loader

🔥 Ateş Elementi (Koç, Aslan, Yay)

Ateş, öfke, şehvet, acelecilik, tutku ve gurur bu elementin en belirgin özellikleridir. İnsanın sol yanını temsil eder. Yani yaşama en bağlı olmasını sağlayan elementidir. İnsanoğlu bazı şeyleri başlatma ya da bitirme cesaretini bu elementlerden alır. Eğer doğum haritanızda bu elementten az varsa hayatınızdaki eksik yönlerinizi bilerek ve bu alanda kendinizi destekleyerek hareket etmeniz gerektiğini anlatır. Eğer ateş elementi haritanızda çok fazla varsa bulunduğu yere ve bu alandaki fazlalıklara göre kendinizi törpüleyerek ilerlemeniz gerekecektir.

 

🌱 Toprak Elementi (Boğa, Başak, Oğlak)

Toprak, dünya üzerinde sahip olduğunuz mal, mülktür. Gerçekçi, maddenin farkında olmanızı sağlayan ve sabrı öğreten, güven alanınızı nereden kazandığınızın fikrini veren bu elementtir. Yaşam yolculuğunuzda ayakta kalabilmeniz için üretmek ve çalışmak gereklidir. Toprak elementi fıtratınızda, nasıl büyüyeceğiniz ve büyüdüğünüzde ne gibi meyveler vereceğiniz hakkında fikirler sunabilir. İnsanın toprak tarafı insanı bekleyen toprağın altıdır, insanın ve kâinatın geleceği toprak olmak, yıkılmaktır. Sonuçta toprak size hikâyenizin sonunda gideceğiniz yerin ne olduğu mesajını da vermektedir. Bu elementin az olması sizi tembel yapabilir, fazla olması ise dünyevi yani maddeci yapabilir.

 

🌊 Su Elementi (Yengeç, Akrep, Balık)

Su, yardımsever olmak, hayal etmek, aşk, sevgi, merhamet ve vicdanınızı temsil eden elementtir. Mantığınızdan ziyade duygularınızla karar verirmenizi sağlar. Su, duyguyu ve insanın geride bıraktıklarını, geçmişi simgeler. Yaşam en çok suyun sayesinde ortaya çıkar, tabiat onunla canlanır. Eğer bu element haritanızda eksikse empati yeteneği zayıf ve az yaratıcı biri olabilirsiniz. Ama eğer bu element gereğinden fazlaysa sizi aşırı hayalci ve kırılgan biri yapabilir.

 

☁️ Hava Elementi (İkizler, Terazi, Kova)

Hava, akıllı, konuşkan, entelektüel ve hayatın ciddi alanlarını zekice çözebilme yeteneği sunar. Bu elementin haritanızda fazla oluşu kibir veya küçük görme hatta alay etme eğilimi verebilir. Ama bunu verirken kişi gerçekten kendini fazlasıyla yetiştirmiş ve fazla bilgiye sahip olabilir. Sahip olunan iyi meziyetlerle ve kendilerine verilen değerlerin kalıcı olduğuna inanan yönünü geliştirirse muhteşem bir karakter elde edebilir.