loader
Terazi Icon Terazi Burcu ( 24 Eylül - 23 Ekim )

Kişisel bakımınızla ilgilenmek motivasyonunuzu ve size olan ilgiyi arttırabilir. Beğenilmek özgüveninizi tazeleyeceği için sizin tepki vermeniz de kolaylaşacaktır. Yaşantınızı bu özgüvenle sürdürmek için önünüze çıkan imkanların değerini bilmelisiniz.

Bugünü kendiniz için değerlendirebilir, başka konulara ve insanlara odaklanmaktan kısa bir süre uzaklaşabilirsiniz. Faydalı olmak, iyi etkiler bırakmak istiyorsanız bunu önce kendinizde taşımanız gerektiğini unutmayın. Fiziksel olarak zinde hissetmek istiyorsanız dinlenmeye ve iyi beslenmeye dikkat edin.

Hayatınıza hakim olan detayları görmelisiniz. Pek çok konunun yaşantınızda yer kaplaması gündelik olarak sizi yormasa da arka planda, içsel olarak çöküntü yaşayabilirsiniz. Herkesin yükü alamayacağınız gibi kendi yüklerinizi de herkesle paylaşmamalısınız.

Bugün kenara çekilerek kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Yorgun ve hareketli geçen bir haftanın ardından biraz sakin kalmak, bazı düşüncelerden ve kişilerden uzaklaşmak iyi hissettirebilir. Bunun kaçmak değil, daha kaldığınız yerde daha mutlu olmak için bir gereklilik olduğunu unutmayın.

Hayatınızın bundan sonraki kısmını etkileyecek bazı maddi imkanlar doğabilir. Tek seferlik veya kısa vadeli olan her şeyi mantıklı hamlelerle uzun süre hayatınızda tutabilirsiniz. Sağlık sorunlarının düzelmesi, operasyonlar ve tedavilerin gündeme gelip olumlu sonuçların gelmesi motivasyonunuzu yükseltecektir.

Maddi konularda yeni atılımlar yapmak isteyebilirsiniz. Kendi bildiğiniz şekilde ilerlemek her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Ortak paylaşımlarda bulunduğunuz çevrede bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa bilgi almaktan çekinmemelisiniz.

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Yay burcunda 4 Haziran’da gerçekleşecek dolunay ile birlikte olayların, insanların ve fikirlerin hayatınıza olan etkisiyle yüzleşebilirsiniz. Bunu görmekten kaçındığınız zamanların sonuna geldiniz, şimdi bir yenilenme zamanındasınız. Çevrenize karşı yardımsever ve duyarlı bir yaklaşım sergilemek size bazı yanlış ilişkiler başlattırmış olabilir. Şimdi yapmanız gereken şey, yeni şeyler düşünmek ve yeni insanlarla yolunuza devam etmek olacaktır. Yakın çevrenizle iletişim trafiğiniz yoğun olsa da paylaşımlarınızın ölçülü ve teyitli olmasına özen göstermenizde fayda var. Yanlış anlaşılmalar, abartılı tepkiler ya da gereksiz polemiklere mahal vermemek duruşunuzun değerini arttıracaktır.

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi bazı korkularınızı tetikleyecek haberler getirebilir. Maddi konularda daha dikkatli ve kontrollü olmanızda, işinizi sağlama almanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayat sanat gibidir. Basit tutmak ve hala bir anlamı olması için çok çalışmanız gerekiyor.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda kavuşması zihninizi temizleyip ne ile doldurmanız gerektiği konusunda size yardımcı olabilir. Manevi yönden iyi hissetmeniz için farklı konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Yeni bilgiler edinmek, lazım olandan fazlasıyla ilgilenmek konusunda kendinizi aşabilirsiniz. Bunu yapmanız hayatın farklı yönlerine ve getirilerine sizi daha iyi hazırlayacaktır. Donanımlı bir insan olmanın getirdiği özgüven, yere daha sağlam basmanıza ve kalıcı çözümler bulmanıza olanak taşıyabilir. Hayatınızın bundan sonraki kısmını etkileyecek bir gelir, destek, miras gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Bunun devamlılığını sağlamak harcamalarınızı kontrollü bir şekilde ilerletmenizle mümkün olacaktır. Sizde ya da ailenizde estetik ve sağlıkla ilgili operasyonlar, tedaviler sözkonusu olabilir.

 

Motivasyon Sözü: “Görünen her şey görünmeyen bir şeyi gizler.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla parasal konular ve bunların beraberinde gelen sorunları aşmanız kolaylaşabilir. Sorumluluklarınızı yerine getirmekle beraber sizin hakkınızın teslim olması için de mücadelenizi verebilirsiniz. Maddi ve manevi ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek potansiyelinizi yeniden kazanıyorsunuz. Jüpiter'in de Boğa burcunda hareket etmesi alanınızı ve yaptıklarınızın etkisini genişletebilir. Somuta indirgemek, gerçek ve kalıcı işlerle, konularla ilgilenmek sizin avantajınıza olacaktır. Zihninizi ve çabanızı bu yöne çevirerek fırsatları görmenizi de kolaylaştırabilir. Maddi kazanımlar, aileden gelen desteklerin dışında ek iş çalışmalarıyla da sözkonusu olabilir. Sağlık sorunlarınızla alakalı iyileşmeler elde edebilirsiniz. Bu anlamda 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayı sizin için belirleyici ve etkili olabilir. Endişelerinizin üstünü örtmek, bunlara direnç göstermek yerine yüzleşmeyi tercih ettiğinizde çözümü bulabilirsiniz. Risk almaktan çekiniyorsanız mevcut durumunuzu iyileştirecek hamlelerle başlangıç yapabilirsiniz. Farklı olanı seçmeye ve onun tarafına bakmaya çalışmak bu durumun olumsuz etkilerini silebilirsiniz. Omuzlarınızı hafifletirseniz ayaklarınız sizi daha rahat taşıyabilir, hayatınızı hareket ettirin. 

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile arkadaşlarınızla daha sık vakit geçirebilir, motivasyonunuzu yükseltecek etkinliklere katılabilir ya da bu etkinliklere öncülük edebilirsiniz. Dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Tavırlarınız, etkileşimleriniz, sunduğunuz fikirler ve hayata karşı duruşunuz çevrenizdeki birçok kişiye ilham verebilir. Bu anlamda yapacağınız çalışmalar da gündeme gelebilir. Birçok yeni insanla tanışabilir, duygusal çekimlere açık olabilirsiniz. Beğenilmenin getirdiği onay duygusuna aşırı derece kapılmamaya özen gösterirseniz ilişkilerinizin dozunu koruyabilirsiniz. Zira Mars'ın Plüton ile karşı karşıya duruşu güç gösterilerinden zarar görmenize neden olabilir. Değiştirilmesi gereken tutumlarınız, ifade biçimleriniz ya da beklentilerinize kulak vermelisiniz. Hayatınızda bunu yaşamak istiyorsanız öncelikle sizin buna yatkın olmanız gerekecektir. 

21 Mayıs'ta Güneş'in İkizler burcuna geçişi yer değişikliği ve seyahatler gibi konularda önünüzü açabilir. Durağan giden işlerin hızlanması, hayatınızı bu aksiyonlardan beslemeniz faydanıza olabilir. Bunu yaşarken başkalarına da ileteceğiniz platformlarda yer almak isteyebilirsiniz. Yeni arkadaş çevreleri edineceğiniz eğitim ve çalışmalar gündeminize gelebilir. Dil öğrenmek, yazılı konularda kendinizi geliştirmek, yeni bir meslek edinmek, kendinizi geliştireceğiniz yeni ilgi alanları keşfetmek bu dönemde gündeminizde sıkça yer bulabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayallerimiz ve özlemlerimiz içinde fırsatlarımızı buluruz.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcunda kavuşması size bir dönüşüm hikayesi yazdırabilir. Maddi açıklarınızı kapatmak, kendinizi bu konuda güvenceye almak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken ani gelişen ödemelere, sağlık ihtiyaçlarınıza karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Beklemediğiniz şekilde ilerleyen bu maddi trafikten en az derece etkilenmek için kendinizi bundan sonrasına odaklamalısınız. İşinizi değiştirmek, ek iş ve gelir çalışmalarına yönelmek, ailenizden destekler almak gibi konulara eğilebilirsiniz. Özellikle ailenizden, ailenizin erkek figürlerinden gelecek maddi teklifler ya da miras durumlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Tüm bunları değerlendirirken daha önce yapmadığınız şeyleri yapmaya ve bunu olumlu, verimli şekilde kullanmaya gayret göstermelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Diğerleri uyurken siz çabalayın; diğerleri kaytarırken siz çalışın; diğerleri eğlenirken siz hazırlanın; ve diğerleri dilekte bulunurken siz hayal edin.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Plüton'un Kova burcunda geri hareketine başlaması hayallerinizi uygulamaya koyarken hangi yolları tercih edip hangi köprüleri yakacağınızı gösterebilir. Öğrenmekten kaçınmamalısınız. Dijitalde yer edinmek, fikirlerinizi destekleyecek ortamların keşfini yapmak bu süreçte en iyi yardımcınız olabilir. Bu sayede, geri hareket sonlandığında yeni bir mesleğe, iş alanına erişebilmenizin önü açılacaktır. Duygusal konularda kendi sınırlarınızı zorlayabilir, güven kavramınız ve beklentileriniz değişebilir. Bu değişimi getirecek kararlar ve insanlarla olan karşılaşmalarınızı yeniden düşünmenizde fayda var.

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu harekete geçmenizi engelleyen konulara ve bunların çözümüne ışık tutabilir. Kendinizi güvende hissettiğinizi düşünürken hayatınızın önemli anlarını kaçırdığınızı fark edebilirsiniz. Bu konu motivasyonunuzu düşürüyorsa yapmanız gerekenleri görüp kabul etmelisiniz. Parasal konularda hakkınızı almak, yatırım planları yapmak, mevcut durumunuzu değerlendirmek ve ödemelerinizi takip etmek önemli olacaktır. 

5 Mayıs'taki Akrep burcundaki Ay tutulması ekonomik sorunların önünüze geçecek gelişmeleri beraberinde getirebilir. İhtiyaç duyduğunuz, istediğiniz yaşam tarzından ve standartlarından uzaklaşmak yerine bunları mümkün kılacak, geliştirecek işler yapmalısınız. Ortaklı işleriniz varsa herkesin sorumluluklarını yerine getirdiğinden ve hak ettiğini aldığından emin olabilirsiniz. Bu konudaki soru işaretlerini silecek görüşmeler yapabilir, işlerinizin takibinden de anlayabilirsiniz. Sizin için önemli olanın para değil, parayı değerlendireceğiniz ve bunu bir araca çevireceğiniz alanlar olduğunu fark edebilirsiniz. Dolayısıyla tüm çabanızı daha iyi ve saygın işler yapmaya değil, yaşam şeklinizi ve mutluluğunuzu yükseltmeye adamalısınız. Bakış açınızın değişmesi sizi yeniliyor. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ile beraber kariyerinizde gelmek istediğiniz noktaya sizi taşıyacak işleri önünüze çıkarabilir. Bir beklenti içinde olmak kadar bunun için emek vermenin de önemini anlayabilirsiniz. Bu da sizi harekete geçirecektir. Bıraktığınız fiziksel ve davranışsal etkilerle çevrenizin dikkatini çekebilir ve destekler görebilirsiniz. Özellikle kadın yöneticiler, işbirliklerle ve girişimlerle yapacağınız çalışmalar ses getirebilir. Ailenizin desteğini almak, ortak iş yapmak maddi açıdan kendinizi güvenceye alacağınız gelişmeler oluşturabilir.

 

Motivasyon Sözü: “Bir insanın yarası nerede ise, dehası orada olacaktır.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Güneş ve Kuzey Ay Düğümü Boğa burcunda bir araya gelerek içinizdeki kaygıları alıp götürebilir ve gerçek nedenler sunabilir. Hayatta hiçbir şeyin boşuna yaşanmadığını bilmelisiniz. Korktuğunuz, çekindiğiniz ya da beklenmedik şekilde yaşadığınız her şeyin arkasında sizi istediğiniz yere ulaştıracak bir neden olduğunu bilmelisiniz. Maddi konularda yatırım yapmak kadar hangi yönde ilerleyeceğinizi de bulmanız gerekebilir. Ek gelir ve aileden gelecek destekler size yeni bir kariyer çizgisi gösterebilir.

Yengeç burcunda kavuşan Ay ve Mars, işinizle ilgili konularda karar alırken hangi kriterleri baz aldığınıza dikkat çekebilir. Duygularınızla hareket ederken sorumluluklarınızı yerine getirmek konusunda doğru dengeyi bulabilmelisiniz. Kadın iş arkadaşlarınız, ailenizde beraber iş yaptığınız ya da bir araya geldiğiniz kadınlar, hayatınızdaki diğer önemli kadın figürleriyle sürtüşmeye girmekten kaçınmalısınız. Birbirinizi doğru anlamak ve desteklemek adına çaba gösterdiğinizde baskı, kıskançlık ve huzursuzluk gibi durumları bertaraf etmeniz kolaylaşacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Yaşama gücü, yalnızca devam etme yeteneğinde değil, aynı zamanda yeniden başlama yeteneğinde de kendini gösterir.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, 20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması hayatınızda önemli bir yol ayrımı getirebilir. Yaptığınız evlilikler, kurduğunuz ortaklıklar hatta problem yaşadığınız insanlar konusunda bile dengelerin değiştiğini, değişmesi gerektiğini görebilirsiniz. Değer vermek isterken kendinizden ödün verdiğiniz gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz. Esiri olduğunuz duygulardan sıyrılıyorsunuz. Bu da hata payınızı düşürerek sizi "zararın neresinden dönsek kar" noktasına getiriyor. Kendi iradenizi ortaya koymalısınız. Hem duygusal hem de ekonomik olarak hakkınızı teslim almak adına bunu yapmanız hayati önem taşıyor. 

Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber, korkmak yerine elde etmek dürtüsü ağır basabilir. Hayat kurmak, bunu yaparken sağlam temeller ve fikirler üzerinden hareket etmek en büyük isteğiniz olabilir. Gereken maddi güç kadar psikolojik hazırlığınızı da yapmalısınız. Üzerinizdeki ağırlığı, gizli konuları ortadan kaldırmalısınız. Sağlığınızı ya da estetik duruşunuzu etkileyecek bazı kararlar alabilir, operasyonları araştırmaya başlayabilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketi garanti olarak gördüğünüz bazı işlerinizde belirsizlikler yaşamanıza neden olabilir. Planların, ödemelerin sizin düşündüğünüzün dışında gelişmesi ya da sürpriz ödemelerin çıkması karşısında pratik olmalısınız. Hiçbir şey yapmadan her şeyin düzelmesi sözkonusu olmayacağı için hem harcamalarınızı hem de mental sağlığınızı kontrol altında tutmalısınız. Sahip olduğunuz, hak kazandığınız bazı kaynakların güvenliğini doğru sağladığınızdan emin olun. Kayıp, çalıntı ya da geri gelmeyecek borçlar konusunda uyanık olmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Her fırsattan yararlanın; olmayan yerde ise bunu kendiniz ortaya çıkarın.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Yay burcunda 4 Haziran’da gerçekleşecek dolunay ile birlikte olayların, insanların ve fikirlerin hayatınıza olan etkisiyle yüzleşebilirsiniz. Bunu görmekten kaçındığınız zamanların sonuna geldiniz, şimdi bir yenilenme zamanındasınız. Çevrenize karşı yardımsever ve duyarlı bir yaklaşım sergilemek size bazı yanlış ilişkiler başlattırmış olabilir. Şimdi yapmanız gereken şey, yeni şeyler düşünmek ve yeni insanlarla yolunuza devam etmek olacaktır. Yakın çevrenizle iletişim trafiğiniz yoğun olsa da paylaşımlarınızın ölçülü ve teyitli olmasına özen göstermenizde fayda var. Yanlış anlaşılmalar, abartılı tepkiler ya da gereksiz polemiklere mahal vermemek duruşunuzun değerini arttıracaktır.

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi bazı korkularınızı tetikleyecek haberler getirebilir. Maddi konularda daha dikkatli ve kontrollü olmanızda, işinizi sağlama almanızda fayda var. 

Yönetici gezegeniniz Venüs’ün Aslan burcuna geçişi ile beraber keyifli vakit geçirmek, hayattan ve yaptıklarınızdan zevk almak için kendinize bazı fırsatlar oluşturabilirsiniz. Sorumluluklarınızın ardından zamanı istekleriniz için kullanmak motivasyonunuzu arttıracaktır. Hem sosyal açıdan hem de işinizi destekleyecek gelişmeler yaşayabilir, maddi ve manevi olarak daha yüksek seviyeye ulaşabilirsiniz. Bu enerjinizin dikkatleri çekiyor olması aşk hayatınızı da hareketlendirebilir. Yeni ilişkilere başlamak, mevcut ilişkilerde yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. 

Merkür’ün İkizler burcunda hareket etmesi yarım kalan ya da bir sebepten askıya aldığınız, üzerinde çalıştığınız konuları hızlandırabilir. Eğitiminiz, sınavlarınız ve geçiş süreçlerinizle ilgilenebilirsiniz. Bunun getirisi olarak yeni insanlarla tanışmak ve daha ileri seviyeye ulaşmak için farklı yerlere, farklı bilgilere de merak salabilirsiniz. Bu merakınız size pek çok bilgiyi ve kazanç kaynağını getirebilir. Hukuksal ve devlet dairelerindeki işlemler konusunda elinizi çabuk tutmak, sonuçlandırmak isteyebilirsiniz. Dalgınlıkla ya da tam olarak emin olamadığınız durumlar yüzünden hatalar yapmamak için işin uzmanıyla hareket etmenizde fayda var. 

Plüton’un geri hareketini Oğlak burcunda devam ettirmesiyle aile içi konular ve buna bağlı ekonomik koşullarla ilgilenmeniz gerekebilir. Aceleci ya da kararsız tavırlarla süreci etkilememek adına bütçenizi ve isteklerinizi bilerek ilerlemelisiniz. Evlilik ya da ev sahibi olmakla ilgili süreçleriniz düşündüğünüz, planladığınız gibi gitmediğinizde öfkenize yenik düşmemelisiniz. Gözden bir detayın, bir kuralın kaçabileceğini unutmayın. Sizin doğrularınızın herkes için geçerli olmamasını kabullendiğinizde sorunları en aza indirebilirsiniz. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketiyle günlük yaşantınızı sekteye uğratan konulara karşı yeni planlarınızı ve bunların gerekliliklerini gözden geçirebilirsiniz. Sorumluluklarınızın dışında öncelik verdiğiniz işler, destekler gibi durumlar söz konusu ise fedakarlıklarınızın bir ölçüsü olması gerektiğini hatırlamalısınız. İş görüşmeleri ve değişiklikleri gibi durumlarda hakkınız olanı isteyin ve bunun için gereken takvimi düzenleyin. Artan sorumluluklarınızı daha iyi ve faydalı şekilde yönetmek için zamanı daha iyi kullanmaya gayret göstermelisiniz. Kendinizi başka gündemler yüzünden ihmal ettiğiniz zamanlarda yaşadığınız sağlık problemlerinizle yeniden ilgilenmeli, kontrollerinizi yaptırmalısınız.

18 Haziran'da İkizler burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte neye inanıyorsanız onun için emek vermek ve adım atmak isteyebilirsiniz. Eğitim hayatınız, iş tecrübeleriniz ve sosyal bağlantılarınız size bu konuda önemli destekler sunabilir. Birikimlerinizi değerlendirerek kendi yeteneklerinizi değerlendireceğiniz, kişisel düzeyde gelişim sağlayabileceğiniz ve bunu tanıtabileceğiniz mecralar oluşturabilirsiniz. Sizin olmasını istediğiniz her şeyi hayatınıza dahil etmek için çaba göstermeye hazırsınız. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesi kariyerinizi hareketlendirip istediğiniz noktaya erişmenizi kolaylaştırabilir. Yoğun bir temponu olabilir, bu da sizin becerilerinizin daha iyi görünmenizi sağlayabilir. Sorumluluk almaktan çekinmemelisiniz. Önceki dönemlerde yaptığınız hatalar ya da size yapılan haksızlıklar yüzünden geri çekilmeyi düşünmemelisiniz. Kendi kendinizi manipüle etmek yerine güçlendirecek bir tavır takınmanızda fayda var. Bu sayede dikkatleri daha çok olumlu yönde çekebileceksiniz. Kurmak istediğiniz, içinde bulunduğunuz düzen bunu gerektiriyorsa ayak uydurmak hem özgüveninizi tazeleyecek hem de destekler almanızı sağlayacaktır. Toplumdaki duruşunuz, insanlarla olan ilişkileriniz önemli hale gelebilir. Buradan doğacak duygusal etkileşimlere ve bununla ilgili kararlara açık olduğunuz bir dönemdesiniz. 

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi iş hayatınızda önemli noktaları ve gelişmeleri beraberinde getirebilir. Gerçekleri konuşmak, mantığınızın sesine kulak vermek ve bu yönde çaba göstermek sizi beklemediğiniz bir şekilde üst seviyelere çıkarabilir. Daha önce yapamadığınız, istediğiniz başarıya ya da mevkiye erişemediğiniz günlerin geride kaldığına kendinizi ikna etmelisiniz. Sorumluluklarınızı bilin ve işinize odaklanın. Kendinize yeni, sevecen ve tuttuğunu koparan bir duruş oluşturabilirsiniz. Bu da hem üstlerinizin, hem de çalışma arkadaşlarınızın dikkatini çekecektir. Terfi, yer değişikliği, parasal destekler gibi konular gündeme gelebilir. Hayatınızdaki önemli kadın figürler, ailenizin kadın üyeleri bu ilerleyişinizde önemli rol alabilir. İş ortamında ya da katıldığınız organizasyonlarla duygusal etkileşimler yaşayabilir, evlilik ve ilişki gibi kararlara daha sıcak bakabilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Kendinize güvenmiyorsanız, hayat yarışında iki kez mağlup olursunuz. Güvenle, daha başlamadan kazandınız demektir.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Plüton'un Kova burcunda geri hareketine başlaması hayallerinizi uygulamaya koyarken hangi yolları tercih edip hangi köprüleri yakacağınızı gösterebilir. Öğrenmekten kaçınmamalısınız. Dijitalde yer edinmek, fikirlerinizi destekleyecek ortamların keşfini yapmak bu süreçte en iyi yardımcınız olabilir. Bu sayede, geri hareket sonlandığında yeni bir mesleğe, iş alanına erişebilmenizin önü açılacaktır. Duygusal konularda kendi sınırlarınızı zorlayabilir, güven kavramınız ve beklentileriniz değişebilir. Bu değişimi getirecek kararlar ve insanlarla olan karşılaşmalarınızı yeniden düşünmenizde fayda var.

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu harekete geçmenizi engelleyen konulara ve bunların çözümüne ışık tutabilir. Kendinizi güvende hissettiğinizi düşünürken hayatınızın önemli anlarını kaçırdığınızı fark edebilirsiniz. Bu konu motivasyonunuzu düşürüyorsa yapmanız gerekenleri görüp kabul etmelisiniz. Parasal konularda hakkınızı almak, yatırım planları yapmak, mevcut durumunuzu değerlendirmek ve ödemelerinizi takip etmek önemli olacaktır. 

5 Mayıs'taki Akrep burcundaki Ay tutulması ekonomik sorunların önünüze geçecek gelişmeleri beraberinde getirebilir. İhtiyaç duyduğunuz, istediğiniz yaşam tarzından ve standartlarından uzaklaşmak yerine bunları mümkün kılacak, geliştirecek işler yapmalısınız. Ortaklı işleriniz varsa herkesin sorumluluklarını yerine getirdiğinden ve hak ettiğini aldığından emin olabilirsiniz. Bu konudaki soru işaretlerini silecek görüşmeler yapabilir, işlerinizin takibinden de anlayabilirsiniz. Sizin için önemli olanın para değil, parayı değerlendireceğiniz ve bunu bir araca çevireceğiniz alanlar olduğunu fark edebilirsiniz. Dolayısıyla tüm çabanızı daha iyi ve saygın işler yapmaya değil, yaşam şeklinizi ve mutluluğunuzu yükseltmeye adamalısınız. Bakış açınızın değişmesi sizi yeniliyor. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ile beraber kariyerinizde gelmek istediğiniz noktaya sizi taşıyacak işleri önünüze çıkarabilir. Bir beklenti içinde olmak kadar bunun için emek vermenin de önemini anlayabilirsiniz. Bu da sizi harekete geçirecektir. Bıraktığınız fiziksel ve davranışsal etkilerle çevrenizin dikkatini çekebilir ve destekler görebilirsiniz. Özellikle kadın yöneticiler, işbirliklerle ve girişimlerle yapacağınız çalışmalar ses getirebilir. Ailenizin desteğini almak, ortak iş yapmak maddi açıdan kendinizi güvenceye alacağınız gelişmeler oluşturabilir.

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcunda kavuşması size bir dönüşüm hikayesi yazdırabilir. Maddi açıklarınızı kapatmak, kendinizi bu konuda güvenceye almak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken ani gelişen ödemelere, sağlık ihtiyaçlarınıza karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Beklemediğiniz şekilde ilerleyen bu maddi trafikten en az derece etkilenmek için kendinizi bundan sonrasına odaklamalısınız. İşinizi değiştirmek, ek iş ve gelir çalışmalarına yönelmek, ailenizden destekler almak gibi konulara eğilebilirsiniz. Özellikle ailenizden, ailenizin erkek figürlerinden gelecek maddi teklifler ya da miras durumlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Tüm bunları değerlendirirken daha önce yapmadığınız şeyleri yapmaya ve bunu olumlu, verimli şekilde kullanmaya gayret göstermelisiniz. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla parasal konular ve bunların beraberinde gelen sorunları aşmanız kolaylaşabilir. Sorumluluklarınızı yerine getirmekle beraber sizin hakkınızın teslim olması için de mücadelenizi verebilirsiniz. Maddi ve manevi ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek potansiyelinizi yeniden kazanıyorsunuz. Jüpiter'in de Boğa burcunda hareket etmesi alanınızı ve yaptıklarınızın etkisini genişletebilir. Somuta indirgemek, gerçek ve kalıcı işlerle, konularla ilgilenmek sizin avantajınıza olacaktır. Zihninizi ve çabanızı bu yöne çevirerek fırsatları görmenizi de kolaylaştırabilir. Maddi kazanımlar, aileden gelen desteklerin dışında ek iş çalışmalarıyla da söz konusu olabilir. Sağlık sorunlarınızla alakalı iyileşmeler elde edebilirsiniz. Bu anlamda 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayı sizin için belirleyici ve etkili olabilir. Endişelerinizin üstünü örtmek, bunlara direnç göstermek yerine yüzleşmeyi tercih ettiğinizde çözümü bulabilirsiniz. Risk almaktan çekiniyorsanız mevcut durumunuzu iyileştirecek hamlelerle başlangıç yapabilirsiniz. Farklı olanı seçmeye ve onun tarafına bakmaya çalışmak bu durumun olumsuz etkilerini silebilirsiniz. Omuzlarınızı hafifletirseniz ayaklarınız sizi daha rahat taşıyabilir, hayatınızı hareket ettirin. 

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile arkadaşlarınızla daha sık vakit geçirebilir, motivasyonunuzu yükseltecek etkinliklere katılabilir ya da bu etkinliklere öncülük edebilirsiniz. Dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Tavırlarınız, etkileşimleriniz, sunduğunuz fikirler ve hayata karşı duruşunuz çevrenizdeki birçok kişiye ilham verebilir. Bu anlamda yapacağınız çalışmalar da gündeme gelebilir. Birçok yeni insanla tanışabilir, duygusal çekimlere açık olabilirsiniz. Beğenilmenin getirdiği onay duygusuna aşırı derece kapılmamaya özen gösterirseniz ilişkilerinizin dozunu koruyabilirsiniz. Zira Mars'ın Plüton ile karşı karşıya duruşu güç gösterilerinden zarar görmenize neden olabilir. Değiştirilmesi gereken tutumlarınız, ifade biçimleriniz ya da beklentilerinize kulak vermelisiniz. Hayatınızda bunu yaşamak istiyorsanız öncelikle sizin buna yatkın olmanız gerekecektir. 

21 Mayıs'ta Güneş'in İkizler burcuna geçişi yer değişikliği ve seyahatler gibi konularda önünüzü açabilir. Durağan giden işlerin hızlanması, hayatınızı bu aksiyonlardan beslemeniz faydanıza olabilir. Bunu yaşarken başkalarına da ileteceğiniz platformlarda yer almak isteyebilirsiniz. Yeni arkadaş çevreleri edineceğiniz eğitim ve çalışmalar gündeminize gelebilir. Dil öğrenmek, yazılı konularda kendinizi geliştirmek, yeni bir meslek edinmek, kendinizi geliştireceğiniz yeni ilgi alanları keşfetmek bu dönemde gündeminizde sıkça yer bulabilir. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda kavuşması zihninizi temizleyip ne ile doldurmanız gerektiği konusunda size yardımcı olabilir. Manevi yönden iyi hissetmeniz için farklı konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Yeni bilgiler edinmek, lazım olandan fazlasıyla ilgilenmek konusunda kendinizi aşabilirsiniz. Bunu yapmanız hayatın farklı yönlerine ve getirilerine sizi daha iyi hazırlayacaktır. Donanımlı bir insan olmanın getirdiği özgüven, yere daha sağlam basmanıza ve kalıcı çözümler bulmanıza olanak taşıyabilir. Hayatınızın bundan sonraki kısmını etkileyecek bir gelir, destek, miras gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Bunun devamlılığını sağlamak harcamalarınızı kontrollü bir şekilde ilerletmenizle mümkün olacaktır. Sizde ya da ailenizde estetik ve sağlıkla ilgili operasyonlar, tedaviler söz konusu olabilir.

 

Motivasyon Sözü: “Kendine meydan oku; büyümeye giden tek yol budur.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki seyriyle parasal konular gündeminizde sıkça yer bulabilir. Bankalarla olan durumunuz ya da başka yerden gelecek beklentilerinize göre plan yapmanız süreci daha rahat geçirmenizi sağlayabilir. Ödemelerinizi tamamlamak ve rahat bir nefes almak adına yeni iş arayışlarınız olabileceği gibi aileniz ya da eşiniz aracılığıyla alacağınız destekler de sözkonusu olabilir. Maddi ve manevi açıdan kendinizi eksik ya da tehlikede hissedeceğiniz durumlardan kaçınabilirsiniz. Düzeninizi ve huzurunuzu bozmamak adına kontrollü olmak isterken bazı fırsatları görmekte zorlanabilirsiniz. Stresinizi doğru yöneterek bu durumu lehinize çevirebilir, hem içsel olarak da parasal konularda daha rahat olacağınız bir dönem geçirebilirsiniz. Merkür'ün Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile de kavuşması ekonomik anlamda bazı yenilikler getirebilir. Ek gelir olarak düşündüğünüz bir konunun hayatınızı idame ettirecek bir fırsat olduğunu fark edebilirsiniz. Bu konuda araştırmalar yapmak, hem keyif alacağınız hem de ekonomik durumunuzu iyileştireceğiniz bir sistem kurmak adına doğru zeminleri bulabilirsiniz. Madalyonun diğer yüzünde her zaman görmeye değer bir şeyler olduğunu anlıyorsunuz. 

Nisan ayının sizin için en önemli konularından biri, 6 Nisan'da burcunuzda bir dolunayın gerçekleşmesi ve bu dolunayla beraber kendinizin farkına varmanız olacaktır. İnsan ilişkileri sizin için büyük önem taşısa da bunu göz önünde bulundurarak kendinize haksızlık ettiğinizi fark edebilirsiniz. Yalnız kalmaktan ziyade ilişkiler konusunda doğru seçimler yapmak, sınırları bilmek ve sizin de sınırlarınız olduğunu çevrenize göstermek konusunda gayret göstermelisiniz. Dengeleri kurmanın ve korumanın önemini bilmek kendinizle barışmanıza yardımcı olacaktır. Yeni kararlar, yeni iş ve sosyal ilişkiler üzerinde durmak hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelebilir. Fiziksel yenilikler motivasyonunuzu arttırıyor. Güneş ve Chiron'un Koç burcunda bir araya gelmesi, dolunayın etkisini daha da büyütecek ve sizin daha verimli hale getirecektir. Değişmekten korkmayacağınız gibi bazı duyguların, yaklaşımların farklı yönlerini de öğrenebileceksiniz. Sizden giden her şeyin bir geri dönüşünü sağlamak adına insanlara olan bağlılıklarınız ya da onların sizin üzerinizdeki etkisini değiştirecek bir tutum sergilemeye başlayabilirsiniz. 

yönetici gezegeniniz Venüs İkizler burcuna geçerek sizi hem mental hem de çevresel seyahatlere taşıyabilir. Gezmek, keşfetmek, tanık olduğunuz durumları farklı bir çerçevede değerlendirmek sizin için önemli ve öğretici olacaktır. Eğitim almak istediğiniz bir alan, gelişiminizi ve işinizi destekleyecek insanlar bu dönemdeki en büyük kazanımlarınızdan biri olabilir. Pasaport, vize işlemleri, okul ve iş planları, bunları kullanacağınız konular sözkonusu olacağından dikkatinizi vererek hareket etmek sorun yaşama riskinizi en aza indirebilir. Bir prensip ve stil belirlemeniz gerekebilir, becerilerinizle bunu yapabilecekken anlık yön değişimlerine fırsat vermemeye dikkat etmelisiniz. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcundaki kavuşumu, ilişkilerinizin gücünü arkanıza alarak daha iyi ve etkin bir şekilde ilerlemenizi sağlayabilir. İşiniz aracılığıyla tanışacağınız insanlar ya da hayatınızdaki insanlar vesilesiyle kuracağınız işler konusunda şanslısınız. Anlaşmalar, sözleşmeler, özel ilişkileri ileri götürmek adına alacağınız kararlar gündeme gelebilir. Her birinin sizin hayatınıza büyük etkiler getireceğini bilerek hareket ettiğinizde hayatın keyifli yanlarını daha çok görebilirsiniz.

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması hayatınızda önemli bir yol ayrımı getirebilir. Yaptığınız evlilikler, kurduğunuz ortaklıklar hatta problem yaşadığınız insanlar konusunda bile dengelerin değiştiğini, değişmesi gerektiğini görebilirsiniz. Değer vermek isterken kendinizden ödün verdiğiniz gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz. Esiri olduğunuz duygulardan sıyrılıyorsunuz. Bu da hata payınızı düşürerek sizi "zararın neresinden dönsek kar" noktasına getiriyor. Kendi iradenizi ortaya koymalısınız. Hem duygusal hem de ekonomik olarak hakkınızı teslim almak adına bunu yapmanız hayati önem taşıyor. 

Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber, korkmak yerine elde etmek dürtüsü ağır basabilir. Hayat kurmak, bunu yaparken sağlam temeller ve fikirler üzerinden hareket etmek en büyük isteğiniz olabilir. Gereken maddi güç kadar psikolojik hazırlığınızı da yapmalısınız. Üzerinizdeki ağırlığı, gizli konuları ortadan kaldırmalısınız. Sağlığınızı ya da estetik duruşunuzu etkileyecek bazı kararlar alabilir, operasyonları araştırmaya başlayabilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketi garanti olarak gördüğünüz bazı işlerinizde belirsizlikler yaşamanıza neden olabilir. Planların, ödemelerin sizin düşündüğünüzün dışında gelişmesi ya da sürpriz ödemelerin çıkması karşısında pratik olmalısınız. Hiçbir şey yapmadan her şeyin düzelmesi sözkonusu olmayacağı için hem harcamalarınızı hem de mental sağlığınızı kontrol altında tutmalısınız. Sahip olduğunuz, hak kazandığınız bazı kaynakların güvenliğini doğru sağladığınızdan emin olun. Kayıp, çalıntı ya da geri gelmeyecek borçlar konusunda uyanık olmalısınız. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümü Boğa burcunda bir araya gelerek içinizdeki kaygıları alıp götürebilir ve gerçek nedenler sunabilir. Hayatta hiçbir şeyin boşuna yaşanmadığını bilmelisiniz. Korktuğunuz, çekindiğiniz ya da beklenmedik şekilde yaşadığınız her şeyin arkasında sizi istediğiniz yere ulaştıracak bir neden olduğunu bilmelisiniz. Maddi konularda yatırım yapmak kadar hangi yönde ilerleyeceğinizi de bulmanız gerekebilir. Ek gelir ve aileden gelecek destekler size yeni bir kariyer çizgisi gösterebilir.

Yengeç burcunda kavuşan Ay ve Mars, işinizle ilgili konularda karar alırken hangi kriterleri baz aldığınıza dikkat çekebilir. Duygularınızla hareket ederken sorumluluklarınızı yerine getirmek konusunda doğru dengeyi bulabilmelisiniz. Kadın iş arkadaşlarınız, ailenizde beraber iş yaptığınız ya da bir araya geldiğiniz kadınlar, hayatınızdaki diğer önemli kadın figürleriyle sürtüşmeye girmekten kaçınmalısınız. Birbirinizi doğru anlamak ve desteklemek adına çaba gösterdiğinizde baskı, kıskançlık ve huzursuzluk gibi durumları bertaraf etmeniz kolaylaşacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatta inandığın şeyi yapmaya devam etmelisin. Kendine şunu sormalısın; bunu gerçekten istiyor muyum?

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Merkür ve Satürn Kova burcunda kavuşarak size atladığınız, unuttuğunuz ya da istediğiniz ölçüde başaramadığınız konuları getirebilir. Mutlu olmakla ilgili tereddütler yaşayabilirsiniz. Neye sahip olduğunuza, neler yapabildiğinize odaklanın. Olmayana ya da zor olana bakmak yerine elinizdekilerle neler var edebileceğinize bakın. Bakış açınızda bu yönde bir değişim yapmak orijinal fikirler bulmanıza, bunları işlemenize ve hayatınızda bir rutin halin getirmenize yarayabilir. Çocuk sahibi iseniz onlar hakkında neler yapılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Kendinize yüklenmek yerine bu sorunu yine çocuklarınızla fikir paylaşımı yaparak çözüme ulaştırabilirsiniz. Merkür'ün Balık burcuna geçmesiyle beraber çalışmaktan beslenebilirsiniz. Hayatın içinde yer almak, emek vermek, destek olmak gibi kavramlar sizin için daha anlamlı hale gelebilir.

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Jüpiter ve Chiron ile Koç burcunda kavuşumu ailenizden, sevdiklerinizden, iş birliği içinde olduğunuz kişilerden alacağınız geri dönüşleri önünüze getirebilir. Bilseniz, hissetseniz de bazı şeyleri duymanın önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Bu şekilde motivasyonunuzu yakaladıktan sonra kendinizi daha güvende ve cesur hissedebilirsiniz. Yapmak istediklerinizi, söyleyeceklerinizi ve zamanınızı ertelemeyin. Karar veremediğiniz anların acısını çıkarırcasına hayatınızın en doğru ve akılcı kararlarını masaya yatırabilirsiniz. Evlilik, sözleşmeler, fiziksel güç gerektiren işlerde şansınız yüksek olacaktır. 

Satürn'ün Balık burcuna geçişi ile çalışma düzeniniz ve hayatınızda birtakım yeniliklere gidebilirsiniz. Bazı yenilikleri kendi isteğinizle yapabilirsiniz ama mecbur kaldığınız durumlar sözkonusu olduğunda da pes etmemelisiniz. Çaba göstermek, emek vermek hayatınızı kazanmak ve artık kendinize iyilik yapmak için doğru zamanlardasınız. Bunun doğruluğunu hayatınızın zorluklara rağmen pozitif yönde değiştiğinde fark edebilirsiniz. Gündelik alışkanlıklarınız, beslenmenizde düzenlemelere gidebilirsiniz. Zehirlenmeler, yanlış ya da kontrolsüz besin tüketiminden doğan sağlık problemleri için önlem almalısınız. Doktor kontrolleri ve gerekli tahlilleri yaparak nasıl bir planda ilerlemeniz gerektiğini şimdiden bulursanız ilerleyen günlerde daha da rahat edebilirsiniz. 

7 Mart'ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte biraz geri planda kalmayı ve burayı düzenlemeyi tercih edebilirsiniz. Bazı yükleri tek başınıza taşıyor olmanız bütün süreci de tek başınıza geçirmenizi gerektirmez. Bunu çok iyi fark edeceksiniz, bu da size ilişkileri iyileştirme fırsatı tanıyacaktır. Doğruyu yanlışı, dostu düşmanı net bir şekilde görebilir, bazı gizli bilgileri ve konuşmaları öğrenebilirsiniz. Motivasyonunuzu koruyun, aklınızı kullanın ve hem günlük hayatınızı hem de iç huzurunuzu geliştirecek işlerin peşine düşün. Niteliğin ağır bastığı bir dönemde olduğunuzu unutmayın. Jüpiter ve Chiron'un Koç burcunda bir araya gelişi değer kavramınızı ve bunların insanlar üzerindeki yansımasını size gösterecektir. İlişkilerinizin gidişatına üzülmek yerine mutlu olacağınız, mutlu edeceğiz bir düzlem kurmanız gerekebilir. Bunun için elinize geçen fırsatlar olduğunda değerlendirmelisiniz. Fırsatları fark etmenin yolu da canınızı neyin acıttığına, neyi yapamadığınıza iyi odaklanmalısınız. 

Güneş Merkür Ve Neptün'ün Balık burcunda bir araya gelmesiyle çalışma hayatınız ve düzeninizde birtakım yenilikleri beraberinde getirebilir. Gereksiz yüklerinizden kurtulmak için öncelikle onları fark etmelisiniz. Asıl işinize önem verin ve bunu geliştirmek için becerilerinizden destek alın. Sağlığınızı tehdit eden durumlar karşısında şanslısınız, şifalanma süreci yaşayabilirsiniz. Ancak işin uzmanından, kendi doktorunuzdan alacağınız direktifler doğrultusunda hareket etmelisiniz. Zehirlenme ve beslenme rahatsızlıklarına maruz kalmamak adına yediklerinize dikkat etmenizde, güvenilir tercihler yapmanızda fayda var.

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Boğa burcundaki seyahatiyle hayatınızı yavaşlatmakla kalmayıp hayattan aldığınız keyfi düşüren konuları düşünebilir ve bunlara bir son verebilirsiniz. Maddi ve manevi yönden çevreden destek almaktan ziyade en önemli desteği kendinizden alacağınızı bilmelisiniz. Psikolojik açıdan kendinizi güvende, rahat ve mutlu hissettiğinizde bunu hayatın gerçekliğine çevirmeniz de kolaylaşabilir. Kaygılar yerine beklentilerinize daha çok odaklanmalısınız, olumlu değişimler yaşamak için bu önemli bir koşul olacaktır. Kendinizden vazgeçmeyin. 

Merkür'ün Koç burcuna geçmesiyle birlikte ikili ilişkileriniz, iletişimleriniz güçlenebilir. Konuşulmayan konuları gündeme getirmek sizin için daha kolay olabilir. Bu konudaki cesaretiniz sizi şaşırtsa da hayatın bazen şaşırtarak fırsat tanıdığını unutmamalısınız. Dengeyi kurmak, ihtiyaçlarınızı bilmek ve buna yönelik tutumlar sergilemek önemli olacaktır. Fikirlerinizi paylaşın, hislerinizi verimli çalışmalarda değerlendirin. Yoğun bir bilgi akışının içinde kendinizi bulabilirsiniz. Bu durum, bazı insanlarla yaşadığınız problemleri daha da büyütebilir. Dolayısıyla söylemleriniz, tavırlarınız çözüm odaklı olursa ve devam edebilmeyi iyi uygularsanız hasarı en aza indirebilirsiniz. 

21 Mart'ta Güneş'in Koç burcuna geçmesi ve burada bir Koç yeni ayının gerçekleşmesi hayatınızda önemli kapılar aralayabilir. İlişkilerinizin son durumunu, hislerinizi daha iyi görebilirsiniz. Soru işaretleriniz son bulabilir, gizli kalan konuları ortaya çıkarabilir ve önemli konuşmaları başlatabilirsiniz. Bu da karar verme sürecinizde belirleyici olacaktır. Sonunu düşünmek, sonrasında pişman olacağınız hamlelerden kaçınmak bu sürecin en önemli öğretilerinden biri olabilir. Enerjinizi, hissinizi içinizde tutmak zor olacağı için bunları doğru şekilde yansıtmaya çalışmalısınız. Bu sayede şansınızı katlarsınız. Yeni ilişki başlatmak, evlilik kararı almak, ortaklıklara sıcak bakmak adına iyi bir dönemdesiniz. Hayatta herkesin bir "ileri" tuşu olmalıdır. Bu yeni ayla kendi tuşunuzu aktif hale getiriyorsunuz. Merkür ve Chiron'un da Koç burcundaki kavuşumu cesaretinizi en güzel şekilde ifade etmeniz için size destek verebilir. İlişkilerinizin dengesinin değişmesinden korkmayın, bir şeylerin başlaması için başka şeylerin bitmesi gerekebilir. Bunu hayatın olağan bir durumu olarak karşıladığınızda yaşadığınız acıların sizi olgun ve güçlü birine dönüştürdüğünü görebilirsiniz. 

Kova burcunda seyrine başlayan Plüton, hayattan keyif alma yollarınızı önemli ölçüde değiştirebilir. Neye ihtiyacınız varsa onu bulabilir, neyi geliştirmeniz gerekiyorsa ona yönelebilirsiniz. Yönelmelisiniz, çünkü mutlu olmak için buna her açıdan hazır olmak önemlidir. Bu farkındalığı yoğun bir şekilde yaşayabilirsiniz. Sanatsal faaliyetleriniz varsa bunları ilerletebilir, geleceğe taşıyacak bir platform oluşturabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirmeli ve bunları fayda sağlayacak alanlar haline getirmelisiniz. Duygusal konularda beklenti ve kurallarınız değişebilir. Özgün bir tarz belirlemek dikkatleri sizin üzerinizde toplayabilir. 

Mars'ın Yengeç burcunda hareket etmesiyle iş hayatınızda kayda değer gelişmeler yaşanabilir. Geçmiş tecrübe ve çalışmalarınızın ödüllerini, hazırlığını tamamladığınız işlerin uygulama alanlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. İstemediğiniz, hoşlanmadığınız ya da şikayetçi olduğunuz konular varsa tavırlarınızı hızlıca değiştirmelisiniz. Yeni gelir kaynakları, terfi ve sorumluluk değişikliği gibi talepleriniz için çabanız belirleyici olabilir. Bu konuya özellikle üstlerinizle olan iş birliğiniz etki edebilir. Ailenizdeki ya da iş hayatınızdaki kadınlardan alacağınız destekler size rehberlik edebilir. Çok olanın hiçbir zaman azla sonuçlanmayacağını bilin. Bu bilgi devam etmenizi kolaylaştıracaktır.

Koç burcunda kavuşan Merkür ve Jüpiter ikili ilişkiler alanında  bazı kararları ve imzaları önünüze getirebilir. Boyunuzu aştığını düşündüğünüz konulara abartılı ve ani tepkiler vermediğinizde yaşananları idrak etmeniz kolaylaşabilir. İşinizi büyütmek için yeni insanlarla tanışabilir, halka arz edebilir ve alanında iyi olan kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Bu durum problem yaşadığınız insanların da size bakışını değiştireceği için küslükleri değil, olumlu dönüşleri büyütmüş olacaksınız. Yüzeyde kalmayın, bir adım attıysanız yolun sonuna kadar gitmeyi hedefleyin. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Boğa burcundaki Uranüs ile bir araya gelmesi sizi de bazı parasal dönüşlerle bir araya getirebilir. Ek işleriniz, miras ve ödemelerle ilgili konulardan doğan haklarınız gündeme gelebilir. Beklenmedik bir para trafiği yaşayabilirsiniz. Bunu ihtiyaç durumunuza göre değerlendirdiğinizde, borçlu olduğunuz alanları kotarmanız da kolaylaşacaktır. Ailenizden birinin ya da sizinle ilgili sağlık durumları, operasyonlar sözkonusu olabilir. Endişe etmeyin, iyiliğiniz olan seçenekler karşınıza çıktığında bunlara nasıl uyum sağlayacağınızı düşünün. 

 

Motivasyon Sözü: “Eğer hayat seni yere sererse, sırtüstü düşmeye çalış. Çünkü yukarıyı görürsen, ayağa kalkabilirsin.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, işinizi geliştirmek için bazı adımlar atmanız gereken bir döneme girdiğinizi fark etmelisiniz. Ön plana çıkabilirsiniz, bunu da tutumlarınızla ve sorumluluklarınızı yerine getirme şeklinizle sağlayabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Kuzey Ay Düğümü ile yaptığı üçgen açının etkisiyle, cesaretinizi topluyor ve direnç gösterdiğiniz alanlarda adım atmaya başlıyorsunuz. Korkuları geride bırakıyorsunuz. 

5 Şubat'taki Aslan dolunayı arkadaşlık ve sosyal ilişkilerinizin önemini, buradaki son durumunuzu gösterebilir. Birçok işle, projeyle ilgilenmek hayatınıza her alandan insan getireceği için her biriyle etkileşim halinde olabilirsiniz. Ancak önemli ve uzun vadeli işleri kimlerle yürütmeniz gerektiğini görmek için bazı gelişmeler yaşanabilir. Suistimal edilmediğiniz, isteklerinize ya da sizden beklentilere uygun hareket edebildiğiniz ortamlarda bulunmak adına iyi bir dönem olabilir. Parasal getiri amacıyla emek verdiğiniz işlerden dönüşler alabilirsiniz. Ne kadar ve ne şekilde çalışacağınız konusunda bir yol haritası belirleyebilirsiniz. Teknolojik ya da belli bir hedef kitleyi ilgilendiren işler yapıyorsanız gelişim kaydedebileceğiniz imkanlar bulabilirsiniz. 

Oğlak burcundaki Merkür Plüton kavuşumu geçici durumların ailenizde bıraktığı etkiyi size gösterebilir. Bunu bilmeden hareket ettiğiniz, dile getirdiğiniz konular sözkonusu ise burada bir telafi fırsatınız olabilir. Kendi yaşam alanlarınız, evlilik ve taşınma gibi gündemlerinizde kritik kararlar alabilirsiniz.  Bu karara itiraz edecek olanlar çıktığında onların da düşüncelerini dinlemelisiniz. Ancak sizin yeteri kadar güçlü sebepleriniz varsa bunları doğru ve aklı selim bir dille ifade etmeniz süreci lehinize çevirebilir.

Kova burcuna geçen Merkür pek çok konuyu ve insanı hayatınıza getirebilir. Neye ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek adına önemli fırsatlar elde edebilirsiniz. Mantığınızın ağır basacağı bir dönemdesiniz. Bunu öne çıkarmaya devam etmek sizin için önemli olacaktır. Kendinize zaman ayırmak, bir konuda kendinizi yetiştirmek, yeni hobiler elde etmek için düşüncelerinizi uygulamaya koyabilirsiniz. Sizinle aynı fikirde olan ve olmayan birçok insanla tanışabilirsiniz. Aynı duygu ve düşünceleri paylaştığınız insanlar kadar farklılıklara da açık olabilirsiniz. Duygusal etkileşimler, sürprizler gündeme gelebilir. 

Kova burcunda kavuşan Güneş ve Satürn üzerinde fazlaca durduğunuz konularda hem zaman hem imkan kaybettiğinizi size gösterebilir. Olmayan, olmayacak ihtimaller üzerinde durmak yerine kendinizi sıkıştırmayacak bir plan, düşünce dahilinde ilerlemelisiniz. Hayattan bir istediğiniz olduğunda bunu kendi çabalarınızla var edebilirsiniz. Bunun için kaygılanmak yerine istediğiniz, teklif aldığınız iş ya da keyfi olarak değerlendirmek istediğiniz konu üzerinde takviminizi hazırlayabilirsiniz. Aceleye ya da bilinen yollara gerek duymadan yeterince emek vermiş olduğunuzdan emin olmalısınız. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Balık burcundaki Neptün ile kavuşumu işinizden arta kalan zamanları, günlük akışınızı nasıl değerlendirdiğinizi size hatırlatabilir. Tatil programı yapmasanız bile, gün içinde kendiniz verdiğiniz kısa molalar da sizin için önemli olacaktır. Bazı operasyonlar, güzellik ve sağlık harcamaları yapabilirsiniz. Daha genç ve zinde bir görünüm elde etmek adına şanslı bir dönemdesiniz. Güneş'in de Balık burcuna geçişi buradaki adımlarınızı daha iyi hale getirebilir. Sade, rahat ortamlarda yaşamak ve çalışmak için uğraşabilirsiniz. 

yönetici gezegeniniz Venüs'ün Koç burcuna geçmesiyle birlikte beklentilerinizi kendinize çekmeniz ve bunlar için adım atmanız daha kolay hale gelebilir. Özellikle ikili ilişkiler konusunda oldukça şanslınız. Cesaretiniz sizi bile şaşırtabilecekken çevrenizin de bu yönde dikkatini çekiyor olmak, insanların size doğru yönelmelerini sağlayabilirsiniz. Medeni durumunuzu değiştirmek adına adımlar atabilir, mevcut ilişkilerinizdeki pürüzleri çözmeye başlayabilirsiniz. Yapılması gerekeni yapmak için beklememek size avantaj sağlayabilir. Ancak aceleci olup düşünmeden hareket ettiğiniz noktada bazı insanlardan olumsuz tepkiler alabilir, sonuçlardan memnun olmayabilirsiniz. Sonradan vazgeçebileceğiniz hiçbir şey için hayatınızın akışına zorla müdahale etmemelisiniz. 

20 Şubat'taki Balık yeni ayı ile hayatınızı daha iyi ve yaşanılır hale getirmek için bazı adımlar atabilirsiniz. Daha sağlıklı yaşamak, cilt ve beden sağlığınıza önem vermek için alışkanlıklarınızda değişikliğe gidebilirsiniz. Bunlardan en önemlisi de, sizi yoran ve fazladan zaman, efor harcamanıza olan işlerden sıyrılmak olabilir. Sorumluluklarınız artabilir, yeni işler yapabilirsiniz ancak bir öncelik sıralaması ile zarara uğramadan süreci geçirebilirsiniz. Yeni iş, görüşmeler, daha önceki görüşmelerinizin neticeleri gündeminize gelebilir. Beslenme konusunda değişikliğe gittiğinizde seçimlerinize dikkat etmeniz zehirlenmelerle ilgili riski en aza indirebilir. 

 

Motivasyon Sözü: "Hayat bisiklet sürmek gibidir. Dengede kalmak için yola devam etmek gerekir."

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, yönetici gezegeniniz Venüs’ün Plüton ile kavuşumu aile kurmak, evlilikle ilgili konularda size önemli gündemler getirebilir. Zorlandığınız ya da anlamlandıramadığınız durumları çözmek için fırsat bulmanız değil, fırsat oluşturmanız gerekebilir. Bildiklerinizin dışına çıkmanızda fayda var. Aile içi gelir, alım satım gibi maddi durumunuzu etkileyen gelişmelerle ilgilenebilirsiniz. İmkanlarınızı bilerek ancak bunu daha verimli ve uzun vadeli olacak şekilde kullanmaya gayret göstermelisiniz. Güneş ve Merkür’ün de Oğlak burcunda kavuşması, size geçmişi düşünmek ve bugünü buna göre düzenlemekle ilgili seçenekler sunabilir. Eski hesapların açılması, bazı konuşmaların yeniden kapılması, ailenizin otorite figürlerinin fikirleri size önemli telafi ve kazanç şansları sunabilir. 

Yönetici gezegeniniz Venüs Kova burcuna geçerek hayatınızın durağan noktalarına hareket ediyor. Duygusal ve sosyal açıdan yeni gelişmelere açık olacağınız bir dönemdesiniz. Heyecanınızı tazeleyecek işler ve ortamlar için hevesli olabilirsiniz. Yaşantınıza bir değişiklik katmak için çeşitli aktivitelere şans verebilirsiniz. Kendinizi nasıl mutlu edeceğiniz konusunda yeni fikirler edinebilirsiniz. Gireceğiniz ortamlardan öğrenecekleriniz bu fikirleri geliştirmenizi sağlayabilir. Yeni tanışmalar, önemli buluşmalar aşk hayatınızı hareketlendirebilir. 

Yengeç burcunda 7 Ocak’ta gerçekleşecek dolunay işinizle ilgili yenilikleri beraberinde getirebilir. Ancak bu yeniliklerin ilk adımını, eski alışkanlık ve işlerinizi bırakarak siz atmalısınız. Geçmişte yaşadığınız tecrübeleri sadece ders çıkarmak için kullanmanız gerektiğini fark ediyorsunuz. Kendinizi mutlu hissettiğiniz, öyle olduğunuzu düşündüğünüz alanlarda işlerin farklı olduğunu görebilirsiniz. Bundan kaçmak yerine uzlaşmayı, kendiniz için daha iyi ve gerekli olanı istemeye gayret göstermelisiniz. İnsanlarla olan iletişiminiz, fedakarlıklarınızın boyutu konusunda değişiklikler yapmanız gerekebilir. İşinizi göstermek, kendinizi göstermek olacağı için bunu en iyi şekilde yapmalısınız. 

İkizler burcundaki Mars’ın ileri hareketine başlamasıyla iptal olan biletlerinizin ve seyahatlerinizin acısını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Buna neden olan çevresel ve bireysel faktörlerin farkına varıyorsunuz. Hayatınızın akışını belirlemek, eksiklerinizi kapatmak ve direndiğiniz konularda enerjinizi daha doğru yönlere kullanmak adına hazırlıklarınızı bitiriyorsunuz. Hukuksal konularda çözüm bulabilir, davalarınızdan olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Sürecin hızlı ilerlemesi ne yapmanız gerektiği konusundaki soru işaretlerinizi de ortadan kaldıracaktır. Yurtdışı bağlantılı işleri yeniden gündeminize taşıyabilirsiniz. 

Güneş ve Plüton’un Oğlak burcunda bir araya gelmesiyle gücünüzü ve yetilerinizi doğru yerde, doğru şekilde kullanmayı deneyimleyebilirsiniz. Verdiğiniz mücadelelerin nereye vardığını görmek size bundan sonrası için fikir verebilir. Aile içindeki sorunlara olan yaklaşımlarınızı değiştirerek herkesin benzer tutumlar içine girmesini sağlayabilirsiniz. Bir değişimin eşiğinde olduğunuzu fark etmek, medeni durumunuz ve yaşam alanlarınız konusunda önemli kararlar aldırabilir. Merkür’ün de burada ileri yönde harekete başlaması uzak ve imkansız olanı yakın ve mümkün hale getirebilir. İşlemleriniz, başvurularınız ve konuşmalarınız hızlanıyor. 

Güneş’in Kova burcuna geçmesiyle kendinize zaman ayırmanın, yeni aktivitelerin peşinde koşmanın önünü açabilir. Yüksek bir enerjiyle dahil olduğunuz her yerde kendinizden bahsettirebilirsiniz. Bu da aşk hayatınızı renklendirecek yeni gelişmeleri beraberinde getirebilir. Önemli tanışmaların hayatınıza etkilerini düşünebilir, kendinizi bu yöne çekebilirsiniz. Mutlu olduğunuz yerde, mutlu olduğunuz alanlarda yaşama fikrine çok yakınsınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Akan su asla yosun tutmaz; o yüzden sen akmaya devam etmelisin.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Neptün Balık burcunda ileri hareketine geçerek sizin de istediğiniz düzene geçmenizi sağlıyor. Özellikle çalışma hayatınızda dikiş tutturamadığınızı düşündüğünüz her konuda yeni fırsatlar elde edebilirsiniz. Hem çevresel hem de bireysel faktörleri düzeltme yolunda adımlar atabilirsiniz. Kendinizle ilgili soruları çözdüğünüzde, alışkanlıklarınızı değiştirip kenarda beklemek yerine çaba gösterdiğinizde kazanan siz olabilirsiniz. Aidiyet sorunu yaşayıp adapte olamadığınız iş konularında harekete geçmek için ideal bir dönemdesiniz. Sağlık sorunlarında da şifa bulabileceğiniz gelişmeler gündeme gelebilir. Beslenme düzeniniz ve yaşam standartlarınız değişiyor. 

Oğlak burcunda hareket etmeye başlayan Merkür ailenizle, evinizle ve birbirinizin gereksinimleriyle meşgul olacağınız bir dönemi açıyor. Duygusal ve maddi ihtiyaçlarınızı karşılamak adına planlar yapabilir, taşınma ve alım satımla ilgili gündemlere yoğunlaşabilirsiniz. Bu noktada inisiyatif alıyorsunuz. Aile meclisindeki sorunların çözümüne gerçekçi bir bakış açısı getirmek hem ilişkilerinizi iyileştirecek hem de beklentilerinize göre hareket etmenizi sağlayacaktır. İşiniz gereği yapmanız gereken değişiklikler olabilir, evden yürüteceğiniz bazı çalışmalar ön plana çıkabilir.  Yönetici gezegeniniz Venüs de Oğlak burcuna geçerek size rahat bir nefes aldırabilir. Dargınlıklar, problemler, başlayan tadilatların hepsine son verecek gücü ve imkânı bulabilirsiniz. 

İkizler burcunda 8 Aralık’ta gerçekleşecek dolunay size hayata bakış açınızı ve bunun size sağladıklarını görme şansı veriyor. Neye inanmanız gerektiğiyle ilgili yanılgı ve kararsızlıklardan kurtulabilirsiniz. Hayatınızı daha pratik ve yaşanılabilir hale getirmek için eksiklerinizi fark ediyorsunuz. Enerjinizi koruyun ve kendinizi yetiştirmeye devam edin. 

15-16 Aralık’ta Ay’ın burcunuzda ilerlemesi ikili ilişkilerinize daha fazla zaman ayırmanızı sağlayabilir. Kendinizde olanı paylaşmak, iyi niyeti ve emeği yayma konusunda çaba göstermek isteyebilirsiniz. İyi niyetinizin suistimal edilmeyeceğinden emin olarak hareket etmelisiniz. Ay Chiron karşıtlığı bu konuda size gerekli uyarıları yapabilir. Geçmişe bir sünger çekerken sünger kadar zemininizin de temiz olmasına dikkat etmenizde fayda var. Daha öncesinde sizi yanılgıya düşüren kişiler karşısında kendi isteklerinizi ve fikirlerinizi net bir tavırla paylaşmalısınız. 

Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcundaki yakın duruşu ev hayatınız ve yaşadığınız yerle ilgili gelişmeleri hızlandırabilir. Hayatınızda mantığınızı öne çıkardığınız yenilikler yapabilirsiniz. Ekonomik durumunuz elverdiği ölçüde alım satım işleriyle ilgilenebilir, yatırım ya da oturma amaçlı yerler araştırabilirsiniz. Söz ya da evlilik gibi önemli kararlarınız varsa aile içinde ilk adım atılabilir.

Jüpiter’in Koç burcundaki seyrine başlaması ikili ilişkilerinizle ilgili önemli detayları ve kararları ortaya çıkarabilir. Bitiş ve başlangıçlarınızın yönünü belirleyebilirsiniz. Kendi inandığınız, sevdiğiniz şekilde mutlu olduğunuz tüm ortaklıklar ve ikili ilişkileri geliştirmek isteyebilirsiniz. Ancak hayatın bir denge olduğunu ve bu dengeyi de partnerlerinizle koruyabileceğinizi unutmamalısınız. Dolayısıyla tanışacağınız insanlara, yaptığınız görüşmelere ve önünüze gelen sözleşmelere bu gözle bakmayı denemelisiniz. Parasal ve sosyal açıdan destekler görebileceğiniz bir dönemdesiniz. Çalışın ve bundan vazgeçmeyin. Chiron’un da Koç burcunda ileri hareketine geçmesi size bu noktada güç verebilir. İlişkilerinize şekil verirken birbirinizin beklentilerine, hayatın getirilerine de dikkat ediyorsunuz. Fedakârlık ve suistimal arasındaki çizginin doğru yerinde durmayı öğrenmek size avantaj sağlayacaktır. Değişmenin ödüllerine hazır olun.

22 Aralık’ta Güneş’in Oğlak burcuna geçişi ile güven duygusu ve aile hayatı arasındaki bağlantıyı kurmaya çalışabilir ya da bununla ilgili sorunlarınızı aşmaya başlayabilirsiniz. Kendinizi nereye ait hissettiğinizle ilgili sorulara cevap arayabilirsiniz. Bu durumda sorumluluklarınızı aksatmamak ailenizle olan ilişkilerinizi daha iyi hale getirebilir. Taşınma, gayrimenkullerle ilgili süreçler gündeminize gelebilir. Maddi durumunuzun elverdiği ölçüde hareket etmeniz daha az sorunla karşılaşmanızı sağlayabilir. Oğlak burcunda bir yeni ayın gerçekleşmesi bu yöndeki fikirlerinizi hayata geçirmenizi kolaylaştıracaktır. Sınırlarınızı yeniden belirliyor ve hayatınızı buna göre kuruyorsunuz. 

Merkür’ün 29 Aralık’ta Oğlak burcundaki geri hareketiyle ev ve aile meclisinde geçmişe dönük konular konuşulabilir. Duygusal ve maddi ihtiyaçlarınızı masaya yatırabilir, daha önce bu konuda attığınız adımları değerlendirebilirsiniz. Bir sorgulama yaparken çift yönlü düşünmeli, gereklilikler ve istekler arasındaki farkı doğru ayırt etmelisiniz. Aynı fikirde olmadığınız konularda hareket etmek için acele etmemelisiniz. Özellikle evin tadilat, dekorasyon ve taşınması ile ilgili konularda evde yaşayan herkesin aynı fikirde olmasını sağlamalısınız. Sadece maddi konularda değil, ilişkileriniz açısından da üzerinize fazlasıyla pay düşebilir. Sorumluluklarınızı ne derecede doğru ve etkili şekilde yerine getirdiğinizi düşünebilirsiniz. 

Motivasyon Sözü: “Bir insanın yapabileceği en büyük keşif, yapmaktan korktuğu şeyi yapabildiğini görmektir.”

Yönetici Gezegeni Venüs
Elementi Hava
Niteliği Öncü
Rengi Soluktan parlağa mavi tonları
Metali Bakır
Taşı Safir
En Uyumlu Olduğu Burçlar Kova, İkizler, Aslan, Yay
En Zorlandığı Burçlar Yengeç, Koç, Oğlak

Yönetici gezegeniniz Venüs’tür. Barışçıl, iişkilerin değerine inanan büyüleyici bir insansınız. Hayatta adil, dengeli ve diplomatiksiniz. Tartışmalara veya çatışmalara girecek türden biri değilsiniz ve bu tür olaylar yaşanmasın diye neredeyse üzerine para bile verebilirsiniz.

Yüksek sesten aşırı huzursuz olursunuz. Doğanız gereği konuşkan ama kararsızsınızdır çünkü hayır demeyi bilmezsiniz. Güzelliğinize düşkün ve bakımlısınız.

İlgi, nezaket ve sevgi ile her şeyi yapabilirsiniz. İlişkilere olan arzunuz çok fazladır. Sevdiğiniz biri için kalbinizi ve ruhlunuzu ortaya koyarsınız. İlişkilerden çok beslenmeniz, manipülasyonlara açık olduğunuz anlamına gelir. Teraziler, başkalarının duygularına karşı fazla hassas davranılar ve ilişkilerden onay beklerler.

Duygularınızı derinlemesine analiz eder ve duruma göre uygun şekilde tepki verirsiniz. İnsanları yargılama noktasında, içsel olarak bir fikir oluşturur ve bunu asla paylaşmazsınız.

Kendinize göre bu fikir ile yaşayabilirsiniz. Bu fikir ve yargı kırıldığında ise pişman olurlarsunuz. Sevgi konusunda sadık ve sevecen birisiniz ama flörtüz yönünüz çok güçlüdür.

Paylaş: