loader
Terazi Icon Terazi Burcu ( 24 Eylül - 23 Ekim )

İlginizi nereye yönlendireceğinizi iyi belirlemelisiniz. Sizi ilişkilerde ya da hayatın içindeki konularda, her seferinde şüpheye düşüren bir şeyler varsa buna müdahale etmeniz gerekecektir. Haklı olduğunuza, yeterli karşılığı verebileceğinize gerçekten inandığınızda bunu ifade etmek kendiliğinden gelişecektir.

Hobi olarak ya da ek iş niyetiyle başladığınız işler size yeni fikirler getirebilir. Bir şeylerin "hayatınızın fırsatı" olması için bunları değerlendirmeniz gerekecektir. Ödemelerinizi daha rahat yapmayı değil, hayatınızı daha iyi standartlarda yaşamak için emek vermelisiniz; bu farkı önemseyin.

Fiziksel ve ruhsal olarak nasıl hissettiğiniz size bir yön belirleme konusunda yardımcı olabilir. Operasyonlar, estetik işlemleri ve bunların mali yükümlülüklerinin hayatınızı nasıl etkilediğine odaklanın. Olduğunuzdan daha iyi görünmek adına sadece dışarıdan değil içeriden de müdahale etmeli, çekingenliğinizi bir duruş olarak göstermekten vazgeçmelisiniz.

Fikirlerinize karşılık bulmak için değil bunları paylaşmak ve dönüştürmek için konuşmalısınız. Bu konuda kendinizde bir tutukluk hissettiğinizde yaşadığınız zaman kaybını düşünün. Kendinizi yenilemeye çalıştığınız bugünlerde bunu zorlaştıracak değil kolaylaştıracak hamlelerin peşinde olmalısınız.

Hayatınıza etki eden insanlara kendi rızanızla izin verip yine kendi rızanızla sınır koymalısınız. Bunun kararını kendinizden başka herkese devretmiş olsanız da artık devranın döndüğünü hissederek bunu değiştirebilirsiniz. Sorunlara yaklaşımınız kadar sevgiyi yaşama ve gösterme yaklaşımlarınız da değişiyor.

Hiç düşünmeden içinde yer aldığınız işler size sonrasında üzerinde çok düşüneceğiniz durumlar yaşatabilir. Ne düşüneceğinizi sizin belirleyeceğiniz bir sistem kurmaya çalışmalısınız. Sorumluluklarınızın bilincinde olmak sizi gereksiz işlerle vakit kaybetmekten koruyabilir.

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, 5 Ekim'de Merkür'ün burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla artık söz hakkı size geçiyor. Kendinizi ifade etmek, bunu daha da etkili halde yapmak isteyebilir ve bu isteğinizi gerçekleştireceğiniz imkanlara erişebilirsiniz. Duygularınızı yönetebildiğinizde, mantığınızın sesini de hislerinize dahil ettiğinizde sert müdahalelere ihtiyacınız kalmayacaktır. Her şeyin sizi desteklemeye başladığı bir dönemdesiniz. Bunu kullanın ve fikirlerinize önem verin. Üzerinde özenle çalıştığınızda her işin size çevre ve kazanç olarak geri döneceğini bilmelisiniz. İkna kabiliyetiniz ve ılımlı tavrınız kariyerinizle ilgili konularda istediğinizi almanızı kolaylaştırabilir. Bu size işinizle ilgili ilerleme kaydetme noktasında yeni girişimler de yaptırabilir. Güveneceğiniz insanlarla bir arada bulunmanın bu yönde ki artısıyla da karşılaşabilirsiniz. Yaşadığınız olumsuz tecrübeleri bir kenara bıraktığınızda yolunuz açılacaktır. Böylece yeni insanları ve gündemleri hayatınıza alma konusunda daha cesaretli olabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Dünyada hiçbir şey kararlılığın yerini tutamaz.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, 29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte kendinizi köprüden son çıkışa gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Hayatın “gibi’si fazla” karşılığını almaya hazır olun. İyi ve kötü, her şeyin önünüze serilmesiyle havada asılı kalmış olan her şey yerine oturabilir. Dönüm noktası sayılabilecek görüşmeler, ilişki kararları gündeme gelebilir. Bunlar karşısındaki şaşkınlığınızın kısa sürmesi daha hızlı ve keyifli şekilde yol almanızı sağlayacaktır. Olayların yönünün değişmesinden, hayatınızdaki dengelerin oynamasından korkmayın. Bazen bazı taşların yerine oturması için bütün taşların yerini kontrol etmeniz gerekebilir. Kelimenin tam anlamıyla elinizi taşın altına sokacağınız bir dönemdesiniz. Başkalarının etki ettiği, sonuçlandırdığı durumlardan kendiniz için ilham almalısınız. Bu sayede kendi sahnenizi oluşturabilir, kendi etkinizle tanışabilirsiniz. İlişkilerinize, işinize, hayatınızda sizi “siz” yapan her şeye sahip çıkmalısınız. Karakteristik yapınızı, değerlerinizi ve yaklaşım biçimlerinizi koruyup geliştirmek adına iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kendiniz için layık gördüğünüz, iyi olan her şeyi not edin ve bunları bir felsefe haline getirin. Durum böyle olunca, evlilik, sözleşmeler, katılım sağlanacak ortamlar ve yapılacak görüşmelerde sizi bu not aldıklarınıza yaklaştırmayacak olanları tespit etmeniz kolaylaşabilir. Geride bırakmaktan korkmadığınızda her şeyin ileride sizi beklediğini görebilirsiniz. Her nereden bakarsanız bakın, baktığınız yerde kendinizi gördüğünüzden emin olun. 

 

Motivasyon Sözü: “Başarı, kendinizi sevmek, yaptığınız şeyi sevmek ve bunu nasıl yaptığınızı sevmektir.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Güneş’in 23 Eylül’de burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla ışıkların sizi göstermesine hazır olun. Hem dış görünüşte hem de attığınız her adımda dikkatleri çekebilir, bunu doğru ve dengeli bir şekilde kullanarak adınızdan söz ettirebilirsiniz. Kendinizi ertelemenin, hislerinizi ve isteklerinizi başka öncelikler kadar önemsememenin getirdiği huzursuzluğu kenara bırakmalısınız. Güneş’in sizin için doğduğuna ikna olun ve bu sayede hayatın size sunacağı imkanları da fark edin. Duygusal ve maddi konulardaki durağanlık son bulabilir, attığınız adımların ve yaptığınız konuşmaların karşılığını bulabilirsiniz. Hala bulamadığınızı düşündüğünüz anda, adımları nasıl atmanız gerektiğiyle ilgili gerçekleri de görebilirsiniz. Artık ara vermeye değil, araları en güzel şekilde doldurmaya odaklanmalısınız. Evlilik, ticari ortaklıklar, yeni sosyal ilişkiler gündeminizde yer bulabilir. En iyi versiyonunuzla görünmek için hem mental hem de fiziksel açıdan yeni tarzlar deneyebilirsiniz. Tarzınız, bakış açınız, yaşadığınız çevreler, muhatap olduğunuz insanlar konusunda değişimler yapmaktan çekinmeyin. En büyük desteğin size her zaman kendinizden geleceğini bilin. Başkalarının onayını beklerken hayatı kaçırmakla bir kez daha yüz yüze gelmemek için bunu kullanmanız ve hayatınızın bir kuralı haline getirmelisiniz. Tam da bu nokta, size nereden başlayacağınızı gösterecektir. Dolayısıyla karışık hissettiren, cesaretinize gölge düşüren ya da kendinizden şüphe ettiren her şeyin farkına varabilecek ve bunları değiştirebileceksiniz. Bazen değişimin bir şeyi geliştirmekle değil, o bir şeyi tamamen yok ederek yerine yeni gündemler koyarak mümkün olabileceğini unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Aklım benim krallığımdır.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, 15 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile beraber ışıkları kapattığınızda ne ile baş başa kaldığınızı görüp onu değiştirebilirsiniz. Burada bir tercih yapmanız gerekebilir. Sizi üzücü, yorucu ve gereksiz efor harcatan konulardan uzaklaştırmak için bir fırsat yakalayabilir ya da bu fırsatı bizzat oluşturabilirsiniz. Her şeyin seçimlerinizle doğru orantılı olduğunu düşünebilirsiniz. Duygularınızı anladığınızda bunlarla ilgili hakimiyeti sağlamak, hayatınızdaki gölgeleri ışıkla doldurmak daha kolay olabilir. Daha mantıklı ve sağduyulu hareket etmek için zihnen hazır olduğunuzu görebilirsiniz. Finansal ve duygusal konular sizin için bir risk olmaktan çıkacaktır. İç dünyanızdaki bu karmaşanın sonlanması, korktuğunuz ancak üzerine gitmeyi başarabildiğiniz olayların olumlu dönüşleri gündelik yaşantınıza da olumlu etki edecektir. Çalışma ve yaşam alanlarınızı düzenlemek, görüşmeleri daha sağlıklı ve net ifadelerle yapmak, kendinize somut ve ayağı yere basan nedenler bulmak motivasyonunuzu arttıracaktır. Bakışlarınızı gizli kalan konulardan, kötü niyetini gördüğünüz kişilerden çevirdiğinizde çok farklı şeyler göreceksiniz. Kendi halinizde, yalnız ve düşünceli kaldığınız ancak en verimli sonuçlara ulaştığınız bir dönem olduğuna şahitlik edebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Yetenek başka kimsenin vuramayacağı bir hedefi vurur; dahi ise, hiç kimsenin göremediği bir hedefi vurur.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketi finansal hedefleriniz ve bunlar için verdiğiniz mücadeleyi gösterebilir. Bir şeyi istemekle o istek için emek vermenin orantısını nasıl kurduğunuzu düşünmelisiniz. Hiçbir şey yapmadan hiçbir şeyin çözülmeyeceğini görebilirsiniz. Kendinizi ve kazanımlarınızı korumak adına karşınıza çıkan ya da size sunulan imkanlara kulak vermelisiniz. Bu konudaki çabanızın şu anki durumunu bilmek bundan sonrasını yürütebilmeyi kolaylaştıracaktır. Çekindiğiniz durumları rahat olduğunuz süsüyle kapatmamalısınız. Bir duygu yaşadığınızda, bir düşünceye kapıldığınızda bunu yaşayıp deneyimlemelisiniz. Kendi değerinizi ve yaşamınızın hak ettiği özgüveni bilin. 

Güneş ve Merkür’ün 6 Eylül’de Başak burcundaki kavuşumuyla beraber içinizde tuttuklarınızla bir hesaplaşmaya gidebilirsiniz. Hayatınızı yaşamayı, yaşadıklarınızı anlamdırmayı zorlaştıran hiçbir şeyi kendinizde tutmak istemeyebilirsiniz. Burada birine hesap sormanın değil kendi iç rahatlamanızın önemli olduğunu unutmamalısınız. Öğreneceğiniz yeni bilgiler, bazı detayları yeni fark etmeniz, çevrenizin hayatınız üzerindeki etkisi üzerine düşünmeniz gerekebilir. Burada bir ayrıma gitmelisiniz. Kolaylaştırmak, faydalı olmak isterken buna herhangi birinin ya da bir konunun engel olmaması için akılcı davranmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Benim işim, bir zamanlar duvarların olduğu yerde pencereler yapmaktır.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, 29 Ağustos’ta Boğa burcundaki Uranüs'ün geri hareketine başlamasıyla korktuğunuz ya da güvenmediğiniz için geri plana attığınız her şeyi dışarı çıkarabilirsiniz. Hayatın saklanarak yaşanacağına dair yanlış bilgilerinizi doğrularıyla değiştirmelisiniz. Kendinizle karşı karşıya gelmemek için bunu yapmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Bugün elde ettiklerinizi yarın da bulabilmek için bazı riskleri almalısınız. Yeteneklerinize, çevrenize ve aile desteklerinize güvenerek bir şeyler yapmalısınız. Bu bir eğitim olabileceği gibi kazanç elde edeceğiniz bir alana yönelmek de olabilir. Cesaret etmek ve konfor alanından çıkmaya çalışmak size her zaman önemli kazançlar getirebilir. Buna duygusal konulardaki iyi gelişmeler de dahildir. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek olan dolunay ile beraber hem iş hayatınızı hemde gündelik durumunuzu iyileştirecek gelişmelere tanık olabilirsiniz. İş görüşmeleri yapmak, ne istediğinden emin olmak, hayatınıza çeki düzen vermekle ilgili soru işaretleriniz cevap bulabilir. Yaşantınızdaki belirsizliklerin sonlanmasıyla beraber adım atmanız da kolaylaşacaktır. Fark ettiklerinizi unutmadan yaşamanız hem beden sağlığınıza hem de mental yönünüze hizmet edecektir. Sağlıklı beslenme ve uyku düzeninizi gözden geçirerek, gerektiğinde doktor tavsiyesiyle hareket etmek isteyebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Asıl hüner, yaşadığın sürece hayatta kalmaktır.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Güneş’in 23 Ağustos’ta Başak burcuna geçmesiyle beraber daha durağan ama daha kendinize dönerek çalışacağınız bir sürece girebilirsiniz. Bugüne kadar bunu yapamamış olmak motivasyonunuzu kırsa da şimdi onu tamir ediyor ve yeniden başlıyorsunuz. Ruhsal olarak kendinize yatırım yapmanız gereken bir dönemdesiniz. Bunu değerlendirmek adına sizin için iyi olan ve size iyi hissettirecek konuları belirleyip onları hayatınızda somut bir hale getirebilirsiniz. Kuru duayı çabalarınızla süslemek, gerçekten size ve çevrenize faydası olabilecek işlerin peşinden koşmak önceliğiniz olabilir. Seçici bir çevrede seçici konularla vakit geçirmek sizi manevi bir sterilizasyona götürebilir. Bu sayede gerekli-gereksiz ayrımını daha net yapabilir, insanları daha iyi tanıyabilir ve yaptıklarınızın nasıl karşılık bulduğunu görebilirsiniz. Tüm bunları görmek, gördüğünüzü anlamakla ilgili tereddütlerinizi aşabilirsiniz. Dolayısıyla da hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınızın dengesini bozmamaya özen göstermelisiniz. Günün sonunda size sadece bunun gerekli olacağını unutmayın. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması size buradaki gerilimi ve yoğunluğu gösterebilir. Bunu yenmek isterken daha olumsuz durumlarla karşılaşmamak kendinizi baskılamamalısınız. Akışında kalmayı, duyguları yaşamayı, gerçeklerle yüzleşmeyi kendiniz için zorlaştırmamalısınız. Gizli haberlerin ortaya çıkması, işle ya da sağlıkla ilgili beklenmedik durumların söz konusu olması, bazı konuların başka tarafları olduğunu öğrenmek gibi gelişmelere tanık olabilirsiniz. Dinlenin, anlayın ve ona göre hareket edin. Ruhunuzun kırışıklarını açmak isterken kalıcı ve yanık izler bırakabilirsiniz, bundan vazgeçin.

27 Ağustos’ta Mars’ın burcunuzdaki seyrine başlamasıyla beraber hem adım atmak isteyip hem kenarda beklemekle günlerin geçeceğini düşünebilirsiniz. Ancak yaşadıklarınızı doğru analiz ettiğinizde ve sadece isteklerinize odaklandığınızda bunun tam tersi olacağını görebilirsiniz. Hayatınızı ve ilişkilerinizi güzelleştirmek, kendinize daha iyi bakmak sizin için önemli bir motivasyon olabilir. Bunu korumak için yalnız kalmak ve çevrenizden destek almak noktasındaki dengeyi kurmalısınız. Kendinizi ne kadar dışa bağımlı hissederseniz o kadar zorlanırsınız. Ancak bu destek dengesini bir kere doğru bir şekilde kurar, kendi yapabileceklerinize inanmaya başlarsanız zorunuz tahmininizden daha da kolaylaşacaktır. Yeni işbirlikleri ve tanışmalar, yeni tutum ve tarz arayışları bu dönem gündeminizde yer tutabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Şans, hazırlığın fırsatla buluştuğu anda meydana gelen şeydir.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, 5 Ekim'de Merkür'ün burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla artık söz hakkı size geçiyor. Kendinizi ifade etmek, bunu daha da etkili halde yapmak isteyebilir ve bu isteğinizi gerçekleştireceğiniz imkanlara erişebilirsiniz. Duygularınızı yönetebildiğinizde, mantığınızın sesini de hislerinize dahil ettiğinizde sert müdahalelere ihtiyacınız kalmayacaktır. Her şeyin sizi desteklemeye başladığı bir dönemdesiniz. Bunu kullanın ve fikirlerinize önem verin. Üzerinde özenle çalıştığınızda her işin size çevre ve kazanç olarak geri döneceğini bilmelisiniz. İkna kabiliyetiniz ve ılımlı tavrınız kariyerinizle ilgili konularda istediğinizi almanızı kolaylaştırabilir. Bu size işinizle ilgili ilerleme kaydetme noktasında yeni girişimler de yaptırabilir. Güveneceğiniz insanlarla bir arada bulunmanın bu yönde ki artısıyla da karşılaşabilirsiniz. Yaşadığınız olumsuz tecrübeleri bir kenara bıraktığınızda yolunuz açılacaktır. Böylece yeni insanları ve gündemleri hayatınıza alma konusunda daha cesaretli olabilirsiniz. 

9 Ekim'de yönetici gezegeniniz Venüs'ün Başak burcuna geçişi ile beraber yönünüzü kendinize doğru çevirebilirsiniz. Bir süredir kendinizle baş başa kalmayı, ihtiyaçlarınıza odaklanmayı, sizi mutlu eden konularla ilgilenmeyi ihmal ettiğinizi daha fazla düşünmeyin. Çünkü artık düşüncelerin değil, eylemlerin dönemi başladı. Beden ve ruh sağlığınızı iyileştirecek önlemler alabilir, kendinizi sizinle ilgili olmayan konulardan uzaklaştırabilirsiniz. Doktor kontrolleri, kaygınızı arttıran beslenme ve uyku düzensizlikleri gündeminiz olabilir. Hayatınıza getirmek istediğiniz düzen konusunda ısrarcı olmalısınız. Bu yönde bir yaşam planı çizdiğinizde, çevrenizdeki olumsuz eleştirilerin, haksızlıkların, yanlış anlaşılma ve dedikoduların etkisinde kalmayacaksınız. Sorumluluklarınızın ve sınırlarınızın farkında olun. 

11 Ekim'de Plüton'un Oğlak burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla ev ve iş arasındaki sınırları yeniden belirleyebilirsiniz. Her şeyin iç içe geçip hiçbir şeyin netleşmemesi sizi huzursuz etmiş olabilir. Bu tarih itibariyle düğümler çözülmeye başlıyor. Artık stresin sizin için bir belirleyici olmasına müsaade etmiyorsunuz. Yönetebilmelisiniz. Hayatınızdaki her noktayı, her kuralı yönetebilmeli ve gerektiği yerde değiştirmelisiniz. Taşınma, çalışma düzeninizi yenilemek gibi gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Bu da size evden yürüttüğünüz işlerinizin bir sonucu olarak gelebilir. Gelişiyorsunuz, kendi önünüzü kapatmayın. 

12 Ekim'de Mars'ın Akrep burcuna geçmesiyle maddi konularda yeni atılımlar yapabilirsiniz. Cesaretli ve hazırlıklı olmanız bu süreci kolaylaştırabilir. Ekonomik takıntılarınızın, kalıp yargılarınızın etkisini kırmaya başlıyorsunuz. İstemeyi, kendiniz için bir şeyler oluşturmayı öğrenmelisiniz. Artık kenarda kalmanın döneminde değilsiniz. Kendinize değer katın, işinizi ve zihninizi geliştirin. Sevdiğiniz insanlara ve konulara daha farklı bir gözle bakmayı deneyin. 

2023 yılının yeni başladığını hissedeceğiniz 14 Ekim Güneş Tutulmasıyla, hayatınızın aldığı şekle şaşırabilirsiniz. Ama bu şaşkınlığı uzun tutmayın ve adapte olmaya çalışın. Yaşantınızda köklü değişiklikler yapabilir, buna mecbur kalmış olsanız da neticelerinden memnuniyet duyabilirsiniz. Düşüncelerinize ve kalp sesinize kulak verin. Kendinizi öne çıkarmak için buna ihtiyacınız olacaktır. Daha geniş bir açıdan bakmayı, hayatınızdaki eksik ve fazlalıkları tespit edip bunlara dertlenmeyi değil bunları dengelemeyi deneyimleyeceksiniz. Önemli başlangıçlar ve imzalar gündeme gelebilir, hem işinizde hem de duygusal konularda beklentileriniz gerçekleşebilir. Taşınma, yer ya da sektör değişikliği gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Karar vermeniz sandığınız kadar uzun sürmeyecek. Çünkü artık ne istediğinizden fazlasıyla eminsiniz. Kişisel gelişiminizle beraber dış görünüşünüz ve sağlığınızla da ilgili olabilir. Estetik, fizik tedavi gibi konularda olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 

20 Ekim'de Güneş ve Merkür'ün burcunuzdaki kavuşumu söz hakkını size verebilir. Bugüne kadar dile getirmediklerinizi, gün yüzüne çıkarmadıklarınızı konuşabilirsiniz. İmza atmaya, anlaşmaya ve ikna etmeye açıksınız. Bunu hangi alanlarda ve nasıl kullanacağınızı iyi belirlemelisiniz. Yaşamak ve yapmak istediğiniz her şeyin alt yapısını oluşturabilirsiniz. Çevrenizden bununla ilgili geri dönüşleri almak, bu konuda kendinizi de ikna etmenizi kolaylaştıracaktır. Onay almayı beklememenin, kendi kararlarınızla ilerlemenin güzelliğini deneyimleyeceksiniz. Hakkınız olanı alıyorsunuz. 

22 Ekim'de Merkür'ün burcunuzdan ayrılıp Akrep burcuna geçişi ile beraber ekonomik açıdan rahatlayacağınız bir sürece girebilirsiniz. Para akışınızı koruyacak yeni stratejiler geliştirebilir, harcamalarınızı yönetebilirsiniz. Bu konuda risk almaktan çekiniyorsanız güvendiğiniz kişilerden destek alabilirsiniz. Üzerinde fazlaca düşünmek bazı noktaları kaçırmanıza ya da yanlış anlamanıza neden olabilir. Sizde bir takıntı ya da ruhsal bozukluk oluşturacak hiçbir şeyi hayatınızda tutmalısınız. Tatmin duygusunu hissetmek için mücadele verirken sevdiklerinizin ve kendinizin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Doğru kelimeler, doğru tavırlar, doğru seçimler sizi hep mutluluğa yakın tutar. 

23 Ekim'de Güneş'in burcunuzdan çıkıp Akrep burcuna geçmesiyle kendinize yaptığınız yatırımların meyvelerini almaya başlayabilirsiniz. Kazancınızın ve işinizin destekleneceği gelişmeler yaşayabilir, yeni iş girişimleri ve faaliyetleri gündeme getirebilirsiniz. Beklediğiniz ödemelerin gerçekleşmesi, yatırım ve birikim işlemlerinizi hızlandırabilir. Maddi gücünüzün yeterliliğinin artması, hayatı daha iyi yaşamak için bir altyapı oluşturacaktır. Bunun farkında olmak, sadece harcama yapmayı değil bu durumu geliştirip büyütmeyi de gerektirir. 

28 Ekim'de Boğa burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile yaptığınız ekonomik hamlelerin sonuçlarını görebilirsiniz. Kendinize neyi layık gördüğünüz burada belirleyici olacaktır. Ortaklı işler, aileden gelen destekler konusunda sonucu kesinleştirmeden hareket etmemelisiniz. Bu durumu hayatınızda bir kural olarak belirleyebilirsiniz. Elle tutulur hale gelmeyen, kalıcı bir yer edinmeyen hiçbir duruma ve duyguya zaman ayırmamalısınız. Bu sizi yanlış olasılıklardan ve gereksiz inatlaşmalardan koruyacaktır. Artan harcamalar ve ödemeleri halletmek için yeni yöntemler aramak isteyebilirsiniz. Bundan önce, kendinizi ve harcamalarınızı kontrol altına almanız daha akıllıca olabilir. İmkanlarınıza sahip çıkarsanız, yenileri bulmanız da kolaylaşır. 

29 Ekim'de Akrep burcundaki Merkür Mars kavuşumuyla, doğru tarafı seçtiğinizden emin olabilirsiniz. Aklınızdan geçenlerin boşuna olmadığını fark ederek ilerleyeceksiniz. Bazı insanlara verilen değerin karşılık bulmaması, sizi insanlardan uzaklaştırabilir. Bundan sonrası için daha dikkatli, mantığının sesini dinleyen ve kalbini buna uyduran biri olmaya gayret gösteriyorsunuz. 

 

Motivasyon Sözü: “Aklın en yüksek konsantrasyon seviyesine ulaştığında, hayal ile gerçeğin kesiştiği sıra dışı bir dünyaya adım atacaksın.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketi finansal hedefleriniz ve bunlar için verdiğiniz mücadeleyi gösterebilir. Bir şeyi istemekle o istek için emek vermenin orantısını nasıl kurduğunuzu düşünmelisiniz. Hiçbir şey yapmadan hiçbir şeyin çözülmeyeceğini görebilirsiniz. Kendinizi ve kazanımlarınızı korumak adına karşınıza çıkan ya da size sunulan imkanlara kulak vermelisiniz. Bu konudaki çabanızın şu anki durumunu bilmek bundan sonrasını yürütebilmeyi kolaylaştıracaktır. Çekindiğiniz durumları rahat olduğunuz süsüyle kapatmamalısınız. Bir duygu yaşadığınızda, bir düşünceye kapıldığınızda bunu yaşayıp deneyimlemelisiniz. Kendi değerinizi ve yaşamınızın hak ettiği özgüveni bilin. 

Güneş ve Merkür’ün 6 Eylül’de Başak burcundaki kavuşumuyla beraber içinizde tuttuklarınızla bir hesaplaşmaya gidebilirsiniz. Hayatınızı yaşamayı, yaşadıklarınızı anlamdırmayı zorlaştıran hiçbir şeyi kendinizde tutmak istemeyebilirsiniz. Burada birine hesap sormanın değil kendi iç rahatlamanızın önemli olduğunu unutmamalısınız. Öğreneceğiniz yeni bilgiler, bazı detayları yeni fark etmeniz, çevrenizin hayatınız üzerindeki etkisi üzerine düşünmeniz gerekebilir. Burada bir ayrıma gitmelisiniz. Kolaylaştırmak, faydalı olmak isterken buna herhangi birinin ya da bir konunun engel olmaması için akılcı davranmalısınız. 

15 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile beraber ışıkları kapattığınızda ne ile baş başa kaldığınızı görüp onu değiştirebilirsiniz. Burada bir tercih yapmanız gerekebilir. Sizi üzücü, yorucu ve gereksiz efor harcatan konulardan uzaklaştırmak için bir fırsat yakalayabilir ya da bu fırsatı bizzat oluşturabilirsiniz. Her şeyin seçimlerinizle doğru orantılı olduğunu düşünebilirsiniz. Duygularınızı anladığınızda bunlarla ilgili hakimiyeti sağlamak, hayatınızdaki gölgeleri ışıkla doldurmak daha kolay olabilir. Daha mantıklı ve sağduyulu hareket etmek için zihnen hazır olduğunuzu görebilirsiniz. Finansal ve duygusal konular sizin için bir risk olmaktan çıkacaktır. İç dünyanızdaki bu karmaşanın sonlanması, korktuğunuz ancak üzerine gitmeyi başarabildiğiniz olayların olumlu dönüşleri gündelik yaşantınıza da olumlu etki edecektir. Çalışma ve yaşam alanlarınızı düzenlemek, görüşmeleri daha sağlıklı ve net ifadelerle yapmak, kendinize somut ve ayağı yere basan nedenler bulmak motivasyonunuzu arttıracaktır. Bakışlarınızı gizli kalan konulardan, kötü niyetini gördüğünüz kişilerden çevirdiğinizde çok farklı şeyler göreceksiniz. Kendi halinizde, yalnız ve düşünceli kaldığınız ancak en verimli sonuçlara ulaştığınız bir dönem olduğuna şahitlik edebilirsiniz. 

Güneş’in 23 Eylül’de burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla ışıkların sizi göstermesine hazır olun. Hem dış görünüşte hem de attığınız her adımda dikkatleri çekebilir, bunu doğru ve dengeli bir şekilde kullanarak adınızdan söz ettirebilirsiniz. Kendinizi ertelemenin, hislerinizi ve isteklerinizi başka öncelikler kadar önemsememenin getirdiği huzursuzluğu kenara bırakmalısınız. Güneş’in sizin için doğduğuna ikna olun ve bu sayede hayatın size sunacağı imkanları da fark edin. Duygusal ve maddi konulardaki durağanlık son bulabilir, attığınız adımların ve yaptığınız konuşmaların karşılığını bulabilirsiniz. Hala bulamadığınızı düşündüğünüz anda, adımları nasıl atmanız gerektiğiyle ilgili gerçekleri de görebilirsiniz. Artık ara vermeye değil, araları en güzel şekilde doldurmaya odaklanmalısınız. Evlilik, ticari ortaklıklar, yeni sosyal ilişkiler gündeminizde yer bulabilir. En iyi versiyonunuzla görünmek için hem mental hem de fiziksel açıdan yeni tarzlar deneyebilirsiniz. Tarzınız, bakış açınız, yaşadığınız çevreler, muhatap olduğunuz insanlar konusunda değişimler yapmaktan çekinmeyin. En büyük desteğin size her zaman kendinizden geleceğini bilin. Başkalarının onayını beklerken hayatı kaçırmakla bir kez daha yüz yüze gelmemek için bunu kullanmanız ve hayatınızın bir kuralı haline getirmelisiniz. Tam da bu nokta, size nereden başlayacağınızı gösterecektir. Dolayısıyla karışık hissettiren, cesaretinize gölge düşüren ya da kendinizden şüphe ettiren her şeyin farkına varabilecek ve bunları değiştirebileceksiniz. Bazen değişimin bir şeyi geliştirmekle değil, o bir şeyi tamamen yok ederek yerine yeni gündemler koyarak mümkün olabileceğini unutmayın. 

29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte kendinizi köprüden son çıkışa gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Hayatın “gibi’si fazla” karşılığını almaya hazır olun. İyi ve kötü, her şeyin önünüze serilmesiyle havada asılı kalmış olan her şey yerine oturabilir. Dönüm noktası sayılabilecek görüşmeler, ilişki kararları gündeme gelebilir. Bunlar karşısındaki şaşkınlığınızın kısa sürmesi daha hızlı ve keyifli şekilde yol almanızı sağlayacaktır. Olayların yönünün değişmesinden, hayatınızdaki dengelerin oynamasından korkmayın. Bazen bazı taşların yerine oturması için bütün taşların yerini kontrol etmeniz gerekebilir. Kelimenin tam anlamıyla elinizi taşın altına sokacağınız bir dönemdesiniz. Başkalarının etki ettiği, sonuçlandırdığı durumlardan kendiniz için ilham almalısınız. Bu sayede kendi sahnenizi oluşturabilir, kendi etkinizle tanışabilirsiniz. İlişkilerinize, işinize, hayatınızda sizi “siz” yapan her şeye sahip çıkmalısınız. Karakteristik yapınızı, değerlerinizi ve yaklaşım biçimlerinizi koruyup geliştirmek adına iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kendiniz için layık gördüğünüz, iyi olan her şeyi not edin ve bunları bir felsefe haline getirin. Durum böyle olunca, evlilik, sözleşmeler, katılım sağlanacak ortamlar ve yapılacak görüşmelerde sizi bu not aldıklarınıza yaklaştırmayacak olanları tespit etmeniz kolaylaşabilir. Geride bırakmaktan korkmadığınızda her şeyin ileride sizi beklediğini görebilirsiniz. Her nereden bakarsanız bakın, baktığınız yerde kendinizi gördüğünüzden emin olun.

 

Motivasyon Sözü: “Doğru sebep kuvvetten daha güçlüdür.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Kova burcunda 1 Ağustos'ta gerçekleşecek dolunay size bir süredir hissettiğiniz yönsüzlük ve sevgisizlik hislerine karşı koyma gücü verebilir. Çözemediğiniz durumlar söz konusu olduğunda öfkelenmek, olmadığınız biri gibi davranmak yerine bunun neden kaynaklandığını görmelisiniz. Dolunay size görmekten kaçtığınız ya da fark edemediğiniz her şeyi sunabilir. İkili ilişkiler, sosyal konular ve duygusal meselelerde artık bir netlik oluşturmalısınız. Sizi rahatsız eden ve mutlu eden konularda bir ayrıma gittiğinizde ve buna sadık kaldığınızda buna göre karşılık bulabilirsiniz. Uzman desteği, aileniz ya da aile gibi gördüğünüz kişilerle fikir alışverişi size yardımcı olabilir. Bir süredir ertelediğiniz etkinlikler, vakit ayıramadığınız hobileriniz varsa bunlara odaklanabilirsiniz. Zihninizi farklı bir şekilde çalıştırdığınızda hayatınızda da farklı bir şekil alabilirsiniz. 

2 Ağustos’ta Merkür ve Satürn'ün karşı karşıya oluşu, hayatınızda neyin etkili olacağına karar vermenize yardımcı olabilir. İki seçenek arasında kalmak yerine her şeyin sırasını, zamanını ve önemini belirlemekle uğraşmalısınız. Kendi içinizde çözmeye çalıştığınız konular varken başkalarının sorunlarıyla ilgilenmek, aynı ilgiyi kendinizden esirgemek sizi bir kaçışa sürükleyecektir. Bunun sağlığınızı ve sorumluluklarınızı gölgede bırakmaması için hayatınızdaki insanlarla aranızda bir sınır oluşmalıdır. Bu sayede fedakarlıklarınız suistimal edilmeyecek, hakkınızda olumsuz konuşan kişilerden uzaklaşabileceksiniz. 

13 Ağustos’ta Güneş ve retro Venüs'ün Aslan burcunda bir araya gelişi ile hem arkadaşlıklar hem de yatırımlarla ilgili konular gündeminizde yer bulabilir. İyi giden konuların ve bunların korunamaması durumunda sorun sadece çevresel değil bireysel de olabilir. Bu kavuşumda kendi tutumlarınızın, egonuzun ve fikirlerinizin işleme biçiminizin hayatınıza olan etkilerini daha net görebilirsiniz. Bu sayede hem yanlış anlaşılmaların önüne geçecek hem de kendinizle ilgili revizeye gidecek hem de size hata yaptıran diğer faktörleri de etkisiz hale getirebileceksiniz. Para kazanabilmek, hayatınızı daha yüksek standartlara çıkarabilmek için yaptığınız yatırımları dikkatle takip etmelisiniz. Burada bir kayıp yaşamanız söz konusu olabilir. Böyle bir durumda sakin kalmalı, gerektiği noktada yardım istemeyi ihmal etmemelisiniz.

16 Ağustos'ta Aslan burcunda gerçekleşecek yeni ay size artık kendinize ve geleceğinize odaklanmak konusunda önemli fırsatlar sunabilir. Bu kez birilerinin sizin için bir şeyler yapması değil, sizin başrolde olmanız gerekiyor. Bunu yoğun ve net bir şekilde hissedebilirsiniz. Yeni projeler oluşturmak, parasal konulara ağırlık vermek ve gelirlerinizi arttıracak işlerin peşine düşmek isteyebilirsiniz. Sosyal bir dönem olabilir ve insanların dikkatini duruşunuzla, yaptıklarınızla çekebilirsiniz. Destek görmek konusunda şanslısınız. Daha dışa dönük, enerjik ve yüksek motivasyonla yaşayabilirsiniz. Hayatınızın bu ihtişamından hoşnut kaldığınızı gördüğünüzde bunu sürdürmek için emek vermekten geri durmayacaksınız. Kendinize nasıl bir hedef koymanız gerektiğini düşündüğünüzde, hayatınıza ve çevrenize bakarak cevabı bulabilirsiniz. 

Güneş’in 23 Ağustos’ta Başak burcuna geçmesiyle beraber daha durağan ama daha kendinize dönerek çalışacağınız bir sürece girebilirsiniz. Bugüne kadar bunu yapamamış olmak motivasyonunuzu kırsa da şimdi onu tamir ediyor ve yeniden başlıyorsunuz. Ruhsal olarak kendinize yatırım yapmanız gereken bir dönemdesiniz. Bunu değerlendirmek adına sizin için iyi olan ve size iyi hissettirecek konuları belirleyip onları hayatınızda somut bir hale getirebilirsiniz. Kuru duayı çabalarınızla süslemek, gerçekten size ve çevrenize faydası olabilecek işlerin peşinden koşmak önceliğiniz olabilir. Seçici bir çevrede seçici konularla vakit geçirmek sizi manevi bir sterilizasyona götürebilir. Bu sayede gerekli-gereksiz ayrımını daha net yapabilir, insanları daha iyi tanıyabilir ve yaptıklarınızın nasıl karşılık bulduğunu görebilirsiniz. Tüm bunları görmek, gördüğünüzü anlamakla ilgili tereddütlerinizi aşabilirsiniz. Dolayısıyla da hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınızın dengesini bozmamaya özen göstermelisiniz. Günün sonunda size sadece bunun gerekli olacağını unutmayın. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması size buradaki gerilimi ve yoğunluğu gösterebilir. Bunu yenmek isterken daha olumsuz durumlarla karşılaşmamak kendinizi baskılamamalısınız. Akışında kalmayı, duyguları yaşamayı, gerçeklerle yüzleşmeyi kendiniz için zorlaştırmamalısınız. Gizli haberlerin ortaya çıkması, işle ya da sağlıkla ilgili beklenmedik durumların söz konusu olması, bazı konuların başka tarafları olduğunu öğrenmek gibi gelişmelere tanık olabilirsiniz. Dinlenin, anlayın ve ona göre hareket edin. Ruhunuzun kırışıklarını açmak isterken kalıcı ve yanık izler bırakabilirsiniz, bundan vazgeçin.

27 Ağustos’ta Mars’ın burcunuzdaki seyrine başlamasıyla beraber hem adım atmak isteyip hem kenarda beklemekle günlerin geçeceğini düşünebilirsiniz. Ancak yaşadıklarınızı doğru analiz ettiğinizde ve sadece isteklerinize odaklandığınızda bunun tam tersi olacağını görebilirsiniz. Hayatınızı ve ilişkilerinizi güzelleştirmek, kendinize daha iyi bakmak sizin için önemli bir motivasyon olabilir. Bunu korumak için yalnız kalmak ve çevrenizden destek almak noktasındaki dengeyi kurmalısınız. Kendinizi ne kadar dışa bağımlı hissederseniz o kadar zorlanırsınız. Ancak bu destek dengesini bir kere doğru bir şekilde kurar, kendi yapabileceklerinize inanmaya başlarsanız zorunuz tahmininizden daha da kolaylaşacaktır. Yeni işbirlikleri ve tanışmalar, yeni tutum ve tarz arayışları bu dönem gündeminizde yer tutabilir. 

29 Ağustos’ta Boğa burcundaki Uranüs'ün geri hareketine başlamasıyla korktuğunuz ya da güvenmediğiniz için geri plana attığınız her şeyi dışarı çıkarabilirsiniz. Hayatın saklanarak yaşanacağına dair yanlış bilgilerinizi doğrularıyla değiştirmelisiniz. Kendinizle karşı karşıya gelmemek için bunu yapmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Bugün elde ettiklerinizi yarın da bulabilmek için bazı riskleri almalısınız. Yeteneklerinize, çevrenize ve aile desteklerinize güvenerek bir şeyler yapmalısınız. Bu bir eğitim olabileceği gibi kazanç elde edeceğiniz bir alana yönelmek de olabilir. Cesaret etmek ve konfor alanından çıkmaya çalışmak size her zaman önemli kazançlar getirebilir. Buna duygusal konulardaki iyi gelişmeler de dahildir. 

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek olan dolunay ile beraber hem iş hayatınızı hemde gündelik durumunuzu iyileştirecek gelişmelere tanık olabilirsiniz. İş görüşmeleri yapmak, ne istediğinden emin olmak, hayatınıza çeki düzen vermekle ilgili soru işaretleriniz cevap bulabilir. Yaşantınızdaki belirsizliklerin sonlanmasıyla beraber adım atmanız da kolaylaşacaktır. Fark ettiklerinizi unutmadan yaşamanız hem beden sağlığınıza hem de mental yönünüze hizmet edecektir. Sağlıklı beslenme ve uyku düzeninizi gözden geçirerek, gerektiğinde doktor tavsiyesiyle hareket etmek isteyebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü:  “Bazen aradığınız şey zaten oradadır.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Balık burcundaki Neptün'ün geri hareketine başlaması iş düzeniniz başta olmak üzere günlük akışınızı büyük ölçüde etkileyebilir. Aynı hatalara ya da konulara tekrar dönmek size zaman kaybettirebilir. Artık buna bir son vermek üzere yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. İstediğiniz gibi ilerlemeyen konular karşısında bundaki payınızın ne olduğunu iyi tespit etmelisiniz. Sorumluluklarınıza odaklanın ve bunların dışında kalan konuların hayatınızdaki yüzdesini düşürmeye çalışın. Beslenmeyle ve buna bağlı fiziksel durumla ilgili sorun yaşamamak adına doktorunuzun önerdiği şekilde bir plan kurmanız retro bitiminde kendinizi daha zinde hissetmenize yardımcı olacak bir düzen getirebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Yengeç burcunda bir araya gelişi iş hayatınızla ilgili önemli görüşmeler yapmanızın yolunu açabilir. Kendinizi gösterebilir, düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz. Yerinizi sağlamlaştırmak için bazen bir değişikliğe ihtiyacınız olabilir. Bildiğiniz işlerin dışına çıkmaktan çekinmeyin. Duygusal konuşmalar, kadın dostlarınızdan gelecek destekler bu süreçte size gereken motivasyonu sağlayacaktır. 

3 Temmuz'daki Oğlak dolunayı ile aile hayatınıza, aile bireylerinize karşı sorumluluklarınızı düşünebilirsiniz. Üzerinizde bir sorumluluğun olması sizi psikolojik olarak yorabilir. Bu da ailenizdeki erkek figürlerle yapacağınız konuşmalara olumsuz etki edebilir. Kendinizdeki değişime buradan başlayın ve sakin kalmayı, hayatınıza yeni bir soluk getirmek için buna göre yaşamayı öğrenin. Yaşadığınız yeri güzelleştirmek, buraya emek vermek, taşınma ve ev içinde değişikliklerle ilgilenmek enerjinizi pozitif yöne çekecektir. 

Mars'ın Başak burcundaki seyrine geçmesi sizi geri plana düşürebilir. Kendi halinde, belli insanlarla ve konularla ilgileniyor olmak motivasyonunuzu düşürdüğünde koşucuların ilk adımı geriye doğru attığını hatırlamalısınız. Hayatınızı iyi bir yere taşımak isterken bunu kimlerle ve ne şekilde yapacağınızdan emin olmalısınız. Sizi bir yere götürmeyen, bir fayda ve mutluluk göremediğiniz yöntemlere ve insanlara veda ediyorsunuz. Alacağınız bazı haberler, bazı insanlarla gireceğiniz olumsuz konuşmalar bu vedayı kolay hale getirebilir. Arkanızdan nelerin döndüğünü, sizden nelerin gizlendiğini gördüğünüzde hareket etmeniz ve bunu nasıl yapacağınızı bilmeniz önemli olacaktır. Kenara çekilin ve neler olduğunuzu analiz etmeye çalışın. Ruhsal ve bedensel sağlığınıza yatırım yapmak için olumsuz alışkanlıklarınızı bırakmaya çalışabilir, hizmet verdiğiniz alanlardaki işlerinizi kontrollü bir şekilde devam ettirebilir, kendinize ve kendi finansal fikirlerinize önem verebilirsiniz. 

17 Temmuz'da Ay Düğümlerinin Koç-Terazi aksına geçişi ve Yengeç yeni ayının gerçekleşmesiyle hayatınızı bundan önce ve bundan sonra olarak ikiye ayıracağınız bir döneme giriyorsunuz. İnsanlara ve olaylara bakış açınızın değişmesi, buna karşı gösterdiğiniz direnç, fedakarlıklarınızın getirdiği olumlu olumsuz tüm sonuçlar görmek ana gündem başlıklarınız olabilir. Kendinizi düşünmeye başlıyorsunuz. Bugüne kadar bunu yapmanıza engel olan tüm bireysel ve çevresel faktörleri daha net görebilirsiniz. Direnç göstermeye devam etmedikçe, bazı gerçeklere yüzünüzü çevirmedikçe hayatınızın nasıl hızlı ve güzel şekilde aktığına şahitlik edebilirsiniz. Can sıkıcı ilişkiler, problemli işbirlikleri, iyi niyetli olmayan kişiler karşısında yeni bir duruş sergilemek için gereken cesarete sahipsiniz. Bu potansiyeli dönüştürmek için önce onun var olduğuna ikna olmalısınız. Alışkanlıklarınızı, beklentilerinizi lehinize olacak şekilde yenilediğinizde evlilik ve ticari ortaklıklarda hayati ve kadersel değişimler kapınızı çalabilir. Bundan sonrasının aynı olmayacağını biliyorsunuz, bu bilginizi nasıl bir yaşam sürmek istiyorsanız ona adamalısınız. Yengeç yeni ayı ile bunu yapmanız kolaylaşabilir. Özellikle kariyer noktasında yeni atılımlar yapmaya meyilli olduğunuz bir dönemdesiniz. Anlayın ve bu anladıklarınızı geliştireceğiniz bir iş sistemi üzerinde çalışın. Kadın figürlerin ya da ailenizin desteğini alabilirsiniz. İş ve evlilik gündemlerinin iç içe olabileceği gelişmeler, bunlara bağlı yer değişiklikleri yapabilirsiniz. Sizi bir yere bağlayan ne varsa buluyorsunuz, çözülmesi gereken çözülüyor. 

Mars ve Satürn'ün karşılıklı duruşu sağlık sorunlarınıza ve çevresel faktörlere olan tutumunuzu etkileyebilir. Kendinizi bile bile yormak yerine mola vermeyi, bazen kenarda beklemeyi, içinize hizmet etmeyi rutin haline getirmeyi ihmal etmiş olabilirsiniz. Bunun getirdiği karmaşayı çözmek adına planlar yaparken mükemmeli değil bazen sadece gerekliliği düşünmelisiniz.

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Aslan burcunda geri hareketine başlamasıyla arkadaş çevrelerinde bıraktığınız intiba, ortaklı girişimler konusunda gözden geçirmeniz gereken bazı durumlar ortaya çıkabilir. Beklemenin sadece durmak olmadığını kavramalısınız. Beklemek, bir sonraki adımınızı daha sağlam bir şekilde atmanız için bir fırsat olabilir. Retro boyunca hem ilişkilerde hem de parasal konularda riskli adımlar atmamak için bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Olmadığınız biri gibi davranmak yerine olduğunuz halinizi geliştirmeye çalışmak en büyük deneyimlerinizden biri olabilir. 23 Temmuz'da Güneş'in de Aslan burcuna geçmesi sizi bu karmaşadan çıkarabilir. Fırsatları görmek, insanları tanımak ve kendinizi tanımak adına iyi bir dönemdesiniz. Her şeye rağmen hayatın iyi yanlarını becerilerinizle ve duruşunuzla ortaya koyabilirsiniz. Bu sizin motivasyonunuzu yüksek tutacağı için başkalarına da ilham olabilir. Gelir değişikliği, yeni bir konu üzerinde çalışmak gibi gündemlerle ilgilenebilirsiniz. 

Chiron'un Koç burcundaki geri hareketi ikili ilişkilerin perde arkasına sizi götürebilir. Buraya bir kez daha gidin, gördüklerinizi sindirin ve çıktığınızda yeni bir "siz" olarak adım atın. Fikirlerinizin kabul görmemesi, duygularınızın ve iyi niyetinizin anlaşılmaması endişesiyle konuşmadığınız her şeyi gündeminize almalısınız. Bunun getirdiği kayıpları en aza indirmek için bu dönemi iyi kullanın. Yeterliliklerinizi sorgulamak yerine kendinizi yetebileceğiniz ve yetebildiğiniz konuları yeniden incelemeye, buradan ders çıkarmaya itmelisiniz. 

Merkür ve Venüs'ün Aslan burcunda bir araya gelişiyle sosyal çevrenizde ses getirecek sözler söyleyebilirsiniz. Hem davranışlarınızla hem yaptıklarınızla dikkat çekebilirsiniz. Bunun olumlu yönde olması, kabul görmesi için de kelimelerinizi özenle seçmeniz önemli olacaktır. Yatırım ve işle ilgili konular, ortaklıklardaki paydanızı gündeme getirebilir ve burada bir yeniliğe gitmek isteyebilirsiniz. Arkadaşlıklarda baskın olmak her zaman beklentinizi karşılamayabilir, çevrenizdeki insanların söylemlerine ve önerilerine kulak vermenizde fayda var. 

Merkür'ün Başak burcuna geçişi bazı fikirleri kendinize saklamanız gerektiğini size hatırlatabilir. Hem içsel hem de günlük hayatta bir arınma, eleme yapmalısınız. Fazla insan, fazla eşya, fazla his, fazla sorumluluk sizi eksiye düşürebilir. Doğru dozu bulmak için bu eleme konusunda istekli olmalısınız. Bu durum sizin alışkanlıklarınıza doğrudan etki edeceği için bedeninize ve ruhunuza iyi gelecek şekilde yaşamanızı da kolaylaştıracaktır. Entrikalar, söylentiler, gizli detayların ortaya çıkması motivasyonunuza olumsuz etki edebilir. Kendinizi bir karşılık vermek durumunda hissettiğinizde istemeden de olsa olumsuz bir sürecin içine girebilirsiniz. Bu tuzağa düşmek yerine kendinize hizmet etmeyi tercih etmelisiniz. İbadetler, hayır işleri, hayatınızla ilgili düzenlemeleri sürdürmek size bu anlamda destek verebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Kazanmak, kaybetmekten korkmamak demektir.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Yay burcunda 4 Haziran’da gerçekleşecek dolunay ile birlikte olayların, insanların ve fikirlerin hayatınıza olan etkisiyle yüzleşebilirsiniz. Bunu görmekten kaçındığınız zamanların sonuna geldiniz, şimdi bir yenilenme zamanındasınız. Çevrenize karşı yardımsever ve duyarlı bir yaklaşım sergilemek size bazı yanlış ilişkiler başlattırmış olabilir. Şimdi yapmanız gereken şey, yeni şeyler düşünmek ve yeni insanlarla yolunuza devam etmek olacaktır. Yakın çevrenizle iletişim trafiğiniz yoğun olsa da paylaşımlarınızın ölçülü ve teyitli olmasına özen göstermenizde fayda var. Yanlış anlaşılmalar, abartılı tepkiler ya da gereksiz polemiklere mahal vermemek duruşunuzun değerini arttıracaktır.

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi bazı korkularınızı tetikleyecek haberler getirebilir. Maddi konularda daha dikkatli ve kontrollü olmanızda, işinizi sağlama almanızda fayda var. 

Yönetici gezegeniniz Venüs’ün Aslan burcuna geçişi ile beraber keyifli vakit geçirmek, hayattan ve yaptıklarınızdan zevk almak için kendinize bazı fırsatlar oluşturabilirsiniz. Sorumluluklarınızın ardından zamanı istekleriniz için kullanmak motivasyonunuzu arttıracaktır. Hem sosyal açıdan hem de işinizi destekleyecek gelişmeler yaşayabilir, maddi ve manevi olarak daha yüksek seviyeye ulaşabilirsiniz. Bu enerjinizin dikkatleri çekiyor olması aşk hayatınızı da hareketlendirebilir. Yeni ilişkilere başlamak, mevcut ilişkilerde yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. 

Merkür’ün İkizler burcunda hareket etmesi yarım kalan ya da bir sebepten askıya aldığınız, üzerinde çalıştığınız konuları hızlandırabilir. Eğitiminiz, sınavlarınız ve geçiş süreçlerinizle ilgilenebilirsiniz. Bunun getirisi olarak yeni insanlarla tanışmak ve daha ileri seviyeye ulaşmak için farklı yerlere, farklı bilgilere de merak salabilirsiniz. Bu merakınız size pek çok bilgiyi ve kazanç kaynağını getirebilir. Hukuksal ve devlet dairelerindeki işlemler konusunda elinizi çabuk tutmak, sonuçlandırmak isteyebilirsiniz. Dalgınlıkla ya da tam olarak emin olamadığınız durumlar yüzünden hatalar yapmamak için işin uzmanıyla hareket etmenizde fayda var. 

Plüton’un geri hareketini Oğlak burcunda devam ettirmesiyle aile içi konular ve buna bağlı ekonomik koşullarla ilgilenmeniz gerekebilir. Aceleci ya da kararsız tavırlarla süreci etkilememek adına bütçenizi ve isteklerinizi bilerek ilerlemelisiniz. Evlilik ya da ev sahibi olmakla ilgili süreçleriniz düşündüğünüz, planladığınız gibi gitmediğinizde öfkenize yenik düşmemelisiniz. Gözden bir detayın, bir kuralın kaçabileceğini unutmayın. Sizin doğrularınızın herkes için geçerli olmamasını kabullendiğinizde sorunları en aza indirebilirsiniz. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketiyle günlük yaşantınızı sekteye uğratan konulara karşı yeni planlarınızı ve bunların gerekliliklerini gözden geçirebilirsiniz. Sorumluluklarınızın dışında öncelik verdiğiniz işler, destekler gibi durumlar söz konusu ise fedakarlıklarınızın bir ölçüsü olması gerektiğini hatırlamalısınız. İş görüşmeleri ve değişiklikleri gibi durumlarda hakkınız olanı isteyin ve bunun için gereken takvimi düzenleyin. Artan sorumluluklarınızı daha iyi ve faydalı şekilde yönetmek için zamanı daha iyi kullanmaya gayret göstermelisiniz. Kendinizi başka gündemler yüzünden ihmal ettiğiniz zamanlarda yaşadığınız sağlık problemlerinizle yeniden ilgilenmeli, kontrollerinizi yaptırmalısınız.

18 Haziran'da İkizler burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte neye inanıyorsanız onun için emek vermek ve adım atmak isteyebilirsiniz. Eğitim hayatınız, iş tecrübeleriniz ve sosyal bağlantılarınız size bu konuda önemli destekler sunabilir. Birikimlerinizi değerlendirerek kendi yeteneklerinizi değerlendireceğiniz, kişisel düzeyde gelişim sağlayabileceğiniz ve bunu tanıtabileceğiniz mecralar oluşturabilirsiniz. Sizin olmasını istediğiniz her şeyi hayatınıza dahil etmek için çaba göstermeye hazırsınız. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesi kariyerinizi hareketlendirip istediğiniz noktaya erişmenizi kolaylaştırabilir. Yoğun bir temponu olabilir, bu da sizin becerilerinizin daha iyi görünmenizi sağlayabilir. Sorumluluk almaktan çekinmemelisiniz. Önceki dönemlerde yaptığınız hatalar ya da size yapılan haksızlıklar yüzünden geri çekilmeyi düşünmemelisiniz. Kendi kendinizi manipüle etmek yerine güçlendirecek bir tavır takınmanızda fayda var. Bu sayede dikkatleri daha çok olumlu yönde çekebileceksiniz. Kurmak istediğiniz, içinde bulunduğunuz düzen bunu gerektiriyorsa ayak uydurmak hem özgüveninizi tazeleyecek hem de destekler almanızı sağlayacaktır. Toplumdaki duruşunuz, insanlarla olan ilişkileriniz önemli hale gelebilir. Buradan doğacak duygusal etkileşimlere ve bununla ilgili kararlara açık olduğunuz bir dönemdesiniz. 

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi iş hayatınızda önemli noktaları ve gelişmeleri beraberinde getirebilir. Gerçekleri konuşmak, mantığınızın sesine kulak vermek ve bu yönde çaba göstermek sizi beklemediğiniz bir şekilde üst seviyelere çıkarabilir. Daha önce yapamadığınız, istediğiniz başarıya ya da mevkiye erişemediğiniz günlerin geride kaldığına kendinizi ikna etmelisiniz. Sorumluluklarınızı bilin ve işinize odaklanın. Kendinize yeni, sevecen ve tuttuğunu koparan bir duruş oluşturabilirsiniz. Bu da hem üstlerinizin, hem de çalışma arkadaşlarınızın dikkatini çekecektir. Terfi, yer değişikliği, parasal destekler gibi konular gündeme gelebilir. Hayatınızdaki önemli kadın figürler, ailenizin kadın üyeleri bu ilerleyişinizde önemli rol alabilir. İş ortamında ya da katıldığınız organizasyonlarla duygusal etkileşimler yaşayabilir, evlilik ve ilişki gibi kararlara daha sıcak bakabilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Kendinize güvenmiyorsanız, hayat yarışında iki kez mağlup olursunuz. Güvenle, daha başlamadan kazandınız demektir.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Plüton'un Kova burcunda geri hareketine başlaması hayallerinizi uygulamaya koyarken hangi yolları tercih edip hangi köprüleri yakacağınızı gösterebilir. Öğrenmekten kaçınmamalısınız. Dijitalde yer edinmek, fikirlerinizi destekleyecek ortamların keşfini yapmak bu süreçte en iyi yardımcınız olabilir. Bu sayede, geri hareket sonlandığında yeni bir mesleğe, iş alanına erişebilmenizin önü açılacaktır. Duygusal konularda kendi sınırlarınızı zorlayabilir, güven kavramınız ve beklentileriniz değişebilir. Bu değişimi getirecek kararlar ve insanlarla olan karşılaşmalarınızı yeniden düşünmenizde fayda var.

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu harekete geçmenizi engelleyen konulara ve bunların çözümüne ışık tutabilir. Kendinizi güvende hissettiğinizi düşünürken hayatınızın önemli anlarını kaçırdığınızı fark edebilirsiniz. Bu konu motivasyonunuzu düşürüyorsa yapmanız gerekenleri görüp kabul etmelisiniz. Parasal konularda hakkınızı almak, yatırım planları yapmak, mevcut durumunuzu değerlendirmek ve ödemelerinizi takip etmek önemli olacaktır. 

5 Mayıs'taki Akrep burcundaki Ay tutulması ekonomik sorunların önünüze geçecek gelişmeleri beraberinde getirebilir. İhtiyaç duyduğunuz, istediğiniz yaşam tarzından ve standartlarından uzaklaşmak yerine bunları mümkün kılacak, geliştirecek işler yapmalısınız. Ortaklı işleriniz varsa herkesin sorumluluklarını yerine getirdiğinden ve hak ettiğini aldığından emin olabilirsiniz. Bu konudaki soru işaretlerini silecek görüşmeler yapabilir, işlerinizin takibinden de anlayabilirsiniz. Sizin için önemli olanın para değil, parayı değerlendireceğiniz ve bunu bir araca çevireceğiniz alanlar olduğunu fark edebilirsiniz. Dolayısıyla tüm çabanızı daha iyi ve saygın işler yapmaya değil, yaşam şeklinizi ve mutluluğunuzu yükseltmeye adamalısınız. Bakış açınızın değişmesi sizi yeniliyor. 

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi ile beraber kariyerinizde gelmek istediğiniz noktaya sizi taşıyacak işleri önünüze çıkarabilir. Bir beklenti içinde olmak kadar bunun için emek vermenin de önemini anlayabilirsiniz. Bu da sizi harekete geçirecektir. Bıraktığınız fiziksel ve davranışsal etkilerle çevrenizin dikkatini çekebilir ve destekler görebilirsiniz. Özellikle kadın yöneticiler, işbirliklerle ve girişimlerle yapacağınız çalışmalar ses getirebilir. Ailenizin desteğini almak, ortak iş yapmak maddi açıdan kendinizi güvenceye alacağınız gelişmeler oluşturabilir.

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcunda kavuşması size bir dönüşüm hikayesi yazdırabilir. Maddi açıklarınızı kapatmak, kendinizi bu konuda güvenceye almak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken ani gelişen ödemelere, sağlık ihtiyaçlarınıza karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Beklemediğiniz şekilde ilerleyen bu maddi trafikten en az derece etkilenmek için kendinizi bundan sonrasına odaklamalısınız. İşinizi değiştirmek, ek iş ve gelir çalışmalarına yönelmek, ailenizden destekler almak gibi konulara eğilebilirsiniz. Özellikle ailenizden, ailenizin erkek figürlerinden gelecek maddi teklifler ya da miras durumlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Tüm bunları değerlendirirken daha önce yapmadığınız şeyleri yapmaya ve bunu olumlu, verimli şekilde kullanmaya gayret göstermelisiniz. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla parasal konular ve bunların beraberinde gelen sorunları aşmanız kolaylaşabilir. Sorumluluklarınızı yerine getirmekle beraber sizin hakkınızın teslim olması için de mücadelenizi verebilirsiniz. Maddi ve manevi ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek potansiyelinizi yeniden kazanıyorsunuz. Jüpiter'in de Boğa burcunda hareket etmesi alanınızı ve yaptıklarınızın etkisini genişletebilir. Somuta indirgemek, gerçek ve kalıcı işlerle, konularla ilgilenmek sizin avantajınıza olacaktır. Zihninizi ve çabanızı bu yöne çevirerek fırsatları görmenizi de kolaylaştırabilir. Maddi kazanımlar, aileden gelen desteklerin dışında ek iş çalışmalarıyla da söz konusu olabilir. Sağlık sorunlarınızla alakalı iyileşmeler elde edebilirsiniz. Bu anlamda 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayı sizin için belirleyici ve etkili olabilir. Endişelerinizin üstünü örtmek, bunlara direnç göstermek yerine yüzleşmeyi tercih ettiğinizde çözümü bulabilirsiniz. Risk almaktan çekiniyorsanız mevcut durumunuzu iyileştirecek hamlelerle başlangıç yapabilirsiniz. Farklı olanı seçmeye ve onun tarafına bakmaya çalışmak bu durumun olumsuz etkilerini silebilirsiniz. Omuzlarınızı hafifletirseniz ayaklarınız sizi daha rahat taşıyabilir, hayatınızı hareket ettirin. 

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile arkadaşlarınızla daha sık vakit geçirebilir, motivasyonunuzu yükseltecek etkinliklere katılabilir ya da bu etkinliklere öncülük edebilirsiniz. Dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Tavırlarınız, etkileşimleriniz, sunduğunuz fikirler ve hayata karşı duruşunuz çevrenizdeki birçok kişiye ilham verebilir. Bu anlamda yapacağınız çalışmalar da gündeme gelebilir. Birçok yeni insanla tanışabilir, duygusal çekimlere açık olabilirsiniz. Beğenilmenin getirdiği onay duygusuna aşırı derece kapılmamaya özen gösterirseniz ilişkilerinizin dozunu koruyabilirsiniz. Zira Mars'ın Plüton ile karşı karşıya duruşu güç gösterilerinden zarar görmenize neden olabilir. Değiştirilmesi gereken tutumlarınız, ifade biçimleriniz ya da beklentilerinize kulak vermelisiniz. Hayatınızda bunu yaşamak istiyorsanız öncelikle sizin buna yatkın olmanız gerekecektir. 

21 Mayıs'ta Güneş'in İkizler burcuna geçişi yer değişikliği ve seyahatler gibi konularda önünüzü açabilir. Durağan giden işlerin hızlanması, hayatınızı bu aksiyonlardan beslemeniz faydanıza olabilir. Bunu yaşarken başkalarına da ileteceğiniz platformlarda yer almak isteyebilirsiniz. Yeni arkadaş çevreleri edineceğiniz eğitim ve çalışmalar gündeminize gelebilir. Dil öğrenmek, yazılı konularda kendinizi geliştirmek, yeni bir meslek edinmek, kendinizi geliştireceğiniz yeni ilgi alanları keşfetmek bu dönemde gündeminizde sıkça yer bulabilir. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda kavuşması zihninizi temizleyip ne ile doldurmanız gerektiği konusunda size yardımcı olabilir. Manevi yönden iyi hissetmeniz için farklı konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Yeni bilgiler edinmek, lazım olandan fazlasıyla ilgilenmek konusunda kendinizi aşabilirsiniz. Bunu yapmanız hayatın farklı yönlerine ve getirilerine sizi daha iyi hazırlayacaktır. Donanımlı bir insan olmanın getirdiği özgüven, yere daha sağlam basmanıza ve kalıcı çözümler bulmanıza olanak taşıyabilir. Hayatınızın bundan sonraki kısmını etkileyecek bir gelir, destek, miras gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Bunun devamlılığını sağlamak harcamalarınızı kontrollü bir şekilde ilerletmenizle mümkün olacaktır. Sizde ya da ailenizde estetik ve sağlıkla ilgili operasyonlar, tedaviler söz konusu olabilir.

 

Motivasyon Sözü: “Kendine meydan oku; büyümeye giden tek yol budur.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki seyriyle parasal konular gündeminizde sıkça yer bulabilir. Bankalarla olan durumunuz ya da başka yerden gelecek beklentilerinize göre plan yapmanız süreci daha rahat geçirmenizi sağlayabilir. Ödemelerinizi tamamlamak ve rahat bir nefes almak adına yeni iş arayışlarınız olabileceği gibi aileniz ya da eşiniz aracılığıyla alacağınız destekler de sözkonusu olabilir. Maddi ve manevi açıdan kendinizi eksik ya da tehlikede hissedeceğiniz durumlardan kaçınabilirsiniz. Düzeninizi ve huzurunuzu bozmamak adına kontrollü olmak isterken bazı fırsatları görmekte zorlanabilirsiniz. Stresinizi doğru yöneterek bu durumu lehinize çevirebilir, hem içsel olarak da parasal konularda daha rahat olacağınız bir dönem geçirebilirsiniz. Merkür'ün Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile de kavuşması ekonomik anlamda bazı yenilikler getirebilir. Ek gelir olarak düşündüğünüz bir konunun hayatınızı idame ettirecek bir fırsat olduğunu fark edebilirsiniz. Bu konuda araştırmalar yapmak, hem keyif alacağınız hem de ekonomik durumunuzu iyileştireceğiniz bir sistem kurmak adına doğru zeminleri bulabilirsiniz. Madalyonun diğer yüzünde her zaman görmeye değer bir şeyler olduğunu anlıyorsunuz. 

Nisan ayının sizin için en önemli konularından biri, 6 Nisan'da burcunuzda bir dolunayın gerçekleşmesi ve bu dolunayla beraber kendinizin farkına varmanız olacaktır. İnsan ilişkileri sizin için büyük önem taşısa da bunu göz önünde bulundurarak kendinize haksızlık ettiğinizi fark edebilirsiniz. Yalnız kalmaktan ziyade ilişkiler konusunda doğru seçimler yapmak, sınırları bilmek ve sizin de sınırlarınız olduğunu çevrenize göstermek konusunda gayret göstermelisiniz. Dengeleri kurmanın ve korumanın önemini bilmek kendinizle barışmanıza yardımcı olacaktır. Yeni kararlar, yeni iş ve sosyal ilişkiler üzerinde durmak hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelebilir. Fiziksel yenilikler motivasyonunuzu arttırıyor. Güneş ve Chiron'un Koç burcunda bir araya gelmesi, dolunayın etkisini daha da büyütecek ve sizin daha verimli hale getirecektir. Değişmekten korkmayacağınız gibi bazı duyguların, yaklaşımların farklı yönlerini de öğrenebileceksiniz. Sizden giden her şeyin bir geri dönüşünü sağlamak adına insanlara olan bağlılıklarınız ya da onların sizin üzerinizdeki etkisini değiştirecek bir tutum sergilemeye başlayabilirsiniz. 

yönetici gezegeniniz Venüs İkizler burcuna geçerek sizi hem mental hem de çevresel seyahatlere taşıyabilir. Gezmek, keşfetmek, tanık olduğunuz durumları farklı bir çerçevede değerlendirmek sizin için önemli ve öğretici olacaktır. Eğitim almak istediğiniz bir alan, gelişiminizi ve işinizi destekleyecek insanlar bu dönemdeki en büyük kazanımlarınızdan biri olabilir. Pasaport, vize işlemleri, okul ve iş planları, bunları kullanacağınız konular sözkonusu olacağından dikkatinizi vererek hareket etmek sorun yaşama riskinizi en aza indirebilir. Bir prensip ve stil belirlemeniz gerekebilir, becerilerinizle bunu yapabilecekken anlık yön değişimlerine fırsat vermemeye dikkat etmelisiniz. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcundaki kavuşumu, ilişkilerinizin gücünü arkanıza alarak daha iyi ve etkin bir şekilde ilerlemenizi sağlayabilir. İşiniz aracılığıyla tanışacağınız insanlar ya da hayatınızdaki insanlar vesilesiyle kuracağınız işler konusunda şanslısınız. Anlaşmalar, sözleşmeler, özel ilişkileri ileri götürmek adına alacağınız kararlar gündeme gelebilir. Her birinin sizin hayatınıza büyük etkiler getireceğini bilerek hareket ettiğinizde hayatın keyifli yanlarını daha çok görebilirsiniz.

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması hayatınızda önemli bir yol ayrımı getirebilir. Yaptığınız evlilikler, kurduğunuz ortaklıklar hatta problem yaşadığınız insanlar konusunda bile dengelerin değiştiğini, değişmesi gerektiğini görebilirsiniz. Değer vermek isterken kendinizden ödün verdiğiniz gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz. Esiri olduğunuz duygulardan sıyrılıyorsunuz. Bu da hata payınızı düşürerek sizi "zararın neresinden dönsek kar" noktasına getiriyor. Kendi iradenizi ortaya koymalısınız. Hem duygusal hem de ekonomik olarak hakkınızı teslim almak adına bunu yapmanız hayati önem taşıyor. 

Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber, korkmak yerine elde etmek dürtüsü ağır basabilir. Hayat kurmak, bunu yaparken sağlam temeller ve fikirler üzerinden hareket etmek en büyük isteğiniz olabilir. Gereken maddi güç kadar psikolojik hazırlığınızı da yapmalısınız. Üzerinizdeki ağırlığı, gizli konuları ortadan kaldırmalısınız. Sağlığınızı ya da estetik duruşunuzu etkileyecek bazı kararlar alabilir, operasyonları araştırmaya başlayabilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketi garanti olarak gördüğünüz bazı işlerinizde belirsizlikler yaşamanıza neden olabilir. Planların, ödemelerin sizin düşündüğünüzün dışında gelişmesi ya da sürpriz ödemelerin çıkması karşısında pratik olmalısınız. Hiçbir şey yapmadan her şeyin düzelmesi sözkonusu olmayacağı için hem harcamalarınızı hem de mental sağlığınızı kontrol altında tutmalısınız. Sahip olduğunuz, hak kazandığınız bazı kaynakların güvenliğini doğru sağladığınızdan emin olun. Kayıp, çalıntı ya da geri gelmeyecek borçlar konusunda uyanık olmalısınız. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümü Boğa burcunda bir araya gelerek içinizdeki kaygıları alıp götürebilir ve gerçek nedenler sunabilir. Hayatta hiçbir şeyin boşuna yaşanmadığını bilmelisiniz. Korktuğunuz, çekindiğiniz ya da beklenmedik şekilde yaşadığınız her şeyin arkasında sizi istediğiniz yere ulaştıracak bir neden olduğunu bilmelisiniz. Maddi konularda yatırım yapmak kadar hangi yönde ilerleyeceğinizi de bulmanız gerekebilir. Ek gelir ve aileden gelecek destekler size yeni bir kariyer çizgisi gösterebilir.

Yengeç burcunda kavuşan Ay ve Mars, işinizle ilgili konularda karar alırken hangi kriterleri baz aldığınıza dikkat çekebilir. Duygularınızla hareket ederken sorumluluklarınızı yerine getirmek konusunda doğru dengeyi bulabilmelisiniz. Kadın iş arkadaşlarınız, ailenizde beraber iş yaptığınız ya da bir araya geldiğiniz kadınlar, hayatınızdaki diğer önemli kadın figürleriyle sürtüşmeye girmekten kaçınmalısınız. Birbirinizi doğru anlamak ve desteklemek adına çaba gösterdiğinizde baskı, kıskançlık ve huzursuzluk gibi durumları bertaraf etmeniz kolaylaşacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatta inandığın şeyi yapmaya devam etmelisin. Kendine şunu sormalısın; bunu gerçekten istiyor muyum?

Yönetici Gezegeni Venüs
Elementi Hava
Niteliği Öncü
Rengi Soluktan parlağa mavi tonları
Metali Bakır
Taşı Safir
En Uyumlu Olduğu Burçlar Kova, İkizler, Aslan, Yay
En Zorlandığı Burçlar Yengeç, Koç, Oğlak

Yönetici gezegeniniz Venüs’tür. Barışçıl, iişkilerin değerine inanan büyüleyici bir insansınız. Hayatta adil, dengeli ve diplomatiksiniz. Tartışmalara veya çatışmalara girecek türden biri değilsiniz ve bu tür olaylar yaşanmasın diye neredeyse üzerine para bile verebilirsiniz.

Yüksek sesten aşırı huzursuz olursunuz. Doğanız gereği konuşkan ama kararsızsınızdır çünkü hayır demeyi bilmezsiniz. Güzelliğinize düşkün ve bakımlısınız.

İlgi, nezaket ve sevgi ile her şeyi yapabilirsiniz. İlişkilere olan arzunuz çok fazladır. Sevdiğiniz biri için kalbinizi ve ruhlunuzu ortaya koyarsınız. İlişkilerden çok beslenmeniz, manipülasyonlara açık olduğunuz anlamına gelir. Teraziler, başkalarının duygularına karşı fazla hassas davranılar ve ilişkilerden onay beklerler.

Duygularınızı derinlemesine analiz eder ve duruma göre uygun şekilde tepki verirsiniz. İnsanları yargılama noktasında, içsel olarak bir fikir oluşturur ve bunu asla paylaşmazsınız.

Kendinize göre bu fikir ile yaşayabilirsiniz. Bu fikir ve yargı kırıldığında ise pişman olurlarsunuz. Sevgi konusunda sadık ve sevecen birisiniz ama flörtüz yönünüz çok güçlüdür.

Paylaş: