loader
Balık Icon Balık Burcu ( 20 Şubat - 20 Mart )

İletişim becerilerinizi, hayal gücünüzle birleştirerek kendinize yeni bir kapı açabilirsiniz. Bu, yapmadıkça zorlaşabilir. Ancak kolaylaştırmanın da mümkün olduğunu bilmeli, gerekli donanımı ve bilgiyi elde etmek için araştırmalar yapmalısınız.

Hayatınızdaki insanlardan beklentileriniz onların kapasitesi ve size verdikleri değer ölçüsünde olmalıdır. Düşündüğünüz karşılığı almadığınızda üzülmekte haklı olsanız da karşı tarafın da ne düşündüğünü bilmeye gayretiniz olmalıdır. Bazı konuların çözümü bu kadar basittir, kendinizi zora itmeyin.

Ekonomik geri dönüşler rahatlamanıza yardımcı olabilir. Ödemelerinizi tamamlamanın ardından nasıl bir değerlendirme yapmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. İşlerin sıralamasını değiştirince hayatınızın akışının da değiştiğini görebilirsiniz.

Kazanç sisteminizin yenilenmesi, kararları kendinizin alması sizin için hayati önem taşıyabilir. Yüzünüzde güller açacakken bahçenize dikenlerin değmesine karşı duruşunuzu değiştiriyorsunuz. “Bundan sonra önce ben” demeyi öğreneceksiniz.

Bağımlı hissettiren konuların fazla olması hayatınızda sizin kararlarınızın sayısını azaltabilir. Görünüşünüz ve bunun altında yatan kişiliğiniz arasında bir çatışma yaşanmaması için doğru sınırı bulmaya çalışmalısınız. İsteklerinizden geri durmayın.

Kendinizle ilgilenebilirsiniz. Bu sayede çevrenizdeki bazı insanların olumsuz düşüncelerinden sıyrılma şansınız olabilir. Hayatınız boyunca kimseye güvenmemeyi değil, güvenmenin kriterlerinin ne olması gerektiğini düşünmelisiniz.

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Merkür'ün 5 Ekim itibariyle Terazi burcunda hareket edecek olmasıyla adım atmak noktasında önemli gelişmeler yaşayabilir ve bu endişenizi aşabilirsiniz. Kendinizde güç bulamadığınızı düşündüğünüzde ya da kendinizi bir duruma yakıştıramadığınızda harekete geçmeniz zorlaşabilir. Bakış açınız, inançlarınız ve hatta ekonomik gücünüzle çevrenize sunduğunuz çözüm önerileri bu durumu değiştirebilir. Şaşıracağınız, anlamlandırmakta zorlanacağınız ancak geri dönüşleri dolayısıyla da mutlu olacağınız bir dönem olabilir. Parasal konular gündeme geldiğinde yardımseverlik ve fedakarlık duygularınızı mantığınızla yönetmenizde fayda var. Kazanç ve maddi destek noktasında şansınız yüksek olabilir. Bunun suistimal edilmemesi, hakkınızın kaybolmaması için yanınızda kimlerin olduğuna, bu insanların nasıl davrandıklarına dikkat etmelisiniz. Yazılı işlere önem vermeniz, fikirlerinizi projelendirmeniz ve çalıştırmaya başlamanız önemli olacaktır. Bunun yanısıra, farklı projelerin içinde yer alabilir, ortaklı işlere başlayabilir ya da desteklemek, koordine etmek adı altında misyonlar edinebilirsiniz. Döktüğünüzü toplayacaksınız; ağacınıza, suyunuza ve toprağınıza iyi bakın. 

 

Motivasyon Sözü: “Pozitif düşünenler, görünmezi görür, soyut olanı hisseder ve imkansızı başarırlar.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 29 Eylül’deki Koç dolunayı maddi düzeneklerinizi tümüyle irdeleyip yenileyeceğiniz durumları gösterebilir. Yanlış ortaklıklar veya girişimler, emeğinizin karşılanmaması gibi durumlarla daha fazla uğraşmamak için yolunuza tek başınıza devam edebilirsiniz. Önce ve en çok kendinize bu konuda inanmalısınız. Birinin size inanması, yolunuzdan gelmesini beklemek yaşadığınız sorunlarının temelini oluşturabilir ve siz dolunay ile birlikte bu temelle yüzleşebilirsiniz. Harcamalarınızı düzenlemek, buna bağlı olarak da girişimlerinizi ve çalışmalarınızı belirlemek gerekebilir. Aklınıza yatmadığını ya da olmayacağını düşünerek aynı doğrultuda kalmaya devam etmemelisiniz. Bu süreçte yapacağınız en önemli hata bu olabilir. Artık hataların değil, deneyimlerin sahneye çıkması gerektiğini unutmayın. Bırakmak, değiştirmek gibi kavramlarla barışarak işe başlayabilirsiniz. Bu sizi duygusal olarak da rahatlatacaktır. Parayı kazanmak kolaydır ancak söz konusu kendinizi kazanmak olduğunda bunun her zaman öncelikli olduğunu bilmelisiniz. Yaşadığınız haksızlıklar, alamadığınız ödemeler, sesinizi çıkarmadığınız kapatılan konuların bir dönüşü olması elinizi güçlendirebilir. Alma verme dengesini korumak adına burada sizin de üzerinize düşen bir şey varsa gerekli ödemeleri ve borçlanmaları kapatmalısınız. Yarına her şeyin ve her şeyin gitmeyeceğini düne bakarak öğrenebilir, bugüne bakarak gereğini yapabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayatı size geldiği gibi kabul etmeli ve ondan en iyisini ortaya çıkarmalısınız.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 23 Eylül’de Güneş’in Terazi burcunda hareket edecek olmasıyla hayatınızda ruhsal ve parasal bir garanti oluşturmak isteyebilir, sırtınızı bir yerlere yaslamanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu düşüncenizdeki haklılığınızı sürekli hale gettirmek için, sırtınızı kendinize yaslamanız gerektiğini fark etmelisiniz. Bu transit sürecinde bu farkındalığı yoğun bir şekilde yaşayabilirsiniz, dolayısıyla hiçbir fırsatı geri tepmeden ilerlemelisiniz. Zayıf olmanın değil bunun zıttına odaklanmanın önemini bilmek hayatınızı değiştirebilir. Maddi borçlanmalar ve beklentiler, ailenizle ilgili konular, sağlık ya da dış görünüşünüzle ilgili soru işaretlerinizle ilgilenebilirsiniz. Tıpkı dış görünüşte olduğu gibi, hayatınızda da sizi mutlu edecek görüntüleri ve parçaları kullanmalısınız. Nelere sahip olduğunuzu görebilir, bunları nasıl değerlendireceğiniz konularında destekler alabilirsiniz. Evli bir Balık burcuysanız, eşinizden ve/veya eşinizin ailesinden, ailenin kadın üyelerinden alacağınız fikirler size bir ipucu verebilir. Zihninizde bunun aksine gelişen durumların kalıntılarını temizlemek için bu ipuçları kullanmanız faydalı olacaktır. Kendinizi neye layık gördüğünüzü önemsemelisiniz. Bu konuda objektif olduğunuzda beklentileriniz ve bunları oluşturma biçimleriniz de değişecektir. Özellikle ilişkiler noktasında, mutlu gittiğini düşündüğünüz ancak bunun sadece tek taraflı bir çabayla olduğunu gördüğünüz durumlar söz konusu olabilir. Sizi bu durumun içinde kalmaya zorlayan duygunun veya olayın ne olduğunu anlamalısınız. İlla bir şeye teslim olmak istiyorsanız, korkunun ve beklemenin diğer tarafına teslim olun. 

 

Motivasyon Sözü: “İnsan sadece tutkuyla hareket ettiğinde harikadır.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 15 Eylül’deki Başak yeni ayı ile beraber hayatınızın her alanındaki ikili ilişkileri geliştirmek ve isimlendirmek söz konusu olabilir. Önemli değişim ve başlangıçlar zamanındasınız. Her şeyin sizin karşınızda olduğunu düşünebilirsiniz. Bu aşamada karşınızdakileri daha iyi görebileceğinizi ve bu sayede onları hayatınıza istediğiniz gibi entegre etmenin yollarını bulacağınızı da düşünün. Zira “yeni” olan pek çok şey ile karşılaşabilirsiniz ve bu karşılamalara iyi hazırlanmalısınız. Belirsiz, havada kalan ve başlatılamayan her konu gündeminize gelerek hızlıca çözülebilir. Bu hız sizi korkutmasın. Hayatınızı hep aynı akışta devam ettirmek yerine bazen ritmi ve akan yolu değiştirmeye çalışabilirsiniz. Bunda korkulacak bir şey olmadığını yaşadığınızda görebileceksiniz. Sorunların sonuna, iyi gelişmelerin başlangıcına geldiniz. Çevrenizle iletişiminizin gelişmesi beraberinde yeni iş imkanlarını getirebilir. Çalışmalarınızın görülmesi, hakkınızdaki fikirlerin yenilenmesi kafanızdaki karışıklıkları aşmanıza yardımcı olabilir. Evlilik ve ticari ortaklıklar konusunda hazırsınız. Sınırlarınızın olması değil, o sınırların içinde neler yaptığınız önemlidir. Sizi asıl daraltan, bu korkuyla bir şey yapmadan beklemekti ancak bunu kırmayı başarıyorsunuz. 

 

Motivasyon Sözü: “Güçlü bir pozitif zihinsel tutum, herhangi bir mucizevi ilaçtan daha fazla mucize yaratacaktır.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 4 Eylül’de Boğa burcundaki Jüpiter’in geri hareketine başlamasıyla hem fiziksel hem de zihinsel aktivitelerinize bir mola verebilirsiniz. İşlerin durağanlaşması sizin de durağanlaşmanıza sebebiyet vermemelidir. Amacınız hızlandırmak değil sizi neyin yavaşlattığını anlamak olduğunda süreci daha az hasarla geçirebilirsiniz. İyi bir planın size istikrar getireceğinden şüphe duymayın. Bu planı hazırlamak konusunda bilgili kişilerden ya da yakınlarınızdan destekler alabilirsiniz. Yolculuk işlemleri, seyahat planlamaları, alım satım için ayırdığınız bütçeyi gözden geçirmeniz yararınıza olabilir. Ailenizle ya da çevrenizdeki kişilerle olan yoğun iletişiminiz, “fazla muhabbet tez ayrılık getirir” sözünü yaşatmaması için bir araya geldiğiniz zamanları tekrar düşünebilir, kimin hangi konumda durduğunu inceleyebilirsiniz. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün Başak burcundaki kavuşumuyla ikili ilişkilerinizle ilgili çıkarımlarınızı gündeme getirebilirsiniz. Sizin için kolay olmayan konuşmaları yapabilir, net olmak için yoğun çaba gösterebilirsiniz. Bunun karşılıksız kalmayacağını bilin. Sorunları çözmek, iş akışınızı ve ilişkilerinizin gidişatını belirsizlikten kurtarmak isteyebilirsiniz. Şimdiden bazı önlemler alabilmek, aklı selim hareket edebilmek ilerleyen günlerde krizleri ortadan kaldırabileceği gibi sizin değerinizin ve çabalarınızın daha fazla görünmesini sağlayacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “İnsan, rotasını, ondan ayrılan yolları keşfederek tanır.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketine başlamasıyla zihninizi farklı bir perdede oynatabilirsiniz. Düşünmenin ötesine geçerek hayatın içine karışmak gerekebilir. Bunu yaptığınız ve yapmadığınız zamanların neticelerini görebileceğiniz bir süreç yaşayabilirsiniz. Merakınızı ve öğrenme motivasyonunuzu korumalısınız. Bu size her zaman gördüklerinizden daha fazlasını gösterebilir. İş ve sosyal çevre konusunda yaptığınız girişimlerin devamlılığı konusunda bazı eksikleriniz olabilir. Bu eksiklerin kapanmak için var olduğunu ve kapanan her şeyin sizde yeni bir sayfa açtığını bilmelisiniz. Bir kararda, bir duyguda, bir ilişkide ısrarcı olmanın ya da gereksiz bir kabulleniş oluşturmanın size faydasının olmayacağını fark ediyorsunuz. 

31 Ağustos'ta burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile beraber hayatınızın bütün alanlarında yeniliklere gidebilirsiniz. Her şeyin netlik kazanması, soru işaretlerinin kaybolması ve gerçeklerin konuşulması üzerinizdeki yükü hafifletecektir. Hem fiziksel değişiklikler yapmak hem de hayatınızı sadeleştirmek adına bir adım atabilirsiniz. Sizin için fazla olan her şeyden vazgeçme eşiğinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu hisse sıkı tutunun. Operasyonlar, anlaşmalar ve görüşmeler söz konusu olduğunda ne yaptığınızdan ve bunun sonuçlarından emin olarak ilerlemeniz olası hayal kırıklıklarının önüne geçebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Üç değer vardır: İyi hisset, iyi ol ve iyi yap.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna geçmesiyle birlikte hem iş hayatınız hem özel hayatınız oldukça hareketlenebilir. Üzerinize birçok sorumluluğun binmesi sizi bir anda hayatın gerçekleriyle karşılaştırabilir. Bundan kaçınmamalısınız. Kendinizi gösterebilmek, mutlu edebilmek ve değişikliklerde rol oynayabilmek sizin için önemli olmalıdır. Bu farkındalığı dolu dolu yaşayacağınız ve bunun için çalışacağınız bir dönemdesiniz. Hayatınızın ve ilişkilerinizin gidişatının değişeceği, bunu bizzat kendi çabanızla oluşturacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tecrübelerinizi paylaşabilir, çevrenizdeki kişilerle daha çok iletişime geçebilir, hayatınıza yeni insanlar ve bağlantılar getirebilirsiniz. Anlaşmalar ve işbirlikleri kapınızı sıkça çalabilir. Duygusal konularda da kendinizi daha iyi ifade edeceğiniz için şansınız yüksek olacaktır. Sadece hislerinizle değil karşınızdaki insanın tutumlarıyla da ilerlemeniz gerektiğini fark ediyorsunuz. Duygu-mantık savaşını kenara bırakıp ikisini dengelemeyi öğreniyorsunuz. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması ikili ilişkilerde bu dengeyi ve sınırı size öğretecektir. Bu öğretinin sert olmaması için çevrenizde nasıl bir etki bıraktığınızı, sözlerinizin nereye vardığını iyi bilmelisiniz. Kontrolcülük yerine teslimiyet ve akışa güvenebilmek fikirlerini ön plana çıkararak aslında hayatınıza en büyük müdahaleyi ve kontrol mekanizmasını getirdiğinizi görebilirsiniz. Şapkayı çıkarıp düşünmelisiniz. Yazılı ve anlaşmalı işleri süresi varsa daha iyi incelemeli, süresi yoksa da kontrollü bir şekilde başlatmayı seçmelisiniz. Eski aşkların ya da sorunların gündeme gelmesi bazı insanlarla aranızdaki ilişkiyi olumsuz yönde etkileyebilir. Gündeminize gelen şeylerin sizi ne derece memnun ettiğine ve etmediğine objektif bir şekilde yaklaşırsanız bunun tekrarlanıp tekrarlanmayacağını da belirlemiş olacaksınız. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcunda seyredecek olmasıyla hakkınızın gelmesi değil hakkınızın size geleceği yolun belirlenmesiyle ilgili bir sürece girebilirsiniz. Savunmalı, istemeyi öğrenmeli ve sizin olanın size gelmesi için bu çabayı gösterebilmelisiniz. Artık sorunların çözüldüğü bir dönemdesiniz, bunu korumak ve geliştirmek sizin tutumlarınızla ilgili olacaktır. Ekonomik olarak önünüzde engellerin değil desteklerin olduğunu görebilir, bu motivasyonla bazı girişimleri daha sık bir şekilde düşünmeye başlayabilirsiniz. Evliliğinizden ya da ailenizden, yakın olduğunuz kadın figürlerden göreceğiniz maddi ve manevi destekler de bu konuda önemli rol oynayabilir. Estetik fikirleri, fiziksel olarak daha iyi görünmek için bazı operasyonlar ve ruhsal yatırımlar bu dönemde sıkça gündem olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “En önemli nokta, kendinizi kabul etmek ve iki ayağınızın üzerinde durmaktır.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Merkür'ün 5 Ekim itibariyle Terazi burcunda hareket edecek olmasıyla adım atmak noktasında önemli gelişmeler yaşayabilir ve bu endişenizi aşabilirsiniz. Kendinizde güç bulamadığınızı düşündüğünüzde ya da kendinizi bir duruma yakıştıramadığınızda harekete geçmeniz zorlaşabilir. Bakış açınız, inançlarınız ve hatta ekonomik gücünüzle çevrenize sunduğunuz çözüm önerileri bu durumu değiştirebilir. Şaşıracağınız, anlamlandırmakta zorlanacağınız ancak geri dönüşleri dolayısıyla da mutlu olacağınız bir dönem olabilir. Parasal konular gündeme geldiğinde yardımseverlik ve fedakarlık duygularınızı mantığınızla yönetmenizde fayda var. Kazanç ve maddi destek noktasında şansınız yüksek olabilir. Bunun suistimal edilmemesi, hakkınızın kaybolmaması için yanınızda kimlerin olduğuna, bu insanların nasıl davrandıklarına dikkat etmelisiniz. Yazılı işlere önem vermeniz, fikirlerinizi projelendirmeniz ve çalıştırmaya başlamanız önemli olacaktır. Bunun yanısıra, farklı projelerin içinde yer alabilir, ortaklı işlere başlayabilir ya da desteklemek, koordine etmek adı altında misyonlar edinebilirsiniz. Döktüğünüzü toplayacaksınız; ağacınıza, suyunuza ve toprağınıza iyi bakın. 

9 Ekim'de Venüs'ün Başak burcuna geçişi ile aşk hayatınızda beklenen mutlu sona yaklaşıyorsunuz. İlişkilerinizi ileriye taşımak, resmiyet kazandırmak, mutlu olacağınız ve bunu gerçekten yaşayacağınız bir döneme girmek sizi heyecanlandırabilir. Bu heyecanda haklısınız fakat etkisine fazlaca kapılıp buradaki sorumluluklarınızdan kopmamalısınız. Bekar Balık burçları, aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle etkileşime girebilir, dikkatleri çekebilir. Sizinle aynı paydada olan insanlarla vakit geçirmenin önemini ve güzelliğini gördüğünüzde ilişki konusundaki endişelerinizi aşabilirsiniz. İş hayatınızı düzene sokacak görüşmeler yapabilir, hem gelirinizi hem de statünüzü değiştirebilirsiniz. Emek vermekten geri durmadığınızda bununla ilgili imkanlar da size gelmeye devam edecektir. Çalışma ortamındaki bazı pürüzleri aşmak adına fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yapıcı olun. 

11 Ekim'de Plüton'un Oğlak burcunda ileri hareketine geçmesi, hangi profili dikkate alıp hangisini es geçtiğinizi size gösterebilir. Rol model belirlediğiniz konu ve kişilerden esinlenerek, kendinize göre uyarlamalar yaparak yeni bir yol haritası oluşturmalısınız. Çünkü başkasının değil kendi düşüncelerinizin bir disipline dönüşmesi gereken bir zamandasınız. Çevrenizi, beklentilerinizi ve hayallerinizi uygulama biçimlerinizi değiştiriyorsunuz. Başkalarına destek olurken bunu kendiniz için nasıl yapacağınıza dair yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Maddi yatırımlarınıza yenilerini ekleyebilirsiniz, kazanç kapılarınız açılıyor. 

12 Ekim'de Mars'ın Akrep burcuna geçişi, hayata karşı gardınızı indirmenizi söyleyebilir. İnanmaya, cesaret etmeye ihtiyacınız olacaktır. Buna kulak verin ve size yakın gelen, güven veren konulara yönelin. Eğitim almak, sertifika programlarına katılmak ya da bunları düzenleyen olmak adına iyi bir zaman olabilir. Yetilerinizin farkına varın ve hayatın içine dahil olun. Her zaman bir olumsuzlukla karşılaşabilirsiniz. Ancak her birine uzun uzun kafa yormak hayatınızdan çalacaktır. Buna mahal vermemelisiniz. Es geçebilmeyi, unutabilmeyi ve bırakabilmeyi öğreneceğiniz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Hayatınıza karşı kıyıdan bakın, neler olduğunu görün ve oraya geri dönerek daha iyisini yapmaya çalışın. Haklı olduğunuz noktalarda bunu korumak için tavırlarınıza dikkat etmelisiniz. Farklı manalar ya da gizli yürütülen işler, sizi haksız duruma düşürebilir. 

14 Ekim'de Terazi burcundaki Güneş Tutulması, önemli kazanımlar getirebilir. Kendinizi ve hislerinizi önemsemeye başlıyorsunuz. Bununla ilgili endişeleriniz son bulabilir. Kendi içinizde çözmeye başlayacağınız her şey için iyi bir planınız ve takviminiz olmalıdır. Bazı konuları kendinize saklamanız da ve ekonomik koşullarınızı korumanız da fayda var. Hayatınızdaki hangi insanın ve konunun, size destek olacağından emin olamayabilirsiniz. Dolayısıyla da bu riske girmek yerine tek başınıza hareket etmeniz daha iyi sonuç verebilir. Ek iş,  aile destekleri, önceki işlerin veya davaların maddi dönüşleri gündeminize gelerek sizi rahatlatabilir. Bu rahatlığı uzun vadeli hale getirmek için harcamalarınızda kontrollü olmalısınız. Estetik ve sağlık operasyonlarınız için görüşmeler yapabilirsiniz.

20 Ekim'de Güneş ve Merkür'ün Terazi burcundaki kavuşumuyla dengenizin bozulduğu durumları daha iyi görebilir ve bunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Kendinizi seçenekler arasında sıkıştırmak yerine bir karara varıyorsunuz. Hayal gücünüzü geliştirerek yeni bir maddi imkan oluşturabilirsiniz. Elinizde bu güç varken sizi herhangi bir şeyin yanıltmasına ya da durdurmasına müsaade etmemelisiniz. İstediğiniz krediye ve ödemeye ulaşabileceğiniz, miras konularının gündeme geleceği bir dönemdesiniz. Ekonomik olarak güvencede olmak sizi psikolojik olarak da rahatlatacaktır. 

22 Ekim'de Merkür'ün Akrep burcuna geçişi ile geleceğe dair planlarınızı daha iyi bir araştırma neticesinde yapabilirsiniz. Kendiniz için en iyisinin ne olduğunu bildiğinizi düşünürken bu "en iyi"nin tanımını yeniden yapabilirsiniz. Bu sizi endişelendirmesin. İlk defa gittiğiniz bir yerde kaybolmaktan korkmaktan daha fazlası olmayacaktır. Çünkü kaybolmayacak, attığınız her adımda yeni bir şey keşfedeceksiniz. Kendinizi manipülatif konulardan, restleşmelerden arındırdığınızda bunu daha iyi şekilde yapabilirsiniz. Strateji yapmanın, sezgileri kullanmanın yanlış anlaşılacak ya da güvensizlik oluşturacak bir durum olmadığını samimi ve şeffaf tavırlarınızla gösterebilirsiniz. Bu da size yeni iş ve yaşam alanlarıyla ilgili bağlantıları getirebilir. 

Güneş'in 23 Ekim'de Akrep burcuna geçişi ile, yakın ve uzak kavramınız değişebilir. Farklı yerlere ilgi duyabilir, kısa süreli yer değişikliği ve seyahat planları yapabilirsiniz. Size bu isteği uyandıran durumların bir çalışma alanına dönüşmesi için profesyonelleşmelisiniz. Dolayısıyla eğitim anlamında kendinize yeni bir pencere açabilir, hayatınıza yeni ilgi alanları ve çalışmalar katabilirsiniz. Hukuksal konuların netleşmesi ve sonuca bağlanması, üzerinizden bir yükün kalkması gibi hissettirebilir. Ağırlık yapan her şeyle vedalaşmayı öğreniyorsunuz. 

28 Ekim'de Boğa burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, kendinizi taşımak istediğiniz noktayı size gösterebilir. Çalıştığınız sektörler,  hayattan beklentileriniz ve ısrarcı olduğunuz konularla ilgili bazı köklü değişimler yapabilirsiniz. Sizin için radikal sayılabilecek gibi görünse de, dikkatli incelediğinizde bugün elde ettiğiniz sonuçlara uygun bir tarzda ilerlediğinizi görebilirsiniz. Buna direnç göstermek, uzak durmak yerine daha fazla yaklaşmayı tercih edin. Aranızda para mevzusu geçen kişilerle olan iletişiminize dikkat etmeniz gerekebilir, dostluklarınızı yanlış temellere dayandırmayın.

29 Ekim'de Merkür ve Mars'ın Akrep burcundaki kavuşumu, sizi normalden daha fazla hassaslaştırabilir. Düşüncelerinizi dile getirirken ya da insanları dinlerken, söylenenlerin altında başka anlamlar aramamalısınız. Hayat ne ise odur. Kendinizi bunu odaklayın ve hayatınızı buna göre yaşamaya çalışın. Çatışma halinde olmanın kimseye bir faydası dokunmayacaktır. Aklınızı ve kalbinizi, hayatınızı iyiye taşıyacak stratejilere yönlendirin. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendinizi ne kadar derinden severseniz, evren de sizin değerinizi o kadar çok doğrular.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 4 Eylül’de Boğa burcundaki Jüpiter’in geri hareketine başlamasıyla hem fiziksel hem de zihinsel aktivitelerinize bir mola verebilirsiniz. İşlerin durağanlaşması sizin de durağanlaşmanıza sebebiyet vermemelidir. Amacınız hızlandırmak değil sizi neyin yavaşlattığını anlamak olduğunda süreci daha az hasarla geçirebilirsiniz. İyi bir planın size istikrar getireceğinden şüphe duymayın. Bu planı hazırlamak konusunda bilgili kişilerden ya da yakınlarınızdan destekler alabilirsiniz. Yolculuk işlemleri, seyahat planlamaları, alım satım için ayırdığınız bütçeyi gözden geçirmeniz yararınıza olabilir. Ailenizle ya da çevrenizdeki kişilerle olan yoğun iletişiminiz, “fazla muhabbet tez ayrılık getirir” sözünü yaşatmaması için bir araya geldiğiniz zamanları tekrar düşünebilir, kimin hangi konumda durduğunu inceleyebilirsiniz. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün Başak burcundaki kavuşumuyla ikili ilişkilerinizle ilgili çıkarımlarınızı gündeme getirebilirsiniz. Sizin için kolay olmayan konuşmaları yapabilir, net olmak için yoğun çaba gösterebilirsiniz. Bunun karşılıksız kalmayacağını bilin. Sorunları çözmek, iş akışınızı ve ilişkilerinizin gidişatını belirsizlikten kurtarmak isteyebilirsiniz. Şimdiden bazı önlemler alabilmek, aklı selim hareket edebilmek ilerleyen günlerde krizleri ortadan kaldırabileceği gibi sizin değerinizin ve çabalarınızın daha fazla görünmesini sağlayacaktır. 

15 Eylül’deki Başak yeni ayı ile beraber hayatınızın her alanındaki ikili ilişkileri geliştirmek ve isimlendirmek söz konusu olabilir. Önemli değişim ve başlangıçlar zamanındasınız. Her şeyin sizin karşınızda olduğunu düşünebilirsiniz. Bu aşamada karşınızdakileri daha iyi görebileceğinizi ve bu sayede onları hayatınıza istediğiniz gibi entegre etmenin yollarını bulacağınızı da düşünün. Zira “yeni” olan pek çok şey ile karşılaşabilirsiniz ve bu karşılamalara iyi hazırlanmalısınız. Belirsiz, havada kalan ve başlatılamayan her konu gündeminize gelerek hızlıca çözülebilir. Bu hız sizi korkutmasın. Hayatınızı hep aynı akışta devam ettirmek yerine bazen ritmi ve akan yolu değiştirmeye çalışabilirsiniz. Bunda korkulacak bir şey olmadığını yaşadığınızda görebileceksiniz. Sorunların sonuna, iyi gelişmelerin başlangıcına geldiniz. Çevrenizle iletişiminizin gelişmesi beraberinde yeni iş imkanlarını getirebilir. Çalışmalarınızın görülmesi, hakkınızdaki fikirlerin yenilenmesi kafanızdaki karışıklıkları aşmanıza yardımcı olabilir. Evlilik ve ticari ortaklıklar konusunda hazırsınız. Sınırlarınızın olması değil, o sınırların içinde neler yaptığınız önemlidir. Sizi asıl daraltan, bu korkuyla bir şey yapmadan beklemekti ancak bunu kırmayı başarıyorsunuz. 

23 Eylül’de Güneş’in Terazi burcunda hareket edecek olmasıyla hayatınızda ruhsal ve parasal bir garanti oluşturmak isteyebilir, sırtınızı bir yerlere yaslamanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu düşüncenizdeki haklılığınızı sürekli hale gettirmek için, sırtınızı kendinize yaslamanız gerektiğini fark etmelisiniz. Bu transit sürecinde bu farkındalığı yoğun bir şekilde yaşayabilirsiniz, dolayısıyla hiçbir fırsatı geri tepmeden ilerlemelisiniz. Zayıf olmanın değil bunun zıttına odaklanmanın önemini bilmek hayatınızı değiştirebilir. Maddi borçlanmalar ve beklentiler, ailenizle ilgili konular, sağlık ya da dış görünüşünüzle ilgili soru işaretlerinizle ilgilenebilirsiniz. Tıpkı dış görünüşte olduğu gibi, hayatınızda da sizi mutlu edecek görüntüleri ve parçaları kullanmalısınız. Nelere sahip olduğunuzu görebilir, bunları nasıl değerlendireceğiniz konularında destekler alabilirsiniz. Evli bir Balık burcuysanız, eşinizden ve/veya eşinizin ailesinden, ailenin kadın üyelerinden alacağınız fikirler size bir ipucu verebilir. Zihninizde bunun aksine gelişen durumların kalıntılarını temizlemek için bu ipuçları kullanmanız faydalı olacaktır. Kendinizi neye layık gördüğünüzü önemsemelisiniz. Bu konuda objektif olduğunuzda beklentileriniz ve bunları oluşturma biçimleriniz de değişecektir. Özellikle ilişkiler noktasında, mutlu gittiğini düşündüğünüz ancak bunun sadece tek taraflı bir çabayla olduğunu gördüğünüz durumlar söz konusu olabilir. Sizi bu durumun içinde kalmaya zorlayan duygunun veya olayın ne olduğunu anlamalısınız. İlla bir şeye teslim olmak istiyorsanız, korkunun ve beklemenin diğer tarafına teslim olun. 

29 Eylül’deki Koç dolunayı maddi düzeneklerinizi tümüyle irdeleyip yenileyeceğiniz durumları gösterebilir. Yanlış ortaklıklar veya girişimler, emeğinizin karşılanmaması gibi durumlarla daha fazla uğraşmamak için yolunuza tek başınıza devam edebilirsiniz. Önce ve en çok kendinize bu konuda inanmalısınız. Birinin size inanması, yolunuzdan gelmesini beklemek yaşadığınız sorunlarının temelini oluşturabilir ve siz dolunay ile birlikte bu temelle yüzleşebilirsiniz. Harcamalarınızı düzenlemek, buna bağlı olarak da girişimlerinizi ve çalışmalarınızı belirlemek gerekebilir. Aklınıza yatmadığını ya da olmayacağını düşünerek aynı doğrultuda kalmaya devam etmemelisiniz. Bu süreçte yapacağınız en önemli hata bu olabilir. Artık hataların değil, deneyimlerin sahneye çıkması gerektiğini unutmayın. Bırakmak, değiştirmek gibi kavramlarla barışarak işe başlayabilirsiniz. Bu sizi duygusal olarak da rahatlatacaktır. Parayı kazanmak kolaydır ancak söz konusu kendinizi kazanmak olduğunda bunun her zaman öncelikli olduğunu bilmelisiniz. Yaşadığınız haksızlıklar, alamadığınız ödemeler, sesinizi çıkarmadığınız kapatılan konuların bir dönüşü olması elinizi güçlendirebilir. Alma verme dengesini korumak adına burada sizin de üzerinize düşen bir şey varsa gerekli ödemeleri ve borçlanmaları kapatmalısınız. Yarına her şeyin ve her şeyin gitmeyeceğini düne bakarak öğrenebilir, bugüne bakarak gereğini yapabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Olayları oldukları gibi değil, olabilecekleri gibi düşünün. Sadece hayal etmeyin, yaratın.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 1 Ağustos'ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber yaşadığınız, içselleştirdiğiniz her şeyle vedalaşmaya başlıyorsunuz. Sizi artık korkunun, dedikodunun ya da yanlış bilgilerin değil aklınızın, mantığınızın ve hedeflerinizin yönetmesine izin vermelisiniz. Gündelik yaşamanızı düzene sokmak ve kendinizle daha çok vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun için geri plana attığınız her türlü düşünceyi tekrar öne çıkarıp ciddi elemeler yapabilirsiniz. Bazı sorumlulukların ve ilişkilerin arka planını görebilirsiniz. Hayat amacınızdan ve değerlerinizden uzak olan her şeyle bağınızı koparırken bunları güncellemek, iyileştirmek ve kendinize farklı bir gündem oluşturmak isteyebilirsiniz. Hayır işleri kadar iyi hissetmenizi sağlayacak bir inzivaya da açık olabilirsiniz. 

2 Ağustos’ta Merkür'ün burcunuzdaki Satürn ile karşı karşıya olması, ikili ilişkiler söz konusu olduğunda karar almanızı zorlaştırabilir. Kendinizi bir seçim yapmak zorunda hissettiğinizde duygularınızı ne şekilde yöneteceğinizi bilemeyebilirsiniz. Bu durumda çekilmek, vazgeçmek ya da ters tepki vermek yerine muhataplarınızın ifadelerini anlamaya çalışabilirsiniz. Aranızdaki iletişim problemini en aza indirmeye çalıştığınızda yanlış anlaşılmaların önüne geçeceğiniz gibi işinizi/ilişkinizi ileri bir seviyeye de taşıyabilirsiniz. İmzalı işler ve anlaşmalarda okuduklarınızdan ve yazdıklarınızdan emin olmadan hareket etmeyin.

13 Ağustos’ta Güneş ve retrolayan Venüs'ün Aslan burcunda bir araya gelmesiyle özellikle fiziksel anlamda kendinizle daha çok ilgilenebilirsiniz. Rahatsızlıklarınız ve bazı estetik işlemlerinize zaman ayırabilir, bunların neticelerini görebilir ve hayatınıza ona uygun bir düzen koyabilirsiniz. Zira bugüne dek yaptıklarınızın size faydasının olmadığı noktaları fark ettiğinizde bunu yapmanız kaçınılmaz olacaktır. Gündelik hayatınızı olduğundan daha farklı bir forma taşımak yerine olanı geliştirmeyi hedeflemelisiniz. Bu sizi hep canlı ve zamanın içinde tutacaktır. 

 Aslan burcunda 16 Ağustos'ta gerçekleşecek yeni ay ile çalışma hayatınızın zirvesine çıkabilirsiniz. Kendinize yeni uğraşlar bulmak, iş sahibi olmak ya da mevcut işinizde ilerlemek adına şanslı etkiler altındasınız. Bu konuda motivasyonunuz ve kendinizi ortaya çıkarma isteğiniz her zamankinden daha sağlam ve güçlü olabilir. Gelir ve mevki değişikliği gündeme gelebilir, takdir toplayabilirsiniz. Organizasyon gücünüzü ortaya çıkarmanız gereken durumlar oluşabilir. Alışkanlıklarınızı ve hayatınızı tümüyle değiştirecek, kalıcı güzellikler dahil edebilecek bir dönemde olmanın hakkını vermelisiniz. Beslenme, uyku, giyim ve sağlık gibi konularda atacağınız adımların geri dönüşünü alacaksınız. Rahatsızlıkların iyileşmesi, özellikle kalp ve damarlarla ilgili sorunların çözülmesi ya da önlenmesi sizi büyük oranda rahatlatacaktır. Spora başlamak, hayatınızın durağanlığını hareketlendirmek hem bedeninizi hem de zihninizi en iyi şekilde çalıştırmanızı sağlayacaktır.

23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna geçmesiyle birlikte hem iş hayatınız hem özel hayatınız oldukça hareketlenebilir. Üzerinize birçok sorumluluğun binmesi sizi bir anda hayatın gerçekleriyle karşılaştırabilir. Bundan kaçınmamalısınız. Kendinizi gösterebilmek, mutlu edebilmek ve değişikliklerde rol oynayabilmek sizin için önemli olmalıdır. Bu farkındalığı dolu dolu yaşayacağınız ve bunun için çalışacağınız bir dönemdesiniz. Hayatınızın ve ilişkilerinizin gidişatının değişeceği, bunu bizzat kendi çabanızla oluşturacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tecrübelerinizi paylaşabilir, çevrenizdeki kişilerle daha çok iletişime geçebilir, hayatınıza yeni insanlar ve bağlantılar getirebilirsiniz. Anlaşmalar ve işbirlikleri kapınızı sıkça çalabilir. Duygusal konularda da kendinizi daha iyi ifade edeceğiniz için şansınız yüksek olacaktır. Sadece hislerinizle değil karşınızdaki insanın tutumlarıyla da ilerlemeniz gerektiğini fark ediyorsunuz. Duygu-mantık savaşını kenara bırakıp ikisini dengelemeyi öğreniyorsunuz. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması ikili ilişkilerde bu dengeyi ve sınırı size öğretecektir. Bu öğretinin sert olmaması için çevrenizde nasıl bir etki bıraktığınızı, sözlerinizin nereye vardığını iyi bilmelisiniz. Kontrolcülük yerine teslimiyet ve akışa güvenebilmek fikirlerini ön plana çıkararak aslında hayatınıza en büyük müdahaleyi ve kontrol mekanizmasını getirdiğinizi görebilirsiniz. Şapkayı çıkarıp düşünmelisiniz. Yazılı ve anlaşmalı işleri süresi varsa daha iyi incelemeli, süresi yoksa da kontrollü bir şekilde başlatmayı seçmelisiniz. Eski aşkların ya da sorunların gündeme gelmesi bazı insanlarla aranızdaki ilişkiyi olumsuz yönde etkileyebilir. Gündeminize gelen şeylerin sizi ne derece memnun ettiğine ve etmediğine objektif bir şekilde yaklaşırsanız bunun tekrarlanıp tekrarlanmayacağını da belirlemiş olacaksınız. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcunda seyredecek olmasıyla hakkınızın gelmesi değil hakkınızın size geleceği yolun belirlenmesiyle ilgili bir sürece girebilirsiniz. Savunmalı, istemeyi öğrenmeli ve sizin olanın size gelmesi için bu çabayı gösterebilmelisiniz. Artık sorunların çözüldüğü bir dönemdesiniz, bunu korumak ve geliştirmek sizin tutumlarınızla ilgili olacaktır. Ekonomik olarak önünüzde engellerin değil desteklerin olduğunu görebilir, bu motivasyonla bazı girişimleri daha sık bir şekilde düşünmeye başlayabilirsiniz. Evliliğinizden ya da ailenizden, yakın olduğunuz kadın figürlerden göreceğiniz maddi ve manevi destekler de bu konuda önemli rol oynayabilir. Estetik fikirleri, fiziksel olarak daha iyi görünmek için bazı operasyonlar ve ruhsal yatırımlar bu dönemde sıkça gündem olabilir. 

29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketine başlamasıyla zihninizi farklı bir perdede oynatabilirsiniz. Düşünmenin ötesine geçerek hayatın içine karışmak gerekebilir. Bunu yaptığınız ve yapmadığınız zamanların neticelerini görebileceğiniz bir süreç yaşayabilirsiniz. Merakınızı ve öğrenme motivasyonunuzu korumalısınız. Bu size her zaman gördüklerinizden daha fazlasını gösterebilir. İş ve sosyal çevre konusunda yaptığınız girişimlerin devamlılığı konusunda bazı eksikleriniz olabilir. Bu eksiklerin kapanmak için var olduğunu ve kapanan her şeyin sizde yeni bir sayfa açtığını bilmelisiniz. Bir kararda, bir duyguda, bir ilişkide ısrarcı olmanın ya da gereksiz bir kabulleniş oluşturmanın size faydasının olmayacağını fark ediyorsunuz. 

31 Ağustos'ta burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile beraber hayatınızın bütün alanlarında yeniliklere gidebilirsiniz. Her şeyin netlik kazanması, soru işaretlerinin kaybolması ve gerçeklerin konuşulması üzerinizdeki yükü hafifletecektir. Hem fiziksel değişiklikler yapmak hem de hayatınızı sadeleştirmek adına bir adım atabilirsiniz. Sizin için fazla olan her şeyden vazgeçme eşiğinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu hisse sıkı tutunun. Operasyonlar, anlaşmalar ve görüşmeler söz  konusu olduğunda ne yaptığınızdan ve bunun sonuçlarından emin olarak ilerlemeniz olası hayal kırıklıklarının önüne geçebilir.

 

Motivasyon Sözü: “Kurtuluş, bir insanı cennete koymak değil, cenneti bir insanın içine koymaktır.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, yönetici gezegeniniz Neptün'ün burcunuzdaki geri hareketi yaşadığınız zamanları geri sararak bir kez daha düşünmenize yardımcı olabilir. İyi niyetlerinize, kendinizle ilgili çabalarınıza ve bunları ne kadar yoğunlukta yaptığınıza bakmalısınız. Farkında olarak ya da olmayarak ertelediğiniz her şey için bir telafi şansı yakalayabilirsiniz. Olumlu ya da olumsuz anlamda pek çok şeyi geri plana atmanın etkilerini görmelisiniz. Bakış açınızı bu şekilde yenilemeye çalışmak, içinde bulunduğunuz "kaybeden" psikolojisini yenmenizi kolaylaştıracaktır. Kaybettiğiniz tek şeyin zaman olduğunu, şu anda da bunun etkilerini avantaja dönüştürmenin zamanına eriştiğinizi unutmamalısınız. 

Güneş ve Merkür'ün Yengeç burcunda bir araya gelişi çocuk sahibi olmak, evlat edinmek, ihtiyaç sahibi çocuklarla ilgilenmek gibi duygusal konularda adım atmanızı kolaylaştırabilir. Üzerinizdeki durağan etkiyi nasıl dönüştürebileceğinizi görebilirsiniz. Hislerinize kulak verin. Empati yapın. Bu, sizin neler yapabileceğinizi ve aslında ne kadar güçlü olduğunuzu size gösterecektir. 

3 Temmuz'da Oğlak burcundaki dolunay ile seçili ve sayılı arkadaşlıkların önemini kavrayabilirsiniz. Yardıma koştuğunuz kadar size destek verilmediğini gördüğünüz yerlerde daha fazla durmamalısınız. Kendinize bir şeyleri layık görmeyi bir bencillik olarak görmekten vazgeçmek için gereken özgüveni hissedebilirsiniz. Sadece düşüncelerle değil bunların somut hareketleriyle, aldığınız geri dönüşleriyle yaşantınıza şekil verebilirsiniz. Parasal konularda çalışmalarınızın neticelerini görebilir, bunu garanti altına alacak çalışma şekillerini ve işbirlikleri planlayabilirsiniz. 

Mars'ın Başak burcuna geçişi ile beraber ilişkiler konusundaki düşüncelerinizi uygulamaya koymak için gereken zamanı ve cesareti buluyorsunuz. Enerjik ve güçlü hissedebilirsiniz. İlişkileri ileriye taşımak, işbirliklerinizi büyütmek ve kazancınızı garanti altına almak adına iyi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Anlaşmalar, sözleşmeler yeni iş birlikleri, sorumlulukların yeniden belirlenmesi hayatınızı nasıl idame ettireceğiniz konusundaki planlarınızı netleştirebilir. Sadece fayda göreceğiniz, ilerleyişinizi destekleyecek ve mantığınıza uyan konulara önem verebilirsiniz. Bu sizin durağan noktalarınızı hareketlendirmek adına iyi bir seçenek olabilir. Ancak aynı tutumu ilişkilerde de sergilemeniz insanların sizin hakkınızda olumsuz düşünceler beslemesine neden olabilir. Ego ve eleştiriden kaynaklı sorunları en aza indirmek, problem yaşadığınız kişilerle aranızı düzeltmek adına da çaba sarf etmelisiniz. Bunu yaparken de yapıcı yönünüzü ortaya çıkardığınızdan emin olmalısınız. İyi niyetin iyi çaba getirdiğini, bu çabaların da iyi sonuçlanacağını unutmayın. Bu konuda net olmanın önemini bilerek ilerlemelisiniz. 

17 Temmuz'da Ay Düğümlerinin Koç-Terazi aksına geçişi ve Yengeç burcunda bir yeni ayın yaşanmasıyla hayat kalitenize olumlu yansımalar yapabilir. Para kazanmak, iş kurmak ve bunları devamlı hale getirmek konusunda sizi cesaretlendirebilir. Geçmişe, orada yaşadıklarınıza takılmak yerine artık önünüze bakmanız gerektiğini düşündüren gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu bir kazanç kaybı, bir ilişkinin sonlanması şeklinde de olabileceği gibi önünüze çıkan, aklınıza düşen bir fikir ve beklenti şeklinde de olabilir. Özgüveniniz olduğunu kabul etmeniz hayatınızda yeni bir perde açmanıza yardımcı olacaktır. Günlük yaşantınızda kendinizi ihmal ettiğiniz durumların artışı, ilişkilerinizin ve bunların getirdiği sorumlulukların yoğunluğu, kapasitenizi zorladığınız işler, fedakarlıklarınızın yön değiştirmesi gibi durumları geride bırakıyorsunuz. Hayatınıza bir dengenin gelmesi kendi halinizde kaldığınız zamanların kalitesini arttıracaktır. Planlarınızı hazırlayın, detaylandırın ve yürürlüğe koymak için bir takvim çıkarın. Yengeç burcunda bir yeni ayın gerçekleşecek olması da, bu noktada size bir çıkış noktası verebilir. Nereden yol almanız gerektiğini bilmiyorsanız işe hayallerinizden başlayabilirsiniz. Duyguların sadece gönül meselelerinde değil hayatın her alanında sizi taşıyabileceğini bilmelisiniz. Tatil planları, aileyle vakit geçirmek, çocuklar ve bunlarla ilgili gündemlerle ilgilenmek hem bakış açınızı değiştirecek hem de hayatınıza yeni bir soluk getirecektir. Parasal konularda da girişimleriniz desteklenebilir.

Mars ve burcunuzdaki Satürn'ün karşı karşıya duruşu kendinizi adapte etmeniz gereken noktaları göz önüne getirebilir. İlişkilerde beklentilerinizin karşılanmaması, sizin istediğiniz gelişmelerin yaşanmaması gizli bir öfke sorunu oluşturabilir. Bunu dışa vurmak konusunda düşünmelisiniz. Düşüneceğiniz en önemli konu da, bunun gerekliliği ve size faydalarını anlamak olacaktır. 

Venüs'ün Aslan burcunda geri hareketine başlamasıyla gündelik işleri yoluna koymak noktasında size bazı gelişmeler getirebilir. İş yoğunluğunuz, beslenme ve uyku düzeniniz, iletişim şekliniz ve beklentilerinizi ifade etme biçiminizi mercek altına almalısınız. Bu sayede hem mevcut problemleri çözebilir, eksikleri kapatabilir hem de olası sorunlara karşı da önlem alabilirsiniz. Ekonomik açıdan zorlanmamak adına harcamalarınızı dengede tutmanızda fayda var. İhtiyaçlarınızın dışına çıktığınızda, beklentide olduğunuz ödemelerin gelmemesi halinde sorun yaşayabilirsiniz. Zira bu tarz aksaklıklara açık olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Sağlığınıza, fiziksel görüntünüze dikkat edebilir yarım kalan tedavi ve egzersizlerinize geri dönerek enerjinizi doğru yerlere taşıyabilirsiniz. Güneş'in 23 Temmuz'da Aslan burcuna geçecek olmasıyla da bu noktada gerekli motivasyonu yakalamanız kolaylaşacaktır. Hareket edeceğiniz asıl noktayı da burada bulabilirsiniz. Sizi bu motivasyonu tekrar tekrar kazanmaya zorlayacak, yani her seferinde kaybetmenize neden olacak etkenleri daha iyi görebilirsiniz. Kuracağınız düzeni elden geçirirken bu kriterleri unutmamalısınız. 

Koç burcundaki Chiron'un geri hareketi değerli hissetmeyi kendinize layık görmemekle ilgili bazı hatırlatmalar yapabilir. Bu yanılgıya düştüğünüz de işiniz de ilişkileriniz de olumsuz yönde etkilenebilir. Kendiniz için, sevdikleriniz için, sizin için önemli ve değerli olan herhangi bir şey için emek vermenin korkulacak bir yanı olmadığını bilmelisiniz. Hayatınızla barışmalısınız. 

Merkür ve Venüs'ün Aslan burcunda bir araya gelişi hem sağlığınızı hem de gündelik yaşantınızı düzene koymanız adına size bazı fırsatlar getirebilir. Kendinizi ödüllendirmek, dinlenmek konusunda daha cesur olabilirsiniz. Düzeninizi bunları önemseyerek kurmaya çalıştığınızda çıkan sonuç sizi memnun edecektir. Bir süredir uğraş vermenin getirdiği yorgunlukla konuşmalarınızı kontrol etmeniz zorlaşabilir. İş ilişkilerinize zarar vermemek adına, fikirlerinizi kabul ettirmek yerine uygulanabilir hale getirmek daha iyi bir fikir olabilir. Sağlık kontrollerinizi ve almanız gereken önlemleri aksatmamak daha zinde olmanıza yardımcı olabilir. 

Merkür'ün Başak burcunda ilerlemeye başlamasıyla beraber sorun yaşanan noktaları düzeltmek, pürüzleri ortadan kaldırmak ve daha iyi ilişkiler kurmak kolaylaşacaktır. Kendinizi buna odakladığınızda hatanın da nerede olduğunu görebileceksiniz. İlişkilerde daha belirgin kararlar alabilir, işinizi kalıcı hale getirmek için görüşmeler yapabilirsiniz. Bir iş bölümüne gitmek, takvim çıkarmak, planlar oluşturmak hem yükünüzü hafifletecek hem de önemli konuları daha öncelikli hale getirmenize yardımcı olacaktır. Kullandığınız kelimelerin nereye varacağınızı iyi hesaplamalısınız, var olan sorunların büyümemesi için bu iyi bir önlemdir.

 

Motivasyon Sözü: “Sahip olmaya değer bir şeye ulaşmak için onun içine tüm kalbinizle girmelisiniz.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 4 Haziran’da gerçekleşecek Yay dolunayı iş hayatınızda yeni bir dönemin kapısını aralayabilir. Miadı olan her şeyin yerine yenisini koymak isteyebilirsiniz. Size bu kararı aldıracak bazı tatsız gelişmelerle karşılaşabilir ya da  görevinizin bittiğini düşünebilirsiniz. Olaylara geniş bir bakış açısıyla yaklaşırken bunu yapmanıza engel olan, yeterliliğinizi sorgulatan işler yerine yeni sorumluluklara hazırlanabilirsiniz. Yaşam koşullarınızı ve iş düzeninizi değiştirecek teklifler, haberler gündeminize gelebilir. Enerjinizi nerede kullanmanız gerektiğini daha iyi anlıyorsunuz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi size yeni planlar yaptırabilir. Aklınızda olmayan, risk gördüğünüz ya da tecrübe etmediğiniz fikirlere karşı direnç göstermek yerine şansınızı denemelisiniz. Yakın çevrenizden alacağınız haberler, gireceğiniz diyaloglar size bazı sürprizler yaşatabilir. Güvenmediğiniz kişilerle düşüncelerinizi paylaşmakta tereddüt edebilirsiniz. 

Venüs’ün Aslan burcunda hareket edecek olması gündelik hayatınızı daha iyi koşullara taşıyabilir. Hem çalışma ortamınızda hem işinizde yeni ve iyi olanı tercih edebilirsiniz. Kendinize ve sorumluluklarınıza karşı daha duyarlı olabilir, zamanı sadece iş için değil dinlenmek için de kullanmayı öğrenebilirsiniz. Her şeyin en iyisini yapabilmek gafletine düşmediğinizde sağlığınızı ve dikkatinizi riske atmamış olacaksınız. Kendinizin en iyi versiyonu için emek verebilir, beslenme ve uyku düzeninizde bir ayarlama yapabilirsiniz. Maddi açıdan size iyi gelecek bazı teklifler ya da zaman haberleri gündeme gelebilir. 

Merkür’ün İkizler burcuna geçmesiyle ailenizle sıkça ve keyif vakit geçireceğiniz bir dönemi başlatabilir. Birbirinize zaman ayırmak, paylaşımlarda bulunmak, fikirleriniz üzerine konuşmak herkese iyi gelecektir. İyi bir zemin oluşturduğunuzda fikir ayrılıkları ya da anlaşmazlıkların önüne geçmeniz de kolaylaşabilir. Ev işleri, düzenleme, tadilat ve alım satım gibi konular gündeminize gelebilir, hızlı kararlar alabilirsiniz. 

Plüton’un Oğlak burcunda geri hareketine devam etmesiyle beraber sosyal çevrelere dahil olmak, fikirleriniz üzerine çalışmak ve destekler istemekle ilgili sorunlarınızı çözebilirsiniz. Sizin için zor olduğunu düşünseniz de zoru başarmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Topluluk önünde konuşma, işbirlikleri yapma ve görüşmelere katılma gibi durumlarda eksiklerinizi fark edip kapatabilirsiniz. Özellikle mali kayıplarınızı yerine koyacak işlere zaman ayırabilir ya da bununla ilgili mevcut işleriniz varsa buradan hata payını ortadan kaldıracak eğitimler alabilirsiniz. 

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcunda hareket edecek olmasıyla meşguliyetleriniz ve keyif aldığınız alanlara daha çok yönelebilirsiniz. Duygusal olarak sizi tatmin eden her şeye açık olabilirsiniz. Bu durum bir ayrım yapmanızı da gerektirebilir. Geçici etkiler, geçici hevesler yüzünden acı hissettiğiniz konuları hatırlamalı ve bunları hayatınıza bir daha dahil etmemelisiniz. Yeniden başladığınızda hiçbir şeyin eskisi gibi olmasına izin vermemelisiniz. Bu döngüyü kırabilmek için ideal bir zamandasınız. Enerjinizin değişmesi duygusal konularda daha iyi kararlar almanızı sağlayabilir. Aşk hayatınızı hareketlendirecek, güvenmekle ilgil tereddütlerinizi ortadan kaldıracak gelişmeler hayatınıza dahil olabilir. Eski ilişkilerden ziyade eskiden alınan derslerle yeni adımlar atmak sizin için daha olumlu etkiler taşıyabilir. Gülün ve bunu koruyabildiğiniz insanlara, ortamlara tutunun. 

Merkür’ün Yengeç burcunda ilerlemesi problemlerin çözümü kadar yeni gündemleri de beraberinde getirebilir. Eskiden kopmak, sevdiğiniz yerlerden uzaklaşmak ya da insanları terk etmek sizi endişelendirebilir. Ancak yeni bir sınır ve bakış açısı belirlemek için önemli bir zamandasınız, bunu kullanmanız sizin mutluluğunuzu daha üst seviyeye çıkarabilir. Anılara sahip çıktığınız kadar yeni anılar biriktirmek için içinizdeki heyecana kulak vermelisiniz. Çocuk sahibi olmak, hayallerinize yatırım yapmak ve bu konuyu fiziksel durumlara taşımak için destekleniyorunuz. El becerileriniz, hissiyatınızın yüksek olmasıyla birleştiğinde hem mutlu olacağınız hem de kazanç elde edeceğiniz bir girişim ortaya çıkarabilir. Zihninizi bu yönde çalıştırmak, neyle ve ne şekilde mutlu olduğunuzu size bir kez daha gösterebilir.

 

Motivasyon Sözü: “Gerçek şu ki, değişebiliriz. Kendimizi değiştirebiliriz. Fikirlerimizi değiştirebiliriz. Kalplerimizi değiştirebiliriz. Ve bundan dolayı evren değişir.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Kova burcundaki Plüton geri hareketine geçerek sizi her zaman olduğundan daha farklı bir inziva sürecine taşıyabilir. Bu süreç içerisinde sadece düşünmekle kalmayıp çıkarımlarınız neticesinde yapmanız ve yapmamanız gerekenleri de görebilirsiniz. Daha yapıcı olmalı, hislerinizin ve mantığınızın uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Projeler üretmek, farklı bir alanla ilgilenmek, hem içsel olarak hem de günlük yaşantınıza bir anlam katacak çabalar üzerine kafa yormak size daha iyi gelebilir. Burada ilgilendiğiniz ne varsa retro bittikten sonra o alanda daha iyi ve gözle görünür sonuçlar almanızın önünü açabilir. Aklınızı ve hayatınızı ne ile doldurursanız kalbiniz de sizi oraya götürmek için eşlik edebilir. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumuyla beraber hayatınızı etkileyecek konuların ne olduğuna karar vermenize yardımcı olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kalıcı bir sonuç almak isterken bunu tüm yönleriyle değerlendirdiğinize, olumlu gelişmeler elde ettiğinize emin olmalısınız. Hem maddi hem de manevi yönden kazanç sağlamak istediğiniz alanlarda sorumluluklarınızı bilerek ilerlemenizde fayda var. İş görüşmelerinizden, maddi beklentilerinizden alacağınız geri dönüşlerle kendinizi ispatlama şansı bulabilir ya da bu şansınızın altını dolduracak nedenler üzerine çalışabilirsiniz. Çevrenizle olan iletişiminizde belli bir kitle dahilinde kalmaya devam etmek yanlış anlaşılmaları ve bunun iyi niyetinize gölge düşürmesini engelleyebilir. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması hayata hangi yönden ve nasıl baktığınızla ilgili önemli bir kapı aralayabilir. Karşınıza çıkacak yeni imkanları nasıl değerlendireceğiniz etkili olacaktır. Cesaretinizi kıran ya da sizde bunun eksikliğini hissettiren her şeye bir son vermelisiniz. Bulunduğunuz alanın dışına çıkmaktan korkmayın. Fiziksel ve mental değişiklikler yapmanız gerekebilir, bunlara karşı direnç göstermek ya da şüpheyle yaklaşmak yerine hayatınıza bir şans vermelisiniz. Seyahat ve ticari görüşmelerle ilgili trafiğinizi bir sağlamlaştıracak, işinizi ilerletecek haberler alabilirsiniz. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi duygusal düşünceleriniz ve yaşantınıza olumlu destekler sağlayabilir. Yalnızlığınıza son vermek, kendinizi ilişkinize ve sevdiklerinize adamak isteyebilirsiniz. Mutlu olmanın doğru formüllerine kafa yormanızda fayda var. Geçmişi olduğu yerde bırakmalısınız. Bu sayede ailenize, kendi mutluluk yöntemlerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınızın geleceği için maddi destekler hazırlamak konusunda verimli ve sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu sizi sizi kendinizle ve çevrenizle barışık hale getirebilir. Çekincelerinizi ve sınırlarınızı aşmak konusunda tereddüte düştüğünüz, eksik hissettiğiniz alanları tersine çevirecek kariyer ve sosyal imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Güvenmek ve harekete geçmek için kendinizi motive olmuş hissedebilirsiniz. Hayattan beklentilerinizi netleştirmek, daha önce istemediğiniz ya da değerlendirmediğiniz alanları keşfetmek mümkün olabilir. Bu da neyin devamlılık sağlayacağına işaret edecektir. Daha önce bu devamlılığı sağlayamama konusunda problemler yaşadıysanız bunları ortadan kaldıracak güce ve fikre sahipsiniz. Zincirleri kırmak gerekiyorsa korkmak yerine bunu yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu özgüven ve altı dolu çabanız sizi sosyal çevrenizde dikkatleri üzerine çeken birine dönüştürebilir, teknolojik ve sosyal ağlarla ilgili alanlarda gelişmenize yardımcı olabilir. 

Merkür'ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla beraber ticari konulardaki aksaklıkların son bulması ve işlerin açılması da hızlanabilir. Gecikmeli işlemleriniz, sonuçsuz kalan görüşmeleriniz ya da hazırlığını yapıp beklemeye aldığınız başvurularınız için harekete geçme zamanına geldiniz. Araç kullanımda uzun vadede fayda görebileceğiniz ürünler tercih edebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcunda ilerleyecek olması fiziksel ve psikolojik etkilerle hızlanmanıza ve yaşantınıza yeni bir rutin getirmenize destek olacaktır. İmkanlar gelir fakat onlara kapıyı açıp gereğini yapacak olan sizsiniz. Bunun bilincinde ilerlediğinizde hem eğitimlerinizden iyi sonuçlar elde edebilir hem de kurduğunuz bağlantıların maddi dönüşlerini almaya başlayabilirsiniz. Çok fazla insan, çok fazla konu ve imkan söz konusu olabileceği için bunların seçimini yaparken uzun vadeli ve kalıcı olanı görmeye çalışmanızda fayda var. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni aya bu şekilde bir giriş yapmanız daha etkili olabilir. Sorunları aşmak kadar kendinize yeni ve hayattan keyif alacağınız alanlar oluşturmaya gayret göstermelisiniz. Olduğunuz yerde ve belli bir sınırda kalmanın size bir getirisinin olmayacağını fark edebilirsiniz. Sezgi ve gözlemlerinizi kullanın.

Mars'ın Aslan burcuna geçecek olmasıyla gündelik yaşantınızda sizi bekleyen ve sizin beklediğiniz konuların önemi daha çok ortaya çıkabilir. Sorumluluklarınızın değişmesi, hareketli bir tempo içinde olmak üzerinizdeki durağanlığı atacaktır. Böylece işinizde ilerlemeniz, kendinizi göstermeniz, hak ettiğiniz standartlara kavuşmanız kolaylaşacaktır. Cesaretinizi ve özgüveninizi nasıl kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Dozunda bir rekabetin ve hak arayışının size kazandıracağını unutmayın. Bu sizi hem psikolojik hem de fiziksel sorunlardan koruyabilir. Kazalara ve kalple ilgili sorunlara açık olduğunuz bir dönemdesiniz, kendinize gereksiz yere yüklenmediğinizde bunu aşmanız mümkün olacaktır. Mars'ın Plüton ile karşıtlığı içinizden geldiği gibi davranmak ve kendinizi savunmak, mücadele etmek noktasında size bir yön değişikliği yaptırabilir. Olayları ve insanları çift yönlü olarak düşünmelisiniz. Zarar görmemek için zarar veren olmadığınız takdirde kazanan siz olabilirsiniz. 

21 Mayıs'ta Güneş'in İkizler burcuna geçmesiyle beraber içinde kendinizi rahat ve özgür hissedeceğiniz bir ev ortamı oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu mevcut düzeninizdeki değişimlerin haricinde evlilik ya da iş sebebiyle kuracağınız yeni düzenlerle de söz konusu olabilir. Ailevi konulara önem vermeniz gerekebilir, sizin fikirleriniz ve varlığınız bazı sorunların çözümünde etkili olabilir. Herkes için iyi olacak çözümleri sunmak, bu doğrultuda ilerlemek herkesin keyfini yerine getirecektir. Sorunların ya da ertelenen isteklerin gündeme gelmesi hayatınızdaki değişimlere önayak olabilir.

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumuyla beraber siz de hayatınızı daha iyi hale getirecek, ilerlemenizi kolaylaştıracak imkanlara kavuşabilirsiniz. İş görüşmeleriniz, çalışmak istediğiniz alanlara göre değişiklik gösterebilir. Bir şeyden sonuç almadan önce onun hayatınıza getirilerinizi anlamanız için zamana ve şansa erişebilirsiniz.  Kendinizi garanti altına alırken bu garantinin kapsamını ve niteliğini de yenilemeniz gerekebilir. Eğitim alabilir, işlemlerinizi ve fikirlerinizi resmi hale getirebilirsiniz. Araç alım satımı sizi daha rahat hareket edeceğiniz, daha kısa sürede daha çok yere ulaşabileceğiniz bir düzene götürebilir. Bu konuda geri planda kalmayı bırakarak hayatın içine karışmalısınız. Çevrenizden, aile yakınlarınızdan olumlu destekler alabilirsiniz. Çekingen ve inatçı tavırlarınıza mahal vermediğinizde bu desteği de olumlu yönde tutmaya devam edebilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Dışarıdan onay aramadığınız veya buna ihtiyaç duymadığınız zaman, en güçlü halinizdesinizdir.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki seyriyle beraber düşüncelerinizin netleşmeye ve planlarınızın oturmaya başladığını görebilirsiniz. Yoğun hislerinizi oturtacağınız zeminleri seçmek adına bazı girişimleriniz olabilir ya da mevcut çalışmalarınıza buna göre yön verebilirsiniz. Hayatın keyifli yanlarına odaklanmak adına kısa süreli seyahatler, arkadaş buluşmaları, doğayla vakit geçireceğiniz işler ve etkinliklere odaklanmak isteyebilirsiniz. Maddi açıdan beklentilerinizi karşılayacak iş görüşmeleri ve bunların neticeleri yükünüzü hafifletebilir. İletişim araçlarınız konusunda daha garantici olmak, elektronik cihazlarınızın bakım ve yedekleme işlerine zaman ayırabilirsiniz. Merkür'ün Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile de kavuşumu bu yöndeki çabalarınıza katkı sağlayabilir. Öyle ki, bunları hayatınızın yeni rutini haline getirebilirsiniz. Bir taşıt sahibi olmak, evrak işlerinizi düzenlemek ve geri dönüşlerine göre hareket etmek gerekebilir. Bundan kaçınmak ya da bunu ertelemek yerine önünüze gelen fırsatların hayatınızın geri kalanına yapacağı olumlu katkıları düşünmelisiniz. 

6 Nisan'da Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte sizde parasal kriz yaratan konuların çözümünü bulabilirsiniz. Hak ettiklerinizden vazgeçmenin bedelini hem maddi hem de manevi yönden ödeyebilirsiniz. Bu durumu kırmak adına elinize geçen fırsatları değerlendirmek konusunda tereddüte kapılmamalısınız. Miras, alacak verecek ve bankalarla ilgili konularda olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir denge yakalamak sizin için daha kolay olacağı için bunu sürdürmek konusunda da rahat olabilirsiniz. Kendinizle ilgili inisiyatifleri kendinizin alması gereken bir dönemdesiniz. İhtiyacınızı, isteğinizi bilerek adım atmak hem size hem de çevrenize yeni bir duruş örneği getirebilir. Koç burcundaki Güneş ve Chiron'un kavuşumuyla, bu duruşu göstermek ve savunmakla ilgili çekinceleriniz de son bulacaktır. Değerinizin ve yapmak istediklerinizin hayatın geri planlarına düşmemesi için çaba göstermelisiniz. Çevrenizden bir beklenti içinde olmak yerine çevrenize katacaklarınızı bulduğunuzda kendinizin de bu yönde gelişmesi gerektiğini fark edebilirsiniz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçişi hem ev hayatınızı hareketlendirecek hem de sizi daha insan odaklı bir hale getirecektir. Kabuğunuza saklanmak yerine sevdiklerinizi evinizde ağırlayacağınız programlar yapabilir, ailenizle bir araya gelebilirsiniz. Değer alışverişi konusundaki takıntı ve sorunlarınızın çözümünde bu durum etkili olabilir. Ev içindeki tadilat ve değişikliklere kafa yormak, yaratıcı ve pratik fikirlerle yaşam alanınızı daha esnek ve rahat hale getirmek motivasyonunuzu yükseltebilir. Parayı yönetmek, anlık istekleri kontrol altında tutmak size isteklerinizi gerçekleştirmek ve sorun yaşamamak konusunda destek sağlayabilir. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcundaki kavuşumu ekonomik açıdan rahatlamanız ve isteklerinize yönelmeniz için bazı adımlar attırabilir. Borçlarınızı yönetmek, mevcut işinizin gelirini arttırmakta önemli bir rol oynayabilir. Belli bir sınırın ve konunun dahilinde kalmayıp yeni fikirler geliştirmek, iş bilen insanlarla bir araya gelmek ya da çevrenize bu yönde çağrılarda bulunmak size önemli geri dönüşler sağlayabilir. Değerlerinize ve işinize sahip çıkıyorsunuz.

Koç burcunda 20 Nisan'da gerçekleşecek Güneş tutulması ihtiyaç duyduğunuz her şey için maddi kilitlerinizi açabilir. Yeni gelir kaynakları bulmak konusunda beklentilerinizi değil cesaretinizi gündeme taşıyabilirsiniz. Bazı sorunları kafanızda bitirmiş olmak sizi hayatın içine ve gerçek yaşama çok çabuk çekecektir. Hafifleyin, yaşadığınız haksızlıklardan sıyrılın ve her seferinde bir sonraki hedefinize odaklanacak kadar çok sayıda kendinize hedefler belirleyin. Ne hakkınızı bırakacağınız ne de başkasının hakkıyla uğraşacağınız bir dönemdesiniz. Bu çabanızı kendinizi ileriye taşıyacak maddi gücü elde etmek için kullanmalısınız. Keyif aldıkça çalışacak, çalıştıkça yenilikleri hayatınıza çekeceksiniz. 

Güneş'in Boğa burcundaki seyri sizi hayallerinize taşıyabilir. Yeteneklerinizi ve düşüncelerinizi gerçek sonuçlara dönüştürmek için fırsatlar elde edebilirsiniz. Bu da farkında olmadığınız ancak hayatınızda var olan konuları öğrenmeniz için önemli bir parantez açabilir. Kendinizi ve hayallerinizi garantiye almalısınız. Yaptığınız iş, çalıştığınız sektör ya da ilgi alanınız her ne ise onu geliştirecek stratejiler kurabilirsiniz. Bu konuda emek veriyor olmak sizi çevrenizde önemli bir konuma taşıyabilir. Hem çevresel hem parasal kazanımlar elde edebilirsiniz. Disiplinden ve gerçeklerden ödün vermeyin. Bu alanda sizden daha önce iş yapmış olan kişilerin tecrübelerinden de faydalanabilirsiniz. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketiyle bir süredir ertelediğiniz işler, görüşmeler ve etkinliklere vakit ayırabilirsiniz. Hayatın durağanlaşmasından rahatsızlık duymak yerine hareketli olduğunuz zamanlarda neyi nasıl yaptığınızı düşünme fırsatı yakalayabilirsiniz. İş görüşmeleriniz ve resmi işlemlerinizde bazı sonuçlanmalar olabileceği gibi bazı işlemlerinizin de aksaması, yetişmemesi gibi durumlar sözkonusu olabilir. Hem evraklarınızda hem de araçlarınızda gerekli hazırlıkları yapıp tedbir aldığınızdan emin olmalısınız. Araç bakımı ve biletli işlemlerinizin zamanını iyi takip etmek sizi olası masraflardan koruyabilir. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumuyla çevrenizle ilgili bazı değişikliklere gidebilirsiniz. Çalışma ortamınız, sosyal arkadaşlıklarınız, sosyal mecralardaki duruşunuz ve stiliniz konusuna eğilmeniz gerekebilir. İstekler ve gereklilikler arasındaki farkın azaldığını görmek, bunu kabullenmek süreci daha kolay ve oturaklı hale getirebilir. Bir kalıcı düzen elde etmek için emek vermeniz gereken doğru noktayı buluyorsunuz. Yapacağınız iş görüşmeleri ve ticari planlamaların yönünü de bu şekilde belirleyebilirsiniz. Para akışınızı daha uzun vadeli hale getirecek görüşmeler yapabilirsiniz. 

Ay Satürn üçgeninin etkisiyle yapıcı ve gerçek sonuçlar elde edeceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sadece hayal etmenin değil, hayal ettiğiniz şeyin ne olduğunu fark etmenin ve  bunun için emek vermenin önemini kabul etmelisiniz. İsteğinizin sınırlarını belirleyebilir, planlarını hazırlayabilir ve bunun için gerekli altyapıyı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Geçmişte yaşadıklarınızı düşünmek, iyi hatıralarınız olsa bile size şu an için fayda sağlamayabilir. Dolayısıyla tıpkı o zaman olduğu gibi şimdi de sizi mutlu edecek konular yaşamak için düğmeye basmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Daima sizi en çok korkutan seçeneğe gidin, çünkü sizden en çok istenecek olan şey budur.”

Yönetici Gezegeni Jüpiter, Neptün
Elementi Su
Niteliği Değişken
Rengi Açık yeşil, deniz yeşili
Metali Platin, kalay
Taşı Kan taşı, renksiz taşlar
En Uyumlu Olduğu Burçlar Yengeç, Boğa, Oğlak, Akrep
En Zorlandığı Burçlar İkizler, Yay, Başak

Yönetici gezegenleriniz Jüpiter ve Neptün’dür. Hassas, sevgi dolu ve alıngan bir yapınız vardır. Hayal gücünüz gelişmiştir. Sanatsal yetenekleriniz vardır.

Dalgın biri olabilirsiniz. Disipline edilmeniz zordur. Adaptasyon sorunları yaşayabilirsiniz. Sezgileriniz güçlüdür. Sosyal çevrelerinden çabuk etkilenirsiniz.

Psişik yetenekleriniz yüksektir. Duygusal kararsızlık yaşayabilirsiniz. Harekete geçmekte zorlanabilirsiniz. Çekingen birisiniz. Aşk hayatınızda aşırı duygusal olursunuz. Sevgiyi en derinlere kadar hissetmek istersiniz.

Kendinizden oldukça fazla ödün verirsiniz. Başkaları tarafından kullanılmanız kolaydır. Düşünceleriniz değişkendir. Toplumsal konulara yüksek şefkat duygusu ile yaklaşırsınız.

Yardım etmeyi seversiniz. Duygularınızı bastırmakta üzerinize yoktur. Bilinçaltında yaşarsınız. Korku ve endişeleriniz yüksektir. En fazla kendinizi eleştirirsiniz. Sosyal ortamlarda yabancılık çekmezsiniz.

Hayatınızı gizli yaşamayı tercih edersiniz. Konforunuza düşkünsünüz. Her zaman göz önünde olmak ve değer görmek istersiniz. Kadere inanırsınız.

Madde aleminden çok manevi aleme önem verirsiniz. Kibir ve ego zaman zaman sizi olumsuz etkiler. Finansal varlıklarınızı yönetmeyi bilmezsiniz.

Paylaş: