loader
Aslan Icon Aslan Burcu ( 23 Temmuz - 23 Ağustos )

Aslan Burcunda Bugün

Konuların üst üste gelmesi sizi durdurabilir. İçinizden bir sesin gelmesi kadar buna nasıl karşılık verdiğiniz de önemlidir. Kendinize zaman vermek isterken zamanın hızlıca akıp gideceğini de düşünmelisiniz.

Doğayla vakit geçirmek, gitmediğiniz yerlere gitmek, hayatı yaşamakla ilgili kararlarınızı güncellemek adına adım atabilirsiniz. Bundan sonra hayatınızda ertelenen bir şey olmaması için aklınızla bir anlaşmaya varabilirsiniz. Size gelmesini beklemediğiniz her şey için şansınız daha yüksek olacaktır.

Bankalarla ilgili işlemlerinizi tamamlarken dikkatli olmalısınız. Kesin bir şekilde elde etmediğiniz hiçbir geliri hesaplarınıza karıştırmayın. Bu bilgiyi, birini gerçekten yanınızda görüp görmediğiniz konusunda da kullanmanız üzülmenizi engelleyecektir.

Hayatınızdaki bazı insanların sizden uzaklaşması bir yalnızlığı değil bir davranış biçimini tetikleyebilir. Bunun ayrımını yaptığınızda her ilişkinizin gidişatı, her görüşmenizin neticesinden bir ders çıkarabilirsiniz. Sorun yaşadığınız kişilerle bir arada bulunabilirsiniz, kendinizi öğrendiklerinize göre durma noktasında hazırlayın.

İlişkilere nasıl başladığınız ve devam ettiğiniz konusuna kafa yorabilirsiniz. Hırslara yenilmeyen her ilişkide sorunların hızlıca ve güzellikle çözüldüğünü görebilirsiniz. Bugün hırsların yerine bırakacağınız motivasyonu ve sevgiyi inşa etmeye çalışın.

Bugünü bir mola ve hazırlık günü haline getirebilirsiniz. Bir şeylerin yeniden başladığını hissetmek sıkı bir hazırlıkla gerçeğe dönüşebilir. Sizi bugüne kadar bu gerçekten neyin uzaklaştırdığını gördüğünüzde, bakışlarınızı kaçırmayın.

Uzun vadeli konular üzerinde konuşmak isteyebilir, hangi yeteneğiniz ya da işinizi buna dönüştüreceğinizi planlayabilirsiniz. Hayatınıza bir akış kazandırmak adına fiziksel olarak zorluk çıkarmamalısınız. Bugünü daha sakin ve etkili geçirebilmek için sözlerinizin nereye gideceğini iyi hesaplayın ve size söylenen sözler karşısında hemen parlamamaya çalışın.

Elinizden gelenin en iyisini yapma gayretiniz size farklı kapılar açabilir. Maddi konulardaki rahatlığınızın sürmesi için çizdiğiniz rotanın dışına çıkmanız gerektiğinde bundan kaçış yolları aramayın. Yaşantınıza etki edecek en iyi sonucu ummadığınız ancak ihtimal verdiğiniz noktalarda bulabilirsiniz.

İradenizin gücünün herhangi bir güce karşı gelebileceğini düşünebilirsiniz. Günün sonunda aynı gücün size neler kaybettirebileceğini de hesaba kattığınızda planınız daha işlevsel hale gelebilir. Duygularınızı ve niyetlerinizi hiçbir şeyin dışında tutmayın.

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay sizi sınava tabi tutuyormuş gibi hissettirebilir. İyi hazırlandığınız, mantığınızı kullanabildiğiniz ve bir sonraki sorunun da ardından sınavı geçmeye odaklandığınızda üstesinden geleceğinizi bilmelisiniz. Toplum içerisinde ya da kendi yaşam alanlarınızda bireyselliğinizi gösterseniz de buna yeteri kadar önem verdiğinizle yüzleşebilirsiniz. Sizi en çok zorlayacak soru bu olabilir. Ne şekilde mutlu olabilir, hangi konuda ilerleyebilir, yeteneklerinizi nerede ve nasıl sergileyebilirseniz ona doğru yönelmelisiniz. Size bunu getirecek bilginin peşinden gideceğiniz ve bunu bir araca dönüştüreceğiniz bir dönemdesiniz. Yaşadıklarınızın inandıklarınızla, benimsediklerinizle uyuşmadığını görmek sizi bu anlamda cesaretlendirebilir. Bir kere yaşadığınızı bir daha yaşamamak iyi bir motivasyon kaynağı olabilir. Kendinizle karşı karşıya kalmak, hakkınızı kenarda bırakmak yerine artık konumunuzu değiştirmelisiniz. Bu değişiklik size çevre değişikliğini ve beraberinde gelecek iş fırsatlarını, sosyal desteklerini de getirebilir. Arayış içinde olmak bulmanın önemli bir parçasıdır, dolayısıyla da bu süreci kendiniz için daha fazla zorlaştırmamalısınız. Sancısını çektiğiniz her şeyin güzel neticeleceğini bilerek ilerlediğinizde insanlarla ve yaşadıklarınızla barışmanız kolaylaşacaktır. Eğitim hayatınızda bir sayfa açmak, bilgilerinizi paylaşmak, sosyal mecraları daha aktif kullanmak ve bunları tek başına sağlayabilecek bir düzenek hazırlamak isteyebilirsiniz. Fikirlerinizi projelendirmek, aklınızdan geçenleri somut bir çalışmaya dönüştürmek adına resmi kurumlardan ya da araştırmalarınızdan destekler alabilirsiniz. Hukuksal konular, özellikle yakın çevrenizle ve ailenizdeki bazı bireylerle yaşayabileceğiniz anlaşmazlıklar gündeme gelebilir. Herkesin hakkını ayırabilen ve kendi hakkını da uygun bir dille savunabilen biri olmak dikkatlerden kaçmayacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Eğer sen yapmazsan hiçbir şey işe yaramayacak.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 23 Eylül’de yönetici gezegeniniz Güneş’in Terazi burcundaki seyriyle beraber kendinizi ve ifadelerinizi daha fazla ve daha şık bir şekilde göz önüne koyabilirsiniz. Hayata dair düşünceleriniz ve istekleriniz kadar bunların uygulanabilir, ilgi çekebilir olmasının önemli olduğunu fark edeceksiniz. Yaptığınız iş, eğitimini aldığınız konu, ilgilendiğiniz alan ne olursa olsun bir destek ve karşılık görebilmek için uygun bir zamandasınız. İnsanlarla tanışmak, bazı görüşmeleri gündeme getirmek, hem ticari hem de sosyal açıdan ziyaretler yapmak, vizyonunuzu genişleteceği gibi bu vizyonu değerlendireceğiniz alanların sayısını da arttırabilir. Yeteneklerinizi, yazılı işlerle ve sosyal ağlarla sunabilirsiniz. Bu konuda bilirkişilerden, yakınlarınızdan destekler alabilir ve daha profesyonel hareket etmeye başlayabilirsiniz. E-ticaret, danışmanlık gibi konularda bir gündeminiz varsa ya da oluşturmaya çalışıyorsanız başlangıç noktanızı bulmanız kolaylaşabilir. Hayatınızdaki insanların önem derecelerini, gerçek niyetlerini ve desteklerini ayırt edebileceğiniz bir süreç olabilir. Kiminle hangi mesafede durmanız gerektiğini düşünmekten kaçınmamalısınız. Kendinizi boşu boşuna feda ettiğiniz, hem cebinizden hem kalbinizden vermek zorunda kaldığınız ilişkilere yeni bir düzenleme yapmalısınız. Bu sayede sizi bir zorunlulukta bırakan arkadaşlıkları bitirmeniz ve buna bağlı olarak da gerçek dostluklarınızı pekiştirmeniz için önemli fırsatlar elde edebilirsiniz. Haklılığınızın anlaşılması, kazandığınız fakat elde edemediğiniz ödemeler, psikolojik destekler gibi konular gündeminize gelebilir. Adaletin var olduğuna şahit ve ikna olacağınız durumlar Fiziksel geziler ve sanal ortamda yapacağınız görüşmeler, duygusal konuları hareketlendirebilir. İlişkileriniz, işiniz, düşünceleriniz başta olmak üzere hayatınızın kilometre taşlarını görmek ve bunları sağlamlaştırmak için altın tepside sunulacak gelişmelere hazır olun. 

 

Motivasyon Sözü: “İçsel olarak değiştikçe yaşamlarımız dışsal olarak değişir.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 15 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte emin olduğunuz her şey için adım atmak sizin için kolaylaşacaktır. Kendinizi nerede mutlu ve rahat hissedecekseniz, hangi koşul kazanımlarınızı koruyacaksa ona hizmet edebilirsiniz. Önemli sorumluluklar alıp bunların karşılığında da önemli sonuçlar alabilirsiniz. Hiçbir şeyi boşuna yaşamadığınızı düşündürecek konularla ilgilenebilirsiniz. Özel hayatınız ve manevi değerleriniz sizin için daha önemli hale gelebilir. Bu konuda kararlar almak için yeni kriterler oluşturabilirsiniz. Böylece acelece verilmiş, gereksiz risk alınmış durumların önüne geçebilirsiniz. Garantide kalmak isterken “garantinin” tanımını yeniden yapmanız gerekebilir. Bu size alışılmışın dışında gelebilir ya da sınırlarınızı, sinirlerinizi fazlaca zorlayabilir. Hayatla olan anlaşmazlığınızın sonuna gelmek için bu zorluğa göğüs germelisiniz. Ekonomik koşullarınızı iyileştirecek, ortakları işlerinizi düzene sokacak bazı fikirler ortaya koyabilirsiniz. Bunlar için akıllıca çalışılmış bir sistemle ilerlediğinizde çevrenizin desteğini de alabileceksiniz. Desteğe “hayır” dememek sizi ticari ve duygusal “evet”lere götürebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Şampiyonlar ringde meydana gelmez, sadece orada tanınırlar.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketiyle beraber kariyerinizdeki ilerleyişinizi tüm aşamalarıyla görebilirsiniz. Maddi açıdan güçlendiğiniz ve yerinizi sağlamlaştırdığınız bir süreçte, kaçan fırsatlara da odaklanmanız gerekebilir. İş değişikliği, tekliflerle ve farklı alanlarla ilgilenmek konusunda yeniden düşünebilirsiniz. Yaptığınız yatırımlar, aldığınız işler, kendinizi göstermeye çalıştığınız alanların artı ve eksilerini görebilmek öfkenize hakim olmanızı zorlaştırabilir. Kendinize ya da yaşadıklarınıza kızmak, aşırı tepki vermek ve direnç göstermek yerine işaretleri yakalamaya çalışın. Düşüncelerinizin değil, eylemlerinizin hayatınıza olan etkisini net bir şekilde fark edeceksiniz Bu farkındalığı doğru kullanın. 

6 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Merkür kavuşumuyla, şanslı olduğunuz kadar şansınızı kullanacağınız alanları da sunabilir. Hayatınızı bir düzenin üzerine inşa ederken bir elemeye gitmeniz gerekebilir. Elle tutulur sonuçlar almanın, kendinizi garantide hissetmek için önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Harcama kontrolü yapmanız gerekebilir. Bu sizi öngörülemeyen sorunlardan koruyacaktır. Emek vermek, sonu boş olan bir eylem değildir. Bunu görebilmek telaşınızı azaltacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Harekete geçiren bir nedenin olduğunda, mesafe hiçbir şey ifade etmez.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcunda geri harekete başlamasıyla birlikte kariyerinizi belirleyecek kararlarınız ve yaptığınız çalışmaların bir özetini karşınıza getirebilir.  Bu özetle beraber, hangi alanlarda başarılı ya başarısız olduğunuzu anlayabilir ve buna göre yeni bir aksiyon planı hazırlayabilirsiniz. Beklentilerinizin dışında gelişen her şeyin beraberinde sizi de geliştirdiğini fark etmelisiniz. Bu da seçimlerinizi, çizeceğiniz yolu ve tutumlarınızı etkileyecektir. Bu retro boyunca bu etkilerin altyapısını bozan her şeyle yüzleşebilirsiniz. Bundan kaçındığınız noktalar söz konusu olduysa ya da olacaksa artık vazgeçmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Denemekten, risk almaktan ve değişiklik yapmaktan çekinmeyi bırakmalısınız. Bunu başarmak için hala bir fırsat arıyorsanız fırsat ya da fırsatlar önünüze gelecektir. Parasal beklentilerinizin düşündüğünüz gibi olmaması karşısında evle ilgili ve diğer giderlerinizi düzenlemeye itebilir. 

31 Ağustos'taki Balık dolunayı ile ödemeleriniz ve borçlanmalarınızla ilgili bazı sonuçlanmalar alabilirsiniz. Güvendiğiniz kişiler dışında herhangi biriyle aranızda para ile ilgili bir diyalog geçmemesine dikkat etmelisiniz. Bunun neden önemli olduğunu anlamak adına olumsuz ve yanıltıcı tecrübelere açık olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ancak duygularınızı, hislerinizi dizginlemeyi başarırsanız sınır ihlalini de önleyebileceksiniz. Sorgulanmadan, dikkat edilmeden ve üzerinde düşünülmeden yapılan her şeye yeni bir tutum geliştirmelisiniz. Bu sayede hem başlangıç yapmakla ilgili tereddütleriniz azalacak hem de elinizdeki potansiyeli daha faydalı yerlerde kullanabileceksiniz. Miras ve aileden gelecek desteklerle ilgili konular gündeme gelebilir, hakkınızı alabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Başarı için kişisel tarifim: Sevdiğiniz şeyi yapın ve saate bakmayın.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, yönetici gezegeniniz Güneş’in 23 Ağustos’ta Başak burcuna geçişi ile maddi sorumluluklarınız kadar kazançlarınızın da yükselişe geçeceği bir döneme girebilirsiniz. Kendinizi daha güçlü hissedebilir, daha analitik düşünerek ilerleyebilirsiniz. Koşullarınızı olduğunuzdan daha iyi hale getirmek önceliğiniz olabilir. Yaptığınız ve yapacağınız her işte motivasyon olarak bunu kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi düzenlemek, alacak tahsillerini tamamlamak, harcamalarınızı dengelemek adına iyi bir süreç olabilir. Bu sayede hayatınızdaki gereksiz harcama yükünü ve tüketim merakını törpüleyebilirsiniz. İlgiyi çabalarınızla üzerinizde toplayacağınız bir dönemden geçeceğiniz için yeni tekliflere ve işbirliklerine de açık olabilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını alacağınız kadar sorumluluk almanız sizin için daha iyi olabilir. Maddi konular kadar manevi konular da ilginizi çekecektir. Kendinizi değerli ve önemli hissetmenizin önünde engel olan, mantığınıza kulak veremediğiniz ilişkileri ve konuları terk etme noktasında bir adım atabilirsiniz. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması kontrolü elinize almadığınız konularda sizi sıkıştırabilir. Özellikle para transferleri ve işlerin sonuçlanması noktasında açıklar verebilirsiniz. Aceleci kararlar almamaya, yeni başlangıçlarınızı daha dikkatli bir şekilde hazırlamaya ve her şeyi zamanında yapmak isterken birden fazla parçaya bölünmemeye özen göstermelisiniz. Keyfi ya da mecburi olan her durum size normalden daha sıkıntılı gibi gelebilir. Bu noktada kendinize yüklenmek yerine hayatın getirisine uyum sağlamaya çalışmanızda fayda var. 

27 Ağustos’ta Terazi burcuna geçen Mars pek çok konuda kendinizi yetiştirebilme, yeteneklerinizi geliştirme ve sorun yaşadığınız noktaları çözebilme noktasında destekleyebilir. Bir desteğe ihtiyacınız duyduğunuz o desteği buradan alacağınızı bilmelisiniz. Bu sayede iyi niyetinizi ve iyi tutumlarınızı bozmadan ilerlemeniz kolaylaşacaktır. Eğitimler, iş görüşmeleri ve başvurular gündeminizde yer tutabilir. Yakınlarınız, ailenizin kadın üyeleri ya da sosyal alanlarda karşılaştığınız kişilerle aranızda bazı anlaşmazlıklar ya da sorunlar doğabilir. İlk adımı sizin atmanız beklenebilir, bunu yapmak istemediğinizde düşüncelerinizi uygun bir dille ifade etmeniz gerekebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Hayat, başınıza gelen olumsuz durumlarla ilgili değil, içinde saklı olan altın fırsatlarla ne yaptığınızla ilgilidir.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 16 Ağustos'ta burcunuzda gerçekleşecek yeni ay ile hayatınızdaki tüm değerler tümüyle değişip yenileniyor. Hem şansınızın hem de işlerinizin ilerlediğini, ilişkilerinizdeki pürüzlerin giderildiği bir dönemdesiniz. Kendinize yatırım yapmak, fiziksel ve mental duruşunuzla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Dikkatleri üzerinizde toplayacaksınız dolayısıyla bunun hangi yönde olacağına da sizin tutumlarınızın karar vereceğini unutmamalısınız. Sessiz kaldığınız, onaya bıraktığınız konularda söz hakkınızı yeniden alabilirsiniz. İlişkilerde karar noktası olmak, kontrolü ele almak isteyebilirsiniz. Partnerinizin/muhatabınızın buna uyum sağlamaması durumunda aşırı ve sert tepki vermek yerine dinlemeyi, anlamayı seçmelisiniz. Bir şeylere yön veren olmak istiyorsanız bunların iyi şeyler olmasına özen göstermelisiniz. Kariyerinizi iyileştirecek iş teklifleri ve görüşmeler gündeminize gelebilir, yaşam tarzınızdan yola çıkarak kendiniz için iyi bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Ne kadar parlaksanız, o kadar çok öğrenmeniz gerekir.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 4 Eylül’de Jüpiter’in Boğa burcundaki geri hareketiyle beraber kariyerinizdeki ilerleyişinizi tüm aşamalarıyla görebilirsiniz. Maddi açıdan güçlendiğiniz ve yerinizi sağlamlaştırdığınız bir süreçte, kaçan fırsatlara da odaklanmanız gerekebilir. İş değişikliği, tekliflerle ve farklı alanlarla ilgilenmek konusunda yeniden düşünebilirsiniz. Yaptığınız yatırımlar, aldığınız işler, kendinizi göstermeye çalıştığınız alanların artı ve eksilerini görebilmek öfkenize hakim olmanızı zorlaştırabilir. Kendinize ya da yaşadıklarınıza kızmak, aşırı tepki vermek ve direnç göstermek yerine işaretleri yakalamaya çalışın. Düşüncelerinizin değil, eylemlerinizin hayatınıza olan etkisini net bir şekilde fark edeceksiniz Bu farkındalığı doğru kullanın. 

6 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Merkür kavuşumuyla, şanslı olduğunuz kadar şansınızı kullanacağınız alanları da sunabilir. Hayatınızı bir düzenin üzerine inşa ederken bir elemeye gitmeniz gerekebilir. Elle tutulur sonuçlar almanın, kendinizi garantide hissetmek için önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Harcama kontrolü yapmanız gerekebilir. Bu sizi öngörülemeyen sorunlardan koruyacaktır. Emek vermek, sonu boş olan bir eylem değildir. Bunu görebilmek telaşınızı azaltacaktır. 

15 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeni ay ile birlikte emin olduğunuz her şey için adım atmak sizin için kolaylaşacaktır. Kendinizi nerede mutlu ve rahat hissedecekseniz, hangi koşul kazanımlarınızı koruyacaksa ona hizmet edebilirsiniz. Önemli sorumluluklar alıp bunların karşılığında da önemli sonuçlar alabilirsiniz. Hiçbir şeyi boşuna yaşamadığınızı düşündürecek konularla ilgilenebilirsiniz. Özel hayatınız ve manevi değerleriniz sizin için daha önemli hale gelebilir. Bu konuda kararlar almak için yeni kriterler oluşturabilirsiniz. Böylece acelece verilmiş, gereksiz risk alınmış durumların önüne geçebilirsiniz. Garantide kalmak isterken “garantinin” tanımını yeniden yapmanız gerekebilir. Bu size alışılmışın dışında gelebilir ya da sınırlarınızı, sinirlerinizi fazlaca zorlayabilir. Hayatla olan anlaşmazlığınızın sonuna gelmek için bu zorluğa göğüs germelisiniz. Ekonomik koşullarınızı iyileştirecek, ortakları işlerinizi düzene sokacak bazı fikirler ortaya koyabilirsiniz. Bunlar için akıllıca çalışılmış bir sistemle ilerlediğinizde çevrenizin desteğini de alabileceksiniz. Desteğe “hayır” dememek sizi ticari ve duygusal “evet”lere götürebilir. 

23 Eylül’de yönetici gezegeniniz Güneş’in Terazi burcundaki seyriyle beraber kendinizi ve ifadelerinizi daha fazla ve daha şık bir şekilde göz önüne koyabilirsiniz. Hayata dair düşünceleriniz ve istekleriniz kadar bunların uygulanabilir, ilgi çekebilir olmasının önemli olduğunu fark edeceksiniz. Yaptığınız iş, eğitimini aldığınız konu, ilgilendiğiniz alan ne olursa olsun bir destek ve karşılık görebilmek için uygun bir zamandasınız. İnsanlarla tanışmak, bazı görüşmeleri gündeme getirmek, hem ticari hem de sosyal açıdan ziyaretler yapmak, vizyonunuzu genişleteceği gibi bu vizyonu değerlendireceğiniz alanların sayısını da arttırabilir. Yeteneklerinizi, yazılı işlerle ve sosyal ağlarla sunabilirsiniz. Bu konuda bilirkişilerden, yakınlarınızdan destekler alabilir ve daha profesyonel hareket etmeye başlayabilirsiniz. E-ticaret, danışmanlık gibi konularda bir gündeminiz varsa ya da oluşturmaya çalışıyorsanız başlangıç noktanızı bulmanız kolaylaşabilir. Hayatınızdaki insanların önem derecelerini, gerçek niyetlerini ve desteklerini ayırt edebileceğiniz bir süreç olabilir. Kiminle hangi mesafede durmanız gerektiğini düşünmekten kaçınmamalısınız. Kendinizi boşu boşuna feda ettiğiniz, hem cebinizden hem kalbinizden vermek zorunda kaldığınız ilişkilere yeni bir düzenleme yapmalısınız. Bu sayede sizi bir zorunlulukta bırakan arkadaşlıkları bitirmeniz ve buna bağlı olarak da gerçek dostluklarınızı pekiştirmeniz için önemli fırsatlar elde edebilirsiniz. Haklılığınızın anlaşılması, kazandığınız fakat elde edemediğiniz ödemeler, psikolojik destekler gibi konular gündeminize gelebilir. Adaletin var olduğuna şahit ve ikna olacağınız durumlar fiziksel geziler ve sanal ortamda yapacağınız görüşmeler, duygusal konuları hareketlendirebilir. İlişkileriniz, işiniz, düşünceleriniz başta olmak üzere hayatınızın kilometre taşlarını görmek ve bunları sağlamlaştırmak için altın tepside sunulacak gelişmelere hazır olun. 

29 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay sizi sınava tabi tutuyormuş gibi hissettirebilir. İyi hazırlandığınız, mantığınızı kullanabildiğiniz ve bir sonraki sorunun da ardından sınavı geçmeye odaklandığınızda üstesinden geleceğinizi bilmelisiniz. Toplum içerisinde ya da kendi yaşam alanlarınızda bireyselliğinizi gösterseniz de buna yeteri kadar önem verdiğinizle yüzleşebilirsiniz. Sizi en çok zorlayacak soru bu olabilir. Ne şekilde mutlu olabilir, hangi konuda ilerleyebilir, yeteneklerinizi nerede ve nasıl sergileyebilirseniz ona doğru yönelmelisiniz. Size bunu getirecek bilginin peşinden gideceğiniz ve bunu bir araca dönüştüreceğiniz bir dönemdesiniz. Yaşadıklarınızın inandıklarınızla, benimsediklerinizle uyuşmadığını görmek sizi bu anlamda cesaretlendirebilir. Bir kere yaşadığınızı bir daha yaşamamak iyi bir motivasyon kaynağı olabilir. Kendinizle karşı karşıya kalmak, hakkınızı kenarda bırakmak yerine artık konumunuzu değiştirmelisiniz. Bu değişiklik size çevre değişikliğini ve beraberinde gelecek iş fırsatlarını, sosyal desteklerini de getirebilir. Arayış içinde olmak bulmanın önemli bir parçasıdır, dolayısıyla da bu süreci kendiniz için daha fazla zorlaştırmamalısınız. Sancısını çektiğiniz her şeyin güzel neticeleceğini bilerek ilerlediğinizde insanlarla ve yaşadıklarınızla barışmanız kolaylaşacaktır. Eğitim hayatınızda bir sayfa açmak, bilgilerinizi paylaşmak, sosyal mecraları daha aktif kullanmak ve bunları tek başına sağlayabilecek bir düzenek hazırlamak isteyebilirsiniz. Fikirlerinizi projelendirmek, aklınızdan geçenleri somut bir çalışmaya dönüştürmek adına resmi kurumlardan ya da araştırmalarınızdan destekler alabilirsiniz. Hukuksal konular, özellikle yakın çevrenizle ve ailenizdeki bazı bireylerle yaşayabileceğiniz anlaşmazlıklar gündeme gelebilir. Herkesin hakkını ayırabilen ve kendi hakkını da uygun bir dille savunabilen biri olmak dikkatlerden kaçmayacaktır. 

 

Motivasyon Sözü: “Değişim yaşamınız için bir tehdit değil, yaşamak için bir davettir.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 1 Ağustos'ta gerçekleşecek Kova dolunayı birebir iletişimde olduğunuz kişilerle aranızdaki olayları düşündürtebilir. Bir sonuca varmak, nihayete erdirmek istediğiniz durumlara yoğunlaşabilirsiniz. Bunun getirdiği stres karşı tarafa da yansıyacağı için iyi giden durumların olumsuz etkilenmesi söz konusu olabilir. İş konusunda profesyonel düşünmeli, bu işle ilgilenen diğer insanların görüş ve çalışmalarına da göz gezdirmelisiniz. Duygusal konularda ise partnerinize karşı tutumlarınızı düzenlemeniz gereken bir dönemdesiniz. Heyecan, korku, sevgi, öfke gibi duyguların sizi yaşamak istediklerinizden uzaklaştırmaması için her şeyin dozunu ve madalyonun arka yüzünü de bilerek ilerlemenizde fayda var. Şaşırtan, beklediğiniz gibi olmayan şeyler her nasıl olursa olsun bunların tamamı sizde bir kafa karışıklığı değil bir yön oluşturmalıdır. Eğer bunu hissedemediğinizi düşünüyorsanız dolunay sürecini sakin, kaygılardan uzak ve bildiğinizin dışında yöntemlerle geçirmelisiniz. Öğrenmek bir varış noktası değil, yolun kendisidir. Yolda yürümeye devam ettiğinizi, yolun devamını virajları ve manzaralarıyla beraber gördüğünüzde anlayacaksınız. 

2 Ağustos’ta Merkür Satürn karşıtlığıyla beraber ekonomik konularda daha tutarlı ilerlemeniz gerekebilir. Riskli yatırımlar, alacak verecek konuları, parasal destek gerektiren noktalarda ani reaksiyon almamalısınız. Duygularınızın ve mantığınızın çatışmasını yenmek sizi risklerden koruyabilir. Dengeli tutumlar ve harcamalar bu süreçten kazançlı çıkmanız için bazı püf noktalarını daha iyi görmenizi sağlayacaktır. 

Güneş'in ve retro hareketine devam eden Venüs'ün 13 Ağustos’ta burcunuzdaki kavuşumu kendinizi hangi konularda ne şekilde ve nasıl ifade ettiğinize odaklanmanızı sağlayabilir. Yaratıcı, yetenekli olduğunuz bir dönemde ileriye gidememek sizi mental olarak yorabilir. Bazen yorulmak zorunda olduğunuzu, bunu dinlenmenin kıymetini anlamak için yaşadığınızı bilmelisiniz. İşinizdeki ve tutumlarınızdaki değişimler, tarzınızda yaptığınız yeniliklerle yeniden ilgilenebilirsiniz. Sırf istediğiniz için size uymayan şeylerin hayatınızda, üzerinizde bulunmasına müsaade etmemelisiniz. İkili ilişkilerde baskın geldiğiniz noktalar karşınızdaki insanların kendilerini ifade etmelerini zorlaştırabilir. Hayatınızdaki insanlara hislerini göstermeleri için fırsat, size tutunmaları için sebepler vermelisiniz. 

16 Ağustos'ta burcunuzda gerçekleşecek yeni ay ile hayatınızdaki tüm değerler tümüyle değişip yenileniyor. Hem şansınızın hem de işlerinizin ilerlediğini, ilişkilerinizdeki pürüzlerin giderildiği bir dönemdesiniz. Kendinize yatırım yapmak, fiziksel ve mental duruşunuzla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Dikkatleri üzerinizde toplayacaksınız dolayısıyla bunun hangi yönde olacağına da sizin tutumlarınızın karar vereceğini unutmamalısınız. Sessiz kaldığınız, onaya bıraktığınız konularda söz hakkınızı yeniden alabilirsiniz. İlişkilerde karar noktası olmak, kontrolü ele almak isteyebilirsiniz. Partnerinizin/muhatabınızın buna uyum sağlamaması durumunda aşırı ve sert tepki vermek yerine dinlemeyi, anlamayı seçmelisiniz. Bir şeylere yön veren olmak istiyorsanız bunların iyi şeyler olmasına özen göstermelisiniz. Kariyerinizi iyileştirecek iş teklifleri ve görüşmeler gündeminize gelebilir, yaşam tarzınızdan yola çıkarak kendiniz için iyi bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. 

Yönetici gezegeniniz Güneş’in 23 Ağustos’ta Başak burcuna geçişi ile maddi sorumluluklarınız kadar kazançlarınızın da yükselişe geçeceği bir döneme girebilirsiniz. Kendinizi daha güçlü hissedebilir, daha analitik düşünerek ilerleyebilirsiniz. Koşullarınızı olduğunuzdan daha iyi hale getirmek önceliğiniz olabilir. Yaptığınız ve yapacağınız her işte motivasyon olarak bunu kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi düzenlemek, alacak tahsillerini tamamlamak, harcamalarınızı dengelemek adına iyi bir süreç olabilir. Bu sayede hayatınızdaki gereksiz harcama yükünü ve tüketim merakını törpüleyebilirsiniz. İlgiyi çabalarınızla üzerinizde toplayacağınız bir dönemden geçeceğiniz için yeni tekliflere ve işbirliklerine de açık olabilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını alacağınız kadar sorumluluk almanız sizin için daha iyi olabilir. Maddi konular kadar manevi konular da ilginizi çekecektir. Kendinizi değerli ve önemli hissetmenizin önünde engel olan, mantığınıza kulak veremediğiniz ilişkileri ve konuları terk etme noktasında bir adım atabilirsiniz. 23 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcunda geri hareket edecek olması kontrolü elinize almadığınız konularda sizi sıkıştırabilir. Özellikle para transferleri ve işlerin sonuçlanması noktasında açıklar verebilirsiniz. Aceleci kararlar almamaya, yeni başlangıçlarınızı daha dikkatli bir şekilde hazırlamaya ve her şeyi zamanında yapmak isterken birden fazla parçaya bölünmemeye özen göstermelisiniz. Keyfi ya da mecburi olan her durum size normalden daha sıkıntılı gibi gelebilir. Bu noktada kendinize yüklenmek yerine hayatın getirisine uyum sağlamaya çalışmanızda fayda var. 

27 Ağustos’ta Terazi burcuna geçen Mars pek çok konuda kendinizi yetiştirebilme, yeteneklerinizi geliştirme ve sorun yaşadığınız noktaları çözebilme noktasında destekleyebilir. Bir desteğe ihtiyacınız duyduğunuz o desteği buradan alacağınızı bilmelisiniz. Bu sayede iyi niyetinizi ve iyi tutumlarınızı bozmadan ilerlemeniz kolaylaşacaktır. Eğitimler, iş görüşmeleri ve başvurular gündeminizde yer tutabilir. Yakınlarınız, ailenizin kadın üyeleri ya da sosyal alanlarda karşılaştığınız kişilerle aranızda bazı anlaşmazlıklar ya da sorunlar doğabilir. İlk adımı sizin atmanız beklenebilir, bunu yapmak istemediğinizde düşüncelerinizi uygun bir dille ifade etmeniz gerekebilir. 

29 Ağustos’ta Uranüs'ün Boğa burcunda geri harekete başlamasıyla birlikte kariyerinizi belirleyecek kararlarınız ve yaptığınız çalışmaların bir özetini karşınıza getirebilir. Bu özetle beraber, hangi alanlarda başarılı ya başarısız olduğunuzu anlayabilir ve buna göre yeni bir aksiyon planı hazırlayabilirsiniz. Beklentilerinizin dışında gelişen her şeyin beraberinde sizi de geliştirdiğini fark etmelisiniz. Bu da seçimlerinizi, çizeceğiniz yolu ve tutumlarınızı etkileyecektir. Bu Retro boyunca bu etkilerin altyapısını bozan her şeyle yüzleşebilirsiniz. Bundan kaçındığınız noktalar söz konusu olduysa ya da olacaksa artık vazgeçmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Denemekten, risk almaktan ve değişiklik yapmaktan çekinmeyi bırakmalısınız. Bunu başarmak için hala bir fırsat arıyorsanız fırsat ya da fırsatlar önünüze gelecektir. Parasal beklentilerinizin düşündüğünüz gibi olmaması karşısında evle ilgili ve diğer giderlerinizi düzenlemeye itebilir. 

31 Ağustos'taki Balık dolunayı ile ödemeleriniz ve borçlanmalarınızla ilgili bazı sonuçlanmalar alabilirsiniz. Güvendiğiniz kişiler dışında herhangi biriyle aranızda para ile ilgili bir diyalog geçmemesine dikkat etmelisiniz. Bunun neden önemli olduğunu anlamak adına olumsuz ve yanıltıcı tecrübelere açık olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ancak duygularınızı, hislerinizi dizginlemeyi başarırsanız sınır ihlalini de önleyebileceksiniz. Sorgulanmadan, dikkat edilmeden ve üzerinde düşünülmeden yapılan her şeye yeni bir tutum geliştirmelisiniz. Bu sayede hem başlangıç yapmakla ilgili tereddütleriniz azalacak hem de elinizdeki potansiyeli daha faydalı yerlerde kullanabileceksiniz. Miras ve aileden gelecek desteklerle ilgili konular gündeme gelebilir, hakkınızı alabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Öğrenmeyi bırakan kişi yirmisinde de olsa, sekseninde de olsa yaşlıdır. Yaşamdaki en muhteşem şey zihni genç tutmaktır.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve size hakkınızı teslim ediyor. Şanslı bir dönemdesiniz, bu şans altın bir tepside olsa da sizin ayağa kalkarak ona ulaşmanız gerekecektir. Başka konular ve insanlar için çabalamaktan, oldurmaya çalışmaktan yorulduğunuzu kendinize itiraf etmelisiniz. Bu itiraf sayesinde enerjinizi, kazancınızı, zamanınızı neye ve kime harcayacağınızı daha iyi belirleyebilirsiniz. Duygularınızı, haklarınızı ve beklentilerinizi konuşmaktan çekinmemelisiniz. İçsel olarak hazır olduğunuzu ya da hazırlanmanız gerektiğini netleştirebilirsiniz. Altının üstünden daha iyi olabileceğini görmek için gözlerinizi bu yöne açmalısınız. 

Yönetici gezegeniniz Güneş'in Yengeç burcundaki Merkür ile kavuşumu size bazı olumsuz haberler getirebilir. Hakkınızda konuşulanlar, sizden gizlenenler ya da sizin saklı tuttuklarınız gündeme gelebilir. Karşılaştıklarınız size yeni bir düşünme ve sevme mekanizması kurma imkanı sunabilir. Bu sayede güvenli bulduğunuz, yenisinden çekindiğiniz alanların ve ilişkilerin değişimine de yeşil ışık yakabilirsiniz. Fikirlerinizi beyan ederken ruhsal pozisyonunuzu sarsmamaya özen göstermelisiniz. 

3 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte fiziksel ve ruhsal olarak sizi yoran alışkanlıkları daha iyi fark edebilirsiniz. Yeni bir düzene geçmek isterken bu düzenin gerekliliklerine göre hareket etmeyi öğreniyorsunuz. Özellikle çalışma koşullarınızda önemli başlangıç ve bitişler gündeme gelebilir. Yeni bir sorumluluk, çalışma alanı ya da gelir durumu söz konusu olabilir. Günlük planlarınızı, yeme içme ve uyku düzeninizi neye göre belirleyeceğinizi görebilirsiniz. Dış görünüşünüzü iyileştirmek için spora başlayabilirsiniz ancak kemik sağlığınızı dikkate almanızda ve buna uygun egzersizlerle çalışmanızda fayda var. 

Mars'ın Başak burcuna geçişi parasal konuları hızlandırabilir ve sonuç alınan hale getirebilir. Yeni kararlar almaya, işinize daha çok özen göstermeye açık olduğunuz bir dönemdesiniz. İş görüşmeleri, iş birlikleri yapabilirsiniz. Özellikle işveren iseniz çalışma arkadaşlarınıza karşı tutumlarınız önemli olacaktır. Olumsuz bir durum oluşturmamak ve ekibinizi motive etmek sizin de mutlu ve sakin çalışmanıza destek verebilir. Ödemelerinizi kontrol altına alabilir, harcamalarınızı sadece belli ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapabilirsiniz. Elinizdeki imkanları iyi kullandıkça daha iyisi ve daha fazlası sizi bulabilir. Beslenme düzeninizi gözden geçirebilir, doktorunuzla görüşerek daha sağlıklı gıda hazırlama ve tüketmek üzere bazı planlar yapabilirsiniz. 

17 Temmuz'da Ay Düğümlerinin Koç-Terazi burçlarında ilerleyecek olması ve Yengeç burcunda bir yeni ay gerçekleşmesiyle sizi bir öz disiplin, düzen ve rahatlıktan uzaklaştıran her şeyi hayatınızdan uğurlamaya başlıyorsunuz. Hislerinin, duygularının, endişelerinin farkında olan biri olarak büyüme fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Seyahat planları, taşınma gerektiren yer ve iş değişiklikleri gündeminize gelebilir. Bulunduğunuz çevrelerin ve sınırların dışında olmak sizi hem ruhsal olarak rahatlatacak hem de fiziksel olarak yeni yerler görmenizi sağlayacaktır. Paranın sizin için sadece bir araç olduğunu, bunu hayatınızı daha enerjik ve potansiyeli yüksek bir hale getirmek için kullanacağınızı düşünebilirsiniz. Hayatınızdan yanlış ilişkileri, gizli saklı konuları çıkaracağınız için içsel olarak da hafifleyebileceksiniz. Tüm bu yeni deneyimleri bir araya getirdiğinizde ve bunu hayatınızın geri kalanı için kalıcı hale getirmeye çalıştığınızda bunun karşılığını alabileceksiniz. Cesaretinizi bilginizle ayağa kaldırıyorsunuz. 

Mars ve Satürn'ün karşıtlığı işle ilgili bazı hamlelerinizi zorlaştırabilir. İsteklerinizin dışına çıkmak isterken ailevi ya da psikolojik engellerle karşılaşabilirsiniz. Sorumluluklarınızı kenara atmak yerine kendi önceliklerinizi düşünerek ve bunların sınırlarını belirleyerek ilerlemeye çalışmak yaşadığınız kaosu aşmanızı sağlayacaktır. 

Burcunuzda geri harekete başlayan Venüs sevmek ve sevilmekle ilgili tüm algınızı değiştirebilir. Verdiğiniz kararları düşünebilirsiniz. Bitiş ya da başlangıçlar konusunda aceleci olmadan, anlamaya ve taşları yerine oturtmaya gayret gösterirseniz bunu avantaja dönüştürebilirsiniz. Sağlığınız, fiziksel değişiklikleriniz konusunda bir adım atmak istediğiniz mecbur olmadıkça riske girmemeye, özellikle sağlık konusunda doktorunuzun bilgisi dahilinde bir süreç geçirmeye özen göstermelisiniz. 23 Temmuz'da yönetici gezegeniniz Güneş'in burcunuza geçecek olması burada yaşayacağınız olumsuzlukları en aza indirmenizi, krizi fırsata dönüştürmenizi sağlayabilir. Özgüveninizi zedeleyen bazı ilişkilerin ve işlerin ardından hızlıca motivasyonunuzu yakalayabilir, kendinizi daha iyi ve gerçek konulara hazırlayabilirsiniz. Dikkatlerin üzerinizde olacağı bir dönemdesiniz. Tanışacağınız kişiler hayatınızda önemli rol oynayabilir ya da bu rolün sahibi siz olabilirsiniz. Hayatın her şeye rağmen keyfinin çıkarılacağı bir noktasının olduğunu düşünmek, adımlarınızı hep bu noktaya götürebilir. 

Chiron'un Koç burcunda geri hareketine geçişi gidemediğiniz yollar, alamadığınız eğitimler ya da bunları uygulamamakla ilgili çekincelerinizi günyüzüne çıkarabilir. Pes etmek, utanmak ya da geri planda durmak yerine bunları nasıl telafi edeceğinizi düşünmelisiniz. Bu konudaki gereken motivasyonu, düşüncelerinizi daha önce hayata geçiren birileriyle konuşarak ya da başarabildiğinizde kendinizi gördüğünüz yeri hayal ederek bulabilirsiniz. 

Merkür ve Venüs'ün burcunuzdaki kavuşumu zamanı kendinize ayırmakla ilgili bir meşguliyet getirebilir. Fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarınıza odaklanmalısınız. Bununla ilgili ertelediğiniz bir şeyler olduğunu bilmek sizi çevrenize karşı olumsuz gösterebilir. Yorgunluk ve stresinizi bu şekilde attığınızda motivasyonunuzun yükseldiğini görebilirsiniz. Kendinizde ne varsa çevrenize onu yansıtacağınız için ilişkileriniz de bundan nasibini alabilir. Yardıma ya da fikirlerinize ihtiyaç duyulan noktalarda çalışmalar yapabilirsiniz. 

Merkür'ün Başak burcuna geçişi ekonomik açıdan şanslı ve bereketli bir dönem yaşamanızın önünü açabilir. Para kazanmak, parayı değerli hale getirmek ve bunu uzun vadeye taşımak adına yeni fikirler üretebilirsiniz. Ödemelerinizi düzenleyerek arta kalanlarda yeni yatırımlar, ek iş gibi çalışmalara vakit ayırabilirsiniz. Keyfini süreceğiniz bir hayat için öncelikle yoğun bir çaba vermeniz gerekecektir. Bunun farkına daha iyi varıyor ve gereğini uygulamaya başlıyorsunuz. 

 

Motivasyon Sözü: “Zaman, Tanrı tarafından fikirlere fırsat vermek için icat edilmiştir.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek olan dolunay ile ilişkilere ve mutluluğa olan bakış açınız değişebilir. İlişkilere yön vermek, adım atmak ya da sonlandırmak gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Fark edemediğiniz, göremediğiniz, anlamakta zorlandığınız her şeyin gün gibi ortaya çıkışı size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. İyi niyetinizin suistimal edilmesine, emeklerinizin değersizleştirilmesine karşı bir duruş sergilemeniz gerekebilir. Kendinizi düşünmek, mutluluğunuzu bu düzende inşa etmek isteyebilirsiniz. Şanslı ve aydınlık günler görebilirsiniz, bunun için gelen işaretleri doğru okumanız önemli ve yeterli olacaktır. Ekonomik açıdan kendinizi nasıl destekleyeceğinizi düşünebilir, bir fırsatı değerlendirmek ya da kendinize bir fırsat oluşturmak isteyebilirsiniz. Abartılı tepkilerden, bilmediğiniz işlerden uzak durmanız fikirlerinizi ve kazancınızı koruyabilir. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle kariyeriniz için önemli ve radikal atılımları beraberinde getirebilir. Bugüne kadar izlediğiniz yolun dışına çıkabilir, bunu destekleyecek haberler ve destekler alabilirsiniz. Özellikle mali durumunuzu etkileyecek gelişmeler karşısında bir çıkış yapabilirsiniz. Zam haberleri kadar istifa, işinizi değiştirmek, gelişmeniz için farklı sektörlere geçiş yapmak gibi durumlar söz konusu olabilir. 

Venüs’ün burcunuza geçmesiyle beraber hem fiziksel hem de psikolojik açıdan parlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Kendinizi yenilemek, yeni bir halde var olmak isteyebilirsiniz. Ses getirme ve dikkat çekme isteğinizi destekleyecek etkiler altındasınız. Saç bakımınız, giyim tarzınız ve fiziksel duruşunuzla fazlaca ilgilenebilirsiniz. Sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da kendinizi geliştirmeniz gereken bir dönemdesiniz. Dolayısıyla ilişkilerinizi, fikirlerinizi buna doğru yöneltmenizde fayda var. Ciddi maddi ve manevi yatırımlar yapabilirsiniz. Yaşam kalitenizi yükseltmek isterken maddi yetersizliklerle karşılaşmamak için dikkatli olmalısınız. Kalp ve damar kontrolleri yaptırabilir, burada risk yaşamamanız için yeni bir beslenme ve spor düzeni oluşturabilirsiniz. 

Merkür’ün İkizler burcuna geçişi sosyal açıdan sizi ön plana çıkarabilir. Yeni arkadaş çevrelerine girebilir, yeni gündemler edinebilir ve tecrübelerinizi geliştirebilirsiniz. İletişim kurma ve organizasyon kurma becerilerinizi gösterebileceğiniz projeler yapabilir, hem maddi hem de sosyal getirisi olan işler oluşturabilirsiniz. Kendinize bir yol belirlediğinizin farkında olmanız gereken bir etkiyle karşıya karşıya olduğunuzu unutmayın. 

Plüton’un geri hareket ederek Oğlak burcuna gelmesiyle kurduğunuz düzendeki eksik parçaları daha iyi görebilirsiniz. Zorlandığınız yerleri değil bunların ödüllerini düşünmelisiniz. Sizi daha iyi olmaktan alıkoyan her şeyi görebildiğinizde, bunlardan kurtulmanın ve ilerlemenin yolunu da görebileceksiniz. Yapamayacağınızı ya da yapmak istemeyeceğinizi düşündüğünüz her şeyin sizin gereklilikleriniz olduğunu kabul etmelisiniz. Hayatla inatlaşma içinde olmadığınızda fiziksel olarak da kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Yorgunluk ve stresten kaynaklanan sorunlar karşısında doktorunuzla yeniden görüşmenizde fayda var. 

Balık burcundaki Satürn'ün geri hareketine başlaması hakkınız olanın size dönüşü ve sizin bu konudaki çabanızı söz konusu hale getirebilir. Dürüst ve adil bir yaklaşım sergilediğiniz alanlarda haklılığınız ortaya çıkabilir, maddi ve manevi açıdan desteklenebilirsiniz. Bazı korkularınızı örtbas etmek yerine bunları yıkmanın yollarını araştırabilir, psikolojik destek alabilirsiniz. Kafanızın rahat olması parasal konularda hata yapma riskinizi de en aza indirebilir. Ayağınızı sağlam basmak kadar nereye bastığınızın da önemli olduğunu unutmayın. Edineceğiniz tüm tecrübelere mental olarak hazırlanmak için ideal bir zamandasınız. 

İkizler burcunda 18 Haziran'da gerçekleşecek yeni ay ile birlikte kendinizi sosyal açıdan daha fazla ön plana çıkarabilir, yeni ortamların ve gündemlerin etkisiyle statü sahibi olabilirsiniz. Tanınırlığınızın artacağı mecralarda bulunmak size yeni fırsatlar konusunda yeşil ışık yakabilir. Yeni bir uğraş edinebilir, kendinize bunun üzerinden bir gelir kapısı ya da çevre oluşturabilirsiniz. Beklettiğiniz, ertelediğiniz her şeyi ortaya çıkarmak adına önemli etkiler altındasınız, bunları değerlendirin.

Yönetici gezegeniniz Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle beraber daha sakin ve heveslerinizi kontrol altına alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Pes etmekle doğru zamanı beklemek arasındaki ayrımı daha iyi yapabilirsiniz. Aldığınız haberler, bazı insanların iyi niyetli olmadığını öğrenmek, aileden ya da çevredeki kadın figürlerden gelen olumsuz geri dönüşler duygusal olarak inişli çıkışlı hissetmenize neden olabilir. Kendinize iyi gelmeyecek hiçbir şeyi ve hiç kimseyi hayatınızda daha fazla tutmamak için bu iniş çıkışları kullanabilirsiniz. Korkularınızdan, çekincelerinizden ve sizde farkında olmadığınız takıntılardan arınmak için yaşadıklarınızın mesajını daha net göreceksiniz. Size iyi gelen insanlarla bir araya gelebilir, yeni akıl hocaları edinebilir, ihtiyaç sahiplerine zaman ayırarak farklı hayatların etkilerini kendi hayatınıza uyarlamayı deneyebilirsiniz. Güven duygunuz ağır basacağı için size bunu hissettirmeyen durumlar karşısında dikkatli olmanızda fayda var.

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi ile beraber kendi kendinize vakit geçirmeyi daha çok seveceğiniz ve bunun için ortam hazırlayacağınız bir sürece girebilirsiniz. Ruhsal olarak kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Bazı insanları sevmenin onlara güvenmeye yeterli olmadığı gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz. Bu öğretilerden yola çıkarak hem iç dünyanızı hem de ilişkilere bakış açınızı düzenlemek için ideal bir zamandasınız. Ailenizle, annenizle, ihtiyaç sahibi çocuklarla ilgilenebilir ve mental olarak kendinizi bazı sorunların dışında tutabilirsiniz. Bunun bir kaçış olmadığını, kendinize yeni bir yol çizmek olduğunu düşündüğünüzde süreç sizin için daha faydalı olabilir. Takıntılarınız ve eskiye dair özlemleriniz başka insanlar tarafından size karşı kullanılabilir. Bunlara mahal vermemek için nerede durduğunuza dikkat etmelisiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Biz ne yapıyorsak oyuz, özellikle de olduğumuz şeyi değiştirmek için ne yapıyorsak oyuz.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Plüton'un Kova burcundaki geri hareketi ile ikili ilişkilerde düzenlemeniz ve gerektiğinde tümüyle değiştirmeniz gereken konuları daha iyi anlamanız için bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Zamanınızı neye ve kime adadığınızı fark etmeniz sizin için belirleyici olabilir. Bitiş ve başlangıçlar konusunda doğru bir zamanlama yapmalısınız. Bu yüzden de gözünüzün önündeki gerçeklere kayıtsız kalmayı bırakmalısınız. Retro sürecinde, kayıtsız kaldığınız ya da kendi isteklerinize göre sürdürdüğünüz konularla yeniden ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Saygının çerçevesini, sevginin besleyiciliğini ve bunların sınırlarını bulabildiğinizde yeni ilişkiler kurmak kadar mevcut sorunlarınızı çözmek, problem yaşadığınız kişilerle aranızdaki yeni mesafeyi oluşturmak da kolay olacaktır. 

Yönetici gezegeniniz Güneş'in Boğa burcunda Merkür ile bir araya gelmesi kariyerinizi ilgilendiren alanlarda bir toparlanma süreci başlatabilir. İşlerinizi yaparken bunu nasıl yaptığınıza, hangi yolları izlemeniz gerektiğine önem vermeniz gerekebilir. Yarım kalan konuların bu noktaya gelme nedenlerini bulduğunuzda veriminiz de artacaktır. Kendinizi ve haklılığınızı gösterebilir, beklediğiniz fakat geciken haberleri almanız söz konusu olabilir. Özellikle zam, geçmişe dönük ödemeler gündeminize gelebilir. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile aile meclisinin gündemine önemli konular gelebilir ve bunların çözüme kavuşturulması gerekebilir. Bekleyen, ertelenen, gereksiz inat edilen durumlar karşısında ne kadar yıprandığınızı görebilirsiniz. Buna bir "dur" demek için ideal bir zamandasınız. Aileniz için, yaşam alanlarınız ve konforunuz için, kendi mutluluğunuz bu cesareti göstermeniz önemli olacaktır. Güvende hissetmek kavramınızı değiştirebilirsiniz. İş ve ev arasındaki dengeyi korumak, yaşadığınız sorunların başka alanları etkilememesini kolaylaştırabilir. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi dışarıdaki hayat kadar iç dünyanızda da işleri yoluna koymanıza yardımcı olabilir. İlişkileriniz, bunların size kattıkları ve şu andaki hislerinizi anlamak adına iyi bir dönemdesiniz. Nerede fazla nerede eksik olduğunuzu fark edebilir, hissetmek istediğiniz duyguları daha iyi anlayabilirsiniz. Bu sayede kendinize yeni kriterler belirleyebilirsiniz. Daha anlayışlı ve duygusal zekasını kontrol edebilen biri olmaya çalışmak, çevrenizdeki büyüklerinizden ve hayatınızdaki insanlardan bu konuda destekler almak gündelik hayatınızı da iyileştirebilir. Sorumluluklarınızı aksatmayın. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi iş yaşamınızdak koşulları değiştirecek bazı haberler getirebilir. Bir plan yapmak kadar bu planı neye göre yaptığınıza, bunun size getirilerine de odaklanmalısınız. Her şeyin düşündüğünüz gibi gitmeyeceğini bilerek ve buna hazırlık yaparak ilerlediğinizde karşılaştığınız sürprizleri geliştirmeniz, hayatınıza entegre etmenizde kolaylaşacaktır. Kendi işinizi kurmak, farklı bir sektöre yönelmek ya da maddi gelirlerinizi iyileştirmek adına bazı atılımlar yapmanız gerekebilir. Aklınızı ve çabanızı bu yöne çevirmek için iyi bir zaman dilimi olabilir. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketinin sonlanması iş hayatınızda bazı adımlarınızı hızlandırabilir ve sonuç almaya başlayabilirsiniz. İşlerinizi tamamlamak, bunların karşılığı bulmak, planlarınızı devreye koymak için iyi bir zamandasınız. Doğru ve yanlış arasındaki ayrımı daha iyi yapabildiğiniz ve bunun elle tutulur sonuçlarını görebildiğiniz için denge kurmak sizin için daha kolay olabilir. Maddi alacaklarınız gündeme gelebilir, tahsilatları gerçekleştirebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcunda hareket edecek olmasıyla sadece maddi değil manevi yönden de çeşitli kazançlar elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz statüyü korumak, geliştirmek önceliğiniz haline gelebilir. Kendi bildiğiz yoldan ilerlemek isteyebilirsiniz ancak bu noktada farklı fikirlere de açık olmalısınız. Güç ve bunu sürdürme gayretiniz yanlış anlaşılabilir, olumsuz etkiler doğurabilir. Bunların etkisini en aza indirmek için içinde bulunduğunuz durumun farkında olarak hareket etmelisiniz. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay ile rahatsızlık ve sorun oluşturan konuların dışına çıkmak için bir adım atabilirsiniz. Bu hem kişisel düzlemde ya da bulunduğunuz çevrede etkisini gösterecektir. Daha iyi olanın peşinden gitmek isterken buna gölge düşüren her şeyi geride bırakabilirsiniz. Nerede ve hangi konumda huzurlu olacaksanız bunu dile getirebilir, bunun için yeni yollar arayabilirsiniz. 

Mars'ın burcunuzda harekete geçmesiyle yaşam koşullarınızı ve üzerinde durduğunuz değerleri kullanarak değişimler yapmak sizin için daha mümkün olabilir. Enerjiniz, motivasyonunuz ve istekleriniz çok yoğun olabilir. Sahip olmak istediklerinize dair uzun bir liste yaparken bir yandan da ciddi elemeler yapabilirsiniz. Objektif olun ve gerçekten öyle hissettiğiniz için mi yoksa gururunuzdan dolayı mı bazı konuların, insanların üzerini çizdiğinizi fark edin. Bu ayrımı yapabildiğinizde enerjinizi daha doğru kullanabileceksiniz. Kişisel bakımınız, fiziksel görünüşünüz için yeni alışkanlıklar edinebilir, spora başlayabilirsiniz. Mars'ın Plüton ile karşı karşıya duruşu bu süre içinde ikili ilişkilerde kurmanız gereken dengeyi size hatırlatabilir. Empati ve anlayışla sorunları aşabilecekken bunun gölgesine düşmemelisiniz. Kendinizi, partnerinizi dinleme ve anlama şansı tanıdığınızda ve kararlarınızda aceleci olmadığınızda bu durumu lehinize de çevirebilirsiniz. Birbirinin yetkinliğinden faydalanmaya odaklanın. 

Yönetici gezegeniniz Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile çevrenizle olan etkileşimleriniz hızlanabilir, bundan aldığınız keyifle yeni işler ve etkinliklere merak salabilirsiniz. Görünen biri olmanız üzerinize gelecek sorumlulukları da arttırabilir. Çok konuşup çok gezebilir ve çok çalışabilirsiniz. Keyif alacağınız kadar kazanımlar, yeni alanlar da elde edeceğiniz bir dönem olabilir. Özellikle sosyal ağlar, yazılı işlerle ilgili yapacağınız çalışmalar ses getirebilir. Kendinize yeni bir hobi ya da ilgi alanı oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı insanlara ve çevrelere olan çekiminiz başta keyifli gelse de duyduklarınızı teyit etmek, emin olmak ve her şeye hemen inanmamak konusunda dikkatli olmalısınız. Zira asılsız söylemler hem sizin başınızı ağrıtabilir hem de emeklerinize, iyi niyetinize gölge düşürebilir. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu kariyerinizde hem başarıyı hem de maddi getiriyi daha iyi bir zemine oturtmanızı sağlayabilir. Çalıştığınız alanlarda söz sahibi olabilir, yetkin olduğunuz bilgileri paylaşabilir, yeni deneyimlere kendinizi açabilirsiniz. Mevcut çalışmalarınızı daha geniş kapsamlı hale getirebilirsiniz. Çalışma metotlarınız, iş ortaklarınızla olan ilişkileriniz değişmek durumunda kalabilir. Uzun vadede yaşamak istediğiniz her şey için kısa vadeli gibi konularda da uyumlu olmayı başarmalısınız. Tecrübelerinizle ve kişisel düşüncelerinizle ters düşen ortamlarda aşırı direnç göstermek sizinle ilgili olumlu ve sağlam intibaya gölge düşürebilir. Her şeyin ellerinizde olduğunu, ellerinize de ne alırsanız onu dağıtabileceğinizi unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Düşünceye ilham verdiğinizde, ona güvenmeli ve buna göre hareket etmelisiniz.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Merkür'ün Boğa burcuna geçişi ile iş hayatınızı birçok açıdan etkileyecek bir döneme giriyorsunuz. Güçlü olmak ve bunu devamlı hale getirmek bu dönemin en büyük motivasyonu olabilir. Sizi kamçılayan doğru hedefi bulduğunuzda onun için çalışmak daha kolay olacaktır. Yapmanız gereken tek şeyin, o hedefi bulmak ve gereklerini yerine getirmek olduğunu unutmayın. Böyle ego oyunlarına, maddi kayıplara ve huzursuzluklara mahal vermemiş olacaksınız. Attığınız adımdan emin olmak, kesin ve sağlam sonuçlar almak çevrenizin de dikkatini çekecektir. Bu da size yeni insanlar ve imkanlar getirebilir. Yer değişikliği, maddi iyileşmeler gibi gündemlerle karşılaşabilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile yapacağı kavuşum da bunun tetikleyicisi olabilir. Hayatınızın gidişatını etkileyebilir, farklı bir düzlemde ilerleyeceğiniz konularla tanışabilirsiniz. Bildiğiniz ve güvendiğiniz alanların dışında da bir hayat olduğunu gösterecek gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. Karşılaştığınız her şeyin maddi ve manevi olarak sizin hayrınıza geliştiğinin farkında olun. 

Terazi burcunda 6 Nisan'da gerçekleşecek dolunay iyi şeyler duymak isteğinizi gerçekleştirebilir. Hem arkadaş çevrenizden hem de iş hayatınızdan alacağınız geri dönüşlerle enerjinizi yükseltebilirsiniz. Çemberinizi genişleteceğiniz yeni olanaklar karşınıza çıkabilir, yaptığınız mevcut çalışmaların olumlu neticeleriyle daha ilerisini planlayabilirsiniz. Duygusal ve sosyal açıdan şanslı günler yaşayabilirsiniz. Yeni arkadaş çevrelerine katılmak, arkadaşlarınız ya da yakın akrabalarınız vasıtasıyla birileriyle tanışmak gibi durumlara sıcak bakabilirsiniz. İtiraf edemediğiniz çekincelerinizi atıyorsunuz. Güneş Chiron'un Koç burcunda bir araya gelişi yaşama daha önceden bakmadığınız bir pencereden bakmanızı sağlayabilir. Kendi bildiğinizden kendi isteğinizle şaşabilirsiniz. Bu da hem çevrenize karşı duruşunuzu hem de hayat mücadelenizi değiştirecektir. Fevri ve ani tepkileriniz yerini daha ılımlı yaklaşımlara bırakabilirsiniz. Hakkınızı dengeleri koruyarak savunuyorsunuz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesiyle beraber sosyal hayat sizin için önemli hale gelebilir. Eğlenmek, keyif almak, yeni insanlara ve tecrübelere açık olmak motivasyonunuzu yükseltecektir. Yoğun iş temponuz, yaşadığınız stres ve kaygılı zamanların ardından kendinize mola anları ve alanları tanımak isteyebilirsiniz. Bu süreç bazı konuları yeniden düşünmenizi de sağlayabilir. Hayattan beklentilerinizi düzenlemek, önünüzdeki engelleri kaldırmak ve düşüncelerinizi uygulanabilir hale getirmek adına fırsat ve cesaret sağlayacaktır. Bunu daha iyi yapabilmeniz adına arkadaş çevrenizden de önemli destekler alabilirsiniz. Teknoloji, dijitale yönelik yatırımlar dikkatinizi çekebilir. Devamını getireceğinizi bildiğiniz alanlarda ilerlemek bu konuda şansınızı katlayabilir.

Yönetici gezegeniniz Güneş'in Koç burcunda Jüpiter ile kavuşumu ilerlemek istediğiniz konularda bunu nasıl daha iyi yapacağınıza dair imkanlar sunabilir. Sadece adım atmakla, düşünmekle hatta araştırmakla bile yol kat edebilirsiniz. Ancak bu dönemde bundan daha fazlasını yapacak zamana ve güce sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Özellikle kariyerinizi desteklemek adına eğitimler alabilir, bilirkişilerden destekler isteyebilir, sosyal medya ve haberleşme kanalları aracılığıyla kendinize bir pazar oluşturabilirsiniz. Hakkınızı teslim almakla ilgili mücadelenizde fevri hareketlerden kaçınmanız önemli olacaktır. 

Koç burcunda 20 Nisan'da gerçekleşecek Güneş tutulması yaşamınızda nerede durduğunuzu nereye varmanız gerektiğini size gösterecektir. Kendi kendinize liderlik etmelisiniz. Çünkü bu sayede öğrenecekleriniz ve yapacaklarınız yaşantınızın tümüne etki edecektir. Taşınmalar, çevre ve iş değişiklikleri ya da bunları destekleyecek girişimler sözkonusu olabilir. Davalarınızın lehinize sonuçlanması, maddi kazanımlar elde etmek elinizi güçlendirebilir. Kendinizi her konuda geliştirebilirsiniz ancak bir tam anlamıyla uzman olmaya çalışın, hayatınızı buradan kazanın. Fırsatlar ve bunları kullanma sebepleriniz gün gibi ortaya çıkıyor. 

Güneş'in Boğa burcunda ilerlemesiyle beraber nasıl bir kariyer hedeflediğinizi, kendinizi gördüğünüz yeri size hatırlatabilir. Uzun vadeli ve kalıcı bir düzen kurmak adına önemli fırsatlar elde edebilirsiniz. Kendinizi nerede ve ne şekilde iyi hissettiğinizi anlamak için zamana ihtiyacınız olabilir. Bir yandan sorumluluklarınızı yerine getirirken bir yandan da zamanı kullanmakla ilgili tereddütlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Motivasyonunuz yüksek, bu da çevrenizin ve iş ortaklarınızın dikkatini çekiyor. Ayağa yere sağlam basan, gerektiğinde risk alan ve bunu da mantıklı çerçevelerle dolduran biri olmak bu dönemdeki en iyi etiketlerinizden biri olacaktır. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine geçmesiyle bir işi geliştirmenin, bir unvanı hak etmenin aşamalarını gözden geçirebilirsiniz. Neyi nasıl yaptığınızı, nasıl süreçlerden geçtiğinizi görmek eksiğinizi ve hatanızı size gösterebilir. Böylece sürekli aynı şeyleri konuşmak yerine işinize yeni sayfalar açmak sizin için daha kolay olabilir. Terfi ve zaman haberlerinizle ilgili gecikmelere aldırış etmeyin. Bu zamanı biraz daha çalışmak, kafa karışıklıklarını atmak için değerlendirebilirsiniz. İş ortamınızda kullandığınız araçlara, yazışmalara daha fazla özen göstermenizde fayda var. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle beraber kariyerinizde parlayacağınız yeni bir sayfa açabilir. Mecburi ilgilendiğiniz, belki birinin yerine destek amaçlı baktığınız konularda başarılı olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun üzerine eğilmekten kaçmayın. Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren biri olarak dikkatleri üzerinize çektiğinizde bunun maddi ve statü gelirleri de sözkonusu olacaktır. Ekonomik kaygılarınızı sona erdirecek haberler alabilirsiniz. 

Burcunuzdaki Ay'ın Plüton ile karşıtlığı ilişkiler konusunda bazı çekişmeleri ve zorlanmaları getirebilir. Ne hissettiğinizle ne yaptığınız arasında bir fark gördüğünüzde bunun faturasını hayatınızdaki insanlara kesebilirsiniz. Olayları kendi tarafınızdan değerlendirdiğiniz gibi empati yaparak karşınızdaki insanın hislerine de kulak vermelisiniz. Anın etkisine kapılarak bazı konuşmaları, kararları havada bırakmamanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Hiçbir şeyden korkmayın. İçinizde tüm bilgeliğe, tüm güce, kuvvete ve tüm anlayışa sahipsiniz.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Merkür ve Satürn Kova burcunda buluşuyor ve ortaklı işlerinizde yaşadığınız tereddütleri size hatırlatıyor. Yorulmuş ve bunalmış olabilirsiniz. Ancak devam ettirilmesi gereken işler olduğunun bilincinde olmalısınız. Üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmenize rağmen hala sorunla karşılaşıyor olmak, yapmak kadar nasıl yaptığınıza da dikkat çekebilir. Destek almak ve ikili ilişkilerinize önem vermek yerinde bir çözüm olacaktır. Merkür'ün Balık burcuna geçmesi ekonomik ve psikolojik özgürlüğünüzün sınırlarını genişletebilir. Şansınızın yüksek olduğu zamanlara ilerliyorsunuz. Eşinizden, ailenizden gelecek olan destekler tahmininizin de üstüne çıkabilir ve altından kalkamayacağınızı düşündüğünüz konuların üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Bu rehavete kapılmayıp ne yaptığınızı ne harcadığınızı bilerek hareket etmek sizi aldatılma ve kandırılma gibi durumlardan koruyacaktır. 

Venüs Jüpiter ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumu bağlantılar oluşturma ve işinizi pratik şekilde halletmek açısından sizi destekleyebilir. Kısa vadeli gibi görünse de çabanızla bunu büyüteceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Parasal açıdan da geçmiş dönem ödemelerinizi almak, yeni kaynak edinmek sizi rahatlatabilir. Umudu kesmek, inandığınız temelleri sarsmak yerine hala yapabilecek bir şeyler olduğunu bilerek ilerlemelisiniz. 

Balık burcunda hareketine başlayan Satürn size özellikle kazanımlar konusunda bazı hatırlatmalar yapabilir. Birikim yapmak, bunları yönetmek, hakkınız ya da sorumluluğunuz dahilinde olan konuların peşine düşmek gibi gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Miras, borçlanmalar, ek işler gibi konularda şansınız açık olsa da her zamankinden daha fazla emek vermeniz gerekebilir. "Elini taşın altına sokmak" deyimini gerçeğe dönüştüreceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Fedakarlığın ya da "kurban" hissinin geride kalması gerekiyor ve kendinizi psikolojik olarak buna hazırlamanızda fayda var. Engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Her şeyin düşüncelerinizle doğru orantılı olduğu bilmeli, zihninizde buna yönelik düzenlemeler yapmalısınız. 

7 Mart'ta gerçekleşecek Başak dolunayı ile ekonomik konularla fazlaca ilgilenebilirsiniz. Yatırım ve birikim planlarınız için öncelikle mevcut durumunuzu iyi analiz etmelisiniz. Bu dolunay ile harcama dengelerinizi daha iyi görebilir, gerektiği noktada ortaklık girişimleri de başlatabilirsiniz. Destek vereceğiniz ve destek göreceğiz kişilerle bir arada olmalısınız. Şüphe ve aşırı eleştiri halinden uzaklaştığınızda hem mental olarak rahatlayacak hem de çevrenizdeki insanları daha iyi anlayabileceksiniz. Üzerinde iyi düşünülmüş her şeyin hayat kalitenizi arttırdığını görebilirsiniz. 

Güneş Neptün ve Merkür'ün 16-17-18 Mart tarihlerinde Balık burcunda bir araya gelmesi psikolojik olarak bir sıkışıklık hissettirse de aslında bulunduğunuz durumu aşmanız için size destek verebilir. Size uymayan tedavilerden, önerilerden ve işlerden kurtulmayı beklememeli; kendinizin kurtarıcısı olmalısınız. Bağımlılıklarınızı kontrol etmelisiniz, bir şey yapmak istediğinizde neyin ayak bağı olduğunu iyi bilirseniz bundan kurtulmanın yolunu da kolaylıkla bulabilirsiniz. Parasal açıdan oldukça bereketli bir süreç olabilir, hakkınızı teslim alacağınız ek iş ve miras gibi konular gündeme gelebilir. Haklarınızı iyi bilin ve bunun üzerine gidin. 

Venüs'ün Boğa burcunda hareket etmesiyle işle ilgili tüm girişimlerinizi sağlamlaştırabilir, maddi ve sosyal açıdan kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz. Taşların yerine oturduğunu hissedebilirsiniz. Bu da size özgüven vereceği için bildiğin yoldan gitmeye, bunu geliştirmeye daha çok zaman ayırabilirsiniz. Keyif aldığınız işler yapmak, bulunduğunuz ortamı ve sorumlulukları rahatlatmak adına fikirlerinizi uygulayabilirsiniz. Yaptıklarınızın görünmesi, isminizin duyulması statünüzü sağlamlaştıracağı gibi kalıcı bir düzen kurmak konusu kolay hale gelebilir.  Bu süreç size önemli insanları da getirebilir. Adım atmak zor gibi gelse de bunu yapmaktan çekinmemelisiniz. Duygusal ve sosyal açıdan önemli etkiler altındasınız. 

Merkür'ün Koç burcuna geçmesiyle devletle ilgili işler, yazışmalar, hukuki konular gündeme gelebilir. Sonuç almak isteyebilirsiniz, başvurularınız ve girişimleriniz de bu yönde olacaktır. Pasaport, vize, yurt dışı işlemleri, seyahatlerle ilgilenebilirsiniz. Bu belli bir vadeyle sınırlı da olabileceği gibi taşınma, yer değişikliği gibi konular da sözkonusu olabilir. Sizi amacınıza götürecek her işin, konunun içinde yer alabilirsiniz. Çok yönlü ve hareketli bir sürece giriyorsunuz. Zamanı doğru yönetmek bu süreçte işinizi kolaylaştıracaktır. Yeni araştırma konuları, eğitim alanları, medya ve haberleşme kanallarıyla ilgili süreçleriniz hızlanabilir. 

yönetici gezegeniniz Güneş'in Koç burcundaki seyrine başlaması ve burada bir Koç yeni ayı gerçekleşmesiyle kendinden emin duruşunuzu daha da süsleyebilirsiniz. Hem ticari hem de sosyal hayatınıza hareketlilikler katabilirsiniz. Öğrenmek, öğrendiklerini uygulamak sizin için her zamankinden daha keyifli ve verimli olabilir. Bu hayatta nasıl var olacağınız, hayata neler katacağınız, inandığınız hangi konuyu ön plana çıkaracağınız konusunda önemli adımlar atabilirsiniz. Bu konudaki mevcut çalışmalarınızın bir çıkış noktasını görebilirsiniz. Güçlenmek kadar gücü kullanmanın da püf noktalarına ulaşabilirsiniz. Hukuki ve ticari anlamdaki mücadelenizden olumlu neticeler alabilirsiniz. Eğitim amaçlı gezi ve görüşmeler gündeme gelebilir. 

Plüton'un Kova burcuna geçmesiyle ilişkileriniz ve bu yöndeki tutumlarınızda önemli değişiklikler yapabilirsiniz. Dengede kalmayı, bilmediklerinizi kabullenmeyi ve öğrenmeyi, bildikleri daha iyi işlemeyi öğrenebilirsiniz. Kendi alanlarınız kadar karşınızdaki kişinin alanlarını ve ihtiyaçlarını anlamanız gerekebilir. Tek taraflı düşünmek yerine empatinin ve birlikteliğin önemini kavrayabilirsiniz. Bazı yüzeyselliklerin son bulması ilişkilerinizin gidişatını da değiştirebilir. Bu yönde kalıcı ve etkili kararlar alabilirsiniz. Hem duygusal ilişkilerde hem de sosyal, ticari ilişkilerde hayatınızın devamını farklılaştıracak adımlar atabilirsiniz. 

Mars'ın Yengeç burcundaki hareketi size geçmişle ilgili bazı maddi ve manevi konuları getirebilir. Daha önceki tecrübelerinizin bir önizlemesini ve tekrarını görmek size ilerisi için ışık tutabilir. Kurtulmanız gereken alışkanlıklar, ödemeniz gereken borçlar, almanız gereken sorumlulukları düşünmeniz ve kendinizi buna hazırlamanız gerekebilir. Hayatınızın birçok noktasında belirsizlik yaşamak sizi yormuş olabilir. Şimdi biraz kenara çekilip dinlenebilirsiniz. Bunu yaparken yapıcı ve kaliteli zaman geçirmelisiniz. Dolayısıyla eski ve olumsuz ilişkiler, iyi niyetli olmayan kişiler ve aslı olmayan haberlerle hayatınızı devam ettiremeyeceğinizi kabul etmelisiniz. Stres ve gerginlik size istediğinizi vermeyecektir. Sakin, makul, ders çıkaran bir tutumla her şeyin yönünü kendinize çevirebilirsiniz. 

Merkür ve Jüpiter Koç burcunda buluşuyor ve size özellikle hukuksal konularda, kendi davalarınızda ve hak mücadelesi verdiğiniz alanlarda bir kapı aralıyor. Haklılığınız anlaşılabilir, fikirleriniz değer görebilir ve işlerinizle ilgili geri dönüşler alabilirsiniz. İptal olan yolculuklar ve işlemlerde yeniden deneme cesareti gösterebilirsiniz. Bu haklı olma ve kazanç elde etme halini korurken haksız pozisyona düşmemeye dikkat etmelisiniz. Tekrar aynı sınavı vermemek üzerine düşen sorumlulukları yerine getirin. Gelişmesi gerekeni geliştirin, ortaya çıkan büyük resim için alan oluşturun. İnandıklarınızdan kuşku duymayın. Kuşkuyu değil inancın meyvelerini önemsemek size kazanç getirir. 

Venüs'ün Boğa burcundaki Uranüs ile kavuşumu iş hayatınız, kadın ortaklarınız ya da ailenizin kadın figürleriyle ilgili konuları gündeme taşıyabilir. Kendinize ve işinize daha çok özen göstermeniz gereken teklifler, sorumluluklar sözkonusu olabilir. İş birliğine, farklı bir alanda çalışmaya açık olun. Kazancınızın desteklenmesi, hayat standartlarınızın yükselmesini istiyorsanız bunun için içinde bulunduğunuz ve değişim gerektiren durumların farkına varın. 31 Mart tarihinde Ay'ın da burcunuza gelişiyle kendinizi göstermek için imkanlar bulabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Her şeyini kaybettiğinde, cesaretini bulursun.”

Yönetici Gezegeni Güneş
Elementi Ateş
Niteliği Sabit
Rengi Güneş renkleri, turuncu
Metali Altın
Taşı Rubi
En Uyumlu Olduğu Burçlar Koç, İkizler, Yay, Terazi
En Zorlandığı Burçlar Boğa, Akrep, Kova

Güneş tarafından yönetilirsiniz. Güneş nasıl yaşam kaynağımızsa siz de kendinizi başkalarının yaşam kaynağı olarak görürsünüz.

Doğanız gereği sarsılmaz iyimserliğiniz ve koşuşturmalarınız ile enerji veren insanlarsınız. Nadiren önyargı gösterirsiniz. Herkese eşit değer verirsiniz.

Duygularınızı ifade etmekten çekinmezsiniz ancak değer bulmadığınız ya da ilgi görmediğiniz ortamlarda tavrınızı çok net ortaya koyarsınız. Genellikle, sevdiğiniz zaman tam seversiniz. Sizin sevdiğiniz biri olmak çok zordur. gelenekçisinizdir. Dışarıdan bakıldığında çok rahat ve özgür düşünceli görünseniz de oldukça geleneklere bağlısınız.

Ahlaki değerlere ve yaşam kurallarına sahip çıkarsınız. Farklı ve orijinal düşüncelerden fayda sağlamayı çok seversiniz. Yetenekli insanları keşfetme ve onlara vizyonerlik yapmada çok başarılısınız. Sizin için gerçek bir imaj danışmanı denebilir. Bir insandan ne olacağını ya da ne olamayacağını çok iyi anlarsınız.

Bunu açıkça söylediğinizde çevrenizde egosu yüksek insanlar olarak algılanmanız mümkün olabilir. Lider olarak çekici ve iyi huylu olabilirsiniz. Ancak duygusal olarak iş yaptığınız insanlara ve projelere bağlanabilirsiniz. Bu sizin yargılarınızı etkileyebilir. Bir Yengeç burcundan daha fazla bağlılık kurabilme özelliğiniz vardır.

Eğer yarı yolda bırakıldığınızı hissederseniz ya da iyi niyetiniizn suistimal olduğunu düşünürseniz işte orada ne kadar öfkeli olduğunuzu görmek bile istemezler. Sıcakkanlı, hayata aşık, gülmeye ve iyi vakit geçirmeye efor harcayan bir insansınız. En zor sorunları bile çözmek için zihninizi kullanabilen, çeşitli karmaşık durumları çözmek için kolayca inisiyatif alabilen bir insansınız.

İnsiyatif alamadığınız yerlerde çalışıyorlarsanız bu sizi isyankar biri yapabilir. Başınız her zaman dik, başkalarıyla onurlu ve saygılı bir şekilde yüzleşmek zorunda olduklarını bilen ve asla sesini yükseltmeden, yönettikleri ormanda cesurca yürüyen birisiniz.

Dramatik, yaratıcı, kendine güvenen, baskın ve karşı konulması son derece zor olan, hayatlarının herhangi bir alanında istedikleri her şeyi başarabilen birisiniz. Bir olayı ya da bir insanı abartma ya da dramatize etme yönünüz çok baskındır. Gerçek bir sahne insanısınız.

Eğer sahneye kendiniz çıkmak istemiyorsanız, çıkartacağınız kişiyi çok iyi aydınlatırsınız. Hayat yolunuzda çok sadık ve sevgi dolu bir insansınız.

Paylaş: