loader
Oğlak Icon Oğlak Burcu ( 22 Aralık - 20 Ocak )

Ortaklı işler kurmak, ekip halinde çalışmak isteyebilirsiniz. Hem motivasyon hem de iş yükünün azalması adına herkese iyi gelecek bir fikir olabilir. Buna öncülük yaparak hakkınızdaki pozitif düşünceleri arttırabilirsiniz.

Performansınızı etkileyecek değişiklikler hakkında fikirlerinizi beyan etmelisiniz. Bu sayede hem kendinizi hem de çevrenizdeki olumsuz durumlardan koruyabilirsiniz. Tepkilerinizi bu şekilde yönetebiliyor olmak ilişkilerdeki sorunları çözmenizi de kolaylaştıracaktır.

İlgi alanlarınıza ve inandığınız değerlere saygısı olmayan insanlarla uzun vadeli işler ve ilişkiler kuramazsınız. Bunu zorlamak yerine bazen bırakabilmeyi seçmelisiniz. Bugün bırakmanız gereken alışkanlıkların başına bunu getirebilirsiniz.

Psikolojik olarak kendinizi desteklemeniz gerekebilir. Bunun için gerek uzman desteği gerekse gelişmeniz gerekenleri tespit etmek size yardımcı olacaktır. Bulmak istediğiniz her şeyi öncesinde aramanız gerektiğini kendinize hatırlattığınız bir gün olması için çalışın.

Mutlu olmak ve bunu güvenli ortamlarda sürdürmek için önünüze duygusal veya maddi imkanlar gelebilir. Kendinizi bunu geliştirmeye adamalısınız. Çevrenizin ve partnerinizin desteği bu konuda yoğun ve etkili bir sonuç getirebilir.

İlgilendiğiniz bazı alanlarda araştırmalar yapmak isteyebilirsiniz. Bu sizi yaşadığınız stresten uzaklaştıracağı gibi bununla nasıl baş edeceğiniz konusunda da destekleyebilir. Ek iş ve ek gelir gibi durumları düşünebilir, bununla ilgili adım atabilirsiniz.

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı öngöremediğiniz her şeyi size gösterebilir, çevrenizin ve işinizin arka planda neler sakladığını öğretebilir. Bunun sizde oluşturacağı stresin etkisinde çabucak çıkmak için elde ettiğiniz verileri, madalyonun diğer yüzünü gördüğünüz gelişmeleri kendiniz için kullanılabilir hale getirmelisiniz. Sunduğunuz iyi niyetin suistimal edildiğini düşündüğünüz yerler olduğunda bunda diretmemelisiniz. Beklentilerinizi ve güven algınızı buna göre düzenlediğinizde sizi üzen her şeyin aslında hafiflemenizin anahtarı olduğunu fark edebilirsiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi aşk hayatınızı beklenmedik bir şekilde hareketlendirebilir. Sürpriz tanışma ve görüşmeler, davetler hayatınıza dahil olabilir. Bunun yanısıra maddi beklentileriniz doğrultusunda çalışmalarınıza yeni bir yön verebilirsiniz. Daha önce denemediğiniz ya da çevrenizde görmediğiniz konularda adım atmak isteyebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayallerimiz ve özlemlerimiz içinde fırsatlarımızı buluruz.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümün Boğa burcundaki kavuşumu bir koşulu ya da konuyu değerlendirdiğinizde hayatınızın alacağı şekli daha net bir şekilde anlamanızı sağlayabilir. Mutlu olmak, keyifle ve güvenle yaşamak için bir çaba gösterirken bu etkiyi nasıl büyüteceğini öğrenebilirsiniz. Kendinizi geliştirecek, sadece keyif değil kazanç da sağlayabilecek bir ortam hazırlayabilirsiniz. Bu anlamda size tanınan imkanların değerini bilmelisiniz. Çevrenizin, özellikle partnerinizin desteği belirleyici ve etkili olacaktır. Yalnız bir Oğlak burcuysanız hayatınıza dahil edeceğiniz ve uzun bir zamanı beraber geçireceğiniz kişiyle tanışabilirsiniz. Değerlerini hatırlayın ve buna göre yaşayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Tüm yaşam kaçınılmaz bir şekilde sonuna doğru ilerliyorsa, o halde hayatımız boyunca onu sevgi ve umut renklerinle renklendir.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine geçmesi duygusal konulardaki gel gitlerin sonunu getirebilir. Her şeyin sizin için netleştiği bir zaman dilimindesiniz. Gerçek konuları konuşmak, konuşurken birbirini anlamak daha kolay olacaktır. Finansal gündemlerinizde beklentileriniz gerçekleşebilir, hazırlıkları biten yatırımlarınızı hızlandırabilirsiniz. Gündeminiz ya da isteğiniz her ne ise bunun gereklerini yerine getirmek konusunda istekli olmalısınız. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçişi bu isteğinizi uygulayabileceğiniz pek çok alan gösterebilir. Doğa sporları, toprakla ilgili işler, tarım ve çiftçilik gibi alanlara ilgi duyabilir, bunların gelir getirici faaliyetlere dönüşmesi için uğraş verebilirsiniz. Gelecek vaat eden işler yapmak, ilişkiler kurmak adına önemli bir zamandasınız. Zamanınızı en çok neye ayırdığınıza dikkat etmelisiniz. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay ile bunun ne demek olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Güçlü ve istikrarlı duygularla ilerlediğiniz hayatınızın önemli bir değişim sürecine girdiğini göreceksiniz. Eski enerjinize, hayatınıza veda etmek için radikal sayılabilecek yeniliklerin peşine gidebilirsiniz. Evlilik ya da çocuk sahibi olma kararları alabilir, hobilerinizi ve ilgi odağınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. 

Mars'ın Aslan burcunda hareket etmesiyle beraber ailenizin ve çevrenizin bazı ihtiyaçlarınıza destek olmanız gerekebilir. İyi olduğunuz alanlarda öncülük etmek isteyebilir ya da bu yönde teklifler alabilirsiniz. Değerleri kullanmak ve hayatınıza katmak konusunda yeni tecrübeler kazanabilirsiniz. Hırsınıza ve onaylanma arzunuza dikkat ettiğinizde bunu doğru kullanmanız da doğru sonuçlar almanız da mümkün olacaktır. Özellikle ek gelir getiren alanlarda bunun etkisini daha fazla görebilirsiniz. Mars ve Plüton'un oluşturduğu karşıt açı, sizi bu anlamda biraz zorlayabilir. Bildiğiniz yöntemlerin ve geleneksel tutumlarınızın dışına çıkmayı başarmalısınız. Bunu başkalarının isteği ve baskısı üzerine değil, kendi hayatınızın gereklilikleri doğrultusunda yapabilirseniz krizden çıkacak fırsatlar sizi memnun edecektir. 

Güneş'in 21 Mayıs'ta İkizler burcuna geçmesiyle günlük yaşantınızı düzenlemek, daha pratik ve rahat hale getirmek isteyebilirsiniz. Zamanınızı üretkenliğe, işinizi ve kendinizi geliştirmeye ayırmayı düşünebilir, size bunu sağlayacak düzen kurmanız için püf noktaları bulabilirsiniz. Hem ev ortamınızda hem çalışma alanlarınızda sadeleşmeye giderek kendinizi ortaya koymanız için tüm koşulları sağlayabilirsiniz. Genel olarak yüksek bir motivasyonla ilerleyeceğiniz için fiziksel olarak da daha canlı olabilir, spora başlayabilirsiniz. Ancak bu enerjiyi kullanırken küçük kazalara karşı dikkatli olmanızda da fayda var. Özellikle yoğun bir iletişim trafiği yaşayacağınız için söyledikleriniz ve bulunduğunuz ortamdaki duruşunuz dikkatlerden kaçmayacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Eğer mutlu bir son istiyorsanız, elbette bu hikayenizi nerede sonlandırdığınıza bağlıdır.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu duygusal konularda kendinizdeki ya da partnerinizdeki değişimleri, bunun gerekliliklerini ortaya çıkarabilir. Bitiş ve başlangıçlar kadar tutumlarınız konusunda radikal kararlar alabilirsiniz. Bilmediklerinizi öğrenmek, fark etmek ve bunları kabul etmek adına iyi bir dönemdesiniz. Tek yapmanız gereken kendinizi bu akışa uyumlandırmak olacaktır. Şansınızı iyi yönde katlamak için kendinizce geliştirdiğiniz ya da öğrendiğiniz geleneksel yöntemleri, tavsiyeleri ya da hayat görüşlerini yenilemek gerekebilir. Hayatına birini almak, çocuk sahibi olmak, hedefleri konusunda maddi getiriler ve güvenceler sağlamak istiyorsanız gereken desteğe ve cesarete sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “En iyi hikayeyi anlatan kazanır.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Kova burcunda geri hareketine başlamasıyla finansal konularda attığınız ya da atmaya hazırlandığınız işlerde size bazı değerlendirmeler getirebilir. Kurmak ya da içine dahil olmak istediğiniz sistemlerin gereklerini daha iyi anlayabilirsiniz. Yatırım yapmak istediğiniz alanlar konusunda gerekli teknik ve bilgi donanımına hazırlanmak için bu iyi bir zaman dilimi olabilir. Yeni olana hazırlık yaparken bir yandan da eskiden beri taşıdığınız yöntemleri, artık işe yaramayanları ayırıp devam etmeniz daha iyi odaklanmanızı sağlayabilir. Ortaklıklarınız ve mevcut işinizde düzenlemeler yapmak, harcamalarınızı ve yatırımlarınızı iyi yönde geliştirmek için önemli bir yol ayrımında olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu hissin peşinden gitmek sizi değer bulduğunuz bir alana taşıyabilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi geleceğe dönük planlar yaparken dikkatinizi ne yöne vermeniz gerektiğini hatırlatabilir. Kendiniz, aileniz ve çocuklarınız için iyi bir yaşam inşa etmek ve size keyif veren konulara daha çok yer açmak adına bazı girişimlerin hazırlığını yapabilirsiniz. Önceliğiniz bu yönde olduğunda imkanlara erişmeniz, bunun sorumluluklarını yerine getirmeniz de kolaylaşacaktır. Doğru kullandığınızda ve gerçekten emek verdiğinizde olumlu sonuçlar alacağınız bir süreçtesiniz. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile birlikte sosyal çevreniz, sosyalleşme algınız üzerinde önemli kararlar alabilirsiniz. Bir arada olduğunuz insanların, birbirinize olan davranışlarınızın oluşturduğu yansımaları doğru analiz etmelisiniz. Hataların, korkuların, gereksiz şüphe ve takıntıların hayatınızdan çalmasına fırsat vermemelisiniz. Bunun bir dönüm noktası olduğunu, karşınıza çıkan insanlara ve fırsatlara daha iyimser bir şekilde yaklaştığınızda anlayabilirsiniz. Güvenlik sınırlarınızı değiştirdiğinizde, yeni ortamlara ve alanlara doğru yol aldığınızda hayatınız için iyi bir aşamanın başlangıcını yapmış olacaksınız. Zarardan döndükçe telafisi ve kazancı sizi bulacaktır. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ilişkilerde iyi adımlar atmak ve olumlu sonuçlar almak adına size şans ve destek getirebilir. Yapıcı bir tutum sergilediğinizde gidişat sizi memnun edecektir. Evlilik, ilişkiyi ileriye taşıma kararları, anlaşma ve sözleşmeler yapmak için şanslı bir dönemdesiniz. Duygularınızı ifade etmek sizin için daha kolay olacağından hem karşılık bulmak hem de hayatınıza yeni gündemler dahil etmek birçok açıdan yenilenmenizi, parlamanızı ve iyi hissetmenizi sağlayabilir. Maddi ortaklıklar kurmak, aile ya da eşle yapılacak işler kurmak, tecrübelerinizi zamana uyarlayarak yeni girişimlerde bulunmak konusunda çok fazla fırsatınız olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayallerinizi beslemeyi ve şüphelerinizi aç bırakmayı seçtiğinizde başarı gelecektir.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Boğa burcunda Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün bir araya gelmesi yaşadığınız, keyif aldığınız sistemi derinden etkileyecek ve tümüyle değiştirecek gelişmeler getirebilir. Aniden başlayan ya da gidişatı değişen ilişkiler, çocuk sahibi olma durumu ya da fikirleri gibi konular gündeminizde yer bulabilir. Ne olduğuna anlam veremediğiniz için öfkelenmek ya da bunu reddetmek yerine yaşadığınızı sindirmeye çalışmalısınız. Yatırım planları, kendi içinizde planını yaptığınız ya da hayalini kurduğunuz işler üzerine çalışabilir, bu konuda maddi destekler bulabilirsiniz. 

Venüs Mars üçgeni beraber hareket ettiğiniz, iş yaptığınız ya da aynı sosyal ortamı paylaştığınız kişilerle aranızdaki etkileşimin yönünü değiştirebilir. Duygusal ilişkiler kurmak, bu ilişkilere yeni bir yön tayin etmek isteyebilirsiniz. Hızlı ve mantığınıza uymayan kararlardan uzak durduğunuz sürece yaşayacağınız iyi anlar motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yardımcı olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayalini kurduğunuz her şeyi elde edemeyebilirsiniz, ama hayal etmediğiniz bir şeyi asla elde edemezsiniz.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması fiziksel ortamların sizin için manevi değere dönüşmesi konusunda yardımcı olabilir. Aile üyeleriyle aranızdaki pürüzleri ortadan kaldırabilir, birbirinizi anlamak ve desteklemek konusunda girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu da hem yuvanızda hem de kafanızın rahat etmesini sağlayacaktır. Ev ve yaşam alanlarınızda bir değişikliğe gidebilir, kendi ortamınızı kurmak isteyebilirsiniz. Bu önemli bir terfi ve iş değişikliğiyle olabileceği gibi evlilik kararıyla da sözkonusu olabilir. Her iki koşulda önemli sürprizler ve kararlar kapınızı çalabilir. Kapıyı açmak ve hayatınıza davet etmek cesareti göstermelisiniz.

Güneş'in Boğa burcuna geçişi, aşk hayatınızı ilgilendiren alanlarda size ışık tutabilir. Duygusal olarak neye ihtiyacınızın olduğunu bilmek karşı tarafa da buna göre yaklaşmanızı sağlayacaktır. İş ortamında ya da tatil anında tanışacağınız insanlar hayatınızda iz bırakabilir. Kendinizi dış dünyadan soyutlamamalısınız. Hayatınız düzene girerken bu düzeni keyifle ve mutlulukla süslemeniz gerektiğini unutmayın. Parasal yatırımlar yapmak, toprak işleri ve gayrimenkullerle ilgilenmek ileriye dönük planlarınızı garanti altına alabilir. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle kendinizi gereksiz sıkıntılara soktuğunuz alanların hayatınızdan çalan zamanına şahitlik edebilirsiniz. Baskıyla, zorlukla ve hırsla ilerleme kaydedemediğinizi görebilirsiniz. Bu da size toparlanmak için zaman ve imkan tanıyacaktır. Dinlenmek, parçalara bölerek hareket etmek ve daha sağlıklı bir sistem kurmak size uzun vadede başarı getirebilir. Özellikle çocuklarınızın da hayatını da etkileyen bu durumu çözümü kavuşturmak daha huzurlu bir ortam oluşturmanızın önünü açacaktır. Birbirinizi zorlamayı değil anlamayı ve desteklemeyi seçmelisiniz. Duygusal konularda aldığınız kararlarda aceleci olmamanın meyvelerini ilerleyen günlerde alabilirsiniz. Ağırdan alan ve anlayan olmak sizi pek çok sorundan kurtaracaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Bir kez mağlup olmak, zirveye ulaşmak için sonsuz bir mücadele için sebep bulmaktır.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı öngöremediğiniz her şeyi size gösterebilir, çevrenizin ve işinizin arka planda neler sakladığını öğretebilir. Bunun sizde oluşturacağı stresin etkisinde çabucak çıkmak için elde ettiğiniz verileri, madalyonun diğer yüzünü gördüğünüz gelişmeleri kendiniz için kullanılabilir hale getirmelisiniz. Sunduğunuz iyi niyetin suistimal edildiğini düşündüğünüz yerler olduğunda bunda diretmemelisiniz. Beklentilerinizi ve güven algınızı buna göre düzenlediğinizde sizi üzen her şeyin aslında hafiflemenizin anahtarı olduğunu fark edebilirsiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi aşk hayatınızı beklenmedik bir şekilde hareketlendirebilir. Sürpriz tanışma ve görüşmeler, davetler hayatınıza dahil olabilir. Bunun yanısıra maddi beklentileriniz doğrultusunda çalışmalarınıza yeni bir yön verebilirsiniz. Daha önce denemediğiniz ya da çevrenizde görmediğiniz konularda adım atmak isteyebilirsiniz. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçmesiyle gerek kendi çabalarınız gerekse eşinizin/ailenizin desteğiyle kendinizi hızla toparlayacağınız bir sürece giriyorsunuz. Beklentileriniz kadar sorumluluğunuz olabilir. Hepsini karşılayabilecek motivasyona ve kapasiteye sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bu düşünceleri gerçek nedenlere dönüştürmek için bu dönüşümü öncelikle kendi içinizde başlatmalısınız. Günyüzüne çıkan bazı durumlar yolunuza taş koymuş gibi hissedebilirsiniz. Bu hissin etkisini sizin tepkileriniz ya da tepkisizliğiniz belirleyecektir. Mali açıdan şanslı ve yüksek gelirler elde edeceğiniz bir dönem olabilir. 

Merkür’ün İkizler burcuna geçişi iş ortamınızdaki trafiği hızlandırabilir. Birden çok konuyla ilgilenebilir, yeni sorumluluklar edinebilirsiniz. Zamanı doğru kullandığınızda ve işbirliklerine önem verdiğinizde sürecin düşündüğünüz gibi olmadığını görebilirsiniz. Hem üstlerinizle hem de iş arkadaşlarınızla yapacağınız görüşmeler, fikir alışverişleri gelişimizi hızlandırabilir. Özellikle iş görüşmelerinin sonuçlanması ve yeni anlaşmaların hazırlanması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Enerjik ve hızlı hareket ediyor olmanız bazı küçük kazalara sebebiyet verebilir. Gerek konuşmalarınıza gerekse hareketlerinize dikkat etmelisiniz. 

Plüton’un geri hareket ederek burcunuza yeniden dönmesi, sizi de bazı konulara yeniden döndürebilir. Sadık olmanın sizi katılaştırdığı durumları kabul etmeli ve buradaki değişime direnmemelisiniz. Kariyer fırsatları, ilişkiler konularında kayıplar yaşadığınız dönemleri düşünün ve buna neden olan durumları tespit edin. Hem mental hem de fiziksel olarak kendinizi yenilemek, dinlenmek ve bazı kalıpların etkisinden çıkmak için iyi bir zamandasınız. Hayatınızda kalıcı olmasını istediğiniz her şey için bu süreyi en iyi şekilde kullanın. 

Balık burcundaki Satürn'ün geri hareketine başlamasıyla her ne kadar gerçek konular ve sağlam zeminlerle ilgilenseniz de kendi içinizde kaçındığınız durumlar göz önüne gelebilir. Tecrübe kazanmak kadar bunları uygulamanın önemini fark edebilirsiniz. Yakın çevreniz, arkadaşlarınız ve iş ortaklarınızla olan ilişkilerinizi gözden geçirmelisiniz. Belirgin bir tavır ve belirgin sınırlarla bugüne kadar farkında olmadığınız ya da görmezden geldiğiniz sorunları en aza indirebilirsiniz. Ne düşüneceğiniz, bunları nasıl uygulayacağınız konusunda yeni bir stil belirlemeniz gerekebilir. Kendinizi bu yönde geliştirmek için eksiklerinizle karşılaştığınızda abartılı tepkiler göstermek yerine bunları anlayıp kabul etmeyi tercih etmelisiniz. 

İkizler burcunda 18 Haziran’da gerçekleşecek Yeni ay ile birlikte günlük hayatınızın akışını etkileyecek yenilikler yapabilirsiniz. Hayatınıza yeni bir düzen getirmek adına bugüne kadar yaptıklarınızın dışına çıkabilirsiniz. İş ortamınız, iş yapma şekliniz ve alışkanlıklarınızda bir değişime gitmeye kararlı olabilirsiniz. Yoğun bir iletişim trafiğiniz olabilir, üstleriniz ya da iş ortaklarınızla görüşmeler yapabilirsiniz. Yeni insanlar tanımak konusundaki çekincelerinizi de bu vesileyle aşabilirsiniz. Sağlığınızı riske atacak sporlardan ve ani hareketlerden kaçınmanızda fayda var. 

21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçmesiyle beraber sosyal ve duygusal ilişkiler konusunda önemli ve belirleyici bir sürece giriyorsunuz. Şanslı ve iyi etkili başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. İlişkilerinizdeki sorunları çözebilir, yeni adımlar atabilirsiniz. Mutlu olmak için gerekenin zemini kurmak adına partnerinizle görüşmeler yapabilirsiniz. Karşılıklı bir değişimin başlangıcını yapmak karşı tarafa da aynı özgüveni ve cesareti verecektir. Bu farkındalığınızı korumalısınız. Ticari ilişkiler ve ortaklıklar alanında yeni imzalara ve anlaşmalara açık olabilirsiniz. Bunu daha önce neden yapamadığınızı ya da neden devam ettiremediğinizi düşünebilirsiniz. Hem bireysel etkiler hem de aldığınız karşılıkların gözle görünür hale gelmesi soru işaretlerinizi silecektir. Değişmekten, vazgeçmekten hiçbir zaman vazgeçmemeniz gerektiğini daha iyi anladığınız bir dönemdesiniz. 

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi aşk hayatınızla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bunu kendi içinizde planlamalar ve kafanızın içinde konuşmalar yapmak yerine ifade etmeyi tercih edebilirsiniz.  Ciddi bir birliktelik kurmak, ortaklıklar konusunda emin olmak isteyebilirsiniz. Aynı paydada olamadığınız insanlarla devam edebilme konusundaki ısrarınızı ve baskınızı durdurmalısınız. Birine güveniyor olmanız onun da size aynı derece güvenmesini gerektirmez. Bunu fark etmek için kendinizden, yaşadıklarınızdan kaçmak yerine hayatın ve insanların gerçeklerine kulak vermelisiniz. Aynı motivasyonu ve hissi paylaşmadığınız insanlarla aynı ortamı paylaşmaktan vazgeçebilirsiniz. Hem duygusal hem de ticari ilişkilerde bu kriter güven algınızı ve beklentinizi büyük oranda değiştirebilir. Sizde bu değişikliğe neden olan gelişmelere dikkatinizi vermek, sorun yaşadığınız insanlarla ilişkilerinizin iyileşmesine ya da mesafelerin yeniden belirlenmesine yardımcı olabilir.

 

Motivasyon Sözü: “İçinizde bir hikaye var; sessizliğinizin ve ıstırabınızın ardında dile getiriliyor ve yazılmayı bekliyor.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Kova burcunda geri hareketine başlamasıyla finansal konularda attığınız ya da atmaya hazırlandığınız işlerde size bazı değerlendirmeler getirebilir. Kurmak ya da içine dahil olmak istediğiniz sistemlerin gereklerini daha iyi anlayabilirsiniz. Yatırım yapmak istediğiniz alanlar konusunda gerekli teknik ve bilgi donanımına hazırlanmak için bu iyi bir zaman dilimi olabilir. Yeni olana hazırlık yaparken bir yandan da eskiden beri taşıdığınız yöntemleri, artık işe yaramayanları ayırıp devam etmeniz daha iyi odaklanmanızı sağlayabilir. Ortaklıklarınız ve mevcut işinizde düzenlemeler yapmak, harcamalarınızı ve yatırımlarınızı iyi yönde geliştirmek için önemli bir yol ayrımında olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu hissin peşinden gitmek sizi değer bulduğunuz bir alana taşıyabilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi geleceğe dönük planlar yaparken dikkatinizi ne yöne vermeniz gerektiğini hatırlatabilir. Kendiniz, aileniz ve çocuklarınız için iyi bir yaşam inşa etmek ve size keyif veren konulara daha çok yer açmak adına bazı girişimlerin hazırlığını yapabilirsiniz. Önceliğiniz bu yönde olduğunda imkanlara erişmeniz, bunun sorumluluklarını yerine getirmeniz de kolaylaşacaktır. Doğru kullandığınızda ve gerçekten emek verdiğinizde olumlu sonuçlar alacağınız bir süreçtesiniz. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile birlikte sosyal çevreniz, sosyalleşme algınız üzerinde önemli kararlar alabilirsiniz. Bir arada olduğunuz insanların, birbirinize olan davranışlarınızın oluşturduğu yansımaları doğru analiz etmelisiniz. Hataların, korkuların, gereksiz şüphe ve takıntıların hayatınızdan çalmasına fırsat vermemelisiniz. Bunun bir dönüm noktası olduğunu, karşınıza çıkan insanlara ve fırsatlara daha iyimser bir şekilde yaklaştığınızda anlayabilirsiniz. Güvenlik sınırlarınızı değiştirdiğinizde, yeni ortamlara ve alanlara doğru yol aldığınızda hayatınız için iyi bir aşamanın başlangıcını yapmış olacaksınız. Zarardan döndükçe telafisi ve kazancı sizi bulacaktır. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ilişkilerde iyi adımlar atmak ve olumlu sonuçlar almak adına size şans ve destek getirebilir. Yapıcı bir tutum sergilediğinizde gidişat sizi memnun edecektir. Evlilik, ilişkiyi ileriye taşıma kararları, anlaşma ve sözleşmeler yapmak için şanslı bir dönemdesiniz. Duygularınızı ifade etmek sizin için daha kolay olacağından hem karşılık bulmak hem de hayatınıza yeni gündemler dahil etmek birçok açıdan yenilenmenizi, parlamanızı ve iyi hissetmenizi sağlayabilir. Maddi ortaklıklar kurmak, aile ya da eşle yapılacak işler kurmak, tecrübelerinizi zamana uyarlayarak yeni girişimlerde bulunmak konusunda çok fazla fırsatınız olabilir. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu duygusal konularda kendinizdeki ya da partnerinizdeki değişimleri, bunun gerekliliklerini ortaya çıkarabilir. Bitiş ve başlangıçlar kadar tutumlarınız konusunda radikal kararlar alabilirsiniz. Bilmediklerinizi öğrenmek, fark etmek ve bunları kabul etmek adına iyi bir dönemdesiniz. Tek yapmanız gereken kendinizi bu akışa uyumlandırmak olacaktır. Şansınızı iyi yönde katlamak için kendinizce geliştirdiğiniz ya da öğrendiğiniz geleneksel yöntemleri, tavsiyeleri ya da hayat görüşlerini yenilemek gerekebilir. Hayatına birini almak, çocuk sahibi olmak, hedefleri konusunda maddi getiriler ve güvenceler sağlamak istiyorsanız gereken desteğe ve cesarete sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine geçmesi duygusal konulardaki gel gitlerin sonunu getirebilir. Her şeyin sizin için netleştiği bir zaman dilimindesiniz. Gerçek konuları konuşmak, konuşurken birbirini anlamak daha kolay olacaktır. Finansal gündemlerinizde beklentileriniz gerçekleşebilir, hazırlıkları biten yatırımlarınızı hızlandırabilirsiniz. Gündeminiz ya da isteğiniz her ne ise bunun gereklerini yerine getirmek konusunda istekli olmalısınız. Jüpiter'in de Boğa burcuna geçişi bu isteğinizi uygulayabileceğiniz pek çok alan gösterebilir. Doğa sporları, toprakla ilgili işler, tarım ve çiftçilik gibi alanlara ilgi duyabilir, bunların gelir getirici faaliyetlere dönüşmesi için uğraş verebilirsiniz. Gelecek vaat eden işler yapmak, ilişkiler kurmak adına önemli bir zamandasınız. Zamanınızı en çok neye ayırdığınıza dikkat etmelisiniz. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay ile bunun ne demek olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Güçlü ve istikrarlı duygularla ilerlediğiniz hayatınızın önemli bir değişim sürecine girdiğini göreceksiniz. Eski enerjinize, hayatınıza veda etmek için radikal sayılabilecek yeniliklerin peşine gidebilirsiniz. Evlilik ya da çocuk sahibi olma kararları alabilir, hobilerinizi ve ilgi odağınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. 

Mars'ın Aslan burcunda hareket etmesiyle beraber ailenizin ve çevrenizin bazı ihtiyaçlarınıza destek olmanız gerekebilir. İyi olduğunuz alanlarda öncülük etmek isteyebilir ya da bu yönde teklifler alabilirsiniz. Değerleri kullanmak ve hayatınıza katmak konusunda yeni tecrübeler kazanabilirsiniz. Hırsınıza ve onaylanma arzunuza dikkat ettiğinizde bunu doğru kullanmanız da doğru sonuçlar almanız da mümkün olacaktır. Özellikle ek gelir getiren alanlarda bunun etkisini daha fazla görebilirsiniz. Mars ve Plüton'un oluşturduğu karşıt açı, sizi bu anlamda biraz zorlayabilir. Bildiğiniz yöntemlerin ve geleneksel tutumlarınızın dışına çıkmayı başarmalısınız. Bunu başkalarının isteği ve baskısı üzerine değil, kendi hayatınızın gereklilikleri doğrultusunda yapabilirseniz krizden çıkacak fırsatlar sizi memnun edecektir. 

Güneş'in 21 Mayıs'ta İkizler burcuna geçmesiyle günlük yaşantınızı düzenlemek, daha pratik ve rahat hale getirmek isteyebilirsiniz. Zamanınızı üretkenliğe, işinizi ve kendinizi geliştirmeye ayırmayı düşünebilir, size bunu sağlayacak düzen kurmanız için püf noktaları bulabilirsiniz. Hem ev ortamınızda hem çalışma alanlarınızda sadeleşmeye giderek kendinizi ortaya koymanız için tüm koşulları sağlayabilirsiniz. Genel olarak yüksek bir motivasyonla ilerleyeceğiniz için fiziksel olarak da daha canlı olabilir, spora başlayabilirsiniz. Ancak bu enerjiyi kullanırken küçük kazalara karşı dikkatli olmanızda da fayda var. Özellikle yoğun bir iletişim trafiği yaşayacağınız için söyledikleriniz ve bulunduğunuz ortamdaki duruşunuz dikkatlerden kaçmayacaktır. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümün Boğa burcundaki kavuşumu bir koşulu ya da konuyu değerlendirdiğinizde hayatınızın alacağı şekli daha net bir şekilde anlamanızı sağlayabilir. Mutlu olmak, keyifle ve güvenle yaşamak için bir çaba gösterirken bu etkiyi nasıl büyüteceğini öğrenebilirsiniz. Kendinizi geliştirecek, sadece keyif değil kazanç da sağlayabilecek bir ortam hazırlayabilirsiniz. Bu anlamda size tanınan imkanların değerini bilmelisiniz. Çevrenizin, özellikle partnerinizin desteği belirleyici ve etkili olacaktır. Yalnız bir Oğlak burcuysanız hayatınıza dahil edeceğiniz ve uzun bir zamanı beraber geçireceğiniz kişiyle tanışabilirsiniz. Değerlerinizi hatırlayın ve buna göre yaşayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Sen doğru yönetirsen, yanlış olmaya kimse cesaret edemez.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki hareketine başlamasıyla duygusal konularda önemli kararlar ve görüşmeler gündeminize gelebilir. Beklentilerinizin dışında gelişen durumlar karşısında olumsuz yanıt vermek yerine kendinize, karşınıza çıkan fırsatlara şans vermelisiniz. Mutlu olmaya fazlasıyla yakınsınız ve bunu hayatınızın ilerleyen dönemlerinde de sürdürme şansı bulabilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak insanlar ve uğraşlarla vakit geçirebilirsiniz. Doğa sporları, tatil turları veya bazı yetenek kursları zihninizi toparlarken bir yandan da beceri kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu da yeni maddi manevi kazanç kapıları açabilir. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümündeki Boğa ile kavuşumu da bu kapıların arkasını ve devamını görmenizi kolaylaştıracaktır. Hem isteklerinizi bilmek hem de bunlara giden yolu bulmakla ilgili düşünceleriniz yön değiştirebilir. Sizi ağırlaştıran, adım atmaktan ve hayatın içine karışmaktan alıkoyan her şeye yeni bir bakış açısıyla, yeni bir ortamla karşılık verebilirsiniz. 

6 Nisan'da Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte kariyerinizin zirvesine doğru ilerleyebilirsiniz. Bugüne kadar emeğini verdiğiniz her şeyi yeniden değerlendirip bu süre zarfında neler yaşadığınızı, neler elde ettiğinizi görebilirsiniz. Ortaklı işler, destekler, kurduğunuz bağlantılar ve bulunduğunuz çevrenin hayatınıza, işinize olan yansımalarını daha iyi anlayabilirsiniz. Doğruyu yanlışı ayırt etmek, yanlış ifadeler ve tutumlardan sizi koruyabilir. Dolayısıyla stresinizi doğru yönetmek, insanları doğru anlamak sizin için kilit nokta olabilir. Karanlık görünen her kapının, açıldığında aydınlık getireceğini unutmamalısınız. Chiron ve Güneş'in Koç burcundaki kavuşumu ait olduğunuz yeri ve burası için yapmanız gerekenleri size gösterecektir. Bu konuda aile büyüklerinizin desteği ve fikirleri sizin de kendi fikirlerinizi fark etmenizi sağlayabilir. Evlilik, ev sahibi olmak, kendi yaşam alanına olan ihtiyaç gibi konular günyüzüne çıkacağı için bu yönde maddi ve manevi yatırımlara da açık olacağınız bir dönemdesiniz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesiyle iş hayatınızda pek de alışkın olmadığınız ancak rahatlama şansı da bulacağınız bir dönem yaşayabilirsiniz. Daha enerjik hissedebilirsiniz, bu da normalde daha uzun sürecek işleri kısa zamanda halletmenize yardımcı olabilir. Birçok konuyla aynı anda ilgilenseniz de zamanı yönetmek, işleri hızlandıracak ve verimi arttıracak stiller geliştirmek adına iyi sonuçlar alabilirsiniz. Çalışma ortamınızdaki konuşmalar, söylentiler, işbirlikleri gibi alanlarda sözlerinizin nereye varayacağını bilerek ilerlemeniz sizi koruyabilir. Hızlı ve aceleci olmak tepkilerinizi de hızlandıracağı için fevri olmamaya, sağlığınızı olumsuz etkileyecek durumlar oluşturmamaya dikkat etmelisiniz.

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcunda bir araya gelişi, ev sahibi olmakla ilgili konularda maddi sorunlarınızı çözebilir. Özellikle parasal konulardaki açığınızı kapatmak, eksiklerinizi bilerek ilerlemek işinizi kolaylaştırabilir. Bu süreç içerisinde nerede nasıl yaşamanız gerektiğine dair fikirleriniz de günyüzüne çıkabilir. Bu farkındalıkla geçireceğiniz süreç esasında sizin faydanıza olacaktır. Burada fevri hareket etmedikçe, belli bir konuda kendinizle ya da aile fertlerinizle inatlaşmadıkça şansınızı arttırabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı buluyor ve onlara kavuşuyorsunuz. 

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması fiziksel ortamların sizin için manevi değere dönüşmesi konusunda yardımcı olabilir. Aile üyeleriyle aranızdaki pürüzleri ortadan kaldırabilir, birbirinizi anlamak ve desteklemek konusunda girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu da hem yuvanızda hem de kafanızın rahat etmesini sağlayacaktır. Ev ve yaşam alanlarınızda bir değişikliğe gidebilir, kendi ortamınızı kurmak isteyebilirsiniz. Bu önemli bir terfi ve iş değişikliğiyle olabileceği gibi evlilik kararıyla da sözkonusu olabilir. Her iki koşulda önemli sürprizler ve kararlar kapınızı çalabilir. Kapıyı açmak ve hayatınıza davet etmek cesareti göstermelisiniz.

Güneş'in Boğa burcuna geçişi, aşk hayatınızı ilgilendiren alanlarda size ışık tutabilir. Duygusal olarak neye ihtiyacınızın olduğunu bilmek karşı tarafa da buna göre yaklaşmanızı sağlayacaktır. İş ortamında ya da tatil anında tanışacağınız insanlar hayatınızda iz bırakabilir. Kendinizi dış dünyadan soyutlamamalısınız. Hayatınız düzene girerken bu düzeni keyifle ve mutlulukla süslemeniz gerektiğini unutmayın. Parasal yatırımlar yapmak, toprak işleri ve gayrimenkullerle ilgilenmek ileriye dönük planlarınızı garanti altına alabilir. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle kendinizi gereksiz sıkıntılara soktuğunuz alanların hayatınızdan çalan zamanına şahitlik edebilirsiniz. Baskıyla, zorlukla ve hırsla ilerleme kaydedemediğinizi görebilirsiniz. Bu da size toparlanmak için zaman ve imkan tanıyacaktır. Dinlenmek, parçalara bölerek hareket etmek ve daha sağlıklı bir sistem kurmak size uzun vadede başarı getirebilir. Özellikle çocuklarınızın da hayatını da etkileyen bu durumu çözümü kavuşturmak daha huzurlu bir ortam oluşturmanızın önünü açacaktır. Birbirinizi zorlamayı değil anlamayı ve desteklemeyi seçmelisiniz. Duygusal konularda aldığınız kararlarda aceleci olmamanın meyvelerini ilerleyen günlerde alabilirsiniz. Ağırdan alan ve anlayan olmak sizi pek çok sorundan kurtaracaktır. 

Boğa burcunda Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün bir araya gelmesi yaşadığınız, keyif aldığınız sistemi derinden etkileyecek ve tümüyle değiştirecek gelişmeler getirebilir. Aniden başlayan ya da gidişatı değişen ilişkiler, çocuk sahibi olma durumu ya da fikirleri gibi konular gündeminizde yer bulabilir. Ne olduğuna anlam veremediğiniz için öfkelenmek ya da bunu reddetmek yerine yaşadığınızı sindirmeye çalışmalısınız. Yatırım planları, kendi içinizde planını yaptığınız ya da hayalini kurduğunuz işler üzerine çalışabilir, bu konuda maddi destekler bulabilirsiniz. 

Venüs Mars üçgeni beraber hareket ettiğiniz, iş yaptığınız ya da aynı sosyal ortamı paylaştığınız kişilerle aranızdaki etkileşimin yönünü değiştirebilir. Duygusal ilişkiler kurmak, bu ilişkilere yeni bir yön tayin etmek isteyebilirsiniz. Hızlı ve mantığınıza uymayan kararlardan uzak durduğunuz sürece yaşayacağınız iyi anlar motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yardımcı olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “İçinizde bir hikaye var; sessizliğinizin ve ıstırabınızın ardında dile getiriliyor ve yazılmayı bekliyor.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Merkür ve Satürn'ün Kova burcunda bir araya gelmesiyle paranızı değerlendirmek kadar kazanma şekillerinize önem verebilirsiniz. Yeterli olmadığınızı, tam performans sergileyemediğinizi düşünebilirsiniz. Bazı aksaklıkların üst üste gelmesi, ödemelerin gecikmesi ve alacak verecek durumlarının oluşması sizin rutinlerinizin dışında kaldığı için bunu aşmanın yollarını arayabilirsiniz. Aceleci ve fevri olmayın, zira bu sayede rutininize dahil olan işleri daha iyi hale getirebilirsiniz. Sakin ve makul kalın. Merkür'ün Balık burcuna geçişi, güvendiğiniz ve güvenmeyi seçeceğiniz insanları hayatınıza daha çok çekebilir. Kimlerle yol arkadaşlığı yaptığınıza dikkat etmelisiniz. İyi niyetinizin suistimal edilmemesi için sezgileriniz size yol gösterebilir. İş görüşmeleri, seyahatler ve resmi işlemler lehinize sonuçlanabilir. 

Venüs Jüpiter ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumu yara aldığınız alanlarda, evinizde istediğiniz rahatı yakalayamadığınızı düşündüğünüz anlarda size işlerin bu yönde olmadığını gösteren gelişmeler getirebilir. İyi aile bağlarına odaklanın, birbirinizin ihtiyaçlarına kulak verin. Beklemediğiniz bir yerden gelecek bir fikir ya da fırsat soru işaretlerinizi silebilir. Parasal anlamda elinizin güçlü olması da üzerinizdeki sorumlulukları daha iyi yönetmenizi sağlayacaktır. 

Satürn'ün Balık burcundaki seyrine başlamasıyla hem eğitim hem çevre hem iş dolayısıyla birçok yeni bilgi ve tecrübe edinebilirsiniz. Ciddiyet ve gerçekleri hayatınızda ne kadar tutsanız da bazı konuları netleştirmekte zorlanabilirsiniz. Bu transit size, zorlandığınız yerleri nasıl netleştireceğinizi gösterecektir. Birçok insanla ve konuyla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bu da bazı aldanma ve yanılgıları beraberinde getirebilir. Dikkatli, gözü açık ve farkına vardığının peşine düşebilen yanlarınızı geliştirmelisiniz. Araç sahibi olmak, yer ve iş değişiklikleri, çevre edinme ve mevcut çevrenizle olan bağınızı güçlendirmek adına bazı girişimleriniz olabilir. Hissettiklerinizden, bunların size gösterdiklerinden kaçmayı bırakmalısınız. 

7 Mart'ta Başak burcundaki dolunayı size eğitim hayatınızla ilgili önemli dönüm noktaları getirebilir. Sosyal olmaktan çekinmemelisiniz. Mekanik bir düzenin içinde olmak değil, öğrendiklerinizi uygulayacağınız alanları keşfedebilirsiniz. Bu konuda zorluklar yaşıyorsanız, aklınızda soru işaretleri varsa hepsine yanıt bulabilirsiniz. Önünüzün açıldığı, ne yapmanız gerektiğini daha iyi anlayacağınız bir dönemdesiniz. Taşınma, bazı yolculuklar yapmakla ilgili konular gündeme gelebilir ya da öncesinde gündeme geldiyse burada daha kesin sonuçlar edebilir, işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Resmi işlemlerle ilgili evrak işleriniz sonuçlanabilir. Koç burcundaki Jüpiter ve Chiron'un kavuşumu, bazı destekleri ailenizden alabileceğinizi hatırlatabilir. Kendinizi nerede ve kiminle mutlu hissediyorsanız bunu dile getirebilir, bunun için emek vermeye hazır hissedebilirsiniz. 

Güneş Neptün ve Merkür'ün Balık burcundaki kavuşumları kendinize karşı sorumluluklarınızı size hatırlatabilir. İçten içe kendinizde bir yetersizlik ya da eksiklik hissi hakimse bununla yüzleşebilirsiniz. Hayallerinize tutunurken bunu nasıl gerçeğe dönüştüreceğinizi de düşünmelisiniz. Bu sayede yaşadığınız kırıklıkların benzerlerini bu kez yaşamayabilirsiniz. Her şeyin elinizde, zihninizde ve elinizdeki imkanları değerlendirme potansiyelinizde olduğunu unutmamalısınız.

Venüs'ün Boğa burcuna geçişi sizi daha mutlu ve sakin bir döneme hazırlayabilir. Para kazanmak, bu kaynakları geliştirmek ve bazı yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz. Hepsinin en temelinde ailenizde ve kendi bireysel alanlarınızda rahat olabilmek yatacaktır. İşlerin sizin istediğiniz gibi ilerliyor olması, yaptıklarınızın doğru olduğunu gösterebilir. Bundan aldığınız güçle, bunun istikrarını sağlamak adına çalışabilirsiniz. Duygusal anlamda da bazı kalıcı ve kesin kararlar almak isteyebilir, ilişkinizi evliliğe taşıyabilir, evliyseniz çocuk sahibi olmakla ilgili fikirleri daha çok gündeme getirebilirsiniz.

Merkür'ün Koç burcunda ilerleyecek olmasıyla aileyle ilgili konular gündeminizde yer bulabilir. Evde yaşananlar, evinizin eksik ve ihtiyaçları konusunda sorunlara hızlı çözüm bulabilirsiniz. Genel olarak odak noktanız bu yönde olacağı için hem kendinize hem de diğer aile üyelerine iyi gelecek günler geçirebilirsiniz. Taşınma, tadilat, yer değişiklikleri, alım satım gibi konularda kararlarınız kesinleşebilir ve bunları uygulamaya geçebilirsiniz. Bu süreç içerisinde hissettiklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve olması gerekenleri doğru analiz etmeli, aktarırken de sakin ve anlaşılır bir üslup kullanmalısınız. Evlilik düşünceniz varsa bu yönde adım atmak isteyebilirsiniz. İyi düşündüğünüzden emin olun. 

21 Mart'ta Güneş'in Koç burcundaki yolculuğuna başlaması ve burada bir yeni ayın gerçekleşmesi hayat sevincinizi yükseltebilir. Evinizde mutlu anlar yaşamak için bir şeyler yapabilir, tecrübelerinizi artık bunun için kullanabilirsiniz. Anlayışın, empatinin ve dengenin önemli olduğu kadar esnemenin ve bazı kuralların dışına çıkmanın hayatınızı olumlu yönde etkilediğini görebilirsiniz. Kendinize ve ailenize zaman tanıyın, birbiriniz için öneminizi ve değerinizi sağlamlaştırın. Zira fiziksel değişiklikler kadar mental anlamdaki bu yenilikler de aranızdaki sorunların çözümünü kolaylaştıracaktır. Fevri olmanın bir getirisi olmadığını kabul etmeli, karşınızdaki kişilerin de ihtiyaçlarına yanıt vermelisiniz. Tüm bunların açıkça görüleceği bir dönemdesiniz, alacağınız kararları da buna yönelik alacaksınız. Düşüncelerinizi paylaşın, güçlerinizi birleştirin ve yaşadığınız yer başta olmak üzere hayatınızın önemli alanları, kişileri için emek verin. 

Plüton'un burcunuzdaki uzun yolculuğunu tamamlayıp Kova burcuna geçmesiyle kişisel düzlemde tecrübe ettiğiniz konuları hem kendiniz hem de çevreniz için nasıl dönüştüreceğinizi düşünebilirsiniz. Mevzunun sadece para kazanmak olmadığınızı bilerek işe başlayabilirsiniz. Düşüncelerinizdeki bu değişim yaptığınız işi, bulunduğunuz çevreyi ve her şeyi üzerine kurduğunuz sistemi değiştirmeye yeterli olabilir. Yatırımlarınız yön değiştirebilir. Topluma, iş ve fikir birliğine daha da açık olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yeteneğe, değere ve devamlılığa verdiğiniz önem doğrultusunda ciddi kararlar alabilirsiniz. Artık çürümüş olanı bırakıp sağlam olan, sağlam kalanla yolunuza devam edeceksiniz. 

Mars'ın Yengeç burcuna geçişi duygusal dünyanızdaki tavırlara ve olaylara dikkat çekebilir. Fedakarlıklarınız ya da sizin için yapılan fedakarlıklara odaklanabilirsiniz. Bir yön değişikliği yapmak, mutlu olduğunuz anların sayısını arttıracağı gibi sorun yaşadığınız, sorguladığınız konuların da çözülmesine yardımcı olacaktır. Kolay kolay düşmeyeceğiniz duygusal gel gitlere daha açık olabilirsiniz. Bu yüzden emin olmadığınız, gerçekliğini görmediğiniz hiçbir şeyin etkisinde kalmamaya özen göstermelisiniz. Eski yeni kıyaslamasını yapıcı yönde yapın ve karşılıklı olarak iyi niyetli ilişkiler kurmak yönünde öncülük yapın. Bu konudaki mesajlar ticari ilişkilerinizde geçerli olacaktır. 

Merkür ve Jüpiter'in Koç burcunda kavuşması aile meclisinde kontrolü ele alacağınız bir süreç getirebilir. Inisiyatif alan, sorumluluğu üstlenen biri olmak sizi güçlendiriyor. Ancak bu gücü doğru şekilde kullandığınızda yapacağınız ve söyleyeceğiniz her şey daha çok destek görecektir. İddialaşmak, taşınma ve evle ilgili diğer gündemleri kendi bildiğiniz şekilde yürütmek fayda sağlayamayabilir. Paylaşımcı ve açık fikir olduğunuzda hem işler hem de ilişkiler daha iyiye gidebilir. Hızlı ve yoğun bir gündeminiz olabilir, yapmak istediğiniz her değişiklik için hızlıca karar alıp harekete geçmeniz gerekebilir. Pek çok alternatifiniz varken yanlış imzalar, eksik alışverişlere maruz kalmamak için dikkatli olmakta fayda var. 

Venüs ve Uranüs'ün Boğa burcundaki birlikteliği çocuklarınızın geleceği ilgili bazı kararları gözden geçirmenizi sağlayabilir. Geleceklerini garanti altına almak adına bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir, ilgi ve becerilerine göre bir yönlendirme desteği almanız gündeme gelebilir. Kalıcı bir düzen kurmanın onlara aşılayacağınız bir süreç yaşayabilirsiniz. Bu süre zarfında psikolojik ve duygusal olarak dinlenmek ihtiyacı duyabilirsiniz. Kendinizi güvende hissettiğiniz yerlerde ve ilişkilerde bulunma isteğinin dışına çıkabilirsiniz. Güven ve keyif algınız değişebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Mutluluk, derinden hissetme, basitçe zevk alma, özgürce düşünme, hayatı riske atma, ihtiyaç duyulma kapasitesinden gelir.”

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, ikili ilişkilerin hayatınızdaki önemine dikkat çekmek isteyeceğiniz başlangıçlar yapabilirsiniz. Ay Uranüs üçgeni size bu konuda bazı sürprizler yapabilir. Girdiğiniz ortamlar, hobileriniz ya da yatırım planları yaptığınız işler sayesinde tanışacağınız kişilerle bazı etkileşimler yaşayabilirsiniz. Alacağınız karşılıklar, duyacağınız haberler sizi şaşırtsa da buna yönelik bir ihtiyacınız olduğunu fark edebilirsiniz. 

Aslan dolunayı ile birlikte 5 Şubat'tan sonra kendinize ve savunma mekanizmalarınıza daha çok dikkat etmek isteyebilirsiniz. Bugüne kadar verdiğiniz çabanın, sergilediğiniz tutumların hayatınıza ne derecede etki ettiğini ya da korkularınızı hangi oranda aştığınızı düşünebilirsiniz. Bunu yapmak sizi bazı yol ayrımlarına ya da önemli kararlara götürebilir. Özellikle parasal konularda, imkanlarınızı nasıl değerlendireceğinizi belirleyecek durumlar sözkonusu olabilir. Rahatsızlık duyduğunuz, hakkınızı alamadığınız konular varsa bunlara yeni ve kesin çözümler getirmeniz gerekebilir. Daha güçlü bir duruş sergilemek işinize yarayabilir. 

Merkür ve Plüton'un burcunuzdaki kavuşumuyla radikal ancak üzerinde iyi düşünülmüş planlarla hayatınızın gidişatını değiştirebilirsiniz. Umudunuzu yitirmemelisiniz. Zira bu aşamada en çok umutlarınıza ve hayata bakış açınıza ihtiyacınız olacaktır. Sizi aşağıya çeken birileri ya da bir şeyler sözkonusu olduğunda bunun sizin dönüşümünüz için önemli bir gerekçe olduğunu unutmamalısınız. 

Merkür'ün Kova burcuna geçmesi maddi konulardaki trafiğinizi hızlandırabilir ve yenileyebilir. Hem kendiniz hem de çevreniz, ortaklarınız için yenilikler yapmaya müsait olduğunuz bir dönemdesiniz. Yatırım yapmak, para kazanmak için farklı alanlara yönelmek, üstünde durmadığınız konulara zaman ve imkan tanımak sizin için önemli olacaktır. Ticari olarak şanslısınız. Dikkat çeken girişimlerde bulunabilirsiniz. Bunların tamamını, kendi değerinizi ve hayatınızın değerini anlamak için de yapabilirsiniz. Bu bilinçle hareket ettiğiniz zaman açılacak kapılar size de sürpriz olacaktır. 

Güneş ve Satürn'ün Kova burcunda bir araya gelmesi ekonomik koşullarınızda bir revize yaptırabilir. Yatırım yapmak, iş kurmak kadar bunların devamını da getirebilmenin önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu düşünceye uygun hareketleriniz ya da tavırlarınız yoksa işiniz zorlaşabilir. Bu kavuşumla, yaşadığınız zorlukları ve ödemelerdeki aksaklıkları doğru bir şekilde yönetip çözebilirsiniz. Mevcut durumu korumaya yönelik bir plan çizmek size ilerleyen zamanlarda daha farklı kapılar açabilir. Belirsiz ya da sonuçsuz kaldığınızı değil, zamanı ve paranızı en doğru şekilde kullanmak için bir fırsat daha yakaladığınızı düşünmelisiniz. 

Venüs ve Neptün Balık burcunda buluşarak bir süredir zaman bulamadığınız etkinlikler için size fırsat tanıyabilir. Hissettiklerinizi somut gerçeklere dönüştürmek sizin için daha kolay olabilir. Dikkat çeken ve fikrine danışılan, ilham olan birine dönüştüğünüzü gördüğünüzde motivasyonunuz daha da yükselecektir. Yakınlarınız, özellikle kadınlarla olan ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Problem yaşadığınız insanlar, sorunlarla karşılaştığınız durumlar karşısında çözümler buluyorsunuz. Güneş'in de Balık burcuna geçişi işiniz kolaylaştırabilir. İletişiminizin güçlenmesi ve bu konudaki adımlarınızın gözle görünür olması size yeni imkanlar sunacaktır. Görüşmelerden olumlu haberler alabilirsiniz.

Venüs'ün Koç burcuna geçişi ev sahibi olmak ve evlenmekle ilgili düşüncelerinizi hızlıca ve keyifli bir şekilde uygulamanızı sağlayabilir. Maddi birikimlerinizi bu yönde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Neye ne kadar bütçe ayırdığınızı bilerek ilerlediğinizde olumsuz sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz de düşebilir.  Yaşadığınız sorunların bittiğini görmek, bunun için üstüne düşeni yapmak vicdanen daha rahat olmanızı sağlayacağı için özgüveniniz de tazelenecektir. Aile içindeki sorunların çözülmesi, daha iyi iletişim kurmanızı ve birbirinizi anlamanızı sağlayabilir. Böylece birbirinizin isteklerine destek olmanız da kolaylaşacaktır. 

Balık burcunda gerçekleşecek yeni ay yeni şeyler öğrenmek ve kendi değerinizi yükseltmek için size çeşitli kapılar açıyor. Kısmetinizin birçok konuda açık olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede yeni iş alanları, yeni çevreler edinmeniz de sözkonusu olacaktır. Dikkatleri üzerinize çekecek işler yapabilirsiniz. İnsanların hayallerinin dili olmak size önemli ve parasal açıdan da değerli geri dönüşler getirebilir. Problem yaşadığınız cihazlar ya da yazılı işlemleriniz varsa bunların da çözümünü de bulabilir, işlemlerde ve bunları yürüttüğünüz araçlarda değişikliğe gidebilirsiniz. Yazmak, kağıda dökmek ve bununla ilgili mecraları değerlendirmek fikirlerinizi kalıcı hale getirebilir.

 

Motivasyon Sözü: "İnandığı şeyi yapan insanların enerjileri asla tükenmez."

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Venüs ve Plüton’un burcunuzdaki kavuşumu kendi elinizle kurduğunuz her şeyi daha iyisi için bozmanıza neden olabilir. Mental açıdan bir kentsel dönüşüme girebilirsiniz. Bırakmayı, hakkınızı başka şekilde aramayı, ilişkilerde ve kariyere olan bakış açınızda daha sağlıklı bir tutkuya sahip olmayı deneyimleyebilirsiniz. Toksik olan her durumun etkisinden çıkmayı başaracak cesareti ve isteği kendinizde bulabilirsiniz. Bu konuda önemli yüzleşmeler ve kabullenmeler yaşayabilirsiniz. Güneş ve Merkür’ün de buradaki kavuşumu size bu konuda destek verecektir. Hayatın yaşanmaya değer yanlarını bulmalısınız. Hep ilerlediğiniz yolun diğer tarafına da bakmayı öğreniyorsunuz.

Venüs’ün Kova burcuna geçişi ile maddi ve manevi anlamda keyifli günler yaşayabilirsiniz. İşinize verdiğin emeğin ve değerin hayatınıza etkisini görebilirsiniz. Birikim ve yatırımlar, yeni alım satımlar ya da iş kurma gibi gündemleriniz olabilir. Beklentinizin dışında gelişecek gelişmeler de borçlanlamalar konusunda işinizi kolaylaştırabilir, ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu anlamda biraz daha rahatlamış olmak, hayatınızı daha yaşanılır hale getirmenizi ve önceliklere kendinizi koymanızı sağlayabilir. 

7 Ocak’ta Yengeç dolunayı ile ilişkiler konusunda alacağınız kararların yönünü tayin edebilirsiniz. Birlikte hareket etmek sizin için önemli olacaktır. Dolayısıyla, bunu yaparken uyumunuza ve aynı şeyleri istediğinize emin olmalısınız. Düşüncelerinizin ve hislerinizin netleşmesi önemli soru işaretlerini silmenizi sağlayacaktır. Hem kendinizi hem de ortaklıklarınızı güvence altına alacağınız yeni gümdemler olabilir. 

Mars’ın İkizler burcundaki geri hareketini tamamlamasıyla günlük yaşantınız eski akışına kavuşabilir. İŞinize odaklanmak sizin için artık daha kolay olabilir. Dikkatinizi dağıtan eksikler, çalışma ortamıyla ilgili konular ya da rahatsızlıklarınız son bulabilir. İşinizi geliştirmek, becerilerinizi paylaşmak ve yeni projelerin ilk adımlarını atmak gibi gündemlerle zamanınızı doldurabilirsiniz. Hareketli ve hızlı gelişmeler yaşayasınız bu süreçte, yaptığınız iş görüşmelerinin de sonuçlarını almaya başlayabilirsiniz. Değişiklikler yapmak adına verimli bir süreçtesiniz. Sağlığınıza ve beslenme düzeninize eskisinden daha çok özen göstereceğiniz bir program yapabilirsiniz. Spora başlamak ve bunu bir alışkanlık haline dönüştürmek, enerjinizi kullanırken bundan fayda görme durumunuzu arttıracaktır. 

burcunuzda kavuşan Güneş ve Plüton atamadığınız adımları size göstererek hem adımlarınızı hem de yolunuzu yenilemeniz gerektiğini hatırlabilir. Farkında olmadığınız ya da direnç gösterdiğiniz konularda burada bir düzenleme yapmalısınız. Yüzleştiğiniz gerçeklerden kaçmak yerine hem bedeninize hem de kalbinize iyi davranmalısınız. Artık bir seçim yapmanız gerektiğini fark ediyorsunuz. Gücünüzü kullandığınız alanlarda beklediğiniz sonuçları alamadığınızı görmek sizi farklı alternatiflere itebilir. Burcunuzda ileri hareketine başlayacak olan Merkür bu anlamda size destek verebilir. Kendinizi ifade etmeniz, duygularınızı paylaşmanız daha kolay olurken hakkınızda bıraktığınız intibayı düzeltecek gelişmelere de açıksınız. Bazı insanlarla aranızdaki doğru mesafeyi bulduğunuzu düşünebilirsiniz. 

Güneş’in Kova burcundaki seyrine başlamasıyla ekonomik açıdan önemli konular konuşabilirsiniz. Paranızı yönetmek, yeni kazanç kaynakları bulmak, gelir gider dengenizi korumak başlıca gündemleriniz olabilir. Gerek çevrenizden gerekse yaptığınız işlerden gelecek olan finansal destekler süreci daha kolay geçirmenizi sağlayabilir. Farklılıklar peşinde koşmak isteyebilir, sizin de yeni fikirlerinizi değerlendirmek isteyenlerle karşılaşabilirsiniz. Kova burcunda 21 Ocak’ta gerçekleşecek yeni ay ile bu anlamda harekete geçebilirsiniz. Büyümek, maddi ve manevi yönden gelişmek ve projelerinizi hayata geçirmek için ideal bir dönemdesiniz. Önünüze çıkan fırsatları doğru değerlendirdiğinizde hayatın keyifli ve değerli yanları da sizi bulacaktır. 

Venüs ve Satürn’ün Kova burcundaki kavuşumu parasal konulardaki girişimlerinizi önemli düzeyde etkileyebilir. Ödemelerinizin üst üste gelmesi, alacak verecek konusundaki tıkanıklıklar hem işinizi hem de ortaklıklarınızı etkileyebilir. Bundan sonraki süreçte benzer durumların önüne geçmek için bu dönemde yaşadıklarınıza özellikle dikkat etmelisiniz. Dersler çıkarmalı, çıkardığınız derslere göre ilerlemelisiniz. Yeni işler, finansal birikimler gibi konularda şansınızı katlamak için mevcut durumunuzu geliştirmeniz gerektiğini unutmayın. Alacağınız destekler bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

Uranüs’ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla gerginlik ve belirsizlik hissinden kurtulabilirsiniz. Kendi kurallarınızın dışına çıkmak, kendinize yeni alanlar ve motivasyon kaynakları bulmakla ilgili gündemlerinizi geliştirebilirsiniz. Hissettiklerinizi ve isteklerinizi ifade edecek işler yapmak sizin için daha mümkün olabilirsiniz. Kendinize izin vermenin ve vermemenin sizde yarattığı etkiyi doğru anladıysanız artık hem bireysel hem de duygusal alanda istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. 

Venüs’ün Balık burcuna geçişi ile karşılıklı fedakarlıkla geçecek bir döneme giriyorsunuz. Tanıştığınız insanlar, yapmaya hazırlandığınız işler konusunda şanslısınız. Birçok fırsat elde edebilir, hem resmi hem de ticari işlemlerde beklentilerinize göre yaşayabilirsiniz. Araç kullanımı, elektronik cihazlarla ilgili işlemler, yazılı konular ve bu süreçteki bağlantılarınız sizin için önemli olacaktır. Dikkatinizi toplu tutmak konusunda her zaman başarılı olsanız da bu dönemde biraz daha fazla özen göstermenizde fayda var.

 

Motivasyon Sözü: “Sıradan bir yetenek ve olağanüstü bir azimle her şey kazanılabilir.”

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Balık burcundaki Neptün ileri hareketine başlayarak güven sorunu yaşadığınız ilişkileri yeniden yapılandırıyor. Yakın çevreniz ve akrabalarınızla aranızda gelişen olumsuzluklar ya da yanılgılardan sonra gerçekleri görmeye başlayabilirsiniz. Güven konusunda standartlarınızın değişmesi gerektiğini kabul etmelisiniz. Bunu oturtmayı başardığınızda hem ticari konularda hem de ilişkilerde yeni sayfalar açabilirsiniz. Devletle ilgili evrak işlerinizde, iş sözleşmelerindeki sahtecilik ya da aksamalarda sonucu lehinize çevirecek gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Merkür’ün burcunuza geçmesiyle birlikte daha çok düşünebilir, düşüncelerinizi daha çok dile getirebilirsiniz. Arka planda yürüttüğünüz işleri ortaya koymak, duygularınızı paylaşacağınız ortamlar yaratmak adına ideal bir dönemdesiniz. Kendinizden sıkça söz ettirebilir, konuşmalarınızı destekleyen tavırlar ve faaliyet içinde olmanın olumlu getirilerini yakalayabilirsiniz. Hayatınızdaki insanların, iş ortaklarınızın sorunlarının çözümünde payınız olabilir. Dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz. Venüs’ün de burcunuzda ilerlemeye başlaması hem fiziksel hem de mental olarak kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacaktır. İyi kavramınızı ilerletebilir hem dolabınızı hem aklınızı hem de çevrenizi yeniliklerle donatabilirsiniz. Kararlılığınız ilişki kurmakla ilgili engelleri aşmanızı sağlayabilir. Gücünüzü pozitif yönde kullanın.

8 Aralık’ta gerçekleşecek İkizler dolunayı iş koşullarınız ve buradan beklentilerinizi gözler önüne serebilir. Farklı alanlar yürüttüğünüz çalışmaları neticelendirebilirsiniz. Bu süreçte birçok insanla iletişim geçebilir, yoğun bir temponun içinde yer alabilirsiniz. Yoğun ve hareketli geçecek bu çalışma döneminde hem ilişkilerinize hem de sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Üzerinde durmadığınız fiziksel sorunlar kendini gösterebilir, önlem almalısınız.

Güneş Satürn üçgeninin desteğini aldığınız 12-18 Aralık haftasında sabrınızın karşılığı olan şifa ve kazançları toplayabilirsiniz. Her şeyden sıyrılarak arka planda yürüttüğünüz işlerin peşinden gitmelisiniz. Yeterince imkanınızın olmadığını düşündüğünüz anlar geride kaldı. Motivasyonunuzun yüksek olması ve tamamen buna sadık kalarak araştırmalarla geçirdiğiniz sürenin ardından şimdi günlük hayatınızı, alışkanlıklarınızı değiştirecek girişimleri başlatabilirsiniz. Bu durum sadece psikolojinizi değil, yaptığınız ufak tefek yeniliklerle fiziksel sağlığınızı iyi hale getirebilir. 

Terazi burcundaki Ay’ın burcunuzdaki Venüs ile zorlayıcı bir açıda durması, kadın iş ortaklarınızla aranızdaki sorunları ortaya çıkarabilir ya da yeni bir sorunla karşılaşmanıza neden olabilir. Güvendiğiniz ve destek verdiğiniz kişilerden bu yönde bir karşılık görmediğinizde hayal kırıklığının etkisinde kalmak yerine, benzer durumlarda daha farklı bir tutum sergilemeniz gerektiğini düşünmelisiniz. Ve düşüncelerinizi de uygulamaya koymalısınız. 

 Jüpiter’in Koç burcunda hareket etmesiyle aileniz ve sizinle ilgili konular ön plana çıkabilir. Asıl kaynağa inmek hem mutlu olduğunuz noktaları hem de sorunları daha net gösterebilir. Önünüz çıkan maddi ve manevi fırsatları aile hayatınız ve yaşam düzeniniz için kullanmalısınız. Taşınma, yer değişikliği, düzenleme ve tadilatlar ile evlilik kararlarınıza yönelik gelişmeler hız kazanabilir. Bu konuda tıkanıklık yaşadığınız noktalarda gerek ailenizden gerekse çevrenizden destekler alabilirsiniz. Tek başınıza olmadığınızı unutmayın. Zira Chiron’un da Koç burcunda ileri hareketine dönmesi, sizin yalnızlık ve kendini ait hissedememe sorunlarınızı lehinize çeviriyor. Sağlık sorunları, maddi konular, adım atmakla ilgili durumlarda inisiyatif almanız daha kolay olabilir. İlişkilerinizin ve aile hayatına yönelik beklentilerinizin gerçekleşmesi gündeme gelebilir. Kendinizi güvende hissetmek, daha iyisini yapmak için sizi motive edecektir. 

Güneş’in 22 Aralık’ta burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla sizin döneminizin kapısı açılıyor. Hayatınızı değiştirip güzelleştirmek için motivasyonunuz yüksek olabilir. Önemli farkındalıklar yaşayabilir hem ilişkilerde hem de bireysel düzlemde parlayabilirsiniz. Ruh ve beden sağlığınız başta olmak üzere, size iyi gelecek olanın peşine düşüyorsunuz. Kişisel bakımınız, tarzınız, yaşam standartlarınızda da bu yönde değişiklikler yapabilirsiniz. Özellikle 23 Aralık’ta burcunuzda gerçekleşecek yeni ay size bu konuda tüm kapıları açabilir. Başlatacağınız tüm iş ve ilişkileri, bir temele ve gerçeğe dayandırmanın ödüllerini 2023 yılında toplayabilirsiniz. Vakit ayırmadığınız ya da ihtimal vermediğiniz konulara eğilmek için iyi bir zamandasınız. Cesaretinizi ve mantığınızı daha verimli bir şekilde kullanmayı deneyimleyeceksiniz.

29 Aralık’ta burcunuzda geri hareketine başlayacak olan Merkür aynaya baktığınızda daha iyi bir “siz” görmeniz için ipuçları verebilir. Kendi kendinize engeller koyuyor olabilirsiniz. Çevresel olarak değerlendirdiğiniz konularda sizin de etkileriniz olabileceğini düşünmelisiniz. Hayatta hiçbir şeyin tek başına ya da tek yönlü var olmadığını bilmelisiniz. Yaşadığınız iyi ve kötü her şeyde sizin de katkılarınız var. Retro dönemi boyunca bu etkileri ve ortaya çıkan sonuçları değerlendirebilirsiniz. Olaylara objektif bakma ve bir mantığa dayandırma özelliğinizi bu kez, en çok kendiniz için kullanacaksınız. Tarzınız, duruşunuz, yaptırdığınız ya da yaptırmayı düşündüğünüz işlemlerin üzerinden geçmenizde fayda var. Görmezden geldiklerinizle yüzleşmelisiniz. 

Motivasyon Sözü: “Bir insanın ne olduğunu şartlar değil, kararlar belirler.”

Yönetici Gezegeni Satürn
Elementi Toprak
Niteliği Öncü
Rengi Koyu gri, siyah
Metali Gümüş
Taşı Ametist
En Uyumlu Olduğu Burçlar Boğa, Başak, Balık, Akrep
En Zorlandığı Burçlar Koç, Yengeç, Terazi

Yönetici gezegeniniz Satürn’ dür. Olgun, sabırlı ve planlı hareket edersiniz. Değişime karşı dirençlisiniz. Doğru bildiğinizden asla şaşmazsınız.

İnat duygusu sizin için yaşam felsefesidir. Sosyal çevreniz tarafından soğuk bir karakter olarak tanınırsınız. Finansal varlıklarınız ile güven alanı oluşturursunuz. Cimrilik yapabilirsiniz.

Duygularınızı açıkça ifade etmezsiniz. Duygularınızı paylaştığınızda kendinizi savunmasız hissedersiniz. Sosyal ilişkilerinizde alma-verme dengesi ile iletişim kurarsınız. Güven sizler için çok önemlidir.

Geçmişe bağlı yaşarsınız. Zamanınızı mümkün olduğunca en yüksek verimde değerlendirmek için çaba harcarsınız. Kendinizi çok iyi kontrol edersiniz.

Öfkenize hakim olamazsanız yıkım enerjisine dönüşürler. Adalet duygunuz yüksektir. Belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için kendinizi feda edersiniz. Yapmacık davranışlardan hoşlanmazsınız. Gerçekçisinizdir. Geleneksel değerlere önem verirsiniz. Her zaman otorite figürü olmak istersiniz. Son söz sahibi sizsinizdir.

Cesaretli, öncü ve başlatma dürtüleri yüksek olan birisiniz. Depresyona kolay girebilirsiniz. Sorumluluk sahibisinizdir. Gözlem yeteneğiniz gelişmiştir ve sezgileriniz güçlüdür.

Paylaş: