loader
Akrep Icon Akrep Burcu ( 24 Ekim - 22 Kasım )

İçinizdeki iyi niyetin ölmesine ya da bastırılmasına üzülebilirsiniz. Bunu başka insanlara ya da konulara bağlamamalı, kendi iradenizi hepsinin üzerine çıkarmalısınız. İstemeseniz de bir şeyler değişecek, bunları sizin isteklerinizin olması için değil için duygularınızla değil mantığınızla hareket etmeniz gerekecektir.

Koşullara verdiğiniz tepkilerin her şeyin belirleyicisi olduğunu unutmayın. Bugün işinizle ilgili kararlar hakkında önemli görüşmeler yapabilir, güvendiğiniz kişilerden destekler alabilirsiniz. Profesyonel düşünmek sizi insan ilişkilerinde de daha başarılı hale getirebilir, bu da size gelecek fırsatların önünü açabilir.

İş ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Bazı detayların konuşulması işinizi daha iyi yönetmenize, ortaklarınızla daha iyi anlaşmanıza olanak tanıyabilir. Bunu bugüne kadar yapmamış olmayı bir hata olarak görmeyi başardığınızda sorunları çözmeniz de kolaylaşacaktır.

Ummadığınız durumların bir gün ortaya çıkmasını değil bunları ummayı ve gerçekleştirmek için çabalamayı düşünmelisiniz. Duygusal, ticari, ailevi tüm kararlarınızda kendinizin arkasında durun. En çok buna ihtiyacınız olduğunuzu yaşamaya olanak tanıdığınızda görebilirsiniz.

Kendinizi olmak istediğiniz noktadan farklı bir yere götürmemelisiniz. Bugün bir karar alarak sizi oraya ulaştırmayacak her şeyden vazgeçebilirsiniz. “İleri” tuşunuzu hatırlamak ve kullanmaya başlamak için ideal bir gündesiniz.

Hiçbir duygunun yerine başka bir duygu koymamalısınız. Kendinize bu hayatta her şeyi yaşayabileceğinizi ve bunun hep bir deneyim getireceğini anlatın. Hislerinizi bastırmadığınız ve bunları gerçeklerden ayırmadığınız bir gün olsun.

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 5 Ekim'de Merkür'ün Terazi burcuna geçişi ile yalnız kalmak ve kalabalıklara karışmakla ilgili tereddütlerinizi masaya yatırabilirsiniz. Kendinizi soyutlamak yerine, inzivaya çekilmek istediğinizde gideceğiniz alanlar kurmak daha iyi olabilir. Bu sizi çevrenizle iletişiminizin kopmasından, doğru dengelerin yanlışlıkla bozulmasından koruyabilir. Zaman ayırmak ve bu zamanı da sağlıklı bir şekilde geçirmek motivasyonunuzu yükseltecektir. İş fikirleriniz, hayata dair düşünceleriniz, insanlarla olan etkileşimleriniz, edindiğiniz tecrübeleriniz üzerine mesai harcamak yanlışları değil artık doğruları konuşup gündeme getirmenizin önünü açabilir. İyi bir hazırlık ve donanım beraberinde iyi sonuçlar getirecektir. Çevrenizden destek alabilirsiniz ama bağımlı olduğunuz tek kişi, tek mekanizma siz olmalısınız. Hayatınızın kontrolünü elinize almanız gereken bir dönemdesiniz. Bazı insanların söylemleri, eski ilişkilerinizle ilgili haberler bazı konuları yeniden düşünmenizi sağlayabilir. Bu düşünme hali istemediğiniz sözlerin, kendinizi doğru ifade edememe endişesinin önüne set çekebilir. Dolayısıyla da en doğru yöntemi bulmak, en iyi mesafeyi yakalamak adına şansınız yükselebilir. Her şerrin arkasından gelen hayrı fark etmek içsel huzurunuz ve gündelik yaşantınız arasındaki dengeyi korumak adına önemli olacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Sadece yapılması gerekeni yap. Kötü yap; yavaş yap; korkarak yap. Ne şekilde yapman gerekiyorsa yap, ama yeter ki yap.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 29 Eylül’de gerçekleşecek Koç dolunayı ile birlikte güçlü ve sizi olduğunuzdan daha iyi bir yere taşıyacak bir iradeniz olduğunu görebilirsiniz. Bunu her seferinde yerinizi korumak için kullandınız ancak şimdi koşullar değişiyor. Gergin olmaya takılmak yerine bu değişime ayak uydurun. Hayatınızla ilgilenin, sağlık sorunlarınızın çözümü için doktor tavsiyelerine uyun, cildinize ve bedeninize daha iyi yaklaşın. Bu vesileyle farklı bir şekle giren hayatınızın, sizi buluşturacağı farklı konuları görmeniz kolaylaşacaktır. Düşünmeye değil uygulamaya vakit ayırmalısınız. Yeni bir işin ve yaşam koşullarının arefesinde, bunu yapmaya çalışmak bile size büyük bir motivasyon sağlayacaktır. İstediğiniz işi almak ya da kendi fikirlerinizden bir gelir oluşturmak, yönetici pozisyonuna gelmek, görüşmelerde daha etkin olmak ve fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmemek çevrenize bıraktığınız izlenimi tümüyle değiştirecektir. Böylece destekler bulmanızın da önünü açılabilir. Özellikle parasal beklentilerin söz konusu olması, hızlı sonuçlanmalar almak ve ödemelerinizin tamamlanması bu konuda sizi fazlasıyla hızlandırabilir. Sizin kitabınızda korkmanın veya geri çekilmenin yazmadığını düşünerek hiçbir adım atmadığınız günlerin ardından bugün yeni bir kitap yazabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Ayaklarınızı yerde tutun, ancak kalbinizin olabildiğince yükseklere uçmasına izin verin.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 23 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna geçişi yoğun ve hareketli zamanların ardından kendinizle baş başa kalacağınız bir ortam hazırlayabilir. Özellikle ikili ilişkilerin ve sosyal hayatın yoğunluğu size bazı konuları gerektiği düşünme ve değerlendirme fırsatı tanımamış olabilir. Biraz kenara çekilmekle bunu mümkün hale getirebilirsiniz. Alma verme dengesi, hissettiklerinizin ve beklentilerinizin karşılığı, iş yapma becerileriniz ve fedakarlıklarınızı değerlendirmeye alarak önemli çıkarımlar yapabilirsiniz. Bu da size sınırı yanlış çizilmiş ya da fazlasıyla aşılmış olan her şeyi göstererek yeni bir stil geliştirmenize yardımcı olacaktır. Problemleri çözmek için öncelikle bunların bir problem olduğunu kabul etmelisiniz. Bir şeylerin olmasını beklemekten ziyade oldurmaya çalıştığınızla yüzleştiğinizde bu kabulleniş işinize çok yarayacaktır. Netleştirmek, adını koymak ve kesin bir karar vermek için kendinizi zorlamayın. Hayatın sunduklarına, insanların davranışlarına karşı sadece anlama çabası göstermeniz size kesin kararları da getirecektir. Zira bu dönemde pek çok şeyin arka yüzünü öğrenebilir, yeni haberler alabilir ve bunları bir yere oturtmanız gerekebilir. Haricinde kalan enerjinizi kendinizle kalmaya, bazı planlarınız üzerinde çalışmaya, eksiklerinizi kapatmaya, sağlık sorunlarınızla ilgilenmeye ayırmalısınız. Halsiz, yönsüz ve durağan hissettiğinizde tüm bunların kalıcı olmadığını ve sizi bir sonraki adımınız için daha dingin bir şekilde hazırladığını unutmayın. Bazen bir kere durmak, iki kere yanlış gitmenizin önüne geçebilir. Size iyi gelen dua, meditasyon, destek ya da hayır işleri gibi konulara yer açabilirsiniz.  

 

Motivasyon Sözü: “Talih sana bazı kötü kartlar dağıttı. O halde bilgeliğin seni iyi bir oyuncu yapmasına izin ver.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Başak burcunda 15 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay size yaptığınız işlerin bir dönüşü olarak yeni bir çevre getirebilir. Kurallara ve kesin görüşlere sahip olmanın yalnız kalmakla değil daha iyi ilişkiler kurmak ve daha verimli, keyifli ortamlarda bulunmakla ilgili bir çaba olduğunu görebilirsiniz. Bu da yalnız kalmakla ilgili tereddüt ve korkularınızı aşmanıza yardımcı olabilir. Küskünlüklerin bitmesi, ilişkilerin güçlenmesi, mesafe girse bile bunun zarar vermeyecek seviyede olması fark etmediğiniz ama kafanıza takılan problemleri azaltabilir.  Yapıcı, işbitirici ve yardımsever tavrınızı ortaya koyacağınız projelerde yer alabilir, organizasyon yeteneklerinizi geliştirebilir, gerek kendiniz için gerekse çevreniz için yapacağınız çalışmalarla ses getirebilirsiniz. Sizi bu hayatta neyin canlı tuttuğunu görebilmek, yeni hedefler koymanızı ve bunlar için çalışmanızı kolaylaştıracaktır. “Çalışmak” kelimesini yorucu sorumluluklar almanın değil hayatı anlamlı, yaşanılabilir ve mutlu eden bir noktaya taşımanın aracı olarak görmeye başlayacaksınız. Bu bakış açısı sizde takıntı oluşturan her şeyi yok edebilir. Süprizlere açık olun ve akışın keyfini sürün. 

 

Motivasyon Sözü: “Uçmak için üzerinde durduğunuz yerden vazgeçmeniz gerekiyor.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketiyle birlikte genişleyen iş çevreniz ve imkanlarınız, duygusal ilişkileriniz mercek altına alınabilir. Kurduğunuz ortaklıkların alt yapısı, insanlara güvenebilmenin önemi ve sonuçları hakkında çıkarımlar yapabilirsiniz. Bunlar konusunda gerçekçi olmanız, gereksiz inatlaşmalardan kaçınmanız maddi ve manevi kayıpların önüne geçecektir. İnsan kazanmak konusunda şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz ama hiçbir şansın kendiliğinden ve öylece parlamayacağını da bilmelisiniz. Ticari ortaklıklarınızı ve parasal hesaplarınızı kontrol edebilir, açık verdiğiniz ya da gereksiz efor sarf ettiğiniz noktaları tespit ederek sorunları sıfırlayabilirsiniz. Evlilik, ilişkiler ve aile kurmakla ilgili fikirlerinizde aklınıza oturmayan noktaları daha iyi görebilirsiniz. Geçinmeye gönlü olanın her zaman fırsat bulacağını göreceksiniz. Bu siz de olabilirsiniz. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün Başak burcundaki kavuşumu, arkadaş seçimleriniz ve bulunduğunuz çevrelerde dikkatleri size çekebilir. Kendinize has kriterlerinizin ve düşüncelerinizin olması kuracağınız ilişkilerin niteliğini belirliyor. Bu da size bazı avantajlar sağlıyor olabilir. Bu kavuşumla, elde ettiğiniz avantajları ne derece değerlendirebileceğinizi görebilirsiniz. Üzerinde bir süredir çalıştığınız konuları ortaya çıkarabilir, kendinizle ilgili fikirlerinizi paylaşmak isteyebilirsiniz. Çevrenizin size karşı ilgisine kayıtsız kalmamak için sorumluluk alırken dikkatli olmalısınız. Gereğinden fazla iş yükü ve iletişim odak noktanızı kaçırmanıza neden olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Sonuçları, problemleri çözerek değil, fırsatları değerlendirerek elde edersiniz.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketine başlaması ilişkilerinize önemli yönler verebilir. Toksikleşen, artık mutlu etmeyen ve ortak bir paydada buluşamadığınız her ilişkinizi gözden geçirmelisiniz. Devam edip etmemekle ilgili nihai kararı yaşadıklarınızın sonuca ve bu sonuca uygun hareketlere bakarak verebilirsiniz. Değer vermek ve değer görmekle ilgili tereddütünüz olmadan, güvene dayanan ortaklık ve birliktelikler için emek vermelisiniz. Bunu yapmanıza engel olan ya da size yapılmayan durumları bir takıntı haline getirmemelisiniz.  Böylece iyi olanı daha da iyileştirme şansınızı hep saklı ve taze tutabilirsiniz. Parasal getirileri olan işlerinizle ilgili bazı revizeler gündeme gelebilir, beklenmedik ödemelere karşı b planı hazırlamanızda fayda olabilir. 

31 Ağustos'taki Balık dolunayı ile duygusal konularda daha faza yanılgı ve aldanmayla karşılaşmamak için kararlar alabilirsiniz. Hayatınızda bir döngüyü bitirip yenisini açmak isteyebilirsiniz. Bunun için eski döngülere ve hikayelere dair her şeyle vedalaşmalısınız. İlişkilerinizle ilgili bazı gerçeklerin ortaya çıkışı tamam ya da devam demekle ilgili tereddütlerinizi sonlandırabilir. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, çocukları ilgilendiren konularda yatırım ve çalışmalar oluşturmak adına iyi bir dönemdesiniz. Kararlarınızı alırken bu sürecin hayalperestliği kadar hayal kırıklığı ihtimaline de hazırlıklı olmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Akıllı insanlar düşünür. Cesur insanlar konuşur. Harika insanlar harekete geçer.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Güneş’in 23 Ağustos itibariyle Başak burcunda seyredecek olması sizi hem sosyal hem de çalışmayla geçecek bir zamana götürebilir. Toplu organizasyonlar, işbirlikleri, sorumluluk ve çevre değişimi gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Bir gruba dahil olmak, planlama ve süreç yönetimi tecrübelerinizi paylaşmak adına iyi bir fırsat olabilir. Bunu kendiniz için önemli ve kalıcı hale getirebilmek için fikirlerinizden, tecrübelerinizden destek alabilirsiniz. Üstlendiğiniz her şeyin, önünüze gelen her konunun hayatınızda somut bir alana dönüşmesi için yoğun bir çaba göstermeniz gerekebilir. Kontrolü sadece kendinizde tutma isteğinizin dozunu kaçırmamalısınız. Bu hem iş yükünüzü paylaşmanızı sağlayacak hem de çevrenizle olan ilişkilerinizi koruyacaktır. Sizin sınırlarınıza saygı gösterilmesini önemsediğiniz kadar siz de başka sınırlara saygı göstermelisiniz. Verim sağlayan, dikkat çeken, çalışkan biri olarak bunu kendi yaşamınız özeline de taşımalısınız. Geleceğe dönük hayallerinizin iskeletini çıkarabilir, elle tutulur bir planlama haline getirebilirsiniz. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket etmesinin öncesinde bu hazırlıklarınızı tamamlamalısınız. Zira retro süresince bunları kurmakla değil, önceki gündemlerinizi iyileştirmek, sorunlu arkadaşlıkları düzenlemeye çalışmakla ilgilenebilirsiniz. İfadelerinizin nereye vardığını, daha önceki işlerinizin ve söylemlerinizin size nasıl geri döndüğünü görebilirsiniz. Bunu bir olumsuzluk olarak düşünmeyin, yaptığınız şeyler iyiye vesile olduysa onun karşılığını göreceğiniz şekilde de dönüşler alabilirsiniz. Tam da buradan yola çıkarak her zaman nasıl olunması gerektiğiyle ilgili fikirlerin üzerinde durabilirsiniz. Sosyal mecralar, yazılı işler, toplu organizasyon ve bunun gibi çok sayıda insanı ilgilendiren konularda güvenlik önlemlerini almalı, her ihtimali düşünerek sakin ve tane tane yol almalısınız. Teknik cihazlar ve medya paylaşımı konusunda dikkatli olmanızda fayda var. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber  kendinizle ilgili bazı şüpheleriniz uyanabilir. Bir şeyler yapmakla yapmamak arasında sıkışmış hissedebilirsiniz. Hayatın her zaman koşmakla, savaşmakla, sert olmakla geçmeyeceğini düşünmeli ve buna göre hareket etmelisiniz. İçinizde bunun dengesini kurduğunuzda hayatınızın o kadar zorlayıcı olmadığını görebilirsiniz. Çevrenizi ve yaşadıklarınızı takip edin, dostlarınızın ve hayatınızdaki insanların yerlerinin nasıl kurulduğunu ve altının nasıl dolduğunu görün. Bunu yaşamak ve anlamak için kendinize izin vermelisiniz. Yapmanız gereken diğer ve önemli husus da bu dönemde kendinize hangi konularda yatırım yapacağınızı bulmaktır. Ruh sağlığınızı korumak, iyileştirmek ve bunu başkalarıyla da paylaşabilmek adına çözümler düşünebilirsiniz. Aşırı düşünmeyi hayatınızdan çıkarabilmek adına profesyonel destek almanız gerekebilir, bunu bir kayıp olarak değil kazanacaklarınız için fırsat olarak görmelisiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayaller, size güce sahip olduğunuzu gösterir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 5 Ekim'de Merkür'ün Terazi burcuna geçişi ile yalnız kalmak ve kalabalıklara karışmakla ilgili tereddütlerinizi masaya yatırabilirsiniz. Kendinizi soyutlamak yerine, inzivaya çekilmek istediğinizde gideceğiniz alanlar kurmak daha iyi olabilir. Bu sizi çevrenizle iletişiminizin kopmasından, doğru dengelerin yanlışlıkla bozulmasından koruyabilir. Zaman ayırmak ve bu zamanı da sağlıklı bir şekilde geçirmek motivasyonunuzu yükseltecektir. İş fikirleriniz, hayata dair düşünceleriniz, insanlarla olan etkileşimleriniz, edindiğiniz tecrübeleriniz üzerine mesai harcamak yanlışları değil artık doğruları konuşup gündeme getirmenizin önünü açabilir. İyi bir hazırlık ve donanım beraberinde iyi sonuçlar getirecektir. Çevrenizden destek alabilirsiniz ama bağımlı olduğunuz tek kişi, tek mekanizma siz olmalısınız. Hayatınızın kontrolünü elinize almanız gereken bir dönemdesiniz. Bazı insanların söylemleri, eski ilişkilerinizle ilgili haberler bazı konuları yeniden düşünmenizi sağlayabilir. Bu düşünme hali istemediğiniz sözlerin, kendinizi doğru ifade edememe endişesinin önüne set çekebilir. Dolayısıyla da en doğru yöntemi bulmak, en iyi mesafeyi yakalamak adına şansınız yükselebilir. Her şerrin arkasından gelen hayrı fark etmek içsel huzurunuz ve gündelik yaşantınız arasındaki dengeyi korumak adına önemli olacaktır. 

9 Ekim'de Venüs'ün Başak burcuna geçişi ile artık hisleri değil bunların gerçeğe dönüşmüş çalışmalarını yoğunlaştırabilirsiniz. Mesleki gelişiminiz ve ilerleyişinizin yanı sıra, hayatınızı hangi alanda iyileştireceğinize dair araştırmalar yapabilirsiniz. Arkadaş seçimleriniz, bulunduğunuz çevrelerde önemli değişimlere gidebilirsiniz. Size bir faydasının dokunmadığı, sizin de fayda sağlayamadığınız alanları terk ediyorsunuz. Kendinize yapacağınız bu büyük iyilikle, daha önce denemeye fırsatınız olmayan konulara da fırsat tanımış olacaksınız. Ne dilediğinize, nasıl dilediğinize dikkat etmelisiniz. Şansınızın açık olduğu bir dönemdesiniz. Dolayısıyla dışarıya ve hayata verdiğiniz izlenimden emin olun. Söylemlerle değil eylemle değer verdiğiniz ve gördüğünüz insanlarla bir araya gelebilir, hem mutlu olacağınız hem de başkalarını mutlu etmeye yarayacak konular üzerine konuşabilirsiniz. Söz vermenin bir sorumluluk olduğunu bilerek, altından kalkamayacağınız işlere girişmemeye dikkat etmeli, böyle bir durumun yaşanması halinde çevrenizden yardım istemelisiniz. Çünkü yalnız taşın duvar olabildiği görülmemiştir. 

11 Ekim'de Plüton'un Oğlak burcunda ileri hareketine başlamasıyla kendinizi yeterince gösteremediğiniz, ezildiğiniz, potansiyelinizin zarar gördüğü durumları değiştirebilirsiniz. Ne yaptığınızdan, ne söylediğinizden ve ne istediğinizden emin olmalısınız. Bu da sorumluluk almanızı, insanlarla iletişime geçmenizi kolaylaştıracaktır. Parasal beklentilerinizin geri dönüşlerini alabilir, projelerinize son şeklini verebilirsiniz. Haklı haksız ayrımı yapmak istediğiniz ilişkilerinize karşı daha sağduyulu yaklaşmayı denemelisiniz. 

12 Ekim'de yönetici gezegeniniz Mars, burcunuzda hareket etmeye başlıyor. Mücadelenizin yönünü kendinize çevirmelisiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek, bırakamadığınız için ağırlaşan konulara veda etmek için iyi bir dönemdesiniz. Hem fiziksel hem de mental açıdan yatırımlar yapabilirsiniz. Güce ve imkana sahip olmak, bunu doğru şekilde ve doğru zamanda kullandığınızda değer katabilir. Dolayısıyla artık ertelemeyi ve bildiğiniz gibi ilerlemeyi bırakmalısınız. Değişime açık olun, sizi bekleyen sürprizlere hazırlanın. Bu sınırlarınızı zorlamanızı gerektirdiğinde, şüphe uyandırabilir. Ancak üzerine gittiğinizde, çevrenizin desteğini aldığınızda şüphelerin yersiz olduğunu göreceksiniz. 

14 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, arka planda yaşadıklarınıza ve sakladıklarınıza ışık tutabilir. Bu da büyük bir aydınlanma yaşamanızı sağlayabilir. Kimin gizli işler yürüttüğünü, yanınıza hangi niyetle geldiğini, kimlerle neler konuşmanız ve konuşmamanız gerektiğini göreceğiniz bir dönemdesiniz. Dolayısıyla sırlarınızı paylaşmak, içinizi dökmek ve destek istemek noktasında daha özenli ve seçici olmanızda fayda var. Beklenmedik olumsuz sürprizlerle karşılaşabilir, fedakarlıklarınızın karşılıksız olduğu gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz. Kendinizi nadasa alın. Kitap okuyun, mental olarak gelişeceğiniz aktivitelere yönelin ve hayır işlerine zaman harcayın. Zihninizi toparladığınızda herhangi yeni bir şeylerin hazırlığına başlayabilirsiniz demektir. İş projeleri, sanatsal faaliyet ya da bunlarla ilgili çalışmalar, ikili ilişkiler noktasında yeni kararlar alabilirsiniz. 

20 Ekim'de Güneş ve Merkür'ün Terazi burcundaki kavuşumu, hissettiğiniz ve tek başınıza mücadele edemediğiniz bazı konuları paylaşmanıza yardım edebilir. Hayatınızdaki önemli insanlardan destek alacağınız bir gündeminiz olabilir. Gizlediğiniz, ertelediğiniz, oturtmaya çalıştığınız konuları dile getirebilirsiniz. Bir hesap sorma halinden ziyade, kapatma ve artık onu olduğu yerde bırakma gayretiniz olabilir. Rahatlamaya ihtiyacınızın olduğunu kabul ettiğinizde hayatınızı da buna göre şekillendirebilirsiniz. İşle ilgili bazı düşüncelerinizi fazla dillendirmek yerine üzerinde daha iyi çalışacağınız bir noktaya taşımak, kendi tecrübelerinizi daha fazla katmak önemli olabilir. 

22 Ekim'de Merkür'ün burcunuzda hareket edecek olmasıyla hayatınızla ilgili planları detaylandırabilir, stratejiler oluşturabilirsiniz. Kendinizi göstermek istediğiniz alanları ve sınırları belirleyebilirsiniz. Bu sizin kapalı bir kutu olmanızdan kaynaklanan yanlış anlaşılmaları önleyecektir. Gözlem ve sezgiye dayanan yeteneklerinizi, hayat bakışınızı ifade ederken kırıcı olmamaya özen göstermelisiniz. Kendi halinizde olacağınız bu süreç içerisinde, bu noktaya eğilmenizde fayda var. Fark etmediğiniz, görmekten kaçındığınız ya da değiştirmek istemediğiniz her şeyle yüzleşebilirsiniz. Hayatın ya da insanların size getirdiği bu durumları olumlu bir bakış açısıyla karşıladığınızda, gidişatınız da iyileşecektir. Bu sorumluluğu almaya değer olduğunu kapınızı çalacak olan ilişkiler ve gelişmeler de göreceksiniz.

23 Ekim'de Güneş'in burcunuza geçmesiyle sizin dönemini başlıyor demektir. Geç kalınmışlığın değil, tam vaktinin olduğunu deneyimleyeceğiniz gelişmeler gündeme gelebilir. Saklanmıyor, dışarı çıkıyorsunuz. Sizinle beraber istekleriniz ve hedefleriniz de gündeme geliyor. Yüksek bir motivasyonun, açık bir zihnin size yardımıyla hayatınızı daha iyi hale getirebilirsiniz. Yeni girişimlerde bulunabilir, insanlara açılabilir ve kendinizi ön plana çıkaracağınız konularla ilgilenebilirsiniz. Fiziksel ve mental anlamda değişim yapabilirsiniz. Bu "değişim" kelimesinden korkmamanız gerektiğini göreceksiniz ve onu seveceksiniz. 

28 Ekim'de Boğa burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ile ikili ilişkilerdeki belirsizlikleri çözüme kavuşturabilirsiniz. Sizin için bir karara bağlamanın zor olduğu konuların önüne geçebilir, artık seçiminizi yapabilirsiniz. Maddi konular, buradaki anlaşmazlıklar, güven problemleri gibi konular bu noktada size yardımcı olabilir. Sessiz kalarak, bekleyerek hiçbir şeyin çözülmeyeceğine ikna oluyorsunuz. Muhataplarınızın dile getireceği konulara önem vermelisiniz.  

29 Ekim'de Merkür ve Mars'ın burcunuzda kavuşuyor olması, bazı gerçekleri gün yüzüne çıkarmanızı gerektirebilir. Sizinle ilgili yanlış algıların doğması, huzurunuzu bozabilir. Bu durumun ortasında kalmayı sürdürmemeli, düşünceleri paylaşmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Tutarsızlık gördüğünüzde bundan kaçtığınız gibi insanların da sizden kaçmasını istemiyorsanız buna özen göstermenizde fayda var. Günün sonunda, yalnız kaldığınız için üzülmemek adına kendiniz ve çevreniz için yapıcı bir adım atın.

 

Motivasyon Sözü: “Dışarı çıkın ve bir şeyler yapın. Hapishane olan odanız değil, kendinizsiniz.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketiyle birlikte genişleyen iş çevreniz ve imkanlarınız, duygusal ilişkileriniz mercek altına alınabilir. Kurduğunuz ortaklıkların alt yapısı, insanlara güvenebilmenin önemi ve sonuçları hakkında çıkarımlar yapabilirsiniz. Bunlar konusunda gerçekçi olmanız, gereksiz inatlaşmalardan kaçınmanız maddi ve manevi kayıpların önüne geçecektir. İnsan kazanmak konusunda şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz ama hiçbir şansın kendiliğinden ve öylece parlamayacağını da bilmelisiniz. Ticari ortaklıklarınızı ve parasal hesaplarınızı kontrol edebilir, açık verdiğiniz ya da gereksiz efor sarf ettiğiniz noktaları tespit ederek sorunları sıfırlayabilirsiniz. Evlilik, ilişkiler ve aile kurmakla ilgili fikirlerinizde aklınıza oturmayan noktaları daha iyi görebilirsiniz. Geçinmeye gönlü olanın her zaman fırsat bulacağını göreceksiniz. Bu siz de olabilirsiniz. 

6 Eylül’de Güneş ve Merkür’ün Başak burcundaki kavuşumu, arkadaş seçimleriniz ve bulunduğunuz çevrelerde dikkatleri size çekebilir. Kendinize has kriterlerinizin ve düşüncelerinizin olması kuracağınız ilişkilerin niteliğini belirliyor. Bu da size bazı avantajlar sağlıyor olabilir. Bu kavuşumla, elde ettiğiniz avantajları ne derece değerlendirebileceğinizi görebilirsiniz. Üzerinde bir süredir çalıştığınız konuları ortaya çıkarabilir, kendinizle ilgili fikirlerinizi paylaşmak isteyebilirsiniz. Çevrenizin size karşı ilgisine kayıtsız kalmamak için sorumluluk alırken dikkatli olmalısınız. Gereğinden fazla iş yükü ve iletişim odak noktanızı kaçırmanıza neden olabilir. 

Başak burcunda 15 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay size yaptığınız işlerin bir dönüşü olarak yeni bir çevre getirebilir. Kurallara ve kesin görüşlere sahip olmanın yalnız kalmakla değil daha iyi ilişkiler kurmak ve daha verimli, keyifli ortamlarda bulunmakla ilgili bir çaba olduğunu görebilirsiniz. Bu da yalnız kalmakla ilgili tereddüt ve korkularınızı aşmanıza yardımcı olabilir. Küskünlüklerin bitmesi, ilişkilerin güçlenmesi, mesafe girse bile bunun zarar vermeyecek seviyede olması fark etmediğiniz ama kafanıza takılan problemleri azaltabilir.  Yapıcı, işbitirici ve yardımsever tavrınızı ortaya koyacağınız projelerde yer alabilir, organizasyon yeteneklerinizi geliştirebilir, gerek kendiniz için gerekse çevreniz için yapacağınız çalışmalarla ses getirebilirsiniz. Sizi bu hayatta neyin canlı tuttuğunu görebilmek, yeni hedefler koymanızı ve bunlar için çalışmanızı kolaylaştıracaktır. “Çalışmak” kelimesini yorucu sorumluluklar almanın değil hayatı anlamlı, yaşanılabilir ve mutlu eden bir noktaya taşımanın aracı olarak görmeye başlayacaksınız. Bu bakış açısı sizde takıntı oluşturan her şeyi yok edebilir. Süprizlere açık olun ve akışın keyfini sürün.

23 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna geçişi yoğun ve hareketli zamanların ardından kendinizle baş başa kalacağınız bir ortam hazırlayabilir. Özellikle ikili ilişkilerin ve sosyal hayatın yoğunluğu size bazı konuları gerektiği düşünme ve değerlendirme fırsatı tanımamış olabilir. Biraz kenara çekilmekle bunu mümkün hale getirebilirsiniz. Alma verme dengesi, hissettiklerinizin ve beklentilerinizin karşılığı, iş yapma becerileriniz ve fedakarlıklarınızı değerlendirmeye alarak önemli çıkarımlar yapabilirsiniz. Bu da size sınırı yanlış çizilmiş ya da fazlasıyla aşılmış olan her şeyi göstererek yeni bir stil geliştirmenize yardımcı olacaktır. Problemleri çözmek için öncelikle bunların bir problem olduğunu kabul etmelisiniz. Bir şeylerin olmasını beklemekten ziyade oldurmaya çalıştığınızla yüzleştiğinizde bu kabulleniş işinize çok yarayacaktır. Netleştirmek, adını koymak ve kesin bir karar vermek için kendinizi zorlamayın. Hayatın sunduklarına, insanların davranışlarına karşı sadece anlama çabası göstermeniz size kesin kararları da getirecektir. Zira bu dönemde pek çok şeyin arka yüzünü öğrenebilir, yeni haberler alabilir ve bunları bir yere oturtmanız gerekebilir. Haricinde kalan enerjinizi kendinizle kalmaya, bazı planlarınız üzerinde çalışmaya, eksiklerinizi kapatmaya, sağlık sorunlarınızla ilgilenmeye ayırmalısınız. Halsiz, yönsüz ve durağan hissettiğinizde tüm bunların kalıcı olmadığını ve sizi bir sonraki adımınız için daha dingin bir şekilde hazırladığını unutmayın. Bazen bir kere durmak, iki kere yanlış gitmenizin önüne geçebilir. Size iyi gelen dua, meditasyon, destek ya da hayır işleri gibi konulara yer açabilirsiniz.  

29 Eylül’de gerçekleşecek Koç dolunayı ile birlikte güçlü ve sizi olduğunuzdan daha iyi bir yere taşıyacak bir iradeniz olduğunu görebilirsiniz. Bunu her seferinde yerinizi korumak için kullandınız ancak şimdi koşullar değişiyor. Gergin olmaya takılmak yerine bu değişime ayak uydurun. Hayatınızla ilgilenin, sağlık sorunlarınızın çözümü için doktor tavsiyelerine uyun, cildinize ve bedeninize daha iyi yaklaşın. Bu vesileyle farklı bir şekle giren hayatınızın, sizi buluşturacağı farklı konuları görmeniz kolaylaşacaktır. Düşünmeye değil uygulamaya vakit ayırmalısınız. Yeni bir işin ve yaşam koşullarının arefesinde, bunu yapmaya çalışmak bile size büyük bir motivasyon sağlayacaktır. İstediğiniz işi almak ya da kendi fikirlerinizden bir gelir oluşturmak, yönetici pozisyonuna gelmek, görüşmelerde daha etkin olmak ve fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmemek çevrenize bıraktığınız izlenimi tümüyle değiştirecektir. Böylece destekler bulmanızın da önünü açılabilir. Özellikle parasal beklentilerin söz konusu olması, hızlı sonuçlanmalar almak ve ödemelerinizin tamamlanması bu konuda sizi fazlasıyla hızlandırabilir. Sizin kitabınızda korkmanın veya geri çekilmenin yazmadığını düşünerek hiçbir adım atmadığınız günlerin ardından bugün yeni bir kitap yazabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “İnanç, bir dere gördüğünüz için, bir okyanusun var olduğunu bilmektir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 1 Ağustos'ta Kova burcunda bir dolunayın gerçekleşmesi aklınızdan geçen ancak uygulayamadığınız, tamamına erdiremediğiniz her şeyi sonuçlandırabilir. Ev ve aile sorunlarınızı çözüme kavuşturmak sandığınız kadar kolay ve sakin bir şekilde mümkün olmasa da buradaki tutumunuz birçok şeyin belirleyicisi olabilir. Mantıklı bir çerçevede sunduğunuz fikirler, yaklaşımlar sizi, ailenizi ve ev düzeninizi olumsuz yönde etkileyen konuları bertaraf edebilir. Taşınma ve değişikliklerle ilgilendiğinizde tamamen ihtiyaçlarınıza, sizin için öncelikli olana dikkat etmelisiniz. Birçok seçeneğin değil size lazım olanların var olduğu bir düzen iş hayatınızı da yoluna sokabilir. Üstleriniz, çalışma arkadaşlarınız ve ortaklarınızla iletişiminizin güçlü olması ardına planlarınıza, isteklerinize ve sizden beklentilere sadık olmalısınız. Bugün bir döngüyü kırmak ve o özgüveni sürdürmek, sizi gelecekte benzer sorunlar yaşamaktan koruyabilir. 

2 Ağustos’ta Merkür ve Satürn'ün oluşturduğu karşıt açı, hayal kurmak ve kurmamak arasında bir ikilem doğurabilir. Bir şeyleri istemek her zaman beraberinde bir gölge getirebilir. Bu gölge vazgeçmeniz için değil, dinlenmeniz ve biraz daha düşünmeniz içindir. Hayattan beklentilerinizi gerçek bir temele ve iskelete oturtmadıkça istediğiniz memnuniyete gelemeyebilirsiniz. Kendinizi bunları düşünmeye sevk ederken düşündüklerinizi uygulayabilecek olmaya da sevk etmelisiniz. Zamanında yapılmış ve belirginleştirilmiş her şey size de tam vaktinde dönüş yapar. 

13 Ağustos’ta Güneş ve retrolayan Venüs'ün Aslan burcunda bir araya gelişi iş hayatınızda bazı değişiklikler oluşturabilir. Statünüzdeki değişimler,  zam ve terfi ile ilgili beklentilerinizin askıya alınması gibi durumlar doğabilir. Beklentinizin dışında ya da beklediğinizden daha yavaş şekilde ilerleyen gelişmeleri doğru anlamaya çalışmalısınız. Bunun sizi cezalandırmak üzere olduğunu düşünürseniz işin içinden çıkmanız zorlaşacaktır. Eski işlerinizdeki başarılarınızı ve deneyimlerinizi hatırlayabilir, önceden beraber çalıştığınız kişilerden destekler alabilir ve bugüne uyarlama yapabilirsiniz. Tutumlarınızın bıraktığı izlenimi değerlendirmek adına üstlerinizin bazı önerilerini alabilir, bunları dikkate alarak hayatınıza fayda sağlayabilirsiniz.

16 Ağustos'taki Aslan yeni ayı kariyerinizde önemli bir sayfa açabilir. Zorlu parkurların ardından burada gösterdiğiniz performansın size geri dönüşünü görebilirsiniz. Emeklerinizin görülmesi, sesinizin duyulması bugüne kadar durağan geçen çalışma düzeninizi değiştirebilir. Yeni sorumluluklar almak, kendi projeleriniz üzerinde çalışmak, iş sahibi olmak gibi gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Üstlerinizin ve çevrenizin ilgisini kazanabilirsiniz. Kalabalık gruplara katılmak, hitap etmek üzerine bazı fikirleriniz olabilir. Bu fikirleri ve iş görüşmelerini değerlendirmek, işinizi geliştirmek ve ticari faaliyetleri hızlandırmak adına önemli bir dönemdesiniz. Ağırlığınızı koyabilirsiniz. Ancak bu durum olumsuz izlenimlere sebep olabilir. Bir yeteneğin, bir başarının gideceği noktayı hesap ederek onun üzerinde çalışmak size her zaman mevkiden ve paradan daha fazlasını kazandıracaktır. 

Güneş’in 23 Ağustos itibariyle Başak burcunda seyredecek olması sizi hem sosyal hem de çalışmayla geçecek bir zamana götürebilir. Toplu organizasyonlar, işbirlikleri, sorumluluk ve çevre değişimi gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Bir gruba dahil olmak, planlama ve süreç yönetimi tecrübelerinizi paylaşmak adına iyi bir fırsat olabilir. Bunu kendiniz için önemli ve kalıcı hale getirebilmek için fikirlerinizden, tecrübelerinizden destek alabilirsiniz. Üstlendiğiniz her şeyin, önünüze gelen her konunun hayatınızda somut bir alana dönüşmesi için yoğun bir çaba göstermeniz gerekebilir. Kontrolü sadece kendinizde tutma isteğinizin dozunu kaçırmamalısınız. Bu hem iş yükünüzü paylaşmanızı sağlayacak hem de çevrenizle olan ilişkilerinizi koruyacaktır. Sizin sınırlarınıza saygı gösterilmesini önemsediğiniz kadar siz de başka sınırlara saygı göstermelisiniz. Verim sağlayan, dikkat çeken, çalışkan biri olarak bunu kendi yaşamınız özeline de taşımalısınız. Geleceğe dönük hayallerinizin iskeletini çıkarabilir, elle tutulur bir planlama haline getirebilirsiniz. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket etmesinin öncesinde bu hazırlıklarınızı tamamlamalısınız. Zira retro süresince bunları kurmakla değil, önceki gündemlerinizi iyileştirmek, sorunlu arkadaşlıkları düzenlemeye çalışmakla ilgilenebilirsiniz. İfadelerinizin nereye vardığını, daha önceki işlerinizin ve söylemlerinizin size nasıl geri döndüğünü görebilirsiniz. Bunu bir olumsuzluk olarak düşünmeyin, yaptığınız şeyler iyiye vesile olduysa onun karşılığını göreceğiniz şekilde de dönüşler alabilirsiniz. Tam da buradan yola çıkarak her zaman nasıl olunması gerektiğiyle ilgili fikirlerin üzerinde durabilirsiniz. Sosyal mecralar, yazılı işler, toplu organizasyon ve bunun gibi çok sayıda insanı ilgilendiren konularda güvenlik önlemlerini almalı, her ihtimali düşünerek sakin ve tane tane yol almalısınız. Teknik cihazlar ve medya paylaşımı konusunda dikkatli olmanızda fayda var. 

27 Ağustos’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile beraber kendinizle ilgili bazı şüpheleriniz uyanabilir. Bir şeyler yapmakla yapmamak arasında sıkışmış hissedebilirsiniz. Hayatın her zaman koşmakla, savaşmakla, sert olmakla geçmeyeceğini düşünmeli ve buna göre hareket etmelisiniz. İçinizde bunun dengesini kurduğunuzda hayatınızın o kadar zorlayıcı olmadığını görebilirsiniz. Çevrenizi ve yaşadıklarınızı takip edin, dostlarınızın ve hayatınızdaki insanların yerlerinin nasıl kurulduğunu ve altının nasıl dolduğunu görün. Bunu yaşamak ve anlamak için kendinize izin vermelisiniz. Yapmanız gereken diğer ve önemli husus da bu dönemde kendinize hangi konularda yatırım yapacağınızı bulmaktır. Ruh sağlığınızı korumak, iyileştirmek ve bunu başkalarıyla da paylaşabilmek adına çözümler düşünebilirsiniz. Aşırı düşünmeyi hayatınızdan çıkarabilmek adına profesyonel destek almanız gerekebilir, bunu bir kayıp olarak değil kazanacaklarınız için fırsat olarak görmelisiniz. 

29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcundaki geri hareketine başlaması ilişkilerinize önemli yönler verebilir. Toksikleşen, artık mutlu etmeyen ve ortak bir paydada buluşamadığınız her ilişkinizi gözden geçirmelisiniz. Devam edip etmemekle ilgili nihai kararı yaşadıklarınızın sonuca ve bu sonuca uygun hareketlere bakarak verebilirsiniz. Değer vermek ve değer görmekle ilgili tereddütünüz olmadan, güvene dayanan ortaklık ve birliktelikler için emek vermelisiniz. Bunu yapmanıza engel olan ya da size yapılmayan durumları bir takıntı haline getirmemelisiniz. Böylece iyi olanı daha da iyileştirme şansınızı hep saklı ve taze tutabilirsiniz. Parasal getirileri olan işlerinizle ilgili bazı revizeler gündeme gelebilir, beklenmedik ödemelere karşı b planı hazırlamanızda fayda olabilir. 

31 Ağustos'taki Balık dolunayı ile duygusal konularda daha faza yanılgı ve aldanmayla karşılaşmamak için kararlar alabilirsiniz. Hayatınızda bir döngüyü bitirip yenisini açmak isteyebilirsiniz. Bunun için eski döngülere ve hikayelere dair her şeyle vedalaşmalısınız. İlişkilerinizle ilgili bazı gerçeklerin ortaya çıkışı tamam ya da devam demekle ilgili tereddütlerinizi sonlandırabilir. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, çocukları ilgilendiren konularda yatırım ve çalışmalar oluşturmak adına iyi bir dönemdesiniz. Kararlarınızı alırken bu sürecin hayalperestliği kadar hayal kırıklığı ihtimaline de hazırlıklı olmalısınız. 

 

Motivasyon Sözü: “Bugünün yarısı yarının tümünden daha iyidir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Neptün'ün Balık burcundaki geri hareketiyle beraber bir şey istemek kadar bunun getirilerinin ne olduğunu da önemseyebilirsiniz. Bugüne kadar yaşadıklarınızda bu ayrımı yapamamış olabilirsiniz. Ama artık bunun bir kayıp olduğunu düşünmeyi bırakıyorsunuz. Duygusal konular, ilişkiye adım atmak ya da var olan bir ilişkiyi sürdürmek konusunda yaşadığınız gel gitleri, nedenleriyle birlikte ele almalısınız. İçten içe oldurmaya çalıştığınız ya da beklentiye girdiğiniz konuları serbest bırakmalısınız. Kendinize zaman tanıyın ve ertelediğiniz hobilerinize, tatillerinize, çalışmalarınıza odaklanın. 

Güneş ve Merkür'ün Yengeç burcundaki kavuşumu, size yarım kalan yerden devam etmeniz için olanak tanıyabilir. Hissettiklerinize kulak vermelisiniz. Çünkü yara aldığınızı ya da eksik kaldığınızı düşündüren her şeyin panzehirini burada bulabilirsiniz. Kişisel gelişiminizi ya da işinizi destekleyecek programlarla ilgilenebilir, eski uğraşlarınıza ya da alışkanlıklarınıza dönebilir, dış ticaret ya da çevre ile ilgili konulara ağırlık verebilirsiniz. 

Oğlak burcunda 3 Temmuz'da gerçekleşecek dolunay konuştuklarınız ve kararlarınızda belirleyici olabilir. Bir başlangıç yapabilmek için öncelikle bunu destekleyen kadar engelleyen durumları daha iyi fark edebilirsiniz. Daha özgüvenli ve sıkı bir hazırlık süreci başlatabilirsiniz. Hatalı davranışlar, yanlış ilişkiler ve bozulan mesafelerin getirdiği sorunları kesin olarak çözmek için arkadaş seçimi ve yakın çevreye yaklaşımlar konusunda da önemli bir değişime gidebilirsiniz. Duyduklarınızın sizi incitmemesi için söylemlerinizin de önemli olabileceğini unutmayın. 

Yönetici gezegeniniz Mars, Başak burcuna geçiyor ve sosyal hayatınıza bir hareketlilik getiriyor. Yoğun bir tempo olsa da her zamanki gibi temkinli ve dikkatli olmanız gerekecektir. Çok fazla insanla muhatap olmak, yeni çevrelerde sıkça bulunmak dikkatleri üzerinize toplayabilir. İlginin bile gereksiz olanı bu dönemde sizi rahatsız edebilir. Bu da kendinizi kapatmanıza ya da olumsuz tavırlar sergilemenize neden olabilir. Tartışmaların yerini iyi ve verimli dostluklara bırakmak için çaba gösterebilirsiniz. Her şeyi dönüştürebileceğinizi bilerek ilerlediğinizde bunun pozitif etkilerini daha fazla hissedebilirsiniz. Sizi besleyen, ileriye taşıyacak arkadaşlıklar kurabilir ve bu sayede hedefleriniz daha iyi yol alabilirsiniz. Sizin de benzer nitelikleri taşıyan bir arkadaş olmanız çevrenizin takdirini toplayacaktır. Sosyal ve profesyonel işbirlikleri, sosyal medya çalışmaları ve toplumsal konularda kendinizi gösterebilirsiniz. 

17 Temmuz'da Ay Düğümlerinin Koç-Terazi aksında ilerlemeye başlaması hayatınızı nasıl bir düzlemde yaşayacağınızı yeniden belirleyebilir. Konforunuza düşkün olsanız da bazen bunu yenilemek ve geliştirmek için uygun zamanı, uygun fırsatı bulmakta zorlanmış olabilirsiniz. Bu süreç içerisinde fırsatı da zamanı da bulmak, bunları değerlendirmek kolaylaşacaktır. Sağlığınıza önem vermek, beslenme düzeninizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlemek, yaşadığınız ve çalıştığınız yerlerde yenilik yapmakla zamanınız geçebilir. İş, sosyal çevre ya da evlilik nedeniyle kendinizi farklı bir rutinin içinde bulabilirsiniz. Bu konulara karşı daha ılımlı olabilirsiniz. Bu ılımlılığın altında, kendiniz için iyi olanı istemek ve bunun için çalışmak isteği yatabilir. Artık sahneye çıkmak, hakkınız olanı almak, bunu beklemek yerine hakkınızı ispat etmek isteyebilirsiniz. Önceliklerinizi değiştirebilirsiniz. İş imkanlarıyla karşılaştığınızda bu öncelikleri yeniden belirlemiş olmak seçim yapmanızı daha kolay ve etkili hale getirebilir. Güne başlamak ve devam ettirmek konusunda yeni deneyimler elde edebilirsiniz. Sosyal hayatınıza da etki edecek olan bu durum seçili insanlarla, doğru bir denge yakalamanıza yardımcı olabilir. Herkesin ziyafette olmasını isteyebilirsiniz ancak artık masaları ayırmanız gereken bazı gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Bunlara kayıtsız kalmamalı, kendinizce bir savunma geliştirmemelisiniz. Yengeç burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte burada yaşadığınız zorluklar yerini kendi beklentilerinize bırakabilir. İnandığınız her şeyi yaşantınıza dahil etmek adına bir mücadele verebilirsiniz. Bu duygusal ilişkilerle, eğitimlerle ya da hukuki konularla gerçekleşebilir. Duygusallığınızı kontrol altına almanın sizi daha güçlü kılacağını fark edebilirsiniz. Hiçbir şeyin aynı kalmaması için sizin de aynı kalmamanız gerektiğini unutmayın. 

Yönetici gezegeniniz Mars'ın Satürn ile oluşturduğu karşıtlık, düşünmeden hareket etmekle boşvermenin arasındaki çizgiyi size hatırlatabilir. Sorumluluk almaktan kaçmanın sizi rahatlatmayacağını bilmelisiniz. Bu sayede hem gönül meselelerinde hem de yatırımlarla ilgili konularda yaşadığınız karmaşayı da çözebileceksiniz. İkili ilişkilerde önemli kararlar almak için acele etmeyin, hissettiklerinizi iyi anladığınızda bunu zaten rahatlıkla yapabilirsiniz. Kendinize ve partnerinize zaman ve anlayış tanıyın.

Venüs'ün Aslan burcundaki geri hareketine başlaması, iş hayatınızla ilgili konulara daha çok kafa yormanızı isteyebilir. İnsanlara yaklaşımlarınız, iş yapma şekilleriniz, üzerinizdeki sorumluluklar konusunda alacağınız geri dönüşler sizin için birer ipucu olabilir. Maddi beklenti doğrultusunda hareket etmek istediğinizde sonucun sizi memnun etmeyeceği ihtimalini de düşünmelisiniz. Hakkınız olanı alamadığınızı düşünüyorsanız ilgiyi kendiniz çevirin ve önce kendi sorumluluklarınızın tamamlanıp tamamlanmadığına bakın. Bu dönemi ne kadar aklı selim ve olgunlukla geçirirseniz sizin için avantajı o kadar fazla olacaktır. Harcamalarınızı doğru yönetin. 23 Temmuz'da Güneş'in de Aslan burcuna geçişi statü ve gelir değişikliğinin önünü açabilir. Teklifleri değerlendirirken kontrollü olmayı ihmal etmemek koşuluyla çalışmalarınızı başlatabilirsiniz. Kendiniz için en iyisinin ne olduğunu anlamanız için her şeyin olumlu ve olumsuz yanlarını görmeyi bilmelisiniz. Bu sayede kendinize karşı ya da çevrenize karşı olan öfkenizi de yenebilirsiniz. Maddi odaklı ve iş gözüyle düşünmek hayatınızda pek çok şeyden keyif almanızı engelleyebilir. Bu dönemde bu ayrımı daha iyi yapmak için imkanınız ve zamanınız olabilir. Her şeyin temelinde mutluluk olduğunda hayatınızın her alanında adına "başarı" dediğiniz duyguyu tadabilirsiniz. 

Chiron'un Koç burcundaki geri hareketi günlük yaşantınızda bazı değişiklikler yaparken bunların nedenleri üzerine kafa yormanızı isteyebilir. Yeterli olmadığınızdan değil, bazen o durumun sizin için artık gerekliliği kalmadığından değişmesi gerektiğini unutmamalısınız. Sinir sisteminizi yıpratmamak adına stresinizi tetikleyen gıdalardan ve davranışlardan uzak durmanızda fayda var. 

Merkür ve Venüs'ün Aslan burcundaki kavuşumu iş hayatınızla ilgili önemli imzaları beraberinde getirebilir. Zirveye çıkmak, alanınızın en iyisi olmak için çaba gösterebilirsiniz. Bu durum sizde fazla bir hırs, gözü kara davranışlar ya da güç zehirlenmeleri oluşturabilir. Eğer bunun farkına varırsanız ve ona göre davranırsanız hem kazancınızı hem de statünüzü koruyarak geliştirmeniz mümkün olacaktır. Üstlerinizle ve çalışma arkadaşlarınızla yapacağınız konuşmalarda kelimeleri dikkatli seçmeye, özellikle kadın figürlerle olan görüşmelerde daha özenli olmaya çalışmalısınız. 

Merkür'ün Başak burcuna geçişi ile beraber sosyal çevrede adınızı yaptıklarınızla duyurabilirsiniz. Herkes konuşurken sizin çalışıyor olmanız bir fark yaratacaktır. Bu da işverenlerin, işbirliklerin dikkatini çekecektir. Sosyal ve dışa dönük olmak, seviyeyi doğru anlamak ve korumak, iletişim becerilerinizi sergilemek adına iyi bir dönemdesiniz. İmzalı işler, toprakla ilgili işler ve yatırımlar gündeminize gelebilir. Bu fırsatları değerlendirmeye almak, iyice anladıktan sonra kaçırmadan gerçekleştirmeye çalışmak size büyük avantaj sağlayabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Hiç kimse senin hayaline senden daha iyi bakamaz.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber gelirlerinizi ve bunu elde ettiğiniz alanlarınızı revize edebilirsiniz. Yeni başlangıçlar ve bitişlerle ilgili kararları almanız sandığınızdan daha kolay olabilir. Büyük resmi görmek, yanınızda kimin yer aldığını bilmek ve emeklerinizin nereye ulaştığını anlamak için bazı tecrübeler kazanabilirsiniz. Olumsuz ve zorlayıcı gibi görünse de kendiniz için önemli bir yol ayrımına geldiğinizin farkında olun. Ek gelir getiren faaliyetleri hayatınız için kalıcı hale getirebilirsiniz. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcundaki kavuşumu, ikili ilişkilerle ilgili şok edici haberlerin ve gelişmelerin habercisi olabilir. Duyduklarınız karşısında ne yapacağınızdan emin  olamadığınız durumlar söz konusu olduğunda sakin ve makul olmaya çalışmalısınız. 

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi kariyer noktalarınızda sizi güneş gibi parlatabilir. Fikirlerinizle, stilinizle ve iş yapma şeklinizle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yüksek bir motivasyon ve özgüvenle sorumluluklarınızdan fazlasını yerine getirebilir, bilgi ve deneyiminizi kanıtlayabilirsiniz. Terfi ve parasal değişikliklerle ilgili haberler alabilir, bu sayede ağınızı güçlendirebilirsiniz. Yetilerinizi göstermeye çalışırken kitlenizde nasıl bir izlenim bıraktığınız önemli olacaktır. Ego ve güç savaşlarına düşmediğiniz, bunlara mahal vermediğiniz sürece beklentileriniz en iyi şekilde gerçekleşebilir.

Merkür’ün İkizler burcunda seyretmesiyle finansal konularda nasıl yol izlemeniz gerektiği netleşebilir. Borçlanmalar karşısında temkinli olduğunuzda imkanlarınızı, size gelecek destekleri en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Kendinize yeni seçenekler bulabilir, üzerinde çalıştığınız işleri ve fikirleri işlemeye başlayabilirsiniz. Daha enerjik ve motive olmanız bu süreci daha geçirmenizi sağlayabilir. Ancak bu durumu boşvermek ya da geçiştirmekle karıştırmamalısınız. 

Plüton’un geri hareket ederken Oğlak burcuna gelmesiyle beraber eski çevreleriniz, insan ilişkileriniz ve işlerinizin bugünüze olan katkısını düşünebilirsiniz. Size bir faydası olmayan, sizin de aynı şekilde faydalı olamadığınız, kendinizi gösteremediğiniz alanları bırakmak için bu dönemi bir fırsat olarak görmelisiniz. Bu bakış açısı sizi hayal ettiğiniz ve gerekliliğini hissettiğiniz düzene kavuşturabilir. İş görüşmeleriniz, kendi fikirlerinizi paylaştığınız mecralarda olan paylaşımlarınıza dönebilir burada nasıl ilerlemeniz gerektiğini daha iyi görebilirsiniz. Performansınızdan ve kapasitenizden şüphe etmemelisiniz. 

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketi size mutluluk kavramınızı sorgulatabilir. Mutlu olabilmek adına verdiğiniz mücadelenin, yaptığınız fedakarlıkların yönünü daha iyi görebilirsiniz. Kaçtığınız ya da göremediğiniz detayların ortaya çıkmasıyla kendinize yeni sınırlar çizebilirsiniz. Tek başınıza olduğunuzu fark ettiğiniz ilişkilerle ilgili yeni kararlar alabilir, daha gerçekçi konular üzerinde durabilirsiniz. Çocuk sahibi iseniz, onların iyiliğini düşündüğünüzü zannederken aslında zarar verdiğiniz ve onlara alan tanımadığınız bazı durumlarla yüzleşebilirsiniz. Karşılıklı empati ve saygıyla sorunların üstesinden gelebilirsiniz. 

İkizler burcunda 18 Haziran'da gerçekleşecek yeni ay ile birlikte artık sadece önünüze bakmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Maddi getiriler ve aileden gelecek desteklerle ekonomik sorunlarınızı çözebilir, yeni yatırım ve birikimler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Hem ruhen hem de fiziksel olarak kendinizi hafiflemiş hissedebilirsiniz. Bu da işinizi geliştirmek konusunda size büyük avantaj sağlayacaktır. Sağlık sorunları ve cerrahi müdahaleler gibi gündemleriniz olabilir, rahatsızlıklarınızın son bulmasıyla beraber daha zinde hareket edebilirsiniz. 

21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte gelişiminizin ve ilerleyişinizin önündeki engelleri fark ediyor ve hepsini kaldırabilirsiniz. Pek çok konuya ilgi duyabileceğiniz gibi önceden ilgilendiğiniz, çalışmalar yaptığınız alanları da bugüne uyarlamak isteyebilirsiniz. Seyahat planları yapabilir, hep gittiğiniz yerlerin dışına çıkarak farklı deneyimlere ulaşabilirsiniz. Bunun için gerekli imkanlara sahip olabilirsiniz. Yeter ki bunun farkındalığını ve özgüvenini taşıyın. Eksiklerinize değil bunları tamamlamaya odaklandığınızda, gerekli araştırmaları yapıp sorumluluklarınızı yerine getirdiğinizde hayattan da bunun karşılığını alabilirsiniz. Eğitimler, hukuki işlemler, resmi dairelerdeki işler konusunda şansınız yaver gidebilir. İyi ilişkiler kurmuş olmanın ekmeğini yiyebileceğiniz gelişmeler söz konusu olabilir. Bu da size nereden devam etmeniz gerektiğini daha net gösterecektir. 

Merkür’ün Yengeç burcunda hareket edecek olmasıyla hayatınızı hangi temeller üzerinde şekillendireceğinizi düşünebilirsiniz. Daha gelecek odaklı olmalısınız. Bugünü ve dünü sizi ileriye taşıyacak detayları bulmak için değerlendirmelisiniz. Haklılıklarınız için savaşırken kendinizden, hayatınızdan ödün verdiğinizi hatırlamalısınız. Artık mutlu ve güçlü olmak için mücadele veriyor, zihninizi buna odaklıyorsunuz. Sizin için gerekli olan eğitim, iş, arkadaş çevresi ve inançlar gibi konulara ağırlık vermelisiniz. Duygusal ve sezgisel olarak güçlü bir dönemdesiniz. Bunu doğru bir şekilde kullandığınızda daha önce yaşadığınız olumsuz süreçlerin telafisini ve rövanşını alabilirsiniz. Seyahat planları yapabilir, vize ve pasaport, aile evinin işlemleri gibi konularla ilgilenebilirsiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Dışarıdan onay aramadığınız veya buna ihtiyaç duymadığınız zaman, en güçlü halinizdesinizdir.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Plüton'un Kova burcuna geri hareket etmesiyle yer değişikliği ve taşınma gerektiren konuların üzerinden geçmeniz gerekebilir. Bir değişiklik yaparken bunun sonuçları ve sorumluluklarına da hazırlıklı olmalısınız. Nereye gitmek istediğinizden ziyade size asıl gerekenin ne olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Özgür, mutlu, kendinizi güvende hissedeceğiniz, işinize ve ailenize daha iyi adapte olabileceğiniz bir yaşam alanı kurarken bu kriteri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Zira aile ilişkilerinizdeki gel gitler bu süreçte daha fazla görünür olabileceği için sakin ve makul adımların peşinden gitmeniz süreci daha ılımlı geçirmenizi sağlayabilir. Tepkilerinizi kontrol altına alın ve bunu aile meclisinde bir rutin haline getirin. 

Güneş ve Merkür'ün Boğa burcundaki kavuşumu ortaklı işlerinizde konuşulması gereken konuları masaya yatırabilir. Parasal ve çevresel kayıplar yaşamamak, elinizdeki değerleri ve kaynakları kalıcı hale getirmek adına sorumluluklarınızı ve bunların neticelerini gözden geçirmelisiniz. Bu sayede daha iyi hazırlık yapabilir ve eksiklerinizi kapatabilirsiniz. Hiçbir şeyi gözardı etmediğinize emin olmalısınız. Bu süreç ilişkileriniz adına da bir telafi süreci olabilir. 

Mayıs ayının ve belki de 2023 yılının sizin için en önemli olaylardan biri de, 5 Mayıs'ta burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulmasıdır. Kişisel düzeyde yeni kararlar almadan önce mevcut durumunuzu daha iyi anlayabilirsiniz. İnsan ilişkilerindeki tutumlarınızı iyileştirmek, hayatınızı bazı endişelerden ve soru işaretlerinden arındırmak adına verimli bir dönemdesiniz. Kendinizi, işinizi, duygu durumunuzu ve bedensel durumunuzu nerede, nasıl bir formda görmek istediğinizi iyi belirlemelisiniz. İçten içe özendiğiniz, istediğiniz fakat sağlayamadığınız her şey için gereken gücün kendinizde olduğunu fark edebilirsiniz. Bir kırılma noktası yaşayacak olmaktan korkmayın, bu kırılan yerden sızacak ışığın yolunu genişletmeye odaklanın. 

Venüs'ün Yengeç burcundaki seyrine başlamasıyla gezerek öğrenmek, kendinizi geliştirmek adına keyifli bir sürece giriyorsunuz. Ertelediğiniz, özlediğiniz ancak gerçekleştiremediğiniz her şey için bir fırsat bulabilirsiniz. Özellikle tatil planları, yer değişiklikleri, sizi bağımlılıklarınızdan kurtaracak işler ve ilişkiler konusunda kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Bu gücü koruyun. Zira hem kişisel gelişim alanında hem de motivasyonunuzu yükseltmek için ihtiyacınız olacaktır. İyi hissettirecek olan her şeye açıksınız, geçmişteki olumsuz tecrübelere veya eski konuların gündeme gelmesine aldırış etmeden bugüne, yarınlara yönünüzü çevirin. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcundaki birlikteliği sizin de birlikteliklerinize etki edebilir. Hayatınızdaki insanlarla olan durumunuz, iletişim şekliniz ve mesafelerinizi yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Bitmesi gerekeni bitirmek, başlaması gerekeni başlatmak adına bazı yüzleşmeler, şaşırtıcı haberler gündeminize gelebilir. Bu da özel hayatınızda yaşanacak değişikliklere zemin oluşturabilir. İş hayatınızda ortaklı çalışmalarınız, görüşmeleriniz söz konusu olabilir. Gelişmek, çağa uyum sağlamak ve ihtiyacı karşılamaya yönelik bir sistem oluşturmak için farklı bir yol izleyebilirsiniz. Bilmediğiniz konulara şüpheyle yaklaşabilirsiniz ama buna bir şans vermek sizin faydanıza olacaktır. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketini sonlandırması sizin de ikili ilişkilerinizdeki sorunları sonlandırabilir. Yanlış anlaşılmalar, gizli konular çözüme kavuşuyor. Bu da üzerinizdeki yükü atmanızı kolaylaştıracaktır. Telafi döneminin ardından yeni ve kesin gündemlerle hareket edebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcunda ilerlemeye başlamasıyla güçlü ve yerinde kurulan ilişkileri neticelendirmek söz konusu olabilir. Hem maddi ortaklıklar hem de sosyal arkadaşlıklar konusunda şanslı olabilirsiniz. Hayatınıza dahil olan insanlardan öğreneceklerinizle ufkunuzu genişletebilir, inatçı olduğunuz alanları değiştirme fırsatı bulabilirsiniz. Destekler ve ortak girişimlerle yeni kazanımlar elde edebilirsiniz. İnsanlarla iletişime geçerken niceliğe değil niteliğe önem vereceğiniz bir dönemdesiniz. Sağlam adımlarla ilerlemek ve güven duygusunu baskın tutmak sizi olumsuz durumlardan koruyabilir. Ancak bunun da dozunu kaçırmamalısınız. Fazla sıkı ve dirençli olmak, yaşayacağınız iyi fırsatların önünü kapatabilir. Bu düşünceleri toparlayarak 19 Mayıs'taki Boğa yeni ayına daha iyi bir hazırlık yapabilirsiniz. Özellikle duygusal konularda karar almanız, ilişkinizi ileriye taşıyacak hamleler yapmanız söz konusu olabilir. Bir insandan, bir konudan sizin hayatınıza etki edecek konuları doğru anlamalısınız. 

Mars'ın Aslan burcuna geçmesiyle kariyerinize yeni bir yön ve şekil vermek üzere ilerleyebilirsiniz. Çabanız kadar bunu nasıl ortaya koyduğunuz da dikkat çekecektir. Dolayısıyla kendinizin en iyi hali olmaya çalışmalısınız. Önceliğiniz bu değeri yakalamak olduğunda işinizde ve iş ortamınızda da hak ettiğiniz değeri elde edebilirsiniz. Kendi amaçlarınız doğrultusunda ilerlediğinizde başkalarının etkisi ve manipülasyonlarından daha fazla korunabilirsiniz. Rekabetin dozunu korumalısınız. Maddi açıdan şansınızı büyütmek buna da bağlı olabilir. Zira Mars Plüton karşıtlığı bu dozun ve dozların kullanımını günyüzüne çıkarabilir. Yaşam tarzınız ya da alanlarınızın işinizle ters düşmemesi için orta yolu bulmak konusunda istekli olmalısınız. İşbirlikleri ve fikir alışverişlerinde karşı tarafın fikirlerine de önem vermelisiniz. 

Güneş'in İkizler burcuna geçmesiyle beraber gelir gider konularınız hareketlenebilir. Yatırım yapmak adına yeni gelir kaynakları ya da işler araştırabilir, bazı yeteneklerinizi maddi kazanca çevirmek için hamle yapabilirsiniz. Düşünmek yerine uygulamanın önemli olduğunu fark ediyorsunuz. Bu da endişelerinizi aşmanızı kolaylaştıracaktır. Bir kontrol ve denge mekanizması oluşturmanız kazandıklarınızı doğru kullanabilmenizi daha etkili hale getirebilir. Hızlı ve farklı olmaya çalışırken umursamaz, aceleci bir izlenim oluşturmanız hem sizin açınızdan hem de sizi destekleyenler açısından olumsuz durumlar doğurabilir.

Boğa burcunda kavuşan Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü sizi beklediğiniz, ısrarcı olduğunuz olumlu gelişmelere kavuşturabilir. Ne yaşadığınızdan, ne hissettiğinizden emin olduğunuzda ilişkilerdeki taşları oturtmanız da kolaylaşacaktır. Adım atarken destekler görebilirsiniz. Duygusal ve ticari ilişkilerinizi geliştirecek, etkisini hayatınızın tamamına yayacak gündemleriniz olabilir. Belirli bir mesafede ve sınırda kalmak isteyebilirsiniz. Ancak genişlemiş bir sınırın dahilinde kalmaya da onay vermelisiniz. Şanslı ve bereketli bir dönem olabilir. O şansı yakalamak kadar kullanmak, istikrarlı bir rutine dönüştürmek hayatınızın en önemli uğraşı olabilir. Çevrenizden de destekler alabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Onlara istediklerini düşündüğünüz şeyi vermeyin. Onlara asla mümkün olmadığını düşündükleri şeyi verin.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Merkür'ün Boğa burcuna geçmesiyle hem işinizde hem de özel hayatınızdaki hareketliliğe yeni bir yön verebilirsiniz. İnsanlarla konuşmak, fikirlerinizi paylaşmak ve bunların doğrultusunda hareket etmek en önemli gündeminiz olabilir. Bu sizi bazen yorsa da değişne ve gelişen koşullara ayak uydurmanız size yeni ve keyifli kapılar açabilir. Hayatınızdaki insanlarla aranızda gereksiz inat, baskı ve parasal konuların gelişmesi ilişkilerinizi yıpratabilir. Şanslı olduğunuz bu dönemi daha iyi geçirmek adına bu duruma düşmemeye dikkat etmelisiniz. Anlaşmalar, görüşmelerle beraber niyetlendiğiniz iş ve ilişki konularını bir adım öteye taşıyabilir, önemli ve uzun vadeli kararlar alabilirsiniz. Pürüz yaşanan durumlar karşısında sakin kalmanızda, olayları daha iyi anlamaya çabalamanızda fayda var. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile olan birlikteliği, alacağınız önemli kararların devamlılığı ve geçerliliğini etkileyebilir. Bundan sonraki yaşamanızda neyle karşılaşacağınızı bilmiyor olsanız bile, ifade etmekten ve ifade edeceğiniz şeyleri değiştirmekten çekinmeyeceksiniz. Ekonomik koşullarınızı etkileyecek iş teklifleri kapınızı çalabilir. 

6 Nisan'daki Terazi dolunayı ile ikili ilişkilerinizin ve hayatınızdaki insanların gerçek yüzlerini ortaya çıkarabilir. Görmezden geldiğiniz, oldurmaya çalıştığınız tüm konularda sırların açığa çıkması ya da başka kişilerin yorumlarına şahit olmak gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kısa vadede yorucu ve hayal kırıklığıyla dolu bir süreç gibi görünse de aslında uzun vadede yeni bir güven temeli inşa ediyorsunuz. Hisleriniz kadar bunların size yaptırdığına da odaklanın. Bu da size bazı konuları kendinize saklamanız gerektiğini hatırlatacaktır. Düşünün, planlayın ve hayatınızdaki fazlalıklardan sıyrılın. Koç burcundaki Güneş ve Chiron'un kavuşumu içeride olan her şeyin dışa olan yansımasına ve sağlığınıza odaklanmanıza yardımcı olabilir. Yardımseverliğiniz ve paylaşımcı yönünüzü daha sağlıklı bir şekilde kullanmayı öğrenebilirsiniz. Bu da kendinize daha kaliteli zaman ayırmanızı sağlayacağı için yaşadığınız sağlık sorunlarının etkisini de en aza indirebileceksiniz. 

Venüs'ün İkizler burcundaki hareketine başlamasıyla sorun yaşadığınız, zarar gördüğünüz konuları geride bırakmanız ve enerjinizi tazelemeniz için fırsatlar doğacaktır. Kendinizi baskı altında hissettiğiniz her şeyin ardından bunun üzerine gitmek, yeni bilgiler edinmek ve yönünüzü değiştirmek size iyi gelebilir. Her duyduğunuza inanmak, her konuşma yaptığınıza güvenmemek konusunda dikkatli olsanız da bu dönem daha rahat ve hayatın akışında ilerleyeceğiniz için zihniniz dağınık olabilir. Özellikle parasal konular ve borçlanmalar gibi durumlarda kar zarar hesabı yaparak ilerlemenizde fayda var. Ek gelirlerinizi yönetmek ve arttırmakla ilgili bazı girişimleriniz olabilir, düşüncelerinizi uygulayacağınız platformlar kurabilir ya da ailenize bu yönde katkılar sağlayabilirsiniz. 

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcunda bir araya gelmesiyle sorumluluk aldığınız alanların hayatınızı nasıl değiştirdiğine şahitlik edebilirsiniz. Bir adım atarak hem kendinize hem de çevrenize katkı sunacağınız işler yapabilir, kendi işinizi kurabilir, mevcut çalışma düzeninize yeni eklemeler dahil edebilirsiniz. Gelişmek, kazanmak ve bunu uzun vadede geniş alana taşımak adına ideal bir zamandasınız. Hem sağlığınız hem de günlük düzeniniz konusunda her şeyin yolunda gitmesi sizin çabanızla doğru orantılı olacaktır. 

20 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması beraberinde çalışma hayatınızı derinden etkileyecek konular gündeminizde yer bulabilir. Riske giremediğiniz, fırsat bulamadığınız projeleriniz için düğmeye basmaya hazırsınız. Bu da kendinizi işinizi kurmak, mevcut durumu geliştirmek, yeni kapılar açmak konusunda şansınızı katlayacaktır. Özgür hissetmenizin çalışmanızın ve yaşamanızın önündeki engelleri tespit etmek kadar bunları ortadan kaldırmanın önemli olduğunu görebilirsiniz. Bazı vazgeçişler size yeni kazanımlar sağlayacaktır. Sağlığınızın iyiye gideceği bir dönemdesiniz, sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz ancak bazı kazalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. 

Güneş'in Boğa burcuna geçişi ikili ilişkilerle ilgili konular önem kazanabilir. Güvendiğiniz insanlarla önemli adımlar atmak isteyebilirsiniz. Bu da hayatınızdaki insanlar ve işleyişler konusunda bazı elemeler yapabilir. Kriterlerinize uymayan, huzurunuzu ve kazanımlarınızı etkileyen durumları ortadan kaldırabilir. Elinizde kalan değerler ve insanlarla yolunuza devam etme düşüncesi baskın gelebilir. Parasal ilişkiler ve işbirlikleriniz gelecek vaat eden ve uzun vadeli hale dönüşebilir. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine başlamasıyla yanlış anlaşılmalara ve belirsizliklere sebebiyet veren durumları daha iyi görebilirsiniz. Fark etmediğiniz ya da görmezden geldiğiniz konuları değerlendirmeye başlamalısınız. Eski iş görüşmeleri, teklifleri ya da işlerin parasal dönüşleri gibi konular sözkonusu olabilir. Bu elinizi rahatlatabilir ancak elinize geçen ödemeleri doğru değerlendirmek konusunda daha önceki tecrübelerinize kulak vermenizde fayda var. İkili ilişkilerde bazı gelgitler yaşayabilirsiniz, birbirinin açığını aramak yerine birbirinizi tam anlamanın yolunu bulmalısınız. 

Güneş'in Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu ilişkiler ve onlardan beklentileriniz yönünde size bazı kararlar aldırabilir. Kendinizi mutlu ve güvende hissettiğiniz ilişkiler kurduğunuzdan emin olmalısınız. Bu sayede ileriye dönük adımlar atmanız da kolaylaşacaktır. Hayatınızdaki tek düzeliği değiştiren gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. İş, ortaklıklar ve evlilik gibi aşamalar gündeme gelebilir. Çevrenizle iletişime geçme, düşüncelerinizi paylaşma kadar ne düşündüğünüz de önemli olacaktır. Dolayısıyla maddi kaygılardan uzak durmanızda, insanları anlamaya çalışmanızda fayda var. 

Merkür'ün Mars ile kuracağı destekleyici açı, sosyal ve kişisel alanda gelişiminize etki edebilir. Motivasyonunuzun yüksek olması, yapamadıklarınıza zaman ayırmak, eğtiimlerinizini ve görüşmelerini tamamlamak konusunda size yol gösterebilir. Problem yaşadığınız insanlar ya da çözüme ulaştıramadığınız konular karşısında gerçek düşünceleirnzi ifade etmek isteyebilirsiniz. Bir geç kalmışlık değil, telafi hissiyle hareket etmek size avantaj sağlayacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Değeri ne olursa olsun, olmak istediğin kişi olmak için asla geç değildir.”

Yönetici Gezegeni Mars, Plüton
Elementi Su
Niteliği Sabit
Rengi Koyu kırmızı, bordo, kan rengi
Metali Demir
Taşı Opal
En Uyumlu Olduğu Burçlar Yengeç, Balık, Oğlak, Başak
En Zorlandığı Burçlar Boğa, Aslan, Kova

Yönetici gezegeni Mars ve Plüton'dur.

Element olarak su grubu içindedir.

Şiddetli ve kararlı insanlarsınız. Yola çıktığınızı elde edene kadar yolunuzdan asla vazgeçmezsiniz.  Sizin her zaman çekici bir gücünüz ve diğer insanlar üzerinde kurduğunuz güçlü baskın manipülasyon yetenekleriniz vardır. İddialı, yoğun ve zekisiniz. Son derece zeki ve kurnaz olduğunuz için sizi kandırmak zordur.

Yapılanı ve yapanı asla unutmazsınız. Tutkulu, inatçı ve kıskançsınız. Gizli ve ince olabilirsiniz. Dönüşüme ve yeniden doğuşa değer verirsiniz. Zaman zaman bencil olabilirsiniz.

Gözlerinizi istediğiniz bir şeye diktiğiniz zaman, hemen tüm gücünüzü onu elde etmeye adarsınız. Bir kez bir engelle karşılaştığınızda, giderek artan hedeflere ulaşma yolundaki herhangi bir direnci nasıl aşacağınızın, yıkacağınızın veya yok edeceğinizin sırrını en iyi siz bilirsiniz.

Akreplerin kötü şöhreti olarak bilinen gizliliği ve kinciliği ise ancak kendilerine zarar verme noktasındadır. Dostluğunuzun güveni hiç bir yerde yoktur.

Dolaylı stratejiler yaparsınız ve doğrudan taktikler kullanmayı tercih edersiniz. Allah tarafından insanları sezgisel olarak anlayan bir yönünüz vardır. Para kazanma becerileriniz ve yetenekleriniz doğal olarak vardır. Hayatınıza uğrayan krizler, her zaman sizler için fırsatlardır.

Paylaş: