loader

KUZEY AY DÜĞÜMÜ

Kuzey Ay Düğümü, bu yaşamda yapmakla görevli olduğunuz şeylerden sorumludur. Bu, sizin potansiyelinizin ve ruhunuzun öğrenmek istediği şeydir. Bu, kaderiniz, karmanız ve farkında olmanız gerekenler için haritanıza baktığınız yerdir. Burası tüm zorluklarıyla genişleyip büyüdüğünüz, büyüdükçe güzleştiğiniz yerdir. Kuzey Ay Düğümü, hayatınızın herhangi bir yönünü renklendirecek ve ruhunuzun almakla yükümlü olduğu dersine karşı tutumunuzu ve büyümeniz için gerekli olan potansiyel fırsatları ortaya çıkaracaktır. Kuzey Ay Düğümü'ne geçiş her zaman olumlu ya da olumsuz etkileri de kendisiyle birlikte getirir. Bu geçişler zor veya kolay olabilir. Ay düğümleri, hizalanmalarının doğum haritanızın geri kalanını nasıl etkilediğine bağlı olarak yaşamınızda pencereler açar veya zorluklar ortaya çıkarır. Buradaki amaç hayatınızı genişletip sizi olgunlaştırmaktır. Bu sayede sınavını en iyi şekilde vermekle yükümlü olan öğrenci hayatındaki en önemli sınavını verir. Kuzey Ay Düğümü’nü, hem günlük yaşamınızda hem de hayat felsefenizde ve ilkelerinizde keşfetmeniz gereken bir şey olarak düşünün.

 

Koç burcunda veya 1. Evde Kuzey Ay Düğümü: 

Ruhunuzun teması "Ben" dir. Bağımsızlığı öğrenmek, güçlü durmak ve kendinizi sevmek için buradasınız. Önceki tecrübelerinizde başkalarına fazla bağımlıydınız. Şimdi bu düğümü çözme zamanı! İşte burada kendinize inanmanız gerektiği düşüncesiyle sınanabilirsiniz. Eğer kendi kendinize olan yeterliliğinizi farkedip kucaklamazsanız, muhtemelen bu size sorumlu olacağınız sınavlarla öğretilecektir. Bu döngüyü kırmak için yapmanız gereken şey, narsist veya egoist olmadan kendi ihtiyaçlarınızı ilk sıraya koymanız ve ardından öfkenizi nasıl kontrol edeceğinizi veya nasıl ödün vereceğinizi öğrenmeniz olacaktır. Aradığınız mutluluk, başka birini aramaktan değil, içinizden gelir. Kendinizi sevin!

 

Boğa burcunda veya 2. Evde Kuzey Ay Düğümü: 

Ruhunuzun teması "Bende" dir. Bu yaşamda nasıl rahatlayacağınızı öğrenmek ve size ait olanı takdir etmekten sorumlusunuz. Tutkulu ve yaratıcısınız. Eğer kendinizi böyle görmüyorsanız, o zaman yapacak işleriniz var demektir! Önceki tecrübelerinizde etrafınızda güç mücadeleleri olmuş olabilir ve şimdi önemli olmayan şeyleri bırakmayı öğrenmeli ve hangi savaşları akıllıca yapacağınızı seçmelisiniz. Burada yapmanız gereken şey, özgüven geliştirmeniz ve diğer insanların dramalarına fazla yaklaşmamanız. Kendi yeteneklerinize ve varlıklarınıza değer vermeye başladığınızda, ruhunuzun aradığı huzur sizin olacaktır. Onu bulun!

 

İkizler burcunda veya 3. Evde Kuzey Ay Düğümü: 

Ruhunuzun teması “düşünüyorum” dur. Sizin için bu düşünce tamamen kendinizi ifade etmek, iletişim kurmak ve seyahat etmekle ilgilidir. Hayatı kurallarına göre oynayın. Eğer kurallara göre oynamaya başlamazsanız o zaman hayatınızın hiçbir amacı olmadan oldukça yüzeysel yaşama riskini göze alırsınız. En azından hayatı kurallarına göre oynamak için biraz azim geliştirirseniz ki genelde yeni ve ilgi çekici her şey sizin devam etmeniz için yeterli olacaktır, bunun sonucunda her şey sizin isteğiniz doğrultusunda gelişecektir. Doğanız gereği meraklısınız, bu yüzden merak ettiğiniz alanda neler olduğunu keşfedin, ardından ilgi alanlarınızı bir öncelik haline getirin. Esnek ve açık fikirli olmak, sevinciniz için çok önemli olan özgürlüğe bağlı kalmanın anahtarıdır. O anahtarı kaybetmeyin!

 

Yengeç burcunda veya 4. Evde Kuzey Ay Düğümü: 

Ruhunuzun teması “hissediyorum" dur. Bu hayatta başkalarına bakmak için çalışmayı kabul ettiniz. Hatta bunu mesleğinize de yaymış ve hemşire, danışman veya aşçı olmuş olabilirsiniz. Kişileri ister fiziksel isterse ruhsal olarak her anlamda doyurmayı seviyorsunuz. Önceki tecrübelerinizde baskın ve iddialıydınız. Hayat şimdi daha yumuşak yönünüzü öğrenmeniz için sizi sahneye çıkarıyor. Rolünüzü en iyi şekilde oynayın. Gerçek memnuniyetinizi bulmak için maddeye dayanan güvence yerine duygusal düşünceye dayanan güvenceye inanın ve içinizi başkalarıyla kurduğunuz samimi ve yaratıcı diyaloglarla besleyin. Hikayeler dinleyin!

 

Aslan burcunda veya 5. Evde Kuzey Ay Düğümü: 

Ruhunuzun teması “Yapacağım” dır ve bu kararlılık seviyenize sahip çok az insan var. Buradaki mottonuz ‘ya bir yolunu bulacaksın ya da bir tane yapacaksın’ dır. Hayata oynamak, çocukların bilgeliğini kucaklamak, eğlendirmek ve eğlenmek için gelmişsinizdir. Bu durum sizin sorumluluklarınızdan kaçtığınız anlamına gelmez. Tam tersine hayatı dolu dolu yaşadığınız anlamına gelir. Yüksek ahlaki bir zemine sahipsiniz ve bazen bu yüzden insanların sizi hayal kırıklığına uğrattığını, olayları asla sizin açınızdan göremeyeceklerini hissediyorsunuz. Geçmiş tecrübelerinizde, bir takım oyuncusu olmak için kendi ihtiyaçlarınızı bir kenara bıraktınız. Şimdi her şey sizinle ilgili, sizin kendinizi oluşturmanızla ilgili. Gökkuşağınızın peşinden gidin ve mutluluğunuzu herkese gösterin. Siz bitirene kadar evren tamamlanmış sayılmaz. Hadi bitirin!

 

Başak burcunda veya 6. Evde Kuzey Ay Düğümü

Ruhunuzun teması “analiz ederim” dir. Bilgileri düzenleme, inceleme ve gözden geçirme, ardından işleri halletmek için bir plan yapma durumu herkesin harcı değildir. Bu yaşam şeklini oluşturup, geliştirebilmek için çok şey gerekir. Geçmiş tecrübelerinizde siz romantik, hayalperest, ruhsal ve münzevi yaşamayı seven biri olabilirsiniz ama bu süreçte kendinize pek iyi bakmamış olabilirsiniz. Şimdi, topluma yeniden katılmak ve sağlığınıza iyi bakmak için buradasınız. Öncelikle kendinizi anlamak ve iyileştirmek için, başkalarını çok eleştirmediğinizden veya yargılamadığınızdan emin olun. Sizi tamamlamaya giden yolunuz, öncelikle neye, nasıl öncelik vereceğinizi, nasıl hayır diyeceğinizi ve önce kendi sağlığınıza ve mutluluğunuza nasıl odaklanacağınızı öğrenmekten geçer. Öğrenin!

 

Terazi burcunda veya 7. Evde Kuzey Ay Düğümü

Ruhunuzun teması 'Ben dengeliyorum” dur. Uyum ve zarafet hakkında her şeyi öğrenmek için bu yaşama geldiniz. Herhangi bir şey hakkında karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi tartarsınız. Eğer dengenizi kaybeder veya şaşırırsanız, karar vermeniz oldukça zaman alır. Genelde kibar ve şıksınızdır, ancak bu durum her zaman böyle olmadı. Sizler de bu yolları deneyerek buraya geldiniz. Geçmiş tecrübelerinizde çok bağımsız, çok kibirli ve kabaydınız. Şimdi yeni kimliğinize yeni heyecanlar gerek, artık kabuğunuzdan sıyrılma vakti… Girişkenliğinizi, şefkatinizi ve uzlaşmanızı bir kenara bırakırsanız bu yaşamda gerçek başarınızı bulacaksınız. Biraz sert olun!

 

Akrep burcunda veya 8. Evde Kuzey Ay Düğümü

Ruhunuzun teması “Arzuluyorum” dur. Çok hassas, çok yoğun ve çok ilgi çekicisiniz. Bu seferki hayatınız değişimle ilgili ve bu sizin için her zaman kolay olmayabilir. Derin ve sessiz bir yaşantı halinde olabilirsiniz ve karşı tarafın hiç beklemediği anda kozunuzu oynayabilirsiniz. Güçlü ve tehlikelisinizdir. Hayatınız muhtemelen karmaşık ve heyecanlı olacaktır ve bir dereceye kadar, kendinizi canlı hissetmek için böyle olması gerekir. Ancak geçmiş yaşantınız da veya belki de bunun daha erken bir döneminde, kendinizi maddi hedeflere ve biriktirebileceklerinize bağladınız. Gerçi, otantik olarak bu kişi değilsiniz ve bu yaşamda gerçek bir gönül rahatlığı ve memnuniyet bulmak istiyorsanız, kendi ruhunuzun derinliklerine dalmayı bırakmalısınız. Eski, modası geçmiş şeylerin artık size faydası yok. Yenilenin!

 

Yay burcunda veya 9. Evde Kuzey Ay Düğümü

Ruhunuzun teması “Anlıyorum” dur. Zihninizi harekete geçiren, düşünmenize ve karar vermenize yardımcı olan ve o konu hakkında görüşler oluşturmanızı sağlayan durumlar için özel zaman yaratır ve kendi kabuğunuza çekilirsiniz. İyimser ve felsefik düşünceye sahip birisiniz. Hayatınız ve yaşadığımız dünya için insani vizyonlarınız var. Yol boyunca bazı önemli ayrıntıları gözden kaçırsanız bile büyük resmi her zaman görürsünüz. Geçmiş yaşantınızda, bulunduğu koşula, ortama uyum sağlayan esnek ve biraz da sosyal bir kişiydiniz. Şimdi gerçekten güçlenmek için, kendinizi diğer insanların fikirlerinden ve dramalarından ayırmalı ve kendi hayatınızın amacını oluşturmaya odaklanmalısınız. Odaklanın!

 

Oğlak burcunda veya 10. Evde Kuzey Ay Düğümü

Ruhunuzun teması “kullanıyorum” dur. Katı bir ahlakınız var. Gelenek ve görenekleri takdir ediyor ve bunlara bağlı kalıyorsunuz. Kendi hayatınıza olan yaklaşımınızda muhtemelen oldukça muhafazakarsınız. Önceki yaşamınızda hassas, savunmasız, belki de oldukça aile odaklıydınız. Şimdi cesur olmanın ve kendi inançlarınızı yaratıp, onurlandırmanın tam zamanı. Bu süreç, kendi içsel yolculuğunuzu ve bilgeliğinizi keşfetmek için küstahlıktan uzaklaşma zamanı. Hayatın size sunduğu her şeyden gerçekten tatmin olmak istiyorsanız, küçük ritüeller ve kendi gerçekliğiniz kutlama yapmak için yeterli olacak gereksinimlerdir. 

 

Kova burcunda veya 11. Evde Kuzey Ay Düğümü

Ruhunuzun teması “Biliyorum” dur. Hayatınızın nereye gitmesini istediğinize, dünyanın nereye gitmesini istediğinize dair vizyonlarınız var. Değerleriniz ve hatta daha büyük umutlarınız var. Doğru olduğuna inandığınız şey için ayağa kalkmaya hazırsınız ve işleri ilerletmek için gereken buysa, biraz da başına buyruk olmaktan korkmuyorsunuz. Önceki yaşantınızda bunu sizin için yaptınız, hayatınızda yaratmak istedikleriniz, varolmasını istedikleriniz için savaşabildiniz ve genellikle bunları elde ettiniz. Şimdi bu yaşantınızda bunu aşıyorsunuz, bu yüzden kişisel olarak istediğiniz şeyin peşinde değilsiniz şimdi, küresel vizyonunuz için savaşıyorsunuz. Adil oynadığınız ve kalbinizi açık tuttuğunuz sürece, bu yaşamda yapmak için doğduğunuz şeyi tezahür edeceksiniz. Sahne sizin!

 

Balık burcunda veya 12. Evde Kuzey Ay Düğümü

Ruhunuzun teması “inanıyorum” dur. Nazik, şefkatli ve anlayışlı olmak için buradasınız. Hayalperest, sezgisel ve anlayışlı birisiniz ama o kadar iyi bir insansınız ki, insanlar bundan faydalanıyor ve dikkatli olmazsanız her tarafınızdan türüyorlar. Buna engel olun. Geçmiş yaşantınızda sert ve eleştirel davrandınız, işleri organize ediyor ve titizlikle planlıyordunuz. Bu sefer bu durumdan kurtulmak, sevmek, sevilmek ve ruhunuzu sıradan şeyler üzerinden kurmak, onların üzerine düşünmek ve onlarla uğraşmak için buradasınız. Yaratıcılığınızı ve kendinizi ifade etmenizi keşfederek, gerçek amacınızı ve gerçek benliğinizi bulacaksınız. Kendinizi keşfedin!

 

 

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ

Güney Ay Düğümü sizin konfor bölgenizdir. Zaten size tanıdıktır ve ne yaşadığınız ile ilgili durumları gösterir. Burada unutmamanız gereken şey; bir şeyin tanıdık ve rahat olması doğru olduğu anlamına gelmez. Kuzey Ay Düğümü, hayatınızda yapmanız gereken şeyleri gösterirken, Güney Ay Düğümü size, doğum haritanızdaki diğer gezegenlerden nasıl göründüğüne de bağlı olarak, bu yolculukta neyin size yardımcı olduğunu veya neyin sizi engellediğini gösterir. Güney Ay Düğümü'nüzü anlamak, neyden uzaklaşmanız gerektiğini veya hangi kalıpların kırılması gerektiğini gösterir. Güney Ay Düğümü'ne geçişler, farklı gündemleri tetikleyerek, sınava tabi olduğunuz konuların ya da derslerin farklı yönlerini ele almanız için fikirleri açığa çıkaracaktır.  Kuzey Ay Düğümü gittiğiniz yerse ve hayatınızla ilgili ne yapmanız gerektiğini anlatıyorsa, Güney Ay Düğümü de bıraktığınız şey ve arkasındaki nedeni anlatır. 

 

Koç burcunda veya 1. Evde Güney Ay Düğümü

Nasıl hayatta kalacağınızı biliyorsunuz. Zorlanmanın, hatta belki tehlikeyle yüzleşmenin nasıl bir his olduğunu deneyimlediniz. Risk almak, inandığınız şey için ayağa kalkmak ve bunu kendi yönteminizle yapmak söz konusu olduğunda duyguların kargaşasını anlıyorsunuz. Şimdi bazı şeylerden nasıl ödün verileceğini, karakter sahibi biri olmakla sözünden dönmenin ne demek olduğunu ve bu ikisinin arasındaki dengeyi nasıl bulacağınızı öğrenmelisiniz. Hayat bizim seçeneklerimizden ibarettir. Olaylara nasıl baktığınız ve nasıl davrandığınız çok önemlidir. Hayatta mutluluğa giden yolu bulmanın iki seçeneği vardır. Birincisi, ekip olarak çalışmayı öğrenmekten geçer. İkincisi de yaşadığınız olaylar karşısında olan biten durumlara boyun eğmek yerine seçeneklerinizi öğrenip onları değerlendirmekten geçer. Ne istediğinize, nasıl biri olmak istediğinize siz karar verin. Kolektif bilinci öğrenin!

 

Boğa burcunda veya 2. Evde Güney Ay Düğümü

Bu yerleşimdeki kişilerden biriyseniz bu duygu size hiç de yabancı gelmeyecektir. Hayatta çokta önemi olmayan şeylere karşı duygusal bir bağlılık hissedersiniz. İnatçı bir bağlılıkla sahip olduğunuz şeylere tutunur, kendinizi rahat bırakıp da konfor bölgesinden çıkmaya korkarsınız. Tembelliğinize bahaneler uydurup o bahanelere sığınırsınız. Keza sizde her şeye bir bahane vardır, yeter ki o konfor alanınız bozulmasın. Sanki davranış kalıplarınızı değiştirmeye çalışmak sizler için çok fazla sorun yaratıyordur, hiç düşündünüz mü, konforunuzun bozulacağını düşündüğünüz şey belki de sizin başarınızı ve konforunuzu arttıracaktır? Denemeye değmez mi? Eğer konfor alanından çıkmazsanız, kendi iç derinliklerinizi keşfetmeye başlayana, somut olanı bırakana ve tutkunuzun gerçekte nerede yattığını görene kadar, bu yaşantıda gerçek doyumu bulmak için mücadele edeceksiniz. Bağımlılıklarınızdan kurtulun!

 

İkizler burcunda veya 3. Evde Güney Ay Düğümü

Bu yerleşime sahipseniz, genelde hızlı bir zekanızın olduğunu söyleyebiliriz. Hayatınızda iletişim halinde olduğunuz kişilerden hoşnut değilseniz ya da o an önemli bir noktaya değinmek istiyorsanız, insanları konuşmasını hızlıca kesebilecek şeyleri söylemenin bir yoluna sahipsiniz. Zihniniz keskin olduğu kadar konuşmanız da keskin. Bu özelliğinizi istemediğiniz durumlara maruz kalmamak için oldukça iyi kullanıyorsunuz. Ama unutmayın ki bu zihinsel zekanızın içinde biraz şefkat ve amaç bulunmuyorsa bu durum hiçbir anlam ifade etmez. Hayatınızda öğrenmeniz gereken en önemli dersiniz, nasıl daha derin ve daha samimi olacağınızı öğrenmek ve zihninizi bilgelik ve aydınlanma için kullanmak olacaktır. Derinlikli olun!

 

Yengeç burcunda veya 4. Evde Güney Ay Düğümü

Bu yerleşime sahip bir kişi geçmişle iç içe yaşar. Genelde şimdiki zamanı yaşamayı kaçırırsınız. Sizler tanıdık olan anılara, kokulara, insanlara tutunursunuz. Eğer bu düğüme sahipseniz, yaşantınızda size tanıdık olan şeylere çok fazla sarıldığınızı ve her anınızı kıyaslama yaparak yaşadığınızı söyleyebiliriz. Bu süreçte sizin için en önemli olan şey, istikrar, güven ve duygusal bağlara olan ihtiyacınızdı. Artık değil. Şimdi dün ile bugünü sararak büyüttüğünüz o bağlılıklardan kurtulmakta zorlanıyorsunuz. Belki böyle yaptığınız için pişmansınız. Belki bağlanma ihtiyacını aşıyorsunuz ama ihtiyaç duyulma alışkanlığından kurtulmakta zorlanıyorsunuz. İşleri karmaşıklaştırmayın. Bu hayatta amacınızı bulmak için yapmanız gereken şey, yalnız kalma korkunuzu bırakmanız, fikirlerinizi ve inançlarınızı öne sürerek bunlar için mücadele etmenizdir. Cesur olun!

 

Aslan burcunda veya 5. Evde Güney Ay Düğümü

Bir yerleşim genelde kişilere güçlü bir şekilde ilgi odağı olma, en iyiye sahip olma, en iyisini yapma, en iyi olma ihtiyacını getirir. Burada rekabet duygunuz, hatta bir konuda bir yetki sahibi olma duygunuz olabilir. Yaşamınızda egoistliğe hatta belki de kibirliliğe dayanan güçlü bir amaç duygunuz olabilir. Hayatınızdaki bu durumu aşmak için buradasınız. Bunu bir takım oyuncusu olarak düşünün. İdealleriniz ile sadece kendinizi değil, insanlığın geri kalanını da kapsayacak şekilde yükseltmek ve bunları öğrenmek için burada olduğunuzu hatırlamak size iyi gelecektir. Bu konuda ustalaştıktan sonra, o spot ışığını başkalarıyla paylaşmanın neşesini ve bir amaç duygusuna sahip olmanının hazzını bulacaksınız. Takım ruhunu öğrenin!

 

Başak burcunda veya 6. Evde Güney Ay Düğümü

Bu konum kişileri yardımcı, hizmet eden, organize eden, analiz eden ve her şeyi çözen kişi olmaya yönlendirir. Her şeyin "aynen" devam etmesine ihtiyaç duymak, stres seviyenizi yükseltir ve sağlığınıza zarar verir. Bu tür yıpratıcı süreçler içinde yer almak yerine kendinizi dinginlemek için sağlığınız veya diyetinizle ilgili konularla biraz meşgul olabilirsiniz. Peki bu düğüm hayatınızda neyi anlatıyor? Bu yıpratıcı durumları bırakmak ve yaratıcılığınızdan yararlanmak için burada olduğunuzu anlatıyor. Merhamet ile eleştiri yapmayı değiş tokuş ettikten ve sezgilerinizden biraz daha yararlanmayı öğrendikten sonra, bu yaşamda gezinmeyi ve hayatta zevk almayı çok daha kolay bulacaksınız. Kendinize yönelin!

 

Terazi burcunda veya 7. Evde Güney Ay Düğümü

Bu yerleşim kişilerin ne dediğine önem veren insanların değişime giderek kendilerini dinlemeyi öğrenmeleri gerektiğini anlatıyor. Eğer bu yerleşime sahipseniz, herkesin sizin hakkınızda ne düşündüğüne çok fazla önem verdiğinizi ama sadece kendiniz olmaya yeterince önem vermediğinizi anlayabilirisiniz. Hayatta her zaman bir onaya ihtiyacınız var, eğer o onayı alamazsanız kendinizi kötü hissetmeye başlıyorsunuz. Mesele şu ki, bu sizin hayatınız ve onu sizin için yaşamak zorundasınız, başkalarının sizden istediği şey için değil. Bu yaşamı, bu bağlılıktan kurtulmak ve kendinizi tam hissetmek için, biriyle birlikte olma ihtiyacından kurtulmak için aldınız. Özgürlüğünüzü hissedin!

 

Akrep burcunda veya 8. Evde Güney Ay Düğümü

Bu konum geçmiş yaşantınızda belki de bir tür gizlilik veya gizli faaliyetlerde bulunduğunuzun göstergesidir. Sezgisel ve psişiksiniz. Olayları gerçekleşmeden önce bilme becerisine sahipsiniz ama burada çok fazla yoğun duygular içinde olmanız sizi o duygularla nasıl başa çıkacağınızı öğrenme konusunda biraz bunaltabilir. Bu yaşamdaki göreviniz, o enerjiyi kullanmak ve onu somut bir şeye tezahür ettirmek diyebiliriz. Bu çok çalışmak için bir ömür demektir ama aynı zamanda bir şeylerle gerçekten barış içinde yaşamak, o huzuru hissetmek için hayatın size sunduğu yüksek ödüllerin de tadına varmak demektir. Olayları yönetmeyi öğrenin!

 

Yay burcunda veya 9. Evde Güney Ay Düğümü

Bir Yay Güney Düğümü kişiye sürekli yeni yerler keşfetme duygusu verir. Sürekli yeni bir yere gitmek, farklı bir şeyler öğrenmek, yeni deneyimler denemek, yeni ilişkiler aramak ve bunun gibi her şeyin daha fazlasını istersiniz. Bununla birlikte, tüm bu durumlarla biraz yüzeysel olma, ideallerinizden kaybolma eğilimi içinde olabilirsiniz. Hayır demeyi öğrenmek, seçeneklerinizi gerçekten denemek, istediğiniz şeylerle sınırlandırmak ve insanlarla gerçekten nasıl sohbet edeceğinizi öğrenmek için bu yaşamdasınız. Ortaklıklar sizin için zor olabilir ancak doğru kişiyi bulduğunuzda, hayatın çok daha tatmin edici olduğunu göreceksiniz. Sınırlarınızı oluşturun!

 

Oğlak burcunda veya 10. Evde Güney Ay Düğümü

Güney Düğümü Oğlak olan birçok insan, kendini yaşlı doğmuş gibi hisseder. Geleneklere ve usulüne göre bir şeyler yapmaya değer veren hatta belki de bu konuda katılık sınırlarının en tepesini zorlayan ve esneklik noktasına varana kadar bunu gerçekleştiren kişiler olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu yaşamı, inatçılığı bir kenara bırakmak ve nasıl daha derinden hissedileceğini öğrenmek için aldınız. Şimdi biraz yumuşama zamanı: Hayatınızda başkalarına yer açma, esneme, anın güzelliklerini görme zamanı… Geçmişinizi yanınızda taşımak zorunda kalmadan kendinizi hala onurlandırabilirsiniz. Mutluluğa giden yolunuz, iddialarınızdan uzaklaşmak ve kendinizi duygusal yakınlık alanına açmaktan geçer. Duygularınızı sevin.

 

Kova burcunda veya 11. Evde Güney Ay Düğümü

Bu yerleşim, felsefik ama mesafeli olan, entelektüel ancak duygusal olarak başkaları için o kadar da kolay olmayan kişilerin düğümüdür. Geçmişte aklınız, mantık tarafından yönetiliyordu. Bu süreçte bir görevi üzerine almaktan ve kalıcılıktan kaçınmayı seçen veya bunlardan kaçınmaya zorlanan, biraz serseri ruhlu biriydiniz. Şimdi bu yaşantınızda nasıl hafifleyeceğinizi, sertliğinizi nasıl bırakacağınızı ve kendinizi ifade etmeyi öğrenmek için bu sınava tabi olduğunuzu anladığınız uzun bir yolculukta olduğunuzu bilin. Engelleme olmadan, kendinizi sürece tamamen verdiğiniz bir maceraya doğru yola çıkıyorsunuz. Kalbinizi takip ettiğinizde ve arzularınızın sizi ileriye götürmesine izin verdiğinizde, bu yaşamda sizi bekleyen mutluluğu bulacaksınız. Kalbinizi dinleyin!

 

Balık burcunda veya 12. Evde Güney Ay Düğümü

Bu düğüme sahip olan kişi, kendini kurban etmeye çok meyillidir ve bu konuda rolünün hakkını vererek iyi bir oyun çıkarır. Eğer bu yerleşime sahip bir kişiyseniz genelde pasif-agresif, hayatta herhangi bir planı veya ideali olmayan, önemli ayrıntıları kaçıran ve kolayca yönetilen kişisinizdir. Bu konum da sizi saf ve kullanıma açık hale getirerek sizi, yara almaya açık biri yapar. Bu durumu ortadan kaldırmak için sizi bu noktaya getiren kişilerle veya olaylarla bağlarınızı kopararak, yenilerini bulmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Sezginizi desteklemek için bazı gerçekler ekleyin, başkalarına bağlı olmak yerine kaderinizin kontrolünü kendi elinize alın ve bu konularda kendinize bazı sınırlar koyun. Bunu yaptığınızda, daha güçlü olacaksınız ve bu yaşamdan keyif alma yolunda daha iyi biri olacaksınız. Kendi gerçekliğinizi oluşturun!