loader

Güneş 1. Evde

Görünüşünüzle kendinizi ifade edersiniz. Güneş ilk evdeyken, iyi bir öz imaj yaratmak ve sürdürmek için büyük çaba harcarsınız. Başkaları tarafından algılanma biçimleri sizin için çok önemlidir. Kendinizle ve dünyaya gelme şeklinizle gurur duymak istersiniz. Bu yerleşime genellikle ışıklı bir eğilim atfedilir ve normalde olumlu bir tutum sergilenir.

Fiziksel görünüm konusunda endişeleriniz vardır ve en iyi şekilde görünmek istersiniz. Gururlu bir tutumdasınızdır ve küçümsenir veya utanırsanız, bunu tüm varlığınıza hakaret olarak algılarsınız. Davranışlarınız, kişisel endişeleriniz, ilgi alanlarınız ve tarzınızla ilgili ipuçlarını bulursunuz. İmajınız, hayatınızın ana temasıdır, bu yüzden kendinizi yansıtma konusunda çok dikkatli ve bilinçli olursunuz.

Güneş 2. Evde

İkinci ev Güneş’i, kimliğinizi, kişisel değerlerinizi tanımlayarak ve değerli nesneler biriktirerek geliştirilir ve ifade edilir. Hissettiğiniz şeylerin zamanlarına ve çabalarına layık olup olmadığını tam olarak görmek istersiniz. İkinci evde Güneş, sizin kendi yolunuzda ve kendiniz için yaşamanız çok büyük bir ihtiyaç oluşturur. Güneş’in buradaki görevi, isteklerinizi tanımlamak ve geliştirmektir.

İkinci ev Güneş insanları, değerlerinden ve sahip olduklarından büyük gurur duyarlar ve bu konulardaki duruşları ve eşyaları hakkında böbürlenmeye veya konuşmaya meyilli olabilirler.

Koruyabileceğiniz, inşa edebileceğiniz veya başarabildiğiniz şeyleri (özellikle maddi olarak) temsil eder. Güvenlik hayatınızın ana temasıdır, bu nedenle aşırı derecede sahiplenici, materyalist veya sonsuza dek tatminsiz olabilirsiniz.

Güneş 3. Evde

Üçüncü ev Güneş’i, yakın çevrelerini öğrenmeye, keşfetmeye ve tadını çıkarmaya yönlendirilir. Üçüncü ev Güneş’i insanı hareket halindeyken hoşlanır ve kolayca sıkılır.

Daha entelektüel veya sosyal olma eğilimindesiniz. Sosyal yapıdakiler için; arkadaşları ve aileleri ne olursa olsun daha önemlidir ve bu ikişilerle, özellikle de aileleriyle iletişimde kalmak ve yakın temas halinde olmak isteyebilirler. Entelektüel yapıdakilerin bilgi edinme konusunda önlenemez bir isteği vardır.

Çeşitli bilgi parçalarını alıp, çözülmesi gereken bulmacalar gibi bir araya getirmekten zevk alırsınız. Bisiklet, araba veya scooter gibi her türlü araca ilgi duyulması, üçüncü ev Güneş’inde genç yaştan itibaren yaygındır. Sosyal ya da entelektüel, erken eğitim, deneyimin olumlu ya da olumsuz olmasına bakılmaksızın merkezi bir konudur. İletişim becerileriniz ve kavramları, fikirleri ve insanların davranışlarını anlama yeteneğiniz burada gizlidir. Zihinsel yetenekleriniz ve zekânız temelde kim olduğunuzun bir parçasıdır. Kendinizi kelimeler, düşünceler, fikirler içinde ifade edebilirsiniz.

Güneş 4. Evde

Dördüncü ev Güneş’i olan harita sahibi, ev hayatı mutlu olmadığı sürece mutlu değildir. Dördüncü ev derin ve duygusal olabileceğinden, buradaki Güneş bir şeyleri canlandırmak ve ilham vermek için çok çalışmak zorundadır.

Aktif, canlı, açık ve sevgi dolu bir evde gelişir ve mükemmelleşirler. Bu tür bir ev ortamında değillerse yaşamları hakkında canlanmayacaklardır. Onlara ihtiyaç duydukları ev ve aile hayatını vermek için gerekli değişiklikleri yapmaya çalışacaklardır. Aile ortamını yakalamak için katlandıkları zorluklar ve zorlukların yanı sıra atalarına da saygı duyarlar. Bu pozisyonla harita sahibi; atalarının, şu anki ailelerinin ve evlerinin gerçekten kim olduklarını, gerçekten yaptığını ve yansıttığını hissederler. Buna bağlı olarak, iyi olanı hatırlama ve kötüyü reddetme eğilimindesinizdir. Çünkü çocukluğunuzun, sizi bugün olduğunuz gibi biri yaptığının kesinlikle farkındasınız.

Özel hayatınız, eviniz (gerçek ya da değil) ve kökleriniz önem taşır. Kişisel tatmininiz, temellerini atarken ve tahviller oluştururken gelir. Nereye ait olduğunuzu bildiğinizde kendinizi eksiksiz hissedersiniz. Kendinizi güvende hissettiğinizde sadece kendinizsiniz.

Güneş 5. Evde

Güneş kendi evinde ve rahat konumdadır. Aslında burada parlamaya ve kendini gerçekleştirmeye doğru ilerlemek ister. En iyi ihtimalle, kim olduklarından ve başkalarını nasıl etkilediklerinden emin olan bir harita sahibi vardır. En kötüsü, beşinci evdeki Güneş sürekli olarak kendini tamamen canlı hissetmek için çabalar.

Gerçekten kişi kendini ifade etmeyi bulamazsa, beşinci ev Güneş’i bunun yerine kendini alkol, sigara ya da kumar gibi alışkanlıklara sürükler. Bu şekilde kendini ifade edeceğini düşünebilir. Her iki durumda da beşinci ev Güneş’i her zaman aşık olmayı sever. Her yeni romantizm, haritanın sahibi için yeni bir yaşam aşılaması gibidir.

Eşsiz nitelikleriniz ve bunları sergileme yeteneğiniz burada aydınlanır. Kişisel potansiyeliniz için bir çıkışa ihtiyacınız var ve böylece yaratıcı ve özgürce kendinizi ifade etmeye çalışıyorsunuz. Yeteneklerinizle kendinizi ifade edersiniz.

Güneş 6. Evde

Altıncı ev Güneş’i bir lütuf denilebilir. Burada bulunan Güneş ile harita sahibinin yaşamdaki ihtiyacı, öncelikle sağlıklı kalarak ve bir beceride ustalaşarak, hayatı iyi yaşayarak parlamaktır. Bu, işinde ve günlük yaşamın pratik zorluklarının üstesinden gelmede yetenekli bir kişi yaratır. Bununla birlikte, bu aynı zamanda büyük bir stres yaratabilecek bir ikilem yaratır. Bu insanlar ne kadar "iyi"nin "yeterince iyi" olduğu sorusuyla rahatsız olabilirler. Bu nedenle altıncı evde, Güneş’in parlama ve en iyisi olma dürtüsü bunaltıcı olabilir. Çünkü ışınları neredeyse her göreve yayılır. Harita sahibinin günlük hayatta yaptığı her şey, işleri doğru ve hatta mükemmel bir şekilde yapma ihtiyacına tabidir.

Altıncı ev Güneş’i büyük başarılara sahip olabilir. Bu insanlar işleri o kadar iyi yapabilirler ki aslında yeni seviyelere ulaşabilirler. Mevcut bir beceriyi mükemmelleştirerek onu tamamen yeni bir ürüne dönüştürebilirler. Ama buna o kadar çok çaba sarf edebilirler ki zihinsel ve fiziksel olarak tükenirler. Altıncı evin anahtarının "başkalarına hizmet etmek" olduğunu hatırlayarak heyecanla ilerlerler. Bu kolay değildir çünkü Güneş kendini tatmin etmek için sorumluluk almak ve parlamak ister. Mevcut bir beceriyi mükemmelleştirerek onu tamamen yeni bir ürüne dönüştürebilirler. Ama buna o kadar çok çaba sarf ederler ki zihinsel ve fiziksel olarak tükenirler.

Günlük işiniz; meşgul ve üretken olmak, işleri organize etmek, tamir etmek ve zamanınızı boşa harcamamak temaları ile çalışır. Yararlı ve verimli olmak, başkalarına yardım etmek kim olduğunuzun bir parçasıdır. Burada bulunan Güneş ile harita sahibinin yaşamdaki ihtiyacı öncelikle sağlıklı kalarak, bir beceride ustalaşarak ve hayatı iyi yaşayarak parlamaktır. Bu, işinde ve günlük yaşamın pratik zorluklarının üstesinden gelmede yetenekli bir kişi yaratır.

Güneş 7. Evde

Doğum haritalarının yedinci evinde Güneş’i olan kişiler, insanlarla ilişki kurmaya can atarlar. Kendi başlarına büyüme ve parlama ihtiyaçları kendini ifade, diğer insanlarla bire bir etkileşimler yoluyla sağlanır. Diğer insanlarla ilişki kurarken kendilerini daha net görürler. İnsanları ilişkilere çekme konusunda ustalar, aynı zamanda onlarla müzakere etme konusunda son derece yeteneklidirler ve insanlardan istediklerini nasıl elde edeceklerini bilirler. Kendi ihtiyaçları diğer insanlarla ilişki kurarak karşılandığından, yedinci ev Güneşleri insanlarla etkileşime yardım edemez. Yedinci ev insanlarının, insanlarla etkileşimden aldıkları tepkiler ve geri bildirimler, kendilerinin yansıması ve kendilerini tanımlamaya hizmet eder.

Yedinci ev Güneş haritası sahipleri hayatta çok şey başarabilirler çünkü insanları nasıl manipüle edeceklerini bilirler. Bununla birlikte, bu konum sinir bozucu olabilir. Dünyada parlama yeteneklerini öne çıkartmak için diğer insanlara güvenirler. Yedinci ev Güneşleri, ilişkilerdeki etkilerinin son derece farkındadır ve kendi yollarına ulaşmak için her türlü imkanları zorlayabilirler. Kısaca; savaşa gidilen yolda her şey mübahtır. Daha olgun olan yedinci ev Güneşleri, diğer kişi farkında olmadan bu kaldıracı kullanmakta iyidir; ancak daha az olgun harita sahipleri daha şeffaftır. Yedinci evin Güneş pozisyonu, ilişkilerden o kadar zevk alan bir kişi üretebilirki, sadece birkaçı onları tatmin etmek için yeterli olmayacaktır. Ortaklar konusunda kararsız olabilirler; çünkü yeni ortaklar onlara ilham verir ve kendilerini yeni şekillerde görmelerine izin verir.

Ortaklıklarınız ve ilişkilerinizde, başkalarının sizin hakkınızda nasıl hissettiğine çok önem verebilirsiniz. Yalnız olmaktan hoşlanmıyorsunuz ve diğer insanlarla birlikteyken hayatın tadını çıkarıyorsunuz.

Güneş 8. Evde

Deneyimleriniz, keşifleriniz ve en derin arzularınızın yerine getirilmesi, aynı zamanda iç gizli benliğinizdeki kavrayışınız içindir. Sekizinci ev Güneş’i sürekli olarak ilişkilere girmeye çalışır ve zamanının çoğunu içinde dolanarak geçirir. Bu, sekizinci evdeki kişinin ilişkilerde çok fazla şey verdiği ve sonunda kullanıldığını hissettiği, acı verici bir yerleşim olabilir.

Güneş her zaman parlamak ister ve sekizinci evde derin, samimi ilişkilerle parlamak ister. Ne yazık ki herkes kendileri kadar tutkulu değildir, bu da sekizinci ev Güneş’i için büyük bir acıya neden olabilir. İnsanlar genellikle ilişkiler konusunda sıradan davranırlar ve sekizinci ev Güneşleri, bu tuhaf insanların ellerinde çoğu zaman inişler ve çıkışlar yaşarlar. Sağlıklı ilişkiler onların can damarlarıdır ve sekizinci ev Güneş’i sağlıksız ilişkilerle savaşarak enerji harcamak zorunda kalmadığında, kendi başlarına büyüme özgürlüğüne sahip olurlar.

Sekizinci evdeki bir Güneş insanı olarak en büyük armağanınız, kendi başınıza büyümeyi öğrenmeyi sağlayan, derinden oluşan duygusal bir yapınızın olmasıdır.

Güneş 9. Evde

Güneş bu konumda olduğu zaman kişi sanki dünya onu çağırıyor gibi hisseder. Öğrenmesi gereken veya bilmesi gereken çok şey var gibi hisseder. Dünya onları çağırıyor ve her parçasını yaşanması gereken maceralar olarak deneyimlemeye yönlendiriliyordur.Yaşamın dokusunda önemli bir bileşen olduğunuzu hissediyorsunuz. Dünyada bir fark yaratmak istiyor ve bu yüzden fikirlerinizi dile getirmekten çekinmiyorsunuz. Üstelik dünya kurallarının ne olması gerektiği konusunda bu görüşlere göre hareket ediyorsunuz. Yabancı ülkelerde organize görevler, eğitmenlik ya da iyi bir iletişimci olabilirsiniz.

Dokuzuncu ev Güneşleri dünyada bir fark yaratma, farklı kültürleri deneyimleme, dünya hakkında bilgi edinme ve büyük ölçekte yaşama dalma ihtiyaçlarını karşılamak için bazı ideolojik hareketlere katılabilirler.

Mükemmel öğretmen, araştırmacı, akademisyen, internet bloggerı, dini lider, motivasyon konuşmacısı, büyükelçi veya yazar olabilirler. Bu kişiler bazen babanın yokluğunu deneyimlemiş olabilir veya babanın ideallerine ailesinden daha çok bağlı olduğu görülebilir. Yabancı bir ülkede okumak ya da çalışmak gibi tecrübeleri olabilir. Farklı, yabancı ve bilinmeyenlerle iletişim kurma arzunuz daha yüksek bilince, gerçeğe ve saf bilgiye ulaşmanıza yardımcı olur .Kendinizi inanç / ahlak yoluyla ifade edersiniz.

Güneş 10. Evde

Güçlü bir yerleşim olan onuncu evdeki Güneş, Güneş’in parlama dürtüsünü statü ve başarı evi ile birleştirir. Bu iyi bir uyum ve harita sahibinin harika bir statüye ulaşmasına yardımcı olmak için iyi çalışabilir. Ancak bu yerleşimin, herkese mükemmel olduğu anlamına gelmediğini söyleyebiliriz. Haritanızda en halka açık noktasında Güneş gibi güçlü bir gezegene sahip olmak çok az mahremiyet sağlar. Yaşadığınız hiçbir şey özel olarak hayatınızda kalmaz. Her armağan aynı zamanda bir sınav olabilir, bu güçlü konum akıllıca kullanılmalıdır. Doğal liderlik yeteneği ve topluluktan saygı sağlar. İnsanlar doğal olarak bu yerleşime sahip olanlara bakarlar.

Onuncu ev Güneş’i, yüksek statü için yakıcı bir arzu tarafından yönlendirilen hedeflere ulaşmak için çok çalışmak için dayanıklılık verir. Bu yerleştirmeyle doğmak, şanslı bir kart çekmek gibidir; ancak saygılı ve özenli davranılmalıdır. Halkın gözünde lider olmak bir avantajdır ve güç verir; ancak aynı zamanda layık olmanız gerekmektedir. Özensiz veya bencil kararlar, herkes tarafından fark edildiği için yıkıcı olabilir. Ancak onuncu evin Güneş’i dayanıklıdır. Onları alt etmek için yeterli gücünüz vardır ama sonuç ne olursa olsun size yeniden başlayabilmek içinde umut verir.

Güneş’iniz onuncu evdeyse ve siz kariyerinizin zirvesinde zengin biri ile evlenip itibarınızı yarıda kestiyseniz hayat sizi yine bir şekilde buraya yönlendirmek isteyebilir. Yani aslında olmanız gereken ve hayattan aldığınız kaynak toplumda itibarken, yaşam size bunu izin vermez. Bu konumda doğan insanların doğal olarak yönetici karizması ve insanların onlara doğal bir saygıları vardır. Akıllıca kullanıldığında bu pozisyon oldukça karlı olabilir. Kamusal imajınız, sosyal konumunuz ve tanınırlığınız. Her şeyden önce kişisel tatmin arayışındasınız ve hedeflerinize ulaşmak son derece önemlidir.

Güneş 11. Evde

On birinci evdeki Güneş, muhtaç durumda olanlara yardım etme isteği duygusunu beraberinde getirecektir. Arkadaşlarınız veya aileniz sizi bir tartışmanın, bir tarafına çekmeye çalışırken, sosyal durumlar sizi bu süre zarfında rahatsız edebilir. İnandığınız şeye bağlı kalın. Ancak duygularınızın sağlam yargılama yoluna girmesine izin vermekten kaçının.

Sizin ışığınız bağlantılarınız ve gruplarınız, aynı zamanda bu dünya ve kişisel hayaller için umutlarınızdır. Benzer düşünen insanlar arasında ilgi alanları, hedefler, idealler açısından kendinizi eksiksiz hissedersiniz ancak çeşitliliği översiniz ve önyargıdan kaçınma eğilimindesiniz. Arkadaşlarınız ve yaşama bağlandığınız idealleriniz sizler için her zaman çok önemlidir. Yaşam içinde her zaman daha büyük nedenler arıyorsunuz.

Güneş 12. Evde

İç dünyanız ama onu ifade etmekten korkuyorsunuz böylece saklanabiliyorsunuz. Oldukça iç gözsünüz ve iradeniz içe doğru yönlendiriliyor. Bu sizin kendinizi izole ve pasif hissetmenizi sağlar. Hayatınızı hayal ediyorsunuz.

Ay 1. Evde

Kişi yükselenin karakteristik davranış biçimine göre karşılık ya da tepki gösterir. Burada ilgili burca göre başka bir tür ikilik durumu vardır. Sindirim sorunları ve kaygı söz konusudur. Ancak sezgi ve duygular güçlüdür. Anne ile bağlantısı çok iyidir ya da çok kötüdür.

Verdiğiniz tepkiler genelde dürtüsel olmaya açıktır. Çevrenizde duygusal yönü nüzile eleştiri alabilirsiniz. “Çok anaçsın”, “çok şefkatlisin” ya da aksine “çok acımasızsın” denilebilir. Birinci evdeki Ay, kişinin kimliğini duygularla ifade ettiğini gösterir bizlere.

Ay bu konumda size hassaslık, kırılganlık verebilir. Özgüven eksikliği yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Ailenize özellikle annenize çok bağlı olabilirsiniz. Duygusal değişikliklerde ben sen dengesi kurmakta zorlanabilir, karşınızdaki kişiden anlayış beklentisi içine girebilirsiniz.

Ay 2. Evde

İkinci evde Ay burcunun olması sizi para konusunda sürekli endişeli ve kendi güvenliğinizi sağlamak zorunda kalan biri olarak hissettirebilir. Para, bolsa, harita sahibi, para azalıncaya kadar kolayca kayıtsız kalabilir ve bu da bir rahatlık ve endişe döngüsüne neden olabilir. Gerçekten onların en büyük ihtiyacı maddi güvence olabilir. İkinci evdeki Ay insanları, şikayet etseler bile eşyalarını korumaktan zevk alırlar. Her şeye rağmen sık sık sahip oldukları şeyler hakkında düşünecekler ve çoğu zaman bunları daha fazla korumak için endişe içine gireceklerdir.

İkinci evdeki Ay kişinin duygularını maddi kazançlara kullanmasını ister. Bu konuda da başarı elde edebilirler. Kişi kendi öz değerinin farkında olmazsa iki günde bir Ay’ın burç değiştirmesiyle değersiz hissi yaşayabilir.

Ay 3. Evde

Üçüncü evin Ay, yerleşimi yakın çevresiyle son derece ilgilenir. Zamanı, mesafeyi ve yönleri değerlendirmek, yakın çevrelerinde irtibatları ile son derece doğal olarak gelen becerilerdir.

Üçüncü evdeki Ay için her türlü araç çok önemlidir. Çünkü çevrelerinde dolaşıp insanları ve yerleri ziyaret etmelerine izin verir. Üçüncü evdeki Ay yerleşimi öğrenme konusunda rahat ve onu rahatlatıcı imkanlar sunar. Erken eğitim, ister olumlu ister olumsuz olsun, temel bir konudur. Bu pozisyon aynı zamanda kişiyi duygularını iletme eğilimindedir ve duygularını net bir şekilde açıklama yeteneği verir. Ay'ın duygularına biraz tarafsızlık verir çünkü aya ev konumuna göre bir entelektüellik katar.

Üçüncü evdeki Ay sözcüklerde duygusal davranışı çok sever. Bu da kişiye güçlü bir edebiyat yeteneği verir. Kırılganlığı yine kelimelerle olabilir. Ani yükselme hali ve çabuk sıkılan bir yapı söz konusudur. Kardeşlerle iyi bir iletişim kurulabilir. Kısa gezintilere çıkmayı sever.

Ay 4. Evde

Dördüncü evdeki Ay, Zodyak kuşağında kendi evindedir. Kendisini özgür hisseder. Rahat konum itibariyle özelliklerini oldukça iyi yansıtır. Aile olmak, aile yaşantısı önemlidir. Çıkacak sorunlara karşı kendini siper eder. Ev ve aile, dünyadaki sığınaklarıdır.

Ailenizle etkileşim, dördüncü evdeki Ay için ciddi bir iştir ve herhangi bir anlaşmazlığı bile ciddiye alırsınız. İyi ya da kötü, dördüncü ev Ay’larının ebeveynleriyle derin ilişkileri vardır; ancak en derin olan anneleriyle olan ilişkileridir. Genellikle dördüncü evdeki Ay haritası sahipleri, annelerine sürekli duygusal destek vererek bu sorumluluğu üstlenebilirler.

Kendi ailenizi büyütürken, annenizin devam eden desteğini memnuniyetle karşılarsınız ve onu hayatınızda her zaman bir öncelik olarak tutarsınız. Olumsuz açılar alıyorsa anne-baba gibi faktörlerle travmatik ilişkileri vardır.

Ay 5. Evde

Beşinci evdeki Ay, duygusal yatkınlığın çok değişkenlik gösterebildiği konumlardan biridir. Kişi eğlenmek, mutlu olmak istese de Ay’ın olumsuz açıları varsa bu beklenti gerçekleşmeyebilir. Eğlence ve keyif almak kişinin beslendiği durumlardır. Çocukları sever. Kendisini dengeleyecek bir partner arar. Duygularını ifade etmekte zorlanabilir. Ay’ın açıları iyi ise kıvrak bir zeka ile kendini kolayca ifade edebilir.

Bazen bencilce sadece kendi duygularınızın beslenmesini isteyebilirsiniz. Beşinci ev Ay’ı için kendinizi ifade etmek adına yollar bulma konusunda acil ve sürekli bir ihtiyacınız vardır. Ay ile birlikte düştüğünüz evin arzularını her zaman yerine getirme ihtiyacınız vardır. Bu ihtiyaç o kadar derin ki genellikle bilinçsizdir. Beşinci evde kendinizi ifade etme, sanat, müzik, gösteri, ev dekorasyonu, moda, flört, çocuk doğurma gibi aktiviteler ihtiyacı karşılamaya hizmet ediyor.

Ay 6. Evde

Altıncı evdeki Ay, iş hayatında duyguları ile hareket etme potansiyeli verir. İş yerini aşırı sahiplenme ve kendisini kullandırtma durumları ortaya çıkabilir. Manipülatif davranışlardan oldukça kolay etkilenir.

Sevdiklerinin size her zaman yiyecek, para ve barınak sağlayacağını varsayarsınız. Aynı şekilde çamaşır yıkamaktan, temizlemekten ve yemek yapmaktan mutlu olursunuz.

Denge orada olduğu sürece, bu harita sahipleri mutlu bir şekilde mırıldanır; ancak bu denge bir yaşam olayı tarafından bozulursa bu harita sahiplerini şaşkına çevirebilir ve fiziksel sağlıklarını etkileyebilir. Basitçe, günlük yaşamın pratik kısımlarını, herkes tarafından üzerine düşen görevi iyi yaparak ciddiye alınması gerektiğini varsayarlar, tüm sistemi çökerten trajik hatalara yer bırakmazlar. İşini iyi yapmayan kimseye tahammül edemezler.

Ay 7. Evde

Bu konum, kendi duygusal istikrarlarını korumak için insanlarla bilinçsizce ilişkiler kurar. Duygusal ihtiyaçların ilişkiler yoluyla karşılanması beklentisi içindedirler. İş hayatında bunlar, ortakların kendilerine hizmet etmesini bekleyen insanlar olabilir. Bu kişiler kendi hayatlarında rahat hissetmek için diğer insanlarla iletişimde olmaya ihtiyaç duyarlar. Etkileşimler kavgacı olsa bile yine de başka bir kişiyle iletişimde olmaları yaşamlarını sürdürme gereksinimlerine hizmet ederler. Asıl ihtiyacı olan işbirliğidir. Yedinci evdeki Ay duygusal tamamlanma isteği ile hareket eder.

Evlilik sizin için önemlidir. Evlenmek, tamamlanmak istersiniz. Erken evlilik olabilir. Ay bu konumda oldukça güçlü ve duygusal bir etkiye sahiptir. Hem kendisi hem de dışarıdan gözlemleyen kişiler için oldukça tutkulu gözükebilir. Duygusal doygunluğu, yaşantınızın her safhasında ararsınız. İhtiyacınız olan tek şey anlaşılmaktır. Saygıyı önemsersiniz. Bir saygısızlık karşısında vereceğiniz tepki çok nettir.

Ay 8. Evde

Sekizinci evdeki Ay, derin ve ruhsal konulara karşı duyarlılık gösterebilir. Bilinmez ve ölüm ötesi merakınız sizi farklı bir kişiliğe yöneltebilir. Duygusal huzur ve rahatlık, Ay sekizinci evdeyken samimi ilişkilerde aranır ve bu ilişkilerde kimin daha çok verdiğine ve daha çok umursadığına dair sürekli bir kargaşa vardır.

Sekizinci ev Ay’a sahip olanlar gündelik ilişkilerden hoşlanmazlar. Yakın ilişkilerini çok ciddiye alırlar. Bu insanlar genellikle ilişkilerine takıntılıdır çünkü tüm odaklarını ve enerjilerini onlara verirler. Bilinçsizce tüm hayatlarını eşlerini merkez alarak ve eşlerinin neden onlara bu kadar fazla şey vermediğini merak ederek geçirebilirler. İlişkide vermeleri gerekenden fazlasını verirler.

Sekizinci evdeki Ay insanı bilinçdışını bilince getirdiğinde ve eşlerinden çok şey beklediğini anladığında mutluluk bulur. Tüm hayatlarını eşlerine odaklamak onların seçimidir ve eşlerinin de aynı şeyi yapmasını beklemek bencilcedir. Bu durum sizi sadece hayal kırıklığına götürür. Sekizinci ev Ay’ında tüm ihtiyaçlarınızın ilişkiler yoluyla karşılanmasını beklemek yerine, kendi kendinize yeterli olmayı öğrenmelisiniz. Bu harita sahibinin annesi çok duygusal ve tutkulu olabilir.

Ay 9. Evde

Dokuzuncu evdeki Ay, yeni yerler ve fikirler keşfetmede rahattır. Seyahat etmek, bu harita sahiplerine huzur getirir ve onlara yenilenmiş bir his verir. Yaşamı monoton bir şekilde yaşamaktan hoşlanmazlar.

Yaşamda keşfetmek onların eğlence merkezleridir. Hükümet, hukuk, eğitim veya dindeki liderlik pozisyonları bu içsel özgürlüğü kırma ihtiyacını bastırmaya yardımcı olabilir. Bu mesleklerde fikirleri tartışabilir, çeşitli insanlarla ilgilenebilirler. Çevresindeki insanlar bu konuma sahip insanlara ilginç gelebilir. Bu yerleşimde haritası olanlar, anlattıkları hikayeleri dinleyerek ve onlarla fikir alışverişinde bulunarak çok şey öğrenilebileceğini bilir. Fikirlerinde katı olabilirler çünkü görüşlerinin, onları kendileri yapan şey olduğunu düşünürler. Bu fikirleri, kendilerinden ayrılmaz bir parça gibi hissederler. Farklı görüşlere sahip insanları dinlemek her zaman ilgi alanına girer. Bu yerleşime sahip kişilerin anneleri entelektüel, bağımsız, eğitmen ya da idealisttir. Harita sahibi, annesini her zaman ailenin ötesinde bir şey arayan biri olarak görebilir. Dokuzuncu evdeki Ay, uzak diyarlara gitme isteği ile kişiyi besleyebilir.

İlahi konularda bir değişkenlik veya arayış içerisinde olabilirsiniz. Kararsız durumlarda içinden çıkamadığınız sonuçlar alabilirsiniz. Eğitim hayatı ile aranızda bir bağ kurarsınız. Bu bağ ile başarı elde etmek istersiniz. Duygularınıza güvenirsiniz.

Ay 10. Evde

Onuncu evdeki Ay, duygusal beslenmeyi toplum önünde elde etmek ister. Statü ve ilerleme sizin beslenme kaynağınızdır. Dışarıya karşı hep bir ün kazanma eğiliminde gözükmek istersiniz. Kendinizi vasıflı hissedersiniz. Kariyerinizi duygusal güçle yönetmek istersiniz. Bazen bu durum yanlış kararlar almanıza sebep olabilir. Fakat dışarıya karşı hata yaptığınızı kabul etmek istemediğiniz için bu davranışı asla onaylamazsınız. Siyaset ve politika sizin için uygun olabilir.

Halkın gözünde rahat olan onuncu ev Ay’ı, yüksek statü kazanmış doğal armağanının tadını çıkararak, dünyada olmak ister. Kamusal alan bu konumda doğanlar için önem teşkil eder. İtibarlı ve ciddi işlerle anılmak onları hedeflerine bağlar. Küçük yaştan itibaren halkın gözünde kendilerini rahat hissederler. Halk tarafından kabul edilmiş hissetmeleri duygusal olarak tatmin edicidir. Sahnede olmak, kamera önünde olmak veya toplulukla konuşmak onlara doğal gelir. Aslında halk tarafından kabul edilme duygusu onların duygularını besler ve halkın gözündeki başarı, onlara duygusal dengeyi verir. Bu çizelge sahipleri, toplumu önemsemeyi içeren kariyerlerinde her zaman başarılı olurlar. Kariyerlerinde duygularına dayalı hareket ederler. Dünyada başarıya giden yolda kalplerini takip etmek onlar için doğaldır. Evde mahsur kalmak, ev işleri ve sorumlulukları ile uğraşmak onların duygusal dokularına aykırıdır. Bunlar kariyer insanlarıdır ve halkla ve "dışarıdaki" dünya ile bağlantıları kesildiğinde depresyona girebilirler. Onuncu ev toplum özünde dünyaya aittir. Duygusal istikrarın kaynağıdır ve kendilerini bütün hissetmelerini sağlar. Mutlaka bir şeyler üretiyor ve paylaşıyor olmaları gerekmektedir.

Ay 11. Evde

On birinci evdeki Ay, sosyal aktivitelerle beslenme arayışı içerisine girmenizi sağlar. Arkadaşlarınızla vakit geçirmeyi seversiniz. Duygularınız güvendiğiniz arkadaşlarınızın etkisi altında kalabilir. Bazı durumlarda yanlış yönlendirmelerle hata yapma olasılığınız fazladır. Olumsuz sonuçlar elde ettikçe kırılırsınız. Yalnız kalmak ve içinize kapanmak tercihiniz olur.

Ay 12. Evde

On ikinci evdeki Ay, sizin bilinçaltı beslenme kaynağınızdır. Geçmişteki yaşantıyı ve oradaki örnekleri günümüze kıyaslayarak hareket edersiniz. Duygusallığınızı içinizde yaşarsınız. Kendinizi, içinizi, duygusallığınızı herkese yansıtmak istemezsiniz. Korkularınız sizi iyice yalnızlaştırabilir. Hassas ve kırılgan olabilirsiniz. Yardımsever davranışlarınızla toplumda sevilen biri olabilirsiniz.

Merkür 1. Evde

Merkür’ün birinci evde olması, karşılaştığı her şeye entelektüel bakmayı tercih eden bağımsız bir kalite getiriyor. İlk evinde Merkür'ü olan kişi, dünyayı analiz etmek ister. Buradaki Merkür, duyguları göz ardı edecek ve diğer insanları, karşılaştıkları dünyayı anlamak için hesaplayıcı bir yaklaşım kullanacaktır. İlk evlerinde, özellikle yükselenin yakınında Merkür olan insanlar, kendileri hakkında iletişim kurma ve konuşma konusunda güçlü bir ihtiyaç duyarlar. Kendileri hakkında konuşmadıklarında, dünya hakkındaki yorumlarından bahsederler.

İyi bir konuşmacı olabilirsiniz. Bu alanda Merkür’ünüzün hangi burçta olduğu da çok önemli ama genel anlamda varoluşunuz iletişiminizle ilgilidir. Sürekli kendinizi anlatmak zorunda kaldığınız ya da savunmak durumunda kaldığınız olaylar olabilir. Hayat size kendinizi anlatmayı öğretiyor. Utanmayın, çekinmeyin. Fazla mütevazi olmayın, gerçek sanılmasın. Kendinizi ifade ediş tarzınız rahattır. Yazı yazma kabiliyetiniz gelişmiştir. Konuşmayı, sohbet etmeyi seversiniz. İyi bir dinleyici de sayılırsınız.

Merkür 2. Evde

Merkür ikinci evde haritası olan kişinin, daha çok ekonomik koşullarla ilgilenmesine sebep olur.

Öz değeriniz sonuç odaklıdır. Yargılamayı neden-sonuç ilişkisi arasında, maddesel düşünürsünüz. Sağlamcısınızdır. Ekonomist ve para politikaları ile ilgili yetenekleriniz olabilir.

Merkür 3. Evde

Üçüncü evin yöneticisi olan Merkür burada yerindedir. Bu yerleşimin olumsuz bir etkisi olması neredeyse imkansızdır. Satürn veya Plüton'un zorlu yönleriyle bile, Merkür kendi evinde iyi iş çıkaracaktır. Bu yerleşim zekayı besler ve hızlandırır. Buradaki olası tek kötü etki, odaklanmak için zihnini yeterince yavaşlatamayan bir harita sahibi yaratmaktır. Öğrenirken yoğun bir şekilde odaklanan ve her zaman konuşmadan önce düşünen bir akıl yaratacaktır. Genellikle, üçüncü ev Merkür, kelimeler konusunda çevik, hızlı ve akıcı bir düşünürdür. Üçüncü evdeki Merkür ayrıca harita sahibinin günlük yaşamında da aktivite yaratır. Meşgul bir zihin, kolayca sıkılan ve hareketli hayatı tercih eden bir bedene götürür.

Yeteneklerinizi ve isteklerinizi açıkça ifade edebilme rahatlığına sahipsiniz. İletişim, reklamcılık, haberleşme yetenekleriniz gelişmiştir. Yazar kalemine sahip olabilirsiniz. Sohbet etmeyi çok seversiniz. Araştırmak, öğrenmek sizin vazgeçilmez hobileriniz arasında yer alır.

Merkür 4. Evde

Dördüncü evdeki Merkür, derin bir duygusallığa sahip olan bu eve, hoş bir ışık, tarafsız ve biraz bağımsız bir his getirir. Aile üyeleri arasındaki iletişim, burada Merkür ile desteklenir. Merkür, olayları derinlemesine konuşmak ister. Anlaşmazlıklar nedeniyle gerginlik varsa Merkür olayları entelektüel olarak sınıflandırabilecek rasyonel parçalara ayırır. Evde oluşan derin, genellikle bilinçsiz ve çoğu zaman olumsuz duygular daha hafif, daha bilinçli bir ifadeyle ele alınır. Sorunları çözmek için duygular yerine kelimeleri kullanmak Merkür'ün en önemli özelliğidir ve dördüncü evde bu, huzurlu bir atmosfer yaratmaya yardımcı olabilir.

Dördüncü ev Merkür, daha çok evcimen bir yapıda olmanıza olanak sağlar. Ailenizle kurduğunuz ilişkiler her zaman size ilham olur.

Merkür 5. Evde

Beşinci evdeki Merkür’de, eğitim yoluyla yaratıcılığını ifade etme olasılığı büyüktür. Merkür, öğrenmek ve iletişim kurmak ister. Beşinci evde, harita sahibine kendini ifade etme fırsatı sağlamak için bu becerileri kullanır.

Bu pozisyon, harita sahibinin kendi çıkarları hakkında konuşmasına yol açabilir. Beşinci ev Merkür'e sahip harita sahibi eğlence için iletişimi kullanır. Sohbeti severler ve çok sosyaldirler. Bir romantik olarak Merkür, zihinlerin buluşmasından hoşlanır. Bir eşte entelektüel uyuma değer verir. Çocuklar sanata, edebiyata eğilimli olurlar.

Sanat eleştirmenliği yapabilirsiniz. Aktif zihin ve bilgi yarışmalarında başarıya ulaşabilirsiniz. Yazarlık ve eleştirmenlik sizler için idealdir.

Merkür 6. Evde

Merkür burada işlerin en hassas şekilde yapılmasını ister. Kusursuz bir araştırma kabiliyetine sahipsinizdir. Mühendislik dalları sizin için uygun olabilir.

Merkür burada rahat bir konumdadır. Pozitif özelliklere daha rahat odaklanır. Bu mükemmel bir yerleşimdir. Açık iletişim ve tanımlanmış hedefleri kullanarak, harita sahibinin altıncı ev ihtiyaçlarını mükemmelleştirir. İhtiyaç duydukları ilgiyi doğru bir şekilde isteyebilmeleri ve başkalarının onlardan ihtiyaç duyduğu ilgiyi anlayabilmeleri için iletişim kurma yeteneğini kullanır. En karmaşık görevleri bile doğru şekilde sınıflandırmasına ve işleri doğru parçalara ayırmasına yardımcı olur.

Merkür 7. Evde

Bu, faydalı bir yerleşimdir. Birebir ilişkileri oldukça ciddiye alırsınız ve mantığınız duygularınızın önünde hareket eder. İlişkilere biraz bağımsız ve analitik bir tarzla yaklaşırsınız. Sorunları rasyonel bir şekilde tartışırsınız. Sorunlara çözüm bulmak her zaman önceliğinizdir.

Yedinci evlerinde Merkür bulunan insanlar, birebir ilişkilerde hafif bir yaklaşıma sahiptir. Sohbet etmekten zevk alırlar ve konuları çeşitlendirmeyi tercih ederler. Genellikle bağımsız ve mantıklı olan insanlarla olan ilişki kurarlar.

Yalnız kararlar vermek yerine, ortak bir düşünce çerçevesinde karar almak istersiniz. Toplumsal etkileşim sizin için önemlidir. Sosyallik, sosyal olup iletişimle hareket etmeyi tercih edersiniz. Danışmanlık yapmak ya da ilişkilerinizde konuşarak iletişim kurmak sizler için önemlidir.

Merkür 8. Evde

Merkür her zaman bir evi aydınlatmaya yardımcı olur ve sekizinci ev gerçekten aydınlığa en ihtiyaç duyulan evdir. Sekizinci evin derin duyguları, harita sahibinin bu evin getirebileceği zorluklardan kurtulmasına yardımcı olur. Merkür, harita sahibinin duyguları üzerine düşmesine izin vermez ve sorunu bilinçsiz alemde değil bilinçli alemde tutar. Sekizinci ev, bir su evi olduğu için burada yaşanan sorunların birçoğu, onları doğru bir şekilde anlayıp ifade edememekten kaynaklanıyor. Yanlış anlaşılan duygular içinde yüzmek acı verici olabilir. Merkür, bu duyguları sıralayabilir ve rasyonel bir şekilde anlayabilir. Böylece siz bilinçsiz duyguların tarifini yaparak bundan kurtarabilirsiniz. Bunun yanı sıra Merkür duygularınızı mantıksız ve gereksiz olarak basitçe reddedebilir. Her iki durumda da, sekizinci evdeki Merkür bir basınç tahliye vanası görevi görür ve faydalı bir yerleşimdir.

Doğaüstü konulara ilgi duyarsınız. Para psikolojik, derin bilgilerde araştırma, öğrenme, psişik yetenekleriniz olabilir. Kendinizi anlatma konusu çabasına girmezsiniz. Gizli yaşarsınız hayatınızı hepsi bu ve gerçeklerin ortaya çıkma gibi bir huyu vardır.

Merkür 9. Evde

Dokuzuncu ev, ilk evrensel ev olmasına ve ona kişisel olmayan bir nitelik katmasına rağmen dokuzuncu ev insanları, genellikle evrensel konular hakkında son derece yoğun düşüncelere sahip olabilirler. Dahası, dokuzuncu evdeki pek çok kişi kendi fikirleri konusunda tartışabilirler. Bu görüşler daha bağımsız ve gerçeklere dayalı hale getirilerek, dokuzuncu evdeki Merkür daha yararlı bir konuma gelir.

İlahi ve felsefi konulara ilgi duyarsınız. Eğitim ve akademik olarak bu alanda ilerlemek isteyebilirsiniz. Yabancı dil öğrenme konusunda kıvrak bir zekaya sahipsiniz. Gezmeyi ve yeni keşifleri seversiniz.

Merkür 10. Evde

Merkür, bağımsız entelektüel tarzı, kariyer ve halkla ilişkilerde stratejik kararlara yardımcı olarak onuncu eve fayda sağlar. Yüksek statü arzusu, tutku veya duyguya dayalı umursamaz kararlara yol açabilir. Merkür'ün analitik yaklaşımı, bu insanların statülerini yükseltmek yerine, düşürecek duygusal temelli kararlar almasına sebep olabilir. Ayrıca iletişim ve çevre oluşturma yeteneklerine de yardımcı olur. Sosyal merdiveni yukarı çıkardığımız onuncu evde, bunlar değerli hediyelerdir.

Onuncu ev Merkür ayrıca harita sahibinin bir haber veya dedikodu konusu olmasına neden olabilir. Bu konuma sahip olanlar, bunu her daim hatırlamalıdır. Saygınlık kazanmak isteyen bir zihne sahipsiniz. Size bakan kişilerin sizi yetkili ve vasıflı biri olarak görmesini istersiniz. Siyaset, politika sizin için önemli bir yerdedir. Kendinizi ön plana atarak yer sahibi olmaya çalışırsınız.

Merkür 11. Evde

Sosyal ortamlarda konuşmacı kişi olarak aranırsınız. Arkadaşlarınızın ilgisi hep üzerinizdedir. Herkesle iletişim halinde olmak istersiniz. Sözlerinizle insanların ilgi odağı olmak için çabalarsınız.

Merkür 12. Evde

Sürekli geçmiş konular üzerine düşünme eğiliminiz vardır. Bazı düşüncelere takılı kalabilirsiniz. Konuşmama veya paylaşmama isteğiniz olabilir. İçinize kapanık hayat tarzınız sebebiyle korkularınız size engel olabilir.

Venüs 1. Evde

Hayata 1-0 önde başladığınız güzel bir konumdur. Hangi burçta olursa olsun kullanmayı başarırsanız durumu her daim lehinize çevirebilirsiniz. Hayatın içinde, çevrenizde genellikle uyumlu ve güzel görünürsünüz.

Birinci evdeki Venüs kişiye zarif fiziksel bir duruş verir. Kıyafet, giyim, kuşam ve aksesuarlara özen gösterirsiniz. Sanatsal yeteneğiniz vardır. Sosyal, sevecen, arkadaş yanlısı bir iletişime sahipsinizdir. Venüs birinci evde bulunan kişiler; ilişkilerinde hassas, kırılgan ve genelde fedakarlık ettikleri bir yaşam tarzı belirlerler.

Venüs 2. Evde

Venüs, ikinci evde mükemmel bir konumdur. Bu yerleşime sahip kişi alışveriş yapmayı sever ve ertesi gün alışverişlerinin ne kadar harika olduğunu söyleyerek geçirir. Para harcamaktan zevk alır. İkinci evdeki Venüs daha çok maddesel konularla ilgilenir. Ekonomik rahatlık ister. Para sizler için sosyal statü artırma aracı olarak kullanılabilir. Venüs tutkusunu maddi varlığı çok iyi olan bir partner istemenize sebebiyet verebilir. Oldukça sevgi dolu ve sahiplenicidir.

Venüs 3. Evde

Venüs, üçüncü evde işleri biraz yavaşlatabilir; ancak bu durum asla bir kayıp getirmez. Genellikle üçüncü evdeki Venüs edebiyatta, kitaplarda, dilde ve iletişim sanatında başarılı olur. Venüs, hiçbiriyle ilgili deneyimlerini aceleye getirmek istemez.

Venüs sevdiği şeyin tadını çıkarır ve üçüncü evde öğrenmeyi ve iletişim kurmayı sever. Üçüncü evdeki Venüs için bilgi ve erken eğitim değerlidir. Komşuları ve yakın dostları ile iletişimde olmak bu yerleşimdeki bir harita sahibi için önemlidir. Üçüncü evdeki Venüs, kişiye güzel ve etkileyici bir konuşma tarzı verir. Ayrıca yazarlık kabiliyeti de gelişmiştir. Aileniz ve çevrenizdekiler tarafından sevilirsiniz. Venüs’ün duygusal keşifleri ile gezintiye çıkma isteğiniz fazladır. Samimi bir yakın çevreniz vardır.

Venüs 4. Evde

Dördüncü evdeki Venüs, evcimen bir kişilik verir. Özveri sizin her anınızda yer alır. Aileniz için her şeyi yapmak istersiniz. Evinizde davetler vermeyi seversiniz. Evinizi veya bulunduğunuz her yeri sanatsal bir zevkle tasarlayıp düzen içerisinde yerleştirmek istersiniz.

Aile üyelerine karşı her zaman kibar ve sevimli olan dördüncü evdeki Venüs, hoş bir ev hayatı ister. İyi dekore edilmiş, temiz bir ev bu yerleşimde önemlidir ve aile hayatına büyük değer verir. Dördüncü ev Venüs harita sahibi, her zaman ev hayatının iyi yanlarını görecek, bir çocuk ve bir yetişkin olarak negatifleri görmezden gelecektir. Gerçekte ne kadar harika olursa olsun, mirası severler çünkü onlar için doğası gereği değerlidir. Çocukken nazik, sabırlı ve şefkatli gördükleri en az bir ebeveynleri vardır ve bu duyguyu kendi yuvalarına da taşımak isterler.

Venüs 5. Evde

Beşinci evdeki Venüs, kendi değerlerinin yanında durmakla olduğu kadar, diğer insanlara çekici gelmekle de ilgilenir. Beşinci evdeki Venüs, boğulmuş ve tatminsiz hissetmemek için kendi zevk ihtiyaçlarına öncelik vermelidir. Bu mücadeleyi kazanmak için ne olursa olsun, her zaman zevkli ve rafine olan her şeyin tadını çıkarır. Beşinci ev Venüs, harita sahibinin hayattaki eğlenceye büyük ölçüde değer vermesini sağlar. Tatiller, restoran yemekleri, partiler, sanat ve müzik önemlidir ve bunların kaliteli deneyimler olduğundan emin olarak eğlenir. Ucuz veya kalitesiz hiçbir şey kabul edilmezdir. Beşinci ev Venüs harita sahibinin hayatında romantizm çok önemlidir; incelik ve çekicilikle işlenir. Venüs, beşinci evde sevgiyle çiçek açar ve güzelliğini ifade etmekten zevk alır.

Çocuklara adil ve nazik davranırsınız. Onlarla iyi anlaşırsınız. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seversiniz. Venüs burada yaşlılarla ilgilenme, bakımını üstlenme isteği de verir. Merhameti, sevgiyi ve herkesi kucaklama isteğini doğurabilir.

Venüs 6. Evde

İş yerine duygusal bir bağ ile bağlanma potansiyeli verir. Sosyal yönden sevilen biridir, huzurlu bir yaşam için harika bir gezegen yerleşimine sahiptir.

Bedeni koruma, günlük işlere ayak uydurma ve dikkatli çalışma gibi rutin görevlerden keyif alabilirsiniz ve size bunları sağlayan insanları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunları hayatın güzel bir parçası olarak görmek sizin için bir armağan gibidir.

Altıncı ev Venüs olanlar, sorumlulukları konusunda sabırlıdır. Evi temizlemek Pazar günü daha zevkliyse altıncı ev Venüs her şeyi bu şekilde planlayacaktır. Faturaları kağıt kalem yerine bir bilgisayar programı kullanarak ödemek daha zevkliyse altıncı ev Venüs bilgisayarı kullanacaktır. Venüs, zevki en üst düzeye çıkarma konusunda bir uzmandır ve işin altıncı evinde bu gerçek bir artıdır. Sağlıklı yaşam onlar için kimi zaman çok önemliyken kimi zaman çok önemsiz de olabilir.

Venüs 7. Evde

Son derece faydalı bir yerleşim olan Venüs yedinci ev, harita sahibine birebir ilişkilerden keyif alma beklentisi verir. Yedinci ev Venüs, ilişkilerde ustalık sahibidir ve ilişkilerde şefkatlidir; ancak duygusal olarak değil. Bu yerleşime sahip kişiler, insanlarda en iyiyi arar ve keşfederler. Yedinci ev Venüs insanları ilişkilere hassasiyet ve saygı ile yaklaştığı için karşılığında genellikle iyi muamele görürler. Bu, yedinci ev Venüs'ün armağanıdır. Yedinci evdeki Venüs, nasıl çekici olunacağını bilir. İnsanların ne istediğini ve onları nasıl kazanacaklarını bildikleri için pazarlama ve satış meslekleri, mükemmel bir yerleşimdir. Uzlaşma ve müzakere konusundaki üstün beceriler, yedinci ev Venüs'te de bulunur.

Toplum önünde sevilen, sayılan bir kişi olmanıza kolaylık verir. Tatlı diliniz ile herkesin gönlünü kazanabilirsiniz. Organizasyonlarda aranılan kişi olmabilirsiniz. Tartışmak yerine kolayca çözüme gitmek istersiniz. Bu davranış bazen de zararla ayrılmanıza sebep olabilir. İyi bir evlilik konumu olarak tanımlanır ama burada bunu genellemek doğru değildir. Aldığı açılar ve bulunduğu burç, değerlendirme için önemlidir.

Venüs 8. Evde

Astrolojideki en iyi yerleşimlerden biri olan sekizinci evdeki Venüs, incelik, güzellik ve zevk getirir. Venüs, problemin ağırlaşmasına izin vermeden sekizinci evin huzurunu getirebilir. Karşılığında çok şey beklemeden ya da hissettikleri ile yaşamına yeniden yol alabilir. Adalete çok değer verir.

Ölüm ve vergiler gibi dünyanın getirdiği kaçınılmaz zorluklar, sekizinci evde Venüs ile kolayca kabul edilir.Maddi güvenceli bir ilişki isteyebilirsiniz. Miras ve eşten gelecek kazançlar konusunda şanslı olabilirsiniz. Tutkulu yapınız sekizinci ev derinliği ile birleşince kıskançlık seviyeniz yükselebilir. Krizleri çok iyi yönetirsiniz. Başkalarının kaynaklarından iyi bir kazanım elde edebilirsiniz.

Venüs 9. Evde

Dokuzuncu evdeki Venüs, harita sahibininkinden farklı olan kültürleri ve fikirleri kabul eder. Yabancı sanatta, fikirlerde, coğrafyada, dinde ve felsefelerde bulunan güzelliğin takdiri yaratılır. Bu pozisyonla uzak yerlere seyahat etmek istenir ve harita sahipleri genellikle bu seyahatleri mümkün kılmanın bir yolunu bulur. Bu bazen yabancılarla aşk ilişkilerine ve evliliklere neden olur.

Venüs, yabancı dilleri öğrenme konusunda sizlere yardımcı olur. Kolay kavrama yeteneğiniz vardır. Dokuzuncu evinizdeki Venüs sebebiyle uzun yolculuklara çıkma isteğiniz olabilir. Eğitim hayatınızda başarılar sizinle olabilir. Venüs, sanat ve ilahi konularıyla birleşince felsefe, sosyoloji konularında ilgi odağı olmanızı sağlar.

Venüs 10. Evde

Onuncu evdeki Venüs, harita sahibini toplumda çekici kılar. Bu pozisyon; inceliğini, takdirini ve halkla ilişki kurma konusunda dengeli ve ayarlı bir duyarlılık sağlar. Venüs, güzelliği her zaman doğum haritasına düştüğü evde bulur. Onuncu evde, insanların başarmak için birlikte çalıştıkları güzel bir ağ olarak dünyanın nasıl işlediğini görür. Halkla ilişkilerinde ustadır ve halkın gözünde en iyi tarafını göstermeyi bilir. Moda, reklamcılık veya güzelliğin gösterildiği herhangi bir alanda kariyer, onuncu ev Venüs'ü olan harita sahipleri için doğaldır.

Venüs öncelikle başarılı bir kariyer sahibi olmanıza yarımcı olur. Daha fazla sanatla veya estetiksel bir meslek sahibi olmak isteyebilirsiniz. Başka meslek seçseniz bile hobi olarak mutlaka sanatın bir dalıyla da ilgilenirsiniz. Karşınızdaki kişiler sizi zarif, çekici ve tutkulu olarak görebilirler. Venüs size mevki, statü ve kariyer basamaklarını hızlıca çıkmanıza yardımcı olur.

Venüs 11. Evde

On birinci evinizdeki Venüs, sosyal organizasyonların en iyi yöneticilerinden biri olmanızı sağlar. Sanatsal yönünüz bu alanda sizlere başarı getirecektir. Arkadaş çevrenizde de sevilen ve her zaman istenilen bir kişi olursunuz. İlişkiden önce arkadaşça bir ilişki içerisine girersiniz. Hem eğlenmek hem de evlenmek, bu iki kavramın aynı kişide oluşmasını istersiniz.

Venüs 12. Evde

On ikinci evinizdeki Venüs, duygularınızı kendi içinizde yaşama isteği verir. İçinize kapanık bir davranış sergilersiniz. Sevgi ister ve beklersiniz, yalnız bu isteği dile getirmekte zorlanırsınız. Bazı kavrayışları, karşınızdaki kişiden beklersiniz. Bilinçaltınıza attığınız her duygu sizi daha çok içinize kapanık bir hale getirebilir. Hüznünüzü, içinizdeki umutla yenmek istersiniz. Bu davranış iyice yalnızlaşmanıza sebep olabilir. Kırılan bir alınganlık sergileyebilirsiniz. Herkesi kendiniz gibi görmeniz yanılmanıza sebep olabilir.

Mars 1. Evde

İlk evdeki Mars, kişinin özüne basit ve doğrudan bir nitelik kazandırır. İnatçı ve istekli olan bu insanlar, istediklerini nasıl elde edeceklerini bilirler ve istemek ya da onun için savaşmaktan korkmazlar. Mars iradeyi ve bir kişinin iradesini ortaya koyma yeteneğini temsil ettiği için dünyaya ulaşma ve dünyayla etkileşime girme konusunda güçlü bir yön verir. İlk evdeki Mars geri çekilmez. Ne istediğini görünce uzanır ve onu yakalar. Söylemek istediğini söyler ve duyulmasını sağlar.

İlk evdeki Mars, hayatı fethedilmesi gereken bir meydan okuma olarak görür. Hangi burç söz konusu olursa olsun etkileri güçlü olur. Kişiler bunun fiziksel enerjilerini, atılganlıklarını, aceleciliklerini ve spor becerilerini arttırdığını fark edecektir. Risk alma eğilimleri vardır ve başarma dürtüleri yüksektir. Fiziksel güçleri yerindedir ve kimseye ihtiyaç duymazlar.

Mars 2. Evde

Her şeyi elde etmek isteyen ihtiraslı bir kişidir. İkinci evdeki Mars, doğasında hayranlık uyandırır. Yaşam içinde her çıkış noktasının maddesel güçten geçtiğini düşünerek hareket edebilir. Para kazanmaya düşkündür. Kazanmak için hep bir mücadele içinde olabilir. Aynı zamanda olumsuz durumlarda çok harcama yapabilir. Erkekler fiziksel olarak dayanıklıdır. Kadınlar spora düşkündür. Genellikle dürtüsel ve talepkar olan ikinci evdeki Mars, ne istediğini bilir ve zorla peşinden gider.

İkinci evdeki Mars, daha fazla finansal başarı için risk alabilir. İkinci evde Mars'ı olanlar, riskleri ve zorlukları heyecan verici ve canlandırıcı bulduğundan, bu girişimcilik için iyi bir yerleşimdir. Bu yerleşim, eşyalarına değer veren bir kişiyi gösterir. Onlardan bir eşya alındığında veya değer verdiği herhangi bir şey kaybedilirse, genellikle patlayıcı bir öfke ile karşılaşılır.

Mars 3. Evde

İrade, iletişim, erken eğitim, bilgi ve kısa mesafeli seyahat yoluyla hareket edersiniz. Üçüncü evde Mars olan bir harita sahibini açıkça sözlüdür. Mars buradaki tartışmaları kazanmak, haklı olmak istiyor ve bu konuda mücadele etmeye hazır. En iyi ihtimalle, iletişimde iddialı ve doğru olduğuna inandığı şeyi savunuyor. Bu pozisyon harita sahibine, aile ve komşularla bağlantılı olmanın kendilik algıları için hayati önem taşıdığını hissettirir. Zihinsel olarak sürekli düşünme modundadır.

Eğitim hayatınızda aksilik yaşamak ya da başarısız olmak sizi korkutur. Yakın çevrenizde çok zor biri olarak tanınırken, dışarıdan çok sempatik ve uyumlu görünebilirsiniz. Hayır cevabı almak istemezsiniz. Bu yüzden bazı soruları cevapsız bırakmak işinize gelebilir. Bazen de takıntı şeklinde o sorunun cevabını almadan o sorudan uzaklaşmazsınız. Ortanız yoktur. Sözlü mücadelelerden zevk alırsınız.

İlköğretim zamanlarında çok okul ve öğretmen değiştirmek zorunda kalmış olabilir. Bu sebeple çocukluk döneminde yakın arkadaşlık ve çevre kurması zor olmuş olabilir. İlerleyen yaşlarda çok sevilen insanlar olurlar.

Mars 4. Evde

Dördüncü evdeki Mars, duyguların çoğunun bilinçsiz olduğu derin bir evdir. Mars sabırsız, bilinçli bir gezegendir; ama sabır, incelikle daha iyi ele alınabilecek duygusal alt akımlar için zamana veya anlamaya sahip değildir. Mars yalnızca harita sahibinin iradesine hizmet ettiğinden; hassas aile durumları genellikle kişinin aile evinde saldırgan, kararlı ve özünde bencil tarzı tarafından sert bir darbe alır.

Kişi dördüncü evde kendi iradesini tatmin etme ihtiyacını çok ileri götürürse, ebeveynler ve çocuklarla yaşamsal ilişkiler zarar görebilir. En iyi ihtimalle dördüncü evdeki Mars, agresif ve iddialı gücünü ailesini desteklemek için kullanırsa, aileyi bir arada tutan kişi o olur. Mars'ın bu yerleşimine sahip kişi, en az bir ebeveynini agresif, sabırsız ve onu hayatında istemeyen olarak görebilir. Evlerini kendileri yapmak için enerji harcarlar. Aile hayatına duyulan büyük ilgi nedeniyle evlilik aceleye getirilebilir. Ya da aile hayatından çabuk kopmak isteyip kendi hayatını yine bir aile olma fikri ile kurmak isteyebilir. Bu konumlanmada kişi, ailesinin kendisine büyük bir sorun olduğunu düşünebilir. Aile evini, dert evi olarak değerlendirebilir. Ama yine de aile kavramından vazgeçemez.

Mars 5. Evde

Beşinci evde Mars oldukça mutlu ve güçlü olabilir. Mars'ın harita sahibinin iradesini tatmin etme ihtiyacı, burada sevinçle ifade edilir. Çünkü oyun, sanat, romantizm veya çocuklar aracılığıyla Mars harita sahibinin kendisini güçlü hissetmesini sağlayabilir. Beşinci ev, işi kolaylaştırır.

Beşinci evinizdeki Mars, aşk ilişkinizde ya da sosyal etkinliğinizde sizi talepkar ve bencil yapabilir. Kendinizi ifade ederken eleştiriler konusunda temkinli davranabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusundaki tavsiyeleri hoş karşılamaz ve ifade etme tarzınız hakkında asla emir almazsınız.

Kişinin duygusal enerji seviyesi oldukça yüksektir ve spor faaliyetlerinde ya çok tembel ya da çok başarılıdır. Eğlenmek veya yaşamdan tat almak isterler. Aşkta hep şanssız olduğunu vurgulayabilir. Bu yerleşim gelecek için çocuklarıyla doğru bir bağ kurması gerektiğini gösterir. Çocukluklarının küçüklüğü ile ilgilenmeli ve birlikte zaman geçirmelidir. Ama genelde buna pek ruhu olmayabilir. Risk alma yatkınlığı vardır.

Mars 6. Evde

Altıncı evdeki Mars, acele karar verme, zamanından önce davranmaya neden olabilir. Mars'ın size verdiği tüm şiddet ve coşku işlerin doğru yürümesini sağlamaya yöneltir. İşlerinizi öyle doğru yaparsınız ki yapmayanlara tahammül edemezsiniz. İşe bağlılığınız aynı zamanda sizi başarıya götüren çok güçlü bir takımdır. Gerçekten iradenizi kullandığınızda inanılmaz şeyler başarabilirsiniz.

Altıncı evdeki Mars, işleri iyi yapmaya kararlıdır. Ve kendi başına işleri iyi yapmazsa, yapacak başka birini bulacaktır. Ama o iş yapılacaktır. Mars'ın burada gösterdiği otoriter tavır, çoğu zaman diğer insanları işe ve hizmet etmeye ikna etmek anlamına gelir. Mars her zaman sunulması gerektiğini düşünür. Ancak, hizmet etmeye istekli insanlardan oluşan bir ekip kurarak çok şey başarabilir. Mars'ın da yüksek standartları vardır. Yani altıncı evde insanları mümkün olan en iyi işlerini yapmaya iter. Burada sadece dikkat etmeleri gereken sağlıklarıdır. Çok çalışırken bazen buna gerekli değeri vermeyebilirler.

Mars 7. Evde

Yedinci evdeki bu yerleşim, ilişkilerinde irade kullanmaları gerektiğinden, kendilerini genellikle birebir ilişkilerde ve güç mücadelelerinde bulurlar. Mars, harita sahibinin iradesini, yedinci ev ise ilişkilerini temsil eder. İlişkileri, iradelerini anlatmak için araç olarak kullanırlar. Başka bir deyişle, birebir ilişkilerle hayattan istediklerini alabilirler. Aynı şekilde, diğer insanların da kendi ihtiyaçlarını ve gündemlerini yerine getirmek için eşit derecede çabalamalarını beklerler. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde, yedinci ev Mars insanlarının birebir ilişkilerde ne kadar agresif, talepkar ve tartışmacı olabileceği ortaya çıkar. Ancak kısıtlama ve sabır kullanırlarsa direkt insanlar yoluyla başarı ve kazanç elde edebilen, güçlü müzakereciler olabilirler.

İlişkilerinizde yıkıcı olabilecek kavgacı bir mizaca da sahip olabilirsiniz. Zihniniz başkalarını uyarmak için o kadar hızlı ilerler ki, bir fikir ile gelip farklı bir fikir ile konuşmayı değiştirebilirsiniz. Bu yüzden bazen hava bulutlu olabilir, karar vermek zorlaşabilir. İlişkileri analiz etmede çok iyisiniz, beyniniz sadece düzlüklere değil kıvrımlara da işliyor. Her şeyi kendinize hak olarak görürsünüz.

Mars 8. Evde

Sekizinci ev Mars'ı zorlu bir yerleşim olabilir. Mars, harita sahibinin iradesini temsil eder. İrade, başka insanlar ve kimsenin kontrolü dışındaki şeyler aracılığıyla tatmin aradığında, sürekli olarak engeller ile boğulacaktır. İlişkiler uzun vadeli savaşlar, neyin adil olduğuna dair algılarla sonuçlanabilir. Vergilerle ilgili sorunlar ya da başkalarının borçlarını ödeme konusunda çok sorumluluk verebilir. Bu konumda hem duygusal hem de fiziksel enerji yüksektir. Saldırganlık görülebilir ve muhteşem bir iş zekâsı vardır. Bu saldırgan enerji, dövüş sporları ya da takım oyunları ile tüketilmelidir. Takıntılı davranışlar sorun olabilir. Sürekli cevap ararlar. Bu durum sizi sürekli kendinizle mücadele etmenize sebep olur.

Evrenin işleyişini, insanların bilmedikleri şeyleri merak edersiniz. Duygularınız o kadar yüksek seviyededir ki, çoğu insan bu kadar yoğun ve tutkulu hissetmez. Bu cevapları ararken, kendinize o kadar kapılırsınız ki, o gizemi açığa çıkarırsınız, anlaması ve dokunması zor olan bir his verirsiniz. Gerçek ve savunmasız ama bağımsız biri.

Mars 9. Evde

Bu pozisyondaki Mars felsefi fikirlerini yayıncılık veya kitle iletişim araçlarıyla yayarak, mücadele iradesini uygulayabilir. Genellikle bildiklerini olabildiğince çok kişiye öğretmekten zevk alan profesörlerdir. Dokuzuncu evdeki Mars askeri, öğretim veya yayıncılık gibi bir çıkışa sahip olmadığında, uygun olmadığı zamanlarda ve görünüşte önemsiz konular yüzünden agresif olabilir. Dokuzuncu evdeki Mars'ın görüşlerini ifade etmesi gerekir. Bu nedenle, bunu yapmak için uygun çıkışlara sahip olduğundan emin olmak çok önemlidir. Bu yerleşimde büyük yolculuklara çıkmayı seven, enerjik ve maceracı bir ruha yol açar.

Akıllıdır, ancak konuşurken acelecidir ya da okula yaklaşımı telaşlıdır. Bu da sınav sonuçlarının beklenildiği kadar iyi olmamasına yol açar. Çok açık sözlü, fikirlerini güçlü bir şekilde hissederek hareket eden, sürekli yeni gerçekleri, yeni bakış açılarını keşfetmeye ve bu bilgileri toplamaya açıktır. Sürekli bir gerçek için savaş halindedirler ama sorsanız gerçeklik nedir bilmezler. Öğrenmeleri gereken bir yere varınca mutlu olacakları fikri değil, mutlu olma yollarını sevmeyi öğrenmelidirler. Yurt dışı ile ilgili durumları bir mecburiyet noktasında görebilir, herhangi bir sebepten yurt dışı tecrübeleri zorlayıcı bir süreç olabilir. Üniversiteyi yarıda bırakmak ya da aniden ayrılıp başka bölüm ya da okul seçmek zorunda kalabilirler.

Mars 10. Evde

Onuncu evdeki Mars, dünyadan istediğini nasıl alacağını biliyor. Kendi iradesini dünyaya uygular ve olası etkilerden korkmaz. Bu grafik sahipleri, kariyer peşinden gitme konusunda agresif ve güçlü, kendine güvenen kişilerdir. Toplumda itibar kazanmak için savaşmaktan çekinmiyorlar ve statülerini yükseltme fırsatı sunacak bir savaş olarak görüyorlar.

Güç ve iradelerini göstermelerine izin veren herhangi bir kariyer, muhtemelen bu pozisyonda olacaktır. Güçlü ve kendinden emin görünmeye sürekli ihtiyaç vardır. Başkalarının hakları için savaşmak, Mars kahramanı oynamayı sevdiği için bu pozisyonda yaygındır. Bu süreçte harita sahibinin genel imajı iyileştirilirse, bu çifte zaferdir! Mars bu konumda, enerjik, zevkli, sıkı ve agresif bir biçimde çalışma becerisi olmasının yanı sıra, ilerlemek için zorunluluk hissi duyarlar. Kariyerlerini bir ordu yönetiyor gibi yönetirler. İmaj, kariyer sizin için çok önemli şeyler. Çok azimli, gittiğiniz yeri biliyorsanız çok kararlısınızdır.

Bağlılıkları ve odaklanmaları, herkese elinden gelenin en iyisini yapmaya ilham veren bir şeydir. Bu insanlar güvenmek için çok rahat olduğumuz kayalardır. Sadakatleri ve ahlak anlayışları onları zirvede tutan güçlü takımlardır. Güvenilir ve sorumludur ama çok sık iş değiştirebilirler. İstikrar ve hedef çok önemli olacaktır. Kafası atınca işten ayrılma ya da birden bire öfkeyle iş bırakma huyundan vazgeçmelidir. Bu imajını zedeler.

Mars 11. Evde

On birince evdeki Mars, haksızlığa duramaz ve susamaz. Neyin yanlış ve doğru olduğuna dair güçlü bir algıları vardır. Hayatlarını bununla yönetirler. Farklıdırlar, ileriyi düşünürler, herkesin kolektif olarak gelişmesine yardım etme niyetiyle çok ileriyi düşünürler. Herkese iyilik için çok cömert, verici, fedakârlık içinde olurlar. Beyinlerinin özel çalışması, problemleri çözmelerine, farklı fikirler üretmelerine yardımcı olur. Arkadaşları arasında lider konumundadır ve iyi bir organizatördür. Kurduğu grupların yeri geldiğinde kurduğu gibi dağıtıcısıdır da. İstediğini yaptırana kadar savaşır.

Mars 12. Evde

On ikinci evdeki Mars, sıkıntılarını paylaşma konusunda zorluk yaşarlar ve ağızları sıkıdır, bunun sonucunda stres ve öfke ortaya çıkabilir. Eğer başkalarının duygularını anlayan bir tabiata dair belirti varsa, bu kişiler bakım hizmeti veren mesleklerde başarılı olurlar. Kendi sorunlarını unutmak veya daha doğrusu bunlardan kaçmak için başka insanlara yardım etme fikri daha heyecan verici gelir. Pasif agresif davranışlarını çözmeleri gerekir. Çelişkili yaklaşımları, onları kendilerine duydukları öfkeyle hata yapmaya sürükleyebilir. Kendilerini özgürce ifade etme, zihinlerini her zaman açık tutmak zorundadırlar.

Jüpiter 1. Evde

Jüpiter birinci evde, cesur ve girişken bir yön verir. Genellikle dünya küçük felsefesi onlar için çalışır. Hayatları “her şeyin hayırlısı” kısmında ilerlemelidir. Çünkü ilahi olan her şey onlara sezgileriyle bile sunulur. Jüpiter sınırlara sahip olmayı reddediyor. Jüpiter birinci evdeyken, bu sınırsızlık kişilik ve hayata karşı tutumla ortaya çıkar. Bu yerleşimde kişi kural ve sınır tanımaz. Her şeyi kendine hak görebilir. Samimi ve dürüst kişilerdir. Bu insanlar kendi imajlarına güvenirler. Olayları isterlerse güçlü bir şekilde abartabilirler, isterlerse küçültebilme yeteneğine sahiptirler.

Çok iyi bir hikaye anlatıcı olabilirsiniz. Kilo almaya müsaitsiniz ve bedensel aksiyonlarına her zaman dikkat etmeniz gerekir. Neşeli ve etrafınıza iyimserlik dağıtırsınız. Olumsuz bir açı alıyorsanız, pesimist olabilirsiniz.

Jüpiter 2. Evde

İkinci evdeki Jüpiter, dünyada ihtiyaç duyulan her şeyini sağlanacağına dair bir inanç verir. Bu insanlar genellikle odak noktası olmadan servet kazanır. Bu durum onlara bir eş ya da basit bir iş fırsatı aracılığıyla gelebilir. Zenginliği genellikle kolayca biriktirdikleri için abartılı hediyeler vermekten keyif alarak cömertçe paylaşırlar.

Özgürlük, bu yerleşimde sizin çok değerlidir ve kolayca mülk edinirsiniz. Yalnızca maddi dünyaya gevşek bir şekilde bağlanma özgürlüğünü tercih edersiniz. Mülklerinizi korumak için çok fazla zaman harcamaya meyilli değilsiniz. Bu konum, değerlere karşı esnek bir tutum sağlar ve harita sahibi muhtemelen bunları değiştirmeye açık olacaktır.

Jüpiter 3. Evde

Üçüncü evdeki Jüpiter, mükemmel bir pozisyondur. En kötüsü, tüm cevaplara sahip olduğuna ikna olmuş "her şeyi bilen" bir çizelge sahibidir. Ancak genel olarak üçüncü evdeki Jüpiter, erken eğitimin kolay gelmesini sağlar ve harita sahibine eğitimde başarı için birçok fırsat verir.

Üçüncü evde Jüpiter, bilginin hayatta nasıl kapılar açtığını ve salt gerçekler olmanın ötesinde, yararlı olduğunu takdir eder. Gerçekleri yararlı bir şekilde bir araya getirerek, sırf daha fazla bilgi biriktirdikleri için başkalarından üstün olduklarını kanıtlamak ve onu kullanmak yerine, sosyal çevresi ve topluluğu içinde geçerli bir güç ve otorite kazanabilir. Üçüncü evdeki Jüpiter'de, sık sık iletişim kurulan yakın çevrelerinde hareket etme özgürlüğü, çok önemlidir. Jüpiter asla kısıtlanmak istemez.

Jüpiter 4. Evde

Dördüncü ev Jüpiter, neşeli atmosferi paylaşmak için sürekli birlikte olduğu çocuklarla, arkadaşlarla ve akrabalarla büyük, hareketli bir ev ister. Büyük bir mülk arzusu ve genellikle aile desteği görür. Harita sahibinin mirası her zaman gururla kabul edilir ve büyük olasılıkla büyük bir ilgiyle araştırılır.

Mülk sahipliği çok değerlidir ve muhtemelen bir noktada mülk mirası vardır. Harita sahibinin çocukluğu sınırlandırılmamış olarak kabul edilir ve aile tarafından maddi ve duygusal destek açısından sağlanan birçok fırsat vardır. Bir yetişkin olarak, dördüncü ev Jüpiter kişisi, çocuklara dünyayı keşfetmek ve deneyimlemek için geniş alan sağlayan aile üyeleriyle büyümüştür. Dördüncü evdeki Jüpiter, kişinin aile üyelerine karşı açık ve dürüst bir tutum göstermesini sağlar.

Jüpiter 5. Evde

Jüpiter beşinci evde olduğunda eğlence hiç durmaz. Kişi neşeli ve çevresi tarafından sevgiye boğulur. Bu pozisyonda eğlence, umut sınırsızdır. Jüpiter'in kolay giden tutumu, bu harita sahiplerinin kendilerini ifade etmenin başkaları tarafından nasıl karşılanacağı konusunda endişelenmelerini engeller. Bu yüzden cesur ve istediklerini ortaya koyabilen insanlardır. Bununla birlikte, Jüpiter herkesin bildiği gibi işleri çok ileri götürür ve beşinci evde bu; alkol, partiler, eğlence gibi aşırı derecede düşkünlük gösterebilir. Ancak Jüpiter, en popüler partinin, en tanınmış insanlarla nerede olduğunu her zaman bilir ve yeni kültürel eğilimleri yakalamak için keskin bir göze sahiptir.

Bu pozisyon, harita sahibine sosyal ağ hakkında altıncı bir his verir ve sosyal merdiveni tırmanmalarına yardımcı olabilecek insanlarla arkadaş olma olasılığı tanır. Beşinci ev Jüpiter, hiçbirine çok yaklaşmadan birçok insanla çıkmaktan hoşlanır. Bu beşinci ev Jüpiter'in kendini ifade etmesinin harika bir şeklidir. Jüpiter, harita sahibini çocuklara karşı cömert, açık ve samimi yapar. Çocuklarla dürüstçe iletişim kurar.

Jüpiter 6. Evde

Altıncı evdeki Jüpiter, başarı için bolca fırsat sunan bir yerleşim olarak her görevi başarabilir. Jüpiter'in geniş doğası kolayca bastırılamaz. Altıncı evde Jüpiter, büyük işleri meydan okumalar olarak üstlenir ve bunalmaz. Ancak altıncı ev Jüpiter ertelememek için dikkatli olmalıdır.

Tembellik yaparsa kişiye fazlasıyla bedel ödetebilir. Jüpiter'in rahat davranışı, harita sahibine işi tamamlamak için her zaman daha fazla zamanın olduğun hissini verebilir. Bu durum bazen geride kalmasına sebep olabilir. Ancak Jüpiter bu tuzağa düştüğünde bile kendisini kolaylıkla çekip çıkarmayı başarır. Şanslı Jüpiter, altıncı evde bulunduğunda her zaman başkalarına yardım etmeye ve hizmet etmeye isteklidir; ancak daha sık olarak, kendisine hizmet edilen olur. Herhangi bir sağlık veya zindelik rutininin aşırıya kaçması muhtemeldir. Çalışma arkadaşları açısından şanslı olabilir.

Jüpiter 7. Evde

Yedinci evde Jüpiter, mutlu, şanslı tavrını birebir ilişkilerde gösterir. Bu kişiler ilişkilerdeki insanları çok rahatlatır ve karşılığında onlardan bir özgürlük vermesini beklerler. Yedinci evlerinde Jüpiter olan insanlar, dramdan veya ağır duygusal tavırlardan arınmış ilişkiler isterler. Kişisel olmayan konular hakkında sohbetleri tercih ederler. Yedinci ev, ikili ilişkilerde sorumluluklar ve yükümlülükler açısından düşük beklentiler sunar. İlişkilerde fazla çaba göstermeden, iyi ilişkiler kurabilirler.

Yedinci evinde Jüpiter olan insanlar, ilişkilerinde kendi kurallarını ve programlarını oluşturma özgürlüğünü isterler. Bu kolay giden, özgürlüğü seven tarzlarından dolayı genellikle birden fazla evliliğe ihtimalleri olabilir. İhmal nedeniyle bozulan arkadaşlıklar ve iş ortaklıkları onlara problem çıkartabilir. Yedinci evdeki Jüpiter, ilişkileri o kadar hafife alabilir ki kaybetmek istemedikleri insanları kaybederler. Bu pozisyonda, özgürlük ihtiyacının ilişkilerde büyük kayıplara neden olmamasına özen gösterilmelidir. Bu konum şanslı ve bereketli evlilik getirebilir.

Jüpiter 8. Evde

Sekizinci evdeki Jüpiter, gerçekten bir armağandır. Jüpiter, doğum haritasının sekizinci evine düştüğünde daima başkaları aracılığıyla kazanma fırsatları verebilir. Jüpiter cömerttir ve sekizinci evde vericidir. Bu cömertlik her zaman Jüpiter'e geri dönüş yolunu buldurur.

Sekizinci evin nimetleri Jüpiter ile zahmetsizce gerçekleşir. Jüpiter'in özgürlüğü seven, evrensel hayata bakış açısı, yoğun duygusal ilişki sorunlarına saplanıp kalmayı reddeden kısmını kullanırsanız oldukça büyürsünüz. Daha ziyade, sekizinci evde Jüpiter ile ilişkilerin veya çıkmaz durumların sona ermesi tercih edilir. Jüpiter, başkalarında bencil davranışlara tahammül etmez.

Jüpiter 9. Evde

Dokuzuncu evdeki Jüpiter, kendi evinde kendi görüşlerini ifade etme konusunda aşırı derecede gayretli olabilen harita sahipleri yaratır. Jüpiter kendi evindeyken, kendine yardım edemez. Gezegenin güven seviyesi bu pozisyonda yüksektir ve bu nedenle harita sahibi kendi fikirlerini ve felsefelerini ifade etmeye mecbur hisseder.

Dünyayı seyahat ederek ya da sadece bir varış noktası bile olmayan maceralara atılarak keşfetmeye doyumsuz bir ihtiyaç duyar. Eğlence, gezinin kendisidir. Farklı insanları ve onların yöntemlerini deneyimleyerek öğrenmek veya fikir alışverişinde bulunmak için gruplara katılmak, bu pozisyonda ortaktır. Dini fikirler genellikle dokuzuncu ev Jüpiterler için önemlidir ve onları tartışmaktan her zaman zevk alsalar da genellikle kendi görüşlerine sıkı sıkıya sarılırlar. Bu belge sahipleri genellikle profesörler, yargıçlar veya dini liderlerdir. Bu meslekler onlara toplum kurallarına ilişkin görüşlerini ve yorumlarını ifade etmeleri için forum sağlar. Fikirlerini yayınlamak, görüşlerini ifade etmeleri için başka bir yoldur.

Jüpiter 10. Evde

Onuncu evde Jüpiter, okulda popüler olan insanlar için ortak bir konumdur. Diğer insanların onlara sahip olduğu görüşte rahattırlar. Onların dikkatini çekmeye ya da popüler olmaya çalışmaları bile gerekmez. Popüler olmak, hayattaki doğal konumudur. Jüpiter burada yaptığı her şeyi büyütür. İyi bir şöhret verirken aynı zamanda kötü bir şöhret sunar.

Onuncu evde, bu doğal ve kendinden emin olma becerisine toplum direnmez. Toplum bu insanlara doğru çekilir. Jüpiter'in mutlu-şanslı tavrını yansıtan bu karakter her zaman çekici ve başarılıdır. Kariyer fırsatları, bu konumda olan insanlara saf şans gibi görünür ama aslında öyle değildir. Başkalarının gözden kaçırdığı fırsatları fark etmelerine neden olan iyimser tavırlarıdır. Pek çok insanı içeren büyük, ayrıntılı bir kavram üzerinden büyük bir başarıya imza atarlar. Daha sonra, kimse hatta kendi bile ne olduğunu anlamadan önemli, sosyal bir itibar yakalar. En önemlisi, yakaladığı bu itibarı aynı şekilde gevşemeden koruyabilmesidir. Vaat ettiği ile uygulamaya koyduğu uyum sağlanmazsa zorluk yaşar. Yöneticileri tarafından oldukça sevilen ve güven duyulan insanlardır. Bazı dönemler büyük talihsizlikler yaşayabilirler ama eninde sonunda Jüpiter burada kazanır.

Jüpiter 11. Evde

On birinci evdeki Jüpiter’de, kendinizi grup faaliyetleri, sosyal kulüpler ve kurumlar aracılığıyla büyütebilirsiniz. Bu da sizin daha büyük dünyalara uzanmanıza ve büyük kitlelere erişerek geniş bir çevre edinmenize sebep olur. Böylece kitleler veya gruplar üzerinden hem finansal hem de entelektüel kazanç elde edebilirsiniz. Bu konumun size getirdiği karizmaya ve özgüvene sahipsiniz. Doğal olarak liderlik koltuğuna oturursunuz. Fikirlerinizi net ifade edebilmeniz ve ilham veren konuşma yeteneğine sahip olduğunuz için insanları kendinize çekersiniz. Kitleleri peşinden süreklemek gibi misyonlara sahip olan özel insanlardansınız.

Jüpiter 12. Evde

On ikinci evde Jüpiter, ailenin düşünce yapısı çerçevesinde, gelenek ve göreneklerine uyum sağlamak düşüncesiyle büyür. Bu da sizin, yenilikçi düşünce tarzına karşı kapalı bir bakış açısına sahip olmanıza neden olur. Jüpiter burada özgürce hareket edebilmenize ve en büyük, en soyut ölçüde felsefe yapmanıza izin verebilir. Bu yerleşime sahipseniz; ünlü, dini bir lider, yazar ve öğretmen olarak yetişebilirsiniz ve fikirlerinizi topluma aşılama imkanı bulabilirsiniz.

Satürn 1. Evde

Birinci evdeki Satürn, hayata ve kendi imajına ciddi bir bakış açısı getiriyor. Hayat çok çalışmak anlamına gelir ve bu kişi için mücadele önemlidir. İlk evdeki Satürn, genellikle bir kişinin kişiliğini karamsar ve öz imajı konusunda şüpheli yapabilir. Bu insanlar hayatın zor olmasını bekledikleri için çoğu zaman da öyle davranırlar.

Yaşama karşı olgun, sorumlu bir tutum sergilersiniz ve başarmak için çok çalışırsınız. Eğer olumsuz açılardaysanız olumsuz ve kasvetlisinizdir. Yaşama olgun başlar, hayat üzerinizde bir yükmüş gibi sorumluluk sahibisinizdir.

Bu insanlar hayata karşı hep sorumluymuş gibi davranırlar. Çünkü onların içinde hayata kapılıp gitmek yoktur, onu düzenleyip planlamak ve sırtlamak vardır. Babalarıyla ilişkileri diğer ebeveynlerine nazaran daha yorucu olabilir.

Satürn 2. Evde

Satürn ikinci evde olduğunda para ve servet genellikle muazzam çaba ile gelir. Harita sahibi, zenginlik için muazzam miktarda zaman harcayacak olsa da, ona isyan etme olasılığı da yüksektir. Satürn ikinci evde, para kazanmanın ezici yükünden kurtulmak için vazgeçme olasılığı da vardır ama güçlü bir burç konumunda yerleştiyse bu noktada vazgeçmez. Bununla birlikte, Satürn'ün ikinci evde olağan seyrini alması ve haritayı sahibine maddi dünyada hayatta kalmanın aşırı derecede önemli ve çok zor olduğunu hissettirmesi mümkündür. Ancak zamanla, buradaki Satürn genellikle karşılığını alacak ve zenginlik elde etmek için harcanan yoğun çalışma ve uzun vadeli çaba ile güvenli bir yaşamla sonuçlanacaktır. Bu konumda yerleşen Satürn kişinin değer sisteminde katılık getirmesi muhtemeldir.

Maddi kaynaklara ulaşmada sıkıntı çekebilirler. Aile hayatlarında belki iflas ile karşılaştılar ve onlar yaşamlarından bunun korkusuyla çok daha sıkı bir şekilde gitmeyi seçiyorlar. Bu konudaki kaygılarını farkındalıkla yönetmeleri gerekir. Para hiçbir zaman onlara havadan gelmez, gerçekten çalışıp azmederek elde edebilirler.

Satürn 3. Evde

Erken eğitim, üçüncü ev Satürn’de kısıtlayıcı ve aşırı derecede ciddi görünebilir. Bu, Satürn için garip bir yerleşim çünkü üçüncü ev hafif ve hızlı tempolu, Satürn ise inatla sabırlı, dikkatli ve yavaş hareket ediyor. Bu uyumsuzluk, okul kurallarına ve yerel topluluğa isyan etme ihtiyacı yaratabilir.

En iyi senaryoda, Satürn üçüncü evde yaygın olan olağan koşuşturmadan ziyade, yakın çevreyi keşfetme sabrının yanı sıra üçüncü eve dikkatli bir entelektüel odağı getirir. İletişim açısından Satürn üçüncü bir ev, bir harita sahibinin kendisini sözlü olarak ifade etme yeteneğini engelleyebilir. En iyi ihtimalle, Satürn buradaki bir harita sahibinin kelimeleri dikkatlice seçmesine ve düşünceli bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olacaktır. İlköğretim hayatında bazı zorluklar yaşamış olabilirler, iletişimle alakalı sıkıntılar yaşıyor olabilirler. Her zaman ilk adım atmak, ilk iletişime geçen kişi olmak onlara zor gelebilir. Zorunluluk nedeniyle yakın çevre ve kardeşler ile fazla iletişim kurmak zorunda kalabilir. Küçükken geç konuşmuş olabilirler. Konuşurken sizi kimse dinlemiyor, sessiz kaldığınızda da size neden sessiz olduğunuzu soruyor olabilirler.

Satürn 4. Evde

Aile ve ev yaşamı, Satürn dördüncü evdeyken kısıtlayıcı ve külfetli olabilir. Çocukluk mali veya duygusal açıdan eksik olabilir. Aşırı katı olarak görülen bir ebeveyn yaşam kararlarınızı farklı bir yöne götürebilir. Çocukluk deneyimi kolay değildir. Bu his yetişkinliğe aktarılır ve dördüncü ev Satürn kişisinin evi ve aileyi kısıtlayıcı bir sorumluluk olarak görmesine neden olur. En iyi ihtimalle, harita sahibi aile hayatını ciddiye alır ve sorumlu bir sağlayıcı ve onlara karşı bakıcıdır. En kötüsü, aile dayanılmaz derecede kısıtlayıcı olarak görülüyor ve harita sahibi ondan kaçmayı özlüyor ya da bir yük olacağından korktuğu için geleneksel bir aile kurmaktan kaçınıyor.

Ailenin sorumluluk sahibi, onlara bakmak ve yardım etmekle yükümlü kişisi olabilirler. Hayatını inşa ederken aile her zaman önemli bir noktadır. Ailesiyle bağını koparması zor olur ve bu onu öfkelendirebilir. Aile onu engelliyor gibi hissedebilir. Hayatı boyunca ne yapıyorsa yapsın ailenin konforu ve ne durumda olduğu onun için önem taşır.

Satürn 5. Evde

Beşinci evdeki Satürn, başkaları tarafından yargılanma ve eleştirilme korkusu verebilir. Kendilerini gerçekten ifade ettiğinde ortaya çıkar. Bu, bir kişinin alkole düşmekten korkmasına neden olabilir. Çünkü olası utanç verici durumlardan kaçınmak için her zaman kendini kontrol etmeleri gerekir.

Genel olarak beşinci evdeki Satürn, özgür ve kapsamlı kendini ifade etmek için tasarlanmış durumlarda kendini yersiz hisseder, bu nedenle bu harita sahipleri büyük partilerden veya sosyal olaylardan kaçınabilir. Neyin iyi göründüğüne dair duygularıyla ilerlemek yerine bilgi edinmek için kitaplara veya internete başvurabilirler. Tipik romantik durumlar, bu konumlu Satürn halkına garip gelebilir. Çiçekler ve şiirler aptalca ve gereksiz görünebilir. Ya da aşırı derecede düşkün de olabilirler.

Beşinci evdeki Satürn, partnerden partnere geçmektense flört etmeyi ciddiye alacaktır. Ebeveynlik de ciddiye alınır ve çocukların fazlasıyla sorumluluk getirmesi muhtemeldir. Eğer kendilerini bu alanda geliştirmeye açık olurlarsa kendini ifade etme konusunda güven kazanır ve bir sanatta yetenekli hale gelirler. Eleştiriyi fazla ciddiye aldıkları için, becerilerini geliştirdikten sonra yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde sanatsal yeteneklerini geliştirebilirler.

Yaşamda fazlaca eğlence arayan ama eğlencelerinin engellenmesine tahammül edemeyip bunların sebebini başkalarına yükleyen insanlardır. Çocuklarının, onların yaşamında engel olduğu gibi bir hisse kapılabilirler. Onlara ciddi bir yaklaşımları olabilir. Aşk ve ilişkilerde baskıcı ve zor bir yapı sergileyebilirler. Aşkta mutsuz olmamayı ve bencilce isteklerini partner üzerinde geliştirmekten vazgeçmeyi öğrenmeleri gerekir. Yaşamda anı yaşamayı öğrenmelidirler.

Satürn 6. Evde

İş hayatında yük alan, görev sırtlanan kişilerdir. İnisiyatif almak onlara göre değildir, olanı yapmak onlara daha iyi gelir. İş konusunda sorumluluk sahibi ve ciddidirler. Her şeyi mükemmel yapmak için çok çabalarlar. Gayret etmek zorundadırlar. Başkalarına yardım etmek onlar için yaşamak kadar önemlidir fakat biraz kendilerine ve sağlıklarına da eğilmelidirler.

Çalışmak ve başkalarına hizmet etmek, Satürn altıncı evdeyken harita sahibini dünyaya köle gibi hissettiren tuzaklar olarak görülebilir. Günlük yaşam işleri, harita sahibinin hayattan zevk almasını engelleyen yoğun angarya gibi görünebilir. Bu konumda olan kişi her zaman başkalarına hizmet ediyor; ancak karşılığında asla hizmet edilmiyor olarak duruma bakabilir. Başkalarına isteyerek hizmet ederler ve karşılığında hiçbir şey beklemezler. Altıncı ev Satürn diyet ve egzersizden sorumludur. Bununla birlikte, altıncı ev Satürn haritası sahipleri, aşırı ciddi bir tutumun, stresin fiziksel sağlıklarını tüketmesine izin vererek, fiziksel sağlıklarını etkilemesine izin vermemelidirler.

Satürn 7. Evde

Yedinci ev Satürn ile ilişkilere aşırı derecede ciddi bir bakış açısı eğilimi bulunur. Öyle ki, bu insanlar bire bir ilişkilere kilitlenmekten kaçınmaya çalışabilirler. Genellikle her etkileşimin iyi gitmesi gerektiği hissi vardır, aksi takdirde yedinci ev Satürn harita sahibi bir kaybeden olur. İlişkilerde bu tür kendi kendine empoze edilen stres, sonunda bu harita sahiplerinin başarısızlık korkusu nedeniyle ilişkilerden kaçınmasına neden olabilir. Diğer zamanlarda, bu insanlar yaşlılarla ilişki kurmayı seçer. Bu, ilişkiyi kolaylaştırır çünkü harita sahibinde bulunan herhangi bir hata olgunlukla karşılanacağını bilir.

Yedinci evlerinde Satürn'e sahip olanlar, bu nedenlerden dolayı kendilerinden daha yaşlı insanlarla evlenmeyi de seçebilirler. Bununla birlikte, bu yedinci ev harita sahipleri olgunlaştıkça, güvenleri ve bilgelikleri artar ve başka bir partner arayışı içine girebilirler. Genç yaşta yaptıkları evlilik onları bilgeleştirir ve daha sonra orta yaşlarında başka bir evlilik arayışı içinde olmasını sağlayabilir. Bu insanlar genellikle daha sonraki yaşamlarında ilişkilerde daha başarılı olurlar. Satürn gezegeni bu konumdaysa, vereceğiniz evlilik kararlarınızda daha bilge ve olgun olmalısınız. Bazı kaynaklardan, eşinizin sizden önce öleceği ya da geç evleneceğinizi ya da evlenemeyeceğiniz hakkında bilgiler okuyabilirsiniz. Bunlar doğru ifadeler değildir. Bu konumda olup bunları hiç yaşamayan insanlar oldu.

Evlilik ve ortaklıklarda kendilerinden büyük ya da küçük figürlere çekilebilirler. Onlar için güç önemli bir kavramdır. Yalnız kalma ve güvensiz ilişkiler içinde bulunma korkusuna sahiptirler. Bırakmayı öğrenmelisiniz. Aslında yalnız daha iyi var olduğunuzu, kendinizi daha iyi ortaya koyduğunuzu keşfettiğinizde kendinizi daha çok seveceğinizi öğreneceksiniz.

Satürn 8. Evde

Sekizinci evdeki Satürn, herhangi bir şeyi bırakmayı çok zor bulur. Uzun bir yaşam yolu olabilir. Yakın ilişkiler ile sürekli mücadele içindedir. Bu pozisyondaki harita sahibi, sonunda yaşamın ilerleyen dönemlerinde bırakmayı öğrenir; ancak o zamana kadar, sekizinci evdeki Satürn ağır, endişe verici ve olumsuz tavrını ilişkilere yansıtır.

Hayatınızı korku üzerine inşa etmemeniz gerektiğini öğrenirsiniz. İçinizdeki gerçekliğinizi bulmak istiyorsanız istediğiniz ve ihtiyacınız olan tüm gücün kendi içinizde olduğunu bilmelisiniz. Para istemekten nefret edebilirsiniz. Para genellikle ilişkilerde kaybedilir ve sekizinci ev Satürn ile mirasta gecikmeler verebilir. Eşiniz sizden para saklayan veya size parasal baskılar yaşatan biri olabilir. Eş size tutkuyla bağlı olup sizi bırakmayan biride olabilir.

Yaşamdaki gerçekliği öğrenme ve kabul etmedeki zorluğu aşmasıdır. Mali anlamda hep borçlu olduklarını hissedebilirler. Bununla birlikte ilişkilerde, insanlar ve para üzerindeki sıkı kontrolünü bırakmayı öğrenmelidir. Sekizinci evinde Satürn olan kişi sonunda bu kadar sıkı tutunmakla daha fazla kazanılmadığını anladığında nihayet mutluluğu bulur. Güçsüz olmak istemezler.

Satürn 9. Evde

Hayata karşı görüşleri katı ve değişmez olabilir. Uzun seyahatlerden hoşlanmayabilirler ya da bazı engellerle daha sık karşılaştıklarını düşünebilirler. Dokuzuncu ev Satürn insanları bilinmeyene girmeyi seçtiklerinde, bu konuda son derece dikkatli olmaları gerektiğini söyler. İnandıkları şey hakkında çokça sınav verebilirler. İnandıklarının peşinden gitmek ve asla vazgeçmemek felsefeleri olmalıdır. Belkide hayata karşı mutlaka bir felsefeye sahip olmaları gerekir. Doğru olduğuna karar verdikleri inançları takip etmek, derinden tutuldukları için onlar son derece önemlidir.

Dokuzuncu ev Satürnler, yaşamları katı ve değişmez inançları tarafından önceden belirlenmiş gibi göründüğü için sıkışmış ve ilhamsız hissedebilirler. Yeterince sorgulayamama, yanlış inançlara sahip olma korkusu yaşıyor olabilirsiniz. Yüksek öğrenim, uzak ülkelere seyahatler, akademik hayat sizin için kademe kademe gerçekleşebilir. Mistik duyguları güçlüdür. Kendilerine güven duygularını geliştirmeyi öğrenmelidirler.

Satürn 10. Evde

Onuncu evde Satürn’e sahip olanlar kariyer, başarı ve statüdeki başarıyı o kadar ciddiye alırlar ki, aslında bunları olması gerekenden daha zor hale getirirler. Satürn onuncu evi yönetiyor, bu iyi bir şeydir. Ama aynı zamanda ezici de olabilir. Bu konumda doğanlar toplumun gözünde başarmak ve takdir edilmek için muazzam bir baskı hissederler. Bu asla sarsamayacakları bir duygu ve eğer bu hedeflere asla ulaşamayacaklarına inanırlarsa trajik sonuçları olabilir.

Onuncu ev Satürn pes ettiğinde, bunu tamamen ve bazen dramatik bir şekilde yaparlar. En iyi senaryolarda bu pozisyon, dünyada başarmak için dayanıklılık ve istikrarlı kararlılık sağlar. Bu kart sahiplerinin kuru, ciddi bir babalık kişiliği olabilir veya bazen halkı etkileme ihtiyaçları o kadar büyük olur ki sonunda aşırı gösterişli, şatafatlı ve sahte görünmeye başlıyorlar çünkü çok uğraşıp abartıyorlar.

Kariyerlerinde liderlik pozisyonlarını tercih ederler. Etrafta patronluk taslamalarına dayanamazlar. Yüksek statüye sahip herhangi bir kariyer onları tatmin edecek ve her zaman ilerleme için alana ihtiyaçları olacaktır. Kariyer hayatlarında sorumluluk almayı öğrenmelidirler. Görevlerinden kaçmayı değil, onları tamamlamayı öğrenmelidirler. Kendi işini kurmak isterler, otorite figürleri, patronlar ve baba gibi etkenler onları kısıtlayabilir. Güvenli ve istikrarlı bir yapı ihtiyacı duyarlar. Başarısız olma korkusuna sahiptirler. Kariyer üzerine gerçekten çalışırlarsa başarılı olabilirler.

Satürn 11. Evde

Yalnızlıktan çekinirler ancak arkadaş çevresinde de kendilerini çok iyi hissetmezler. Sorunlu ve zor bir arkadaşlık ilişkisi veya unutulmaz bir arkadaş ayrılığı yaşamış olabilirler. Aslında yalnız kurt denilebilir onlara. Uyum sağlayamama, topluluklara ayak uyduramama ve bu sebepten dışlanma korkusu yaşıyor olabilirler. Onlardan daha büyük arkadaşları veya olgun insanlarda güvenilir bir bağ hissediyor olabilirler. Uzun vadeli bir bağ kurabilecekleri arkadaşları çekerler. Hayatlarında genelde hep yıllar yılı aşmış dostları olur. On birinci evde Satürn’ün en büyük acılarından biri, yol açtığı yalnızlık ve ayrılık duygusudur.

Satürn size “çaba harcamadan sadece sevilen olamazsınız” dediği için, bu yerleşim, yaşamın bu alanına karşı, daha kendi kendine yeten bir tutum geliştirmenize teşvik eder ve bu nedenle sahip olduğunuz arkadaşlıklar az da olsa değerli ve sağlamdır.

Satürn 12. Evde

Bilinmeyen her şey onlarda korku yaratır. Kendileri her ne kadar ruhani olarak zorlansa da başkalarının hayatlarında ruhsal anlamda değişikliklere sebep olmuş ve onlara iyi gelmiş olabilirler. Kendilerine odaklandıklarında suçluluk duyuyor olabilirler. Sanatsal, sezgisel, empatik, anlayışlı ve iyileştirici bir ruhları vardır. Şiirseldir.

Uranüs 1. Evde

Birince evde Uranüs, ilk eve düşmesiyle size kayıtsızlık getirir. Duygu yerine mantığı kullanarak dış dünya ile arada bir kurgu oluşturur. Eşitliğe önem veren, zaman zaman huysuz ve net birisiniz. Yeni insanlarla tanışırken özen gösterirsiniz ve yeni insanlarla veya yeni durumlarla tanışmaktan çekinmezsiniz. Her şey aklınıza bir anda gelir ve bir anda hayatınızı değiştirme gücünüz vardır.

Birinci evde Uranüs’e sahip kişi hiçbir şey için planlı hareket etmez. Anlık kararlarınız hayatınızda en iyi verdiğiniz kararlardır. Çılgın ve eğlenceli şeyler ilginizi çeker. Görünüşünüzde mutlaka bir marjinallik vardır.

Uranüs 2. Evde

Uranüs ikinci evdeyken, hantal görünebileceği için maddi dünyadan kopma arzusu vardır. Uranüs, maddi dünyayı çoğu kez ihtiyaçlarımızı karşılamak zorunda olduğumuz için para kazanıp özgürlüğümüzü verdiğimizi düşündürtür. Faturalar, market alışverişleri ve arabaların bakımları vb. birçok harcamayı sizi hapseden bir sorumluluk olarak görürsünüz. Özgürlük ihtiyacı Uranüs için temeldir ve ikinci ev bu gezegen için kısıtlayıcı bir yer gibi hissedilebilir. Uranüs, para kazanmanın yaratıcı ve benzersiz yollarını bulmanıza yol açabilir. Mali durumunuzda da ani değişiklikler olabilir. Daha özgür bir kazanım biçimi belirlemek isteyebilir ya da birçok yerden gelir kaynağı elde edebilirsiniz.

Uranüs 3. Evde

Kendi kurallarını koyan gezegen, erken eğitim evine biraz zarar verebilir. Çocukken ani okul değişimleri yaşamış olabilirsiniz ve sadece birkaç okula devam ederseniz, serbest kalma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bununla birlikte, size kendinizi ifade etme ve geniş bir bağımsızlık alanı verilirse, Uranüs üçüncü evde gelişebilir. Uranüs, yaratıcı ve özgün entelektüel tarzını büyük başarıyı haritanın sahibine ödünç verebilir, ancak özgürlükle ve disiplinle beslenmelidir.

Kendiliğinden geziler ve aileye ve komşulara yapılan sürpriz ziyaretler, Uranüs'ün üçüncü evde çalışma şekline uyar. Sıradan bir rutin dışında her şey sizi mutlu eder. Hızlı araç kullanmaya ya da ekstrem sporlara karşı dikkatli olmalısınız.

Uranüs 4. Evde

Çocukluk döneminde dördüncü ev Uranüs, size ailenizden hoş olmayan bir kopma hissi verebilir. Ayrılmış his, sizin tarafınızdan tarafından seçilmez. Sadece ailede mevcuttur. Belki de bir ebeveyniniz iş nedeniyle sık sık eve gelmiyordur, boşanma ya da çocukluğunuzda yakın bir aile üyesinin yanında yaşamanız gerekmiştir. Ya da ebeveynlerin her zaman kendi meseleleriyle meşgul olduğu daha ince bir durum olabilir.

Evinizde daha az insan olabilir veya kendini bağımsız hisseden tek çocuk olabilirsiniz. Bilinçsiz olarak evden ve aileden ayrılma veya değişimi çağrıştıran krizler yaratma ihtiyacınız olabilir. Ev ve aile hayatınız, sık sık karışıklıklar veya değişiklikler olmaksızın durgun olabilir. Aile mirası, muhtemelen aile hattınızda açıklanamayan kırılmalarla doludur ve sizin ilginizi çekmez.

Uranüs 5. Evde

Otantik ve orijinal olarak kendini ifade etme bu alanda mevcuttur. Uranüs hiçbir zaman sahte değildir, bu nedenle beşinci eviniz Uranüs ise sanat yoluyla özgün yenilikler yaratabilirsiniz. Romantizmde, bağımsız ve özgürlüğü seven bir yapıya sahipsiniz. Yerleşim duygusal ve romantik bir kişilik yaratmaz. Ama kendinizi gerçek bir şekilde partnerinize romantizm içinde sunacak ve karşılığında aynısını bekleyeceksiniz.

Sizin sahte kişilere veya oyunlara sabrınız yoktur. Açık iletişim kadar dürüstlüğe de değer verirsiniz. Dramatik duyguları kullanarak sizi tuzağa düşürmeye çalışan herhangi bir kişi bunu denememelidir çünkü bu durumu tam olarak görürsünüz ve başında gördüğünüzü söyleyip yolunuza devam edersiniz. Beşinci evdeki Uranüs, size daralma hissi vererek romantik ilişkilerde ani ayrılıklar yaşamanıza sebep olabilir. Beşinci ev Uranüs ile tesadüfi gebelikler olabilir ve bu pozisyonla evlat edinme istenebilir.

Uranüs 6. Evde

Uranüs altıncı evde rahat değildir. Sürekli olarak bu evin önemsiz kaygıları olarak gördüğü şeyden kurtulmayı ister ve sorumluluklardan sürekli özgürleşme fikri içindedir. Uranüs burada sıkışıp kaldığında, burada işleri daha verimli hale getiren yeni çalışma teknikleri icat ederek veya sadece iş ve hizmet konularını ayırıp görmezden gelerek işini kolaylaştırmanın yollarını bulacaktır. Bu sonuçta geri teper çünkü herhangi bir evin meseleleri gerçekleşmeden size rahat vermez.

Ne kadar çalışma ortamınızda özgür olursanız o kadar yaratıcı olursunuz. Verimlilik ve işe yönelik yeni yaklaşımlar geliştirmede genellikle çok başarılısınızdır. Ancak burada sıkışıp kaldığınızı hissettiğinizde, serbest bırakılmanıza izin verilmezse, agresif ve isyankar hale gelebilirsiniz ve strese bağlı hastalıklar geçirebilirsiniz.

Uranüs 7. Evde

İlişkilerde ve ortaklıklarda birdenbire kapana kısılmış hissetme eğilimi genellikle bu pozisyondaki Uranüs yerleşiminde olabilir. Çok büyük bir hayal kırıklığı yaşama korkusundan dolayı insanları kendinizden uzak tutabilirsiniz ya da bazı ilişki kurma biçimlerinde uzun süre sabredip birdenbire patlayabilir ve özgürlüğünüz için koşabilirsiniz.

Size sınırlar vermeye çalışan ortaklara kızarsınız. Kontrol altına alınmayı reddedersiniz ve ortaklarınıza da büyük bir özgürlük sunarsınız. Bağımsız bir insansınız ve duygusal dramadan hoşlanmazsınız. Evliliğinizi hızlıca bitirebilir veya hızlıca evlenebilirsiniz. Güvene dayalı özgürlük ile yürütemeyeceğiniz ilişki biçimi yoktur.

Uranüs 8. Evde

Uranüs sekizinci evdeyken, hayatınıza ani konuları getirebilir. Aniden evlenmek, aniden hamile kalmak, aniden boşanma davası açmak veya beklenmedik bir vergi cezasının çıkması gibi düşünebilirsiniz. Bu olaylar sizin için beklenmediktir, ancak sizi tanıyan kişiler bu şeylerin geldiğini görebilirler. Başkalarının apaçık gördüğü şeyleri fark etmeyerek kayıtsız kalabilirsiniz.

Bağımsız ve özgürlük arayan doğanızı, hayatınıza giren beklenmedik olaylar adeta test eder. 8.ev dikkat demektir. Eğer dikkatinizi toparlar ve çevrenizden fikir alırsanız bunlardan kısmen kaçınabilirsiniz. Burada fazla teslim olmamak gerekir. Sekizinci ev samimiyet ile verme ve alma dinamiği hakkındadır. Bu fikirler, her zaman özgür olmak isteyen Uranüs'e uygun değildir. Çoğu gezegenin sekizinci evde ayrılmayı ve bırakmayı öğrenmesi gerekirken, Uranüs'ün doğası burada abartılı durumları getirebilir. Sizin bu durumun farkında olmanız ve dengelemeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Uranüs 9. Evde

Uranüs dokuzuncu evde özgürce koşmak ve her yeni şeyi keşfetmek istiyor. Bu yerleşime sahipseniz, bazı şeyleri incelemeden hızlıca karar vermek ve fikirleri hemen gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bir şeyi taahhüt etmek sizin özgürlüğünüzü kısıtlayan bir olgudur. Deneyimleyeceğiniz çok fazla yeni şey vardır. Yabancı insanlar veya kültürler, sizin için harikadır. Farklı felsefeleri ve dinleri keşfetmek sizin için eğlencelidir ve her yeni fikri gerçekten dikkate alır ve incelersiniz. Yeni fikirleri keşfetmekle ilgilenirsiniz.

Sadık dini veya siyasi görüşleri olan insanları katı ve dar görüşlü olarak görebilirsiniz. Yerleşik görüşlere katılmamayı seçtiğiniz için genellikle felsefi olarak üstün olduğunuzu hissedersiniz. Yerleşik fikirlere bağlı kalmayı seçenleri yargıladığınızı unutarak kendinize açık fikirli diyebilirsiniz. Bununla birlikte, bu eğilimi bilinçli bir seviyede tuttuğunuzda ve odaklanmanıza izin vermediğinizde, bağımsız, entelektüel tarzınızın cevapları aramayı asla bırakmadığı yerlerde öğretim ve araştırma yoluyla topluma büyük bir katkıda bulunabilirsiniz. Hiç kimsenin inanmadığı bir fikri başka insanlara şaşırtıcı bir şekilde sunabilirsiniz. Kimsenin inanmadığı şeylere inanıp sonra bunları inandırmak için savaş verirsiniz. Çalışma hayatınızda yöneticiniz tarafından aykırı ve itaatkâr olmayan biri olarak algılanıp zorluklar yaşayabilirsiniz.

Uranüs 10. Evde

Onuncu evdeki Uranüs, kendi arzularını toplumsal imajın ötesinde değerlendirir. Kendi yolunu hep orijinal fikirlerle açar. Bu nedenle, bu konuma sahipseniz kişiliğiniz büyük ölçüde değişir, ancak her zaman bağımsız bir anlayışısınız vardır. Bu pozisyon şöhrete veya kötü şöhrete yol açabilir, ancak bu her zaman sizin motivasyonunuza ve kararınıza bağlı olacaktır. Halkın gözünde işler ters gittiğinde bile, siz seçtiğiniz yolda kalırsınız. Kararsınızdır ve seçtiğiniz başarı yollarına yoğun bir güven duyarsınız.

Uranüs 11. Evde

Sosyal çevrenizde marjinal bir kişilik olarak anılırsınız. Gizli kapaklı olaylarla uğraşmayı seversiniz. Gizemli ve kendine özgü olan her şey sizi çeker. Çevrenizdeki insanlardan dolayı ani kazançlar veya ani kayıplar yaşayabilirsiniz. Sosyal gruplar içerisinde kendinize yer edinirken dönem dönem zorluk yaşarsınız.

Uranüs 12. Evde

Bilinçaltınız ile sürekli kavga içerisinde bir hayat sürersiniz. Bu da sizi ani değişimlere iter. Zaman zaman gizli konular ve olaylar konusunda yaşamınızı kısıtlamak zorunda kalırsınız. Ani psikolojik değişiklikler yaşamanız olasıdır. Kendinizi bir yere ait hissetmeyebilirsiniz. Bu da sizi güçlü bir yalnızlık duygusuna sürükleyebilir.

Neptün 1. Evde

Birinci evdeki Neptün, kişi ile dış dünya arasında bir bulanıklık yaratır. Büyük olasılıkla kendinizden emin ve güvenle konuşursunuz fakat sonrasında kendinizi sorgulayabilirsiniz. Konuları sık sık değiştirebilirsiniz. Sözlü iletişimlerinizde dağınık olma eğiliminize rağmen insanlarla etkileşimlerinizde mevcut olan duygusal zayıflıklara dair keskin bir algıya sahipsinizdir.

Birinci ev Neptün'de, vücut dili dahil olmak üzere konuşulmayan iletişim biçimlerine karşı bir hassasiyet bulunur. Dünyayı mümkün olan en iyi ışıkta görmek istersiniz, bu da gerçeklikten kopmanıza neden olabilir. Hayallerinizin yıkılmasından çok korkarsınız. Sırf bu duyguyu yaşamamak için bazen hiç olmayacak şeylerden vazgeçer sonuna kadar gitmez ve vazgeçersiniz.

Neptün 2. Evde

İkinci evdeki Neptün, maddi bir dünyada yaşamıyormuş gibi davranmak isteyebilir. Para kazanma ve maddi nesneleri korumak için çalışma sorumluluğu, Neptün'ün görmezden gelmek istediği şeylerdir. En iyi senaryoda; sanatsal, manevi ya da insanlarla ve ilgili hislere dayalı bir uğraş ile geçim sağlayabilirsiniz.

Hayatınızı kazanma sorumluluğundan ziyade bir işin keyfine odaklanabilirseniz, çok daha mutlu olursunuz. Yaratıcılığınızı kullanarak ve çevrenize ilham vererek güzel kazanımlar elde edebilirsiniz. Çok kolay parasal kayıplar yaşayabilirsiniz, bu durumu iyi idare edebilmeniz gerekir.

Neptün 3. Evde

Üçüncü evdeki Neptün, burada parlaklık getirebileceği kadar bulanık bir kafa karışıklığı da getirebilir. Uranüs ve Jüpiter gibi, Neptün'ün de özgürlüğe ihtiyacı var. Ancak Jüpiter ve Uranüs'ün aksine, Neptün onu nadiren yapıcı bir şekilde kullanır. Sorumluluklardan kaçmak veya onları rasyonelleştirmek, Neptün'ün ortak tuzaklarıdır.

Erken eğitim evinde, bu eğilimler okulda dinlemekten ziyade hayal kurmadan, okulu asmaya kadar değişen sorumsuz davranışlara neden olabilir. Daha sonra romantik, şefkatli ve koşulsuz kabul eden hissini edebiyat ve sanat yoluna yönlendirmelidir. Daha ziyade duygularınız ile düşünür ve kelimeler yerine bu duygularla konuşmayı tercih edersiniz. Bu, duygular sözlü ifade edilmediğinde sizde yön kaybı yaşatır veya sizi anlam karışıklığı olarak karşınıza çıkabilecek yanlış seçimler yapmaya götürür.

Neptün 4. Evde

Dördüncü evde Neptün ile harita sahibinin çocukluğunda acı çekmenin duygusal alt akışları mevcuttur. Acı çeken kişi siz dahil bir aile üyeniz de olabilir. Bir de günah keçisi olan ve acı verici durumun suçunu alan bir aile üyesi vardır. Diğer bir aile üyesi altın bir aile üyesi olarak görülüyor olabilir. Rollerin algılanması kişiden kişiye farklıdır, ancak siz bu dinamiği derinden hissedersiniz.

Genellikle bir bağımlılığı olan, genellikle içki içen bir ebeveyn vardır ve bu kişinin aileden kaçmak istediği hissi vardır. Tüm kafa karıştırıcı, bilinçsiz ıstırap ve suçlamalara rağmen, ailede genel bir şefkat duygusu vardır ve genellikle bir kişi koruyucu olabilir. Aile mirasının izini sürmek zor olabilir, ancak mevcut her türlü bilgiden öğrenmede bir rahatlık vardır. Yetişkinlikte, ailenize karşı şefkat duyarsınız ve onlar için fedakârlık yapmaya isteklisinizdir.

Neptün 5. Evde

Gerçek bir sanat aşkı bu konum için söylenebilir. Siz sanatı takdir eder veya yaratan tarafta yer alabilirsiniz. Sanat, müzik veya spor hayatınızın önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, hayat telaşından bunlardan uzakta ilerliyor da olabilirsiniz. Bu durum sizi mutsuz ve gelecek konusunda kaygılı biri haline getirebilir. Burada Neptün yerleşimi olan siz, hayatınıza mutlaka sanatçılık yönlerini eklemelisiniz.

Romantizmde yaklaşımlarınız nazik ve romantiktir. Güzel manzara, müzik veya şiir, ruhunuzu besler. Aşk ve sevgi konusunda kandırma eğilimleriniz vardır. İlişkilerde bazı şeyleri gözden kaçırabilirsiniz. Ancak aşık olursanız, aşk yaşamlarında yine de özgürlüğe ihtiyaç duyacağınızı unutmayın. Özgürlük talep etmeseniz de tutsak ilişkiler içinde sürekli bunu hayal ederek yaşayabilirsiniz. Çocuklarınız hayattaki güzelliği takdir etmeniz için yetiştirdiğiniz özel kişilerdir.

Neptün 6. Evde

Altıncı evde Neptün, insanı her zaman hizmet eden kişi durumuna getirebiliyor. Hizmet edilen taraf olmak sizin için zor olabilir. Merhamet ve fedakârlık gezegeni olan Neptün, altıncı evde bulunduğu zaman başkalarına hizmet etmekten kendini alıkoyamaz. Sürekli vermek üzerine kurulu olan bu konumdayken almayı bilmez. Bunu değiştirmek elbet ki mümkündür. Bu konumu bilip buna göre bir yaklaşım geliştirmediğinizde ve bu durumu en iyi şekilde yorumlamadığınız durumlarda acı çekebilirsiniz. Verdiğiniz hizmet şefkatli ve sevgi dolu görülürse, neşeyi yaşayabilirsiniz. Fakat bu hizmetiniz başkalarına karşı bir ömür boyu gönülsüz kölelik olarak görülürse, acıya neden olur.

Neptün, gezegenlerin en hassas olanıdır; olayları derinden ve bilinçsizce hissedersiniz. Altıncı evde bu duygular fiziksel bedeni bilinçsiz bir düzeyde etkiler. Neptün'ün sınırları her zaman bulanıktır ve bu nedenle altıncı evdeki Neptün ile duygusal ve fiziksel arasındaki sınırlar bulanıklaşır. Hizmetten, işten ve dünyayla ilgili herhangi bir stresi fiziksel olarak hissedersiniz.

Neptün 7. Evde

Yedinci evdeki Neptün, ilişkilerinizde bazı yön kayıpları yaşamaya açık olmanıza neden olabilir. Çoğu zaman, herhangi bir ilişkinizin arkasındaki nedenler belirsizdir. Samimiyetle ilişkilerinizdeki kurallara uyarsınız ama kendi koyduğunuz kurallara kimse uyum sağlayamaz. İletişim genellikle sislidir ve beklentiler bozulur.

Genellikle, yedinci ev Neptün ile ilişkilerde diğerine hizmet eden bir kişi vardır. Bir kişi, diğeri için sürekli fedakarlık yapması gerektiğine de inanabilir. Bu kişi kendini kullanılmış hissederek, orantısız hissedebilir. Bununla birlikte, yedinci ev Neptün’de ise, ilişkilerinizde gerçek şefkati sunarsınız ve ilişkilerinde onurlandırılmak istersinizler. Eğer bunu hissetmezseniz yalnızlaşırsınız ve ilişkiye olan inancınızı kaybedersiniz. Sizi için duygular gerçektir. Asla önemsiz veya gereksiz olarak tarif edilemez. Aksine, ilişkilerinizde empati ve görevden çok sevgi tarafından yönlendirilen bakım sağlayabilirsiniz.

Neptün 8. Evde

Sekizinci evdeki Neptün, kişiyi çevreleyen krizler veya olaylar karşısında net değildir. İçinizde suiistimal etmeyi de barındırabilir. Aşırı durumlarda, bu cinsel istismar anlamına gelebilir veya herhangi bir sınır koymadan kendini finansal alanda feda etme anlamını da taşıyabilir.

Duyarlı, şefkatli ve empatiksiniz. Vermek istiyor ve karşılığında hiçbir şey beklemiyorsunuz. Bu nokta alma-verme dengenizi bozuyor. Bununla birlikte, aynı zamanda satır aralarını okuma ve ruhun söylenmemiş iletişimini anlama konusunda da yeteneklisiniz. Bir noktada kendinizi savunma zamanı geldiğinin farkına varmanız için iç görü sağlar. Verdiği kadar ilişkilerden almayı öğrenmeniz gerekiyor. Bu isteksizliğin bir kısmı özgürlük ihtiyacınızdan kaynaklanıyor. Almakla yükümlülük yaratırız. Siz ise kimseye bağlı kalmak istemiyorsunuz. Örneğin ortağınızdan ayrılacağınız bir durumda her şeyi feda ederek bu ortaklıktan kurtulmayı seçersiniz. Bunun farkına vardığınızda, özgürlüğünüzü vermekle koruduğunuzu ve alarak onu kaybettiğinizi fark edersiniz.

Vergiler ve başkalarına karşı parasal yükümlülüklerle ilgili konularda kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Kuralları olmayan bir dünyada yaşıyormuş gibi davranmayı tercih edersiniz.

Neptün 9. Evde

Fikirlerinizi aktarırken zor anlaşılırsınız. Dünyayı herhangi bir şekilde düşünme veya yorumlama yolunda gömülmek istemezsiniz. Çeşitli felsefelere ve kültürlere tamamen açıksınızdır. Kendi kültürünüzden farklı olan kültürler hakkında yargılayıcı değilsinizdir. Daha ziyade, bu kültürler ilginizi çeker ve onlar hakkında yazılı sözcükler yerine deneyim ve duygular yoluyla öğrenmeyi tercih edersiniz. Fakat dikkatli olunmalıdır, çünkü kurban olma tuzağına düşebilirsiniz.

Dokuzuncu evde, Neptün'ün farkında olmadan kandırılabileceği veya kullanılabileceği birçok keşfedilmemiş ve bilinmeyen bölge vardır. Bazı zaaflara ya da yanlış düşüncelere çekilebilirsiniz. Bazı şeyleri deneme yanılma yoluyla öğreneceklerini düşünebilirsiniz. Eğitim hayatınız biraz belirsiz olabilir. Eğitiminizi ‘’Şartlar böyle gerekti ve yaptım.’’ fikri içinde yaşayabilirsiniz.

Neptün 10. Evde

Hayaller sizin için önemlidir ve kariyer konusunda bu hayallerinizden beslenebilirsiniz. Hayalperest yapınız, kariyer konusunda size ilk etapta bazı karmaşalar ve belirsizlikler yaşatsa da sonrasında yolunuzu bulur ve bu hayallerinizden beslenirsiniz. Geleceğinize ideallerinizle yön verirsiniz.

Genellikle finans konuları sizin için ikinci planda yer alır. Ruhsallığınızı besleyen konulara karşı ilgi duyabilirsiniz. Bu da sizin fikirleriniz ile öne çıkan bir insan olmanıza ve burada iyi bir kariyer yapmanıza neden olabilir.

Neptün 11. Evde

Sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınız tarafından desteklenebilirsiniz. Sizi aldatmak isteyen kişilerle etkileşimde bulunduğunuzda onlar tarafından fikirleriniz değiştirilebilir. Kontrol edemediğiniz konularda zorluklar sizi bekliyor.

Neptün 12. Evde

Gerçekleri göremeyen biraz daha hayalperest bir bakış açısına sahipsiniz. Kolektife hizmet etmekten hoşlanırsınız. Sanatın her dalında yeteneğiniz vardır ve hayalperest yapınız sizin sanatçı olmanıza sebep olur. Hislerinizi ve duygularınızı paylaşırken aldatılabilirsiniz ve insanlara karşı fazla iyimser olmak sizi yıpratır. Hayattan mükafat almak için bekleyerek yaşamaktan vazgeçin.

Plüton 1. Evde

Birinci evde Plüton’da, hayat koşulları size ne sunarsa sunsun bunu dönüştürme ve yenileme gücünüz vardır. Başınıza gelen her olayın karşılığında kendinizi iyileştirerek çıkarsınız. Koşullar ne olursa olsun her zaman yenilenme ve iyileşme olacaktır.

Hayat, her zaman inişlerle ve çıkışlarla doludur. Kişi bazı şeyleri kendi bitirmeyi bilmelidir. Bir şeyin belirsiz kalmasından ya da geç olmasındansa hiç olmamasını tercih edebilirsiniz. Güzel şeyler zaman alır. Bu gezegen konumu hayata karşı olan tutumunuzu oldukça etkiler. Bu yerleşimde manyetik bir çekim gücünüz olabilir ve insanların ilgisini çeken ancak nedenini tam olarak belirleyemeyen biri olarak algılanabilirsiniz. Plüton gezegenin haritanızdaki kullanımı her iki yöne de evrilebilir. İsterseniz bunu kendinizi tamamen yok etme ya da kendinizi 'kurtarma' olarak kullanabilirsiniz.

Yaşama gösterdiğiniz bu iki bakış açısından hangisini seçerseniz hayatınızı o yönde değiştirebilirsiniz. Bu karar sizin olacaktır. Bir odaya girdiğinizde varlığınız güçlüdür ve insanlar üzerinde bir etkiye sahiptir. Bazı insanlar sizi yıkıcı olarak algılayabilir ve ilk tanıştıklarında sizi korkutucu bulabilirler, kendinizi insanların içine çekecek veya onları korkutacak şekilde taşırsınız. Görünüşünüze takıntılı olabilirsiniz ya da başkalarına görünme şeklinizi değiştirme yeteneğiniz olabilir. Fiziksel güç ve dönüşümler burada bulunur. Dönüşümler son derece acı verici olabilir. Görünüşünüzü veya giyinme şeklinizi dönüştürmeye zorlanmış olabilirsiniz belki de kendinizi tutma şeklinizi etkileyen bir deneyim olabilir. Yeni başlangıçlar, yeniden doğuşu deneyimlediğiniz ve benliğinizin güçlerinden yararlandığınız yer olabilir. Her yeni bir şeye başladığınızda ve bunu fırsat bildiğinizde benliğinizde bir dönüşüm yaşayabilirsiniz.

Dünyada yaşamak size acı veriyor olsa da her yeniden doğuş sizi yeniden yaşama bağlar. Plüton ilk evdeyken, sürünün başında olmanız ve her şeyin sorumluluğunu üstlenmeniz gerekir. Korkunuz ayakta kalamamak veya herkesten geride kalmaktır. Hem kendi hayatınızın hem de başkalarının hayatının perde arkasında olanları en iyi görenlerdensiniz. Hayattaki her şey manipüle edilemez ve işler her zaman istediğiniz gibi gitmez. Arada bir rahatlamayı ve akışa devam etmeyi öğrenmelisiniz, yoksa çok kolay tükenirsiniz. Kontrol edemeyeceğiniz bir şey için endişelenerek stres seviyenizi artırmanıza gerek yok. Bunların hepsi hayata ve seçimlerinize bakış açınız. Sadece beklenmedik bir şey sizi yoldan çıkartmadan önce bu kadar ileri gidebilirsiniz. Sizi sürüden ayıran, bilinmeyenle nasıl başa çıktığınızdır. İstediğiniz şeyi elde etmek için zorbalık değil nezaket en büyük anahtarınızdır.

Birinci evdeki Plüton, içgüdüsel bir auraya sahiptir. İç benliğiniz kin tutarsa, kızgınlık ve öfke yaratırsa, bunu dışsal olarak göstereceksiniz. İnsanlar bunu hissedecek. Bu yüzden, içsel olarak geliştirdiklerinize dikkat etmelisiniz, çünkü ortaya çıkacaktır.

Plüton 2. Evde

İkinci evde Plüton, sahip olma ve maddi mülklerinizle bağlantılıdır. Servet edinme becerileriniz kusursuzdur. Evinize ve içindeki eşyalara çok büyük değer veriyorsunuz ve onları bir şekilde kaybetmekten korkuyorsunuz. Çaresiz ya da umutsuz hissetmeye dayanamazsınız. Geçmişinizde, belki aileniz büyük iflaslar yaşadı ve siz parasız kalmaktan korkuyorsunuz gibi düşünebilirsiniz. Hayat sizlere bir şeyleri kaybetmeden değerli olduğunu öğretmeye çalışıyor. Neye sahip olduğunuzu anlamak için elinizden bir şeylerin gittiğini görmeniz gerekmiyor. Bu yüzden neye değer verdiğinizi ya da neyi asla olmazsa yaşayamam dediğiniz şeye çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Finansal kayıplar ya da şaşırtıcı şekilde finansal kazanımlar hayatınızda hep önemli olacaktır. Ancak kaynakları yeniden bulmak ve her şeyi kaybetseniz bile yeniden bunu kazanmak sizi özgürleştirir. Eşyaya, insana ya da başka bir şeye gereğinden fazla anlam yüklemeyin. Aşırı zevkleriniz sizi bir zorluğa da çekebilir.

Seçtikleri ve sevdikleri her şeye tüm varlıkları ile aşırı derecede düşkün olabilirler. İster zengin ister fakir olsun, para ve maddi varlıklarla ilgili takıntılı olabilirler. Parayla ilişkileri çok basittir. Maddi eşyalara çaresizce tutunurlarsa, her şeyi kaybedebilirler ve sonra madalyonun diğer tarafına, yani kendi varlıkları olan içe bakmaya yönelebilirler.

Parayla ve işinizle ilgili güçlü bir yolunuz var. Gelirinizi dönüştürme ve geliriniz aracılığıyla dönüşme yeteneğine sahipsiniz. İşiniz sizi bir dönüşüme zorlayabilir. İktidarda bir işiniz olabilir ve güç elde etmek için para kullanabilirsiniz. İşinize karşı çok titiz ve takıntılı olabilirsiniz daha nadiren işiniz kendinize ve hatta başkalarına zarar verebilir. Para tutku meselesi olabilir ve hayatınızın bir noktasında gelirinizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Kişisel değeriniz, işiniz ve geliriniz aracılığıyla değişebilirsiniz. Algılanan öz değerinize takıntılı olabilir ve gücün bunu artırmanın yolu olduğunu hissedebilirsiniz. Maddi mal varlığınız size güç verebilir. Gücünüzü gösteren pahalı şeylere para harcamayı sevebilirsiniz. Hayallerinizden para kazanmak için yaşadığınız şey parasızlıktır.

Plüton 3. Evde

Üçüncün evinizde Plüton varsa iletişim kurma becerisine sahipsiniz ve inandığınız şeyi çok güzel ifade ediyorsunuz. Bu yüzden insanlar söyleyeceklerinizi dinlemeyi seviyor. İnsanlarla güçlü bir iletişim şekline sahipsiniz. Zihinsel dönüşümlerden geçebilirsiniz. Mümkünse, hayatınızda her türlü konuyu ifade ederken çok iyi hazırlanmalısınız. Mesela bir projeyi anlatırken hazırlığı için biraz zaman ayırın. Daha sonrasında ortaya çıkabilecek herhangi bir soru veya endişeye karşı her zaman hazır cevap bir yanıtlayıcı olmalısınız. İşlerinizin ya da hayatınızda yapacağınız sunumlarınızın üzerinde çalışmak için hep fazla zaman harcamalısınız. İletişim konusunda çevrenizdeki insanlar tarafından çok fazla kışkırtılmaya ya da provoke edilmeye açıksınız. Bu durum birinin dikkatini kaybetmenin en kolay yoludur. Eldeki göreve odaklanın ve daha iyi sonuçlar elde edin. Başkalarıyla iletişim kurma halinizi ve zihninizin çalışma şeklini dönüştürme yeteneğiniz var, bunlar da dönüşümünüze dokunmanın kaynaklarıdır. Özellikle tabu konular olmak üzere öğrenmeye takıntılı olabilirsiniz. Başkalarıyla belirli konular hakkında iletişim kurmaya takıntılı olduğunuz dönemlerden geçebilirsiniz. Sözlerinizin insanlar üzerinde sahip olabileceği derin etki sadece kendinize değil, başkalarına da zarar verebilir.

Kardeşlerle, öğretmenlerle ve bazen kuzenlerle güç mücadelesi burada bulunur. Muhtemelen bir akıl hastalığı veya travmatik bir deneyim nedeniyle, çocukluğunuz boyunca zihinsel olarak dönüşmeye zorlanmış olabilirsiniz. Kısa geziler, kendinizi zihinsel olarak dönüştürmenize yardımcı olabilir. Sürekli çevrenizdeki insanların ne düşündüğünden şüphe edebilir ve bunun için bariz bir neden olmasa bile insan davranışını derinlemesine araştırabilirsiniz. Bu sizi anlamsız bir paranoya haline sürükleyebilir. Belki karışınızdaki insan size başka bir şey anlatıyordur ama siz başka bir şeyi zihninizde tasarlıyor ve bu durumu kaçırıyorsunuzdur. Belki ailesel hayatınızda bazı fikirlerinizi yok ettiler veya dinlemediler. Kendinizi ağır hissetmemeniz için düşüncelerin zihinsel olarak yenilenmesi gerekir. Entelektüel olarak büyümek için garip bir şekilde baskı altında hissediyorsunuz. Hayat sizi derin bir bilgiye girmeniz için zorlayabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de üçüncü evdeki Plüton’lu insanların gözlem yoluyla öğrenme eğilimidir. Gördüğünüz şeyin bağlamına sahip olduğunuz ve anladığınız sürece sorun yok. Ancak ayrıntılarla ilgili sorun yaşadığınız için resmin tamamını göremeyebilir ve önemli bir şeyi gözden kaçırabilirsiniz. Öğretmenlere ve uzman denebilecek deneyime sahip olanlara güvenin. Hızlı öğrenmek ve taşlara takılmamak için mutlaka uzmanlardan danışmanlık alın.

Plüton 4. Evde

Dördüncü evde Plüton’da, anneniz ya da babanız bir şekilde güçlü veya yıkıcı bir profil olabilir. Kendinizi bir şekilde dönüştürmenize yardımcı olabilir ya da dönüşüm anne ve babanızın ta kendisidir. Bazı durumlarda bu konumda gördüğüm biyolojik annenizden ve babanızdan çok farklı biri tarafından evlat edinilmiş biri de olabilirsiniz. Belki de kendinizi ailenize ait hissetmiyorsunuzdur. Bu nedenle, her ileriye bakma isteğinizde geriye bakıyor olabilirsiniz. Aydınlanmak zorunda kaldığınız her konu sizi geçmişe götürebilir. Bu durum ilerlemeyi engelleyebilir. Zihinsel ve duygusal olarak büyümenin tek yolu, şimdiki zamanla yüzleşmek ve geleceğe hazırlanmaktır. Nereden geldiğinizi hatırlamak sizi sadece kendinize güvenli hissettirmelidir. Bu durum bir gizem değildir. Ailenize, evinize, duygusal temelinize ve hatta annenize takıntılı olabilirsiniz. Bir ailenin parçası olarak ve yeni bir aile kurarak güç kazanabilirsiniz. Bir aile kurarken çok büyük bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. Çocukken babanız tarafından baskı görmüş ya da erkenden evden ayrılmak istediğiniz durumlar olmuş olabilir.

Plüton buraya yerleştiğinde evdeki ve ailedeki güç mücadeleleri burada bulunur. Bilinçaltında güç arayabilir veya bilinçaltı zihnin dönüşümlerinden geçebilirsiniz. Ev ve aile hayatı bir şekilde yıkıcı olabilir.

Aile hayatınız ya da çocukken yaşadığınız zorluklar sizi ilişkilerde güvensiz biri yapabilir. Belki babanız zor biri olmasaydı siz çalışmak istemeyecektiniz ya da evlenmeyi düşünmeyecektiniz gibi düşünebilirsiniz. Sürekli bazı şeyleri saklamak isteyişiniz ve zaaflarınızı dışarı vurmamak istemeyişiniz sizi hayatınızda bir iç savaşa götürebilir. İnsan kendiyle savaşmaya başlarsa kaybeder.

Plüton burada iç dünyanızla savaşmanızı istemez. Dördüncü evde ikamet eden bu bireyler, hızlı büyümek zorunda kalmış olabilir ve çok genç yaşta olgunlaşmış olabilirler. Bazı sorunlardan kurtulmak için ailenizi kabul etmeniz ve geçmiş köklerinizde yaşanılanlara saygı duymanız gerekmektedir. Bu insanların içlerindeki kötü hisler ve sürekli olan halsizliklerden kurtulmak için aile geçmişini, atalarını, kökenini anlaması gerekir. Arkeoloji, genetik ve tarih gibi bilimlere eğilerek kendi dünyalarını değiştirebilirler. Ebeveynlerinizin beğenmediği özelliklerini, siz bile ilerde taşıyabilirsiniz.

Kendini kişiselleştirmeye çalışırken kendine zarar verme eğilimlerinde kaybolma tehlikesi vardır. Hayatı ve onun tüm değişimlerini ve geçişlerini kucaklayın. Bunu aldığınızda, ailenizin geri kalanına aktarabilirsiniz. Kendine güvenen bağımsız bir birey, en iyisini bilen biri olmanıza ve büyümenize yardımcı olur

Plüton 5. Evde

Beşinci evde Plüton, kendinizi yaratıcı çabalarla ifade etmenizi ve düzenli olarak kim olduğunuzu yeniden tanımlamanıza izin verir. Yeni şeyler denemekten korkmazsınız. Arkadaşlarınız ve aileniz arasında ilk sırada yer alırsınız. Korktuğunuz tek şey aşkta ihanettir ya da ihanet görmektir. Bazı kaynaklarda bu konum ile ilgili çocuk olmayacağı yazar. Bu bilgi yanlış bilgidir. Aksine bu kişiler çok çocuk sahibi olup kendilerini çocuklarına adayarak onlara büyük baskılarda bulunabilirler. Aynı zamanda çocuklar üzerinde etkin bir karizmaları ve liderlik yönleri vardır. Çocuklar onlara hayranlık duyabilirler. Hayatlarında yaptıkları her şeyin kendi sayelerinde olduklarını değerlendirirler. Yapıcı ve yıkıcı kişilerdir. Yaptıklarını kızgınlık anında tek bir kalemde yıkabilirler. Yoğun ve takıntılı bir şekilde yaratıcı olan bu insanlar muhteşem bir şey üretebilir ve sonra onu bir saniyede yok edebilirler çünkü yaratıcılığını başka birine layık bulmamış olarak düşünebilir. Tutkunun köleleri olabilir, dönüştürücü ve her şeyi tüketen ilişkiler talep edebilir ve hayattaki her şeye aynı yaklaşımda sahip olabilirler. Bu da insanları, çevresini, çocuklarını veya ilişkilerini yorabilir ve onları uzaklaştırabilir.

Karizmatik ve lider görünümünde olan insanlardır. Kalplerinin yol göstermesine izin verirlerse, başkalarının, özellikle de çocukların hayatlarında gerçekten hayat değiştiren izler bırakabilirler. Kendinizi ifade etme biçiminiz güçlü veya muhtemelen takıntılı ve yıkıcıdır. Kendinizi ifade etme yeteneğiniz vardır. Güç mücadeleleri içinde olduklarında yıkıcı ve takıntılı insanlarla aşk ilişkilerine girebilir ve sonunda kendinizi bir dönüşüme zorlayabilirsiniz. Çocuklara karşı güçlü ve otoriter gelebilir ve çocukken böyle büyümüş olabilirsiniz. Çocuklarınızın Plüton’u olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, bir dönüşüm geçirmenize neden olabilir. Dünyanın tüm çocuklarına yetip kendi çocuğunuza yetemeyebilirsiniz. Hiç bitmeyen yaratıcı, enerji kaynağınızı bazen yıkıcı bir şekle de döndürebilirsiniz. Size eğlenmek hakkınız değilmiş gibi geliyor olabilir. Ya da çocuğunuzun sizin hayatınızı sabote ettiğini düşünebilirsiniz. Genelde bu yerleşimdeki insanlar ailenin ikinci, üçüncü veya sonuncu çocuğu olabiliyorlar. Aileleri tarafından yaratıcılıkları kısıtlanmış olabilir. Belki iyi bir sanat yönleri vardı ve bu desteklenmedi gibi düşünebilirsiniz.

Büyürken sevgi eksikliği ile büyüdüğünü düşünüyor olabilir. Tercih edildiğini düşünme fikri onları hırçın biri yapabilir. Kendilerinin en kötü düşmanı kendilerinin eleştirmeni olmalarıdır. Kendilerini eleştirmekten vazgeçmelidirler. Bağımlılık sorunları da olabilir ve ellerinden geldiğince kumar oynamaktan, alkolden, uyuşturucudan vb. uzak durmaları akıllıca olacaktır. Hayatın eğlenceli yanını ararken mutsuz olmayın ve kimseyi mutsuz etmeyin. Mutluluk bir varış noktası değildir, bir yolculuk şeklidir. Hayata ve sevgiye olan tutkunuz benzersizdir ve sevdiklerinizi şiddetle korursunuz. Bir şey üzerindeki kontrolünüzü kırabilecek tek şey egonuzdur. Eğer partnerinizin sizi bir şekilde küçümsediğini hissediyorsanız, en ufak bir sadakatsizlikte bile size ihanet ettiklerine inanıyorsunuz. Bu, hiçbir şekilde garanti edilmeyen kıskançlık veya sahiplenme duygularına yol açabilir. En kötüsünü varsaymamak için dikkatli olmalısınız. İlişkinizin kaderine, sonsuza dek karar vermeden önce partnerinizle konuşmalısınız.

Plüton 6. Evde

Altıncı evdeki Plüton ile analitik ve sorgulayıcısınız ve her zaman tam cevabı arıyorsunuz. Bir konunun her yönünü araştırana kadar dinlenmezsiniz. O zaman bile genellikle cevaplardan daha fazla soru yaratırsınız. Cevap alsanız da kafanızda cevabı alamadığınız zaman daha fazla sorguluyorsunuz. Bazı şeyleri doğru kabul ediyor olmanız gerekebilir. Bunların bir kısmı eleştiri ve reddedilme korkusundan kaynaklanıyor olabilir. Kendi kendini iyileştiren bir kişiliğiniz vardır.

ş hayatınızda sorumluluklarınız zorlayıcı ve sizi manipüle edici olabilir. Başkalarına hükmederek veya çalışma ortamını manipüle ederek kişinin kendi çıkarını arama eğilimi de söz konusu olabilir. Başkalarına hizmet ederken güçlü biri olduğunuzu öğrenmeniz gerekiyor. İş yerinde zorlayıcı dönemlerden geçebilirsiniz. Çalışma koşullarınız hep zorlanmış veya hayatınızda size güçlü etkiler bırakacak yerler olabilir. Detaylara dikkatinizi çok fazla veriyor ve hiçbir şeyi kabul etmiyor olabilirsiniz. Mükemmeli arayışınız sizleri her şeyi kabul etmeyen biri haline getiriyor olabilir. Bu sizi ister kariyerinizde ister evlilikte veya kişisel hayatınızda olsun, insanların basit ve daha karmaşık sorunlar hakkında tavsiye almak için gittikleri biri yapar.

İş arkadaşlarınız, arkadaşlarınız, aileniz veya partneriniz işleri hızlı ve verimli bir şekilde halletmek için size güvenebileceklerini bilirler. Bu durum da sizin sorumluluklarınızı fazlasıyla arttırır. Bazı sağlık sorunlarınız sizin hayata olan görüşünüzü değiştirmeniz için başınıza geliyor olabilir. Sağlığınıza takıntılı biri de olabilirsiniz. Yaşamda ne kadar çok çalışırsanız, sağlığınız o kadar güçlü olacaktır. İşleyen demir ışıldar misali düşünebilirsiniz. Bir işkolik olabilirsiniz, bir şekilde çalışmaya ve hizmet etmeye takıntılı olabilirsiniz. Siz ne kadar rutinde kalmak isteseniz de aslında hayatınızda her şey bir kaos noktasında başlayabilir. Hayatta bir adım geri atmayı öğrenmeniz gerektiğini veya ekibinize çok fazla baskı yapmamanızı gösterir. Elbette hayattaki bazı şeyler önemlidir. Ancak ne kadar önemli olduklarına göre bu şeylere öncelik vermeyi öğrenmelisiniz. İnsanların çabalarınızı sabote etmeleri mümkün olacaktır. Bir şeye koşulsuz bir ısrarla bağlandığınızda "evrenin" sizin aleyhinize çalıştığını, sistemin sizin istediğiniz gibi işlemediğini hissedebilirsiniz. Bu tür şeylere bakış açısı kazanmanın bir yolunu bulmalısınız böylece hayatınızı yönetmezler.

Plüton 7. Evde

İlişkileriniz ya da partnerinizle aranızdaki dengeyi kontrol etme arzunuz size engel olabilir. Barış ve uyum isterken, talepkar veya sahiplenici olarak ortaya çıkabilirsiniz. Biz olmak isterken, tek kalmak sınavınız olabilir. Karşınızdaki insanı yeniden yapılandırma fikri içine çekilebilirsiniz. Bu konum ortaklıklar ve yenilenme biçimi olarak çalışır. İlişkiler sizi güçlendirir. En çok güvendiğiniz kişiler tarafından kandırılmaya eğilimli olduğunuz için aldatılma ve manipülasyona dikkat etmelisiniz. Kimseye sizi yok etme gücünü vermemelisiniz. Sırlarınızı ve bilgilerinizi kimlerle paylaşacağınızı çok iyi seçmelisiniz. Bazen kendi başınıza sorunlara neden olabilirsiniz. Her şeyin sorunsuz devam etmesi için üstün bir performans harcamayın. Her şey her zaman mümkün olabilir ve siz tüm bunların kıyısında dolaşabilirsiniz.

İlişkilerinizi kontrol etmek yerine, insanların üzüldüklerini ifade etmelerine izin vermelisiniz. Bu şekilde, takıntılı ve kontrolcü olursanız kimse bununla uğraşmak istemez. İnsanlar ilk başta sizleri yakın bir akrabasını görmüş gibi davranır daha sonrasında da sizin en büyük düşmanınız haline bürünebilir. İlişkilerde güç mücadeleleri en önemlisi olacaktır. Sizi dönüştürecek insanları hayatınıza çekiyor olabilirsiniz. İlişkilerinizde ve partnerinizde baskıcı ve güçlü olabilirsiniz, bazen ikiniz için de yıkıcı olan bir ortaklık yaratabilirsiniz. Partnerinize takıntılı olabilirsiniz veya kendinizi takıntılı partnerlerle bir ilişki içinde bulabilir ve onları çekebilirsiniz.

“Düşmanlarımla kahve içmişliğim vardır” sözünü bu konuma yerleştirebilirsiniz. İşte bu noktada ilişkilerde açık ve net olmalısınız. Aşk acısı hayatınızı dönüştürüp değiştirebilir. Zor bir evlilik ya da size büyük bir takıntıyla bağlı bir partnerde vaat edebilir. Aşkın acı veremeyeceğini anlamanız uzun zaman alacak. Aşk acıtmaz. Olasılık, kıskançlık ve güvensizlik acıtır. Acıtıyorsa aşk değildir.

Plüton enerjisini korkmadan idare edebiliyorsanız bu sizi harika güçlü bir ilişki içine çekecektir. Ortaklıklar onun için bir dönüşme sürecidir. Tutku ve bağ sizin için bunaltıcı olmamalıdır. Kimseye sizi yok etme gücü vermeyin, baskıya boyun eğmeyin. Bir insandan korkarak hayatınızı başka bir korkuya teslim etmeyin. Denize düşüp yılana sarılmayın.

Plüton 8. Evde

Güçlü bir sezgiye ve iyi bir iş anlayışına sahipsiniz. Cesaretinizle göz doldurursunuz ve metafizik dünyaya ilgi duyan analitik bir zihniniz vardır. Duru görü yetenekleriniz olabilir. Köklerinizin birinden bunu alıyor bile olabilirsiniz. Evlilik yoluyla veya bir iş ortağı aracılığıyla para konusunda endişe ve zorluk yaşayabilirsiniz. Finansal çalkantılar ya da partnerin finansal baskısı yüzünden kendinize yeni bir kariyer yapılandırmasında bulunabilirsiniz. Yaşamın anlamını ararsınız öbür dünyaya ilgi duyabilir veya Evrenin nasıl işlediğini bilmek istersiniz. Bu pozisyon içgörü, öz farkındalık, bağımsızlık ve yenilenme getirir.

Başkalarına hükmetme, kontrol etme veya başkalarına sahip olma eğilimi olumlu bir şekilde ele alınmalıdır. Yenilenme gerçekleşecekse de güçlü bir arzu birçok zorluğun üstesinden gelinmesini gerektirecektir. Burada Plüton en iyi çalıştığı yerdedir. Bu konum sizi hayattaki her şey hakkında daha tutkulu yapar. İyi bir tespitçisinizdir. Gizemli insanlar sizi çeker. Bu konumda eşinizin ya da ortağınızın parasal konuları hep imtihan noktasında olur. İftiralar ya da yanlış anlaşılmalar hayatınızda dönüşümsel konulardır. Belki partneriniz çok varlıklı biridir ve siz mutsuz bir evliliği sürdürüyorsunuzdur ya da itibarlı bir ilişki içindesinizdir bu yüzden güç imajınız için o ilişkide kalıyorsunuzdur. Buradaki dönüşüm teması eğer izin verirseniz kriz çıkabilecek bir durumu idare etme mantığını sizlere verir. Yani aslında eninde sonunda olması gereken olacaktır ve siz bunu kontrol ettiğinizi zannederek koskoca bir ömrü heba ediyorsunuzdur. Güçlü olmak ya da güçlü görünmek sizin için önemlidir. Güven duygunuz ve çevreye verdiğiniz güven hissiyatı sizleri dışarıya karizmatik gösterir. İnsanlar yanınızda olunca kendilerine bir şey olmayacağı hissiyatı alır.

Plüton yenilenmeyi, gücü, takıntıyı ve kontrol arzusunu temsil eder. Sekizinci evdeki Plüton ile kendinizi istediğiniz zaman yeniden keşfedebilirmişsiniz gibi hissedersiniz çünkü sizde keşfedilmemiş bir hüzün vardır. Bunu sizde bilmiyorsunuz. Ve değişim sizin için önemlidir, çünkü her zaman daha derin ve daha anlamlı bir şey arayışındasınız. Duygusal ve ruhsal büyümeyi özlüyorsunuz, o kadar ki arzularınızın ve eylemlerinizin çoğunu harekete geçiriyor. Hayatınızda olan her şeyin kontrolünü elinizde tutmak istiyorsunuz, o kadar ki saplantılı ve sahiplenici olabilirsiniz. İnsanları kaybetme korkusu yüzünden ona teslim olabilirsiniz. Dengelemesi zor bir tema.

Cinsellik konusu sizin için çok önemli ya da çok önemsiz bir konu olabilir. Ya da bu konuyu bastırmak zorunda kaldığınız olaylar yaşayabilirsiniz. Bunun hayatınıza nasıl işlediği size bağlı olacaktır. İlişkilerinizde daha açık ve dürüst olmaya çalışın ve çok korktuğunuz kaostan kaçmak isterken farklı hatalar yapmayın. Gerçek yakınlığı yaşamak istiyorsanız, size yakın olanlara güvenmeyi öğrenmelisiniz. Biraz zaman alacak ama bir şeyler saklamaktansa gevşemenin ve kendin olmanın çok daha iyi hissettirdiğini göreceksiniz. Bu durum stresi azaltır ve daha çok eğlenmenizi sağlar. O kadar doğru ve dürüst hatta yalansız yaşamanız gerekiyor ki ilahi düzen bunu size çok sert gösterebilir. Telefonla çok konuştu diye maaşını kestiğiniz çalışanınızın hüznü sizin hayatınızda başka bir mutsuzluğu yaratabilir. Bu konu çok önemlidir. Aynı şey size de yapılırsa bu konu böyledir. İlahi adaleti en net gören konumlanma budur. Sizi neyin mutlu ettiğini bulun ve peşinden gidin. Hayatın sıradan ayrıntılarıyla uğraşmaktan ve kariyerinize konsantre olmaktan nefret ediyorsunuz. Yani bu alanlarda kaostan kaçınmak için yapabileceğiniz her şeyi yapacaksınız. Ancak bunu partnerinize her zaman ifade etmeyebilirsiniz, bu yüzden bazı eylemleriniz için güdülerinizin ne olduğu hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Şaşırtıcı dönüşümler, hayatta beklenmedik kaosların içinde kendini bulma, birdenlik, anilik, kalıcı ruhani dönüşümler.

Tüm hayatınızı ne kadar güçlü olduğunuzu ve neler yapabileceğinizi keşfederek geçirmelisiniz. Bu insanlar doğuştan gelen bir hayat dönüştürme gücüne sahiptirler. Bu insanların duygu ve ilişkiler deneyimlerine dair içgörüleriyle sonsuza dek ilgilerini çekerler. Sosyal hizmet ve danışmanlık, sekizinci ev halkı için mükemmel mesleki seçimlerdir. Yaşamdaki olayların ardındaki daha derin nedenler ve dünyadaki büyük planların anlaşılması, güçlü sekizinci evleri olanlar tarafından aranır. Sekizinci evi güçlü olan insanlar, olayların vakumlarda meydana geldiğine asla inanmazlar. Her zaman sebepler vardır ve sekizinci ev insanı temaları ve başkalarının gözden kaçırdığı daha büyük resimleri gören kişidir.

Plüton 9. Evde

Plüton bu konumda size tutkulu düşüncelerinizden dışarı çıkıp keşfetme arzusu veriyor. Yeni düşünceler ve yeni yolculuklar sizlere bol miktarda enerji verir. Plüton yeniden doğuş ve yenilenme gezegeni olduğu için, hayatlarının bir noktasında, bu harita sahiplerinin politik, felsefi veya dini fikirlerini tamamen tersine çevirmesi veya yenilemesi muhtemeldir. Ancak o zamana kadar görüşlerine sıkı sıkıya sarılacaklar ve onları savunmak için hararetle tartışacaklardır. Bu konum bazen üniversite bitirmede zorluklar verirken bazen de çok yüksek eğitim ve eğitmenlik verebiliyor.

Hareketsiz durmaktan nefret edersiniz ve zihniniz her zaman hızla işler, sizi çok aceleci ve meşgul bir birey yapar. Ayrıca insanlara her zaman söyleyecek yeni bir şeyleriniz vardır ve diğer insanların sorunları veya konuşmaları için sabrınız olmayabilir. Öğrenme yeteneğinizi ve bir öğretmen veya öğretim görevlisi olarak bu bilgiyi yayma arzunuzu hayatınızda hep kullanmalısınız. Bilgilerinizi iyi bir şekilde kullanabileceğiniz bir mesleğe katılın. Sizin iyimserliğiniz başkalarına ilham veriyor. Korktuğunuz tek şey, kendinize rakip olan yeni fikirlerdir; ancak bu araştırmanız gereken yeni bir konunuz olduğu anlamına gelir. Bir fikir veya teori hakkındaki anlayışınızı geliştiren bir şey öğrenirseniz, fikrinizi değiştirmekte sorun yaratmayın. İnsanlık ve toplum için değişimin ön saflarında olabilirsiniz. Ve inançlarınız sorgulandığında, savunmaya geçersiniz ve normal bir konuşmayı tartışmaya çevirirsiniz.

Kendinizi derin ve zeki olarak görürsünüz ve birisi fikirlerinize meydan okuduğunda gücenirsiniz. Dokuzuncu evdeki Plüton, sırf sizden farklı görüşlere sahip oldukları için insanları otomatik olarak kendinizden uzaklaştırmanıza neden olabilir. Bazen haklı olabilirsiniz, bazen yanılabilirsiniz, bazen de kazanan taraf olmayabilirsiniz. Buradaki Plüton aslında size kendinize olan inancınızı size gösterir. Ne kadar yeterli ya da ne kadar yetersiz olduğunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu, Plüton’un oldukça felsefi konumudur ve bu evde bulunan biri, kesinlikle dünyayı anlamlandırmak, anlamak, teorileştirmek ve felsefe yapmakla kalmayıp aynı zamanda vizyonunu paylaşma ve başkalarını inançları konusunda ikna etme zorunluluğuna sahiptir.

Dokuzuncu evdeki Plüton'un bir diğer önemli özelliği, sürekli büyüme arzusudur. Plüton burada sürekli büyümek ister. Bilgi ve eğitimde büyümek isterken bazı engelleri aşması gerekir ki kişi burayı dönüştürüp değiştirsin. Tam üniversiteye başlayacaktır ya da tam yurt dışına dil öğrenemeye gidecektir ama yüzyılın pandemisine denk gelmiştir. Ve burada Plüton özellikle ekstra eğitim ve ekstra bilgi almaya hevesli olabilir. Burada, her zaman öğrenmeye ve eğitme olanak tanıyan bir yaşam tarzı veya meslek seçmeye hevesli insanlar vardır. Bu evdeki Plüton, inancın gücünü ve bunun ne kadar güçlendirici veya güçsüzleştirici olabileceğini öğreniyor.

Plüton 10. Evde

Sizden olgun, otorite figürlerine bağlı olabilirsiniz. Ya da kendiniz bir otorite figürü olabilirsiniz. Başkalarına büyük hayranlık ya da büyük korku uyandıracak güce sahipsiniz. Kalabalığa ait değilsiniz. Kendi başınıza kendinizi yaratırsınız. Kariyer alanında bulunmak, o noktada çalışmalar yapmak sizi hayatta bir noktaya getirir. Astrolojide Plüton, onuncu evde her şeyi denetleme ihtiyacınıza göre oynar ve bazen bir kontrol manyağı olarak ortaya çıkmanıza neden olur . Etkili ve bunun için asla özür dilemeyin. Ancak havasız veya sıkıcı olarak da çıkabilirsiniz. Tasvir ettiğiniz resme dikkat edin. Gezegen Plüton yıkım, izolasyon, yeniden doğuş, güç ve dönüşümün simgesidir. İddialı doğanız nedeniyle, kurumsal merdiveni olabildiğince istikrarlı bir şekilde tırmanabilmek için otomatik olarak sorumluluk alırsınız. Bu sizin için mantıklı olsa da, diğer insanları fark edemeyebilirsiniz. Engelleri aşarken duygusallığı geri planda bırakmanız gerekir. Her türden insanla çalışabilmek önemlidir. Bu nedenle, çeşitli kişilikleri ele almak için farklı teknikler uygulayın. İhtiyaç duyduğunuzda amacınızı iletebilirsiniz. Öyleyse, bu yeteneğe odaklanın ve onu ofiste günlük işlerinize dahil edin. Kararlılığınız hayatınızın diğer alanlarında da size yardımcı olur; ancak her şey üzerinde kontrolünüzün olduğu izlenimine kapılmamaya dikkat etmelisiniz.

Onuncu ev kişiliğindeki Plüton, hayatınızda bir şeyler gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Bir şeyi ne kadar dikkatli planlıyorsanız planlayın, her zaman öngörülemeyen durumlar olasılığı vardır. Onuncu evdeki bazıları, bilinmeyenden korkar çünkü kişi mükemmeliyetçidir ve işlerin belirli bir şekilde yürümesine ihtiyaç duyar.

Onuncu evdeki Plüton ile hayatınızda rahat bir yerde olmak sizin için önemlidir. Bu nedenle kariyerinize ve istikrarlı bir banka hesabı oluşturmak için çok çaba sarf ediyorsunuz. Bu durumda, hesabınızdaki dengenin yükseldiğini gördüğünüz sürece, değişim çoğunlukla iyi bir şeydir. Ama ters yönde gitmesinden korkuyorsunuz ve bu, siz farkına bile varmadan kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet haline gelebilir.

Plüton 11. Evde

On birinci evde Plüton, sosyal alandaki güç sorunlarına işaret eder. Arkadaş çevresi ve çeşitli organizasyonlar içinde tam anlamıyla yalnız kurtsunuz. Gruplar halindeyken, kendinizi çok iyi hissetmiyorsunuz; ancak o kalabalık arkadaş ve dost çevresinde bulunmak sizi dönüştürecektir.

Plüton 12. Evde

İç dünyanız çok kuvvetli ve güçlü bir yapınız var. Gizli ilimler, ruhi konular, psişik güçler gibi alanlarda dönüşüme uğrayabilirsiniz. Derin olmayan hiçbir şey size göre değildir, yüzeysellik en büyük düşmanınızdır. Hayatta karşınızdaki insanlardan da bunu beklersiniz.