelen görüşmeleri kabul edebilirsiniz. Bir başlangıç hedefliyorsanız bunun gereklerini de oldurmalısınız. Maddi ve hukuki açıdan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Çıkacağınız seyahatler ya da bunlarla ilgili planlar konusunda profesyonel destek almak işinizi kolaylaştırabilir. Kendinizde bu gibi danışmanlık hizmetleri verebilecek bir yeti olduğunu düşünüyorsanız, geliştirebilir ve uygulamaya geçebilirsiniz. Kendinizde yaptığınız bu yeniliklerin tamamı özel hayatınıza, sosyal çevrenize de taşımalısınız. Detayları kullanmaksa mevzu, bunun da önemli bir detay olduğunu unutmamalısınız. Bu sayede unuttuğunuz başka duyguları da hatırlayabilirsiniz. Kapınızı çalan insanlara karşılık vermeye çalışın, bir adım atın. Hayatın size uzattığı zeytin dalını tutun, o dalın devamının olduğunu göreceksiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Genç kalmanın en iyi yolu, sizi devam ettiren her neyse ona devam etmektir.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 4 Eylül’de Boğa burcundaki Jüpiter’in geri hareketine başlaması aldığınız kararları sonuçlandırabilir. Köklü ve hatta radikal sayılabilecek değişiklikler yaptıysanız, geldiğiniz noktayı bilmeniz ilerisi için gerekli olabilir. Yatırım planlarınızın ya da hamlelerinizin son durumu, ekonomik ve sosyal açıdan size bir yol haritası çizebilir. Risk oluşturabilecek harcamalar gündeme gelebilir. Keyfinize ve isteklerinize zaman ve kaynak ayırmak konusunda bir denge kurmalısınız. Çalışmalarınızın meyvelerini toplamak isteyebilirsiniz ancak aceleci davranmanız tüm hasadı riske atabilir. Duygusal konularda önemli ve kalıcı kararlar almaya hazırlanabilir, varsa bu kararları daha iyi uygulamak için eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Ekonomik ve duygusal açıdan kendinizi güvende hissetmediğiniz seçenekleri dönüştürebilmenin yollarını öğrenebilirsiniz. 

6 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Merkür kavuşumuyla akıldaki fikirleri somut hale getirmek için çalışabilirsiniz. İlgilendiğiniz bir konuda profesyonel bir bakış açısı yakalamak, daha iyi iş çıkarmanıza yardımcı olabilir. Bu kavuşumun etkisi size o profesyonelliğin kapılarını açabilir. Hazırlandığınız her ne ise daha iyi çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Farklı insanlara fikirlerinizi açabilir, hem çalışma hayatı hem de kişisel gelişiminize destek olacak yollar arayabilirsiniz. Bu konudaki eksiklerinizi bilmek adına iyi bir dönemdesiniz. Dil öğrenmek, iş bilgisi edinmek ve tecrübelerden yararlanmak adına iyi bir alt yapı oluşturabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatın gizemi, çözülmesi gereken bir sorun değil, yaşanması gereken bir gerçekliktir.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle beraber hissettiklerinizi yansıtmak ve paylaşmakla ilgili sorunlarınız doğabilir. Bu da kendinizi yorgun ve stresli hissetmenize neden olabilir. Her şeyin çözümü olduğundan önce her şeyin geçici olduğu gerçeğini kabul etmelisiniz. Bugün üzerinde çalıştığınız en ufak iş, tatil için planladığınız mekanda bile son anda değişikliğe gidebiliyorken yaşamın her zaman değişen ve dönüşen bir olgu olduğunu anlamanızda fayda var. Üzerinizdeki kuralcılığı ve kendi kendinize kurduğunuz baskıyı bu şekilde kırabilirsiniz. Bunu kırdığınız takdirde hem meziyet gerektiren işlerde hem de duygusal konularda daha rahat yol alabilirsiniz. Yaratıcı yönünüzü nasıl geliştireceğinize odaklanabilir, çalışmalarınızın geldiği ve gelmesi gerektiği noktalara ağırlık verebilirsiniz. 

Balık burcunda 31 Ağustos'ta gerçekleşecek dolunay size yetilerinizi işe dönüştürmek ve artık kazanım elde etmek konusunda destek verebilir. Yanılmış, yanlışı fark edememiş ya da doğruyu görmek istememiş olabilirsiniz. Bunun tek seferlik ya da kısa süreli bir durum halinde kalması için tam tersi yönde gitmelisiniz. Hayal gücü ve düşünce gerektiren işler, bunları destekleyecek eğitimlerle ilgilenebilirsiniz. Reklamcılık ve sosyal mecralardaki çalışmalarınızı şekillendirebilirsiniz. Yoğun bir trafiğiniz olabilir, zihninizin doluluğu dikkat dağınıklığına yol açabilir. Kendinize dinlenmek için zaman yaratmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Yolunuza çıkan iyi şansın miktarı, harekete geçme isteğinize bağlıdır.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Güneş’in 23 Ağustos’ta Başak burcuna geçişi ile birlikte hem fiziksel hem de mental seyahatlere açık olacağınız bir dönemdesiniz. Hayatın içinde yer alarak sizin için gerekli ve önemli olan her şeyi bulabilir, bir özeti genele dönüştürebilirsiniz. Eğitimle ilgili konular, akademik başvurular, yazılı ve hukuksal işler gibi gündemleriniz olabilir. Kendinizi gösterebilirsiniz. Vizyonunuzu, hedeflerinizi ve becerilerinizi somut halde ortaya koyacağınız imkanlar bulabilir ya da bizzat bu imkanları ortaya çıkaran olabilirsiniz. Daha çok okuyabilir, daha çok araştırabilir ve bunları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Tatil planları yerine iş seyahatleri daha fazla yer bulabilir ancak her şey iyi giderken bunu sürdürmek için kendinize de zaman ayırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu en çok sizin için önemli ancak birçok açıdan dikkatler üzerinizde olacak ve desteğinize ihtiyaç duyulacaktır. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması bazı başvuru ve evrak işlemlerini tekrar ettirebilir. Zamanı yetiştirememe, istenildiği gibi hazırlanamama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bunlar sizin bugüne kadar hangi amaçla, hangi inançla ve hangi motivasyonla yürüdüğünüzü sorgulatabilir. Gereksiz şüphelerle ve konulara değinmek yerine buradaki mesajı almaya çalışmalısınız. Bir şey istiyorsanız, yaptığınız ve yapmadığınız her şeyin ona uygun olması gerektiğini unutmayın. Retro size seçimlerinizin, çalışmalarınızın ve sorumluluklarınızın nereye vardığını net bir şekilde gösterecektir. Belirsizliklerin ortadan kalkması için öncelikle onları kabul etmeyi ve görmeyi denemelisiniz. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcunda seyredecek olmasıyla çalışmalarınız ve iş hayatınızdaki tutumlarınızla dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Ortaklı işler, çoğunluğun katılımı ve desteğiyle sürdürülen projeler, girişimcilik, kendi işinizi kurma ya da fikrini gösterebilmek gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. İşten kaçmasanız da bazı sorumlulukları nasıl yöneteceğinizi bilemediğiniz, daha çekimser durduğunuz zamanların sonuna geldiniz. Alacağınız destekleri reddetmek yerine kullanmayı denemelisiniz. Farklı bir bakış açısı sizin kendi fikirleriniz için de etkili olabilir. Her şeyi alın, herkesi dinleyin ama kendi fikriniz ve isteğiniz söz konusu olduğunda da aynı hassasiyeti gösterin. Savaşmak yerine kendinizle aynı paydada yer almaya çalışın. 

 

Motivasyon Sözü: “Anılar sadece geçmişle ilgili değildir. Geleceğimizi onlar belirler.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Merkür'ün 5 Ekim'de Terazi burcuna geçmesiyle iş hayatınız ve buradaki ilişkilerinizin hareketleneceği bir döneme giriyorsunuz. Görüşmeler, yazışmalar, hakkınızın teslim edileceği sonuçlanma ya da başlangıçlar gündeminize gelebilir. Bu geçiş sizi insanlarla iletişime geçme, arkadaş edinme, ortak paylaşımda bulunma ve iş birliği yapabilme konusunda destekleyecektir. Yapmanız gereken karşılaştığınız bu yöndeki gelişmelere yanıt verir nitelikte hareket etmek, bazen de bu gelişmeleri de başlatan olmaktır. Yeni ortamlar göreceğiniz işler yapabilirsiniz, burada tanışacağınız insanlarla etkileşim halinde olmak sizi profesyonel düşünmenin dışına çıkarabilir. Bundan endişe ya da şikayet etmeyeceğiniz güzel ve romantik etkiler altındasınız. İşleri tek başına yürütmenin size yüklediği fiziksel ve duygusal stresi atmak için ailenizden, çalışma arkadaşlarınızdan ya da bu konuda destek verebilecek profesyonel kişilerden destekler alabilirsiniz. Bazen bildiğiniz gibi gitmek size bilmediğiniz sonuçlar getirebilir. Bundan olumsuz yönde etkilenmemek için farklı fikirleri duymayı, farklı haklar ve amaçlar peşinde olmayı istemelisiniz. Sizin için kilit kelimenin "istek" olacağı bir dönem olması dolayısıyla, ne istediğiniz ve bunu nasıl istediğinizi iyi belirlemelisiniz. Zira bu sayede oturmadığı için rahatsızlık veren taşların hepsini en uygun yere oturtabilir, yolunuzun düze çıkmasını sağlayabilirsiniz. 

Venüs'ün 9 Ekim'de Başak burcuna geçmesiyle beraber sizi ileriye gitmekten alıkoyan konulara karşı yeni bir duruş sergileyebilirsiniz. Hem içsel hem de çevresel faktörlerin etkili olduğu bir yaşamda, ikisi arasındaki dengenin ve sınırın önemine dikkat çekebilirsiniz. Takıntı oluşturan, zaman kaybettiren, dikkatinizi toplamanıza engel olan oluşturan ilişkiler ve iş konularına veda edebilirsiniz. Hayatınızı her yönüyle sadeleşmeye, düzenlemeye taşıyorsunuz. Kullanabileceğiniz bilgiler ve eşyaları, diğerlerinden ayırabilirsiniz. Böylece zaman yönetiminizi geliştirebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız, resmi kurumlardaki işleriniz, yurtdışı bağlantılı konularınız, eğitim verilerinizi düzenleyebilir veya buradaki son durumunuzu netleştirebilirsiniz. Yedekli ve temkinli olmanız gereken bir süreç olabilir. Özellikle taşınma ve seyahat gibi durumlarınız söz konusu ise, kayıp yaşamamak için bunlara dikkat etmenizde fayda var. Neye inandığınızı iyi seçmelisiniz. 

Plüton, burcunuzdaki geri hareketini 11 Ekim itibariyle sonlandırıyor ve size yeni bir sayfa açıyor. Yılın başından bu yana uğraş verdiğiniz alanlarda birtakım engellerle karşılaştıysanız bunlarla nasıl mücadele ettiğinizi düşünün. Tavrınız, tutumlarınız alacağınız sonuçların habercisi olabilir. Kendinizi ne kadar yenilediğinizi, güç ve ego dengesini ne kadar doğru kurduğunuzu bilmelisiniz. Hem kendinize hem de hayatınızdaki insanlara gereksiz yere yüklendiğinizi görebilir, artık buna zemin oluşturmayacak davranışlar geliştirebilirsiniz. Bu sayede, özellikle duygusal ilişkilerdeki pürüzleri ortadan kaldırabilirsiniz. 

12 Ekim'de Mars'ın Akrep burcuna geçişi ile yoğun iş temposuna ara vereceğiniz konular gündeme gelebilir. Sosyalleşmek, insanlarla vakit geçirmek, duygu ve hedeflerinize kulak vermek rahatlamanıza yardımcı olabilir. Güvenebileceğiniz, şüphe uyandırmayan ortamlarda bulunmaya gayret gösterebilir. Sezgilerinizi de güçlendirebilirsiniz. Bunu insanlardan uzaklaşmak için değil sağlıklı ilişkiler kurmak için kullanın. Önyargılarınızı törpülediğinizde, sert çıkışlarınızı da ortadan kaldırabilirsiniz. Çevrenizdekilerin ilgisini üzerinize çekecek davranışlar sergileyin. 

14 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, önemsediğiniz her şeyi bunun dışında kalan konulardan ayrıştırmanızı sağlayabilir. Memnun olmadığınız iş dengeleri, ilişkiler, çalışmalar ve ortamlarda değişimlere gidebilirsiniz. Bunların köklü değişimler olacağını unutmayın. Düzeninizin bozulmasından endişe etmeyin, karşılaşacaklarınız buna değecektir. Otorite figürleri başta olmak üzere çevrenizle olan etkileşimlerinizin önem kazanacağı bir dönemdesiniz. Siz böyle bir pozisyondaysanız alacağınız kararlar, yanınızdaki herkesi etkileyeceği için daha adil bir sistem kurmalısınız. Toplumdaki duruşunuzun iyileşmesi, özellikle kadın dostlarınız ve işbirlikçilerinizle olan ilişkilerinize dikkat çekebilir. Artık duygusal boşluklarınız kapanıyor. 

20 Ekim'de Güneş ve Merkür'ün Terazi burcundaki kavuşumuyla iş hayatınızla ilgili önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Hayatınızın dengesini doğru bir zeminde kurmak için bunun peşine düşmekten çekinmeyeceksiniz. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz, emek verip karşılığını göreceğiniz bir dönem oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu isteğinizde haklısınız ve hakkınızı alabileceksiniz. Bunu nazik bir dille iletin, üzerinize düşen sorumluluklarıyla layıkıyla yerine getirmeye çalışın. Çalışma ortamında ya da katıldığınız etkinliklerde duygusal etkileşimlerle karşılaşabilirsiniz. İlişki durumunuz değişebilir. 

22 Ekim'de Merkür'ün Akrep burcuna geçişi ile beraber sosyal çevrenizle ilgili bazı değişimlere gidebilirsiniz. Aklınızı ve sezgilerinizi yoğun bir şekilde kullanabilir, içinizin rahat edeceğinizi bildiğiniz yerlerde söz hakkı alabilir ve güvenebildiğiniz insanlarla iş birliğine gidebilirsiniz. İnsanların size yaklaşması, sizi anlayabilmeleri için onlara sebepler vermelisiniz. Bir otorite veya güç politikası izlemenin faydası olmayacaktır. Yeniye açık olun, bırakmaktan ya da değişmekten çekinmeyin. Bu dönemde size bunun güzelliklerini gösterecek insanlarla karşılaşabilirsiniz. Sorumluluklarınızı ve hayattan beklentilerinizi düzenlerken hayatı tek başınıza göğüslemeniz gerçeğinden uzaklaşmalısınız. 

23 Ekim'de Güneş'in Akrep burcunda hareket edecek olmasıyla sosyal hayatınız gündeminizde sıkça yer bulabilir. Sevdiğiniz ve güvendiğiniz kişilerle bir araya gelebilir, zamanı yapmak istediğiniz keyifli aktiviteler için de kullanabilirsiniz. Bu süreç içerisinde sizi mutlu eden yeni keşifleriniz de olabilir. Bunlara uyum sağlamak, hayatınızdaki herhangi bir alışkanlığa ihanet değildir. Planlarınızı ve hedeflerinizi oluştururken de buna yenilikler katacağınız durumlar doğabilir. Fark ediliyorsunuz. Bu da size yeni olanakları getirecektir. 

28 Ekim'de Boğa burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ile beraber, maddi ve manevi yatırımlarınızın neticelerini alabilirsiniz. Hayatınızda daha önce atmadığınız adımları atmış olabilirsiniz. Bundan hala endişe ediyorsanız, sizin için faydalarını anlamanız zorlaşabilir. Hiçbir şeyden pişman olmayın. Gerek maddi konular gerekse duygusal girişimlerden kayıpla çıkmanız söz konusu değildir. İhtiyacınız olan kazancı, ihtiyacınız olan dersi alıyorsunuz. Şimdi, bu aldıklarınızı hayatınızın neresine koyacağınızı düşünmelisiniz. Gelecek planlarınızı netleştirebilir, aşk hayatınızla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Çocuk sahibi olmakla ilgili konular gündeminize gelebilir. 

29 Ekim'de Merkür ve Mars'ın Akrep burcundaki kavuşumu, daha iyisini yapma isteğinizi tetikleyebilir. Tek başınıza ya da gruplar halinde yürüttüğünüz işleri geliştirecek yeni fikirler edinebilir, tecrübelerinizi geliştirebilir ve yeni stratejiler kurabilirsiniz. Bu hırsa kurban gitmemek için çevrenizdeki insanların önerilerine de kulak vermenizde fayda var. Bunu sadece işiniz için değil, kimin hangi niyette olduğunu anlamak için de yapmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Aradığın kişi sensin.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 4 Eylül’de Boğa burcundaki Jüpiter’in geri hareketine başlaması aldığınız kararları sonuçlandırabilir. Köklü ve hatta radikal sayılabilecek değişiklikler yaptıysanız, geldiğiniz noktayı bilmeniz ilerisi için gerekli olabilir. Yatırım planlarınızın ya da hamlelerinizin son durumu, ekonomik ve sosyal açıdan size bir yol haritası çizebilir. Risk oluşturabilecek harcamalar gündeme gelebilir. Keyfinize ve isteklerinize zaman ve kaynak ayırmak konusunda bir denge kurmalısınız. Çalışmalarınızın meyvelerini toplamak isteyebilirsiniz ancak aceleci davranmanız tüm hasadı riske atabilir. Duygusal konularda önemli ve kalıcı kararlar almaya hazırlanabilir, varsa bu kararları daha iyi uygulamak için eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Ekonomik ve duygusal açıdan kendinizi güvende hissetmediğiniz seçenekleri dönüştürebilmenin yollarını öğrenebilirsiniz. 

6 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Merkür kavuşumuyla akıldaki fikirleri somut hale getirmek için çalışabilirsiniz. İlgilendiğiniz bir konuda profesyonel bir bakış açısı yakalamak, daha iyi iş çıkarmanıza yardımcı olabilir. Bu kavuşumun etkisi size o profesyonelliğin kapılarını açabilir. Hazırlandığınız her ne ise daha iyi çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Farklı insanlara fikirlerinizi açabilir, hem çalışma hayatı hem de kişisel gelişiminize destek olacak yollar arayabilirsiniz. Bu konudaki eksiklerinizi bilmek adına iyi bir dönemdesiniz. Dil öğrenmek, iş bilgisi edinmek ve tecrübelerden yararlanmak adına iyi bir alt yapı oluşturabilirsiniz. 

15 Eylül’deki Başak yeni ayı yaşantınızın önem sıralamasını yaptırabilir. Bu konuda her zaman çaba gösterseniz de buna bir destek bulamamakla ilgili sorunlarınız olabilir. Yeni ay ile bu sorunları çözebileceksiniz. Emeğinize ve bilginize güvenin ancak bunları güncel tutmayı da ihmal etmeyin. Dikkatli ve özenli olduğunuzda karar vermekte zorlandığınız, uygulayamadığınız her şeyin bir çözümünü görebilirsiniz. Eğitimlerinize devam edebilir, kendi öğretilerinizi oluşturabilirsiniz. Bu anlamda yeni teklifler alabilir, yurtdışından ya da çalıştığınız alanların haricinde gelen görüşmeleri kabul edebilirsiniz. Bir başlangıç hedefliyorsanız bunun gereklerini de oldurmalısınız. Maddi ve hukuki açıdan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Çıkacağınız seyahatler ya da bunlarla ilgili planlar konusunda profesyonel destek almak işinizi kolaylaştırabilir. Kendinizde bu gibi danışmanlık hizmetleri verebilecek bir yeti olduğunu düşünüyorsanız, geliştirebilir ve uygulamaya geçebilirsiniz. Kendinizde yaptığınız bu yeniliklerin tamamı özel hayatınıza, sosyal çevrenize de taşımalısınız. Detayları kullanmaksa mevzu, bunun da önemli bir detay olduğunu unutmamalısınız. Bu sayede unuttuğunuz başka duyguları da hatırlayabilirsiniz. Kapınızı çalan insanlara karşılık vermeye çalışın, bir adım atın. Hayatın size uzattığı zeytin dalını tutun, o dalın devamının olduğunu göreceksiniz. 

23 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna geçişi beraber iş hayatınız ve insan ilişkilerinizle ilgili önemli dönemeçlerle karşılaşabilirsiniz. Yorulduğunuzu hissettiğiniz anda sizi devam ettiren bir güç olduğunu düşünebilirsiniz. Bunun bir güç mü yoksa fedakarlık mı olduğuna emin olmalısınız. Zira kendiniz ve çevreniz arasında kalabileceğiniz gibi kapasitenizin üzerine çıkan gündemlerle de ilgilenebilirsiniz. Kendinizi bunu yapmak yerine hem çalışma koşullarınız hem de bir arada olduğunuz kişilerle aranızda bir denge oluşturmalısınız. Hayatınızın sadece işle tanımlanmasından, bahsedilmesinden rahatsız olabilirsiniz. Bunu kırmanın sizin elinizde olduğunu ve bu etki altındayken de önemli fırsatlar yakalayacağınızı bilmelisiniz. Çevrenizle, hayatınızdaki kadın figürlerle olan iletişim biçiminize dikkat edebilir, daha ılımlı ve insani yaklaşımlar sergilemeyi tercih edebilirsiniz. Yeni sorumluluklar alabilir, bugüne kadar yapmadığınız ya da kaçtığınız işlerle ilgilenebilirsiniz. Özellikle devletle ilgili konular, hukuksal gündemler ve danışmanlık hizmetleri gibi alanlarda şansınız yüksek olabilir. İş kurmanız ya da var olan işinizi geliştirmeniz adına ortaklıklar yapabilirsiniz. Hissettirmediğiniz, dışa vurmadığınız ama içten içe rahatsız olduğunuz yalnızlık duygusunu kırmak ve bunun için destekler almak için ideal bir zamandasınız. İlişkiler, evlilik ve ev hayatı, yaşam tarzınız ve dışarıya bıraktığınız fiziksel, psikolojik etkileri iyileştirip güzelleştirme noktasında kendinizle ilgilenebilirsiniz.  Kendi kurallarınızdan ve sınırlarınızdan uzaklaşmaya çalıştıkça insanların size yaklaştığını görebilirsiniz.

29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunayın beraberinde getireceği köklü değişikliklere hazır olun. Kurallara siz mi hükmediyorsunuz yoksa kurallarınız mı size hükmediyor bilemeyebilirsiniz ancak cevaplar önünüze serilecektir. Bunlara yer açın, geçmişin yükünü ve birtakım bağımlılıklarınızı artık geride bırakın. Eğer gerçekten gerekli ve önemli olsaydı, her şeyin ve herkesin sizinle kalmaya devam edecek olduğunu unutmayın. Bu bilgiyi kullanabileceğiniz yeni bir ev ve yaşam ortamı oluşturabilir, iş konusunda önemli teklifler ve girişimlerle ilgilenebilirsiniz. Kendinizi hangi koşulda mutlu ve rahat hissedecekseniz onun temelini atacağınız bir dönemdesiniz. Bu noktada, ailenizle yapacağınız konuşmalar da önemli olabilir. Sorunlarınızı dile getirmek, ortak gündemlerinizi konuşmak ve bir sonuca bağlamak adına fırsatlar bulabilirsiniz. Motivasyonunuzun yüksek olduğu kadar sinir sisteminizin de çeşitli nedenlerle zorlanması, öfke patlamaları oluşturabilir. Hesapları, kapatmak için açtığınızı hatırladığınızda bunların hepsinden korunabilirsiniz. Evlilik, ev sahibi olmak, ev ve aile sorumlulukları gibi konuların ön planda olması sizi bunlardan uzaklaştıran her şeye son vermenizi kolaylaştıracaktır. Coğrafya değil, o coğrafyayı nasıl şekillendirdiğiniz kaderinizi belirler. 

 

Motivasyon Sözü: “Yaşamın amacı, kalp atışınızı evrenin ritmine uydurmak, kendi doğanızla doğayı eşleştirmektir.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 1 Ağustos'ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile parasal konularda yaşadığınız çıkmazlardan kurtuluyorsunuz. Artık bazı konularda yeni dersler çıkarmalı, bunlara dayanarak yeni tecrübeler oluşturmalısınız. Borçlanmalar, alacak verecek tahsilatları, ortaklık ve iş planları üzerinde durmalısınız. Hakkınızı alamadığınız, potansiyelinizi ortaya koyamadığınız ortamlarda bulunmaktan vazgeçmelisiniz. Zamanınızı, fikirlerinizi hayatta neye değer verdiğinizi belirleyerek harcamalısınız. Ancak bu şekilde istediğiniz geri dönüşleri alabilirsiniz. Bu dönüşlerin manevi konularda da olması için, iş ve parasal konularda koyduğunuz sınırları sosyal yaşantınızda da koymalısınız. Daha önce hissetmediğiniz, fark etmediğiniz ya da yeterince gösteremediğiniz duygularınız için önemli fırsatlar elde edebilirsiniz. Bunları değerlendirdiğinizde önceden yaşadığınız kayıp ve kaygılara da bir son vermiş olacaksınız. Hayatınızda bir şeylerin yolunda gitmesi ile yolunu bulması arasındaki farkı net bir şekilde göreceksiniz. 

2 Ağustos’ta Merkür ve Satürn'ün karşıtlığı sizi daha seçici ve net olmaya itebilir. Bu konu sizin için bir rutin olsa da bazen rutinlerin geliştirilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Düşüncelerinizin kült haline gelmesi hem ilişkilerinize hem de işlerinize zarar verebilir. Zihninizi dinlendirmeli, bir zaman planı dahilinde hareket etmelisiniz. Özellikle konuşma, yazma veya öğrenme gerektiren konularda dikkatinizin dağılmaması için bunu yapmanız önemli olacaktır. Alım satım ve işbirlikleri gibi konularda, yazdığınıza ve kullandığınız ifadelere fazladan özen göstermelisiniz. Bunları erteleyebiliyor ya da kendinize zaman açabiliyorsanız bu karşıtlık etkisinden uzaklaşacağınız için hareket etmeniz kolaylaşacaktır. 

13 Ağustos’ta Güneş ve retrolayan Venüs'ün Aslan burcundaki kavuşumuyla ekonomik konularda bir kemer sıkmaya gidebilirsiniz. Fazla açıldığınız, hakkınızı alamadığınız durumlar gündeme gelebilir. Bunları zamana ve kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlamalısınız. Beklenen takviyelerin gecikmesi planlarınızı bozabilir. Bunu agresif ya da endişeli bir şekilde karşılamak yerine nasıl aşacağınızı bulmaya çalışmalısınız. Hakkınızı aramak için bazı görüşmeler yapabilirsiniz. Ancak ailenizle/eşinizle ters düşmemeye özen göstermelisiniz. Sağlık kontrollerini ihmal etmemeniz önemli olacaktır. Bu sayede endişeler yerine gerçeklerle ilgileneceğiniz için kendinizi iyileştirmeniz daha kolay hale gelebilir. 

16 Ağustos'ta Aslan burcunda bir yeni ayın gerçekleşmesi ekonomik ve psikolojik yüklerinizin hafiflemesine yardımcı olabilir. Kendinizi her açıdan daha zinde ve güçlü hissedebilirsiniz. Daha önceki olumsuz tecrübelerinizin ya da endişe uyandıran konuların aksine bu kez iyi ve güzel olanın peşine düşüyorsunuz. Özellikle maddi konularda yeni atılımlar yapmak, mevcut gelirinizi destekleyecek işler kurmak adına iyi bir dönem olabilir. Bu konuda kendi çalışmalarınız kadar ailenizden/eşinizden gelen desteklerle işinizi kolaylaştırabilir. Kazanmaya başlamak beraberinde harcamaları da getireceği için borçlanmalar konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Sağlık ve estetik harcamaları, ailenizin ihtiyaçları ya da sizin kendiniz için planlarınızın olması gibi konularla ilgilenebilirsiniz. İtibarınızı her açıdan güçlü hale getirmek ve bunu en iyi seviyesine çıkarmak için yoğun bir mücadelenin içinde olabilir. Yorulsanız da buna değdiğini görünce kendinizi güvende ve mutlu hissedeceğiniz bu zamanların ve size destek verenlerin kıymetini bilerek ilerleyin.

Güneş’in 23 Ağustos’ta Başak burcuna geçişi ile birlikte hem fiziksel hem de mental seyahatlere açık olacağınız bir dönemdesiniz. Hayatın içinde yer alarak sizin için gerekli ve önemli olan her şeyi bulabilir, bir özeti genele dönüştürebilirsiniz. Eğitimle ilgili konular, akademik başvurular, yazılı ve hukuksal işler gibi gündemleriniz olabilir. Kendinizi gösterebilirsiniz. Vizyonunuzu, hedeflerinizi ve becerilerinizi somut halde ortaya koyacağınız imkanlar bulabilir ya da bizzat bu imkanları ortaya çıkaran olabilirsiniz. Daha çok okuyabilir, daha çok araştırabilir ve bunları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Tatil planları yerine iş seyahatleri daha fazla yer bulabilir ancak her şey iyi giderken bunu sürdürmek için kendinize de zaman ayırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu en çok sizin için önemli ancak birçok açıdan dikkatler üzerinizde olacak ve desteğinize ihtiyaç duyulacaktır. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması bazı başvuru ve evrak işlemlerini tekrar ettirebilir. Zamanı yetiştirememe, istenildiği gibi hazırlanamama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bunlar sizin bugüne kadar hangi amaçla, hangi inançla ve hangi motivasyonla yürüdüğünüzü sorgulatabilir. Gereksiz şüphelere ve konulara değinmek yerine buradaki mesajı almaya çalışmalısınız. Bir şey istiyorsanız, yaptığınız ve yapmadığınız her şeyin ona uygun olması gerektiğini unutmayın. Retro size seçimlerinizin, çalışmalarınızın ve sorumluluklarınızın nereye vardığını net bir şekilde gösterecektir. Belirsizliklerin ortadan kalkması için öncelikle onları kabul etmeyi ve görmeyi denemelisiniz. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcunda seyredecek olmasıyla çalışmalarınız ve iş hayatınızdaki tutumlarınızla dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Ortaklı işler, çoğunluğun katılımı ve desteğiyle sürdürülen projeler, girişimcilik, kendi işinizi kurma ya da fikrini gösterebilmek gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. İşten kaçmasanız da bazı sorumlulukları nasıl yöneteceğinizi bilemediğiniz, daha çekimser durduğunuz zamanların sonuna geldiniz. Alacağınız destekleri reddetmek yerine kullanmayı denemelisiniz. Farklı bir bakış açısı sizin kendi fikirleriniz için de etkili olabilir. Her şeyi alın, herkesi dinleyin ama kendi fikriniz ve isteğiniz söz konusu olduğunda da aynı hassasiyeti gösterin. Savaşmak yerine kendinizle aynı paydada yer almaya çalışın. 

29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle beraber hissettiklerinizi yansıtmak ve paylaşmakla ilgili sorunlarınız doğabilir. Bu da kendinizi yorgun ve stresli hissetmenize neden olabilir. Her şeyin çözümü olduğundan önce her şeyin geçici olduğu gerçeğini kabul etmelisiniz. Bugün üzerinde çalıştığınız en ufak iş, tatil için planladığınız mekanda bile son anda değişikliğe gidebiliyorken yaşamın her zaman değişen ve dönüşen bir olgu olduğunu anlamanızda fayda var. Üzerinizdeki kuralcılığı ve kendi kendinize kurduğunuz baskıyı bu şekilde kırabilirsiniz. Bunu kırdığınız takdirde hem meziyet gerektiren işlerde hem de duygusal konularda daha rahat yol alabilirsiniz. Yaratıcı yönünüzü nasıl geliştireceğinize odaklanabilir, çalışmalarınızın geldiği ve gelmesi gerektiği noktalara ağırlık verebilirsiniz. 

Balık burcunda 31 Ağustos'ta gerçekleşecek dolunay size yetilerinizi işe dönüştürmek ve artık kazanım elde etmek konusunda destek verebilir. Yanılmış, yanlışı fark edememiş ya da doğruyu görmek istememiş olabilirsiniz. Bunun tek seferlik ya da kısa süreli bir durum halinde kalması için tam tersi yönde gitmelisiniz. Hayal gücü ve düşünce gerektiren işler, bunları destekleyecek eğitimlerle ilgilenebilirsiniz. Reklamcılık ve sosyal mecralardaki çalışmalarınızı şekillendirebilirsiniz. Yoğun bir trafiğiniz olabilir, zihninizin doluluğu dikkat dağınıklığına yol açabilir. Kendinize dinlenmek için zaman yaratmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Dünyadaki belirsizlikten yararlanın. Bir şeye bakın ve başka ne olabileceğini düşünün.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Balık burcundaki Neptün'ün geri hareketi iş görüşmeleri ve haberleşme trafiğinize etki edebilir. Beklediğiniz gibi sonuçlanmayan durumlar söz konusu olduğunda öfkenize hakim olmalısınız. Yapmanız gerekenin buna neden olan durumları tespit ederek çözmek olduğunu unutmayın. Ticari konularda aldandığınız, yanlış yönlendirildiğiniz ya da bilerek adım attığınız noktaların geri dönüşleri size yeni bir yol haritası çizebilir. Bu da iletmek istediklerinizi daha iyi bir şekilde ifade etmenizi, çalıştırmanızı sağlayacaktır. Çevrenizin etkisi altında kaldığınızı kabul etmeniz gereken gelişmelerle karşılaşabilirsiniz, yakın çevrenizi kimlerden oluşturduğunuza önem vermelisiniz.

Güneş ve Merkür'ün Yengeç burcunda bir araya gelmesiyle siz de bazı insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Hem duygusal hem de ticari konularda öne çıkacağınız bir dönem olabilir. Bunu söylemlerinizle, adımlarınızla ve çalışmalarınızla sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla bundan geri durmamaya özen gösterin. Yeni anlaşmalar, ortaklık kararları gündeme gelebilir. Evlilik, ilişkiye yön vermek, problemli noktaları çözmek adına elinize geçen fırsatları değerlendirmenizde fayda var. Ancak iyi niyetli olmayan kişilerin manipülasyonu karşısında da dikkatli olmalısınız. Duygusal düşünmek her zaman yaptığınız bir şey olmasa da bu tuzağa hiçbir zaman düşmeyeceğinizin garantisinin olmadığını da unutmamalısınız. 

Temmuz ayının sizin için en önemli konusu 3 Temmuz'da burcunuzda gerçekleşecek dolunay olabilir.  Yaptıklarınızın, seçimlerinizin yerinde sonuçlar verdiğini görebilirsiniz. Bu da kendinizi fiziksel ve mental olarak daha güçlü hissetmenize yardım edecektir. Hayatınızda önemli yol ayrımlarına ve ayrıştırmalara gidebilirsiniz. Kesin bir sonuç alamadığınız her şeyin netleştiğini  fark edebilirsiniz. Bitiş ve başlangıçlar karşısında gerçekçi ve mantıklı bir tutum sergilediğinizde yerinden oynayan taşların daha iyi oturmaya başladığını anlayacaksınız.

Mars'ın Başak burcunda hareket edecek olmasıyla kendinizi bilginizle ve donanımınızla gösterebilirsiniz. Kabuğunuzu yeniliyorsunuz. Bilginin gücüyle, aklı selim tutumların farkındalığıyla daha iyi işbirlikleri kurabilir, resmi işlerinizi zamanında ve iyi sonuçlarla tamamlayabilir, planlı olma halinizi geliştirebilirsiniz. Bunun ekmeğini yemek için acele etmediğinizde doğru anlaşılmanız da söylediklerinizin çevrenizi etkilemesi de kolaylaşacaktır. Bir iz bırakmak, kalıcı ve elle tutulur durumları gündeme getirmek istiyorsanız kararlarınızın buna hizmet etmesine önem vermelisiniz. Dolayısıyla karar mekanizmanızda ciddi bir düzenleme ve elemeye gidebilirsiniz. Arkadaşlıklarınız, insanlarla yakınlığınız ve işbirliklerinizi sınırlandırabilir, size sadece stres yükü getiren konuları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Yurtdışı ve seyahat planları gündeme gelebilir, pasaport ve vize işlemlerinize yer açabilirsiniz. Hayatınızı hangi değerler üzerine kurduğunuzu ya da kuracağınızı tespit etmek için ideal bir dönemdesiniz.

17 Temmuz'da Ay Düğümlerinin Koç-Terazi aksında ilerlemesi ve Yengeç burcunda bir yeni ayın gerçekleşmesi sizin için 2023 yılını gerçek manada başlatabilir. Ev hayatınız, bir evden beklentileriniz, yuva tanımınız tümüyle değişebilir. Burada kuralların değişmesi ve yeniden yazılmasına karşı göstereceğiniz tepkiler belirleyici olacaktır. Bazen kitapta yazdığı gibi hayatta yaşandığı gibi olması gereken durumlar doğabilir. Kendinizi bunlara hazırlamalısınız. Ev değişikliği, taşınma ve evlilik gibi hayatınızı tümüyle etkileyecek bir düzene girebilirsiniz. Bunlar iş kapsamında da kapınızı çalabilir. Zira kariyer noktasında da bazı alışkanlıklarınızı yok edebilir, yeni bir tarz geliştirebilirsiniz. İnsanlarla aranızdaki doğal mesafe, iş ilişkileri ve sosyal arkadaşlıklar noktasında kriterlerinizi güncellemeniz gerekebilir. Bazı şeyler canınızı sıktığında artık tepkinizi göstermeniz gerektiğini deneyimleyebilirsiniz. Gayrimenkul edinmek, bununla ilgili işler yapmak söz konusu olabilir. Öncü yanınızı ortaya çıkardığınızda hayatın sizden yana olduğunu görebileceksiniz. Yengeç burcundaki yeni ay da bu noktada destekçiniz olacaktır. Yol arkadaşlarınızı neye göre seçeceğinizi, nasıl bir düzlemde yer almanız gerektiğini daha net görebilirsiniz. Burada duygularınıza kulak vermeniz gereken durumlar da doğabilir. Duygusal ve ticari ortaklıklar adına şanslı bir dönemdesiniz. Kendinizi sıkışmış hissettiğiniz yer aslında önemli çıkış noktalarını da saklıyor olabilir, bakış açınızı bu yönde geliştirin. 

Venüs'ün Aslan burcunda geri hareketine geçişi ile beraber ikili ilişkiler ve bunların maddi getirileri konusunu gündeme getirebilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamak da hayatın bir parçasıdır. Bunu kabullendiğinizde süreç içerisinde karşılaşabileceğiniz olumsuz durumları daha iyi yönetebilirsiniz. Ekonomik beklentilerinizde aksaklıklar, işlerinizin durağanlaşması, beklenen ilgiyi görmemesi motivasyonunuzu etkileyebilir. Kendinizi bu noktada dolduruşa getirmemeli, çevrenize de baskı uygulamamalısınız. Bir kirazın pembe haliyle kırmızı hali arasındaki farkın her zaman belirleyici olabileceğini düşünün ve bu örneği hayatınızın her alanına taşıyın. Kalp sağlığı, tansiyon gibi konularda tedbir alabilir, beslenmenize ve hareketliliğinize özen gösterebilir. Elinizden geleni yapmak için gayret gösterdiğinizde, 23 Temmuz'da Güneş de Aslan burcuna geçerek size destek verebilir. Manevi olarak enerjinizi yükseltebilirsiniz. Kendinize yeni alternatifler bulabilirsiniz. Bu da belli bir yöndeki beklentilerinizin dışına çıkmanızı sağlayabilir. Ek iş için ön araştırmalar, görüşmeler, alacak verecek konularındaki eksiklerin giderilmesi için çalışmalar zamanınızı doldurabilir. Günün sonunda hiçbir şeyin bitmediğini, her zaman bir kapının açılabildiğini göreceksiniz. Ailenizin maddi ve manevi destekleri de bu süreçte rahatlamanıza yardımcı olabilir. 

Chiron'un Koç burcunda geri harekete geçişi aile meclisindeki tutumlarınızı, sorumluluklarınızı sorgulatabilir. Sonuçların istediğiniz gibi olmaması karşısındaki üzüntünüzü despot bir tavırla gösterebilirsiniz. Bunu kendinize de ailenize de yapmamalısınız. Her zaman başarılı olmak söz konusu olmayabilir ancak her zaman mutlu olmak söz konusudur, mümkündür ve size düşen bu süreçte bunu unutmamaktır. 

Merkür ve Venüs'ün Aslan burcundaki kavuşumuyla beraber ekonomik beklenti ve sonuçlar gündeminizde yer tutabilir. Eşinizden/ailenizden, çalışmalarınızdan sonuçlar elde etmek yükünüzü hafifletebilir. Harcamalarda dengeli biri olsanız da bazen kazanmanın ve haklı olma düşüncesinin getirdiği sorunlar da yaşayabilirsiniz. Bu dönemde bu sorunlara daha az alan oluşturmak adına hareketlerinize, isteklerinize ve insanlara yaklaşımlarınıza dikkat etmelisiniz. Kalp sağlığı gibi konularda sorun yaşadıysanız iyi sonuçlar alabilir, aldığınız takviyelerin olumlu neticelerini görebilirsiniz. 

Merkür'ün Başak burcundaki seyrine başlamasıyla özgüveniniz sözlerinize ve kaleminize yansıyabilir. Daha net ve akılcı ifadeler kullanabilir, bunların değerlendirilmesinin önünü açabilir, farklı platformlarda kendinizi tanıtabilirsiniz. Yurtiçinde ve yurtdışında seyahatler, görüşmeler gündeme gelebilir. İlişkileriniz uzak olsa da bazı insanlardan alacağınız destekler daha verimli sonuçlar almanıza yardımcı olabilir. Eğitim ve iş hayatınızı önemsemek iyi etkiler oluşturabilir ancak sosyal olarak donuk ve gereksiz mesafeli davranışlar sergilemediğinizde manevi olarak da doyuma ulaşabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatı hayal kırıklıklarıyla değil, olanaklarıyla ölçen ruhun büyüklüğü için çabalayın.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı öngöremediğiniz her şeyi size gösterebilir, çevrenizin ve işinizin arka planda neler sakladığını öğretebilir. Bunun sizde oluşturacağı stresin etkisinde çabucak çıkmak için elde ettiğiniz verileri, madalyonun diğer yüzünü gördüğünüz gelişmeleri kendiniz için kullanılabilir hale getirmelisiniz. Sunduğunuz iyi niyetin suistimal edildiğini düşündüğünüz yerler olduğunda bunda diretmemelisiniz. Beklentilerinizi ve güven algınızı buna göre düzenlediğinizde sizi üzen her şeyin aslında hafiflemenizin anahtarı olduğunu fark edebilirsiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi aşk hayatınızı beklenmedik bir şekilde hareketlendirebilir. Sürpriz tanışma ve görüşmeler, davetler hayatınıza dahil olabilir. Bunun yanısıra maddi beklentileriniz doğrultusunda çalışmalarınıza yeni bir yön verebilirsiniz. Daha önce denemediğiniz ya da çevrenizde görmediğiniz konularda adım atmak isteyebilirsiniz. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçmesiyle gerek kendi çabalarınız gerekse eşinizin/ailenizin desteğiyle kendinizi hızla toparlayacağınız bir sürece giriyorsunuz. Beklentileriniz kadar sorumluluğunuz olabilir. Hepsini karşılayabilecek motivasyona ve kapasiteye sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bu düşünceleri gerçek nedenlere dönüştürmek için bu dönüşümü öncelikle kendi içinizde başlatmalısınız. Günyüzüne çıkan bazı durumlar yolunuza taş koymuş gibi hissedebilirsiniz. Bu hissin etkisini sizin tepkileriniz ya da tepkisizliğiniz belirleyecektir. Mali açıdan şanslı ve yüksek gelirler elde edeceğiniz bir dönem olabilir. 

Merkür’ün İkizler burcuna geçişi iş ortamınızdaki trafiği hızlandırabilir. Birden çok konuyla ilgilenebilir, yeni sorumluluklar edinebilirsiniz. Zamanı doğru kullandığınızda ve işbirliklerine önem verdiğinizde sürecin düşündüğünüz gibi olmadığını görebilirsiniz. Hem üstlerinizle hem de iş arkadaşlarınızla yapacağınız görüşmeler, fikir alışverişleri gelişimizi hızlandırabilir. Özellikle iş görüşmelerinin sonuçlanması ve yeni anlaşmaların hazırlanması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Enerjik ve hızlı hareket ediyor olmanız bazı küçük kazalara sebebiyet verebilir. Gerek konuşmalarınıza gerekse hareketlerinize dikkat etmelisiniz. 

Plüton’un geri hareket ederek burcunuza yeniden dönmesi, sizi de bazı konulara yeniden döndürebilir. Sadık olmanın sizi katılaştırdığı durumları kabul etmeli ve buradaki değişime direnmemelisiniz. Kariyer fırsatları, ilişkiler konularında kayıplar yaşadığınız dönemleri düşünün ve buna neden olan durumları tespit edin. Hem mental hem de fiziksel olarak kendinizi yenilemek, dinlenmek ve bazı kalıpların etkisinden çıkmak için iyi bir zamandasınız. Hayatınızda kalıcı olmasını istediğiniz her şey için bu süreyi en iyi şekilde kullanın. 

Balık burcundaki Satürn'ün geri hareketine başlamasıyla her ne kadar gerçek konular ve sağlam zeminlerle ilgilenseniz de kendi içinizde kaçındığınız durumlar göz önüne gelebilir. Tecrübe kazanmak kadar bunları uygulamanın önemini fark edebilirsiniz. Yakın çevreniz, arkadaşlarınız ve iş ortaklarınızla olan ilişkilerinizi gözden geçirmelisiniz. Belirgin bir tavır ve belirgin sınırlarla bugüne kadar farkında olmadığınız ya da görmezden geldiğiniz sorunları en aza indirebilirsiniz. Ne düşüneceğiniz, bunları nasıl uygulayacağınız konusunda yeni bir stil belirlemeniz gerekebilir. Kendinizi bu yönde geliştirmek için eksiklerinizle karşılaştığınızda abartılı tepkiler göstermek yerine bunları anlayıp kabul etmeyi tercih etmelisiniz. 

İkizler burcunda 18 Haziran’da gerçekleşecek Yeni ay ile birlikte günlük hayatınızın akışını etkileyecek yenilikler yapabilirsiniz. Hayatınıza yeni bir düzen getirmek adına bugüne kadar yaptıklarınızın dışına çıkabilirsiniz. İş ortamınız, iş yapma şekliniz ve alışkanlıklarınızda bir değişime gitmeye kararlı olabilirsiniz. Yoğun bir iletişim trafiğiniz olabilir, üstleriniz ya da iş ortaklarınızla görüşmeler yapabilirsiniz. Yeni insanlar tanımak konusundaki çekincelerinizi de bu vesileyle aşabilirsiniz. Sağlığınızı riske atacak sporlardan ve ani hareketlerden kaçınmanızda fayda var. 

21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçmesiyle beraber sosyal ve duygusal ilişkiler konusunda önemli ve belirleyici bir sürece giriyorsunuz. Şanslı ve iyi etkili başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. İlişkilerinizdeki sorunları çözebilir, yeni adımlar atabilirsiniz. Mutlu olmak için gerekenin zemini kurmak adına partnerinizle görüşmeler yapabilirsiniz. Karşılıklı bir değişimin başlangıcını yapmak karşı tarafa da aynı özgüveni ve cesareti verecektir. Bu farkındalığınızı korumalısınız. Ticari ilişkiler ve ortaklıklar alanında yeni imzalara ve anlaşmalara açık olabilirsiniz. Bunu daha önce neden yapamadığınızı ya da neden devam ettiremediğinizi düşünebilirsiniz. Hem bireysel etkiler hem de aldığınız karşılıkların gözle görünür hale gelmesi soru işaretlerinizi silecektir. Değişmekten, vazgeçmekten hiçbir zaman vazgeçmemeniz gerektiğini daha iyi anladığınız bir dönemdesiniz. 

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi aşk hayatınızla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bunu kendi içinizde planlamalar ve kafanızın içinde konuşmalar yapmak yerine ifade etmeyi tercih edebilirsiniz.  Ciddi bir birliktelik kurmak, ortaklıklar konusunda emin olmak isteyebilirsiniz. Aynı paydada olamadığınız insanlarla devam edebilme konusundaki ısrarınızı ve baskınızı durdurmalısınız. Birine güveniyor olmanız onun da size aynı derece güvenmesini gerektirmez. Bunu fark etmek için kendinizden, yaşadıklarınızdan kaçmak yerine hayatın ve insanların gerçeklerine kulak vermelisiniz. Aynı motivasyonu ve hissi paylaşmadığınız insanlarla aynı ortamı paylaşmaktan vazgeçebilirsiniz. Hem duygusal hem de ticari ilişkilerde bu kriter güven algınızı ve beklentinizi büyük oranda değiştirebilir. Sizde bu değişikliğe neden olan gelişmelere dikkatinizi vermek, sorun yaşadığınız insanlarla ilişkilerinizin iyileşmesine ya da mesafelerin yeniden belirlenmesine yardımcı olabilir.

 

Motivasyon Sözü: “İçinizde bir hikaye var; sessizliğinizin ve ıstırabınızın ardında dile getiriliyor ve yazılmayı bekliyor.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Kova burcunda geri hareketine başlamasıyla finansal konularda attığınız ya da atmaya hazırlandığınız işlerde size bazı değerlendirmeler getirebilir. Kurmak ya da içine dahil olmak istediğiniz sistemlerin gereklerini daha iyi anlayabilirsiniz. Yatırım yapmak istediğiniz alanlar konusunda gerekli teknik ve bilgi donanımına hazırlanmak için bu iyi bir zaman dilimi olabilir. Yeni olana hazırlık yaparken bir yandan da eskiden beri taşıdığınız yöntemleri, artık işe yaramayanları ayırıp devam etmeniz daha iyi odaklanmanızı sağlayabilir. Ortaklıklarınız ve mevcut işinizde düzenlemeler yapmak, harcamalarınızı ve yatırımlarınızı iyi yönde geliştirmek için önemli bir yol ayrımında olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu hissin peşinden gitmek sizi değer bulduğunuz bir alana taşıyabilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi geleceğe dönük planlar yaparken dikkatinizi ne yöne vermeniz gerektiğini hatırlatabilir. Kendiniz, aileniz ve çocuklarınız için iyi bir yaşam inşa etmek ve size keyif veren konulara daha çok yer açmak adına bazı girişimlerin hazırlığını yapabilirsiniz. Önceliğiniz bu yönde olduğunda imkanlara erişmeniz, bunun sorumluluklarını yerine getirmeniz de kolaylaşacaktır. Doğru kullandığınızda ve gerçekten emek verdiğinizde olumlu sonuçlar alacağınız bir süreçtesiniz. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile birlikte sosyal çevreniz, sosyalleşme algınız üzerinde önemli kararlar alabilirsiniz. Bir arada olduğunuz insanların, birbirinize olan davranışlarınızın oluşturduğu yansımaları doğru analiz etmelisiniz. Hataların, korkuların, gereksiz şüphe ve takıntıların hayatınızdan çalmasına fırsat vermemelisiniz. Bunun bir dönüm noktası olduğunu, karşınıza çıkan insanlara ve fırsatlara daha iyimser bir şekilde yaklaştığınızda anlayabilirsiniz. Güvenlik sınırlarınızı değiştirdiğinizde, yeni ortamlara ve alanlara doğru yol aldığınızda hayatınız için iyi bir aşamanın başlangıcını yapmış olacaksınız. Zarardan döndükçe telafisi ve kazancı sizi bulacaktır. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ilişkilerde iyi adımlar atmak ve olumlu sonuçlar almak adına size şans ve destek getirebilir. Yapıcı bir tutum sergilediğinizde gidişat sizi memnun edecektir. Evlilik, ilişkiyi ileriye taşıma kararları, anlaşma ve sözleşmeler yapmak için şanslı bir dönemdesiniz. Duygularınızı ifade etmek sizin için daha kolay olacağından hem karşılık bulmak hem de hayatınıza yeni gündemler dahil etmek birçok açıdan yenilenmenizi, parlamanızı ve iyi hissetmenizi sağlayabilir. Maddi ortaklıklar kurmak, aile ya da eşle yapılacak işler kurmak, tecrübelerinizi zamana uyarlayarak yeni girişimlerde bulunmak konusunda çok fazla fırsatınız olabilir. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu duygusal konularda kendinizdeki ya da partnerinizdeki değişimleri, bunun gerekliliklerini ortaya çıkarabilir. Bitiş ve başlangıçlar kadar tutumlarınız konusunda radikal kararlar alabilirsiniz. Bilmediklerinizi öğrenmek, fark etmek ve bunları kabul etmek adına iyi bir dönemdesiniz. Tek yapmanız gereken kendinizi bu akışa uyumlandırmak olacaktır. Şansınızı iyi yönde katlamak için kendinizce geliştirdiğiniz ya da öğrendiğiniz geleneksel yöntemleri, tavsiyeleri ya da hayat görüşlerini yenilemek gerekebilir. Hayatına birini almak, çocuk sahibi olmak, hedefleri konusunda maddi getiriler ve güvenceler sağlamak istiyorsanız gereken desteğe ve cesarete sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine geçmesi duygusal konulardaki gel gitlerin sonunu getirebilir. Her şeyin sizin için netleştiği bir zaman dilimindesiniz. Gerçek konuları konuşmak, konuşurken birbirini anlamak daha kolay olacaktır. Finansal gündemlerinizde beklentileriniz gerçekleşebilir, hazırlıkları biten yatırımlarınızı hızlandırabilirsiniz. Gündeminiz ya da isteğiniz her ne ise bunun gereklerini yerine getirmek konusunda istekli olmalısınız. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçişi bu isteğinizi uygulayabileceğiniz pek çok alan gösterebilir. Doğa sporları, toprakla ilgili işler, tarım ve çiftçilik gibi alanlara ilgi duyabilir, bunların gelir getirici faaliyetlere dönüşmesi için uğraş verebilirsiniz. Gelecek vaat eden işler yapmak, ilişkiler kurmak adına önemli bir zamandasınız. Zamanınızı en çok neye ayırdığınıza dikkat etmelisiniz. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay ile bunun ne demek olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Güçlü ve istikrarlı duygularla ilerlediğiniz hayatınızın önemli bir değişim sürecine girdiğini göreceksiniz. Eski enerjinize, hayatınıza veda etmek için radikal sayılabilecek yeniliklerin peşine gidebilirsiniz. Evlilik ya da çocuk sahibi olma kararları alabilir, hobilerinizi ve ilgi odağınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. 

Mars'ın Aslan burcunda hareket etmesiyle beraber ailenizin ve çevrenizin bazı ihtiyaçlarınıza destek olmanız gerekebilir. İyi olduğunuz alanlarda öncülük etmek isteyebilir ya da bu yönde teklifler alabilirsiniz. Değerleri kullanmak ve hayatınıza katmak konusunda yeni tecrübeler kazanabilirsiniz. Hırsınıza ve onaylanma arzunuza dikkat ettiğinizde bunu doğru kullanmanız da doğru sonuçlar almanız da mümkün olacaktır. Özellikle ek gelir getiren alanlarda bunun etkisini daha fazla görebilirsiniz. Mars ve Plüton'un oluşturduğu karşıt açı, sizi bu anlamda biraz zorlayabilir. Bildiğiniz yöntemlerin ve geleneksel tutumlarınızın dışına çıkmayı başarmalısınız. Bunu başkalarının isteği ve baskısı üzerine değil, kendi hayatınızın gereklilikleri doğrultusunda yapabilirseniz krizden çıkacak fırsatlar sizi memnun edecektir. 

Güneş'in 21 Mayıs'ta İkizler burcuna geçmesiyle günlük yaşantınızı düzenlemek, daha pratik ve rahat hale getirmek isteyebilirsiniz. Zamanınızı üretkenliğe, işinizi ve kendinizi geliştirmeye ayırmayı düşünebilir, size bunu sağlayacak düzen kurmanız için püf noktaları bulabilirsiniz. Hem ev ortamınızda hem çalışma alanlarınızda sadeleşmeye giderek kendinizi ortaya koymanız için tüm koşulları sağlayabilirsiniz. Genel olarak yüksek bir motivasyonla ilerleyeceğiniz için fiziksel olarak da daha canlı olabilir, spora başlayabilirsiniz. Ancak bu enerjiyi kullanırken küçük kazalara karşı dikkatli olmanızda da fayda var. Özellikle yoğun bir iletişim trafiği yaşayacağınız için söyledikleriniz ve bulunduğunuz ortamdaki duruşunuz dikkatlerden kaçmayacaktır. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümün Boğa burcundaki kavuşumu bir koşulu ya da konuyu değerlendirdiğinizde hayatınızın alacağı şekli daha net bir şekilde anlamanızı sağlayabilir. Mutlu olmak, keyifle ve güvenle yaşamak için bir çaba gösterirken bu etkiyi nasıl büyüteceğini öğrenebilirsiniz. Kendinizi geliştirecek, sadece keyif değil kazanç da sağlayabilecek bir ortam hazırlayabilirsiniz. Bu anlamda size tanınan imkanların değerini bilmelisiniz. Çevrenizin, özellikle partnerinizin desteği belirleyici ve etkili olacaktır. Yalnız bir Oğlak burcuysanız hayatınıza dahil edeceğiniz ve uzun bir zamanı beraber geçireceğiniz kişiyle tanışabilirsiniz. Değerlerinizi hatırlayın ve buna göre yaşayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Sen doğru yönetirsen, yanlış olmaya kimse cesaret edemez.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki hareketine başlamasıyla duygusal konularda önemli kararlar ve görüşmeler gündeminize gelebilir. Beklentilerinizin dışında gelişen durumlar karşısında olumsuz yanıt vermek yerine kendinize, karşınıza çıkan fırsatlara şans vermelisiniz. Mutlu olmaya fazlasıyla yakınsınız ve bunu hayatınızın ilerleyen dönemlerinde de sürdürme şansı bulabilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak insanlar ve uğraşlarla vakit geçirebilirsiniz. Doğa sporları, tatil turları veya bazı yetenek kursları zihninizi toparlarken bir yandan da beceri kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu da yeni maddi manevi kazanç kapıları açabilir. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümündeki Boğa ile kavuşumu da bu kapıların arkasını ve devamını görmenizi kolaylaştıracaktır. Hem isteklerinizi bilmek hem de bunlara giden yolu bulmakla ilgili düşünceleriniz yön değiştirebilir. Sizi ağırlaştıran, adım atmaktan ve hayatın içine karışmaktan alıkoyan her şeye yeni bir bakış açısıyla, yeni bir ortamla karşılık verebilirsiniz. 

6 Nisan'da Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte kariyerinizin zirvesine doğru ilerleyebilirsiniz. Bugüne kadar emeğini verdiğiniz her şeyi yeniden değerlendirip bu süre zarfında neler yaşadığınızı, neler elde ettiğinizi görebilirsiniz. Ortaklı işler, destekler, kurduğunuz bağlantılar ve bulunduğunuz çevrenin hayatınıza, işinize olan yansımalarını daha iyi anlayabilirsiniz. Doğruyu yanlışı ayırt etmek, yanlış ifadeler ve tutumlardan sizi koruyabilir. Dolayısıyla stresinizi doğru yönetmek, insanları doğru anlamak sizin için kilit nokta olabilir. Karanlık görünen her kapının, açıldığında aydınlık getireceğini unutmamalısınız. Chiron ve Güneş'in Koç burcundaki kavuşumu ait olduğunuz yeri ve burası için yapmanız gerekenleri size gösterecektir. Bu konuda aile büyüklerinizin desteği ve fikirleri sizin de kendi fikirlerinizi fark etmenizi sağlayabilir. Evlilik, ev sahibi olmak, kendi yaşam alanına olan ihtiyaç gibi konular günyüzüne çıkacağı için bu yönde maddi ve manevi yatırımlara da açık olacağınız bir dönemdesiniz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesiyle iş hayatınızda pek de alışkın olmadığınız ancak rahatlama şansı da bulacağınız bir dönem yaşayabilirsiniz. Daha enerjik hissedebilirsiniz, bu da normalde daha uzun sürecek işleri kısa zamanda halletmenize yardımcı olabilir. Birçok konuyla aynı anda ilgilenseniz de zamanı yönetmek, işleri hızlandıracak ve verimi arttıracak stiller geliştirmek adına iyi sonuçlar alabilirsiniz. Çalışma ortamınızdaki konuşmalar, söylentiler, işbirlikleri gibi alanlarda sözlerinizin nereye varayacağını bilerek ilerlemeniz sizi koruyabilir. Hızlı ve aceleci olmak tepkilerinizi de hızlandıracağı için fevri olmamaya, sağlığınızı olumsuz etkileyecek durumlar oluşturmamaya dikkat etmelisiniz.

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcunda bir araya gelişi, ev sahibi olmakla ilgili konularda maddi sorunlarınızı çözebilir. Özellikle parasal konulardaki açığınızı kapatmak, eksiklerinizi bilerek ilerlemek işinizi kolaylaştırabilir. Bu süreç içerisinde nerede nasıl yaşamanız gerektiğine dair fikirleriniz de günyüzüne çıkabilir. Bu farkındalıkla geçireceğiniz süreç esasında sizin faydanıza olacaktır. Burada fevri hareket etmedikçe, belli bir konuda kendinizle ya da aile fertlerinizle inatlaşmadıkça şansınızı arttırabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı buluyor ve onlara kavuşuyorsunuz. 

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması fiziksel ortamların sizin için manevi değere dönüşmesi konusunda yardımcı olabilir. Aile üyeleriyle aranızdaki pürüzleri ortadan kaldırabilir, birbirinizi anlamak ve desteklemek konusunda girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu da hem yuvanızda hem de kafanızın rahat etmesini sağlayacaktır. Ev ve yaşam alanlarınızda bir değişikliğe gidebilir, kendi ortamınızı kurmak isteyebilirsiniz. Bu önemli bir terfi ve iş değişikliğiyle olabileceği gibi evlilik kararıyla da sözkonusu olabilir. Her iki koşulda önemli sürprizler ve kararlar kapınızı çalabilir. Kapıyı açmak ve hayatınıza davet etmek cesareti göstermelisiniz.

Güneş'in Boğa burcuna geçişi, aşk hayatınızı ilgilendiren alanlarda size ışık tutabilir. Duygusal olarak neye ihtiyacınızın olduğunu bilmek karşı tarafa da buna göre yaklaşmanızı sağlayacaktır. İş ortamında ya da tatil anında tanışacağınız insanlar hayatınızda iz bırakabilir. Kendinizi dış dünyadan soyutlamamalısınız. Hayatınız düzene girerken bu düzeni keyifle ve mutlulukla süslemeniz gerektiğini unutmayın. Parasal yatırımlar yapmak, toprak işleri ve gayrimenkullerle ilgilenmek ileriye dönük planlarınızı garanti altına alabilir. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle kendinizi gereksiz sıkıntılara soktuğunuz alanların hayatınızdan çalan zamanına şahitlik edebilirsiniz. Baskıyla, zorlukla ve hırsla ilerleme kaydedemediğinizi görebilirsiniz. Bu da size toparlanmak için zaman ve imkan tanıyacaktır. Dinlenmek, parçalara bölerek hareket etmek ve daha sağlıklı bir sistem kurmak size uzun vadede başarı getirebilir. Özellikle çocuklarınızın da hayatını da etkileyen bu durumu çözümü kavuşturmak daha huzurlu bir ortam oluşturmanızın önünü açacaktır. Birbirinizi zorlamayı değil anlamayı ve desteklemeyi seçmelisiniz. Duygusal konularda aldığınız kararlarda aceleci olmamanın meyvelerini ilerleyen günlerde alabilirsiniz. Ağırdan alan ve anlayan olmak sizi pek çok sorundan kurtaracaktır. 

Boğa burcunda Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün bir araya gelmesi yaşadığınız, keyif aldığınız sistemi derinden etkileyecek ve tümüyle değiştirecek gelişmeler getirebilir. Aniden başlayan ya da gidişatı değişen ilişkiler, çocuk sahibi olma durumu ya da fikirleri gibi konular gündeminizde yer bulabilir. Ne olduğuna anlam veremediğiniz için öfkelenmek ya da bunu reddetmek yerine yaşadığınızı sindirmeye çalışmalısınız. Yatırım planları, kendi içinizde planını yaptığınız ya da hayalini kurduğunuz işler üzerine çalışabilir, bu konuda maddi destekler bulabilirsiniz. 

Venüs Mars üçgeni beraber hareket ettiğiniz, iş yaptığınız ya da aynı sosyal ortamı paylaştığınız kişilerle aranızdaki etkileşimin yönünü değiştirebilir. Duygusal ilişkiler kurmak, bu ilişkilere yeni bir yön tayin etmek isteyebilirsiniz. Hızlı ve mantığınıza uymayan kararlardan uzak durduğunuz sürece yaşayacağınız iyi anlar motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yardımcı olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “İçinizde bir hikaye var; sessizliğinizin ve ıstırabınızın ardında dile getiriliyor ve yazılmayı bekliyor.”

Yönetici Gezegeni Satürn
Elementi Toprak
Niteliği Öncü
Rengi Koyu gri, siyah
Metali Gümüş
Taşı Ametist
En Uyumlu Olduğu Burçlar Boğa, Başak, Balık, Akrep
En Zorlandığı Burçlar Koç, Yengeç, Terazi

Yönetici gezegeniniz Satürn’ dür. Olgun, sabırlı ve planlı hareket edersiniz. Değişime karşı dirençlisiniz. Doğru bildiğinizden asla şaşmazsınız.

İnat duygusu sizin için yaşam felsefesidir. Sosyal çevreniz tarafından soğuk bir karakter olarak tanınırsınız. Finansal varlıklarınız ile güven alanı oluşturursunuz. Cimrilik yapabilirsiniz.

Duygularınızı açıkça ifade etmezsiniz. Duygularınızı paylaştığınızda kendinizi savunmasız hissedersiniz. Sosyal ilişkilerinizde alma-verme dengesi ile iletişim kurarsınız. Güven sizler için çok önemlidir.

Geçmişe bağlı yaşarsınız. Zamanınızı mümkün olduğunca en yüksek verimde değerlendirmek için çaba harcarsınız. Kendinizi çok iyi kontrol edersiniz.

Öfkenize hakim olamazsanız yıkım enerjisine dönüşürler. Adalet duygunuz yüksektir. Belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için kendinizi feda edersiniz. Yapmacık davranışlardan hoşlanmazsınız. Gerçekçisinizdir. Geleneksel değerlere önem verirsiniz. Her zaman otorite figürü olmak istersiniz. Son söz sahibi sizsinizdir.

Cesaretli, öncü ve başlatma dürtüleri yüksek olan birisiniz. Depresyona kolay girebilirsiniz. Sorumluluk sahibisinizdir. Gözlem yeteneğiniz gelişmiştir ve sezgileriniz güçlüdür.

Paylaş: