loader
Aslan Icon Aslan Burcu ( 23 Temmuz - 23 Ağustos )

Yakın çevrenizden biriyle duygusal etkileşimler içinde olabilirsiniz. Bundan çekinmek ya da tepki görmekten korkmak yerine duygularınızı yaşamak için kendinize izin vermelisiniz. Ticari görüşmelerden dönüşler alabilir, becerileriniz sayesinde yeni kazanımlar elde edebilirsiniz.

Sosyal medyayı kullanarak yapacağınız çağrılarla çevrenizin dikkatini çekebilir, yeni projelerin adımını atabilirsiniz. İnsanların sizinle ilgili düşüncelerini olumlu yönde değiştirebilirsiniz. İmkanlarınız kadar bunları kullanabilme gücünüz de önemlidir.

Cömert ve yardımsever yanınızın suistimal edilmemesi için bazı durumları kendinize saklamanız gerekebilir. Borçlanma, alışveriş ve çeşitli desteklerin gündeme gelmesi halinde mevcut durumunuzu düşünerek hareket etmelisiniz. Samimiyet algınızı değiştirmelisiniz.

Başkaları için çalışırken gösterdiğiniz çabayı kendiniz için de göstermelisiniz. İhtiyaçlarınızı karşılamak, fazlalıklarınızdan kurtulmak daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Düşüncelerinizi ve hislerinizi sakinleştirin.

Statünüzü ileri seviyeye çıkaracak ve bunu koruyacak gündemleriniz olabilir. Yeni deneyimlere açık olmalısınız. Tecrübelerinize ve düşüncelerinize ters düşen durumlara direnç göstermek yerine bunları nasıl kullanacağınızı planlayın.

Sosyal ve duygusal ilişkiler konusunda yeniliklere açık olabilirsiniz. Kendinizi mutlu ve rahat hissedeceğiniz bir şey yaşama isteğiniz bugün fazlasıyla dikkat çekebilir. Fiziksel görüntünüzle ilgilenebilirsiniz.

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek olan dolunay ile ilişkilere ve mutluluğa olan bakış açınız değişebilir. İlişkilere yön vermek, adım atmak ya da sonlandırmak gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Fark edemediğiniz, göremediğiniz, anlamakta zorlandığınız her şeyin gün gibi ortaya çıkışı size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. İyi niyetinizin suistimal edilmesine, emeklerinizin değersizleştirilmesine karşı bir duruş sergilemeniz gerekebilir. Kendinizi düşünmek, mutluluğunuzu bu düzende inşa etmek isteyebilirsiniz. Şanslı ve aydınlık günler görebilirsiniz, bunun için gelen işaretleri doğru okumanız önemli ve yeterli olacaktır. Ekonomik açıdan kendinizi nasıl destekleyeceğinizi düşünebilir, bir fırsatı değerlendirmek ya da kendinize bir fırsat oluşturmak isteyebilirsiniz. Abartılı tepkilerden, bilmediğiniz işlerden uzak durmanız fikirlerinizi ve kazancınızı koruyabilir. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle kariyeriniz için önemli ve radikal atılımları beraberinde getirebilir. Bugüne kadar izlediğiniz yolun dışına çıkabilir, bunu destekleyecek haberler ve destekler alabilirsiniz. Özellikle mali durumunuzu etkileyecek gelişmeler karşısında bir çıkış yapabilirsiniz. Zam haberleri kadar istifa, işinizi değiştirmek, gelişmeniz için farklı sektörlere geçiş yapmak gibi durumlar söz konusu olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Mutluluk, bilinen bir hedefe doğru bilinmeyen engellerin üstesinden gelmektir.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu kariyerinizde hem başarıyı hem de maddi getiriyi daha iyi bir zemine oturtmanızı sağlayabilir. Çalıştığınız alanlarda söz sahibi olabilir, yetkin olduğunuz bilgileri paylaşabilir, yeni deneyimlere kendinizi açabilirsiniz. Mevcut çalışmalarınızı daha geniş kapsamlı hale getirebilirsiniz. Çalışma metotlarınız, iş ortaklarınızla olan ilişkileriniz değişmek durumunda kalabilir. Uzun vadede yaşamak istediğiniz her şey için kısa vadeli gibi konularda da uyumlu olmayı başarmalısınız. Tecrübelerinizle ve kişisel düşüncelerinizle ters düşen ortamlarda aşırı direnç göstermek sizinle ilgili olumlu ve sağlam intibaya gölge düşürebilir. Her şeyin ellerinizde olduğunu, ellerinize de ne alırsanız onu dağıtabileceğinizi unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Parçalanmış bir nesnenin her zaman bir bütünden daha fazla yüzeyi vardır.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketinin sonlanması iş hayatınızda bazı adımlarınızı hızlandırabilir ve sonuç almaya başlayabilirsiniz. İşlerinizi tamamlamak, bunların karşılığı bulmak, planlarınızı devreye koymak için iyi bir zamandasınız. Doğru ve yanlış arasındaki ayrımı daha iyi yapabildiğiniz ve bunun elle tutulur sonuçlarını görebildiğiniz için denge kurmak sizin için daha kolay olabilir. Maddi alacaklarınız gündeme gelebilir, tahsilatları gerçekleştirebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcunda hareket edecek olmasıyla sadece maddi değil manevi yönden de çeşitli kazançlar elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz statüyü korumak, geliştirmek önceliğiniz haline gelebilir. Kendi bildiğiz yoldan ilerlemek isteyebilirsiniz ancak bu noktada farklı fikirlere de açık olmalısınız. Güç ve bunu sürdürme gayretiniz yanlış anlaşılabilir, olumsuz etkiler doğurabilir. Bunların etkisini en aza indirmek için içinde bulunduğunuz durumun farkında olarak hareket etmelisiniz. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay ile rahatsızlık ve sorun oluşturan konuların dışına çıkmak için bir adım atabilirsiniz. Bu hem kişisel düzlemde ya da bulunduğunuz çevrede etkisini gösterecektir. Daha iyi olanın peşinden gitmek isterken buna gölge düşüren her şeyi geride bırakabilirsiniz. Nerede ve hangi konumda huzurlu olacaksanız bunu dile getirebilir, bunun için yeni yollar arayabilirsiniz. 

Mars'ın burcunuzda harekete geçmesiyle yaşam koşullarınızı ve üzerinde durduğunuz değerleri kullanarak değişimler yapmak sizin için daha mümkün olabilir. Enerjiniz, motivasyonunuz ve istekleriniz çok yoğun olabilir. Sahip olmak istediklerinize dair uzun bir liste yaparken bir yandan da ciddi elemeler yapabilirsiniz. Objektif olun ve gerçekten öyle hissettiğiniz için mi yoksa gururunuzdan dolayı mı bazı konuların, insanların üzerini çizdiğinizi fark edin. Bu ayrımı yapabildiğinizde enerjinizi daha doğru kullanabileceksiniz. Kişisel bakımınız, fiziksel görünüşünüz için yeni alışkanlıklar edinebilir, spora başlayabilirsiniz. Mars'ın Plüton ile karşı karşıya duruşu bu süre içinde ikili ilişkilerde kurmanız gereken dengeyi size hatırlatabilir. Empati ve anlayışla sorunları aşabilecekken bunun gölgesine düşmemelisiniz. Kendinizi, partnerinizi dinleme ve anlama şansı tanıdığınızda ve kararlarınızda aceleci olmadığınızda bu durumu lehinize de çevirebilirsiniz. Birbirinin yetkinliğinden faydalanmaya odaklanın. 

Yönetici gezegeniniz Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile çevrenizle olan etkileşimleriniz hızlanabilir, bundan aldığınız keyifle yeni işler ve etkinliklere merak salabilirsiniz. Görünen biri olmanız üzerinize gelecek sorumlulukları da arttırabilir. Çok konuşup çok gezebilir ve çok çalışabilirsiniz. Keyif alacağınız kadar kazanımlar, yeni alanlar da elde edeceğiniz bir dönem olabilir. Özellikle sosyal ağlar, yazılı işlerle ilgili yapacağınız çalışmalar ses getirebilir. Kendinize yeni bir hobi ya da ilgi alanı oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı insanlara ve çevrelere olan çekiminiz başta keyifli gelse de duyduklarınızı teyit etmek, emin olmak ve her şeye hemen inanmamak konusunda dikkatli olmalısınız. Zira asılsız söylemler hem sizin başınızı ağrıtabilir hem de emeklerinize, iyi niyetinize gölge düşürebilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Birçok gölgeyi uzaklaştırmak için tek bir güneş ışını yeterlidir.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi iş yaşamınızdak koşulları değiştirecek bazı haberler getirebilir. Bir plan yapmak kadar bu planı neye göre yaptığınıza, bunun size getirilerine de odaklanmalısınız. Her şeyin düşündüğünüz gibi gitmeyeceğini bilerek ve buna hazırlık yaparak ilerlediğinizde karşılaştığınız sürprizleri geliştirmeniz, hayatınıza entegre etmenizde kolaylaşacaktır. Kendi işinizi kurmak, farklı bir sektöre yönelmek ya da maddi gelirlerinizi iyileştirmek adına bazı atılımlar yapmanız gerekebilir. Aklınızı ve çabanızı bu yöne çevirmek için iyi bir zaman dilimi olabilir. 

 

Motivasyon Sözü: “Umut, mümkün olana duyulan bir tutkudur.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Plüton'un Kova burcundaki geri hareketi ile ikili ilişkilerde düzenlemeniz ve gerektiğinde tümüyle değiştirmeniz gereken konuları daha iyi anlamanız için bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Zamanınızı neye ve kime adadığınızı fark etmeniz sizin için belirleyici olabilir. Bitiş ve başlangıçlar konusunda doğru bir zamanlama yapmalısınız. Bu yüzden de gözünüzün önündeki gerçeklere kayıtsız kalmayı bırakmalısınız. Retro sürecinde, kayıtsız kaldığınız ya da kendi isteklerinize göre sürdürdüğünüz konularla yeniden ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Saygının çerçevesini, sevginin besleyiciliğini ve bunların sınırlarını bulabildiğinizde yeni ilişkiler kurmak kadar mevcut sorunlarınızı çözmek, problem yaşadığınız kişilerle aranızdaki yeni mesafeyi oluşturmak da kolay olacaktır. 

Yönetici gezegeniniz Güneş'in Boğa burcunda Merkür ile bir araya gelmesi kariyerinizi ilgilendiren alanlarda bir toparlanma süreci başlatabilir. İşlerinizi yaparken bunu nasıl yaptığınıza, hangi yolları izlemeniz gerektiğine önem vermeniz gerekebilir. Yarım kalan konuların bu noktaya gelme nedenlerini bulduğunuzda veriminiz de artacaktır. Kendinizi ve haklılığınızı gösterebilir, beklediğiniz fakat geciken haberleri almanız sözkonusu olabilir. Özellikle zam, geçmişe dönük ödemeler gündeminize gelebilir. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile aile meclisinin gündemine önemli konular gelebilir ve bunların çözüme kavuşturulması gerekebilir. Bekleyen, ertelenen, gereksiz inat edilen durumlar karşısında ne kadar yıprandığınızı görebilirsiniz. Buna bir "dur" demek için ideal bir zamandasınız. Aileniz için, yaşam alanlarınız ve konforunuz için, kendi mutluluğunuz bu cesareti göstermeniz önemli olacaktır. Güvende hissetmek kavramınızı değiştirebilirsiniz. İş ve ev arasındaki dengeyi korumak, yaşadığınız sorunların başka alanları etkilememesini kolaylaştırabilir. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi dışarıdaki hayat kadar iç dünyanızda da işleri yoluna koymanıza yardımcı olabilir. İlişkileriniz, bunların size kattıkları ve şu andaki hislerinizi anlamak adına iyi bir dönemdesiniz. Nerede fazla nerede eksik olduğunuzu fark edebilir, hissetmek istediğiniz duyguları daha iyi anlayabilirsiniz. Bu sayede kendinize yeni kriterler belirleyebilirsiniz. Daha anlayışlı ve duygusal zekasını kontrol edebilen biri olmaya çalışmak, çevrenizdeki büyüklerinizden ve hayatınızdaki insanlardan bu konuda destekler almak gündelik hayatınızı da iyileştirebilir. Sorumluluklarınızı aksatmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Planların gece gibi karanlık ve akıl ermez olsun; ve hareket ettiğinde yıldırım gibi düş.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle beraber kariyerinizde parlayacağınız yeni bir sayfa açabilir. Mecburi ilgilendiğiniz, belki birinin yerine destek amaçlı baktığınız konularda başarılı olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun üzerine eğilmekten kaçmayın. Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren biri olarak dikkatleri üzerinize çektiğinizde bunun maddi ve statü gelirleri de sözkonusu olacaktır. Ekonomik kaygılarınızı sona erdirecek haberler alabilirsiniz. 

Burcunuzdaki Ay'ın Plüton ile karşıtlığı ilişkiler konusunda bazı çekişmeleri ve zorlanmaları getirebilir. Ne hissettiğinizle ne yaptığınız arasında bir fark gördüğünüzde bunun faturasını hayatınızdaki insanlara kesebilirsiniz. Olayları kendi tarafınızdan değerlendirdiğiniz gibi empati yaparak karşınızdaki insanın hislerine de kulak vermelisiniz. Anın etkisine kapılarak bazı konuşmaları, kararları havada bırakmamanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Gerekli olanı yaparak başlayın, sonra mümkün olanı gerçekleştirin ve birdenbire imkansızı yapıyor olacaksınız.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Koç burcunda 20 Nisan'da gerçekleşecek Güneş tutulması yaşamınızda nerede durduğunuzu nereye varmanız gerektiğini size gösterecektir. Kendi kendinize liderlik etmelisiniz. Çünkü bu sayede öğrenecekleriniz ve yapacaklarınız yaşantınızın tümüne etki edecektir. Taşınmalar, çevre ve iş değişiklikleri ya da bunları destekleyecek girişimler sözkonusu olabilir. Davalarınızın lehinize sonuçlanması, maddi kazanımlar elde etmek elinizi güçlendirebilir. Kendinizi her konuda geliştirebilirsiniz ancak bir tam anlamıyla uzman olmaya çalışın, hayatınızı buradan kazanın. Fırsatlar ve bunları kullanma sebepleriniz gün gibi ortaya çıkıyor. 

Güneş'in Boğa burcunda ilerlemesiyle beraber nasıl bir kariyer hedeflediğinizi, kendinizi gördüğünüz yeri size hatırlatabilir. Uzun vadeli ve kalıcı bir düzen kurmak adına önemli fırsatlar elde edebilirsiniz. Kendinizi nerede ve ne şekilde iyi hissettiğinizi anlamak için zamana ihtiyacınız olabilir. Bir yandan sorumluluklarınızı yerine getirirken bir yandan da zamanı kullanmakla ilgili tereddütlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Motivasyonunuz yüksek, bu da çevrenizin ve iş ortaklarınızın dikkatini çekiyor. Ayağa yere sağlam basan, gerektiğinde risk alan ve bunu da mantıklı çerçevelerle dolduran biri olmak bu dönemdeki en iyi etiketlerinizden biri olacaktır. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine geçmesiyle bir işi geliştirmenin, bir unvanı hak etmenin aşamalarını gözden geçirebilirsiniz. Neyi nasıl yaptığınızı, nasıl süreçlerden geçtiğinizi görmek eksiğinizi ve hatanızı size gösterebilir. Böylece sürekli aynı şeyleri konuşmak yerine işinize yeni sayfalar açmak sizin için daha kolay olabilir. Terfi ve zaman haberlerinizle ilgili gecikmelere aldırış etmeyin. Bu zamanı biraz daha çalışmak, kafa karışıklıklarını atmak için değerlendirebilirsiniz. İş ortamınızda kullandığınız araçlara, yazışmalara daha fazla özen göstermenizde fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Kendine meydan oku; büyümeye giden tek yol budur.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek olan dolunay ile ilişkilere ve mutluluğa olan bakış açınız değişebilir. İlişkilere yön vermek, adım atmak ya da sonlandırmak gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Fark edemediğiniz, göremediğiniz, anlamakta zorlandığınız her şeyin gün gibi ortaya çıkışı size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. İyi niyetinizin suistimal edilmesine, emeklerinizin değersizleştirilmesine karşı bir duruş sergilemeniz gerekebilir. Kendinizi düşünmek, mutluluğunuzu bu düzende inşa etmek isteyebilirsiniz. Şanslı ve aydınlık günler görebilirsiniz, bunun için gelen işaretleri doğru okumanız önemli ve yeterli olacaktır. Ekonomik açıdan kendinizi nasıl destekleyeceğinizi düşünebilir, bir fırsatı değerlendirmek ya da kendinize bir fırsat oluşturmak isteyebilirsiniz. Abartılı tepkilerden, bilmediğiniz işlerden uzak durmanız fikirlerinizi ve kazancınızı koruyabilir. 

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle kariyeriniz için önemli ve radikal atılımları beraberinde getirebilir. Bugüne kadar izlediğiniz yolun dışına çıkabilir, bunu destekleyecek haberler ve destekler alabilirsiniz. Özellikle mali durumunuzu etkileyecek gelişmeler karşısında bir çıkış yapabilirsiniz. Zam haberleri kadar istifa, işinizi değiştirmek, gelişmeniz için farklı sektörlere geçiş yapmak gibi durumlar söz konusu olabilir. 

Venüs’ün burcunuza geçmesiyle beraber hem fiziksel hem de psikolojik açıdan parlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Kendinizi yenilemek, yeni bir halde var olmak isteyebilirsiniz. Ses getirme ve dikkat çekme isteğinizi destekleyecek etkiler altındasınız. Saç bakımınız, giyim tarzınız ve fiziksel duruşunuzla fazlaca ilgilenebilirsiniz. Sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da kendinizi geliştirmeniz gereken bir dönemdesiniz. Dolayısıyla ilişkilerinizi, fikirlerinizi buna doğru yöneltmenizde fayda var. Ciddi maddi ve manevi yatırımlar yapabilirsiniz. Yaşam kalitenizi yükseltmek isterken maddi yetersizliklerle karşılaşmamak için dikkatli olmalısınız. Kalp ve damar kontrolleri yaptırabilir, burada risk yaşamamanız için yeni bir beslenme ve spor düzeni oluşturabilirsiniz. 

Merkür’ün İkizler burcuna geçişi sosyal açıdan sizi ön plana çıkarabilir. Yeni arkadaş çevrelerine girebilir, yeni gündemler edinebilir ve tecrübelerinizi geliştirebilirsiniz. İletişim kurma ve organizasyon kurma becerilerinizi gösterebileceğiniz projeler yapabilir, hem maddi hem de sosyal getirisi olan işler oluşturabilirsiniz. Kendinize bir yol belirlediğinizin farkında olmanız gereken bir etkiyle karşıya karşıya olduğunuzu unutmayın. 

Plüton’un geri hareket ederek Oğlak burcuna gelmesiyle kurduğunuz düzendeki eksik parçaları daha iyi görebilirsiniz. Zorlandığınız yerleri değil bunların ödüllerini düşünmelisiniz. Sizi daha iyi olmaktan alıkoyan her şeyi görebildiğinizde, bunlardan kurtulmanın ve ilerlemenin yolunu da görebileceksiniz. Yapamayacağınızı ya da yapmak istemeyeceğinizi düşündüğünüz her şeyin sizin gereklilikleriniz olduğunu kabul etmelisiniz. Hayatla inatlaşma içinde olmadığınızda fiziksel olarak da kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Yorgunluk ve stresten kaynaklanan sorunlar karşısında doktorunuzla yeniden görüşmenizde fayda var. 

Balık burcundaki Satürn'ün geri hareketine başlaması hakkınız olanın size dönüşü ve sizin bu konudaki çabanızı söz konusu hale getirebilir. Dürüst ve adil bir yaklaşım sergilediğiniz alanlarda haklılığınız ortaya çıkabilir, maddi ve manevi açıdan desteklenebilirsiniz. Bazı korkularınızı örtbas etmek yerine bunları yıkmanın yollarını araştırabilir, psikolojik destek alabilirsiniz. Kafanızın rahat olması parasal konularda hata yapma riskinizi de en aza indirebilir. Ayağınızı sağlam basmak kadar nereye bastığınızın da önemli olduğunu unutmayın. Edineceğiniz tüm tecrübelere mental olarak hazırlanmak için ideal bir zamandasınız. 

İkizler burcunda 18 Haziran'da gerçekleşecek yeni ay ile birlikte kendinizi sosyal açıdan daha fazla ön plana çıkarabilir, yeni ortamların ve gündemlerin etkisiyle statü sahibi olabilirsiniz. Tanınırlığınızın artacağı mecralarda bulunmak size yeni fırsatlar konusunda yeşil ışık yakabilir. Yeni bir uğraş edinebilir, kendinize bunun üzerinden bir gelir kapısı ya da çevre oluşturabilirsiniz. Beklettiğiniz, ertelediğiniz her şeyi ortaya çıkarmak adına önemli etkiler altındasınız, bunları değerlendirin.

Yönetici gezegeniniz Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle beraber daha sakin ve heveslerinizi kontrol altına alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Pes etmekle doğru zamanı beklemek arasındaki ayrımı daha iyi yapabilirsiniz. Aldığınız haberler, bazı insanların iyi niyetli olmadığını öğrenmek, aileden ya da çevredeki kadın figürlerden gelen olumsuz geri dönüşler duygusal olarak inişli çıkışlı hissetmenize neden olabilir. Kendinize iyi gelmeyecek hiçbir şeyi ve hiç kimseyi hayatınızda daha fazla tutmamak için bu iniş çıkışları kullanabilirsiniz. Korkularınızdan, çekincelerinizden ve sizde farkında olmadığınız takıntılardan arınmak için yaşadıklarınızın mesajını daha net göreceksiniz. Size iyi gelen insanlarla bir araya gelebilir, yeni akıl hocaları edinebilir, ihtiyaç sahiplerine zaman ayırarak farklı hayatların etkilerini kendi hayatınıza uyarlamayı deneyebilirsiniz. Güven duygunuz ağır basacağı için size bunu hissettirmeyen durumlar karşısında dikkatli olmanızda fayda var.

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi ile beraber kendi kendinize vakit geçirmeyi daha çok seveceğiniz ve bunun için ortam hazırlayacağınız bir sürece girebilirsiniz. Ruhsal olarak kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Bazı insanları sevmenin onlara güvenmeye yeterli olmadığı gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz. Bu öğretilerden yola çıkarak hem iç dünyanızı hem de ilişkilere bakış açınızı düzenlemek için ideal bir zamandasınız. Ailenizle, annenizle, ihtiyaç sahibi çocuklarla ilgilenebilir ve mental olarak kendinizi bazı sorunların dışında tutabilirsiniz. Bunun bir kaçış olmadığını, kendinize yeni bir yol çizmek olduğunu düşündüğünüzde süreç sizin için daha faydalı olabilir. Takıntılarınız ve eskiye dair özlemleriniz başka insanlar tarafından size karşı kullanılabilir. Bunlara mahal vermemek için nerede durduğunuza dikkat etmelisiniz.

 

Motivasyon Sözü: “Biz ne yapıyorsak oyuz, özellikle de olduğumuz şeyi değiştirmek için ne yapıyorsak oyuz.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Plüton'un Kova burcundaki geri hareketi ile ikili ilişkilerde düzenlemeniz ve gerektiğinde tümüyle değiştirmeniz gereken konuları daha iyi anlamanız için bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Zamanınızı neye ve kime adadığınızı fark etmeniz sizin için belirleyici olabilir. Bitiş ve başlangıçlar konusunda doğru bir zamanlama yapmalısınız. Bu yüzden de gözünüzün önündeki gerçeklere kayıtsız kalmayı bırakmalısınız. Retro sürecinde, kayıtsız kaldığınız ya da kendi isteklerinize göre sürdürdüğünüz konularla yeniden ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Saygının çerçevesini, sevginin besleyiciliğini ve bunların sınırlarını bulabildiğinizde yeni ilişkiler kurmak kadar mevcut sorunlarınızı çözmek, problem yaşadığınız kişilerle aranızdaki yeni mesafeyi oluşturmak da kolay olacaktır. 

Yönetici gezegeniniz Güneş'in Boğa burcunda Merkür ile bir araya gelmesi kariyerinizi ilgilendiren alanlarda bir toparlanma süreci başlatabilir. İşlerinizi yaparken bunu nasıl yaptığınıza, hangi yolları izlemeniz gerektiğine önem vermeniz gerekebilir. Yarım kalan konuların bu noktaya gelme nedenlerini bulduğunuzda veriminiz de artacaktır. Kendinizi ve haklılığınızı gösterebilir, beklediğiniz fakat geciken haberleri almanız söz konusu olabilir. Özellikle zam, geçmişe dönük ödemeler gündeminize gelebilir. 

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile aile meclisinin gündemine önemli konular gelebilir ve bunların çözüme kavuşturulması gerekebilir. Bekleyen, ertelenen, gereksiz inat edilen durumlar karşısında ne kadar yıprandığınızı görebilirsiniz. Buna bir "dur" demek için ideal bir zamandasınız. Aileniz için, yaşam alanlarınız ve konforunuz için, kendi mutluluğunuz bu cesareti göstermeniz önemli olacaktır. Güvende hissetmek kavramınızı değiştirebilirsiniz. İş ve ev arasındaki dengeyi korumak, yaşadığınız sorunların başka alanları etkilememesini kolaylaştırabilir. 

Venüs'ün Yengeç burcuna geçişi dışarıdaki hayat kadar iç dünyanızda da işleri yoluna koymanıza yardımcı olabilir. İlişkileriniz, bunların size kattıkları ve şu andaki hislerinizi anlamak adına iyi bir dönemdesiniz. Nerede fazla nerede eksik olduğunuzu fark edebilir, hissetmek istediğiniz duyguları daha iyi anlayabilirsiniz. Bu sayede kendinize yeni kriterler belirleyebilirsiniz. Daha anlayışlı ve duygusal zekasını kontrol edebilen biri olmaya çalışmak, çevrenizdeki büyüklerinizden ve hayatınızdaki insanlardan bu konuda destekler almak gündelik hayatınızı da iyileştirebilir. Sorumluluklarınızı aksatmayın. 

Güneş ve Uranüs'ün Boğa burcunda bir araya gelmesi iş yaşamınızdak koşulları değiştirecek bazı haberler getirebilir. Bir plan yapmak kadar bu planı neye göre yaptığınıza, bunun size getirilerine de odaklanmalısınız. Her şeyin düşündüğünüz gibi gitmeyeceğini bilerek ve buna hazırlık yaparak ilerlediğinizde karşılaştığınız sürprizleri geliştirmeniz, hayatınıza entegre etmenizde kolaylaşacaktır. Kendi işinizi kurmak, farklı bir sektöre yönelmek ya da maddi gelirlerinizi iyileştirmek adına bazı atılımlar yapmanız gerekebilir. Aklınızı ve çabanızı bu yöne çevirmek için iyi bir zaman dilimi olabilir. 

Merkür'ün Boğa burcundaki geri hareketinin sonlanması iş hayatınızda bazı adımlarınızı hızlandırabilir ve sonuç almaya başlayabilirsiniz. İşlerinizi tamamlamak, bunların karşılığı bulmak, planlarınızı devreye koymak için iyi bir zamandasınız. Doğru ve yanlış arasındaki ayrımı daha iyi yapabildiğiniz ve bunun elle tutulur sonuçlarını görebildiğiniz için denge kurmak sizin için daha kolay olabilir. Maddi alacaklarınız gündeme gelebilir, tahsilatları gerçekleştirebilirsiniz. Jüpiter'in de Boğa burcunda hareket edecek olmasıyla sadece maddi değil manevi yönden de çeşitli kazançlar elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz statüyü korumak, geliştirmek önceliğiniz haline gelebilir. Kendi bildiğiz yoldan ilerlemek isteyebilirsiniz ancak bu noktada farklı fikirlere de açık olmalısınız. Güç ve bunu sürdürme gayretiniz yanlış anlaşılabilir, olumsuz etkiler doğurabilir. Bunların etkisini en aza indirmek için içinde bulunduğunuz durumun farkında olarak hareket etmelisiniz. 19 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay ile rahatsızlık ve sorun oluşturan konuların dışına çıkmak için bir adım atabilirsiniz. Bu hem kişisel düzlemde ya da bulunduğunuz çevrede etkisini gösterecektir. Daha iyi olanın peşinden gitmek isterken buna gölge düşüren her şeyi geride bırakabilirsiniz. Nerede ve hangi konumda huzurlu olacaksanız bunu dile getirebilir, bunun için yeni yollar arayabilirsiniz. 

Mars'ın burcunuzda harekete geçmesiyle yaşam koşullarınızı ve üzerinde durduğunuz değerleri kullanarak değişimler yapmak sizin için daha mümkün olabilir. Enerjiniz, motivasyonunuz ve istekleriniz çok yoğun olabilir. Sahip olmak istediklerinize dair uzun bir liste yaparken bir yandan da ciddi elemeler yapabilirsiniz. Objektif olun ve gerçekten öyle hissettiğiniz için mi yoksa gururunuzdan dolayı mı bazı konuların, insanların üzerini çizdiğinizi fark edin. Bu ayrımı yapabildiğinizde enerjinizi daha doğru kullanabileceksiniz. Kişisel bakımınız, fiziksel görünüşünüz için yeni alışkanlıklar edinebilir, spora başlayabilirsiniz. Mars'ın Plüton ile karşı karşıya duruşu bu süre içinde ikili ilişkilerde kurmanız gereken dengeyi size hatırlatabilir. Empati ve anlayışla sorunları aşabilecekken bunun gölgesine düşmemelisiniz. Kendinizi, partnerinizi dinleme ve anlama şansı tanıdığınızda ve kararlarınızda aceleci olmadığınızda bu durumu lehinize de çevirebilirsiniz. Birbirinin yetkinliğinden faydalanmaya odaklanın. 

Yönetici gezegeniniz Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile çevrenizle olan etkileşimleriniz hızlanabilir, bundan aldığınız keyifle yeni işler ve etkinliklere merak salabilirsiniz. Görünen biri olmanız üzerinize gelecek sorumlulukları da arttırabilir. Çok konuşup çok gezebilir ve çok çalışabilirsiniz. Keyif alacağınız kadar kazanımlar, yeni alanlar da elde edeceğiniz bir dönem olabilir. Özellikle sosyal ağlar, yazılı işlerle ilgili yapacağınız çalışmalar ses getirebilir. Kendinize yeni bir hobi ya da ilgi alanı oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı insanlara ve çevrelere olan çekiminiz başta keyifli gelse de duyduklarınızı teyit etmek, emin olmak ve her şeye hemen inanmamak konusunda dikkatli olmalısınız. Zira asılsız söylemler hem sizin başınızı ağrıtabilir hem de emeklerinize, iyi niyetinize gölge düşürebilir. 

Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcundaki kavuşumu kariyerinizde hem başarıyı hem de maddi getiriyi daha iyi bir zemine oturtmanızı sağlayabilir. Çalıştığınız alanlarda söz sahibi olabilir, yetkin olduğunuz bilgileri paylaşabilir, yeni deneyimlere kendinizi açabilirsiniz. Mevcut çalışmalarınızı daha geniş kapsamlı hale getirebilirsiniz. Çalışma metotlarınız, iş ortaklarınızla olan ilişkileriniz değişmek durumunda kalabilir. Uzun vadede yaşamak istediğiniz her şey için kısa vadeli gibi konularda da uyumlu olmayı başarmalısınız. Tecrübelerinizle ve kişisel düşüncelerinizle ters düşen ortamlarda aşırı direnç göstermek sizinle ilgili olumlu ve sağlam intibaya gölge düşürebilir. Her şeyin ellerinizde olduğunu, ellerinize de ne alırsanız onu dağıtabileceğinizi unutmayın. 

 

Motivasyon Sözü: “Düşünceye ilham verdiğinizde, ona güvenmeli ve buna göre hareket etmelisiniz.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Merkür'ün Boğa burcuna geçişi ile iş hayatınızı birçok açıdan etkileyecek bir döneme giriyorsunuz. Güçlü olmak ve bunu devamlı hale getirmek bu dönemin en büyük motivasyonu olabilir. Sizi kamçılayan doğru hedefi bulduğunuzda onun için çalışmak daha kolay olacaktır. Yapmanız gereken tek şeyin, o hedefi bulmak ve gereklerini yerine getirmek olduğunu unutmayın. Böyle ego oyunlarına, maddi kayıplara ve huzursuzluklara mahal vermemiş olacaksınız. Attığınız adımdan emin olmak, kesin ve sağlam sonuçlar almak çevrenizin de dikkatini çekecektir. Bu da size yeni insanlar ve imkanlar getirebilir. Yer değişikliği, maddi iyileşmeler gibi gündemlerle karşılaşabilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz. Merkür'ün Kuzey Ay Düğümü ile yapacağı kavuşum da bunun tetikleyicisi olabilir. Hayatınızın gidişatını etkileyebilir, farklı bir düzlemde ilerleyeceğiniz konularla tanışabilirsiniz. Bildiğiniz ve güvendiğiniz alanların dışında da bir hayat olduğunu gösterecek gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. Karşılaştığınız her şeyin maddi ve manevi olarak sizin hayrınıza geliştiğinin farkında olun. 

Terazi burcunda 6 Nisan'da gerçekleşecek dolunay iyi şeyler duymak isteğinizi gerçekleştirebilir. Hem arkadaş çevrenizden hem de iş hayatınızdan alacağınız geri dönüşlerle enerjinizi yükseltebilirsiniz. Çemberinizi genişleteceğiniz yeni olanaklar karşınıza çıkabilir, yaptığınız mevcut çalışmaların olumlu neticeleriyle daha ilerisini planlayabilirsiniz. Duygusal ve sosyal açıdan şanslı günler yaşayabilirsiniz. Yeni arkadaş çevrelerine katılmak, arkadaşlarınız ya da yakın akrabalarınız vasıtasıyla birileriyle tanışmak gibi durumlara sıcak bakabilirsiniz. İtiraf edemediğiniz çekincelerinizi atıyorsunuz. Güneş Chiron'un Koç burcunda bir araya gelişi yaşama daha önceden bakmadığınız bir pencereden bakmanızı sağlayabilir. Kendi bildiğinizden kendi isteğinizle şaşabilirsiniz. Bu da hem çevrenize karşı duruşunuzu hem de hayat mücadelenizi değiştirecektir. Fevri ve ani tepkileriniz yerini daha ılımlı yaklaşımlara bırakabilirsiniz. Hakkınızı dengeleri koruyarak savunuyorsunuz. 

Venüs'ün İkizler burcuna geçmesiyle beraber sosyal hayat sizin için önemli hale gelebilir. Eğlenmek, keyif almak, yeni insanlara ve tecrübelere açık olmak motivasyonunuzu yükseltecektir. Yoğun iş temponuz, yaşadığınız stres ve kaygılı zamanların ardından kendinize mola anları ve alanları tanımak isteyebilirsiniz. Bu süreç bazı konuları yeniden düşünmenizi de sağlayabilir. Hayattan beklentilerinizi düzenlemek, önünüzdeki engelleri kaldırmak ve düşüncelerinizi uygulanabilir hale getirmek adına fırsat ve cesaret sağlayacaktır. Bunu daha iyi yapabilmeniz adına arkadaş çevrenizden de önemli destekler alabilirsiniz. Teknoloji, dijitale yönelik yatırımlar dikkatinizi çekebilir. Devamını getireceğinizi bildiğiniz alanlarda ilerlemek bu konuda şansınızı katlayabilir.

Yönetici gezegeniniz Güneş'in Koç burcunda Jüpiter ile kavuşumu ilerlemek istediğiniz konularda bunu nasıl daha iyi yapacağınıza dair imkanlar sunabilir. Sadece adım atmakla, düşünmekle hatta araştırmakla bile yol kat edebilirsiniz. Ancak bu dönemde bundan daha fazlasını yapacak zamana ve güce sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Özellikle kariyerinizi desteklemek adına eğitimler alabilir, bilirkişilerden destekler isteyebilir, sosyal medya ve haberleşme kanalları aracılığıyla kendinize bir pazar oluşturabilirsiniz. Hakkınızı teslim almakla ilgili mücadelenizde fevri hareketlerden kaçınmanız önemli olacaktır. 

Koç burcunda 20 Nisan'da gerçekleşecek Güneş tutulması yaşamınızda nerede durduğunuzu nereye varmanız gerektiğini size gösterecektir. Kendi kendinize liderlik etmelisiniz. Çünkü bu sayede öğrenecekleriniz ve yapacaklarınız yaşantınızın tümüne etki edecektir. Taşınmalar, çevre ve iş değişiklikleri ya da bunları destekleyecek girişimler sözkonusu olabilir. Davalarınızın lehinize sonuçlanması, maddi kazanımlar elde etmek elinizi güçlendirebilir. Kendinizi her konuda geliştirebilirsiniz ancak bir tam anlamıyla uzman olmaya çalışın, hayatınızı buradan kazanın. Fırsatlar ve bunları kullanma sebepleriniz gün gibi ortaya çıkıyor. 

Güneş'in Boğa burcunda ilerlemesiyle beraber nasıl bir kariyer hedeflediğinizi, kendinizi gördüğünüz yeri size hatırlatabilir. Uzun vadeli ve kalıcı bir düzen kurmak adına önemli fırsatlar elde edebilirsiniz. Kendinizi nerede ve ne şekilde iyi hissettiğinizi anlamak için zamana ihtiyacınız olabilir. Bir yandan sorumluluklarınızı yerine getirirken bir yandan da zamanı kullanmakla ilgili tereddütlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Motivasyonunuz yüksek, bu da çevrenizin ve iş ortaklarınızın dikkatini çekiyor. Ayağa yere sağlam basan, gerektiğinde risk alan ve bunu da mantıklı çerçevelerle dolduran biri olmak bu dönemdeki en iyi etiketlerinizden biri olacaktır. 

Merkür'ün Boğa burcunda geri hareketine geçmesiyle bir işi geliştirmenin, bir unvanı hak etmenin aşamalarını gözden geçirebilirsiniz. Neyi nasıl yaptığınızı, nasıl süreçlerden geçtiğinizi görmek eksiğinizi ve hatanızı size gösterebilir. Böylece sürekli aynı şeyleri konuşmak yerine işinize yeni sayfalar açmak sizin için daha kolay olabilir. Terfi ve zaman haberlerinizle ilgili gecikmelere aldırış etmeyin. Bu zamanı biraz daha çalışmak, kafa karışıklıklarını atmak için değerlendirebilirsiniz. İş ortamınızda kullandığınız araçlara, yazışmalara daha fazla özen göstermenizde fayda var. 

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün Boğa burcunda bir araya gelmesiyle beraber kariyerinizde parlayacağınız yeni bir sayfa açabilir. Mecburi ilgilendiğiniz, belki birinin yerine destek amaçlı baktığınız konularda başarılı olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun üzerine eğilmekten kaçmayın. Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren biri olarak dikkatleri üzerinize çektiğinizde bunun maddi ve statü gelirleri de sözkonusu olacaktır. Ekonomik kaygılarınızı sona erdirecek haberler alabilirsiniz. 

Burcunuzdaki Ay'ın Plüton ile karşıtlığı ilişkiler konusunda bazı çekişmeleri ve zorlanmaları getirebilir. Ne hissettiğinizle ne yaptığınız arasında bir fark gördüğünüzde bunun faturasını hayatınızdaki insanlara kesebilirsiniz. Olayları kendi tarafınızdan değerlendirdiğiniz gibi empati yaparak karşınızdaki insanın hislerine de kulak vermelisiniz. Anın etkisine kapılarak bazı konuşmaları, kararları havada bırakmamanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Hiçbir şeyden korkmayın. İçinizde tüm bilgeliğe, tüm güce, kuvvete ve tüm anlayışa sahipsiniz.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Merkür ve Satürn Kova burcunda buluşuyor ve ortaklı işlerinizde yaşadığınız tereddütleri size hatırlatıyor. Yorulmuş ve bunalmış olabilirsiniz. Ancak devam ettirilmesi gereken işler olduğunun bilincinde olmalısınız. Üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmenize rağmen hala sorunla karşılaşıyor olmak, yapmak kadar nasıl yaptığınıza da dikkat çekebilir. Destek almak ve ikili ilişkilerinize önem vermek yerinde bir çözüm olacaktır. Merkür'ün Balık burcuna geçmesi ekonomik ve psikolojik özgürlüğünüzün sınırlarını genişletebilir. Şansınızın yüksek olduğu zamanlara ilerliyorsunuz. Eşinizden, ailenizden gelecek olan destekler tahmininizin de üstüne çıkabilir ve altından kalkamayacağınızı düşündüğünüz konuların üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Bu rehavete kapılmayıp ne yaptığınızı ne harcadığınızı bilerek hareket etmek sizi aldatılma ve kandırılma gibi durumlardan koruyacaktır. 

Venüs Jüpiter ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumu bağlantılar oluşturma ve işinizi pratik şekilde halletmek açısından sizi destekleyebilir. Kısa vadeli gibi görünse de çabanızla bunu büyüteceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Parasal açıdan da geçmiş dönem ödemelerinizi almak, yeni kaynak edinmek sizi rahatlatabilir. Umudu kesmek, inandığınız temelleri sarsmak yerine hala yapabilecek bir şeyler olduğunu bilerek ilerlemelisiniz. 

Balık burcunda hareketine başlayan Satürn size özellikle kazanımlar konusunda bazı hatırlatmalar yapabilir. Birikim yapmak, bunları yönetmek, hakkınız ya da sorumluluğunuz dahilinde olan konuların peşine düşmek gibi gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Miras, borçlanmalar, ek işler gibi konularda şansınız açık olsa da her zamankinden daha fazla emek vermeniz gerekebilir. "Elini taşın altına sokmak" deyimini gerçeğe dönüştüreceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Fedakarlığın ya da "kurban" hissinin geride kalması gerekiyor ve kendinizi psikolojik olarak buna hazırlamanızda fayda var. Engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Her şeyin düşüncelerinizle doğru orantılı olduğu bilmeli, zihninizde buna yönelik düzenlemeler yapmalısınız. 

7 Mart'ta gerçekleşecek Başak dolunayı ile ekonomik konularla fazlaca ilgilenebilirsiniz. Yatırım ve birikim planlarınız için öncelikle mevcut durumunuzu iyi analiz etmelisiniz. Bu dolunay ile harcama dengelerinizi daha iyi görebilir, gerektiği noktada ortaklık girişimleri de başlatabilirsiniz. Destek vereceğiniz ve destek göreceğiz kişilerle bir arada olmalısınız. Şüphe ve aşırı eleştiri halinden uzaklaştığınızda hem mental olarak rahatlayacak hem de çevrenizdeki insanları daha iyi anlayabileceksiniz. Üzerinde iyi düşünülmüş her şeyin hayat kalitenizi arttırdığını görebilirsiniz. 

Güneş Neptün ve Merkür'ün 16-17-18 Mart tarihlerinde Balık burcunda bir araya gelmesi psikolojik olarak bir sıkışıklık hissettirse de aslında bulunduğunuz durumu aşmanız için size destek verebilir. Size uymayan tedavilerden, önerilerden ve işlerden kurtulmayı beklememeli; kendinizin kurtarıcısı olmalısınız. Bağımlılıklarınızı kontrol etmelisiniz, bir şey yapmak istediğinizde neyin ayak bağı olduğunu iyi bilirseniz bundan kurtulmanın yolunu da kolaylıkla bulabilirsiniz. Parasal açıdan oldukça bereketli bir süreç olabilir, hakkınızı teslim alacağınız ek iş ve miras gibi konular gündeme gelebilir. Haklarınızı iyi bilin ve bunun üzerine gidin. 

Venüs'ün Boğa burcunda hareket etmesiyle işle ilgili tüm girişimlerinizi sağlamlaştırabilir, maddi ve sosyal açıdan kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz. Taşların yerine oturduğunu hissedebilirsiniz. Bu da size özgüven vereceği için bildiğin yoldan gitmeye, bunu geliştirmeye daha çok zaman ayırabilirsiniz. Keyif aldığınız işler yapmak, bulunduğunuz ortamı ve sorumlulukları rahatlatmak adına fikirlerinizi uygulayabilirsiniz. Yaptıklarınızın görünmesi, isminizin duyulması statünüzü sağlamlaştıracağı gibi kalıcı bir düzen kurmak konusu kolay hale gelebilir.  Bu süreç size önemli insanları da getirebilir. Adım atmak zor gibi gelse de bunu yapmaktan çekinmemelisiniz. Duygusal ve sosyal açıdan önemli etkiler altındasınız. 

Merkür'ün Koç burcuna geçmesiyle devletle ilgili işler, yazışmalar, hukuki konular gündeme gelebilir. Sonuç almak isteyebilirsiniz, başvurularınız ve girişimleriniz de bu yönde olacaktır. Pasaport, vize, yurt dışı işlemleri, seyahatlerle ilgilenebilirsiniz. Bu belli bir vadeyle sınırlı da olabileceği gibi taşınma, yer değişikliği gibi konular da sözkonusu olabilir. Sizi amacınıza götürecek her işin, konunun içinde yer alabilirsiniz. Çok yönlü ve hareketli bir sürece giriyorsunuz. Zamanı doğru yönetmek bu süreçte işinizi kolaylaştıracaktır. Yeni araştırma konuları, eğitim alanları, medya ve haberleşme kanallarıyla ilgili süreçleriniz hızlanabilir. 

yönetici gezegeniniz Güneş'in Koç burcundaki seyrine başlaması ve burada bir Koç yeni ayı gerçekleşmesiyle kendinden emin duruşunuzu daha da süsleyebilirsiniz. Hem ticari hem de sosyal hayatınıza hareketlilikler katabilirsiniz. Öğrenmek, öğrendiklerini uygulamak sizin için her zamankinden daha keyifli ve verimli olabilir. Bu hayatta nasıl var olacağınız, hayata neler katacağınız, inandığınız hangi konuyu ön plana çıkaracağınız konusunda önemli adımlar atabilirsiniz. Bu konudaki mevcut çalışmalarınızın bir çıkış noktasını görebilirsiniz. Güçlenmek kadar gücü kullanmanın da püf noktalarına ulaşabilirsiniz. Hukuki ve ticari anlamdaki mücadelenizden olumlu neticeler alabilirsiniz. Eğitim amaçlı gezi ve görüşmeler gündeme gelebilir. 

Plüton'un Kova burcuna geçmesiyle ilişkileriniz ve bu yöndeki tutumlarınızda önemli değişiklikler yapabilirsiniz. Dengede kalmayı, bilmediklerinizi kabullenmeyi ve öğrenmeyi, bildikleri daha iyi işlemeyi öğrenebilirsiniz. Kendi alanlarınız kadar karşınızdaki kişinin alanlarını ve ihtiyaçlarını anlamanız gerekebilir. Tek taraflı düşünmek yerine empatinin ve birlikteliğin önemini kavrayabilirsiniz. Bazı yüzeyselliklerin son bulması ilişkilerinizin gidişatını da değiştirebilir. Bu yönde kalıcı ve etkili kararlar alabilirsiniz. Hem duygusal ilişkilerde hem de sosyal, ticari ilişkilerde hayatınızın devamını farklılaştıracak adımlar atabilirsiniz. 

Mars'ın Yengeç burcundaki hareketi size geçmişle ilgili bazı maddi ve manevi konuları getirebilir. Daha önceki tecrübelerinizin bir önizlemesini ve tekrarını görmek size ilerisi için ışık tutabilir. Kurtulmanız gereken alışkanlıklar, ödemeniz gereken borçlar, almanız gereken sorumlulukları düşünmeniz ve kendinizi buna hazırlamanız gerekebilir. Hayatınızın birçok noktasında belirsizlik yaşamak sizi yormuş olabilir. Şimdi biraz kenara çekilip dinlenebilirsiniz. Bunu yaparken yapıcı ve kaliteli zaman geçirmelisiniz. Dolayısıyla eski ve olumsuz ilişkiler, iyi niyetli olmayan kişiler ve aslı olmayan haberlerle hayatınızı devam ettiremeyeceğinizi kabul etmelisiniz. Stres ve gerginlik size istediğinizi vermeyecektir. Sakin, makul, ders çıkaran bir tutumla her şeyin yönünü kendinize çevirebilirsiniz. 

Merkür ve Jüpiter Koç burcunda buluşuyor ve size özellikle hukuksal konularda, kendi davalarınızda ve hak mücadelesi verdiğiniz alanlarda bir kapı aralıyor. Haklılığınız anlaşılabilir, fikirleriniz değer görebilir ve işlerinizle ilgili geri dönüşler alabilirsiniz. İptal olan yolculuklar ve işlemlerde yeniden deneme cesareti gösterebilirsiniz. Bu haklı olma ve kazanç elde etme halini korurken haksız pozisyona düşmemeye dikkat etmelisiniz. Tekrar aynı sınavı vermemek üzerine düşen sorumlulukları yerine getirin. Gelişmesi gerekeni geliştirin, ortaya çıkan büyük resim için alan oluşturun. İnandıklarınızdan kuşku duymayın. Kuşkuyu değil inancın meyvelerini önemsemek size kazanç getirir. 

Venüs'ün Boğa burcundaki Uranüs ile kavuşumu iş hayatınız, kadın ortaklarınız ya da ailenizin kadın figürleriyle ilgili konuları gündeme taşıyabilir. Kendinize ve işinize daha çok özen göstermeniz gereken teklifler, sorumluluklar sözkonusu olabilir. İş birliğine, farklı bir alanda çalışmaya açık olun. Kazancınızın desteklenmesi, hayat standartlarınızın yükselmesini istiyorsanız bunun için içinde bulunduğunuz ve değişim gerektiren durumların farkına varın. 31 Mart tarihinde Ay'ın da burcunuza gelişiyle kendinizi göstermek için imkanlar bulabilirsiniz. 

 

Motivasyon Sözü: “Her şeyini kaybettiğinde, cesaretini bulursun.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, geride kalmaktan hoşlanmasanız da bazen iyiliğiniz için bunu yapmanız gereken bir zamandasınız. Bazı işlerinizi arka planda yürütmek, kendinizi daha iyi hazırlamanızı sağlayabilir. Sakin ve sağlam bir zihin hem içsel hem de kariyer noktasında elde edeceklerinizi hayatınıza daha iyi bir şekilde dahil etmenize yardımcı olacaktır.  

5 Şubat'ta burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile birlikte hem ilişkilerde hem de bireysel alanlarda bazı sorgulamalara gidebilirsiniz. Şüpheye düşmediğiniz, hayatınızda soru işaretlerinin olmadığı durumlarda ilerlemeniz daha kolay olacaktır. Dolunay size bu ayrımı yapmanız için bazı gelişmeler getirebilir. Öfkeli, yorgun ve kırgın hissedebilirsiniz. Asıl ihtiyacınızın bunlar değil, hayatınızı mutlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmenizi sağlayacak gelişmeler yaşamak olduğunu bilmelisiniz. Bedensel sağlığınız ve fiziksel durumunuzla ilgilenmenizi gerektiren bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Gerekli önlemleri alarak yeme içme düzeninize ve yaşam şeklinize yön vererek sorunları aşmanız kolaylaşacaktır. 

Oğlak burcundaki Merkür Plüton kavuşumuyla günlük yaşantınızın sorunlu alanlarına kesin bir çözüm getirmek isteyebilirsiniz. Yüzleştiğiniz her şeyin altından kalkabilirsiniz. Bu bilinci hayatınızın bir rutini haline getirmek için bu dönemi iyi değerlendirmelisiniz. Sorgulamalara, alacağınız önlemlere ne istediğinizi bilerek zaman ayırmalısınız. 

Merkür'ün Kova burcuna geçmesi ikili ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı gündeme getirebilir. Düşüncelerinizi paylaşmak, keyifli zamanlar yaşamak, kararlar almak için elverişli bir dönemdesiniz. Geleceğe yönelik adımlar atmak için pek konuda fırsatınız olabilir. Olaylara ve insanlara daha önce bakmadığınız bir açıdan bakmak bu süreçteki isteklerinizi ve kriterlerinizi etkileyebilir. Bunları belirlerken sadece kendinizi değil, karşı tarafı ve hedef kitlenizi de düşünerek hareket etmelisiniz. Fırsat tanımayan bir tavır değil birleştiren ve değer veren cümleler, duruş size avantaj sağlayabilir. 

Güneş ve Satürn'ün Kova burcundaki birlikteliği size bazı konuları daha açık bir şekilde masaya yatırmanızı hatırlatabilir. Ortaklarınız ya da yakın ilişkilerinizin olduğu kişilerle yapacağınız konuşmalar, birlikte geldiğiniz noktayı net bir şekilde görebilirsiniz. Herkesin üzerine düşeni yapıp yapmadığını fark edeceksiniz. Bu da size ortak fikirlerde bulunduğunuz insanları daha iyi ayırt etmeyi sağlayacaktır. İnsan ilişkileri konusunda sizin de üzerinize düşen, almanız gereken dersler olduğunu hatırlayabilirsiniz.

Venüs ve Neptün Balık burcunda bir araya gelerek kendinize iyi gelen şeyleri size hatırlatabilir. Yalnız kalmaktan korkmadığınızı görebilirsiniz. Kendi isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı bilmek, bunları anlamlandırmaya zaman ayırmak ruhsal bir tedavi süreci geçirmenizi sağlayabilir. Korkularınızı yenmeniz isteklerinize ulaşma konusunda yolunuzu açacaktır. Operasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunu yaparken sağlığınızı ve maddi durumunuzu tehlikeye atacak hamlelerden kaçınmalısınız. Güneş'in Balık burcuna geçmesi burada size sadece fiziksel anlamda değil maddi olarak da şans getirebilir. Miras ya da aileden/eşten gelecek şekilde bir destekle eliniz rahatlayabilir Hakkınızı alabildiğinizi görmek, başvurulardan destek almak motivasyonunuzu arttırıyor. 

Venüs'ün Koç burcundaki seyri ile fiziksel ve zihinsel olarak hareketli bir döneme giriyorsunuz. Yeni bir amaç edinmek, hayatınızda birtakım değişiklikler yapmak ve bunu rutin haline getirmek için uğraş verebilirsiniz. Seyahat ve taşınma işlerine bağlı olarak önemli yer değişiklikleri yapabilir, burada tanıştığınız kişilerle bazı ortaklıklara girebilirisniz. Hakkınız olanı almak, hukuksal süreçleri lehinize çevirmek için iyi bir süreç olabilir. Medya, ticaret, anlaşmalı işler ve fikirlerinizi geniş alana sunacağınız yeni alanlar üzerindeki çalışmalarınızı başlatmak kariyerinize ve kişisel gelişiminize önemli katkılar sunabilir. 

Balık burcunda gerçekleşecek yeni ay özellikle parasal konuları ele alan konularda size bazı sonuçlar getirebilir. Kredi ve borçlanmalarla ilgili gündemleriniz varsa bunlarla ilgili ödeme kolaylığı sağlayacak gelirler elde edebilir, yaptığınız işlerin ya da gecikmeli ödemelerin tahsilatını alabilirsiniz. Değerlendirmek istediğiniz alanlar sözkonusu ise bunlar için fırsatlar bulabilirsiniz. Öte yandan ailenizle olan işbirlikleriniz, fikir birlikleriniz önem kazanabilir. Birbirinizi hem maddi hem manevi yönden destekleyeceğiniz bazı sorunları aşmak daha kolay olacaktır. Aydınlanıyor, farkındalık yaşıyor ve hayatınızı şu an olduğundan daha iyi bir noktaya evirmek için çabalıyorsunuz. Bunun karşılığını almaya çok hazırsınız. 

 

Motivasyon Sözü: "Kendini bulan bir kişinin bu dünyada kaybedeceği bir şey yoktur."

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olan, Oğlak burcunda bir araya gelen Venüs ve Plüton çalışma ve günlük koşullar konusunda masaya yumruğunuzu vurmanızı sağlayabilir. Eksiklerinizin ve imkanlarınızı bilerek ilerlemenin yeni yollarını bulabilirsiniz. Çalışmalarınız, verdiğiniz emek istediğiniz gibi karşılık bulmadıysa burada izlediğiniz metotları değiştirmeniz gerekebilir. Yeni bir disiplin kurmak maddi ve manevi yönden yeni kazançlar elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Sağlığınız konusunda önemli sorunlarla karşılaşmamak adına yeme içme düzeninizde büyük ölçüde değişikliğe gitmelisiniz. Bedeninizin ihtiyaçlarını bilerek hareket etmeniz iştahınızın ve kilonuzun artmasını, gıda zehirlenmeleri gibi konulardan sizi koruyacaktır. Yeni alışkanlıklar edinmek, günlük koşullarınızın kurallarını yeniden yazmak gündeminiz olmalıdır. Güneş ve Merkür’ün de Oğlak burcundaki kavuşumu size bunu yapmayı, hayatınızın tüm alanları görmeyi mümkün kılabilir. Ertelediğiniz her konuyla yeniden ilgileniyorsunuz. 

Venüs’ün Kova burcundaki seyri ile ikili ilişkiler gündeminizde yer tutmaya başlayabilir. Evlilik, yeni ortaklıklar gibi konularla ilgilenebilirsiniz. İlginizi çeken insanların ve işlerin hayatınıza gelmesi bu konulara olan bakış açınızı değiştirebilir. Hiç deneyimlemediğiniz konular ortaya çıkabilir. İlgi gösteren ve ilgi gören olmak için farklı yollara başvurabilirsiniz. Problem yaşadığınız insanlarla olan ilişkilerinizi yeniden değerlendirdiğinizde sorunları çözmenin kalıcı ve herkes için faydalı yollarını bulabilirsiniz. İyileşiyor, iyileştikçe de mutluluğunuzu yansıtmaya başlıyorsunuz. 

7 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte, eskiyle olan mücadeleniz son buluyor. Eski alışkanlıklar, eski travmaların yerini yeni hedeflere ve gündemlere bırakıyorsunuz. Gizli bilgilerin ortaya çıkışı, daha önce bilmediklerinizin ya da yeterince ilgilenmediklerinizin gözünüzün önüne gelmesi yeni bir sayfa açmanızı kolaylaştıracaktır. Korkularınızı, takıntılarınızı ve bunları yansıtmamak için verdiğiniz içsel savaşı kazanmak için yeni fırsatlar bulabilirsiniz. Günlük hayatınızı düzene sokacak bir çaba gösterdiğinizde içinizi kemiren konuların yer bulamadığını fark edeceksiniz. 

İkizler burcundaki Mars’ın ileri hareketine başlamasıyla birlikte özlediğiniz sosyal yaşama geri dönebilirsiniz. Kendinizi çalışmaya, durağanlığa adadığınız günlerin ardından motive olacağınız bazı ortamlara girebilirsiniz. Arkadaş ortamında yaşadığınız sorunlar, ifade etmekte ya da anlaşmakta zorlandığınız konularda çözüm yolları bulabilirsiniz. Yapacağınız görüşmeler bu noktada olumlu geri dönüşler almanızı sağlayabilir. Teknolojik alt yapılı işler, dijital mecralar, geleceğe dönük çalışmalarınız hızlanabilir. Bekleme sürecinde yaptığınız hazırlıklar şimdi size yeni bir yol haritası çizebilir. Hayatınızı nasıl ve ne şekilde kazanacağınıza dair birçok yeni girişiminiz olabilir. 

Yönetici gezegeniniz Güneş’in Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşumu günlük yaşantınızı büyük oranda yenileyebilir. Sizi rahatsız eden ancak bir çözüm üretemediğiniz, yenileyemediğiniz detaylar üzerinde çalışabilirsiniz. Çalışma koşullarınızda beklentilerinizin gerçek olmaması ya da istediğiniz gibi sonuçlanmaması size kendi alanınızı oluşturma konusunda fırsat ve fikir verebilir. Bireysel olarak kazancınızı katlayacağınız işler yaparken otorite figürlerinde eleştirdiğiniz konuları yapmamaya dikkat etmelisiniz. Önünüz açılıyor. Merkür’ün de Oğlak burcunda ileri hareket edecek olması işlerinizi daha hızlı ve gelecek vaat eden bir düzeye çıkarabilir. Görüşme ve planlamalar hız kazanabilir. Sağlığınızı tehdit eden konularda daha önce yaptığınız fiziksel değişikliklerin olumlu etkilerini yaşamaya başlayabilirsiniz. ,

Güneş’in Kova burcuna geçişi ikili ilişkileri gündeminizde ilk sıraya taşıyabilir. Sorunları çözmek kadar iyi olan konuları da arttırabilirsiniz. Daha mutlu, daha özgür hissedeceksiniz. Bu da hem hislerinizi yansıtmanızı hem de karşılık bulmanızı kolaylaştıracaktır. Destek almanın sizi motive ettiğinizi gördüğünüzde hem duygusal hem de ticari ortaklıklarda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Emin olduğunuz konular sözkonusu olduğunda da 21 Ocak’taki Kova yeni ayı ile ilk adımı atabilirsiniz. Sözleşmeler, evlilik ve nişan gibi durumlar, işbirlikleri hayatınıza dahil olabilir. Geleceğinize etki eden, bundan sonraki süreçlerinizi belirleyen insanlarla bir araya gelebilirsiniz. 

Venüs ve Satürn’ün Kova burcundaki kavuşumuyla duygusal konularda alacağınız kararlar önemli hale gelebilir. Bugüne dek tecrübe ettiğiniz, sınandığınızı düşündüğünüz ya da düşündüğünüz gibi olmadığını fark ettiğiniz tüm konuların ışığında hareket etmeniz gerekebilir. Evlilik, nişan, söz gibi geleceğe dönük düşüncelerinizi değerlendirirken içinde bulunduğunuz durumu, hisleri de gözardı etmemelisiniz. Parasal sorunlar yaşadığınız bazı insanlarla aranızdaki buzları eritmenin yollarını bulurken bir daha aynı hataya düşmemek için buradaki eksik ve hataları iyi anlamalısınız.

Boğa burcundaki Uranüs’ün ileri hareketiyle birlikte işinizle ilgili fırsatları nasıl değerlendirdiğiniz ona göre sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. Hedeflediğiniz gibi ilerlemenin yanısıra beklentilerinizin dışında da gelişen işlerle ilgilenebilirsiniz. Direnç göstermediğiniz her alanda hem maddi getiri elde edebilir hem de iyi yerlere gelme şansı bulabilirsiniz. Eyleme döktüğünüz her işin, görüşmelerin ve projelerin ardından terfi, statü değişimi gibi gündemler de doğabilir. 

Venüs’ün Balık burcundaki seyrine başlaması işiniz dışında elde ettiğiniz gelirleri arttırabilir. Ekonomik açıdan şanslı ve bereketli bir dönem geçirebilirsiniz. Ailenizin, ortak hareket ettiğiniz kişilerin destekleri sizi besleyebilir. Aynı fikirde olmadığınız insanlarla çıkarlarınızın ters düşmesi gibi durumlar doğabilir, bu konuda suistimal ve aldanmalara açık olabilirsiniz. Dolayısıyla elinize geçen bir fırsat olduğunda bunun gerçeklik ve gereklilik payını iyi hesaplamalısınız. Hayallerinizi kurarken bu detayları atlamamanızda fayda var. 

 

Motivasyon Sözü: “Sarmaşık gibi olun! Gerçekleşene kadar hayalinize sıkıca sarılın, onu sarıp sarmalayın.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Neptün’ün Balık burcunda ileri hareketine başlamasıyla özgüveninizin içten içe zedelendiğini düşündüğünüz konuları aşmaya başlıyorsunuz. Bildiklerinizi uygulamak, kendinizi iyileştirmek sizin için daha kolay olabilir. Yanlış kişilerden destek aldığınızı düşünebilirsiniz. Yanılgılarınızla yüzleşmek, kabul etmekte zorlandığınız durumları yönetmek için fırsatlar edinebilirsiniz. Mali konularda da hakkınızın olanın size dönmesi gündeme gelebilir. Miras ve ek gelirle ilgili gelişmelerde sevindirici haberler alabilirsiniz. 

Merkür’ün Oğlak burcundaki seyriyle birlikte iş ortamınızda ve sorumluluklarınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Koşullarınızı değiştirmek, daha kazançlı ve sistemli olacağınız bir düzen kurmak, bununla ilgili görüşmeler yapmak için uygun bir zamandasınız. Bu süre zarfında başarma hırsının mantığınızın önüne geçmemesine dikkat etmelisiniz. Gerek çalışma arkadaşlarınız gerekse üstlerinizle yapacağınız konuşmalar, iş birlikleri bu dönemde önemli hale gelebilir. Sağlığınızla ilgili gerekli önlemleri almanızda fayda var. Venüs’ün de Oğlak burcuna geçişi burada edindiğiniz tecrübelerle hayat standartlarınızı değiştirmenizi kolaylaştırabilir. Özellikle fiziksel açıdan yapacağınız yeniliklerin ve alacağınız önlemlerin faydasını daha kalıcı bir şekilde görebilirsiniz. 

8 Aralık’ta gerçekleşecek İkizler dolunayı ile sosyal çevrenizle ilgili bazı kırılmalar yaşayabilirsiniz. Fevri hareket etmek, sadece kendi fikirlerinizi önemsemek kayıplar yaşamanıza neden olabilir. Sağlıklı iletişim kurmanın önemine odaklanmalısınız. Bu sayede hem ilişkilerinizi daha iyi anlamlandıracak hem de girişimlerinizi destekleyecek fırsatlar da yakalayabileceksiniz. Ticari girişim ve yatırımlarınızın geri dönüşlerini almaya başlıyorsunuz. 

Ay’ın burcunuzda ilerlediği ve Satürn ile karşı karşıya olduğu 12-13 Aralık günlerinde özel hayatınızla ilgili konuları daha sakin yönetmelisiniz. Duygusal gereksinimler içinde olmanız normal karşılanabilir. Ancak bunun çift taraflı olduğunu unutmamalısınız. Korktuğunuz konuları paylaşmak yerine bunları dolaylı yollarla göstermeye çalışmak ilişkinize bir zaman kaybı yaratabilir. Düşüncelerinizin dışına çıkmalısınız. 

Güneş Jüpiter karesinin etkisi büyük ve abartılı tepkiler vermenize neden olabilir. İlişkilerinizde, yaptığınız işlerde, kendi gerçeklerinizi ve hayallerinizi ortaya koyduğunuz alanlarda olmadığınız biri gibi davranmamalısınız. Bunu kendi potansiyelinizi çıkarmak, yapabileceklerinizi göstermek adına bir fırsat olarak görün ve yetenekleriniz doğrultusunda hareket etmenizi sağlayacak eğitim ve görüşmelere zaman ayırın.

Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle birlikte hayatınıza katmak istediğiniz yeniliklere önce zihninizde yer açmanız gerektiğini daha iyi anlıyorsunuz. Düşüncelerinizin ve inançlarınızın hayatınıza yön verdiğini kabul etmelisiniz. Bu kabulle birlikte girişimleri başlatmanız daha kolay olacaktır. Resmî kurumlardaki işleriniz, taşınma ve atamalarla ilgili konularda önemli haberler alabilirsiniz. Değerli, özgüveninizi yansıtan, beklentilerinize uygun işler hayata bakış açınızı da değiştirebilir. Chiron’un da Koç burcunda ileri hareketine geçmesi bu süreci daha ılımlı hale getirebilir. Kesin yargılarınızı esnetiyorsunuz. Hakkınızı almanın, size ait olanı geri almak için vermenin makul olanı seçmelisiniz. Bu düşünceyi hayatınıza oturtmayı başarmışsanız hem hayalleriniz hem de gerçekleriniz size hizmet edecek hale gelecektir. 

22 Aralık’ta yönetici gezegeniniz Güneş’in Oğlak burcuna geçmesiyle tecrübelerinizi konuşturacağınız ortamlar oluşabilir. İş hayatınızı ilgilendiren hususları daha dikkatle ele alabilir, yeni bir düzen kurmanın püf noktalarını bulabilirsiniz. Hem yaşam koşullarınızı hem de sağlığınızı kontrol altında tutmak, bedeninizi iyileştirmek, beslenmenize ve uyku sisteminize dikkat etmek sizin avantajınıza olacaktır. Kendinizi bu şekilde hazırlamanın ödülünü, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ayda yeni fırsatlar olarak alabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden daha ileri bir seviyeye geçmek için görüşmeler yapabilir, otorite figürlerine çalışmalarınızı sunabilirsiniz. Yeni ortamlar ve sorumluluklara açık olmak size maddi kazanç da sağlayacağınız bazı fırsatlar sunabilir.

Merkür’ün Oğlak burcundaki geri hareketi 29 Aralık itibariyle sizin de temponuzu düşürebilir. Yorucu geçen bir dönemin ardından biraz dinlemeniz gerekebilir. İzin almak, çalışma ortamınızı ve koşullarınızı değiştirmek daha iyi odaklanmanızı ve kendinize zaman ayırmanızı kolaylaştıracaktır. Kurallara uygun ve düzenli bir şekilde çalıştığınızı düşünürken ihmal ettiğiniz, göz ardı ettiğiniz konularla yüzleşebilirsiniz. Bu yüzleşmelerden biri de sağlık sorunlarınız olabilir. Uykunuza ve kemik sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Yediklerinize özen gösteriyor olmanın bir sonucu olarak kilo kontrolü ve mide sorunlarınızla ilgili olumlu geri dönüşler alabilirsiniz. Mental ve fiziksel olarak şifalanmak adına önemli bir sürece giriyorsunuz. Kendinize zaman tanıyın. 

Motivasyon Sözü: “Elimizden gelenin en iyisini yaptığımızda, hangi mucizelerin bizleri beklediğini asla bilemeyiz.”

Yönetici Gezegeni Güneş
Elementi Ateş
Niteliği Sabit
Rengi Güneş renkleri, turuncu
Metali Altın
Taşı Rubi
En Uyumlu Olduğu Burçlar Koç, İkizler, Yay, Terazi
En Zorlandığı Burçlar Boğa, Akrep, Kova

Güneş tarafından yönetilirsiniz. Güneş nasıl yaşam kaynağımızsa siz de kendinizi başkalarının yaşam kaynağı olarak görürsünüz.

Doğanız gereği sarsılmaz iyimserliğiniz ve koşuşturmalarınız ile enerji veren insanlarsınız. Nadiren önyargı gösterirsiniz. Herkese eşit değer verirsiniz.

Duygularınızı ifade etmekten çekinmezsiniz ancak değer bulmadığınız ya da ilgi görmediğiniz ortamlarda tavrınızı çok net ortaya koyarsınız. Genellikle, sevdiğiniz zaman tam seversiniz. Sizin sevdiğiniz biri olmak çok zordur. gelenekçisinizdir. Dışarıdan bakıldığında çok rahat ve özgür düşünceli görünseniz de oldukça geleneklere bağlısınız.

Ahlaki değerlere ve yaşam kurallarına sahip çıkarsınız. Farklı ve orijinal düşüncelerden fayda sağlamayı çok seversiniz. Yetenekli insanları keşfetme ve onlara vizyonerlik yapmada çok başarılısınız. Sizin için gerçek bir imaj danışmanı denebilir. Bir insandan ne olacağını ya da ne olamayacağını çok iyi anlarsınız.

Bunu açıkça söylediğinizde çevrenizde egosu yüksek insanlar olarak algılanmanız mümkün olabilir. Lider olarak çekici ve iyi huylu olabilirsiniz. Ancak duygusal olarak iş yaptığınız insanlara ve projelere bağlanabilirsiniz. Bu sizin yargılarınızı etkileyebilir. Bir Yengeç burcundan daha fazla bağlılık kurabilme özelliğiniz vardır.

Eğer yarı yolda bırakıldığınızı hissederseniz ya da iyi niyetiniizn suistimal olduğunu düşünürseniz işte orada ne kadar öfkeli olduğunuzu görmek bile istemezler. Sıcakkanlı, hayata aşık, gülmeye ve iyi vakit geçirmeye efor harcayan bir insansınız. En zor sorunları bile çözmek için zihninizi kullanabilen, çeşitli karmaşık durumları çözmek için kolayca inisiyatif alabilen bir insansınız.

İnsiyatif alamadığınız yerlerde çalışıyorlarsanız bu sizi isyankar biri yapabilir. Başınız her zaman dik, başkalarıyla onurlu ve saygılı bir şekilde yüzleşmek zorunda olduklarını bilen ve asla sesini yükseltmeden, yönettikleri ormanda cesurca yürüyen birisiniz.

Dramatik, yaratıcı, kendine güvenen, baskın ve karşı konulması son derece zor olan, hayatlarının herhangi bir alanında istedikleri her şeyi başarabilen birisiniz. Bir olayı ya da bir insanı abartma ya da dramatize etme yönünüz çok baskındır. Gerçek bir sahne insanısınız.

Eğer sahneye kendiniz çıkmak istemiyorsanız, çıkartacağınız kişiyi çok iyi aydınlatırsınız. Hayat yolunuzda çok sadık ve sevgi dolu bir insansınız.

Paylaş: