loader
Akrep Icon Akrep Burcu ( 24 Ekim - 22 Kasım )

Uzun süredir hayatınızda kimsenin olmaması, olumsuz tecrübeler yaşamak sizi ilişkilerden soğutmuş olabilir. Bugün hislerinizi ısıtmak için bir adım atmalısınız. Psikolojik olarak kendinizi buna hazırlamaya başlamanız sizin için önemli bir dönüm noktası haline gelebilir.

Kafanızın içinde dönen konuşmaları bitirmelisiniz. Zamanında yapamadığınız hiçbir şeyin bugünü mahvetmeyin. Yapabileceklerinize ve bunun için gereklere odaklamayı seçerek bundan sonrasını kurtarabilirsiniz.

Arkadaş çevrenizde bir eleme yapmanız gerekebilir. Zamanınızı ve düşüncelerinizi faydalı, somut ve iyi işler üzerine harcamanıza mani olan ilişkilerinizi gözden geçirin. Gözlem yeteneğinizi kullanmak bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

Bir süredir istediğiniz, hazırlandığınız bir etkinlik ya da çalışma varsa detayları hızlandırabilirsiniz. Erteleme huyunuz olmadığını düşünseniz de kendinizi ertelediğinizi fark edebilirsiniz. Farkındalıklarınızı unutmamak adına bunları gerçek ve somut sonuçlar haline getirmelisiniz.

İkili ilişkilerde bazı taşlar yerine oturabilir. Beklentilerinizin gerçekleşmesi ya da desteklenmesi sizin de adım atmanızı kolaylaştıracaktır. Sabretmenin ve doğru emekler vermenin değerini fark ediyorsunuz.

Bir noktaya gelmek için ne yapmanız gerekiyorsa onu yapmalısınız. Kendinizi buna odaklayın ve zamanınızı buna göre düzenleyin. Sizin yoğun bir tempoda olmanız karşısında başkalarıyla olan iletişiminize stresinizin gölgesini düşürmemeye dikkat etmenizde fayda var.

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber gelirlerinizi ve bunu elde ettiğiniz alanlarınızı revize edebilirsiniz. Yeni başlangıçlar ve bitişlerle ilgili kararları almanız sandığınızdan daha kolay olabilir. Büyük resmi görmek, yanınızda kimin yer aldığını bilmek ve emeklerinizin nereye ulaştığını anlamak için bazı tecrübeler kazanabilirsiniz. Olumsuz ve zorlayıcı gibi görünse de kendiniz için önemli bir yol ayrımına geldiğinizin farkında olun. Ek gelir getiren faaliyetleri hayatınız için kalıcı hale getirebilirsiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcundaki kavuşumu, ikili ilişkilerle ilgili şok edici haberlerin ve gelişmelerin habercisi olabilir. Duyduklarınız karşısında ne yapacağınızdan emin  olamadığınız durumlar söz konusu olduğunda sakin ve makul olmaya çalışmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Yazabilmenin tek yolu arkanda yanan köprülerin ışığıdır.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Boğa burcunda kavuşan Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü sizi beklediğiniz, ısrarcı olduğunuz olumlu gelişmelere kavuşturabilir. Ne yaşadığınızdan, ne hissettiğinizden emin olduğunuzda ilişkilerdeki taşları oturtmanız da kolaylaşacaktır. Adım atarken destekler görebilirsiniz. Duygusal ve ticari ilişkilerinizi geliştirecek, etkisini hayatınızın tamamına yayacak gündemleriniz olabilir. Belirli bir mesafede ve sınırda kalmak isteyebilirsiniz. Ancak genişlemiş bir sınırın dahilinde kalmaya da onay vermelisiniz. Şanslı ve bereketli bir dönem olabilir. O şansı yakalamak kadar kullanmak, istikrarlı bir rutine dönüştürmek hayatınızın en önemli uğraşı olabilir. Çevrenizden de destekler alabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Nasıl gördüğünü değiştir, nasıl değiştiğini gör!”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırması sizin de ikili ilişkilerinizdeki sorunları sonlandırabilir. Yanlış anlaşılmalar, gizli konular çözüme kavuşuyor. Bu da üzerinizdeki yükü atmanızı kolaylaştıracaktır. Telafi döneminin ardından yeni ve kesin gündemlerle hareket edebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcunda ilerlemeye başlamasıyla güçlü ve yerinde kurulan ilişkileri neticelendirmek sözkonusu olabilir. Hem maddi ortaklıklar hem de sosyal arkadaşlıklar konusunda şanslı olabilirsiniz. Hayatınıza dahil olan insanlardan öğreneceklerinizle ufkunuzu genişletebilir, inatçı olduğunuz alanları değiştirme fırsatı bulabilirsiniz. Destekler ve ortak girişimlerle yeni kazanımlar elde edebilirsiniz. İnsanlarla iletişime geçerken niceliğe değil niteliğe önem vereceğiniz bir dönemdesiniz. Sağlam adımlarla ilerlemek ve güven duygusunu baskın tutmak sizi olumsuz durumlardan koruyabilir. Ancak bunun da dozunu kaçırmamalısınız. Fazla sıkı ve dirençli olmak, yaşayacağınız iyi fırsatların önünü kapatabilir. Bu düşünceleri toparlayarak 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayına daha iyi bir hazırlık yapabilirsiniz. Özellikle duygusal konularda karar almanız, ilişkinizi ileriye taşıyacak hamleler yapmanız sözkonusu olabilir. Bir insandan, bir konudan sizin hayatınıza etki edecek konuları doğru anlamalısınız. 

Mars'ın Aslan burcuna geçmesiyle kariyerinize yeni bir yön ve şekil vermek üzere ilerleyebilirsiniz. Çabanız kadar bunu nasıl ortaya koyduğunuz da dikkat çekecektir. Dolayısıyla kendinizin en iyi hali olmaya çalışmalısınız. Önceliğiniz bu değeri yakalamak olduğunda işinizde ve iş ortamınızda da hak ettiğiniz değeri elde edebilirsiniz. Kendi amaçlarınız doğrultusunda ilerlediğinizde başkalarının etkisi ve manipülasyonlarından daha fazla korunabilirsiniz. Rekabetin dozunu korumalısınız. Maddi açıdan şansınızı büyütmek buna da bağlı olabilir. Zira Mars Plüton karşıtlığı bu dozun ve dozların kullanımını günyüzüne çıkarabilir. Yaşam tarzınız ya da alanlarınızın işinizle ters düşmemesi için orta yolu bulmak konusunda istekli olmalısınız. İşbirlikleri ve fikir alışverişlerinde karşı tarafın fikirlerine de önem vermelisiniz. 

Güneş'in İkizler burcuna geçmesiyle beraber gelir gider konularınız hareketlenebilir. Yatırım yapmak adına yeni gelir kaynakları ya da işler araştırabilir, bazı yeteneklerinizi maddi kazanca çevirmek için hamle yapabilirsiniz. Düşünmek yerine uygulamanın önemli olduğunu fark ediyorsunuz. Bu da endişelerinizi aşmanızı kolaylaştıracaktır. Bir kontrol ve denge mekanizması oluşturmanız kazandıklarınızı doğru kullanabilmenizi daha etkili hale getirebilir. Hızlı ve farklı olmaya çalışırken umursamaz, aceleci bir izlenim oluşturmanız hem sizin açınızdan hem de sizi destekleyenler açısından olumsuz durumlar doğurabilir.

 

Motivasyon Sözü: “Gerekli olanı yaparak başlayın, sonra mümkün olanı gerçekleştirin ve birdenbire imkansızı yapıyor olacaksınız.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki birlikteliği sizin de birlikteliklerinize etki edebilir. Hayatınızdaki insanlarla olan durumunuz, iletişim şekliniz ve mesafelerinizi yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Bitmesi gerekeni bitirmek, başlaması gerekeni başlatmak adına bazı yüzleşmeler, şaşırtıcı haberler gündeminize gelebilir. Bu da özel hayatınızda yaşanacak değişikliklere zemin oluşturabilir. İş hayatınızda ortaklı çalışmalarınız, görüşmeleriniz sözkonusu olabilir. Gelişmek, çağa uyum sağlamak ve ihtiyacı karşılamaya yönelik bir sistem oluşturmak için farklı bir yol izleyebilirsiniz. Bilmediğiniz konulara şüpheyle yaklaşabilirsiniz ama buna bir şans vermek sizin faydanıza olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Özgürlüğün temel testi, belki de yapmakta özgür olduğumuzdan çok, yapmamakta özgür olduğumuz şeydir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Plüton'un Kova burcuna geri hareket etmesiyle yer değişikliği ve taşınma gerektiren konuların üzerinden geçmeniz gerekebilir. Bir değişiklik yaparken bunun sonuçları ve sorumluluklarına da hazırlıklı olmalısınız. Nereye gitmek istediğinizden ziyade size asıl gerekenin ne olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Özgür, mutlu, kendinizi güvende hissedeceğiniz, işinize ve ailenize daha iyi adapte olabileceğiniz bir yaşam alanı kurarken bu kriteri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Zira aile ilişkilerinizdeki gel gitler bu süreçte daha fazla görünür olabileceği için sakin ve makul adımların peşinden gitmeniz süreci daha ılımlı geçirmenizi sağlayabilir. Tepkilerinizi kontrol altına alın ve bunu aile meclisinde bir rutin haline getirin. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu ortaklı işlerinizde konuşulması gereken konuları masaya yatırabilir. Parasal ve çevresel kayıplar yaşamamak, elinizdeki değerleri ve kaynakları kalıcı hale getirmek adına sorumluluklarınızı ve bunların neticelerini gözden geçirmelisiniz. Bu sayede daha iyi hazırlık yapabilir ve eksiklerinizi kapatabilirsiniz. Hiçbir şeyi gözardı etmediğinize emin olmalısınız. Bu süreç ilişkileriniz adına da bir telafi süreci olabilir. 

Mayıs ayının ve belki de 2023 yılının sizin için en önemli olaylardan biri de, 5 Mayıs'ta burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulmasıdır. Kişisel düzeyde yeni kararlar almadan önce mevcut durumunuzu daha iyi anlayabilirsiniz. İnsan ilişkilerindeki tutumlarınızı iyileştirmek, hayatınızı bazı endişelerden ve soru işaretlerinden arındırmak adına verimli bir dönemdesiniz. Kendinizi, işinizi, duygu durumunuzu ve bedensel durumunuzu nerede, nasıl bir formda görmek istediğinizi iyi belirlemelisiniz. İçten içe özendiğiniz, istediğiniz fakat sağlayamadığınız her şey için gereken gücün kendinizde olduğunu fark edebilirsiniz. Bir kırılma noktası yaşayacak olmaktan korkmayın, bu kırılan yerden sızacak ışığın yolunu genişletmeye odaklanın. 

Venüs'ün Yengeç burcundaki seyrine başlamasıyla gezerek öğrenmek, kendinizi geliştirmek adına keyifli bir sürece giriyorsunuz. Ertelediğiniz, özlediğiniz ancak gerçekleştiremediğiniz her şey için bir fırsat bulabilirsiniz. Özellikle tatil planları, yer değişiklikleri, sizi bağımlılıklarınızdan kurtaracak işler ve ilişkiler konusunda kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Bu gücü koruyun. Zira hem kişisel gelişim alanında hem de motivasyonunuzu yükseltmek için ihtiyacınız olacaktır. İyi hissettirecek olan her şeye açıksınız, geçmişteki olumsuz tecrübelere veya eski konuların gündeme gelmesine aldırış etmeden bugüne, yarınlara yönünüzü çevirin. 

 

Motivasyon Sözü: “Bilsek de bilmesek de, yaşamlarımız hayal ürünüdür ve dünya bizim aracılığımızla sürekli olarak yeniden hayal edilir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Güneş'in Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu ilişkiler ve onlardan beklentileriniz yönünde size bazı kararlar aldırabilir. Kendinizi mutlu ve güvende hissettiğiniz ilişkiler kurduğunuzdan emin olmalısınız. Bu sayede ileriye dönük adımlar atmanız da kolaylaşacaktır. Hayatınızdaki tek düzeliği değiştiren gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. İş, ortaklıklar ve evlilik gibi aşamalar gündeme gelebilir. Çevrenizle iletişime geçme, düşüncelerinizi paylaşma kadar ne düşündüğünüz de önemli olacaktır. Dolayısıyla maddi kaygılardan uzak durmanızda, insanları anlamaya çalışmanızda fayda var. 

Merkür'ün Mars ile kuracağı destekleyici açı, sosyal ve kişisel alanda gelişiminize etki edebilir. Motivasyonunuzun yüksek olması, yapamadıklarınıza zaman ayırmak, eğtiimlerinizini ve görüşmelerini tamamlamak konusunda size yol gösterebilir. Problem yaşadığınız insanlar ya da çözüme ulaştıramadığınız konular karşısında gerçek düşünceleirnzi ifade etmek isteyebilirsiniz. Bir geç kalmışlık değil, telafi hissiyle hareket etmek size avantaj sağlayacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Yaptığın en küçük harekete bile kalbini, aklını ve ruhunu kat. Başarının sırrı budur.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması beraberinde çalışma hayatınızı derinden etkileyecek konular gündeminizde yer bulabilir. Riske giremediğiniz, fırsat bulamadığınız projeleriniz için düğmeye basmaya hazırsınız. Bu da kendinizi işinizi kurmak, mevcut durumu geliştirmek, yeni kapılar açmak konusunda şansınızı katlayacaktır. Özgür hissetmenizin çalışmanızın ve yaşamanızın önündeki engelleri tespit etmek kadar bunları ortadan kaldırmanın önemli olduğunu görebilirsiniz. Bazı vazgeçişler size yeni kazanımlar sağlayacaktır. Sağlığınızın iyiye gideceği bir dönemdesiniz, sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz ancak bazı kazalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. 

Güneş'in Boğa burcuna geçişi ikili ilişkilerle ilgili konular önem kazanabilir. Güvendiğiniz insanlarla önemli adımlar atmak isteyebilirsiniz. Bu da hayatınızdaki insanlar ve işleyişler konusunda bazı elemeler yapabilir. Kriterlerinize uymayan, huzurunuzu ve kazanımlarınızı etkileyen durumları ortadan kaldırabilir. Elinizde kalan değerler ve insanlarla yolunuza devam etme düşüncesi baskın gelebilir. Parasal ilişkiler ve işbirlikleriniz gelecek vaat eden ve uzun vadeli hale dönüşebilir. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine başlamasıyla yanlış anlaşılmalara ve belirsizliklere sebebiyet veren durumları daha iyi görebilirsiniz. Fark etmediğiniz ya da görmezden geldiğiniz konuları değerlendirmeye başlamalısınız. Eski iş görüşmeleri, teklifleri ya da işlerin parasal dönüşleri gibi konular sözkonusu olabilir. Bu elinizi rahatlatabilir ancak elinize geçen ödemeleri doğru değerlendirmek konusunda daha önceki tecrübelerinize kulak vermenizde fayda var. İkili ilişkilerde bazı gelgitler yaşayabilirsiniz, birbirinin açığını aramak yerine birbirinizi tam anlamanın yolunu bulmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Küçük yerlerde, küçük şeyler yapan birçok küçük insan dünyayı değiştirebilir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber gelirlerinizi ve bunu elde ettiğiniz alanlarınızı revize edebilirsiniz. Yeni başlangıçlar ve bitişlerle ilgili kararları almanız sandığınızdan daha kolay olabilir. Büyük resmi görmek, yanınızda kimin yer aldığını bilmek ve emeklerinizin nereye ulaştığını anlamak için bazı tecrübeler kazanabilirsiniz. Olumsuz ve zorlayıcı gibi görünse de kendiniz için önemli bir yol ayrımına geldiğinizin farkında olun. Ek gelir getiren faaliyetleri hayatınız için kalıcı hale getirebilirsiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcundaki kavuşumu, ikili ilişkilerle ilgili şok edici haberlerin ve gelişmelerin habercisi olabilir. Duyduklarınız karşısında ne yapacağınızdan emin  olamadığınız durumlar söz konusu olduğunda sakin ve makul olmaya çalışmalısınız. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi kariyer noktalarınızda sizi güneş gibi parlatabilir. Fikirlerinizle, stilinizle ve iş yapma şeklinizle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yüksek bir motivasyon ve özgüvenle sorumluluklarınızdan fazlasını yerine getirebilir, bilgi ve deneyiminizi kanıtlayabilirsiniz. Terfi ve parasal değişikliklerle ilgili haberler alabilir, bu sayede ağınızı güçlendirebilirsiniz. Yetilerinizi göstermeye çalışırken kitlenizde nasıl bir izlenim bıraktığınız önemli olacaktır. Ego ve güç savaşlarına düşmediğiniz, bunlara mahal vermediğiniz sürece beklentileriniz en iyi şekilde gerçekleşebilir.

Merkür’ün İkizler burcunda seyretmesiyle finansal konularda nasıl yol izlemeniz gerektiği netleşebilir. Borçlanmalar karşısında temkinli olduğunuzda imkanlarınızı, size gelecek destekleri en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Kendinize yeni seçenekler bulabilir, üzerinde çalıştığınız işleri ve fikirleri işlemeye başlayabilirsiniz. Daha enerjik ve motive olmanız bu süreci daha geçirmenizi sağlayabilir. Ancak bu durumu boşvermek ya da geçiştirmekle karıştırmamalısınız. 

Plüton’un geri hareket ederken Oğlak burcuna gelmesiyle beraber eski çevreleriniz, insan ilişkileriniz ve işlerinizin bugünüze olan katkısını düşünebilirsiniz. Size bir faydası olmayan, sizin de aynı şekilde faydalı olamadığınız, kendinizi gösteremediğiniz alanları bırakmak için bu dönemi bir fırsat olarak görmelisiniz. Bu bakış açısı sizi hayal ettiğiniz ve gerekliliğini hissettiğiniz düzene kavuşturabilir. İş görüşmeleriniz, kendi fikirlerinizi paylaştığınız mecralarda olan paylaşımlarınıza dönebilir burada nasıl ilerlemeniz gerektiğini daha iyi görebilirsiniz. Performansınızdan ve kapasitenizden şüphe etmemelisiniz. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketi size mutluluk kavramınızı sorgulatabilir. Mutlu olabilmek adına verdiğiniz mücadelenin, yaptığınız fedakarlıkların yönünü daha iyi görebilirsiniz. Kaçtığınız ya da göremediğiniz detayların ortaya çıkmasıyla kendinize yeni sınırlar çizebilirsiniz. Tek başınıza olduğunuzu fark ettiğiniz ilişkilerle ilgili yeni kararlar alabilir, daha gerçekçi konular üzerinde durabilirsiniz. Çocuk sahibi iseniz, onların iyiliğini düşündüğünüzü zannederken aslında zarar verdiğiniz ve onlara alan tanımadığınız bazı durumlarla yüzleşebilirsiniz. Karşılıklı empati ve saygıyla sorunların üstesinden gelebilirsiniz. 

İkizler burcunda 18 Haziran'da gerçekleşecek yeni ay ile birlikte artık sadece önünüze bakmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Maddi getiriler ve aileden gelecek desteklerle ekonomik sorunlarınızı çözebilir, yeni yatırım ve birikimler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Hem ruhen hem de fiziksel olarak kendinizi hafiflemiş hissedebilirsiniz. Bu da işinizi geliştirmek konusunda size büyük avantaj sağlayacaktır. Sağlık sorunları ve cerrahi müdahaleler gibi gündemleriniz olabilir, rahatsızlıklarınızın son bulmasıyla beraber daha zinde hareket edebilirsiniz. 

21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte gelişiminizin ve ilerleyişinizin önündeki engelleri fark ediyor ve hepsini kaldırabilirsiniz. Pek çok konuya ilgi duyabileceğiniz gibi önceden ilgilendiğiniz, çalışmalar yaptığınız alanları da bugüne uyarlamak isteyebilirsiniz. Seyahat planları yapabilir, hep gittiğiniz yerlerin dışına çıkarak farklı deneyimlere ulaşabilirsiniz. Bunun için gerekli imkanlara sahip olabilirsiniz. Yeter ki bunun farkındalığını ve özgüvenini taşıyın. Eksiklerinize değil bunları tamamlamaya odaklandığınızda, gerekli araştırmaları yapıp sorumluluklarınızı yerine getirdiğinizde hayattan da bunun karşılığını alabilirsiniz. Eğitimler, hukuki işlemler, resmi dairelerdeki işler konusunda şansınız yaver gidebilir. İyi ilişkiler kurmuş olmanın ekmeğini yiyebileceğiniz gelişmeler söz konusu olabilir. Bu da size nereden devam etmeniz gerektiğini daha net gösterecektir. 

Merkür’ün Yengeç burcunda hareket edecek olmasıyla hayatınızı hangi temeller üzerinde şekillendireceğinizi düşünebilirsiniz. Daha gelecek odaklı olmalısınız. Bugünü ve dünü sizi ileriye taşıyacak detayları bulmak için değerlendirmelisiniz. Haklılıklarınız için savaşırken kendinizden, hayatınızdan ödün verdiğinizi hatırlamalısınız. Artık mutlu ve güçlü olmak için mücadele veriyor, zihninizi buna odaklıyorsunuz. Sizin için gerekli olan eğitim, iş, arkadaş çevresi ve inançlar gibi konulara ağırlık vermelisiniz. Duygusal ve sezgisel olarak güçlü bir dönemdesiniz. Bunu doğru bir şekilde kullandığınızda daha önce yaşadığınız olumsuz süreçlerin telafisini ve rövanşını alabilirsiniz. Seyahat planları yapabilir, vize ve pasaport, aile evinin işlemleri gibi konularla ilgilenebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Dışarıdan onay aramadığınız veya buna ihtiyaç duymadığınız zaman, en güçlü halinizdesinizdir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Plüton'un Kova burcuna geri hareket etmesiyle yer değişikliği ve taşınma gerektiren konuların üzerinden geçmeniz gerekebilir. Bir değişiklik yaparken bunun sonuçları ve sorumluluklarına da hazırlıklı olmalısınız. Nereye gitmek istediğinizden ziyade size asıl gerekenin ne olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Özgür, mutlu, kendinizi güvende hissedeceğiniz, işinize ve ailenize daha iyi adapte olabileceğiniz bir yaşam alanı kurarken bu kriteri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Zira aile ilişkilerinizdeki gel gitler bu süreçte daha fazla görünür olabileceği için sakin ve makul adımların peşinden gitmeniz süreci daha ılımlı geçirmenizi sağlayabilir. Tepkilerinizi kontrol altına alın ve bunu aile meclisinde bir rutin haline getirin. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu ortaklı işlerinizde konuşulması gereken konuları masaya yatırabilir. Parasal ve çevresel kayıplar yaşamamak, elinizdeki değerleri ve kaynakları kalıcı hale getirmek adına sorumluluklarınızı ve bunların neticelerini gözden geçirmelisiniz. Bu sayede daha iyi hazırlık yapabilir ve eksiklerinizi kapatabilirsiniz. Hiçbir şeyi gözardı etmediğinize emin olmalısınız. Bu süreç ilişkileriniz adına da bir telafi süreci olabilir. 

Mayıs ayının ve belki de 2023 yılının sizin için en önemli olaylardan biri de, 5 Mayıs'ta burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulmasıdır. Kişisel düzeyde yeni kararlar almadan önce mevcut durumunuzu daha iyi anlayabilirsiniz. İnsan ilişkilerindeki tutumlarınızı iyileştirmek, hayatınızı bazı endişelerden ve soru işaretlerinden arındırmak adına verimli bir dönemdesiniz. Kendinizi, işinizi, duygu durumunuzu ve bedensel durumunuzu nerede, nasıl bir formda görmek istediğinizi iyi belirlemelisiniz. İçten içe özendiğiniz, istediğiniz fakat sağlayamadığınız her şey için gereken gücün kendinizde olduğunu fark edebilirsiniz. Bir kırılma noktası yaşayacak olmaktan korkmayın, bu kırılan yerden sızacak ışığın yolunu genişletmeye odaklanın. 

Venüs'ün Yengeç burcundaki seyrine başlamasıyla gezerek öğrenmek, kendinizi geliştirmek adına keyifli bir sürece giriyorsunuz. Ertelediğiniz, özlediğiniz ancak gerçekleştiremediğiniz her şey için bir fırsat bulabilirsiniz. Özellikle tatil planları, yer değişiklikleri, sizi bağımlılıklarınızdan kurtaracak işler ve ilişkiler konusunda kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Bu gücü koruyun. Zira hem kişisel gelişim alanında hem de motivasyonunuzu yükseltmek için ihtiyacınız olacaktır. İyi hissettirecek olan her şeye açıksınız, geçmişteki olumsuz tecrübelere veya eski konuların gündeme gelmesine aldırış etmeden bugüne, yarınlara yönünüzü çevirin. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki birlikteliği sizin de birlikteliklerinize etki edebilir. Hayatınızdaki insanlarla olan durumunuz, iletişim şekliniz ve mesafelerinizi yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Bitmesi gerekeni bitirmek, başlaması gerekeni başlatmak adına bazı yüzleşmeler, şaşırtıcı haberler gündeminize gelebilir. Bu da özel hayatınızda yaşanacak değişikliklere zemin oluşturabilir. İş hayatınızda ortaklı çalışmalarınız, görüşmeleriniz söz konusu olabilir. Gelişmek, çağa uyum sağlamak ve ihtiyacı karşılamaya yönelik bir sistem oluşturmak için farklı bir yol izleyebilirsiniz. Bilmediğiniz konulara şüpheyle yaklaşabilirsiniz ama buna bir şans vermek sizin faydanıza olacaktır. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırması sizin de ikili ilişkilerinizdeki sorunları sonlandırabilir. Yanlış anlaşılmalar, gizli konular çözüme kavuşuyor. Bu da üzerinizdeki yükü atmanızı kolaylaştıracaktır. Telafi döneminin ardından yeni ve kesin gündemlerle hareket edebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcunda ilerlemeye başlamasıyla güçlü ve yerinde kurulan ilişkileri neticelendirmek söz konusu olabilir. Hem maddi ortaklıklar hem de sosyal arkadaşlıklar konusunda şanslı olabilirsiniz. Hayatınıza dahil olan insanlardan öğreneceklerinizle ufkunuzu genişletebilir, inatçı olduğunuz alanları değiştirme fırsatı bulabilirsiniz. Destekler ve ortak girişimlerle yeni kazanımlar elde edebilirsiniz. İnsanlarla iletişime geçerken niceliğe değil niteliğe önem vereceğiniz bir dönemdesiniz. Sağlam adımlarla ilerlemek ve güven duygusunu baskın tutmak sizi olumsuz durumlardan koruyabilir. Ancak bunun da dozunu kaçırmamalısınız. Fazla sıkı ve dirençli olmak, yaşayacağınız iyi fırsatların önünü kapatabilir. Bu düşünceleri toparlayarak 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayına daha iyi bir hazırlık yapabilirsiniz. Özellikle duygusal konularda karar almanız, ilişkinizi ileriye taşıyacak hamleler yapmanız söz konusu olabilir. Bir insandan, bir konudan sizin hayatınıza etki edecek konuları doğru anlamalısınız. 

Mars'ın Aslan burcuna geçmesiyle kariyerinize yeni bir yön ve şekil vermek üzere ilerleyebilirsiniz. Çabanız kadar bunu nasıl ortaya koyduğunuz da dikkat çekecektir. Dolayısıyla kendinizin en iyi hali olmaya çalışmalısınız. Önceliğiniz bu değeri yakalamak olduğunda işinizde ve iş ortamınızda da hak ettiğiniz değeri elde edebilirsiniz. Kendi amaçlarınız doğrultusunda ilerlediğinizde başkalarının etkisi ve manipülasyonlarından daha fazla korunabilirsiniz. Rekabetin dozunu korumalısınız. Maddi açıdan şansınızı büyütmek buna da bağlı olabilir. Zira Mars Plüton karşıtlığı bu dozun ve dozların kullanımını günyüzüne çıkarabilir. Yaşam tarzınız ya da alanlarınızın işinizle ters düşmemesi için orta yolu bulmak konusunda istekli olmalısınız. İşbirlikleri ve fikir alışverişlerinde karşı tarafın fikirlerine de önem vermelisiniz. 

Güneş'in İkizler burcuna geçmesiyle beraber gelir gider konularınız hareketlenebilir. Yatırım yapmak adına yeni gelir kaynakları ya da işler araştırabilir, bazı yeteneklerinizi maddi kazanca çevirmek için hamle yapabilirsiniz. Düşünmek yerine uygulamanın önemli olduğunu fark ediyorsunuz. Bu da endişelerinizi aşmanızı kolaylaştıracaktır. Bir kontrol ve denge mekanizması oluşturmanız kazandıklarınızı doğru kullanabilmenizi daha etkili hale getirebilir. Hızlı ve farklı olmaya çalışırken umursamaz, aceleci bir izlenim oluşturmanız hem sizin açınızdan hem de sizi destekleyenler açısından olumsuz durumlar doğurabilir.

Boğa burcunda kavuşan Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü sizi beklediğiniz, ısrarcı olduğunuz olumlu gelişmelere kavuşturabilir. Ne yaşadığınızdan, ne hissettiğinizden emin olduğunuzda ilişkilerdeki taşları oturtmanız da kolaylaşacaktır. Adım atarken destekler görebilirsiniz. Duygusal ve ticari ilişkilerinizi geliştirecek, etkisini hayatınızın tamamına yayacak gündemleriniz olabilir. Belirli bir mesafede ve sınırda kalmak isteyebilirsiniz. Ancak genişlemiş bir sınırın dahilinde kalmaya da onay vermelisiniz. Şanslı ve bereketli bir dönem olabilir. O şansı yakalamak kadar kullanmak, istikrarlı bir rutine dönüştürmek hayatınızın en önemli uğraşı olabilir. Çevrenizden de destekler alabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Onlara istediklerini düşündüğünüz şeyi vermeyin. Onlara asla mümkün olmadığını düşündükleri şeyi verin.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Merkür'ün Boğa burcuna geçmesiyle hem işinizde hem de özel hayatınızdaki hareketliliğe yeni bir yön verebilirsiniz. İnsanlarla konuşmak, fikirlerinizi paylaşmak ve bunların doğrultusunda hareket etmek en önemli gündeminiz olabilir. Bu sizi bazen yorsa da değişne ve gelişen koşullara ayak uydurmanız size yeni ve keyifli kapılar açabilir. Hayatınızdaki insanlarla aranızda gereksiz inat, baskı ve parasal konuların gelişmesi ilişkilerinizi yıpratabilir. Şanslı olduğunuz bu dönemi daha iyi geçirmek adına bu duruma düşmemeye dikkat etmelisiniz. Anlaşmalar, görüşmelerle beraber niyetlendiğiniz iş ve ilişki konularını bir adım öteye taşıyabilir, önemli ve uzun vadeli kararlar alabilirsiniz. Pürüz yaşanan durumlar karşısında sakin kalmanızda, olayları daha iyi anlamaya çabalamanızda fayda var. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile olan birlikteliği, alacağınız önemli kararların devamlılığı ve geçerliliğini etkileyebilir. Bundan sonraki yaşamanızda neyle karşılaşacağınızı bilmiyor olsanız bile, ifade etmekten ve ifade edeceğiniz şeyleri değiştirmekten çekinmeyeceksiniz. Ekonomik koşullarınızı etkileyecek iş teklifleri kapınızı çalabilir. 

6 Nisan'daki Terazi dolunayı ile ikili ilişkilerinizin ve hayatınızdaki insanların gerçek yüzlerini ortaya çıkarabilir. Görmezden geldiğiniz, oldurmaya çalıştığınız tüm konularda sırların açığa çıkması ya da başka kişilerin yorumlarına şahit olmak gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kısa vadede yorucu ve hayal kırıklığıyla dolu bir süreç gibi görünse de aslında uzun vadede yeni bir güven temeli inşa ediyorsunuz. Hisleriniz kadar bunların size yaptırdığına da odaklanın. Bu da size bazı konuları kendinize saklamanız gerektiğini hatırlatacaktır. Düşünün, planlayın ve hayatınızdaki fazlalıklardan sıyrılın. Koç burcundaki Güneş ve Chiron'un kavuşumu içeride olan her şeyin dışa olan yansımasına ve sağlığınıza odaklanmanıza yardımcı olabilir. Yardımseverliğiniz ve paylaşımcı yönünüzü daha sağlıklı bir şekilde kullanmayı öğrenebilirsiniz. Bu da kendinize daha kaliteli zaman ayırmanızı sağlayacağı için yaşadığınız sağlık sorunlarının etkisini de en aza indirebileceksiniz. 

Venüs'ün İkizler burcundaki hareketine başlamasıyla sorun yaşadığınız, zarar gördüğünüz konuları geride bırakmanız ve enerjinizi tazelemeniz için fırsatlar doğacaktır. Kendinizi baskı altında hissettiğiniz her şeyin ardından bunun üzerine gitmek, yeni bilgiler edinmek ve yönünüzü değiştirmek size iyi gelebilir. Her duyduğunuza inanmak, her konuşma yaptığınıza güvenmemek konusunda dikkatli olsanız da bu dönem daha rahat ve hayatın akışında ilerleyeceğiniz için zihniniz dağınık olabilir. Özellikle parasal konular ve borçlanmalar gibi durumlarda kar zarar hesabı yaparak ilerlemenizde fayda var. Ek gelirlerinizi yönetmek ve arttırmakla ilgili bazı girişimleriniz olabilir, düşüncelerinizi uygulayacağınız platformlar kurabilir ya da ailenize bu yönde katkılar sağlayabilirsiniz. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcunda bir araya gelmesiyle sorumluluk aldığınız alanların hayatınızı nasıl değiştirdiğine şahitlik edebilirsiniz. Bir adım atarak hem kendinize hem de çevrenize katkı sunacağınız işler yapabilir, kendi işinizi kurabilir, mevcut çalışma düzeninize yeni eklemeler dahil edebilirsiniz. Gelişmek, kazanmak ve bunu uzun vadede geniş alana taşımak adına ideal bir zamandasınız. Hem sağlığınız hem de günlük düzeniniz konusunda her şeyin yolunda gitmesi sizin çabanızla doğru orantılı olacaktır. 

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması beraberinde çalışma hayatınızı derinden etkileyecek konular gündeminizde yer bulabilir. Riske giremediğiniz, fırsat bulamadığınız projeleriniz için düğmeye basmaya hazırsınız. Bu da kendinizi işinizi kurmak, mevcut durumu geliştirmek, yeni kapılar açmak konusunda şansınızı katlayacaktır. Özgür hissetmenizin çalışmanızın ve yaşamanızın önündeki engelleri tespit etmek kadar bunları ortadan kaldırmanın önemli olduğunu görebilirsiniz. Bazı vazgeçişler size yeni kazanımlar sağlayacaktır. Sağlığınızın iyiye gideceği bir dönemdesiniz, sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz ancak bazı kazalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. 

Güneş'in Boğa burcuna geçişi ikili ilişkilerle ilgili konular önem kazanabilir. Güvendiğiniz insanlarla önemli adımlar atmak isteyebilirsiniz. Bu da hayatınızdaki insanlar ve işleyişler konusunda bazı elemeler yapabilir. Kriterlerinize uymayan, huzurunuzu ve kazanımlarınızı etkileyen durumları ortadan kaldırabilir. Elinizde kalan değerler ve insanlarla yolunuza devam etme düşüncesi baskın gelebilir. Parasal ilişkiler ve işbirlikleriniz gelecek vaat eden ve uzun vadeli hale dönüşebilir. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine başlamasıyla yanlış anlaşılmalara ve belirsizliklere sebebiyet veren durumları daha iyi görebilirsiniz. Fark etmediğiniz ya da görmezden geldiğiniz konuları değerlendirmeye başlamalısınız. Eski iş görüşmeleri, teklifleri ya da işlerin parasal dönüşleri gibi konular sözkonusu olabilir. Bu elinizi rahatlatabilir ancak elinize geçen ödemeleri doğru değerlendirmek konusunda daha önceki tecrübelerinize kulak vermenizde fayda var. İkili ilişkilerde bazı gelgitler yaşayabilirsiniz, birbirinin açığını aramak yerine birbirinizi tam anlamanın yolunu bulmalısınız. 

Güneş'in Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu ilişkiler ve onlardan beklentileriniz yönünde size bazı kararlar aldırabilir. Kendinizi mutlu ve güvende hissettiğiniz ilişkiler kurduğunuzdan emin olmalısınız. Bu sayede ileriye dönük adımlar atmanız da kolaylaşacaktır. Hayatınızdaki tek düzeliği değiştiren gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. İş, ortaklıklar ve evlilik gibi aşamalar gündeme gelebilir. Çevrenizle iletişime geçme, düşüncelerinizi paylaşma kadar ne düşündüğünüz de önemli olacaktır. Dolayısıyla maddi kaygılardan uzak durmanızda, insanları anlamaya çalışmanızda fayda var. 

Merkür'ün Mars ile kuracağı destekleyici açı, sosyal ve kişisel alanda gelişiminize etki edebilir. Motivasyonunuzun yüksek olması, yapamadıklarınıza zaman ayırmak, eğtiimlerinizini ve görüşmelerini tamamlamak konusunda size yol gösterebilir. Problem yaşadığınız insanlar ya da çözüme ulaştıramadığınız konular karşısında gerçek düşünceleirnzi ifade etmek isteyebilirsiniz. Bir geç kalmışlık değil, telafi hissiyle hareket etmek size avantaj sağlayacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Değeri ne olursa olsun, olmak istediğin kişi olmak için asla geç değildir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Merkür ve Satürn'ün Kova burcunda bir araya gelmesiyle yaşadığınız yer ve koşullarda yenilikler yapmanız gerekebilir. Evinizin ihtiyaçları doğrultusunda fiziksel değişiklikler ve önlemler gündeme gelebilir. Beklentilerinize göre ilerleyememek, zamanı doğru kullanamamak sizi yoruyorsa ailenizden, ailenizin erkek figürlerinden yardımlar alabilirsiniz. Sorumlulukların ağır gelmesinden rahatsız olmamalı, bunları aşarak asıl potansiyelinizle neler yapabileceğinizi düşünmelisiniz. Merkür'ün Balık burcundaki seyriyle de sınırlarınızı ne yönde ilerleteceğinizi planlayabilirsiniz. Daha dışa dönük olmak gerektikçe içinize çekiliyorsanız hala ifade edemediğiniz duygular olabilir. Bunları paylaşmayı, hislerinizi iyiye yöneltmeyi deneyin. Sanatsal faaliyetler, su sporları bu dönemde daha iyi ve dingin hissetmenizi sağlayacaktır. 

Venüs Jüpiter ve Chiron Koç burcunda buluşarak aşamadığınızı düşündüğünüz, yapacağınıza inancınızın olmadığı bazı konularda işler yapmanızın önünü açabilir. Geri çekilmek, başkalarını destekleyerek iş yapmak yerine kendi yetilerinizi ön plana çıkarmalısınız. İyi insanlarla karşılaşmak, sağlıklı ilişkiler kurmak bu dönemde en büyük motivasyonunuz olabilir. Bu da insanlara güvenmenin sandığınız kadar zor, beraber çalışmanın düşündüğünüz kadar ağrılı olmadığını size ispat edecektir. 

Satürn'ün Balık burcuna geçişi ile hislerinizi, hayallerinizi gerçeğe dönüştürme zamanına giriyorsunuz. Sadece düşünmekle kalmamalınız. Aklınızdan geçen, elinizden gelen bir şey olduğunda bunun hazırlıklarıyla ilgilenmek sizi besleyecektir. Hayatınızdaki eksik olguların ve duyguların yerini doldurmak için sizin motivasyonunuz ve çalışmalarınız daha etkili olacaktır. Bir anda birçok işle ilgilenmek, maddi ve manevi yatırımlar üzerinde çalışmak size yorucu gelse de hayatınıza kalıcı bir düzen geldiğini fark edebilirsiniz. Çocuk sahibi iseniz ya da çocuk sahibi olmakla ilgili düşünceleriniz var ise burada psikolojik ve ekonomik olarak hazırlıklarınızı tamamlamalısınız. Korkunun değil umudun faydalı olduğunu göreceksiniz. 

7 Mart'ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte sosyal çevrenizdeki sorunları çözüme kavuşturuyorsunuz. Yeni ve farklı kararlar almanız gerekebilir. Bazı kalıpların dışına çıkmak, düşüncelerinizi ve beklentilerinizi esnetmek size iyi gelecektir. Ne istiyorsanız onu iyi bilecek, ona göre hareket edebileceksiniz. Özgüveninizi ve tecrübelerinizi korumanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Bu sayede de hem sosyal çevrenizi hem de işinizle ilgili detayları değiştirebilirsiniz. Parasal getiriler sağlayacak, emeklerinizin karşılığını gerçek sonuçlarla alacağınız yeni gelişmeler elde edebilirsiniz. Bugünü ve yarını daha net görüyorsunuz.

Merkür Neptün ve Güneş'in Balık burcunda bir araya gelmesiyle aşk hayatınızı mercek altına almanız gerekebilir. Yanılma ve aldanma açık olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Dolayısıyla yaşadıklarınızın gerçekliğini ve sizde bıraktığı etkiyi iyi anlamalısınız. Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda hislerinizi paylaşmaktan çekinmemelisiniz. Kabuğunuza çekilmek yerine hayata, becerilerinize tutunmalısınız. Bunu yaptığınız günlere bir son verin ve 16-17-18 Mart günlerini kendinize bir milat olarak belirleyin. Maddi ve manevi yönden kendinize, hayallerinize yatırım yapın. Verdiğinizi alabilirsiniz, gerçekten emek verdiğinize emin olun. 

Venüs'ün Boğa burcuna geçmesiyle birlikte ilişkilerde yüzünüzün güleceği günlere giriyorsunuz. İlişkilere yön vermek, kriterlerinizi sorgulamak ve devamlılığı olmayanları ayırt etmek isteyebilirsiniz. Destek vereceğiniz ve destek bulacağınız insanlarla yola devam etme kararı aldıysanız yaklaşımlarınızın da buna göre olmasına dikkat etmelisiniz. Ancak bunu bir inada, ısrara dönüştürmek süreci beklediğiniz gibi olumlu ilerletmeyebilir. Sakin ve makul ortamlar, konular dikkatinizi daha çok çekebilir. İş ortaklığı ve ticari faaliyetler kısmında da elinizdeki imkanları ve insanları korumak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken iyi olduğunuz alanları nasıl geliştireceğinizi de araştırmalısınız. Bu araştırmalar ilerleyen günlerde uygulama şansınızı yükseltecektir. 

Merkür'ün Koç burcunda hareket etmesiyle iş hayatınızla ilgili konular hızlanabilir, kararlarınız netleşebilir. Enerjinizi ve tecrübelerinizi doğru yöne aktarmak isteyebilirsiniz. Bir değişiklik, yenilik düşünceniz olduğunda kriterlerinizi buna göre belirleyebilirsiniz. Çalışma ortamınızla ve arkadaşlarınızla ilgili konularda daha duyarlı olabilir, istekler sözkonusu olduğunda öncülük edebilirsiniz. Hayatı her anlamda hızlı yaşayacağınız bir dönemde olduğunuz için fiziksel kazalara da açık olabilirsiniz. Dolayısıyla sağlığınıza, beslenmenize ve yoğunluğunuza dikkat etmelisiniz. Kendinizi aceleye getirmeyin. 

21 Mart'ta Güneşin Koç burcundaki döngüsüne başlaması ve yine Koç burcunda bir yeni ay yaşanmasıyla sizin kapınızı da yaşamaya değer günler çalıyor. İradenizi ortaya koyuyorsunuz ve istekleriniz ne ise ona odaklanarak yaşamınıza bir düzen kuruyorsunuz. Gücünüzü kullanmak için sabırsız olabilirsiniz, birçok konu ve projenin içinde yer alabilirsiniz. Bir şeyler yapmak düşüncesi sizi mental olarak besleyebilir. Dolayısıyla da beklettiğiniz fikirleri işlemek, durağan hayatınıza yenilikler katmak, iş değişikliği ve çalışma ortamınızdaki düzenlemelerle yoğun vakitler geçirebilirsiniz. Fiziksel olarak buna hazırlıklı olduğunuzu düşünebilirsiniz ancak yine de takviye gıdalar almaya, kontrollerinizi yaptırmaya ve spora özen göstermenizde fayda var. 

Venüs ve Kuzey Ay Düğümü'nün Boğa burcundaki kavuşumu ikili ilişkilerde önemli dönüm noktalarına imza attırabilir. Kadınlarla olan bağlantılarınız, işbirlikleriniz yani tüm ticari ve duygusal bağlantılarınızdan dersler çıkarabilirsiniz. Deneyimlerinizi, hayatınıza insan dahil etme kriterlerinizi yerinizi ve gücünüzü sağlamlaştıracak insanlardan yana kullanmalısınız. Ve siz de çevrenize böyle bir insan olduğunuzu gösteren tutumlar sergilemelisiniz. Evlilik ve ortaklıklar gibi kalıcı, uzun vadeli ve sizi olduğunuzdan daha iyiye dönüştüren gelişmeler hayatınıza girebilir. Bunları kabul edin. 

Plüton'un Kova burcundaki seyrine başlamasıyla aidiyet duygusunu yoğun bir şekilde düşünebilirsiniz. Kendinizi nerede mutlu hissediyorsanız, ruhunuza ve fikirlerinize nerede önem veriliyorsa orada olmak isteyebilirsiniz. Bu istek bazı fiziksel yer değişiklikleri yaptırabilir. Ancak hem kendi düzleminizde hem de ailenizle ilgili konularda sizin de üzerinize düşen bir durum olup olmadığını iyi anlamalısınız. Değer verdiğiniz insanlara bu değeri yeterince gösterip göstermediğinizden emin olun. Bu sayede ilişkilerinizdeki pürüzleri de çözebilirsiniz. Gayrimenkul alım satımları kadar bulunduğunuz alanlarda da değişiklikler yapmak, tadilat, düzenleme gibi işlere vakit aırmalısınız. Bunları kendi isteğinizle yapıyor olmak size büyük avantaj sağlayacaktır. 

Mars'ın Yengeç burcuna geçmesiyle beraber akademik ve kişisel gelişim gibi alanlarda ilerleme kaydetmek isteyebilirsiniz. İçsel olarak bunu hissetmek kadar yapabilme cesareti göstermenin de önemli olduğunu bilmelisiniz. İstemediğiniz şeyler yaşamamak adına istekleriniz için çaba göstermeyi tercih edin. Hakkınızı savunun, size gerekli olan ne ise onun peşine düşün. Yurtdışına taşınmak ya da burayla ilgili bir iş yapmak, ilgilendiğiniz bir konuda profesyonel olmak için çalışmalar yapabilirsiniz. Hazırlıklarınız ne için olursa hayatın da size onu vereceğinden emin olmalısınız. Bu farkındalık yaşayacağınız muhtemel aksaklıkları bertaraf etmenizi sağlayacaktır. 

Merkür ve Jüpiter Koç burcunda kavuşarak çalışma ortamınızda hissettiğiniz huzursuzluğu atmak için size önemli fırsatları getirebilir. son dönemlerde çalışma hayatınız, sorumluluklarınız, bulunduğunuz koşullarla ilgilenmek sizi yormuş olabilir. Bu gidişatı değiştirmek, istediğiniz rahatlıkta ve sorumlulukta işler yapmak isteyebilirsiniz. Bunu nasıl işleyeceğinizi bilmiyorsanız şikayetçi olduğunuz durumlara odaklanın. Çözüm her zaman sorunun bir parçasıdır. Ego, kibir, abartılı tepkiler gibi tuzaklara düşmediğiniz takdirde bu önemli parçayı yakalamanız da kolaylaşacaktır. İşveren iseniz çalışanlarınızın hakları ve istekleri doğrultusunda hareket etmeniz hem sempati hem de verim kazanmanıza yardımcı olabilir. İyileştirin, iyileşin. 

Venüs ve Uranüs Boğa burcunda bir araya geliyor ve bu da önemli ve sürprizli ilişkilerin kapınızı çalmasına imkan tanıyor. Özgürlüğünüzün, rahatlığınızın, keyif ve kazanım elde etmek istediğiniz her şeyin bir yansıması sözkonusu olabilir. Bu farkındalığı yakalayacağınız başlangıç ve kopuşlar yaşayabilirsiniz. Zorladığınız ya da sizin zorlandığınız ilişkiler, işler, ortaklıklar sözkonusu ise bunların son haline iyi odaklanın. Beklentileriniz ve tahammülünüz yön değiştiriyor. 

 

Motivasyon Sözü: “Başarıların en görkemlisi, sürekli kendinizi aşmak ve kendi onayınıza layık olmak için çaba göstermektir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, seyahat ve yer değişikliği planlarınızın hayatınıza etki edeceği bir süreç yaşayabilirsiniz. Özlediğiniz yerlerde özlediğiniz insanlarla buluşabilir, birbirinize destek verebilirsiniz. Bu durumu başka şekilde değerlendirmek isterseniz, sizde duygusal baskı oluşturan bazı düşüncelere ya da işlere son verebilirsiniz. Venüs Mars karesinin de etkili olacağı 1-2-3 Şubat tarihlerinde bazı kadın figürleriyle fikir ayrılığı yaşayabilirsiniz. Her şeyde bir hayır olduğunu düşünerek bunu lehinize çevirin ve doğru insanlarla bir araya gelmek üzere harekete geçin.

Aslan burcunda 5 Şubat'ta gerçekleşecek dolunay ile birlikte iş hayatınız ve buradaki insanlarla olan paylaşımlarınız önem taşıyan bir duruma gelebilir. Neye nasıl tepki verdiğiniz ve bunların hayatınıza, konumunuza nasıl yansıdığını görebilirsiniz. Değiştirmeniz gereken tutumlar sözkonusu ise bunlara kayıtsız kalmamalısınız. Sabrınızın karşılığını alacağınızı unutmayın. Bu noktada yapmanız gereken asıl şey, ne istediğiniz ve ne sonuç beklediğinizi bilmek ve buna göre hareket etmek olacaktır. Otorite figürleri, hayatınızdaki önemli kadınlarla yapacağınız konuşmalar ya da onlardan alacağınız bilgiler size yeni bir bakış açısı getirecektir. 

Merkür ve Plüton'un Oğlak burcundaki birlikteliği iş görüşmeleri ve hayatınızı kazanmak istediğiniz konusunda yenilikler yapabilirsiniz. Eylemlerinizin sonuçlarını görmek size yapacağınız ya da yapmayacağınız şeyler konusunda da ipucu verecektir. Hissettiklerinizi kağıda ve gerçeklere dökmek için bu dönemi iyi kullanmalısınız.

Merkür'ün Kova burcuna geçmesiyle aile ortamında önemli kararların ve konuşmaların geçeceği bir sürece giriyorsunuz. Fikirlerinize danışılabilir, bazı sorunlara yeni bakış açılarıyla yaklaşabilirsiniz. Bunu verimli bir şekilde kullanarak yaşanacak yanlış anlaşılmaları da önleyebilirsiniz. Aranızdaki saygıyı ve otoriteyi sarsmamalısınız. Gayrimenkul işlemleri, evle ilgili fiziksel değişimler ve bunların maddi yükü konusunda farklı kaynaklar bulabilir ya da elinizdeki imkanları değerlendirebilirsiniz. 

Güneş ve Satürn'ün Kova burcundaki kavuşumu aile içindeki sorunlar karşısında yeni bir tutum geliştirmenizi gerektirebilir. Alınan kararlara ne tepki geldiğini ya da sizin ne tepki verdiğinizi iyi düşünmelisiniz. İşinize yaramayan aile ve ev ortamınızdaki beklentileri karşılamayan her şeyi sonlandırıp asıl ihtiyaca yönelik hamleler yapmalısınız. Özellikle alım satımla ilgili konularda bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda var. Ailenin otorite figürlerinin düşünceleri bu konuda belirleyici olabilir. 

Venüs ve Neptün'ün Balık burcundaki kavuşumuyla aşk hayatınızı yakından ilgilendiren günler görebilirsiniz. Duygusal konularda şansınızın açık olması girdiğiniz ortamlarda ya da yaptığınız işlerde buna yönelik fırsatları görmenizi kolaylaştıracaktır. Kendinizi iyi hissetmek için yaptığınız aktivitelerin ya da tatillerin faydasını motivasyonunuzun yükselmesiyle görebilirsiniz. Sanatsal faaliyetler ve el becerilerinizi hayal gücünüzle birleştirdiğinizde hem enerjinizi daha iyi şekilde yönetmiş olacak hem de belki yeni bir hobi edineceksiniz. Güneş'in Balık burcuna geçmesiyle "ne yapmalıyım?" sorusuna birçok yanıt bulabilirsiniz. Ağır ve bilgece bir duruş sergilemek kimsenin dikkatinden kaçmayacaktır. 

Venüs Koç burcuna geçerek çalışma hayatınızla ilgili her şeyi normal ve normalin üstünde iyi hale getirebilir. Hem sorumluluklarınız hem çevreniz hem de gelirinizde iyileşmeler sözkonusu olabilir. Bu anlamda kendinizi geliştireceğiniz, farklı insanlarla tanışabileceğiniz, özellikle kadın figürlerden büyük destekler alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Motivasyonunuzun bu şekilde yükselmesi sağlığınız konusunda da işinizi kolaylaştırabilir. Kendinizi daha iyi ve zinde hissetmeniz yaşam ve beslenme alışkanlıklarınızı hızlıca değiştirebilir. Spora başlamak, hareketliliği hayatınıza dahil etmek isteyebilirsiniz. Ani ve hızlı hareketlerle birtakım kazalarla karşılaşabileceğiniz için dikkatli olmanızda fayda var. 

20 Şubat'ta Balık burcunda gerçekleşecek yeni ay aşk hayatınızda yenilikler yapmanız için size önemli fırsatlar getirebilir. İlişkilerde adım atmak, güven duymak ve huzurlu olmakla ilgili sorunlarınızı aşabilirsiniz. Belirsizlik hissettiren durumlardan ve insanlardan sıyrılarak kendinizi daha mutlu hissedeceğiniz, geçmişten farklı bakış açılarına sahip olacağınız insanlara açabilirsiniz. İç rahatlığı ve huzuru kendinizde hissederek başlamak bu noktada işinizi kolaylaştırabilir. Çocuk sahibi olmak, evlat edinmek ve bu yönde adımlar atmak için iyi bir dönemdesiniz. 

 

Motivasyon Sözü: "Güçlükler başarının değerini arttıran süslerdir."

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Oğlak burcundaki Venüs Plüton kavuşumu işbirliklerine ve ticarete olan düşüncelerinizi tümüyle değiştirebilir. İnsanlara güvenmek ve birlikte iş yapmak, fikir paylaşımında bulunmakla ilgili bakış açınızı değiştirmek bazı soruların cevaplarını bulmanızı sağlayabilir. Yeteneklerinizin, gerçek düşüncelerinizin farkına varıyorsunuz. Güneş ve geri hareketteki Merkür’ün de Oğlak burcunda bir araya gelmesi, size kaçırdığınız fırsatları ve görmezden geldiğiniz kuralları hatırlatabilir. Eğitim, yeni iş görüşmeleri, araç bakım, elektronik cihaz ve sosyal mecralarla ilgili eksiklerinizi kapatmak için iyi bir dönem olabilir. Değerlendirmekten, artık kendiniz için bir şeyler yapmaktan geri durmayın.

Kova burcuna geçen Venüs kendi yaşam alanlarınız ve hayat standartlarınız konusunda harekete geçmenizi sağlayabilir. Evlilik ya da iş sebebiyle ev değişikliği, düzenlemeler gündeme gelebilir. İhtiyacınıza ve zevkinize yönelik bir ortam kurmak motivasyonunuzu yükseltecektir. Bu sayede sorunları çözmek de kolay olabilir. Aile İçi iletişimde söz hakkınız olabilir, fikirleriniz kabul görebilir. Üreteceğiniz çözümler, yeni bir bakış açısı edinmesi konusunda tüm aileye ilham olabilir. 

7 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay ile bakış açısı konusunda yenilikler yapabilirsiniz. Benzer durumların getirdiği benzer sonuçlar size fayda etmiyor olabilir. Bu durumda yapmanız gerekenin artık hayatınıza engel olmaktan vazgeçmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Tıkandığınızı, bir çıkış bulamadığınızı, hakkınızı alamadığınızı düşündüğünüz konularda sizin bir atılım yapmanıza gerekebilir. Kendinizi eğiteceğiniz alanları araştırabilir, üzerinde çalıştığınız imkanların sonuçlarına göre yeni yol haritası belirleyebilirsiniz. 

İkizler burcundaki geri hareketini sonlandıran yönetici gezegeniniz Mars üzerinizdeki gölgelerden kurtulmanız için size fırsatlar getiriyor. Borçlarınız başta olmak üzere ayağınıza bağ olan birçok konudan sıyrılmış olmak daha rahat ilerlemenizi sağlayacaktır. Engelleri aşmak konusunda önceliklerinizi değiştiriyorsunuz. Kendi kendinizi motive etmenin ve en büyük desteği yine kendinizden almanın önemi projelerinize de yansıyabilir. Beklediğinize değecek sonuçlar alabilirsiniz. Parasal konularda hakkınız olanı teslim alacağınız, farklı yerlerden destekler göreceğiniz ve ek iş konusunda şansınızın açılacağı bir dönemdesiniz. Mücadeleniz ve hazırlığınızın ekmeğini yiyebilirsiniz. Duyduklarınızı daha doğru bir şekilde değerlendirmeyi öğreniyorsunuz. 

Güneş ve Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu size düşünmek kadar düşündüğünüzü hayata geçirmenin de önemini hatırlatabilir. Gitmeniz gereken yol konusunda yeni fikirler ortaya çıkarabilirsiniz. Hayatınızı kazanmanın alıştığınızın dışındaki yöntemleri konusunda kendinizi yetiştirmek için önemli kapılar açılabilir. Yakın çevrenizle ilgili bazı haberlerin önünüze gelmesi, karşılaştığınız teknik ya da çevresel sorunlar karşısında izlediğiniz tutumlara dikkat etmelisiniz. Fevri çıkışlar yerine bunun neden olduğunu anlamaya çaba göstermelisiniz. Zamanınızı, birikimlerinizi, enerjinizi neye harcarsanız çevrenizde de onun belireceğini unutmayın. Merkür’ün de Oğlak burcunda ileri hareketine başlaması bu süreci hızlandırabilir. İş görüşmeleri, buluşmalar ve resmi işlemlerinizden sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. Elektronik cihazlar konusunda yaşadığınız aksaklıklar, mali olarak sizi zorlasa da yenilenmiş araç gereçlerle çalışmak daha çok verim almanızı sağlayabilir. 

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile birlikte evinize ve ailenize her zamankinden daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz, aile üyelerinize de aynı etkiyi yansıtacağınız günlerdesiniz. Birbirinizin ya da evinizin ihtiyaçlarını karşılamak, yaşananlara getireceğiniz akılcı ve pratik çözümler süreci daha da iyi hale getirebilir. Ne istediğinizi biliyor olmak ortamınızı ve koşullarınızı da buna göre şekillendirecektir. Özellikle 21 Ocak’taki Kova yeni ayı ile bu konuyla ilgili adımlar atmak daha mümkün olabilir. Gayrimenkul işlemleri, evlilik gibi kararlar gündeminize geliyor. Hayatınızı yeniliyorsunuz. 

Venüs ve Satürn’ün Kova burcundaki kavuşumu taşınma, yer değişikliği, kendi alanınız bulmakla ilgili konulardaki pürüzleri ve bunların çözümlerini ortaya çıkarabilir. Burada sonucu etkileyecek olan şeyin sizin hangi konuya odaklandığınız olduğunu bilmelisiniz. Önünüze bir engel çıktığında, ödeme ve fikir birliği gibi durumların önemi vurgulanabilir. Durumunuzun ve ilişkilerinizin farkında olmak bu dönemde işinizi kolaylaştırabilir. Hem işinizi hem de aile hayatınızı etkileyecek kararlar verirken hayatın gerekliliklerine de kulak vermelisiniz. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki ileri hareketiyle toksik ve yoran ilişkilerden geriye kalanları hayatınızda kalıcı hale getirebilir. Kurduğunuz bağların gerçekliği ve devamlılığı test edilmiş olabilir. Gerçeklerden kaçınmadığınız her konunun geri dönüşü sizi memnun edebilir. Verdiğiniz kararların, geri adım attığınız konuların sonuçlarını görmeye başlıyorsunuz. Soru işaretlerinin her zaman sizin istediğiniz cevaplarla yok olmadığını kabullenmek, bu dönemin en büyük ve en etkili dersi olabilir. 

Venüs’ün Balık burcuna geçişi ile vaktinizi ne ile, ne şeklde değerlendireceğiniz ve bunu yaparken ne kadar mutlu olacağınız konusunda yeni girişimleriniz olabilir. Hayaller kurabilir, beklenti içine girebilirsiniz. Buna açık ve yakın bir dönemdesiniz. Ancak dikkat dağınıklığı ve aynı anda birçok düşüncenin etkisinde olmak kesin bir karara varmanızı zorlaştırabilir. Bu yüzden neye yoğunlaşacağınız da önemli olacaktır. Aşk hayatınızı hareketlendirecek tanışmalar gündeme gelebilir. Huzur vermek ve bulmak istediğiniz ilişkiler önceliğiniz olacaktır.

 

Motivasyon Sözü: “Şans, sadece sabırla çalışan ve azimle güç sarf etmeyi sürdüren kişilerin zihinlerinde buluş olarak belirir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Balık burcunda ileri hareketine başlayan Neptün soru işaretlerinizi silmek için size seçenekler sunabilir. Neye odaklanıp neyi hayatınızda tutmak gerektiği konusunu yoğun bir şekilde düşünebilir, bu konuda hataya düştüğünüz noktalarla yüzleşebilirsiniz. Keyif, istekler ve sorumluluklar arasındaki dengeyi bulmak sizin için daha kolay olabilir. Bunu sağlayamadığınız günlerin sonuna geldiniz. Bu sayede aşk hayatınızdaki dalgalanmalar da son bulabilir. İlişkilerinizin gidişatını görmek, mutlu olmanın yollarını bulmak ya da yeni ilişkilere başlamak adına ideal bir döneme giriyorsunuz. 

Merkür Oğlak burcunda hareket etmeye başlıyor ve iletişim trafiğiniz yoğun hale geliyor. İş görüşmeleri yapmak, mevcut görüşmelerin netleşmesi, devlet dairelerindeki işlemleriniz gibi durumlara zaman ayırabilirsiniz. Yeni elektronik cihazlar almak, işinizi büyütmek için teknik yatırımlar yapmak gündeme gelebileceği için ekonomik olarak kendinizi hazırlamalısınız. İkili ilişkiler ve yakın arkadaşlardan ziyade, ilginizin çoğunun iş ve ticaretle ilgili konular olacağı bir dönemdesiniz. Ancak bunu sebep göstererek ilişkilere gereken özeni göstermeyi bırakmamalısınız. İnsan ilişkilerinin işinize, hayatınıza olan katkılarını unutmayın. Venüs’ün de Oğlak burcuna geçmesi insan ilişkileriniz açısından önemli etkiler verebilir. Birbirinizi hem iş konusunda hem de duygusal anlamda besleyeceğiniz insanlarla bir arada olmak, aile işi yapmak konusu gündeme gelebilir. 

8 Aralık’taki İkizler dolunayı ile ek gelir getiren işleriniz, alacak verecek ve borçlanma ile konularınız gündeme gelebilir. Güvenmediğiniz, emin olmadığınız işlerin neticelerini daha net görebilirsiniz. Bu da size nasıl davranmamanız, ne yapmamanız gerektiğini gösterecektir. İkili ilişkiler, buradan sağladığınız faydalar veya sizin ailenize verdiğinizle ilgili süreçlerinizi gözden geçirerek ilerlemenizde fayda var. Sınanma ya da sıkışma yaşamak istemiyorsanız yapacağınız mali girişimlerin nereye varacağından emin olmalısınız. 

Mars Chiron üçgeni günlük hayatınıza gölge düşüren bazı endişelerinizin üstüne gitmenizi sağlayabilir. Hayatı korkuyla ve sizde takıntı oluşturan durumlarla yaşayamazsınız. Bunu çözmenin yolu da geçmişin etkisinden kurtulmaktır. Geri hareketteki bu iki gezegenin size anlattığı da geçmişi bırakmak ve geleceğe hazırlık yapmak yönündedir. Çalışmalarınıza odaklanın, iş hayatınızın sorumluluklarını yerine getirin ve bu konuları eksiklerinizi kapatın. Psikolojik ve mental sağlığınız için kendinize, hedeflerinize tutunmak zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. 

18-19 Aralık tarihlerinde Ay’ın burcunuzdaki ilerleyişi odak noktanızı kendinize çevirmenizi sağlayacaktır. Bunu bir baskı mekanizması olarak düşünmemelisiniz. Kendinizden kuşku duyduğunuz konuları ortaya çıkarın ve bunların hayatınıza olan etkilerini düzenleyin. Özellikle ikili ilişkilerinizi mercek altına alırken gereksiz baskı ve kıskançlıklardan uzak durmanızda fayda var. 

Koç burcunda hareketine devam eden Jüpiter beceri ve ihtiyaçlarınızın farkına vararak buna yönelik girişimler yapmanızı kolaylaştırabilir. İş bulma, iş görüşmeleri yapma ya da mevcut işinizde ilerleme gibi konular gündeme gelebilir. Çalışma koşullarınızı yenilemek ve iyileştirmek, motivasyonunuzu yükselteceği için işinize daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır. Emek verdiğiniz her şeyin mükafatı sizi bulabilir. Bu yüzden yarım bıraktığınız ya da bekletmeyi seçtiğiniz projeleriniz varsa hayata geçirmelisiniz. Beden sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var, gerekli önlemleri aldığınız hem fiziksel görüntü hem de zinde hissetmeniz için iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Chiron’un da Koç burcunda ileri hareketine başlayacak olması, bu konuda bakış açınızın ve alışkanlıklarınızın değiştiğini, değişmesi gerektiğini gösterebilir. Çevrenizle olan iş birlikleriniz, birbirinizi motive edecek girişimlere destek olmak sizin de ihtiyaç duyduğunuz verimli kalabalığı size verebilir.

22 Aralık’ta Güneş’in Oğlak burcuna geçmesiyle çevrenizle daha dikkatli ilişkiler kuracağınız, kendi kendinize kurduğunuz sistemi göstereceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Sorumluluklarınızı bilen biri olmanın insanlardan kopmanızı gerektirmediğini fark etmek sizi başarılı kılabilir. Gözlem yeteneğiniz, anlamaya yönelik çabalarınız sonuçsuz kalmayacaktır. Bu sayede yakın arkadaşlarınız, iş ortaklarınızın beklentilerini ve düşüncelerini daha iyi anlayabilirsiniz. 23 Aralık’taki Oğlak yeni ayı ile birlikte uygulama aşamasına geçiyorsunuz. Hedeflerinizi sıralamak, bu yönelik seyahatler ve görüşmeler planlamak için ideal bir dönemdesiniz. Önceliklerinizi doğru belirlemek, hayatınıza bir gerçeklik katmak bu süreçte en çok dikkat etmeniz gereken konu olabilir. 

Merkür’ün 29 Aralık’ta Oğlak burcundaki geri hareketiyle yazılı işlemler ve başvurular konusunu ağırdan almalısınız. Önemli görüşmelerinizi, kararlarınızı alırken tüm detayları incelediğinizden emin olun. Tümüyle hâkim olmadığınız ya da size uymadığını düşündüğünüz konuları kestirip atmak yerine farklı bir bakış açısıyla, belki yakınlarınızı destekleriyle yeniden değerlendirmelisiniz. Gerek iş hayatınızı gerekse özel yaşamınızı etkileyen konularda nasıl bir tutum sergilediğinizi düşünebilirsiniz. İyi bir etki bıraktığınızı düşünürken üslubunuz bunu desteklemeyebilir. Fikirlerinizin kabul görmesi ve uygulanabilir olması için iyi bir sunumda ve anlatımda neler olması gerektiğini araştırabilirsiniz. Bu sayede hem kendinize yakışanı yapmış olacak hem de yakınlarınız, iş ortaklarınızla olan ilişkilerinizi iyileştirebileceksiniz. Araç muayene ve bakım işlemlerinizi kontrol etmeniz, trafikte sorunsuz bir şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır. 

Motivasyon Sözü: “Üzüntü geriye bakar, endişe etrafına bakar, inanç ise yukarıya bakar.”

Yönetici Gezegeni Mars, Plüton
Elementi Su
Niteliği Sabit
Rengi Koyu kırmızı, bordo, kan rengi
Metali Demir
Taşı Opal
En Uyumlu Olduğu Burçlar Yengeç, Balık, Oğlak, Başak
En Zorlandığı Burçlar Boğa, Aslan, Kova

Yönetici gezegeni Mars ve Plüton'dur.

Element olarak su grubu içindedir.

Şiddetli ve kararlı insanlarsınız. Yola çıktığınızı elde edene kadar yolunuzdan asla vazgeçmezsiniz.  Sizin her zaman çekici bir gücünüz ve diğer insanlar üzerinde kurduğunuz güçlü baskın manipülasyon yetenekleriniz vardır. İddialı, yoğun ve zekisiniz. Son derece zeki ve kurnaz olduğunuz için sizi kandırmak zordur.

Yapılanı ve yapanı asla unutmazsınız. Tutkulu, inatçı ve kıskançsınız. Gizli ve ince olabilirsiniz. Dönüşüme ve yeniden doğuşa değer verirsiniz. Zaman zaman bencil olabilirsiniz.

Gözlerinizi istediğiniz bir şeye diktiğiniz zaman, hemen tüm gücünüzü onu elde etmeye adarsınız. Bir kez bir engelle karşılaştığınızda, giderek artan hedeflere ulaşma yolundaki herhangi bir direnci nasıl aşacağınızın, yıkacağınızın veya yok edeceğinizin sırrını en iyi siz bilirsiniz.

Akreplerin kötü şöhreti olarak bilinen gizliliği ve kinciliği ise ancak kendilerine zarar verme noktasındadır. Dostluğunuzun güveni hiç bir yerde yoktur.

Dolaylı stratejiler yaparsınız ve doğrudan taktikler kullanmayı tercih edersiniz. Allah tarafından insanları sezgisel olarak anlayan bir yönünüz vardır. Para kazanma becerileriniz ve yetenekleriniz doğal olarak vardır. Hayatınıza uğrayan krizler, her zaman sizler için fırsatlardır.

Paylaş: