loader
Balık Icon Balık Burcu ( 20 Şubat - 20 Mart )

Hislerinizi paylaşmak, yardım istemek ve hayatınızda bu durumları olağan hale getirmek için bir adım atmalısınız. Yaşantınızı kurmak istediğiniz temelleri doğru oluşturduğunuzda hiçbir yalnızlık sizi olumsuz yönde etkilemeyecektir. Haklılığınızın anlaşılması enerjinizi yükseltebilir.

Hayatı nasıl yaşamak istediğinize karar verdiğinizde buna engel ve destek olan durumları da kolayca anlayabilirsiniz. Kendi kendinize zorluklar çıkarmak yerine yönünüzü değiştirmelisiniz. Ailenizden/eşinizden doğacak bazı haklar edinebilirsiniz.

Aranızın eskisi gibi olmadığı insanlarla bunu çözüme kavuşturmak isteyebilirsiniz. Küslükleri sonlandırırken bu noktaya neden geldiğinizi de unutmamalısınız. Bu size doğru mesafeyi net bir şekilde gösterecektir.

İkili ilişkilerde ne kadar söz sahibi olduğunuzu düşünebilirsiniz. Kendi istekleriniz ve hislerinizi gündeme getiremediğiniz bir yerde huzur bulmak için kendinizi zorlamamalısınız.

İş görüşmelerinizden olumlu neticeler alabilirsiniz. Bu da size resmileştirmeniz ve kalıcı hale getirmeniz gereken konularda destek sunabilir. Çekingen ve inatçı tavırlarınıza mahal vermediğinizde bunu devam ettirmeniz daha kolay olacaktır.

Maddi beklentileriniz iş motivasyonunuzu destekleyebilir. Bunu konuşmak ve istemek için sorumluluklarınıza hakim olduğunuza, bunları tamamladığınıza emin olmalısınız. Altı dolu bir özgüvenle ilerlediğinizde istediğiniz her şeye erişebilirsiniz.

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 4 Haziran’da gerçekleşecek Yay dolunayı iş hayatınızda yeni bir dönemin kapısını aralayabilir. Miadı olan her şeyin yerine yenisini koymak isteyebilirsiniz. Size bu kararı aldıracak bazı tatsız gelişmelerle karşılaşabilir ya da  görevinizin bittiğini düşünebilirsiniz. Olaylara geniş bir bakış açısıyla yaklaşırken bunu yapmanıza engel olan, yeterliliğinizi sorgulatan işler yerine yeni sorumluluklara hazırlanabilirsiniz. Yaşam koşullarınızı ve iş düzeninizi değiştirecek teklifler, haberler gündeminize gelebilir. Enerjinizi nerede kullanmanız gerektiğini daha iyi anlıyorsunuz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi size yeni planlar yaptırabilir. Aklınızda olmayan, risk gördüğünüz ya da tecrübe etmediğiniz fikirlere karşı direnç göstermek yerine şansınızı denemelisiniz. Yakın çevrenizden alacağınız haberler, gireceğiniz diyaloglar size bazı sürprizler yaşatabilir. Güvenmediğiniz kişilerle düşüncelerinizi paylaşmakta tereddüt edebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Mucizeler, tüm dünyada bazılarımızın göremediği kadar büyük harflerle yazılmış aynı hikayenin küçük harflerle yeniden anlatılmasıdır.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumuyla beraber siz de hayatınızı daha iyi hale getirecek, ilerlemenizi kolaylaştıracak imkanlara kavuşabilirsiniz. İş görüşmeleriniz, çalışmak istediğiniz alanlara göre değişiklik gösterebilir. Bir şeyden sonuç almadan önce onun hayatınıza getirilerinizi anlamanız için zamana ve şansa erişebilirsiniz.  Kendinizi garanti altına alırken bu garantinin kapsamını ve niteliğini de yenilemeniz gerekebilir. Eğitim alabilir, işlemlerinizi ve fikirlerinizi resmi hale getirebilirsiniz. Araç alım satımı sizi daha rahat hareket edeceğiniz, daha kısa sürede daha çok yere ulaşabileceğiniz bir düzene götürebilir. Bu konuda geri planda kalmayı bırakarak hayatın içine karışmalısınız. Çevrenizden, aile yakınlarınızdan olumlu destekler alabilirsiniz. Çekingen ve inatçı tavırlarınıza mahal vermediğinizde bu desteği de olumlu yönde tutmaya devam edebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Fırsatla ilgili sorun, her zaman sıkı çalışma kılığında gelmesidir.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla beraber ticari konulardaki aksaklıkların son bulması ve işlerin açılması da hızlanabilir. Gecikmeli işlemleriniz, sonuçsuz kalan görüşmeleriniz ya da hazırlığını yapıp beklemeye aldığınız başvurularınız için harekete geçme zamanına geldiniz. Araç kullanımda uzun vadede fayda görebileceğiniz ürünler tercih edebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcunda ilerleyecek olması fiziksel ve psikolojik etkilerle hızlanmanıza ve yaşantınıza yeni bir rutin getirmenize destek olacaktır. İmkanlar gelir fakat onlara kapıyı açıp gereğini yapacak olan sizsiniz. Bunun bilincinde ilerlediğinizde hem eğitimlerinizden iyi sonuçlar elde edebilir hem de kurduğunuz bağlantıların maddi dönüşlerini almaya başlayabilirsiniz. Çok fazla insan, çok fazla konu ve imkan sözkonusu olabileceği için bunların seçimini yaparken uzun vadeli ve kalıcı olanı görmeye çalışmanızda fayda var. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni aya bu şekilde bir giriş yapmanız daha etkili olabilir. Sorunları aşmak kadar kendinize yeni ve hayattan keyif alacağınız alanlar oluşturmaya gayret göstermelisiniz. Olduğunuz yerde ve belli bir sınırda kalmanın size bir getirisinin olmayacağını fark edebilirsiniz. Sezgi ve gözlemlerinizi kullanın.

Mars'ın Aslan burcuna geçecek olmasıyla gündelik yaşantınızda sizi bekleyen ve sizin beklediğiniz konuların önemi daha çok ortaya çıkabilir. Sorumluluklarınızın değişmesi, hareketli bir tempo içinde olmak üzerinizdeki durağanlığı atacaktır. Böylece işinizde ilerlemeniz, kendinizi göstermeniz, hak ettiğiniz standartlara kavuşmanız kolaylaşacaktır. Cesaretinizi ve özgüveninizi nasıl kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Dozunda bir rekabetin ve hak arayışının size kazandıracağını unutmayın. Bu sizi hem psikolojik hem de fiziksel sorunlardan koruyabilir. Kazalara ve kalple ilgili sorunlara açık olduğunuz bir dönemdesiniz, kendinize gereksiz yere yüklenmediğinizde bunu aşmanız mümkün olacaktır. Mars'ın Plüton ile karşıtlığı içinizden geldiği gibi davranmak ve kendinizi savunmak, mücadele etmek noktasında size bir yön değişikliği yaptırabilir. Olayları ve insanları çift yönlü olarak düşünmelisiniz. Zarar görmemek için zarar veren olmadığınız takdirde kazanan siz olabilirsiniz. 

21 Mayıs'ta Güneş'in İkizler burcuna geçmesiyle beraber içinde kendinizi rahat ve özgür hissedeceğiniz bir ev ortamı oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu mevcut düzeninizdeki değişimlerin haricinde evlilik ya da iş sebebiyle kuracağınız yeni düzenlerle de sözkonusu olabilir. Ailevi konulara önem vermeniz gerekebilir, sizin fikirleriniz ve varlığınız bazı sorunların çözümünde etkili olabilir. Herkes için iyi olacak çözümleri sunmak, bu doğrultuda ilerlemek herkesin keyfini yerine getirecektir. Sorunların ya da ertelenen isteklerin gündeme gelmesi hayatınızdaki değişimlere önayak olabilir.

 

Motivasyon Sözü: “Hayat sanat gibidir. Basit tutmak ve hala bir anlamı olması için çok çalışmanız gerekiyor.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu sizi sizi kendinizle ve çevrenizle barışık hale getirebilir. Çekincelerinizi ve sınırlarınızı aşmak konusunda tereddüte düştüğünüz, eksik hissettiğiniz alanları tersine çevirecek kariyer ve sosyal imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Güvenmek ve harekete geçmek için kendinizi motive olmuş hissedebilirsiniz. Hayattan beklentilerinizi netleştirmek, daha önce istemediğiniz ya da değerlendirmediğiniz alanları keşfetmek mümkün olabilir. Bu da neyin devamlılık sağlayacağına işaret edecektir. Daha önce bu devamlılığı sağlayamama konusunda problemler yaşadıysanız bunları ortadan kaldıracak güce ve fikre sahipsiniz. Zincirleri kırmak gerekiyorsa korkmak yerine bunu yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu özgüven ve altı dolu çabanız sizi sosyal çevrenizde dikkatleri üzerine çeken birine dönüştürebilir, teknolojik ve sosyal ağlarla ilgili alanlarda gelişmenize yardımcı olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Bir sonucu yeterince önemsiyorsanız, onu kesin surette elde edeceksiniz.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Kova burcundaki Plüton geri hareketine geçerek sizi her zaman olduğundan daha farklı bir inziva sürecine taşıyabilir. Bu süreç içerisinde sadece düşünmekle kalmayıp çıkarımlarınız neticesinde yapmanız ve yapmamanız gerekenleri de görebilirsiniz. Daha yapıcı olmalı, hislerinizin ve mantığınızın uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Projeler üretmek, farklı bir alanla ilgilenmek, hem içsel olarak hem de günlük yaşantınıza bir anlam katacak çabalar üzerine kafa yormak size daha iyi gelebilir. Burada ilgilendiğiniz ne varsa retro bittikten sonra o alanda daha iyi ve gözle görünür sonuçlar almanızın önünü açabilir. Aklınızı ve hayatınızı ne ile doldurursanız kalbiniz de sizi oraya götürmek için eşlik edebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla beraber hayatınızı etkileyecek konuların ne olduğuna karar vermenize yardımcı olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kalıcı bir sonuç almak isterken bunu tüm yönleriyle değerlendirdiğinize, olumlu gelişmeler elde ettiğinize emin olmalısınız. Hem maddi hem de manevi yönden kazanç sağlamak istediğiniz alanlarda sorumluluklarınızı bilerek ilerlemenizde fayda var. İş görüşmelerinizden, maddi beklentilerinizden alacağınız geri dönüşlerle kendinizi ispatlama şansı bulabilir ya da bu şansınızın altını dolduracak nedenler üzerine çalışabilirsiniz. Çevrenizle olan iletişiminizde belli bir kitle dahilinde kalmaya devam etmek yanlış anlaşılmaları ve bunun iyi niyetinize gölge düşürmesini engelleyebilir. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması hayata hangi yönden ve nasıl baktığınızla ilgili önemli bir kapı aralayabilir. Karşınıza çıkacak yeni imkanları nasıl değerlendireceğiniz etkili olacaktır. Cesaretinizi kıran ya da sizde bunun eksikliğini hissettiren her şeye bir son vermelisiniz. Bulunduğunuz alanın dışına çıkmaktan korkmayın. Fiziksel ve mental değişiklikler yapmanız gerekebilir, bunlara karşı direnç göstermek ya da şüpheyle yaklaşmak yerine hayatınıza bir şans vermelisiniz. Seyahat ve ticari görüşmelerle ilgili trafiğinizi bir sağlamlaştıracak, işinizi ilerletecek haberler alabilirsiniz. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi duygusal düşünceleriniz ve yaşantınıza olumlu destekler sağlayabilir. Yalnızlığınıza son vermek, kendinizi ilişkinize ve sevdiklerinize adamak isteyebilirsiniz. Mutlu olmanın doğru formüllerine kafa yormanızda fayda var. Geçmişi olduğu yerde bırakmalısınız. Bu sayede ailenize, kendi mutluluk yöntemlerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınızın geleceği için maddi destekler hazırlamak konusunda verimli ve sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Attığın adımlar, söylediğin sözden daha fazla ses çıkarır.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumuyla çevrenizle ilgili bazı değişikliklere gidebilirsiniz. Çalışma ortamınız, sosyal arkadaşlıklarınız, sosyal mecralardaki duruşunuz ve stiliniz konusuna eğilmeniz gerekebilir. İstekler ve gereklilikler arasındaki farkın azaldığını görmek, bunu kabullenmek süreci daha kolay ve oturaklı hale getirebilir. Bir kalıcı düzen elde etmek için emek vermeniz gereken doğru noktayı buluyorsunuz. Yapacağınız iş görüşmeleri ve ticari planlamaların yönünü de bu şekilde belirleyebilirsiniz. Para akışınızı daha uzun vadeli hale getirecek görüşmeler yapabilirsiniz. 

Ay Satürn üçgeninin etkisiyle yapıcı ve gerçek sonuçlar elde edeceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sadece hayal etmenin değil, hayal ettiğiniz şeyin ne olduğunu fark etmenin ve  bunun için emek vermenin önemini kabul etmelisiniz. İsteğinizin sınırlarını belirleyebilir, planlarını hazırlayabilir ve bunun için gerekli altyapıyı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Geçmişte yaşadıklarınızı düşünmek, iyi hatıralarınız olsa bile size şu an için fayda sağlamayabilir. Dolayısıyla tıpkı o zaman olduğu gibi şimdi de sizi mutlu edecek konular yaşamak için düğmeye basmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Geçmişin deneyimlerinden gelecek için öğretici dersler çıkarıyoruz.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Koç burcunda 20 Nisan'da gerçekleşecek Güneş tutulması ihtiyaç duyduğunuz her şey için maddi kilitlerinizi açabilir. Yeni gelir kaynakları bulmak konusunda beklentilerinizi değil cesaretinizi gündeme taşıyabilirsiniz. Bazı sorunları kafanızda bitirmiş olmak sizi hayatın içine ve gerçek yaşama çok çabuk çekecektir. Hafifleyin, yaşadığınız haksızlıklardan sıyrılın ve her seferinde bir sonraki hedefinize odaklanacak kadar çok sayıda kendinize hedefler belirleyin. Ne hakkınızı bırakacağınız ne de başkasının hakkıyla uğraşacağınız bir dönemdesiniz. Bu çabanızı kendinizi ileriye taşıyacak maddi gücü elde etmek için kullanmalısınız. Keyif aldıkça çalışacak, çalıştıkça yenilikleri hayatınıza çekeceksiniz. 

Güneş'in Boğa burcundaki seyri sizi hayallerinize taşıyabilir. Yeteneklerinizi ve düşüncelerinizi gerçek sonuçlara dönüştürmek için fırsatlar elde edebilirsiniz. Bu da farkında olmadığınız ancak hayatınızda var olan konuları öğrenmeniz için önemli bir parantez açabilir. Kendinizi ve hayallerinizi garantiye almalısınız. Yaptığınız iş, çalıştığınız sektör ya da ilgi alanınız her ne ise onu geliştirecek stratejiler kurabilirsiniz. Bu konuda emek veriyor olmak sizi çevrenizde önemli bir konuma taşıyabilir. Hem çevresel hem parasal kazanımlar elde edebilirsiniz. Disiplinden ve gerçeklerden ödün vermeyin. Bu alanda sizden daha önce iş yapmış olan kişilerin tecrübelerinden de faydalanabilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle bir süredir ertelediğiniz işler, görüşmeler ve etkinliklere vakit ayırabilirsiniz. Hayatın durağanlaşmasından rahatsızlık duymak yerine hareketli olduğunuz zamanlarda neyi nasıl yaptığınızı düşünme fırsatı yakalayabilirsiniz. İş görüşmeleriniz ve resmi işlemlerinizde bazı sonuçlanmalar olabileceği gibi bazı işlemlerinizin de aksaması, yetişmemesi gibi durumlar sözkonusu olabilir. Hem evraklarınızda hem de araçlarınızda gerekli hazırlıkları yapıp tedbir aldığınızdan emin olmalısınız. Araç bakımı ve biletli işlemlerinizin zamanını iyi takip etmek sizi olası masraflardan koruyabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Dışarıdan onay aramadığınız veya buna ihtiyaç duymadığınız zaman, en güçlü halinizdesinizdir.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 4 Haziran’da gerçekleşecek Yay dolunayı iş hayatınızda yeni bir dönemin kapısını aralayabilir. Miadı olan her şeyin yerine yenisini koymak isteyebilirsiniz. Size bu kararı aldıracak bazı tatsız gelişmelerle karşılaşabilir ya da  görevinizin bittiğini düşünebilirsiniz. Olaylara geniş bir bakış açısıyla yaklaşırken bunu yapmanıza engel olan, yeterliliğinizi sorgulatan işler yerine yeni sorumluluklara hazırlanabilirsiniz. Yaşam koşullarınızı ve iş düzeninizi değiştirecek teklifler, haberler gündeminize gelebilir. Enerjinizi nerede kullanmanız gerektiğini daha iyi anlıyorsunuz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi size yeni planlar yaptırabilir. Aklınızda olmayan, risk gördüğünüz ya da tecrübe etmediğiniz fikirlere karşı direnç göstermek yerine şansınızı denemelisiniz. Yakın çevrenizden alacağınız haberler, gireceğiniz diyaloglar size bazı sürprizler yaşatabilir. Güvenmediğiniz kişilerle düşüncelerinizi paylaşmakta tereddüt edebilirsiniz. 

Venüs’ün Aslan burcunda hareket edecek olması gündelik hayatınızı daha iyi koşullara taşıyabilir. Hem çalışma ortamınızda hem işinizde yeni ve iyi olanı tercih edebilirsiniz. Kendinize ve sorumluluklarınıza karşı daha duyarlı olabilir, zamanı sadece iş için değil dinlenmek için de kullanmayı öğrenebilirsiniz. Her şeyin en iyisini yapabilmek gafletine düşmediğinizde sağlığınızı ve dikkatinizi riske atmamış olacaksınız. Kendinizin en iyi versiyonu için emek verebilir, beslenme ve uyku düzeninizde bir ayarlama yapabilirsiniz. Maddi açıdan size iyi gelecek bazı teklifler ya da zaman haberleri gündeme gelebilir. 

Merkür’ün İkizler burcuna geçmesiyle ailenizle sıkça ve keyif vakit geçireceğiniz bir dönemi başlatabilir. Birbirinize zaman ayırmak, paylaşımlarda bulunmak, fikirleriniz üzerine konuşmak herkese iyi gelecektir. İyi bir zemin oluşturduğunuzda fikir ayrılıkları ya da anlaşmazlıkların önüne geçmeniz de kolaylaşabilir. Ev işleri, düzenleme, tadilat ve alım satım gibi konular gündeminize gelebilir, hızlı kararlar alabilirsiniz. 

Plüton’un Oğlak burcunda geri hareketine devam etmesiyle beraber sosyal çevrelere dahil olmak, fikirleriniz üzerine çalışmak ve destekler istemekle ilgili sorunlarınızı çözebilirsiniz. Sizin için zor olduğunu düşünseniz de zoru başarmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Topluluk önünde konuşma, işbirlikleri yapma ve görüşmelere katılma gibi durumlarda eksiklerinizi fark edip kapatabilirsiniz. Özellikle mali kayıplarınızı yerine koyacak işlere zaman ayırabilir ya da bununla ilgili mevcut işleriniz varsa buradan hata payını ortadan kaldıracak eğitimler alabilirsiniz. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcunda hareket edecek olmasıyla meşguliyetleriniz ve keyif aldığınız alanlara daha çok yönelebilirsiniz. Duygusal olarak sizi tatmin eden her şeye açık olabilirsiniz. Bu durum bir ayrım yapmanızı da gerektirebilir. Geçici etkiler, geçici hevesler yüzünden acı hissettiğiniz konuları hatırlamalı ve bunları hayatınıza bir daha dahil etmemelisiniz. Yeniden başladığınızda hiçbir şeyin eskisi gibi olmasına izin vermemelisiniz. Bu döngüyü kırabilmek için ideal bir zamandasınız. Enerjinizin değişmesi duygusal konularda daha iyi kararlar almanızı sağlayabilir. Aşk hayatınızı hareketlendirecek, güvenmekle ilgil tereddütlerinizi ortadan kaldıracak gelişmeler hayatınıza dahil olabilir. Eski ilişkilerden ziyade eskiden alınan derslerle yeni adımlar atmak sizin için daha olumlu etkiler taşıyabilir. Gülün ve bunu koruyabildiğiniz insanlara, ortamlara tutunun. 

Merkür’ün Yengeç burcunda ilerlemesi problemlerin çözümü kadar yeni gündemleri de beraberinde getirebilir. Eskiden kopmak, sevdiğiniz yerlerden uzaklaşmak ya da insanları terk etmek sizi endişelendirebilir. Ancak yeni bir sınır ve bakış açısı belirlemek için önemli bir zamandasınız, bunu kullanmanız sizin mutluluğunuzu daha üst seviyeye çıkarabilir. Anılara sahip çıktığınız kadar yeni anılar biriktirmek için içinizdeki heyecana kulak vermelisiniz. Çocuk sahibi olmak, hayallerinize yatırım yapmak ve bu konuyu fiziksel durumlara taşımak için destekleniyorunuz. El becerileriniz, hissiyatınızın yüksek olmasıyla birleştiğinde hem mutlu olacağınız hem de kazanç elde edeceğiniz bir girişim ortaya çıkarabilir. Zihninizi bu yönde çalıştırmak, neyle ve ne şekilde mutlu olduğunuzu size bir kez daha gösterebilir.

 

Motivasyon Sözü: “Gerçek şu ki, değişebiliriz. Kendimizi değiştirebiliriz. Fikirlerimizi değiştirebiliriz. Kalplerimizi değiştirebiliriz. Ve bundan dolayı evren değişir.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Kova burcundaki Plüton geri hareketine geçerek sizi her zaman olduğundan daha farklı bir inziva sürecine taşıyabilir. Bu süreç içerisinde sadece düşünmekle kalmayıp çıkarımlarınız neticesinde yapmanız ve yapmamanız gerekenleri de görebilirsiniz. Daha yapıcı olmalı, hislerinizin ve mantığınızın uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Projeler üretmek, farklı bir alanla ilgilenmek, hem içsel olarak hem de günlük yaşantınıza bir anlam katacak çabalar üzerine kafa yormak size daha iyi gelebilir. Burada ilgilendiğiniz ne varsa retro bittikten sonra o alanda daha iyi ve gözle görünür sonuçlar almanızın önünü açabilir. Aklınızı ve hayatınızı ne ile doldurursanız kalbiniz de sizi oraya götürmek için eşlik edebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla beraber hayatınızı etkileyecek konuların ne olduğuna karar vermenize yardımcı olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kalıcı bir sonuç almak isterken bunu tüm yönleriyle değerlendirdiğinize, olumlu gelişmeler elde ettiğinize emin olmalısınız. Hem maddi hem de manevi yönden kazanç sağlamak istediğiniz alanlarda sorumluluklarınızı bilerek ilerlemenizde fayda var. İş görüşmelerinizden, maddi beklentilerinizden alacağınız geri dönüşlerle kendinizi ispatlama şansı bulabilir ya da bu şansınızın altını dolduracak nedenler üzerine çalışabilirsiniz. Çevrenizle olan iletişiminizde belli bir kitle dahilinde kalmaya devam etmek yanlış anlaşılmaları ve bunun iyi niyetinize gölge düşürmesini engelleyebilir. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması hayata hangi yönden ve nasıl baktığınızla ilgili önemli bir kapı aralayabilir. Karşınıza çıkacak yeni imkanları nasıl değerlendireceğiniz etkili olacaktır. Cesaretinizi kıran ya da sizde bunun eksikliğini hissettiren her şeye bir son vermelisiniz. Bulunduğunuz alanın dışına çıkmaktan korkmayın. Fiziksel ve mental değişiklikler yapmanız gerekebilir, bunlara karşı direnç göstermek ya da şüpheyle yaklaşmak yerine hayatınıza bir şans vermelisiniz. Seyahat ve ticari görüşmelerle ilgili trafiğinizi bir sağlamlaştıracak, işinizi ilerletecek haberler alabilirsiniz. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi duygusal düşünceleriniz ve yaşantınıza olumlu destekler sağlayabilir. Yalnızlığınıza son vermek, kendinizi ilişkinize ve sevdiklerinize adamak isteyebilirsiniz. Mutlu olmanın doğru formüllerine kafa yormanızda fayda var. Geçmişi olduğu yerde bırakmalısınız. Bu sayede ailenize, kendi mutluluk yöntemlerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınızın geleceği için maddi destekler hazırlamak konusunda verimli ve sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu sizi sizi kendinizle ve çevrenizle barışık hale getirebilir. Çekincelerinizi ve sınırlarınızı aşmak konusunda tereddüte düştüğünüz, eksik hissettiğiniz alanları tersine çevirecek kariyer ve sosyal imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Güvenmek ve harekete geçmek için kendinizi motive olmuş hissedebilirsiniz. Hayattan beklentilerinizi netleştirmek, daha önce istemediğiniz ya da değerlendirmediğiniz alanları keşfetmek mümkün olabilir. Bu da neyin devamlılık sağlayacağına işaret edecektir. Daha önce bu devamlılığı sağlayamama konusunda problemler yaşadıysanız bunları ortadan kaldıracak güce ve fikre sahipsiniz. Zincirleri kırmak gerekiyorsa korkmak yerine bunu yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu özgüven ve altı dolu çabanız sizi sosyal çevrenizde dikkatleri üzerine çeken birine dönüştürebilir, teknolojik ve sosyal ağlarla ilgili alanlarda gelişmenize yardımcı olabilir. 

Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla beraber ticari konulardaki aksaklıkların son bulması ve işlerin açılması da hızlanabilir. Gecikmeli işlemleriniz, sonuçsuz kalan görüşmeleriniz ya da hazırlığını yapıp beklemeye aldığınız başvurularınız için harekete geçme zamanına geldiniz. Araç kullanımda uzun vadede fayda görebileceğiniz ürünler tercih edebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcunda ilerleyecek olması fiziksel ve psikolojik etkilerle hızlanmanıza ve yaşantınıza yeni bir rutin getirmenize destek olacaktır. İmkanlar gelir fakat onlara kapıyı açıp gereğini yapacak olan sizsiniz. Bunun bilincinde ilerlediğinizde hem eğitimlerinizden iyi sonuçlar elde edebilir hem de kurduğunuz bağlantıların maddi dönüşlerini almaya başlayabilirsiniz. Çok fazla insan, çok fazla konu ve imkan söz konusu olabileceği için bunların seçimini yaparken uzun vadeli ve kalıcı olanı görmeye çalışmanızda fayda var. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni aya bu şekilde bir giriş yapmanız daha etkili olabilir. Sorunları aşmak kadar kendinize yeni ve hayattan keyif alacağınız alanlar oluşturmaya gayret göstermelisiniz. Olduğunuz yerde ve belli bir sınırda kalmanın size bir getirisinin olmayacağını fark edebilirsiniz. Sezgi ve gözlemlerinizi kullanın.

Mars'ın Aslan burcuna geçecek olmasıyla gündelik yaşantınızda sizi bekleyen ve sizin beklediğiniz konuların önemi daha çok ortaya çıkabilir. Sorumluluklarınızın değişmesi, hareketli bir tempo içinde olmak üzerinizdeki durağanlığı atacaktır. Böylece işinizde ilerlemeniz, kendinizi göstermeniz, hak ettiğiniz standartlara kavuşmanız kolaylaşacaktır. Cesaretinizi ve özgüveninizi nasıl kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Dozunda bir rekabetin ve hak arayışının size kazandıracağını unutmayın. Bu sizi hem psikolojik hem de fiziksel sorunlardan koruyabilir. Kazalara ve kalple ilgili sorunlara açık olduğunuz bir dönemdesiniz, kendinize gereksiz yere yüklenmediğinizde bunu aşmanız mümkün olacaktır. Mars'ın Plüton ile karşıtlığı içinizden geldiği gibi davranmak ve kendinizi savunmak, mücadele etmek noktasında size bir yön değişikliği yaptırabilir. Olayları ve insanları çift yönlü olarak düşünmelisiniz. Zarar görmemek için zarar veren olmadığınız takdirde kazanan siz olabilirsiniz. 

21 Mayıs'ta Güneş'in İkizler burcuna geçmesiyle beraber içinde kendinizi rahat ve özgür hissedeceğiniz bir ev ortamı oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu mevcut düzeninizdeki değişimlerin haricinde evlilik ya da iş sebebiyle kuracağınız yeni düzenlerle de söz konusu olabilir. Ailevi konulara önem vermeniz gerekebilir, sizin fikirleriniz ve varlığınız bazı sorunların çözümünde etkili olabilir. Herkes için iyi olacak çözümleri sunmak, bu doğrultuda ilerlemek herkesin keyfini yerine getirecektir. Sorunların ya da ertelenen isteklerin gündeme gelmesi hayatınızdaki değişimlere önayak olabilir.

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumuyla beraber siz de hayatınızı daha iyi hale getirecek, ilerlemenizi kolaylaştıracak imkanlara kavuşabilirsiniz. İş görüşmeleriniz, çalışmak istediğiniz alanlara göre değişiklik gösterebilir. Bir şeyden sonuç almadan önce onun hayatınıza getirilerinizi anlamanız için zamana ve şansa erişebilirsiniz.  Kendinizi garanti altına alırken bu garantinin kapsamını ve niteliğini de yenilemeniz gerekebilir. Eğitim alabilir, işlemlerinizi ve fikirlerinizi resmi hale getirebilirsiniz. Araç alım satımı sizi daha rahat hareket edeceğiniz, daha kısa sürede daha çok yere ulaşabileceğiniz bir düzene götürebilir. Bu konuda geri planda kalmayı bırakarak hayatın içine karışmalısınız. Çevrenizden, aile yakınlarınızdan olumlu destekler alabilirsiniz. Çekingen ve inatçı tavırlarınıza mahal vermediğinizde bu desteği de olumlu yönde tutmaya devam edebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Dışarıdan onay aramadığınız veya buna ihtiyaç duymadığınız zaman, en güçlü halinizdesinizdir.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki seyriyle beraber düşüncelerinizin netleşmeye ve planlarınızın oturmaya başladığını görebilirsiniz. Yoğun hislerinizi oturtacağınız zeminleri seçmek adına bazı girişimleriniz olabilir ya da mevcut çalışmalarınıza buna göre yön verebilirsiniz. Hayatın keyifli yanlarına odaklanmak adına kısa süreli seyahatler, arkadaş buluşmaları, doğayla vakit geçireceğiniz işler ve etkinliklere odaklanmak isteyebilirsiniz. Maddi açıdan beklentilerinizi karşılayacak iş görüşmeleri ve bunların neticeleri yükünüzü hafifletebilir. İletişim araçlarınız konusunda daha garantici olmak, elektronik cihazlarınızın bakım ve yedekleme işlerine zaman ayırabilirsiniz. Merkür'ün Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile de kavuşumu bu yöndeki çabalarınıza katkı sağlayabilir. Öyle ki, bunları hayatınızın yeni rutini haline getirebilirsiniz. Bir taşıt sahibi olmak, evrak işlerinizi düzenlemek ve geri dönüşlerine göre hareket etmek gerekebilir. Bundan kaçınmak ya da bunu ertelemek yerine önünüze gelen fırsatların hayatınızın geri kalanına yapacağı olumlu katkıları düşünmelisiniz. 

6 Nisan'da Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte sizde parasal kriz yaratan konuların çözümünü bulabilirsiniz. Hak ettiklerinizden vazgeçmenin bedelini hem maddi hem de manevi yönden ödeyebilirsiniz. Bu durumu kırmak adına elinize geçen fırsatları değerlendirmek konusunda tereddüte kapılmamalısınız. Miras, alacak verecek ve bankalarla ilgili konularda olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir denge yakalamak sizin için daha kolay olacağı için bunu sürdürmek konusunda da rahat olabilirsiniz. Kendinizle ilgili inisiyatifleri kendinizin alması gereken bir dönemdesiniz. İhtiyacınızı, isteğinizi bilerek adım atmak hem size hem de çevrenize yeni bir duruş örneği getirebilir. Koç burcundaki Güneş ve Chiron'un kavuşumuyla, bu duruşu göstermek ve savunmakla ilgili çekinceleriniz de son bulacaktır. Değerinizin ve yapmak istediklerinizin hayatın geri planlarına düşmemesi için çaba göstermelisiniz. Çevrenizden bir beklenti içinde olmak yerine çevrenize katacaklarınızı bulduğunuzda kendinizin de bu yönde gelişmesi gerektiğini fark edebilirsiniz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçişi hem ev hayatınızı hareketlendirecek hem de sizi daha insan odaklı bir hale getirecektir. Kabuğunuza saklanmak yerine sevdiklerinizi evinizde ağırlayacağınız programlar yapabilir, ailenizle bir araya gelebilirsiniz. Değer alışverişi konusundaki takıntı ve sorunlarınızın çözümünde bu durum etkili olabilir. Ev içindeki tadilat ve değişikliklere kafa yormak, yaratıcı ve pratik fikirlerle yaşam alanınızı daha esnek ve rahat hale getirmek motivasyonunuzu yükseltebilir. Parayı yönetmek, anlık istekleri kontrol altında tutmak size isteklerinizi gerçekleştirmek ve sorun yaşamamak konusunda destek sağlayabilir. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcundaki kavuşumu ekonomik açıdan rahatlamanız ve isteklerinize yönelmeniz için bazı adımlar attırabilir. Borçlarınızı yönetmek, mevcut işinizin gelirini arttırmakta önemli bir rol oynayabilir. Belli bir sınırın ve konunun dahilinde kalmayıp yeni fikirler geliştirmek, iş bilen insanlarla bir araya gelmek ya da çevrenize bu yönde çağrılarda bulunmak size önemli geri dönüşler sağlayabilir. Değerlerinize ve işinize sahip çıkıyorsunuz.

Koç burcunda 20 Nisan'da gerçekleşecek Güneş tutulması ihtiyaç duyduğunuz her şey için maddi kilitlerinizi açabilir. Yeni gelir kaynakları bulmak konusunda beklentilerinizi değil cesaretinizi gündeme taşıyabilirsiniz. Bazı sorunları kafanızda bitirmiş olmak sizi hayatın içine ve gerçek yaşama çok çabuk çekecektir. Hafifleyin, yaşadığınız haksızlıklardan sıyrılın ve her seferinde bir sonraki hedefinize odaklanacak kadar çok sayıda kendinize hedefler belirleyin. Ne hakkınızı bırakacağınız ne de başkasının hakkıyla uğraşacağınız bir dönemdesiniz. Bu çabanızı kendinizi ileriye taşıyacak maddi gücü elde etmek için kullanmalısınız. Keyif aldıkça çalışacak, çalıştıkça yenilikleri hayatınıza çekeceksiniz. 

Güneş'in Boğa burcundaki seyri sizi hayallerinize taşıyabilir. Yeteneklerinizi ve düşüncelerinizi gerçek sonuçlara dönüştürmek için fırsatlar elde edebilirsiniz. Bu da farkında olmadığınız ancak hayatınızda var olan konuları öğrenmeniz için önemli bir parantez açabilir. Kendinizi ve hayallerinizi garantiye almalısınız. Yaptığınız iş, çalıştığınız sektör ya da ilgi alanınız her ne ise onu geliştirecek stratejiler kurabilirsiniz. Bu konuda emek veriyor olmak sizi çevrenizde önemli bir konuma taşıyabilir. Hem çevresel hem parasal kazanımlar elde edebilirsiniz. Disiplinden ve gerçeklerden ödün vermeyin. Bu alanda sizden daha önce iş yapmış olan kişilerin tecrübelerinden de faydalanabilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle bir süredir ertelediğiniz işler, görüşmeler ve etkinliklere vakit ayırabilirsiniz. Hayatın durağanlaşmasından rahatsızlık duymak yerine hareketli olduğunuz zamanlarda neyi nasıl yaptığınızı düşünme fırsatı yakalayabilirsiniz. İş görüşmeleriniz ve resmi işlemlerinizde bazı sonuçlanmalar olabileceği gibi bazı işlemlerinizin de aksaması, yetişmemesi gibi durumlar sözkonusu olabilir. Hem evraklarınızda hem de araçlarınızda gerekli hazırlıkları yapıp tedbir aldığınızdan emin olmalısınız. Araç bakımı ve biletli işlemlerinizin zamanını iyi takip etmek sizi olası masraflardan koruyabilir. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumuyla çevrenizle ilgili bazı değişikliklere gidebilirsiniz. Çalışma ortamınız, sosyal arkadaşlıklarınız, sosyal mecralardaki duruşunuz ve stiliniz konusuna eğilmeniz gerekebilir. İstekler ve gereklilikler arasındaki farkın azaldığını görmek, bunu kabullenmek süreci daha kolay ve oturaklı hale getirebilir. Bir kalıcı düzen elde etmek için emek vermeniz gereken doğru noktayı buluyorsunuz. Yapacağınız iş görüşmeleri ve ticari planlamaların yönünü de bu şekilde belirleyebilirsiniz. Para akışınızı daha uzun vadeli hale getirecek görüşmeler yapabilirsiniz. 

Ay Satürn üçgeninin etkisiyle yapıcı ve gerçek sonuçlar elde edeceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sadece hayal etmenin değil, hayal ettiğiniz şeyin ne olduğunu fark etmenin ve  bunun için emek vermenin önemini kabul etmelisiniz. İsteğinizin sınırlarını belirleyebilir, planlarını hazırlayabilir ve bunun için gerekli altyapıyı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Geçmişte yaşadıklarınızı düşünmek, iyi hatıralarınız olsa bile size şu an için fayda sağlamayabilir. Dolayısıyla tıpkı o zaman olduğu gibi şimdi de sizi mutlu edecek konular yaşamak için düğmeye basmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Daima sizi en çok korkutan seçeneğe gidin, çünkü sizden en çok istenecek olan şey budur.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Merkür ve Satürn Kova burcunda bir araya geliyor ve siz bu yüzden korktuklarınızla karşılaşacağınıza dair hisler besliyor olabilirsiniz. Gizliliklerin ihlal edilmesi ya da sonradan öğrenilen bilgiler ışığında hareket etmek sizi zorlayabilir. Yeni bir bakış açısı, savunma disiplini geliştirmelisiniz. Hayatınızda sizi neyin ne kadar etkileyeceğini belirlemek kontrolü ele almak demektir. Bir sınavdan geçtiğinizi düşünüyorsanız vereceğiniz en mantıklı yanıtlarla bunu geçeceğini bilmelisiniz. Bunun için de sağduyuya ve doğru bilgiler için güvenilir, teyitli kaynaklara ve kişilere ihtiyacınız olabilir. İşveren ya da baba gibi erkek figürlerden alacağınız psikolojik destekler önünüzü açabilir. Merkür'ün burcunuza geçişi ile birlikte kendinizi, isteklerinizi dile getirebilirsiniz. Olumsuz konulardan ve insanlardan sıyrılıyorsunuz. Bu da daha önceki tecrübelerinizin hayatınıza olan etkisini sonlandırıyor. Kendi defterinize kendi kaleminizle yazabilirsiniz. Bunun için oldukça istekli ve kısmetlisiniz. Duygusal ve sosyal açıdan da oldukça önemli ve etkileyici fırsatlar edinebilirsiniz. Mutlu olmaktan korkmayın, bu korkulacak değil sonuna kadar yaşanılacak bir şeydir. Sadece buna değen insanlara ve konulara odaklanın. 

Jüpiter Venüs ve Chiron Koç burcunda kavuşarak daha önceki yaptıklarınızın karşılığını size sunabilir. Çekincelerinizden sıyrılıyorsunuz. Hakkınız olanı aramaktan ve almaktan çekinmeyin. Yaşantınıza hız ve değer katmak istiyorsanız bunun peşinden gitmelisiniz. Desteklendiğinizi bilmek sizi daha fazla yüreklendirse de en büyük desteği kendinize siz vereceksiniz. Bu farkındalığı korudukça kazanmaya, mutlu olmaya ve değer görmeye devam edebilirsiniz. 

Satürn'ün burcunuzda hareket etmeye başlamasıyla hayatınıza yeni bir soluk gelebilir. Gerçekleri görüyorsunuz. Bundan kaçmamak bu süreçte yapacağınız en iyi hamle olabilir. Kariyeriniz, ilişkileriniz, beden sağlığınız, hatta giyim tarzınız bile büyük ölçüde etkilenebilir. Bu etkinin yönünü sizin tepkileriniz belirleyecektir. Dolayısıyla almanız gereken en büyük mesaj da, yeni bir şeyler başlatmaktan korkmamak olabilir. Zamana bırakmak yerine sizin zamana neler bıraktığınız önceliğiniz haline gelebilir. Bunu kendi isteğinizle ve çabanızla gerçekleştirdiğinizde karşılığını her konuda alabilirsiniz. Kilo vermekle ilgili tereddütlerinizi aşabilir, istediğiniz görüntüyü elde etmeniz kolaylaşabilir. Ancak bunu kontrolsüz bir şekilde yaşamak sıhhi sorunlar doğurabileceği için dikkatli, uzman kontrolünde ve sorumluluk alarak hareket etmenizde fayda var. 

7 Mart'ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile ilişkiler konusunda ne düşündüğünüzden emin olabilirsiniz. Bir başlangıç ya da bitiş kararı vermekle ilgili sorunlarınızı aşabilirsiniz. Sizde kafa karışıklığı, hayatınızda belirsizlik oluşturan her şeyi daha net göreceğiniz için adım atmak daha kolay hale gelebilir. Sorun yaşadığınız kişilerle görüşebilir, kesim çözümler üretebilir, üretemediğiniz durumlarda da bu insanlarla olan mesafenizi yeniden düzenleyebilirsiniz. Hisleriniz, sözleriniz sertleşebilir eleştirileriniz beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Dikkatli ve sakin kalmak size kazandıracaktır. Ruhen ve fiziksel açıdan daha toparlanmış olmak, iş hayatında da önemli adımlar atmanızı sağlayabilir. 

16-17 Mart tarihlerinde Güneş, Merkür ve yönetici gezegeniniz Neptün'ün burcunuzda kavuşması yaşantınızda önemli bir perdeyi aralayabilir. Görmezden gelmek daha zor olacağı için karşılaştığınız durumları hayatınıza entegre etmek de bir o kadar kolaylaşacaktır. Kendinizi, isteklerinizi göstermekten çekinmemelisiniz. Ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklarınızın son bulması motivasyonunuzu yükseltiyor. Bu da adım atmanızın önündeki engelleri kaldırıyor. Dalgın ve odaklanma sorununa maruz kalmış olabilirsiniz. Bu etki size olumsuz gibi gelse de, sakinliğinizi koruyarak ve ne yaptığınızı, ne yaşadığınızı bilerek durumu lehinize çevirebilirsiniz. Manevi yönden güçlü oluşunuz en büyük destekçiniz olabilir. Kendiniz için fedakarlık etme günlerindesiniz, bunları iyi değerlendirmek değerinizi önce kendinize ispatlamak konusunda size yol gösterecektir.

Venüs'ün Boğa burcuna geçişi ile birlikte iş görüşmeleri ve elde edeceğiniz gelirler açısından şanslı günlere giriyorsunuz. Emeklerinizin karşılık bulması, elle tutulur ve kalıcı sonuçlar almak sizi daha iyisi için yüreklendirebilir. Bu aşamaya nasıl geldiğinizi, kendinizi nasıl yetiştirdiğinizi unutmamalı ve bunu sürekli hale getirmelisiniz. Yaratıcı ve enerjik olabilirsiniz. Bunu değerlendirmek için hem sosyal medyada hem de fiziksel çevrenizde pek çok imkan bulabilirsiniz. Yakınlarınızdan alacağınız destekler önemli olacağı için bir iş birliğine de gidebilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak, bazı yolculuklar planlamak, doğayla vakit geçirmek iyi hissettirecektir. 

Merkür'ün Koç burcuna geçmesiyle değer kavramı daha fazla ön plana çıkabilir. Yapmadıklarınızı yapmak, yaşamadıklarınıza olanak tanımak için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. İyi bir dönemde olduğunuzu bilmeli, aklınıza gelen ya da önünüze düşen imkanları sonuna kadar değerlendirmelisiniz. Hayatın içinde yer almanın tadını aldığınızda bir daha beklemek istemeyeceksiniz. Kariyerinizi ileri aşamaya taşımak, iş görüşmeleri yapmak, kazanç kaynaklarınızı geliştirmekle ilgilendiğinizde asıl ihtiyacınızın bu olduğunu fark edebilirsiniz. 

21 Mart'ta Güneş'in burcunuzdan çıkıp Koç burcuna geçmesi ve burada bir yeni ayın gerçekleşmesiyle sizin de hayatınızda yeni bir mevsim başlıyor. Hayatınızı siz kazanmazsanız kimse sizin için bunu yapmayacaktır. Bu gerçeklikle apaçık yüzleşmek zorunda kalmak bu kez sizi memnun edebilir ve cesaretlendirebilir. Artık tek çarenin çalışmak, kendini ortaya koymak olduğunu bilmelisiniz. İhtiyaçlarınızı tespit edin, bunun için gereken yolları araştırın ve sorumluluk alın. Bu bir iş görüşmesi, kendi işini kurmak, bir iş ortaklığına girme ya da bir akım başlatma şeklinde olabilir. Ego ve özgüvenin doğru kullanımıyla çevrenize de çok başarılı bir izlenim verebilirsiniz. Değerinizi bilin ve bunu taşıyacağınız tarzda bir hayat kurun. Bu konuda önünüzde pek çok fırsat olabilir. Anlık dürtülere, ani çıkışlara yenilmediğiniz sürece hem bedensel hem psikolojik hem de parasal açıdan sağlıklı günler geçirebilirsiniz. Cesaretinizin kırıldığı günlere geri dönerseniz bunun sebebini orada bulun ve çözümünü bugün onun üzerine giderek oluşturun. Hedef odaklı olmak ve ileriye gitmek ruhunuzu besleyecektir.

Plüton'un Kova burcuna geçmesiyle beraber ilerlemenizin önündeki engellerden birer birer kurtulabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için önce odak noktanızı buna çevirmeniz gerekebilir. Size iyi gelen, çevrenizle paylaşabileceğiniz ve daha önce denemediğiniz bir şeyler varsa bunları hayatınıza entegre etmelisiniz. Kendinizi ne ile beslediğinizi düşünün. Yanlış gıdaların yol açtığı rahatsızlıklar gibi yanlış duygular da ruhunuza zarar verebilir. Zararın neresinden dönseniz daha fazlasıyla kar elde edebilirsiniz. Rüyalarınıza ve yaşadıklarınıza bir anlam yüklerken bunun geçerliliğini sorgulamalısınız. Bilincinizi bu yönde eğittiğinizde gizli düşmanlıklara, sosyal çevrenizden gelecek psikolojik tehditlere de daha net yanıtlar verebilirsiniz. 

Mars'ın Yengeç burcuna geçmesi aşk hayatınızı güzelleştirecek bazı haberler getirebilir. Bu haberlerin size gelmesi kadar sizin de onlara doğru yol almanız önemli olacaktır. Evlilik, evliyseniz çocuk sahibi olma gibi düşünceler yoğunlaşabilir. Beklentileriniz olabilir ancak bunları gerçek ve doğru temeller üzerine kurmanız gerektiğini unutmamalısınız. İsyan ya da depresyon halinden kurtulun ve sevdiğiniz insanlara, konulara odaklanın. 

Merkür ve Jüpiter Koç burcunda kavuşarak parasal konularda önünüzü daha rahat göreceğiniz ihtimalleri getirebilir. Para kaynaklarınızı büyütmek, işinizi geliştirmek, bu yöndeki hamlelerinizi değiştirmek, ortaklı yapılardan ziyade kendi inisiyatifinizle ilerleyeceğiniz alanlar oluşturmak isteyebilirsiniz. Düşünmeden ve gereksiz riskler almaktan kaçınmalısınız. Bunu yaptığınızda hem çevrenizi hem de paranızı kaybetme olasılığınız düşecektir. Denemediğiniz, bilgi sahibi olmadığınız alanlara çekilmeden önce işin uzmanından ya da fikrine güvenebileceğiniz birinden destek almak önemli olabilir. İyi niyetli giderlerinizin size zarar vermemesi ya da bunu gözler önüne sermenin olumsuz getirilerinden korunmak için harcama kontrolünüzü koruyun. 

Venüs ve Uranüs Boğa burcunda kavuşuyor, size de bazı sürprizler getiriyor. Sıkılgan, yorgun ve isteksiz olduğunuz konularda önünüze yeni seçenekler gelebilir. Şikayetçi, inatçı ve umutsuz bir duruş sergilemek yerine çözümlere odaklanmalısınız. Hayatın her zaman beklediğiniz gibi ilerlemeyeceğini bilin. Zira yaşadıklarınız, yaşamak zorunda kaldığınızı düşündüklerinize size asıl ihtiyacınızı getirebilir. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi sağlamlaştırabilir, parasal açıdan da destekleneceğiniz görüşmeler yapabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Sahip olduğun her şeyi hayallerine ver, senden çıkan enerjiye şaşırıp kalacaksın.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, duygusal konuların sizin için önemini bilen ve buna göre yaklaşım sergileyen insanlarla birlikte olmak isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Burcunuzdaki Venüs'ün Kuzey Ay Düğümü ile etkileşimi, 2-3-4 Şubat günlerinde hayatınıza giren insanlarla bu bağı kurmanızı sağlayabilir. Sadece insan odaklı değil, kendi düşüncelerinizde de bazı reformlara giderek bu yönde kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Karşınıza çıkan imkanlar olduğunda olaylara bu açıdan bakmak işinize yarayacaktır. 

5 Şubat'ta Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte iş hayatınızla ilgili kararlarda ve sonuçlarda netlikler elde edebilirsiniz. Başarılarınızın ödüllendirilmesi, zam ve terfi haberlerinin dışında çalışma ortamınızla ilgili bazı değişiklikler sözkonusu olabilir. Beklentinize göre ya da istediğiniz zamanda ilerlememesi karşısında ne tepki vereceğinizi iyi belirlemelisiniz. Aksi takdirde önünüze gelen fırsatları değerlendirmeniz zorlaşabilir. Sağlığınız konusunda daha önceki uygulamalarınız olumlu sonuçlar verebilir. Bu da sağlıklı yaşam düzeninizi oturtmanız konusunda destek verecektir. Dinlenmeye, kendinize zaman ayırmaya daha çok özen göstermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. 

Plüton ve Merkür'ün Oğlak burcundaki kavuşumu hayattan beklentileriniz ve kendiniz için yaptıklarınızı size sunabilir. Olmadık ya da olmayacak durumlarla ilgilenmek yerine hayatın gerçeklerine kulak vermelisiniz. Gereksiz kaygılar ya da başkalarına sunduğunuz desteklerden sıyrılıp geleceğinizi garanti altına alacak bir girişimde bulunmalısınız. Bu maddi bir iş şeklinde olacağı gibi düşünce yapınızda yapacağınız zihinsel ve psikolojik bir yenilik de olabilir.

Kova burcunda hareketine başlayan Merkür olayları anlamlandırma ve çözüm getirme konusunda size yeni bir kapı açabilir. Ertelediğiniz, görmezden geldiğiniz ya da daha iyi görme noktasında kendinizi geliştirdiğiniz alanlarda içsel olarak rahata erebilirsiniz. Yalnız kalmayı değil belirli bir düzeydeki insanlarla yaşamınızı devam ettirmeyi tercih edebilirsiniz. Gizli konuşmaların ortaya çıkması, bilmediklerinizi öğrenmeniz bu konuda etkili olabilir. Ne zaman neye dayanarak konuşacağınızı iyi belirlemelisiniz. Hem içsel açıdan hem de günlük hayatınızı baz alarak kendinizi en iyi şekilde beslemelisiniz. 

Güneş ve Satürn'ün Kova burcundaki kavuşumu içsel bir sıkıntının nasıl gerçek bir çözüme dönüşeceğini size gösterebilir. Kendinizi şu an olduğunuzdan daha iyi hale getirmek için kendinize zaman tanımalısınız. Yaşadıklarınızı özümsemek, değerlendirmek ve bunların rehberliğinde kararlar almak için iyi bir süreç olabilir. Kapanmak, geride durmak sizde bir olumsuzluk uyandırıyorsa bunu neden yaptığınızı sorgulamalısınız. 

Venüs ve yönetici gezegeniniz Neptün'ün burcunuzdaki kavuşumu fiziksel ve mental olarak kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Bireysel alanda ve ilişkilerde emek vermiş olmak vicdanınızı rahatlatacaktır. Bu süreç içinde de bunun meyvelerini toplayabilirsiniz. Hayatınızdaki insanlarla yoğun bir etkileşiminiz olabilir, yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Güneş'in de burcunuza geçmesi bu dönemi sizin döneminiz ilan edecektir. Kariyer, kişisel ihtiyaçlarınız ve çevrenizle olan ilişkilerinizde önemli iyileşmeler yaşayabilirsiniz. Huzurlusunuz ve bunun hiçbir neden tarafından bozulmasını istemiyorsanız hassasiyet ve fedakarlıklarınızı dozunda tutmayı bilmelisiniz. 

Venüs'ün Koç burcundaki seyahatine başlamasıyla ekonomik açıdan verimli ve hızlı sonuçlar aldığınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Daha önceki yatırımlarınızdan dönüşler alabilir, alacaklarınızı tahsil edebilir, buradan elde ettiğiniz gelirle almayı düşündüğünüz eşyalar ya da gayrimenkulleri araştırmaya başlayabilirsiniz. Özgüveninizin bu sayede yükselmesi, istediğiniz refah düzeyine erişecek olmak sizi ilişkilerde ve manevi konularda da şanslı olmanızı sağlayacaktır. Daha cesur hissedeceğiniz için düşüncelerinizi paylaşmak, insanlarla bir araya gelmek sizin için daha kolay olabilir. 

Şubat ayının sizin için en önemli hadisesi 20 Şubat'ta burcunuzda gerçekleşecek yeni ay olacaktır. Hayatınıza yeni sayfalar açmak adına şahane bir dönemdesiniz. Kendinizi en iyi şekilde hayata hazırlamak adına önemli ve net kararlar alıyorsunuz. Yaşantınızı sis perdesinden kurtaran her şeye açık olacağınız için ilişkiler, kariyer, sosyal çevre gibi önemli alanlarda yenilikler yapabilirsiniz. Fiziksel ve mental olarak değişikliğe gitmek hayata bakış açınızı ve ifadelerinizi de büyük oranda etkileyebilir. Sadelik, şıklık, iyi niyet ve belirginlik sizin için en önemli kriterler olabilir.

 

Motivasyon Sözü: "Bazen kalbini inciten ama ruhunu iyileştiren bir karar vermen gerekir."

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Oğlak burcundaki Venüs ve Plüton’un kavuşumu adaptasyon sorunu yaşadığınız ya da istediğiniz sonuçları bulamadığınız konularda sizi harekete geçirebilir. Hayattan beklentiler konusunda verdiğiniz emek yön değiştirebilir. İş disiplini, tarzınız, yol haritanız konusunda yenilikler yapmak hedeflediğiniz konular için daha verimli olabilir. Ortaklarınızın, arkadaşlarınızın desteği ya da çevrenizden aldığınız geri dönüşleri değerlendirirken kendi faydanızı gözetmek durumunda kalabilirsiniz. Güvene dayalı ilişkilere daha çok yer verebilirsiniz. Merkür ve Güneş’in de Oğlak burcunda bir araya gelişi, buradaki tecrübelerinizi hatırlamanızı kolaylaştırabilir. Öte yandan, devamlılık arz etmesini istediğiniz işlerinizin maddi geri dönüşleri de gündeme gelebilir. Gecikmiş ödemelerin gelmesi sizi rahatlatabilir.

Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle kendinizle geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli hale getirmenizi sağlayabilir. Hayatınızda kimin kalacağını belirlemek, ipleri elinize almak isteyebilirsiniz. Bunun için gerekli motivasyona ve fırsata sahipsiniz. Sadece bunun farkında olmaya ihtiyacınız var. Yalnız kalmak, meditasyon ve içsel olarak iyi hissedeceğiniz aktivitelere zaman ayırmak zihninizi daha iyi yönetmenizi sağlayabilir. Rüyaların ve çevrenizdeki bazı insanların etkisinde kalmamaya çalışın.

Yengeç burcunda 7 Ocak’ta gerçekleşecek dolunay ile kendinizi göstermeye başlıyorsunuz. Yeteneklerinizi konuşturmak, buradan gelir elde etmek ve hayatınızı yeni değerler üzerine inşa etmek için ideal bir dönemdesiniz. Geçmiş ve gelecek arasında bir seçim yapmanız gerektiğinde, geleceği seçmekte tereddüt etmeyebilirsiniz. Zira bugün elde ettiğiniz sonuçların, daha önce yaptıklarınızın ışığında geliştiğini fark ediyorsunuz. Bu da sizi iyi sonuçlar için iyi işler yapmaya teşvik ediyor. Aynı farkındalık ve teşvik duygusal konulardaki kararlarda da etkili olabilir. İlişkilere bakışınız değişiyor, mutlu olmaya çok yakınsınız. 

İkizler burcundaki Mars’ın ileri hareketine başlamasıyla taşınma ve yer değişikliğiyle ilgili süreçlerinize geri dönebilirsiniz. Bu sefer daha bilinçli ve hazırlıklı bir geri dönüş yapacak olmanız, işinizi kolaylaştırabilir. Ne istediğinizi ve istemediğinizi biliyor olmak arayışlarınızı da olumlu şekilde sonuçlandıracaktır. Maddi durumunuzun elverdiği ölçüde yapmak istediğiniz yatırımlar sözkonusu ise bunlarla ilgili evrak işlemlerini hızlandırabilirsiniz. Beklediğinize değecek haberler alabilirsiniz. Evinizin ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılamak aranızdaki problemlerin çözümünü de beraberinde getirebilir. Evlilik ve iş sebebiyle yapacağınız yeniliklere de hız verebilirsiniz. 

Oğlak burcundaki Güneş ve Plüton’un kavuşumu sizi hayal ettiklerinize kavuşturabilir. Önünüze yeni seçeneklerin çıkması, eski seçeneklerin neden olmadığıyla ilgili detayları öğrenmekle geçecek bir süreçtesiniz. Anladıklarınızı çözmeye başlıyorsunuz. Bu da gelecek vaat eden, kalıcı ve sağlam fikirleri zihninizde çoğaltabilir. Sürprizlerden ziyade sizin emeğinizle var olan konuların gündemde olacağı bu dönemde, kendinize neyi hedef seçtiğinizi sorgulayabilir ve gerçek bir hedef olmayan her şeyden sıyrılabilirsiniz. Merkür’ün de Oğlak burcunda ileri hareket edecek olmasıyla bu süreç daha ciddi ve planlı hale gelebilir. Eksiklerinizi bilmek, ihtiyacınızı fark etmek ve bunları tamamlamak için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Arkadaş çevrenizin, ortaklıklarınızın desteği size ışık tutabilir. 

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile birlikte zamanı kendinize kullanmanın önemini fark edebilirsiniz. Fedakarlıklarınız yön değiştiriyor. Kendinizi değersiz hissettiğiniz alanları iyileştirmek için bazı yöntemlere başvurabilirsiniz. Bu bireysel anlamda yapacağınız ibadet ve meditasyon şeklinde olacağı gibi çevrenizden elde ettiklerinizle de mümkün olabilir. Sınırlarınızı bilerek hem kendinize hem de hayatınızdaki insanlara duyarlılığınızı korumak bu dönemi karamsar bir şekilde geçirmenizi önleyecektir. 21 Ocak’taki Kova yeni ayı da bu anlamda sizi bir teste tabi tutabilir. Elinizde imkan varken bunları ne şekilde kullanacağınız önemli olabilir. Alışkanlıklarınızı, öğrendiklerinizi nasıl değerlendirdiğiniz ve problemli kişilerle nasıl mücadele ettiğinizi düşünerek bunları değiştirebilirsiniz.

Venüs ve Satürn’ün kavuşumu içinizde tutmakla mücadele edemediğiniz konularda yeni yöntemler geliştirmeniz gerektiğini hatırlatabilir. Bırakmayı değil devam etmeyi deneyimleyeceksiniz. Bunu yaparken de hem hayatınızdaki insanların - özellikle kadın figürlerin- hem de sorumlulukların günlük yaşantınız üzerindeki etkisini doğru anlamalısınız. Sizi neyin etki altında bıraktığını, neyin geliştirdiğini daha net bir şekilde görebilirsiniz. Geçmiş ilişkilerinizden çıkaracağınız dersler yeni ilişkiler konusunda size yardımcı olabilir. 

Boğa burcundaki Uranüs’ün ileri hareketiyle iletişim şeklinizde ve çevrenize olan bakış açınızdaki yeniliklerle yolunuza devam edebilirsiniz. Başta zorlansanız ya da mecburen değişikliğe gitseniz de  faydasını ve değerini bu dönemde anlayabilirsiniz. Fikirlerinizi paylaşmak, bu konularda adım atmak ve hayatınızda kalıcı hale getirmek sizin için daha kolay olabilir. İş görüşmeleri, ticari konular ve ortaklıklar anlamında yaptığınız işlerden elde edeceğiniz gelirler başka alanlara yönelmenizi kolaylaştırabilir. Motivasyonunuzun yüksek olması ivmenizi ileri ve farklı alanlara çekmenizi sağlayacaktır. 

Venüs’ün burcunuza geçmesiyle birlikte neşenizi, keyfinizi geri kazanabilirsiniz. Dikkatleri üzerinize çekeceğiniz bir dönemdesiniz. Bu da özgüveninizi arttıracağı için kendi değerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Tarzınızda, yaklaşımlarınızda, bakış açınızda değişikliğe gidebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmak, yeni işler almak, bedensel ya da mental kararlar almak sizin için daha kolay olabilir. Önünüze çıkan fırsatlarla hayatınızı yeniliyor, geliştiriyorsunuz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayata gülümsemenin diğer bir anlamı da, ne kadar ‘dişli’ olduğunuzu göstermektir.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, burcunuzdaki geri hareketini sonlandıran Neptün kendinizi nasıl gördüğünüz ve aslında nasıl bir hayat yaşadığınız arasındaki farkı daha net görmenizi sağlayacaktır. Kendinizle ilgili gizlediğiniz konuları açığa çıkarabilir, potansiyelinizin farkına varabilirsiniz. Davranışlarınız ve dış görünüşünüzle ilgili yanılgılardan, hatalardan sıyrılıyorsunuz. Temiz bir defter açtığınızı düşünerek hareket etmek değişim istediğiniz konularda olumlu sonuçlar almanızın önünü açacaktır. 

Merkür’ün Oğlak burcundaki seyrine başlamasıyla kariyerinizi destekleyecek ya da iş planınızı üzerine kuracağınız fikirler denemek isteyebilirsiniz. Bu konuda çalışmaları olan kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Böylece arkadaş çevrenizde de ne yönde bir değişiklik yapmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Fikir alışverişleri, planlamalar ve çevreden gelen desteklerle hayatınıza yeni bir düzen kurabilirsiniz. Gelir artışınızı kendi çabalarınızla sağlayacağınız gelişmeler yaşanabilir. Önemli tanışmalar, görüşmeler ön planda olabilir. Venüs’ün de Oğlak burcuna geçmesiyle geleceğinizi şekillendirmekle ilgili adımlarınız daha uzun vadeli hale gelebilir. Bu süre zarfında yeni insanlarla da tanışabilirsiniz. Tanıştığınız kişiler çevrenizde nasıl insanların olmasını istediğinizi de anlamanızı sağlayacaktır. Toplumdaki duruşunuzu destekleyecek girişimlerde bulunabilir, özellikle sosyal mecralar üzerinden fikirlerinizi pazarlamaya açabilirsiniz.

8 Aralık’taki İkizler dolunayı ile birlikte aile, ev kavramları gündeme gelebilir. Ne istediğinizi biliyor fakat buna göre hareket edemiyorsanız bunun önündeki engelleri daha net görebilirsiniz. Aile içinde gelişen konuşmaları dikkatle takip etmeli, elinize geçen bilgi ya da fırsatları sağlam bir zemine oturtmalısınız. Bu konuların sizde bir takıntı ya da stres oluşturmasına müsaade etmeyin. Kendinizi nerede ve ne şekilde güvende hissediyorsanız bunun ayrımını yapmaya çalışın. 

14-15-16 Aralık’ta Ay’ın Başak burcunda konumlanması duygularınızı kontrol altında tutmanızı kolaylaştıracaktır. Ortaklı işlerde duygusal kararlar vermek yerine mantığınızı, gözlemlerinizi ve detayları göz önünde bulundurarak hareket edebilirsiniz. Çevrenizle uyumlu olmanın, farklılıklardan beslenmenin önemine dikkat çekiyorsunuz. Bu sayede hem partnerlerinizle gerilimli bir ortamın içinde bulunmayacak hem de gündeminizde olan konuları lehiniz altına alarak kontrol edebileceksiniz. 

Merkür Uranüs üçgeni konuşma yeteneğinizi ortaya koyacağınız bazı projeler getirebilir ya da siz buna benzer projeleri üreten olabilirsiniz. Başarılı işler yapabilir, daha önce denenmeyen konuları gündeme getirerek dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. İstediğiniz konuma gelmekle ilgili bazı sürpriz görüşmeler için davetler alabilirsiniz.

Koç burcuna geçen Jüpiter’in etkisiyle parasal konularda ihtiyaç duyduğunuz ve hak ettiğiniz tüm getirileri elde edebilirsiniz. Mali durumunuzu iyileştiren haberler alabilir, kaçan fırsatlara ve yeni girişimlere zaman ayırabilirsiniz. Yaptığınız araştırmaları artık uygulamaya koymalı ve kendi aydınlığınız için o ilk ateşi yakmalısınız. Gerçekten istediğiniz, size kendinizi değerli hissettiren konuların peşinden gideceğiniz ve yolunuzun artık açık olacağı bir zamandasınız. Bunu değerlendirin. Zira Chiron’un da Koç burcundaki ileri hareketi size kaybettiklerinizin telafisini sunacaktır. Kendinize bir hedef koymak, bunu yapabileceğinize inanmak ve yapmak için çaba göstermek sizin için bir hayal değil. Çevrenizdeki insanlara bu yönde yol göstermek sizin de yolunuzu bulmanıza, bunun bir manzara sahip olmasına vesile olabilir.

22 Aralık itibariyle Güneş’in Oğlak burcunda hareket edecek olması hem arkadaşlıklar hem de hayatınızla ilgili planlarda daha gerçekçi ve elle tutulur konulara odaklanmanızı sağlayacaktır. Geleneksel yöntemleri daha iyi anlayabilir, bunları zamana uyarlayacak kadar esnemeyi de öğrenebilirsiniz. Sosyal hayatın içinde daha çok yer alabilir, kendinizi tarzınız ve iş disiplininizle gösterebilirsiniz. 23 Aralık’ta gerçekleşecek Oğlak yeni ayı ile edindiğiniz tüm tecrübeleri hayatınızda somut bir hale getirebilirsiniz. Eğitim almak, yeni çevrelerle buluşmak, uzaktan ve ekiple yapılacak işler konusunda bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Sizi istediğiniz noktaya taşıyacak ve maddi gelir elde etmenizi sağlayacak her yola açıksınız. 

29 Aralık’ta Merkür’ün Oğlak burcunda geri hareketine başlaması sizi sosyal ortamlarda daha dikkatli davranmaya itiyor. Her ilişki ve bağlantıya bir iş, kazanç gözüyle bakmamalısınız. Bunu farkında olmadan yapıyorsanız, sonuçlarını görebilir ve farkındalık kazanabilirsiniz. Gergin, zorlayıcı ya da tat kaçıran cinsten olaylar yaşamamak için zaman zaman yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz. Ancak duygusal ve sosyal sorumluluklarınız, ihtiyaçlarınızın olduğunu da unutmamalısınız. Kaçmak, eleştirmek yerine kendi payınıza düşen kısmıyla ilgilenerek eksiklerinizi bu şekilde kapatabilirsiniz. Zamanınızı kendinizi ve işinizi geliştirmeye harcamalısınız. Özellikle sosyal mecralar üzerindeki çalışmalarınız varsa bunların detaylarıyla, işlevselliğiyle daha çok ilgilenmeniz gerekebilir. Bir adım atmadan bir sonraki adımları düşünmek size zaman ve çevre kaybettirebilir. Adım adım ilerlemenin önemini anlıyorsunuz. 

Motivasyon Sözü: “İnsanlar geleceklerine karar vermezler, alışkanlıklarına karar verirler ve alışkanlıkları da geleceklerine karar verir.”

Yönetici Gezegeni Jüpiter, Neptün
Elementi Su
Niteliği Değişken
Rengi Açık yeşil, deniz yeşili
Metali Platin, kalay
Taşı Kan taşı, renksiz taşlar
En Uyumlu Olduğu Burçlar Yengeç, Boğa, Oğlak, Akrep
En Zorlandığı Burçlar İkizler, Yay, Başak

Yönetici gezegenleriniz Jüpiter ve Neptün’dür. Hassas, sevgi dolu ve alıngan bir yapınız vardır. Hayal gücünüz gelişmiştir. Sanatsal yetenekleriniz vardır.

Dalgın biri olabilirsiniz. Disipline edilmeniz zordur. Adaptasyon sorunları yaşayabilirsiniz. Sezgileriniz güçlüdür. Sosyal çevrelerinden çabuk etkilenirsiniz.

Psişik yetenekleriniz yüksektir. Duygusal kararsızlık yaşayabilirsiniz. Harekete geçmekte zorlanabilirsiniz. Çekingen birisiniz. Aşk hayatınızda aşırı duygusal olursunuz. Sevgiyi en derinlere kadar hissetmek istersiniz.

Kendinizden oldukça fazla ödün verirsiniz. Başkaları tarafından kullanılmanız kolaydır. Düşünceleriniz değişkendir. Toplumsal konulara yüksek şefkat duygusu ile yaklaşırsınız.

Yardım etmeyi seversiniz. Duygularınızı bastırmakta üzerinize yoktur. Bilinçaltında yaşarsınız. Korku ve endişeleriniz yüksektir. En fazla kendinizi eleştirirsiniz. Sosyal ortamlarda yabancılık çekmezsiniz.

Hayatınızı gizli yaşamayı tercih edersiniz. Konforunuza düşkünsünüz. Her zaman göz önünde olmak ve değer görmek istersiniz. Kadere inanırsınız.

Madde aleminden çok manevi aleme önem verirsiniz. Kibir ve ego zaman zaman sizi olumsuz etkiler. Finansal varlıklarınızı yönetmeyi bilmezsiniz.

Paylaş: